Új privát üzeneted érkezett!

.... :shock:
 
 


Helló!
Várom, hogy írj! Addig elbeszélgetek magammal... :lol:
 
 


Na, megjöttem.
 

 
 

A tanya megint szar.

Nem tudom, mi lehet a baja, de jó lenne, ha normálisan megcsinálná mardor, mert így nem lehet normálisan fórumozni! Amióta oda írunk szar az egész. Az én gépem meg még lassú is a tetejében...

Szóval este már Zinnatot kapott N. és reggelre már se hőemelkedés, se büdös pisi! L. adott le pisit, remélem elég lesz, mert többet képtelenség levenni.

Én is ilyen hulla vagyok, pedig nincs pocaklakó! 9-kor már mentem szunyálni!
 
 


Nálam jó a tanya. De olvastam, hogy sokaknál jó, a többieknél meg szar. Mindegy, nekem jó itt is.
Még a skizóktól se félek...:-) De lehet, hogy naív vagyok...

Örülök, hogy N. jobban van, kíváncsi vagyok, mit fognak kitenyészteni.
 


Most meg fosik a Zinnattól. Elkezdtem a Normaflort. Múltkor is ment a hasa tőle... De nem volt vészes.

Hogy vagy??
 
 


Nálatok is takony idő van?? :x

Szegény N. állandóan menne ki...
 
 


Látom, kiléptél.
Megyek akkor főzni! Majd jövök!

Pusza!
 
 


Nem is léptem ki!

Nővérkém egyik fia is fosik az antibiotikumoktól. Meg amúgy se csoda, hogy N. fosik, amikor már a harmadik adag antibigyó darálja le a bélflóráját....

Én jól (????) vagyok, csak a szokásos nyűgöm van: szülni akarok!!!!!
 


A sumetrolimtól nem fosizott. Csak a Zinnatot nem bírja ezek szerint. (Remélem, ez nem gond?!)

Kaja sül. Jupi.

Na, amennyire nem kötötte le N-t a TV,most annyira igen... Állandóan a Mirr-murrt nézi. Már nagyon unom... :roll:

Nem is mondtam még, hogy tök sok szót mond már N.!! Mondja, hogy szandi, zászló, titok, néni, papa, csacsi (Mirr-murrból...), tészta... Sok mindent. Amihez kedve van. Van, hogy mondok vmit és mondja utánam. A maga kis babanyelvén. Olyan cuki!! Persze a szandit, zászlót (kertben a magyar zászló) tudatosan mondja. De vannak szavak, amiket csak 1szer-1szer utánam mond. Mint pl. a tészta. :D
Csak az apát, meg anyát nem mondja még. :cry:
 
 


Nálunk is már mindent mondott Panni, amikor végre hajlandó volt az anyát normálisan kimondani. Előtte már mondta apára, hogy pa, rám azt, hogy aa, aztán a köv lépés az apa volt, és utána végre az anya.

Szerintem nem baj, ha fosik a zinnattól, ha az legalább elmulasztja a baját...
 


Egyébként látom a fején, hogy tudná mondani... Csak midig szégyenlősködik. Remélem hamarosan mondani fogja. Olyan jó lenne hallani már!!!

Nem félsz a szüléstől?? Már 14-e van...! Nem akarlak paráztatni...
Bár érdekes, mert én ilyenkor már nem féltem, inkább türelmetlen voltam... Az elején sokkal jobban paráztam!
 
 


Szüléstől nem félek, inkább izgulok. De azt is csak azért, mert nem tudom, mikor és hogyan fog indulni. Ha már elindult, tutira nem fogok izgulni, mert akkor már legalább tudni fogom, hogy elkezdődött, és néhány óra múlva túlleszek rajta.
 


Igen, ja már elkezdődik, nem fél az ember! Tényleg elvarászolódik az ember...

Neked hogy derült ki a zavaros magzatvíz?? Mesélted már?? Lehet, beugrik, ha leírod... Bocsi, de full zokni vagyk... :roll:
 
 


Amikor bementünk a klinikára, burkot repesztettek. Akkor látták, hogy zöld (szinte már fekete) a víz. Ami vicces volt, hogy utána hagytak még ott ülni a szutykos magzatvizes lepedőn 3 órán át... Nem cserélték ki, vagy nem tettek alám burokrepesztés előtt egy másik lepedőt, semmi. Tök jó volt a gyerekem szarjában ülni tulképp....
 


Az fasza! Akkor nem csak az itteni kh szar... Csodás!
Magyar eü...

Lefeküdtam Nimróddal. Hehh... 40 perc után felébredt... Ez az én formám. Tegna meg 2szer 1,5 órát aludt. Ebből egyszer fel is kellett keltenem, mert mentünk az UH-ra. :?
 
 


A szüléssel kapcsolatban még egy fura dolog: amikor császár után keltettek, akkor kicserélték a kötést, de legközelebb 3 nap múlva néztek rá a sebre. Kérdeztem, hogy ez így oké-e, azt mondták, hogy persze, nem szokták nézegetni a sebet... (az meg közben gyulladjon csak be nyugodtan, meg ilyenek...)
 


Persze, hogy nem nézegetik...akkor kéne vmit csinálni.

Lackó már itthon van. Megyek boltba.
Este még benézek. Ide is, oda is... :roll: :?
 
 


Most már 100%, hogy Jools=Edit. A táblázatukban bírta a leendő gyerek nevét...ha fiú, Árpád, vagy Simon, ha lány, akkor Lili, vagy Judit. Ezt mondta régebben, hogy ezeket a neveket szeretnék majd a kistesónak.

Hogy vagy?? Még mindig semmi??
 
 


Még semmi, bár állandóan bekeményedik a hasam.

Na, és Edit ismét mert írni a fórumba????
 


Megnéztem én is azt a táblázatot.....
 


De már a stílusból is egyértelmű volt, hogy ő az. Ez az állandó bocsánatkérés mindenért...
 


Ja!!! Ez a bocs, hogy élek duma... :shock:
 
 


Ugye, milyen idegesítő???
Ez volt a halálom. Meg az a mártírkodás úgy általában...

Na, mindegy.

Bevacsoráztam rendesen, kíváncsi vagyok, a kaja kinyomja-e a gyereket....

Ne haragudj, de elfelejtettem, hogy végül megjött rendesen a mensesed?
 


Elszállt a net...

Szóval. 1 hetes késéssel jött meg. De napok számát tekintve olyan, mint szokott. Ezt jó jelnek veszem!!! :) Remélem, nekünk is sikerül hamar a kistesó!! Nagyon szeretnénk!!

Nekem furcsa, hogy otthonról indulsz... Énugye túlhordás miatt már bent voltam a kh-ban, amikor megindult. Érdekes, mert egész nap már voltak előjelek... De jó volt!! :))
 
 


Akkor tényleg az lehet, hogy kicsit csúszik a pé, és emiatt csúszik a menses is, de ez nem baj.

Pannival is itthonról indultunk (éjjel fél 12kor...), nekem az lenne a fura, ha bent kéne lennem a klinikán, és ott várni, hogy elindul-e. Szegény nővéremet a 35. héten már befektették, mert ugye az ikrek korábban jönnek (hahaha), aztán a 39. héten meg is indították neki, mert akkor már mindenki látta rajta, hogy szétrobban az idegtől, meg a két gyerektől. De szerintem a fiúk simán bent maradtak volna még 1-2 hetet, ha rajtuk múlik.
 


Engem egyrészt a túlhordás, másrészt a távolság miatt tartott bent. De kedden befeküdtem és csütörtök hajnalban megszületett Nimród.
Ha itthon indul be a dolog, Lackóval tuti összefostuk volna magunkat a cirka 70 km alatt... :lol:
 
 


Az tényleg érdekes (legalábbis nekem) így utólag, hogy a szülést megelőző este úgy bedagadtak a bokáim, hogy csak na!! Iszonyatos bucik voltak! Röhögtünk rajta a szobában a többiekkel. Felhúztam a zoknit és a sarka a talpam közepén volt!! :lol: :shock:
 
 


Nálam meg pont az volt az érdekes, hogy a szülés beindulásakor sem volt semmi ilyen tünetem, mint pl a lábdagadás, arc megváltozása, has lejjebb csúszása, stb. Csak a kőkemény 10 perces fájások. De senki nem mondta meg, hogy közel a szülés, pedig sok ismerőssel találkoztunk aznap (a Tisza partján sétálgatva próbáltuk lejjebb zuttyantani Pannit)

Az biztos, hogy vicces utatok lett volna, ha akkor indultok otthonról, amikor megkezdődik a szülés... Szerencsére tőlünk negyed órára van a klinika.
 


Azt hiszem lassan elhúzok aludni. Ismét korai elalvást tervezek. Bár, ahogy a babaszobából hallom, Panni nem akar korán elaludni, úgyhogy valószínűleg nekem se fog sikerülni....
 


Nekem sem volt semmi egyéb. És ezt is csak így utólag veszem annyira egyértelműnek.
Napközben kb. 15 percenként bekeményedett a hasam. Kérdeztem a dokit, hogy mikor lesz ebből vmi? Azt válaszolta, hogy erre várunk... :S
Sőt, még a szülőszobára is felmentem fél 10 körül, hogy szabályos időközönként vannak keményedések/mensi szerű görcsök. Akkor is azt mondták, hogy "bár tényleg szabályosak, de kevés az üdvösséghez...
2 óra múlva rendesen megindult...

Lackó nagyon be volt szarva, hogy a kocsiban fogok vajúdni! :lol: :shock:

Jó éjt!!! Ha vmi van, írj sms-t!!! Bármikor!!!

Pusza!
 
 


Jó reggelt! (ill. inkább hajnalt!)

Szar éjszakánk volt: fél 12kor a szemben lévő házhoz megérkeztek a szerenádozók, akik egy tűzoltózenekar hangszergyűjteményével voltak felszerelkezve, tehát nem csak szépen eldalolálsztak, hanem még zenei aláfestés is volt. Ami vicces: Panni nem ébredt rá fel!!!! Lehet, hogy Tomi mégsem fogja zavarni őt éjszakánként??? :D

Aztán hajnalban Panni ébredt 2szer (az egyik ébredésének eredményeképpen vagyok én itt a gép előtt, mert már nem bírtam visszaaludni), Peti meg szörcsög, mert rátört a menetrendszeri hónapközepi betegsége. Nem tudom, mit kéne vele csinálni, hogy ne legyen már minden áldott hónapban valami nyavalyája. Kapcsolatunk első 3,5 évében semmi baja nem volt, tán egyszer vagy kétszer volt beteg, most meg január óta minden hónapban. Lehet, hogy belényomatom azt a 3000 mg C-vitamint, amit mondtál!
 


Jó reggelt!

Nimród egész éjjel végig aludt. Végre! Már az orra sem taknyos, kap levegőt. A pisije sem fáj! Végre nem ébred fel mindig vmire.

Engem is jobban zavarnak a zajok, mint Nimródot. Én felébredek és azon parázok, hogy felveri Nimródot is. De nem. :D

A C-vitamin tuti jót tesz! És nem is árt!! Esetleg Echinacea, vagy Kasvirág?

Ma foci van Lackó melóhelyén. Megyünk Nimróddal "szúrkolni"! Remélem, el lesz Nimród... Szerintem 10 körül megyünk.
De lehet, hogy alvás után kéne... De akkor meg már felesleges... Nem tudom... Mé nem alszik a b.kocsiban???
 
 


Panni se alszik a babakocsiban. Tavaly nyáron aludt benne utoljára.

Nyűgös vagyok. Idegesít, hogy ennyire nem akar kijönni belőlem ez a gyerek....
 


Azt mondtam már, hogy ha császár lesz, és be kell diktálnom előre kislány nevet is, akkor a Tímeát fogom bediktálni?
Megbeszéltük Petivel, hogy Pannival nehéz lenne megértetni, ha véletlenül lányunk lesz, hogy nem Tomi, hanem pl Petra, így eldöntöttük, hogy ha véletlenül nem Tomi, akkor Timi... :D
 


Ez jó!! :lol:

Bár erre azért elég kicsi az esély...

Nem tudom, miért kell előre bemondani a nevet?! 1 hétig el lehet dönteni, hogy mi legyen a neve. Van, aki szülés után találja ki a nevet...

Nem tudom, mi van a cicákkal... Most épp a cirmos fosik, már hányt is... Oltást megkapta múlt pénteken. Az olcsó konzervkajára tippelek... Soha nem veszek olcsó konzerves kaját nekik! Száraztáp az minőségi táp. Nem is fognak konzerves kaját kapni.

Én is igedbeteg vagyok ma megint... Nincs is kedvem menni a focira. Minek?? Nincs ott senki, Nimród is csak vergődik a b.kocsiban... Ha kiteszem össze-vissza megy. Leginkább persze oda, ahova nem kéne... Nincs energiám ehhez. :cry: :shock:
 
 


Panni teljesen ki van borulva, egyfolytában bőg, remélem, nem beteg. Folyton az ölemben akar lenni, bízom benne, hogy ez a szülés előjele....
 


Ó! Remélem én is , hogy nem beteg Panni! Front van. Leht, hogy attól nyűgös. Vagy tényleg érzi, hogy hamarosan érkezik az öcsi! :)

Most értünk haza a fociról. Végül elmentünk. Nimród nagyon jól érezte magát!! Volt egy kislány aki elszórakoztatta. 6 év körüli lehetett. Nagyon tetszett Nimródnak! :) Nekem nem volt társaságom, de nem unatkoztam!

Még mindig nyűgös Panni?
 
 


Te is kaptál értesítőt, hogy Panninak mennie kell a 15 hós oltásra?? Be volt dobva a p.ládába egy papír a védőnőtől... Aláírva vissza kell vinni hozzá... :roll:
 
 


Akartam már kérdezni... Olyan UH-ot bármikor csinál a doki, hogy megnézzük, van-e és hol van PÉ?? Vagy ehhez (is) kell, hogy hónapokig ne sikerüljön a dolog? Vagy orvosa válogatja?
 
 


Nekünk a védőnyanya hozta ki ezt az oltásos papírt amikor jött látogatni, aztán vitte is magával aláírva. (Minden oltás előtt kaptunk valami papírost.

Dokija válogatja az uh-t, keresni kell egy olyat, aki hajlandó megnézni, hogy van-e és mikor van pé.

Panni egész nap gyagya volt, nem tudom, mi van vele. Mindenesetre szülni még nem szülök, tehát nem az volt a baja.
 


Nekünk is a v.nyanya hozta, csak nem voltunk ugye itthon. Majd bedobom neki.

Akkor ezt az UH-s dolgot hagyom... Majd meglátjuk, mi van és hol.

Dög fáradt vagyok megint. Pedig olyan jó lenne már vmi filmet nézni.
 
 


Jó reggelt!

Milyen éjszakátok volt?
Én még sötétedés előtt elaludtam tegnap.... Aztán hajnalban fent voltam egy órát, és azon agyaltam, hogy hogyan fog végződni a mai orvosi vizsgálat. Remélem, nem lesz túl vékony a hegem, meg nem lesz gond a picúrral, mert nem szeretnék rohamcsászárt....
 


Jó reggelt!

Háromszor kelt Nimród éjjel. De csak simizni kellett és visszaaludt. Szerintem rosszat álmodhatott. Vagy ilyesmi.
Aztán 5kor Domino cica nyervákolása ébresztett... :shock: Be akart jönni, vagy azt akarta, hogy kijöjjek... Kinyitottam résnyire a háló ajtaját és béke volt. :roll:

Mikor mész dokihoz??

Ma megint be akartam lépni a tanyára és jelezte is a vírust...! Tököm kivan. Remélem, nem kapunk be vmit...

Ma megint foci nap van. Mennénk is, de a 2 egész darab normális felsőm, amiben emerek közé lehet menni, mosógépben van!! Olyan szinten borultam, ki, hogy az elmondhatatlan!!! Nem elég, hogy állandóan csak itthon poshadok, amikor lenne hova menni, akkor meg nincsa semmim, amit felvegyek!! Fúúúú, iszonyúúúú pipa vagyok!!! :evil:
 
 


Hahóóóó!!!!

Hol vagy??? Mi újság??? Voltál már dokinál???
 
 


Most értünk nemrég haza a dokitól. 2 centire nyitva a méhszáj, hegem elég jó állapotban, szóval a doki bíztat a sima szüléssel. Azt mondta, hogy 1-2 napon belül magától meg fog indulni, de ha véletlenül mégsem, akkor csütörtökön burkot repeszt, mert szerinte az is elég lesz ahhoz, hogy szépen beinduljon.
Baromira megkönnyebbültem, hogy ezt mondta, remélem, igaza lesz.

3400 grammnak mérte, közölte, hogy nem túl nagy, de elég husi...
 


Jajj, de jó!!!! Úgy örülök!!! Jól vagytok és minden oké!!!

Nagyon-nagyon gondolok Rád minden percben!!!
Jujj, nagyon izgulok!! :D
 
 


Jó reggelt!

Az az 1-2 nap, amit a doki emlegetett olyannyira 1 nap, hogy már tegnap este elkezdett fájdogálni a hasam, bár akkor még elég lightosan. Éjszaka aludtam vagy 4 órát, mert azért fel-felébredtem a fájásokra. Hajnal fél 4kor viszont beerősödött, azóta már aludni sem tudok, viszont tök rendszertelen, hol 15 perces, hol 5 perces fájások jönnek, úgyhogy még nem riasztottuk anyósomékat, sőt még Petit se ébresztettem, legalább ő legyen kipihent...
A dokim ma hajnalban elvileg vadászatra hivatalos, de mondta, hogy nála lesz a telefon, úgyhogy nyugodtan mehetek szülni (nyugodtan mehetek, jönni is fog, csak épp vadászpuskával a kezében....)
Na, sebaj, ha végre beáll valami rendszer a fájásokba, akkor ébresztem Petit meg anyósomékat, aztán leszarom, hogy ki merre akar vadászni....
Majd jelentkezem, ha van valami. Ha nincs semmi, akkor ide fogok még írni...
Jajajajajajjj!!!! Hüvelyi szülést akarok!!!!!!!!!!!!!!!!
 


Nem tudok mit kezdeni magammal, úgyhogy inkább pötyögök.

Még itthon, Peti már ébren, anyósomékat még nem hívtuk.
Egyre rövidülnek a fájások közötti idők, de még csak 3 vagy 4 fájás volt így, úgyhogy még nem vagyok hajlandó kimozdulni, hadd vadásszon a dokim.
Petivel azon röhögtünk, hogy bemegyünk a klinikára, hívják a dokit, és amíg ő kikeveredik az újszentiváni susnyásból és beér Szegedre, addig én megszülök. Mire visszaér Újszentivánra addigra a vadászatnak is vége, és még pénzt se adunk neki, mert nem volt ott a szülésnél :lol:
Szóval még nem fáj olyan rohadtul, mert tudok ilyen hülyeségeken röhögni....
 


Azt hiszem, inkább járkálnom kéne, mert akkor szaporábbak voltak a fájások...
Megyek járkálni
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: