Új privát üzeneted érkezett!

dia, nekem egy csaj rendelte valahonnan, royal sales kendő a neve. :)

Anita

Kép

Kép
 


Anita, köszi, majd meglesem.:)

Csajok, hol vagytok? Ki hogy halad?

Amúgy van valahol egy szép nagy fájlom, tele sk ajándékötletekkel, ha gondoljátok, megpróbálom feltölteni ide mellékletként. A szappanöntéstől, a gyertyán át minden van benne, Bailey-s, trüffelgolyó, miegyéb. Hasznos, hasznos, hasznos.:)
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Jöhetjöhetjöhet!
Mi nem nagyon haladunk, lebetegedtünk, majd csak kilábalunk már, utána teljes gőzzel sógyurma és takarítás, sütögetés. (Már amennyire az utolsó trimeszterben lehet valamit teljes gőzzel csinálni...)

Kép
Kép
Kép
 

 
 

Vica, véleményem szerint az utolsó harmadban NAGYON SOK mindent lehet teljes gőzzel csinálni.:)

Otthoni gépen van, de akkor este megkeresem.:)
dia
Budapest
 
 
 


húbacc. Elfelejtettem... Bocs, lányok.:)
dia
Budapest
 
 
 


Bár melléklet nincs, de egy ilyennel tudok szolgálni: többféle jótékonysági, adománygyűjtési akció egy helyen.

Hátha valakinek hasznos lesz.
dia
Budapest
 
 
 


Kedveskéim!

Megtaláltam!

A gond csak az, hogy nem tudom feltölteni. De már dolgozunk rajta.:)

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Sikerült feltölteni:

kreakar.doc
karácsonyi_lista.doc
ata
 
 


Ata!

Ezer köszönet! Hogy sikerült???

Kreakar: ebben vannak az SK karácsonyi ötletek!
Karácsonyi_lista: ebben sok recept mellett egy kis ez-az található még!

Érdemes megnézni mindkettőt!
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Téged aranyba kéne foglalni!
Felrakhattad volna még szeptemberben, hogy mindet meg tudjam csinálni! :lol:

Kitakarítottam a gyerekszobát! (Ez volt a legmelósabb) A többi már sitty-sutty meglesz Karácsonyig. :wink:
El se hiszitek, milyen megkönnyebbülés idén, hogy nem kell ajándékot vadászni. Most nagyobb hangsúlyt fogok fektetni a főzésre, azzal legalább mindig sikerem van.:)

Kép
Kép
Kép
 


Én szokás szerint el vagyok veszve.
Nekem eddig eszembe se jutott, hogy az ablakokat is meg kéne mosni. Kaptunk egy váratlan összeget és vettem egy csomó könyvet (nekem a könyv a minden). Lilla meggyúrta a mézeskalácstésztát, a jövő héten remélem sikerül rendet rakni. Majd imádkozom, hogy vagy hidegfront legyen vagy süssön ki a nap, különben munkaképtelen vagyok (bár néha kell üldögélni két-három gyerekkel az ölünkben és csak énekelgetni...). Meg hogy ne fájjon a fejem, mert akkor kiabálni kell...pedig utálok kiabálni, meg veszekedni, meg zsörtölődni.
Tegnap feldíszítettem a hálószobaablakban a rozmaringot. Kicsi karácsonyfa tele bimbóval.
Imádság és csönd nélkül nem lehet karácsony (legalábbis nekem nem). Az énekek is a csöndet mélyítik.

"A hatodik hónapban pedig elküldte Isten Gábriel angyalt Galilea egyik városába, Názáretbe,
egy szűzhöz, aki a Dávid házából származó férfinak, Józsefnek volt a jegyese. A szűznek pedig Mária volt a neve.
Az angyal belépve hozzá így szólt: „Üdvözlégy, kegyelembe fogadott, az Úr veled van!”
Mária megdöbbent ezekre a szavakra, és fontolgatta, mit jelenthet ez a köszöntés.
Az angyal ezt mondta neki: „Ne félj, Mária, mert kegyelmet találtál az Istennél.
Íme, fogansz méhedben, és fiút szülsz, akit nevezz Jézusnak.
Nagy lesz ő, és a Magasságos Fiának mondják majd; az Úr Isten neki adja atyjának, Dávidnak a trónját,
ő pedig uralkodik a Jákób házán örökké, és uralkodásának nem lesz vége.”
Mária megkérdezte az angyalt: „Hogyan lehetséges ez, mikor én férfit nem ismerek?”
Az angyal így válaszolt neki: „A Szentlélek száll reád, és a Magasságos ereje árnyékoz be téged, ezért a születendőt is Szentnek nevezik majd, Isten Fiának.
Íme, a te rokonod, Erzsébet is fiút fogant öregségére, és már a hatodik hónapjában van az, akit meddőnek mondanak,
mert az Istennek semmi sem lehetetlen.”
Ekkor így szólt Mária: „Íme, az Úr szolgálóleánya: történjék velem a te beszéded szerint!” S ekkor eltávozott tőle az angyal.
Azokban a napokban útra kelt Mária, és sietve elment a hegyvidékre, Júda egyik városába.
Bement Zakariás házába, és köszöntötte Erzsébetet.
Amikor Erzsébet meghallotta Mária köszöntését, megmozdult a magzat a méhében. Megtelt Erzsébet Szentlélekkel,
és hangos szóval kiáltotta: „Áldott vagy te az asszonyok között, és áldott a te méhed gyümölcse!
Hogyan is lehetséges ez, hogy az én Uram anyja jön el énhozzám?
Mert íme, amint felfogta fülem köszöntésed hangját, ujjongva mozdult meg a magzat méhemben.
Boldog, aki hitt, mert beteljesedik mindaz, amit az Úr mondott neki.”
Mária pedig ezt mondta: „Magasztalja lelkem az Urat,
és az én lelkem ujjong Isten, az én Megtartóm előtt,
mert rátekintett szolgálóleánya megalázott voltára: és íme, mostantól fogva boldognak mond engem minden nemzedék,
mert nagy dolgokat tett velem a Hatalmas, és szent az ő neve,
irgalma megmarad nemzedékről nemzedékre az őt félőkön.
Hatalmas dolgot cselekedett karjával, szétszórta a szívük szándékában felfuvalkodottakat.
Hatalmasokat döntött le trónjukról, és megalázottakat emelt fel.
Éhezőket látott el javakkal, és bővelkedőket küldött el üres kézzel.
Felkarolta szolgáját, Izráelt, hogy megemlékezzék irgalmáról,
amint kijelentette atyáinknak, Ábrahámnak és az ő utódjának mindörökké.”
Mária Erzsébettel maradt három hónapig, azután visszatért otthonába."
(Lukács 1)

Jó készülődést!

Anna (9 gyermek anyja)


Köszönöm, Anna.

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Na, mi tegnap megvettük az apával közös karácsonyi ajándékunkat. Megbeszéltük, hogy nem veszünk egymásnak ajándékot, hanem közösen veszünk valamit. Ki is gondoltuk, hogy akkor legyen egy étkezőasztal, meg székek, hiszen nyolc éve, mióta itt lakunk, nincs ilyenünk, és a kanapén eszünk. Arról nem beszélve, milyen vacak, hogy a vendégeket sem lehet leültetni, társasozni meg csak a padlón lehetett.
IKEÁban kinéztük a JOKKMOKK-ot, 24 rugó, még kibírható, főleg, hogy ebben benne van az asztal és a négy szék is. Emellett ugyanolyan antikolt színe van, mint az ágynak (merthogy egy nagy szobánk van, itt kap helyet a háló, dolgozó, nappali, és most már az étkező is).
Erre találtam az olcsobbikea.hu-n egy meghirdetett szettet, nyolc ezerért. Elmentünk, megnéztük, pár karctól eltekintve semmi baja, ami meg két hét múlva a vadiújon is ott lett volna, hiszen puhafából készült. Úgyhogy tegnap egész nap asztalt és széket szereltem, és most tök jó.
Ma meg feldíszítettem a ronda fütéscsövünket, le is akartam fotózni nektek, de lemerült a gépem eleme. Ha feltöltöttem, megmutatom.

Anna, köszönjük!

Vica, hát, én még semmit sem takarítottam amúgy.:) Lehet, hogy idén el is marad. Sebaj, majd nagytakarítok két ünnep között.

Szép estét!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


SZiasztok!
Közeledik a Karácsony! Nyolcból nyolc betegedett meg valamilyen szinten. (Nálunk gyakran van így, ha jön az ünnep). Hála Istennek csak egy volt nagyon lázas és már ő is túl van rajta. Ja és szintén az ünnepet jelzi, hogy az egész északi fal bepenészedett.
Én holnap megyek fodrászhoz és tegnap a gyerekek megsütötték a mézeskalácsot. Ma lecseréljük az ágyneműt, hogy holnap kimoshassam. És összeírom a bevásárlólistát az ételekhez.
Nekünk is jó lenne egy új asztal. Egy hatszemélyes körül szorongunk, Samuka már nem is fér oda...
Az ajándékok már megvannak, csak a férjemnek kell még meglepetés is. :wink:
Ha szeretnétek, néhány nap múlva bemásolom a születéstörténetet is.
További jó készülődést!

Anna (9 gyermek anyja)


Anna!
Várom a szüléstörténete(ke)t! Imádom olvasni őket!
Sokat gondolkoztam, hogy hogy lehet nálatok összeszervezni 10 ember életét. Biztos nem könnyű, vagy de?
Néha még pl főzni is nagy gond így 3 és fél embernek, nehogy 10-nek. De tudom ez az én hibám.
Te most főállású anya vagy otthon igaz? Nem fizethet agyon állambácsi.

Dia!
Neked írtam még délelőtt, nem tudom hova lett a hsz?!
Szóval csuda szerencsések vagytok ezzel a 8ezres asztallal. És igazad van, Anyuék vettek újonnan szép fenyőasztalt székekkel, és 1 hónap múlva senki nem mondta volna meg hogy új.

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!
Hát a takarítással még nem vagyok kész.Tegnap este miután mindenki elaludt még 1/2 12ig a konyhában csináltam nagy takarítást.
Hogy mennyi mindent rejt a szekrény teteje. :roll:

Anna:Nem irigyellek téged a sok dolog miatt,de olyan szép lehet mikor annyian együtt vagytok.Jó volt olvasni a Biblia részletet!!!!
Ajándékok meg vannak mindenkinek.Mi nem veszünk semmit egymásnak,mert örülünk,hogy a kocsi kész lett.Ez az ajándék.Alig várom,hogy olvassam a szüléstörténeted.

Dia:gratula szerzeményetekhez! :)

További szép estét!

Móni
Íme egy kép a takarító segédemről!! Kép
 
 


Sziasztok!

El sem hiszem, de 27 év után sikerült valami kreatív asztaldíszt EGYEDÜL alkotnom. És még tettszett is mindenkinek. :D Kép Kép Az én drága tündérkém így elfáradt. :lol:

Na megyek altatni, mert szétszedték a lakást már. Sziasztok

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Na, végre, de jó, hogy előkerültetek!

Anna, gyógyulást a 8 gyereknek, lehet, hogy az izgalom? Egyébként igen, szinte törvényszerű, hogy a gyerekek karácsonykor dőlnek ki, de nem hittem volna, hogy ilyen mértékben igaz a statisztika!

Vica, én is így érzem.:)

Kreony, ha megnyugtat, én még mindig nem kezdtem bele. Ma pl. csapcsere lesz a fürdőben, gutaütést is kapnék, ha a frissen kitakarított helységben történne a szerelés.

Pattogó, szuper az asztalidísz! Nagyon cuki! Lányod meg rendesen dolgozott, a jó munka pedig kiszívja az embert.:)

Na, mutatom a girlandot. Bori azt mondta, lehetne akár giccses is, de szerinte nem az.

Kép

Próbáltam nem túlcsicsázni, úgyhogy csak az aranycucc, hat filchópihe, és négy fa-papír madárka van rajta. Szerintem pont elég.
dia
Budapest
 
 
 


Móni!
Te egy mazohista vagy! Éjszaka takarítani... :shock:
Tudom-tudom, ilyenkor a legjobb, mert tuti nem zavar senki. :wink:

Rita!
Nagyon aranyos lett az angyal! Most már megjött az ihlet és csinálhatsz mást is! :D

Dia!
Tök jó lett a girland! A ronda fűtéscsövet egyébként bármi eltakarja, az már jó.:) Tényleg nem csicsás.

Képzeljétek, álmomban adventi koszorút meg díszeket csináltam. Olyan szépek voltak, de mire felébredtem, elfelejtettem őket... :evil: :lol:
A takarítás most áll, mert Apa ma csiszolja a hajópadlót az emeleten, így tele lesz az egész lakás porral. Még jó, hogy a gyerekszobára rá tudom csukni az ajtót. :roll:
Mondjuk ha nagyon akarom, akkor a fürdőre is rá tudom csukni és ott addig takaríthatnék. De pssszt, ezt csak Ti tudjátok.:wink: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
 


Azt hiszem, félreértés történt. Én Jézus születéstörténetét gondoltam bemásolni Lukács evangéliumából. AZ enyémeket még mindig nem írtam meg. (most nem is nagyon lenne rá időm).
Az a girland a csövön nagyon szép.
A gyerekek már jobban vannak (teljesen felfordították az egész lakást), büntetésből holnap megy az egész banda iskolába! Mi lesz itt, ha szünet lesz??? :roll:
Jó veletek levelezni.
Szép napot és áldott készülődést!

Anna (9 gyermek anyja)


Anna!
Csodálkoztam is, hogy hirtelen meglett a te szüléstörténeted, ráadásul egyes számban írtad. Fel is tűnt, de nem gondoltam tovább.:oops:

Ma ágyneműt cseréltem a megtisztulás jelképeként, Apa meg teleporolta (csiszolatporral), a készülő háló(és egy ideig baba)szoba jelképeként. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
 


Vica, na, te meg ne csak álmodozz.:) Hogy lehet az ilyet elfelejteni? :lol: És akkor most porral teli, frissen húzott ágyban aludtatok?

Anna, köszönöm, akkor megnyugszom, hogy nem full giccs. Gyerekek: addig jó, míg felforgatják. Amúgy szoktak segíteni a házimunkában?

Szülés/születéstörténet: egyszer megírhatnád, van itt egy Te Történeted rovat, betennénk oda! Azért nyolcgyermekesként még akkor is érdekes lenne, ha mindegyik szülésed egyhangúan normális, mondhatni unalmas lenne, de nyilván nem így volt.
dia
Budapest
 
 
 


Nálunk meg végre elkészült egy kreatív ajándék végre:
Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Már megint éjjel pakolok.
Ajándékok,fenyőfa megvéve.Már csak pár apróság hiányzik.Nálunk is megbetegedett a nagyobbik.Jövőhéten még vissza kell vinni az orvoshoz.
Irigylek mindenkit akinek jó kézügyessége van,a különböző díszekhez.

Megyek most már aludni!

Móni
Kép
Kép
 
 


Cory, húúúúúúúúúúú, ez gyönyörű lett. Látom, három gyerek mellett kell az idegfeszültség-levezetés.:) Ki kapja majd? Óvónénik, dadusok könyvjelzői elkészültek rendben?

Kreony, én megértelek. Én is szeretek éjjel takarítani, sokkal nagyobb a nyugi. Gyorsabban lehet haladni. Na, jó, ablakmosásra nem a legjobb időpont, de amúgy...

Nálam még mindig nincs takarítva (meló, fogászat, gyerek), az ajándékok gyarapodnak. Azért még sok van hátra. Mármint nem idő, tennivaló.
dia
Budapest
 
 
 


Ha van kedvük és idejük, segítenek. Ott tartunk, hogy a nyolcadikosnak ideje nincs segíteni. Elégedett leszek, ha nagyjából rend lesz. MA meghirdettem a versenyt: akinek szép rend lesz a szobájában, annál lesz felállítva a karácsonyfa. Remélem, bejön. Az éjjel fújt a szél, teleraktam a mosógépet, hogy akkor majd ma szépen megszáradnak a ruhák, hát nem elkezdett zuhogni a havas eső?! Egész hétre esőt mondanak...
DE ajándékok már vannak, még ha nem is minden. ÉS a gyerekek is meggyógyultak.

Anna (9 gyermek anyja)


Anna! Micsoda ötlet! Mondjuk, nálunk sajnos nem lehetne kivitelezni, mert Bori szobája összvissz kb. 5 nm, mozdulni sem bírna a fától.:)

Amúgy karácsonyra havat mondanak, szóval, még van remény egy szép, emlékezetes fehér karácsonyra. De jó lenne! Gyerekkoromból emlékszem pár ilyenre, életem legszebb karácsonya is fehér volt '87-ben. Akkor kaptuk a kutyánkat, és minden olyan dolgot, amire csak vágytunk. Na, azt sosem fogom elfelejteni.

Most vettem meg apámnak a Münz András könyvét. Persze, magamnak is találtam egy Nick Hornby-t.:) Egy másik meg már évek óta Corynál van, ott felejtettem nála a kórházban.:) Sűrűn találkozunk, mi?

Ami viszont jó, sikerült elintéznem a gázműves tartozásunk részletfizetését, így legalább már attól nem kell tojnom, hogy kikapcsolják a gázt.:)

Többiek?
dia
Budapest
 
 
 


Nálunk a nappaliban lesz a karácsonyfa.Elférne a gyerekszobában is,de oda nem akarjuk.Pedig Noémi biztos örülne neki. :)

Tegnap megsütöttük a mézeskalácsokat.Látni kellett volna,hogy hogy nézett ki az kis konyhatündérem. :lol: .Elkészítettem életem első mézeskalácsházát.Egész jó sikerült.
Alig várom már az ünnepeket,mert akkor végre Apa is egésznap otthon lesz velünk.

Na megyek és főzők egy gyors ebédet.

Móni Kép mézeskalácsház
 
 


Kreony, kicsit homályos, de jó.:) Gyerekről nem készült fotó?

Ma előkészítettem az ünnepi vacsora kellékeit: piros ülőpárna, piros abrosz, fehér futókkal, piros mécsestartó, fehér gyertyák, piros gyöngyök. Étkészletem viszont csak olyan van, ami ugyan nagyjából fehér, de pálmalevelekkel díszített.:) Vicces párosítás lesz.:) Majd beadom, hogy ja, az pálmafenyő.

Ez lesz életem első olyan karácsonya, amikor vendégem/vendégeim lesznek. Barátok. Egy gyerekkori, aki mindig egyedül ünnepel, meg egy barátnőm a gimiből a fiával - bár ők még nem biztos -, akik szintén általában egyedül szoktak. Kicsit izgulok.:)

Kolléganőmmel ma azon röhögtünk, hogy takarítani ugyan nem lesz időm, no de majd a textilek úgyis takarnak, a dekorelemek meg a maradék figyelmet is jól megvezetik.:)

Megyek, asszem alszom egyet, baromi fáradt vagyok.
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Erről az jut eszembe, hogy Anyukámnak múltkor egy bulira kölcsönadtam pár terítőt, amiknek a vasalása hagyott némi kívánni valót maga után. De mondtam neki, hogy ne foglalkozzon vele, tegye csak fel, majd a sok tányér, szalvéta, levesetál eltakarja.
És tényleg úgy lett. :D Még dicsérték is, hogy ilyen szép terítők. :lol:
(Vagy csak nem illik azt mondani, hogy "Hű, ilyen gyűrött abroszt még sose láttam!"? :oops: )
Biztos jól sikerül majd a vacsora. Majd hozzál képet az ünnepi asztalról!

Móni!
Tök ügyes vagy a mézeskalácsházzal! Neki se mernék fogni...

Anna!
Szerintem is szuper ötlet a verseny! Jó, hogy végül mindenki meggyógyult.
Lesz születéstörténet? :wink:

Nálunk sztem elmarad a sógyurma. Egyszerűen nincs időm rá. Még a nappali és az előszoba takarítása teljesen nullán áll Apa munkája miatt. Lehet hogy csak a két ünnep közt lesz egy rövid portörlés, felmosás és kész. :roll:

Kép
Kép
Kép
 


Nem, Noémiről nem készült kép.Mire eszembe jutott,hogy róla is csináljak már megmosdattam. :? Pedig érdemes lett volna megnézni. :)

Nekem zöld terítőm lesz,fehér étkészlettel.Az asztal nem nagyon díszítem,mert a csemetéim leszednék.Ja, gyergyák az ablakban fehérek lesznek.(ez is szokás nálunk,hogy 3 égő gyertyát egy bögérben kirakunk az ablakba.a bögrébe kukorica van.)Nekem nem leszenek vendégeim.25-én mi megyünk anyósomékhoz. :roll:

Hétfőre meg lesz az összes ajándék.25 ezerből meg lesz mindenkinek.Pedig nem is vettem drága dolgokat,csak nagy a család.

Ti mennyit költöttetek ajándékra,ha szabad kérdeznem?

szép hétvégét nektek!

Móni

Egy régi kép Noémiről miután meg szerezte a sminkes táskámat. :lol:
Kép
 
 


Egy kis érdekesség:

"A Karácsonyt a világ különböző részein más-más módon ünneplik. Már hozzánk egészen közel, Nyugat-Európában is eltérő szokások kapcsolódnak hozzá.

Németországban - hasonlóan az angolszász országokhoz - a Télapó hozza az ajándékokat. Míg Németországban Szentestén, addig Angliában december 25-én ajándékozzák meg egymást az emberek.
Belgiumban a "nagy ajándékozás" december 6-án, Mikuláskor van, a karácsonyfa alá kisebb dolgok kerülnek.
Finnországban a Mikulás érkezése előtt a finnek szaunáznak egyet. A Karácsony érdekes módon összemosódott a halottak napjával: Karácsony napján a legtöbben először templomba, majd elhunyt szeretteik sírjához mennek, és gyertyát gyújtanak nekik.
Spanyolországban az ajándékokat a három napkeleti bölcs hozza, de szintén nem december 24-án, hanem január 6-án, ami nálunk már Vízkereszt: ekkor szokták leszedni a karácsonyfát. Portugáliában viszont - érdekes módon - az angolszász hagyományokhoz hasonlóan a Télapó hozza az ajándékokat, a kéményen keresztül.
A mélyen vallásos Mexikóban Szenteste rudakra erősített csengettyűkkel, gyertyákkal énekelve vonulnak templomba az emberek."

Kép
Kép
Kép
 


A Cleveland-i magyar reformátusok annak idején azért építettek külön templomot maguknak, mert elmentek Szenteste az angol templomba, de zárva volt...
"Karácsonyi ajándékként" kaptunk még egy gyülekezetet, ahol egyházi iskola és óvoda is van. Rémisztő. Ilyesmivel egyáltalán nincs semmiféle tapasztalatunk. Holnapra még nincsenek átszervezve az időpontok, úgyhogy holnap én prédikálok itthon,mert egyszerre elég nehéz két helyen lenni. Most este hűltem csak el: a három nagy (aki valamennyire megbízható) megy reggel Bp.-re, én meg prédikáljak úgy, hogy az öt kicsi itt rosszalkodik az istentiszteleten. Jó móka lesz. Most kétségbeesve imádkozom azért, hogy legalább Samuka aludja át az istentiszteletet.
Őrült rendetlenség van, de már sütöttünk háromféle sütit...
Azt fogom felolvasni, amit ide bemásoltam a múlt héten, és az lesz az alapíge, hogy: "Örüljetek az ÚRban mindenkor, ismét mondom, örüljetek!"
További jó készülődést!
Dia, én nagyon figyelek arra, hogy a közüzemi számlák be legyenek fizetve, és lehetőleg senkinek ne tartozzunk semmivel, csak azzal, hogy egymást szeressük. Hónap elején csinálok nagy bevásárlást (elég wc-papír, szappan stb. legyen) és veszek mindig lisztet és sütőport, kukoricadarát, búzadarát, hogy ha hónap végére már kenyérre sem lesz pénzünk, akkor tudjak sütni, meg puliszkát főzni (meg szokott történni).
Vigyázzatok magatokra és egymásra.
Szeretettel:

Anna (9 gyermek anyja)


Sziasztok!
Anna:remélem sikerült jól megoldani az Isten tiszteletet.
a számlákat én is igyekszem befizetni.Úgy szoktam,hogy befizetek mindent és amink marad abból gazdálkodom.Velem is elő szokott fordulni,hogy én sütök kenyeret.

Dia:milyen menü lesz a vendégeknek?Ez az év nekünk is húzós volt anyagilag.(kocsi vásárlás,majd karambol utáni javítás)Még 2 hónap mire helyre rázódunk.


szép napot nektek!

Móni
 
 


Sziasztok!

De jó sok hozzászólás!

Kreony, nagyon helyes Noémi. Boriról is van hasonló kép, majd megkeresem, ő fekete szemceruzával pingálta ki magát. A kukoricás bögre gyertyákkal milyen célt szolgál? Nyilván ennek is megvan az oka, hagyománya, de nem ismerem...
Ünnepi menü: rántott csirke, krumplipüré, párolt zöldség, saláta, előtte meg húsleves. Én csirketortát szerettem volna csinálni, de Bori leszavazta, pedig az isteni finom.

Anna, a számlákat én is igyekszem rendben fizetni, de múlt hónapban volt egy műtétem, ami elég sokba került, előtte szeptemberben meg kijött egy 50 ezres éves elszámoló számla a gázművektől. A kettő együtt totál beborította a költségvetésünket.
A prédikációhoz sok szerencsét, te csak a szövegre figyelj, meg a gyülekezetre, szerintem úgy talán a gyerekeket is megfogja a dolog annyira, hogy kicsit lassítsanak.

Vica, mindenképp! Hozok majd képet róla.:) De akkor ti is.:)
dia
Budapest
 
 
 


Anna!
Kemény menet lehetett a vasárnap, hogy sikerült végül?
Bár minden ember így gondolná, hogy előbb a csekkek, szükséges dolgok, aztán ami marad, azon lehet gondolkozni. De sok helyen előbbre való a cigi meg a kétdekás.
Hogy sütöd a kenyeret és miben?

Dia!
Milyen az a csirketorta?
Az ünnepi asztalról nálunk nem volna túl érdekes a kép, ugyanis konyhapult van, csempével és azon nincs terítő. Legfeljebb a bejglit és a kaját tudom lefotózni.:)

Nekünk a múlt év volt nagyon kemény. Jajj, annyi zsíros-kenyeret megenni...De összespóroltunk egy használt autóra valót (nem kellett hitelt felvenni) mert az előző autónk 2 személyes öreg roncs volt, és mi már 3-an voltunk.:)
Idén már jobb, és most rengeteget segített az is, hogy nem költöttünk (felesleges) karácsonyi ajándékra plusz csak 2 havonta mentünk el bevásárolni. (1 benzinköltség megmaradt) Így jutott az emeletre.:)

Kép
Kép
Kép
 


Csirketorta: enyhén szólva kiadós.

Baconnel kibélelsz egy őzgerinc-formát, abba teszed a csirkemellet (fűszerezve), sonkával, kétféle sajttal rétegezve. A tetejét is beteríted baconnel, aztán tejfölt és sajtot teszel rá, be a sütőbe, és megsütöd. Hidegen kell tálalni, saláta illik hozzá.

Isteni finom.
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Még jó, hogy ebéd után olvastam. Nem ettem volna meg a paprikáskrumplit. :lol: (Nálunk ma már nincs húsbolt, nem tudtam volna elmenni cs.mellért. :D )

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok! Áldott karácsonyt, nyugalmas napokat kívánok mindenkinek! :D Kép Képeslap
 



Sziasztok!

Dia:nagyon finom lehet ez a csirketorta.A kukoricásbögre arra szolgál,hogy az eltévedt lelkek is haza találjanak.A kukorica arra jó,hogy szebben áll a gyertya,meg arra folyik a viasz.

KELLEME KARÁCSONYI ÜNNEPEKET MINDENKINEK!


MÓNI
 
 


Kép
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak igy "betörök" közétek, de olvasgatni szoktam a topicot és Annától szeretnék kérdezni.

Anna!
Te biztosan tudod a választ... a nagymamám kikötötte, hogy holnap nem kerülhet hús az ünnepi menübe. Ő elég komolyan hisz és gyakorolja a vallását (katolikus). Viszont lehet, hogy én vagyok ilyen nagyon buta és tudatlan, de én még nem hallottam, hogy szenteste nem lehet húst enni. Húsvét előtt, böjti időben azt tudom, hogy nem, de szenteste sem?
Csak azért kérdezek rá, mert holnap nála leszünk és mi is viszünk valamit és mondtam, hogy csirkemellet csinálok akkor és anyum rámförmedt, hogy a mami kiverné a balhét, ha húst tennék az asztalra. Nos, ha tényleg igy van, akkor valószinü, mi éhenhalunk, mert csak hal lesz. :(

Köszi előre is, ha válaszolsz majd nekem. És bocsi a betolakodásért. Egyébként nagyon jó a topikotok, sokszor olvasgatom és vettem több ötletet. :wink:

Ági
Vendég
 


Kedves Ági!
Az egész ádvent böjti időszak katolikuséknál, 24.-e pedig majdnem olyan, mint a nagypéntek, ezért hagyomány a hal és a mákos guba.
Remélem, még nem későn válaszoltam. Szerintem, ha ti nem eszitek meg a halat, akkor jobb ha viszel csirkét, de nem ismerem a nagymamádat.
A vasárnap nagyon vicces volt. Hetényke nekem a fenekét mutatva térdelt a széken és valami játék focistákkal játszott, Katinka fél percenként odafutott hozzá, hogy rászóljon, Samuka nem aludt, sőt kiabált és a hátsó sorban a nyolcadikos nagylányok valami pókhálószerűt raktak egymás hajába imádság és éneklés közben, el is tévesztettem a harmóniumozást. Szerintem az angyalok a mennyben betegre nevették magukat (remélem). A "szöveggel" általában nincs gond, csak a harmónium-kotta-szöveg trió nem működik mindig tökéletesen. Különben sem baj, ha elbénázom, nem akarok már megint a férjem vetélytársa lenni.
És igéret szép szó:
Történt pedig azokban a napokban, hogy Augustus császár rendeletet adott ki: írják össze az egész földet.
Ez az első összeírás akkor történt, amikor Szíriában Cirénius volt a helytartó.
Elment tehát mindenki a maga városába, hogy összeírják.
Felment József is a galileai Názáretből Júdeába, a Dávid városába, amelyet Betlehemnek neveznek, mert Dávid házából és nemzetségéből való volt,
hogy összeírják jegyesével, Máriával együtt, aki áldott állapotban volt.
És történt, hogy amíg ott voltak, eljött szülésének ideje,
és megszülte elsőszülött fiát. Bepólyálta, és a jászolba fektette, mivel a szálláson nem volt számukra hely.
Pásztorok tanyáztak azon a vidéken a szabad ég alatt, és őrködtek éjszaka a nyájuk mellett.
És az Úr angyala megjelent nekik, körülragyogta őket az Úr dicsősége, és nagy félelem vett erőt rajtuk.
Az angyal pedig ezt mondta nekik: „Ne féljetek, mert íme, hirdetek nektek nagy örömet, amely az egész nép öröme lesz:
Üdvözítő született ma nektek, aki az Úr Krisztus, a Dávid városában.
A jel pedig ez lesz számotokra: találtok egy kisgyermeket, aki bepólyálva fekszik a jászolban.”
És hirtelen mennyei seregek sokasága jelent meg az angyallal, akik dicsérték az Istent, és ezt mondták:
„Dicsőség a magasságban Istennek, és a földön békesség, és az emberekhez jóakarat.”
Miután elmentek tőlük az angyalok a mennybe, a pásztorok így szóltak egymáshoz: „Menjünk el egészen Betlehemig, és nézzük meg: hogyan is történt mindaz, amiről üzent nekünk az Úr.”
Elmentek tehát sietve, és megtalálták Máriát, Józsefet, és a jászolban fekvő kisgyermeket.
Amikor meglátták, elmondták azt az üzenetet, amelyet erről a kisgyermekről kaptak,
és mindenki, aki hallotta, elcsodálkozott azon, amit a pásztorok mondtak nekik.
Mária pedig mindezeket a dolgokat megőrizte, és forgatta a szívében.
A pásztorok pedig visszatértek, dicsőítve és magasztalva az Istent mindazért, amit pontosan úgy hallottak és láttak, ahogyan ő megüzente nekik.

Lukács2:1-20
Áldott, meghitt, békés karácsonyt mindenkinek!
Szeretettel:

Anna (9 gyermek anyja)


Egy napot késve ugyan, de jobb később, mint soha...

Nagyon boldog, meghitt karácsonyt mindenkinek!



Kép

Anna!
Köszönöm szépen a választ!
Túléltük, mert itthonra csináltam ebédet és már úgy mentünk dédizni. :wink: Ott csak hal volt meg a majonézes buri, amit anyu csinált, meg süti... igy hát a gyerkőcöknek meg nekünk is volt bőven nasi.

Nem lehetett egyszerü prédikálnod ilyen körülmények között...
De azért gondolom jól sikerült (ezeket leszámitva)... jártam annak idején a Kövi Szüz Mária templomba gyerekmisére... ott mindig azt mondta Mihály Atya, hogy Őt a gyerekek sosem zavarják és valóban, sok-sok gyerek futkosott körülötte és az oltár, padok körül kiabálva, sikongatva, nevetgélve. Egészen más volt a hangulat, mint a felnőtt misén. Aztán mikor felnőttem is szivesebben mentem a kötetlen és felszabadult hangulatú gyerekmisére mint az előtte lévő "felnőtt"misére.... valahogy más volt... olyan aranyos! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem, mindenkinek Békés, nyugodt Ünnepekben volt része!

Végül én is elkészültem mindennel, megvolt a takarítás, a rendrakás, a főzés, terítés, minden.

Bori iszonyúan izgatott volt, nem bontotta, hanem tépte az ajándékokról a papírt.:) És nagyon boldog volt, azóta folyton az új társasjátékokkal játszunk, isteniek!

Jövök majd részletesen is, képeket is csináltam, de tőletek is várom!

Jó pihenést mindenkinek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Nálunk nyugodt volt minden.

A vacsi nem úgy zajlott mint,ahogy elképzeltem de rendben volt az is.

Noémi is nagyon izgult.Azt se tudta,hogy mit bontson ki.Úgy fel pörgött,hogy este 9-kor még nem aludt.Majd én is rakok fel képeket.

további jó pihenést!

Móni
 
 


Sziasztok!

Megvolt nálunk is az ünnep elég nyugisan.
Hoztam pár képet:
Kép Kép
Kép Kép

(A karácsonyfánk vödörben volt, ezért jól beburkoltuk arany meg piros boával. Majdnem szebb lett mint a fa. :lol: )

Kép
Kép
Kép
 


MINDENKINEK BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK!
Kép
 
 


Boldog új évet!

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet!

Móni, mi nem sikerült úgy, ahogy tervezted? Bori csak úgy éjfél körül aludt el karácsonykor, szilveszterkor pedig éjjel kettőig bulizott velünk, kb. 3 körül aludt el végül. Szerintem ennyi ilyenkor bőséggel belefér.

Vica, nagyon szép a fátok.:) Én is hasonló csalafintaságra kényszerültem, nálunk egy rusnya szürke vaslába van a fának, idén vettem egy szett organzafüggönyt az IKEÁban, és abba tekertem a lábat. Az is jól mutatott.

Képek otthon, én meg dolgozom, úgyhogy később.

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: