Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kedves Katalin!
NEM AZT ÍRTAM, hogy a szilikonért bezzeg fizessenek csak a hiú tyúkok, a jogosigényű bőrbevarrás duplabezzeg legyen ingyenes, hanem azt, hogy a szilikonozás drágább, a varrocskázás olcsóbb. Mihez képest.
Azért reagálok ilyen ingerülten, ne haragudj, Katalin, mert egyrészt szeretem ezt a Csevegőt, másrészt nemigen szeretek írni bele, mert rengeteg a félreértésen, félreolvasáson alapuló sértődés, pengeváltás, minden témában, ami felesleges.
Kb. így:

levél 1: a barnaszeműek jobban bírják a napot
levél 2: én kékszemű vagyok, de én is le tudok barnulni
levél 3: a barna szememmel nem bírom a napot
levél 4: (levél 1-től) én csak azt akartam írni, BOCSÁNAT, hogy a barnasz... általában... talán... egy kicsit...
levél 253: ez nem a kutyatenyésztési rovatba tartozik, különben is, minek ez a sok hülye általánosítás
levél 5000000: kirekesztitek a zöld- és szürke-szemű polgárokat, ez diszkrimináció!!!!!!!
levél végtelen: kikérem magamnak, én albínó vagyok, mégis járok szoláriumba...

De lehet, hogy csak én vagyok túl érzékeny vagy hülye.
DE: MIÉRT VAGYUNK OLYAN SÉRTŐSŐSEK, ÜLDÖZÉSI MÁNIÁSOK, HOGY MINDENT TÁMADÁSNAK VESZÜNK???
Erről ennyit.

A Mell-en belül ünnepélyesen megnyitom a Has-Csípő-Alrovatot, ha megengeditek. Nekem nem csíkos, csupáncsak hájas, pedig tornázom rá. És kinyúlt a bőr, a végtelenségig, szóval nemcsak hájas, de lötyi hájas!!! És ezt ruhában is igen nehéz elkendőzni, bár nem olyan nagy. Két kérdés:
a. álcázás?
b. megoldás?
Engem a hasam azért zavar jobban, mert a mellemet (még) megemeli a melltartó. Bár egy szép napon nem akadt a kezembe egy sem, és a pulóver alá kénytelen voltam egy szűk pólót felvenni, amialatt felgyűrködtem a bőrlebenyeket. Hát, kb. negyedóránként rohangáltam a WC-re visszagyömöszölni őket!!!

Csók:
Zsuzsa
Névtelen
 


Szia Zsuzsa!
En nem haragszom ès remèlem te sem!
Egyèbkènt mindenkèpp operàcio,szerintem akkor is ha csak felvarràs csak a szilikon hiànyzik (durvàn) persze az àrak vàltozòak.
Egyèbkènt az egyik baràtnòm tavaly szilikonoztatott ès 300.000ft volt cakli-pakli. Nagyon szèp lett nem nagyot csak nagyobbat csinàltatott ès nagyon szèp lett (teljesen termèszetes)
Szia Katalin
Névtelen
 


Szia Zsuzsa!

Hol lett a heg? Nem volt túl fájdalmas utána a lábadozás - mit mesélt a barátnőd?
Egyáltalán nem vészes ez az ár, én sokkal többről hallottam.
Én sem szeretnék túl nagyokat, csak természeteset.

Zs.
Zs.
 

 
 

Nekem nagy didkóim vannak és hát megereszkedtek a szoptatás és a terhesség alatt.Sosem szilikonozatatnék, max. felvarratnám.Nem tudom mi a megoldás a kis mellűeknek.Én a szilikontól tartok.Mindenki azt tesz amit akar természetesen.
Szerintem a nagy mell könnyebben lóg a súlya miatt is, egyszer ugy is tönkre megy a szépség(sajna).
molnam
 


Már nem szilikonosak az új betétek, hanem fiziológiás sóoldat van bennük. Van olyan, amit akkor töltenek fel, ha már betették, így a vágás minimális. Ált. hónaljnál csinálják a vágást. Az árak 300-500 ezer között vannak a betét típusától függően.
Liesel
 


Lanyok,

Az biztos, hogy szoptatas utan osszemennek eredeti (vagy kisebb) nagysagura az ember lanyanak mellei? En nagyon ki vagyok akadva attol, hogy ket hatalmas lufival kell kozlekednem nap mint nap. Valahogy ugy erzem, hogy fel fogok borulni. Legyek inkabb logos mellu de kicsit kisebb mint most amikor 1 meteres korzetben mindenkit lekaszolok.

Gabi
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Végigolvastam a hozzászólásokat, de az én problémámat nem találtam. Képzeljétek el, hogy az egyik mellem kisebb, mint a másik. A szoptatás előtt ez nem volt gond, mert nem igazán lehetett észrevenni. Na de most! Ráadásul a nagyobban több tej termelődik. Én már teljesen kétségbe vagyok esve, mert annyira ciki az egész. Szerintetek lesz valami visszarendeződés, mert így elég hülyén áll rajtam a melltartó (is)?

Tia
Névtelen
 


Szia Tia!

Ne aggódj, az enyém is. De ahogy hallottam és más anyukáknál is láttam, tényleg rendezödik a méret a szoptatás befejezése után.

Szóval, én nem aggódom, ezt a kis idöt pedig már felemás mellmérettel is kibírom...Kép

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Tina!

Nekem is eltéröek a méreteim... Most úgy csinálom, hogy a nagyobb melltartópántját feszesebbre állítom.
Én is reménykedem, hogy majd késöbb rendezödik a dolog. Kép

Hami
Hami
 


Sziasztok!

Köszi a biztatást!
Ma egyébként is gyenge lábakon álló önbizalmam a mélypontra zuhant. 3 hónappal a szülés (császármetszés komplikációkkal) után, én hülye strandra mentem. Férj, két gyerek és a csöppet sem bombasztikus alakom. Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de hiába tudom, hogy nem kellene, mégis iszonyatosan éreztem magam. Rajtam kívül mindenki barna volt és vékony. Hiába mondogatta a férjem, hogy neki tetszem és, hogy ráérek lefogyni. Hazafelé megfogadtam, hogy az idén nem veszek fel fürdőruhát. Lehet, hogy hiszti volt (de utálom ezt a szót!), viszont én teljesen kivagyok azóta is. Imádom a gyerekeimet, egyébként a kicsit szerencsére szoptatom, de ez a délután felért egy agymosással.

Tia
Névtelen
 


tia, nyugi, mégis hány kiló vagy, mert a szvaid alapján vagy fétonna.Ne aggódj, lefogysz és áldozattal jár a gyerek.Próbálj csinosan öltözni a lehetőségeidhez kéest.Melyik starndon voltál, mert mi is kint vltunk én meg azt vettem észre hogy senki sem tökéletes.
molnam
 


Sziasztok!

Voltam egyszer a MAV korhazban, ahol mellettem 3 nõ is mell plasztikat csinaltatott. Akkor még nem értettem miert.
Az egyik egy hiú cicababa, aki azt akarta hogy ne "M"-es hanem "L"-es legyen.
másik 2 hölgy viszont a szülés utáni gondok miatt
Az egyiknek olyan kicsi lett a melle, hogy szinte semmi sem átszott és zavarta a férjet !!!! a másik hölgynek meg felemás méretûek voltak. És a majdnem 2x akkora lógott is rendesen. És természetesen itt is a férjnek voltak bajai.
Gondolom a hölgyekenek is, de mindkét esetben a férjük miatt csaináltatták meg ..
Én is aggódom, mert tudom a férfiaknak a mell egy szimbólum, és szép meg nagy meg feszes akkor mindenjó, ha nem akkor meg bámulják a másét.
EL vagyok néha keseredve, hogy jó dolog a szülés, de utána pláne több gyerek után nagyon nehéz visszarázódni a régi bõrbe.
Barb.
Névtelen
 


Sziasztok !

Szerintem nem kellene ennyit aggódnotok a melleitek miatt ! Söt , egy férjnek aki igazán szeret , nem hinném , hogy ez akkora problémát jelentene . Ök sem maradnak mindig fittek . Ha meg problémát jelent , akkor ott úgyis más gondok vannak . ( Ez az én véleményem .)
Az én történetem a következö : világéletemben semmi mellem nem volt . De abszolut semmi . A férjemnek mégis úgy kellettem.Tavaly azonban rászántam magam a szilikonra , nagyon szép lett,pár számmal nagyobb csak ( Nem is lehetett volna akkorát,amekkorát szerettem volna . ).Az én lelkivilágomon valóban rengeteget segített,sokkal kiegyensúlyozottabb lettem .A férjemnek persze teljesen mindegy,ö úgy is szeretett,meg így is.Nem egy mellimádó tipus .
Ebben az évben viszont terhes lettem ,és kiderült , hogy nem fogok tudni szoptatni . Ez sokkal nagyobb bánat és lelkifurdalás szerintem,mint egy lógó vagy kis mell.Mostani eszemmel csak a baba után csináltatnám meg.Pedig még egy papírt is aláíratott a sebészem velem , hogy szoptatni gond nélkül fogok tudni.Persze akkor elhittem ,meg a lelki bánatom is nagy volt amiatt,hogy én nem vagyok igazi nö.
Röviden ennyit rólam és a történetemröl , úgyhogy ne aggódjatok annyit a mell formája miatt!Ha meg már nem akartok több babát, akkor úgyis mindent lehet!A szoptatás szerintem többet ér ezeknél a problémáknál.

