Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok4
Egy új témát hoztam ide.
Az lenne a kérdésem, miért divat az anoreksziás nő? Másnéven szólva miért csak a kórosan sovány az ideál? Elfogadom hogy a karcsú nő a vonzó, de azt hiszem ezt túlzásba viszik.Miért kell ennyire lefogyni.Természetesen nem azokra értem, akik betegség miatt vagy adottság miatt soványak.Azokra értem akik a divat miatt fogyóznak és túlzásba viszik.
Felháborít, hogy az összes üzletbe ahol divatos ruhát lehet kapni, mind a kis vékony nőkre vannak tervezve a ruhák. Személyszerint nem vagyok kimondottan kövér(162/61), de húsos vagyok.Mindenki (főként a vékony lányok) úgy néznek az utcán mintha valamiféle betegségem lenne.Nem vagyok kifejezetten szép, de csúnya sem.Ha érdekel a [url=http://www.tar.hu/cory/molnam.jpg" TARGET="_top]http://www.tar.hu/cory/molnam.jpg[/url] címen megnézheted, miről beszélek. Voltam én is karcsúbb, de sovány nem.Normális, hogy sokan nem esznek édességet, mint a modell lányok. Nem zabálni kell, de én nem bírnék úgy élni, hogy számolgatom a kalóriákat. Nem eszünk zsírosan, de egy jó ebéd igenis jár mindenkinek. A legjobban azt utálom, amikor a Plázacicák sajnálkozva néznek ránk és a férjemre kifejezetten, hogy szegény szerencsétlen, van két gyereke és egy ilyen neje.Ők meg talpig aranyban, szolibarnán, tetovált sminkkel nézegetnek a maszkjuk alól, mert azt a festék réteget másképp nevezni nem lehet.Megcsináltatják a cicijüket(szilikonnal) vagy push up melltartóval a nyakukba rakják, százezres rucikban lengetik csípőjüket és alig érik el a 40 kg-ot.Ez a normális? Szívesen várom a hozzászólásokat.
molnam
 


szia, Molnam!!

Dehogy normális, de ez folyik a médiákból. Ugyanúgy túl kell rajta lépni, mint az alfa-hydroxin, az intelligens molekulákon, az aktív oxigénen, az enzimes mosóporon, és 3 az 1-ben szagtalanítón.
A stünciket pedig mi sajnáljuk, nem pedig õk minket, ne felejtsd el! Mert a normális férfiaknak a normális nõk kellenek.
És mi azok vagyunk.
Maminti
 


Mamiti, igazad van.Nem vagyok féltékeny, mert a férjemnek látszólag nem kellenek az ilyen nők, sőt ő is megjegyzi, hogy miért sajnálnak minket, mert nekünk itt vannak a babák akik mosolyognak és aboldogság, hogy szeretjük egymást, nekik mi marad, ha egyedül vannak, aparfümös üvegek, vagy a sminkes táskák?És húsz év múlva mikor, mi már majdnem nagyszülők leszünk, Ők lógó melel, elsoványodva, már nem kellenk senkinek
molnam
 

 
 

Szia Molnam!

Igazan ne izgasd magas ilyesmi miatt. Gyonyoruek a gyerekeid!!! Es ez a legfontosabb!

Szia

Agi
Agi
 


Szia, Molnam!
Én is nagyon egyetértek Veled/Veletek! Szerintem kimondottan rondák a kilógó csontjaikkal, ök meg azt hiszik, hogy gyönyörüek. És mit kínlódnak mindezért!!!!
Egyébként megnéztem a képeidet, szerintem egyáltalán nem vagy kövér. Én centire és kilóra is pont egyezem Veled, bár én se érzem magam túl kövérnek, azért még kb. 5 kg lemehetne. Na, akkor se lennék ám az az anorexiás típus, söt!!Kép
Üdv: Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Van egy barátném, tipikusan úgy néz ki, mint egy plázacica, pedig nem az, de imád vásárolni. A legdivatosabb cuccokban jár és úgy néz ki, mint a menő butikokban a bábu. Még a tartása is olyan. Diplomázott lány, 3 nyelven felsőfokon beszél. Kívülről úgy néz ki, mint a fentebb leírtak. Belülről azonban vszleg vágyik egy társra, gyermekre és családra. De énszerintem azért, mert most annak van itt az ideje. Na mindegy. Lényeg, hogy szerintem a nagyrészük igenis arra vágyik, hogy 2 gyereke legyen és családja, de fogalma sincs, hogy ki ő, mit csinál, nem ismeri önmagát és ezért csak sodródik az árral a többiekkel. Így van ezzel a barátnőm is. Még nem határozta el, hogy mit akar, de bízom benne, hogy 1-2 év múlva más lesz és ő nem fog ebbe a kategóriába sorolódni látszólag.

Anikó
Gerianikó
 


Köszönöm a hozzászólásokat.
Úgy látszik a legtöbben nagyjából egyetértetek velem.
Emese, én is szeretnék még egy néhány kilót fogyni, mert azért van itt ott zsírpárnácska. Sosem szeretnék egy kirakati bábura hasonlítani.Geri, remélem a barátnőd majd megváltozik és talál társat vagy megtalálja azt az utat ami neki a legjobb.
Talán a Gerinek van igaza.Lehet, hogy sok cicababa nem tudja mit kezdjen magával és a belső űrt a külsöségekkel próbálja pótolni.
Nem mondom, hogy nem számít a külső. Bármikor bárkivel találkozunk először a külseje látszik és csak utána ismerhetjük meg igazán a természetét, jó és rossz tulajdonságait. Tehát én azt mondom, kell, hogy az emberek(akár nő akár férfi) adjanak magukara, a megjelenésükre, mert ebből szűrjük ki először kivel állunk szóba stb.Viszont valahol ennek egyensúlyban kellen lenni. Az a fő gond, hogy ezek az arcok nem egyéniségek.Az a jó smink, a jó ruha stb, ami a saját egyéniségedet követi.Minden ember másmilyen és ezt tükrözi az arcunk, a szemünk, az alkatunk és persze az egyéniségünk is, és ezt nem szabadna eltakarni.
Nagyon mesterkéltek az egy kaptafára készült "bábuk".Lehet, hogy azok a nők valójában szépek és kedvesek is tudnak lenni, némelyik úgy elcsúfítja magát a sminkkel.
Senki sem tökéletes, még, ha szeretne is az lenni. Kimegyek a strandra, nincs egy tökéletes alkatú ember sem, mindenkiben van hiba.Kibe kívülre, kibe pedig belülre kerültek a jó és rossz tulajdonságok.
molnam
 


Egyetertek az elottem szoloval!

Szerintem is tul van ez a dolog spirazva. Nem vagyok apolatlan, de mar az is mennyi idot igenybe vehet, hogy mindig sminkelt legyen valaki. Ebben a fogyokuramaniaban az a dobbenet szamomra, hogy a noi test termeszetesen tobb zsirparnaval van felszerelve, es ezek a lanyok szandekosan csontra sovanyitjak magukat. A multkor is lattam egyet ilyen cicat a metroban, a combja olyan vekony volt, mint egy ferfi csukloja, raadasul piros sztercsnadrag volt rajta. En nem tudom megerteni, ez SZEP???????
Ami pedig a ruhakat illeti, egyetertek. 34-36-os meretekre minden, afolott meg keves, nehez talalni olyat, ami nemcsak jo, de tetszik is.
Angi
Angela
 


Ja, azt meg hozza akartam tenni, hogy megvan annak az oka, miert sovany a modell divat. (Unokanoverem divattervezo). Szerinte ket oka van. Egy sovany nore sokkal tobbfele fazont lehet tervezni, mint egy teltebbre. Es ami a legfobb, keves anyag kell hozza. Es mivel egy-egy kollekcio osszehozasa 10-15 darabot jelent, amit ok fizetnek, termeszetesen mindenki olyan lanyon akarja bemutatni, akire nem kell sok anyag.
Angi
Angela
 


En sem tartozom a csontsovany nocik koze, de megvan az a mazlim, hogy a parom mindig is jobban szerette a "Marilyn Monroe" tipusu-ahogy o hivja-husikakat, mint a fogpiszkalokat. Egyszer anno volt egy heves vita az Indexen egy hasonlo temaban- meghozza az, hogy nagyon sok no nem akar gyereket, mert az ma nem divat: gatolja a karrierjeben, ha meg vegul is jon a baba, akkor a szules utan a lejobb visszamenni dolgozni, a gyereknek tokeletesen megteszi a bolcsode, a modosabbaknak a bebiszitter. Ezt hivjak manapsag ugy, hogy COSMO ontudat, az uj magazin( Cosmopolitan) nevebol. A mediakbol omlik az, hogy ma egy igazi no nem erheti el a hatvan kilot, zsong a nemi vagytol reggeltol estig, mukormot eppittet, szilikonoztat, tetovaltat, nem el kitarto parkapcsolatban, ott veri at a parjat, ahol tudja, ( lasd a Kiskegyed egyik szamat, amiben arrol volt szo, hogy hogyan kell szinlelni az orgazmust...-NO COMMENT)
En is lattam mar szanalmat egypar manocipos szolariumszokeveny( bocsi a kifejezesrt, a paromtol szarmazik)tekinteteben, amint ram nezett. En is megprobalok a kereteim es lehetosegeim kozott divatos lenni, fogyokuraztam a szules utan, de csak addig, amig en ugy nem ereztem, hogy mostmar nezhetek tukorbe. Viszont az ahelyzet, hogy inkabb en sajnalom oket. Ez az egyenelet, amit ok elnek, ez a mindenaron egyfajta trendnek valo megfelelesi kenyszer elobb-utobb nagyon megkeseredett emberre teszi oket.
Es egy masik dolog, amit most lattam, es nagyon megdobbentett; nalunk nyaralt a ferjem keresztlanya, 16 eves. Harom hetig nem volt mas temaja, csak a ruhak. Minden ruhajat felprobalta naponta tobbszor, egyik reggel a tukor elott talaltam, amint azt enekelte, hogy: nekem van a legszebb hasam a vilagon. Az hittem rosszul hallok. Ez most a kor szelleme. En sajnos nem tudok vele azonosulni, tehat nem tartozom a "trendi" emberek koze. ( pedig volt mar mukormom
is, de hiaba erolkodom... Kép)
Udv
Eva
Eva
 


Kedves "Anyukáim"!

Én is hozzászólnék, mint a másik nem képviselője. Gondolom, hogy kiváncsiak vagytok rá erről az oldalról is. Ne féljetek, biztos vagyok benne, hogy még Zsolt is jelentkezni fog.
Szóval Nekem (és azt hiszem, hogy nem csak magam nevében beszélek) nagyon nem tetszik ez a divatirányzat. Ha valakinek megadatott a szerencse, hogy ne legyen vékony, miért kell elrontania az alkatát, főleg úgy, hogy lehet, hogy szenved miatta. Én is úgy érzem, hogy "ezek a cicababák" valamilyen hiányban szenvednek. Így akarnak feltünni, mert máshogy nem bírnak.

Szóval, Ti úgy vagytok jól, ahogy vagytok, eszetekbe ne jusson követni ezt a felkapott irányzatot, mert megharagszom Rátok!

Puszillak Benneteket!
Atiapuka
Atiapuka
 


Köszi a hozzászólásokat.
Ezek szerint tényleg (eddig mindenki közületek)nem vagyok őrült, tehát mindenkinek, még a ffiaknak is feltűnik, hogy ez túl erőltetett.
Egyébként sz ilyen beképzelt libák, csak azért járnak kint lógó testrészekkel, feltűnő ruhában, rikitó sminkben és minden feltűnő cuccban, hogy észrevegyék őket, és hát meg kel hagynii, mindenki megnézi őket(lehet, hogy nekik mindegy miért).A legjobb az egészben az, hogy el vanak szállva a "szépségüktől" .Tényleg iszonyú, hogy a "világ" azt hirdeti, hogy minden a meló, a pénz és a külső, verjük át a pasinkat(akár színlelt orgazmussal, akár csaljuk meg), vagy szedjük le lóvéval, tűnjünk le bulizni a barátnőinkkel és sz..junk bele a világba.Minek a gyerek, úgy is lóg a szoptatástóla mellűnnk, amit hetedszerre is meg kell majd plasztikázni.A 2 dkg zsírt szivasuk le, legyen kockás hasunk kis karikával vagy ékkővel a köldökbe, szolizzuk le magunkat annyira, hogy egy fokkal még a négereknél is sötétbb bőrüek legyünk, minden nap járjunk, műkörmöt csináltatni, amire ákom bákomokat fessünk,a ahjunk legyen feltűnő és festett.Persze minden nap, lehetőleg többször menjünk aerobicozni, esténként menő helyeken tűnjünk fel, magunkhoz hasonló barátnőkkel.Aztán találkozzunk a harminc évvel idősebb faszinkkal, akin órákig dolgozhatunk némi merevségért.Aztán szedjük le pénzzel, hogy másnap legyen miből vásárolni, ja és valami menő autóban, napszemüvegben bambuljunk ki az ablakon.Rázzuk a csípőnket és bugyután mosolyogjunjk.Nekem ez nem megy, kihagtam vmit szerintetek.
molnam
 


Szia Molnam!

Egy fontos dolgot kifelejtettél ezekkel a cicababákkal kapcsolatban!
A Mobiltelefont! Hiszen ök a "rohadt fontos emberek" és ezt tudni kell mindenkinek. Fontos tudni az utcán járóknak, a bkv-n utazóknak, a boltban vásárlóknak, hogy 5 perc múlva ide és odaérnek, ezt és azt csinálnak. Ezt hallani kell Mindenkinek. Igaz, hogy néha megizzadnak, míg kibányásszák a rediküljük mélyéből, de legalább addig is fogynak és nem maradnak le a versenysúlyuktól! Szóval tüneményesek! Valakinek biztos tetszenek!

Ui: Nagyon nagy igazságokat írtál le és sajnálom, hogy ilyen lett a világ.

Üdv Atiapuka
Atiapuka
 


Sziasztok!

Elgondolkodtam itt, meg néhány másik topicon olvasottakon. És összeállt a kérdés: szerintetek mi az, ami valóban fontos, ami feltétel, hogy ápolt legyen valaki?
Mi az a pont, ahol valaki már elhanyagoltan duci, és hol van a túl vékony határa? Mi az, ami kell: hajfestés?, rendszeres fodrászhoz járás?, sminkelés? körömfestés (kézen, lábon)? Ékszerek, tetoválások? borotválás?(kézen, lábon, bikinivonalon)
Vagy elég, ha az illetõ mosdik, fésülködik, karban tartja természetes hajszínû haját, rövidre vágja lakkozatlan körmeit, karban tartja sminkeletlen bõrét, viseli büszkén a jeggyûrûjét, és tiszta, kulturált ruhákat választ?
És mit miért teszünk? Mi az, amit magunkért, mert így érezzük jól magunkat, és mi az, amit párunkért (pl. lásd mellfelvarrás kérdése másik topicban), környezetünkért stb?
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Ujra itt vagyok, köszi atiapuka és én is sajnálom, hogy ilyenné vált a világ.
Szerintm az ápoltság alapvető alappillérei,a következők.Mindenféleképpen a mosdás, fürdés, fogmosás, ilyesmi az alapvető, tehát, hogy tiszták legyünk.Aztán a tiszta ruha a második dolog, amitől ápoltanak tűnünk, hogy épp milyen a ruha azt az idő, a kor és a divat is meghatározhatja.A tisztálkodáshoz, hozzátartozik, hogy a hajunk fésült kellemes illatú(nem feltétlenül parfümtől illatozó)és rendezett legyen.Ez lehet akár festett vagy eredeti színű is(a haj).A köröm ápoltsága (számomra) azt jelent, hogy levágott ill. rendben tartott, ami lehet hosszú is legyen, a körömlakkos akkor a lakk ne elgyen teljesen lekopott. Az ápoltságba beletartozhat, a szép bőr is, de ez adottság kérdése is, viszont a különböző kozmetikumokkal javíthatunk ezen(már akinek van pénze rá).Elvileg otthon is lehet különböző gyümölcsökből és egyéb alapanyagokból is bőrápoló szereket kialakítani. A smink is lehet ápoltságot keltő és szörnyű is.a fő dolog a természetesség és a megfelelő színek megtalálása, na és a festési mód.a barnaságért személy szerint nem bolondulok, nagyon káros lehet és segíti a bőr öregedését.Nézzetek meg egy agyon szolizott csajt, tiszta öreg a bőre.Az ékszerekkel is csínján kell bánni.
Szerinetm megvan az a kor amikor az ember bazári majmot csinál magából mondjuk a 13 és 15 év közötti időszak, mert akkor próbálkozik.
A teljes paletta, nagyon hosszú és nagyon kevés embernek van ideheje és ereje rá, nekem sincs. Nem tudom, hogy a cicababák hogy bírják.
Nagyon üres embernek tartom azokat akiknek minden külső, ahogy már írtam régebben persze hogy számít, de nem minden.
Az ember annyi mindennel foglalkozhat, dolgozhat, baratkozhat, beszélgethet, nevelheti a gyerekeit, gondolkozhat, tanulhat stb és ezernyi értékes dolgot csinálhat, olyat aminek meg lesz a nyoma és az eredménye tíz év múlva is. a cicomának nincs sok évi eredménye, annyi van ami aznap le nem kopik.
Ildi, utolsó előtti kérdésedre a valaszom, hogy elég .
Nem tudom, hogy vaalha felvarratnám e a melleimet, hogy megatgadnám e a testemet amibe születtem és alakítanék e rajta késsel(plasztikával). Szerinetm a felvarrott mell is meglóg újból.Szilikont nem rakatnék bele az tuti.
Hová lezs a világ, ha pénz kérdése hogy hogy nézek ki, ha bárki akinek pénze van akár átváltozhat.Akkor nem "kincs" a szépség, mert bárki szép lehet, nem kincs a mell mert mindenki olyat csináltat amilyet akar.A hajam is a szivárvány színeibe pompázhat és lehet akár szép hosszú körmöm, műkörömmel, és szőrteeln lábam a ygantákkal, különböző lézeres kezelésekkel.Sima lesz a narancsbőr a terápiákkal és krémekkel.Megnagyobbítom aza orrom, az elálló fülemet lesimítom. a számat szilikonozatom, hogy jó húsos legyen.De akkor ki vagyok én? egy szerkesztett lény, a lelkem uyganaz, és hol a határ mi az ami még belefér.Na erre válaszoljatok, ha tudtok, mert én nem tudok
molnam
 


Sziasztok,

Amig nem voltak gyermekeim egész másként tekintettem a világ dolgaira, más volt az értékrendem. Sok minden fontos volt, ami most egyáltalán nem, vagy kevésbé az.
Persze a személyiségem alapvetöen nem változott meg, de mivel más perspektivából látom a dolgokat, másként cselekszem, mint mondjuk a gyermekek születése elött.

Eléggé karrierista tipus voltam, jó állásokkal, jó keresetekkel, egyre meneteltem elöre jó kis öntudattal. Ez magával vonzotta, hogy mindennap a maximumot hozzam ki magamból (pl. öltözködés), még ha semmi kedvem sem volt hozzá. Mivel volt pénzem, nyilvánvalóan a divatos és jó minöségü dolgokat vettem meg. Festettem a körmeimet, borotváltam a kellö testrészeket, festettem a hajamat, sminkeltem. Hetente legalább 4x aerobicoztam. És nagyon nem érdekelt, hogy mi a véleménye másoknak rólam. Viszont azt is tudom, hogy a jó állásaimat köszönhettem bizonyos szintig a külsö megjelenésemnek is. Egy viszont biztos, soha sem vittem semmit sem túlzásba: smink észrevehetetlen volt, hajfestés a saját szinemnél 3 árnyalattal világosabb, stb... A sport pedig alapvetö igényem volt ( gyermekkorom óta szinte mindig mozogtam valamit ) és mivel idöm is volt rá, annyit mentem ahányszor csak birtam.( Volt egy barátnöm, reggel egy órával korábban kelt nálam, hogy összerakja magát. Smink, hajcsavaró minimum mindennap!! A ruháit pedig nem tudta egyedül fel és levenni, mert összemázolta az arcát a ruha nyaka. Vagy a ruháját az arca ). Szerettem az ezzel az életmóddal járó állandó mozgást, a könnyed bulizásokat.
Gyerköcöket szerettem volna, de nem tudom mikor szántam volna rá magam ténylegesen, ha nem jön közbe a "véletlen".
Mióta megszülettek a gyerekeim nem fontosak annyira a külsöségek, de nem mondhatnám, hogy egyáltalán nem. Bizonyos dolgokról én mondtam le: pl. a hajamat nem festetem és nem is szeretném, a körmeimet is egyre ritkábban, mert nincs rá idöm és a lekopott, fénytelenen szineket nem szeretem. Akkor inkább semmi. Smink semmi, max. rúzs és szempillaspirál, de ez is ritkán. A sport még jelen van, de korántsem olyan gyakran. Ruhákból is a kényelmeset veszem, semmint az elegánsat.
A karrier pedig most valahogy nem fontos. Szeretnék még gyermekeket és tudom, hogy eljön az idö amikor ismét több idöm lesz magamra.
Viszont az tényleg zavar, hogy a környezetem csodálkozik megváltozott külsömön. A testvérem állandóan bombáz különféle ruhadarabokkal, de valahogy sosem nyerik el a tetszésemet.
Egyszóval én a környezetemért most elég keveset teszek meg, nem is nagyon kapok elismerö pillantásokat hozzáteszem, de igazán nincs is rá szükségem. Lelkileg elég erös vagyok és tisztában vagyok az értékeimmel, adottságaimmal. Most nem is hiányoznak ezek az elismerö pillantások, úgy érzem elvonnák a figyelmemet a gyerekekröl, a mostani életemröl. Ráadásul jól érzem magam a börömben és pillanatnyi mérgelödésektöl eltekintve boldog vagyok. Mindez furcsa még számomra, mert jócskán szedtem fel a terhességek alatt és hiába tornázok nem megy le szinte semmi. (Hozzáteszem jobban zavarna, ha a böröm kinyúlt volna és ronda lenne.) Szóval, mai szemmel tekintve nem vagyok jó nö, de ez számomra most nem fontos, elmúlt ennek az időszaka.
A testvérem jó nö, smink, szoli, divat, mobil... szóval minden ami kell egy mai lánynak. Viszont nem találja a párját, nem boldog és fél a jövöjétöl. A baráti társaságát is elég jól ismerem, felületesek, lezserek, divatosak, bulizósak. Szinte egyiknek sincs stabil, boldog kapcsolata. Gyerekek pedig szóba sem jönnek. A hugom már kérdezte, hogy majd ha öreg lesz, élhet-e velünk. Ez elszomoritó. És ö is látja, de nincs ereje kilépni, mert nincs hozzá alapja, nincs önbizalma. Csak a külvilágnak él, fontos, hogy elfogadják, szeressék. Márpedig ha nem ilyen ebböl a társaságból és ebböl a fajta életböl kegyetlenül el kell tünnie. Szerintem ez borzasztó.

Molnam, én soha, de soha sem feküdnék kés alá, hogy az aktuális divatnak megfeleljek. Ezt akkor is igy gondoltam ,amig nem voltak gyerekeim, hisz az már nem én lennék. Nem a saját testemet érezném és kizárt, hogy több önbizalmam lenne töle, mert mindig eszembe jutna, hogy nem voltam elég jó mütét elött. Határ pedig egyre kevésbé lesz, minnél elörehaladotabb a tudomány. Szerintem élni fogunk, amikor megszületik az elsö ember akiböl a génjei alapján a legtöbbet "hozzák majd ki" testi szinten is.

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Bóbita.
Nem mondom, hogy én sosem voltam kicsit hasonló a mai "szoliszökevényekhez".Ennek is megvan a maga ideje.amíg az ember kamasz és élvezi az elismerő pillantásokat, hogy forognak utána az utcán, a kamaszoknál azért elfogadott mert nekik még nincs iagzán értékrendjük és próbálkoznak.
A mai divat nagyon azt suggalja, hogy legyél szexi és ez jelent mindent.Pedig emlékszem, hogy milyen üres voltam annak idején amikor a bulis időszakomat éltem(ez kb 15 évesen volt).Nem volt igazi barátom, vagy barátnőm, igazából maradtak a felületes barátok, akikkel lehetett cigizni, diszkózni.a belső űr minden diszkó utáni hajnalban elkísért és, rossz volt magányosnak lenni.Igazából könnyebb volt az az élet, de értelmetlen volt.Most nem érzem üresnek magam.Van két szép gyermekem és úgy érzem adtam vmit a világnak magamból, van társam és nem hiányzik a buli.Emlékezni jó és szép a régi időkre, de sosem csinálnám vissza.Ne értsetek félre sosem voltam tunning lady, csak olyan kamaszosan feltűnő.Igazából sosem akartam futókalandokat, de diszkóban komolyan nem lehet ismerkedni.Végül szerencsém lett és autósiskolában összefutottam a mostani nagy ő vel.A gyerekek kitöltik az életemet és azt hiszem ennél nagyobb boldogságot nem kaphattam volna sehogyan.
molnam
 


Sziasztok,

En egy kicsit vitatkoznek veletek. Nem vagyok mar mai csibe (35 ev), de meg mindig szeretek divatosan, apoltan, naprakeszen kinezni. Nem a vilagnak akarok tetszeti, hanem magamnak, ill. a sajat boromben akarom jol erezni magam. Ha nincs rajtam (szolid) smink, ha nem divatos a ruham es frissen mosott a hajam egy kicsit rosszul erzem magam. Nekem erot ad az, hogy csinos vagyok, hogy a gyerekemnek fiatalos, eros es fitt mamaja van. Erot ad az, hogy ot is arra tanithatom, hogy igenyes legyen onmagaval es a kornyezetevel szemben. Nem a cicababakat vedem, de szerintem sokan kozuluk csak eltevedt, maganyos lanyok, akik normalis, szeretetteli eletre vagynak es ezt igy probaljak maguknak megszerezni. Meg fel kell noniuk.

Udvozlet,
Cipomama
Névtelen
 


Kedves Cipomama!
Ugy gondolom, hogy akik ebbe a topicba irtak, pontosan ugy gondoljak a dolgokat, mint te. En is szeretek divatos lenni, vigyazok arra, hogy apolt legyek, en is csak akkor erzem jol magam a boromben, ha "kinezek valahogy".
Ami ellen itt tobb alkalommal szoltunk az a mai ugynevezett trendi latasmod, mely szerint az a lenyeg, hogy hogyan nezel ki, minden mas tokeletesen felesleges. Sokan nem akarnak gyereket, csak hogy ne menjen tonkre az alakjuk, nem, akarnak szoptatni, hogy le logjon utana a cicijuk, valahol a feluleten lebegnek. Csak egy pelda: van egy rokonom, iszonyuan jo no. Meg noi szemmel nezve is gyonyoru, es ezzel vege, ennyit tudok rola elmondani. De ezert a szepsegert meg arra is kepes, hogy a ferjetol penzt lopjon. Inkabb nem fizeti ki a telefonszamlat, de a varos legjobb fodraszahoz jar hetente ketszer. Az o szajabol hallottam, hogy ot megtanitotta az elet, hogy mindeben az elso o maga, aztan jon a lanya, a ferje es a csalad tobbi resze.Valahol lehet, hogy nagyon sarkitott ez a pelda, de nem hiszem, hogy tul ritka eset lenne...
Udv
Eva
Eva
 


Cipomama, csak az előttem szólóhoz tudok hasonulni.Én nem a szépség vagy ápoltság helyességét vontam kétségbe.Én azokról az meberekről beszélek, akiken nem kicsi asmnk, nem csinos a ruha(hanem rikító, szűk, feltünő, nem olyan lányokról beszélek akik kamaszok és próbálkoznak.Felnőtt nőkről, akiknek minden a pénz a szoli és a cicoma.Írásod alapján te egy normális magára adó nő vagy.Igenis oda kell figyelni magunkra, mert jó érzés, ha vonzónak érezhetjük magunkat, de nem ez az egyetlen dodlog ami számít.
Üdv
molnam
 


Sziasztok Eva es Molnam,

Igazatok van. Ne ertsetek felre, en nem azonosulok a nok ama (cicoma, szoli...) retegevel. Szerintem csak inkabb sajnalnivalo emberek, akik a boldogsagot, az onmegvalositast kulsosegekben lelik. Talan igy "kiabaljak" azt a csaladjuknak, ferjuknek, nekunk, a vilagnak, hogy he, itt vagyok, szeressetek!!!!

Cipomama
Névtelen
 


Sziasztok Lányok,

Felmerülét bennem a kérdés - amit azt hiszem Ildi is pedzegetett már és Molnam és a többiek is irtak valami ilyesmit - szerintetek mennyire befolyásolja ezt a média?
Úgy értem a reklámok 80 százaléka a samponokról, rúzsokról, divatos ruhákról, fiatalitó krémekröl, stb. szól. Egyszerüen belénk sulykolják, hogy akkor vagy ápolt, csinos fiatalos, ha sminkeled magad, valamennyire divatosan öltözködsz és nincs ránc a szemed alatt. Nem nagyon akarnak egészséges önbizalmat épiteni, söt!!
Miért ne lehetnék én feltünö smink, egészséges, de ráncos bör, mondjuk 5 kg. tulsuly és mondjuk farmer együttesében, ha
mosolygok, udvarias vagyok, kedvesen nézegetek ki a fejemböl és mondjuk közepesen okos is vagyok.
Egy biztos tényleg nem engem néznek meg elöször az utcán ( egyenlöre jól érzem magam igy is és önbizalmam is van még ), de nagyon nem szeretem magam hagyni befolyásolni reklmok által.

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Kedves Bobita!
Engem kifejezetten duhitenek azok a bizonyos reklamok! Nekem az az erzesem, hogy nehany reklam azt akarja elhitetni velunk, hogy nehany embernek tenyleg az a legfontosabb gondja, hogy van-e fekete intim betetje, jol ragad-e a tanga betetje, ( a kedvencem az a mosogatoszer reklam, ahol harom lany az anyukajanal ebedel, es arra a kerdesre, hogy ki fog mosogatni, mindegyik csak a szajat huzza, hogy jajjjjj tonkreteszi a kezem...), mintha egyeseknek tenyleg az lenne a leglenyegesebb, hogy a meregdraga arckremek kozott melyikben milyen " szoma" van... Egyszeruen annyira tavol allnak a valo elettol, azt az erzest sugalljak, hogy ha nem hasznalod a termekeinket, ertektelen vagy!!! Mostanaban ugy vagyok vele, hogy csakazertsem veszem meg az agyonreklamozott dolgokat. es egyre inkabb az a erzesem van, hogy nem is akarok olyan lenni, mint a reklamnok.
Udv
Eva
Eva
 


Szia Eva,

Engem is bosszantanak, de ezt elég hosszu idö után vettem csak észre, mert rájöttem, hogy egyszerüen nem lehet a lépést tartani a különféle termékekkel, cikkekkel.Mire beválna valami, tuti van helyette valami sokkal jobb, extra szuperebb. Már be is vált a trükk: szóval az eddig használt divatjamult és nem korszerü. Brrr. Ezt utálom a legjobban! Persze, hogy mindenki csak kergeti az ideált, a legdivatosabbat, hisz a reklámok belehajszolnak minket ebbe.( Persze ezt az kergetett eszményképet úgysem lehet elérni, hisz akkor nem lehetne tovább fejleszteni ). Engem is bosszant, nagyon. És a nöideál ugyanez. (Talán pont a babanet rendelö rovatjában olvastam a nögyógyász véleményét, miszerint a táplálkozástudomány és a szépségipar folyamatosan munkát ad a nögyógyászoknak. Állitólag a sovány nök általában vérzészavarosak). Kitalálnak valamit és ahhoz kellene igazodnunk, hát én valahogy egyre kevésbé akarok igazodni!!

Molnam,
Én is igy érzem! Semmiért sem adnám fel a mostani életem, mondjuk az 5 évvel ezelöttire, hiába néztem ki mondjuk jobban. Szerintem ez egyszerüen éretékrend változás. Igy van rendjén.

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Lányok!

Szerintem természetes igény, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben.Ehhez az is hozzátartozik, hogy tisztákk és ápoltak legyünk.nem suggalom azt, hogy ne foglalkozzunk magunkkal.Mindenkinek jól esik, ha megdicsérik vagy, ha a tükörbe egy csinos nő pillant visszará.Én sokat híztam a gyerekekkel sé egyálatlán nem foglalkoztam azzal, hogy miért nézek ki bálnaként.Nem táplálkoztam körültekintően, kalóriákat számolgatva, de sose zabáltam és soha nem ettem zsírosan vagy iylesmi, legtöbbször szárnyasokat azoknak is inkábba melle részét és rizs vagy főtt krumplit pl.Szóval talán ilyen alkat vagyok.Azt mondom számít a külső, de a média által sugárzott idióta reklámo őrítőek tudnak lenni,erőltetettek és túlzóak.Aligha hiszem, hogy egy illattól, vagy sminktől teljesen megváltozok és nem is akarok. A gyerekválllalásnak vannak hátulütői, de ezek eltörpülnek a jók mellett.Tény az alkaom nem a régi, a mellemen is látszik a szoptatás, de ezek csak a külsöségek, a belső változás sokkal szebb, tudom értékelni az életemet, komoly célom van, hiszen én felelek értük, jó emberré kell nevelnem őket.Aggódom és féltem őket, miközbe látom, hogyan gyarapodnak napról napra és ez az én érdemem is.Egy parányi kis életet hoztam létre a szerelmemmel és ennél csodásabb dolog nincs, legyen akár karrier vagy pénz, de ezt nem lehet pótolni.Még szeretnék szülni, remélem fogok is, ha minden jól megy és egy ujjabb kis embert
sziasztok
molnam
 


Szia Molnam,

Nagyon szépen megfogalmaztad a gondolataidat! Nem is lehet ehhez hozzátenni sok mást.
Van egy kis könyvem, cime: "Gondolatok az anyaságról", van benne egy idézet, most ideirom, mert nagyon találó:
" Szeretek anya lenni. Most sokkal éberebb vagyok. Mélyebb szinten érzékelem a dolgokat. Számomra úgy tünik, többet birtokolok mindenböl: szeretetböl, varázslatból, eröböl. " Shelley Long

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Ezt ma kaptam e-mail-be:

A nagy típusválaszték :

Csajok :

Pláza Cica
Látszólag: Feszes nadrág, szexi tetkó, falatnyi tapadós top, a cipője nélkül nem érné fel a bárpultot.
Félelmek: Letörik a műkörmöm, lejár a szolibérletem, elhagy a pasim, a merdzsós. Idézet: Jó smárolhatunk, de ha elkened a szemfestékemet, meghalsz!

Manager Cica
Látszólag: Kiskosztüm, nagy ész, jobb kézben mobil, bal kézben filofax, hóna alatt aktatáska.
Félelmek: Meghúzza valaki a vadi új céges autómat, vírusos lesz a laptopom, csökken az értékem a munkaeröpiacon.
Idézet: Visszajött már a HR-röl a CV-je annak az új kollégának, akivel az FMCG sales force-unkat
akarjuk erősíteni?

Férjet akarok Macska
Látszólag: Ábrándos tekintet, konszolidált viselet. Ha tüzet kérsz tőle, a folyosón elkéri a telefonszámodat, és ha legközelebb összefuttok, azon bánkódik, hogy nem hívtad fel.
Félelmek: Siet a biológiai órája, nincs kinek
kivasalni az inget.
Idézet: Láttad azokat az édes bucifejű gyerekeket, ahogy a homokozóban játszottak a papájukkal?

Sznobi cica (kultúr)
Látszólag: Egyetemista, művészlélek, fontos az egyediség, a másság, ami néhol a régi korokat (hippizmus) idéző méregdrága, tömegcuccok viseletében merül ki. Kerüli a divatot, kivéve az "altis" vonalat.
Öltözet: bársony gatyó haranglábbal, egyszerű pólócska "ART", vagy "Cannabis" felirattal,
bokáig lelógó kötött pulcsi, bársony, vagy bőrcipellő lehetőleg piros, zöld,
vagy lehetetlen kék színekben. Bahiás ékszerek. Félelmek: Még nem láttam a "Művészben" Hal Hartley legújabb filmjét, így nem tudok róla értekezni. Mi lesz, ha egyszer bezár a "Ciánkáli"? Nem jutok le a ma esti KisPál
koncertre.
Idézet: "Szerintem a világmindenség fontos alkotóelemei vagyunk, mely a tudatunk kiteljesedésével válik harmonikus egységgé" -ppfhhuu - füstöt kifúj.


Pasik:

A Manager
Külsőleg: Jól öltözött, kedves, felelősségtudatos, magabiztos, élete látszólag vidám, gondtalan és jól szervezett.
Félelmei: Reggel elkésik a tőzsdéről, egy hónapban csak másfélmilliót keres nettó, és ezért
körberöhögik, emelni fogja a Mekdonaldsz a "sajtbi" esetleg a "hambi" árát
is, nem fog reggel kapni csokis kroaszant, elkapja a kergemarha kórt, véletlenül megszólítja egy nő.
Idézet: (színház, Tosca áriája közben):
Mobilon: - Hogy öt pontot estünk a tőzsdén? Azonnal vásárolj 5 milkáért MOL-t!

Szoli king típus
Látszólag: Barna agyonszolizott bőr, kigyúrt, alacsony test, kocka LADA, vastag aranyláncok, mobil, fehér frottír zokni, makkos cipő, susesz (suhogós jogging).
Félelmek: Nem adtam tejet Marcellnak (a pitbullnak), kifogy a mobilból a térerő, nincs eléggé izzadtságszagom, nem megy a narancssárga
pólómhoz a zöld suhogós jogging.
Idézet: Kóstolgatsz jóbarát? Leverlek, mint
vak a poharat!
bigacsiga
 


Tetszett, bár nehezen azonosítottam be magamat!
Kép Kép Kép

Ilon
Névtelen
 


Nahát Bigacsiga...ez komolyan KIRÁLY... már harmadszorra olvastam végig,de kezdek fulladni a rohogéstol. baromi jó!!!!!!!!!!!!!
Névtelen
 


Szia Bigacsiga!
Remélem nem bánod, továbbadtam a HWSW-n. Kép
Bízom benne, hogy a pasik is olyan jól szórakoznak rajta, mint mi.
(Én miért nem kapok ilyen '"jófej" e-maileket?!? Csak csupa hülye reklámot. Kép )
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Sziasztok!
Pasikból is lehetne több tipus. De teszik!
Én is molett vagyok, de egyre kevésbé zavar. Igyekszem nem túlhizni magam a terhesség alatt, ez minden. A reklámok hatalmas befolyásoló erõvel birnak. Azért vannak. Mi nem nézünk tévét, de ha moziba megyünk ott kénytelen vagyok végignézni, és nem semmi. Egyrész nagggyon hülyének néznek, másrész úgy képesek befolyásolni, hogy az már hipnózis. Brrr.

Hogyan lehet egy gyereket visszatartani a tévézéstõl, anélkül, hogy zavarná?

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Na mégegy gyöngyszem:

Fiatal menedzserek (yuppie*-k) 12 pontja
avagy trend a lelke mindennek


1. A yuppie védi környezetét. Nem szemét, csak ha kell.
2. A yuppie nem vásárol diszkontban. Ugyanabból a tejbõl is a drágábbat veszi meg.
3. A yuppie csak olyan sportot ûz, ahol nagyobb a halálozási arány, mint a többi yuppie által ûzött sportnál.
4. A yuppie bátor, mert nincs ideje félni.
5. A yuppie tiszteli a nõket. De csak akkor, ha nincs magyar neve a foglalkozásuknak.
6. A yuppie tiszteli szüleit, mert örököl utánuk.
7. A yuppie tiszteli tanárait, mert amíg csak tanítanak, nem növelik a konkurenciát.
8. A yuppie szereti hazáját, ha elég magas a GDP-je.
9. A yuppie tiszteli és szereti pajtásait, amíg több haszna származik belõlük, mint a sörözésbe fektetett összeg.
10. A yuppie egészségesen él, hogy minél több infarktust tudjon lábon kihordani.
11. A yuppie ápolja a magyar nyelvet. Még account managerként is a sales meetingen.
12. A yuppie szereti munkáját, mert mi mást szeretne, és úgy él, hogy méltó lehessen a céges temetésre.

* Y - yólfelkészült
U - ugrásra kész
P - profitorientált
P - portáslelkû
I - íróasztalközpontú
E - embergép
bigacsiga
 


Biga, ez tök jó!!! Mennyire emlékeztet engem egy-két ismerõsre a régi munkahelyemrõl...Kép

Puszi:

Dia
Dia
 


Megint csak köszi!
Üdv.
Malacka
Malacka
 


sziasztok, újra itt. A nyári topok, kissé "konzervatívabbá" váltak mostanság, biztos a fagyok miatt. Ami eddig köldökig kivágott dekoltázs volt, mostanra egy-két centivel feljebb került,da azért a tüdõgyulladás így is garantált.
Képzeljétek ma nagyon teteszett láttam egy nõt, persze azt a tipikust, volt vagy negyven, de a ruha azért összetartotta a dolgait, Szörnyû volt, feszített a dagadt 60 körüli pasija mellet, aki ránézésre 3-4 szintes házban lakik, a nyaralók mellett.Meglepõdtem, mert ezek a vén fószerok inkább a huszas csajokra buknak, lehet, hogy a huga volt? Viccet félretéve lassan az idõ miatt csökken a pucérok száma, na persze biztos a vastag bunda alá öltöznek és a PLázákba még mindig villognak. Tegnap voltunk aMOM-ba a dárió miatta, imádja a lányom, hát ott aztán volt kavalkád.Még valami, láttátok volna, hoyg egyes énkeesek (Szandi, Xantus Barbara) milyen iszonyúak, hát a bõrük hasonlít a Hold felszínére. A táncosok, akik a tv-bõl nagy izmos pasiknak tûntek, 150 cm-res negyven kilós fickók, a lányokon sok a festék, de a tv-be ez csak így jön át. Nem tudom, a tv-bre, PLay Boy-ba akárki lehet szép, a fények, smink stb nagyon sokat segít.Üdv Dóri
molnam
 


Sziasztok!

Csak annyit mondanék: Reneszánsz!
Akkoriban tudták mi a szép!Kép Építészettõl kezdve a festészeten át a nõk gömbölydedségéig. Hiszen ha a nõn van mit nézni, fogni, megmarkolni (elnézést, de a párom is ezt szeretiKépKép), az egyben a termékenységet is jelenti. Régen ha valaki 20 kg volt vasággyal azt nem tartották valami szépnek sõt termékenynek sem.

Nem biztos hogy a forrásaim igazak, de ugy tudom hogy ezt a kóros soványságot tényleg egy anorexiás modell inditotta el, méghozzá valami hires modell. Kate Moss vagy valaki hasonló, nem tudom.

Csak plaza cicákról volt szó, de hol vannak a placa cicafiúk????? Mert láttam jó pár ilyet isKép
üdv.
sasha
sasha
 


Sziasztok!

Twiggynek hívták, és a 60-70-es években volt nagyon híres.

Amúgy azt tudtátok, hogyha a testsúlyhoz képest a zsír aránya 10% alá csökken, a fogamzásképesség gyakorlatilag megszûnik?

Puszi:

Dia
Dia
 


Azt olvastam, hogy már Erzsébet királyné is ezzel küzdött.
A zsírszövet arány a nõnél átl. 20% ez mûszerrel mérhetõ.A mai kornak megfelelõ, nem túlsúlyos, és nem is piszkafa, átlag nõ(ebbõl azért sok van) e körül mozog. Aki sportol valamit annak általában kevesebb. Amikor aktívan sportoltam nekem versenyidõszaktól függõen 8-14% között volt. Egy ismerõsöm soha sem sportolt, de állandóan diétázott, egy deka izom sincs rajta,bocs, de ha bárhol hozzáérek, mindenhol puha, szóval 34%!!! volt mérésnél, és nem volt 55 kg sem a 168 cm hez.
A fogamzóképességel tényleg van összefüggés, de a túlsúly is negatívan befolyásolja a teherbeesés lehetõségét.
Alkati tipológia, hogy ki milyen, de általában tiszta típus nincs, vagy elég ritka.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


azt olvastam, hogy a kamasz lányoknál az elsõ menzeszt is befoylásolja, hogy mennyi a zsír százaléka. sokkal késõbb jön meg a túl sportos, vagy nagyon vékony lányoknak.
Molnam
ui.:elhiszem, hogy a túlsúly is rossz, mind esztétikailag, mind egészségileg, de a mai divat túlzás.
molnam
 


Egyébként ma, egy átlagos középiskolai osztályban sajnos több a duci, mint a normál alkat.
Az elsõ menzeszt persze, hogy befolyásolja, de a többit is a zsír%. Anno mikor versenyidõszakok voltak, kb. 6-8 hónapokig nem menstruáltam, mondjuk nem is hiányzott. Szerencsére egyre több tini látja be a mozgás, a sport fontosságát, ami csak egészségesebbé, szebbé tesz. Az ellen, hogy milyen a mindenkori jelenkor ideálja, tenni nem igazán lehet.Ha visszatekintünk 80-as évek: nõies formák,pl. Kim Basinger sem volt kimondottan anorexiás, 60-as évek: nagy mell, darázs derék, is inkább az önkínzások isdeje volt, ekkor kezdõdtek az elsõ mellplasztikák, pl. 50 évet:Háború utáni, rosszul(alul) táplált lakosság, sok munkásnõ(itthon)erõs nõ tipus, két világháború között a fiús soványság, dohányzás, ivás, elõtte fûzõk rettenete, sápadság, vérszegénység divatja, a középkor testetlensége alól csak a reneszánsz hozott némi feloldozást. Jólét: kövérség, más kérdés, hogy a lakosság nagy%-ra mi volt érvényes, mert nem a jólét.
Szóval aki éhen akar halni, nosza,de jópéldával elejét lehet venni a kamaszkori, amúgyis érzékeny súlyproblémáknak.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Én sem tartom jónak ezt az irányt, mármint, hogy mindenki fogyózik és csontsovány akar lenni, bár szerintem nem minden vékony lány anorexiás.
Itt vagyok pl én aki tényleg nagyon vékony vagyok és én sem bánnám ha kb 10 kg-mal több lennék, de egyszerûen nem tudok. Rendesen étkezem, nem vagyok vegetáriánus, imádom az édességet, (nem telik el olyan nap, hogy ne ennék) mégis elég vékony vagyok. Ilyen géneket örököltem, mégis szerintem aki nem ismer, az azt gondolja szerintem, hogy anorexiás vagyok. Strandra nem is szívesen járok csak a család miatt. Na ott látom az emberek arcát, szinte a fejükbe látok tudom mit gondolnak, bár talán már egy kicsit javult a helyzet. Nyáron a Balatonnál megismerkedtünk egy családdal, ott a nõ meg is kérdezte, hogyhogy ilyen sovány vagyok nem vagyok beteg vagy anorexiás? A szülés után sem maradt rajtam semmi plussz kg sõt.
Van aki irigyli hogy ilyen vékony vagyok, bármit megehetek stb.
Kedves sasha! A Te párod lehet, hogy a dundi nõket szereti de nem valószínû, hogy ez az átlag. Az én párom a vékonyat szereti, neki és vagyok a tökéletes. Szerintem egy vékony csinos lányon is van mit nézni és fogni, na nem hájat az biztos. Minden embernek más típus tetszik és ez így van jól.
Én azt nem értem hogy mért van az, ha egy kövér ember végigmegy az utcán az már fel sem tûnik senkinek, nem beszélnek róla az emberek, a strandok nem forognak utánna, viszont ha egy vékonyabb, soványabb embert látnak akkor már egybõl arról sutyorognak hogy biztos anorexiás. Lehet, hogy majd 20 év múlva már ez sem lesz olyan "feltûnõ". Egyébkét szerintem sok nõ szeretne legalább egyszer egy napra olyan vékony lenni mint a modellek csak nem merik beismerni.
Félreértés ne essék én nem pártolom a túlzott soványságot, sõt sokszor felháborit mikor látok egy-egy riportom anorexiásokkal vagy bulimiásokkal egyszerûen nem értem õket.
De van aki ilyennek születik..
Üdv
Üdv
Ata
 


Ata!

Minden ember más! Ebben tökéletesen igazad van. Nem akartam általánosítani, mert nem igy van, de azt hittem ez egyértelmû. Ha félreérthetõ voltam, akkor 1000 bocsánat.
Irigy Kép vagyok hogy bármit megehetszKépKépKép Én csinálhatok bármit nem sikerül foynom, számolhatom a kalóriákat, koplalhatok a súlyom stagnál. Ha meg kicsivel többet, vagy késõbb eszem akkor csak úgy röppennek fel rám a kilók hogy el semhiszem. Most hogy babás lettem, meg pláne Kép. Elõzõ hozzászólásommal csak bátoritani akartam legfõképpen magamat, hiszen hiába megyek be a boltba, a legnagyobb nõi naci sem jön fel csak a csípõmigKép Kénytelen vagyok olyan elasztikus anyagból készült nacikat hordani amkik csinosan ugyan de semmi különleges nincs benne, nem követi a divatot, amit én szivem szerint követnék...

Molnam, Zsomimama!

Én kicsinek is dagadt voltam 6 hónaposan 12 kg. Hihetetlen? Pedig igaz, anyukám tejétõl hiztam el de alaposan. A menstruációm 10 évesen jött meg, volt is nagy riadalom és nem akarom a részemrõlKép Kénytelen voltam felnõtt lenni, mert mindenki mondta hogy ha megjött akkor én nagylány vagyok kész felnõtt... Nem kívánom senkinek.

Kép
 
 


Itt egy kis történet: a buszon utaztam és láttam, hogy egy fiatal párocska kb. 18 évesek lehettek ült egymás mellett. A csaj, ahogy felállt a székérõl, azt hittem hátast dobok olyan vékony volt. Kb. úgy nézett ki, mint egy ufónauta, de még annál is vékonyabb volt. Alig tartották össze az inak. Azon kezdtem gondolkozni, hogy a pasija a csjnak, vajon az erõltette a csajra a fogyózást, remélem csak betegség volt, bár nem hiszem. Tehát, ha mégis a pasija erõltette a fogyást rá, ilyen mértékben, az ilyen csávesz nem normális, meg kéne ütni de rendesen.
Névtelen
 


Sziaztok!

Nekem most nagyon más jutott errõl a témáról eszembe. Adva vannak a vékony- és nagyon vékony lányok. Tegyük fel, hogy férjhez mennek, egy olyan pasihoz, akinek épp ez tetszett bennük, hogy õk ilyen vékonyak.
Elsõ pont, akar-e valaha gyereket? Lévén számol a következményekkel.
Második pont, sikerül-e neki? Lévén a kóros soványság többnyire káros a mensire, a petesejtek megérésére.
Harmadik pont, ha sikerült neki és szült, kell-e utánna a férjnek? Hiszen többnyire valami marad rajta, avagy egyszerûen csak megváltozik az alakja (a csontok szélessége, medence, csipõ). Utána jöhet a depi, a férj is vagy bevallja vagy nem, hogy ez már nem tetszik neki, hisz neki épp a soványsága tetszett. Mi lesz így ebbõl?
Summa: milyen élet vár hosszú távon egy ilyen lányra?

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Bocsi,csak gyorsan írok,mert megyünk napozni.
Ildi,én pont azok közé a nõk közé tartozom,akikrõl eszmét futtattál.Nem tehetek róla,világéletemben "csontsovány" voltam.Ha ettem,ha nem ettem.Százhetvennégy centi és ötvenkét-ötvenöt kiló.
Én is férjhez mentem és kilenc hónapja megszületett a kislányunk.Én terhességem alatt huszonhárom kilót híztam,de számomra akkor nem ez volt a lényeg.Szülés után persze már nagyban foglalkoztatott.Azt hiszem,ez normális.
Most újra ötvenhárom vagyok.Keményebben fogyóztam az elején,de utána már egyáltalán nem,és így lettem újra a régi.
Elsõre sikerült a baba,tehát úgy látszik,én nem tartozom bele ebbe a soványságról és fogamzókésségrõl vett átlagba.Gondolom,nem én vagyok az egyetlen.
Következõkben:rajtam semmi nem maradt mostanra;az alakom is a régi.Nem mondom,szerintem a hasam-legalábbis azt veszem észre,mintha lötyibb lenne-,de totál lapos.Inkább befelé áll,mint kifelé.A férjem naponta elmondja,mennyire csinos vagyok,és ugyanolyan féltékeny,mint régen./Ne értsetek félre,nem dicsérem magam.../Bárhová megyek,megnéznek a férfiak,és mindezt csak azért írom,hogy lásd a másik oldalt is:Én is ide tartozom,de nem foglalkozom vele,nekem ez a természetes.Engem nem érdekel,ki hogyan néz ki,mindenki tegye azt,ami neki jól esik.Engem sem foglalkoztat,ha valaki száz kilón -esetleg-fölül van.
Hogy milyen élet vár rám?Jelenleg boldogok vagyunk,egy normális,hétköznapi család.Hogy el fogok-e válni?Nem tudom.Erre nincs garancia.
A szülés utáni szex nagyban függ a papa pszichés lelkiállapotától is,nem csak attól,hogyan nézel ki.Ha attól függ,akkor ott valami nagy baj,esetleg "agybaj" van.Gondolom,senki nem egy kamaszhoz ment férjhez.
A férfiaknak ugyanolyan nehéz helyzet a megváltozott családi stb... állapot feldolgozása,mint nekünk nõknek.És mint tudjuk,õk általában ritkábban szánják rá magukat egy pszichológiai "lelki ápolásra",mint mi.De ez már más téma.
Magamnak így vagyok jó,így fogadom el a testem.

Ne haragudjatok,de talán nem mindenki szeret ilyen vékony lenni,mégis ez van,ezt kell szeretni.

Üdv.
Kriszti.
Minden ember más.
Kriszti.
 


Kedves Ildi!

Hasonlókat tudnék írni , mint Kriszti. Én is vékony vagyok, a teherbeeséssel semmi gond nem volt, most várom a második a babát, a menstruációm is rendesen megjött mindig, és szülés után egy-két honappal úgy néztem ki, mint a terhesség elején, sõt egy két kg-mal kevesebb is voltam, pedig nem tettem érte semmit. Én örültem, bíztam benne, hogy marad rajtam valami, bár tény, hogy az a 13 kg amit a terhesség alatt híztam csak a hasamora jött, nem lett vastagabb sem a karom sem a combom. Szerintem ez teljesem alkati dolog.
Üdv
Kata
Kata
 


Azt hiszem félre vagyok kicsit értve. Nem az alkatilag soványakról akartam írni, hanem az indító írásnak megfelelõen a szándékosan soványságra törekedõkrõl.
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Már ne is haragudjatok, de nem vagytok ti egy kicsit irigyek???

Érdekes, hogy általában a súlyfelesleggel küszködö nök szokták szidni a vékony nöketKép
Én elhiszem, hogy nem mindenki tud lefogyni olyan súlyra amilyenre szeretne, de ha valakinek ez sikerül, arra egyböl irigykedni kell és lehordani a sárga földig, anorexiásnak nevezni?
Egy páran közületek akiknek súlyfeleslege van, azok inkább szeretnek sajnálkozni és szidni a vékonyakat, ahelyett, hogy egészségesen kezdenének táplálkozni és feladva a lustaságukat inkább elmennének sportolni.

Molnam! Te is lehordod a "szoliszökevény plazacicákat", de ha téged nem érdekelnek az ilyen lányok, akkor meg minek foglalkozol velük ennyire? Csak érdekelnek, nem? Ha engem nem érdekel valaki akkor egyszerüen nem nézek rá és nem is beszélek róla!

Ha valaki úgy tetszik magának, hogy 50kg-os, akkor az az ö dolga, nem? Ö úgy boldog. És tesz is érte, hogy ilyen legyen vagy csak egyszerüen nem hajlamos a hizásra. Ettöl még nem anorexiás divatmajom.
Más meg úgy "boldog", hogy 80kg-os, remeg a hájtól és csak siránkozik.

Szóval ha titeket ennyire nem érdekelnek a plázacicák, akkor ne foglalkozzatok velük!

Sziasztok, Imola
Imola
 


Imola
Nem 50 kilorol szol a dolog, hanem mondjuk 160 cm es 30 kg holgyekrol... ha eleg ugyes vagyok teszek ide kepet es dontsd el magad tenyleg jo a vekonysag.

Norcsi ugye nem haragszol?

Napocska

Kép
 


Jaj, ne!!!
Névtelen
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

cron