Új privát üzeneted érkezett!

zemi53:
Szerintem mindenféleképpen segítenek ezek az oldalak.Ha már valaki megnézi az az első lépés,kétségei vannak azzal kapcsolatban,hogy lehet,hogy depressziós.Ha elolvassa az infokat,tüneteket,lehet hogy rádöbbenti a valóságra és segítséghez fordul.szóval az első lépést az oldal segítségével teszi meg.Az oldal felkelti az emberek figyelmét erre a problémára,és ez nagyon fontos!
 


kamilla85 írta:zemi53:
Szerintem mindenféleképpen segítenek ezek az oldalak.Ha már valaki megnézi az az első lépés,kétségei vannak azzal kapcsolatban,hogy lehet,hogy depressziós.Ha elolvassa az infokat,tüneteket,lehet hogy rádöbbenti a valóságra és segítséghez fordul.szóval az első lépést az oldal segítségével teszi meg.Az oldal felkelti az emberek figyelmét erre a problémára,és ez nagyon fontos!


Szerintem is az a lényeg, hogy tudd, hogy mi is történik veled mert akkor tudsz csak elindulni a megoldás útján.
 


Nekem is ez a véleményem, mint nektek,első lépésnek jó lehet. Sok hasznos információt találnak ami mindenképp segíthet a gyógyulásban. Több ilyen oldal kéne!
 
 

 
 

épp most olvastam az oldalt.Sok mindent megmagyaráz,lehet orvostól kérdezni,szerintem nagyon jó.de néztem a fórumot is és az nem tetszett,hogy olyanok beírnak akiknek semmi problémájuk (ezzel még nem lenni semmi baj),de még ráadásul legkevésbé sem megértőek a szenvedőkkel,lebutázzák őket,hogy miért nem tudnak a jó időnek örülni...az jó,hogy neki semmi problémája,de inkább segíthetne,mint hogy még jobban lehúzza azt,akinek van.az ilyen embert nem bírom megérteni...
 


Igen ez az orvosos dolog nagyon jó az oldalon.

Azokat is megértem részben akik csak úgy beírnak. Ők nem tudják átérezni hogy milyen és mivel ők még nem élték át úgy gondolják nem lehet annyira rossz ....! Ők kívülről csak azt látják hogy van egy ember aki siránkozik és semmi nem jó neki. Ez egy "normális embernek" nehezen megérthető ha még nem tapasztalta. Sok embert kiakaszt elsőre de utána ha átérzi/megérti akkor már próbál segíteni....
 
 


hát akkor reméljük h majd az illető is rájön és próbál segíteni.
 


Korábban írta valaki zsófifikának, hogy ne gondoljon az egészre, de szerintem ez nem megoldás, vagy legalábbis csak félmegoldás. Persze fontos, hogy ne hatalmasodjon el rajta ez az érzés, de lényeges kideríteni azt is, mi okozza ezt az érzést.
Biztos kapcsolódik valamilyen élményhez, korábbi betegséghez, érdemes felkeresnie valakit.


Valahogy rá kellene jönni,hogy mitől van és azt szerintem jól kibeszélni magából.Lehet hogy elfojtott magában valami régi sérelmet és ez okozza.Minden érzést,dühöt,bánatot kiönteni,szerintem az mindig segít.Valaki közelállónak,család,barát,szerelem,ha akkor sem lesz jobb,akkor egy szakemberhez fordulni.De elnyomni magában szerintem sem szabad.
 


Én is azt tudom tanácsolni,hogy az orvossal várj a végsőkig.Nagy valószínűséggel a közelállók jobban megértenek Téged ,és persze nekik sokkal könnyebben meg is nyílsz.
 


Megnéztem én is a [szorongok.hu] oldalt, jónak találom nagyon. Kíváncsi vagyok, az ottani szakemberek mennyire elismertek a témában.[/url]


szerintem jó szakembereket szedtek össze,és legalább akinek nem volt bátorsága vagy esetleg anyagilag nem engedheti meg magának,az így is kérdezhet emailbe és biztosan tudhatja,hogy választ is kap rá.
 


Üdv Mindenkinek!
Nem akarok itt reklámot csinálni más fórumoknak, de az Indexen működött egy nagyon jó depresszióval, mániás depresszióval foglalkozó fórum, nagyon jó fej emberek voltak fent.
Én kb. 2-3 évvel ezelőtt rendszeresen olvasgattam. Volt egy nagyobb hullámvölgy az életemben, amikor eléggé magam alatt voltam, de szerintem ha látja az ember, hogy másnak is vannak hasonló, vagy még komolyabb problémái és próbál segíteni másoknak, akkor kicsit könnyebb :)

Az akkori párom nem igazán értette meg a depressziót, de szerencsére időben rájöttem, hogy pont ő az egyik kiváltó oka.
Azóta van egy kiegyensúlyozott kapcsolatom, tündéri kislányom és most várom a 2. babát! Féltem, hogy depressziós leszek a szülés után, de nyoma sem volt!

Szerintem az a lényeg, hogy találjuk meg a depresszió okát és ne féljünk változtatni rajta! Ha kell pszichológus segítségével, gyógyszerekkel, ha nem szükséges, akkor barátok, ismerősök segítségével. Nagyon nehéz az 1. lépés kifelé a gödörből, de mielőbb megteszi valaki, annál jobb :)

Szép napot mindenkinek!
Tüncianyu
 


sziasztok,

én picit most megint rosszabbul vagyok. bár itt a nyár és a szorongok.hu-ról is kapom a boldogító mailt, ami tök klassz, mégsem érzem magam kirobbanó formában.
megfeneklett a párkapcsolatom és a karrierem sem halad előre olyan ütemben, ahogy én azt szeretném..:(
a családom messze vannak, a barátok elfoglaltak, nem igazán tudom senkivel megbeszélni ami bennem van..:(
 


zsuzska24 velünk itt megbeszélheted a problémáidat nyugodtan, bár jobb lenne vmi élő ember aki vigaszt nyújt neked! a boldogító emailek is jók, és kedves dolgok, de sajnos egy idő után az is megszokott lesz! arra nem gondoltál hogy keresel egy pszichológust akivel beszélgethetsz? nem olyan mint egy köyeli baráttal beszélgetni, de jobb a semminél, valaki mégis meghallgat és ez fontos azért


nem tudom, halogatom a dolgot igazság szerint, h hátha holnap már jobb lesz, vagy legalább a jövőhéten..:(
én mindig elismertem a pszichológusokat, most mikor rám kerülne a sor, mégsem merek menni..:(
igyekszem tenni a párkapcsolatért is, de nem érzem h a kedvesem ebben társ lenne..:( és ez az elszomorító. lehet tudnom kellene kilépni ebből, én mégsem merek..
 


zsuzska,
nem elég a boldogító és vidító levél neked.
Kell egy szakember aki meghallgatja a problémádat részletesen és ennek függvényében megoldást talál neked.
Nem hiába hívják szakembernek.
Persze azért jólesik néhány megértő szó is amiket most kapsz.De ezek nem mutatnak utat.Neked pedig arra lenne szükséged.
 


tudom, igazad van. a múltkor pont én javasoltam másoknak, h ha baj van, menjenek szakemberhez..
tudjátok mostanában nagyon rosszul alszok és van h hazafelé a metrón hirtelen zokogni kezdek. úgy érzem, megfeneklett az élete. nincs értelme. csak dolgozok, teszek, megyek, küzdök, a párommal sem az igazi.. így mi értelme van mindennek??
 


legalább belátod,hogy probléma van.
Ez már egy lépés.
A következő az,hogy elmész a szorongásod miatt pszichológushoz.Vagy csak keresel egyet előbb és felveszed vele a kapcsolatot.
De a lényeg,hogy most muszáj lépned.Mert ha nem akkor sose fogsz ebből könnyedén kimászni.
 


megnéztem megint a szorongok.hu-t, amiről a múltkor is beszéltünk.. írtam is egy dokinak.. majd remélhetően válaszol. leírtam neki a-tól z-ig mindent, h mi van az életemmel, h mennyire kiborultam..
h ő javasol e terápiát ebben az esetben, vagy h meddig lenne szükséges az.. most várok és próbálok megnyugodni..
 


zsuzska az életednek mindenhogy van értelme, míg így is, hogy most nem éppen tökéletes! ez egy kihívás számodra, és megtanít sok mindenre! ennek így kell lennie hogy később sokkal erősebb légy


erre gondoltam
Figyeld meg milyen jó lesz érezni a változást pozitív irányban.
Bármit mondani fog azt segítő szándékkal mondja. Remélhetőleg és én remélem is,hogy sokat segít neked majd ez a lépés!
 


én is remélem mert most eléggé kétségbe vagyok esve..
annyira szeretnék kicsit megnyugodni és érzeni h minden rendben megy. pár hete még teljesen jól voltunk a párommal, a meló pedig semmi kihívást nem jelent, napi rutin szinte..:( csak az idegeskedés marad h most kit rúgnak majd ki..:(
 


ne idegesítsd magad a jövő dolgain! te a jelenben élsz és ezzel is kell foglalkoznod! ha a jelenben rendben van minden akkor gondolkodhatsz a jövőn de ne stresszeld magad minden kis apróságon


Zsuzska24
Mint ahogyan már az előző üzenetemben is írtam neked, most is azt tudom tanácsolni, hogy keress fel egy szakembert, hidd el segíteni fog. A szorongok.hu oldal nagyon jó, de ez csak az első lépés lehet a probléma megoldása felé, de nem a teljes megoldás. A szakember felkeresése mellett még azt tudom neked javasolni, hogy próbálj meg valamit sportolni, emberekkel találkozni, és így nem fogod annyira egyedül érezni magad és rosszul. (Én rendszeresen sportolok, és ezeken a helyeken nagyon jó hangulat van)


egyetértek fiatalanyukaval, a legjobb a táraságba van az ember kimozdul a négy fal közül és emberek közé megy. 8) :lol:
 


Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, hogy a társaság a kis sportolás, új emberekkel való ismerkedés, nagyon segít az embernek feledni és a feszültséget levezetni.
 


tényleg a sportot kihagytam, mióta rendszeresen sportlók azóta sokkal jobban megy minden 8)
 


:D Szia, én 1 új felhasználó vagyok! Régen írtál magadról! Mi van veled!
A többiektől is kérdezném: ki tudná a legjobban saját szavaival definiálni azt, h [color=black]depresszió
?
Az a dilemmám, h ha tudjuk, h lelki eredetű és ráadásul az élethelyzetünk is kihozza, akkor miért ad rá a pszichiáter orvosságot? Ha a bizonyos hormonunk-amit a doki gyógyszerrel rendez- elég, akkor jobban elviseljük azt a bizonyos élethelyzetet?
Például egy huzamosabb ideig otthonlevő anyuka ebbe beleesik az mitől van? Évekig élvezte, amit otthon csinál, ahogy tartalmasan berendezve életét elfogadva persze azok nehézségeit is, és sok kellemes de számtalan egyedül töltött esős nap után vonult el boldogan elégedetten aludni és derűsen ébredt másnap, nos egyszer csak elkezdi unni, akármiktől indokolatlanul felnagyítottan félni, pesszimistán látni a jövőt, pedig ott a kicsi babája, szorongni attól, amin más könnyen átlép? És akkor miben segít a gyógyszer? vagy van ismerősöm, aki szorongva riadt éjjel a munkahelyi stressz miatt, kapott gyógyszert, attól az éjjeli szorongás kimaradt és utána évekig megvolt a munkahelyén. 1 másik ismerősöm egy endokrinologus által adott, amúgy menstruációt befolyásoló gyógyszer után lett súlyosan, felismerhetetlenségig depressziós,6 hétig feküdt pszichiátrián, aztán jól lett, de 8 évig szedett antidepresszánst. Hát itt ellentmondásba kerül a lelki eredet és az élethelyzet, NOS mégis hormon okozza.??Ez alkalmazkodási képességbeli gyengeség, vagy valamitől lecsökken a hormon? Az ingerszegény környezet vagy a stressz konkrétan emészti ezt a hormonunkat, vagy csak némelyikünknek? Gondolok itt azokra, akikre azt mondják, h depresszióra hajlamosak.
Bocsánat a hosszú üzenetért, várom elmélkedő /sors/társaim üzeneteit! A továbbiakban igyeXem rövidebb lenni!
Köszi!
[/color]

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

cron