Ehhez most nem adom a nevem .
Sziasztok.
Névtelen
 


Sziasztok!

Nem vagyok féltonna és az áldozattal sincs baj. Azt hiszem, hogy mindent megtennék a gyerekeimért, de néha nagyon nehéz szembesülni a hurkákkal a hasamon, a narancsbőrrel a combomon, fenekemen (na jó, nem fokozom). A férjem is szeret, sőt a szex is nagyon jó (most természetesen csak sötétben), de pl. alig van ruhám, mert a régiek nem jók, a jelenlegi paramétereimmel pedig nem akartam bevásárolgatni.
Visszatérve a gyerekekre: egyedül vagyok itthon két kicsivel, a férjem este 7-8 körül jön haza, a szüleim messze, az anyósom alkoholista. Ennek ellenére nem akarok panaszkodni, imádom őket és semmiért nem cserélném a családomat. De: nem akarom rájuk hivatkozva elfelejteni, hogy nő vagyok.
Más: nincs valami ötletetek, hogy milyen nadrágot vegyek ami "ápol és eltakar"?

Tia
Névtelen
 


Sziasztok!

Szerintem nekünk,nektek az a legnagyobb probblemank, hogy mit mondanak masok! EN erre azota döbbentem ra, hogy itt elek Becsben! Mo-on nagyon divat függök az emberek es az is azza valik aki nem akkar, mert masok ezt sugljak. Ne ertsetek felre nem bantani akarlak titeket.
Nekem mindig is nagy volt a mellem, es hihetetlen de nekem ez okozott neha problemat! A melltarokkal is mindig gondom volt es a fördöruhakrol ne is beszeljünk! Az eladok türelmetlenek es nem lehet mindig mindent felprobalni. Nem egyszerü!! Most egy gyerköc utan meg nekem is valtozott egy kicsit! Ugyhogy most meg inkabb nem kapok jo, megfelelö melltartot!Neha elkeseredem en is!
Amiota itt elek azota mashogy latom ezetek a dolgokat. A ferjem ilyennek szeret, a barataink ilyennek fogad el es ez a lenyeg akinek nem tetszem, nem fogad el az engem nem is erdekel.
Tia: fel a fejjel! Es nadrag ügyben, meg nyugodtan menny el több helyre es probalj több fazont. Szerintem fogsz talalni megfelelöt csak türelem kell hozza. Tudom mert en is most estem at ezeken a dolgokon es most tuti minden a lelkemben.
Mobevik
mobevik (mobevik)
 


Szules utan mostanra sikerult ugy-ahogy visszallitani a regi alakomat( bar meg van itt-ott egy ket hurkacska) De ahhoz kepest, hogy tavaly nyaron hogy neztem ki,hat Tia megertem a gondjaidat! Gondolj bele, a Balaton partjan elunk, nyaron nem is igazan van mas rajtunk csak furdoruha, vagy elkepesztoen lenge cuccok. Valahol mar leirtam, hogy az elmult nyaron csak bokortol bokorig lopakodva mentem el a vizpartig, vagy szuruletkor jartam le furodni. Iszonyu volt.
Nalunk sem azzal volt a gond, hogy a ferjem ne fogadott volna el igy( bevallom, o meg orult is pl a megnovekedett mellmeretemnek Kép ) Viszont azt hiszem, a cicimmel szerencsem volt: szoptatas utan kicsit kisebb lett, de nem logos. Szoval buszken viselem...Kép
Viszont van egy olyan problemam, amit nem tudok orvosolni. Eddig en mindig combra es popsira hiztam, arra mar megvolt a speci receptem, tornagyakorlat, minden effele. Most azonban a KAROMON maradt rajta egy csomo vacak zsir, utalom. Mar ott tartok, hogy sulyzoval kelek, sulyzoval fekszem, de nem sok latszatja van. Ugy nezek ki, mint egy kofa. Es a cicim miatt hordhatnam s a most divatos testhezallo polokat, vagy spagettivallpantu trikokat, a karom miatt viszont egyszeruen szegyellem.
Nincs valakinek receptje erre? A tobbi testreszemmel mar nagyjabol ki vagyok bekulve.

Ja! Kepzeljetek, a hasamon a csikok megmaradtak, annak ellenere, hogy mar nem olyan nagy.
Tia: nadragugyben: en addig, amig a hatsom nagy volt nem is annyira a nadraggal torodtem, hanem a polokkal es puloverekkel. Tudod: ami apol s eltakar...
Udv
Eva
Eva
 


Névtelen!

Azt meg lehet tudni, hogy miért nem tudsz/tudtál szoptatni?

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia , bigacsiga Kata !

Azért , mert nem lett tejem , valami történt a tejcsatornákkal . Pontosan én sem értem a sebészeti oldalát .
De kiderült azóta , hogy ha lett volna tejem , sem ajánlatos szoptatni , mert ha begyullad a mell , olyan problémát okozhat , amin a szilikon csak ront . A vége pedig az inplantátum kivétele . Azután meg persze megint csak nem tud az ember szoptatni. Állítólag lehet vigyázni a mellgyulladásra , de a szilikontól hamarabb megtörténik .
Röviden sajnos ennyi .

Szia !
Névtelen
 


Szia!

Így már értem.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Feszes mellek
szoptatás után is

A szoptatás legalább 4-6 hónapig tartó testközelség a babával, semmihez sem fogható, meghitt együttlét, amikor gyakran érezzük melleink telítettségét, érzékenységét. Sajnos a mellen gyakran stírák alakulnak ki, megereszkedetté, lógóssá válnak. De nemcsak a szoptatás idéz elo ilyen jellegu tüneteket, hanem a menstruációs ciklusban is elofordulhat. A következo sorokban a mell szoptatás utáni kezelésérol olvashatunk.

Terhesség alatt, amikor hormonváltozás hatására anyatej termelodik a mellekben, lényegesen megváltozik a mell formája és nagysága. Az ösztrogén a mirigyek és a kivezeto csövek szaporodását és erosödését okozza, míg a progeszteron elsodlegesen a mell kötoszöveti állományának gyarapodását idézi elo. A mell felépítésében a bor alatti mirigyállományon kívül a bor alatti kötoszövet is részt vesz, a mirigyállomány növekedésével a mell kötoszöveti állománya elvékonyodik, a kollagénrostok megnyúlnak. A kötoszöveti állományt kollagén-, ellasztinrostok és zsír alkotják. A szoptatás befejezésével az elapadó tejtol a mirigyállomány is kisebb lesz, a kötoszöveti állományba még nem épült vissza zsiradék, ezért a mell hirtelen veszít nagyságából. Ilyenkor érezzük megereszkedettnek, lógósnak mellünket. Ilyenkor is leghatásosabb a megelozés!

Célirányos kezelés
Mi magunk is sokat tehetünk mellünk állapotáért. Már a terhesség elott is gondot kell rá fordítanunk, nem csak utána. Kísérjük figyelemmel mellünk állapotát, és kezdjük meg annak edzését, tornáztatását, mielott az izmok elernyednének, petyhüdtté válnának.

Hideg vizes sugár: az edzés legcélravezetobb módja, ha a fürdés utáni hideg zuhanyozáskor a mellünket hideg vízsugárral alaposan körüljárjuk. A hideg inger javítja a vérellátást és a rugalmasságot.
Mellünk rugalmasságának megorzéséhez megfelelo méretu, nem túl szoros, kényelmes, csak tartó és nem drótbetétes melltartót kell választanunk, amely tehermentesíti a mell izmait.
Tornázzunk rendszeresen! A terhesség nagy terhet ró a gerincre, ezért a hát izmait folyamatosan erosíteni és kondícióban kell tartani. A váll-, a hát- és a mellizmokat erosíto sportágak (úszás, evezés, teke) mind segítik a mell rugalmasságának megorzését. Sot! Vannak tornagyakorlatok, súlyzógyakorlatok, amelyek kifejezetten ezeket az izmokat erosítik.
Válasszunk minoségi kozmetikumot! A bort ezen a területen is radírozzuk. A mellbimbót hagyjuk ki, mert érzékeny. Olyan peelingezot kell használnunk, mely nagyon finom szemcsét (kovaföld vagy mandulakorpa) tartalmaz. Lehet szemcse nélküli biológiai radírt is használni, ami a benne lévo gyenge savtól (például tejsav, citromsav, gyenge gyümölcssav) aktív tisztítóanyagokkal látja el feladatát. Ezt végezhetjük akár 3-4 alkalommal is hetente.
Krémezzük melleinket! A mellet reggel-este szigorúan krémezni kell, elsosorban azért, mert így tudjuk a striákat is megelozni. A rugalmasság megorzéséért már ebben az idoszakban is olyan készítményeket célszeru használni, amelyek kifejezetten a mell borének ápolására készültek, magas a kollagén- és elasztintartalmuk. Természetes hidegen sajtolt olajokat, például búzacsíraolajat, amelyben sok az A-, E-, F-, D- és B-vitamin. Az avokádóolaj-tartalmú krémek a ráncok és striák ellen jók. A mandulaolaj pedig az érzékeny borueknek ajánlott, selymessé teszi a kezelt borfelületet.
Modern kozmetikai eljárások: a modern kozmetika melldekoltázs-kezeléssel segíteni tud a mell szebb és gyorsabb regenerálódásában. Kúraszeruen, minimum 10 alkalommal heti 2 kezelést végezzünk. Lényege: a bor megtisztítása után biológiailag aktív peelinget helyezzünk fel, zsálya- vagy gerániumaromát adunk hozzá, majd lefedjük fóliával és meggymagot tartalmazó melegítozsákot helyezünk fel rá. A meleg hatására felgyorsul az anyagcsere, kitágulnak a pórusok, és elokészítik a szöveteket a hatóanyagok befogadására. 15 perc elteltével lemossuk a maradékot és lifting hatású krémpakolással vastagon bekenjük, amire egy speciális ásványmaszk kerül. A modellázs egy olyan ásványi anyagokat tartalmazó maszk, amelyet kenheto formában teszünk fel, majd amikor megköt, egyben le tudjuk emelni. Mialatt a maszk megszilárdul, ho termelodik, ami kitágítja a pórusokat. Az ásványok hatására fokozódik a nyirokkeringés és az anyagcsere, így az alatta lévo pakolás egészen mélyre hatol a borbe. 30 perc elteltével, miután leemelik a modellázst, következik a speciális szakértelmet igénylo masszázs. Ezzel foként a tartószalagokat erosítjük. Eredményessége a rendszerességtol, az otthoni ápolástól és a tornától is függ. Természetesen mindenki számára ajánlható ez a kúra, nemcsak a kismamáknak.
Csumpilla Judit

Ideál Természetgyógyászat Életmód magazin 2000 augusztus Naturamed Kft
bigacsiga
 


Helló!

Nekem elég szerencsétlen problémám van. Nem szeretem, ha a mellemhez érnek. Nem találom izgatónak szex közben (ami egyébként jól működik), sőt! kifejezetten rossz érzés. Eddig már ezen is csodálkoztam, de most más gond is van. Nem szeretek szoptatni. Imádom a lányomat, de néha annyira kellemetlen, ha szopizik. Nem fáj, hanem valahogy nem jó.
Még mielőtt nekem esne valaki: szeretem a férjemet, a gyerekemet és akarok szoptatni!
Jó lenne, ha írnátok valami biztatót, mert nagyon összezavarodtam.

K.L.
Névtelen
 


Szia K.L.!

Nekem is volt hasonló problémám a jobb mellemmel. Főleg szülés előtt. Aztán a szoptatás is elég kellemetlen volt egy ideig belőle, de most már rendben megy. Nem kellemetlen, semmi. És most már szeretkezés közben is jólesik neki a kényeztetés.

Nyugi, nem hiszem, hogy ez gond lenne, egyszerüen csak ilyen a melled. Ez nem hiba, nem negatív érzelem, csak ilyen. Ne izgasd magad miatta.

Azért a szoptatást, ha tudod, ne add fel, a gyerek érdekében. A szexnél meg... hát annyi más testrészed van még, nem igaz?

Puszi neked:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Nekem nem nyúltak meg a melleim, csak olyan fél ceruzás.
De én éjjel nappal jól beállított melltartót hordtam és szoptatós melltartót is hordtam a szoptatás alatt.
Valószíûleg nem csak ettõl, de hátha ez segít.
VV.
Névtelen
 


sziasztok!ha valaki kért már 95f-s melltartót és kap egy kétszemélyes sátrat,az tudja milyen kellemetlen a nagy cici.nekem szülés után nagyobb is lett,meg lóg is.elfelejthetem a normális pólókat,a toppokat mert nem látszik belõlem más csak két nagy mell....szóval nem érzem jól magam.nem a férjem miatt csináltatnám meg,hanem magam miatt,hogy végre jó legyen tükörbe nézni...és a strandon is feküdhessek a hátamon.
gyüjtöm a tapasztalatokat,a pénzt és a bátorságot.én azt hiszem belevágok.
:-))) sziasztok!
 
 


Szia Zsuzsa!
Neked még szerencséd van,mert én 95d-nél nam kaptam nagyobbatKép,és abból meg jócskán kilógokKép
Most hogy jön a tesó,tejci már kevesebb,éppen hogy belefér,de szörnyû a régi 75b utánKépKépKép
Ha megvan az összes darabszámú baba amit szeretnékKép,meg fogom csináltatni,de ellentétben sokakkal,én az eredeti épphogy tenyérbeillõ méretûre,mert én gyûlölöm magam nemcsak tükörbe nézéskorKép
És utálom azt is hogy melltartó nélkül képtelen vagyok lenni,mikor azelött meg utáltam a melltartótKép
zmariann
 


Halihó Mindenkinek!

Végre találok sorstársakatKépKép
Én a tehesség során 80 D-E- rõl indulva, szépen eljutottam 80 G-ig. Azért csak eddig, mert nem találtunk nagyobb cicifixetKép.
Most már betudom préselni magam a 80 E-s melltertóimba, de igazán az F-esek kényelmesek, arról nem is beszélek, hogy mennyire közelednek a földhözKép, ja és a hátam is majd beszakadKép
Sztanki, én már érdeklõdtem, kissebítõ mûtétet 300 EFt-tól vállalnak. Én a második után tuti páciens leszek.

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Szia Csucsuka!
Én úgy tudom,hogy a nõgyógyász ha olyan,akkor felírja a mûtétet,és nem neked kell fizetniKép,hanem a TB-nek.
És ha jól emléxem már az elsõ baba után is.
Egy nem olyan közeli ismerõsönmek csinálták a közelmúltban.
Most már én is megkérdezem a dokim,veszteni nem vesztek veleKép
Azé 3kiló ide vagy oda,nem mindegyKép
Majd megírom mit mondott!
zmariann
 


Mármint 3kiló=300ezerKép
(hála ott még nem tartok hogy 3kg-mal kicsinyítsenek)
zmariann
 


sziasztok!

Én anno (még kamaszként) elég sokat érdeklõdtem kicsinyítõ mûtétrõl. Nem sok jóval bíztattak. Sokkal durvább mûtét, mint a nagyítás. Látványosabb hegek, a mellbimbó érzéketlensége stb járhatnak vele. Ja, én a terhességet 85G-rõl kezdtem.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Mariann !

Ha megtudtál valamit a mûtétrõl, akkor légyszi írd meg nekem is, mert engem is érdekelne, hogy tényleg felírják-e és akkor ingyenes... az az igazság, hogy én már több nõgyógyásztól, sõt klinikától is kérdeztem és azt mondták, hogy nem ingyenes ...Kép(

Köszi elõre is . Akár ide, vagy az emil címemre is jöhet.

Köszi.

Szia

Szilvy
Szilvy
 


okKép
 


Hali!

Zmariann, mi lassan már szeretnénk kistesót, úgyhogy nem igazán tartom érdemesnek elõtte megcsinálni. Ha van infód az ingyenességrõl, kérlek nekem is írj, mert nekem sem mindegyKép. Cory, én már láttam ilyen cickót, jó sebész és kegyszerek kérdése az egész... Bár én elõbb a hegeimet szeretném eltüntetni a hasamról, bár ez már más téma... De ha azt tudják...

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Sziasztok!

A melleim még elfogadhatóak,fõleg a Triumph Minimaizer melltartójával. Na de a hasam az régen sem volt semmi. Valaki vetemedett már közületek zsírleszívásra,mert én nagyon gondolkodom rajta!
Ha van valami infótok,légyszí írjátok meg!

Köszi: Pocak
Névtelen
 


Kedves lányok!

Én is sorstárs vagyok, legalábbis "lógásban". Nekem kicsi és formás melleim voltak, most pedig ugyanolyan kicsik viszont lógósak lettek.
Elsõ babánál már a kismamaság elején elkezdtek nõni, érzékenyebbek nagyobbak és feszesebbek lettek, ami egészen a szoptatás végéig tartott, azaz a fiam 10 hónapos koráig.
Ezt az állapotot nagyon szerettem!
Eztán újabb pocaklakó érkezett nagy örömünkre! Most 14 hetes a hasamban, de a cickóim nem ugyanolyanok mint az elsõ babavárásnál. Egyáltalán nem duzzadnak még, nem is feszülnek, semmi, csak lógnak mint két üres zacsi és olyan laposak és puhák... Kép
Végül is szembõl ránézésre még nem is olyan vészes, oldalról már elég gáz, mert úgy nagyon látszik a laposság és lógás szindróma.. Kép
De megfogni már elég vészes, bár ha állok (vagy ülök) még nem olyan szörnyû, de ha négykézláb vagyok (khmm, bizonyos esetekben Kép), úgy lógnak lefelé hogy azt nagyon utálom!
És annak sem igazán örülök, ha a párom meg akarja fogni szerelmeskedés közben, mert mindig attól félek, arra gondol, milyen löttyedt vagy ilyesmi. Pedig õ mindig mondja, hogy így is nagyon szereti, és hogy tápláltam vele a kisfiunkat, ez természetes, ne zavarjon mert õt nem zavarja.. szóval nagyon jó hogy õ legalább nem tesz megjegyzést, sõt vígasztal, de én még akkor sem tudok beletörõdni!
Várom hogy a második babavárás alatt újra duzzadni kezdjen, hogy legalább a tapintása ne legyen olyan puha, löttyedt, hanem feszes, telt - még ha lóg is!
Mellizomgyakorlatok sem segítenek, mert a kötõszövet nyúlt meg, azt pedig nem lehet visszacsinálni. Ha izmosítom, akkor annyit érhetek el vele, hogy mondjuk 2 cm-rel magasabbról fog lógni. Kép
Na, jól kipanaszkodtam magam... van valaki közületek, akinek a terhessége negyedik hónapjában még semmi duzzadtság nem volt tapasztalható mellek terén? Ez is változó lehet, egyik babánál így, a másiknál úgy?
Ja, én is kénytelen vagyok mindig melltartót felvenni hogy ne látsszon a ruha alatt hogy lóg - holott azelõtt szinte nem is hordtam csak alkalmakkor, mert utáltam.

Fel a fejjel lányok, senki sem tökéletes, de nekünk legalább gyönyörû, okos és nagyszerû gyermekeink vannak!!!!

Puszi: Katus
Katus
 


Szia Katus!
Hasonló cipõben járunk, a második babánál nekem is jóval késõbb kezdtek duzzadni a melleim, kb. félidõben, szóval van remény! Az elsõnél viszont már nagyon a terhesség elején. Gondjaid nagy részét én is átérzem, de mit tehetünk? Kép
Zsuzsa
 
 


Sziasztok.
Ezt kene a ferjem elolvassa.
Azt hiszi hogy csak en panaszkodom allandoan a plusz kilokert es a atalakult mellem miatt.
Ket kislanyom van 2 es 3 evesek.
Ugy hogy nekem kb egy masfel eve kezdodtek a panaszaim mikor abahagytam a szoptatast es 78 kg-rol 57 re fogytam.
Ez nem is gond ugy is 50-53 kg szoktam lenni.
De a felesleges kilok az mar olyan zsir hogy nem akar megvalni tolem.
A melleim mindig kerekek es feszesek voltak.
De ez mar csak emlek.
Ahogy irod Katus.
Ulve es allva meg ruha alatt, elmegy. En batrabb leven meg a melltartot is leveszem neha, de maskent szornyunek latom.
Szeretnek olyan emberrel talalkozni, vagy beszelgetni aki atesett mar ilyen mellfelvaro(nagyobito) es zsirleszivo muteten.
Jo lenne tudni hogy a plasztika mennyire segitene az ilyen elkeseredetteken mind en is.
Nimfa
 
 


Sziasztok !

De jó, hogy nem egyedi a problémám ! Nekem is "közepes" cicijeim voltak, melltartót sem kellett hordanom, és ugye az a bizonyos ceruzapróba (hány ceruza marad meg a cici alatt) akkoriban egy se, most nmeg egyész tolltartó! ugyanúgy, mint neked Katus! Löttyedt zacskók, mintha a belseje hiányozna, tök puha, és a melltartóból is "kiesik" olyan puha.

Próbáltam a 10.000,-Ft-os BUST FORMIN-rt, nem igazán használt.

Barátnõmnek hasonló problémán tökéletesen segített gyógyszertárban kapható aromax mellápoló masszásolaj, 600 ft. Most próbálom, majd mondom az eredményt. Olcsóbb mint a mûtét.

Tényleg felírják az én problémámra is a mûtétet?

Szerencsére sikerült visszafogynom, sõõt.. (egy 9,5 hónapos kúszó mász, kapaszkodó, pakoló boruló törpe mellett bnem nehéz), de a cicim....

Persze vigasztal, hogy a törpét tápláltam, és okos szép babóca lett.

Humora van a fiamnak, fürdéskor két ujja közé csippenti a cicim bõrét megemeli, megnézi jobbról-ballról, és visszaejti...


Puszi: Kata
ladanyikata
 


Egy ismerõsömnek is TB fizette egy gyerek után a mell kisebbitõ mûtétet, mert fájt a háta. Aszem elment a családorvoshoz a hátfájással, és az utalta be valami klinikára. De ma jön a csaj huga hozzám, megkérdezem, és este felirom hogy is volt.

Nekem is nagy mellem van, lóg is, pedig csak az elsõ baba van meg a kettõbõl. A páromat nem zavarja, szerencsére, engem is inkább a 20 kiló plusz, dehát. Kép

Nah akkor ha van infó irom is.
Puszi, és ne keseredjetek el nagyon, mert azért nem ezek a nagy drámák az életben.

Zsunya

 
 


Megkérdeztem, és igen TB fizeti a méretcsökkentõ mûtétet abban az esetben ha hát vagy derék fájást okoz. Nõgyógyász utalta be. Ennek a csajszinak a melle kb E méretû volt, nem tudott szoptatni mert nagyrész kötõszövetbõl állt a cicije, igy még nehezebb volt neki. Kb egy nagyobb C kisebb D lett belõle. Gyereket még tervez, de mivel igyse úgyse tudna szoptatni ez nem volt szempont. Ja a lényeg: ugyan arrébb varták a mellbimbóit nem lett érzéketlen. Pontosabban a mûtét után az volt és pár nap alatt fokozatosan visszatért eredeti állapotára az érzékenysége.

Remélem tudtam segiteni. Kép

 
 


Sziasztok!

Nekem kis melleim vannak, sött 16 és 20 éves koromban daganat miatt mindkettõt mûtötték. Szerencsére tudtam szoptatni,Bencét 9 hónapig, Gergõt csak 3 hónapig.
Szóval nekem is a szoptatás után mindkétszer mégjobban összementek és egy kicsit meglógtak. Pár hónap után naggyából az eredeti méretre álltak vissza. A gondom az, hogy mint a hasam csíkosak lettek. Már úgy érzem magam, mint egy zebra.
Fõleg a hasam zavar, engem is érdekel, ha valaki tud megoldást.
Ági
 


Még valami.
Valahol olvastam, ha fürdés után a törölközõvel nem lefelé, hanem felfelé töröljük a melleinket az is segíthet a lógás ellen.
Hát ez praktika nem plasztika, de kipróbálható.

Ági
Ági
 


Ági a technika jó lehet. Én mindig igy törültem a melleimet, lehet hogy azért néznek felfelé a bimbóim még most is. Csak szegények egy ekkora ciciról egészen lentrõl pillognak fölfele. :D

Szóval kisebb mellnél tényleg lehet hogy jobb hatásfoku a dolog.

Zsunya

 
 


Sziasztok!
Ági,
korábbam volt szó errõl:
"A contratubex egy elég büdös gélszerûség, ami felirva kb. 900 ft-ba kerül. Nekem a bõrgyógyász irta fel, azzal, hogy vagy használ vagy nem, de érdemes megpróbálni. Eredetileg mûtéti hegek halványitására szolgál. Nekem úgy látszik mûködik." Próbáld meg feliratni, kipróbálni, végülis egy próbát megér. Szerencsére nekem nem volt rá szükségem, de hátha olcsóbban megúszod.

Akit érdekel a téma a Kismama újságból ollózva: (kattins rá)
[url=http://www.kismama.hu/cikk.php?id=61&cid=4614" TARGET="_top]Elvarázsolt Keblek[/url]

Ágci

Kép
 
 


Ágci!

Köszönöm a tippet. Ha felírja az orvos kipróbálom a hasamon is.
Te mióta használod? Halványodnak, vagy el is tünnek a csíkok?
Ági
Ági
 


Kedves Ági!
Én nem használtam, szerencsére nekem nem kellett, no csík rajtam!Kép Az egyik anyuka írta ezt korábban. Szóval sajnos tapasztalataim nincsenek. Talán a Friss kismamák topicjában Pocoktól kérdezd meg!
Ágci

Kép
 
 


Gyerekek! Igaz, hogy én semmit nem tettem a megakadályozására, és híztam is a terhességem alatt rendesen... nekem még a vádlim is zebracsíkos lett.
És mondjak valamit? Még csak nem is igazán érdekel. Majd elhalványodik és majd nem hajolnak közel, hogy szemrevételezzék!!! Kép
A mellem? Hát üres dohányzacsi az igaz, de melltartóban még mindig jó. Apának így is tetszik, és remélem, ha majd szoptatás után rádolgozok, lehet még izmos is. Kép
Szerintem ne stresszeljétek magatokat!
 
 


Sziasztok! Szerintem azért lehet javítani a helyzeten egy kis tornával. Megemeli a melleket, ha pakoltok egy kis izmot alá. Kép A legjobb a fekvõtámasz. Van könnyített változata, amikor térdelsz, a lábak merõlegesen hátrafelé, és a bokákat keresztezni kell. A kar vállszélességben. De lehet a fal elé állva, annak nekitámaszkodni tenyérrel, és úgy végezni fekvõtámasz szerû mozdulatokat, csak állva. Nem kell sok. pl. 4*6. Fõzés közben, TV nézés alatt is meg lehet csinálni. Nagyon jók még a Kriston Andrea Intim torna címû könyvében található cici formáló gyakorlatok is. Fürdésnél hideg meleg váltózuhany, körkörösen, edzi és rugalmasítja a bõrt. Kenni is érdemes. Kaphatóak különbözõ mellfeszesítõ csodakrémek, de más is jó.
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Hogygogy nektek így megnõttek a melleitek? D E F G-re?????
Nekem 80 B-rõl 85 B-re nõtt, aza alig valamicskét. Pedig van tejem elég. Egy kicsit fog lógni az egyik, 1 ceruzásan, úgy látom.
Ne aggódjatok!
 
 


Sziasztok!
Lehet hogy csak nekem új,de találtam egy jó oldalt a plasztikai sebészetrõl.Minden van benne:a zsírleszívástól a mellplasztikáig.Mindent leírnak,mibe kerül,a veszélyek,milyen lesz,az ára ,támogatja-e a TB.Jó oldal.
www.plasztika.net
Erõsödik bennem az elhatározás....kicsit összeszedem magam,elmegyek a nõgyógyászomhoz(amúgy is kell hozzá mennem)és tõle is érdeklõdöm.
Hajrá Mindenkinek!!!
vizsu
 
 


szorítsatok....márciusban túl leszek rajta...
sztanki
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: