Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Domcsika:Biztos jó lesz Hollandiába,mert együtt lesztek.
Egyetértek Diával abban,hogy a pénzetlenség miatt még lehet jó hangulatú a Karácsony.Mi se veszünk drága ajándékokat.A lényeg,hogy együtt vagyunk!

Nálunk nem szokás az adventi koszorú.Valahogy el se tudom képzelni a lakásban.

Nekem még csak 2,5 éves a lányom,de már ő is "leírta",hogy mit hozzon a Jézuska meg az Angyalka.Pisilős baba,barbi baba,pörgős ruha.Az egyik babát megkapja a mamától.Tőlünk csizmát,meg a szobájába szőnyeget kap.Azért kap majd valami játékot is.
Ő inkább a havat várja. :)

Biztos viccesen nézhettetek ki a boltban.Legalább jót szórakoztatok!

szép napot mindenkinek!

Móni
 
 


Kreony!

Csak nem rajzolt a lány?:) Kíváncsi lennék az ő listájára.:) Biztos tündéri.

A havat nagyon várja az enyém is. Katalinkor elővettük ugye a népi bölcsességet, miszerint ha kopog, akkor Karácsony locsog és fordítva, és megállapítottuk, hogy akkor sajna kevés az esélye a fehér karácsonynak.

Aztán meg nem sokkal később olvastam egy újságban, hogy Katalin locsogott. Na, akkor most mi az igazság. Nálunk szép nagy hó volt Katalinkor, és eszébe sem volt olvadozni...
dia
Budapest
 
 
 


kreony: az én 2,5 éves csajom csak annyit mond, hogy ő piros-rózsaszín ajándékot akar :)

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

 
 

Dia!
Nálunk egy szem hó sem volt (nemhogy Katalinkor, egyébként sem), úgyhogy itt a faluban fehér Karácsony lesz! :lol:

Domcsi!
Csatlakozom a többiekhez: igazán jó hangulatot egy fillér nélkül is lehet csinálni. sőt megkockáztatom, hogy minél több a pénz, annál inkább elsorvad az igazi érzés.
Ez lesz az első holland karácsonyotok? Miben más az ottani hagyomány?

Cory!
Piros rózsaszín: :lol:

Móni, Dia!
Jó hogy ti már tudjátok, hogy minek örülne konkrétan a gyerek. Végül is én is sejtem, mit szeret Ati, de azért az kedves dolog lehet, hogy listát "írnak".:)

Mindjárt hozok koszorú képeket.

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Csatlakozhatom? :D Idén elhatároztuk, hogy magunk kreatívkodjuk a karácsonyfadíszeket. A színes papír füzér már alakul és a pattogatott kukorica füzér is jó ötlet. Vettem sót sólisztgyurmához, meg ha eljutok oda akkor tán még mézeskalács is lesz a fán. De ilyen egyszerűbb lógós dísz ötlete van valakinek?

Idén nagyon büszke vagyok magunkra. :D Már megvan a 3 gyerek ajándéka és nagyon-nagyon fognak neki örülni ( remélem ) és mindezt sikerült 8000 forintból kihozni. A felnőtteknek meg szintén kreatívkodunk valamit, vagy süti.

Rita

Kép
Kép
Kép


Rita: nálunk hajtogatott dolgok is kerülnek díszként a fára :)
Mit kapnak a gyerekek? A harmadik mekkora?

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Pattogóbolha, színes papírok, kétféle színből ugyanaz a forma kétszer-kétszer kivág, mindegyik félbehajt, majd összeragaszt úgy, hogy közbe beleragasztod az akasztóját is. Én látom magam előtt, te?:)
Másik, sok-sok dió, újságpapír, arany és ezüstspray, diók lefújnak, majd száradás után egy-egy akasztót ragasztasz rá.

Vica, akkor megyünk hozzátok fehérkarácsonyozni.:) A lista olykor nem annyira vidám, ha érdekel, bemásolom neked Bori listáját...:)
Amúgy Bori egyévesen már elég konkrét vágyakat fogalmazott meg, a másodikon pedig már abszolút ragaszkodott ahhoz, amit kitalált.
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
Jöhet a lista!:)
Egy évesen már mondta, hogy mit szeretne? :shock: Az én fiam másfél évesen kezdett beszélni, úgyhogy esélye se volt hamarabb közölni vágyait.:) Még most se mond ilyeneket.

Itt a kép a kopogtatóról és az adventi koszorúnkról. Mindkettő saját kreálmány. Az előző években jobban sikerültek, most valahogy nem ment annyira. (majd keresek az előzőkről is képet)
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
 


Nem vagyok híve a vásárolt díszeknek, de most a Pennyben olyan szép üvegdíszek vannak, hogy muszáj lesz vennem. :oops: :D

Kép
Kép
Kép
 


A Kikában is nagyon szépeket lehet általában kapni, pedig utálom a Kikát... Igaz, méregdrágán. Amúgy az Ikeában szoktam díszeket venni, ott vannak olyan típusúak, amik csak nekem tetszenek (meg Borinak), pl. neonrózsaszín.:)
Nálunk nemcsak színben, készítési módban is elég változatos a felhozatal. Vannak gyári díszeink, otthon, oviban, suliban készítettek, és olyanok is, amit barátoktól kaptunk.
dia
Budapest
 
 
 


Ja-ja, nálatok mi van a fa csúcsán?
dia
Budapest
 
 
 


Az előző oldalon van a fánkról kép, ott látszik, hogy mi van a csúcsán.
Ahol azt vettük, ott lehetett venni nagy 5 ágú vörös csillagot is! Az nem önkényuralmi jelvény? :shock:

Kép
Kép
Kép
 


Az ötágú vörös csillag eredetileg Krisztus jelkép volt, csak ellopták és ma már a legkevesebb embernek jut eszébe Jézus róla.
Elfelejtettem írni, hogy készítünk egy cipősdobozt is. A Ref. Szeretetszolgálat idén is megszervezi Nyilas Misi karácsonyát (gondolom a baptisták is szerveznek hasonlót). A Kárpátaljaiak biztosan nagyon rászorulnak. Teszünk bele valami játékot, meleg zoknit, fogkefét, fogkrémet, szappant, ceruzát, kifestőt, KÖNYVet, egy kis cukorkát (csokit sajnos nem szabad), hadd örüljenek.
Hadd tanulják meg a gyerekeink is, hogy jobb adni...

Anna (9 gyermek anyja)


Vica, szerintem nagyon szépek a koszorúid! Bori és a beszéd: irtó korán kezdte, és azóta sem lehet lelőni. Szörnyű. Sokszor a saját gondolataimat nem hallom. :lol:

Szerintem a csillag az csillag. A vörös törpékre nem lehet ráfogni, hogy kommunisták lennének...:)

Laki Papné, a cipősdoboz akció remek kezdeményezés, és lesz idén is Mikulásgyár, ott is lehet adakozni.
dia
Budapest
 
 
 


Anna!
Nagyon szép kezdeményezés ez a cipős dobozos ajándék. Csak kárpátaljára megy, vagy máshova is? Utána nézek, hogy a környékünkön van-e valami hasonló akció, olyan jó ilyenkor adni. (Na nem csak ilyenkor...)
Itt a faluban ruhagyűjtés szokott lenni, tavaly is 3 zsák ruhát vittünk, nagyon örültek neki. Volt olyan pulcsim, amin még cimke is volt. (Nagyi féle szuper karácsonyi pulóver. :wink: )
Még jó, hogy mondtad ezt a csillagot, pedig tanultam hittant is 4 évig, de nekem sose mondták.

Dia!
És nektek mi van a fa csúcsán?
Mi most értük el azt, hogy kezdem visszasírni ati "beszéd előtti" korszakát. Félpercenként Miez?-ezik. :lol: naponta legalább 3000x elmondja.

Más nem csinált koszorút? Tegyetek már fel képeket! Más adventi díszítésről is lehet ám!:)

Kép
Kép
Kép
 


Nálunk aranyozott csillag. A hagyományos csúcsdíszeket valahogy nem szeretem. Mielőtt sikerült a mostani csillagot beszerezni, egy ágakból készült, aranyozott csillag volt.

Jövök még, de most dolog van...
dia
Budapest
 
 
 


A cipősdobozainkat Debrecenbe küldjük a püspöki címére, Erdélybe, Délvidékre és az itthoni szegényeknek is jut belőle, de a Kárpátaljaiak a legelesettebbek. Sajnos a szeretetszolgálat honlapja nem naprakész még. Megpróbálom bemásolni a plakátot.
Nem sikerült...[/img]

Anna (9 gyermek anyja)


Karácsonyi mézes sütemény nálunk sem maradhat el, hozzátartozik a készülődéshez, a fahéj illata bejárja az egész kakást.

Ez egy nagyon finom puszedliszerű mézeskalács, előnye hogy a mézet nem kell melegíteni, a tésztát mem kell pihentetni, ugyanakkor hetekkel elöbb elkészíthető, mert friss marad.

Hozzávalók:
1 kg liszt
4 dl porcukor
2 kávéskanál szódabikarbóna
2 kávéskanál fahéj
2 kávéskanál őrölt szegfűszeg
csipet só
10 dkg zsír vagy margarin
3 egész tojás
2 és fél - 3 dl méz
+ ha díszítjük: egy tojásfehérje
6 evőkanál kristálycukor

A porszerű anyagokat összekeverjük, belemorzsoljuk a zsiradékot. A közepébe öntjük a mézet, beleütjük a tojásokat, és az egészet jól összegyúrjuk. (Előfordulhat, hogy a méz kicsit nehezebben veszi fel a lisztet, ezért a liszt egy kis részét az elején félretesszük, és a kidolgozáskor gyúrjuk a tésztához.) A deszkát bőven lisztezhetjük. Inkább arra vigyázzunk, hogy ne legyen túl lágy a tészta, mert akkor túlságosan megdagad a sütőben, "elfolyik" a forma, és ráadásul lukacsos lesz a sütemény felülete. A tésztából egy kisebb darabot vágunk, és alaposan lisztezett deszkán két-három milliméter vékonyra nyújtjuk. Kiszaggatjuk vagy kivágjuk a formákat, és vékonyan kizsírozott, kilisztezett tepsibe rakjuk. (Ha egy nagyobb kést teszünk alá, átemelésnél nem deformálódik.) Közepesen forró sütőben sütjük, de nagyon vigyázzunk, hogy meg ne égjen, mert igen hirtelen megsül. A sütések között nem kell újrakenni a tepsit, legfeljebb, ha jónak látjuk, egy kicsit belisztezhetjük.

A kisütött formák felületét cukormázzal díszíthetjük, "írhatjuk meg". Ehhez csipet sóval felverünk egy tojásfehérjét. A kemény habhoz mintegy hat-hét közepes kanálnyi cukrot keverünk. A cukorhab egy kis részét nejlonzacskó sarkába töltjük, befőttesgumival szorosan zárjuk. Ezután a zacskó sarkát 1,5 milliméter hosszan levágjuk. (Ha keresztben is ugyanúgy levágjuk, akkor a nyílás csillag alakú lesz.) Egyszerre ne tegyünk túl sok habot a zacskóba, akkor ügyesebben tudjuk megfogni. A maradékot fedjük le, nehogy megbőrösödjön! A megírandó mézeskalácsot, ha szalvétára tesszük, könnyebben tudjuk forgatni. Néhány óra alatt megszárad a díszítés.
 


Szeretnék egy képet mutatni a süteményről, a recept lásd fennt.

Kép

Azoknak is ajánlom akiknek nincs bevált receptjük, de szívesen próbálkoznak.

Mindenkinek kellemes időtöltést.
 


köszi az ötleteket.

cory: :lol: :lol: Rita:)) vagyok a chatről :D Erik a mostohafiam 8 éves, Vivi 4 lesz Lara meg másfél éves. :D

Majd még benézek, de tolnak kim a gép elől. :D Sziasztok

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam amit irtatok, most viszont szantam egy picit tobb idot,hogy regisztraljak es esetlegesen megosszam veletek
a karacsonyi probalkozasaimat.
A kislanyom 2 eves harom honapos, es nagyon szeret segiteni mindenben. Mar elkezdtem a proba suteseket. egeszen jol sikerultek.
 
 


Szepi!

Csodaszépek a mézeseid! Ki is fogom próbálni a receptedet.

Nekem is van egy, az a fajta, amit az IKEÁban lehet kapni, sötétebb, mint a hagyományos mézes, de nagyon finom, és nem kell várni, hogy megpuhuljon.

Laki Papné, ha megadod a linket, én beillesztem.

Diamama! Nézem, honnan írsz, mi az az UKW? Mesélj még magatokról! És örülünk, hogy csatlakoztál!

Vica, ígértem a listát, hát, figyu. Rafkós ám a gyerek, először megpróbál bevágódni Télapónál és Angyalkánál, beetető szöveg a következő (helyesírási hibákat direkt benne hagytam, de még csak másodikos a drágám):

Ezeket a listákat szeretettel csináltam nektek ti akik mind hoztátok a játékaimat.

télapó
csoki, mézes kalács, egy téli kabát, egy hó taposó, egy gumi csizma, egy pulover, egy bikini, egy fürdő szobai köntös, egy csomó egszer (ékszer akar ez lenni), egy fotó album, üveg festék, egy gyönyörű csillogó cipő, zselés matrica, sima matrica, egy Winx lemez, 3 dimenzios matrica, dudoros matrica, két nagy üveg ájszt tea, az utolsó két Herry Potter könyvet, Polli Páket baba (esélytelen...), smink felszerelés, egy plüs cica, egy telefon (dettó), olasz csizma, sok gyümölcs (hiába, rendes kislány...:))

angyalka
kettő ki(s)számoló füzet az egyik 3 a másik meg 4, egy számitogép, sok sok kép tartó, groovy girls ruha, groovy girls ágy és groovy girls fotel, groovy girls kiegészítő, egy magnó, 3 rendes nagy párna

És még összesített is: t(élapó)26+a(ngyalka)8=34 kívánság

Azért vannak vicces részei. Szerintem... párna, olasz csizma, fürdőszobai köntös, ezeket honnan vette?

Azért lesz nagy öröm, mert az egyik dédi vett neki egy magnót, de pl. vannak dolgok, amiket még tuti jópár évig nem kap meg. És vannak olyanok is, amiket sose, pl. Polly Pocket. Az micsoda szülőlehúzó, gyerekbúgató hülyeség már...
dia
Budapest
 
 
 


Dia, jó kis lista :P
Borinak boldog névnapot!

Ádi is írt listát: maga elé vett egy lego-katalógust, és kimásolta, mit kér (elsős, még csak 22 betűt ismer, így elég nagy munka volt).
Egy idő után megunta, és csak bekarikázta az újságban :lol:

Zsu
 
 


Hát épp ez az! Már írtam a szeretetszolgálatnak is, de azért a keresőn sikerült megtalálnom: www.drhe.hu/diaksag/images/nyilasmisiplakat.jpg
És köszönöm, ha sikerül beilleszteni!

Anna (9 gyermek anyja)


Na, akkor itt meg lehet nézni.
Szép napot mindenkinek!

Anna (9 gyermek anyja)


Sziasztok!
Anna:Lehet vegyesen is rakni ruhákat?A cukorkán kívűl milyen édességet lehet rakni?Tésztát vagy ilyesmit szabad(dió,mák)?

Elkezdtem a takarítást,de szerintem sose érek a végére. De még kacsát is kellene vágnom.A bejglit megrendeltem már.Így legalább nem a kutya eszi meg. :)
Noémi listája úgy nézett ki,hogy ő egy papírra mindenfélét firkált és közölte velem,hogy mi micsoda.Nagyon cuki volt.
Nagyon várja már a Télapó.Azt mondja,hogy virgácsot nem hozzon hanem ajándékot.

Borinak Boldog névnapot!

Megyek takarítok csöndben,mert alszanak a törpéim!

Móni
 
 


Köszönjük a névnapi köszöntéseket csöppet buggyant kisasszonylányom nevében is!:)

Megpróbálom akkor a plakátot:

Kép
dia
Budapest
 
 
 


Csöppet széles lett, meg magas is. Szóval, nagy. De legalább sikerült. :D
dia
Budapest
 
 
 


Nazsu, hiába, kreatív gyerek csak annyit dolgozik, amennyit feltétlenül muszáj!

Kreony, hozzon csak virgácsot, de ti is rakjátok ki a cipőtöket, és kapjatok ti is! Rögtön nem lesz olyan borzasztó virgácsot kapni, főleg, ha utána meg is kergetitek egymást a virgácsokkal.

Bori rendszeresen röhög rajta, hogy mi is kapunk...:) Az elmúlt két évben ő nem kapott, csak mi, ezen még jobban vidul. Az első évben azért nem, mert nem sokkal Télapó előtt műtötték a füleit, és hősiesen viselte a dolgot, tavaly meg azért, mert remekül helyt állt a suliban. Pont ma reggel viszont kifejtette egy tanítónéninek, akivel a buszon találkoztunk, hogy idén lehet, hogy kap, mert a héten hozott egy feketepontot - állítólag az egész osztály kapott, mert néhányan hangoskodtak a folyosón az ebédlőből jövet, mikor már folytak az órák. Természetesen a gyerek, saját bevallása szerint, nem volt köztük.:)
dia
Budapest
 
 
 


Irma!
Köszi a receptet! Muszáj kipróbálnom, olyan szépek a képen.:)

A plakáton esküszöm úgy néz ki a kisfiú, mint anyum "fogadott" csángó keresztfia. (Tudjátok volt pár éve ilyen akció is) Neki is küldünk csomagot.

Dia!
Nagyon ott van a lányod listája! Az olasz csizmát valami barátnőtől hallhatta, nem?Utólag boldog névnapot neki!

Zsuzsi!
Édes lehetett a fiad másolás közben. Mit meg nem tesznek az ajándékért?:) de végül ötletesen kivágta magát. :wink:

Anna!
Az nincs a plakáton, hogy meddig lehet elküldeni a dobozt?

Kép
Kép
Kép
 


Nálatok mikor jön a Mikulás? ma este vagy holnap reggelre?

Zsu
 
 


Zsuzsi!
Hát elég viccesen jön nálunk a Mikulás, mert itthon szerintem ma este jön (ha kapok mindent, amit akartam neki a zacskóba), Mamáéké holnap reggel, Apa munkahelyén holnap délután és Anyóséké meg holnap este. Úgyhogy szegény Miki folyamatos szolgálatban lesz nálunk. :lol:

Nálatok?

Kép
Kép
Kép
 


Nálunk a Télapó ma este tölti meg a csizmát, mikor Bori már aludni fog, így holnap reggel a telezsák fogadja.:)

Olasz csizma: hát, őszintén szólva, dunsztom sincs, szerintem ez még ilyen mértékben nem téma köztük. De lehet, hogy tévedek.
dia
Budapest
 
 
 


Nálunk is ma éjjel jön a Télapó.Már most kipucoltuk a csizmákat.Igaz a keresztapjától már ma reggel megkapta az ajándékot.
Végül színesceruzákat,meg egy babát kap ruhával.Persze a csoki nem maradhat el.Muszáj volt az öccsének is vennem,mert ő fog reklamálni,hogy az Andris miért nem kapott.Pedig a kicsi még csak 6 hónapos.

Gondoltam,hogy idén sütök mézeskalácsot én is.Noémi majd segédkezik biztos.Főleg nyalakodni szeret. :D

Valaki szokott még halat főzni Karácsonykor?

szép napot nektek!

Móni
 
 


vica1982 írta:Hát elég viccesen jön nálunk a Mikulás, mert itthon szerintem ma este jön (ha kapok mindent, amit akartam neki a zacskóba), Mamáéké holnap reggel, Apa munkahelyén holnap délután és Anyóséké meg holnap este. Úgyhogy szegény Miki folyamatos szolgálatban lesz nálunk. :lol:

nálunk hasonlóan vicces :) ma délelőtt volt az ovis Mikulás, ahová Angit is bevihettem (persze be kellett adni neki csomagot); a mamáéknál ma este jön, hozzánk meg holnap reggel.

Zsu
 
 


Na, akkor mesélek:

Boriéknál ma volt az iskola-Mikulás. Boris meséli, hogy bejött, és akkor mondott egy-két dolgot minden gyerekről. És hogy mondta, hogy van itt egy okos, jó gyerek, akit úgy hívnak, hogy Bori, és akkor ő felállt, és kicsit félve odament hozzá.
Mondom neki, hogy mi van Bori, te félsz a Mikulástól?
Aszongya: nem, a Tamás bácsitól!
Milyen Tamás bácsitól?
Hát, aki beöltözött Mikulásnak!

Ennyit a varázsról, Tamás bácsi lebukott. :lol: :lol: :lol:
dia
Budapest
 
 
 


Dia!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ez nagyon jó.

Kép
Kép
Kép
 


Ja, haladok a cipősdoboz akcióval: a doboz már megvan. :lol:

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok? :) Mi is küldünk ajándékot cipősdobozban, csak még fogalmam sincs mit teszünk bele.
Idén az adventi koszorút is vettem, a saját gyártmányon nem akar megállni a gyertya :D :
Kép

Mézeskalácsot is szeretnék sütni, sok díszt is csinálni szeretnék, majd meglátom mennyit enged a főnök! :D

Ja, és évek óta arany-bordó a karácsonyfánk, most valami más színűt szeretnék, mert ezt meguntuk. A Tietek milyen lesz?
 


Sziasztok.

Találtam valamit. :) Nálunk ilyennel esz tele a fa. http://kreativan.hu/karacsony/karacsony ... gatasa.php
Meg a papírgirland is kész. :D Ma vagy holnap sóliszt gyurmázunk, aztán meg mézeskalács. Szerintem több dísz nem is lesz.

Kép
Kép
Kép


Nem tudom meddig lehet a cipősdobozokat elküldeni, mi a héten fogjuk...
Szeretettel:

Anna (9 gyermek anyja)


Anita!
Pont úgy vagyok mint Ti. Arany-piros volt eddig a fánk, most viszont, teleaggatom mindenféle színes saját kreálmánnyal. A sógyurmával az a baj, hogy gyerekkoromban imádtam nyalogatni. remélem már leszoktam róla. Majd a héten kipróbáljuk.:)
Tudtok valami arányt írni hozzá? Ugyanannyi só kell, mint liszt és víz meg amennyit felvesz? (Gimiben csináltam utoljára, nem emlékszem.:oops: )

Kép
Kép
Kép
 


Rita!
Köszi a linket, nagyon jó dolgok vannak még ott!

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Anita! Üdv köztünk! Adventi koszorú gyertyájához vegyél a virágosnál gyertyatűt, azon meg fog állni! Én tettem fel képet a fáról, olyan lesz, csak még színesebb. asszem, már átcsúszott az előző oldalra.

Pattogó! Ez tök jó link! Mi most kaptunk egy rakás tobozt, szerintem abból fogunk színes tobozdíszeket gyártani. Rózsaszín toboz, neonzöld toboz, stb.:) Csak úgy, hagyományosan.:)

Egyébként ez is tök jó ötlet! Figyi:


Kép

De asszem, ez a kedvencem:

Kép

Színes díszre ötlet:

Kép

vagy (hát, ez nagyon agyament!)

Kép

Ezek meg ultacukik, szerintem:

Kép


Vica, igen, annyi liszt, amennyi só, jobb a nagyszemű, durva, annyi víz, amennyit felvesz, és még rakhatsz bele egy pici olajat! Festés után érdemes lakkal lekenni - vagy hajlakkal lefújni -, így sokkal tartósabb lesz!
dia
Budapest
 
 
 


Hahó, hol van mindenki?

Megy a nagy készülődés?:)
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Tegnap ablak pucolás ma függöny vasalás és felrakás.Már csak 2 ablak maradt holnapra,ja meg az ajtók.Azért valami kaját is kell főzni.Muszáj meg csinálni,mert jövőhéten már sütni akarom a mézeskalácsot,meg ajándékot kell vennem.

Most is csak azért tudok írni,mert a törpék alszanak,a mosógép meg még nem állt le.

Anna:Nem baj,ha nem cipősdobozban adom fel a csomagot.Ma összekészítettem és holnap adom fel.

további szép napot nektek!

Móni
 
 


sziasztok!

laki papné, úgy tudom, 16ig lehet feladni a cipősdobozt.

vica, eddig nem terveztem, de mostmár csinálni fogok sólisztgyúrmát, és megkóstolom. vagyis megnyalogatom! :D:D:D:D

Dia, már mind1, de januárban szétszedem a mostanit, és megnézem hogy van rögzítve.

kreony, én is most végeztem az ablakokkal. van egy varázskendőm, amiben nagyon nem hittem, de egy csoda :D nagyon hamar, nagyon tisztára, és nem kell fényezgetni! :)
 


Anita, az a csodakendő tényleg akkora királyság? Sosem hittem volna!

Kreony, nagyon ügyes vagy.:) Én még semmit nem takarítottam, illetve november közepén volt egy alaposabb takarításunk, azt próbálom szinten tartani. Sajnos, ez nálunk csak kevés sikerrel szokott járni.
Még azt sem tudom, lesz-e időm tényleg kitakarítani, bár tulajdonképpen mindegy is, egy porszívózás, portörlés és felmosás bőven elég. Az ablakokat meg max. megpucolom a két ünnep között. Karácsony attól még lehet, nemde?

Azóta alakultak az ajándék dolgok? Miket kreatívkodtok a gyerekekkel, vagy nélkülük?

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia,én sem. De tényleg. Eddig először lemostam vízzel, aztán clin, és papírtörlő. Most meg... Csak lemosom ezzel a kendővel, és kész! :)
 


Anita, és hol vetted? Rám még úgyis vár az ablakmosás. Bár őszintén bevallom, a kedvenc házimunkám, sima ecettel és újságpapírral, imádom az egészet, szóval, lehet, hogy inkább csak kérdezgetem...
dia
Budapest
 
 
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet:

 

cron