Új privát üzeneted érkezett!

jaj ezt elfelejtettem sajnos manuálisan teljesen defektes vagyok így sosem lehetek igazi csapattag nálatok de azért jönni fogok, ki tudja lehet a lánykám fog ilyneket alkotni ő 4 évesen szebben rajzol mint énKép)
puszi Csilla
 
 


Szia Csilla!
Mindent meg lehet tanulni! Én is a lányoktól tanultam meg dekut!Kép De szerintem itt mindenki teljesen csapattag!
Kiropraktorhoz én is jártam,bár ő egy kicsit keveréke volt a természetgyógyász-csontkovácsnak, de nagyon sokat segített. Nekem még megboldogult lánykoromban a migrénes fejfájásomat mulasztotta el.
Hali
Nolo
 
 


Nolo!

Este írok neked róla, illetve megadom Kecskés László elérhetőségét. Bármikor hívhatod, szívesen áll rendelkezésedre. Kép

BimBam!
Lehet lánykád rejtett tehetség. Kép Én is 5 évesen rajzversenyt nyertem és kaptam sok sok szép ajándékot! Kép Anyum sem tud rajzolni. Kép Örömmel látunk, gyere bármikor!

Anikó

Kép

KépKép
 
 

 
 

Anyko,
és nekem nem válaszolsz? Kép
 
 


Mian!

Dehogynem! Kép Csak most elkezdtem csinálnia megrendeléseket. Este írok neked is és Nolo-nak is!

Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Babi!
Próbálkozás alatt a testem által adott jelzések figyelését értettem. Most is rájöttem valamire. Ez lesz a főpróba, kíváncsi vagyok, hogyan hatok magamra. Röviden: amióta az eszemet tudom, rágom a körmöm. Legelőször akkor sikerült hosszabb (2 hónap) abbahagyni, amikor nőgyogyi műtétem volt 99-ben. Volt már műkörmöm többször, (most is volt), de hosszőú ideig nem bírtam. Zavart a mű volta. Pedig jól érzem magam hosszú körömmel (na nem karmok, olyan elegánsan hosszú, amivel dolgozni is lehet - és vadító bordó, vagy franciamanikűrös). Észrevettem, amikor körmöm van, hízok. Ma nincs mű, csak köröm, vajon meddig bírom? És ma arra is rájöttem, mesterségesen gerjesztem az idegeimet, és amiatt rágom a körmöm, és azért voltam annyi kiló, amennyi. Pedig semmivel sem könnyebb az életem körömmel, mint köröm nélkül, nem eszem többet sem. Csak most azért gerjesztem az idegeimet, hogy szebb a kezem körömmel, mint nélküle Kép. Remélem érthető voltam. Szóval ez a főpróba.

Puszi Kriszta

 


brrrrrrr Moha, ugató kutya legyek, ha értem! Kép
Baj az ha hízol? Lehet nem is hízol, csak jobban érzed magad, mert szép a kezed. Egyáltalán miért is rágod? Ideges vagy, v. csak úgy megszokásból? És akkor most mit is próbálsz ki?? Körömre gyúrni és nem hízni? Kép
Egyébként elárulnád, hogy mi jó van a körömrágásban? Olyan mint amikor én csokit zabálok és elönt a "boldogság"(meg a háj) ??? Kép
Nemkem még sose jutott eszembe rágni, igaz, hogy olyan vacak minőségű, hogy torik az magától és ezért hordok már megszámálhatatlan éve mükörmöt.Rosszul vagyok, ha néha pár hónapig pihentetem és akkor a saját csúfságaim látszanak.


Babika! Én teljesen kihagyom, de ez a füzet, meg a füzet sorozat tényleg jól sikerült! Én mindig csak azt fogadom el, ami számomra reális, azért nem is tudtak belerángatni semmibe!

Viszont nagyon irigylem azokat akik hinni tudnak! Mint már írtam, engem ilyen távolságról is lelki békével, vagy mivel tölt el, ha Jubika írásait olvasom! Köszönöm is neki! Edit
 


Stucika!

Sejtettem, hogy valaki nem fogja érteni a fejtegetéseimet KépKépKép.
Na szal: amióta az eszemet tudom, tehát egész kicsi gyerek korom óta rágom a körmöm. Próbáltak leszoktatni róla, a mai napig nem sikerült (ennek min.33 éve). Biztos hízok (akárhányszor abbahagytam mindíg híztam), mutatják, mutatták a mérlegek és a ruháim, amióta nem rágom (most per pill. dec. 17 óta). Jó nincs benne, erre rájöttem, csak hát ugye...
Gyerekként és a mai napig imádom a kalandfilmeket, indiános filmeket. Tehát az első saját magam gerjesztette izgalom és körömrágási ok. Aztán növögetve elég volt bármi idegesítő, izgalom és máris nekiálltam. Végül már mindíg találtam valami okot, már önkéntelenül is.
Tehát itt az idő, hogy leszokjak róla Kép. És biztos, hogy jobban fogom magam érezni. Ja és lesz megint mű (is).
Amúgy a csokiban van oly alkotóelem, ami emeli a boldogsághormon szintedet és persze a hájadat is Kép. Megsúgom nem nagyon szeretem a csokit, az édességet. Régen imádtam a cukrokat, felnőttként a Mentost és a Wertherst szerettem, de amióta mindkettőtől fulladok, nem eszem ilyesmit. Ha az oviban kapok édességet (Ferrero, Rafaello) nem állok ellen. Sőt még meg is küzdök érte a családom többi tagjával. Persze 2:1 arányban elvesztem Kép.
Na most már mindent (majdnem mindentKép, vannak még rejtett tartalékaim) tudtok rólam KépKép.

Puszi Kriszta

 


Sziasztok Lanyok!
Mar reges reg talalkoztunk, nagyon hianyoztatok!Tetszik, hogy a szemelyes dolgok itt targyalodnak, a dekup a regi helyen Kép
Bo 5 honapos elmaradasom oka az, hogy elkoltoztunk. Sietos volt a dolog, igy ami nem volt eletbevagoan fontos halasztottuk, igy az internet bekoteset is. De most mar ezen is tul vagyunk. A tegnap probaltam olvasgatni Rolatok, sok minden tortent. De ugy latszik mindenutt zajlik az elet. Az oszi koltozesunk utan ujabb merfoldko: varjuk a 3. babankat.

Dekupazs otletek teren elvono tuneteim voltak. Regebbtol elmentett nehany kedvenc kep azert csak segitett. Sokat nem alkottam de a nehanyat megmutogatom az elkovetkezendokben.

Puszi mindenkinek, Hajni
 
 


Szia Hajcihő!
Gratulálok! Kép Sok boldogságot és jó egészséget kívánok Nektek!

Többiek merre vagytok? Hahó?Kép

Sziasztosk
Nolo
 
 


Hajni!

Gratulálok a babához!!! Kép Hány hetes vagy? Én is a haramadikat várom, ma töltöttem be a 12. hetet, amit meg is ünnepeltem reggel egy óriási rókázással Kép

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Hajni!
Szívből gratulálok és minden jót kívánok Nektek!Kép Húúú, mennyi nagycsaládos lesz/lett itt az utóbbi időben!KépKépKépKép
Új házba új baba is "kell"!Kép Nálunk is miután befejeztük az építkezést és beköltöztünk az új házikónkba (2004. nyarán), nemsokára Renike is beköltözött a pocakomba!Kép Csodálatosabb dolog!Kép

Sztigris
 


Hajciho!
én is szívböl gratulálok! Kép

Sajnos én csak irígykedni tudok! Kép (na, nem komolyan!!!) az én fiam egyke marad! Kép De hálát adok Istennek, hogy Ö van nekem! Kép
 
 


Hajni!

Szívből gratulálok a kisbabádhoz. Kívánom, hogy ez a 9 hónap nagyon szép és emlékezetes legyen. Jó egészséget! És ha lesz időd, néha írj magatokról, hogy vagytok.

Mian! Neked írtam. Megkaptad?

megyek, mert zsong a fejem. Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Anyko,
köszi, igen! Bocsi, hogy elfelejtettem írni, de nagy zrí van most körülöttünk!
Késöbb majd mesélek!
 
 


Hajni!

Gratulálok és boldog babavárást kívánok!

Mian!
Sorstárs! Irigykedjünk együtt KépKép. Ja és versengjünk a széplányok lányok kegyeiért menyjelöltnek fiaink számára KépKép!
Én is örülök és szerencsére meg is hálálja: nagyon büszke lehetek rá! Időnként szégyenli is magát, főleg, ha akkor dícsérem, amikor ő is ott van.

Ja, és még mindíg nem rágtam le egyet sem Kép! Pedig gondoskodnak róla, hogy ne legyek jókedvű, nyugodt, kiegyensúlyozott KépKépKép

Puszi Kriszta

 


Szivbol koszonom a gratulaciokat!
Most nagyon padlon vagyok, nagyobb fiam korhazban van, a fertozon, tegnap estetol. Skarlatos. Nem tudni honnan szedhette fol, de 20 napja "gyogyszeren el", hol bronhitissel, hol tudogyulladassal kezelve. Ezalatt termeszetes en is tuleltem egy tudogyulladast. De a legcudarabb, hogy most nem lehetek vele. Apat nam eresztik be, nagy immel-ammal, konyorogve nagymama bennmaradhatott. Most en is megnyugodtam hogy latom mamajaval korhazban is jol megvam. Hallottatok mar ilyet, hogy 3 eves 4 honapos gyermek melle a korhazba nem akarnak kiserot beengedni?
Aggodok a kicsiert, a szivem is meghasad ha mindkettojuket be kell utalni, es en nem lehetek veluk. Es feltem a Picit is, annyira vedtelen. Nyugtatnak, hogy a skarlat sem, a gennyes mandulagyulladas sem art a Pincurnak, csak epp az anyut teszi taccsra.

Azt nem mondtam , a Picur 17 hetes, es szerintem kicsilany Kép mert egesz maskepp viseltem az elso honapokat, mint a fiukkal.

Aniko, mennyi idos Gergo fiad? Kivancsian olvastam a tortenetet. Nagyon eros vagy, hogy vegigcsinaltad. Kitartast a tovabbiakban is!

Juborka, sorstarsnom, szivbol gratulalok, es boldog vagyok hogy van meg aki buszke a masodik gyereken tul is , es vallalja a nagyobb csaladot. Oszinten megdobbentem mikor az elso napokban ujsagoltam a Baba jovetelet, szinte kivetel nelkul ugy neztek mint egy lott medvet, csakhogy azt nem mondtak fogadd reszvetem. Igy lealltam az ujsagolassal,addig mig teljesen szenvtelenul tudtam fogadni az emberek reakciojat.

Tunde, jol van a lanykad? En is azt hiszem veled/ velunk anyakkal lehet barmi, csak a gyerekednek ne legyen baja! Pedig a valas sem kis dolog, gyereketek szempontjabol sem.

Kriszta, Mian gyonyorkodjetek, es buszkelkedjetek fiaitokkal, de most mar vallom, 2 gyerek dupla boldogsag, es felannyi gyotrodes (nalunk legalabbis a kisebb 1 eves kora ota).Persze ez nalatok mar nem is lenne szempont, nagy gyerek elso pillanattol szivesem dajkalja kistestveret Kép
3 gyerekrol majd az eljovendoben nyilatkozok Kép

Udv mindenkinek, Hajni
 
 


Hajcihő!

Jobbulást a fiacskádnak! Elvileg bent lehet a gyerekével az ember, de nem csodálkozom rajta, ha nem, hiszen fertőző! Főleg, hogy Te babát vársz! De a család úgy tudom kaphat megelőzésnek antibiotikumot, Maripent.
A skarlát már nem terjed úgy, mint a bárányhimlő. Óvodában dolgozom, míg ha felüti a fejét a bárányhimlő, akkor 6-8-10 gyereken biztos végigmegy, a skarláttal csak az elmúlt két évben találkoztam, mindkétszer 1-1 gyerek betegedett meg.
Nyugodj meg, biztos jó kezekben van a kisfiad!

Puszi Kriszta

 


Sziasztok!
Hajciho! Gratulálok a kisbabához, szép élményeket kívánok! Csak ismételni tudom magam: nagggyon írigy vagyok!!!!Kép
Dehogy skarlát???? Mostanság nem is hallottam róla....
Nálunk (ill. a tágabb családban) most a bárányhimlő a menő/Kép/, attól is rettegek... Nemhogy a skarlát... Atyaég!
Csodálkozom, hogy nem engedik, hogy szülő benn legyen a kórházban! Nálunk ez soha sem volt kérdés.... Félegyházán, ahol legtöbbször vagyunk kórházban, kétágyas szobánk van.!!!!! Mikor a megyeiben voltunk, ott 8-20 óráig lehet szülő, vagy ha vállalja, aludhat az ágy mellett kisszéken... Jó, azt aláírom, hogy ne Te, a kisbabuska miatt! De apa miért nem????? Még szerencse, hogy nagyival is el van a kicsid! Kép
Köszönöm kérdésed: mi még mindig lábadozunk, de legalább haladunk!Kép
Holnap keresztelő lesz nálunk, úgyhogy futok!
Puszillak Benneteket! Tünde
 
 


Sziasztok!
Tündi!
Gyógyulgassatok és vigyázzatok magatokra nagyon!

Hajci!
Kitartás nálunk (itt Győr környékén ) most télen volt egy nagyobb járvány skarlátból, de amennyire én tudom egész jól viselték, és kórházba sem kerültek. Nálatok nincs a skarlát ellen oltás? Mert állítólag azért nem olyan mértékű a terjedése, mert kaptak oltást, és általában elég az antibiotikumos kezelés rá. Nekem a nagylányomnak volt többször skarlátgyanús a torka, de eddig megúsztuk. Itt a győri kórházban térítés nélkül maradhat az anyuka (régen napi 2000 Ft-ot kellett fizetni) a csecsemő osztályon rendes nagyágyat is kap, de a gyerekosztályon már csak szék jut neki.

Háromgyerekes kérdés: nekem szerencsére nem volt negatív tapasztalatom amikor a harmadik babát vártuk, bár olyanok voltak, akik azt mondták, hogy nagyon bátrak vagyunk. Annyira más háromgyerekkel az élet, hogy hihetetlen!Kép Én mióta háromszoros anyuka vagyok szívem szerint mindenkit rábeszélnék, mert annyira jó dolog!Kép Ugye nagycsaládosok?
Sziasztok
Nolo
 
 


Hajni!
Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!Kép Azért jó, hogy a nagymami legalább ott lehet vele, ha ti nem is. 2 éve Zsani volt kórházban (hányás-hasmenéses, fertőző) és bárki bent lehett vele, így meg tudtuk oldani, hogy felváltva legyünk bent vele, mivel Niki akkor még szopizott. Na, mondanom sem kell egy gyerekszék volt alvóalkalmatosságnak, hát... de a lényeg a gyerkőc volt!!! Néhány nap múlva viszont órára pontosan Tomin és rajtam is kijött a nyavaly(j?)a, így Tomi anyukája maradt bent Zsanival egészen a hazajövetelig! Mindenféleképp kell a gyereknek, hogy valaki bent legyen vele, biztonságérzetet ad neki és a szülőknek is! Voltak olyan gyerekek, akiknek a szülei nem lehettek velük és az éjszakára bentmaradt (általában apukák) "pótolták" a szülőket, ha sírva felriadtak vagy épp az infúzió lejárt stb. Szóval kitartás és nemsokára minden rendejön!Kép
Itt nálunk is volt néhány skarlátos megbetegedés, én ledöbbentem, hogy manapság előfordulhat ilyen.

3gyermekesekhez csatlakozva: sajna, nálunk (is) eléggé vegyesen fogadták a hírt, főleg a szűk családban.Kép Volt olyan, hogy az utcán vadidegen, megjegyzést tett, amikor épp a szokásos sétánkat tettük babakocsival, a 2 nagylánnyal az oldalamon. Hát, ilyenkor csak mosolyogni kell!!!Kép Ezzel nem tudnak mit kezdeni!Kép Viszont van nagyon sok pozitív tapasztalatom is, főként ismeretlen, nagyon idős nénik, bácsik állítanak meg minket és kívánnak nagyon sok erőt és jóegészséget nekünk!Kép
Most elmesélek egy muris történetet: sétáltunk a 2 nagylánnyal (Renike még a pocakomban volt, kb. 1 hónap volt még hátra) és mivel Niki még nem mindig bírta a hosszú sétákat, üresen toltam a babakocsit is, hátha elfárad és szükség lesz rá. Szerintem már sejtitek a lényeget!Kép Mögöttem jött egy középkorú hölgy és mikor mellénk ért döbbent arccal nézett a hasamra, majd a 2 lányra és a magam előtt tolt babakocsira. Csak akkor kapott levegőt, mikor észrevette, hogy üres a babakocsi!Kép A mai napig nagyon megmosolyogtat ez a történet.Kép
Nolohoz csatlakozva, én mindig is nagy családot szerettem volna és határtalanul boldog vagyok, hogy ezt megkaphattam!Kép Ráadául Renike egy IGAZI áldás nekünk, minden értelemben.Kép Mostanában egyre többen kérdezik, hogy akkor bevállaljuk a negyediket is?Kép Hmmm...

Pussz
Sztigris
 


Nolo!
megkaptam a mélt nem volt jó a gépem de amint tudok válaszolok és köszönöm
puszi Csilla
 
 


Hajni, Sztigris!

Nálunk annyiban más volt a helyzet, hogy a családban mi voltunk a kakukktojás azzal, hogy "csak" két gyerekünk volt Kép A Zoli nővérééknek három van, a bátyjáéknak pedig négy. Most már mi is felzárkóztunk Kép, és mindenki nagyon örült neki. Persze nem azért csináltuk, hogy ne lógjunk ki a sorból Kép ...szóval a családi összejöveteleken hamarosan 10 gyerek fog minket körülvenni Kép

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Sajnos én csak mint kivülálló tudok ehhez a témához szólni! Kép
Ha tehetném a meglévö 1 fiam mellé tuti 2-t, 3-t még bevállalnék.
Nem tudom, miért vált ki emberekböl ekkora megrökönyödést, hogy valahol nagy család van!?? S régen, amikor nem volt ritka a 6-8-10 gyermek???? S akkor volt csak igazán szegény világ; már ami az anyagiakat illeti!
Szerintem nem is kell a külvilággal foglakozni; de Ti ezt úgyis jobban tudjátok! Kép
Gratulálok és sok boldogságot kívánok minden nagy családos Barátosnémnak!!!!
Mian
 
 


Szia Lányok!
Akinek van és akinek nincs,de ha szereti a kutyát kérem nézze ezt meg! Köszönöm!
http://www.petitiononline.com/soproni/petition.html


Sziasztok!

Nem egy pörgős topik. Kép Biztos várjáto a tavaszt...csaknem estetek bele a téli depresszióba? Kép
Mi jól vagyunk. Holnap tartjuk Geri 3. szülinapját. Így most arra készülök. Vagyis készülnék, ha nem itt ülnék. Kép

Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Gerinek!Kép


Sziasztok Lányok!
Ezzel a Páromtól kapott tulipánnal kívánok Nektek is boldog nőnapot! Kép
Kép
Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Hm! Érdekes!
Régen a nagy cocializmusban utálkoztunk a kolleganöimmel a nönapi ünnepségeken! Kép
Most meg!!!! Mivel itt sorba sem tudják a nönapot; nem hogy virágot nem vesz senki, de még azt sem mondják "Bak"; - most meg hiányzik, s nosztalgiával gondolok rá, hogy régen milyen klassz volt, hogy a srácok kényeztettek m inket ezen a napon!
Ki érti ezt??? Kép

Jubci, köszi a tulit! Kép
 
 


Mian!
Én mindig szerettem a nőnapot, és minden olyan alkalmat, amikor virágot kapok! Kép Meg én egyébként is szeretem, ha nőként kezelnek; ha kinyitják előttem a kocsi ajtaját, ha előreengednek az ajtónál, ha lesegítik a kabátomat stb. Szóval én nem vagyok feminista Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubikám!
Igazad is van!!! Egy nö legyen mindíg nö!!! És tényleg olyan jól tud esni, amikor egy féfi érezteti is, hogy tiszteli bennünk a NÖT!! Kép

Legyen szép napod; vigyázz a Pockosra!!! Kép
 
 


Csajok!

Akinek meg volt a címe, az légyszi írjon nekem egy bármit a krimoka@freemail.hu -ra, mert jól elszállt a gépünk, és az összes címeim is. Kösziii.

Kodaé, és Stuccimé megvan valamiért Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Mindenki eltűnt? Igaz én sem voltam valami sűrűn.
De azért szeretnék nektek egy kicsit dicsekedni. Voltunk a Tomival pszichovizsgálaton és a 100-ból 98 pontot kaptunk az értelmi fejlettségére.

Bocs, de muszáj volt elmondanom!

Sziasztok!

Remélem To jól vagytok!
 
 


Nolo!
Ez nagyon jó hír!KépKépKép Ügyes volt Tomika.Kép

Szilvi
 


Nolo!
Szuper!! Persze, hogy az ember ilyenkor dicsekszik (mindenki ezt tenne!! Kép)

S mire is jó ez a vizsgálat?

Mian
 
 


Nolo!
Nagyon örülök!!! Kép Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nolo! Én is nagyon örülök, hogy Tomikád rendben van! Régen írtál privit!

Leginkább - helyzetemnél fogva - a válás.lap.hu-t nézegetem, s találtam benne egy igen hosszú olvasmányt. Ajánlom figyelmébe Mindenkinek: házasulandóknak, hosszú évek óta házasságban élőknek, váláson gondolkodóknak.... Nagyon tanulságos dolgokat olvastam benne, kár, hogy eddig nem akadtam rá. A címe: Házassági abc! Ha van kedvetek, olvassatok bele!

Szép napot Nektek!
Pussz: Tünde
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat! Valóban nagyon jó az eredményünk!Kép

Mian!

Erre a vizsgálatra azért volt szükség, hogy megállapítsák, hogy a Tomi jelengi állapotában milyen értelmi és mozgási fejlettségi szinten van.
Mint korábban már írtam, eddig soha senki nem tudott arról semmit sem mondani, hogy a problémánknak milyen látható ill. várható jelei lesznek.
A vizsgálaton összesen 100 pontot lehetett elérni / de nem véletlenül szoktuk egymásra mondani, hogy nem vagy százas, mert százas gyerek nincs/ Kép. Azt valahol eddig is éreztem, hogy szerintem a Tomi megfelelő ütemben fejlődik, csak sajnos mások hajlamosak voltak őt a beteg kategóriába skatulyázni. Ezentúl már ezt sem tehetik...Szóval igazából ez a teszt csak egy kontroll nekünk, hogy lássuk hol tartunk, s mivel adott időközönként meg fogjuk ismételni, nyomon követhető lesz a fejlődése.
Most még hajtunk ezerrel, hogy a felállás is meglegyen, ezért minden napra van valamilyen programunk: úszás, Dévény-gyógytorna, Gézengúz-torna, na és még az itthoni gyakorlások, de mint az eredmény is mutatja nagyon megéri!!!! És ez a legfontosabb!

Bocs, de most egy kicsit elragadtattam magam, de ez az eredmény nekünk annyi plusszt adott, hogycsak na!

Tünde!

Írok, írok..... de Te sem írtál!

Sziasztok
Nolo
 
 


Sziasztok!
Nolo!
Én is szívből gratulálok a jó eredményhez! Ez nagyon szuper, hogy minden ok! Bízom benne, hogy Tomi fejlődése ilyen szépen halad majd tovább! És ugye milyen nagy erőt tud adni egy pozitív hír?
Jó éjt mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Anikó! Köszönöm kérdésed: most (lekopogom!) jól vagyunk.
Amióta februárban kijöttünk a kórházból, minden héten viszem Barbit megmutatni, hátha időben sikerülne elkapni a következő bajt. Na, a múlt hét előtti szerdán el is kaptuk: ujjbegynyi tüdőgyulladás - megint. Igazából nem láttam még betegnek a lánykát, meg az orvos sem, de kaptunk gyógyit, és hazaengedtek. Most pénteken, a kontrollon teljesen tisztának hallották a tüdejét, de még mindig nagyon köhög a sok váladéktól. Úgy tűnik, ezt nagyon jól átvészelte.Kép
Na de persze, mióta hazajöttünk tömöm belé az FLP-s termékeket: berry nektár, kids vitamin, ginkó plusz tbl. és még külön c-vitamin. Lehet ez segített! Végülis mindegy!
A zurammal változatlan a helyzet, elmegyünk egymás mellett, a nője megvan, kocsim és lakásom még mindig nincs, pedig csak arra várunk!Kép
Még nem jelentkeztem be a Kecskés Lacihoz, mert ígéretem volt rá a zuramtól, hogy legkésőbb február végéig meglesz a kocsim, s majd akkor akartam; mert nem vihetem ám csak el úgy itthonról a kocsinkat.... Nem ám, még akkor is úgy kell kiharcolnom, ha Barbit orvoshoz viszem. Vicces!Kép
Te is régen írtál Magatokról! Jól vagytok? Geri? Biztosan mást is érdekelne, hogy mi van mostanság Veletek!
Nem is szaporítom, köszi, hogy elolvastatok!
Szép estét Nektek! Tünde
 
 


Szia Tünde!

Nagyon sajnálom, hogy a férjeddel még mindig így vagytok. Kicsit röhelyes, amit írtál. Nekem nagyon fura, hogy ami a tied is, azért is küzdeni kell. Nem akarlak megbántani, de a férjed és a barátnője is elég butának tűnik.Remélem hamarosan lesz autód és tudtok menni Kecskés Lacihoz. Mi ismegyünk kb 3 hét múlva.
Geri jól van, egyre többet beszél és értehtő is, amit mond. Mostanában mintagyerek, perszen ennek ellenére vannak hizstik. De melyik gyerek nem hisztizik olykor olykor.
Szépen eszik is mostmár és főtt ételt is.
Tegnap voltunk az orvosi bizottság előtt.
Azt mondták, hogy megmaradt két csecsemőreflexe, amit el kell csökevényesíteni. Elmondták, hogy mik azok és mire kell figyelni. Háááát... nem tudták bebizonyítani, hogy valóban megmaradtak, mert Geri nem is csinálja azokat, amik a reflexek. Ezt csak úgy rámondták.
A pszichológus szerint Gerinek egészséges gyerekek közt a helye. És kitértem az ovira is, bár egy évet még a bölcsibe szeretném járatni, mert itt ingyenesek a terápiák ( mozgás, logopédia?, úszás ). De azt mondta a pszichológus, hogy nem kell integrált oviba járnia. Bármely oviba mehet. Nem lesz szüksége további fejlesztésekre, csak esetleg logopédiára. De oda meg amúgy is sok kis ovis és iskolás jár. Ez nem is gond.
Azt is mondta a pszichológus, hogy kiváló esze van, nagyon jó a memóriája, választékosan beszél, okos kölyök. Azt is előre megmondta, hogy a reál tárgyakból kitűnő lesz, de a humán nehezeben fog menni. De mivel nagyon jó a memóriája és mindent pikk pakk megtanul, így azzal sem lesz gond, ha szorgalmas. De ez még nagyon messze van, nem is foglalkozom vele.
Itthon feladatsort kell csinálni neki az állítólagos megmaradt reflexek miatt. Ezeket a feladatokat én találom majd ki. Ugrálni kell le tárgyakról, lépcsőzni, tárgyakat átlépni, nyusziugrás is jó meg hasonlók. Bár a mozgásával nincs gond, mégis azt mondják, hogy nem emeli meg eléggé a lábát. Pedig nem is csoszog. Szóval nem nagyon értem én ezeket. Ha látnák, hogy az apja hogy megy...... Kép
Röviden ennyi.

Sajnálom hogy akislányodnak ennyi gondja van. Bízzunk benne, hogy mostmár ott a tavasz és megszűnnek ezek a gondok is. Gerinek azóta, hogy voltunk Lacinál és megtanította, hogy miket kell csinálni, nincs baja.

Sztigris. Ha jól emlékszem te kérdezted, hogy minek a nagy telek és mit szeretnék ültetni. Kép
A nagy telek ( kb 1000m2 ) azért kell, mert szeretnék építeni egy szép házikót. Garázzsal együtt kb 120m2-es lesz. De a tervek még nem tiszták. Amellett szeretnénk füves parkos területet, szallonasütő részt, nagy teraszt, úszómedencét, játszóteret ( hinta, csúszda, homokozó ) és egy kis hobbyveteményest nekem.
Bár most anyuék azzal jöttek, hogy jó lenne egy társasházat építeni, így mostmár két egymás mellett levő telket keresünk. van is egy a belvárosban, nagyon jó helyen. A telek előtt hamtalmas park van és csak az jöhet be autóval oda, aki ott lakik. De ott meg akarják határozni, hogy milyen házat lehet építeni.
Kertészkedés.... papardicsom, paprika, uborka, borsó, hagyma, tök, fűszernövények. Csak ennyi és nem is nagy területen. Csak hogy épp legyen egy kicsi.
Te mit ültetsz?
Na jó, abbahagyom.
Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy nem tudtok-e olyan kismama újságot, amelyikben szabásminták is vannak? Én úgy emlékeztem, hogy létezik kismama burda, de ahol kerestem úgy néztek rám, mintha kínaiul beszélnék...Még csak nem is hallottak róla. A burda honlapján sem találtam. Most kaptam két anyagot, amiből szeretnék tavaszi nadrágokat varrni magamnak, de szabásminta nélkül nem fog menni...
Képzeljétek, a héten átalakítottak. Csak a fejemet Kép Eddig hosszú sötétvörös göndör hajam volt, amikor a fodrász befejezte a munkát, akkor pedig világos vállig érő egyenes. Alig ismertem magamra, de nagyon tetszett. Átfestettük gesztenyebarnára, és tettünk bele jónéhány szőke tincset, plusz kivasaltuk. A vasalás csak tegnap estig tarott - hajmosás - most újra göndör vagyok. De gondolkozom, hogy kellene beszerezni egyi ilyen hajvasalót, mert nagyon hamar nagyon jól kiegyenesítette a sörényemet...

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Jubi!
Én sajnos kidobtam egy szanálás alkalmával az összes kismama szabásmintámat, mivel ugye nekem már nem lesz rá szükségem.Kép
Szabásmintát egyébként én anno a Kismama ill. Burda újságokból szereztem. Régen létezett kifejezetten "kismamaburda" de amennyire és tudom mostanában már csak egy-egy szabásminta jelenik meg az aktuális számban, a Kismama újság elején meg mindíg feltűntetik, ha van benne szabásminta. De szerintem könyvtárban ha van időd és néhányat átlapozol biztos találsz.
Egyébként mekkora a pocakod? Nekem szintén tavaszra és nyárra esett az utolsó pocakos korszakom és én sima gumis derekú nadrágokat varrtam.
Na nem okoskodom tovább!
Szia
Nolo
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Minden jót kívánok Nektek és remélem mostmár teljesen meggyógyul a kislányod!Kép A többi, NO COMMENTKép

Anyko!
De örülök, hogy ilyen szépet haladtok Gerivel, ez nagyon jó hír!Kép És beigazolódott, hogy nem szabad engedni, hogy 1-1 orvosi véleménnyel beskatulyázzák a gyereket, csak így tovább!Kép
Szóval építkezni fogtok, előre is sok testi-lelki erőt kívánok hozzá!Kép
Mi elég nagy területen ga(rá)zdálkodunk, tudod nagy a család és egyre nagyobbKép, nekem pedig óriási örömet jelent a kertészkedés!Kép Már a lányok is nagy buzgalommal segítenek a maguk módján, persze idén is lesz saját kiskertjük, ahova virágot és néhány paprika-paradicsom palántát fognak nevelgetni.Kép Amúgy rengeteg mindenfélét ültetgetek, a palántáim is már alakulgatnak idebent, mivel a fóliázás idén elmaradt. A 7végén kezdtük a kert rendberakását, hogy lehessen végre áskálódni és persze a jó időben szalonkáztunk is és utána jó nagyot fociztunk a lányokkal.Kép 7végén Niki is megörvendeztetett bennünket, mivel teljesen magától elkezdett WC-re járni és egyre nagyobb sikerrel!Kép Csak azt vettük észre, hogy a pelust ledobja magáról, kis sámlit előveszi, felül a WC-re és jön a csordosálás.Kép Magunk is meglepődtünk, de hirtelen és rohamos léptekkel halad a pelustalanság felé...Kép...úgy tűnik most érett meg rá, 26 hónapos.
Ezek a 7végén készültek, lapozzatok: http://babanet.hu/album/main.php?album=8104&page=2&image=206373
http://babanet.hu/album/main.php?album=7211&page=2&image=206366

Jubi!
Sajna, szabásmintában nem tudok segíteni, de utánanézek, hátha maradt még valahol valami használható...
Kép nincs az új frizkódról? Ha nekem csak egy göndör tincsem lenne, azt állandóan csavargatnám az ujjammal, nehogy kiegyenesedjen!Kép De így csak a dauer marad...

Pussz
Szilvi
 


Sziasztok!

Jubi!

Kicsit rendetlen vagyok mert mégis csak vannak még szabásmintáim, (ezek szerint nagyon felületesen szanáltam anno)
Ha küldesz nekem címet szívesen postázom

nolo@citromail.hu

Ja és vannak benne tavasziak!
Szia

Nolo
 
 


Sziasztok!

Jubi! Biztos jó lett a frizud!
Én is nemrég még azon agyaltam, hogy világosbarnára festetem és tetetek bele hullámot is.
Azt annyian mondták, hogy így ahogy van szép a halyam, hogy nem is akarommár. Majdnem fekete, eredeti hajszín, és emellé rikító világoskák a szemem. Nyáron nem is látok, olyan érzékeny a világoskék. Kép
Szóval én mégsem festetem be. Viszont növesztem. Kép Bár nem tudom, hogyha a picibabám megszületik, biztos le kell majd vágatnom. Amikor Geri született is derékig ért, de sajnos le kellett vágatnom kicsire, mert hullott. De csak addig, amíg volt tejem. Fura, nem?

Nagyon sok a tennivalóm örökké, így alig jutok el ide hozzátok.
Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Tigriske!
Nagyon jók a fotók! Már én is alig várom, hogy tudjunk a kertben tenni-venni, de nálunk most még csak sártenger van. Jövő hónapban már lesz kerítés is, és feltöltjük a hepe-hupákat. Képzeljétek, októberben, amikor beköltöztünk, elástunk a fiúkkal 5 db tulipánhagymát. Most pedig már ki is bújtak...tudom ezt tök természetes, de a városi (ex-városi) gyerekeknek ez is nagy élmény Kép
A hajakhoz visszatérve: akinek egyenes, az göndört szeretne, akinek göndör, az pedig egyenest Kép
Ilyen lett a hajam (most már- miután megmostam- újra göndör):
Kép Kép
Kb. kéthavonta melírozva lesz, így nyárra egészen világos lesz a hatás...és ráadásul ki fog jönni a napfénytől az összes szeplőm is Kép

Nolo!
Előre is köszönöm szépen! Kép
Küldöm a címem!

Anyko!
Nekem soha nem volt olyan erős és egészséges hajam, mint amikor Benivel kismama voltam. Utána viszont nagyon hullott, de nem vágattam le, átvészeltem azt az időszakot. Most nincs semmi változás, ugyanolyan, mint volt, egy kicsit hullik, de semmi különös. Mi a helyzet baba-ügyben? Kép

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi!
Nagyon jó a frizkód!
Tényleg pontosan mikorra is várható a Legkisebb Jubi?Kép

Anyko!
Nekem az első 2 leányzó szopiztatása alatt sosem hullott a hajam, de most aztán! Lassan kopasz leszek!Kép Na, jó nem panaszkodok, mert van miből, a fodrászom mindig megjegyzi, hogy mennyi hajam van! Reni születése előtt 1 héttel még utoljára, elmentem megcsináltatni a hajamat és mindvégig azon izgult, hogy nehogy ott induljon meg a szülés!Kép Jut is eszembe, nekem is ideje ismét elmennem a fodrászhoz...
Ti is szeretnétek babócát? Geri biztosan nagyon fog örülni neki!Kép
Ma reggel elmondta nekem Zsani(a legnagyobb), hogy szeretné, ha nekem 1 kisfiam is születne!!!Kép

Képzeljétek, a 7végén sikerült végre megvennünk a rotációs kapát és Tomi nagy lelkesen túrta a kertet!Kép Sőt, nagyjából még el is gereblyézte utána, szóval jöhetnek a vetemények!

Szép napot kívánok!
Pussz
Szilvi
Kép
 


Sziasztok!
Jubi!
Jelentem a Magyar Posta gondjaira bíztam mindent, és ha nem voltam nagyon béna a címzésnél akkor meg is fogod kapni. Remélem tudod majd használni!

Sziasztok!
Nolo
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: