Új privát üzeneted érkezett!

Érdekel valakit a téma?
Oroszlan
 


Szerintem sokunkat!
De mégis mire gondolsz pontosan?
Adjunk tippeket egymásnak vagy neked vannak építőjellegű tapasztalaid amiből más tanulhatna?
 
 


Csengö!
Bár lennének tippjeim, de inkább az érdekelne, kinek mi a véleménye erröl a témáról, ugyanis rengeteg olyan topik létezik, ahol a társas együttéles problémáit taglalják, de egyetlenegy sem létezett (eddig), ahol építöjellegü hozzászólásokat olvashattunk volna.
Oroszlan
 

 
 

Nekem az a véleményem: ami bejött nálunk nembiztos,hogy másnál is.
Egyébként megfigyeltem sokkal hamarabb elmondják az emberek a problémáikat mint azt ,hogy de jó ma és tegnap is azelött is gyönyörű volt az idő a férjem (feleségem) olyan drága volt, egész este ittuk egymás szavait....
De ha mégis erről fog szólni ez a topic akkor tök jó és mégsem van leírva a házasság intézménye!!
Én szégyelni szoktam magam társaságban mert körülöttem mindenki tele van panasszal, hogy a férje hazajön rögtön mintha kuka lenne egyetlenegy szót sem lehet belőle kíhúzni, bezzeg ha mással van benem álla szája...stb.
Én meg pislogok mert a férjem nemtud olyan későn hazajönni,hogy ne dumálnánk egy jót.
Nekem tényleg ő a legjobb barátom,mindent tud rólam.
Elsőre nem akarok litániát írni, de szerintem csak olyan emberhez érdemes férjhezmenni (megnősülni-elvenni) akit tudunk tisztelni!!!!
Rám nem igazán volt ez rám jellemző régebben. Kerékbe is tört az első házasságom.
A férjemet mindenféle helyzetben tudom tisztelni (úgy teljes egészében), de ez kölcsönös a részéröl is.
Nos?
Veled mi a helyzet?
 
 


Szerintem a tisztelet mellett még sok összetevöje van a boldog házasságnak.

Lehet, hogy elcsépeltnek hangzik, de a szeretet, az önzetlenség, az jó összeillés, a maradéktalanul beteljesült szerelem éppenúgy hozzájárulnak a boldogsághoz.

Úgy gondolom a listám még távolról sem teljes.
Oroszlan
 


Ez így van,igazad van!
Egy pici helyesbítés: a tiszteletet úgy értettem ha alapvetően nincs meg akkor felesleges összekötnie két embernek az életét(szerintem)!
Amit írtál azok mind összetevője a jó és boldog házasságnak. Volt hogy szerettem valakit de bármibe belefogott az balul ütött ki,hiába volt a közös érdeklődéskörünk is. Nemtudtam rá felnézni.
Ja számomra fontos,hogy tudjunk jókat röhögni együtt. De ismerek egy párt akik tipikus savanyúuborkák és tök jól elvannak egymással.
 
 


Végre egy ilyen topic!!!
Igenis vannak boldog házasságok, és szerintem is fontos, hogy beszéljünk erről is!
Én is boldogan élek, nagyom szeretem a férjemet, a gyerekeimet.
Fontosak az általatok felsoroltak. Meg ki tudja, mi még.
Mi az optimisták közé tartozunk. Megoldunk mindent közösen, ahogy eddig is sikerült. És nagyokat vigyorogni! Máris mosolyog rád a világ!

Van még mit beszélgetni erről is. Gyertek boldog csajok, meséljetek!!!!
Anyagi
 


Sziasztok!
Lehet, hogy furcsa lesz, hiszen korábban pont a problémáimról írtam, ráadásul a megcsalás topicbank, mégis azt mondom, hogy most, miután túl vagyunk rajta, megoldottuk (közösen) és idén augusztusban elérjük a 12. házassági évfordulónkat, bizton kijelenthetem, hogy boldog a házasságunk. Voltak hullámvölgyeink, amikor ha rákérdeztek volna, valószínűleg egyikünk sem vágta volna rá, hogy igen, ő nagyon boldog, de azt hiszem, ránk tényleg igaz az, hogy összecsiszolódtunk és megerősödtünk, mint az, hogy az idők folyamán eltávolodtunk egymástól. 19 évesen kerültünk össze, ma 33 vagyunk, de nincs olyan nap, hogy ne beszélgessünk, ne bújjunk egymáshoz legalább egy rövid időre.

Örülök a témának, tényleg igaz az, hogy az ember hamarabb beszél a bánatáról, mint az örömeiről. Ritkán hallani boldogságról, mert az szerintem relatív, és mulandó. Ha egy-két év házasság után az ember állítja, hogy milyen boldog, az nagyon jó, csak vigyázni kell, hogy akkor is meg tudjon maradni ez az állapot, ha már a nagy szerelem, lila köd és egyebek elmúlnak, jönnek a gyerkőcök, problémák, anyagi és egyéb gondok. Vagyis a próbák.

Kriszta
 


Az igazi szerelem minden próbát kiáll - akár egy életen át, söt a síron túl is.
Figyelmes, türelemes, mindent elfogad, mindent megbocsát.

Ott van a szivünkben, az egész testünket áthatja, táplálja gyermekeinket.
Eljuttat bennünket a gyönyörök csúcsára, megízleljük általa a Lényeget, a Megsemmisülést.

A szerelem isteni eredetü, általa lesz életünk itt a Földön mennyei, vagy nélküle maga a pokol.
Oroszlan
 


Oroszlán - te egy álmot kergetsz... - de legalább szépet Kép

A szerelemnek múlnia kell


Presser Gábor – Sztevanovity Dusán

Hogy értsd, egy pohár víz mit ér
Ahhoz hőség kell, ahhoz sivatag kell
Hogy lásd, egy napod mennyit ér
Néha látnod kell
Az élet hogyan fogy el

A lángot akkor őrzöd még
Ha félsz, hogy ellobban, elég
S elveszted fényét, melegét

Jó, mikor hisszük még
Lehet olyan a világ
Amilyet szeretnénk
Hidd el, a hajnal attól szép
hogy minden éjben ott lapul
Az örök sötétség

Egy érzés mindent eltakart
S elhittük, mindörökké tart
S a törvény nálunk dől le majd

De jaj, a szerelemnek múlnia kell
S ha múlik, akkor fájnia kell
Hogy érezd mennyit ér, míg tart, míg él
A szerelemnek múlnia kell
Akkor is, ha égig emel
És szép, hogy mást hiszel, mert mást ígér

Várj, a kezed ne húzd el
Annyi csodát ígér, amikor hozzám érsz
Ha sírsz, a szemed ne takard el
Miért titkolnánk
Hogy egy kicsit nehéz

Egy érzés mindent eltakart
S elhittük, mindörökké tart
S a törvény nálunk dől le majd

De jaj, a szerelemnek múlnia kell
S ha múlik, akkor fájnia kell
Hogy érezd mennyit ér, míg tart, míg él
A szerelemnek múlnia kell
Akkor is, ha égig emel
És szép, hogy mást hiszel, mert mást ígér

De jaj, a szerelemnek múlnia kell
S ha múlik, akkor fájnia kell
Hogy érezd mennyit ér, míg tart, míg él
A szerelemnek múlnia kell
Akkor is, ha égig emel
És végig mást hiszel, mert mást ígér

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Az biztos, hogy nagy tolerancia szükséges a jó házassághoz, még akkor is, ha szereted a férjed/feleséged....

K.
 
 


Lehet, hogy Neked csak egy álom a boldog házasság, nekünk viszont a realitás.

Azért kicsit sajnállak....
Oroszlan
 


Nagyon szűkszavú vagy.
Miért nem mondod el, hogy mitől álomszép a házasságod????

Engem speciel érdekel.

K.
 
 


Ne érts félre, elözö hozzászólásommal Bigacsiga gondolataira reagáltam, nem másra.

Ha már itt tartunk, lehet, hogy Pressernél és másoknál a szerelemnek múlnia kell, nálunk nem.

Ettöl (is) szép a házasságunk.
Oroszlan
 


Horváth Charlie: Az vagy nekem...

Elöbb lépnek el a hegyek,
elöbb szólnak rád a kövek,
elöbb megy vissza a folyó,
mint téged elér egy szó.
Elöbb téved el egy madár,
mint még egyszer az, ki végre rád talál.

Az vagy nekem, mint földnek az ég.
Az vagy nekem, mint égnek a kék.
Az vagy nekem, mint télnek a hó.
Az vagy nekem, mint csendnek a szó.

Elöbb fagynak meg a szavak,
elöbb csalhatod meg magad,
elöbb felejted el neved,
mint elengedném két kezed.
Elöbb ne lássam az eget,
minthogy elfordítod tölem léptedet.

Az vagy nekem, mint földnek az ég.
Az vagy nekem, mint égnek a kék.
Az vagy nekem, mint télnek a hó.
Az vagy nekem, mint csendnek a szó...
Oroszlan
 


Mióta vagytok házasok?
 


Sziasztok!
Több dolog eszembe jutott.
Mi az igaz szerelem? Oroszlán azt írja ez soha nem múlik el és minden próbát kibír, legyünk türelmesek ,megbocsájtóak...
Biztos,hogy eleve olyan tipusnak kell hozzá lennie mindkét félnek.
Arra gondolok,hogy akarva de jobb esetben akaratlanul is megbántjuk a másikat és természetes,hogy minden körülmények között elvárjuk a párunktól,hogy elnézzen felette? Mert mi is ezt tennénk?!
Hát nemtudom?!
Itt jön a képbe a szerencsés választás, hogy tényleg olyan ember a párunk aki megfelel úgy ahogy van. Nem vagyok statisztikus de szerintem erre kb.50% esélye van mindenkinek.
Arról nem is beszélve,hogy a legtöbb dolog amit hoz velünk szembe az élet évek múlva és csak lakva derül ki.
Nem hiszek abban ,hogy ugyanúgy viselkedik egy pár míg együtt járnak mint amikor már közös fedél alatt élnek együtt!!
Lesznek (vannak) buktatók!
PIldi azt írja közösen megoldották a problémákat összecsiszolódtak.
Gratulálni tudok tényleg nektek, szerencsések vagytok ,hogy túltudtatok lépni a negatív eseményeken is!!Kép
Az első házasságom az oda -vissza csaláson bukott meg.
Nemtudtunk és nem is akartunk megbocsájtani egymásnak.
Persze ez nem az igaz szerelem kategóriába tartozik.
Nem éreztem jól magam a házasságomban, nem éreztem,hogy fontos vagyok és máshol próbáltam boldogságot keresni.
De itt vagyok ma és eszembe sem jut más férfi mert a férjem számomra a megtestesült FÉRFI minden szempontból.
Hiszek a sorsszerüségben, mert Őt már 18 éve ismerem és mindíg egymás mellé sodort minket az élet, mintha csak fel akarná hívni a figyelmünket újra és újra: naaa nyissátok ki már végre a szemeteket , itt van számotokra a tökéletes kapcsolat lehetősége, vegyétek már észre!!
Szerencsére kinyitottuk a szemünket és júliusban leszünk 3 éves házasok.
Életem legjobb döntése volt, hála az Égnek!!

Oroszlán!
Tényleg elég a rébuszokból, egy páran már szint vallottunk, konkrétumokat kérünk!!!

Erika
 
 


Erika!

Mi is hiszünk a sorsban, de inkább a karma erejében. Hogy párommal egymásnak vagyunk rendelve, az vitán felül áll. A kérdes mindig csak az, hogy az embernek sikerül-e megtalálnia az EGYETEN IGAZIT, vagy csak valamilyen emberrel kínlódik végig éveket, vagy talán egy egész életet is.

Nekünk sikerült, mi párommal egymásnak az igaziak vagyunk, Isten egymáshoz vezérelt minket. Szerelmesek vagyunk egymásba az elsö órától kezdve, éppúgy mint ahogy most is és mindörökké. Ez sohasem múlik el, ez a síron túl is tartani fog.

Ezt tudtuk már az elsö órában, sohasem merült fel, hogy ez másképp lenne. Éppen ezért néhány óra együttlét után eljegyeztük egymást, és amilyen gyorsan lehetett, össze is házasodtunk. Szerelmünkért Isten három gyermekkel ajándékozott meg minket - négy év alatt.

Nem veszekedünk, nincs is saját egónk, és mindent feladtunk, ami a múltunkkal kapcsolatos, csak egymás és a család számít. Egymásért és a családért élünk, nagyon boldogok vagyunk.

Szerintem Ti is hasonlóan éltek, Nálatok sem lehet nagyon másként.
Oroszlan
 


Azért az durva, ha a múltat is feladtátok...
Zsófi
 


Zsófi,
el tudtuk dönteni, hogy érdemes-e a múlt szemetét hordozni, vagy kinyílni inkább egy új kapcsolat felé...

Ingyen Te sem kapsz semmit...
Oroszlan
 


Hú, Oroszlán,
Én igazán nem szoktam itt társalkodni, de azért az nagyon merev elképzelésnek tűnik, hogy a múlt=szemét, közös jövő=boldogság. Számtalan dolog van, amit az ember gyerekkorától hoz magával, amiből építkezik, ami példát kap, ahogy egyáltalán a személyisége kiépül és fejlődik. NEm lehet eldönteni, hogy a múltat most lezárjuk és nem hozunk semmit be a jelenbe. Illuzórikusnak (és egyébként naívnak) tartom ezt az elképzelést. Na persze mondhatnám, hogy szíve joga mindenkinek így dönteni, de majd kiesett a szemem, amikor a fenti soraidat olvastam. És azt mondtam, "anyám, de szegény!" Egyébként sok boldogságot a szeparált jövőtökhöz!
ZSófi
 


Hú, Zsófi,

én azt hiszem Te még nem sokat tapasztaltál az életben. Vagy túl fiatal vagy, vagy túl naiv. Hozzászólásod alapján úgy tünik, hogy még csak el sem tudod képzelni, hogy lehet valakinek a múltja szemét.

Én próbálok nem a gyerekkoromra alapozni. Sz.rból nem lehet várat építeni.

Írtad: "...NEm lehet eldönteni, hogy a múltat most lezárjuk és nem hozunk semmit be a jelenbe..."

- Lehet, hogy TE nem tudnád a múltadat lezárni, én viszont igen. Söt ennek így kell lennie, hiszen a múlt terheivel nem szabad egy új kapcsolatot terhelni.

Szintén írtad: "...Számtalan dolog van, amit az ember gyerekkorától hoz magával, amiből építkezik, ami példát kap, ahogy egyáltalán a személyisége kiépül és fejlődik..."

Az ember kaphat jó és rossz példákat gyerekkorban. Aki ezeket "szüretlenül" viszi tovább a saját életébe, pontosan ugyanazokat hibákat fogja elkövetni, mint amiket látott, kvázi amire "programozták". Aki viszont tanul mások hülyeségéböl, annak (és csak annak) van esélye a boldogságra.

"...Egyébként sok boldogságot a szeparált jövőtökhöz!..."

Egyébként nem "szeparált" a jövönk, csak éppen terhektöl mentes. Nem úgy,mint másoknak.

Oroszlán
Oroszlan
 


Éljen Oroszlán a tökéletes:-)))
Nincsen terhektől mentes jövő. A múltadat hurcolod magaddal. Tanulni pedig nem mások hülyeségéből kell, hanem önmagadból.
De veled és az eszméiddel (hiteddel, belédtáplált érvrendszerekkel) vitatkozni, annyi mint Dunába vizet önteni. Az egész, amit leírtál azt nem magadtól találtad ki, hanem tömik az agyadba valahol.....
Mindenesetre ha neked ez a boldogság, akkor hajrá:-))))
 
 


"Éljen Oroszlán a tökéletes.."
- Hm, jó is lenne. De azért köszönöm. Egyébként nem zavar, hogy packáztatsz.

"Nincsen terhektől mentes jövő."
- Van. Ezt hívják megtisztult karmának.

"A múltadat hurcolod magaddal."
- Van aki igen, van aki nem.

"Tanulni pedig nem mások hülyeségéből kell, hanem önmagadból."
- Régi közhely: Az okos ember a más kárán tanul, a hülye még a sajátján sem. És Te tanulsz valamiböl!?

"De veled és az eszméiddel (hiteddel, belédtáplált érvrendszerekkel) vitatkozni, annyi mint Dunába vizet önteni."
- Honnan tudod? Nem is ismersz.

"Az egész, amit leírtál azt nem magadtól találtad ki, hanem tömik az agyadba valahol....."
- Hol? Kik? És honnan veszed?
- Mellesleg megjegyzem: szavaidon átsüt az arrogancia, az egész hozzászólásod egy merö kioktatás. Bár sejtettem, hogy lesznek fikázók, de hogy ilyen gyülöletet vált ki valakiböl a boldog házasság témája, azzal nem számoltam.
Oroszlan
 


Oroszlán!
Az egész úgy hangzik tényleg, mintha valami gyülekezeten tömnék a fejedbe. De az a lényeg, hogy Te hiszel benne, és Neked így működik. Nekem is működik, csak úgy simán, mindenféle közhelyek nélkül is.
Bocs, csak abszolút nem tűnik saját gondolatnak egyetlen egy sem, amit leírsz.
 


A lényeg tényleg az, hogy müködik a dolog, vagy nem müködik. Közhelyekkel vagy anélkül.
Egyébként pedig nem valamiféle gyülekezet, hanem a saját tapasztalat beszél belölem. Bár érdekelne honnan veszed, hogy az általam leírtak nem a saját gondolataim. Szabad válaszolni.
Oroszlan
 


Soha nem szerettem a pontokba szedett közhelyeket. Ennyi. De teljesen mindegy, csak furcsa a stílus. Ne haragudj, nem akartalak bántani.

Szia
Kriszta
 


Bocs, ha belezavarok, de igazán egyikötőkkel sem értek egyet. Szerintem boldog élet, boldog házasság nincs. Van jó házasság, amiben sok a boldog pillanat, de abban nem hiszek, hogy egy ember egy másikat feltétel nélkül mindig elfogad. Ehhez annyira fel kell adnunk saját magunkat, hogy az már nem egészséges. Persze létezhet egy idealizált kép, ahol annyira egyformák a felek, hogy nincs szükség ilyen önmegtagadásra. De ez talán ezerből egy. Egyébként nekem jó a házasságom,"nem savanyú a szőlő", sok-sok éve tart, nincsenek kilengések, különköltözés, megcsalás, de néha mégis érzem, hogy fejbe tudnám vágni a férjemet valami súlyos tárggyal. Ez persze csak vicc, de értitek ugye, mire gondolok?
 
 


Szia Bucska!

Egyáltalán nem zavarsz, söt szvsz nagyon is jó gondolatokat öntöttél formába.

Azonban próbáljunk meg eljátszadozni most a gondolatmeneteddel. Említetted, abban nem hiszel, hogy egy ember egy másikat feltétel nélkül mindig elfogad.

És ha mégis van ilyen? Mert van.

Különben szvsz nem ezerböl egy, hanem egymillóból jó, ha egy ilyen létezik.

Azt is írtad, annyira fel kellene adnunk saját magunkat, hogy az már nem egészséges.

És ha önmagunkat mégsem kell feladnunk, mert annyira tökéletes passzolunk a párunkhoz, hogy szinte soha fel sem merül semmilyen nézeteltérés?

Akkor ugye mégiscsak létezik boldog házasság!

Így van, vagy nincs így?
Oroszlan
 


Oroszlán!
Ha nem kell feladnunk magunkat, mint ahogy írtad, akkor persze létezhet ilyen. De ez tényleg nagyon ritka. Ha a tiéd ilyen, és miért ne lenne az, ha így érzed, akkor nagyon, de nagyon szerencsés vagy. A többieknek, így nekem is, azért áldozatokkal, sok toleranciával sikerül csak elérnünk, amire te rátaláltál.
 
 


Sziasztok!

Nem akarok vihart kavarni, de ma nagyon raerekKép
Erdekelne, hogy az Oroszlan altal a Lelki terror-os topicba / http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/280/1744.html?1086479245 / feltett kepeket a hozzatartozo kommentarokkal egyutt hogy lehet osszeegyeztetni az itteni irasaival?! Az egymas feltetel nelkuli elfogadasaval, az egyenrangusaggal, stb...
 
 


Bucska! Igen, én nagyon-nagyon szerencsés férfi vagyok.
Oroszlan
 


Áfonya! Nem kell mindent komolyan venni. Hülyeség is létezik a világon.
Oroszlan
 


hááát, létezik. Kép
 
 


Oroszlán,
én, mint szintén karma-hívő, boldog házasságban élő háromgyerekes asszony, kérdezném ezt a "megtisztult karmát".
Mitől? Hogyan? Úgy döntöttél? Lezártuk a régit, a rosszat, a bűnt, mostantól "új ember" leszek, tiszta karmával? Nem avatnál be? Én igen keményen dolgozom nap, mint nap, hogy folyamatosan csak egy picikével jobb emberré váljak. Az én híg agyam szerint nemhogy a gyermekkorunkat nem tudjuk "lezárni", de az előző életeink tucatjait sem, puszta döntéssel. Azáltal, hogy megtaláltad életed párját (amit nem kétlek), minden valaha előtted álló feladatot megoldottál? Helyzetről helyzetre lépünk előre, nem? Akkor is, ha egyeseknek tovább tart, mint másoknak. De mondd, ki tanítja ezt az azonnali megtisztuló karma-tant?

(csajok, üssetek le, ha inkább ne kérdezzek ilyesmit.)
 


Jaj, olvastátok M. Lacit, vagy Z. Lacit, a keresztény topikban? Na, olyan érzésem van most is. Rizsa, rizsa, a lényegről egy szó sem, csak annyi, hogy MI nem jól csináljuk. Valahogy olyan verseny ez, mint, hogy összehasonlítgatni a 15 hónaposakat, hogy ki mennyit mond már... Attól még mindkét gyerek normális ám. Nem állítom, hogy minden házasság az, de nem érzem, hogy az ilyen - nem is viták, nem is tudom mik ezek, közelebb visznek bárkit is saját maga, vagy a partnerének a jobb megértéséhez.

Sziasztok! (Azért a karma-válaszra még kíváncsi vagyok!)
 


Ööö... gondoltam, hogy csakis én érthettem félre valamitKép

GyuzsuKép

-Afonya
 
 


Szilvi!
Válaszolok majd, ha normális stílusban kérdezel.
Oroszlan
 


Oroszlán írta:
"Lehet, hogy Neked csak egy álom a boldog házasság, nekünk viszont a realitás.

Azért kicsit sajnállak...."

Miért?
Írtam egy szóval is, hogy nem voltam/vagyok szerelmes?
Írtam, hogy nem boldog a házasságom?
Akkor miért is kell engem sajnálni?


Azért, mert az írtam, hogy a szerelemnek múlnia kell?
Hát persze, hogy múlnia kell, mert azt diktálja a biológiai lényünk.
Helyébe más lép, egy letisztult tiszta érzés, ami már nem a szerelem, hanem szeretet.
És ez így van jól.
Nem kergethetsz egész életeden át rózsaszín álmokat. Mert a szerelem akármilyen szép és jó sajnos az.
A tisztánlátáshoz más kell. Nem szerelmtől gözős fej.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 



és ezek a gondolatok sem véletlenül születtek:

http://www.extra.hu/robesque/Szerelem2.htm

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


1. rész: A szerelem definíciója, jellege és célja
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=221
2. rész: A jó alap, amire a szerelem felépülhet
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=233
3. rész: A szerelem végső célja maga az élet
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=283
4. rész: A jó házasság alapjai
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=284

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


1. Erich Fromm: Művészet-e a szeretet?
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=134
2. Erich Fromm: A szeretet elmélete (Első rész)
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=272
3. Erich Fromm: A szeretet elmélete (Második rész)
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=273
4. Erich Fromm: A szeretet elmélete (Harmadik rész)
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=274
5. Erich Fromm: A szeretet elmélete (Befejező rész)
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=296
6. Erich Fromm: Szeretet a szülők és a gyermek közt
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=384
7. Erich Fromm: A szeretet tárgyai
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=595

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


1. Mi ez az egész? Miért van szükségem etikára?
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=8
2. A jó és a rossz meghatározása
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=9
3. A szeretet érzelem?
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=10
4. A szeretet és az önzés lényegének meghatározása
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=11
5. A szeretet és az önzés látószöge
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=12
6. A szeretet és az önzés két alapvető gyakorlati megnyilvánulása
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=13
7. A szeretet és az önzés életrendjének következményei steril környezetben
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=14
8. rész: A szeretet követése egy szeretetlen világban...
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=299

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


"Akkor miért is kell engem sajnálni?
Azért, mert az írtam, hogy a szerelemnek múlnia kell?"

- Igen, azért.

"Hát persze, hogy múlnia kell, mert azt diktálja a biológiai lényünk."

- Nem diktálja semmi.

- Egyébként rendkívül érdekes linkeket gyüjtöttél csokorba, mindenkinek csak ajánlani tudom öket. Majdnem teljességgel tartalmazzák a gondolataimat, söt tapasztalataimat is.

- Ezzel valahol be is töltötte ez a topik a feladatát - bár nem általam - ugyanis majdnem minden kérdésre reszletes választ ad az elözö linkgyüjtemény.
Oroszlan
 


Bigacsiga,
OFF: köszönöm ezt a gondolkodás.hu-t. Nem ismertem, nem találtam volna rá amúgy... KépKépKép
Megint OFF: ki ez a Zsolo?
szilvi
 


Szerintem, ha Oroszlán részére a topic betöltötte a feladatát, akkor adhatnánk teret másoknak, akik saját tapasztalataikat megosztva elmondanák még, hogy mitől is boldog a házasságuk, illetve hogy éltek túl válsághelyzeteket, mint mi is. Szerintem ezek is igen érdekes tapasztalatok lennének, mert az ő féle boldog házasság valóban nagyon ritka, kicsit többen vagyunk, akik átéltek hullámvölgyeket is, mégis nagyon szeretik egymást. A másik, hogy néhány év távlatából életre szóló kijelentéseket tenni szerintem felesleges. Még a mi kis 12 éves házasságunk is valahol az elején jár, hiszen még csak 33 évesek vagyunk. Hol van még a vége? Mi lesz addig? Mennyit kell mindkét részről dolgozni, hogy igazán boldog legyen? Mennyi körülmény fog változni, jó, illetve esetleg rossz? Mi van, ha valami tragédia történik? Hogy kezeljük? Megannyi kérdés, és a válasz nem ismert! Nem mernék életre szóló kijelentést tenni, hogy mi lesz velünk. Reményeim szerint a párommal nyugdíjas korunkban is élvezni fogjuk az életet. De ez csak a remény...
 


Maximálisan egyetértek Pkrisztával.
És az is nagyon jó ötlet, hogy néhány krízishelyzettel és a megoldással lehet, hogy sokat segíthetnénk egymásnak.
 
 


A topik összefoglalva:


Helló lányok! Jöttem, mert láttam mindenhol szánalmas hozzászólásaitokat, és ha én nem mondom meg a frankót, akkor sose tudjátok meg!
Nálunk minden király és én vagyok a főkirály!

-Szia! Nálunk az van...
-Kit érdekel?! Csináld azt, amit én, és neked is király lesz!

-De nem lehet, hogy...
-NEM!!!

-Másfelől viszont...
-Király vagyok!!!
Az én feleségemnek lenni jó!!!
Az én gyerekeimnek lenni jó!!!
(Őket ne is kérdezzétek, mert nekik már elmondtam!!!)
 
 


Bóbita,
Kép Kép Kép. Nagyon tetszik, amit írtál. Nekem is ezek az érzéseim, csak nem tudtam ilyen frappánsan összeszedni. Végig olvastam a topikot, csak hozzászólni sose volt kedvem Kép.

Egyébként az Anna Karenina úgy kezdődik, hogy "A boldog családok mind hasonlóak egymáshoz, minden boldogtalan család a maga módján az."
Nekem ez jutott eszembe már a topik indításakor is. Ez számomra azt jelenti, hogy természetes dolog, hogy a "Boldog házasság" topikba nehéz igazán előremutató dolgokat összeszedni. Hiszen kétféleképpen lehetsz boldog. Vagy olyan mázlid van, mint Oroszlánnak és megtalálod életed másik felét, akivel soha semmilyen problémának mégcsak a gonldolata sem vetődhet fel. Ez egyszerűen szerencse kérdése és ha más nem ilyen szerencsés, akkor legfeljebb irigykedni tud, tanulni belőle nem nagyon.
Vagy közönséges, gyarló ember vagy, akinek attól boldog a házassága, az élete, hogy a sorozatosan felmerülő problémákra megpróbálja a legjobb megoldásokat megtalálni. És ha ez többször sikerül, mint ahányszor nem, akkor már szerencsésnek érezheti magát szerintem. És ezekhez a problémákhoz feltehetően a többi - problémafelvető - topikban sokkal hamarabb talál segítséget, választ, információt, mint ebben.
Az első esetről maga Oroszlán írja, hogy egy az egymillióhoz az esélye. Tehát Magyarország felnőtt lakosságából nyolc ilyen van, abból kettő Oroszlán és a párja Kép. Tehát nagyon kicsi az esély arra, hogy mi többiek is ilyenek legyünk Kép. Így marad a második lehetőség és a sok-sok hasznos topik.
Anna (szerencsére nem Karenina Kép)
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet:

 

cron