Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok!

Hehéz döntés előtt állok. A férfi akit szeretek és több éve a társam - jóban-roszban - már több mint egy éve finom de jól érthető célzásokat tesz a hajamra. Minden célzásából érzem, hogy azt szeretné ha levágatnám a derékig érő dús barna hajamat, amire mindíg is büszke voltam. Az elmult hónapban nem tagadom többször elbizonytalanodtam, egyszer még egy ollóval be is zárkóztam a fürdöszobába, hogy a kedvére tegyek - de nem tudtam megtenni. Szerintetek mit tegyek, volt valakinek hasonló esete?
 
 


Tudod, én elég radikális vagyok sokszor. Az én véleményem az, hogy ha valóban szeretek valakit, akkor nem akarom megváltoztatni - pláne nem ilyen "kis hülyeséggel". Neked nem kis hülyeség, tudom, sőt. De ő így szeretett beléd, nem igaz? Ha szeret téged, szeressen a derékig érő, dús, barna hajaddal együtt. (Más pasi örülne, mint a majom a farkának, ha a szerelmének ilyen haja volna... Kép)
 


Köszi Virág. Rendes tőled. De mit tegyek?
Látom koránkelő vagy.
 
 

 
 

Lolita 1,
kompromisszum? Fazonigazítás, színezés? Lehet, hogy szívesen látna megújult külsővel, és ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy totál le kellene vágatnod a hajadat. Nálunk egyszer már bejött egy olyan, hogy - a páromnak nem a hossz, hanem a szín a heppje -, mivel elvi okokból nem voltam hajlandó még az ő kedvéért sem szőkére festetni a hajamat, festettem bele csíkokat (egy kis szőkét, egy kis vöröset). Azóta már vörös vagyok, teljesen, és amikor meglátta az új (immár vörös) színt, teljesen odavolt, hogy milyen jól áll. Magyarul lehet, hogy a párodnak csak némi változatossság iránti igénye jön ki ebben a formában. Lehet, hogy egy új ruha, vagy egy új smink, szemöldökforma, körömlakk, a szép hajad más frizurába rendezése vagy akármi is megtenné Kép
Amúgy - ahogy biztosan kiderült - , én is elég radikális vagyok e téren, nekem a külsőmön való nagy változások belülről kell jöjjenek, nem érezném jól magamat külső igényekre - még a pároméra sem - való változtatásokkal.
Üdv
Kriszi
 
 


Kriszti! Jó amit mondassz, én is úgy érzem, hogy belülről kellene jönnie az indittatásnak a külsőm megváltoztatására, de mégsem tudok nagyot lépni.
Az utóbbi időben rendszeresen különböző, formákban feltűzöm, általában észreveszi, dicséri de a vége mindíg az, hogy "látod milyen jól állna neked egy rövid haj, tudod itt hátul jól felszedve". Hát ez az én gondom.
 
 


Lolita
Nekem sokáig hosszú göndör hajam volt és pár éve úgy döntöttem levágatom egész rövidre. Azóta sem bánom. Sokkal jobban áll és könnyebb is kezelni. Pedig egész életemben hosszú hajam volt és sose mertem levágatni. Mégis azt javaslom, hogy amíg Te nem akarod más kedvéért ne tedd, mert nem fogod jól érezni magad az új bőrödben. Viszont ha már nagyon unod a párod nógatását esetleg visszalőhetsz a saját fegyverével úgy, hogy Te meg azzal noszogatod, hogy jól állna neki a bajusz vagy szakáll növessze meg esetleg ha van vágja le Kép
Kriszta

Kép

KépKép
 


Szia Nyanya!

Tényleg nem "fájt" ahogy vágták?
Csodálom a bátorságod. Megfontolandó a bajuszos ötleted. Köszönöm.
 
 


Lolita
Sokáig gondolkodtam én is, hogy levágassam e. Igazából a barátnőim már régóta mondogatták, hogy jó lenne. Először csak vállig (kicsit felette) érőre, aztán hátul felnyírtra. Tényleg sokkal jobb. Hidd el nem "fáj" Kép, de azért izgultam a végeredményért. Barátnőid mit mondanak? Nem bíztatnak, hogy vágd le?
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta!

Jólesik, hogy biztatsz. Tudod már arra is gondoltam, hogy a férjem kezébe adok egy ollót és vágja le ő ha annyira akarja.
 
 


NE TEDD !
Tényleg ne vágasd le addig amíg nem szeretnéd Te is. Ha csak a férjed kedvéért vágatnád le az szerintem állandó vitaforrás lenne a későbbiekben. Én nem tudok tanácsot adni, hogy levágasd e, mert sose láttalak, de ha sokan mondják barátnők is, akkor fontold meg.

Kép

KépKép
 


Kriszta!

Most vagyok csak igazán benne a pácban.
Képzeld! Felkínáltam a férjemnek - mikor ismét a hajamat markolászva ecsetelte milyen is lenne .... -, hogy vágja le ő ha tényleg ezt akarja. Mire ő egy kicsit elbizonytalankodott, de aztán annál nagyobb lelkesedéssel kezdett az interneten rövid frizurákat keresgélni. Szerencsémre még nem találta meg az "igazit"
 
 



Kriszti!

Köszi a címeket- a "bumeráng" visszaütött - jobb, ha tényleg együtt válasszuk ki. Bevallom egy kicsit tartok az egész fodrászosditól. Képzeld már szerzett valamelyik rokonától egy kézi hajvágógépet - mondván ezzel majd jól fetudja nyírni hátul.- Hát ez van...
 
 


Lolita!
Nem lenne jobb, ha inkább elkísérne egy fodrászhoz? Merész dolog, hogy Ő vágja le. Vagy netalántán fodrász a férjed?

Kép

KépKép
 


Kriszti!

Nem, nem az, de most úgy lelkesedik, hogy ez szinte kivan zárva. Legfeljebb majd utánna, ha még marad valami amit lehet tovább vágatni.
 
 


Lolita!
Szerintem azt kell eldöntened, mennyire fontos neked, hogy fenntartsd a párod érdeklődését magad iránt. Ha tényleg sokat jelent neked, nem sokat gondolkozol, levágatod. Semmi visszavonhatatlan nem történik, ha nem tetszik, megnövesztheted újra. Neki viszont boldogságot okozol, lehet, hogy fellángol tőle. Úgy gondolom, hogy a magadról magadban őrzött képhez ne ragaszkodj annyira, merj változtatni, próbálkozni, kísérletezni. Őszintén szurkolok neked, hogy ez segítsen megőrzni a párod szerelmét.
Ila
ila
 
 


Ila!

A Te kedves és bíztató szavaidat is köszönöm.
Igazatok van.
Olyanra vágja amilyenre csak akarja, szerencsére van bőven, a kb. 65 cm hosszúságból van mit levágni.
Döntöttem.!!
 
 


Lolita,
szorítok!!!
Én éppen most növesztem újra Kép

Nyanya,
tök jók a linkek Kép

Üdv
Kriszi
 
 


Lolita
Ha végleg döntöttél és levágatod, nem küldesz egy képet, hogy milyen lett? Na meg arrol is, hogy milyen volt.
Örülök, hogy tetszik a link, remélem találsz köztük számodra is megfelelőt.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Lolita szorítok neked. Majd írd meg, hogy megtetted-e? Én is vágatás előtt állok, nekem a fenekemig ér, és gesztenybarna. Még nem tudom milyen legyen, de elegem van belőle.

Emő
 
 


Szia Emő! Sziasztok lányok!

Megtörtént. Amilyen nagyon tartottam a hajvágástól, olyan kellemesen csalódtam. Mint akit kicseréltek.
Fényképet azért nem teszek közzé mert nem szeretem magam mutogatni. De őszintén mondom, hogy jobban sikerült mint gondoltam.
Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy mégsem a férjem vágta le, hanem hívtunk egy segítséget, méghozzá innen a fófumból találtunk rá.
Egyenlőre sziasztok, majd még mesélek..
 
 


Lolita!
Gratulálok Kép
Természetesen a fényképet csak magánban gondoltam az emailemre, de nem erőltetem. A lényeg, hogy jobban érzed magad. És mit szólt a férjed? Gondolom örül.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta!

Igen már mindenki nyugott és jókedvű.
Szerencsénk volt, hogy rátaláltunk Olala-ra.
 
 


Lolita!

nem meséltél bővebben.Kép Milyen volt, milyen lett stb. Megöl a kíváncsiság. Kép)))
 
 


Szia Emő!

Én már túlvagyok a hajrövidítésen. Hétfőn megtörtént, de még mindíg a hatása alatt vagyok.
Nem bántam meg, tetszik a rövid haj, komolyan mondom könnyebb lett a fejem. Nem is gondoltam volna, hogy ez ilyen jó érzés. És a férjemnek is tetszik a változás. Régóta mondogatta, hogy úgyis mindig össze van gumizva, akkor meg úgysem érvényesül, hogy milyen hosszú és ennyi erővel le is vághatnánk. Kitaláltunk közösen egy szakember segítségével egy jó frizurát, amit ezután magam is tudom kezelni - nagyon jó.
Nem akarlak biztatni, hogy vágasd le a hajad, de ha úgy döntessz szivesen megadom a fodrászom elérhetőségét. Az Én email címem:
 
 


Lolita!

Irtam egy mailt!
 
 


Köszi, megnézem.
 
 


Haj, de megállt itt az élet....
 
 


KELLEMES ÜNNEPEKET
MINDENKINEK

Lolita
 
 


Szia Emő!

Döntöttél már, hogy milyen frizurát szeretnél?

Pár évvel ezelőtt én is levágattam derékig érő, barna hajamat kb. vállig érőre, de én Lolitával ellentétben nagyon megbántam. Azóta megint megnövesztettem, és elhatároztam, hogy amíg egészséges, addig mindenképpen marad hosszú.

Boldog új évet mindenkinek!

Kati
 
 


Szia Kati!

Lehet, hogy még én is egyszer újra megnövesztem, de egy ideig még élvezni akarom a rövidet. Most nagyon jól érzem így magam. Tisztára könnyű lett a fejem. Neked nem volt ilyen érzésed?
Milyen hosszúra nőtt meg most a hajad? Olyan mint azelőtt volt?
B.Ú.É.K.
Lolita
 
 


Szia Kati!

Még nem döntöttem, rövidet szeretnék, de nem vagyok teljesen biztos benne.
Nem szeretnék olyat tenni, amit később megbánnék. Még gondolkodok...

Emő
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek B.U.É.K!

Lolita
Szerintem, ha évek alatt megszokod a hosszú hajat, és egyszer csak hirtelen, egyik pillanatról a másikra eltűnik a derékig érő lófarok a tarkódról, az mindenképpen egy elég új és furcsa érzés. Ezt én is átéltem, de nekem "hiányzott" a hajam, valahogyan nem tudtam a röviddel semmit sem kezdeni.
Amúgy nagyjából olyan hosszú, mint azelőtt volt, majdnem a derekamig ér. Jövő héten akarom a végét egy kicsit rendbe hozatni, úgyhogy most pár centit rövidülni fog.

Emő
Szerintem jól gondold át, de ha úgy érzed, hogy változtatni szeretnél, akkor változtass! Esetleg kipróbálhatnál valami köztes megoldást is, mondjuk egy hátközépig érőt...

Kati
 
 


Sziasztok!
Most találtam csak ide. Csak azt szeretném elmesélni, hogy mikor összejöttünk a férjemmel mindkettőnknek hosszú haja volt. Nekem derékig ért, neki a háta közepéig. Amikor összeköltöztünk, akkor egyszer leültünk és levágtuk egymás haját. Mintegy rituálisan, hogy elkeltünk. Nagyon jó frizurákat nyírtunk, és azóta is egymás haját mi vágjuk. Nem jártam azóta fodrásznál. Kép Mostanában ugyan megint hosszú az enyém, de ez nem nagy ügy, mert kb két év alatt nő meg hátközépig. Kép

Lolita nagyon örülök, hogy végül ilyen jól sikerült a hajvágás!

Zsunya

 
 


Zsunya!

A történetetek nagyon tetszett, aranyosak lehettetek, mikor egymás hajának levágásával, mintegy "eljegyeztétek" egymást. És milyen merész közös döntés, minden elismerésem Nektek.

Emő! Neked is csak BÁTORSÁG!
Sziasztok Lolita
 
 


Kati!

Amúgy Én is arra az érzésre gondoltam amit a hosszú haj hiánya okozott és ami most nekem a rövidülésben tetszik. Ma láttam a baumax árúházban egy rövid "tüsi" frizurás lányt és nagyon jól állt neki. Nekem ugyan, hogy állna?..
Ismét jól megnőtt a hajad, biztos megint jól áll Neked. Szoktad balzsamozni, hogy nem töredezzen nagyon a vége? Én idönként alaposan átkentem az hajamat amikor még hosszú volt, de nem szerettem, mert nagyon időigényes volt, de megérte. Nekem a fodrászom azt mondta, hogy érdemes havonta egy keveset szükség szerint 1-1,5 cm-t levágni a végéből és nem pedig ritkábban 10 cm-ket.
Jó "hajazást" szia
Lolita
 
 


Szia Lolita!

Én egy ideje a Dove normál hajra való sampont, illetve külön balzsamot használom, ez vált be a legjobban. Balzsamozni mindig szoktam, igaz, hogy kissé időigényes, viszont sokkal egészségesebb tőle a hajam. Amúgy hetente 1x szoktam hajat mosni, általában vasárnap délután. Bár mostanában inkább akkor, amikor a (jövendő) férjem ráér, mert dec. 13-án "sikeresen" begyűjtöttem egy kéztőcsont-törést, úgyhogy a bal karom azóta vállig be van gipszelve. Holnap reggel kell mennem kontrollra, remélem pozitív dolog történik velem...
Fodrászhoz kb. 3 havonta járok, szerencsére a vége nem szokott olyan mértékben töredezni, hogy emiatt kelljen többet vágni belőle. Egyébként pont holnap délután készülök fodrászhoz, de most csak annyit akarok vágatni belőle, amennyit muszáj, inkább csak a végét szeretném megigazíttatni.
Lolita, Neked mennyi ideje volt hosszú hajad? Máskor is próbáltad már a rövidet, vagy ez az első alkalom?

Kati
 
 


Kati!

Megszületésem óta folyamatosan hosszú, általában a derekamig, vagy még attól is hosszabb volt a hajam.
Illetve egyszer még ált.isk. 4.-ben a nyári szünetben Édesapám 2-3 pohár v.bortól vezérelve úgy döntött, hogy abban a nagy melegben majd Ő "megszabadítja a kicsi lányát attól a nagy meleg loboncától". A felajánlott táblás csokival és egy üveg cólával sikerült megyőznie és én önként beültem a fodrászszékké előlépett camping székébe.
Szegény anyám nem ismert rám olyan jól sikerült a hajvágás. Jó rövid lett, amit anyám kívánságára egy közeli fodrász fiús, úszásra is alkalmas frizurává rövidített. Ahogy vissza emlékszem hamar túl tettem magam rajta. Azóta csak nőtt-nőtt és hosszú volt mostanáig. De most is azt mondom, hogy már előbb kellett volna levágatnom. Azóta a férjem mint valami új asszonyt kerülget kényeztet, sikerélménye van.
Hű de késő van..... szia

Lolita
 
 


Lolita!

Szerencsére nálunk a párom nem szeretne megszabadítani a hosszú hajamtól. Sőt, inkább szereti, hogy hosszú.
Lehet, hogy később az én életemben is eljön egy pont, amikor levágatom, de fiúsan rövidet biztos, hogy nem szeretnék.

Szia!
Kati
 
 


Kati!

Most az én hajam sem fiusan rövid. Annyira bátor azért nem voltam.

Lolita
 
 


Sehol semmi..
 
 


Mostanában tényleg kicsit kihalttá vált ez a fórum...

Emő, Neked már sikerült döntened?

Kati
 
 


Én már túl vagyok az egészen. Saját magamnak csináltam, jó rövidre kellett vágni, mert göndör vagyok, így legalább nem áll szanaszét, és nem igényel olyan sok időt reggelente.
Most egyelőre élvezem, hogy rövid.

Emő
 
 


Azt hiszem - most, hogy Emő is levágatta -, már csak nekem van ebben a fórumban hosszú hajam.

Kati
 
 


Hát, csak ajánlani tudom, hogy kövesd a példánkat, nagyon jó érzés. Persze te döntöd el!

Emő
 
 


Sziasztok,
hogy színesítsem a palettát, én meg most növesztem Kép
Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok van-lessz és volt "hajasbabák"!

Sikerült megint gépközelbe kerülnöm, de az enyém még mindíg szét van esve.
Azért látom jól elvagyunk a hajunkal, vagy ami maradt belőle. A minap tűnődtem el azon, hogy míg hosszú volt a hajam évekig nem kellett járnom fodrászhoz és ez most mennyibefog kerülni.
Számoltam, osztottam-szoroztam és rákellett jönnöm,hogy szinte ugyanannyi a költség a hosszúval is. Negyed annyi sampon, balzsam, melegvíz, villanyáram nem fogy mióta rövid egy hajmosáshoz, két havonta változtathatok rajta ha akarok, a férjemnek nem kell rendszeresen tisztítani a mosdó lefolyókat. Sok kicsi= fodrász.

Ti gondoltatok már ilyenre. Egyébként nem vagyok egy kicsinyes, csak játszottam a gondolattal.

Kriszti! Téged külön üdvözöllek a mi kis társaságunkban. Kati! Csak magadra halgass, hosszú hajjal is kedvelünk Téged. Egyébként is ha szép, egészséges és jól is áll és nem sajnálod rá az idődet, akkor minek is vágatnád le.

Lolita
 
 


Sziasztok!

Én is üdvözlöm Kriszit ismét a fórumban, és örülök, hogy hosszú "hallgatás" után Lolita is visszatért. Annak külön örülök, hogy ezután remélhetően nem egyedül képviselem a hosszú haj "álláspontját", bízom benne, hogy lesz, aki egyetért velem.

Kriszi! Mióta növeszted a hajadat? Milyen hosszú volt, amikor elkezdted, és milyen hosszút szeretnél? Hol tartasz most a növesztésben?

Emő! Köszönöm a jótanácsot, de - remélem nem sértlek meg vele - egyelőre biztos, hogy nem fogadom meg. Azt hiszem, hogy a hosszú haj hozzá tarozik a személyiségemhez, és rövid hajjal nem érezném jól magam (mint ahogy pár évvel ezelőtt sem, amikor levágattam vállig érőre). Lehet, hogy egyszer én is megunom, és rövidet szeretnék, de egyelőre semmiképpen sem.

Lolita! Köszönöm a bíztató szavaidat! Hogy jól áll vagy sem, arról én inkább nem mondanék véleményt (lehet, hogy nem lenne objektív), de a páromnak például kimondottan tetszik, és nekem az ő véleménye a legfontosabb. Szerencsére egészségesnek is mondható, vágás után kb. 2 hónappal szokott elkezdeni a vége kicsit töredezni, ez viszont könnyen karban tartható. Más problémám szerencsére nincs vele.

Szerintem a rövid hajjal is ugyanúgy kell törődni, ha azt szeretnéd, hogy egészséges és szép legyen. Kicsit kevesebbet, kicsit másképp, de az biztos, hogy az is ugyanúgy időbe és pénzbe kerül.

Kati
 
 


Sziasztok!
Most találtam rátok. Nem sértegetésböl írom, (késöbb kiderül), de kicsit vicces, hogy mi nök milyen dilemmákban szenvedünk. A pasik, nem igazán variálnak ennyit, söt nevetségesnek gondolnák, hogy még eszmecsere is folyik erröl.
27 vagyok, kicsi koromban derékig ért a hajam, aztán bedaueroltattam, ekkor jól megfáztam, 5 napig ki sem keltem az ágyból. El tudjátok képzelni, hogy hogyan lehet azt a loboncot kifésülni? Eredmény olló. A nagyi mikor meglátta, hogyan tértem vissza a fürdöböl, szó szerint elájult.
Lolita: mikor olvasni kezdtem az oldalt, azt akartam írni, hogy nem hiszem, hogy rövid, vagy a hosszú haj eldöntheti, hogy mennyire szeret a párod. Aztán eszembe jutott, hogy volt egy srác aki mindig copfoztatta a hajam, megtettem. Kb.9 évig fekete voltam, mert minden férfi kívánsága ez volt. Aztán mikor ezek a kapcsolatok véget értek, hol boldogan lobogtattam a csurka helyett, (megvolt az ellenszenv a pasiban akinek nem tetszett) vagy átfestettem vörösre, szökére.
Szóval mi nök nagyon emancipáltak vagyunk, meg nagyon erösek, de mégiscsak nök. Jelenleg hosszú, vörös a hajam, persze aki meglátja a fekete kleos képeket, rögtön levágattatná velem. Bár ott 10 évvel fiatalabb vagyok, lehet hogy nem a hajam miatt nézek ki jobban. Talán az a legjobb döntés, hogy melyikben érezük magunkat jól. Persze, ha még nem volt másmilyen...
 
 


Szia Kati!

Jut eszembe hogy van a kezed? Meggyógyult már? Vagy még mindíg a párod ápolja a hajad?
A mielőbbi gyógyulás reményében üdv.

lolita
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

cron