Új privát üzeneted érkezett!

Mazsuzs,

Most megint megnéztem a videókat, de már túl fáradt vagyok, hogy részletesen leírjam és még értelmes dolog is jöjjön ki a végén. Holnap remélem összeszedem magam. Most megint úgy elkeseredtem! Mi miért nem választhatunk? Mármint hogy kapjon oltást a gyermekünk vagy ne?
Na jó, megyek aludni. Jó éjt mindenkinek.

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Tuleltem a gyumolcsnapot. :lol: Bar az idojaras is kedvezett, mert olyan meleg volt, hogy nem is igazan kivantam normal kajat.

Sikerult Lollinak sok mindent venni, de meg egy boltba szerettem volna bejutni, viszont csak 4 elott 2 perccel ertunk oda es vasarnap a legtobb bolt 4-kor zar. Azert igy is lett nehany uj rucija Lollinak.

Nekem sem sikerult meg mindig megnezni a videot, mivel ma sem voltunk itthon. Miutan meg megjottunk a boltokbol, kocsit takaritottunk es a szomszedokkal pletykaltunk. Na, majd hatha holnap (illetve nalatok az mar ma) lesz ra idom.

Mit esztek husnapon? En meg nem otlottem ki, majd ejszaka megalmodom. Judit te is irhatnad neha, hogy mit eszel, arra is kivancsiak vagyunk.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Csak "beszólok", hogy már én is vagyok. Ugyanas pénteken délután elmentünk sógornőmékhez és csak tegnap este 9-re érkeztünk haza. :) Az idő felemás volt, ezért mi nem mentünk ki a zöldbe a kicsikkel, de a férfiak voltak horgászni, még fogtak is vagy 6 darab tenyérnyi nagyságút. Sógornőmmel otthon főzőcskéztünk, takarítottunk, sokat beszélgettünk, és amikor eljöttünk, még mondtam is Istvánnak, hoyg nagyon örülök, hogy semmiféle keserű szájízem nincs a látogatásunk után. Mert általában a vége felé sógornőm olyan stresszes szokott lenni a rend (jobbanmondva a rendetlenség) miatt :roll: , hogy olyan ütemben tesz-vesz, mintha döfni akarna. Ilyenkor mindig olyan szarul érzem magam. És bár szívesen megcsinálnék bármit, és csinálok is, de nagyon sz...r érzés, amikor ő jön, és kijavítja amit tettél, mert nem úgy szokta. :roll: Na, mindegy, már megszoktam őt, de most szerencsére semmi ilyesmiről nem volt szó.

Na, ahhoz képest, hogy csak beszóltam :P elég hosszúnlettem. :) :D

Később még próbálok jönni, de most megyek mosógépet beüzemelni és valami ebédfélét is kellene elővarázsolmnom!!! :roll:
Ha nem felejtem el, még az ittnei oltásokról is írok majd!

Puszi és jó húsnapozást mindenkinek! :wink: :D
Itt csorog az eső. Még jó, hoyg hétvégén cseppet sem esett!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

 
 

Helló Lányok!

Edith! Jó hogy te is vagy, nem is írtad a hétvége előtt hogy vendégségbe mentek.
Majd azért olvass vissza ha még nem tetted mert nekem is volt pár kérdésem de már vagy három napja.... :wink:

Judit! A párom is most nézi a videót! Kiváncsi leszek, hogy mennyit fog érteni belőle mert ő igazán szakmai angolból vizsgázott . (programozó)
Egyébként megtudtam, hogy az utcánkba egy nő nem adatta be a gyerekének a kötelező oltások közül pont ezt, mert hogy ez autizmust okoz. A védőnők egy ideig "jártak a nyakára" hogy oltassa be, de aztán az ÁNTSZ-hez továbbítják az ügyet aki megbünteti a nőt.
Én csak azt nem értem, hogy szülök egy egészséges gyereket, és egy előírt kötelező oltás miatt amit nem adatok be mert igen kétes dolgokat olvasok róla,megbüntetnek pénzbüntetésre. Kicsit meredek a dolog, hiszen én szültem, és én hordam ki a gyereket, nincs jogom eldönteni hogy neki mi a jó??
Nem tudom mennyi lehet a büntetés, de még én is felvállalnám. Sajnos nem tudom hogy melyik nőről van szó - még megkérdezném mennyi büntetés fizetett :) - mert nagyon hosszú utcában lakunk és sok a kisgyerek.
A kolleganőm írta (akinek a kisfiánál két hónapja állapították meg az autizmust) hogy 10 gyereknél 9 esetben a fiúknál diagnosztizálják. Ezt a számot nézve pedig a kislányoknál jóval kisebb az esély erre a betegségre.

Olive! Én ma csirkemellfilében (ami tejben volt áztatva előtte) csavart sajtot ettem és mindezt jól megsütve sütőben. Megvolt a kötelező levesem is, frissen. Még nem kellett a mélyhűtőbe eltett levest elővennem.
Holnap pedig a ma Nándinak főzőtt krumplilevesből fogok egy kis sűrejét kiszedni és meg is van a zöldségnapi kajám. Majd visszafogom magam, kicsit űrítem a gyomrom :roll: a szénhidrátnapra :oops: mert kaptunk hétvégén sütit és még nem nyúltam hozzá. Meg sem kóstoltam! De szerdán meg kell enni (csak 6 kisebb szelet) mert utána már a kutyák fogják...
Te mit ettél? És kedden a keményítő napon mit tervezel?

Remélem holnap Bogyó is jelentkezik és elmondja hogyan sikerült az itteni hosszú hétvégén betartania a diétát. :)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ja, ami lemaradt!

Edith! Egy ideig engem is idegesített ha nem volt a lakás tipp-topp de aztán rájöttem hogy a gyerekkel fogom tölteni az időt. Igy a mosogatnivalót a spájzban gyűtöm pár napig (aki bejön hozzánk így nem látja) még vizet is spórolok hiszen nem mosogatok állandóan.. 8)

Azt nem tudom, hogy egy vendégség esetén hogy viselkednék ha én lennék a vendéglátó, de nem lehet mindig rend ha a megszokottól mondjuk néggyel-öttel többen vannak a lakásban.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Ma is olyan szep ido volt nalunk, hogy csak enni jottunk be a hazba, ugyhogy be se kapcsoltam a szamitogepet estig.

Ma ebedre lefagyasztott maradekot ettem. Sausage (angol kolbaszka) rajta egy kis paradicsom es sajt. Ehhez nyers repat ropogtattam. Vacsira pedig csevapcsicsaszeruseget csinaltam. Mivel nem tudom, hogyan kell az eredetit kesziteni, igy sajat recept szerint keszult. :) Daralt marhahust gyurtam ossze hagymaval, egy kis zsemlemorzsaval, egy kis pirospaprikaval, soval, borssal es grillhus fuszerkeverekkel es adtam hozza kb. 1 evokanalnyi olivaolajat. Hosszukas rudakat gyurtam belole es hurkapalcara feltuzve grilleztem meg. Tzatzikivel ettem, apanak meg meg adtam hozza sultkrumplit.

Mazsu
, mindig elfelejtem leirni neked, hogy en hogyan keszitem a tzatzikit. Hatha te nem ezt a receptet ismered es azert nem olyan, mint az igazi gorog. Engem gorogok tanitottak meg erre, ugyhogy az tenyleg eredeti recept. Viszont nagyon fontos, hogy gorog joghurttal csinald, ne sima magyar natur joghurttal, mert akkor tenyleg nem olyan lesz. Ha nem tudsz beszerezni gorog joghurtot, akkor a magyar bolti tejfolt kell keverned natur joghurttal.

Fel kigyouborkat lereszelek, megsozom es hagyom allni. Amikor mar levet eresztett, akkor jol kifacsarom az ubit es leontom a levet. Ehhez keverek kb. 5 deci gorog joghurtot, izles szerint 1-2 gerezd osszetort foghagymat, majd kb. 1 evokanal olivaolajat. Vannak egyes videkek, ahol kaprot, vannak ahol mentat kevernek bele, de nekem az eredeti extrak nelkuli izlik a legjobban.

Holnap lehet, hogy valami krumplisat fogok csinalni, de meg kiotlom. Most sok zoldsegem is van (repa, brokkoli, borso, paszternak, hagyma, paprika, porehagyma). Meg nem tudom, hogy mit hozzak ezekbol ossze. A jenai talas rakott zoldsegest mar kezdem unni, valami mast kell kitalalnom.

Van olyan kerdesed, amire nem valaszoltam a multkoriakbol?

Remelhetoleg ma mar Bogyo is jelentkezik. Ha jol emlekszem, most mentek hetfon piknikezni. Vajon bunozott vagy jo kislany volt? :wink:

Judit hogy allsz, alltal merlegen mostanaban? En -4,5 kilonal tartok. :D

Edith, orulok, hogy most jol erezted magad sogornodeknel. Na, az ennyem az ellentete a tiednek. Ot aztan nem erdekli a rumli. Irorszagban lakik, ugyhogy nem surun jarunk hozzajuk vendegsegbe. Amikor kb. 2 eve ott voltunk, eleg elkepeszto dolgokat lattunk. Volt olyan, hogy mar nem volt tiszta edeny, egy tiszta bogret se tudtal kivenni a szekrenybol. Akkor odamentem a mosogatohoz, hogy elmosogatok, erre ram szolt, hogy hagyjam, majd a gyerekek megcsinaljak. Ez ment mar 2 napja. Aztan a ferjemmel fogtunk fejenkent egy bogret es azt elmostuk magunknak es szalvetan ettuk a reggelit. Ja, kaja is csak akkor volt, ha a ferjemmel elmentunk bevasarolni es en foztem. :shock: A furdokad is olyan koszos volt, hogy mielott belemasztam volna, kifertotlenitettem. Szoval, nem surun kivankozunk hozzajuk vendegsegbe.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Most csak pár percem van, majd délután megpróbálok jönni. Mazsuzs, nekünk is vannak barátaink, akik nem oltatták be a gyerekeket, falazott nekik a doki, meg elvileg a védőnő, de a valahogy mégis kiderült és az ANTSZ izélgette őket. Ez már évekkel ezelőtt volt, majd megkérdezem mi lett.

Fogyás szempontból én most szégyenkezhetek, mert az utóbbi 1,5-2 hét tragédia volt evés szempontból, stagnál a súlyom, de elég kakiul is érzem magam. Lehet, hogy ezért is alszom el minden este korán, meg félálomban kelek a fiammal 3/4 hatkor :cry:

Éppen tegnap határoztam el, hogy mától bekeményítek. Ha lesz energiám, akkor írok nektek néhány receptet. Bár arra jöttem rá, hogy a TK sok párol zöldséget használ, amit nektek ugye csak egy napon lehet, így elég korlátozottak a lehetőségek. De majd keresek finomakat.

Most megyek, mert Huba már reklamál. (nem értem miért kel ilyen korán, Lili ilyen szempontból nagyon rendes volt :D )

Szép napot mindenkinek,
Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Olive, így tényleg elég jónak hangzik a tzatziki receptje. Még soha nem figyeltem a görög joghurtot de majd nézem.
Már írtam, hogy a Lidl-ben most 400 ml-t lehet venni tzatzikit és egész finomnak találtuk a párommal Tegnap én is azt ettem salátaként. Igaz nincs benne csak pár szem ubi mutatóba. Az nem is tudtam hogy csak kigyóubit lehet hozzá felhasználni. De ha feldúsítom a készen megvettet akkor egész finom dolog sülhet ki belőle.
Nem semmi amit a sógornődéknél kialakut állapotról írsz. Ő akkor az a bizonyos másik véglet... :wink:

Judit! Nálunk minden védőnő elég idős (inkább negyven felé járnak) így a régi nézeteket osztogatják, falazás nem lenne lehetséges. Bár érdekes hogyha a te ismerőseidnél elvileg volt, akkor hogy derülhetett ki...
Hiszen most már az oltás fajtáját beragasztják a gyerek kiskönyvébe miután beadták. Ha ezeket is megcsinálta a "falazó" doki v. védőnő akkor nehéz lett volna kideríteni a dolgot - szerintem.
Egyébként úgy látszik a fiúk ilyen reggeli kakasok mert Nándi is fél 7-kor már ébreszt. Utána még húzom egy kicsit az idő, de nem sokáig tudom. Pedig már én is aludnék egyszer kilencig.. :)

Lányok, el is felejtettem írni, hogy tegnap ráültem a szobabicajra.
Hát nem vagyok elájulva magamtól mert 8 fokozata van és abból a hármas fokozaton tekertem 15 percet. A bicaj szerint 6,6 km-t tettem meg és 250 kcal-t égettem el. De azt hittem nem is tudok leszállni róla. Rendszeressé kellene tenni a tekerést.

Olive! Te ma csinálod a 30. napja a kúrát! A csütörtöki gyümölcsnap után pénteken tarthatsz/tarthatunk víznapot ha kedvet kapsz hozzá! :wink:
Mit gondolsz, készen állsz? Bogyónak mi lesz a véleménye? Ő a 25. nap után csinálná így a víznapot! Majd csak jelentkezik!

Ma csinálom én is 14. napja a kúrát. Persze nem bírtam ki és ráálltam a mérlegre... :oops: :oops: Kár volt, mert mint mondtam annyira nem vagyok elájulva az eredménytől. 85 kilóval kezdtem és most 82,8 kiló voltam. Vagyis kicsivel több mint két kilót fogytam. Köszönhetem ezt annak, hogy volt két szénhidrát napom is amikor a megengedett mennyiség kétszeresét ettem. :oops: Még örülhetek hogy ennyit is fogytam! Ezek után jobban kell figyelnem. Olive, ha megtartanánk a víznapot akkor Neked is meglenne az öt kiló mínusz az első hónapban. Az azért nem is olyan rossz!! :!: :!:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok Lányok!

Előkerültem Én is, és mondhatom csodálatos, és mozgalmas hétvégén vagyunk túl! A részleteket majd a másik topikban megírom! Hisz ez a fogyis topik! :wink: :lol:

Ami a fogyókúrát illeti, nem igazán sikerült betartanom a napok szerinti étrendet! :oops:

Mondjuk nem azt mondom hogy halálra ettem magam, de voltak bűnözések rendesen! :oops:

Kezdem az elején!
Már szombaton lementünk anyósékhoz, ugyanis akikkel meg volt beszélve, hogy szombaton jönnek vendégségbe, elfelejtettek szólni, hogy mégse! :twisted: Ha a Gyuri szombat délben nem hívja fel őket, hogy mikor jönnek, akkor összefőztem volna mindent, potyára! Így úgy döntöttünk, hogy már aznap lemegyünk Nyáregyházára!
Na szombaton ugye tészta nap volt! Anyós csinált pörköltet tésztával, és én csak szaftos tésztát ettem csalamádéval!
Persze süti nem volt aznap, de másnap igen, ugyanis komfirmáláson voltak, és onnan hoztak sütit! Gondolhatjátok, hogy nem tudtam megállni hogy ne egyek! :cry: :oops:
Meg ittam egy kis húsleves levét is, annak se tudtam ellenállni! :cry: :oops:

A kirándulás napján (tegnap) volt ugye a húsnap. Ott annyit bűnöztem, hogy ettem két zsömleszendvicset! De szalonnát nem, hanem debreceni kolbászt sütöttem, 1 darabot! :lol:
Vacsira meg 3 tojásból rántotta!

Szerintem túl nagy katasztrófa nem történt ez álltal!
Majd délután megnézem fogytam e, azóta hogy mértem magam!

Viszont vettem salaktalanító teakeveréket! Ez állítólag nem hagyja lerakódni, és felszívódni a bevitt táplálékot! :roll: Csak hát e mellé is inni kéne a napi 2, 2,5 liter vizet! :cry:
Ma egyébként mexicói zöldség keveréket fogok csinálni, és ha lehet hozzá rizst, (ebbe nem vagyok biztos) A fiúknak meg palócgulyást főzök.

Ne haragudjatok, de most nem írok külön senkinek, :oops: mert annyi dolgom van! :cry:


Szép napot mindenkinek!
Ha tudok, még később jövök!

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Még itt vagyok, de már kikapcsolom én is a gépet. Megyek ebédelni, aztán ha felébred Nándi baba akkor megyünk anyukámhoz.

Bogyó! Szerintem sem bűnöztél nagyon! Ha az embernek programja van, akkor nagyon nehéz betartani a rendet, szerencse kell hozzá hogy legyen olyan kaja amit te is ehetsz és ne kelljen külön főzni.
Szóval ha a kalandjaidat tudni akarom a másik topikot kell megnéznem? :)
Egyébként tudod hogy nem voltunk messze egymástól??
Nyáregyháza ugyanis itt van az én lakhelyem mellett kb. 15 km-re, de ha lemegyek anyukámhoz akkor tőlük olyan 7 km-re van. Lakik is ott ismerősöm.

Judit! Azt még mindig nem írtad meg hogy te merre laksz, pedig én megírtam! 8)

Olive! Elfelejtettem írni az előbb, hogy te minden kérdésemre válaszoltál a leveledben.

Mindenkinek minden jót és sok akaraterőt a kúra betartásához!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok,

Most is nagyon gyors leszek, mert még ezer dolgom van.

Hogy ne felejtsem el. Mazsuzs, Ikladon lakunk. Ez Aszód mellett van2 kilométerrel.

A barátainkat még nem hívtam fel, ez az oltás dolog már pár éve volt, de lehet, hogy valamire rosszul emlékszem. Majd holnap kiderül, felhívom őket.

Olive, szívemből szóltál a Tzatzikivel kapcs., mi éltünk egy ideig Görögországban és az eredeti tzatziki isteni.

majd még jövök, most mennem kell.

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs, ne haragudj, hoyg eddig nem válaszoltam, de nem nagyon volt mikor. pedig tudtam, hoyg elmaradtam válaszokkal...
Szóval, túl hosszasan nem tudom fejtegetni az ünnepeket... a karácsony midig ugynakkor van enkünk is, a románoknak is. A húsvét az, ami változik, mert ők más naptár szerint kalkulálják ki az időpontját. Még valamikor a középkorban történt a dolog, amikor a mai nyugati vallások áttértek a ma is használatos gregorián naptárra, az ortodoxok pedig követték továbbra is a régit. Sokkal bonyolultabban számítják ki, de végülis náluk is a napéjegyenlőség és az utána levő elős holdtölte a lényeg azért. A pünkösd pedig ugyanúgy 6 hétre van húsvét után, csak éppen az ő húsvétjuktól számítva. Ezenkívül nekik állandóan vannak hétköznapra eső ünnepeik, különböző szentek ünneplése, amit én, mint protestáns nem igazán ismerek. Mivel a falu, ahol laktam kb. 80%-ban románajkú volt, volt alkalmam ezekkel a dolgokkal találkozni, mindig csak azért bosszankodtam- gyerek lévén - , hoyg mi miért nem ünnepelünk, és bezzeg, azért ők sosincsenek jobban elmaradva a munkával, mint mi. Mezei munkára gondolok.
Most hallottam valakitől, hoyg jövőtől állítólag itt is tervezik, hoyg hivatalos munkaszünetes ünneppé tegyék a pünkösdhétfőt is, de nem tudom, hoyg mi igaz belőle. Hát, kb. ennyi. Ja, a nov. 1-je sem szabadnap itt, mert ez sem "egyetemes" ünnep. De az a nap, amikor ők ünneplik a halottak napját sem szabadnap. Viszont nekünk van szabad december 1-énk, mert az Románia nemzeti ünnepe. :) No, mégiscsak hosszú lettem.

Köszi a dicséretet a lányaimra. Kriszta nagyon szereti a testvérkéjét, rengeteget ölelgeti, puszilgatja, bár azért néha orrol rá/m, hogy tegyem le vagy odamegy és a simogatásból kis püfölés lesz. :D De alapjában véve nem agrasszív vele és nem is igazán féltékeny. Most inkább a dackorszak jelentkezik nála, de ez más téma :evil: :evil: :evil: és most nem szeretnék belemenni.

Különben most azért jöttem, mert búcsúzni szeretnék egy időre. (Csak aztán láttam, hoyg rámpirítottál.... :oops: :oops: :oops: )Nem megyek sehová, de most olyan rossz passzban vagyok, hoyg képtelen vagyok normálisan beilleszkedni közétek. Ma a párommal is eléggé csípős volt a hangulat, plusz még Kriszta is jócskán rátesz a dacosságával, és úgy érzem, hyog időzített bomba vagyok, csak éppen a megfelelő pillanatnak kell eljönnie a robbanáshoz. Nem tudom, valamit változtatni kellene, de fogalmam sincs, hogy hogyan. Az, hyog elmegyek valahová, már nem megoldás.
Szóval, puszika mindenkinek, vigyázzatok magatokra és egymásra, és ahogy elmúlik ez a depis időszakom, jövök ismét. Nem tudom, 2 nap lesz-e vagy két hét, de olvasni majd mégiscsak megpróbálok. Addigis legyetek ügyesek, kitartóak és kemény kézzel bánjatok azokkal a fránya kilókkal! :wink: :D
Ha valami mégis kimaradt, szóljatok ismét rá. Ha nagyon fontos, írni fogok.

Jaj, Olive, nem semmi a sógornőd. No, az enyém viszont tényleg az ellentettje, mert ha hozzánk jön, itt is nekifog takarítani. Bár olyankor mindig nálam is ragyog minden. De ő márcsak ilyen. :roll:


Mazsuzs, nekem szerencsére van mosogatógépem, így ezzel nincs problémám.
Az oltásokkal továbbra is adós maradok.
Sziasztok!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Ma is a kertben voltunk, ugyhogy ismet csak igy ejszaka jutottam szamitogepkozelbe.

Edith, sajnalom, hogy rossz passzban vagy. Biztosan a faradtsag teszi. Nem lehet konnyu ket picivel. Azert remelem, hamar visszater a johangulatod.

Judit, merre eltetek Gorogorszagban es mit csinaltatok, ha nem titok? En imadom a gorog salit is. Szoktam azt is csinalni, de valahogy egy tengerparti, hangulatos gorog tavernaban jobban esik. :wink:

Bogyo, salaktalanito tean en is gonolkoztam mar. Egyszer mar vettem valami fogyis teat, de ra is volt irva, hogy magaban nem fogyaszt, dietat is kell tartani. Az nekem sose sikerult meg, ugyhogy vegul nem is ittam a teat. Most viszont lenne ertelme.

A kirandulason a zsemlekkel csak egy kicsit bunoztel, mivel elvileg 1 szelet kenyeret lehet enni. Szoval, ha csak 1 zsemlet ettel volna, az meg belefert volna. A sutit akkor gyumolcsnapon etted :?: :!: Ejnye-bejnye! Meg jo, hogy nem a szomszedban laktok, csajok, mert a vegen meg engem is belevinnetek a "rosszba"! :wink: :lol:

Mazsuzs
, en is nagyon agyaltam mar a viznapon. Most mar nekem tenyleg esedekes. Ha viszont neked meg korai lenne, en nem banom, ha meg 4 nappal eltoljuk. Penteken du. amugy is lesznek vendegeim. Bar nem kajalni jonnek, de biztosan nem lennek valami remek hangulatban. Foleg, hogy azert teaval, kaveval, sutivel megkinalnam oket en meg kortyolhatnam a vizet. Tudom, hogy amugy se lehetne aznap sutit ennem, de egy tejeskave beleferne es akkor nem ereznem magam olyan vacakul, amint ok sutit falnanak.

Ja, nem is irtam, hogy ma mit ettem! Vegul zoldseglevest foztem ebedre. Jo surure csinaltam, hogy taplalo legyen. Sot, meg kolest is foztem bele teszta helyett. Az gabona, ugyhogy ugy gondoltam, ma mehet. Vacsira meg tepsiben sult krumplit ettem zoldborsoval es gravy-vel. Ezt az angolok sult husokhoz es zoldsegekhez szoktak enni, sos, barna szosz. Csak csirkes izesitesu volt itthon, de megneztem es valami nagyon minimalis csirkezsir van benne, ugyhogy ugy dontottem, hogy ez belefer a mai napba. Ha megis bunozes volt, majd a merleg megmutatja. :( Azert a legkozelebbi bevasarlasnal veszek vegetarianus gravy-t is, hatha szuksegem les z meg ra.

En egyebkent csak gyumolcsnap utan szoktam merlegre allni, masnap reggel eves elott. Azt olvastam valahol, hogy akkor a legjobb, mert akkor mutat a merleg a legkevesebbet. Elofordulhat, hogy az utana kovetkezo husnap utan egy kicsit tobbet mutat a merleg. En tizedesre pontosan nem latom, mivel nem digitalis merlegunk van, csak fel kilos pontossagal tudok merni.

Olyan gyorsan telnek a napok, hogy hihetetlen! Ismet Mazsuzs kedvenc napja jon! :) Mondjuk, most en is ugy erzem, hogy jol fog esni egy kis suti. Ebedre meg teljes kiorlesu lisztbol fozok tesztat es adok hozza egy kis hagymat, paprikat, paradicsomot. Ti pizzaztok vagy fott tesztaztok?

Judith, te minden nap eszel hust vagy csak ritkan?

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Újabb szénhidrát nap jött el! :lol: Én előrelátóan, már tegnap megvettem a fagyit, amit majd vacsira fogok enni! Ebédre pedig grízes tésztát! Az első szénhidrát napomon is azt ettem, és nagyon finom volt! Addig még sose csináltam grízes tésztát! Mindig anyukámat kértem meg! :oops:
De nem egy nagy ördöngősség az egész!:)

Tegnap a palócgulyás nagyon jól sikerült! Még Áki is megdícsérte!

Képzeljétek, lehet hogy a férjem is bekapcsolódik ebbe a fogyókúrába! :lol: Persze, ide nem írni, de mivel már 94kg mutat nála a mérleg, nagyon gondolkodik valami fogyókúrán!

Akkor aztán nagyon könyű dolgom lenne, mert nem lenne alkalmam a bűnözésre! :lol:

Mazsuzs!
Én már beadattam azt az oltást, és ezek után csak Istenben bízok, hogy semmi baja nem lesz Dávidnak! :roll:
Bár nekem eddig semmilyen rosz tapasztalatom nincs az oltásokkal, és mellékhatásukkal kapcsolatban!
Mazsu, leírnád ujra hol laksz? mert én arról lemaradtam! Talán Monor, vagy Albertirsa? :roll:

Edit!
Remélem hamar túl juttok a nehézségeken, és ismét életvidám Editet látunk viszont!
A legfontosabb, hogy kimondjátok a problémákat, mert ha felgyülemlik annál rosszabb!




Olive!
Örülök, hogy nálatok is ennyire szép idő van mostanában! Gondolom ott a napsütés ér aranyat, és nem a májusi eső, mint itt! :lol:


Nekem ma mennem kell Dávidnak pelust venni. De ilyen szép időben, élmény kimozdulni!

Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!

bogyo75
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap változott a programunk és nem mi mentünk el a mamához, hanem ő jött el hozzánk. Aztán hazavittük és elég későn értünk haza. Várt a több napos mosogatnivaló is...

Edith! Nagyon sajnálom hogy nem leszel. :( Remélem csak egy ideig! Mi ez a letörtség/letargia (?) rajtad? Remélem semmi komoly! Szerettem az írásaidat! Mint Olive írta, biztosan nehéz két gyerekkel de igazán én bele sem szeretnék gondolni mennyire mert akkor lehet hogy nem lesz testvére Nándinak...

Olive! Mindig olyan jó kajákat csinálsz és ahogy leírod, szabályosan folyik a nyálam...
Én egyébként ma pizzatészta szerű hosszú kiflit ettem. Nem tudtam főzni mert a mamánál (helyesebben anyumnál) takarítottam. Édesség is volt és megint több a kelleténél. :oops:
Most azon töröm a fejem, hogyha hétvégén megyek a tanfolyamra akkor oda mit vigyek zöltségnap címén? Hiszen szerintem ott nem lesz mikro hogy megmelegítsem a kajámat...
Én benne vagyok a víznap eltolásában, de akkor ne feledjük, hiszen Neked már meg kellene tartanod lassan az első víznapot!

Bogyó! Monoron lakom! Anyukám pedig közvetlenül a Nyáregyháza melletti faluban. Tényleg nagyon közel voltatok. Egyébként még én sem csináltam soha grízes tésztát.. :oops:

Judit! Kiváncsian várom, hogy mit mondtak az ismerőseid! Sikerült velük beszélned?

Röviden ennyit, megyek mert nagyon fáradt vagyok. A takarítás kikészített...

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok,

Itt vagyok, de megint csak röviden. Nagy nehezen lefeküdt a kislányom és elkezdtem megcsinálni az adóbevallásom :evil: Nem találom az életbiztosításos díjigazolásokat, úgyhogy most már kezdek tanácstalan lenni. És kicsit mérges is, mert a GYÁS-nál rosszul vontak le és így be kellene fizetnem. De ez már nagyon OFF, bocs.

Mazsuzs, elfelejtettem őket felhívni, kaotikus napunk volt, de felírom és holnap remélem nem felejtem el.

Olive, Napflion mellett voltunk (egészen pontosan Napflion és Tolo között félúton) és a férjem egy lovardát indított be és vezetett egy ideig. Igen, azok a kis családias tavernák, ahol az asztalok a homokban vannak és a tenger mossa a talpunkat evés közben...

Nem eszem minden nap húst, sőt, mostanában elég keveset, mert nem nagyon kívánom. SZoktam helyette tofut enni, de azt sem nagyon gyakran. Az az igazság, hogy ebben a nagy salátaevésben teljesen elszokott a gyomrom pl. a tejtermékektől és egyszer úgy jártam, hogy pároltam cukkinit és tettem rá reszelt sajtot, megsütöttem....utána olyan rossszul voltam!!!

Ma pl. nagyon finomat csináltam, zöldséges pitét. Teljeskiőrlésű lisztből, vajból, sóból és vízből van a tésztája, a töltelék pedig lilahagyma, krumpli, répa, gomba és egy besamel szerű mártás. Mondjuk egyáltalán nem "szabályos", mert a mártásban van egy kis tej, a tésztában vaj, a töltlékben meg krumpli is, pedig a Testkontrollos könyvből van. Jó sok salival ettem, így nem olyan vészes.

Megnéztétek az oltásos filmet?

Most megyek aludni. Kezd fájni a torkom, úgyhogy még keresek valami homeos bogyót. Ja, Olive, ha sikerül, holnap leírom neked, hogy mit találtam nektek hasmenés-hányásra. (Én úgy gondoltam, hogy ez valamiféle bakteriális vagy vírusos betegséggel jár együtt nálatok, de lehet, hogy nem. Viszont akkor más kell rá.) Meg a könnyezésre is mondok.

Na jó éjszakát mindenkinek!

Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Lanyok, igy masoltam be a Judit-fele videot es igy sikerult megneznem:

http://adventuresinautism.blogspot.com/

Roviden osszefoglalva tulajdonkeppen arrol van szo, hogy a hatosagok tagadjak, hogy van osszefugges az oltas es az autizmus kozott, de ez a doktorno azt mondja, hogy ki kellene vizsgalni, fel kellene kutatni az autista gyerkocoket es akkor kapnanak pontos valaszt, de ezt nem teszik meg, mert felnek az eredmenytol, ezert inkabb tagadjak az osszefuggest. Azt mondja doktorno, hogy persze nem mindenkire veszelyes, de valoszinuleg vannak olyan babak, akiknel kihozza az autizmust az oltas. Ezert kene kivizsgalni az eseteket, mert akkor pontos kepet kapnanak es a jovoben elkerulheto lenne a problema, mivel akkor azok, akik veszelyeztetettek, nem kapnak meg az oltast vagy maskepp kapnak. A hatosagok viszont nem mernek kutakodni, mert attol felnek, hogyha kiderul az osszefugges, akkor senki sem akarja beadatni az oltast, pedig nem mindenkire veszelyes.

En mar tenyleg nem tudom, mit csinaljak, mert itt azt mondtak az egyi videoban, hogy a gyerekek 2 eves koruk korul kaptak meg azt az oltast, amitol autistak lettek. En pont 2 eves kora korul akartam beadatni az MMR-t, de akkor lehet, hogy meg kene huzni. De az is lehet, hogy kesobb is autizmust okozna, ha hajlama van ra?

Az igaz, hogy otthon nem veszik fel bolcsibe, oviba, ha nem kapta meg a gyerek az oltasokat? Csak azert kerdezem, mert meg lehet, hogy egyszer Magyarorszagon fogunk letelepedni. Ha meg nem adatom be az MMR-t, akkor meg lehet, hogy nem jarhat oviba vagy iskolaba? Ez az oltas tema tenyleg egy agyrem, nem tudja az ember, hogy art vagy segit.

Na, befejezem, mert ismet jol eltertem a fo temankrol.

Akartam kerdezni, hogy ma mit fogtok enni, de rajottem, hogy gyumolcsnap jon. :(

Mazsuzs, most hetvegen mesz az agykontrollos tanfolyamra? Ket napos? Van egy otletem, hogy mit vihetnel, amit hidegen is meg tudnal enni kemenyitonapon. En regebben kerti grillezeseknel a husokhoz csinaltam kuszkusz salatat. A kuszkuszt kemenyitonapon nem eheted, mivel buzabol van es az szenhidrat napra valo. Viszont felfedeztem, hogy a koles tisztara olyan izu, mint a kuszkusz (elegge jellegtelen). A kuszkusz is magaban nagyon semleges izu, viszont zoldsegekkel feldusitva, befuszerezve nagyon finom. Kolest en otthon a DM-ben szoktam venni, de gondolom barmilyen bio-boltban is kaphato.

A kuszkusz salataba szoktam tenni nyers hagymat vagy zoldhagymat, ami ugye nem elonyos, ha kozossegbe mesz :wink: , viszont akkor megfonnyaszthatod olajon, aztan dobjal hozza kis darabokra vagott sargarepat, bazsalikomot es fedo alatt parold meg! Fozd meg a kolest, utana add hozza a hagymat es a repat, majd meg adjal hozza feldarabolt paprikat, paradicsomot (en koktel paradicsomot szoktam kette vagni)! Tehetsz meg hozza kukoricat is, csak nezd meg az osszetetelt, ha konzervkukoricaval csinalod, mert a legtobben van hozzaadott cukor is! Bar, lehet, hogy azt a kis mennyiseget meg elbirja a dieta. Ja, persze, sozzad, borsozzad! Sot a kolest vegetaval is fozheted, akkor meg izesebb.
Ezt elkeszitheted elozo nap is. Teljesen jo hidegen, ugyhogy nem kell mikrot keresned.

Remelem, tudtam segiteni. Nehogy bunozzel a hetvegen!

Bogyo
, en a grizes tesztara nem is gondoltam, pedig jo otlet! Nagyon regen ettem, pedig szeretem. A ferjem nem szereti, azt mondja, olyan, mintha homokszemcsek ropognanak a fogai alatt.
:lol: Lehet, hogy a kovetkezo szenhidratnapomon ezt fogok fozni. Koszi az otletet.

Ma egyebkent a ferjemnek foztem kulon paprikaskrumplit kolbasszal es virslivel, nehogy nyivakoljon, hogy sose kap "normalis" kajat. Nagyon izlett neki. Sajnos bele kellett kostolnom, hogy eleg sos-e, meg jol van-e fuszerezve, de tenyleg csak 1 falat volt (egy kis kockanyi krumplit kaptam be, a husbol nem ettem). Ugy latszik nagyon profi vagyok, mert nagyon eltalaltam a sossagat is meg a borsot, komenymagot benne, ugyhogy szerencsere tobbszor nem kellett kostolgatni.

Azt hiszem holnap, holnaputan (akarom mondani ma es holnap) tobbet leszunk a hazban, mivel esot mondanak. :( Bar lehet, hogy nem is baj, mert van mit pakolnom. Lolli szekrenyeben mar megint selejteznem kene, hogy beferjenek az uj ruhak.

Ja, Judit, majdnem elfelejtettem, hogy igen, 2-szer volt ilyen hanyas-hasmenesunk es valoszinuleg virus vagy baci. Az utobbi 1 hetig tartott, szerintem otthon mar be is fektettek volna Lollit a korhazba infuziora. Itt nem izgatta oket, csak en aggodtam magam agyon, hogy kiszarad-e.

Jo ejt!

Olive

KépKép
olive
 
 


Judit, az elobb elfelejtettem irni, hogy nekem Napflion az egyik kedvenc varosom Gorogorszagban. :) Annyira hangulatos! Egyszer meg biztosan visszamegyek. Azt a rengeteg lepcsot viszont nem biztos, hogy megegyszer megmaszom. :wink:

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Olive!
Valószínűleg nem jól csinálod a grízes tésztát, ha ropog a gríz! :roll:

Miután kevés olajon lepirítottad a grízt 1, 1,5 dl vízzel fel kell önteni, és megfőzni!

Így nem fog ropogni a fogatok alatt! :lol:

Egyébként tegnap elmaradt nálam a grízes tészta, ugyanis vendégem jött, és nem álltam neki főzni! Így 2 darab lekváros palacsinta volt az ebédem, és vacsorám egyben, ami keddről maradt! :roll:

Jó nagy zuhi volt itt délután! Szerencsém volt mert előtte 5 perccel értem haza az örsről! Ahol szembesülnöm kellett azzal, hogy Dávid le van maradva! :roll:

Történt ugyanis Dávidka bekakilt amíg vártuk a barátnőmet, és bementem vele az ikeába tisztába tenni! És volt ott egy másik kislány is, akinek az anyukája elmondta, hogy nagyon nehezen pisil pelusba a gyerek, mivel Ő már bilizik! Megkérdeztem mennyi idős a gyerek, mert olyan aprócskának tünt! Képzeljétek 15 hónapos volt! :shock: Állítólag 9 hónapos korátol bilibe kakil, és reggelente a pisi is belesikeredik! :roll:
Nem tudom Ti hogy vagytok vele, szerintem az még túl korai!

Mazsu!
Tényleg Jó közel vagytok akkor hozzánk. Esetleg egy találkozó se kizárható :lol:

Most megyek beteszek egy mosást! Mindenkinek szép napot!

bogyo75
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudom mi volt velem reggel, de nagy késztetést éreztem hogy valami édeset egyek. Mondjuk a párom Nutella krémjét ami a palacsintához van vásárolva mert ő csak ezzel eszi meg a palacsintát vagy valami sütit.. De jelentem lebeszéltem magam róla és még csak gyümit ettem mivel ma gyümi nap van.. :(

Olive! Köszi a receptet. Megmondom őszintén annyira nem szimpi a köles belőle :). De azért köszi. A többi hozzávaló elmegy. Azon gondolkodtam, hogy esetleg egy zsömlét viszek el paprikával paradicsommal. Igaz, hogy párolni kellene ezeket is, de ennyi belefér. Valamit meg muszáj ennem nehogy korogjon a gyomron. Meg vagyok győződve akár milyen nevetségesen is fog hangozni, hogyha újra elsajátítom az agykontrollos technikákat - amikre már nem emlékszem - akkor annak segítségével amelyik ideillik - kicsit gyorsabban fogok fogyni. Most nyugodtan nevessetek, de azt hiszem hogyha így lesz akkor a végén én fogok nevetni. :) :) :) De emlékezzetek csak arra amit Edithnek egyszer beidéztem a fogyással kapcsolatban.
A tanfolyam 2 x 2 nap. A jövő hétvégén is megyünk. Ez csak azért rossz mert hétvégén van együtt a család és most két hétvége kiesik. A másik pedig amiért nem jó, hogy olyan korán kell itthonról indulnunk (lévén vidékiek) és olyan későn érünk haza, hogy lehet nem is fogom találkozni Nándival mert aludni fog még/már.

Jól hangzik a görög település neve amiről írtok. Én egyedül csak Korfun voltam de már akkor elhatároztam hogy görög vidékre még vissza szeretnék menni.

Olive, köszi a tömör fordítást is. Sajnos a párom nem sokat értett a videóból, a kolleganőm akinek odaadtam azt mondta, hogy neki is szótár kell hozzá. Igy én nem tudtam eddig semmit a tartalmáról. Mondjunk nem is dobott fel az amit írtál. Olyan mintha az lenne a lényege: dugjuk a fejünket a homokba és akkor nincs baj. Valakinél esetleg lehe probléma, de semmi sem biztos, és elhanyagolható.

Azt, hogy itt hogyan megy ez az óvodai dolog, nem tudom. Bár eltudom képzelni, hogy elkérik az eü-i kiskönyvét a gyereknek mikor beíratja az ember az bölcsibe/oviba. Bogyó? Te mit gondolsz? Neked már van nagyobb gyereked is, talán tudsz valamit.

Holnap lehet hogy reggel/délelőtt nem írok mert megyünk le Nándival anyukámhoz. Mivel ő is jön a tanfolyamra főznünk kell valamit ami két napig is kitart hiszen nála még ottlaknak az öcséim és hát hogy éhen ne maradjanak. Meg persze Nándinak és apának is főzni kell valamit ide hozzánk. Igy együtt megcsináljuk a főzést.

Bogyó! Szerintem nem kell még kétségbe esni a bilizést illetően.
:wink: Egyrészt azért mert a fiúk mindent később csinálnak. Én is hallottam már ilyen sztorit amit leírsz. Ott is kislány volt a "főszereplő" és már egy éves kora előtt bilizett. Nekünk még bilink sincsen. Lassan majd ideje lesz beszerzni, hogy legalább a látványához szokjon Nándi ifiúr. A találkozóban akár én is benne vagyok, de csak akkor ha már karcsúak és fittek leszünk. :)

Na megyek, mert hallom hogy eddig tartott az ebéd után alvás. Ha szerencsém lesz akkor még esetleg négy óra körül lesz egy kis szundi de nem ez a megszokott.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Jaj, majd elfelejtettem!

Judit, ez a pite viszont nagyon tetszik nekem. Tudnál pontos adagokat írni?
Vagyis megkaphatnám a receptet?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs, es ha hejaban fott vagy sult krumplit vinnel salataval? Az is eheto hidegen es akkor tartanad a kemenyitonapot. Viszont hidd el, nem olyan rossz a koles jol befuszerezve zoldsegekkel! Magaban en sem rajongok erte.

Bogyo, ne aggodj, egyaltalan nincs lemaradva Davidka a bilizessel! Lolli se bilizik meg, de ha nagyon eroltetnem, akkor nalunk is mehetne a reggeli pisi meg kaki a bilibe. Az egyaltalan nem nagy kunszt, hiszen minden baba ebredes utan pisil, tehat, ha rogton raulteted a bilire, belemenne es Lolli mindig reggeli utan kakil, tehat nekunk az is belemenne. Viszont nem latom sok ertelmet, mivel ez nem tudatos lenne, hanem veletlen. Allitolag 2 eves kora alatt nem tudjak kontrollalni a vizelet visszatartast. Ugyhogy az a kislany, akivel talalkoztatok, egyaltalan nincs elorebb Davidkanal. Szerintem a szobatisztasaghoz meg kell erni es az lehetetlen, hogy egy 9 honapos baba erett legyen ra.

Egyebkent akartam kerdezni, hogy te hogy csinalod a grizes tesztat, de ezek szerint nem csinalom rosszul. Egyebkent masnak izlett, csak a ferjem tette a homokos megjegyzest. Kepzeld, a csaszarmorzsat meg nem eszi meg baracklekvarral, neki meg vaniliaszosz is kell hozza! Ahhoz kepest, hogy a talalkozasunk elott minden sz**t megevett, igen nagy gourmand lett. Bar a multkor a baratnomeknel megette a baranyhust es orakkal kesobb tudta meg, hogy az barany volt, o azt hitte marha. :shock:

Csajok, EHES VAGYOK! Mikor lesz mar holnap?!

KépKép
olive
 
 


Sziasztok,

Tegnap este megírtam egy tök hosszú levelet és elmetn a net mire elküldhettem volna. Szerencsére elmentettem, mindjárt beszúrom.

Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok,

Már majdnem elaludtam, valahogy addig, amíg le nem fekszenek a gyerkőcök eszembe sem jut, hogy fáradt vagyok, de utána.....Azért még összeszedem magam, hogy leírjam a receptet. Mazsuzs, szerintem ezt is megcsinálhatod hétvégére, hidegen is isteni volt és nem esik szét. Ha mellé mondjuk viszel egy paradicsom salit vagy másmilyet....
Tehát:
Falusi zöldséges pite
A pitetészta: 2 csésze teljes kiőrlésű (búza)liszt, 3/4 csésze lágy vaj, 1/4 kk tengeri só, 4-6 evőkanál jeges víz. Össze kell morzsolni a vajat a liszttel, aztán bele kanalanként a vizet. Összegyúrni és betenni a hűtőbe min. fél órára.
Töltelék: ahogyan én csináltam: egy fej hagymár pirítottam, rátettem a pici kockára vágott répát (3 db) és 3 krumplit. Ezeket pirítottam kicsit, tettem rá bio vegetát meg sót, aztán öntöttem alá egy kis vizet. Fedő alatt pároltam, amíg majdnem jó volt, ekkor rátettem a felszeletelt gombát (6-7 fej) és azzal is pároltam. Tettem rá kakukkfüvet és talán provance-i fűszerkeveréket. Aztán félretettem, megcsináltam a mártást, olyan, mint a besamel. Megolvasztottam kb. 5-7 dkg vajat, hozzátettem a kb.4 ek. TK lisztet, amikor az megpirult, akkor felöntöttem egy kis tejjel meg még kevesebb vízzel, aztán még kevertem hozzá egy kis tejfölt. Az eredeti receptben kb. 4 dl tejszín van, de az nem volt itthon, meg különben is elég durva lett volna. Megsóztam, reszeltem bele szerecsendiót és elzártam amikor besűrűsödött. Hozzákevertem a zöldségekhez.
A tésztát elő a hűtőből, én kicsit több mint a felét nyújtottam ki az aljához. Egy 25 cm átmérőjű és 3-4 cm magas piteformába tettem, bele a zöldségeket, rá a tészta másik felét, a széleket összenyomni. Elvileg meg kellene kenni tojásfehérjés vízzel, de én nem tettem. 220 fokra előmelegített sütőben kell sütni kb. 5 percig, aztán 180 fokon még 35 percig kb. Amíg meg nem pirul a teteje.
Salátát ettem hozzá, káposzta-pari-ubi-avokádó-olivaolaj-citrom-fokhagyma-só. Azért ilyet, mert ezek voltak itthon. A töltelék is azért ez, mert ezeket már fel kellett használni. Bármi jó bele szerintem. A krumpli szerintem kihagyható, ha azt nem lehet a többivel együtt enni, de akkor kell helyette valami más.

Az jutott még eszembe ezzel az oltásos videoval kapcs., hogy ezek szerint nem néztétek meg a másodikat, amiben egy színésznő beszél arról, hogy hogyan épült fel a kisfia ebből az autizmusból. (Egyébként minden 150 gyerekből egy autista, azért ez nagyon durva.) Milyen gyógymódokat használtak, ami esetleg átgondolandó, ha van ismerősötök, aki ezzel küzd. (Azt mondja a nő, hogy sok gyerek van, aki felépült, de egyiküket sem autizmus miatt kezelték, hanem oltásból eredő betegség miatt. (mert hogy ez higany mérgezés) Az USA-ban pár hónappal ezelőtt megnyertek
egy pert, amiben a bíróság elismerte, hogy a kislány az oltás miatt szenved a betegségben, és több ügy is folyamatban van. Ez az ügy az, amit a média is szajkózott ott annak idején és a szakértő az első riportban nem tudott róla érdemit mondani, mert még "nem volt ideje átolvasni az aktát" Persze egyszerűbb ezt mondani.
Bocs, ha valami nem volt érthető, meg nagyon tömör volt, annyi minden van benne, ami érdekes és fontos lehet!
Ja és megkérdeztem a barátainkat. Ők úgy tudják, hogy pillanatnyilag Mo-on először a védőnő izélget, aztán az ANTSZ, aztán 100.000 Ft büntetés és végül jönnek a rendőrök és elviszik beoltatni a gyereket. Hát nem tudom, ez az utolsó lépés kicsit durvának hangzik. Nekik az ANTSZ-nél véget ért a történet.

Ma én is gyümölcsnapot tartottam, szolidaritásból veletek, meg nekem is jót tett, mert legalább a sok bűnözésemet kicsit helyrerakja.

Most megyek, mert hulla vagyok.

Jó éjt mindenkinek,
Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Na, sziasztok!

Úgy látszik, kilábaltam... Mondjuk olyan nagy baj nem volt, csak a mostani fáradt, ingerlékeny állapotomban elég a kis szikra, hoyg robbanjak. Kedden kb. 2,5 órát nem voltam itthon, húgommal voltunk estélyiruhát venni neki és a férjem telefonált időnap előtt, hogy mikor megyünk már, mert otthon elszabadult a pokol. Nohát, az volt a kérdésem,a mikor hazamentem, hoyg: És nem takarítottál, nem főztél ezalatt? :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: Nem kellett ilyesmit csinálnia, ő sem mondott soha ilyet, csak szemléltetésképpen mondtam neki, hoyg tudja, mialatt néha pokol van a lakásban, nekem más dolgomat is el kell végeznem. Emiatt aztán írtam, hoyg csípős volt közöttünk a hangulat, amit csak tetéz a Kriszta dacossága miatti ingerlékenységem. Már annyira belefáradtam a következetességbe (pedig muszáj tartanom magamat és az eddigi elveket, tudom), az az érzésem sokszor, hoyg mást sem csinálok, mint lebeszélek, szidalmazok, hangot emelek, fenyegetek. Persze, nem így van, próbálok én is cselt, furfangosságot bevetni, de nem mindig eredményesek.
Szóval, kicsit betelt a pohár, de azóta jöttek rendbe dolgok. Mintha Kriszta sem annyira akaratos kedd óta.

Nem tudom, mennyire tudok ma még jönni, de szeretnék. MAjd meglátjuk. :) Próbálok aztán reagálni is. Puszi mindenkinek! :) És még meglepim is van! :wink:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap voltam a dokinál Dáviddal, nem mintha bármi baja lenne, csak popsikrémért mentem, meg kiváncsi voltam mennyit hízott. És el vagyok keseredve! :cry: Ugyanis 2 hónap alatt 15dkg! :shock: :cry:
Ez baromi kevés szerintem! Mondjuk 3cm -t nőtt, de akkor is! És mondtam a dokinak hogy nem e vérszegény, Ő megvizsgálta, és azt mondta semmi jelét nem látja vérszegénységnek! De írt fel vas-cseppeket, amitől megjön az étvágya! :roll:
De anyukám azt mondja, hogy az nem e teszi tönkre a fogát?!

Ti mit hallottatok erről?

Mazsu!
Ha gyümölcsnapon édeset akarsz enni, ajánlom neked a datolyát!
Tegnap én is vettem, és nagyon finom édes! Szinte már túl érett! De isteni! :lol:
Végre a tegnapi nap bűnözés nélkül telt el! :lol:


Olive!
Csak ajánlani tudom Neked, és a többieknek is ezt a salaktalanító teát!
Ugyanis lehet hogy attól, vagy a gránátalmától, de mostanában naponta 2 szer megyek oda, ahova eddig hetente 1-szer! :oops: :lol:
De ami még ennél is fontosabb, hogy a védőnőnél megmértem magam tegnap, és nem hittem a szememnek! 76 kg ot mutatott a mérleg, ami azt jelenti, hogy -6kg nál tartok a 25. napon! :lol: :lol:
Azt gondoltam csal a mérleg ezért anyukámnál is ráálltam, ahol eddig is mértem magam, és ugyanezt mutatta! :lol:

És már Én is látom magamon a fogyást! :lol:
Ugyhogy most madarat lehet velem fogatni! :lol:

Márcsak a tornázás kéne, hogy a hájam is tünjön el! :lol: :oops:

Judit!
A gyerekek hogy vannak? Sose írsz Róluk!
Köszönjük ezeket a finom recepteket!
Tegnap én is olvastam az autizmosról. Az orvosiban ki volt függesztve egy papír erről a témáról! De Én Dávidon, nem tapasztalom egyik jelét sem! Ezeket a tüneteket írják, ami autizmusra utalhat!
-Nem ismételi az elhangzott szavakat, hangokat. Egyáltalán nem beszél, kívánságait úgy nyilvánítja ki, hogy kézenfogva odavezeti anyukáját, és némám mutogatja amit kér!

Volt még más is kiírva, de azt most nem sikerült elolvasnom, majd legközelebb!
De hála az égnek Dávidra ezekből nem jellemző semmi! :lol:

Szép napot, és jó húsevést kívánok Nektek! :lol:

bogyo75
 
 


Julcsi, én nem hallottam, hoyg a vascsepp ártana a fogaknak. Tavaly Krisztának is adtam, jobbanmondva kb. 6 hós korától, kúraszerűen. Ez sosem árthat.
de nehogy aggódj már a hízása miatt! Krista 1 kilót hízott egyéves korától. Hát most annyit szaladgálnak meg vannak nem éppen evős időszakaik, hoyg nem hízhatnak többet. És ne is búsuld, hoyg nem hízik nagyon, jobb egy szép, arányos gyerkőc, mint egy akárcsak enyhén is túlsúlyos. Ezzel manapság úgyis probléma van. :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok,

Benéztem, mert HUbát lefektettem (bár most, hogy ezt leírtam, hallom, hogy nem alszik), Lili meg rajzol.
Edith, nekem is voltak/vannak ilyen problémáim, amiket Krisztával kapcsolatban írtál. Lili Kb. 2,5 éves volt, amikor már azt hittem, hogy megőrülök, én is folyamatosan csak azt hallottam a saját számból, hogy ez ne csináld, azt nem szabad....persze közben már Huba is a pocakomban volt, így még nehezebb volt. Azt észrevettem, hogy azért az ő hangulata nagyban attól függött, hogy nekem milyen napom van. Aztán mikor megszületett Huba, akkor minden rendben volt, sokan mondták már előtte, hogy ha eléri a 3 éves kort, akkor rendbe fog jönni és így is lett, ez akkorra esett. Most viszont, hogy a kicsi már mászik, mint a villám, és szeretne részt venni a legózásban, rajzolásban, meg mindenben, amit Lili csinál, most megint kitört a háború. Volt most egy hét, hogy már annyira durva volt a helyzet, hogy teljesen tanácstalan voltam, mit kell ilyenkor csinálni. Este már elsírtam magam a férjemnek. De most pár napja megint oké a dolog. Nem igazán tudom, hogy mitől függ, de az biztos, hogy nagyon igényli, hogy foglalkozzanak vele, ami persze nem megy 24 órában. Szóval csak azt tudom mondani, hogy kitartást, mert ez nagyban életkori sajátosság, meg biztosan a tesó is :D . (Ezt még nem is írtam neked, hogy láttam, hogy mi a vezetékneved, és nagyon megörültem, mert az én lánykori vez. nevem is az. Én nagyon ritkán találkozom ezzel a névvel!)

Bogyó, szerintem ne is foglalkozz azzal, hogy mennyit hízik a kicsi, a barátnőmék is éppen most voltak a dokinál és a kisfia (10,5 hónapos) 2 hónap alatt 10 dkg-t hízott, ami elég kevésnek tűnik, de a gyerek tök jól néz ki, semmi baja, energikus....ez a legfontosabb szerintem. Ja, gratulálok az eredményhez!

Na megyek, csinálok valamit ebédre, meg elmosogatok.

Szép napot nektek!

Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan írok pár sort, mert fél 5-kor jön a férjem és megyünk anyósékhoz. Jövünk is haza,c sak délután nem leszünk.

Judit, az biztos, hoyg nem könnyű a kettővel, bár szerintem nekem most nem annyira a kettő miatt a nehéz. Boróval MÉG nincs baj, szerintem majd akkor lesz egy kemény játszmánk, amikor Boró is abszolút aktív lesz, amikor meg akar szerezni ezt-azt, lerombol, mint ahogyan te is írod. Krisztánál most jelentkeztek az első dackorszak jelei, és szerintem ez a nehéz nekem. Eddig egy nagyon szófogadó, jó :roll: (különben utálom ezeket a jelzőket egy gyerekre vonatkoztatva) gyerek volt, természetesen a korára jellemző elevenséggel, csintalansággal stb. és én is még csak szokom a helyzetet és keresem a legmegfelelőbb megoldásokat. A szülés és a gyermekágy pedig csak "kiteljesítik" ezt az időszakot, mert gondoskodnak/tak arról, hogy érzelmileg most eléggé ingatag legyek. Bár, amióta a szopival rendbejöttek a dolgok akár gyógyultnak is nyilváníthatom magam ilyen szempontból. :D Kriszta után sokkal, de sokkal mélyebb gödörben voltam és nehezebben is másztam ki belőle. Még a férjemmel való kapcsolatom is nagyon pengeélen egyensúlyozott. :roll: :oops: De szerencsére mindez már a múlté.
Igen, azt én is megfigyeltem, hoyg kölcsönösen befolyásoljuk egymás hangulatátKrisztával. Ha lazábban veszem a dolgokat, mintha ő sem akarna állandóan borsot törni az orrom alá. :D
A nevem a férjem családneve, nálunk általában így történik házzasságkötéskor, hoyg a nő veszi fel a férj nevét. Igaz, lehetne fordítva is, hoyg a férfi veszi a felesége nevét, mehet mindenki tovább a maga nevével vagy mindketten mindkét nevet felveszik. Ez a négy lehetőség van. Én csak azért nem tartottam meg a sajátomat, mert akkor a gyerekeimnek és nekem nem lenne ugyanaz a nevünk és abból általában az következik, hoyg az anya és apa vagy elvált, vagy nincs is összeházasodva. Persze, ma már ez nem sokat számít, legalábbis egyeseknél nem, de másoknál igen.
Boldog három és fél évességet a csajszidnak!!! :wink: :wink: :wink:

Juclsi, gratulálok a 6 kilódhoz. Mármint a leadott 6 kilóhoz! :wink: :wink: Ez fantasztikus eredmény, elhiszem, hoyg most nagyon boldog vagy. És 6 kiló bizony már nyugodtan látszhat és érezhető!!! :)

Olive, tudom, nem ide írtad, de most nem tudok túl is írni, de gyors gyógyulást kívánok Lollinak!!! Remélem, azért csak enyhe lefolyású akármi volt, és már mentek is kifelé belőle. Angliában egyáltalán jnicns lázcsillapító kúp???? :shock: Vagy csak gyerekeknek nics? Vagy recept nélkül nem adnak?
Nem tudom, azt hiszem, lázra a Belladonna homeós bogyó jó, de nem akarok hülyeséget mondani, majd Judit felvilágosít. Én lázra nem adtam még, mert más-más bogyó kell különféle láztjpusra, ezért maradtam a jól bevált Nurofennél vagy Panadolnal, magasabb, és főleg makacsabb láz esetén pedig én is kúpot szoktam használni.

Zsuzsi, remélem, sikerült dönteni, hoyg mit vigyél holnap ebédre-vacsira. Írtad, hoyg meg kellene párolnia paprikát paradicsomot... Ezt miből gondolod. Hisz a friss zöldség, saláta éppúgy ehető keményítőnapon is, mint fehérjenapon!!! Én is valami krumplisalátát ajánlanék, amibe belevágsz még ilyen-olyan friss vagy párolt zöldséget. :)

Nos, azt hiszem nem hagytam ki semmit, ha pedig mégis, majd aztán pótolom.

De még hátravan a melgepi!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Szóval,... arról van szó,.... hogy nekem is húsnapom van ma. :D :D :D Méghozzá a negyedik turnusnak a húsnapja. :D :D :D :D 73-ról indultam, és lement 3 kiló az első 4 nap alatt. Azóta keményen tartom a 70 kilót :P (húsnap reggeli adat). Persze, ingadozik még a 70-71,5 között evés után. Igaz, reméltem, hyog mára már 70 alá megyek, de nem sikerült. Pedig tegnap csak anynit bűnöztem, hogy megettem egy rudacska szezámos ropit.

NA, szóval, olyan nehéz volt magamban tartani eddig - múlt vasárnap kezdtem el, direkt úgy, hoyg egyszerre legyenek a napjaim veletek :) - de muszáj volt, mert biztos akartam lenni benne, hoyg túljutok a kritikus második gyümölcsnapon. :) Igaz, hoyg az pont múlt vasárnap volt és akkor picivel többet bűnöztem (még csodálkozom, hoyg nem megyek 70 alá? :P ), de megbocsátható mivel nem itthon voltunk. :roll: :oops:

Ma egy felső csirkecombot ettem répa-cékla-uborka-hagyma salátával. A férjem is egy és ugyanazt ette, mindenféle köret nélkül. Ja, és ő nem tudja, hyog én diétázom. :P :oops: Valahoyg neki sem akartam nagyon reklámozni, és azért is nem feltűnő, mert mire ő megjön, én már ettem, és pl. húsnapon este is együtt vacsorázunk, illetve más napokon is részben ugyanazt esszük.

NA, mentem, mert ki kell teregetnem egy adag ruhát és aztán gyorsan pakoljak. Már nicns egy órám és itt van a férjem. Szép délutánt, kellemes hétvégét mindenkinek!!! De holnap még biztos tudok jönni. István zenélni megy délutántól és csak hajnalban fog hazajönni. :roll:

Ahhoz képest, hoyg csak pár sort készültem íni... :wink: :roll: :oops: :P :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Edith
, nagyon orulok, hogy tuljutottal a holtponton. Persze annak is, hogy velunk tartasz. :D Lehet, hogy nemsokara Szirwen is csatlakozik hozzank. Lassan atcsabitunk mindenkit a babazobol. :wink: :lol:

Julcsi
, nagy-nagy gratula! Ja, es egyben irigykedem is! :mrgreen: En 1 honap alatt csak 5 kilot fogytam. Bar en ennek is nagyon orulok. Meg 2 kilo es elerem a szules elotti atlagsulyomat. Azert annal tovabb akarok lepni, mivel mar az is sok volt. Tegnap a ferjem megjegyezte, hogy most mar latszik valami. :D Neha csodalkozom magamon, hogy van erom hozza. Tegnap este is ketpofara zabalta a paprikaskrumplit mellettem, mialatt en almat ragcsaltam. :twisted:

Szegeny Lolli meg mindig beteg. Tegnap du. jott ki rajta. Lazas volt es hanyt. Nalunk ez a hanyas minden betegseggel egyuttjar. :roll: Picinek nagyon bukos baba volt es eleg sokaig, lehet, hogy onnan maradt meg. Most olyan anyas, hogy nem ismerni ra. Maskor mindig olyan kis onallo, nem szeret olben lenni, most meg pont az ellenkezoje.
Mar telefonalt a ferjem, volt patikaban. Mondtam neki, hogy vegyen Bellandonnat, mert ugy neztem a neten, hogy az jo lazra. A neten ugy neztem, hogy azt itt is lehet kapni. Azt mondja a ferjem, hogy olyan formaban, ahogy en gondoltam nincsen, csak loadagnyi nagy tablettak vannak. Az orvos a multkor, amikor lazas volt es kupot akartunk feliratni, azt mondta, az itt nincs, csak a korhazban hasznaljak. Itt mindig csak Paracetamol vagy Nurofen szirupot irnak fel. Azt meg Lolli nem birja, mindig kijon belole. Most meg azt mondja a ferjem, hogy van kup, csak meg kell rendelni. Holnap lehet ertemenni. Hat, nem orulok, mert ma mit adok, ha meg mindig lazas lesz? Ja, es tobb mint 5000 Ft. Rablok :!: :twisted:
Problatam hidegvizes ronggyal borogatni, de nem turi meg magan. Tegnap meg a lazat is alig tudtuk megmerni, annyira orditott, amikor kozeledtunk a fulhomerovel. Ma mar ugy tunik megbaratkozott vele. Persze ott kell bohockodni elotte es akkor engedi.

Julcsi, Davidka sulya miatt meg ne keseregj! Ha valaki kesereghetne, az en vagyok. Lolli meg mindig nincs 9 kilo. Van itthon merlegunk, de nagyon ritkan merem, mert csak felidegesitem magam, amikor latom, hogy mennyi kilo. Viszont tegnapig jol evett, mindig jokedelyu volt es nem latszik gebenek. Szoval, most mar nem is izgatom magam. Ugy latszik, o ilyen fajta. Arra a betegsegre meg meg regebben megvizsgaltak, ami megakadalyozhatja a sulygyarapodast, de szerencsere a vereredmeny ok volt, ugyhogy emiatt sem kell aggodnom. Neki legalabb majd nem kell 90 naposoznia, ehet, amit akar. :wink:
Meg a fogyira visszaterve, szoval rajtam is kezd latszani, de az a halom haj meg mindig ott van. Nagyon kene tornazni. Most rendeltem valami masinat (Leg Magic), bar lehet, hogy soka szallitjak ki. Addig bongesztem a netet, amig talaltam egyet nagyon olcson, nem is akartam hinni a szememnek. Azt mondjak ugyan, hogy nagyon kemeny, de azert remelem, hogy fogom tudni csinalni. Ez a combot, popsit, hasat formalja. Mondjuk nekem nagyon kellene valami gerinctornafelet is csinalnom, mert ez a hatfajas mar az agyamra megy. Az egyik baratnom javasolt valami fit ball tornat, de annak meg utana kell neznem. Neki a kismama valtozat van meg, mivel o most pocakos, de azt mondja lehet, kapni ilyen dvd-t normal valtozatban is.

Lolli mar 2 oraja alszik, amibol latszik is, hogy beteg, mivel o csak 1 oracskat szokott aludni nappal. Neha felnyoszorog, de lehet, hogy csak almaban, szegenykem. Ma jottek volna a kis baratnojeek, de lemondtam. Meg is tarthattam volna a viznapot, de most mar mindegy. Viszont talan jovo heten tenyleg belevagok.

Na, megyek, meg szolni szeretnek a ferjemnek, hogy hozzon kebabot, mert Lollitol ma nem hiszem, hogy menni fog a fozes. Az meg olyan finom es bele is illik a dietaba. Csirkemellbol csinaljak es rengeteg friss sali van hozza.

Hajra, Edith, azert nem semmi vagy, hogy igy el tudtad titkolni elolunk! :wink:

Olive

KépKép
olive
 
 


Mar megint visszakacsingatok. Mindig elfeledkezem egy valamirol es csak akkor jut eszembe, amikor mar kileptem. Szoval, egyszer azt hiszem Judit felvetette, hogy mi lesz a borunkkel. Ez engem is erdekel, mert felek, attol, hogy most jol meg van nyulva, fogyi utan meg majd logni fog, mert az nem fog visszaugrani. Mivel en meg sose fogytam tobbet 2 kilonal, nincsen tapasztalatom e teren. Mindenesetre kenem magam testapoloval minden furdes utan, hatha az valamelyest segit a bor rugalmassagaban, bar gondolom ezzel nem orvoslom teljesen a dolgokat. Valakinek van tapasztalata e teren?

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok,

Olive, látom, nálatok is olyan állapotok vannak lázcsillapítás "fronton", mint az USA-ban. A sógornőméknek mindig én küldök kúpot, meg Panadol szirupot.
Valóban nagyon sokféle láz van, sok bogyó van, amiből ki kell választani a megfelelőt. Leírok párat, hátha megtalálod a legjellemzőbb tüneteket és holnap tudtok venni.
Ha gyors a kezdet
Aconitum - gyorsan kezdődik, magas a láz, gyors pulzus, a gyerkőc fél, nyugtalan, bújós, szomjas és száraz a bőre, jellemző rá, hogy gyakran nedves, hideg idő után kezdődik, pl. ha megázik valaki, utána
Belladonna - ez is gyorsan kezdődik és egyből magas lázzal,piros az arc, fénylik a szem, a bőr is nagyon forró és olyan, mintha kicsit nyirkos lenne, nem kíséri szomjúság, lehet az is, hogy a fej forró és a láb hideg
Ferrum Phosphoricum-csak kicsit piros az arc, nem túl magas láz kíséri és nem nagyon van más tünet a lázon kívül, nem kezdődik gyorsan a betegség.
Ezekből C15-ös potenciát fél - egy óránként lehet adni 2-3 golyót, lehet, hogy 3-4 adag elég is.

Ha fokozatosan kezdődik
Bryonia - rosszabbodik, ha mozog, gyakran meleg, nedves időben kezdődik fokozatosan, nagyon szomjas a gyerkőc
Gelsemium - lassan, meleg, fülledt időben kezdődik, álmos és lehangolt a gyerek, lecsukódik a szeme, nem szomjas, csak egyedül akar lenni
Pulsatilla - sírós, ragaszkodó, társaságra vágyik, nem szomjas, ki akar menni, nem szereti a meleget.

Van még több is (Rhus Toxicodendron, Sulphur), de szerintem ezek közül biztosan találsz olyat, amiből két-három dolog megegyezik.
A hányás dologra én Veratrum Albumot mondanék, az egyik barátunk is hányással reagál először minden virnyákra, neki ez mindig bejön. Mondjuk ez hányás-hasmenés esetén jó kimondottan és általában gyengeség kíséri, de érdemes lenne megpróbálnotok. (Gondold át a tüneteket, hogy kezdődik, hogy érzi magát ha beteg, hogy viselkedik olyankor stb.)

Hű, kicsit túllőttem, úgy látom. Most ezt abbahagyom. Azért ha nagyon magas, akkor a hűtőfürdő marad még a tarsolyban.

Ezt most elküldöm, mert vacakol a gépünk egész nap, nehogy elszálljon.

Ha nem jövök már, akkor jó éjt mindenkinek, Mazsuzs, jó agykontrollozást!!!

Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Az jutott még eszembe, hogy van nekem beszkennelve homeos füzet még régről, Boiron-os, alap, de jól jöhet. Akinek kell írjon mail címet és elküldöm.

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok Lányok!

Gondolkodtam, hogy írjak-e vagy sem több okból is. Az egyik ami miatt úgy döntöttem, hogy írtok, az az hogy hétvégén biztosan nem tudok majd írni, csak hétfőn. Tutira fáradt leszek főleg hogy most is itt koptatom a billentyűket és nem alszom ugyanis hajnali fél ötkor ébresztő van, különben nem érünk be időbe a tanfolyam első napjára. :? De azért ez egy kicsit korai ébresztő nem??
Ami miatt nem akartam írni, hogy megszegtem a gyüminapot is késő délután és a mai húsnapot is. Mindjárt megmagyarázom már ha meglehet ilyesmit. :oops: :oops: De előbb!

Mindenkinek köszönöm a szombati napra adott kajatippeket. Nagyon aranyosak vagytok, én meg egy "hűtlen kutya".

Edith! Örülök hogy végül mégiscsak írtál! A meglepinek pedig szintén! Szóval zugdiétázó lettél?? :D :D Én a mostani napok után azt mondom, hogy elkezdeni nagyon-nagyo nehéz, folytatni nagyon nehéz, és végigcsinálni nehéz - ezt a diétát. :(

A párom most hogy itthon lesz két teljes napot Nándival, biztosan jobban meg fogja érteni, hogy milyen lekötöttség egy pici gyerek. (csak én érzem majd magam rosszul a picur nélkül.) A te férjed máskor nem volt otthagyva a két kislányával anya nélkül? Most már átérezte, hogy mi mindent lehet megcsinálni két gyerek mellett egy nap? :)
Ja, és még a nálatok lévő oltásokkal tartozol. Ezek után kiváncsi vagyok milyeneket kapnak nálatok a gyerekek. :)

Olive! Lollinak jobbulást! Hol szedte össze ezt a fránya betegséget? Vagy csak úgy jött? Szerencsére nálunk nem volt eddig semmi komoly, egyszer volt lázas Nándika csak. De mindig megtudtam "magyarázni" magamnak, hogy hol szedte össze, vagy miért (mert pl. fázott a lába télen vagy hasonlók).
Kíváncsi leszek, hogy milyennek fogod találni a megrendelt masinát. Remélem beválik. Nálunk ez a szobabicaj is fél éve itt áll, de mikor már ráülhetnék akkor általában vagy vasalok vagy az ágyba kívánkozom. Remélem Neked több kitartásod lesz!! :) A múltkori tekerésem óta nem ültem fel még rá. A kinyúlt bőrrel szerintem gondotok hiszen mindannyian 15 kiló alatt/körül akartok fogyni. Ezért inkább én izgulhatnék hiszen nálam ennek az értéknek a dupláját kellene. A fogyási csíkokra és a kinyúlt bőrre én az AVON Cellu-Sculpt-ját tudom ajánlani. Karcsúsító, feszesítő narancsbőr elleni zselé néven lehet megtalálni a magyar katalógusokban. A mellekre a Firm and Sculpt-ot. És van még egy termékük ami kifejezetten a terhességi csíkokra van.
Ezek mind nagyon jók. Az unokatestvérem két éve 36 kilót fogyott. Bement itthon a gyógyszertárba és kért a bőrére és a csíkokra termékeket. A gyógyszertáros nő akkor azt mondta neki, hogy van nekik több de ő legjobban az AVON ezen termékeit tudja ajánlani mert azok a legjobban. Csak persze a gyógyszertában azt nem forgalmaztak így az unokatesóm keresett ezzel foglalkozó emberkét. Nagyon dicsérte ezeket, és a terhességi csíkok elleni krém is bejött neki, pedig ő sosem volt terhes, csak a fogyási csíkokat tüntette el vele elég látható módon.
Én ezeket tudom ajánlani. A Cellu-Sculpt-ot én is használom már évek óta és tényleg jó!!

Judit! Köszi a receptet. Megfogom csinálni majd. Bió-vegeta hol kapható? Én ugyanis még nem láttam csak Norbi Up-date vegetát. Azt hittem az valami bio vagy nagyon hasonló mint a bio de tévedtem. Van benne ízfokozó és szinezék is.
Köszi, hogy írtál a második videóról is. Majd csak lesz ideje a barátnőmnek/kolleganőmnek megnézni. Persze nem dobodtam fel attól amit írtál ezzel kapcsolatban. A világon minden 150. gyerek betegszik meg, vagy ez csak Amerikára vonatkozó adat? És ott nem vonták ki a higanyt végül ebből az oltásból?? Csak azért kérdezem mert én mintha olvastam volna ilyen cikket a héten mikor ezzel kapcsolatban kutakodtam.
A "büntetés" pedig a gyerek be nem oltásával kapcsolatban elég durva, mármint a rendőrös rész. Szerintem ha már megbüntették a szülőket nem kevés pénzzel akkor senkinek semmi joga elhurcolni a gyereket és beoltatni.
Szerencsére a barátaidnál sem volt ilyen eset. A 100 eFt, pedig ki tudja hogy nem-e több már ? Gondolom ez nem most történt velük. Nem tudom, hogy mit tegyek mert féltem a szép kisfiamat én is.

Bogyó! Hatalmas gratula! Hat kiló úgy, hogy nincs egy hónapja hogy fogyózol!
Nagyon jó. Én elsőként mikor a kúra feléig jutottam, a 45 nap körül jártam a 8.kilónál. Szerintem te nagyon jól betartod a napokat ha néha bejön egy kis bűnönés is... Le a kalappal előtted!

Ezt most elküldöm aztán leírom a bűnömet... :cry:

Kép
mazsuzs
 
 


:oops: :oops: :oops: :oops:

Sajnos én a gyüminapon nem bírtam már öt óra felé az "éhezést". Kellett egy kis édesség amiből elég sok édesség lett. :oops: :oops: :oops: :oops:
Aztán a mai húsnapon anyukámhoz mentünk Nándival ahol ő székely káposztát főzőtt, hogy az öcséimnek legyen mit ennie míg ő a tanfolyamon van.
Hát én olyan régen ettem székely káposztát, (csak ünnepekkor szoktunk ezt is de anyu néha kivételt tesz), hogy befaltam egy tányérral, tejföllel és egy egész kiflivel. Aztán lecsúszott egy kis fagyi is...
Azt is megtudtam ma, hogy anyukám vérnyomása 180-as már pár napja (a munkahelyén volt egy orvosi vizsgálat) és persze nem akar orvoshoz menni mert ő nem akar gyógyszert szedni. Ez kellet még, mert ha én is ideges vagyok akkor eszem...Ki tudja, hogy mióta ilyen nagy a vérnyomása ő ugyanis nem érez semmit. Nagy ritkán szédül de akkor már biztosan nem 180-as hanem magasabb.
Azt tudni kell még, hogy az ő anyukáját, a nagymamámat most temettük január végén. Eléggé hiányzik ő is, nem szeretnék egyhamar elveszíteni senki mást. A szűkebb családból csak anyu van és az öcséim. Apukám is él és az ő anyukája is, de velük nem tartjuk a kapcsolatot. Apukám kétszer látta az unokáját eddig.
Szóval ha nem szed be gyógyszert akkor mitől várhat javulást??

Ne haragudjatok, de azt hiszem le is fekszem mert már nincs hat óra hogy alhatok...A tanfolyamon megpróbálok visszaállni a diétára, legalábbis a szénhidrát nap közeli súlyomhoz. Azt tervezem, hogy csak gyümit eszem mind a két napon és sokat iszom. Aztán hétfőn folytatom veletek a gyüminappal. (Igy három gyüminapon lesz, de kibírom.)
Szóljatok időben a víznap előtt!!
Bocsi a helyesírási hibákért, látom vétettem párat az előző hozzászólásnál.

Mindenkinek jó hétvégét, majd jövők.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Csak egy mondat...

Hű, Zsuzsi, én meg már gyüminap estére annyira kívántam valami sóst, hoyg azt hittem belegebbedek. Akkor ettem aztán fokhagymás-sós-citromleves avokádót. Hmm, de fincsi volt.
Szénhidrátnapon ettem sütit s fagyit is csokival, hát azt hittem, hoyg összehányom magam annyi édesség után. Pedig jólesett mindegyik. :roll: :oops: :lol:
Sok kitartást a hétvégére és hétfőre, ez azért egy picit túlzás szerintem. Főleg, hoyg holnap a kedvenc szénhidrátnapod lesz... :)

Na, mégis vagy 6 lett... :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Julcsi, neked elfelejtettem válaszolni egy "ántivilági" kérdésedre. Hogy a padlizsánkrémet mikor lehetne enni..
Hát, majonézesen nem lehetne ebbena diétában, de pici olajjal kikavarva, simán elmegy zöldségnapon. Csak az a baj, hogy kenyérre kell kenni... :roll: No, de egyszer megengedhető. :wink:

Én ma kivettem egy adag padlizsánt a fagyasztóból, hogy estére kikavarjam a krémet. Ebédre rizset főztem, de mivel sem más ötletem nem volt, sőt nagyon lusta is voltam, hoyg répát zellert, miegymást hámozzak, reszeljek, pároljak, így összekevertema rizset a padlizsánnal. :shock: :shock: :shock: Még sosem ettem ilyesmit, de fincsi lett. A rizset csak sima sós vízben főztem meg, de úgy, hyog rajta hagytam a főzővizet is, mármint beszívták a szemek és én nem öblítettem át, majd összekevertem a padlizsánnal (a padlizsán sült húsa - mi ezt még ősszel szoktuk egcsinálni és lefagyazstani), megszórtam ételízesítővel és fokhagymaporral. Nekem nagyon ízlett, de én nem vagyok ilyen szempontból mérvadó, mert én minden kotyvalékot meg szoktam enni. :D

Norbi-vegeta: ebből is látszik, hoyg csak üzlet az egész. :roll: :evil:

Zsuzsi, az oltásokkal, tudom, hoyg elmaradtam, de pótolom. Mire hazaérkezel. :D

Meg még kell írnom valamit a bőrrel kapcsolatban, de most megyek, mert Boró felkelt.

Olive, remélem, Lolli jobban van már!!!

puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs, remelem, a hetvegi tanfolyam hasznalni fog es az agykontrollal veget vetsz a bunozeseknek! :wink: Hat, nem tudom, 3 gyumolcsnap egymas utan? En nem hinnem, hogy birnam.

Megprobalok kesobb jonni, de nem biztos, hogy sikerul. Lolli nagyon nyuglodik. Aludt egy orat, aztan felebredt es azota nem tudom visszaaltatni. Most kijottem a szobajabol, hatha elalszik, mert ha ott vagyok vele, csak jatszani akar. Ma egyebkent hol volt laza, hol nem.

Ha nem jonnek, akkor kellemes vasarnapot mindenkinek, majd jelentkezem, ahogy lesz egy kis idom!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Látom nem volt nagy " forgalom" a hétvégén.
Én is csak addig jöttem míg a párom végez a fürdéssel.

Judit! Pénteken már nem láttam a beírásodat mert nem jelentkeztem be újra, és látom hogy jó agykontrollozást kívántál.
Utólag is köszi, és persze el kell ismernem, hogy igaz voltam egyszer (hat éve) már ilyen tanfolyamon és nem voltak ismeretlenek a technikák, de azért jó pár történet az újdonság erejével hatott. Szóval ugyanúgy élveztem az első két napot mintha először hallgattam volna végig.
Anyu és a bartánőm aki szintén volt, nagyon-nagyon élvezték a tanfolyamot.

Igazatok volt, három gyüminapot nem tudtam tartani. Szombaton sikerült, de ma már ettem szénhidrátos dolgokat. Holnap így tartom a gyüminapot és utána kezdjük kedden a fehérjenapot hacsak Olive nem akar víznapot ???

Olive! Tanultunk olyan technikákat amivel tényleg tudok majd változtatni az édesség iránti vágyamon. Én hiszek benne és ezért valószínűleg sikerülni fog.
Egyébként tanultunk egy szokáskontroll nevű technikáról is amit szintén jól be lehet vetni a fogyás terén, igaz 30 nap múlva fejti ki a hatását. Nem tudom Judit mennyire emlékszik rá... Egyszóval kezemben a kulcs csak használni kell. :) :)

Na nem traktállak titeket a friss élményeimmel. Remélem hétfőn mindenki bejelentkezik.

Ui: Nekem is van padlizsánkrémem a mélyhűtőben de elég régi. Még sosem ettem és tavaly nyár végén kaptam. Szerintetek jó még?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs
, orulok, hogy tetszett a tanfolyam. Lehet, hogy nekem is mar regen el kellett volna vegeznem.
A padlizsankremhez nem tudok hozzaszolni, mert en azt nem szoktam csinalni. A ferjem biztosan imadna, de en nem szeretem a padlizsant.

Ez a szenhidratnap nekem ma nem jott be. Na, nem bunoztem, csak nem ugy alakult, ahogy terveztem. Mivel Lolli miatt nagyon vacak ejszakank volt, a ferjemmel nappal aludtunk felvaltva. Igy nem sikerult ebedre grizes tesztat foznom. Igy egy csokis (etcsokis) croissant-ot kaptam be ebedre es gondoltam, majd megfozom a grizes tesztat vacsira. Erre este, ahogy bontom ki a gyarilag lezart zacskot, majdnem kiugrott vagy repult belole valami szornyeteg. Nem vizsgalgattam, hogy mi volt az, mert annyira megundorottam tole, hogy kidobtam az egesz grizt. Erdekes, mert megneztem a lejaratat es meg honapok hatra voltak. A banatom az, hogy ez magyar griz volt, itt olyan nehez beszerezni. Ugyan az angolok is csinalnak tejbegrizt, de mar azt se normal grizbol, hanem valami elokevert mu porbol, amiben mar tejpor is van es csak vizet kell adni hozza. Peddig annyira ra voltam kattanva a grizes tesztara. :(

Most meg ehes vagyok, mert vacsira egy csokis kekszet kaptam be meg egy kis meretu sima croissant-ot. Hianyzik a legalabb egyszeri meleg kaja.

Judit, egy angyal vagy! Nagyon szepen koszonom a homeos fuzetet. Ugy tunik Lolli a fogzassal kinlodik, ezert is van laza meg most mar hasmenese is. Apaval ma vetettem is Chamomilla homeos szert. Nem volt ugyan egyszeru, de sikerult. 2 szupermarket gyogyszertaraban is megkerdezte es azt mondtak, hogy nincs. A masodik helyen, a TESCO-ban ugy gondolta, hogy a polcokon is korulnez (nalunk ott is lehet recept nelkuli gyogyszereket kapni) es talalt Chamomillat. Igen tajekozott volt a patikus srac. Na, mindegy, a lenyeg, hogy van.

Remelem, holnap mar nem lesz laza. Jaj, nem is meseltem nektek a pentek ejszakankat! Ejfelkor felebredt Lolli. Megmertem a lazat es 39.6 volt. Mivel nem volt kupunk, kenytelen voltam a Paracetamol szirupot adni neki. Kivetelesen nem hanyta ki, de a lazat se vitte le. Ugyhogy 1 orakor ugy dontottunk, jon a hutofurdo. Az le is vitte 38 valamennyire, de a ferjem csak nem nyugodott, felhivta az NHS Direct-et. Itt vedonok adnak telefonos tanacsot. Ha beteg a baba es zarva van a korzeti, akkor oket kell felhivni. En mondtam a ferjemnek, hogy felesleges idopocseklas, mert mindig annyi zagyvasagot hordanak ossze, hogy en jobb tanacsokat osztogatnek, pedig nem vagyok egeszsegugyis. Fel oraig csevegtunk veluk es most is igen erdekes dolgokat tudtam meg. Pl. kozoltek, hogy nehogy megegyszer hutofurdoztessuk a gyereket, mert az ilyenkor nem jo. Mondja nekik a ferjem, hogy akkor hogy vigyuk le a lazat, ha a Paracetamol nem segit? Csak borogassuk a csuklojat hidegvizes ronggyal? Azt sem szabad. Na, ekkor mar kezdtek kerekedni a szemeim, de eztan jott meg csak a java. Megkerdezte a csaj, hogy hany fok van nalunk a szobaban. Mondtuk, hogy 21. Kovetkezo kerdes: milyen ruha van a baban? Mondtuk, hogy egy rovidujjas body es egy pamut rugi. "Jaj, hat az tul sok"- jott a valasz. Allitolag, amikor lazasak, le kell vetkoztetni oket, max egy rovidujjas body legyen rajtuk, kulonben nem megy le a laz. :shock: Ekkor mondtam a ferjemnek, hogy koszonjunk el toluk, ne huzzuk tovabb egymas idejet! A csaj ugy koszont el, hogy orankent ellenorizzuk Lolli lazat es ha menne fel, akkor ujra hivjuk fel oket. Majdnem megkerdeztem, hogy minek, azert, hogy ismet elcseveresszunk fel orat? En folytattam tovabb a hidegvizes borogatast a csuklojan es igy sikerult is meg jobban levinni a lazat. Aztan lefektettuk es hajnalig aludt. Hajnalban ujra adtunk neki Paracetamolt meg egy kis tapszert, mert mar ehes is volt, utana meg delelott 10-ig aludt. Delelott nem volt meg hoemelkedese sem, de delutanra csak lazas lett megint. Kora este viszont apa megerkezett a kuppal, ugyhogy ismet levittuk a lazat. Este viszont lefekves utan nem sokaig aludt, ezert se tudtam mar tegnap irni. Ejfelig kinlodtunk, csak akkor volt csondben, ha kivettem az kisagybol es konyveket lapozgathatott. Ejfel utan elaludt, de ismet hajnalban ebredt. Ma mar egy fokkal jobb volt a hangulata, de meg mindig nem az igazi.

El is koszonok, mert ki tudja meg mit hoz az ejszaka.

Ja, a viznapban benne vagyok, tarthatnank kedden! Bar Edithnek meg lehet, hogy korai lenne, de ha kesobb szeretne tartani, akkor se lenne sokaig csuszasban, mert nincsen annyira lemaradva tolunk.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok


Olive
Remélem már kutya baja Lollinak! Erről én is hallottam, hogy ha lázas, akkor egy réteg ruha legyen csak a gyereken!
A gríz valószínűleg zsizsikes, vagy molyos lett! nagyon sajnálom, hogy nem tudtál enni belőle! :cry:
Én egyszer a pirospaprikával jártam így! :cry:

Mazsu!
Örülök, hogy régi/új tapasztalatokat szereztél! :lol: Arról nem írtál, hogy apa hogy bírt a fiával a távollétedben?

Edit!
Legutóbb egyszerre írtunk, így még nem volt alkalmam üdvözölni, mint új fogyis társat! :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon örülök, hogy csatlakoztál, és hogy ilyen gyorsan megoldódtak a gondjaid! :lol:
Köszönöm a választ a padlizsánkrémre! Bár mostanában nem kaptam egyik Erdélyi ismerősünktől se, de lehet hogy majd megpróbálkozom Vele Én! :roll:


Ami a mi hétvégénket illeti, a szombat főzés mosás takarítással telt, vasárnap meg horgászni mentünk! De apa kijelentette, hogy Dáviddal még egy jó darabig nem fogunk menni, csak ha anyós vigyáz rá! Áki már teljesen megérett az efféle kikapcsolódásra, de Dáviddal nem lehetett bírni! Csak úgy zengett tőle a vízpart! :roll: :oops:

Még holnapig meggondolom, hogy tartok e veletek víznapot! Végül is már a 29. nap lesz!
Na majd meglátjuk!

Szép napot mindenkinek!

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, örülök, hoyg jó volt a tanfolyamon, kívánom, hoyg valóban tudd értékesíteni a most (is) tanultakat. :) Szerintem semmi baj nincs abban, hyog tegnap megtartottad a normális, menetrend szerinti szénhidrátnapot.
Én tegnap bűnözgettem. :oops: :oops: :oops: Végülis tartottam, csak estefelé muszáj volt egy-egy falatkát ennem a feta sajtból iletve a tofuból (most vettem először és nagyon ízlik. Igaz, fehérjenap vacsira vettem, de akkor anyóséknál voltunk, így nem tudtam ebből enni. És már nagyon kívántam. Meg 1 fél halrudacska is lecsúszott az este. Hiába, István és a jövendőbeli sógorom olyan jóízűen ették! :roll: :oops: )
Amúgy fokhagymás tésztát ettem tegnap, estére pedig (a falatkákon kívül :oops: ) hézi krémest. A húgom készítette. Nem tudom, ha mondtam, de ő is diétázik.
A tésztát úgy csináltam, hoyg kifőztem majd leszűrtem. Egy pici olajon fokhagymát pirítottam, oregánot és bazsalikomot is dobtam bele, majd rögtön beleforgattam a tésztát. Ketchuppal ettük (Krisztával :D ). Házi + üzleti ketchup vegyesen. Ja, a tésztea penne volt, de múltkor spirálból készítettem. És különben is akármelyik jkó hozzá.

Olive, már azt hittem, valami kellemes meglepi derül ki az éjszakai telefonálásból. :D :P De úgy látsazik, az angol egészségügy nem hazudtolja meg önmagát. :roll: Ott semmi sem úgy van, mint itt, szóval a technikákra, praktikákra gondolok. Mondjuk, valóban, nem jó túlzottan felöltöztetni a lázas gyereket, valóban, de azért csupasz kézzel-lábbal mégsem lehet még altatni. Pláne, hoyg alvás közben amúgyis mindenki jobban fázik. :roll: Örülök, hogy sikerült levinni a lázat. remélem, nem is lesz már többet.
Sajnálom a balul elsült napodat! Majd bepótolod! Nem tudom, nekem olyan furcsa kaja az a grízes tészta. :oops: Igaz, még sosem ettem, de valahogy nem is kívánom. Biztos voltam benne, hoyg a grízt meg kell főzni, de valahogy én is úgy képzeltem, hoyg ropog a fogam közt. :roll: :oops: De nehogy bántásnak vedd ezt. :)

JAj, Zsuzsi, nyugodtan fogyasszátok azt a padlizsánt, nem lehet semmi baja, ha végig fagyos állapotban volt. Mi is nyár végén szoktuk eltenni és ha eleget fagyasztunk, akkor kitart a következő termésig, amikor már frissen lehet venni. Csak hagyod felengedni (azért jó, ha egy műanyag vagy inoxszűrőbe teszed, hoyg még lefolyjon a maradék leve is, legjobb estlétől reggelig úgy hagyni, és persze, kivenni a zacsiból), műanyag- vagy fakéssel (de botturmixszal is lehet) pépesre aprítod és sóval, reszelt hagymával ízesíted. Kézi mixerrel pedig habosra kavarod, miközben olajat adsz hozzá nagyon vékony sugárban. Vigyázni kell, hoyg nehogy túl sok olaj legyen, hoyg ne vágódjon el. Ugyanígy lehet majonézzel is készíteni (nem diétakor). Az olaj helyett jön a majonéz.
Olive, megpróbálhatod a férjednek ezt a krémet. Szerintem ízlene neki. :)

Ja, és nem tudom, mi legyen a víznappal. Én angyon vacillálok. Nem tudom, hyog tartsak-e vagy sem. Azért mégiscsak szoptatok és a tejcsit azért féltem. Szeretném, ha még másfél hónapig csak azt enné Boróka. Igen, akkor csúsznánk, dehát no, ennyi baj legyen! :) Szóval, hozzám ne igazítsatok, akkor csináljátok, amikor elég erőt éreztek magatokban hozzá. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok,

Bekukkantottam nagy bánatomban. A számítógépünk halódik, van valami vírusunk (a tuti vírusirtó ellenére) :( , a nyomtató behalt, így nem tudom kinyomtatni az adóbevallásomat.....jajjjjj.

Mazsuzs, Irigyellek az agykontroll miatt, jó lenne nagyon megint elmenni nekem is. Már semmire nem emlékszem szinte,csak a nagyon alap dolgokra. Pedig működött, nagyon is!!!

Ma én is gyümölcsnapot tartok veletek, a hétvégéken valahogy mindig megtörik a lelkesedésem. Ja, a turmixot, amit írtam, mindenképpen próbáljátok ki, mert tényleg nagyon jó! Elfeledteti, hogy milyen nap is van és nagyon megtelít.
Legutóbb egész mandulám volt csak és rájöttem, hogy totál jól le lehet hámozni, hülyeséget mondtam a múltkor, egyszerűen rosszul csináltam. FOrrásban lévő vízzel leönteni és letakarva pár percig hagyni benne, utána szinte magától lejön a héj. Csak aztán meg kell szárítani a mandulát, mert vizesen nem lehet ledarálni. (Most vettem a Lidl-ben őröltet!)

Olive, örülök, ha találtál benne hasznosat. A Chamomilla sok mindenre jó, bár az egy kicsit furcsa, hogy ennyire magas lenne a láza a fogzástól. De lehet, hogy a fogzás legyengítette a szervezetét és a virnyákok dolgoznak.(?) Ami szerintem tuti jó még mindentől függetlenül, az a sok-sok Cvitamin. Nem tudom, ott milyen van, por vagy csepp, ilyen kicsiknek....
Van egy jó könyv, HOmeos, amit szerintem majd vegyetek meg, mert alap,ha itthon lesztek, vagy kérd meg anyukádat, hogy vigye el neked: Gyermekek gyógyítása homeopátiával (Gabrielle Pinto - Murray Feldman), ebben minden lényeges dolog megtalálható. MOndjuk lehet, hogy ANgliában is meg tudod venni, de biztosan sokkal drágább. Ilyen füzetet meg, amit küldtem, elvileg minden patikában kellene, hogy tudjanak adni. Nálunk a védőnőnek is van.

Szerintetek tarthatok én víznapot, ha még szoptatok? MOndjuk nem vettem észre, hogy bármilyen változás állt volna be a tej mennyiségében mostanában, de azért a víznap....bár lehetm, hogy ki sem bírnám!

Na, gondolkozom, hogy hogy oldjam meg ezt az adóbevallás dolgot.

Szép napot nektek,
Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Judit, Edith, szerintem ti ne tartsatok viznapot! Nem is a tej mennyisege miatt, mert az nem a kajatol fugg, hanem a folyadekbeviteltol, viszont az osszetetele nem lenne jo a babaknak.

En megprobalkozom vele holnap, de lehet, hogy nem fog menni. Mindegy, hallottam mar mastol is, hogy viznap nelkul csinalta vegig a dietat es ugyis sokat fogyott. Csak nekem most azert lenne jo, mert hosszu hetvege lesz (hetfo munkaszuneti nap) es jonnek a baratnomek vasarnap, sot hetfon is itt lesznek. Ha megcsinalnam a viznapot, ha jol szamoltam, vasarnap hus, hetfon meg zoldsegnapom lenne. Ez lenne a legjobb fozes szempontjabol, mert akkor en is ehetnem nagyjabol azt, amit ok.

Judit, en mar ugy kiprobalnam azt a mandulas gyumit, de meg mindig nincsen itthon mandulam. Mostanaban a ferjem jart bevasarolni es mindig elfelejtem mondani neki, hogy vegyen. Azt hiszem legkozelebb irok mar egy listat, mert mindig kimarad valami.

Bogyo, legkozelebbi bevasarlasnal addig nem nyugszom, amig nem kapunk grizt. Egyre jobban kivanom a grizes tesztat.
A lazra visszaterve, nem tudom, hogy melyik elmelet a jobb, mert regen otthon mindig be kellett jol takarozni, hogy kiizzadja a lazat az ember. Azert nekem a 21 fokban egy rovidujjas body egy kicsit meredek. Lolli eleg fazos es nem hinnem, hogy neki az eleg lenne.
De azt se hallottam meg eddig, hogy a hidegvizes borogatas a csuklon nem ajanlott. :shock:

Edith, az a fokhagymas teszta egeszen jol hangzik. Ha mar tulvagyok a grizes tesztan, akkor kiprobalom. :wink:

Bogyo, hihetetlen, hogy mar a 29. napnal tartasz! Olyan gyorsan teli az ido, nemsokara karcsuak leszunk! :wink: :lol:

En jovo hetre tervezem a regi nadragaim elovetelet, mert kb. akkorra fogom elerni a regi atlagsulyom. Persze ennyivel nem elegszem meg, tovabbi parnaktol is szeretnek megszabadulni.

Mennem kell, Lolli felebredt.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Olive! Akkor legyen víznap kedden vagy sem? Írjál valamit mert reggel benézek majd. Én ugyanis veled tartanék, hogy egyszerre haladjak valakivel. Eddig is jó volt, hogy egyszerre haladtunk és a napok egyfomák voltak.
Talán délelőtt kiderül, hogy Bogyó csatlakozik-e.
Nagyon sajnálom, hogy Lolli ilyen beteg!! Szerencsénkre még nálunk nem volt ilyen magas láz és betegség. És remélem nem is lesz. A jövő héten lesz aktuális az a bizonyos oltás, remélem semmi baja nem lesz Nándinak tőle.
Az nem lehet, hogy esetleg a grízbe nem innen vitted ki a "lakót" hanem már ott nálatok költözött bele? :) Elég hozzá egy molylepke.
Tapasztalatból beszélek mert volt egyszer egy csomó dió a spájzba ahol a rossz diókból kifejlődtek a molylepkék és utána telerakták a liszteket és a zsemlemorzsát, grízt a "gyerekeikkel". Alig tudtam kitelepíteni őket, de sikerült.

Bogyó! Most hogy apa és fia együtt töltött egy hétvégét reggeltől-estig úgy látom, hogy a nagyobb a ragaszkodás...Komolyan mondom, én sem gondoltam volna csak esetleg reméltem hogy ez lesz. Már ma lehetett látni ahogy apa hazaért este. A nagypapa is sokat segített ezen a hétvégén de a most következőn nem tud majd átjönni mert nem lesz itthon. Igy teljesen "egyedül lesznek" ketten a fiúk.
Én elég sz!rul éreztem magam mert nagyon hiányzott Nándi de igyekeztem relaxálni,hiszen ott ez a lényeg. És csak remélem hogy Nándi nem haragudott meg, hogy nem találkozunk két napig csak pár órát.

Judit! Igen tényleg nagy élvezet a tanfolyam újra. Szinte ugyanúgy élvezem mint először. De tényleg csak akkor menj el újra ha már nagyobbak lesznek a gyerekek mert az én gondolataim is sokat vannak itthon és hát ott ugye ki kellene kapcsolni az agyat...
Sikerült az adóbevallásod megcsinálni, feladni?? :)

Edith! Annyira finom a házi krémes! Talán kétszer ettem eddig, mert a barátnőm anyukája szokott csinálni de nagyon ízlik! A bűnözgetések pedig nem tűnnek nagyon vészesnek. Biztosan eljutsz majd te is oda, hogy több napot végigcsinálsz bűnözés nélkül! :)
Szerencsére a padlizsán műanyag tartóba lett lefagyasztva!

Én ma gyümölcsként ettem egy pici fürt szőlőt, és anyukámnál már volt egy tálacska eper megérve, azt is ettem.
De tegnap du. óta úgy fáj a torkom mintha késsel vágtak volna bele. Szerintem a tanfolyamon szedtem össze valamit hiszen régen voltam már ennyi ember között. Elég nehéz volt így enni, olyan mintha a gyümi is marta volna a torkom.

Röviden ennyit, elteszem magam holnapra.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Meg beugrok nehany szora, aztan en is lefekszem.

Mazsuzs, nem tudom, honnan kerult a moly a grizembe, de eddig nem eszleltem lakotarsait a konyhaszekrenyben, de azt hiszem most mar jobban korbe kell majd neznem.

En is ettem ma egy kis furt szolot. Az eper gondolatara csorog a nyal a szamban. Imadom, de ha itt lehet is kapni, iszonyu izetlen. Apukam tegnap kuldott egy kepet, lefenykepezte a kertjeben az epreket. Olyan rossz, hogy most nem lehetek otthon! Ugy bezabalnek belole! Ugyan tesznek el nekunk a melyhutobe, de az nem olyan, mint frissen.
Amugy nekem is szokta marni a gyumi a torkom, ha beteg vagyok, foleg a citrusfelek.

Nekem mar volt olyan, hogy egesz napra itthon kellett hagynom Lollit. Egyszer tavaly augusztusban, aztan meg decemberben. Raadasul augusztusban meg szoptattam. Vittem magammal a fejogepet es a kocsiban fejtem. Eskuvot fenykepeztunk es az itt egesz napos munka. Delelott a menyasszonyos hazhoz kell menni, aztan az eskuvo, lagzi es altalaban este 10-kor fejezzuk be. Szerencsere a szuleim ki tudtak jonni mind a ketszer es igy biztos kezekben volt Lolli. Azert igy is allandoan hazatelefonaltam, hogy minden rendben van-e. Legkozelebb majd juliusban lesz ilyen, de szerencsere most is jonnek a szuleim. Bar most mar nagyobb es az egyik baratnomre is ra mernem bizni. Vele nagyon jol elvan. A multkor a zenebolcsibe is vele ment.


Judit, otthon mindenkeppen venni fogok valami homeos konyvet. Ugy sajnalom, hogy nem el az aposom, o volt nagyon homeoparti. O meg beoltatni se engedte a gyerekeit. Amugy meg mindig nem egeszen tiszta, hogy Lollinak mi baja (bar ma mar nem volt laza), mert a fogzastol inkabb csak hoemelkedes szokott lenni, ha jol tudom. Lehet, hogy az oltas is bekavart. Amugy ma mar egeszen jo volt a hangulata, csak az eves ment nehezen. A tapszert szivesen itta, de a normal kajat meg mindig visszautasitotta. Csak ugy evett, ha a kajajat tejpepbe csempesztem. Na, igy se normal adagot, de mar kezd alakulni.

MAZSUZS, AKKOR HOLNAP VIZNAP! JULCSI, HUSI VAGY VIZ?


Azert azt hiszem ebedre iszom majd ures zoldseglevest, nem hinnem, hogy csak vizzel kihuznam egesz nap.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Akkor víznapot tartotok? Az biztosan jó hatással lesz! Én nem tudom, hogy bírnám e, de most tényleg nem próbálom ki. Bár Huba már rendesen eszik, szinte mindent, de azért sokat szopizik, és szeretném ha ez így is lenne még egy jó ideig.

Mazsuzs, hosszú időre Hubát még nem hagytam itthon, Lili viszont néha szokott a szüleimnél lenni, akár több napra is. Július végén lesz egy tanfolyam, egy barátunk tartja Pesten, most azt szervezem, hogy hogy legyen, mert nagyon szeretnék elmenni. Lehet, hogy a hugomék pesti lakásába "költözünk" két napra és majd valaki lesz Hubával napközben...

Olive, küldtem át neked még egy oltásos hírlevelet, állítólag az előadás videoját lehet megnézni. Még nem volt időm, most jött, de hátha érdekel.

Itt ömlik az eső, elég lehangoló :cry: Pedig fel kell adnom az adóbevallásomat és babakocsival a postára....érdekes lesz.

Edith, ti hogy csináljátok a Zakuszkát? (Bocs, lehet, hogy nem így kell leírni? Eddig még soha nem írtam le :oops: ) Most kaptunk egy üveggel, van itt a faluban egy kedves család, akik Kolozsváriak eredetileg, két pici lányuk van, a Babaklubban találkoztunk.

Na megyek, kicsit rendbe kellene szedni a lakást, meg már Huba is unja az egyedül játszást.

Szép napot nektek!

Ó, tudom, hogy mit akartam még leírni nektek, persze lehet, hogy ismeritek. Holnap, fehérje napon lehet enni, van benne minden bőven, hús, tojás, sajt, tejszín - sajtos csirke. Kivajazott tálban alulra sok reszeltsajt, rá a felvert tojásba mártott vékony szelet csirke vagy pulykamell, rá sok reszeltsajt, leönteni tejszínnel. (Elég a tojásba sót és borsot tenni.) Először lefedve sütni 15-20 percig, aztán levenni és addig, amíg jól meg nem pirul. Salátával. Igen tápláló :P
Ilyet csináltam szombaton, mert itt voltak az anyósomék, és én is ilyet ettem, hát jó volt a gyümölcsnap tegnap.

Na, sziasztok!

Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok Lányok!

Én nem tartok ma víznapot, ugyanis tegnap nagyon rossz kislány voltam, és egyáltalán nem tartottam meg a gyümölcsnapot!
Olyan rossz passzban voltam, szinte depressziós állapotban, hogy az hihetlen! Ráadásul a Dávid is extra hisztis volt! Biztos frontérzékeny ugyanis tegnap kettős fronthatás volt!
És sajnos nem volt erőm betartani a gyümölcsnapot! :cry:

És nem is tudom hogy most mit csináljak? Folytassam tovább, vagy hagyjak ki egy dekádot, és kezdjem előről a 90 napot?
segítsetek, mit tegyek??? :cry:

Olive, Mazsu, Nektek kitartást a víznaphoz! :lol
:

bogyo75
 
 


Helló Lányok!

Csak pár percre jöttem be, mert Nándi baba most alszik el, és addig csinálnom kell kaját (ő már ebédelt levest) amit a párom ma és holnap vacsizik.
Ráadásul egy babos kísérletet is meg kell csinálni, ezt kaptuk mint feladat a tanfolyamról.

Olive! Ha sikerült megnézned amit Judit küldött az oltásról, légyszíves majd írd le a tartalmát! Nagyon kiváncsi vagyok. Már azon gondolkodom, hogy elmegyek egy agykontrollal kombinált villámolvasás vagy tanulás tanfolyamra is és elkezdek angolt tanulni. Megtudnám így nagyon könnyen tanulni a nyelvet.

Én is kaptam egy cikket az oltással kapcsolatban, bemásolom ide az elérhetőségét.

http://www.stop.hu/articles/article.php?id=270240

Remélem megtudja majd nyitni ezek alapján aki el szeretné olvasni.
Ez éppen egy cáfolat, még én sem olvastam el az egész cikket csak pár sort idéztek belőle annyit tudok. Majd megnézem én is.

Egyébként én is úgy gondoltam, hogy eszem levest (húslevest) főleg amiatt hogy valamit összeszedtem, mert mára az orrom is elkezdett folyni.

Judit! Itt elállt az eső, sőt süt a nap csak a szél fúj elég erősen. Ha nálatok is ez van akkor eltudsz menni a postára.
Egyébként milyen tanfolyamra mennél majd?
Na és végre egy recept ami én is ismertem anyukám által. Ezt a tejszínes-sajtos csirkét ő szokta csinálni de tanúsítom nekem is ízlik!
:wink:

Majd még jövök!

Zsuzsi

Kép
mazsuzs
 
 


Helló!

Áfutottam gyorsan a cikket. Nem is tudtam, hogy már 10 éve megy a huza-vona ekörül az oltás körül.
Ráadásul azért gyártanak higanytartalmú oltásokat mert olcsóbb és így több országban elérhetővé válik.
Azért érdekes, megint nem az egészség hanem a pénz fontos!

Nézzétek meg a kapcsolodó cikkeket is, ott is elég érdekes címek találhatók!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: