Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Anna, tudnál olyan regény címet írni, ami bibliai tanulságot hordoz?

Dóri, nagyon igazad van abban, hogy Ennek van értelme, csak sajnos a mai világban ezt nagyon kevesen látják be :cry:

Andi
m_andi
 
 


A www.kalvinkiado.hu-n a Kiadványaink-ban van gyerekeknek rovat. Könyvek, játékok életkor szerint. Aztán a www.evangeliumikiado.hu-n a Kiadványaink rovatban a gyermek, ifjusági kategóriában a Hannelore könyveket, A piros szives házat, és Patricia M. St. John könyveit olvastuk szívesen.
A katolikusok adták ki Eleanor H. Porter: Az élet játéka c. könyvét.
www.parókia.hu Könyvajánló
A Paraklétosz Kiadónak nagyon jó gyerekkönyvei vannak, de nem találom a honlapját.
A Kálvin Kiadónak a Bocskai út 35-ben (XI. ker.) van lerakata (ott lehet venni Paraklétosz kiadványokat is), az evangélikus könyvesbolt a Deák téren van, a katolikusoknak van egy a Ferenciek terén.
Remélem, nem túl sok egyszerre, de azt sem tudom, mekkora a gyermek...
Jó böngészést!
Szeretettel:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Szia!

Köszönöm!

Még nincs gyerekünk, igazából azt hittem, felnőtteknek szóló regényről van szó :oops:

De nem baj, elraktározom a címeket, és majd később jó lesz :wink:

Még egy buta kérdés: Jerikó és Ai elfoglalását olvastam a napokban, és nem értem, hogy Istennek miért jó, hogy embereik százait (ezreit) gyilkoltassa le, csak mert hitetlenek?

Andi
m_andi
 
 

 
 

Az élet játéka felnőtteknek is nagyon jó. A felsorolt kiadóknál, könyvesboltokban felnőtteknek szóló regények is vannak meg életrajzok, amik sokszor egy-egy regénynél is kalandosabbak.
Az alapvető probléma nem az volt, hogy ők hitetlenek voltak, hanem az, hogy Izrael népét nagyon könnyű volt bűnbe vinni. Elméletileg, ha valóban kiirtották volna azokat a népeket, akiknek a földjére kerültek, akkor nem lett volna kísértés számukra ezeknek a népeknek a bálványait szolgálni. Tehát nem Istennek, hanem a népének lett volna "jó", ha tényleg kiirtják őket.
Jézus azt mondja az Atyáról, hogy mindenkihez egyformán jó: felhozza napját gonoszokra, jókra, esőt ad igazaknak, hamisaknak (Máté 5:44-48). Azt is hozzáteszi, hogy mi is olyanok legyünk mint Ő. Szó szerint: legyetek tökéletesek, amiképpen mennyei Atyátok tökéletes. Aki tökéletes, azt nem tudja bűnbe vinni a másik ember, úgyhogy annak nem is kell kiirtani a környezetét! :wink:
És egyáltalán nem volt buta kérdés. Ez egy nagyon fontos kérdés, hogy hogyan is viszonyul Isten a hitetlenekhez. Erre a legjobb választ a tékozló fiú példázata adja majd meg Lukács evangéliuma 15. fejezetében. (Szereti őket - ez a lényeg)
További jó olvasást!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Szia!

Kicsit előre rohantam tegnap, és elolvastam a tékozló fiút (már hallottam régebben a történetet, de nem teljesen emlékeztem rá). Így már világos ;)

Arra jöttem rá olvasás közben, hogy manapság milyen sok "tékozló fiú" ill. lány van :(

Andi
m_andi
 
 


Hát igen. És az Atya mindenkit szeretettel fogad.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Szia!

Tegnap odajött hozzám egy néni, és megkérdeztem hiszek-e Istenben. Mondtam, igen. Erre elkezdte kifejteni, hogy mi vár a hitetlenekre, meg azokra, akik ilyen helyzetbe hozták az országot. Eljön majd a "vízözön", és csak azok maradnak fenn, akik hisznek Istenben.

Ezt különben már hallottam igehirdetésként is...

Neked erről mi a véleményed? Nekem egy kicsit rémisztő volt... (mármint a vízözön példa miatt). :oops:

Andi
m_andi
 
 


A Jelenések könyvében János (az evangélium írója) leírja a látomásait, amelyek szerint Krisztus visszajövetelét igen nehéz időszakok előzik meg. Tény, hogy ezek közül van több is, amit a régiek egyáltalán nem értettek, nekünk meg nem kell magyarázni, mert valóság. Ugyanakkor az is tény, hogy nagyon sok pedig még nem valósult meg, és Istennél egy nap ezer esztendő és ezer esztendő egy nap, Ő másként látja az időt.
Én hiszem, hogy Isten szerető Atya (apa), akinek igaz az ígéje, hogy "akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál". Még a rossz és félelmetes dolgok is.
Másrészről éppen tőle tanuljuk a megbocsátást. Ugyanakkor saját tapasztalatunk volt, hogy nem enged meg mindent az embereknek.

Haragszom azokra akik Istennel riogatják az embereket. Szerintem nem félni kell tőle (és másokat is megfélemlíteni), hanem lehet tisztelni és szeretni (ahogyan a jó szülőkhöz is viszonyulunk, és ahogyan a jó szülők is szeretika rossz gyerekeiket is).
Ismételd át az özönvíz történet végét! Ott azt olvashatjuk, hogy Isten megbánta, hogy özönvizet bocsátott a földre, és megígérte, hogy soha többet nem lesz özönvíz. Ennek jele a szivárvány. (Ha legközelebb látsz egyet, remélem, eszedbe jut, hogy nem lesz több özönvíz!)
REmélem, sikerült egy kicsit megvígasztalni és visszabékíteni a Mindenhatóhoz.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Ezt elfelejtettem tegnap:
Isten nélkül nem lehet élni. Aki abszolut és végleg nemet mond Istennek, az nem maradhat fent, mert Ő az Élet és nélküle nincs élet.
Mondok egy képtelen példát: HA valaki elhatározza, hogy többet nem vesz levegőt és tényleg nem vesz többet levegőt, akkor nem lehet a levegőt hibáztatni, mert elpusztult. Így van Istennel is...
Szerintem nem haragszik a hitetlenekre, hanem sajnálja őket, és igyekszik mindenféleképpen, hogy elérje, hogy megérintse őket.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Szia!

Nekem a néni szövegében a stílus nem tetszett. Szerintem nem lehet vkit rábeszélni, hogy higgyen Istenben, főleg nem ilyen példákkal (pl a vízözön). Véleményem szerint ez pont az ellenkezőjét váltja ki... :roll:

Az utolsó mondattal teljesen egyetértek :wink: , hiszen ezért van kegyelem, megbocsátás. Ha Isten szelektálná az embereket, valószínűleg nem lenne.

Pont hétvégén olvastam Józsué halálát, és hogy mit mondott halála előtt népének. És utána mi lett...

Andi
m_andi
 
 


Elég világos...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Vajon emiatt tart ott Izrael ma, ahol? (háborúkra gondolok) És egyszer talán Isten segíteni fog nekik, és végre a Szent Föld is háborúmentes övezet lesz? :roll: - mostani olvasmányaim során ezen tűnődtem el...

Andi
m_andi
 
 


Isten mindig kész segíteni, csak kérdés az, hogy mi akarunk-e megbocsátani és elfelejteni a másik elleni panaszunkat. Számomra kérdés, hogy mennyire lehetséges, hogy két nép, amely mióta az eszét tudja (évezredek óta!), mindig háborúzott, vajon tud-e létezni, úgy, hogy elfogadja a másikat. Esetleg úgy lesz "béke", hogy az egyik teljesen kiirtja a másikat? Én nem sok esélyt látok erre emberileg. Isten senkit nem kényszerít a megtérésre.
Másrészről pont ezért is kellett a megváltás: a "szemet szemért, fogat, fogért" ószövetségi törvénye nem tud megoldást adni, csak a mindent felülmúló isteni szeretet.
Mennyivel jobb helyzetben vagyunk mi, hogy az eredetmondáink nem arról szólnak, hogy egyik testvér öli a másikat, hanem arról, hogy segítik egymást...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


De az ősmagyarok is portyáztak, raboltak, mikor még az őshazában laktak. Elég rettegett nép volt(unk) akkor :?
De persze utána már változott a helyzet :)

Az azért elszomorító, hogy pont Isten kiválasztott népe került ilyen helyzetbe... :cry: De talán ennek is megvan az oka.

Más: most olvasom Gedeon történetét (még nem fejeztem be), és ott arról van szó, hogy a nép Baált imádja, nem őt, és álistenekben hisz.
Manapság is annyi vallás van, hogy az ember már észben tartani sem tudja :roll: De mindenki abban hisz, akiben akar.

Andi
m_andi
 
 


A korabeli leírások szerint, amikor mindenki leöldöste a sebesült ellenséget, a mieink meggyógyították ( "török gyerek megvágta, magyar gyerek gyógyítja..."). Kár, hogy még mindig a mostani idők kitalációit tanítják az iskolákban és nem a korabeli leírások hiteles beszámolóit... de nem ez a témánk...
Isten nem a legtökéletesebb embereket, népet választotta ki magának, (erről az első Korintusi és a Jakab levélben olvashatsz majd), hogy senki se mondhassa, hogy "hát sajnos én nem vagyok ilyen szuperhős", másrészt könnyű a jókat szeretni. Ő éppen úgy mutatja meg jóságát, hogy az erőtleneket erősíti, az esendőket talpra állítja és nem mond le a reménytelen esetekről. Ez azt jelenti számunkra, hogy mi se mondjuk senkiről, hogy reménytelen eset, hanem igyekezzünk visszaszeretgetni az atyai házba.
Igen, mai is sok vallás van, de azért nem mindegy, hogy belekeveredsz egy öngyilkos szektába, vagy egy olyanba, ahol elszedik minden pénzedet, vagy megismered Istent olyannak, amilyennek Jézus Krisztus ismerte. Szerintem ez nagyon nem mindegy.
Bocs, hogy ez a mostani hozzászólásom ilyen "agresszív térítősre" sikerült, nem szándékos.
Jó olvasást ( bár a Bírák könyve is erősen 30 fölöttieknek való olvasmány)!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Szerintem tökéletes emberek nincsenek :oops: Tökéletes az Isten, aki igazságos és sose vétett bűnt.

Vallásokban nekem is megoszlik a véleményem, mert ugye van olyan is, ami Isten igéjét hirdeti, mégis adózni kell, és luxuspalotát építenek maguknak :evil:

Én még kicsit messze vagyok a 30tól, de kíváncsian várom a Bírák könyvét :wink:

A Biblia véleményem szerint olyan, hogy minden korosztály mást és mást ért meg belőle, ugyanazt az igét máshogy értelmezi. És ahogy öregszik az ember, és többször olvassa el, úgy érti meg belőle egyre többet :wink:

Andi
m_andi
 
 


Igaz, régebben az átlagemberek kevésbé voltak hozzászokva a nemi erőszak olyan mértékéhez, amibe reggelre belehal a szerencsétlen asszony, a folytatásról nem is beszélve. (19. fejezet) /ezeket a történeteket nem szoktuk tanítani hittanórán! Éppen elég Gedeon, Jefte és Sámson.
Az átlagegyházakban is kell fenntartói járulékot fizetni, a lelkészi állások, épületek és egyéb intézmények fenntartására. Nálunk (református egyház) ez elméletileg 1 % azaz egy százalék, de sokan még ezt is sokallják, így fordulhat elő ma, hogy egy egyetemi diplomás embernek 60.000 Ft a fizetése... Nem véletlenül mondták szenteléskor, hogy aki manapság lelkészi esküt tesz az szegénységi fogadalmat tesz. Szóval nincs mindenkinek luxuspalotája :cry: :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna, amire gondoltam, az egy külön gyülekezet, és ott 10%-t kell fizetni - és nem a puszta megélhetésükre fordítják a pénzt :evil: , hanem egy csomó luxusdologra :evil:
Azt tudom, hogy a papok, lelkészek hogyan élnek, az persze egészen más.

Andi
m_andi
 
 


Tudom, illetve gondoltam, hogy arra gondoltál :wink:
egyébként a Szentírás tizedet, vagyis 10%-ot ír elő, én azt tartom felháborítónak, amikor a tizeden felül még mindenféle ürügyekkel további pénzeket csalnak ki és valóban nem az Isten ügyére, hanem fölösleges dolgokra költik.
Dél-Koreában növekszik leggyorsabban a ref. egyház. Ők azt mondják, hogy az országuk azért fejlődik olyan hihetetlenül gyorsan, mert ők nem sajnálják a pénzt a misszióra, de ez megint más tészta.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Szia, rég írtam. Kicsit lemaradtam most az olvasással, elég zsúfolt hetem volt :roll:
Sámson történeteknél járok, most olvastam Sámson bosszúját - hát nem valami kellemes téma :roll:

Andi
m_andi
 
 


És Sámson története még csak nem is a legdurvább a Bírák könyvében (szerintem)
Melyik bibliafordítást olvasod?

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna, az van beleírva, hogy G.Ingwersen (vmi holland fordítás) :roll:

Szerinted melyik a legdurvább rész?

Andi
m_andi
 
 


A 19. fejezet.
Ezt a fordítást nem ismerem. Nincs benne, hogy ki fordította magyarra?

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Nincs benne, hogy ki fordította magyarra :(

Amúgy mekkora eltérés szokott lenni a fordítások között? Gondolom Te már jó pár fordításban olvastad a B-t.

Andi
m_andi
 
 


Légy szíves másolj be egy verset, a hely megjelölésével, hogy honnan írtad be (pl. Bírák 18:1), akkor meg tudom mondani.
Néha nagyon nagyok a különbségek. Mivel a tiéd holland kiadás valószínűleg vagy Károly vagy valami alternatív református fordítás lehet, de azt csak akkor tudom megmondani, ha beleolvastam.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Szia! Majd bemásolom, nem tudom mikor, mert nagyon el vagyok most havazva :roll:

Andi
m_andi
 
 


Semmi vész. Mindenkinek karácsony előtt van.
Akartam még mondani, hogy láttam egy másik topikban, hogy református vagy. Évekig gondolkodtam azon, hogy mi a református egyház misztériuma (szent titka). Egy kárpátaljai kiránduláson döbbentem rá, hogy a gyülekezet.
Bármennyire be leszel havazva, azért ha csak egy mód lesz rá, menj el szenteste istentiszteletre.
Áldott készülődést!
Szeretettel:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Szia! Köszi, neked is jó készülődést!
Igen, ref. vagyok ;) Misére megpróbálok elmenni.

Meg akartam keresni a fent említett részt, hogy majd most bemásolom. De én ilyet nem találtam, csak Bírák 16 valameddig van :roll: És 3szor is átnéztem, de 18 nincs. Ennyire hülye lennék, vagy lehet, hogy kihagyták belőle???

Andi
m_andi
 
 


Én csak azt írtam, hogy például, nem azt, hogy azt másold be! BOCS!!!
Szóval egy bármilyen igeverset, helymegjelöléssel. Ne haragudj!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Szia, sajnálom, hogy félreértettük egymást. :(
Majd januárban pótolom :oops:

Békés, boldog karácsonyt kívánok neked és családodnak! :)

Andi
m_andi
 
 


Én is sajnálom, de szerintem az én hibám volt.
Meghitt karácsonyt kívánok nektek is!
Szeretettel:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna, voltam szenteste misén :wink: Igaz, a katolikusoknál, mert párom és a családja katolikus, így oda mentünk :wink:

Andi
m_andi
 
 


Miért lettél pont református?

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna, egyrészt mert a családom, felmenőim reformátusok. Másrészt az is közrejátszott, hogy ismertem ott egy papot, aki nagyon kedves, szimpatikus volt nekem, és ő tartotta a kötelező elbeszélgetéseket (kb 15 alkalom volt - ez kell ahhoz, hogy egy felnőtt is keresztelkedhessen).

Boldog új esztendőt kívánok!

Szeretettel:

Andi
m_andi
 
 


Neked is boldog új évet! :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Szia! Most van több időm, bemásolok egy részletet a Bibliámból, úgy ahogy ott van (ez az első bekezdés):

Sámson bűnbánata (Bírák 16:22)

A fogságban megtért Sámson.
Itt látta be valójában, hogy mi volt az eddigi élete. Bűnnel játszadozni, könnyelműen veszedelembe sodródni, Istent komolytalanul, felületesen keresni, ebből állt eddig az ő élete. Isten figyelmeztetéseit semmibe sem vette, így egyre mélyebbre süllyedt a bűn lejtőjén. Ezen az úton jutott el egészen odáig, hogy a szent titkot is elárulja. Tulajdonképpen az Urat árulta el azzal, hogy a hívatását elárulta. És elárulta ugyanakkor népét is.
Mindezt átgondolva jutott el odáig, hogy megbánta bűneit, megtért és szerette volna jóvá is tenni azt, amit elrontott. Bárcsak megbocsátan nekem mégegyszer az Úr! - sóhajtott fel. - Csak még egyszer az Ő nazireusa lehetnék!

Andi
m_andi
 
 


Nálam a Bírák 16:22-ben ennyi van: "De Sámson haján nőni kezdett a haj azután, hogy levágták."

Küldj kérlek egy újszövetségi részletet is, szintén helymegjelöléssel! És még az érdekelne, hogy kívülről milyen színű a Bibliád.
Előre is köszönöm.
Szeretettel:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Szia!

Kívülről sötét kék színű.

Újszöv.:
A hegyi beszéd (Máté ev. 5,6,7 rész első bekezdés)

Sokat prédikált az Úr Jézus és sok csodát is tett az emberek előtt.
Százak és ezrek hallgatták beszédeit, bámulták csodáit, de mégis csak kevesen voltak azok, akik megértették, hogy milyen nagy ajándék az, hogyha valaki az Isten országának lakója lehet.
A tanítványok minden nap az Úr Jézussal voltak. Amikor beszélt, odahívta maga köré őket, hogy egészen közelről hallják s jól megérthessék mindazt, amit mond, tanít a hallgatóságának.
Egy alkalommal szintén hatalmas tömeg gyűlt össze Jézus körül, hogy hallgassák beszédét. Jézus egy magasabb helyre, a hegy lábához ült le, hogy így a tömegből kiemelkedve mindenki jól láthassa és hallhassa Őt.
Az Isten országáról, a mennek királyságáról szólt akkor is a sokaságnak. Elmondta nekik először is azt, hogy kik lehetnek tagjai az Isten királyságának?

Andi
m_andi
 
 


Van még egy kérdésem. Vannak benne képek? Netán szörnyen csúnya képek vannak benne? :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Igen, vannak. Ezek szerint ismered? Mi a véleményed róla? (őszintén, nem bántasz meg, mivel csak hagyatékból maradt ránk)

Andi
m_andi
 
 


Nem olvastam, mert mindig elborzasztottak a képek, de azt tudnod kell, hogy ez egy úgynevezett ifjúsági Biblia, amely magyarázza, értelmezi, kibővíti, esetenként szűkíti a történeteket. Hasznos olvasmány, különösen, ha még egyáltalán nem ismered a Szentírást. Azt hiszem ebből a könyvből kimaradtak a nemzetségtáblázatok és a részletes leírások a szentsátorról a rézedényekről meg a többi hasonlóan izgalmas dolog. :wink:
De azt is tudnod kell, hogy ez a könyv nem az, amit az egyházak Isten Ó-, és Újszövetsége névvel illetnek. Olvasd el, de idővel szerezz majd egy "igazit" is. Én a Magyar Biblia társulat 1991-es fordítását ajánlom. 2500 Ft körül van az ára, minden lelkészi hivatalban és a jobb könyvesboltokban kapható (reklám vége)
SZia!
Szép napot!
Szeretettel: Anna

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Köszönöm, hogy ezt leírtad.
Mivel még fiatal vagyok, nem is baj, hogy egy ilyennel találkoztam első körben. Először ezt dolgozom fel, utána majd ha benő a fejem lágya, jöhet az igazi :wink:

Gyerekeknek ilyenből olvasol amúgy, vagy az igaziból? A nagyobb gyerekeid már saját maguk olvasnak Bibliát, vagy mindig együtt olvastok kicsikkel-nagyokkal?

Andi
m_andi
 
 


Igen, ha jól értelmeztem az e-mail címed, akkor egy évvel vagy idősebb a húgomnál, aki viszont 18 évvel fiatalabb, mint én :wink:
Én az "igazi"-t olvasom neki, de megválogatva. Nem mindent. 5-10 verset naponta. Aki tud olvasni, az egyedül is szokott, de reggel együtt olvasunk és imádkozunk (olyankor csak azt, hogy "Én istenem, felébredtem...)

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


És Istent nagy I-vel szoktam írni, és nem kicsivel, mint az előbb...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna, az email címemben a szám a születési évemet jelöli :wink:

A legnagyobb gyermeked mennyi idős?

Egy kérdés jutott eszembe annak kapcsán, hogy ti mindketten lelkészek vagytok. Szeretnétek, hogy majd a gyermekeitek (vagy közülök akár csak egy is) erre a pályára lépne?

Andi
m_andi
 
 


Akkor jól gondoltam.
A legnagyobb szeptemberben volt 14 éves.
Én örülnék, de nem erőltetem őket. Anna Réka, a legnagyobb textilrestaurátor szeretne lenni.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Akkor még van idejük eldönteni ;)

Épp tegnap olvastam Anna hálaénekét, és hogy fia született, Sámuel.
Rögtön Te jutottál eszembe, úgy emlékszem, a legkisebbed Samu (ő igazából Sámuel, vagy csak Samu?). :)

Andi
m_andi
 
 


Igen, ő Sámuel. Sokáig nem tudtam, hogy fiú. Azt jelenti a neve: Isten meghallgat. :)

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Ezek szerint fiút szerettél volna? (és kaptál is :wink: )

Andi
m_andi
 
 


Hát igen, még így is a lányok vannak többen (5:3) :wink:
Engem mindig nagyon megráz Éli főpap története: mondja a fiainak, hogy "ne csináljátok, fiaim", de nem akadályozza meg őket a rosszban. Nagyon komoly figyelmeztetés ez a gyerekneveléssel kapcsolatban...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: