Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok !

Bár én még szoptatok, de ha valakinek van bevált fogyókura receptje, amit szoptatás alatt is lehet csinálni, akkor örülnék, ha leírná.
Későbbiekben meg közösen is fogyózhatnánk, úgy nagyobb akaratereje lenne mindenkinek. Mit szóltok az ötlethez ?

Szilvy
Szilvy
 


Csatlakoznek az otlethez!!!!!!!!
jo lenne, ha egyutt fogyozhatnank itt a halon a "sorstarsakkal".
Szilvy!
Te hany kilot akarsz leadni?
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék. Nekem ajánlottak is egy diétát, de egy barátnőm (hozzáértő) elmagyarázta, hogy a 2-hetes drasztikus diéták inkább csak ártanak (jojó-effekt). Tőle is kaptam tanácsokat, de az nem férne ide. Számomra csak az a gond, hogy akaratgyengeség miatt én sokkal inkább hajlanék egy 2-hetes kinzókúrára, mint a "megfontolt hosszútávú önmegtartóztatásra".
Én kb. 6-8kg-t szeretnék leadni.
Üdv: Jutka
Jutka
 

 
 

Sziasztok !

Én kb. 15 kg.tól szeretnék megszabadulni. sokfajta fogyót kipróbáltam már, egyszer egy hónap alatt sikerült leadnom 15 kg.-ot
( akkupunktura ). De egyedűl nehéz, ha többen kezdjük el, akkor mindenki nagyobb kedvvel, kitartással csinálja.
De most a szoptatás alatt nem merek drasztikus fogyóba kezdeni, de ha vége a szoptatásnak
( remélem még sokáig szopizunk ) akkor apait-anyait bele fogok adni, hogy végre megszabaduljak a sok-sok feleslegtől.

Jutka !

Azért néhány tanácsot írhatnál, s ha van időd akkor akár a e-mail címemre is írhatnál hosszabban. ( oda elfér )

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Kedves Szilvy! Én nem kisérleteznék fogyókúrával a szoptatás alatt! Én drasztikus fogyókurát csináltam szoptatás után és tartom a versenysúlyomat 3 hónapja! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok,
Nem tudom ki mennyi fagyival, jégkrémmel, csokival, kakaóval, túrórudival, kit-kat-tal, stb éli a napjait, de nálam már az is sokat számít ha ezeket legalább egy két hétre félre tudom tenni. Szóval ha lemondassz az édességekről az még nem számít drasztikus fogyókúrának.
Veronik
ui: Én épp dicsekedne akartam, már csak egy kilóval vagyok a szülés előtti tömegem felett és még hármat szeretnék leadni. talán most már könnyebb lesz. Már nem kell aggódnom a tej miatt, lassan kilenc hónapja szioptatok, ez már akkor is elég lenne ha holnap elapasztanék és olyan kellelemes meglepi volt a mérlegre állni. Ezzel kapcsolatban egy tipp. Ne használj otthon mérleget. Ha folyton méricskéled magad, egy kis visszaesés borzasztóan elronthatja a kedved. Én kb havonta-kéthavonta jutok el a nagymamámhoz, és nála állok fel a amérlegre. Meg néha mikor Emesét viszem ellenőrzésre.
Hagyjátok ki a kakaó minden formáját, rosszabb mint a cukor, mert elvonási tünetekkel jár.
veronik
Veronik
 


Sziasztok!

Nekem sose ment a fogyókurázás, úgy értem sose kezdtem bele. Ami viszont ment: az első gyerek után panelban laktunk, majd az ikrek után egy évig is. Az első szülés után 4, a másokdik után 7 kg maradt rajtam a terhességek előtti súlyomhoz képest. Majd pedig elkészült (na ez túlzás, beköltözhető lett) a házunk, kerttel. Továbbra sem fogyóztam, de lement az összes 7 kg. Amióta dolgozom, sok az ülőmunka, meg több nassolást engedek, plussz 5 kg. Most amióta olvasgatlak benneteket, néha elővesz a dolog, hogy felüléseket csinálni stb. Meg szezonja van: a vacsora egy tál saláta.(azóta vissza az 5-ből 2)

Azaz tippjeim:1. sok, értsd több mozgás.
2. kevesebb nasi
3. hatalmas adag saláták vacsira (jól kell lakni vele, hogy ne akarj utána már semmit enni)

Tulajdonképpen így visszanézve rá, még szoptatás mellett sem olyan vészes tippek talán.

Sziasztok, sok sikert:

Ildi
Pethes ILdikó
 


Kedves Anyukák!
Nekem is van egy tippem a fogyokúrát illetően: mégpedig a MOZGÁS!!!! Szerintem, ha normálisan táplálkozol (csökkentett szénhidrát, stb.) és naponta kb. fél órát mozogsz aktívan, biztos sikerül. Egyébként a fogyókúrától még nem lesz kerek feneked!!!
Én is december óta szoptatok, de közben tornázgatok itthon, nincs is semmi gondom a súlyommal (sőt: erősődni szeretnék), ráadásul mindentfélét eszem persze módjával.
Sok Sikert!
Gabi
Gabi
 


Sziasztok!

Szilvy, volt egy 2-oldalas "jótanács-gyűjteményem", hamarosan elküldöm Neked emilben.
(A sajátom elveszett, de újra elkérem, 1-2 nap.) :))

Egyébként szóljatok, ha indul a közös fogyókúra. Remélem, nem csak egy jó ötlet marad. :)))

Üdv: Jutka
Jutka
 


Kedves Jutka !

Előre is nagyon köszi a " jótanács-gyűjteményt "

A közös fogyókúrával kapcsolatosan: egyenlőre én még nem csatlakozom ( bár még nem is voltak jelentkezők ) hiszen még szoptatok, úgy meg nem merem elkezdeni a hatásos fogyit, de azért Ti kezdjétek el, mindenkinek sok-sok mínuszt kívánok.

RAJTA LÁNYOK !!!

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Kedves fogyókúrázók!

Amikor én szoptattam, úgy tudtam visszafogyni, hogy napi fél órát tornáztam (nem ugrálósan, hanem izomerősítve pl. lábemelés, hasizom stb.) MINDEN NAP, és inkább leveseket ettem, meg zöldségeket, mint szilárd kaját (édességet egyáltalán nem). Volt, amikor egész nap csak tojáslevest ettem. Persze az étkezésbeli változatosságról nem szabad lemondani. (Azért hozzátenném, hogy téveszme, hogy jóval többet kell enned, ha azt akarod, hogy sok tejed legyen! A lényeg a jó vitamin- és ásványianyag ellátás!) Ja, így 51 kg. lettem a 170 centimhez, 3 kg-val kevesebb, mint szülés előtt. Sok sikert kívánok nektek!
Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Krisztina !

Kipróbálom a már általad bevált receptet. A eredményről kb. 2 hét múlva beszámolok ! Addig csak lesz felmutatható eredményem.

KI CSATLAKOZIK ? Mondjuk hétfőtől kezdhetnénk !

Jelentkezzetek ! Együtt könnyebb lesz !!! ( Na ha könnyebb nem is lesz, de nagyobb lesz a akaraterőnk )

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


HA lehetne még én is beneveznék a "fogyókura-partyba". Befogadtok lányok? Úgy látom, ez már egy összeszokott társaság. Én egyébként 28 éves leszek (most vasárnap), és van egy 4 éves kisfiam, és egy 1 éves kislányom, és úgy mellesleg 8-9 felesleges kilóm. Nemrég már sikerült leadnom 3kg-ot, és az lennt is maradt, de most újból neki szeretnék esni. HA van jótanácsotok, én is szívesen fogadnám!
tímea
 


Kedves Szilvy!
Várom a beszámolót! Nagyon szorítok nektek!

Én most 2 hétig nem leszek, mert nyaralok (1 hét Balcsi, sátorozás a gyerkőccel együtt, aztán 1 hét bicajtúra). De mikor visszajövök kíváncsian várom majd a beszámolóitokat! Sok sikert mindenkinek!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!!!
Szilvyt kérdezem, hol lehet az akupunktúrához hozzájutni?
Sok sikert Mindenkinek!!!
Nem csatlakozom, mert sajna imádok enni de legalább mozogni nem. Mindig megunom és abbahagyom a tornászgatást.
Hello!
HakaMama
Hakapeszi
 


Kedves HakaMama !

Én egy természetgyógyászhoz jártam, hetente 2 alkalommal és fél órát voltak bennem a tűk, BORZALMAS VOLT !!! Ha már egy kicsit is megmozdultam, akkor nagyon fájt. Szóval fél órán keresztűl mozdulatlanul kellett feküdnőm.
A dokinő 1 hónapra előre leírta, hogy mit ehetek, mindennap pl. egy kiló banán, másnap egy kiló alma ...stb. Mindennap 3 liter citromos ásványvízet kellett inni, első nap pedig csak 5 liter citromos ásványvízet lehetett inni.
Hát nem tudom, hogy a étrend miatt fogytam-e le egy hónap alatt 15 kg-ot, vagy azért a tű is segített. Kellett még szedni zsírégető tablettát, meg nyugtatót. Ha érdekel a havi étrend, akkor leírom, szerintem tű nélkül is biztos lesz eredmény.
Ez már 6 évvel ezelőtt volt, ma már van olyan is, amit a fülbe szúrnak csak és X ideig kell hordani. Én ezt még nem próbáltam. Ha már nem szoptatok, akkor a havi étrendet végig csinálom.

Én különben itt Érden jártam akupuntúrára.
De biztos hogy még egyszer nem csinálnám végig !!!

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Lányok !

Egyedül kezdjem a fogyókurát ? Ki kezdi még hétfőtől ?

Jelentkezzetek !!!

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Szilvy!

Csak nem Papp Zsófiához jártál?
Én is jártam Érdere hozzá és már Pesten rendel.
Nekem nem volt olyan vészes viszont a hatás fantasztikus volt.
SEMMILYEN más módon nem tudtam volna 12 kg leadni 1 hónap alatt. Csak sajnos elég drága.

Antónia
Antonia
 


Szia Szilvy!

Én csatlakozom hozzád hétfőtől. Még én is szpotatok, a picur 10 hónapos, remélem még mi is sokáig szopizunk, de a kalóriamérséklés több tornával belefér. Egyedül általában gyenge vagyok, bízom a közös kitartásban.
Hát akkor holnaptól rajt...
Az eredményről beszámolok.

Csilla
Staudt Gáborné
 


Sziasztok !

Kedves Csilla !

Végre van Valaki, aki csatlakozik hozzám és nem egyedűl kell elkezdenem. Remélem lesz eredményünk, azért közben-közben adjunk egymásnak tanácsot.
Remélem együtt kitartóbbak leszünk.

Akkor hétfőtől kezdjük. Reggel mérjük meg magunkat és írjuk meg egymásnak, hogy hány kilók vagyunk, na meg a centiket is. Has, comb, mell, csipő.

Sok sikert !!!

Kedves Antónia !

Én is a Papp Zsófihoz jártam, 6 évvel ezelőtt egy kezelés 1.500 Ft. volt, azóta biztos még drágább.
Te mikor jártál hozzá ? Akkor mennyi volt a kezelés ? Neked milyen étrendet írt elő ?
Nekem is 12 kg-ot mondott, de aztán valahogy 15 kg ment le, nagyon örültem Neki.

Különben itt laksz a közelben, vagy hogy találtál Zsófira ?

Várom jelentkezésed, akár itt, akár e-mail-ben is válaszolhatsz. Leírhatnád hogy bírtad a kezeléseket és az étrendet be tudtad tartani ? Én a sok ásványvízzel voltam gondban, végül lemérsékelte 1.5-2 liter PI vízre, persze citrommal együtt.

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!

Hétvégén nem voltunk, úgyhogy csak most tudok csatlakozni - keddtől. Az "ötletgyűjteményt" sem felejtettem el, csak még nem kaptam vissza.

Na jó, kezdem én a vallomást:
has:87, comb:58, mell:97 - én innen nem szeretnék:)), csipő:104, 66kg

Szilvy, Csilla, Timea, és aki még belevágott: hogy sikerült az 1. nap?

Üdv, és sok sikert: Jutka
Jutka
 


Szia Jutka!
Az első nap még mindig sikerült, kb. 1-2 hét múlva szoktam feladni. Rólam nagyon nehezen másznak le a kilók. Igaz, valahogy a tornára már nem igazán jut időm és erőm, csak az elhatározás marad meg.
Egyébként én megvettem a Norbi fogyókurás videokazettáját, és ahoz volt egy elviselhető kúra (a múltkor bevált: 2 hét alatt 5 kg, amiből 4 lennt maradt). Ha gondolod, bepötyögöm a gépbe.
Te mit fogyasztasz, milyen étrendet tűztél ki magad elé?
Az én méreteim: 165cm, 62kg
has:99, comb:59, mell:99, csípő:102, derék:90
Egyébként olyan 8kg-ot szeretnék leadni!
Remélem együtt sikerül!
Tímea
Tímea
 


Szia Tímea!

Sajnos nekem sem volt időm tornázni. Én a Cindy kazettát szoktam előkapni, de az 40-45 perc, és ennyi szabad időm ritkán van. Az én kislányom is 1 éves (lesz most szombaton), úgyhogy tarok tőle, hogy a hétvégén úgyis minden elúszik. Mi augusztus végén megyünk nyaralni, addigra szeretnék eredményt felmutatni.
Ha van kedved és időd, pötyögd be légyszi a diétát. (Az én listám még mindig nem került elő.) Egyelőre azt eszem, amit Virág baba meghagy, de ennél "tervezettebb" diétára vágyom.

Hahó többiek, nem akar valaki dicsekedni? :))
Üdv: Jutka
Jutka
 


Sziasztok!
Mi ez a Papp Zsófi-féle fogyi?
Sok sikert mindenkinek!!!!
Hakapeszi
 


Sziasztok!

Végre megkerült a rég megigért diétás tanács-gyűjtemény. Akit érdekel: ITT TALÁLHATÓ.

További sok sikert a még versenyben lévőknek :))
Jutka
Jutka
 


Szia Jutka!
Hogy állsz a fogyókúrával? Még nem tudtam begépelni, de igyekszem időt szakítani rá. Nekem még nem ment le semmi, bár 1-2 kisebb rosszalkodásom volt, így ez érthető.
Egyébként hogy csináltad a "naplót"? Ha nem nehéz, leírnád, hogyan kell? Nagyon tetszik!
Gratulálok a kislányodhoz, nagyon aranyos! Nekem valamiért nem sikerül a fényképet sem feltöltenem (beszkennereltem).
Ha van kedved, írj:
Tímea
Tímea
 


Sziasztok, fogyni vágyók!
Három napja kezdtem el komolyan diétázni, és szeretném veletek megosztani az örömömet. Biztos hallottatok már az újfajta Reduktor zselétablettáról, mindenkinek jó szívvel ajánlom. Tulajdonképpen nagy adag rostot, egy kis szárított gyümölcsöt, koffeint tartalmaz, de remekül elejét veszi a hirtelen vércukor - változásoknak. Szerintem mindenkinek a könyökén jön már ki az egészséges étrend, csak hát ezt nagyon nehéz betartani (lásd édesség,fagyi, stb.). Ha naponta három tablettát megeszel, könnyedén meg tudod szervezni az étkezéseidet úgy, hogy közben egyáltalán nem kívánod meg ezeket a bűnös dolgokat! (Azért nyúlunk ösztönösen a csoki után, mert ez emeli a leggyorsabban a vércukorszintet, hirtelen sokkal jobban érezzük magunkat. A tabletta viszont kiegyensúlyozottá teszi a vércukorszintet).
Én is vezettem már naplót, de nekem nem volt hozzá türelmem. Még két bevált tanácsom: nem szabad radikálisan száműzni az édességeket, egyszer úgyis annyira megkívánjuk, hogy annak rossz vége lesz :). Minden nap együnk egy kisebb valamit,pl. Cerbona szelet, natúr Túró Rudi. A másik: nagyon kiváló Schorbert Norbi Duci Tréning kazettája (ez inkább 80 kig fölöttieknek való, de én 65 kilósan is rendesen megizzadok tőle :) ), valamint a TESTőrök című videokazi. Egyik sem ugrálós, hanem zsírégető programra vannak beállítva. A Duci Tréningnek eszméletlen jó a humora, ez tényleg szórakozás, nem önsanyargatás. Ja, és van hozzá egy érdekes étrend - javaslat, ezt is ki lehet próbálni. Üdvözlet mindenkinek, remélem, nyár végére mindenkinek sikerül néhány kilótól megszabadulnia (bár így is szépek vagyunk :) !
Erika
Erika
 


Sziasztok!

Szeretném, ha velem együtt is kezdenek valaki fogyózni. Én 160 cm magas vagyok és 63 kg. Szeretnék 53 kg lenni.
Ihatok alkoholt? Mert mostanában lesz a névnapom és buli lesz és ünneplés. Nem ilyenkor kell kezdeni a fogyót, mi?
Mondjuk, akkor hétfőtől kezdjük és ki tart velem?

Tornázni is érdemes. Tudtok egy jó helyet, ahol aerobik van? A XII. kerület, vagy XIII-ban?

A kondizás is jó lehet?

Várom a jelentkezőket, bíztassuk egymást!

ÜDv: Kri
Kri
 


Sziasztok Sorstársak!!!

Olvastam a leveleket és örömmel látom hogy nem vagyok egyedül!!Mindenkinek sok sikert kivánok!!
Szeptember 1-től én is elkezdem az igazi fogyókúrát!!165 cm vagyok és 89 kg!!
Összesen 30-40 kg-ot szeretnék fogyni!!Meglehet csinálni mert már egyszer sikerült, csak nem vigyáztam rá!!
Angéla
smida
 


Sziasztok!
Tud valaki olyan termet a III. vagy XIII. kerületben, ahol érdemes lenne tornázni? És esetleg nem is nagyon drága....
Előre is köszi: Timi.
K
 


Bocsi, az előbb nem írtam le a teljes nevem! Timi.
Kertész Tímea
 


Kedves Antónia!

Ha lehetséges írd meg, hogy a Papp Zsófiát hol lehet megtalálni telefonon, illetve személyesen, valamint ha lehet a módszeréről is írj bővebben.

Előre is köszönöm.

Erzsi
Névtelen
 


Sziasztok!
Valamelyik topicban olvastam a Slender You gépekről. Nos én éppen találtam egy fodrászatot a Xi. Bartók Béla úton a Bertalan Lajso utcánál és megkérdeztem a részleteket. 10 alklamas bérlet 3500.-Ft és egyí alkalom 1 óra és az alatt mind a hat gépen végig megy a páciens. az akkor éppen ott "szenvedőt"megkérdeztem és azt mondta, hogy neki használt. Állítólag nem kilókat hanem centimétereket szed le.
Antónia
Antona
 


Halihó!!!

De nagy a csend.
A nyaralásból visszatérve elhatároztam, hogy tornázni fogok. Nagy lelkesen reggel 7, fél 8 tájékán a Cindy féle videóra ugrizok 40 pecret, és megpróbálom visszafogni az édességfogyasztást. Ezen kivül egész nap a játszótéren kergetem kisVirágot és barátocskáit, fel a csúszdára, lépcsőmászás, egyik homokozóból a másikba, stb... :))
Talán hosszú távon ez is használ.
Üdv:
Jutka
Jutka
 


Sziasztok!
Ildi vagyok Romaniabol. Fiam most nyolc honapos, es meg 157 cm es 68 kg. Szeretnek lemenni 60 kg ala. 74kg rol indultam augusztus elejen, s kaposztalevessel, no meg tornaval sikerult leadnom 6 kg. A baj az, hogy a kaposztaleves szagatol is mar rosszul vagyok. Ha tudtok egy jo receptet kuldjetek el.
Csis Ildiko
 


Jutka !
HOgy allsz a fogyoval ? Megy meg ?

Ildiko !
Sajnos jo receptem nincs, de az biztos hogy
nagyon sok akarat es onnmegtartoztatas kell hozza .
(Amit Te mar be is bizonyitottal hisz 6 Kg.-ot
ledobtal szinte 1 1/2 honap alatt.)
Mi ez a kaposztaleves ?
Nekem meg 4 Kg.-ot kene leadnom, de valahogy
nem megy. Lehet hogy mert meg szoptatok ?

Csilla
Csilla
 


Szia, Ildi, szia, Csilla!
Ne fogyókúrázzatok!!! Ez így elég bután hangzik, hiszen természetesen szeretnétek leadni néhány centit...:). De gondolkozzatok el azon, hogyan fogjátok tartani az elért álomsúlyt? Mert nem lehet hónapokig káposztalevesen, nullaszázalékos nyavalyákon élni. A test ösztönösen vágyik minden tápanyagra (bizony, szénhidrátra, zsírra is...), ezt úgysem tudjátok megfékezni! A jojó - jelenségről nem is beszélve. Van egy kolléganőm, aki minden tavasszal lefogy 10-12 kilót káposztalevessel, aztán őszre mindig plusz kilókat szed fel az időközben visszajött kilóira, vagyis egyre kövérebb. Szerintem nincs jó recept, és nem is kell. Helyette: kötelező a reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora! Ezek közül is a reggeli a legfontosabb. Válogassátok meg azt, amit esztek. Gyümölcs, főzelék, párolt húsok, soványabb sajtok, müzlik, joghurt, stb... Ha minden másnap 25-30 percet mozogtok (olyan mozgást kell választani, amit tényleg élvezel, különben már a következő héten utálni fogod :)), akkor a pihenőnapokon is felgyorsul az anyagcsere. Minimum 5-6 hónapra van szüksége a szervezetnek ahhoz, hogy szépen lassan átálljon egy más életformára. Aki egy hónap alatt 4 kilónál többet fogy, az nem a zsírból veszít, hanem az izomtömegéből...és például a szívizom is így károsodhat! Kedves lányok, lenne még egy csomó ötletem, de így is elég hosszúra nyúltam...Sok puszi a csemetéknek!
Viráganya
Viráganya
 


Sziasztok

Én lefogytam.
Tornáztam, diétáztam, gyógyteákat ittam.
65 kióra hiztam a szoptatás alatt.
Most 52 kg vagyok, ez az eredeti súlyom.
Most nagyon hullik a hajam, de szerintem nem csak ez az oka. Szóval hiába értem el az eredetit..
már sosem leszek a régi?

szurkolok
Mariann
Mariann
 


Kedves Mariann!

Egyáltalán nem biztos, hogy a hajhullásnak a fogyókúra az oka. Ősszel például jobban hullik az ember haja. Szülés után is hullhat a haj, illetve hormonváltozások eredményeképpen. Amellett pedig gyulladásos góc is okozhat hajhullást. Próbáltad már a Revalid tablettát?

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok, Fogynivágyók!
Én tapasztalt lefogyó-művész vagyok és a legtutibb recept szerintem itt található
[url=http://www.petofi.radio.hu/receptek/Brigitte.html" TARGET="_top]http://www.petofi.radio.hu/receptek/Brigitte.html[/url]

Mi már elég sokszor megcsináltuk (4-5-ször) és az eredmény átlag 7-8 kg két hét alatt, ami fél év alatt szokott visszcsúszni. Egészséges, finom kajákból áll. Mit szóltok hozzá?
Kata
Kata
 


Sziasztok

Kedves Krisztina, köszi a tanácsod ki fogom próbálni. Szerintem vas hiány... , de lehet
hogy az ajánlatod segit, mielőtt megkopaszodom.
Mariann
 


Kedves Mariann!

Azért remélem, hogy nem kopaszodsz meg! Ha bármilyen vitamin- vagy ásványi anyag hiányod van, a Revalid segít rajta, csak kicsit drága: 1000 Ft körül van egy doboz, ami ha betartod az adagolást, akkor 10 napra elég, és 3 hónapos kúrát javasolnak. (Vigyázat, fogamzásgátlót szedőknél köztivérzést okozhat a nagy dózisú szedés!) De ha vashiányra gyanakszol, akkor próbáld ki először a Rutascorbin tablettát, vény nélkül kapható, és vasat+c vitamint tartalmaz, és persze lényegesen olcsóbb. Kívánom,hogy mihamarabb rendbejöjj!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Mariann!

Próbáld meg a Tardyferon-t szedni ez egy vas tartalmú gyógyszer 2 doboz kb. 460 Ft. Ha esetleg folsav hiányod is van akkor a Tardyferon Folt.

Ezeket a gyógyszereket háziorvosod is kiirhatja.
Remélem tudtam segíteni.

Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 


Szaisztok. Sajnos en a nem tudok olyan gyakran irni, mert nincs olyan jo Net- hozzaferesem. Viraganya -- teljes mertekben igazad van a fogyokuraval kapcsolatosan, ezt mindenki tudja, hogy nem jo dolog a hirtelen fogyas, meg nehez megtartani az elert sulyt. En jarok aerobikozni ketszer egy heten, meg a heten megprobalok csak almat enni. Szerintem szoptatas alatt NEM SZABAD fogyozni, en legalabbis felnek, hogy elmegy a tejem. A hajam borzalmasan hullik, de nekem van egy hazi receptem: egy tojas sargaja, egy kicsi ricinusolaj, egy fiola olajos A vitamin es egy kicsi petroleum. Eleg budos, de hatasos recept. Az egeszet osszekeverem, felkenem a hajamra, jol becsomagolom, ket ora mulva megmosom a hajamat es mar semmi szaga. Mosst akarok en is nekiallni, a multkor egy honap alatt rendbetett (ketszer egy heten kell csinalni).
Kata -- a recept otletet koszi most nezem meg.
Sziasztok
Ildi
 


Sziasztok!

A kiskegyed újságban a fogyókurával kapcsolatosan vannak ötletek. www.kiskegyed.hu

Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 


Sziasztok Marica vagyok!
nem ismertek egy dietetikust Kisvárdán? Nagyon fontos lenne, mert sehogy sem tudok lefogyni(kb 10 kg-ot szeretné) és ha ez igy megy tovabb a ferjem teljsen elhidegül tölem.
Névtelen
 


Kedves Marica! Gratulálok az elhatározáshoz! Mondom a tennivalóidat: ne egyél a munkahelyeden, inkább otthonról vigyél kis dobozban. Naponta 5-6 -szor (!) étkezzél, így elkerülheted a kínzó éhséget. Az első hetekben mindent kistányéron egyél (azt viszont jól telepakolhatod). Így a gyomrod hamar megtanulja, hogy a kevesebb is elég. Igyál bátran cukor nélküli gyümileveket, ásványvizet, amennyi jólesik. Kerüld el nagy ívben a csábító kapszulákat - csodabogyókat - teákat, többet ártanak, mint használnak. Minden ebéd előtt egyél levest, gyümölcssalátát, zöldségsalátát. Fedezd fel, mit mivel lehet helyettesíteni! Pl. csoki - müzli szelet; zsíros tej - sovány tej; kifli, zsemle - barna zsömle, diabetikus kétszersült; zsíros hús - pulyka, sovány csirke, hal; zsír - növényi olaj; zsíros mártás - Heinz vagy Uncle Bens vitamindús mártás; édesség - finom szárított gyümik, mazsola, vagy nyers gyümi, vagy édesített szójakrém (isteni!!!); kenyér - sajt - felvágott helyett: fehér sajt kenyér nélkül, bármilyen ropogós zöldséggel; tojásos tészta helyett durumlisztből készült tészta (!). Kerülj el mindenféle nasit, ha éhes vagy, tudatosan válassz helyette valami mást (pl. túró rudi, Cerbona-szelet, fél (!) gyümitorta, puding sok gyümivel, főtt rizs összerakva zselatinnal, sok gyümölccsel, kiborítva tányérra...). Az esti közös csevegéshez készíts mindeféle finom zöldséget, gyümölcsöt, sajtot egy guszti tálra, ebből bátran ehetsz a pároddal együtt vacsi után. Utolsó lépés: vegyél egy jó kis tornázós kazettát, erre mozogj otthon heti két-három alkalommal. Szeretettel ajánlom a következőket: Norbi: Duci-tréning, Duci-tréning II. Ha terhes vagy (vagy éppen szülés után), Kállai Ildi kazettája alaposan átmozgat. Legeslegutolsó lépés: minden apró sikernek nagyon kell örülni, nem szabad utálni a testedet!!! Vidáman, derűsen kell nekiállni az egésznek. Egészséged érdekében mindenféle divatos receptektől óvd meg magad. A szervezet nagyon okos, ha életmódot változtatsz, hamar meghálálja. Szeretettel: Viráganya
Viráganya
 


Viraganya!
En meg szoptatok, ugyhogy fogyi nincs, csak egeszsegesebb eveszet, de ezt klasszul leirtad!
Szupi!
Ki is nyomtatom magamnak!
Zsike
zsike
 


Sziasztok !

Itt a Norbi új receptje.

Kedves ducik és átváltozni vágyók ! Ezt az étrendet saját tapasztalatom, az elozo étrend alapján lefogyottak által írt 4721 levél, valamint a legkorszerubb táplálkozástudományi álláspontok alapján állítottam össze. Rájöttem, hogy a drasztikus fogyókúrák a szervezetet tartalékolásra serkentik, hátráltatják a gyors anyagcserét, s ezzel csak a hatékonyabb hízást segítik elo. Alakodat kilencven százalékban az étkezés határozza meg. Az edzéssel csak formálni tudod az eredményt és gyorsítani a hatást, ami nem jelenti azt, hogy legalább hetente négyszer ne volna rá szükséged. Ez az étrend mennyiségénél és gyakoriságánál, változatosságánál fogva felgyorsítja az anyagcserédet, valamint a bevitt táplálék megemésztéséhez is saját testzsírodat használja el. Példák erre túlsúlyos tanítványaim, akik közt volt havi 15 kg súlycsökkenést eléro is. Nem volt olyan, aki legalább 5-6 kg fogyást ne ért volna el. Külön megemlíteném Kovács Zoltán Tamást, a duci tréning sztárját, aki 8 hónap alatt hetven kilót fogyott és a magas vérnyomását is helyreállította. Ebben az étrendben sok fehérjét, sovány tejterméket, mértékkel gyümölcsöt, sok zöldséget és folyadékot találunk. Olyan ételek, melyekben liszt, cukor, a zsír található, egyáltalán nem fogyaszthatóak. Tévedés ne essék, rozskenyér kétszersült, gyümölcslé sem. Sokat érdemes inni. Javaslom az édesített teát, kávét, light feliratú gyümölcsleveket és szénsavas üdítoket, valamint a sovány tejet. Intenzív edzés közben - foleg ha elotte nem ettünk semmit - javaslok 1 üveg powerade-t. Az emelt izotóniás, illetve szénhidrát tartalom hozzásegít az intenzívebb munkához, s így az energialeadás is, valamint kedélyállapotunk is jobb. A zöldségek közül nem javaslom a kukoricát, zöldborsót és a babot. .Az ebédeket és a vacsorákat bárhogy felcserélheted, csak a reggeli – tartalmánál fogva – fix pont. Elég, ha a testsúlyt kéthetente mérjük, hiszen a fogyás tempója nem állandó és feleslegesen frusztráljuk magunkat ezzel. Arról nem is beszélve, hogy az izomfejlodés tízszer nehezebb tömeget eredményez mint a laza zsírszövet és víz. Mi történik, ha a kívánt alakot elértük ?! Örökre diétázni kell ?! Nem. Genetikánktól függoen minden harmadik, illetve negyedik nap rúgjunk ki a hámból. Az állandó önsanyargatást is megszokja a szervezet és egyáltalán nem fog reagálni semmilyen erofeszítésünkre sem. Ha négy napból hármat egy óra mozgással és tiszta, egészséges étkezéssel töltünk, akkor örökre büszkék lehetünk az eredményünkre. Úgy gondolom, hogy az egész munkám, a több ezer lefogyott, boldog ember, az órákon tornázó koncertnyi tömeg, a minden hazai rekordot megdönto eladott kazettamennyiség nem csupán a fogyásról és az életmódváltásról szól. A legfontosabb az, hogy együtt bebizonyítsuk az önerobol, saját akaratból, tisztán, szerek nélkül elérheto siker képességét és visszanyerjük az önbecsülésünket, valamint a hitet – önmagunkban. Sok sikert !

Schobert Norbi



1. Hét

Hétfo: reggeli: 2 doboz 0%-os joghurt, 2-4 szelet búzás Hamlet szelet.
ebéd: 1/2 grill csirke bor nélkül, kovászos uborka, illetve bármilyen saláta.
vacsora: 30 dkg pulykasonka, retek, sárgarépa, paradicsom.
Folyadék: ásványvíz, tea, száraz vörösbor, esetleg pezsgo.
Kedd: reggeli: 3 db fott tojás friss paradicsommal, hozzá egy kis Hamlet.
ebéd:.Görög saláta minden mennyiségben, citromos, édesítos limonádéval.
vacsora: 2-3 pár fott virsli, mustár és friss paprika, no meg egy kis borocska.
Szerda:
reggeli: 1 zacskó natúr, fott rizs, édesíto, fahéj, 1 db 0 %-os joghurt.
ebéd: húsleves (tészta nélkül), fott zöldségek a levesbol, fott husi, mustár.
Csütörtök:
reggeli: Teflonban sült rántotta hagymával, olaj nélkül, Hamlet.
ebéd: 2 szelet grillezett pulykamell fokhagymával, uborka, fejes saláta.
vacsora: 1-2 doboz hideg kefír.
Péntek:
reggeli: 2 doboz 0%-os joghurt, 2 púpozott evokanál zabpehely, vagy hamlet.
ebéd: Káposzta fozelék a jóllakásig.
vacsora: 30 dkg pulykasonka, retek, sárgarépa, paradicsom és vörösbor.
Szombat:
reggeli: Amit a héten legjobban szerettünk.
ebéd: 2-2 db paprikából és paradicsomból lecsó, 2 db tojás, 2 db fott burgonya.
vacsora: Sovány malacsült párolt káposztával és száraz pezsgo.
Vasárnap:
reggeli: 1 doboz 0%-os joghurt, 1 púpozott evokanál zabpehely.
ebéd: halászlé, 3 szelet hal.
vacsora: Rablóhús nyárson, bacon szalonnával. A zsírt szedjük le, az íz a fontos. Hozzá uborka saláta és száraz, vörös pezsgo.



2. Hét

Hétfo: reggeli: 1 tányér friss eper, vagy alma canderellel édesítve, hideg tea édesítovel
ebéd: Párolt karfiol, brokkoli, joghurtos öntet.
vacsora: 30 dkg pulykamellsonka, lila hagyma, uborka, vörösbor.
Kedd: reggeli: 2 doboz 0%-os joghurt, 2 púpozott evokanál zabpehely.
ebéd: Sült hal, vagy csirke paradicsomsalátával.
vacsora: 30 dkg baromfi párizsi, retek, fejes saláta, light cola
Szerda:
reggeli: 1/2 l Danone vitalinea ivójoghurt.
ebéd: Spenót tükörtojással, Hamlettel, cukormentes üdíto
vacsora: Fott krinolin mustárral, fekete retek szeletelve, fehérboros fröccs
Csütörtök:
reggeli: 3-4 fott tojás, paradicsom, hosszú kávé édesítovel
ebéd: Kelkáposzta fozelék kenyér nélkül a jóllakásig
vacsora: mozzarella paradicsommal, bazsalikommal és olasz borral
Péntek:
reggeli: 2 tükörtojás, csíkokra vágott csirkemell sonka jól átsütve teflonban, paradicsom, puffasztott rizs /hamlet/
ebéd: diétás töltött káposzta (virslivel), zsírszegény tejföllel.
vacsora: grillezett hal, vagy csirke saláta, paradicsom.
Szombat:
reggeli: Cukormentes müzli tejben, diabetikus szörppel ízesítve, kávé
ebéd: diétás gulyásleves, természetesen kenyér nélkül.
vacsora: roston sült pulykamell, teflonban sült cukkini és szokásos fröccsünk.
Vasárnap:
reggeli: 2 db 0%-os Milli joghurt, két kanál zabpehely, vagy 1-2 hamlet .
ebéd: vadragu leves, sok hússal és zöldséggel
vacsora : Sült padlizsán, fuszeres, darált csirkével töltve, görög bor



3. Hét

Hétfo: reggeli: Száraz házikolbász, hagyma, paradicsom és limonádé
ebéd: Paradicsomleves a jóllakásig egy kis parmezánnal.
vacsora: Tojás és virsli, sonka saláta, majonéz helyett joghurtos, fuszeres öntet.
Kedd: reggeli: gyümölcsrizs 0 %-os Vitalineából és fott rizsbol / elozo este bekeverve /
ebéd: eroleves tojással, 1 db sült csirkemell + zöldsaláta öntet nélkül
vacsora: Kaukázusi kefir ahogy jólesik.
Szerda:
reggeli: 3-4 db lágytojás, hamlet
ebéd: gulyásleves marhahússal és zöldséggel
vacsora: salátalevélbe göngyölt hering, hagymával, paradicsommal
Csütörtök:
reggeli: 15-20 dkg baromfipárizsi paprikával és retekkel
ebéd: vegyes zöldségleves, fott marhahús, uborkasaláta
vacsora: Vékony szeletelt füstöltsonka, nem túl édes sárgadinnyével
Péntek:
reggeli: Fahéjas, édesítos tejbe ázott hideg rizs / elozo estérol /
ebéd: Gombaleves, roston sült hal, vegyes zöldségköret
vacsora: grillcsirke, kovászos uborka, fehér bor
Szombat:
reggeli: 3 db lágy fott tojás összevagdosva enyhén fuszerezve paprikával, paradicsommal, hamlet
ebéd: Káposztaleves húsdarabokkal, bo lével, fott marhahús, fokhagymás fott burgyonya
vacsora: Tonhal saláta és száraz boros fröccs
Vasárnap:
reggeli: 15-20 dkg pulykapárizsi retekkel, paradicsommal
ebéd: Csirkeleves karfiollal, karalábéval, fott hús uborkasalátával
vacsora: Görög saláta és vörösbor.



4. Hét

Hétfo: reggeli: Cukormentes müzli sovány tejben.
ebéd: vegyes zöldségleves, sült csirkemell + saláta, paradicsom
vacsora: mozzarella fott tojással és paaradicsommal
Kedd: reggeli: 20 dkg baromfipárizsi, friss zöldségek
ebéd: Savanykás burgonyaleves a jóllakásig.
vacsora: Zsírtalan rakott kel csirkehúsból, hideg pezsgo
Szerda:
reggeli: Szeletelt alma, fahéjjal, canderellel
ebéd: Halászlé, vagy csirkehúsleves zöldséggel.
vacsora: Rák, vagy csirke saláta, fröccs
Csütörtök:
reggeli: 20 dkg pulykasonka, friss zöldségek
ebéd: eroleves tojással, fél grill csirke bor nélkül, uborkasaláta
vacsora: Pulykasonka ananásszal grillezve, mojito koktél
Péntek:
reggeli: gyümölcsrizs 0 %-os Vitalineából és fott rizsbol
ebéd: Sovány sertéssült, ecetes uborka
vacsora: Sült libacomb, uborka saláta, fröccs
Szombat:
reggeli: virslis rántotta 3 db tojásból és 1 pár virslibol, hamlet
ebéd: sült zöldségek tojással, tört burgonya
vacsora: Füstölt lazac Hamlettel, paradicsommal, pezsgo a jókedvig
Vasárnap:
reggeli: elaludva.
ebéd: rakott karalábé fuszeres csirkemell darabokkal, sovány tejföllel
vacsora: salátába göngyölt hering, fehér bor



Természetesen a hasonló ételekkel is tarkíthatjuk, keverhetjük a menüt. Most az Opus étterem jóvoltából néhány beépítheto ínyencség receptjét sorolom fel. / folyt./

Schobert Norbert


Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 


Sziasztok!


Van egy www.fitnet.hu oldal, ahol nagyon sok jó tanács van.

Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: