Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lassan itt a Karácsony, gyermekes családokban ugyebár az Ünnepek Ünnepe.

Kíváncsi lennék, ti hogyan készülődtök? Esetleg van olyan előrelátó anyatárs, aki már az ajándékokat is megvette? Milyen hagyományokkal teszitek szebbé az ünnepeket?

Nálunk 8 éves a lány, perpill még nem tudom, mit kap (nos, én nem vagyok az az előrelátó típus). Persze, listából már gyártott egy rakással, teljesíthető és nem teljesíthető kívánságokkal tele.

Hajrá, írjatok, készüljünk egy kicsit együtt is!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Én szeretnék novemberben kitakarítani, hogy a december tényleg csak a készülődésé legyen, de a gondolataim már elkezdtek karácsony körül forogni. Megbeszéltük, hogy a négy nagylány sőt majd egy-egy apró sütit, meg egy keverőset, olyat, amit még nem csinált. Nekem is van egy 8 éves lányom. Döglött sündisznókkal játszik és Barbie babákról álmodik...

Anna (9 gyermek anyja)


Anna, szép nagy családod van! Az utolsó mondatodon kissé eltűnödtem....:)

Egy ekkora családban gondolom, elképesztően nagy szervezőmeló az ünnep lebonyolítása. Ajándékokat szoktatok venni, vagy inkább készítitek?
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Az idén vegyesen varrok, és veszek is ajándékot. A nagylányomnak (5,5 éves) ötvözöm a kettőt, mert varrógépet vettem ajándékba. :)

Nagyon ajánlom mindenkinek a www.meska.hu oldalt is, ahhol kézzel készített mindenfélét (a horgolt sapkától a fahéjas szappanon át a nemezelt karácsonyfadíszig) lehet kapni, mind hazai készítők műve, az árak is megfizethetőek -nincs benne érdekeltségem :) de vallom, ne a kínai gagyiipart támogassuk, ha lehetőségünk van rá.

Zsu
 
 


félreértések elkerülése végett: a sünt ő hozta haza... (már akkor döglött volt), és vannak rendes játékaik, bár Barbie-t nem veszünk.
Készítünk is, veszünk is, bár az ajándék sokszor csak jelképes... Az ünnep az istentisztelettől, énekléstől, igeolvasástól, ünnepi fényektől és ételektől és a karácsonyfától ünnep, és nem utolsó sorban a készülődéstől.
Megnéztük a meskát, tényleg nagyon jó dolgok vannak ott!
Egyébként tényleg nagyon kell szervezni. Néha nagyon unalmas órákig énekelni, míg megjönnek az angyalok, ráadásul a templomi csomagból az összes cukorkáspapír, néhány rágó és 2-3 zacskó kukorica pufi mindig valamelyik szőnyegen köt ki...
De azért én is nagyon szeretem a karácsonyt :)

Anna (9 gyermek anyja)


Anna, én is a készülődést élvezem a legjobban :) na meg már a nagyok tudnak sok mindenben segíteni, a mézeskalácssütés örök családi program ilyenkor, a legkisebb is fogja már élvezni az egész ünnepet...

Örülök, hogy tetszik a Meska :)

Zsu
 
 


dia írta:Nálunk 8 éves a lány, perpill még nem tudom, mit kap (nos, én nem vagyok az az előrelátó típus). Persze, listából már gyártott egy rakással, teljesíthető és nem teljesíthető kívánságokkal tele.
Dia, neked Bori most elsős vagy másodikos? na és mi van azon a listán? 8)

Zsu
 
 


Sziasztok!

Nazsu, a Meska nagyon jó, én az Etsy.com-ot is csípem, asszem az lehet az "anyaoldal".:)

Bori most másodikos, és tipikus jány. Úgyhogy a listáján ilyeneket találtam: gumicsizma, hótaposó, fürdőköpeny, olasz csizma (ezen órákig röhögtem, nekem egy csizmám sincs, nem értem, honnan szed ilyeneket), csillogós cipő, csomó ékszer (ő egszernek írta), sminkkészlet (hehe, ezt csak a Télapótól remélhet, de tőle is feleslegesen). És dudoros matrica, zselés matrica, 3 dimenziós matrica, hologrammos matrica. Lyukas matrica, kerek matrica, mogyorós matrica.:)

De a legédesebb: két üveg ice tea (Bori-írásban ájszt tea).

Egyébként nagy Groovy Girls rajongó, de sajnos, itthon pont most szüntették meg a forgalmazását. Pedig ezeket én is nagyon komáltam, tökéletes Barbie-alternatívák - na nálunk pl. abból egy darab sincs.

Régebben, míg a nagy családban volt ajándékozás, készítettem mindent, ma már nálunk erősebb a vásárlói vonal. A gagyikat viszont messzire kerülöm, ha már játék, szeretem, ha minőségi és van némi értelme is. Gyerek pl. pont ezért sajnos tőlünk nem fog Luna Magica kártyákat kapni, bár rettenetesen szeretne - ellenben apámék már megvették neki.

Én eddig társasokat vettem neki: kap egy Pentago-t (ez olyan, mint az amőba, de az a csavar benne, hogy miután feltetted a négy részre osztott táblára a magad figuráját, az adott táblarészt 90 fokkal el kell fordítani), kap egy úti Sudoku-t, amit imád. Apáméktól megkapja a Catan alapjátékot. Ez egy stratégiai játék, amiben települést kell építeni, cserekereskedelem, stb., kb. mint a SIMS, csak nem számítógépen - mert szegény gyerek egyelőre nem is gépezhet. És megkapja az Élve fogd el! játékot, amit én is imádtam gyerekként, és ő is imádja, de nem volt meg.

Maga az ünnepi készülődés nálunk szintén tartalmazza a mézes sütést és közösen készítünk adventi koszorút is. A tavalyi fantasztikus lett! Sokáig volt adventi naptára is, az is saját készítésű, amiről akkor is tudta, mikor lesz karácsony, amikor még a dátumokkal nem tudott mit kezdeni.

Mi nem vagyunk hívők, de elmeséltem neki a keresztény hitvilág Karácsony mögötti történeteit, de ugyanígy a régi, pogány hitvilágról is dumáltunk, és természetesen nálunk a Karácsony egy olyan ünnep, ami arról szól, hogy jó együtt lenni azokkal, akiket szeretünk. Azért az ajándékot Borinak is az Angyal hozza, de nem Jézuska, hiszen születésnapos nem ad ajándékot.

A karácsonyfa állítás nálunk közös feladat szintén, ezzel is segítünk az Angyalnak, van szegénynek elég dolga. No, meg nincs hová rejteni a karácsonyfát a nagy napig.:)

Faállítás után valamelyikünkkel Boris elmegy Angyal-vadászatra, ami különösen akkor jó móka, ha van hó, mert akkor nyomolvasás is van, amúgy csak azt lessük, merre járt már, hol égnek már a fán a fények, és hol adták már át az ajándékokat. Előre-utólag is bocs a környék lakóitól, hogy ilyenkor bekukkantunk az ablakokon.
Eközben az otthon maradt ős bekészít mindent a fa alá, majd ártatlan arccal beveti magát a kádba, mintha mit sem tudna az egészről. Eddig mindig bevált.

Na, kissé hosszú lettem, most megyek, kihalászom a lányt a kádból. De addig is, meséljetek nekem, milyen saját készítésű ajándékötleteitek vannak!

Sütirecepteket is szívesen látnék, sütéshez annyira nem értek!
dia
Budapest
 
 
 


Laki papné, azért a döglött sünhöz tudtál jó arcot vágni?:)

Én azt imádom a karácsonyba, amilyen varázslatot jelent a gyereknek. Elképesztően nagy öröm látni az izgalmát, az örömét. Érdekes, hogy addig nem voltam érte annyira oda, míg nem volt gyerekem, most viszont....
dia
Budapest
 
 
 


Szerencsére nálunk is elvarázsolhatók még :) bár Ádi már kezdte pedzegetni, hogy nem is a Jézuska hozza az ajándékot -ezt onnan vonta le, hogy a boltok tele vannak játékokkal, és szerinte az képtelenség, hogy a Jézuska boltban vásároljon :lol:

Szaffi még mindent elhisz, de azt hiszem, ő az a gyerekünk, aki legtovább lesz ebben az álomvilágban tartható.

A fát mi díszítjük fel a férjemmel éjszaka (hajnalban), hogy mire 25-én reggel a gyerekek felébrednek, ott legyen feldíszítve, alatta az ajándékokkal.

Nálunk nem adventi naptár van, hanem egy nagy plüsscsizma, amibe reggelenként belevarázsolódik az ajándék.

Ennek praktikus okai vannak:

- 3X24 zsákot megvarrni, elhelyezni -na ne
- nem vagyok benne biztos, hogy az előre bepakolt ajándékok a helyükön is maradnának (már magamból kiindulva sem :D )
- na és a kicsi zsákokba alig fér valami, pedig színezőkönyvet, írószereket, üres füzeteket is szoktak a manók hozni, a csizmába azok simán beleférnek.

Zsu
 
 


Sziasztok!

Bori is már megkérdőjelezi a dolgot, nagy mellénnyel már ki is jelentette, hogy nincs is Télapó, Angyalka, csak én meg az apja, de természetesen amikor kell, még hisz benne. Pl. amikor listát gyárt, kiteszi az ablakba és az másnapra hopp! - eltűnik.

Nálunk az adventi naptár 24 piros kartontölcsér volt, mindegyiken más-más ezüst filccel rárajzolt figurával (télapóra Télapófej dukált, Karácsonyra meg egy karácsonyfa), ebben volt naponta pár szem mogyoró, egy-egy zsírkréta, hajgumi, csat, matrica, ilyesmi. Az egészet egy drótra fűztem, a nagyszobában, jó magasra, ahol a gyerek csak segítséggel érhette el. Tökéletesen bevált. De nyilván sok gyerek mellett már én sem szívesen gyártottam volna le a sok kis tölcsért...

Karácsonyi finomságok receptjeivel - amelyek egy magamfajta antitalentumnak sem megerőltetők - nem tudtok meglepni?:)
dia
Budapest
 
 
 


Na, mi van, senki sem készülődik? Gyertek, ötleteljünk már!
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Örülök ennek a topiknak, szeretek én is sok jó ötletet olvasni.

Nálunk idén rendhagyó Karácsony lesz, mert megbeszéltük a szűk rokonsággal, hogy nem ajándékozunk. A hócipőm tele volt már minden évben, hogy olyan sok pénzt kellett elkölteni hülyeségekre, amiket tök nehéz volt kiagyalni.
Én is sok használhatatlan holmit kaptam, akkor meg minek? Nem akartuk, hogy idén is Tesco-ünnep legyen dec.24.
Most biztos mondjátok, hogy lehetne saját kézzel is készíteni, varrni, sütni, stb. Persze, csináltam is egy darabig, de van aki nem értékeli annyira az ilyet. Pl. Apósom szemében nem ér annyit egy általam kreált kisüveg méz, (tele fincsi dióval, mogyoróval) mint amilyen szívvel én azt csináltam. Értitek?
De más is van így ezekkel. Nagyon zavart, hogy egyre inkább elmászott a dolog abba az irányba, hogy ki-kitől-mit-kap.
Még nincs 2 éves a kisfiunk, úgyhogy ő még nem érti ezeket, szeretném, ha valami normális dolgot szokna meg.
A nagyik nem bírják ki, hogy ne tegyenek neki valamit a fa alá, így ebben megegyeztünk, hogy Ő kap valamit, de más nem. Egyelőre ő az egyetlen unoka, a Hugi csak februárra várható.;)
Apával még dilemmázunk, hogy milyen hagyományokat honosítsunk meg, mert így gyerekkel már másabb a Karácsony.
- Legyen-e karácsonyfa?
Minden évben fáj a szívem, hogy felöltöztetünk egy haldokló kis fácskát. Tudom, hogy nem kéne ilyen zokon venni, nem is vagyok "sötét zöld", de mégis így érzem, na. Így aztán idén valószínűleg veszünk egy élő kis csemetét, és nagy gonddal fokról fokra bevezetjük a lakásba, ahol pár napot tartózkodik majd, és ugyanolyan gonddal ki is vezetjük őt a kertbe, ahol majd elültetjük és jövőre már azt díszítjük fel. Évről évre nagyobb lesz, tök jó lesz díszíteni.:) A mamáknál meg úgyis lesz elég "benti fa". Végül is mindegy, hol van, nem?
- Együtt díszítsünk?
Mi a nagyobb öröm egy kicsi gyereknek? Ha egyszercsak elétárul egy csodaszép karácsonyfa, vagy ha részt vesz a díszítésben. persze ebben az esetben nem mondhatjuk hogy a Jézuska hozta a fát. Ez adja a következő dilemmát :arrow:
- Ki hozza az ajándékot/fát?
Az, hogy Jézus a központi szereplője az ünnepnek az fix pont. De ő hozza a cuccokat is? Nekem már gyerekként se fért a fejembe, hogy hogy hozhat egy újszülött nekem ajándékot? :lol:
- A gyerekek azért mégiscsak kapjanak valamit?
Több oka is volna ennek. Egyrészt mindenki mesélni fog az oviban, suliban, hogy mit kapott, nem akarom, hogy emiatt rossz érzése legyen. Elég lesz neki megmagyarázni majd, hogy miért nincs tv-nk.
Másrészt viszont az ajándék végül mégis az ünnep egyik jelképe, hisz a három király is vitt ajándékot a Kisjézusnak. Akkor legyen jelképes?
Sokat töröm még a fejem ezeken.
A hangulat amúgy már szeptember óta tart, mert minden nap hallgatunk karácsonyi dalokat, mindig ég valahol gyertya, és sokszor van olyan jó érzésem, mint abban a néhány napban. Nekem mindig rossz volt, hogy csak olyan rövid ideig tart. Így már régóta élvezem a hangulatot, és így jó látni, hogy nem csak Karácsonykor lehet béke, süti illat, szeretet. :)

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

De jó ez a topik! :D

Mi is felvetettük idén, hogy hagyjuk a csudába az ajándékozást (főleg hogy nálunk még gyerek sincs).
Mi sem akarunk Tesco és Ósön járatot, meg eddig is az volt mindig, hogy az utolsó percben ugrott be vmi, hogy jó legyen ez, aztán menjünk már innen (párom amúgy se nagy vásárló).
Ezért meg kár.
Már mindenkinek megvan mindene, 600. terítőt meg nem veszek :?
Kézzel készített u.az, mint Vicáéknál, úgyis lenézik :cry: Jó, nem is tudok gyönyörűen hímezni, meg csipketerítőt varrni, de amit tudok, az meg le van nézve.

Andi
 
 


Sziasztok!

Vica, szerintem a fa ilyenkor még a gyerekek miatt fontos a lakásban. No meg nekem valahogy attól az igazi, hogy itt az a feldíszített fa, és mikor felkelünk, lefekszünk, mindig ránézek. A kerti fa pikkpakk olyan magas lesz, hogy képtelenség díszíteni. Nálunk 4 emelet magasak a kertben a fenyőfák (amúgy nagyon kész vagyok tőlük, 20 nm az egész kert, és semmi nem marad meg miattuk, még a fű sem, csak a gaz).
Akkor inkább műfenyő... Vagy az végképp nem?

Ahogy már fentebb írtam, nálunk a fát mi állítjuk, ez a mi segítségünk. Mivel számomra is logikátlan volt ez az újszülött ajándékot hoz dolog, meg Bori is rákérdezett, nálunk az Angyal hozza. És Jézuskának csak szülinapja van (hű, ahhoz képest, hogy nem vagyunk hívők...).

Én az ajándékkal a gyerek részéről úgy vagyok, hogy olyat kapjon, amire vágyik. Amíg kicsik, konkrét vágyaik vannak, általában egy dologra vágynak, ha azt megkapja, tökéletes a boldogság. Nagyobbként több mindent szeretnének, de ha megszokták, hogy egy-két dolgot kapnak csak meg, szerintem beérik annyival.

By the way, meséljetek, kinek mi volt élete legrosszabb karácsonyi ajándéka? Nekem tuti befutó sztorim van, de nem lőném még le.:)
dia
Budapest
 
 
 


Ja, és gyűjthetnénk azért sk készíthető ajándék ötleteket is!
dia
Budapest
 
 
 



Zsu
 
 


Hú, a www.mindmegette.hu-ról nézegetik a lányok a sütirecepteket.
Nálunk is "angyal" hozza az ajándékot (bár szegény egy pár éve lebukott, túl lassú volt, és az akkori legkisebbet már nem lehetett visszatartani...
A nagyok évekig tudták, de akarták hinni az angyalmesét (pedig mennyivel könnyebb, ha segítenek fát díszíteni), pedig szépen elmagyaráztam nekik az angyalokról szóló tanítást (az angyal szó görög eredetű, angelosz-küldött, vannak angyalok, akik mindig Isten színe előtt vannak, és sosem jönnek a földre, vannak akik általában előtte vannak, de néha elküldi őket vmi fontos üzenettel az emberekhez /pl. Gábriel/, és mi is angyalok lehetünk, ha az Ő követségében járunk)
A mi gyerekeink csak apróságokat kapnak: csíkos zoknit, rongybabát, babaágyat, kisautót, színes ceruzát és Könyvet. Kati (a sündisznós) "iszonyúan szeret" olvasni, de a többiek is több órát töltenek olvasással, mint a tv előtt. Az egyéves is akkor ordít a legjobban, ha elveszünk tőle egy nagynehezen megkaparintott könyvet...
A rongybabákat majd én varrom.
Mi a nagycsaládban kisorsoljuk, ki kinek adjon ajándékot, van aki vesz, van aki készít, a legjobb, hogy együtt vagyunk harmincvalahányan, szűk családi körben...
Szép napot!

Anna (9 gyermek anyja)


Nazsu, hú de jó oldal!

Laki papné! Köszi a mindmegettés tippet, körbenézek majd. Egyébként nagyon tetszik, amit írsz a Ti Karácsonyotokról! És ez a nagycsaládos sorsolás, húúúúú, ez zseniális ötlet!!!

Hogy ez nekünk miért nem jutott eszünkbe?
dia
Budapest
 
 
 


Na, képzeljétek, voltam könyvesboltban és eszembe jutottatok!

Van egy könyv, ami egyébként itt, aKönyvajánlóban is fent van, kifejezetten nekünk való. Egy csomó dekor, adventi, ajándék és egyéb ötlet, leírás, sablon van benne. Kreatív Karácsonyi Ötlettár a címe.
dia
Budapest
 
 
 


Hoztam 3 képet.

Tavalyi Karácsonyfánk:
Kép

És 2 dísz, amit én csináltam:
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
 


Andi!
Nálunk is ez volt a fő érv, hogy mindenkinek megvan mindene. Ez hatott a legjobban. :wink:

Dia!
Nekünk hatalmas kertünk van, és ezüst fenyőt vennénk, az 20 év alatt lesz kb 5-6m. Anyuéknál esküszöm jobban élveztem a kintit díszíteni létráról, mint a bentit, mert kintre mindig kellett újabb és újabb dísz (mert azért mégiscsak nőtt a fa, több kellett, meg az idő is rongálta őket), míg a bentire mindig ugyanazokat aggattuk.
A műfenyőre én még csak hajlottam volna, de Apa elzárkózott. Azt mondta, az műanyagkarácsony. :P
Tuti befutó ajándékos sztori nem jut eszembe. Minden évben rémes pulcsikat kaptam nagymamámtól (rózsaszín, szúrós és flitteres, kell ennél több?:lol:), úgyhogy ezek után nem volt megrázó semmi.:)
A Tiédre kíváncsi vagyok. :wink:

Előző karácsonyok menüt leírhatnátok!

Nálunk tavaly halászlé volt, meg rántott camembert sajt, diós bundában. (Ócsó Penny-s sajt volt, nem ám Bakony vagy Tihanyi :lol: ---de nagyon fincsi volt)
Na és az elmaradhatatlan mákos bejgli.

Kép
Kép
Kép
 


Zuzsi!
Jó a link! Köszi!!!

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Vica, nagyon jók a képek. A díszek hogy készültek?

Tavalyi karácsonyi vacsi: egybensült fűszeres karaj, tejszínes gombaszósz, krumplipüré és párolt zöldség. Utána rétes volt, bejgli helyett.:)

Na, akkor a sztori, hátha más is ihletet kap:

19 éves voltam, addig sem voltam már nagyon oda a nagycsaládi karácsonyokért. Ilyenkor összegyűlik a család, vacsora, ajándékozás, rengeteg olyan ajándék, amit igazából nem is értesz. De abban az évben....
Ajándékozás: nagyim (és az egyik nagynéném, aki vele él, és mindig együtt ajándékoznak) átnyújtott két csomagot. Mindkettő elég méretes volt, az egyik puha, kibontottam, egy lila, a nagyim által varrott fürdőköpeny volt benne. Ennek örültem is.
Fogom a másikat, tapogatom, volt legalább akkora, mint az összehajtogatott fürdőköpeny, szépen becsomagolva, arany szalaggal átkötve. Kibontottam. Majd majdnem dobtam egy hátast. A csomagban, egy nejlonba gyűjtve mintegy ezer darab, különféle márkájú tampon volt. Majdnem elbőgtem magam, csak anyám a fülembe súgta, hogy nehogy sírjak.
A poén a dologban, hogy kiskoromban, amikor olyan 3 éves voltam, ezek a tamponok már ott gyülekeztek a nagyiék fiókjában... Lehet, hogy elegendő ellátmány lett volna hosszú évekre, de így úgy döntöttem, inkább a kukában landol a cucc, hiszen a sterilitása már enyhén megkérdőjelezhető.

Na, nálunk ilyen fasza ajándékok is előfordulnak a családban. Nagyim különösen tehetséges, tipikus esete annak, aki utál ajándékozni, nem is foglalkozik vele, sajnálja rá az időt, energiát és a pénzt is (ebben az esetben egyébként azt sem értettem, miért nem volt elég a fürdőköpeny, az tökéletes ajándék lett volna). Azóta is kaptam már tőle számos nagyon hasznos dolgot, úgy mint szájelvágós poharat, moshatatlan bögrét, beszegetlen konyharuhát. Apámnak ajándékozott már damasztabroszt, de a másik nagy húzása az unokaöcsém idei születésnapja volt: adott neki egy használt (!) tea-kávéfőzőt. Ami még nem is lett volna rossz, ha mondjuk vízkőtleníti. De hiányzott róla a filtertartó alkatrész is, ami nélkül tulajdonképpen max. a kukába való, használni nem lehet....
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Nálunk tavaly a nagyszülők kaptak a gyerekek fotóival 2008-as naptárat. 12 hónapra lebontva. Egyik képen egyik, másik képen másik, harmadikon együtt a 2 gyerek és így folytattuk...
Idei tervem: saját készítésű képkeret (gyerekeimmel készíttetem), bele a gyerkőcök fotója. Ja, 13,5 éves a lányom, 11 éves a fiam. Más ötletek is érdekelnek. Andi
 


Sziasztok!

Nálunk idén műfa lesz. Egyszerűen elegem van a brutális faírtásból. Ráadásul mindig megsajnálom a kis béndzsó fákat, hogy ők senkinek sem kellenek, és egyébként is utálom ezt a tökéletesmániás világot. Úgyhogy műfenyő lesz ezentúl. Még spórolunk is.
Nálunk nincs jézuskázás, nincs angyalka meg semmi ilyen. Tudják, miről szól az ünnep, mit ünneplünk, de tudják azt is, hogy az ajándékokat mi vesszük egymásnak, és azoknak, akiket szeretünk. Így nagyon lelkesen vetik bele magukat ők is az ajándék készítésbe, és titkolóznak... Ennek is megvan a varázsa, és mivel nem vagyunk hívők, nem tudnám hitelesen előadni a Jézuskázást.
De nekem a legfontosabb az egészben, az a közös készülődés. Lesz sk adventi kalendárium a falon (3x24 zsák :)), a belevalókat már beszereztem. Meg lesz sok-sok közös sütögetés. Az első próbát már meg is ejtettük, és csináltam egy gesztenyés bejglit. A napján nem kell 25-féle süti, de friss süti illat lengje be a lakást :)

Ajándékok egy részét már beszereztem, leginkább a netről rendeltem, úgyhogy most már az itthoni készülődés van leginkább.


Kép

Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Megvannak az ajándékok! Már csak a dédiét kell megvennem a jövő héten és kész.Ilyen sem volt még,hogy semmi nem maradt az utolsó pillanatra!
 
 


Cory, húúúú, micsoda bejglik.:) Receptet megosztod?

AA, naptár nálunk is volt, míg Bori kisebb volt, illetve szintén ajándékoztunk a jobban sikerült fotókból. Idén Bori fog fotózni, és azt adja ajándékba a rokonságnak, keretben.:)
dia
Budapest
 
 
 


Hozzávalók:
Tésztához:
50 dkg liszt
20 dkg margarin
5 dkg porcukor
1 dkg só
2,5 dkg élesztõ
4 tojás sárgája
1,5 dl tej (lehet kicsit kevesebb is, amennyivel simára össze tudjuk gyúrni a tésztát)

Töltelékhez:
50 dkg gesztenyemassza
5 dkg porcukor
10 dkg meggy
10-12 evőkanál tej

A tésztát készítjük elõször el. Ügyeljünk arra, hogy ne legyenek hidegek a hozzávalók! A lisztet beleszitáljuk egy tálba, belemorzsoljuk az élesztõt (én porélesztőt használtam, beleszitáltam a lisztbe), ezt követi a margarin, porcukor, só, tojás sárgája, majd kevés tejet hozzáadva szép egyenletes tésztává gyúrjuk. Két egyforma cipót formázunk belõlük és letakarjuk õket (én hűtőbe tettem). Fél órát állni hagyjuk.
A gesztenyemasszát villával összetörjük, hozzákeverjük a porcukrot és a a tejet.
Lisztezett deszkán kinyújtjuk az elsõ cipónkat. Beletöltjük az egyik töltelék felét, majd rászórjuk a meggyet, egyenletesen feltekerjük, megkenjük tojás sárgájával, és száradásig a hűtőbe rakjuk. Utána megkenjük a fehérjével, és száradás után megszúrkáljuk villával, majd mehet az előmelegített sütőbe.
200fokon 40 percig sütjük.

Tapasztalat: én a sót csak úgy érzésre raktam, legközelebb többet kell :) A cukor a töltelékben meg egy picit szerintem sok volt. De azóta kaptam olyan reakciót is olyantól, aki kóstolta, hogy több cukor kéne bele. Na, most légy okos...

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Linbo! Na, mesélj részletesebben is! És arról is, hogy egyébként hogy készültök az ünnepre!
dia
Budapest
 
 
 


Cory, csúcs, lehet, hogy megpróbálkozom vele én is. Bár amúgy nem vagyok egy sütőzseni!

Hú, gesztenye és meggy, imádom!
dia
Budapest
 
 
 


Dia!

Bori mesélő manót,Lina interaktív rajztáblát kap.
Készülés? Amennyire az időnk engedi.De előszedem a karácsonyi dekorációt és készülnek újak is. Linával már lehet alkotni.
Idén az adventi koszorút nem mi csináltuk,készen vettem. :oops: De annyira megtetszett,hogy nem tudtam otthagyni.[
color=olive][/color]
 
 


Dia: ismersz, tudod, én sem vagyok egy konyhatündér :D
És mára még egy kép:

Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, így hímeztek Ti?:) És mekkorát nőttek már megint a fiúk! Hány könyvjelzőt kell készíteni?
dia
Budapest
 
 
 


Dia: 2 óvónő, 1 dadus, 2 tanítónő, 2 nagymama, 1 pótnagymama, 1 barátnő. Szóval 9 a minimum. De most épp baromi lelkesek, el akarják használni az összes anyagot (ez kb 1,5mx1m és 2cmx15cm egy könyvjelző) :D

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Cory, hát az nem kevés...:) És most hogy álltok? Fiúk ma mennyit készítettek el?

Linbo: a munkahelyem közelében nemrég nyílt egy virágbolt. Icipici üzlet, az utcafronti falra mindennap kitesznek koszorúkat. De olyan szépeket, hogy komolyan gondolkozóba estem, megvegyem-e... Volt egy, csupa szárított rózsaszirommal kirakva, apró dísztűkkel megtűzve, hát, ott hidaltam le, annyira szép volt.

Na, és akkor most jön az a történelmi pillanat, amikor én is képezek (már ha sikerül):

Ilyen volt az adventi naptárunk. Kis egyszerű, semmi fakszni.

Kép

Ez pedig az egyik karácsonyfánk volt, normann fenyő:

Kép


Remélem, sikerült feltenni!
dia
Budapest
 
 
 


Dia: 2-2-t már megcsináltak, úgyhogy majdnem a felénél tartunk :) Nagyon lelkesek :)
Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Én arra emlékszem, hogy amikor még kicsi gyerek voltam, mindig karácsony első napján reggel, ébredés után volt pompával tele a szoba, fa és ajándék egyszerre,.......este viszont templomba mentünk.
Mise után az egyháztól fúvos zenekar és a férfi kórus karácsonyi énekekkel köszöntötték a családokat.

Ez a szokás még a mai napig is megmaradt, amikor tehetem mindig haza látogatok a szülőfalumba.
Vacsorára pedig töltött káposzta, diós- mákos kalács.....forralt fahéjas borral.

A saját gyerekeimnél már sajnos nem tudtam ezt a szokást tovább vinni, szent este már az ajándékokok bekerülnek a fa alá. Nálunk csak a gyerekek kapnak ajándékot.
 


Szepi, az a menü nagyon jól hangzik. Ahogy a gyermekkori élményed is. Igen, valahogy ez hiányzik egyébként: a karácsony régebben közösségi élményt is jelentett, nemcsak családit.

Azt tudja valaki, hogy vajon miért alakult ki nálunk az a szokás, hogy 24-én este van az ajándékozás? Lehet, hogy naív vagyok, de én nem tudom, viszont látom, hogy a legtöbb nyugati kultúrában egyértelmű, hogy 25-én reggel kapják meg az ajándékokat a kölkincék, ahogy Szepi is írta.

Cory, nagyon jók a könyvjelzők! Maradt még mára is a lelkesedésből?
dia
Budapest
 
 
 


Cory!
Nagyon guszta a bejglid! Én is nagy híve vagyok az "inkább kevés, de friss és finom" sütiknek. Anyum szokott túlzásokba esni, egy egész lakodalomra süt mindig.

Dia!
A fátokra tök irigy vagyok! :oops: Ilyen szép színeset szeretnék én is, idén bizony'Isten ilyet csinálok! Arany meg piros díszeink vannak, meg szalma meg fa díszek, de nekem az nem elég színes. 5 éve lakunk ebben a házban és minden évben megfogadom, hogy színes fa lesz meg pattogatott kukorica-fűzér, persze sose lett. Majd idén!
24-i ajándékozás: szerintem inkább mi csináljuk a hagyományokhoz híven, hisz a Kisjézus 24-én éjjel született és a 3 királyok még úgy "frissiben" vitték neki az ajándékokat. Az USAban meg inkább a mikulás hozza a cuccot 25-én is. Ny-Európában nem tudom ki hozza.
A sztorid nagyon brutális! 1000 tampon, jézusom. Még ha lánybúcsúra kaptad volna poénként, akkor csak-csak, de Karácsonyra?!
A férjem nagyija is szokott alakítani szegény. piacon vett sógornőmnek, Anyósomnak és nekem 1-1 "csodaszép" terítőt, amire RAGASZTÓPISZTOLLYAL voltak felragasztva kék művirágok! Az hogy okádék volt, enyhe túlzás. És darabja 4000HUF volt!!! Azt is felakasztanám, aki ennyit mer kérni érte!

Kép
Kép
Kép
 


Vica, terítő:D. Anyám a kínain szokott magának olyan rettenetranda pulcsikat vásárolni, amire a díszgombok rendszeresen ragasztva vannak.:)

Színes fa: baromi egyszerű: sóliszt gyurma, abból mézeskalács formával kiszaggatod a formákat, átszúrod, majd kiszárítod és temperával lefested. Tulitarkára. Aztán mehet a fára.

Ja még egy dolog, nem tudom, másoknál hogy van: mi a fára nem teszünk szaloncukrot (nem is szoktunk minden évben venni), hanem alászórjuk. Gyerek meg örömmel kúszik-mászik utána. A fán vagy IKEÁs, vagy saját készítésű mézeskalács szívecskék szoktak lenni.
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Tök jó ez a topik.
Nálunk én ragaszkodom a hagyományokhoz.24-én este ajándékozás,után pedig általában éjféli misére megyünk.Nálunk van egy vacsi előti szertartás.Almát,diót,fokhagymát,mézet és ostyát eszünk.Mindenből egy kicsit.Az asztalon van egy olyan ostya amin Jézus képe van,azzal a céllal,hogy aki eltévedt az is haza találjon.Ez az egész olyan meghitté tesz az egész estét.
A vacsi mindig halászlé.Utána mákosguba és sült hal van.
25-én és 26-án rokon látogatások vannak.

Férjem szüleinél nagy "buli"szokott lenni,mivel ők 11-en vannak testvérek.Kb:30-an vagyunk ha mindenki eljön.

Ajándékok:
Mindenkinek szoktun venni valami kis apróságot.A gyerekek általában többet kapnak.
Én is minden évben kapok anyóstól karácsonyi terítőt.Már 7db van. :D Egyszer egy akkora pizsamát kaptam amibe a párommal együtt belefértem volna.
Idén én is a gyerekfotósnaptárra gondoltam.
Igazi karácsonyfánk lesz.Akkor díszitjük mikor a gyerekek alszanak.

A bejgli nagyon guszta!!Egyszer én is próbálkoztam vele,a kutyának nagyon izlett. :roll:

Kinél vannak olyan hagyományok amihez ragaszkodnak?

Móni
 
 


Móni!

Nálunk, mint fentebb is említettem az Angyal-vadászat.:)

És az utóbbi két évben 24-én este nem csatlakoztunk a nagy családi vacsorához, hanem hármasban itthon karácsonyoztunk. Így a Szenteste a maga ütemében telt és nem rohanásban, és Bori is annyit tud játszani az új ajándékokkal, amennyit szeretne. Nem fél órát, mint előtte. Inkább másnap ebédre szoktunk átmenni a nagycsaládhoz.

Előtte hagyomány még a Borival való adventi koszorú-készítés, és a mézes megsütése. Amit Bori díszít. Mi nem tojáshabbal csináljuk (ahhoz irtó béna vagyok), hanem különféle magokkal. Fenyőmag, tökmag, napraforgómag, szezámmag. Nagyon szépek szoktak lenni.
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Holnap advent első vasárnapja (tudom, mindenki tudja).
Jó lenne elcsendesedni, mint amikor babát várunk...

Anna (9 gyermek anyja)


Laki Papné, azért a topikba írjanak csak.:) Szerintem.:)
dia
Budapest
 
 
 


Anna!
Akkor nekem különösen el kell csendesednem, mert babát is várok, meg Advent is van. :wink:
(Ma Apa délig fűrészel a tök hangos géppel, úgyhogy csend egy darabig nem lesz...)

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!!Régen nálunk is nagy hagyomány volt a karácsony,de mára már sajan kezd egy picit ellaposodni:(
Tudjátok ez a pénztelenség:(
Idén én a kis családommal nem készülünk itthon,mivel mi 18-ámn utazunk ki apához:D:D:DÚgyhogy itthonra csak a nagytakarítást csinálom meg :roll: :oops:
Mi idén Hollandiában ünnepeljük az ünnepeket pár idegen kedves ismerőssel:D:D:D
De kívánok mindenkinek Kellemes Ünnepeket:D:D
Puszi
 


Domcsika!

És Hollandiában mit fogsz megvalósítani a saját, magyaros karácsonyi hagyományaidból?

Mondjuk, szerintem a pénztelenség nem lehet akadálya a karácsonyi hangulatnak... Mi pont ezért nem csinálunk már ajándékozást a nagycsaláddal, de ettől még a hangulata megvan a velük töltött időnek.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok lányok!

Ahogy már Laki Papné említette, tegnap volt advent első vasárnapja.Ki gyújtotta meg az első gyertyát? Adventi koszorú képeket kérek...:)

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Jaj, közben alakultak az ajándék dolgok is.

Mint már említettem, kap társasokat, mellé beficcen néhány könyv (olyan lelkesedéssel olvas, mindjárt mesélek), meg egy csillogós cipő is. Ez rajta volt a listáján. De lehet, hogy még előbb megkapja, mert csütörtökön lesz a névnapja, szombaton meg ugye, Télapó.
Nem tudja valaki, hol lehet olcsón, jobb minőségű fürdőköpenyt kapni? Ez a gyerek másik nagy vágya...

Olvasás: hát az zseniális volt. Tegnap elmentünk az IKEÁ-ba nyálat csöpögtetni, lent a Piactéren vettem egy kocsit, amibe Bori belemászott. A sárga zsákot a kabátommal-overálljával, mert ugye szekrény nem volt szabadon, betettem a kocsiba, Bori szépen elrendezgette, majd elfeküdt. Elővette a könyvét, és olvasni kezdett. Én meg toltam. Á, nem néztünk ki nagyon viccesen.
dia
Budapest
 
 
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: