Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk!

MAzsuzs!


A Béres szerintem a legjobb választás, mert abszolút a magyar igényekhez, magyar táplálkozási szokásokhoz, étrendhez fejlesztették ki. Szerintem nem ártasz a szervezetednek ha szeded! Igaz, hogy mesterséges anyag, de vegytiszta, és a mai világban szerintem ez nagyon lényeges.
Az Elevit is jó döntés, mert feltuninigolja a szervezeted, a születendő baba folyamatosan megkapja a nővekedéséhez szükséges anyagokat, és kevesebbet vesz el az anya szervezetéből. Így te sem leszel fáradt kimerült, a fogaid sem mennek olyan könnyen tönkre, szóval szerintem hasznos. Én végig szedtem terhesség alatt.
Most már a Béresnek is van kismamák számára kifejlesztett vitaminja, de szégyen szemre nam jut eszembe a neve, talán Béres Materna, de nem bisztos.

szirwen1
 
 


Szirwen!

Örülök hogy jelentkeztél és hogy ilyen "megnyugtató" dolgokat írtál! Ja, és végre új oldal van Edith örömére is!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Olive!

Neked is köszönöm a szíves fogadtatást. Most kezdeném az 5 napos méregtelenítést, utána a 90 napos diétát.
Előbb meg kell várnom, hogy levonuljon a "télapó" nehéz része, utána mehet.
A méregtelenítés 5 napból áll és csak leveket ihatok és vizet.
Ha nagyon éhes lennék, akkor1 szelet rozskenyér mehet.

Szerintem ez nagyon kemény lesz.
Dr Steinberger féle levekkel csinálom.

Tulajdonképp a cukor végig tilos? Kiválthatom "mesterséges" édesítővel?
Meghalok kávé nélkül, de attól is meghalok, ha nem édes a kávém.... :oops:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 

 
 

........

A megnyugtató azért tettem idézőjelbe mert engem tényleg megnyugtat de azért ahogy írtad, mesterséges anyagból áll össze. Dehát ez van. Köszi az infót!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok, lányok, örülök, hoyg van forgalom! :wink: :lol: :lol: :lol:
Most nem tudok írni, csak bejelentkeztem, hoyg vagyok, olvaslak, és igyekszem aztán jönni is. Most már - örömömre :D - új oldal van és mehet az íás. :) Csak az idő is úgy alakuljon. de remélem, hoyg a csajszik majd eyszerre alusznak délben, és addig megcsinálom a dolgaimat. Legalábbis egy részüket. :)

Krisz, én minden nap iszom kávét és cukorral iszom. Az a kevés biztos, hoyg nem árt. Illetve nem attól nem fogsz fogyni. :roll: Én a salátákba is azt használok. De végülis minimálisak. Mintsem édesítőszer (bármilye alapanyagú) akkor inkább 1-2 kanálka egészségtelen cukor. :roll: :oops: Ez az én véleményem, másnak aztán lehet, hyog más. :)

No, mentem....

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit!

Ha így is hatékony a diéta, akkor okés. :lol:
Maximum napi 3 kávémat lecsökkentem 1-re és nem 4 cukorral :oops: :oops: fogom inni, hanem 2-vel.

Ez nagyobb áldozat részemről, mintha nem ennék... :lol:
Ma piszkosul szenvedek a télapótól,még jó, :( hogy későbbre halasztottam a diétát.

Csajok!

Itt egy isteni recept, asszem ez beleillik a diétába!
A sajtot persze le kell hagyni róla, de ha csak egy részére teszel, a családnak is megvan a kajcsika

Sült padlizsán tésztával

HV: 25 dkg penne tészta (durumliszteset vegyél)
45 dkg paradicsom vagy darabolt parikonzerv
1 fej v.hagyma apróra vágva
2 gerezd fokihagyma zúzva
oregánó vagy pizza vagy olasz fűszerkeverék
olivaolaj
zsemlemorzsa (kihagyható)
só, bors
2 db szép padlizsán
10 dkg reszelt parmezán sajt
8 szelet mozarella sajt

Tésztát főzd ki és tedd félre.
A padlizsánt vágd ketté, húsát óvatosan vájd ki, a héját hagyd meg, mert abba töltöd vissza a tölteléket.
A húsát kockázd össze (apróra)
Olajon párold meg a hagymát, tedd bele a padlizsánt, fokihagymát, paradicsomot, ízlés szerint fűszerezd.
Rottyants össze kb 10-15 percig.
Ha kész, forgasd bele a tésztát.
A padlizsánhéj belsejét kend meg vékonyan olivaolajjal és tedd félig töltelékkel, majd rakj rá mozarellát és ismét tölteléket.
A tetejét hintsd meg morzsával és reszelt parmezánnal.

200 fokra előmelegített sütőben 20 perc alatt aranybarnára sül.

TIPP a diétához: a sajtot hagyd el a morzsával együtt.
A tészta már zöldséggel is helyettesíthető, pl :tök, pattiszon,cukkini,
Friss salátával tálald!

remélem bejön majd!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na, itt volnék, bár nem tudom, meddig, mert Boró mégiscsak hamarabb elaludt.

Kriszta, klassz lehet ez a recept. :wink: Szénhidrátnapra valóban beleillene, ha nem padlizsánnal készülne, bár lehet, hoyg ez amúgyis semleges zöldség. Tészta nélkül pedig keményítőnapra lenne príma. Persze, a sajtot mindenképpen ki kell hagyni belőle a diéta idején.
Ha visszaolvasgatsz, akkor itt is elég sok receptet találsz, általában kivastagítva. Meg is kérlek ezúttal, hogy ha receptet írsz, akkor vastagítsd, hoyg könnyebben megtaláljuk őket, illetve szembetűnőek legyenek. :)
Sajnálom, hoyg ennyire kikészít ez a télapó. :( :P Nekem szerencsére most sincs bajom vele, sőt mi több, tulajdonképpen 1 nap alatt lejár az egész :shock: Még vagy két napig aztán van "utóhatása", de ennyi. Csak még nem rendszereződtek. A második 30 napra jött meg, a legutóbbi pedig 21-re. :roll: Nekem általában 25 napos ciklusaim szoktak lenni.

Muszáj mennem....

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sült padlizsán tésztával

HV: 25 dkg penne tészta (durumliszteset vegyél)
45 dkg paradicsom vagy darabolt parikonzerv
1 fej v.hagyma apróra vágva
2 gerezd fokihagyma zúzva
oregánó vagy pizza vagy olasz fűszerkeverék
olivaolaj
zsemlemorzsa (kihagyható)
só, bors
2 db szép padlizsán
10 dkg reszelt parmezán sajt
8 szelet mozarella sajt

Tésztát főzd ki és tedd félre.
A padlizsánt vágd ketté, húsát óvatosan vájd ki, a héját hagyd meg, mert abba töltöd vissza a tölteléket.
A húsát kockázd össze (apróra)
Olajon párold meg a hagymát, tedd bele a padlizsánt, fokihagymát, paradicsomot, ízlés szerint fűszerezd.
Rottyants össze kb 10-15 percig.
Ha kész, forgasd bele a tésztát.
A padlizsánhéj belsejét kend meg vékonyan olivaolajjal és tedd félig töltelékkel, majd rakj rá mozarellát és ismét tölteléket.
A tetejét hintsd meg morzsával és reszelt parmezánnal.

200 fokra előmelegített sütőben 20 perc alatt aranybarnára sül.

TIPP a diétához: a sajtot hagyd el a morzsával együtt.
A tészta már zöldséggel is helyettesíthető, pl :tök, pattiszon,cukkini,
Friss salátával tálald!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Nnna ez egy próba volt.

Asszem a színt elhagyom, hogy egységes legyen veletek a recept megjelenési formája.
Mivan akkor ha a tészta helyett főtt krumplival kézítjük? Az totál zöldséges és bizti beleférne a keményítős napba, nemde?

Még azért ha eszembe jut recept, leírom.
Én sajna olasz mániás vagyok, abban is körülnézek majd....

Edit Neked nem is "rendes" télapód van, gondolom a szopi miatt. :D
De azért én irigy-irigy... :lol:

no tépek én is, mert hugomék jönnek aztán a meggydzsem még sehogy sem áll.
A múltkori olyan fini lett, hogy a fiúk már 3 üveggel megettek!!!!Télire nem lesz... :?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Nem Boró miatt kellett mennem, hanem anyósom miatt, akinek készül a háza belülről és a páromat hívta az asztalos, nekem meg anyóst kellett hívni.... na, hosszú.

Jut eszembe, Kriszta, te már rutinos vagy ezekben... :wink: Beépíthető mosogatógépre lehet MDF-frontot szerelni? Mert anyósom fltétlenül MDF-frontokat szeretne a konyhabútorára de a mosogatógépet is beépíthetősnek szeretné.
Ha benézel esetleg, és tudsz segíteni, örülnék, mert elég sürgős lenne. :roll: :oops:

No, de most már Boró felkelt.
Uhhh :x ez iylen bolondulós nap. No, még Kriszta is elkezdett dumálni. :roll: Mentem.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit!

A beépíthető mosógatógépekre igen! Sőt, kell is.
Általában 60-as szekrénybe férnek bele.
A lényeg, hogy beépíthetős és NE szabadonálló készüléket kell venni.
Minnyá töltök fel az enyémről képet, (a kupit sírva kérlek ne nézd)
az talán egy támpont, hogy hogyan néz ki berakva és hogyan néz ki az eleje.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Szóval a beépíthetőek ilyen "befejezetlenül" néznek ki.
Az elején talán látható is, hogy a felső rész, ami szabadon marad kintebb van, mint az alatta levő rész, amire még felkerül az MDF front.
Nekem is megvan már rá a burkolat, csak Apa még nem szerelte be a gépet szekrénybe. nem is fér be 60-as szekrénybe, most gyártott neki egy dobogót, arra feltesszük.
Nem tudom látod-e a mosogatógép tetejénél van 2 fülszerűség. na azt meg vagy a szekrényhez, vagy a munkalaphoz szokták hozzácsavarozni, hogy ne mozogjon a gép.

Jöjjön a fotó!

Ha kérdésed van, tedd fel bátran, kb 10 percenként bekukkolok

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Ja és a csupasz részen az a két üres lyuk szolgál arra, hogy megfogja az mdf lapot

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!


Kriszta!

ÜDV!
ÉN a cukrot mézzel helyettesítettem amikor fogyiztam, (már elszállt a kitartás) de ha nem volt itthon akkor jó volt a cukor, és azért úgy is fogytam.
A kupi nem látszik :-), amúgy meg nálam is van!

szirwen1
 
 


Sziasztok,

Itt vagyok én is, és most próbáltam elolvasgatni amiket írtatok. De valahogy az utóbbi időben nem volt időm még be sem nézni. Egyszer beleolvastam és Olive-nek volt valami baj a kenyér héjával. MI volt? Túl kemény lett? Nekem mindig olyan gyorsan megpuhul. Ahogy kihűl már puha is. Ja, és jó a szódabikarbónás kenyér is, én a barátnőmnek sütöttem párszor, mert el akarta kezdeni a candida diétát - persze végül nem kezdte :(

Kriszta, üdv itt, a cukorról az jutott eszembe, hogy használjatok gyümölcscukrot, ha már használtok, mert az lassan szívódik fel és nem sokkolja a szervezetet. A DM-ben jó ára van, bár így is drága, de sokkal kevesebb kell belőle, mert nagyon édes.

Na, Huba felkelt, mennem kell. Az utóbbi napokban "tréningeztem" a kicsi fiút, mert már kipurcantam az állandó éjszakai felkeléstől meg szoptatástól, hát leszoktattam róla és már működik, sőt vissza is alszik reggel 6-kor :D

Na, majd este jövök, sziasztok, szép napot!
Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Szirwen, Judit Köszi nektek is a köszöntést és a tippeket.
Gondolom a fruktózra gondoltok.:-)
Nálunk a bioboltban 320 ft a 25 dkg-os kiszerelés.

DE! Vettem egy új édesítőszert, nem hízlal egyáltalán.
A neve:Xylitol por (nyírfakéregből)

Bővebb infó: www.mltd.hu
még én is csak ismerkedek vele... :D nemis olyan szörnyű kávéban!!!
Csak hulla drága... :cry:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Judit, örülök, hyog írtál, várom a beszámolódat az utóbbi napokról. A leszoktatásról is olvasnék tapasztalatokat! :wink:

Kriszta, köszi a segítséget! Már tegnap olvastam, mielőtt elmentünk itthonról, csak már nem tudtam válaszolni. A kérdésem sajnos, félreérthető volt. Amikor kérdeztem, hoyg MDF-frontokat is lehet-e felszerelni, akkor másik változatként én a sima forgácslapból szabott frontra gndoltam. Tudom, hoyg valamit mindenképpen kell szerelni a beépíthetős cuccokra! :D Végül meg is vettük a mosogatógépet, egy Electroluxot, ami viszont nem oylan, mint a tied, hanem teljesen beépíthető, azaz semmi sem látszik majd ki belőle. Anyósnál ez nagyon jó megoldás, mert após (még) nem tudja, hoyg mosogatógépet is vesz/vett. :) Igaz, ezt nem az öreg szponzorálja, hanem anyós saját magának, de kíváncsi vagyok, hogyan reagál majd rá. :lol: :lol: :lol: :lol:
Egyelőre a frontot nem rendeljük meg rá, mert a standard méretek között nincs akkora, ami pontosan találjon rá, úgyhogy úgy egyeztünk a asztalossal, hyog azt majd utólag szereli rá, amikor kész a bútor teljesen. Anyós mindenképpen MDF-frontokat szeretne - ez a mániája - pedig így nagyon sokkal drágábba kerül minden. De végülis igaza van, mert ő többé bútort nem fog cserélni, úgyhogy úgy csinálja meg, ahogyan szeretné! :D

Mazsuzs, nekünk van tárcsalapunk (mi így hívjuk), és azon is valóban lehet sütögetni, de azért én nem cserélném el a rendes grillel. Ezen ugyanannyi, mintha serpenyőben készítenéd el a dolgokat, mert azért valamilyen zsiradékot mindenképpen kell használni. Persze, a hús is enged magának, de ugyanúgy, mint a serpenyőnél, csak meg kell olajozni-zsírozni egy picit az alját. És mivel a tűz alulról nagyon süti, a közepén egy csomó fekete olaj, zsiradék összegyűl. Nekünk nincs ilyen modern kerti grillrácsunk, általában a földre rakunk tüzet és jó nagy kövekre állítjuk a rácsot (igen, ez olyan jó rusztikus :D ). De azért jó lehet az a típusú grill, amiket most vásárolni lehet!

Én úgy vagyok vele- de ezt már többször, mással kapcsolatban is mondtam - hogy ha valamiből nem fogyasztasz túlzottan, akkor az mégsem lehet annyira ártalmas. Nyáron sem eszel állandóan grillezett húsokat, úgyhogy az a pár alkalom, ahányszor kimész a szabadba vagy a kertben grillezel, biztos, hogy nem visz a sírba. Mintsem tocsogjon a hús a olajban, szerintem jobb a grillrácson megsütni. Igaz, vigyázni kell, hoyg csak szén izzék alatta, és sose kapjon lángra, állandóan locsolni kell, hogy finom, zamatosabb legyen, de az eredmény szerintem megéri.

Kérdezted, miben grilleztem a zöldségeket. Múltkor a teflonos serpenyőben, amiben olyan grillszerű kiemelkedések vannak (másképp nem tudom leírni) de van nekem gázlángos grillem is, amit viszont már nagyon régen nem használtam. De megmutatom majd, hyog milyen, lefotózom. Én a szabadban is szoktam zöldségeket grillezni, nagyon finom a tök, cukkini, padlizsán (ezt előtte jól besózni, sőt utána pár vízben kiáztatni sem kár), a gomba, a répa, hagyma, paprika, szóval, bármi amit el tudsz képzelni és szeretsz. :)

Most már lassan nincs több időm. Még felteszem a miccses képeket. Mazsuzs, a zöldségeket is abban grilleztem, amiben a miccseket sütöttem.
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Olive-val mi lehet? Már napok óta nem jelentkezett? Már nincsenek vendégek nála, vagy rosszul emlékszem? Az igaz, hogy a kúrája lassan lejár...de reméljük nincsen semmi baj!

Edith! Nem csoda, hogy te ilyen "könnyen" fogyózól legalábbis számomra mert olyan ételeket tudsz csinálni a legegyszerűbb dolgokból is...Ezek a képek most megint nagyon jól néznek ki, csak úgy csurog a nyálam...
Nem tudom, biztosan volt szó már arról, hogy mi az a miccs de most egyáltalán nem emlékszem rá... :oops: Az látszik, hogy valami húsféle kaja de annyira gusztusos, hogy egy tányér maradékot igazán átküldhetnél! :)
Egyébként egyetértek veled a grillezéssel kapcsolatban, mivel nyáron pár alkalom az egész, így a füst nem hiszen hogy egyenes út a ......, na mindegy tudjátok hová. :)

Egyébként Jardina is nagyon eltünt, a saját topikjában sem volt két napja.

Judit, te viszont jó, hogy jelentkeztél. Gratula az éjszakai leszoktatáshoz! :)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Elek meg en is. :lol: Bocs, hogy nem jelentkeztem, de tegnap szinte az egesz delutanunkat a szemeszeten toltottuk. Ugy masfel honapja szerettem volna szemuveget csinaltatni, mivel eleg vacakul latok mostanaban. kb. 11 eve mutottek lezerrel a szemem es nappal termeszetes fenynel remekul latok, de ha elkezd sotetedni meg mesterseges fenynel egyre rosszabbul latok. Azt hiszem a terhesseg alatt romlott a szemem. Elmentem az optikushoz, de az nem tudott mit kezdeni velem, mert meg a lencsevel se lattam tul jol, ugyhogy irt egy levelet a korzeti orvosomnak, hogy utaljon be a korhazba a szemeszetre. Ez masfel honapja huzodik es tegnapra kaptunk idopontot. Azt hittem, hogy akkor tegnap vegleg le lesz rendezve es mehetek intezni a szemuveget. Na, nem, Angliaban ez nem igy mukodik. Tegnap csak belulrol neztek meg a szemem (szaruhartya, szemfenek, stb.). A doki altal adott pairt le kellett adni a recepcion es majd kuldenek ki egy levelet egy ujabb idoponttal, amikor majd mehetek olvasasra es akkor merik be, hogy hanyas szemuveg kell. :shock: En teljesen kiakadtam. Miert nem lehetett tegnap ezt is elintezni. Otthon ezzel szoktak kezdeni, aztan vizsgalgatjak a szemet belulrol.
Raadasul kitagitottak a pupillam cseppekkel, ami miatt teljesen homalyosan lattam egesz du. es este, ezert sem irtam. Probaltam volna 2 sort irni, hogy mi a helyzet, de ossze-vissza felrenyomogattam mindent, annyira nem lattam a kepernyot.

Judit, a kenyergondom vegul megoldodott. Ahogy Jardina javasolta, a sutes vegefele egy kicsit bevizeztem a tetejet es igy nem lett olyan kemeny. Viszont ugy olvastam, hogy te nem teszel bele olajat. Nekem ugy meg nem sikerult, ugyanis akkor iszonyatosan ragad. Ezert en eddig meg mindig tettem bele olivaolajat.

Kriszta, errol a nyirfakeregbol keszul edesitorol meg nem hallottam. Majd utananezek. Az a lenyeg, hogy sacharinos es aspartamos edesitoket ne fogyassz, mert azok nagyon karosak!

Tenyleg lanyok, a juharszirupot probalta mar valaki? En meg sose probaltam, de most gondolkozom rajta, ugyanis meglattam az ALDI reklam ujsagjaban, hogy le van most ertekelve.

Judit, nem is tudtam, hogy a DM-ben lehet fruktozt kapni. Azt lehet suteshez is hasznalni? Anyukam enyhen cukros, gyogyszert nem kell szednie, de dietazik. Naluk a piacon van egy cukrasz, aki keszit cukrosoknak sutiket, tortakat. En is olyan szivesen sutnek neki, de nem tudtam, hogy mit hasznaljak cukor helyett, ami ugye az egeszsegre nem karos.
Orulok, hogy sikerult Hubat leszoktatni az ejszakai ebredesekrol. Nagyon faraszto lehetett. Nekem mazlim volt Lollival, csak kb. az elso 2 honapban ebredt ejjel. Azota reggelig durmol.

Kriszta, tenyleg, te nem szoptatsz mar? A meregtelenito kura miatt kerdezem. En sajnos csak kb. 5 honapig tudtam szoptatni.

Edith, azok a miccses kepek nagyon gusztak! Leirod nekunk a receptjet? En egyszer daralt marhahusbol csinaltam valami hasonlot, de biztosan mas volt a fuszerezese, ezert lennek kivancsi a tiedre is. Sot, most eszembe jutott, hogy egyszer ettem is miccset, de mar nagyon regen. Az egyik erdelyi haverunk sutotte grillen.

Na, mennem kell, majd meg estefele benezek.

Olive

KépKép
olive
 
 


SZiasztok!

Olive, örülök, hogy előkerültél! A storydnak már kevésbbé. Úgy látszik, hogy az angol egészségügyben sosem lehet kellemes meglepire számítani. :roll: Itt azért néha mégis akadnak ilyenek is. Sajnálom, hoyg megint így kibabráltak veletek. A férjed mit szól az ilyesmikhez? Már úgy értem, hogy ő, mint odavalósi angol. Neki(k) természetes az iylesmi? Mert ha nem lenne akkor valószínű "fellázadna" a nép és lehetne változás! :roll:

Mazsuzs, sajna már nem küldhetek miccset, de csak azért mert nincs maradék! :wink: :P A szombati húsnapomon ettem, de sajnos estére nem maradt egy falat kenyerem sem és úgy magában nem esett annyira jól. Rosszul is voltam tőle. :roll: :oops: Amúgy nem tudom, mi van/volt, mert az elmúlt 4 nap alatt csak tegnap voltam jól. Pedig nem zabáltam, nem is voltak olyan bazinehéz kaják, mégis rosszul voltam. Keményítőnapon (jujj, mit is ettem?) úgyszintén. Tegnapelőtt fánkot sütöttem és 3 db után olyan rosszul lettem attól az édestől, hogy mind kihánytam (bocs' :oops: ) és utána is egész este szédelegtem. :shock: Tegnap gyüminapon semmi bajom nem volt, ma is jól vagyok.

Lányok!!!!!!!!!!!!

Kibújt Borónak az első fogaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ebben a pillanatban kuksiztam meg!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Még nagyon enyhén érződik, de már megtöri az íny simaságát!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

No, akkor most már meg is van a magyarázat a következő bekezdéshez. mert azt szerettem volna írni, hoyg beteg mindkét gyerekem. Borónak tegnap 38,5, este csak 38 volt a láza, Kriszta pedig az éjszaka kezdett lázasodni, bár most délben is "csak" 38 volt a hője. Boró is melegebb most a szokásosnál, de nem tudom mennyi, mert a lázmérő Krisztánál maradt benn és ő most alszik. De mindkét csajszim szokatlanul lagymatag volt ma, Boró is több, mint 3 órát aludt, Kriszta pedig szó nélkül elaludt a nagyágyon. Igaz, hyog Borónak "mellesleg" valami van az orrában is, mert hallatszik, de még nem szívtam és Kriszta is köhécsel egyet-egyet, de eddig nem adott okot az aggodalomra. De megelehet, hoyg Krisztának is csak a foga, most vagy két hete is volt lázas minden ok nélkül. A két alsó leghátsó még nincs kint.

Kriszta, töltsétek meg az oldalt a másik topikban is, hoyg írhassam le a "nagy hírt"!!! Nincs hozzászólásablakom, nem tudok írni. :(

Most muszáj mennem, mert már eltört a mécses. :cry:

A miccsre még visszatérek.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit!

Gratulaaaaaaaaaa!!!! Most nincs időm többre, mert meg kell töltenem egy másik oldalt két ablakfestés közt. :D
Még mindig nem tudom, hogy milyen mdf frontra gondoltál konkrétan. :D :D :D :D
De ha látom, bizti nagyon leesik majd.

Csajok Ti tornáztok, vagy mozogtok valamit a diéta mellett????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Lolli meg alszik, ugyhogy akkor par sor erejeig beugrom.

Kriszta, feltetted "kedvenc" kerdesunk. :wink: :lol:

Azt hiszem, mindenki neveben valaszolhatok, hogy szeretnenk tornazni, mert tudjuk, hogy nagyon kene, de nincs ra idonk, meg egy kicsit lustak is vagyunk. :wink: Edith, viszont a mult heten nagyon belhuzott. Tenyleg, akartam is mar kerdezni, hogy kitart-e meg?

Na, felebredt Lolli, ugyhogy tenyleg csak egy par sor lett.

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive!

Akkor jól beletrafáltam??? :D
Én is vettem Réka dvd-t, egyszer-kétszer megcsináltam, de hát ki a szösz akar egyedül ugrabugrálni?!

Tulajdonképp csak az érdekel, hogy mozgás nélkül is hatékony-e a diéta?

Hja és ennek a Xylitol pornak nincs ciklamát, aszpartam és glutén tartalma.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát egy kicsit előkerültem, de megint el fogok tűnni egy időre.
Ugyanis kölcsön kaptam egy több, mint ezer oldalas, apró betűvel szedett könyvet, amit hamar ki kell olvasnom, mert vissza kell adnom.
Olvastátok Ken Follett: Katedrális című könyvét? Nagyszerű könyv, és az íróját is nagyon szeretem. Mostanában jelent meg a folytatása: Az idők végezetéig címmel. Igen drága, így saját példányt nem tudok venni. Nos, még a java hátra van az olvasásból.

Mazsuzs - Igen, a traktor- borona tárcsára gondoltam. Amit én láttam a piacon, az rozsdamentesnek tűnt. Az jó ötlet, amit Olive írt, elősütni egy kicsit.

Kriszta - üdv köztünk! Örülök, hogy Edith meghívott.
Melyik topikból jöttél?

Ha javasolhatom: hidegen sajtolt növényi étolajat használj (ez lehet napraforgó - bio boltban lehet venni, illetve extra virgin oliva olaj nem finomított!; vagy vaj). Margarint NE! Az életerő életfogytig- Testkontroll topikban van egy rész a maragarinról - hogy miért ne, s ártalmas hatásaitól, meg sok egyéb érdekes dologról is. Én nem a 90 napos fogyókúrát csinálom, hanem Testkontrollozom. (rövidítve: TK) A teljes kiőrlésű lisztet is majdnem így rövidítjük:Tk. A Testkonrollról is bővebben, hogy hogyan kell, ott olvashatsz.

Elkezdted a léböjt kúrát? Mik a tapasztalataid, hogy bírod? Hol lehet meg találni, hogy mit is kell inni és meddig?

A Xylitol porról még nem hallottam, utána fogok nézni a Neten. Létezik egy Sztívia nevű növényi édesítőszer is, erről sem tudok még bővebbet.

Jól hangzik a padlizsános recepted, ki fogom próbálni. Abban az esetben, ha nincs benne tészta és zsemlemorzsa, lehet sajtot szórni rá. A zöldségek jól emésztődnek ebben az esetben a fehérjékkel. A tészta is keményítő.

Tulajdonképp csak az érdekel, hogy mozgás nélkül is hatékony-e a diéta?


Hát ez a dolog mindannyiunknál probléma. Így is lehet fogyni, bár ha többet mozognánk, biztos többet is lehetne.

Edith - csatlakozom az előttem szólokhoz: nekem is nagyon fúrdalja az oldalamat a kíváncsiság: hogyan is kell elkészíteni a miccset,
Remélem már jobban vagytok valamennyien?
Neked nem szokta beszívni a fánk az olajat sütés közben? Nekem mindig, ezért nem is sütöttem már rég. Nagyon nehéz lesz tőle a kaja. A fánkot is Tk lisztből sütötted?

Judit - végre újra itt! Gratulálok, hogy sikerült éjszakai alvásra szoktatnod a babódat - csoda, hogy 11 hónapig bírtad. Nagyon megterhelő lehetett.

Olive - másoktól is hallottam már, hogy nem egyszerű az angol egészségügy. Mi van, ha valaki sürgős ellátásra szorul. akkor is hetekig váratják?

Kösz a chili receptet, azt is kipróbálom.

A kukorica liszt sárga, a kukorica keményítő - egy kivonat , ami fehér, itthon mindkettőt lehet kapni. Milyen az a babarizs?

Én régebben féltem rántást csinálni, mert valahogy mindig csomós lett a kaja. Átszűrni meg nagyon macerás. Míg aztán valakitől megkaptam a működő tippet: meleg kajába hideg (kihűlt) rántást, hideg kajába meleg rántást kell tenni. Nálam ez bevált. Úgy is csináltam már főzeléket, hogy a dinsztelt zöld félére rászórtam a lisztet, összekevertem, majd egy kicsit tovább dinszteltem, utána felengedtem vízzel, szépen. csomó mentesen besűrűsödött.

Kösz, hogy szóltál Olive! Küldöm az emil címem!

Milen hüle vagyok! Én nem ezt az idézet gombot használtam, hanem a másikat, ami a megjelent írásaink jobb sarkában van. Akkor az a másik mire lehet jó? Az bemásolja az egész cuccot...

Most mentem, átnézek egy kicsit a másik topikba...

Jó éjt!

Jardina
jardina
 
 


Hú! Tök jó Olive! Köszi az idézetet!

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Jardina, gondoltam, hogy otthon igy hivjak a kukoricas dolgokat, csak szokas szerint az angoloknak kulonckodniuk kell. Nem tudom, miert hivjak a kukorica kemenyitot lisztnek. Meg jo, hogy nem kezdtem el kukorica kemenyitobol kenyeret sutni. :lol:

Az angol egeszsegugyre visszaterve, altalaban nekik a surgos eset sem surgos. Pl. amikor Lollinak 1 hetig hasmenese volt (napi 8-10 barna pelus), szo szerint szartak ra. Csak telefonon osztogattak hasznalhatatlan tanacsokat. Otthon mar reg befektettek volna korhazba a kiszaradas veszelye miatt. Amikor meg majdnem 40 fokos laza volt, akkor is csak telefonon cseveresztunk nagytudasu noverkekkel, akik szinte letoltak minket amiatt, hogy hutofurdot alkalmaztunk Lollinal, meg hidegvizes borogatast tettunk a csuklojara, homlokara. Szerintuk ezt nem szabad. Csak Paracetamolt kell adni a gyereknek. Az nem erdekes, ha kihanyja. A konyvben biztosan az all, hogy Paracetamol, ugyhogy mas nem johet szoba, meg ha nem is segit a Paracetamol.
Na, nem is reszletezem tovabb, mert ez nem az a topik, meg csak felidegesitem magam.

A ferjemnek eddig termeszetes volt, hogy ilyen az angol egeszsegugy, mivel mast nem latott. Most viszont, amikor mondogatom neki, hogy ennek nem igy kene lennie, kezd rajonni, hogy tenyleg nem jo es maskepp is lehetne. Ezert nem haborognak az angolok, mivel ok ebbe szulettek bele es ehhez vannak szokva. Bar azt irtam az elobb, hogy abbahagyom ezt a temat, egy valamit meg leirok, amit tegnap kifelejtettem.

Szamitogepes rendszert csereltek a korhazban, ezert jo nagy felfordulas volt. Hiaba volt mindenkinek idopontja, nem volt benne a szamitogepbe es a kartonok is el voltak keveredve. Nekem szerencsem volt, mert az en kartonomat megtalaltak, igy kb. csak 2 es fel orat toltottunk a korhazban. Masok nem voltak ilyen szerencsesek. Valakit meg se tudtak vizsgalni az adatok hianyaban. Na, ilyen a nagy angol egeszsegugy.

Meg valamit akartam irni, de kiment a fejembol, ugyhogy most elkoszonok, majd holnap jovok.

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Jardina!

Köszi Neked is.
A méregtelenítő kúra ez:

Dr Steinberger féle BIO levek.

Búzafű, cékla, ananász, sárgarépa, hú az ötödiket elfelejtettem.
Ha megjön az állam által rég nem utalt pénzem, akkor veszem meg.

Így kell fogyasztani.

1 nap búzafűlé 5x1,5 dl+1 szelet rozskenyér + 3 liter ásványvíz.

És így tovább, fontos a levekben a sorrend is.
A kúra 5700 Ft-ba kerül, de nekem félretette a bioboltos néni, állítólag már felment 6200 Ft-ra.
Nem tudom hogy fogom bírni, hisz ez 5 napos kúra étkezés nélkül.
Ha rosszul leszek, akkor akarom csak abbahagyni. :D

Utána ha vége elkezdeném a 90 napos kúrát.

OLAJ: szerencsére hidegen sajtolt extra szűz olivát szoktam használni salátákhoz, Bertolli jött be nagyon.
Ez nem lesz gond.

Én 10 kilót szeretnék leadni, az a leánykori súlyom lenne. Remélem ez használ végre.

Ja és az alábbi topikokban vagyok jelen: SZülészetek/Kórházak - Jáhn Ferenc és Újszülöttes topik
Gyermekek-magzatok kor szerint- 2007/2008 téli babák

Na puszi mindenkinek, megyek otp-be-

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Csak két szóra jöttem...

A következő napokban nem leszek, mert ma megyünk Édesanyámékhoz, szombaton pedig - ha az idő engedi - kirándulunk egy kicsit a szabadba. Vasárnap a férjem zenél, és akkor - ha utolérem magam a mosással, kipakolással akkor fogok írni. :D

Puszi, kellemes hűsölést, hétvégét mindenkinek!!! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Én is megvagyok csak ma egész nap nem voltunk itthon és tegnap is fél napot anyukámnál töltöttünk.

Olive, megkaptam a táblázatot! - csak még nem nyitottam meg...
Örülök, hogy jelentkeztél és sajnálom, hogy ilyen problémás nálatok az egészségügy. Az ember azt hinné, hogy ennél rosszabb már nem lehet mint ami néha itt van....De akkor ezek szerint mégis? :wink: :wink:

Jardina, örülök hogy te is bejelentkeztél. A másik topikba még nem néztem át, de oda már írtam hogy azt hittem eltüntél! :) A könyvet nagyon-nagyon régen olvastam és már nem is emlékszem rá...lehet, hogy majd újra kölcsön kellene kérnem egy ismerőstől akinek megvan.

Edith! Várunk vissza, és a miccset is! :wink: Egy kérdésem is lenne. Vasárnap nálatok milyen alkalomra megy zenélni a férjed? Mit tartatok vasárnap amire zenész szükségeltetik?
A lányokkal remélem semmi baj nem lesz! Majd írjál róluk!

Olive, a táblázatban szerintem engem ne tüntess fel, vagy ha igen akkor a kezdési időpont más lesz. Már egy jó ideje nem csinálom a kúrát. Ennek van több oka is, de az egyik az, hogy visszatért a tavaly nyári hajhullásom. Tavaly nagy vashiányom volt ( a minimum érték vasnál egy 30 éves embernél 9 -30 érték és nekem éppen csak 5 volt ) és emiatt kihullott a hajam mennyiségének fele, de miután bevettem az orvos által írt vastablettákat és rendesen ettem abbamaradt. Most egy ideje megint tapasztaltam hajhullást, szerencsére nem olyan nagy mértékűt mint tavaly volt de szokatlanul nagyobb mennyiségben hullik mint akkor mikor semmi bajom nincs. Most azon vagyok rajta, hogy megszüntessen és nem pánikoljak be mikor elnézem az öcsém haját, mert nekem is olyan sűrű volt és olyan színű mint neki. :( És elfilózgatom azon, hogy még vért is adtam én pár éve, most milyen jó lenne ha nekem is több lenne.... De rajta vagyok az ügyön!

Röviden most ennyit, megyek mert még el kell mosogatnom, holnap ugyanis nem fogok főzni sem (ma már főztünk anyunál) hanem egész nap Nándival leszek és játszunk!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok Csajok!

Van valamelyikőtöknek olyasmi táblázata ahol megtalálható elkülönítve az összes fehérje, szénhidrát, keményítő?

Hétfőtől indul a diéta!!!
Az 5 napos méregtelenítés asszem kimarad, mert állam még mindig nem küldte a pénzemet, a BIO boltos néni meg bezárt. :shock:
Nem akarom már ennyire halogatni a dolgokat, hétfőtől indul a mandula! :wink:
(Apa még utoljára duhajkodnia akar hétvégén kajaügyileg... :lol: )

Edit!

Interaktív mosok Neked, hogy hamar tudj beszélgetni velünk, jóóóó????Kellemes pihengetést addig is.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Helló!

Krisz! Táblázatom nincsen, (talán a többiekkel szerencséd lesz), de a www.mindmegette.hu oldalon ha bogarászol akkor találsz ilyen jellegű infókat.
Érdemes körülnézni mert tényleg sok ifnó van. Ha már belevágsz, ügyelni kell arra, hogy ne keverd az összetevőket mert az is lassítja a fogyást.
Én például a keményítős napon néha ettem szénhidrátot is - mivel egy szelet kenyér engedélyezve is van - de érdemes elhagyni mert sokkal jobban fogysz akkor ha nem eszel ilyesmit.
Ha pedig eléred a 10 kilós fogyást amit szeretnél, de a diétában még csak a 70 napon jársz (mert ilyen is lehet!!) ajánlom hogy csináld végig. Az unokatesóm is csak 10 kilót szeretett volna fogyni és a 90 nap előtt két héttel el is érte. Így abba is hagyta a diétát. Nos, nála tényleg van jojó effektus.
De ezt a leírás is írja, hogy végig kell csinálni mert akkor változik meg a szervezet metaszimbolizmusa!

Röviden ennyi okoskodást... :oops:

Mindent bele!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Na Mazsuzs azt a meta .... szót harmadjára olvastam végig.

Köszike a jótanácsokat, mostmár csak kitartást küldjetek. Mondjátok, hogy nem is olyan vészes!!!! :D

Kenyér helyett a rozsszeletre vagy puffasztott rizsre gondoltam.

Barátnőm végigcsinálta a diétát és utána a 90 napig még gyümit és ő visszahízott.
Neki ez jött be: délután 1-ig csak szénhidrát vagy zöldség és gyümi 1 után csak fehérje.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Helló, benéztem megint.

Eddig te vagy az első, aki ilyen példát hozott fel, hogy visszahízott. Bár azt nem írtad, hogy mennyi idő alatt. Az én kolleganőm akiről írtam egy hete az egy év alatt szedett vissza két kilót a leadott 15-ből. Szerintem ennyi belefér....
A te barátnőd?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Tizenvalahány kilót fogyott és 1 év alatt hízta vissza. Állítólag.
Én mindig elosztom 2-vel amit mond. :lol:

Bízom a diétában!

Találtam fórumokat is róla, most azokban mazsolázgatok. azt veszem észre, hogy csak azok híznak vissza jojóval, akiknek nincs elég kitartásuk végigcsinálni.
Ezért kéne még kitartást kapargatnom

Bár, ha a cogiről magam szoktam le segítség nélkül, tán ez könnyebb....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

A visszahizastol en is felek. Azt hiszem nehany kilo belefer, mert azt konnyu leadni, de mindet nem szeretnem visszahizni.

Szirwent kell megkerdeznunk, mivel o mar csinalta ezt a kurat. Csak nem tudom, hogy vegigcsinalta-e. Majd, ha benez, biztosan leirja a velemenyet.

Kriszta
, ha a cigirol le tudtal szokni, akkor szerintem mindenre kepes vagy. :) En ugy orultem, amikor az egyik baratnom abbahagyta, ahogy megtudta, hogy kismama, de csak addig tartott ki, amig szoptatott. Utana visszaszokott. Ezt nem egeszen ertettem, mert ha 2 evre abba tudta hagyni, akkor mar nem lehetett letszukseglet neki. :roll:

Nem akartam beleszolni, mert ugy lattam, hogy elhataroztad azt a lebojtot, de most igy utolag bevallom, hogy szerintem jobban jarsz, ha kihagyod. Elvileg a 90 napos kuraban is kell tartani viznapot minden honapban. En egyszer tartottam, de masnap, amikor feherjenapot tartottam, olyan rosszul voltam, hogy eldontottem, nincs tobb viznap. Ettol fuggetlenul fogyok. Helyette volt olyan, hogy ket gyumolcsnapot tartottam egymas utan. Nekem ez is nagyon nehez volt, mert a gyuminapot viselem a legnehezebben, de inkabb gyuminap, mint viznap.

Sajnos en se tudok neked tablazatot kuldeni a kulonbozo kajakrol, de nagyon hamar bele lehet jonni. En is csak a mindmegetten olvastam el a tudnivalokat. Aztan ha nem voltam biztos valamiben, akkor megkerdeztem a lanyokat.

Szoritok, hogy legyen kitartasod hozza es sikeruljon az a 10 kilo!

Mazsuzs, a hajam nekem is hullik es mar csak kb. fele vagy az is lehet, hogy harmadannyi van, mint regen. Nekem viszont terhesseg elott is hullott. A vicces az, hogy terhesseg alatt volt a legjobb a hajam. Utana szoptataskor ismet el kezdett hullani meg zsirosodni. Nalam viszont nem vashiany. Egyszer arra gondoltam, hogy esetleg a torkom miatt, mivel az szinte folyamatosan gyulladt es ha van gyulladt goc a szervezetben, az okozhat hajhullast. El is mentem gegeszhez. Vettek kenetet is, de semmi kulonoset nem talalt. Azt mondta, hogy van ilyen azoknal, akiknek kivettek a mandulajukat. Meg kell tanulnom vele elni. :roll: Annyit tanacsolt, hogy keruljem a citrusfeleket, a fuszeres es csipos kajakat, mert azok irritalhatjak. Egy ideig probaltam igy enni, de semmivel nem volt jobb, ugyhogy nem lattam ertelmet. Annyit vettem eszre, hogy a bolti gyumolcslevek irritaljak a torkom, de ha en frissen facsarom, akkor nem. Mondjuk en amugyis vizivo vagyok, ugyhogy az uditok nem kavarnak be.

Csajok, tegnap megsutottem az ir szodabikarbonas kenyeret! Nagyon finom lett! Boltit ettem mar es nagyon hasonlo volt, csak erzodott, hogy hazi. Maskor is fogok ilyet sutni. Bar, azert elmondom, hogy nem mindenki szereti. Ezt altalaban vagy szereti valaki vagy utalja. Atmenet nincs.

Le is irom a receptjet, ha valaki ki szeretne probalni. En csak fel adagot csinaltam, de annyi pont eleg volt. A ferjem uzsonazott is belole, meg vacsorara mind a ketten azt ettuk. Szerintem elsore ti is csak felet csinaljatok, ha izlik, legkozelebb mehet tobbol. Ezekbol az osszetevokbol egy kb. 15 cm atmeroju kerek kenyer jott ki.

Irish Soda Bread

175g tk liszt
100g zabliszt
30g zab
fel teaskanal szodabikarbona
fel teaskanal so
25 g olvasztott vaj
200 ml iro

Ezeket jol osszedolgozni es kerek bucit formalni belole. Kiolajozott tepsibe rakni es a tetejere keresztet vagunk kessel.
Suto tipusatol fugg a sutes hossza. Az enyem az egy villany, legkeveros suto es ebben kb. 25 percig sutottem.


Az nagyon tetszett, hogy nem kellett a kelesztesre varni. Sokkal hamarabb kesz volt, mint az elesztos kenyer. :)

Most latom, hogy mar 3 ora es meg nem is ebedeltem, ugyhogy elkoszonok es bekapok nehany gyumolcsot. Sajnos ma gyuminapom van, pedig tudnek ma is ilyen ir kenyeret enni. :(

Olive

KépKép
olive
 
 


Azt elfelejtettem irni az elobb, hogy sutes utan a kenyeret nedves konyharuhaba be kell csavarni.

Nagyon finom csak vajasan is, de sonkaval-sajttal-paradicsommal vagy vajasan lekvarral (ha valaki nem dietazik) egyszeruen isteni.

KépKép
olive
 
 


Olive!

Köszike!!! Máskor amit gondolsz, nyugodtan írd le, én nem vagyok egy sértődékeny típus!!!

Gondoltam rá én is, hogy 5 napos lékúra az kissé drasztikus lenne.
A Jóisten akarta úgy, hogy ne tudjam megvenni a leveket!

Majd megpróbálok víznapot tartani, hátha az menne.

Én a cigiről 3 éve szoktam le. Amikor Anyukámat műtötték rákkal. Nem gyújthatott rá és csak így tudtam őt "támogatni". Díjazta nagyon, hogy vele is "szenved" valaki.

Kipróbálom a kenyeredet! Annyit árulj el még légyszi, hogy hány fokon sütötted????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta, a kenyeret 200 fokon sutottem. Viszont ha nem legkeveros a sutod, akkor lehet magasabb hofokon is.

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Csak bekukk... de itthon vagyunk! :D Most kipakolok, lehet, hyog mosok is (azért mégiscsak vasárnap van :roll: ) és du. remélem, tudok jönni.

Mazsuzs, a férjem ma is esküvőt zenél. Ilyenkor többnyire a lagzik vannak túlsúlyban. :)

Pusz mindenkinek!!! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na, ismét itt, de látom, nagyon rég nem járt erre senki.

Sajnos eléggé beteg lett Kriszta, csütörtökön és pénteken este 40,3!!! lett a láza, úgyhogy péntektől már AB-t is kap, ami most feltétlenül szükséges és szerencsére van is látszatja, hogy adom.
Csütörtökön du. Anyuékhoz mentünk, tegnap reggel pedig sógornőmékhez, és ma reggel jöttünk haza. István és sógorom tegnap horgászni voltak, de nem fogtak semmit (a boton kívül. :P :lol: ) Mi otthon maradtunk, mert az idő csak felemás volt és nem kockáztathattam, hogy Krisztának esetleg visszaforduljon a gyógyulása. De úgy is jó volt azért. Este, miután jöttek, megsütöttük az előkészített húst és a miccset :D (már megint miccs :P ), de már bent ettük meg, mert besötétedett mire kész lett, utána pedig ittunk egy kis sört is. :wink: :oops:

És akkor miccs. Egyesek innen a topikból már tudják, hoyg mi az, de azért leírom. Tulajdonképpen valami kis kolbászkák, amik hasonlítanak a fasírthoz. De mégsem olyanok. :roll: Ebbe nem jár pl. áztatott kenyér, csak tiszta hús és fűszerek. De az a helyzet, hoyg házilag nem igazán lehet elkészíteni. Illetve én készíettem, mégsem sikerült rendesen. Pedig lehet direkt miccs-fűszert venni, írta az elkészítését is, mégsem lett jó. Főleg, hoyg tojás nélkül nem állt össze a hús (mert pl. tojás sem jár bele). Itt nálunk a miccs nemzeti ételnek, azaz "valódi román terméknek" :D számít, ezért bárhol lehet kapni. A múltkor feltett képek közül az elsőn az van rajta, hogy hogyan néz ki becsomagolva, azaz hogyan árulják. Van, hogy ömlesztve árulják, de én jobban szeretem, amit már meg is formáznak, mert az már csak egy kis nyújtást igényel (csak úgy kézben kell egy kicsit megnyomogatni, nedves kézzel) és süthető is. Igazán csak grillRÁCSon sütve finom. Pl. az, amit István sütött az este messzemenően finomabb, zamatosabb, különlegesebb volt, mint amit én sütöttem magamnak múltkor.
A tegnap esti grillezésről csak a hússütést tudtam lefotózni, mert amikor a miccs sült és már a csajokat fektettem, javában. :)
Amúgy a miccs szó ugyanígy van románul is, csak ők "mici"-nek írják, és kicsit jelent. Jobban mondva kicsik-et. Még van a miccsnek egy elnevezése románul, a mititei (kiejtve mititej), amit egyesek választékosabbnak találnak :roll:, de én nem szeretem. Ez aprókát jelent.
Remélem, eléggé kimerítő volt a válaszom. :roll: Ha valaki mégis úgy gondolja, hoyg megpróbálkozik vele, akkor szívesen leírom az elkészítését, illetve azt is, hogy a fűszerkeverék mit tartalmaz. Hátha mégis sikeres lesz az akció! :D

Diétaügyileg megint "kavartam" valamit. Tegnapra gyümölcsnapom esett volna, amit, ha úgy marad, biztos, hogy nem tartok be. :roll: :oops: . de nemcsak ez volt az oka, hanem még az is, hogy pl. jövő vasárnapra is húsnapot szerettem volna, és ezzel a "kavarással" pedig pont jól jött ki minden. Egyszerűen kihagytam a szénhidrátnapot és tegnapelőtt gyümölcsnapot tartottam. Persze, nem jó ez sem, de legalább nem bűnöztem. Illetve csak egy minimálisat, ugyanis a húgom pénteken főzött Krisztának egy kis friss kerti zöldségekből készült levest és abból ettem egy tányérkával ebédre. Hát isteni volt, mindenesetre! :D És persze, előtte és utána egy ideig semmi mást nem ettem.

Ma zöldségnapon zöldbabsalátát ettem és párolt krumplit. A salátában volt párolt zöldbab, paradicsom, uborka és hagyma.

Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


JA, eszembe jutott még valami. A miccset általában mustárral eszik, de IStván pl. soha, úgyhogy neki mindig friss salátát kell csinálni. De ugyanúgy nagyon finom a miccs "muzsgyé"-val, ami tulajdonképpen egy tejfölös fokhagymamártás. Joghurttal készítve pedig még diétás is. (No, én az este tejföllel csináltam és aludttejjel - mert csak az volt - lazítottam.)
De muszáj leírnom, mert ez nagyon finom, és bármilyen hús mellé megy. PL. a hal isteni vele.

Fokhagymát megtisztítani és áttörni vagy mozsárban szétzúzni. Én áttörni szoktam. Ha van, pár gerezd diót is lehet vele együtt áttörni, nem lesz annyira átható az íze, de azért elmaradhat nyugodtan. Jól megsózni (tulajdonképpen nagyon-nagyon megsózni, azaz 2-3 gerezd fokhagymához 1 kiskanál só is mehet) és elkavarni. Ekkor egy ragacsos valaminek kell születnie, amihez cseppenként hozzá kell kavarni 2-3-4 kanál olajat. Közben állandóan kavargatjuk, mint a majonézt, és az állaga is majd olyan lesz, mint a majonéznek. Amikor ez megvan, akkor kanalanként kell hozzáadni a tejfölt. Annyi tejfölt, amennyi mártásra van szükség. VAgy ugyanannyi joghurtot. Vagy lehet vegyesen is. Lehet tenni bele pirospaprikát is, így rózsaszínes lesz a színe. Ha kell, még utána lehet sózni.
A gyors változata pedig ennek a mártásnak az, amikor a tejfölbe fokhagymaport és egy kis sót keverek. :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ma csak én járok erre... :( :roll:

Most olvastam el az írásaitokat, de reagálni nincs... kedvem most. :oops: Elaludtak a lányok, úgyhogy most megyek én is, fürdök egy jót, majd várom haza a férjecskémet! :wink: :wink: :wink:

Csak egyvalami...

Mazsuzs! Metaszimbolizmus? :shock: :shock: :shock: Az mi? :P :P :P :P :wink: :wink: :wink: Metabolizmus=anyagcsere! És ennek kell megváltoznia a szervezetben! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Harag nincs, ugye? :) :) :)

Jó éjt mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Edith, vagyok ma én is, csak későn. És persze, hogy nincs harag! Örülök, hogy kijavítottad a hülyeséget amit írtam...Egy nagyon sokszor fénymásolt lapon van meg nekem ez a diéta (legalábbis a fő elemei és pár recept hozzá), még a munkahelyemen kaptam egy kollaganőmtől. Elmosódott és halvány sorok közül ezt a szót sikerült kiolvasnom.....:oops: Nem néztem utána, hogy helyes-e vagy sem. De helyesen úgy van ahogy írtad! METABOLIZMUS!! Bocsi, mindenkitől a hülyeségért!!
Nagyon örülök a fokhagymás mártás receptjének. Nagyon szeretem a hasonlókat és ez is jónak tűnik. Azt viszont sajnálom hogy a miccset akkor ezek szerint nem lehet megcsinálni mert nálatok is készen kell venni.
Kislányodnak pedig jobbulást! Jó magas láza volt! Ilyenkor mit szoktál csinálni? Ülőfürdő és hasonlók?

Olive! Nagyon ügyes vagy és nagyon örülök hogy már 9 kilót fogytál! Ha most tartasz egy kis szünetet és utána újra elkezded a diétát akkor valószínűleg a többi felesleg is lemegy majd. Mennyit szeretnél még leadni ezen a súlyveszteségen kívül? De nagyon ügyes vagy, hogy így megtudod állni azt, hogy nem eszel gyüminapon pl. az ír kenyérből....
Egyébként van tippetek, hogy írót hol lehet kapni mert mint látom ehhez a kenyérhez kell. Házilag hogyan lehetne csinálni?
Egyébként nyugodj meg, a képeken amiket a múltkor még feltettél magadról a kúra elején, nem lehet látni hogy hajhullással küzdesz. És elég erős is mint írod. De gondolom Neked is hullámzó. Vannak jobb időszakok és vannak rosszabbak mikor több hullik?
Olvastam az oltásos cikket a másik topikban feltett linked alapján. Elég rémisztő. Ez a szöveg annak a fordítása amit a múltkor Judit ajánlott a figyelmünkbe? Lolli egyébként hogy van? Mostanában nem írtál róla.

Nándi nagyon nyügi már két hete. Négy foga jön egyszerre megint. Az első négy után jön a második négy. Nem tudtam, hogy ezek is egyszerre bújnak ki. Azt hittem, hogy két szemfog és az alsó két fog után (ezek egyszerre jöttek ki) a többi fog már egyenként jön, de csalódtam. Igy most eléggé szenvend és állandóan az alvós macijával rohangál már napközben is (pedig eddig csak alvásnál fogta).

Mindenkinek jó éjt!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Lassan vége lesz a könyvnek, így holnap már jövök.

Mazsuzs - Sajnálom, hogy ennyire hullik a hajad. Valamit olvastam valahol, hogyan lehet természetes úton hatékonyan növelni a vér vas tartalmát. De hol? Töröm a fejem...

Kriszta - ha kenyeret eszel - az ne sima rozskenyér legyen, hanem teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér. Ebben meg vannak azok a rostok, amik kisöprik a bélfalra tapadt nem kívánatos maradékokat.
Pl. tönkölybúza kenyér

Edith - légyszi-légyszi a miccs receptjét és belevaló fűszerkeverékét is írd le. - kiemelve! Köszi
Talán meg tudom csinálni, nekem is légkeveréses villanysütőm van, amiben van külön grill fűtőszál. Remélem így meg tudom úgy sütni, hogy nem esik szét. Ha meg igen, az íze akkor is meg marad...

Olive - kösz a táblázatot. Szerdán megyek mázsálni - hát nagyon kíváncsi vagyok... :D :wink: :D Azt már most érzem, hogy fel kell pattanjak a bicajra, legalább 15 percet tekernem kell. túl sokat ülök itt az asztalnál...
Holnap gyümölcsnapot tartok. Ez az elmúlt héten elmaradt...

Mentem aludni!


Szép, jó éjt!

Jardina
jardina
 
 


Na elkezdődött a diéta nap!

Drága párom lesett csak, amikor összepakoltam neki a mai adag kajáját, de hősiesen összeszorította a száját! :lol:

Jardina!

Köszi az ötleteket, teljes kiörlésűt szeretnék majd. Van itthon kenyérsütő gépem, majd azt is kipróbálom. (a múltkori kenyeremért sírva könyörögtek a betongyártók) :lol:

Edit!

Már nagyon profi lettem miccs tudásból. :lol:
Tulajdonképp picit hasonlít a scsevapcsicsához (nem bizti hogy így kell leírni).

Az a kis bűnözés amit ejtettél, tutira nem fog ártani. Hisz a diéta is megenged néha egy kis lazulást.

Én tegnap ezt csináltam:

Maradt ki egy kis sertéskaraj, volt itthon 1 nagy doboz natúr joghurt.

Joghurtba tettem sok fűszert, sót, fokihagymát, pici olivaolajat.
Husit csíkokra vágtam, beleforgattam a joghurtba, betettem estig a hűtőbe.
Aztán nem kisütöttem, hanem sütőbe dugtam.
Mikor félig átpárolódott, leöntöttem róla a fölös levet és pirosra sütöttem.
Mivel karajból készült így egy kicsit száraz lett. :lol: Inkább kászítsétek pulyka felsőcombból, az isteni szaftos.

Na jövök még... :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Edit!

Krisztácskának küldünk egy gyógypuszikát!!!!

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Csajok!

Ha fehérje napon délbe husit eszek és estére tejetkívánok az mehet???

Szénhidrát napon ehetek tésztát pörkölt szafttal? (husi belefőne csak nem szednék belőle)

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Jó reggelt!

Örülök, hogy más is írt utánam. :)

Köszi a gyógypuszikat! Hatnak, már szombat óta. :) Azóta nincs láza egyáltalán Krisztának. :) Még köhög néha, de még tart az AB, úgyhogy, remélem, mire elfogy, meggyógyul. :)
Ellenben Boró szörnyen nyűgös. Csak kézben akar ellenni, ahogy letenném, nem sír, hanem ordít. :cry: :cry: :cry: Én meg már :x :x :x . Annyira furcsa, hoyg az én nyugodt, mosolygós, "szavát" alig hallató kistündérkém ilyen sírós lett. Gondolom, valóban fájhat neki, mert azért nem igazán volt amikor felkapatni. :roll:

Láz: Tudom, hogy a hűtőfürdőt általában magas láz esetén ajánlják, és szoktam is néha alkalmazni, de szerintem nem sokat ér. Legalábbis múltkor még fürdés közben megmértem és pár fokkal kevesebbet mutatott, mire pedig megtörültem és felöltöztettem, ugyanannyi volt. Szóval, én inkább kisebb lázkor vetem be, amikor 40 fokos a láza (eddig ilyen még sosem volt), a fene hűtőfürdője sem viszi le. Úgyhogy, nekem a doktornő kúpot javasolt nagyon magas lázra. Gyerekeknek való Paracetamol és Novocalmin. Így együtt a leghatékonyabbak. Anyuéknál pénteken nem volt Paracetamol kúpom csak Panadol-szirup és a másik kúp és ugyanolyan hatékony volt. De a kedvencem a Nurofen. Csak az nem hat olyan gyorsan. Panadollal kb 20 perc alatt 39 alá ment a láza és már vígan kezdett ugrándozni, énekelni. :D

No, akkor gyorsan még a miccs receptje, mert ma is tiszta zizi a kicsi lányom. Még nem aludt vissza, de sír, ha leteszem. Most elfoglalja magát mesenézéssel. :oops: :oops: :oops: (Nem szoktam, de már nem tudtam mit csináljak. Ezt a bejegyzést reggel 8-kor kezdtem írni. :roll: Már mindjárt két órája. :roll: )

MICCS

Hozzávalók: 1/2 kg marhahús, 1/2 kg (zsírosabb) disznóhús, 200 ml szénsavas ásványvíz, 1 kiskanál szódabikarbóna.
Fűszerek: só, fokhagyma, bors, hagyma, csombor, kakukkfű (szárítottak), szegfűbors (őrölt).

Elkészítés: A húsokat ledaráljuk, de szerintem az a legjobb, ha van konyhai robot és azzal inkább pépesítjük. Nekünk épp az volt a gond talán, hoyg túl darabos volt. Mert amit veszünk, az egy olyan össszeálló masszás hús. Tehát akkor én azt mondom, inkább pépesíteni a húst, az ásványvízzel leöntjük a szódabikarbónát és hozzáöntjük a húshoz. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, áttört fokhagymát és reszelt hagymát adunk hozzá és a többi fűszereket is ízlés szerint adagoljuk. Az egészet 10 percig gyúrjuk-dagasztjuk, majd 3-4 órára félretesszük a hűtőbe. Kivéve, vizes kézzel jó 12 cm hosszú, kb. 2 centis átmérőjű kolbászkákat formázunk (no nehogy mérőszalagozzatok! :wink: :wink: :P :lol: :lol: :lol: ) és megsütjük. Ezt ki-ki ahol teheti. Ha rácson viszont, akkor azt előzőleg át kell dörzsölni szalonnával vagy olajjal. Azért nem szabad rövideknek lenniük, mert úgyis összeugranak valamennyire. Akkor vannak megsülve, ha a külsejük szép piros, belül pedig a hús nem nyers színű.
Szok szerencsét és jó étvágyat!
Az íz finomsága, valóban, szétesett "eredmény" esetén is garantált. :)


Most muszáj mennem, ha tudok, még jövök. :) Puszi mindenkinek.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Kriszta, én ritkán eszem este is ugyanazt, amit délben eszem. Csak ha egyedül vagyok és sikerült akkora adagot készíeni, hogy maradjon ebédről. De ettől függetlenül működik a diéta. Sőt, én a húslevest is csak vagy kétszer ittam az elején. :oops:
A pörköltszafton én is gondolkodtam, de nem tudtam dűlőre jutni. Elvileg nem eszel húst, de azért belefőtt. Szóval, nem tudom. Talán lehet csak sima pörköltalapot csinálni magadnak.

Mit és főleg mennyit pakoltál a ferjednek, hoyg csak nézett? :D Azért főleg most az elején nem muszáj a mennyiséget nagyon megvonni. Ne dekázzatok, hanem lakjatok jól - abból, amit szabad. Fontos, hogy ha szeretitek, minél több friss salátafélét egyetek, mert nagyon jól telítenek.
Én sem eszem túl keveset (azért nem is zabálok), mert féltem a tejcsit. Persze, ha nagyon megvonnám a mennyiséget és koplalnék, akkor biztos többet és gyorsabban fogynék, de szerintem ez így természetesebb, mert ha majd újra normális mennyiségeket ennék, akkor rögtön jönne a jojóeffektus. És ebben a diétában az is lányeges, hyog ne éhezz, mert az inkább bűnözéshez vezet.
Olvasgass bele a többi 90 napos topikba is itt a babaneten, ott is sok ötletet, tanácsot találsz.

No, most tényleg mentem.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lányok!

Visszaolvasni most nem tudlak benneteket! :oops: Mert nem sok időm van! Azért is jövök ritkábban, mert mostanában annyit ültem a gép előtt, hogy már a családi béke rovására ment! :cry:
Persze nem hagytam eldurvulni a helyzetet, ezért most napjában egyszer kapcsolom be a gépet 1 1,5 órára.

A Fogyókúrám meglepően jól halad! :roll: Már 74,6 ot mutat a mérleg!!! :lol:
Ez a dinnye szezon a legjobbkor jött, ugyanis ha eszem dinnyét, úgy eltellek, hogy a kaját már nem is kívánom utána. Így álltalában du4 kor eszek főtt ételt, és olyan este 7 felé meg egy szelet dinnyét, és teljesen jól elvagyok!

Edit!
A Te soraidba beleolvastam. Jobbulást Kívánok a Lánykáidnak!
Remélem Borónak "csak" a foga jön, és nem elkapta Krisztától a betegséget! :roll:

Puszi Mindenkinek, és ezer bocs hogy most csak magunkról írtam!
A héten próbálok visszazökenni! :roll: :oops:
Kép Kép
Na végre engedte feltenni a képet! :lol:

bogyo75
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: