Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azt hiszem sokunknak aktuális lehet ez a téma. Akinek ilyen férje vagy a társa az bizony sokszor egyedül marad. Nem csak lelkileg, hanem a házimunkában, gyermeknevelésben is.
Ezt a beszélgetést azért nyitottam, hogy megbeszéljük az érzéseinket, tapasztalatainkat és praktikákat találjunk ki arra, hogy hogyan lehetne őket a munka vagy a számítógép mellől elcsábítani, esetleg rávenni egy kis házimunkára vagy egyéb segítségre.

Akit érdekel, írjon. Beszélgessünk.

Üdv mindenkinek:
Mamacica
Mamacica
 


Mamacica!

Csak azt nem értem, hogy minek minket onnan elcsábitani????? Kép

A korban van valmi hiba... Kép

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Mamacica!
Az a helyzet, hogy en is egy meglehetosen munkamanias ferj tulajdonosa vagyok...Kép)
De ezt tudtam azelott is, hogy hozzamentem felesegul. Bar mostanaban valtozott a helyzet, pozitiv iranyba, azt hiszem, nagyon elvezi a gyerekekkel toltott idot, es erre valo hivatkozassal el tudom csalni neha a munkajatol. Nekem inkabb az a gondom, hogy leul a szamitogephez ha lefektettuk a sracokat, es nincs az az isten, hogy egy beszelgetesbe kezdjunk... Ebbol a szempontbol egy kisse elhanygoltnak erzem magam. Kép(
Kedves Zsolt, milyen korban van milyen hiba?? Abban a korban, ahol a nok nagy reszenek kell dolgoznia, plusz haztartast vezetnie, plusz gyereket nevelnie, es talan neha nem birja egyedul? Minek titeket a geptol/munkatol elcsabitani? a csunya nonemuek nem hagyjak a teremtes koronait kedvukre tespedni, nem szolgaljak ki, nem viszik agyba a reggelit, es nem lapozzak helyettuk az ujsagot? randa egy kor ez a harmadik evezred...
Udv
Eva
Eva
 

 
 

Eva!

Az ujságlapozás nagyon tetszik! Ezt még be kell vezetni otthon! Majd szerzek valami ujsagot hozzá... De meg valami CSUNYA nönemüt is szerválni kell hozzá....

Egyébként tényleg abban a korban... Talán minden rendben van a golyon???

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt, Éva!

Örülök, hogy megtaláltátok a témámat. :-)
A korról annyit hogy valóban van benne sok hiba ami elszakítja az embereket (párokat) egymástól. Ez nem csak a számítógép. Ott van pl. a TV. Nagyon hasznos, kétség nem fér hozzá, hogy csodálatos találmány. Az ember sokat tudhat meg belőle, ha megfelelő műsorokat megfelelő ideig néz. DE mi szükség van arra, hogy egész nap, egész este szóljon???? Helyette sokkal inkább jobb lenne egy beszélgetés, egy társasjáték.
Éva, igazad van, hogy borzasztóan sok teher hárul a nőkre. Munka, család, gyerek, háztartás, bevásárlás ÉS mindemellett ELVÁRÁS a heti háromszori aerobik, és az, hogy egy gramm felesleg se legyen ugye rajtunk, mert ha van akkor gusztustalanok vagyunk és pocakos férjünk esetleg más után néz.
Nem vagyok férfigyűlölő. Sőt. De azért az néha zavar, hogy miközben a párom a TVt nézi kényelmesen, én rohangálok a lakásban, hogy kis rendet, tisztaságot teremtsek és elmosogassak. Ő meg megsértődik ha nem rohanok oda amikor szól, hogy nézzem meg mi megy a TVben. Én is szeretnék megnézni esetleg valamit és okosodni, de legtöbbször erre nincs idő.
Ötleteket várok, hogyan lehet a férfit a tespedésből kimozdítani???????
És hogyan lehet a munka mellől, a munkahely bűvös köréből elcsábítani???
Valamelyik nap egy munka miatt amit állítólag nem lehetett félbehagyni (?) éjjel 3kor jött haza. Többször felhívtam, sírtam. Nagyom sokat sírtam. Kérdeztem miért csinálja ezt velem???? Így szüljek gyereket, így menjek hozzá feleségül?? Nem akarok egyedül lenni esténként!
Mindezeket megértette és azóta meg is tesz mindent, hogy minél többet velem legyen. Tudom, érzem, hogy szeret és ami a legjobb, hogy meg akar változni (ő mondta) mert nem akar elveszíteni. Én is halálosan szeretem őt. Megpróbálom segíteni a változásban, abban, hogy megtalálja az arany középutat a munka és a család között. Hiszek benne, hogy sikerülni fog.
És mondjátok, mi a hosszú, szép házasség titka? A tolerancia és a megbecsülés, nem? És az elfogadás, az alkalmazkodás.
A mi kapcsolatunk nagyon jó és jól működik az apróbb zavaró dolgok ellenére. De hát létezik teljes harmónia?

Üdv nektek: Mamacica
Mamacica
 


Szia Mamacica!

Tudod, te milyen rohadt idegesitö, amikor hajtás van, és esetleg éjjel 3-ig is kell dolgozni, hogy egy hisztis nö hivogat közben, és képtelen megérteni, hogy szükségem van a fejemre, és ne zavarjon össze érzelmileg, mert csak ellenem dolgozik teljes erövel? (ha nem a sörözöben hiv fel éppen.... az más probléma)

TV. Megoldás irto egyszerü: az otthonotok küszöbén kivül kell helyet keresni neki. Meglepö, de élnek emberek TV nélkül. És nem kevésbé boldogok..... Nekünk egyszer dec.23-án döglött be, és akkor javittani nem lehet. 2 ünnep között minden csukva, és gyerekekkel együtt túléltük, pedig akkor tényleg sok jó (gyerek) film is szokott menni. És ha tuléltük a szünetet TV nélkül, akkor úgy is maradt, és 2 évig semmiféle televizo vagy ahhoz hasonlo eszköz nem volt. A gyerekek néztek néha tvt a nagymamánál, és még mindig élünk. (Aztán lett számitógép, jelenleg azon át-keresztül lehet nézni, ha vmit nagyon kell, de direkte kényelmetlen, asztalnál, semmi fotelben döglés.)

Kimozdítás. Ha igy, (ha jól emlékszem nektek lesz az egybekelés ceremonia tavasszal?, vagy tévedek?), szóval ha az elején már ilyen 5-10 éves házasságokra jellemző gondokkal küzdötök, akkor nézzetek magatokba!
Kimozditani közösen akart, kivitelezett, és közösen élvezett programokkal lehet. Ötletesnek és igényesnek kell lennetek egymás iránt, és viszont.

Nemcsak a nökre hárul sok teher, ezt ne feljtsd el! Általában az a helyzet, hogy nem tudod, mi hárul a párodra, és ha kialakul a kétféle létforma (mama otthon, papa vadászik), akkor már meg se vagy képes érteni a párodat. (azért IS döglik le a TV elé, mert ki kell lazitani a fejét)Pocakos férjedért te is felelös vagy! Az aerobik meg nem elvárás. Ha az emlitett teendoket mind elvégzed, az akkora mozgásmenniység, hogy na.

Szeretnél kicsit okosodni. A nök okosodását hogy érted? Nincs itt valami ellentmondás? Kép

Kérdezed hogy kell a munka stb, mellöl elcsábitani. Hát magad mondod: el kell csábitani! A szo szoros értelmeben...
Testeddel, lelkeddel..

Lesznek esték, amikor egyedül leszel, vedd tudomásul. A kedvedéert nem fog megváltozni a világ. De nektek nöknek ott van jutalmul a gyerek, hogy egész nap vele lehettek! Vedd észre...

Ne áltasd magad azzal, hogy alapvetöen meg fog tudni változni! Ne csapd be magad. Jo dolog az akarás, de sokszor nyögés a vége. Azt is vedd észre, hogy a gondod nagyon is általános, szinte minden kortársad ugyanezzel küzd, csak nem szokás beszélni rola. Pedig....

A titkon még gondolkozni kell.

Kérdezed, létezik-e teljes harmónia. Keretes szerkesztésü öntudatlanul is a leveled. Indultál a korszak bajábol, és zárod a harmonia kérdésével.
Mert szerintem az a bajunk, a kornak a baja, hogy nincs meg a harmonia! Nézd meg a mai zenét, képzömüvészetet, stb. minden zugát életünknek. Ha találsz valamiben harmoniát, ott rendben is van a dolog.

A keresést pedig nem szabad föladni.

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Sziasztok!

Eva, a számból vetted ki a szót. AKár én is irhattam volna. Este, mire mindennel kész vagyok, gyerek is alszik, olyan jó lenne néhány szót váltani a párommal. Sajna azonban neki is csak akkor van néhány szabad perce (vagy éppen dolgozik) és éjjelig ül a gépben. Egyszer kifakadtam, hogy ha egy-egy napra legalább nem függesztjük fel a "csöndet" megörülök és elöbb-utóbb a házasságunk fogja bánni (persze ez nem fenyegetés, de hiszem, hogy hosszutávon nem lehet egy kapcsolat "beszélgetésmentes övezet"). Hiszen dolgokat meg kell beszélni, meg egyáltalán, beszélgetni kell!!! Hála isten belátta és azóta jobban vigyáz. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem az az első, hogy megnézi az emileket, ha hazajön, de igyekszik nem túlzásba vinni. Egyébként én megértem, hogy neki sincs mikor beülni a gépbe, csak este. Érdekli a dolog, leköti, csomó érdekes dolgot talál a neten. Én csak azt kértem tőle,hogy néha legalább velem is foglalkozzon. Nyáron talán könnyebb a dolog, jobban ki lehet mozditani a férjeket is egy-egy kirándulásra vagy ilyesmi és akkor mi nők is könnyebben viseljük az esti egyedülléteket.. Lehet, hogy a megoldás még egy gép lenne, ahova mi is beülhetnénk és akkor akár "beszélgethetnénk" is a párunkkal valamelyik chat-enKép)) Üdv mindenkinek, Bea
Bea
 


Kedves Zsolt!

Nagyon örülök, hogy egy személyedben megszólal itt egy férfi. Így látjuk a probléma másik oldalát is, meghallgatjuk a másik felet.
Nem tudom elfogadni, és megérteni sem, hogy hajnal 3ig kellene dolgoznia bárkinek is. Azt hiszem elég toleráns vagyok, de ezt az egyet nem fogadom el. Igazad lehet abban, hogy zavaró egy hisztis nő, de nekem is igazam lehet abban, hogy nem akarok éjszaka egyedül lenni, mert nem azért megyek férjhez és szülök gyereket, hogy egyedül legyek.
TV: bárcsak elromlana... :-) De ha nem romlik is el, megpróbálom majd elszakítani előle a párom. A Spektrum persze nagyon érdekes csatorna, én is szeretem, de azt sem lehet non-stop nézni.
Kimozdítás: Asszem, könnyebb lesz tavasszal. De azért nincs olyan nagy gáz, mint ahogy lefestettem a helyzetet. Mert sokszor szegény párom mondja, hogy menjünk sétálni (Szolnokon a Zagyva folyó partja mellett lakunk) és nem érünk rá, mert hétvégén pl. állandóan családot kell látogatni. :-( De ez már egy másik topicot kellene, hogy kapjon. Nem akarom a Babanetet elárasztani a problémáimmal. :-)Szóval nem oly vészes a helyzet, csak azt hiszem most kezdünk összecsiszolódni, és ez súrlódásokkal jár. (november elején költöztünk össze) De megoldjuk, mert szeretjük egymást.
Tudom, hogy lesznek esték amikor egyedül leszek. De ha nem csinálok belőle jó előre hisztit akkor még több ilyen este lesz. Jó ha tudja a párunk, hogy mit szeretnénk. Tudom, ezt nem hisztivel kellett volna a tudomására hozni, de akkor éjjel kiborult a bili, ennyi az egész. Talán ezt is meg lehet érteni.
Zsolt, örülök a válaszodnak. Sokmindenre ráébresztett. Ja és igen, nekünk lesz márciusban az esküvőnk.

Bea, sorstársam! Kitartás. És ha sokat ül a gép előtt húzd le a nadrágját... :-) Az internet valóban nagyon érdekes, de tudunk mi nők érdekesebbek lenni! Legalábbis igyekszünk.

Üdvicsáó:
Mamacica
Mamacica
 


Kedves Mamacica!
amit irtal, nagyon ismeros volt, a mi hazassagunk elotti idoszakra emlekeztetett. Mi is egyutteltunk elotte egy par evig, es nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy hogyan lehetne a paromat elteriteni az orokos munkatol, aztan rajottem, hogy jobb, ha nem lazongok, es kihasznalom, azt a keves idot, amit egyutt tolthetunk. Gondolj bele pl.abba , hogy a parom kutato, tudos ember, mindene a Balaton. Nyaron, amikor mas " normalis" csalad nyaralast tervez, nalunk unnepszamba megy, ha egyutt tolthetunk egy hetveget, es mar ket gyerkocunk van.Hat belenyugodtam, hogy telen "nyaralunk".(mondjuk azt is hozza kell tenni, hogy Tihanyban lakunk, tehat a nyaralas is meg van oldva...) Kép))
Az viszont rosszul esik, hogy magyarazkodnom kell, hogy a parom nem jon velunk sehova nyaron, meg a szuloket meglatogatni sem, a barati tarsasagbol ilyenkor jonnek a "joindulatu' kerdesek: "Valami baj van a hazassagotokkal../??"
Nincs, igy fogadjuk el egymast, megszoktam, hogyha nyafogok a munkaja miatt, akkor meg kevesebb kedve van hazajonni, es igenis szuksegem van ra, hogy velem legyen. Nalam is volt olyan, hogy kiborult a bili, de mostanaban vigyazok arra, hogy ne legyenek ilyen esetek. SZerintem nincsen ertelme, nem tudunk rajta valtoztatni.
Kedves Bea!
Az esti beszelgetesek hianyat a parom erdekes modon maskepp magyarazza: o mindig azt mondja, hogy orul annak, hogy ilyen harmonia alakult ki kozottunk, hogy mar szavak sem kellenek. Csak az a bokkeno, hogy nekem lenne szuksegem egy kis verbalis kommunikaciora, egesz nap a picivel vagyok, ami nagyon klassz, de estere televagyok informacioehseggel, es szuksegem lenne egy kis tarsalgasra.
Udv nektek: Eva
Eva
 


Kedves mindenki!

Most már én is hozzászólok ehhez a témához. Eddig olvasgattam és azt gondoltam, hogy az én esetem nem hasonlít rátok, mert az én férjem igyekszik haza és igazán sokat van velem is. De ez nem mindig volt így. Zsolt! Nem hiszem, hogy mindent aszerint kell kategorizálni, hogy mi jó a férjnek és mi ciki. Nem hiszem, hogy egy "hisztis" kiborulás sokat segít egy kapcsolaton, de ha hallgatsz, akkor sem fog megoldódni a dolog. A férjem a kapcsolatunk elején sokat dolgozott éjjel is. Sokszor 36 órát dolgozott egyfolytában és utána még autóba ült és lement Pécsre leadni az éppen elkészült programot. Az elején nem is szóltam érte. Vártam, hogy magától is észreveszi, hogy nem jó nekem egyedül. Aztán amikor semmi nem változott, akkor eljártam vele. Igen! Bementem vele a munkahelyére éjszakára. Segíteni! Már minden munkatársa azt hitte, hogy én is a cégnél dolgozom Kép De ez sem segített. Nagyon természetes lett számára ez az életmód. Aztán elkezdtem szólni neki, hogy nem örülök neki, hogy ennyit dolgozik. Főleg amiatt, mert nem tett jót az egészségének. És egy idő után elkezdett változni. Lehet, hogy nem tetszett neki, hogy egy morcos feleség várja otthon. Pont úgy bántam vele mint egy gyerekkel. Ha jó időben jött haza, akkor finom vacsit kapott és egy mosolygós feleséget, ha későn... hát nem örült neki. Ezért most már több mint egy éve nagyon sokat van itthon. Kép

Hát csak ennyit akartam írni a munkamániás férjekkel kapcsolatban. Remélem segít.

Sziasztok
Hajni
Hajni
 


Sziasztok,
Zsolt - nem Zoli vagy te véletlenül? Még az õ szavait is használod... (a férj elmegy vadászni...) Egyébként emil majd megy.
Ez a munka-dolog nagyon ismerõs, az egyben ledolgozott 36 óra is. Meg hogy nem jó a zavaráés munka közben (nem is szoktam - mi ténylweg dolgoztunk együtt, míg meg nem lett a gyerkõc). A világ legrosszabb dolga, amikor egy kellõen "jó" pillanatban jön egy telefon...
Olvasgattalak benneteket, és elgondolkodtam, hogy vajh az én férjem munkamániás vagy sem. Saját bevallása szerint lusta, és legszívesebben nem csinálna saemmit. Egyébként pedig rengeteget dolgozik. A pénz miatt, miattunk. Most épp egy pici házat akarunk venni. Dolgozik most ezért is.
Egyébként most is együtt dpologzunk, vagyis én itthon amit itthon meg lehet csinálni (fordítás, gépelés, egyebek). Ez megint egy külön topic lenne, hogy jó-e vagy rossz, ha a férj és a feleség együtt dolgoznak. (Néha így érzem, néha amúgy...)
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Hajni!

Szo nincs arrol, hogy a férj szempontjábol kellene kategorizálni. Én csak probáltam bemutatni, mielött itt össznépi sirás alakult volna ki nöi oldalrol, hogy a férjeknek meg más szempontjai lehetnek, amit tessék tudomásul venni!

És nem azt mondtam, hogy CIKI, szo nincs rola! Hanem adott esetben ez nálam pl. ellene dolgozik az összpontosito képességnek, és pont a hisztivel ellene dolgozik annak, hogy mihamarébb be tudjam fejezni a dolgomat és hazamehessek! Fenét ciki, éppenhogy a mélyben az együttlét lehetösége ellen dolgozik vele a nö! Érthetö?

Miért, azt hiszed, a férjednek annyira jo egyedül? Hogy jokedvében küszködik éjjelbe bele?
Ha segitettél neki, és sikerült jobbá forditani a dolgot, az jo. Munkamániás férjek: Ha van ötleted, hogy lehet kevesebb munkával összevakerálni azonos pénzt, akkor tedd közzé, ne sajnálj! Tudod, én sajnos azt látom, ha megprobálom a tisztességes dijnak csak akár 2/3-át elkérni, akkor agyö a munkának. És tényleg k...va jót kapna, mert még gyepálnám is érte magam. Dehát mindenki azt csinál, amit akar, és ez a szép az egészben. Az apropénzes munkákkal meg Dunát lehet rekeszteni, és sok sok éjjel se a végükre érni..... Több területen ezt látom, még ott is, ahol nincs valami hasznot lerablo cég közbeékelve....
(gyere Zsóka, védjél meg! Kép )

Örülök, ha nektek sikerült valamit is elérni az entropia ellenében!

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia Zsóka!

Hahaha, hihihi! Ez tetszik! Tudod, itt ebben az uj században mindenki annyira ugyanazokkal a dolgokkal küszködik, hogy az már kisérteties! Csak azt hiszi, ö egyedül van ilyan problémával. Aztán kiderül, hogy a jelneség, a baj tömeges, csak senki nem beszél róla.

Nem, nem Zoli vagyok Kép Azt hiszem, tényleg itt az ideje a csajok szépségversenyének! (ugyis az enyém fog nyerni....Kép )
Örülök, hogy tapasztalás alapján mondod, amit mondasz.
Egyébként én is szeretek hétvégén 3 napot is átaludni, meg se kottyan.

Amit mondasz, most a buc, a ház miatt hajt. Aztán meg az adó, a fütési számla, a ygereknek való egyre nagyobb cipö, tanittatás miatt. Egyéként ebben a városban nagyon sokan tempoznak... És van egy szomoru knti tapasztalat: egyet nem lehet: munkára nemet mondani.
(ez van akkor is, ha egymagad vagy, meg ha egy cégnél huzod az igát, akkor meg azon a szinten is. legfeljebb annyit látsz belöle, hogy többet kell huzni..)

Amit felvetsz, az érdekes kérdés. Kiváncsi lennék mások véleményére. Sok szempont van.

Üdv
Zsolt
Zsolt
 


Sziasztok!

Való igaz, hogy sok asszony küzd ezzel a gonddal. Ezért is indítottam el ezt a topicot. Zsolt igazad van én sem szeretném ha össznépi sírás alakulna ki itt. De arra kíváncsi vagyok, hogy mások hogyan élik meg, oldják meg a munkamániás férj problémát.
A kor hozta a problémát részben. Internet, számítástechnika, TV... stb. Mind, mind nagyon jó, de meg kellene találni az arany középutat.
Hajni, köszi az ötletet (gyermeknevelés bevetése a szeretett férfinál) kipróbálom én is.
Hajtás az anyagira: nálunk ez úgy van, hogy maszek melót csak én szoktam vállalni, olyat amiből plusz pénzünk lehet. A párom hiába túlórázik, mivel a cégünk (egy cégnél dolgozunk - hoppá, indítsunk egy ilyen topicot is?) nem fizeti ki a túlórát (ez jogszerű???) így hiába van bent hajnalig. Ennyit a pénzkereset ürügyéről.
Persze jobb melóhelyeken fizetnek a túlóráért. Akkor talán értheő a férj munkahajszája.

Lehet, hogy nem is a férjekkel és a hisztis feleségekkel van baj, hanem a mai korral?

Üdvike: Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok!
Az tény, hogy mindkét féltől elvárható bizonyos fokú alkalmazkodás anélkül, hogy bármelyikük is megalázkodna.

Azért kiváncsi lennék, szerintetek ki a hisztis? (Azt hiszem a férfiak ezt tágabb értelemben használják, mint mi nők. Tévednék? )

Kedves Mamacica!
Narághuzogatás közben azért nehéz beszélgetniKép

Kedves Éva!
Kezdetben én is nagyon örültem, hogy fél szavakbol is megertjuk egymast. Aztan elkezdtek hianyozni azok a jo kis kiados dumcsik! ... Most ezen elgondolkodtam egy kicsit es be kell vallanom, hogy azert a parom sokszor probalkozik elmagyarazni mi mindent csinal a gepen es mi mindent sikerult elernie, milyen uj csodakat sikerult letrehoznia vagy hogy mit nem sikerult es igazan nem o tehet arrol, hogy egy rohadt szot nem ertek belole. De regen is kulonbozo volt az erdeklodesi korunk, megis volt ido megvitatni azokat is, ami a kozosbe tartozott, vagy erdekes volt valamiert. Mintha erre mar nem lenne idoKép Üdv mindenkinek, Bea
Bea
 


Zsolt !
Enged meg,hogy en is kozbeszoljak.
(Az elso hozzaszolasodhoz!)
Nektek noknek ott van jutalomul a gyerek egesz nap !Na igen de a jobol is megart a sok !
(itt a ferjem neveben beszlek) : tehat, miert nincs o egyszer 24 orat a kicsivel?
Tudod miert ?Mert 1 ora mulva mar megorulne!
Allandoan figyelni hogy mit vesz a szajaba,
hova maszik,mit csinal ( kozben a TV-t sem
lehet igazan figyelni!), a kaki szagatol meg egyenesen hany tehat nem cserel pelust stb...
Folytasam meg???
Szoval nem !Hiaba Ti ferfiak csak a munka urugyen
probaltok kilepni a sok csaladi kotelesseg alol !
Es mit szolsz azokhoz a nokhoz akik szinten
dolgoznak? Miert kell nekik munka utan is non stop
tovabb dolgozniuk ? Ja mert szegeny ferj olyan
faradt ?!En is az vagyok ! Meg minden no !
( Hu ! Ezt most le kellett irnom :-)))
Na bocs, de ez inkabb az en ferjecskemnek szolt
aki a munka utan meg "gyorsan" elszalad egy
aperitivre, vagy lottozni es mar este 8-ra,
pont vacsoraido otthon is van ! De hat ugye
Hotelben elunk!Na mindegy, viselje mindenki
a keresztjet !
Csilla
LCsilla
 


Csatlakozom Csillához. Téves az az elgondolás, hogy férj helyett ott a gyerek. Nem azért élünk házasságban, hogy a gyereket egyedül neveljük. Micel anyja és apja van, egyenlő részben kellene kivenniük a részüket a jóból. (és a rosszból is)

Kellemeset mindenkinek: Mamacica
Mamacica
 


Hujjujj, mit fogtok ezert kapni Zsolttol, arra kivancsi vagyok!! Sok rossz elsarkanyosodott no a talpig grallovag, es egyebkent halalosan elnyomott teremtes koronain tolti ki a tehetetlenseget... Kép))
Eva
Eva
 


Eva !
Nem tudom Ti de en fel fel vagyok keszulve
a harcra :-)))) ( Ketnyeluvel a zsebembe!:-))
Unom mar,hogy minden (majden )ferfi a munkara
fog mindent !
Itt a babaneten meg kulonosen ARANY TALCAN
van hordozva minden ferfi !!!!(Talan,mert
keves van kozotukk aki bele mer szolni ??:-)))
Eleg regi mondas hogy az Urad ( es parancsolod?)
ami a 3.evezredben mar eleg elavult es
nevetseges is !
Tehat harcra fel !!
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Nem Csilla, NE!

Ne bántsuk őket. Vannak közöttük egészen
kivételes, jó kis példányok. Egyébként is
szeretettel többet érünk el. Élvezzük, hogy
nők vagyunk, gyengébbek, Urunk alá tartozunk,
de bevethetjük finom kis praktikáinkat.
Én spec. nem akarok egyenrangú lenni, inkább
vagyok gyengébb és butább. Mert más a küldeté-
sem. Mert lásd csak mi lett a nagy egyenjogú-
ságból: a gyerek és a háztartás ezer nyűge és
szépsége mellett ránkszakadt a munka is! Kellett
ez?? Kellett az egyenjogúság?
Még mielőtt maradinak néztek, nekem is tetszenek
a mai nő előtt álló lehetőségek, de mégis, minde-
nek előtt azt választom, hogy SZERESSENEK.

Minden jót!
Mamacica
Mamacica
 


Szavasztok!

Hát, nemkem már meg se kell nyikkanni, kicsináljátok magatok ti egymást, csak ki kell várni, aztán a végén megvivok az utolsóval! Kép)

Azt hiszem, lassanként meg kellene alakitani a ffi szüfrazsett mozgalmat... Vagy sokkal egyszeübb befordulni haverokkal a kocsmába, és a feleségek élhetetlenségéröl, és a mi meg nem értettségünkröl a sörök között elmélkedni....
Tudjátok-e, hogy ott mennyire megértöek egymással a farkasok?

Na, legyetek jobbak!
Kép


Na, gyere Csilla, kard ki kard!
(Vigyázz, a hugomat is Csillának hivják!!! Reszkess!!! Kép

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Zsolt !
Minden elismeresem a Tied ! Sokkal "szigorubb"
valaszra vartam :-))) De latom sikerult meg-
latnod a levelem lenyeget :-)))
Ami a kocsmazast illeti hat sajnos teljesen
igazad van! Ezert szerettem volna inkabb en
is ferfinek szuletni !
Miert van az hogy egy ferfi a baratjaval
egy no miatt sosem veszne ossze mig forditva
egy "orokbaratsagnak" is egy csattanasra
vege lehet ???? Hat ezert irigyellek Titeket!
Mamacica !
Neked meg kulon szivembol kivanom hogy
egy jo peldanyt fogjal ki !
Kulonben szerintem sok no nem az egyenrangusag
miatt dolgozik,hanem mert esetleg az inteligen-
ciajat is fejleszteni akarja es orommel
vegzi a munkajat!
Csilla
Leiner Csilla (lcsilla)
 


Kedves Csilla!

Keblemre! Bár még meg sem kezdödött az ereszd el a hajamat, ez igy nem is ér!!!
A hugicámmal is megbékültünk elöbb-utobb...
Szeretnél kocsmázni? De hát nektek meg ott az ÖTYE!

A ferfiak nem vesznek össze nö miatt? Nem tudom. A barátság fontos dolog. Talan a tuléles ösi ösztöne. Egyszerüen tudnod kell, hogy aki a hátadat védi, abban meg KELL biznod. És ezzel neki is tartozol.
Munka és pénz miatt, befolyás, önálloság miatt szoktunk összeveszni. Lehet, hogy a nö kevésbé értékes, és miatta ezért nem? (lesz másik, és ugyis tul sok feje volt már?Kép
Ne irigyelj, mert mi meg odavagyunk értetek...

üdv
Zsolt
Zsolt
 


SZia, Mindenki!
Mivel egész héten nyavalyogtam, miért nincs itthon a párom, inkább írok Nektek egy régen történt, de azóta is aktuális sztorit. Bent vagyok a boltban, az ismeros pénztáros megkérdezi: "Hát Virág hol van?" "Kint van az apjával" - válaszolom. "Miért, van apja???" Kép
A másik: Virágot kérdezik az oviban, mivel foglalkoznak a szülei. "Hát anya gyerekeket tanít, apa pedig...apa pedig...telefonál.(Drága feleségek, ugye nálatok is állandóan csöng a mobil???)
Ja, közben még egy beugrott: megyek Virágért az oviba, Attila egészen véletlenül hétköznap délután is hazajött. Mondom Virágnak a jó hírt: "Képzeld, itthon van apu!" Mire o: "És ébren van?"

És hát az én kis négyévesem tegnap este részletesen beszámolt a nagymamának, miket vágok rendszeresen az apja fejéhez. Anyukám szerint Virág teljes átéléssel nyilatkozta: "Anya azt mondta apának, ne legyen mindig o a munka HOSE (így ó-val...)!

Ne haragudjatok, ez tényleg az utolsó: Virág vécére indul. 10 perc múlva megnézem: ott ül, kezében egy számológép, azon nyomkodja a gombokat elmélyülten. "Mit csinálsz?" - kérdezem. "Hát laptopolok" - mondja a gyerek.
Mára ennyi...
Viráganya
Viráganya
 


Kedves mindenki!

Nem akarok jobban belefolyni ebbe a vitába, mert ebből vérre menő veszekedés is lehet. Csak annyit teszek hozzá, hogy mindanyiatokkal együttérzek.

Viráganya!

Csúcs beszólásai vannak a lányodnak. Mintha a fiamat hallanám. Feri is informatikus mobillal. Bence kedvence az élethű mobiltelefon amin nagyon jól bebillentyűzi az apja számát és szól neki, hogy itt az ideje hazajönni. Kép

Sziasztok
Hajni
Hajni
 


Itt a sokfeju sarkany jelentkezik !
Hu ! Ezek szerint ekkora sarkanynak nezek ki
ill.latszom a babanetben ?
(Pedig ha a fenykeptarba megnezitek,Sophiekaeval
egyutt csak 2 fejunk van !!-vagy csak en
latnam annyinak ??)- Kulonben is en egy
"nagyon"bekes ember vagyok !Csak "neha"
kihoznak a sodrombol,de hat ez a legjobb
"sarkannyal"is megtortenik,nem?!
Hajni ! Nem akarok en verre menni !
Es veszekedni sem !(Csak azt szeretnem ha a
ferjem is kivenne a reszet a csaladbol!)
Zsolt ! Ez a hajhuzas tenyleg jo!
Noveremmel is egymas hajat teptuk kiskorunkban!
Megtudhatnam mit jelent az az Otye !!
( Tudod nem beszelni magyarul:-))))
Viraganya ! A legjobb :van ennek a gyereknek
apja??? Hat ez szuper ! Szerintem az enyemet
is meg fogjak kerdezni ha nagyobb lesz !
Megnyugtatasnak,Neked a heten nem volt otthon
a ferjed, nekem meg ma vasarnap !
( De hat tudod hiv a kotelesseg !!!!)
A mobilt en is WC-be kivannam !!!!
1 mondatot nem lehet beszelni hogy ne csorogjon
kozbe! Errol ennyit .
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Csilla!
Ez már a kinövesztendö fejek elöjele. Ugyhogy vigyázz! Kép
ÖTYE = Öreg Tyukok Egyesülete.

üdv Kép
Zsolt
Zsolt
 


Kedves mindenki,
most leltem rá erre a jó kis témára, eddig azért nem néztem bele, mert azt gondoltam az én Atyusom nem is munkamániás, csak teszi a dolgát.
Mi is túlvagyunk néhány átvitázott könnyes éjszakán, mostanság meg épp a negyedik gyerköcnek futunk neki.
Pedig sokszor úgy érzem magmnak gyüjtöm a "bajt", mégis ez a dolgok rendes menete, apa reggel el, este haza, és Neki jár a legcuppanósabb puszi meg a legszélesebb mosoly....

Pont egy éve mentem vissza dolgozni és akkortól átértékelödött az addig sanyarúnak, monotonnak, eredménytelennek tünö otthoni "munkám", amit a 4 pasassal járó háztartás nap mint nap kihívásként felvonultatott.

Most alig várom, hogy újra "csak" itthon lehessek és nagyon örülök, söt büszke vagyok a kedvesemre, aki mindehhez megteremti a feltéeteleket,söt elismeri , nagyrabecsüli az itthoni alakításomat, és folyamatosan támogatja at idönként háborgó lelkemet.
Mindehhez az kellett, hogy kipróbáljam a dolgozó nö nagycsaláddal c. társasjátékot, és rájöjjek, hogy muszály feladnom az egyik vonalat, vagyis a "majd én megmutatom, hogy lehet önmegvalósítani család mellett is" címüt, mert rájöttem, hogy az én értékrendembe ez így nem fér be.

Igaz, hogy a nap nagyrészében egyedül vagyok a 3 kis zsivánnyal,de annyi szeretetet, odafigyelést, melegséget és boldogságot kapok cserébe folyamatosan, amit nem cserélnék el egyetlen fönöki dicséretre vagy külföldi üzleti kiruccanásra sem.
Mindezt azért írtam le, mert ennek tükrében átértékeltem egy kicsit az itthoni helyzetemet, a viszonyokat,és tudom, hogy a családfö sem szökdécselve, boldogan kezdi hétfönként az új hetet távol itthonról, hanem kökemény pénzorientált világban mindönkert száll harcba .

Persze nekem is tele van olykor az a bizonyos részem,de túl a 30-on mintha kezdenének nyugodtabbak lenni a reakcióim.
Mindenkinek sok türelmet,
Kinga
kinga (kinga)
 


Kedves Mindenki!

Átnézve írásaitokat, kedvet kaptam én is az íráshoz, bár lehet, hogy sokan nem fogtok velem egyetérteni. Szóval nálunk is van számítógép...
DE Miután összeköltöztünk (ez még jóval az esküvõ elõtt volt) egybõl szemet szúrt, hogy a párom elég sok idõt tölt ott. Én hisztis hárpia lévén AZONNAL szóvátettem, bár csak és kizárólag akkor, ha nem a munkája miatt ült a gép elõtt, hanem pl. egy új és állítólag szuper játékot játszott. Persze ezt nem úgy kell érteni, hogy nekiestem, hanem próbáltam minden nõi praktikámat bevetni, és elcsábítani valami más elfoglatság irányába. :-) (Hát mit is mondjak, ha egy férfi a párjának ellen tud állni ilyen típusú felhívásra, akkor már más probléma is akadhat ott. :-) )Na jó, néha morci is voltam kicsit. :-)
Szóval még a kezdetekben megbeszéltük, hogy a munka az tabu számomra, de játék csak akkor van, ha pl. én alszom, vagy én kérem, hogy játszon, esetleg nincs épp semmi más teendõ. És lõn csoda, mûködik. Viszont ehhez az kell, hogy tényleg szólj a párodnak néha, hogy esetleg téged is érdekelne az a játék, amit a múltkor félálomban hallottál, és nézzük meg. Aztán, hagyni egy kicsit szórakozni, hisz nekik is jár egy kis pihi, mint ahogy a nõknek is. Nálunk bevált az együtt-játék, amelyben szinte mindíg én veszítek, de ez nem zavar. Párom, aki azóta a férjem, mindenben rengeteget segít, minden házimunkát közösen végzünk (kivéve a vasalást! Esetleg ötlet, hogy arra, hogy lehet rávenni a férfit? :-) ) és ez mindekettõnknek jó így, hisz hamarabb végzünk, és több idõnk jut egymásra, esetleg játszani :-).
Jó hosszúra sikeredtem, ezért bocsi, de remélem nagyjából érthetõen fogalmaztam. Csak azt akartam leírni, hogy ha valami nem tetszik, akkor még az elején beszéljétek ezt meg, mert késõbb ebbõl csak vita lehet.

sziasztok:
Ujka
ujka
 


Ujka !
Nekem ez mar keso banat, hisz 8 eve vagyunk egyutt
lassan.Ugyhogy itt mar nincs sok megvaltoztatni
valo sajnos :-(((.De azert szivesen hallom
otleteidet,hogy lehet ravenni,habar szinte 100% biztos vagyok hogy ez nalunk nem fog bejonni!
De azert probalkozni nem art !
Zsolt ! Ez az OTYE tipikus ferfi duma !!!!!
Sarkanykodasi joletembol hozzatennem :-
tipikus MAGYAR ferfi duma !
Kinga ! Mint mar fentebb emlitettem, szerintem
sok no nem azert dolgozik mert bizonyitani akar.
En sem ! Nekem egyszeruen tetszik a munkam,
es azert tanultam,hogy ezt vegezzem.
(Raadasul fonokom sincs :-)))) Persze ez
nem mindenkinel adodik.
Sok sikert az uj babahoz !!!
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!
Most hetvegen olvastam el egybe az eddig osszegyult irasokat, es hat itt szinte mindenkinek igaza van, csak van aki az egyik oldalon van a ki a masikon all. Megosztanam veletek a velemenyem. Mivel mi mind a ketten szakmabeliek vagyunk, ezert a gep maga nem okoz problemat. En tudom, hogy a ferjem penzt keres rajta, es jobb ha otthon teszi este, mintha kesoig bent maradna. En meg szorakozni(net, levelezes) szoktam, es ez Ot zavarja este, amikor leul TV-zni, es a gep belevilagit a kepernyobe. Ilyen teren tehat nalunk pont a forditottja van. Azzal is tisztaban vagyok, hogy ha keson jon, akkor az a munka miatt van, es nem csapok miatta pataliat, es nem is zaklatom mobilon kismillioszor. Max, ha mar a szokott idonel is kesobb van(ez nagyon-nagyon ritkan fordul elo), akkor racsorgok, hogy mikorra varhato. De valjatok be oszinten lanyok, hogy nem orulnetek annak, ha mas miatt jarna haza keson! Meg mindig jobb, hogy miattatok, a ti es a csaladotok jobb leteert hajt, mintha mas miatt tenne! Nekem nincs azzal problemam, hogy nem segit otthon. Na a vasalas, felmosas, fozes es mosogatas az nalunk sem fekszik a ferjemnek, de ezen kivul joforman mindenben segit. Ez nalunk is az evek folyaman alakult ez igy ki.
Amit Kinga irt, az olyan, mintha az en gondolataimat irta volna le. Igaz nalunk meg csak egy csemete van, most van utban a masodik, de a masodik utan nem szeretnek mar visszamenni dolgozni, mert szeretnem, ha jonne a harmadik. Utana meg otthon maradnek foallasu anyakent amig lehet. Negyedikrol nalunk eddig meg nincs szo, en nagyon szivesen vallalnam, de ez nagyon jovofuggo. Eddig csak azt erzem, hogy harmat tudunk tisztessegesen felnevelni. A ferjem is ezen a velemenyen van, es most nagyon orul, hogy ismet otthon vagyok(veszelyeztetett kismama lettem), pedig annak idejen o volt rajta, hogy menjek mar dolgozni. De belatta, hogy ugy sokkal nehezebb.
Moni
Moni
 


Kedves Móni!

Azt hiszem megfogalmaztad a lényeget, ami igazából mindannyiunknak fontos: A kedvesünk nem a kocsmába jár, hanem dolgozik. Persze én is jobban szeretem amikor otthon teszi ezt, mert ha más nem, mellé telepszem és olvasok. Szóval nekem nagyon sokat jelent ha OTT VAN velem.

A hisztim óta megenyhültem, gondolkoztam sokat és ti is sokat segítettetek. Abba továbbra sem egyeznék bele hogy hajnalban jöjjön haza, de belátom, hogy dolgozik. Ez a jobbik eset, mert TUDOM hol van, bármikor felhívhatom, (nem szoktam zaklatni, mert tudom, hogy azt mindenki utálja) vagyis NYUGODT lehetek, mert nem kocsmázik és nem nőzik.

Egyébként is csodálatos ember a párom. Imádom.

Mamacica
Mamacica
 


UI. És lányok.. az én páromnak nincsen mobilja! Informatikus, vidékre jár és nincsen neki. A céges telefont szokta vinni és csak azért gondolkozik, hogy vesz egy telefont, mert szerinte már "égő", hogy minden tizenévesnek van, csak neki nincs. Szerintem jobb amíg nincs.
:-)
Mamacica
Mamacica
 


Kedves Csilla, ami a munkámat illeti én is nagyon szeretem, változatos,izgalmas(igazságügyi vegyésszakértöként dolgazom), de közel sem nyújt akkora sikerélményt, mint pl. az, hogy egyik gyerekem sem körömrágós, ágybavizelös, pótcselekvéses , zaklatott emberke, hanem bodogak, ha otthon sertepertélek körülöttük egész nap.
Nekem is gyakran bedurran a búrám, ha a kedvesem szállodának tekinti a csládi küzdőteret, és épp csak a cipöjét nem teszi ki az ajtó elé takarítás céljából.
Ilyenkor szoktam morogni erösen...kb. 2 hétig tart, utána lecseng.
Ujka-nálunk úgy vasal a kis kedves, hogy öröm nézni, ha nincs kivasalva naprakészen minden inge, bizony szó nélkül nekifog, és egyre jobban csinálja, már nekem is vasalt köpenyt.
Mamacica-szívesen kiiktatnám én is a mozgó telefonokat, de olyan jó, amikor elakadok a 3 csemetével az úton bármiért, tudni, hogy ha akarom azonnal jön a felmentösereg.
írjatok még ilyesmiröl, megnyugtató, hogy nem rajtam ütköznek ki az elsárkányosodás jelei, hanem más is érez, gondol, morog,úgy, mint én szoktam.
kinga
kinga (kinga)
 


Kedves lanyok!
Mobil: az en parom tiltakozik a mobil ellen, marhasagnak tartja, pedig szerintem nagyon jo lenne neki,( biologus, napokig kinn ul a Balatonon, vagy a Kisbalatonon- barmi tortenhet, es kozelben tavolban nincs egy ember sem...), de o mindig is ilyen volt, amit meno- divatos dolognak tart, azellen kovetkezetesen tiltakozik.
En neha nagyon szivesen visszamennek dolgozni, aztan rajovok, hogy most is eleg nagy kaosz van az eletunkben, padig en vagyok a "stabil pont", mi lenne akkor, ha en sem lennek( a parom a zoknijat sem talalja meg nelkulem). De neha ugy csinalnek valami mast, mint a hazi munka, vagy gyerekneveles.
A multkor heves vitaba keveredtem egy lannyal az Index Torzsasztalaban, o a maga fiatalos lenduletevel allitotta, hogy ha majd lesz gyermeke, o ossze fogja tudni egyeztetni a teljes karriert a gyereknevelessel, es mind a kettoben sikeres lesz. Szerintetek van ilyen?
Udv
Eva
Eva
 


Kedves Éva!

Szeritem nagyon nehéz lehet összeegyztetni a munkát a gyerekkel, csak sajna muszáj. Persze az extrém esetek ellen vagyok, pl. mint ez a lány akivel "összevesztél". A karrier is teljes embert kíván és a gyermek is. Szerintem választani kell, valamelyik mindenképpen megsínyli.
Bár nekem még nincsen gyermekem, úgy gondolom, legjobb lenne otthon lenni vele, utána a következővel és így tovább, esetleg a harmadikkal. Elvégezni a házimunkát, főzni a férjemnek és törődni a gyerekekkel. Legszivesebben nem is mennék vissza dolgozni, otthon esetleg vállalnék munkát és olvasnék könyveket stb, hogy ne hülyüljek le teljesen.
Ez az álom, a valóság pedig az, hogy muszáj visszamenni dolgozni, mert különben felkpoik az állunk. :-(
Ez a véleményem.

Na de elkalandozunk a munka és számítógépmániás férj témától, úgyhogy a fenti szövegem off topic. Bocs.

Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok!

Ez az elkalandozás megérne egy külön topicot! Én egyébként is épp nyitottam egyet három vagy több gyermek címmel, és ennek kapcsán is eszembe jutott ez a kérdéskör, hisz minél több gyermek, annál kevésbé megoldható a gyermek és munka dolog. Ha gondoljátok, ezt az itt off-topic témát ott folytathatnánk.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Ok, Ildi, atstartolunk oda.
Udv
Eva
Eva
 


Nem gondoljátok, hogyha állandóan a baba-mamán lógunk a férjeink indíthatnának rovatot: Számítógépmániás feleség címmel?
Névtelen
 


Ja ! Foleg annak a ferje akinek a felesege nevtelenul ir !!
Névtelen
 


Sziasztok, lányok!
Gondolkodtam ezen a dolgon, és a következore jutottam: volt ido, hogy bemagyaráztam magamnak, "a férjemnek csinálnia kell a karrierjét, nagyon sokat dolgozik, ha hazajön, otthon minden alól mentesíteni kell... és hát persze, hogy elmehet a barátaival, ki kell kapcsolódnia! És szombat-vasárnap persze hogy felkelhet délben! Mi az a kis háztartás? Még senki sem halt bele, a párom csak pihenjen...elmehet túlélo túrákra, korizni, biciklizni, fo, hogy egészséges, és hát elmondhatom magamnak, hogy mintafeleség vagyok...no, ja. Csakhogy mindezt késobb TERMÉSZETESNEK VETTE!!! Amikor pedig visszamentem dolgozni, bizony, besokalltam, sokszor kiborultam. Szóval, igenis le kell ülni, és feketén-fehéren el kell mondani az elvárásainkat, nem szabad mindent magunkra vállalnuk azért, mert a másik sokkal jobban keres, és látványosabb karriert csinál. És amióta rendszeresen elmondom az elvárásaimat a férjemnek, HAJLANDÓ EZEKET TELJESÍTENI! És neki is jobb egy kiegyensúlyozottabb feleség, mint egy mártír.
Sziasztok: Viráganya
Viráganya
 


Sziasztok
Én is hasonló cipőben járok három lurkom van a legkissebel itthon vagyok szülési szabin a páromat szinte nem is látom hétköznap késő estig dolgozik hétvégén meg focizni já mert KIKELL KAPCSOLODNIA persze ez nekem nem jár hisz én anya vagyok szo se rola imádom e gyrerekeimet de néha jo lenne nekem is kikapcsolodni mikor szová teszem az a válasz hogy ne panaszkodjak nem én kellek reggelente nem én járok dolgozni jo mi
Névtelen
 


Kedves Névtelen! Van abban valami, amit mondasz, hiszen mi nők is képesek vagyunk számítógépfüggővé válni. De ezt például az én párom "elnézi", és épp az öthónapos babánkkal próbál kommunikálni.
Cserébe időnként őt is a géphez engedem. :-)))
Itt ül most a szobában, és azt mondja, írjam meg, hogy azért ő az úr a háznál. Na jó!
Egy szónak is száz a vége: jól kell választani!
Era
Era
 


Szia Nevteklen !
Nalunk csak egy lurko van, egy eves, de en nem mondok semmit. Inkabb.
Boldog anyuka vagyok, de neha ... hiszen tudjatok.
A paromtol megkaptam, hogy en egesz nap babazok, semmit sem csinalok, akkor ne varjak tole segitseget (olyan kaliberure gondoltam, hogy hozza esetleg be a szobaba a cumit).
Neha artra gondolok, hogy nagyon rosszul vaasztotta, aztan meg arra, hogy 80 szazalekuk ilyen, miutan csladja lesz.
Mira
 


Sziasztok anyukák és Zsolt!

Beszállok én is Közétek, szegény Zsolt ne maradjon egyedül a sok anyuka közt.

Olvasgatva a leveleiteket, azon gondolkodtam, hogy azért milyen "nehéz" megtalálni az apukáknak az aranyközéputat. Nekem van egy 6 éves drága kisfiam. Érte élek. "Elhanyagoltam" minden mást, a munkából állandóan rohantam haza, s öszintén szólva a volt feleségemet is másodrendünek soroltam be. Ha hazaértem, egyböl "szinte megzabáltam" a gyerekemet, s az exnejemnek csak egy futó puszi jutott. Megszületése óta aktívan kiveszem részemet a teendökben, barátaim mindig cukkoltak, hogy ha lehetett volna, akkor még a szoptatást is átvállaltam volna. Így a fiam és köztem egy nagyon szoros érzelmi kapcsolat alakult ki. Azonban a válásom egyik oka pont az volt (persze más probléma is volt, isten ments, hogy valaki azt higgye, hogy a gyerek miatt váltunk el!!!-ha ö nem lenne, akkor is idejutottunk volna), hogy túl gyerekcentrikus vagyok. Estére általában ki voltam dölve a sorból (mint Ti, drága anyukák) és nem vittem sehova sem szórakozni a "páromat", keveset beszélgettünk, szinte mellöztem.
Valahol igazat adtam az exnejemnek emiatt. De hát én már csak ilyen "szenyó apa" maradok.
De azért annak még most is örülök, és soha nem fogom megbánni, hogy a fiammal ilyen erös érzelmi kapcsolatot sikerült kialakítani. Szerintem nem lehet szebb egy apának, hogy azt mondja neki a kisfia, hogy "szeretlek apa"!

Na szóval anyukák, ugye, hogy ez sem jó?!

Most többet nem írok, mert betelik az egész képernyö, s aztán jöhet a scroll.
Névtelen
 


Helo nevtelen apuka!

Az a helyzet, hogy irigyellek azert, amit a fiaddal muveltel. Most kezdem ujra a lanyommal, hatha jobban sikerul.
Szorakozni? 12-13 ev alatt a ket kezemen meg tudnam szamolni az alkalmakat. A jelenseg ismeros.
Maradj "szenyo apa", gyereknek az a jo.
udv
Zsolt
Zsolt
 


Köszi Zsolt!

Valahol éreztem, hogy Te fogsz először reagálni írásomra.
Olvasgatva soraidat egy jólelkű apukának tűnsz.

Jól esett amit írtál. "Szenyó apa" maradok amíg csak élek.
Tiszta szívemből kivánok Neked sok türelmet és boldogságot az "újrakezdéshez"! Azt kapd meg Tőle, amit én kaptam (kapok) a kisfiamtól. Ez kárpótol minden bánatot!!! Benne soha nem lehet csalódni és csak Tőlünk függ, hogy mindig szeressenek.

Éljenek a Drága Csemetéink!!!

Szia Attila
Névtelen
 


Kedves Attila!
Elarulok neked valamit, nagyon ismeros az altalad leirt "szenyo apuka". Az en parom is a fiaert meg a lanyaert el, es en imadom ot erte. (O inkabb engem kuld el szorakozni, ha mar tele a hocipom...-addig o vigyaz a gyerekekre) Viszont az biztos, hogy jo lenne neha kettesben lenni, egyutt elmenni valahova, amiben igencsak ritkan van reszunk. En viszont azzal vigasztalom magam, hogy valoszinuleg meg visszasirjuk ezt az allapotot, amikor mar nagyobbak lesznek a kolkok, es nem csungenek egyfolytaban a nyakunkon. Akkor majd meg meg is unjuk egymast, annyit lehetunk kettesben-turelem kerdese az egesz...Kép
Azt viszont jo latni, ahogy a ferjem szeme konnybe labad, amikor a fia atoleli a nyakat es azt mondja neki: szeretlek apucikam. Szoval inkabb legyen szenyo apucika, mint olyan, akinek van ugyan gyereke, de nem tud vele mit kezdeni.
Udv
Eva
Eva
 


Kedves Éva!

Őszinte szívemből örülök, hogy Nektek sikerül(t). Én is valahogy így gondoltam volna az életemet.
Sok boldogságot kívánok Nektek! Mindig maradjatok türelmesek egymáshoz és szeressétek egymást.
Üdvözlettel
Attila
Névtelen
 


Szia Zsolt!

Isten éltessen sokáig névnapod alkalmából!

Attila
Névtelen
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: