Új privát üzeneted érkezett!

ja anyapoc, tudom, hogy ez mindíg is volt, csak 100 éve 2-3 év, most meg többszöröse. És tudom, hogy nem lehet mit tenni ez ellen..stb...csak aggaszt kicsit, ennyi. :?
 
 


Anyapoc


köszike ;)
Vendég
 


Zsanya

Na azért ennyire nem vagyok tudtalan bIblia,nem a spirálra gondoltam :D!Az óvszerre pl.Vagy a hüvelygélekre.


Klara

Köszi :).Azért hogy témánál maradjunk nekem egy kicsit a mindennemű olyan védekezés elutasítása,ami egyéb eszközt kívűn(ha jól értelmezem leegyszerűsítve) elvetése kicsit erőltetett.hiszen nem a meglevő életet oltod ki,hanem az ivarsejtek találkozását akadályozod meg(mondjuk óvszerrel). :roll:

 
 

 
 

Zsanya

Na ja,azért nem hinném egyébként,hogy a 100 évvel ezelőtti adatok lennének mérvadóak... :roll:
Egyébként ez a fajta akceleráció igen régóta jelenség.És most direkt utánaolvastam(érdekel :)),hogy bizony a mi időnben is,mint most,átlag 12,6 év volt az első menstruációs idő. Tehát mi is így nőttünk fel.Akkor ezek szt nem is annyira ebben kell a problémát keresni,hanem talán inkább a túlzott információ áradatban ... :roll:
Tehát bár mi is elég "korán" értünk testileg,nem bombáztak minket a médián keresztül ilyen jellegű szexualitás-özönnel...

Ja,és látom,mennyire zagyva lett eaz előző hsz-em :D!Na szl nem vagyok tudatlan ennyire-... -akart lenni... :lol:

 
 


anyapoc!
köszikösziköszi :lol: :lol: :lol:

érdekes, zsidóknál valami olyasmi van, h nem lehet a magot valamibe felfogni (pl. óvszer), nem lehet eltékozolni (megszakított, orális), de a neológok szt pl. gyógyszert lehet szedni, mert mivel az időtájt, amikor ezekről szó volt, még nem volt ugye gyógyszer nem lehetett tiltani sem. persze az ortodoxok ott is vannak vagy 9-en.
 
 


Juli, mihez képest vannak 9-en az ortodoxok? :P
Ez a magyarázat, hogy mivel akkor még nem volt, nem lehetett tiltani sem, elég érdekes :? Végül is a szellem számít, nem a betű - vagy de? :wink:
Anyapoc, hát lehet ezzel az előírással egyet nem érteni, de akkor is ez van, az a helyzet. :( De tényleg nem érdemes rajta vitatkozni, mert emberi szemmel nézve persze, úgy logikus, ahogy írod, aztán meg mégse úgy van.
Zsanya, eddig én is így gondoltam ezt és így is hallottam másoktól, mások gyakorlata is ezt követte, de a férjem szigorúbban látja sajnos, és nem tudom meggyőzni. :? Na mindegy, tényleg ne menjünk itt bele, talán "neológabb" módon kéne gondolkodnia, nem ilyen "ortodoxul" :wink:
 
 


Juli,Gyugyo

Szivi :)




Én egyébként védikus tanulmányaimból emlékszem olyasmire,hogy náluk pl csak akkor elhet közösülni,amikor gyermeket akarnak...
vagy vmi ilyesmi... :roll:

 
 


Klara

Ahh,nem egyet nem értés,csak nem értés :D!Nem akarom minősíteni,mert az egyet nem értéssel ezt tenném :).De nem teszem,mert tiszteletben tartom mások hozzááláását :).Csak nem értem,miért... :? Na de én túlságosan földhözragadt vagyok :wink:!.Vagy túlzottan természettudományos beállítottságú :D!

 
 


Klara, az jutott eszembe, hogy a Férjed szigorúsága mögött nincs-e valamilyen más jellegű ellenérzés is...diszkomfort, vagy egyéb... mert annyira én se 'vonzódom' ehhez a megoldáshoz, érthető lenne. Na de ezt csak Ő tudja.
ami "szigorúságot" illeti: több esetről is tudok, ahol a vívódó házaspárnak ezt az amúgy szintén "ortodox" lelkipásztor vagy a TCST tanácsadó javasolta, mint "a kisebbik rossz" lehetőséget... de biztosan már túl vagytok jó pár tanács-kérésen.

Anyapoc, bocs, teljesen világos, hogy a biblia-foggátl.-sal kapcsolatban magától értetődő evidenciákat írtam :D bocs, világos, hogy ezt nem kell magyarázni. csak nem volt időm folytatni.
amit Rjuli írt az "eltékozolt ill. felfogott magról" nos, azt hiszem, mivel a kereszténység is magáénak vallja az ószövetséget, ez a kereszténységben is itt gyökerezik. És vannak más szempontok is, szvsz nem megfelelő módszer az, ami az együttlét lényegét félreviszi, vagy csorbítja, vagy nem engedi kiteljesedni mindkét fél orgazmusában, mint a megszkított közösülés, ami hosszú távon se pár kapcsolatának, se külön külön a férfinak és főleg a nőnek nem tenne jót, se fizikailag, se lelkileg...
Sajnos sem ebben, sem a biológiai folyamatok terén nem tudok korrekt tudományos igényű adatokkal villantani :oops: , pedig jó lenne utánanézni... de ha lesz módom, megteszem. :roll:
pl. nem emléxem, hogy a hüvelygél miért is nem... :oops:

Mindazonáltal ez a kereszténységban NEM annyira szimplán tilalom ez (már ezeknél a nem élet- vagy egészségkárosító módszereknél) hanem sokkal inkább egy komplex hitbeli-erkölcsi-életvezetési meggyőződés folyománya, tahát hogyha elfogadjuk Á-t abból csak a B következhet... általában. De a lényeg az Á, és egyes esetekben más megoldást kell alkalmazni. A B a fő csapásirányra vonatkozik. Na ez zavaros így, bocs...
((ja. az orális szex a kereszténységben pl. nem tilos, ha ez mindenkinek megfelel. de ez más tészta))

Védák..ezek szerint India szigorúbb? hmm.

Egyébként simán lehet hogy csacsiságot okoskodtam itt a pete méhen belüli megtermékenyülésével kapcsolatban :oops: :roll: Na ennek is utána fogok nézni! Lehet hogy már keverem a szezont a fazonnal, mert az elmélet kihullik ugye, a gyakorlat a lényeg. :P
Szóval a 2-3 nap ráhagyás, jobban belegondolva talán amiatt van, hogy a termékeny időszak ugyan jól behatárolható a jelekből, de általában 2 vagy 3 un. csúcsnap szokott lenni, és nem biztos hogy meg tudjuk állapítani, hogy pontosan melyik nap volt a tüszőrepedés. (én mondjuk pontosan érzem, mert aznap egy ideig szúr az egyik petefészkem.) és lehet hogy a pete 1 napig él, de hogy mettől meddig ebben a 3 napban, ez kérdéses.
 
 


de most olvasom csak :oops: Klara idézetét...igen ebben minden benne van, ami a dolog lelki aspektusát illeti... kösz a szöveget!
 
 


Klara, mi az, h "mihez képest"? csak úgy simán sokan vannak, így ok? :lol:
számít a szellem, de számít a kényelem, önzőség is néhol. ha ki lehet játszani egy előírást, akkor azt ki is szokták-persze nem mindenki. de lehet különféle értelmezésnek is nevezni.a tabletta pl. nem sérti a "mag elpusztítását" tiltó szabályt
amúgy többféle előírás is van: vagyis péntek este kifejezetten helyes dolog az együttlét ,viszont menstruáció kezdetétől 7 napig tilos volt, de aztán ezt úgy módosították a Talmudban, hogy a menstr. vége után még 7 tiszta napot kell várni, tehát ez össz kb. 12, amíg tilos. vagyis, mire szabad a pálya, már tuti félidőben van az asszonyka. ki van ez találva :lol:
 
 


Zsanya

Látom, látom,abszolút fáziskésésben vagy :wink:!
Az elpazarolt magról viszont tudod mi jut eszembe?Hogy mi a helyzet az aktus után kifolyó dolgokkal?Az is pazarlásnak tekintendő?Vagy a lényeg,hogy egy része feljut?És köztes megoldás:pesszárium?Nem fogod fel,csak nem engedi őket át a méhszájon...:roll:
Hüvelygél alatt spermicid vagy savasító zselét értek,ami a hüvelyben elpusztítja a spermiumokat.
Szl ha jól értem, nem annyira szigorú a dolog,mint Indiában,ad azért lehetőségeket.A spermiumokat felfogni nem szabad,de megakadályozni,hogy bejussanak???Vagy ez is pazarlásnak tekinthető?Nem tudom,érthető-e,amit írok.
PÉ és megtartóztatás időtartama stimmel :).Mivel nehéz belőni a pontos időt,plussz ugye a spermiumok is még élnek egy darabig,ez a ráhagyás oka :).
És tényleg a gyakorlat a lényeg,ezeket én is "hivatalból" tudom :D!

 
 


anyapoc, igen, fáziskésés :D nem tudok folyton itt lógni... :)
Tudom én, hogy mi az a hüvelygél :D nem ennek akartam utánanézni, azért ennyire nem vagyok tájékozatlan :P
cak a biblikus ellenjavallatnak akartam utnanézni.
Az aktus után kifolyó mag már más tészta, erre nem hinném h bárhol bármi elv vonatkozna...
 
 


Na jóóóvan,jól félreértettük egymást kölcsönösen :D!Nesze neked konnunikáció :lol:
Akkor ha kifolyó magról nincs rendelkezés, a pesszárium tuti,nem? :roll:

 
 


Anyapoc, szerintem megint van egy kis félreértés, ezek a maggal kapcsolatos rendelkezések ószövetségiek, vagyis a zsidó törvények rendelkeznek róla, a keresztényeknél nem ez a kérdés, hanem a fenti idézet szerinti szabályok irányadók. Vagyis csak TCST és más semmi. :)

Zsanya, aha, a diszkonfort-érzés is benne van. Á, nehéz ügy ez. :roll:

Juli, jaja, ki van találva, már néztem régebben is :wink:
 
 


kicsit off, de tegnap, mikor utánanéztem, ne írjak hülyeségeket,azt találtam, h a zsidó szabályok szt., ha az asszonyka lányt szül, 2x annyi ideig számít tisztátalannak, mint, ha fiút szül :roll: . és én még azt hittem, h ez egy logikus vallás, ahol minden valamire visszavezethető, még akkor is, ha ma már nincs jelentősége.
 
 


Klara

OK,értem :).

Juli

Huh... :roll:

 
 


"A napokban ismét sikerült egy olyan témába belepofáznom egy fórumon, aminek abszolút jellege, hogy más emberek vagyunk... Vagy csak az adott topikon egy marhára elfogult nőnemű csapat verbuválódott össze, akik hallani sem akarnak a tablettás fogamzásgátlásról mondván, hogy ha egy ffi akarja ezt, akkor az a bizonyos más faszával verni a csalánt...
Merthogy mellékhatás, hormohatás, aztán levezetve máj, vese károsodás tudományos okoskodás... szerintük. Oké legyen, ha ők még a faszt is zsebkendővel fogják és nekik a szexuális élmény másodlagos...
Azt hiszem kár volt beleszólnom és leírni a gumi hátrányait saját tapasztalataimra alapozva...

Szóval vannak ilyenek is és vannak mások. Hamar kiderül minden turpisság egy virtuális közösségben kivel érdemes és kivel nem érdemes szóba elegyedni. Legalább egy topikba való írogatástól mentesülök..."
Vendég
 


Aha, ez Gyugyó blogja.
Na de ki tud ide névtelenül írni? :shock:
 
 


:(

 
 


Jó csel volt ;)
pusszantalak :):):):)
Vendég
 


van valakinek egy zsebkendője? :lol:
 
 


épp most vettem egy 100as csomagot :P:P:P

Aranyosak vagytok, de síra fakadok, hogy nem írtok :):):)
Vendég
 


akkor a 100-as zsepivel felitathatod a könnyeidet. csak adj nekem minimum egyet, jobb esetben többet :lol: , h legyen mivel megfognom...
 
 


bianka zsepiből elég egy is :):):)
még a nagyra is ...
viszont spórolni kell a végtermékre...:D
Vendég
 


Sziasztok!

Már ide is benéytem és lenne egz krédésem: mi a véleménzetek a hüvelygyűrűről? A dokim javasolta, de nem hallottam eddig róla jókat....
Vendég
 


http://index.hu/tech/tudomany/fogamz200607/

ó, megint a próféta szólott belőlem a múltkor :oops: :lol:
 
 


basszus ez bármelyik móricka viccnél is röhejesebb :D:D:D
aranybogárpalimadarak :lol: :lol: :lol:
sztm azért nem lesz semi belőle, mert nem nő a gyártásvezénylő... pedig jó lenne néhány helyen nő főnök...

na pussz ;)
Vendég
 


korrekció: semi---> semmi :):)
Vendég
 


Klára, én a te helyedben nem aggódnék. Legjobb tudásom szerint tcst-znék, a többit pedig a Jóistenre bíznám. Úgyis Ő tudja a legjobban, hogy nektek mi a jó: ha lesz gyereketek még, vagy ha nem.

Kati


Kati, köszi. :) Persze, igazad van, de itt most inkább nem fejteném ki, miért is aggódok mégis...
 
 


Kár. :)


Szóval...még egyszer megkérdem...vki tud véleményt mondani a NuvaRing nevű hüvelygyűrűről? Köszi!
Vendég
 


klara írta:Kati, köszi. :) Persze, igazad van, de itt most inkább nem fejteném ki, miért is aggódok mégis...


:?: :?: :?: :?:
Aggódsz??????
 


Sziasztok!

Véletlenül kerültem ide... nagyon érdekes beszélgetés alakult ki a témában.

Klára
Neked szeretném írni, bármár lehet nem olvasod...
...ne felejtsük el, hogy a legfőbb parancs a szeretet parancsa... ami sokminden emberi szabályt felül írhat.... számomra ez az irányadó a törvények útvesztőjében és Jézus is erre hívta fel a figyelmünket. Az embereknek szükségük van a szabályokra, ... olyan gátakra amelyek nem akadályozzák a folyó folyását hanem helyes mederbe terelik azt... ezért születtek többek között a pápai levelek...
Nagyon sok esetben egy keresztény házasságban az óvszer jelenthet megoldást... szerintem beszéljetek egy pappal (Pál Ferencet tudom ajánlani a Kövi Szűz Mária templomból, ő kifejezetten párokkal párkapcsolatokkal foglalkozik) hátha segítene a férjednek is, hogy saját maga felé is irgalmasabb tekintettel lehessen a témában.

Szerintem nagyon sok keresztény családban az a legnagyobb probléma, hogy sokkal több gyermeket vállalnak mint amennyire érzelmileg, testileg, lelkileg kapacitálva vannak... körülöttem sok olyan embert látok aki a szeretet nevében túlterhelt családokban lettek lelkileg sérültek. Szerintem ez keresztényi felelősségünk, hogy felmérjük mennyi gyermeket tudunk vállalni, természetesen csak olyan módszereket használva amelyek nem oltanak ki megfogant emberi életeket.




... gyógyszerekkel is az a probléma, hogy esetenként abortálhatnak is...

Kép
Kép
Kép
 
 


Mamacka, köszi nagyon, így gondolom én is teljesen... Szerintem az irgalom valahogy erősebb törvény, mint az igazság :)

Szilvi, ez számodra újdonság? :wink: Mármint hogy aggódom :oops:

Katica, személyesen szívesen beszélgetnék erről Veled, de elég sok rossz tapasztalatot szereztem a babaneten, úgyhogy itt intim dolgokról inkább nem...
:?
 
 


Látom már rég kihalt ez a topic, pedig érdekes volt a téma végigolvastam! :wink: Akkor elmondom én is a véleményem pár dologról, hátha valaki még jár erre és érdekli.

Mi párommal mindig óvszerrel védekeztünk (most épp babát szeretnénk) és sosem volt semmi probléma. Komolyan érthetetlen számomra, hogy miért csak a harmadik helyen van azon a bizonyos statisztikán. Nem szakad, nem csúszik. Lehet, hogy csak szerencsénk volt eddig, és butaság amit írok, de úgy gondolom, ha az óvszerrel valami ilyen baleset történik, akkor az megint csak emberi felelőtlenség. :roll: Az meg megint más kérdés, hogy párom sosem panaszkodott, hogy rosszabb lenne neki óvszerrel, én sem éreztem úgy. Most, hogy anélkül vagyunk együtt, teljesen ugyanolyan az együttlétünk, én észre sem vettem a különbséget, de párom sem. (tudom, hogy ez egyénfüggő, úgyhogy azon sem csodálkozom, ha valakinek kényelmetlen, hisz sok embertől hallottam már ezt, úgyhogy elhiszem)

A másik téma a vallás és a fogamzásgátlás.

Érdekes felfogás, hogy mit miért lehet, és hogy valaki úgy fogja fel, hogy semmit nem lehet, csak a természetes fog.gátlást. Viszont azt senki nem írta, hogy mindez a fejben dől el? Úgy értem, hogy nem mindegy, hogy milyen fajta fogamzásgátlás? Ha természetes is, akkor is meggátoljuk azt, hogy egy gyermek megszülessen. Akkor meg már nem mindegy? (persze a spirálról én is másképp gondolkodom, mert ott már megtörténik az egyesülés)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!Én szerintem a spirál a legjobb védekezési módszer.Igaz,hogy a felhelyezés után görcsöltem,meg a következő hónapban iszonyatosan véreztem 10 napig........De viszont azóta visszaállt a régibe minden,3 napig tart.Nekem is van 2 gyerekem,egy 8 éves lányom,meg egy 3 éves fiam.A lányomat mikor szültem,épp a 17-et töltöttem.....Sajnos a gumi,mint védekezési mód,sose volt a szívem csücske,a hatvannál való kiszállás meg elveszti a varázsát az együttlétnek.......Már lassan egy éve fent van a spirálom(Gold Lilly standard)és szeretnék majd még egyet,de majd pár év múlva.....

Kovács-Sipeki Zsoltné
 


É a spirált senkinek nem ajánlo!Én az mellett lettem terhes!Ellenőrzés mellett lecsúszott!

Kép

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet:

 

cron