Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A fiunk most 2,5 éves, és először tervezzük, hogy hosszabb időre (1 hét) megyünk együtt nyaralni. Belföldön utaznánk valahová, mivel belvárosiak vagyunk valami zöld, friss levegős erdős helyre. Nem tudtok véletlenül ilyen helyen egy gyerekbarát szállást, ahol van pl. játszótér, esetleg pancsolómedence, nagy kert, és ahol nem számítanak fel külön díjat a gyerekért (amúgy is egy szobában aludnánk vele)? Ha van jó tanácsotok arra vonatkozóan, hogy mi az, amit jó, ha viszek magammal, azt is szívesen fogadnám! Előre is köszönöm a segítséget!
Krisztina
 


Ugy latszik ismet "osszefutunk". Mi is tervezzuk a nyari kirandulast. Nekunk nagyon ajanlottak Gyulat. Sok medence van, jatszoter, stb. Nezd meg a http://www.gyulavarfurdo.hu/ oldalt.
Szallast a kovetkezo cimen kereshetsz:
http://www.sztaki.hu/netahtml/infohaz/c ... zallas.htm
En is kivancsi lennek masok ajanlataira.
Ani
Ani
 


Sziasztok!

Az ötlet zseniális, ezzel az oldallal. Nekem meg az jutott eszembe, hogy ha vannak vidékiek, akik meg Pesten lennének egy kicsit, akkor akár cserenyaralásokat is szervezhetnénk. Mit szóltok hozzá?

Ildi
Pethes Ildikó
 

 
 

Kedves Ani!
Köszönöm a web címeket, feltétlenül megnézem! A stranddal csak az a gond, hogy a férjem utálja a strandokat, ezért lenne jó egy olyan hotelba vagy apartmanba menni, aminek saját kicsi pancsolómedencéje van, hogy legalább a gyerek pancsizhasson. A fő program egyébként séta-kirándulás-piknikezés (van hordozható kerti grillünk, amit vinnénk)-városnézés lenne, persze játszóteres pihizésekkel tarkítva. Ha van még valakinek ötlete, írjon!
Krisztina
Krisztina
Krisztina
 


Szia, Ildi!
Hááát, én nem szívesen "cserélném el" a lakásomat egy vadidegennel akár egy hétre is. Merthát a tényleges lakhely azért más, mint egy nyaraló, ott ott van az összes cuccod/értéked, amit azért nem cipelsz nyaralni magaddal, és biztos nem bíznék meg ennyire egy idegenben. De lehet, hogy csak túlontúl bizalmatlan vagyok. A többiek hogy vannak ezzel?
Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

Nem tudom, hogy ezen az oldalon tegyem-e fel a kerdest, vagy nyissak ujat. Azert mindenesetre roviden leirom a kerdesemet.
Ferjemmel Canadaban eleunk, es oktoberben fog megszuletni az elso babank. Nekem minden csaladtagom otthon van Magyarorszagon. Itt osszesen 6 honap szulesi szabadsag jar, es mivel anyagi okok miatt muszaj lesz visszajonni dolgozni, ezert ki akarom hasznalni azt a 6 honapot, hogy hazamenjek a babaval par honapra. Ez persze azt jelenti, hogy meg csak 3-4 honapos lesz mikor egy 12 oras repuloutat kell megtennunk. Arra lennek kivancsi, hogy aki mar mar utazott ilyen fiatal babaval repulon milyen tapasztalatai vannak. (legnyomas kulonbseg stb.)Elore is koszi az otleteket!

Agi
Agi
 


Szia Ági! Nekünk csak pár hónappal volt idosebb a kislányunk amikor elvittük magunkal Ausztráliába ami 36 órás repüloutat jelent kb.Tudni kell hogy Amarilla nagyon sirós baba volt épp ezért mi is tartottunk az úttól.Ettol függetlenul mégsem volt olyan rémes.A stuardessek azt tanácsolták a légnyomással kapcsolatban hogy ittassunk vele sok folyadékot de ez is csak a le és felszállásnál érdekes és a fül sem fog bedugulni.Különben a repülo zúgása elnyomja oket,én legalábbis ezt tapasztaltam.Az ilyen hosszú utakon a babáknak adnak egy kényelmes baba ágyat.Megnyugtatásul még annyit irnék hogy nekünk New Yorkban élnek nagyon jó barátaink,akiknek szintén 2 gyermekük van/6 hónapos is/,minden nyáron jönnek hozzánk/magyarok/és náluk sem probléma a hosszú út. Ne izgulj! Sok sikert! BELLA
Bella
 


Szia Krisztina!

Mi husvétkor voltunk Alsópáhokon (Hévíz mellett), én még ilyent nem láttam! Ez egy családi hotel, minden megvan ami a babának kell, céljuk hogy ne kelljen a fél házat magaddal vinned. Adnak kiságyat, babakocsit, hátihordozót, pelenkázólapot, gyerekkádat, bilit, amit akarsz. A kajáldában a gyerekeknek külön etetőszék, gyermekmenü. Van saját fedett, nyártól kinti medence, játszótér, nagyon kultúrált szép hely.Nekem nagyon tetszett, mert mi már 4 hónapos korától rendszeresen járunk a barátainkkal, és mindig tele volt az egész autó, annyi mindent kellett vinni, ha mentünk valahova. Nekem viszont az a kérdésem, hogy a 14 hónapos lányunkkal meg a barátainkkal Horvátországba megyünk 1 hétre. Kocsival. MI az amire ügyeljünk, mi az amit feltétlenül vigyünk, mi az ami ott is beszerezhető stb. Aki tud tanácsot adni, az segítsen.
Köszi
Zorkanya
Zorkanya
 


Sziasztok!

Szia Zorkanya!
Ez az Alsópáhok nagyon jól hangzik, tudsz valami címet vagy telefonszámot adni, ahol érdeklődni lehet?!

Az utazást szerintem nem kell túlszervezni, pici gyereket is szoktatni lehet már korán a változáshoz, annélkül, hogy a fél háztartást be kellene csomagolni. A nagyobbik lányunk 13 hónapos volt, amikor először voltunk vele táborban /faházban aludtunk/, nagyon élvezte, ott tanult meg menni. A picivel már fél évesen voltunk hasonló helyen 3 napot. Egyébként is sokat mozgunk velük, de mindig vigyázunk az egyensúlyra, hiszen nagy szükségük van a megszokott hétköznapokra.

Ha tudtok még jó címeket írjatok!

Csilla
Staudt Gáborné
 


Sziasztok !

Mi április 30-tól május o1-ig sátorozni voltunk
( ekkor a legkisebb 4.5 hónapos volt, ) kicsit félve indultam el, de semmi gond nem volt, a pici nagyon jól viselte a egész kirándulást, sőt éjszaka nagyon jól aludt a friss levegőn ! Napközben is jól elvolt, idén még tervezünk sátorozást, már bátrabban vágok neki.
Addig könnyű a nomád élet, amíg szopik a pici.
Tényleg tud valaki jó sátorozó helyet ? Nem campingre gondolok. Olyan hely érdekelne, ahol van pl. kis tavacska, erdő és vagy 100 m-es körzetbe sehol senki !!! Ötleteket előre is köszönöm! Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Szia Szilvy!

Nem tudom, hogy honnan írsz, de a környékünkön /Vértes-Bakony/ van jó néhány nagyon szép hely sátorozási lehetőséggel, mi évekig táboroztattunk gyerekeket, innen a tapasztalat. Nyugis hely, bár a faluban van Vérteskozma, ahol van egy ház is, amit ki lehet venni, mellette sátorozni is lehet, de voltunk Csatkán, Jásdon is kicsit nomádabb körülmények között.
Csilla
Staudt Gáborné
 


Szia Csilla !

Én Érdről írok, végül is a km. nem számít a lényeg az hogy szupi hely legyen. Tudod mi nem szeretjük ha egymás hegyén-hátán vannak a emberkék. Szeretünk a barátainkkal együtt
" egyedül " lenni. Jó kis eldugott helyen, ahol akár amíg kirándulunk ott is hagyhatunk mindent.
Írnál kicsit bővebben ? Szerinted a leírtak alapján megfelel a igényeinknek ?

Köszi
Szilvy
Ha ma már nem írnál, akkor jó éjszakát!
Szilvy
 


Kedves Csilla és Mindenki!

Alsópáhokon mi is jártunk akkor még 8 hónapos gyermekünkkel. Szerintem is nagyon szuper hely,
abszolút bababarát. Ez a Kolping Hotel, mely ha jól tudom egy lánc tagja es külfüldről is erősen töltik a helyet. ezzel azt akartam kifejezni, hogy sajnos nem túl olcsó a hazai pénztárcának bár kétségtelenül klassz. (Mi egy nyereményhétvégét tölthettünk ott de sajnos nem fogunk tudni visszamenni.)
Sziasztok,
Antónia
antonia
 


Kedves Ági!
Hiedd el, addig van könnyű dolgod, amíg ilyen pici a baba. A legfontosabb az, hogy a le- és felszállás alatt (és a lefelé ereszkedésnél már meg kell kezdeni!!!) szoptasd a babát vagy cumisüvegből itasd, mert amíkor nyel, kiegyenlítődik a fülében a légnyomáskülönbség. Egy ilyen pici baba, ha álmos, elalszik, nemigen zavarja a környezet. Könnyen tisztába tudod tenni, ha jól tudom, vmi kis ágyfélét is adnak a gépen, és ha még csak szopik, könnyű dolgod van, de mindenféle pépet vihetsz meg a gépen is adnak.
Mi tavaly ('99) nov-ben egy másfél éves pocokkal mentünk ki az USA-ba. Ott is elég sokat röpködtünk. Semmi nagyobb gond nem volt, bár néha nagyon nehezen aludt el. És, mivel már nagyocska volt, nem mindig akart inni, amikor kínálgattuk (aztán meg szegénykém fogta a fülét). ha bárkit érdekel, írok még részleteket, de azt hioszem, Nektek a pici kora miatt semmi gondotok nem lesz. Azt hiszem, az átállást is sokkal könnyebben átvészeli majd, mint Ti vagy egy nagyobb gyerkőc.
Zsóka
Zsóka
 


Szia Zorkanya!
Mi is Horvátországba megyünk egy 9 hónapos babával. Amit tudni kell, hogy minden nagyon drága. Mi viszünk egy csomó pelenkát, bébiételeket, gyümölcslevekert.
A turisztikai központokban jó az ellátás, de egy kicsit messzebb igyen gyenge a boltok ellátása. Ez tavalyi tapasztalat.
Reni
Reni
 


Sziasztok!
Cssatlakoznék a Horvátországba, pontosabban Rab szigetre utazókhoz. Az én babám akkor 4 hónapos lesz, de és csak az éjszakai etetések miatt aggódtam eddig. Ha esetleg valaki tudna olyan szállást ami jól bevált, nagyon köszönném!
Anikó
Anikó
 


Szia Anikó!
Én már voltam Rab szigeten kempingben. A San Marino öbölben kimondottan kisgyerekeknek való strand van. Amikor voltam a kemping tele volt kisbabákkal. Van egy nagyon jól felszerelt bolt is ott. A víz olyan mint a Balaton déli partja, nagyon lassan mélyül, és finom apró homokos. A kemping mellett vannak apartmanok is.
Reni
 


Szia Csilla!!

Az Alsópáhoki Kolping Családi Hotel telefonszáma: 06-83-344143,344281,344282.

Horvátországgal kapcsolatban tulképpen engem az izgat, hogy a ma már mindenevő pockommal mire ügyeljünk. Milyen a tej, ásványvíz sima víz ott?? Vigyünk itthonról ilyeneket??? Milyen a kaja, eléldegél-e majd azon??? Milyen gyógyszerek a legfontosabbak?? Meg ilyesmi. Hogy bírják a gyerekek a nagyon hosszú autóutat??
Irjatok..

Zorkanya
Zorkanya
 


Szia Szilvy!

Szerintem Vérteskozma volt a legtutibb hely ahol voltunk, mint írtam ez a ház a faluban van, de a többitől külön fenn a dombon a templom mellett. Mellette van hely sátornak, tábortűznek...stb., a háznál ott a víz, bennt egy kicsi konyha, hatalmas nappalival /fa asztalok, székek/, van egy kis szoba is ágyakkal, valamint a nappali galériájában is van bőven alvóhely. Wc az udvaron, tisztálkodás saját megoldásban. Az árát pontosan nem tudom tavasszal kérdeztem, kb.5000 Ft/éjszaka korlátlan létszámmal. A telefonszámot meg kell keresnm, ha érdekel megadom.
Szerintem jó, hely, bár számomra biztos azért is az, mert júlis 13-án lesz 10 éve, hogy ott ismertem meg a férjemet, idén ott szeretném tartani a szintén aznapra eső 4. házassági évfordulónkat.Szóval előkeresem a telefonszámot!

Csilla
Staudt Gáborné
 


Kedves Csilla !

Köszönöm szépen előre is a telefonszámot.
Biztos jó hely lehet. Oda fel a dombhoz nem szokott más mászkálni ? ( Nem vezet ott át a túrista vonal ? )
Be van kerítve ? Kőház vagy faház ? Hány személyes ? Mi 12-en mennénk (kb.) Vérteskozma kb. hány kilóméterre van Bp.-től ?
Van kiránduló hely is arra felé, vagy tó ?

Várom nagyon jelentkezésed. S előre is boldog házassági évfordulót ! Mi idén már a dupláját tartjuk.

Szia Szilvy
Szilvy
 


Szia, Zorkanya!
Köszi szépen az ötletet! Kb. mennyire drága ez a Családi Hotel?
Krisztina
Krisztina
 


Szia Krisztina

Elég drága, de nyáron júniustól szeptemberig valami kedvezmény van a családoknak, a gyerekeknek 3 éves korig ingyenes. Ha telefonálsz nekik minden kötelezettség nélkül tájékoztatnak, prospektust küldenek.

Zorkanya
Zorkanya
 


A Lazíts! Országjáró rovatban szeretnék beindítani egy Küldj képeslapot! akciót, amiben valamilyen szempontból érdekes hazai helyre lehetne felhívni a figyelmet. (Kisgyerekes vagy nagycsaládoknak remek szállás, látnivaló, érdekesség, jól érezték magukat stb.) Ha tudtok képet küldeni (a szerkesztőségnek) és tetszik az ötlet, csatlakozzatok az akcióhoz! Mindenkinek kellemes nyaralást kívánok.
Incze Gabriella
Örülük, hogy Csilla említette Vérteskozmát, én is nagyon szeretem azt a helyet.
szerk
 


Sziasztok!

Szilvy!

Az ígért vérteskozmai telefonszám a következő:
06-22-354-521 és Gazdag Pál a gondnoka a háznak.

A dombon nem vezet át turista út, nem tapasztaltunk felmászkálást, még a sátrakat is nyugodtan otthagytuk kiránduláskor.
Bekerítve nincs, kőház, ha jól tudom anno iskola volt. 12 személynek bőven kényelmes, mi 35-40 gyerekkel is voltunk, persze kinnt aludtunk sátorban, de bennt tudtunk enni. 12 embernek még benti szállás is van.
A távolságot legközelebbre megnézem.

Kirándulóhely van, eleve a falu egy gyönyörű tájvédelmi körzetben van, nem messze van Várgesztes, de vmilyen járművel Csákvár is jó lehetőség.
Köszi a gratulációt! A duplához nektek is sokszor ennyit!

Csilla
Staudt Gáborné
 


Kedves Csilla !

Köszi a telefonszámot és a gratulációt is !

Még azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire felszerelt a ház ?

Köszi a infórmációkat !

Szia Szilvy
Szilvy
 


Szia Szilvy!

Bocs, hogy eddig nem írtam, de a férjem nem szereti a focit és így nekem nem voltak szabad estéim (persze nem csak ezért), most azonban sajnos két hétig Németországban dolgozik, így túlságosan is szabad vagyok esténként.
A ház jelenlegi felszereltségét pontosa nem ismerem, de alapvető főzési és tálalási eszközökkel el volt látva (lábosok, tányérok, poharak, evőeszközök...sb), valamint gáztűzhely és hűtő is van természetesen.

Szia! Jó nyaralást!
Csilla
Staudt Gáborné
 


Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. A kisfiam kb. egy hete lett nappalra szobatiszta, és most szombaton indulunk nyaralni a Balatonra. Szerintetek hogy oldjam meg, ha pisilnie vagy kakilnia kell pl. a strandon, vagy az utcán séta közben stb.? Hurcoljak magammal állandóan bilit? Mennyire ciki szerintetek zsúfolt utcán az út szélén pisiltetni a gyereket? Még nem tudom, meddig képes visszatartani a pisit-kakit. Segítsetek! Előre is köszönöm!
Krisztina
Krisztina
 


Kedves Krisztina!

Az én fiam is néhány héttel nyaralás előtt lett szobatiszta annak idején. A bilit azt szerintem semmiképpen ne hurcolászd, ha olyan helyen vagytok, ahol van wc és van időd bevinni, akkor ugye sima az "ügy". Ha már nincs idő semmire, akkor szerintem nem szégyen megállni egy fa mellett és megpisiltetni az apróságot. (nálunk elég gyakran előfordult) Ha pedig úgy gondolod, hogy itt van az ideje, kérdezd meg, mert ilyenkor még jó néha emlékeztetni a kicsiket. Én kb. óránként kérdeztem a fiamat, ha sétáltunk, akkor is. A fő az, hogy ne szégyellje, vagy ne tartsa vissza csak azért, mert nincs wc vagy bili a közelben. Bár nekünk szerencsénk is volt, mindíg találtunk egy "alkalmas helyet" (kicsit félreeső fa, bokor, ilyesmi). Szerintem ez nem cikis egyáltalán, egyszer mindenki átesett rajta!!!

Jó nyaralást!
Dita
Dita
 


Kedves Dita!
Köszi a jó tanácsot! És mit csináljak, ha kakilnia kell a gyerkőcnek, és nincs közelben WC????? Már előre félek ettől a szituációtól!!
Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Ezzel kapcsolatban van egy történetünk: a fiam a zsúfolt játszótér kellős közepén, a homokozóban közölte, hogy neki most azonnal kakilnia kell. Hát egyáltalán nem volt időm arra gondolni, hogy ez milyen cikis dolog, cselekedni kellett, úgyhogy fölkaptam Zotyát és kirohantam vele a játszótér szélére egy fa mellé. Ha egy pillanatot is várok, bizony megtörténik a "baleset", mehetünk haza fürödni, átöltözni, meg aztán a bekakilás a kicsinek sem egy jó érzés, gondolom. Inkább választom, hogy néhány felnőtt szúrós szemmel méreget, bár bevallom, én majdnem elnevettem magam, olyan cikisnek éreztem a szitut. Ez az egy kakis "esetünk" volt.
Az mindenesetre biztos, hogy előtte nincs időd azon töprengeni, hogy cikis vagy nem, nincs mese. Utána már inkább...
Dita
Dita
 


Aha. Szóval cselekedni kell, aztán gyorsan elhagyni a "tetthelyet". Lehet, hogy majd kis zacsikat viszek magammal meg egy kislapátot, mint a kultúráltabb kutyagazdik... Vagy elég némi homok, amit az ember leplezésül az árulkodó "halomra" szór, mint a cicáknál? És mi a véleményed arról, ha egy tiszta pelus lenne nálam mindig, amit gyorsan ráadok, ha "gond van"? Vagy az visszavetné a kicsit a szobatisztaságra törekvéstől?
Üdv: A még mindig aggodalmaskodó Krisztina.
Krisztina
 


Kriszti!

Szerintem ne aggódj, és pelust ne adj rá a dolog elvégzése céljából. Szerintem rövid idő alatt megszokják, hogy ne az utcán akarjanak kakilni, nálunk ha szóltak is hogy kell, a végén sose jött, őket is zavarta az utca. (otthon meg szépen elintézték, nem kell amiatt se aggódni, hogy ettől szorulása stb. lesz). Valahol följebb volt valakinél, hogy pzs-t tett a dolog alá, és akkor eltakarítani sem volt egy zűrös. A pelust semmiképp nem javasolnám erre a célra.

Szia:

Ildi
Pethes Ildikó
 


Köszi, Ildi!
Akkor nem hurcolászok pelusokat... A papírzsepi jó ötletnek tűnik! Ki fogom próbálni! Még egyszer köszi a segítséget!

Nyitottam egy új témát Fényképtár címmel. Ha tudtok feltenni oda fényképeket a babáitokról ill. magatokról, nagyon örülnék nektek! Én már felbűvészkedtem egy-két képet magunkról.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

Megjöttem a nyaralásból. Sétánál szerencsére nem következett be olyan "baleset", amitől tartottam, viszont képzeljétek, a fiam "rászokott" arra, hogy a kakit mindig a nadrágba eressze, és csak utána szól! Pelust meg nem enged magára adni. Mikor ezért rákényszerítettem a pelust néhány napra, akkor meg annyira visszatartotta a kakit, hogy megmutassa, hogy nem kakil be, hogy a végén székrekedése lett. Így aztán megint lekerült a pelus, és azóta továbbra is mindig a nadrágba megy a kaki. Mit lehet ilyenkor tenni? (Bocs, hogy ennyire eltértem az eredeti témától!)

Segítsetek!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Üdvözlet Mindenkinek!

Én most megragadnám az alkalmat és visszatérnék az eredeti témához, a nyaraláshoz. Ugyanis anyósom "rágja a fülemet", hogy ezen a fórumon mindenképpen népszerűsítsem Abádszalókot.
Szóval van egy gyönyörű ház Abádszalókon, a Tisza-tó partján, a tótól kb. 5-10 perces sétára. Leírom a paramétereit is: kétszintes, a földszinten nappali, teljesen felszerelt konyha, étkező, fürdőszoba, WC, az emeleten három hálószoba, zuhanyzó, WC, társalgó.
8-10 fő befogadására alkalmas. Több család is összeszövetkezhet, tényleg gyönyörűen berendezett, kényelmes. No és a kert is csodálatos, gyerkőcöknek ideális. Van szabadtéri tűzhely is.
Az udvarba 3 autó be tud parkolni.
A környéken mindenféle klassz dolgokat lehet csinálni: a strandon van csúszda, banánozás, sárkányrepülési lehetőség. Lehet horgászni, ehhez a napijegyet a faluban kell megváltani. Van egy lovarda is a háztól 1 utcányira, és egész nyáron mindenféle rendezvények, koncertek vannak a szabadtéri színpadon.
Szóval, ha valakit érdekel, kereshettek engem is, tudok egy fényképet küldeni emilben, vagy a foglalást konkrétan a következő számokon tehetitek meg: 2500-460 vagy 06-30-296-1266 Somodi Gyulánénál.

Üdv: Ildi
Somodi Ildi
 


Kedves Krisztina,
ne aggódj, el fog múlni a dolog, több ilyen és ehhez hasonló pikáns dolgokat láttunk már ismerõseink körében, és itthon is. Ne erõltesd, szerintem hamar rá fog jönni, hogy nem kényelmes a dolog. Azért kíváncsi lennék, hogy mennyi ideig tart, majd jelentkezz. A lányom szerencsére nyáron lett szobatiszta (mennyivel könnyebb!!!), tehát sokszor volt pucéron vagy csak egy bugyiban, de kb. egy héten keresztül akármikor kakilnia kellett, mindig szaladt ki a kertbe és csak a fûben volt hajlandó. Következetesen. A második napon már megdícsértük, hogy milyen ügyes, és jó,hangosan elmondtuk mindenkinek, hogy képzeljétek, már nem kell a pelus, milyen nagylány lett a lányunk. Büszke volt magára és egyszer csak megunta a kiszaladgálást. De tényleg rá fog jönni a fiad, hogy nem a nadrág a legkényelmesebb.
Andi
Névtelen
 


Szia, Andi!

Azóta már hál' Istennek megszûntek az ilyen malõrök! Volt egy kis traumája a fiamnak, mert látta, hogy nem tetszik nekünk a nadrágba kakilás, ezért aztán szorulása lett, mert nem mert kakilni. De aztán gyorsan rászokott a wc-be kakilásra. Olyan rég volt, hogy már nem is emlékszem pontosan, hogy mikor és hogyan, de szeptembertõl már egész biztosan csak éjszakára kellett pelus neki. Az éjszakai bepisilésrõl viszont nem tudom leszoktatni. Ha pelusban alhat, van, mikor másfél-két hétig egyetlen éjjel sem pisil be, aztán ha nem adok rá pelust éjjel, akkor viszont egybõl következetesen bepisil minden éjjel. Mivel láttam rajta, hogy ez õt is elkeseríti, ezért inkább adok rá pelust éjszakára. Remélem, majd kinövi ezt is!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!

Tudok 1-2 telfonszámot adni vagy legalábbis néhány infót.
- Orfű Rácz lovasfarm 72/498-459
- Kán ( a tel. később )
ez egy nagyon csöndes kis falu a Mecsek és a Zselic határán.
Aki szeret a hegyekben barangolni ráadásul még kis gyerek is van annak azt hallottam, hogy nagyon jó. Azt hiszem mi ez mellett döntöttönk.
A házak úgy vannak kialakítva mint a régi parasztházak ( kékfesöő, alacsony gerenda stb. )
de hütö és fürdöszoba is van. A környéken lehet lovagolni, kirándulni.
Ha tudok 1-2 nap mulva részletesebben leirom ha érdekel valakit.
Hali
Timi
Szeptimi
 


Szia Timi!

Kb. egy honap mulva megyunk haza az usabol, s jo lenne egy kicsit nyaralni is. Kivancsi lennek arra a helyre amirol irtal fentebb (Ka'n). Nekunk 3 gyerekunk van. Arakrol mit tudsz?
EviC
EviC
 


Szia EviC!

Ennyit tudtam meg:
szállas foglalás és bövebb felvilágositás:
- 73/578-532 Ledeczki Frida,
frida.ledeczki@matavnet.hu
- 23/354-086 Belényesi Anna
358-688
kan@matavnet.hu
vagy van egy oldal amin ugyan kevés az info de megnézheted:
[url=http://www.udulesicsekk.hu/UDULES/kan.htm" TARGET="_top]http://www.udulesicsekk.hu/UDULES/kan.htm[/url]
nem egy olcso hely de olyan helyet nemigazan találtunk ami babával is megoldhato és olcso is.
A fürdöszoba zuhanyzos. A konyha hütövel felszerelt és fözni is lehet. De állitolag lehet rendelni félpanziot.
Én ennél bövebb infot csak pünkösd után tudok adni mert oda megyünk 2 napra, hogy elöre megnézzük a hosszabb nyaralás elött.
Ez a falu régen kihalt és mostanában kezdték felvásárolni a vállalkozók és kezdték kiépiteni üdülöfaluvá.
Pécs, Orfü...kocsival könnyen megközelithetö.

Remélem tudtam segiteni.

Hali Timi
Szeptimi
 


Sziasztok!

A Balaton mellett keresnék család számára alkalmas szállást (szoba, konyha, fürdőszoba). Kiságyat tudjanak biztosítani.
Ha part mellett van előny.

Előre is köszi

Erzsi
Erzsi
 


Kedves Evic!

A Balatontól nem messze Alsópáhok-Hévizen van egy hotel, ahol a "gyermekvendégek állnak a középpontban". Először is nem kell magaddal vinni semmit, ami a piciknek kell (úgy értem berendezést), mert minden van. Vannak gyerekfoglalkozások, gyerekbüfé, gyerekétlap, etetőszék, gyermek és felnőttmedence, gyermekóvoda, hatalmas park és játszótér stb... Gyönyörű környezetben és a családi ár, ha jól emlékszem 10-12 ezer Ft/nap. De lehet, hogy kevesebb.

Elérhetőség: Kolping családi hotel
8394 Alsópáhok, Fő u. 120
Tel: 83/344-143
E-mail: kolping.hotel.pahok@matavnet.hu

Szia: Geri
geri (geri)
 


Sziasztok!

Ha nem igényeltetek volna még Üdülési csekket, szerintem feltétlen próbáljátok meg.
Mi tavaly kértünk(még csak egy baba volt). 20.000 Ft-nyi támogatást kaptunk. Nagyon jól jött.
Idén egy bizottság bírálja el. De a Gyes-en, Gyed-en lévok és a gyerekek állítólag tutti, hogy kapnak. S lehet, hogy a férj is. 10.000 Ft/fo összeget jelent. Ezzel lehet szállást, étkezést is fizetni. A Dohány utcában van az iroda oda kell bemenni személyesen az adókártyákkal.
Sziasztok
Andi2
andrea (andrea)
 


www.kan.ini.hu
www.hotels.hu -itt sok infot találtok szállásokról állitolag - még nem néztem
Hali
Szeptimi
 


Sziasztok Lányok!

Kibogarásztam amit Szeptimi ajánlott:
Jó mind a ketto.
Köszi Timi!

Mind a ketto ugyan oda vezet:
[url=http://www.kan.ini.hu" TARGET="_top]http://www.kan.ini.hu[/url]
[url=http://www.extra.hu/kan2/" TARGET="_top]http://www.extra.hu/kan2/[/url]


[url=http://www.hotels.hu/" TARGET="_top]http://www.hotels.hu/[/url]
Ez az oldal megszünt, de automatikusan ráugrik erre:
[url=http://www.travelport.hu/" TARGET="_top]http://www.travelport.hu/[/url]
bigacsiga
 


Minden régi Társalgót szeretettel üdvözöl egy boldog apuka!

Szeretnék az utazási csekk igénylésről többet megtudni, hol lehet, milyen telefonszámon elérni kit?
Itt, Gyöngyösön még csak nem is hallottak erről.
Névtelen
 


Szia Névtelen!

A csekkre az igényemet két és fél hónapja beadtam és azóta semmi.
Azt mondták ma, hogy legyek türelemmel.
A számok:344-5188, 219-7506 ugyanez a szám csak a vége 07, 08, 09, 10, 11

Andi2
andrea (andrea)
 


Andrea köszönöm a gyors válaszodat!
Kicsit még nehézkesen mozgok a Társalgóban, de egyébként van nevem is.

üdv: Pántya Róbert
Névtelen
 


Kedves üdülési csekkre várók!

Az igényléseket a Nemzeti Üdülési Szolgálathoz kell beadni, az üdülési csekket pályázat-rendszerben adják. Tehát azok kapnak, akik az igénylőlapban kitöltött adatok alapján leginkább rászorulnak. A debreceni irodában azt mondták nekünk, hogy egy gyerekkel közalkalmazotti fizetéssel (szerintem nem magas) ne is várjuk hogy kapunk. Havonta bírálják el az igényléseket, de még utána is sokáig elhúzódik mire a szerencsés kevesek megkapják az üdülési csekket.
Pedig nagyon jó lenne, mert gyakorlatilag kétszer olyan jó helyre vagy kétszer annyi ideig mehetnénk a pénzünkből üdülni.
De én igazából egy fél petákban sem fogadnék, hogy kapunk. Csak azt nem tudom, hogy aki meg igazán rászorul tehát alig van jövedelme, az miből megy nyaralni?
Bocs, ha hosszú voltam.
Üdv:Janka
Janka
 


Pántya Robi!

Debreceni Fazekas???

Juca
Juca (juca)
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron