Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!
rjuli! Te talán pszihologus vagy? nagyon tetszenek a hozzászolásaid. nagyon reálisak és érthetőek. És valahogy én is így gondolom de mégsem tudom így megfogalmazni az érzéseim. Tényleg jo olvasni. Fantasztikus élettapasztalat lehet mögötted. Nem olvastam vissza minden hozzászolást, de így ismeretlenül is nagyon gratulálok az életfelfogásodhoz. Nem tudom hogy jelenleg kapcsolatban élsz-e de a partnered is gondolom nagyon szerencsés veled.

Bárcsak mindenki ilyen lenne. :D
duma! nagyon sajnállak a történtekert.
 
 


Hlili!
Köszi :oops:
Momentán nemhogy nem élek kapcsolatban, de még kapcsolatom sincs :roll: , bár remélem, h ez az állapot nem tart a végtelenségig.
Hátha egyszer még hasznát veszem ennek a sok bölcsességnek a gyakorlatban is :lol:
Hogy alakul a te kapcsolatod az odaköltözős fickóval?
 
 


Rjuli!
Hát végül nem működött tökéletesen a kapcsolat, nem volt egyszerű alkalmazkodni egymáshoz, de megprobáltuk. közben kapott egy jobb állást külföldön amit elfogadott teljesen határozatlan időre szoval megbeszéltük hogy ne folytassuk igy bizonytalanul a kapcs-ot. Így persze megint egyedül vagyok. Ami persze sokszor nem baj csak nem lenne jo örökké. Azért 2 gyerekkel tényleg nem egyszerű az ismerkedés sem csak azok a hétvégék vannak amikor az apjuknál vannak. Persze sokszor gondolok vissza arégi időkre hogy lehet hogy jobb lett volna ha minden marad ahogy volt, persze akkor nem így gondoltam.
 
 

 
 

Sziasztok!

Lassan "teljes joggal" én is gyermekét egyedül nevelő szülő leszek.
Mert a férjem végre színt vallott. A "mi a gond a házasságoddal, gyere beszéljük meg" topikban már leírtam, lehet, hogy olvastátok, nem akarom nagyon ismételni magamat. A lényeg, hogy a nő, akit eddig letagadott a férjem, létezik, és szerelmes bele, és eldöntötte, hogy elhagy minket. Így kettesben maradok a kisfiammal.
Viszont a láthatásoktól előre rettegek. Korábban már írtam erről. Az én férjem annyira pofátlan, hogy hétvégén bejelentette, hogy szerelmes, ma meg közli, hogy elvinné a gyereket a másik nővel meg annak a gyerekével a vidámparkba. :shock: Még el sem költözött, még el sem váltunk, és ő ezt a lépést teljesen természetesnek veszi! Szerintem meg nem az! Egyáltalán. Ennyivel elintézi, és most már élheti világát?! A hétvégén azt mondta,hogy nem akar többet bántani. Erre ma előáll ezzel? Vagy én gondolom rosszul? Azt tudom, hogy jár a láthatás, de ez a szitu teljesen más! És ráadásul eddig nem foglalkozott semmit a gyerekkel. És most ő mondja nekem, hogy a gyereket nézzem, ne magamat. Ez felháborít! Mert én mindig is a gyerek érdekét néztem, nézem, és ezután is így lesz, csakhogy ez az egész nem a gyerekről szól, hanem róla! Eddig miért nem kérdezte meg, hogy kivigye-e a játszótérre, vagy elmenjen-e vele focizni? Semmit nem foglalkozott vele. Nem tudom, mit csináljak. Valószínűleg nem engedem el.

Duma. Tényleg nagyon nehéz helyzetben lehetsz! Nincs is hova menned a kicsivel? Hány hónapos vagy éves? A volt férjed érdeklődik a gyerekről? Támogat titeket valamivel?

üdv mindenkinek!
Vendég
 


Szia Katka!

Olvastam korábbi hozzászólásaidat más topikokban... Szeretném megkérdezni, hogy végül elváltatok-e? Mióta vagy egyedül a gyerekkel? Egy gyermeketek van? Fiú, lány? Nektek is egy másik nő miatt ment tönkre a kapcsolatotok?

A találkozást jó ötletnek tartom! :D Én benne lennék! Gyerekes találkozóra gondoltál?

Többiek mit szóltok Katka felvetéséhez?

Üdv: Évi
Vendég
 


szerintem is jo ötlt a találkozo én is szívesen megismernélek titeket.
 
 


budaörsi brendon holnap du 2??
Vendég
 


Sziasztok!

(Ekezet nelkul irok most)

Evetke!
Teljesen hasonlo a tortenetem a tieddel. Elni akarja az eletet a te volt ferjed is. Enyem is. Meg sem erdemel benneteket. Nagyon rosszul latom a csaladok helyzetet, sokan konnyelmuek, egy kollegam mondta regebben, hogy egyszer mindenki elvalik, akkoriban csak nevettem rajta, de mar nem, latom is a szamos peldat. De remenykedni lehet, hogy hatha a 2. hazassag jobb lesz mindannyiuknak, hinni kell.
Elvaltunk nyar elejen, majd egy eve nevelem mar egyedul a fiunk, es iden meg nem is latta az apjat, mondjuk nem is apa az ilyen.

Juli!
Bocsi, hogy kicsit radformedtem nemreg, nem rad haragszom, persze, csak kijott belolem. Nekem is valtozatlanul tetszenek a hozzaszolasaid, profi vagy elmehetnel tanacsadonak, vagy valami hasonlonak.

Doris!
Hogy vagytok???? Nagyon jol viseled! Kicsit azert haragudhatnal ra!
 
 


Sziasztok!

Katka! Igazad van, az ilyen ember nem apa! Az én fiam apja maga mondta egy nekem írt levélben, hogy van két gyönyörű gyermeke (két házasságból), de egyiknek sincs apja. És milyen igazat mondott! Azt hiszem, hogy ő nem apának való. Szereti a gyerekeit, csak éppen nem foglalkozik velük, nincs felelősségérzete, nem tudta, nem tudja a saját érdekeit háttérbe szorítani!
Írod, hogy egy éve nem is látta az apját. Van segítséged, ha szeretnél valahova egyedül elmenni? Szülők, testvér, barátok? Nyitott vagy már új kapcsolatra? Hogyan élted meg a válást?

Doris! Mi van veled? Az első hozzászólásodban írtad, hogy akkor 3 hét múlva költözik el a férjed? Megtörtént a költözés? Hogy viselted? Mi is közelítünk az elköltözés felé. Mármint a férjem fog elköltözni hamarosan. Úgy volt, hogy már ezen a héten, de ez valamiért nem jött neki össze. Megígérte, hogy igyekszik. Mert ez a jelenlegi helyzet senkinek nem jó. De főleg nekünk nem! Ő elvan, mert éli világát, néha hazajön aludni, tiszta ruháért..., de minek kerülgetjük már egymást? Rossz így! :( Persze fájni fog (a régi emlékek, meghiúsult álmok, tervek miatt), de utána idővel jobb lesz. Bízom benne. Nincs más választásom.

Duma! Nem jártál erre azóta? Ha olvasol minket, írj pár sort, mesélj magadról, a kisfiadról!

üdv mindenkinek!
Vendég
 


sziasztok!

23 éves vagyok, van egy 13hónapos kislányom,akivel el kellett költöznöm az apjától :?
mert ő sem törődött velünk semmit, csak a saját érdekeit nézte, nem volt képes áldozatot hozni értünk, és én voltam mindíg az önző,ha ezt a szemére vetettem.
pl.
nálunk annak kellett volna lennie a családi programnak, hogy menjünk vele reptérre meg ilyen helyekre,ahová jár és nézzük, ahogy ő szórakozik...csak a kicsi nagyon türelmetlen és hamar megunja a dolgokat,csak nyafogott...na mindegy...nem ez volt a legrosszabb, egy éve volt már gyerekünk,de egy év alatt egyetlen órát nem töltött vele, komolyan...ha melléült, közben ő akkor is újságot olvasott, tehát a lelkiismerete megnyugtatására ott volt fizikálisan, de lelkileg-vagy hogy mondjam-egész máshol járt...
és akkor feküdt le velem utoljára mikor megfogant a babánk...szóval 2évet éltünk együtt úgy, hogy nem is közeledett hozzám...nem tudom, megcsalt-e, lehet...

most itthon vagyok a kicsimmel anyukámnál, össze vagyok zavarodva, azt érzem, hogy többé tuti nem tudok megbízni egy férfiban sem...félek is kicsit az egyedülléttől...
befogadtok ide?
 
 


Szia Hoope!

Üdv a csapatban! Nem egy vidám hely! De legalább el tudjuk sírni a bánatunkat egymásnak, meg tudjuk beszélni a hasonló problémákat!
Amikor csalódik az ember, természetes, hogy azt mondja, amit te: nem tud, nem akar megbízni többé egyetlen férfiben sem. Aztán idővel ez úgyis alakul! Merthogy ffi, illetve egy ffi társ nélkül nem jó élni! Szerintem.
Mindenesetre nagyon elszomorító az, amit írtál a férjedről! Nem foglalkozik a gyerekkel, nem fekszik le veled, csak a saját szórakozása…hm.. Szerintem fogsz te ennél sokkal-sokkal jobb társat találni! Vannak még normális pasik! Én bízom benne, hogy egy gyerekkel még viszonylag könnyű rátalálni valakire, aki elfogad gyerekestől.
Ha visszaolvastál egy kicsit, akkor tudhatod, hogy a mi házasságunk is tönkrement, konkrétan egy nő miatt. Még nem költözött el, mindig húzza. Pedig nyugodtabbak lennénk már nélküle. Az én kisfiam 3,5 éves, de amióta tart ez a dolog az apjánál, mi vagyunk az utolsók az életében. Ami a legszomorúbb az egészben, hogy azóta a gyerekét is alig-alig látta. Pedig mi boldog házasságban éltünk. Annyian írtátok, hogy terhesség alatt, szülés után nem volt szex, nem közeledett a férjetek. Nálunk ez sem volt probléma anno. Alig vártam én is, hogy leteljen a 6 hét kényszerszünet, aztán pedig felváltva kezdeményeztünk. Jártunk együtt kirándulni, hazajárt időben. Azt nem mondom, hogy minden felhőtlen volt, hiszen voltak apróságok, amik miatt én is elégedetlenkedtem (miért nem tölt több időt kettesben a fiával, hogy nekem is legyen szabadidőm, miért nem megyünk sehova kettesben, miért nem veszi ki a részét a háztartásból, miért nem hoz soha egy szál virágot csak úgy…), szóval lehetne sorolni. De mindez eltörpül amellett, amikor az ember teljesen magára marad a gyerekkel, nincs kivel megbeszélni a mindennapi örömöket, bánatokat, gondokat, nincs kivel tervezni…
Szóval gyere nyugodtan, beszélgessünk!
Most, hogy elköltöztél, a kislányod apja látogatja a gyereket, vagy elviszi néha magával? Lakásotok közös volt? Össze vagytok, voltatok házasodva? Fizet gyerektartást?
Üdv: Évi
Vendég
 


szia Évi!

nem voltunk házasok az ex-szel, de fizet gyerektartást és ha tudja meg is látogatja a gyereket, de nem engedném még el vele...nem tud rá vigyázni, nagyon figyelmetlen,pl. kést a gyerek előtt hagyta reggelinél,meg ilyen dolgok...nem direkt,sosem ártana a kicsinek, csak nem figyel oda...megetetni is elfelejtené tuti...lakása csak neki volt, nem közös volt, az övé...nekem nincs semmim...de a kicsi velem van és ez a legnagyobb érték,nélküle nem tudnám elképzelni az életem!!! :!:
attól idegeskedek csak gyakran, hogy mit fogok majd dolgozni,ha Lilla oviba megy...remélem találok majd valamit.
Attól is szoktam félni, hogy egyedül leszek életem végéig, mert többé már egy pasiban sem fogok tudni megbízni...most is csak olyanok próbálkoznak, akiknek otthon van feleségük, meg gyerekük, élettársuk...nem tudom, miért gondolják, hogy én erre kapható vagyok,csak mert egyedülálló vagyok. én sem díjaznám,ha nekem lenne férjem-párom és az hajkurászna bárkit...
nem tudom ex hajkurászott-e...a végén már biztos :cry:
meg biztos most is :?
nekem meg csupa balfék jut...
te gondoltad volna,hogy ez megtörténhet veled ami megtörtént?
én azt hittem velem ilyen biztos nem fog előfordulni, néha úgy érzem magam, mintha ez nem is velem történne... :shock:
mindenesetre örülök, hogy idetaláltam és remélem itt egy kicsit magamratalálok... :lol:

üdv.
Zsófi
 
 


sziasztok!

jár még valaki erre??????????csatlakozhatom..?????????

bár énis nyitottam egy ilyen témáju forumot, egyedül maradtam terhesen cimmel..sajnos ott is vgyunk páran...

tömören rolam: elváltam majdnem két éve már, van egy 7 éves lányom és egy 16 honapos fiam akivel terhesen maradtam magamra mert az apja lelépett..

most ennyi,

üdv:csilla

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Hoope! Mennyire igazad van, hogy a legnagyobb érték veled van! :) Számomra is a kisfiam jelenti a legnagyobb értéket!!! Soha nem lennék képes annyi időt távol tölteni tőle, mint amennyit az apja az elmúlt hónapokban. :(
Párkeresésről. Te még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy úgy gondold, nem leszel többet boldog az életben! Ez csupán átmeneti érzés, hidd el! Amikor egy kapcsolat véget ér, ráadásul a másik fél hibájából, akkor természetes, hogy érzelmileg nagyon megviseli ez az embert, és a mélypontról nézve bizony távolinak és elérhetetlennek tűnik a boldogság! Én is így vagyok ezzel, de az eszemmel tudom, hogy ha végre elmenne a férjem, akkor az idő (az egyetlen orvosság ebben az esetben) múlásával megnyugodnék, és tudnék új életet kezdeni!
Hogy a kérdésedre válaszoljak: gondoltam-e, hogy ez megtörténhet velünk?! Dehogy gondoltam! Legalábbis nem számítottam rá, eszembe sem jutott semmi ilyesmi, mert minden rendben volt köztünk, terveztük a második gyereket is. A nagy szerelem időszakában mindkét fél úgy gondolja - szerintem -, hogy az övéké különleges szerelem, mindent kiáll, és örökké fog tartani....bla-bla... Aztán néha ez mégsem jön össze. :(
Szülés előtt dolgoztál valahol? Meddig szeretnél otthon lenni a kislányoddal?

Csilla! Szia. A Te helyzeted sem könnyű! Nehéz lehetett neked úgy végigcsinálni a terhességet, hogy akkor élted át a nagy csalódást! És a gyerkőcök apukája tartja-e veletek a kapcsolatot? Te nyitott vagy már új kapcsolatra? Vagy egyelőre teljesen kitöltik az életedet a gyerekek?

Üdv mindenkinek: Évi
Vendég
 


sziasztok!

szia Évi!
nem dolgoztam szülés előtt, fősulira jártam...ahová nem mehetek vissza mert nem tudtam halasztani,megszűnt a szakom is stb...
nem tudom mit fogok majd dolgozni...nem sok munkalehetőség van itt.
ex jól ki...tt velem!
Annyira sürgősen akart gyereket,most meg ő tele van pénzzel,dolgozgat,motorozgat,gokartozgat,költi a pénzét,nekem ad havi 60.000-ret, amennyit mondjuk egy gokartozásánál is elkölt...nemrég kértem tőle egy kis anyagi segítséget,azóta nem beszél velem...mert milyen pofátlan vagyok és adott már 60-at...jaja,csak az elment már pelenkára,kajára meg babacipőre...
olyan megállapodást akart velem aláiratni,hogy ha nekem valaha pasim lesz, ő többet nem fizet a lánya után...ez normális??? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :x :x :cry:
akkora gennyláda!
35 éves és ennyire idióta...láthatja, tudhatja,hogy nem mozira kértem a pénzt...
na mindegy...hát legközelebb majd csak ügyvédnél fogunk találkozni...a gyerek láthatási jogán is csak szállodának használ minket,és közben intézi a dolgait a környékünkön és elvárja, hogy nálunk mindenki ugrálja körül..ez nem ebben a világban él... :? :roll:
de ezt sosem gondoltam volna róla, hogy sajnálni fogja a pénzt a kicsitől...
soha nem hittem volna...mert neki tényleg van...van mit a tejbe aprítania,hogy úgy mondjam...erre közölte velem, hogy neki fenn kell tartania magát...Képes volt ilyet közölni, hogy neki ott van a 3 autója,a 2motor,2gokart,ezek sokba kerülnek...az ő szemében,mint ez kiderült, a gyerekünknek annyi értéke sincs, mint egy gokartnak, mert nem szórakoztatja őt úgy... :cry: :cry:
tudom, azt gondolod, hogy lehetett a múltban ennyire félreismerni valakit...
hát én sem értem, nem vagyok hülye sem vak, mégis ez van... nem értem...nagyon gáz... :x
pasik:
engem miniiiiiig olyanok találnak meg, akiknek vagy ezer éve élettársuk van, vagy ami még rosszabb,gyerekes családapák...
gondolhatjátok,mit érzek olyankor,mikor rájövök...
már el sem tudom képzelni, hogy él a földön olyan szingli pasi, akinek én bejönnék és fordítva... :roll: tiszta szívás...
nem akarok olyanokkal semmibe sem belebonyolódni akik nem függetlenek, viszont függetlenek valamiért nem gyakran próbálkoznak kisgyerekes anyákkal. na meg a másik fele, hogy én anyukámnál lakom a most,egy szobánk van a manóval...szóval ha lenne valakim, pl.haza sem hozhatnám....ciki...a manót meg ugye nem vinném máshová, éjjelre meg nem szívesen hagynám itt...érted...na mindegy...sokminden miatt tartom kilátástalannak,hogy nekem normális kapcsolatom lehessen...

üdv.
Zsó
 
 


hello lányok!

egyre jobban azt gondolom, hogy azt a süket dumát amit egyszer levertem nektek az ideális és nem ideális pasiról, egyre jobban készpénznek kell venni... Azt hiszem ha sok most még nyeregben lévő lányka (aki nem naiv és rózsaszín álmokat szövögető) olvasná nagy segítség lenne neki...

hoope
Jól mondod: nagyon kib..ott az exed veled... És tudod mit kérdőjelezek meg?? Hogy az életbe lehet, hogy valaki ekkora surmó legyen egyik percről a másikra?? Véletlenek nincsenek... akarom mondani: előzmények??
Ha írtad már bocs, de az a hatalmas vagyon és pénzköltés nem újdonság neki szerintem... Eszedbe sem jutott egyszer sem, hogy ráfaragjál???

Ha megsértettelek ne haragudj ;) Kiengesztellek...

Ja és a párkereséssel kapcsolatban is lenne egy két ötletem, de egyenlőre nem merem megosztani veled, hiszen így is eléggé rád támadtam :wink:

Évi
Rég hallottam felőled...:( Remélem jó irányban haladsz... :) :wink:
Vendég
 


Hát, Gyugyó, az én volt férjem még most is meg tud lepni, ha surmóságról van szó. Így utólag azt mondom, h a legtöbb ember amíg szerelmes, addig nem is feltétlenül taktikázásból, hanem ösztönösen a legjobb oldalát mutatja. Ha elmúlnak az érzések, akkor kezdenek megváltozni a dolgok. Ha pedig jön egy 3., akkor annyira ideges lesz a félrelépő fél, annyira feszültté válik, annyira nem bírja beismerni, h elcseszte, h kell egy bűnbak, akire átpakolhatja az egészet, ill. akin levezeti a feszkót. Hogy miért nem múlik el a parasztság? Mert akárhányszor az ex-szel érdekellentét van, rá kell jönnie, h ezt bizony csúnyán elb.szta, és hiába köcsögösködik tartásdíjon, egyebeken, a gyerekek nem nála vannak, és évek kérdése, h tisztán lássanak ők is. Ez bizony idegesítő lehet. Bocs, de vasárnap kiakadtam, aztán most lett apropója, h leírjam.
 
 


Sziasztok!

Na, csináljuk meg azt a bulit!

Okt.23-ához mit szóltok?
 
 


Sziasztok!

Már régen nem írtam, de azért olvasgattalak Titeket, ill. a szaporodó szomorú történeteket.
Nálunk a helyzet annyiban változott, hogy szóba került a válás, az apuka elvileg holnap megy ügyvédhez. Én még nem akartam, kivárom, mivel áll ő elő. Tudtok nekem egy-két jó tanácsot adni, mire figyeljek oda mindenképpen? Egyenlőre megegyeztünk egy bizonyos összegben, amit fél évig adott is rendesen, de most előállt azzal, hogy nem tud ennyit adni tovább, mert nem jön ki a pénzéből, főleg, hogy autót is vett és fizetgeti a részleteket is. (Még jó, hogy mostantól kapom a GYED-et, ami sokkal kevesebb, mint a szülési szabim volt!) Illetve mostantól utalni fogja, hogy legyen nyoma. Mintha én lettem volna az, aki becsapta, hazudozott és cserben hagyta a legnagyobb szükségben. Egyébként hetente kétszer jön a kicsi lányunkhoz. Nem is tudom, hogy ez jó-e, vagy sem. A picinek jó, nekem már nem annyira. És nagyon fáj a szívem, amikor arra gondolok, hogy 3 évesen majd elviszi, és az a ribanc fog hozzányúlni meg hozzászólni a gyerekemhez, aki miatt az apja meg sem várta, hogy megszülessen. Most legalábbis nagyon nagy szerelemnek tűnik a dolog.
Valahol olvastam valami közös felügyeletről. Tudtok róla nekem vmit mondani? Nagyon rosszul hangzik, szeretném elkerülni.

Katka, az összejövetel nagyon jó ötlet, de ez a 23-a elég közel van. Ha gyerekes találkozóra gondoltál, én szívesen elmegyek, az anélkülit most nem tudom megoldani.

Köszi előre is a segítségeteket!

Üdv mindenkinek
 


Sziasztok!

Katka! Benne vagyok a találkozóban. Bár tényleg elég közel van, megszervezni addigra. Hol? Gyerekes tali?

Nem sok időm van, mert dolgozom, csak gyorsan megírom, hogy tegnap elköltözött a férjem, így mi is kettesben maradtunk a kisfiammal.

Majd jövök még!

Üdv: Évi
Vendég
 


Sziasztok!

Hoope! Talán a legkifejezőbb szó a férjedre: önző! Igazából szóhoz sem jutok. Először is mi az, hogy addig fizet gyerektartást, amíg neked nincs senkid?! Azt a pénzt a gyereke után fizeti, akiért ő is felelősséggel tartozna, ami nyilvánvalóan nem csak anyagi felelősséget jelentene. Ám a gyerektartás jogilag jár, egészen addig, amíg a gyerek nappalin tanul. Szerintem célszerű lenne ügyvéddel beszélned, mert nemcsak házasság esetén van lehetőség bírósági úton kérni a gyerektartást, hanem élettársi kapcsolat esetén is! Mert ahogy írod, hiába van neki mit a tejbe aprítania, mégsem számíthatsz rá. A legjobb az lenne, ha papírod lenne róla, hogy havonta mennyi pénzt kell fizetnie! Azt tudom, hogy házasság esetén pl., ha a te/ti megélhetésetek veszélybe kerül anyagilag, a férj hibájából, akkor még asszonytartást is megítél a bíróság. Egy ügyvéd megmondaná, hogy ez pl. érvényes-e rátok is, mert ti nem voltatok házasok. Egy biztos, hogy a gyereke után fizetnie kell!
Nem akarok senkit megbántani, ezért nem is általánosítanék, csak annyit mondok, hogy sok férfira jellemző ez a viselkedés, ami a te exedre. Tele van pénzzel, és a gyerekétől sajnálja, ő maga meg éli világát tovább, mintha ti nem is léteznétek. Mindenféle felelősség, kötöttségek nélkül. Ez a legfelháborítóbb az egészben!
Pasikról: szerintem annyira nem kilátástalan a helyzet. Csak ki kell várni a megfelelőt. Nem szabad sürgetni. Ráadásul te még tényleg fiatal vagy, van időd bőven! Még csak most költöztetek el a lányod apjától, adj időt magadnak, hogy kiheverd az előzőt. Tudom, könnyű ezeket mondani, amikor az ember mindent kilátástalannak érez, akkor úgysem hiszi, hogy lehet jobb is. Én is így érzem most a saját helyzetemet, és ráadásul az idén leszek 31, de hiszem, hogy pár év múlva, ha visszanézek, akkor "nevetek" saját magamon, hogy annyira hitetlen voltam. Mert a sok rossz után csak jobb jöhet! Fel a fejjel! :)

Caroline! Visszaolvasgattalak...5 hónapos körül van a lányod, igaz? Az apja eleinte járt hozzátok, a kicsihez, írtad is, hogy neked ez nagyon rossz érzés, látni őt, miközben mással van. Ez a gyerekkel való törődés megmaradt azóta is, vagy ritkultak a jövetelek?
Ezek szerint válni akar, és ügyvédhez megy. Mire figyelj? A helyedben mindenféleképpen kérnék én is ügyvédi tanácsot, aki az én érdekeimet képviseli, és nem a férjemét. Nálunk 10e-ért adott jogi tanácsot a válóperes ügyvéd. Ők tudják, hogy mi jár, mit lehet kiharcolni. A gyerektartással kapcsolatban fontos, hogy legyen fix összeg, ne csak annyi, hogy a fizetésének 20%-a, mert az idővel változhat.

Most mennem kell, mert a kisfiam elkezdett nyüzsögni a számítógépnél, és nem hagy tovább írni.

Üdv mindenkinek: Évi
Vendég
 


Sziasztok!

Caroline! A gyerektartásos dolgot pontosítanám. Azért nem jó a fizetés 20%-a, mert előfordulhat, hogy nincs állása, vagy feketén dolgozik, vagy csak minimálbérért, miközben jóval több pénzt kap, így mindenféleképpen előnyösebb, ha fix összegben állapodtok meg. Ezt, ha jól tudom, két évente lehet felülvizsgáltatni.

Üdv: Évi
Vendég
 


Sziasztok!

Most találtam Rátok, és látom, sokan hasonló gondokkal küzdünk. Nekem a gyerekvárás 7. hónapjában mondta meg a volt férjem, hogy el akar hagyni. Szülés után 1 héttel meg is tette, egyedül nevelem a kisfiam már 2 és fél éve. Viszont van egy nagy gondom: becsajpzptt, azt állítja a nőröl, hogy füvescigizik, és Ő is elég gyanús, teljesen megváltozott. Soha nem emelt rám kezet azelőtt, most azt megtette, hogy miközben a kétéves gyereket tartottam a karomban, fojtogatni kezdett, majd hajamnál fogva a földre rántott, csak mert nem engedtem el vele a gyereket, akit nem is akart. Rendőrségi ügy lett belőle, tárgyalás még nem volt, de a bíróság a közös szülői felügyeletet úgy változtatta meg, hogy kéthetente 3 órára elviheti. Persze én nem engedem, de nem is jelentkezett, csak egyszer. Gyerektartást nem fizet. Viszont a bíróság úgy rendelkezett, hogy pszichológiai alkalmasságira kell mennem a két és fél éves gyerekkel, meg neki is, hogy nem nevelem-e ellene. Ez most csüt-ön lesz. Tudtok mondani erről valamit? Borzastóan félek, mert a kicsi ha egy hasonló férfit vagy autót lát, már sírógörcsöt kap, amúgy pedig egy teljesen kiegyensúlyozott gyerek, és ott viszont találkoznia kell az apjával. Segítsetek, mire számítsak? Köszi előre is!
 
 


Szia Kirmon!

Borzasztó, amit a volt férjedről írtál! :evil:
Holnap mentek erre a pszichológiai alkalmassági vizsgálatra... Nem tudom, hogy ez milyen lehet, mire számíthat ott az ember. Viszont drukkolok neked, hogy számotokra kedvező döntés szülessen ott! Remélem, hogy a kisfiad is jól veszi ott az "akadályokat"! Ettől függetlenül kicsit furcsállom, hogy egy két és fél éves gyereket kitesznek ilyenfajta vizsgálatnak. Gondolom, hogy így is elég sok rossz élmény érte már az apjával kapcsolatban...
Ha tudsz, majd írj, hogyan zajlott, mi történt, kisfiad hogy bírta...!
Kitartást a holnapi naphoz Neked, Nektek!

Üdv: Évi
Vendég
 


Oké.Nekem most konkrétan eég furán érzi magát a gyomrom,ahogy átfutottam a topicot-ahová már én is irtam anno.

Hogy lehetnek ekkora szemétládák a férfiak?!
Milyen jogon tesznek tönkre Nőket és Gyerekeket egy életre?

Én sem tudom,hogyan képes valaki a láthatásról pozitivan irni, de minden tiszteletem az övé.

Mi ugyan nem vagyunk házasok, és egyenlőre együtt vagyunk, de hogy én vele sehová nem engedem a gyereket az biztos.
Nem tudom hogyan ,de meg fogom oldani.

Most nem akar véletlenül gyerekezni,mikor otthon az anyukájánál lakik, ide benéz munka után, igérget valamit aztán haza megy alukálni?! Mi meg egy egyszobás önkormányzati lakásban 3-an?!

Nincs hozzá lelki erőm ujra leirni amit a gyermeknevelés topicban irtam, de ha valaki kb. tudni akarja a mi storynk egy részét,akkor a profilban fellelhetőek a részletek.

Komolyan mondom, nem értem,hogy lehet egyetlen nyugodt éjszakájuk is azoknak a férfiaknak,akik igy-vagy úgy elhagyták a családjukat, vagy megjátsszák a mintapát-tisztes távolságban a gyerektől...

A lányom apja még a barátainak, haverjainak, munkahelyen is azt hazudja minden nap,hogy azért fárdt,azért megy későn,azért mittudomén, mert a gyeretől nincs egy perc nyugta,milyen fárasztó,stb...

EGYSZER nem tette tisztába, és az 5 hónap alatt 5 !!! alkalommal aludt a közelébe, akkor is átaludta az éjszakát zavartalanul...


Oké.

Én eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeezt nem fogom fel ép ésszel, amit ezek megtesznek.

Valaki irta,hogy egyre szaporodunk itt fennt- egy percig sem aggódjatok: a pokolban épp ennyien lesznek azok,akik miatt mi itt vagyunk.

Nem járok templomba, de már csak ez vigasztal néha.

:(
*
Vendég
 


Menyasszony!

Minden szavaddal teljesen egyetértek!!!!!!
Ez több mint szomorú! Őrület min kell keresztülmenniük kisgyermekes anyukáknak. 9 hónapig szívünk alatt hordjuk ezeknek az alakoknak a gyermekeit, semmi megbecsülést nem kapunk, és ráadásul a legtöbb meg van róla győződve hogy jó apa és férj volt! A kedves családok meg őket támogatják, ahelyett hogy végre valaki jól megrázná őket, hogy felébredjenek. Ha már így elcseszték egy kisgyermek életét megbánóan megtegyék a tőlük várható maximumot.

Mindenkinek fel a fejjel!!! Mi jobbak és erősebbek vagyunk, túl fogjuk élni! Ha mennyország nincs is, remélem az általad említett pokol tényleg létezik! :cry:
 
 


Sziasztok!

Szeretnék nektek egy linket ajánlani.

http://www.noivonal.hu

Ha gondoljátok nézzetek be...

babe79
 
 


Sziasztok!

Évi,
köszönöm a kedves szavakat. Bocs, hogy csak most, de áll a bál körülöttünk ... Kisfiam 2x látta a spermadonort a pszichológusi vizsgálatnál (én csak így hívom), mindkétszer olyan iszonyatos sírógörcsöt kapott, hogy alig lehetett megvígasztalni. :twisted: Azóta is kivan teljesen. Erre mit tesz Isten? most kapom a levelet, hogy donorka feljelentett, hogy nem engedem a gyerek láthatását (jelzem nem is jött eddig), és most szombaton kötelező elvinnem a kicsit az itteni gyámhivatl kapcsolatügyeletére. Kérdezem én, a gyerek lelkével ki törődik? Mióta a múltkor találkoztak, már csak az apa szóra is idegesen bújik hozzám, nem akar öltözni, mert fél, hogy megint találkoznia kell vele... Ki fogja rendbehozni? Mit fog gondolni rólam, hogy már megint ennek teszem ki?
Ja, és ha ez nem elég, drága volt anyóspajtás is beadta az ő kis papírkáját gyámhivatal barátunkhoz, aki ugye mint tudjuk, mindig a gyerek érdekeit nézi, nagyszülői láthatásra. A donor kéthetente vihetné el 3 órára a szoptatott, két és fél éves fiamat, erre ezek azt kérik, hogy a másik hétvégén szombat reggel 9-tő vasárnap este 17-ig náluk legyen a kicsi. Erre mondják, hogy van bőr a pofájukon! Ja, és mindezt úgy, hogy 5 hónapja nem érdeklődtek utána. Ilyen alapon kinézek valakit az utcán, és megkérdezem, ugyan nem akarja hétvégenként babusgatni ezt az édes szép kisfiút? Persze, hogy a kisfiuknak akarják a gyereket átjátszani. HIHETETLEN. Komolyan ordítani tudnék. Valamit lépni kellene, valamit tenni azért, hogy a törvény ne őket védje, hanem a gyereket! Bocs, ki vagyok bukva, már lassan regényt tudnék írni szemét férfiakról. Legalább meggazdagodnék belőle és telne jó ügyvédekre ...
 
 


Kirmon

Tényleg őrület. Együttérzek veled nagyon!! Mit mondott a pszichológus? Szerinted mi okozza ezt a kisfiadnál? A múltkori balhé? Szobatiszta már? Ne engedd el egyedül! Sajnos muszáj, hogy ismerje az apját... Találkozzon vele úgy, hogy te is ott vagy, jöjjön el a játszótérre veled, vagy menjen hozzátok, hívj oda valakit, szüleidet, barátnőt, hogy ne legyen semmi balhé. Hidd el nem tudna eltölteni egyhuzamban 3 órát a gyerekkel. Előbb utóbb belátja. Nálunk is 2x2óra van bíróságilag meghatározva max 1 órát bír ki. A nagyszülők se vigyék sehova, mondd azt, hogy a gyerek még nem szobatiszta, nem tud idegen helyen aludni, nem eszik egyedül, majd ha már azt tudja mondani, éhes vagyok, pisilni kell, haza akarok menni elmehet. Az ovodába is szoktatni kell 1 gyereket, nem hogy idegen helyre az anyja nélkül. Jöjjenek hozzád, vagy vidd el 1 órára hozzájuk, így nem mondhatják, hogy nem engeded látni, ha balhéznak, beszólnak, meg lesz rá az okod, miért nem viszed oda. Sajnos ki kell bírni a gyerek miatt... Van új barátod, aki segít elviselni a helyzetet, megvéd titeket? KITARTÁS!!
 
 


Anya77,

igen, amiatt, hogy a gyerekkel a karomban fojtogatott és próbált lerántani a földre. Tegnap beszélgettünk, nézegettük az otthoni képeket, majd az egyiknél megjegyezte, hogy azért szeret a szomszéd néni kertjében lenni, mert ott nem tudja apa bántani ... Én nem fogom engedni hozzájuk, ennek semmi értelme, hogy a gyereket kikészítik. Mindehhez hozzátartozik, hogy a "donor" kétdiplomás, az anyja pedagógus ....
Amúgy nincs párom, azóta hogy a szülés után otthagyott az exem, nem bírok kapcsolatot kialakítani, akkora volt bennem törés. De most már érzem, hogy jó lenne egy megbízható, erős férfi, egy stabil háttér. Egyelőre anyukám segít mindenben. Ja, azt nem mondtam, hogy 220 km-re vagyunk egymástól a donorékkal, ezért nem is engedném egyedül a gyereket semmiféleképp. Nálatok a nagyszülők érdeklődnek a gyerek iránt?
 
 


Sziasztok!

Hogy telnek az ünnepek? Exek elvitték vagy meglátogatták a gyerekeket?

Kirmon! Együtt érzek veled nagyon a kisfiadat illetően! Borzasztó érzés az, hogy törvény szerint az apukának joga van a gyerekéhez akkor is, ha előzőleg nem foglalkozott vele, ha a gyerek nem akar menni, ha az anyuka úgy látja, hogy nincs jó helyen a gyerek... Mert a jog, a bíróság alapvetően nem vizsgálja a körülményeket, gondolom csak akkor, ha gyerekelhelyezési pert indít az ember. Az viszont sokáig húzódik és valószínűleg csak kirívó esetekben (alkoholizmus, drogfüggőség, bűnözés...) jár sikerrel. Nálatok különösen elviselhetetlennek tűnik a helyzet, ha már a két és fél éves kisfiad sír az apja nevének hallatára, illetve kijelenti, hogy a szomszédnál legalább apa nem tudja bántani. Milyen ember lehet az apja?! :twisted:
Soha nem fogom megérteni, hogy ha belőlünk ki is szeretnek, akkor is hogyan tudnak bántani akár csak érzelmileg is egy ártatlan kis lelket! :evil: Mielőtt megfogannak, megszületnek, ők is ugyanúgy akarják őket...aztán amikor rájönnek, hogy jéééé a gyerek felelősséggel, kötelezettségekkel jár, akkor bizony nagyon könnyen áthárítanak mindent a nőre! Tisztelet a kivételeknek! De annyi rossz példát hallani manapság! Annyira semmivé foszlott a család szentsége, az egymásért való kiállás, küzdés. Maradt helyette a könnyebbik út sokak számára: egyszerűen lelépnek. Aztán követelik a jogaikat.
Mindamellett gratulálok neked ahhoz, hogy ilyen nehéz helyzetben ilyen hosszú ideig szoptatod a kisfiadat! :)
És mi a helyzet a feljelentéssel? Remélhetőleg nem értek el vele semmit! És anyósodék gyerekláthatási igényével kapcsolatban van valami fejlemény? A kapcsolatotok felbomlása előtt törődtek az unokájukkal? Milyen kapcsolat volt köztetek?

Anya77. Egyetértek veled, hogy jöjjön az apuka akkor, amikor mi, anyukák is jelen vagyunk, és játsszon a gyerekkel akár otthon, akár a játszótéren... Én pont ezt mondogatom a leendő exférjemnek (januárban lesz az első tárgyalás), de ő nem akarja. Mert a nője megtiltja neki, hogy eljöjjön. Ő csak el akarja vinni. És karácsonykor sem jött el ezért. Kértem, hogy jöjjön el a fiához egy-két órára, adja oda neki az ajándékot, játsszon vele, mert a gyerek erre vágyik (szokta mondogatni), aztán menjen oda, ahova akar. De nem. Azt mondta, hogy ha nem viheti el, akkor nem jön el. És nem jött a rohadék. Megint választott, hogy ki a fontosabb neki. Kérdezhetnétek, hogy ugyan miért nem engedtem el. Ehhez hozzátartozik az, hogy amióta az apja nőzik, jó egy éve, azóta csak aludni járt haza, sokszor akkor, amikor már aludtunk. Magyarán leszarta a gyerekét egy éve. Akkor most a lelkiismeretének megnyugatása miatt nem kell elvinni a gyereket. Ha szeretné, ha fontos lenne neki, akkor lett volna benne annyi, hogy eljön hozzá. Amúgy azért is szemét, mert ha nem irányítanák a háttérből, akkor eljött volna, de nem mert a nője akarata ellenére cselekedni. És ami még megfűszerezi az egészet: a nőnek ugye van egy annyi idős lánya, mint a mi kisfiúnk. Tehát vele karácsonyozott inkább. :twisted: :twisted: Erre nem tudok nyomdafestéket tűrő szavakat találni.

Menyasszony! Igazad van. Az ilyen férfiak csak a távolból játszák el a mintaapukát, csak a külvilág előtt akarják bizonygatni, hogy bár ők elhagyták a családjukat, azért még foglalkoznak a gyerekkel. De kérdezem én, amíg a családjukkal vannak, addig nem kell foglalkozni a gyerekkel?
És elhiheted, hogy nekik nyugodtak az éjszakáik!
Egyben lehet bízni, talán az élet nem igazságtalan, és egyszer ők is fognak szenvedni úgy, ahogyan mi akkor, amikor magunkra hagynak minket egy-két gyerekkel! :?

Üdv mindenkinek: Évi
Vendég
 


Legalább ebben a dologban szerencsésnek mondhatjuk magunkat. Az én lányaim apja mintha csak erre a szerepre született volna :lol: Tökéletes "vasárnapi" apa és ex férj. Nem mondom, vannak apróbb szóváltások néha, de, hát hol nincsenek?
A vasárnapit azért tettem idézőjelbe, mert annál sokkal gyakrabban vannak együtt, de arra télleg nem volt alkalmas, h kötelesség-szerűen egy hétből 7 napot apa legyen, így viszont heti 1x ill. 2x még örömét is leli benne. Hát, Istenem, ha neki így jó, nem bánom, mert így legalább lehet rá számítani és ezt a gyerekek is tudják. Kicsit tartok tőle, h megváltozhat még ez, ha a barátnőjétől is lesz gyereke, de bízom benne, h nem lesz drasztikus a változás.
Amúgy a sors ill. egyéb hatalmak igazságszolgáltatásásban nem hiszek-sajnos. Vannak emberek, akik mindig jól jönnek ki a történtekből, függetlenül attól, h mit tettek. És vannak a lúzerek, akik akkor is szívnak, ha nem szolgáltak rá. Valami eleve elrendeltetésben hiszek-miszerint kissé elnagyolva két típusú ember van: az egyik-a feje tetejére állhat, akkor is nehézségekbe ütközik, a másik meg romokat hagyhat maga mögött, akkor is halad tovább, vissza sem nézve. Bár ne lenne igazam :)
 
 


http://www.mancs.hu/index.php?gcPage=/p ... p&id=13981

most került a kezembe a magyar narancs egy nem olyan régi száma. ebben a cikkben is arról van szó, h semmilyen formában, még papíron, törvényileg sincs megoldva a sok köcsög seggfej-már bocs, de mi mással illethetném a cikkben szereplőt és az ahhoz hasonlókat- kordában tartása.
és akkor ugye hol van még a megvalósítás, ha véletlenül születne is megfelelő szabályozás- bár, a cikkből kiderül, ez belátható időn belül nem esedékes:evil:
 
 


sziasztok ezer éve nem voltam itt. Boldog új évet mindenkinek!! Mentek valahova bulizni?
 
 


Sziasztok!

Elolvastam a cikket... Végül is kit véd a jog? A gyereket azt biztosan nem. "Korlátozza a tulajdonhoz való jogot, a mozgási szabadságot és a lakóhely szabad megválasztásának jogát"-hangzottak ugye az ellenérvek a távoltartással kapcsolatban. Az nem számít, hogy a bántalmazó, elhagyó, megcsaló fél, aki a külvilág felé tényleg merőben más képet mutat, a családon belüli viszonyokat pedig senki nem vizsgálja, vizsgálhatja, tehát az a fél mi mindenben korlátozza adott esetben a gyerekkel egyedül maradt nőt, magát a gyereket! :twisted: Felháborító! És a köcsög, seggfej jelzőhöz csatlakoznék...

Egyébként pedig mindenkinek boldog új évet kívánok én is!

Üdv: Évi
Vendég
 


:lol: :lol:
akkor nem pironkodom, h ilyen cifra jelzőkre ragadtattam magam

én is boldog(abb) új évet kívánok :)
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog új évet kívánok mindannyiunknak, azt hiszem, igazán megérdemeljük :)

A cikket én is elolvastam, a jelzőket még kiegészíteném: felelőtlen, infantilis, idióta és önző seggfejek!

Donorral két hete a családsegítőknél találkoztunk, ahol ott volt az egész szentcsalád, anyós-após, ő meg a nője, meg a két testvére. Naggggyon durva volt. A végén már a folyosón üvöltöttem az apósom után, hogy attól, mert a fiacskájának volt egy jó reggele és elélvezett, még nem apa :evil: Képzelhetitek. Kissé kiakadtam, mint a sezlonyrugó :) De megérdemelték. Drágalátos is ott ordibált, még a nőjét is volt képe berángatni a gyerekhez úgy, hogy elébük álltam és nem engedtem, erre félrelöktek, a szobát meg elbarikádozták. És az a két szerencsétlen családsegítő semmit sem tudott tenni ... És képzeljétek, ott ordibált, hogy 30-án ha törik, ha szakad, itt lesz láthatáson, erre mi felkészítjük a gyereket, hogy jön apa, persze ő tiltakozik, hogy nem akar vele menni, eljön 30-a, sehol senki, majd egy óra múltán, amikor felhívom, hulla álmos hangon közli, hogy nem volt megbeszélve a láthatás. Erre felvilágosítottam, hogy bírósági végzés van róla, tán be kéne tartani. Ezek után 31-én felhív, és boldog újévet kíván, meg elnézést kér, hogy nem jött ... Na erre varrjak gombot ... A gyerek meg azt játssza a plüsskutyájával, hogy eljön érte az apukája, elviszi autóval és nem hozza vissza ... Vajon mit mondhattak neki két hete?

Na ennyit erről. Még1x boldog új évet, reméljük, hogy már csak jobb jöhet :)
 
 


Sziasztok!

Kirmon. Nem találok szavakat! Gennyes egy alak lehet a volt férjed. Borzasztó, amiket írsz. :evil:
Amit a családsegítőben kiabáltál az apósodnak, nyilván teljesen igazad volt, és amikor elszáll az ember agya, kijönnek belőle ilyenek, de egy biztos: ezzel nem mész semmire. Tudom. Amikor indulatosan beszéltem a férjemmel (bár ehhez képest ő könnyű esetnek tűnik), mindig visszatromfolt, és csak azért is az ellenkezőjét csinálta, mondta, hogy nekem rossz napom legyen. Nem ismerem a férjedet, de lehet, hogy más taktikához kellene folyamodnod. Ha simán lelépett ugye, meg már új nője is van, meg nem is megy mindig a gyerekért, amikor kellene, lehetne, akkor lehet, hogy nem is igényli annyira, és egy idő után elmaradozna. Viszont, ha folyton szidod, mindenfélét a fejéhez vágsz, aminek már úgysincs foganatja, úgyis lepereg róla, legfeljebb csak arra jó, hogy tudja, hogy neked rossz, neked fájdalmat okoz, akkor jön a gyerekért. Lehet, hogy se kedve, se ideje nem lenne egyébként. Remélem, érted, mire gondolok. Próbáld átgondolni, hogy lehetne-e másképp viselkedned a férjedet illetően. Hátha változna a helyzet. Tudom, marha nehéz, hiszen közben a gyerek nem akar menni. Viszont, ha a kicsi is látja ezeket a veszekedéseket, még rosszabb lesz neki.
Igazából csak próbálok felvetni gondolatokat, hátha kihámozol belőle valamit.
És a boldogabb új évet veled együtt én is remélem!

Üdv: Évi
Vendég
 


Szia Évi!

Igazad van, ezen már sokat gondolkodtam mostanában. Nagymamám mindig azt mondta, az ördögnek is lámpást kell mutatni. Csak nehéz lesz, mert annyira nem bírom elviselni azt az önelégült fejét ... Egyszer az életben valakiért/valamiért már vállalhatná ő is a felelősséget. Most szombaton esedékes a láthatás, elhatároztam, hogy beszélek vele, mondjuk azt nem tudom, hogy a csajt addig hogy vakarom le róla, nem akarom, hogy ott legyen, elég nehéz lesz nélküle is. El fogom mondani, hogy döntse el, mit akar, ha komolyan gondolja az apaságot (ha-ha-ha), akkor rendszeresen jöjjön, ha meg nem, akkor hagyjuk, majd ünnepekkor találkoznak. Azt is elmondom, hogy a meghatározott 3 órár elviheti, de egyszer az életben legyen tekintettel a gyerekre, ne terhelje pesti úttal, amíg ilyen kicsi és amíg nincs közelebbi kapcsolata velük. Meg azt is elmondom, hogy a tetteiért vállalnia kell a felelősséget, a bíróságon, nem állok el a pertől, attól függetlenül, hogy a gyerekkel való kapcsolata hogy alakul. Talán végre-valahára ráébred, mit követett el. Bár amilyen önző ...
Évi, köszönöm!
 
 


Sziasztok!

BOLDOGABB ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDANNYIÓTOKNAK! :wink:

Kirmon!
Az exed nem semmi, azt sem érdemli meg, hogy gondolj
rá. Nálunk is ugyanez volt. Az ilyen férfi jellemtelen, a saját érzései érdeklik. Elvek szerint éljünk, nemcsak valahogy... :x

Mi tavaly tavasszal váltunk el hivatalosan, és a gyermekem apja sem tavaly, sem idén nem jelentkezett. Nem apa az ilyen, egy senki. Anyósom akart látogatni dec.-ben, csak hirtelen jött a kérés, ugyanis ők sem látták 1 éve az unokát aztán meg is ijedtem egy kicsit, hogy találkoznánk, úgyhogy ehónapban jönnek.

Évi , Evetke!
Örülök, hogy itt vagy! Mi újság veletek?

Rjuli! Szuper, hogy a párod ilyen jó apa, jön mindig, ritka! És veled mi van, gyerekek, új fickó?

Én randizgatok több-kevesebb sikerrel. Elég fura alakok vannak.
Hát elég szomorú vagyok a család miatt. Lehet hogy hülyeség, de elképzeltem, hogy van párom, és élünk sokáig. Aztán egyszer csak megjelenik az exem, hogy láthatás, és elvinné a gyereket, én meg ott vagyok az új párommal, milyen akármi lenne az? Persze lehet így is boldogan élni, csak annyira más. Ja egy sokadik társkeresőben néztem végig a fickókat, családi állapotuk többségének elvált volt. :!:

Hallottatok róla? http://www.ecopub.hu/ Voltatok? Ha valamelyikőtök elmegy legközelebb és nem a párjával szóljatok légyszi, és betársulnék(ha kultúrált hely, viszont a képeken nem igazán ez látszik) Valami bulit is csinálhatnánk, de csakis optimista bulit!!! :P
 
 


Sziasztok!

Kirmon! Mi újság veled és a kicsivel? Hogy alakulnak a dolgaitok? Jön mostanában az apuka? Tudtál vele beszélni a múltkor? A kicsi hogy van?

Katka! Felőled is régen hallottam már. Amit írsz, már én is többször elképzeltem. Bár nálunk azért jelentkezik apuka láthatásra, na nem túl gyakran, annyira azért nem érdekli a gyereke. Rájöttem már, hogy ő csak szavakban szereti a gyerekeit, felelősséget nem tud vállalni értük. Ha úgy tartja kedve megy szórakozni, és tovább is lép, ha valami friss husit talál. Kiábrándító, hogy erre csak most jöttem rá. Mégis, ha lesz egy párom, aki majd odaköltözik hozzánk, akkor nagyon rossz érzés lesz, hogy mi jól éldegélünk, aztán jön apuka és kiszakítja a gyereket a megszokott közegből. de csak akkor, amikor neki éppen kedve van hozzá. Mindenféle rendszer nélkül. Mert lehetősége lenne arra is pl., hogy eljöjjön és megnézze, hogyan úszik a kisfia. Szeptember óta hordom úszástanfolyamra (előtte babaúszásra 3 évig), és egyszer sem (!) jött el megnézni, hogy már milyen ügyes. Pedig már siklik hason, háton, kartempózik. Mindezt négy évesen! Természetesen nem ő az egyedüli ügyes gyerek, de ő miért nem kíváncsi a saját gyerekére? Érthetetlen.

Van egy kis újság is az életemben, mert úgy döntöttem, hogy nem fogok keseregni, hanem nyitott leszek mások felé. Így aztán már randiztam egy sráccal, akit még "ifjúkoromból" ismerek, és jól is éreztem magamat! :) Egyébként a férjemre már nem szoktam gondolni. Csak utálattal. Hétfőn lesz az első tárgyalásunk. Végre.

Üdv Nektek: Évi
Vendég
 


Sziasztok!

Kirmon! Mi újság veled és a kicsivel? Hogy alakulnak a dolgaitok? Jön mostanában az apuka? Tudtál vele beszélni a múltkor? A kicsi hogy van?

Katka! Felőled is régen hallottam már. Amit írsz, már én is többször elképzeltem. Bár nálunk azért jelentkezik apuka láthatásra, na nem túl gyakran, annyira azért nem érdekli a gyereke. Rájöttem már, hogy ő csak szavakban szereti a gyerekeit, felelősséget nem tud vállalni értük. Ha úgy tartja kedve megy szórakozni, és tovább is lép, ha valami friss husit talál. Kiábrándító, hogy erre csak most jöttem rá. Mégis, ha lesz egy párom, aki majd odaköltözik hozzánk, akkor nagyon rossz érzés lesz, hogy mi jól éldegélünk, aztán jön apuka és kiszakítja a gyereket a megszokott közegből. de csak akkor, amikor neki éppen kedve van hozzá. Mindenféle rendszer nélkül. Mert lehetősége lenne arra is pl., hogy eljöjjön és megnézze, hogyan úszik a kisfia. Szeptember óta hordom úszástanfolyamra (előtte babaúszásra 3 évig), és egyszer sem (!) jött el megnézni, hogy már milyen ügyes. Pedig már siklik hason, háton, kartempózik. Mindezt négy évesen! Természetesen nem ő az egyedüli ügyes gyerek, de ő miért nem kíváncsi a saját gyerekére? Érthetetlen.

Van egy kis újság is az életemben, mert úgy döntöttem, hogy nem fogok keseregni, hanem nyitott leszek mások felé. Így aztán már randiztam egy sráccal, akit még "ifjúkoromból" ismerek, és jól is éreztem magamat! :) Egyébként a férjemre már nem szoktam gondolni. Csak utálattal. Hétfőn lesz az első tárgyalásunk. Végre.

Üdv Nektek: Évi
Vendég
 


Jaj, kétszer nyomtam véletlenül. :? Bocs!
Vendég
 


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
 


Sziasztok!

Évi,
de jó, és lesz folyománya a randinak? Hajrá, lányok, új cél: rendes pasit találni. Akinek sikerül, fizetek egy nagymálnát :D Mindenesetre nem félek attól, hog a GYES-em rámegy :)

Nálunk annyi van, hogy volt egy láthatása 13-án, akkor eljött anyjával, kértem, hogy beszéljünk előtte négyszemközt, elmondtam neki, hogy vagy komolyan gondolja és jön rendszeresen, vagy pedig lesz másnapos apuka, tudjátok, karácsony- és húsvét-másnap. Kértem, nézzen a szemembe és úgy mondja, hogy visszahozza a gyereket, erre ő: miért, mit gondolsz, mihez tudnék vele kezdeni? :x Vissza is hozta, fél óra késéssel, de becsületére legyen mondva, szólt, hogy késnek, mert még a zsiráfok hátravannak - állatkertbe vitte. Az viszont már aljas volt, hogy amikor levitte a gyereket, csak az anyja volt ott, amikor visszahozta, akkor viszont már a nő is ... Jellemző.

Aztán meg telefonon megfenyegetett, hogy beperel céges adatok ellopásáért, mert a cégét elfelejtette a bankjánál átjelenti az új címére, én meg véletlenül :wink: kinyitottam a bankszámla-kivonatát, és lám, milliós nagyságrendű összegek repkedtek rajta. A gyereknek meg nem fizeti a havi 20-at sem ... Én meg bepereltem az elmaradt pénzért plusz kértem a tartásdíj felemelését. A nőjére bezzeg nem sajnáljaa pénzt, csak a gyerekére, a lusta dögje nem dolgozik, csak kitartatja magát. Szóval, befenyegetett, épp az ügyvédemnél voltam, mondtam hajrá, tedd azt, erre ő: kis k..va. Két perc múlva újra telefon: Ha lemondok a gyerekről és többet nem megyek, abbahagyod ezt a hadjáratot ellenem? Mire én: hogy mondhatsz ilyet? Neked kötelességed a gyereket látogatnod! Én csak azt akarom, hogy egyszer az életben vállald a felelősséget azért, amit tettél! (fojtogatás). Persze ordítozott, de lepattant. (Klassz kis szerető apuka, nem? Havi 20-ért eladja a gyerekét - HIHETETLEN! :twisted: )

Aztán volt bíróság is - a fojtogatás miatt, hogy fenntartom-e a vádat -, és amíg bírónő az ülnöknek diktált, nekem hang nélkül a szájával formálta kétszer is, hogy kis k..va, megint. Kezdem megszokni... Persze akkor elbőgtem magam. Rohadt szemét dolog, hogy akit valaha annyira szerettem, így viselkedik, gyűlölködik, pedig ő akart menni, ő hagyott ott minket és ő bántott engem (meg a gyereket, mert végig kellett néznie)! Akkor mi a fenét akar már? Nem értem, nem értem!

Viszont, megjött a gyámügytől a levél, és mit gondoltok, mit ítéltek nagyszülő láthatásra? Hogy elvihetik egy hónapba egy hétvégére, és nem páros hétvégéken, mert akkor apuka van, hanem az egyik páratlanon, szombat reggeltől vasárnap estig, fellebbezésre való tekintet nélkül. Meg nyáron 2x1 hétre. Természetesen bőszen kihangsúlyozva, hogy nagymama milyen szuper pedagógus és hogy három gyereket nevelt fel. Épp csak az unokájával nem törődött idáig úgy, ahogy illett volna ... Most mitévő legyek? A gyerek nem fogja kibírni nélkülem hétvégét, én meg 220 km-re leszek tőle ... :twisted: Ja, és még ki is lettem oktatva, hogy milyenanyukavagyokmá, mert még mindig szopcsizik a gyerek (áprilisban lesz 3 éves és főleg elalváshoz kéri), meg hogy együtt alszunk. Tényleg drámai ... Komolyan, nem hiszem, hogy van igazság. Még csak nem is vitattam, hogy elvihetik majd, annyit kértem, hogy fokozatosan, ismerkedjenek először össze, és ha a gyerek megismeri és elfogadja őket, akkor vigyék. De nem, tipikus rohadt önzésük, adduramdemáris!! Van valami jó ötletetek? Fellebbezni persze fogok.

Katka,
fognak jönni az anyósék? Hogy állsz(tok) hozzájuk?

Bocs, hogy hosszú voltam, de most megint borult a bili...
 
 


ja és Évi, hétfőn erős légy, és ha kell, boríts mindent, nekem is azt kellett volna ...
 
 


Elvileg 3 éves kortól vihetik csak, addig még az apa sem, ha te nem engeded. Amúgy talán a fellebezésben arra kéne hivatkozni, h így a hónap 4 hétvégéjéből neked össz 1 marad a gyerekkel, míg nekik 3, hiszen, mivel az anyja, ők össze tudják szervezni, ha igény van rá. Kérdezd meg, mi lenne, ha a te anyukád is perelne egy külön hétvégéért? Akkor neki megítélnék a szabadon maradt 4.-et?? Talán mégiscsak arra kéne hajlani, h az apás hétvégéket osszák meg ésszerűen és ne a te idődből. Talán erre lehetne hivatkozni, h így a te jogaid csorbulnak, és nem szolgálja a gyerek érdekét, h havi 3 hétvégét távol töltsön.
 
 


Ja, amúgy lehet, h elgondolkodnék, h havi 20-ért végigcsináljam-e ezt. Hiszen, ha amúgy is lehetne rá számítani időben, odaadásban, nem várt kiadásokban, akkor ok, de sima havi 20-ért ezt a terrorizálást és a gyerektől való kéthetenkénti távollétet nem vállalnám, ha már maga dobta fel, h lemond róla. De ez csak az én véleményem, semmiképp sem tanács.
 
 


igen, Juli, erre én is gondoltam, de szerintem ez a felvetése csak csapda volt, azt akarta, hogy ha én ebbe belemegyek, azzal elismerném a telefonban, hogy tényleg csak bosszúhadjáratot indítottam, holott nem. És ha, teszem azt, felveszi a beszélgetést, még ki is játszhatja ellenem. Egyébként nekem is az lenne a legjobb, ha hagyna minket nyugodtan nevelni a gyereket, ha már egyszer így gondolja ... Amúgy meg nem is fizet gyerektartást, szóval az a havi 20 így se, úgy se jön.
 
 


Ja, és ez a 3 éves korhatár már nem él, látod, a gyámhivatal ítélte meg ezt, mégpedig, ami számomra a legfelháborítóbb, fellebbezésre való TEKINTET NÉLKÜL!!!! Jó kis csókosaik lehetnek ott ...
 
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: