Új privát üzeneted érkezett!

Szia Nami!

Nem szoktam ilyen témaban irni,de latom,hogy senki nem valaszol.
Eloszor is otletet szeretnék adni.Nem tudom,mennyi idos terhes vagy,de ha allapotod engedi,akkor a parod szabadnapjaira szervezz te magatoknak programot,amit persze elore megbeszélsz vele is.Végul is a baba szuletése utan mar nemigen lesznek kettesben toltheto napjaitok,hasznaljatok ki.Gondolom,ha elore megbeszéltetek valamit,azt csak nem mondja le a haver kedvéért!?
Probaltal mar beszélni vele errol?Ez a legfontosabb!Monnd el neki mit érzel,mit gondolsz!

Sok szerencsét!
Edit
 
 


És azért arra is figyelj oda, hogy NEM kell minden időben veled/tek lennie, nem sajátíthatsz ki senkit sem. Menjen el a haverjaval is néha, szüksége van rá, ugyanebben az időben te meg elmehetsz barátnőzni. Egy párkapcsolat nem azt jelenti, hogy onnantól kezdve nem lehet elmoccanni a másik mellől. Ha kalitkába zársz valakit, előbb-utóbb ráun a rabságra.
Névtelen
 


Edit!
Köszi! Azt hiszem, ki akarom sajátitani magamnak a drága párom, de ez tényleg nem jó. Mindjárt fel is hivom a barátnöimet...Kép Pedig szivesebben vagyok VELE!!!

Nami
Nami
 

 
 

Nami!

SziaKép!

Tényleg nem szabad senkit kisajátítani,de én megértem azt is,hogy minden idődet a pároddal szeretnéd tölteni.Ez szerintem szerelmeseknél teljesen normális.Nálunk is így van/volt,de nálunk mindketten így akartuk.
Ha a párod másvkire is igényt tart,akkor ezt tényleg jobb tiszteletben tartani,mert hamar megbosszulja magát az ellenkezője.

Teljesen egyet értek Edittel,vagyis szervezz programokat,akár kettőtöknek,akár egy barátnővel.
Másrészt ülj le és beszéld meg a pároddal,mit érzel.Meséld el,hogy így,pocakosan ,sokkal jobban szükséged van Rá, a közelségére,mint valaha.Nagyon szeretnél együtt lenni Vele,minél többet,hogy ráhangolódjatok a kis életre,amit a szíved alatt hordozol.
Mondd meg neki,hogy zavar,ha a barátjával ennyit van,mert úgy érzed,hogy ő fontosabb.Lehet,hogy először furcsának fogja találni,amit mondasz,de az egyenes út a legtisztább.Ha megsértődik,biztosítsd arról,hogy nem akarod leláncolni,semmi bajod a haverjával,de egy egész vagy fél napnyi távollétet soknak tartasz.Hamegérti,akkor kötehttek kompromisszumot,hogy mennyi elég a jóbólKépKép!

Egyébként hogy megnyugtassalak,az ilyen barátok valószínűleg elkopnak egy idő után,mert amikor a baba megszületése után Kispapi csak róla fog beszélni,nem nagyon csípik....Mert ugye kevés lesz a közös téma.De az is lehet,hogy nem így lesz,vagyis igazi barátról van szó!!

Anyapoc

 
 


110évi házasságban élek a férjem életében belépett egy új kapcsolat,idestova 3 éve tart a kapcsolat.Már mindent meg beszéltünk én is probáltam hibáimon változtatni,de ismét észrevettem,hogy kapcsolatuk ugyan ugy tart.Ő most mindent tagad,választani nem tud.Nekem kell meg tenni a lépést,de nem tudom,hogy hogy döntsek.2 gyermekünk van.Írjítok
 


Delfin!

Nem írtál arról, hogy a három év alatt milyen volt a házasságotok. Most tudtad-e meg a kapcsolatot, vagy már régebb óta tudsz róla.
Szerintem az, hogy egy férfi nem tud dönteni ilyen esetben, csak kifogás.
Nagyon nehéz lehet a helyzeted, hiszen ott vannak a gyerekek, gondolom, az anyagiak is számítanak, talán félsz attól is, hogy hogyan tartanád el egyedül a gyerekeidet. És Te hogyan érzel? Szereted még azt az embert? Mit szeretsz benne? És ő szeret-e téged? Érdemes-e még harcolni a házasságért?

Ha kicsit bővebben írnál a helyzetedről, talán többen és több véleményt, esetleg jótanácsot adhatnának a topicot látogatók, esetleg érintettek.

Mindenesetre nagyon sajnálom, hogy így alakult! Várom a történetedet!

*Dirtha
 
 


Egy éve tudom ezt a kapcsolatot az elején ugy voltam vele,hogy adok egy eséjt a férjemnek.Mindent meg beszéltünk Ő nagyon kedves velem és a gyerekekkel és igazábol szerettem,de újbúl éreztem ,hogy közöttük még tart a kapcsolat.A férjem tel.-ban sms"ÉN IS NAGYON SZERETLEK".Modtam neki kár húzni az egymás idejét váljunk el mindenkinek jobb lesz.Ő erröl hallani sem akar Ők csak barátok maradtak.
Már nem szeretem .Igazából félek a válástol a gyerekek miatt.A férjem azt mondja,hogy semmi képpen nem fog elválni,nem jön el a bíroságresa.Engem lelkileg kikészit.A házasságunk nem jó elmegyünk egymás mellet.Ő álitolag még szeret!
Nem úgy viselkedik!
 


Szia Delfin!

Az a baj szerintem hogy ha nem te mondod meg hogy neki hogy hogy alakuljon az életetek,akkor minden marad így.Te is megmaradsz neki,meg a barátnő is.Ez persze neki a lehető legjobb.Ott jól érzi magát,Te meg kiszolgálod.Mosol rá,főzöl neki...stb és még a gyerekeivel is akkor van amikor neki tettszik.Igen ám,de ez rajta kívül kinek jó?Megértem hogy félsz a válástól,de én abban biztos vagyok hogy ha esetleg arra kerülne sor,nem maradnál egyedül.Hidd el találsz majd idővel valakit magad mellé(ha akarsz).szóval ettől nem kell félni.Ha meg nem akarsz váli akkor meg el kell fogadnod ezt a helyzetet,és egymás mellett élni mint két idegen.De akkor szerinted van reményed még normális férfi-nő kapcsolatra?És meddig lehet egymás mellett így élni?És megérdemled te azt hogy kihasználjon?Megérdemel ő Téged egyáltalán?És emlékszel amikor megismerkedtetek hogy milyen volt?Hogy udvarolt,hogy viselkedett Veled?És ahoz képest most hogy viselkedik,milyen ahoz képest most a kapocsolatotok?Akkor régen szeretett.Szerinted most is szeret?Őszinte hozzád?Szerintem aki tényleg szeret az nem így viselkedik.Viszont így neki kényelmes.És Neked?
Legyél határozott és döntsél okosan!A bíróság akkor is szétválaszt majd ha nem jelenik meg,ezzel kár fenyegetőznie.
Ne haragudj hogy ilyeneket írtam de Te azt írtad hogy nem szereted és ugy érzem hogy kilépnél ebből a kapcsolatból.Úgy gondoltam a leveled alapján bátorításra van szükséged.De hidd el hogy annak örülnék ha minden rendben lenne az életedben,de sajnos az élet nem egy habostorta.De még fiatal vagy és tehetsz még a tortádra habot.de azt akarno kell,és tenned ére.A férjed nem fog tenni semmit.Kitartás!ű

Bea
 
 


Szia Bea77!

Most már odáig jutottam,hogy beadtam a válopert,annak ellenére hogy ő nem akar válni és el se akar jönni a tárgyalásra.Nem teszem tönkre az egész életemet.Legyen boldog a 19 éves csajjal.Az a baj hogy lelkileg kikészít,még a csaj is hívogat telefonon.
 


Szia Delfin!

Mindazok mellett hogy család párti vagyok szerintem jól döntöttél.Azért ez így nem élet senkinek!Menjenmáshoz ha úgy akarja és adja meg Neked is az esélyt a boldogságra!Gondolom nagyon el vagy kenődve,de próbáld meg az előnyeit élvezni,amik még lehet hogy kicsit váratnak magukra,de hidd el hogy jönnek majd.
Miért hívogat a csaj telefonon Téged?Mit akar még tőled?Nem volt elég a férjed?El sem tudom képzelni hogy mit mond Neked.Mert gondolom nem megköszöni hogy elválsz.
Bea
 
 


Szia Bae77!

Az lenne jó ha már most elmenne,de egyáltalán nem akar.Nem tudom,hogy hogy lehetne rá venni arra hogy egyezzen bele a válásba és költözzön el,persze majd én tőlem megkapja a ráeső részét.
A csaj azért hívogat,hogy ne veszekedjak a férjemmel és ne készítsem ki lelkileg.Különben nagyon ki vagyok.
 


Delfin!

Szerintem ne idegesítsd magad tovább miatta.A bíróság ugyis elfog választani beneteket.Nem fog elsőre menni de elfog választani.És ha Te ott vállalod hogy kifizeted a részét akkor az is meglesz oldva.Koncentrálj a gyerekekre,rajta meg nézz át.Bár gondolom hiogy nehéz.Ha meg a csaj hív ne is hallgasd meg.Tedd le a telefont.Vagy próbáld meg a csajjal megbeszélni hogy ő is beszélje rá a férjedet a válásra.Mert ezek szerint a csajnak nagy a ráhatása.Hátha igy sikerülni fog.Ha neki meg azt mondja hogy nem válik el,akkor meg az a lánynak nem fog tettszeni,és akkor a két szék közül a pad alá esik.Csak azt kapja ami jár neki.
És téyleg,próbálj megnyugodni és élvezd a tavaszt a gyerekekkel.Hány évesek?Fiuk,lányok?Ők érzékelnek ebből valamit?
Bea
 
 


Sziasztok!

A válás részéhez szólnék, hozzá, mert a többihez csak közhelyeket tudnék írni, de végülis kicsit hasonlóban én is végigcsináltam, és jó túllenni rajtaKép
Szóval, ha úgy adod be a keresetet, hogy közös megegyezéses a válás, akkor akár ott sem kell lennie az alperesnek, a második fordulóban elválaszthatnak. Azért nem az 1.-ben, mert ahol gyerek van, ott hivatalból kell a 2 menet, hiába teljes az egyetértés. Ha nem közös a megegyezés, akkor nem tudom, hogy ott kell-e lennie. Van ügyvéded?
Érdemes lenne a közös megegyezést akár nagyobb kompormisszumok árán is kicsikarni a kedves férjedből, különben vége-hossza nincs az újabb és újabb tárgyalásoknak, amik között mindig hónapok telnek el, nem beszélve a nyári szünetről.
Nálunk minden simán zajlott és így is a szeptemberi beadványt követően ősz vége felé volt az első és márc. közepén a bontó. És ez gyorsnak számít.
Szóval részletesen meg kéne állapodni a gyerekek elhelyezésében, tartásdíjban, ingó és ingatlan ügyekben, különben hosszú út vár rád.
Drukkolok neked, hogy mihamarabb túllegyél ezen.
 
 


A gyerekeim,egy lány egy fiú,nagyon megviseli őket a dolog.Nem tudunk semmibe megegyezni,mert ő nem akar válni.Nagyon kivagyok,de probalom őt semmibe venni.
 


Delfin!
Nem mondtad a csajnak hogy ő is próbálja meg rábeszélni az uradat a válásra?Szerintem ez még bejöhet.De legalább egy próbát megér.
Bea
 
 


Mondtam már neki,de ő neki azt mondja a férjem,hogy nem sokára válni fogunk,úgy hogy két felé mást mond.Tehát a csaj abban van hogy mi elválunk és ők összeköltöznek,de nekem a férjem azt mondja,hogy nem költözik össze vele semmi képpen se,és tőlem se válik el.Ilyen helyzetet még nem láttam,de rendesen tönkre tesz.
 


Szia.
Ezt mond el a csajnak nyugodtan hogy nem akar a férjed válni.Te szertnéd de ő nem akar és nem akar összeköltözni sem vele,pedig te lennél a legboldogabb ha ez igy történne.Szerinte neked fog hinni a csaj mert miért beszélnél saját meged ellen.Hátha történik már végre valami.Minden esetre add be a vállópert minnél hamarabb.
 
 


Szia Bea77!

Képzeld el tegnap voltam moziba,és a gyerekeimmel el kezdett veszekedni,hogy én miért nem vagyok otthon.
 


Szia Delfin!

Rögtön nem tettszik neki amit Te csinálsz!!??Neki mindent lehet?Te meg egy moziba sem mehetsz el?Elég rendesen próbálna uralkodni rajtad.Amugy ez Neked hogy esett?Milyen érzések ébredtek benned?Merthát féltékeny volt az biztos.Csinálj magadnak máskor is ilyen programokat.Hadd higyje azt hogy valami új pasid van.Hajrá!!
Bea
 
 


Szia Bea 77!

Különben beadtam a válópert,nem sokára lesz az első tárgyalás.Probálok néha én is programot szervezni és azóta időben haza jár,hívogat telefonon.Furcsa érzések kavarognak bennem,de mindig oda jutok,hogy úgy sem változik meg,és többé nem tudok benne megbizni.Majd még írok
 


Sajnos kutyából nem lesz szalonna.A tapasztalataim szerint.De lehet hogy vannak kivételek.Bár még nem hallottam senkitől.Kiváncsi vagyok hogy elmegy ea tárgyalásra.Csak arra kell vigyázni hogy a gyerekek a legkevésbé sérüljenek,de gondolom te mindent megteszel ennek érdekében.
Bea
 
 


nagyon elegem van belőle minnél előbb szeretnék tőle megszabadulni!A gyerekekre probálok nagyon odafigyelni.Kiváncsi leszek én is hogy elfog-e jönni,ha nem akkor is elválasztanak.Õ már nem változik és nem is akarom,hátha leszek még eygszer boldog én is.
 


Delfin!

Biztos hogy boldog leszel!Tapasztalatból beszélek,hidd el.Én is voltam harmadik,csak én a barátnő voltam,egy gyerekkel,akit egyedül neveltem.Aztán letudtam végre zárni a kapcsolatot és akkor jött egy fantasztikus pasi,aki már a férjem.Boldogan élünk neveljük a lányom és a közös kisbabánk.És épül álmaim háza.Én is nagyon el voltam keseredve,és kilátástalannak láttam a jövőt.De minden jóra fordult,sőt a lehető legjobbra!Sorba válnak valóra azok a dolgok amikről kislányként álmodtam.Mindent beleértve,munkát,utazást...stb.És innen tudom hogy mindenkinek sikerül majd az álmait valóra váltani.De addig sajnos göröngyös az út.
Mikor lesz a tárgyalás?
 
 


Nagyon jó ilyet hallani ill. olvasni,mert most nagyon elvagyok keseredve,rádaásul minden napot,nagyon nehezen élek meg,mindig van valami bosszantó dolog.
Juniusban lesz a tárgyalás.
 


Na akkor az nemsokára itt van.Nagyon fogok dzirkolni hogy minden ugy alakuljon ahogy te szeretnéd.Amugy én indítottam ezt a topikot.Szégyenszemre(vagy mégsem)én voltam a barátnő.Csak nekünk egy kislányunk is született.De a felesége mindezek ellenére nem hagyta el.Hát ilyen is van. Kép
 
 


Nagyon jó ez a hely.
Minden családban másképpen alakulnak a dolgok,én valahogy nem bírom az ilyet,már az is lehet,hogy terhes a csaj nincs kizárva.
 


Na azért az csak nem.Amugy van egy barátnőm aki pont ebben a helyzetben van amibe Te.És ő is meséli hogy van még vagy három ismerőse akiknek a férje pont most csajozott be.Én nem tudom mi van a pasikkal,mindenki megbolondult?Csak a barátnőmtől már háromszor elköltözött az ura.Utoljára most hétfőn.És akkor megfogadta hogy soha többet nem engedi vissza a pasit,és tessék.Ma még csak szerda van,de ma jön a csávó vissza.Persze a barátnője azért még megmarad,csak mostmár a feleség is beleegyezik,és vár ogy majdcsak eltűnik a csajszi valamikor.Nem értem hogy egyesek miért aláztatják meg magukat ennyire.Szerintem nem telik bele két hét és megint kidobja a pasit.Na mindegy.Szerencsére nálad győzött a józan ész.
 
 


Szia Bea!
Gratulálok én is, és örömmel hallom, hogy ilyen jól alakultak a dolgaid! Tényleg van már közös manó is? Mennyi idős?
Már csak ritkán látogatok erre, de mindig jó olvasni régiekről.
Üdv
Pkriszta
 


Szia Kriszta!

Van közös babánk.Február 22-én született.Kislány.És Veletek mi újság?Rendeződtek a dolgok?Remélem már nincs meg az a rallys csajszi.És más sem.
Bea
 
 


Szia Bea!

Én meg azt nem értem, hogy miért kezdenek viszonyt családos pasikkal csajszik, mikor annyi facér pasi futkos. Meg azt se, hogy minek némely pasinak család, ha az első nehézségnél - vagy még előtte - lelécel.
És azt ne mondjátok, hogy mert otthon már nem kapta meg azt a pluszt... Meg kell beszélni, ha nem megy, le kell zárni, aztán újba kezdeni.
Én nem bíznék olyan pasiba, aki otthagyja a családját. Azt gondolnám, eőbb-utóbb engem is megun.

Adri
Vendég
 


Szia Bea,

Nem, nincs rallys csajszi, és más sem. Ez egészen biztos. Hobbi van, több is, engedem is, de ő is engem. Nekem is van.

Apa egészen otthon ülő lett, ráadásul ő otthon is dolgozik, így nagyon sokat segít. Azt hiszem, nem hiányozna neki már egy ilyen kaland. Tanultunk a történtekből, minden oldalról nőtt az odafigyelés. Én úgy érzem, ő is boldog.
Gratula a kismanóhoz még egyszer.
Kriszta
 


Sziasztok.
Kriszta.Örülök hogy minden rendben,és jó hallani hogy túl lehet jutni a nehézségeken és újra olyan minden mint régen és vissza tud állni a bizalom.Örülök,és gratulálok a kitartásodhoz,és az akaraterődhöz.

Adri.Tudod nem biztos hogy amikor megismered a pasid,ő rögtön közli veled hogy családos.Mert ugye otthon hazudik,hát szinte természetes hogy neked is hazudik.És mire kiderül hogy feleége van addigra már ugy beleszeretsz mint a nagyágyu.És akkor ugyanolyan nehéz lemondani róla mint a feleségnek.És tudod a szerelem vakká tesz.Elkezdesz bízni benne,hinni neki és bedőlsz a hazugságoknak.És azt hiszed tényleg hogy majd elköltözik otthonról.
Ha meg esetleg mégis tudsz róla hogy családos akkor meg ugyebár keresi a pasi a kalandot.Lehet neki nemet mondani,de a pasi addig fog menni amíg valakitől igent hall.És innentől kezdve mindegy hogy éppen te vagy valaki más lesz a harmadik.Ilyenkor mind a két fél tudja hogy cssak kaland az egész,és szerintem ebben az esetben a pasi mondja meg mi legyen a kapcsolattal.Meddig tartson,érzelmekkel vagy a nélkül.Tény hogy nem szép nősemberrel kezdeni,de még rondább dolog nős ember létére becsajozni.Mert csak azt lehet elcsábítani aki hagyja magát.
Üdv:Bea
 
 


Az az igazság, hogy rájöttem, az a legnagyobb baj, hogy sokan nem is bíznak abban, hogy ami elromlófélben van vagy elromlott, az rendbejöhet. Fontos, hogy mindkét félnek akarnia kell valamilyen módon.

Nem beszélek azokról a pasikról, akik notórikusan csalják a párjukat, vagy amint Bea mondta, úgy kezd kalandba, hogy letagadja a családját.

De nálunk is 10 év, majdnem gyerekkorunktól eltöltött közös idő előzte meg a bajokat, amit azért nem lehet kitörölni. Ráadásul párom nagyon családcentrikus, él-hal a gyerekeiért. Talán ez is segített megmenteni a házasságunkat.

Leveleztem másik fórumon, sok megcsalásos témában, mindig úgy érzetem, ehhez hozzá kell szólnóm... Úgymond hirdettem az igét, hogy ne első felindulásból döntsenek a nők, illetve a pasik, akik ilyen helyzetbe kerülnek - de mindig ellepte az ilyen topicocat az azonnal lépő, és mindenféle kompromisszumot elutasító, savanyú macát köre, akik ontották az észt, hogy ők bizony az első szóra kirugták a férjüket, akár 10-20 év után is, és hogy ennek így kellett lennie... és ők már csak tudják, és hogy nincs bocsánat. Hiába, a pasi szereti őket, nincs is már meg a nő, biztos volt némi bibi a házasságukban, amit nem beszéltek meg megfelelően, mégis...

Ma már tudom, hogy van bocsánat. Visszanézve korábbi hozzászólásaimat, lehet, hogy nehéz elképzelni, de semmiféle harag nem bújkál már bennem, sőt, mi soha nem is beszélünk a dologról.

Annyi új és jó élményt kaptam azóta Tőle és az élettől, hogy el tudta feledtetni. Ráadásul azóta lakást tudtunk venni, teljesen új környezetben vagyunk, semmi nem köt a rossz élményekhez.

Kriszta
 


Sziasztok!

Nem tudom elfogadni azt a véleményt, hogy mindegy, ki a harmadik.
A feleség és a férj szempontjából talán, de a biz. 3. nem mentheti fel magát azzal, hogy, ha nem ő, akkor úgyis más jönne. Ha valami helytelen, akkor azt az ember maga miatt ne tegye.
És, ha már úgy hozta a sors, hogy a nős férfibe még azelőtt szeret bele, hogy kiderül, hogy nős, akkor sem "szabadna" eljutni odáig, hogy akárcsak felmerüljön az elköltözés ötlete.
Akárhogy is őrjítő érzés, soha semmi nem menti fel azt a nőt, aki kedvéért egy férfi összecuccol.
Mert lehet azt mondani, hogy, ha már egy ffi eljut odáig, hogy megcsalja a feleségét, akkor ott már rég bajok vannak, de, ha az új nő nem adja alá a lovat és nem várja az összeköltözést, akkor a dolgok nem gyorsulnak fel és nem biztos, hogy visszafordíthatatlanná válnak.
Szóval a harmadik fél mindig igyexik felmenteni magát, de igazából ez csak a háborgó lelkiismeretük csillapítására szolgál és abszolút semmi mentség nincs arra, ha valaki családos emberrel kavar.
És ahogy az lenni szokott, harmadikból csak átmenetileg válik első, mert aki a házasság kötelékét és a gyerekeit háttérbe helyezi egy fellángolás kedvvéért, az később az új nőt is lecseréli. És szerencsére ez mindig így van. Csak sajnos ez az elhagyott feleségeken már nem segít, max. egy kis elégtételt nyújt.
 
 


Juli!

Ki ítéli meg hogy mi a helytelen?Lehet hogy amit te annak gondolsz,az másnak nem az.Van aki szerint a házasság elötti szex helytelen,van aki szerint nem.Bizonyos népeknél a bigámia is elfogadott,nálunk nem.Szóval SZERINTEM ha ilyen kelyzetbe keveredünk mindenképpen elsősorban a kapcsolatunkat és mind a két félt kell megvizsgálni,mert a harmadik személy valaminek a következménye.És az én tapasztalatom az hogy hiábi is adjuk a lovat a pasi alá ha nem akar,nem fog elköltözni senki kedvéért az otthon melegéből és kényelméből.Csak ha tényleg akkora gondok vannak.De itt megkérdezhetném hogy ha gondok vannak akkor a pasi miért rögtön egy harmadik karjába fut ahelyett hogy élete párjával megbeszélnék a dolgot és inkább mind a ketten arra törekednének hogy rendbe hozzák a kapcsolatukat?És ezek miatt elsősorban a férjnek kéne lelkiismeret furdalásának lennie ,és csak másodsorban a harmadik személynek.SZERINTEM.
Bea
 
 


Nem vitatom, hogy, ha egy ffi kifelé keresgél, annak ezer és egy oka van, és nyilván hibás a feleség is, a férj is, ez még nem jelenti azt, hogy helyénvaló 3.-nak lenni. A bigámia nagyon rossz hasonlat, ott u.is tudnak egymásról a feleségek, hiszen az egész neveltetés, kulrúra úgy működik, hogy egy ffi-hez több nő tartozhat. Nálunk viszont nem így néz ki a dolog, épp ezért hívják harmadiknak. Mert egy pár= két ember.
Hogy máshol mi bűn és mi nem, mellékes. Igen, sok iszlám országban a nők nem tanulhatnak, nem táncolhatnak, el kell takarniuk az arcukat. Ott ezek is bűnnek számítanak. Nagy szórások vannak az egyes kultúrkörök között, hogy mi helyes és mi nem. De átverni valakit, az mindenhol helytelen.
Úgy tisztességes, hogy, ha a kapcsolat menthetetlen, akkor előbb tegyenek pontot a végére, és jöhet a következő. Addig viszont, amíg fut az eredeti kapcsolat/házasság, addig a 3. fél egyetlen dolgot tehet, hogy félreáll.
Mutass nekem egyetlen olyan embert a földkerekségen, aki szerint a megcsalás nem helytelen. Ezt még általában azok sem vitatják, akik csalnak, vagy akikkel csalnak.
Ez mindenhol így van. Benne van a szóban: csalás-átverés-megtévesztés stb. Az egyszeri félrelépés is jelzi, hogy letérés valahonnan. Pláne ha folyamatos a dolog.
Ha nem volna helytelen, nem igyekezné titkolni mindkét fél.
Mindig meg lehet magyarázni, ki miért tesz ezt vagy azt, de akárhogy csűrjük-csavarjuk, egyetlen rosszul működő kapcsolat befejezésére sem lehet elfogadható megoldás a megcsalás és nincs létjogosultsága egy 3.félnek.
Az, hogy ez lépten-nyomon mégis előfordul, még nem jelentheti azt, hogy ez rendjénvaló.
 
 


Még valami: ha neadj Isten egyszer megtudod, hogy milyen érzés minden este egyedül lenni, hogy miylen dolog minden estét, du-t, hétvégét egyedül végigcsinálni, hogy miylen érzés 2 lázas-beteg gyereket egyedül ápolgatni, az égvilágon mindent egyedül intézni, mert a férjed épp másvalakinél heveri ki a ti kapcsolatotok fáradalmait, akkor eszedbe sem fog jutni azon gondolkodni, hogy vajon ez helyes-e vagy sem az ő részéről és hogy te mit hibáztál a kapcsolatotokban.
Szóval hidd csak el, hogy rohadtul helytelen dolog harmadiknak lenni egy kapcsolatban.
 
 


Szia.
Kezdeném azzal hogy a terhességem folyamán egyedül laktam,és a lányomat egyedül neveltem másfél éves koráig.Szóval tudom hogy mi az hogy egyedül lefeküdni és felkelni minden nap,és lázas gyereket egyedül ápolni.Egy szóval sem mondtam hogy a harmadik személy helyesen cselekszik,csak sokan abba a (szerintem) hibába esnek hogy rögtön a harmadikat kezdik el hibáztatni.Azt írtad hogy "átverni helytelen".Ki ver át téged?Egy vadidegen (a harmadik) vagy a saját férjed akiben évek óta vakon bízol?" Úgy tisztességes, hogy, ha a kapcsolat menthetetlen, akkor előbb tegyenek pontot a végére, és jöhet a következő." És ez véletlenül nem a férfira vonatkozik?Mert a férfi biztosan tudja hogy házas,de a harmadiknak nem feltétlenül árulja el.
De félre ne érts,én sem helyeslem a harmadik fél létét,de elsősorban a kedves férj a hibás.És hidd el rohadtul helytelen dolog hogy a férfi harmadikat keres a felesége mellett.
 
 


Nem az a rohadt érzés, ha egyedül csinálod a napi dolgokat, én most már hál'Istennek elváltam, és nem panaszkodhatom. Az a pokoli, amikor úgy vagy egyedül, hogy közben valahol van egy férjed, aki remekül érzi magát, miközben te szívsz. Én már mindkettőt megtapasztaltam, ég és föld a különbség.
A feleséget együtt verik át-a férj és a 3. Mert abban a pillanatban, amikor már tud róla-és azért az esetek többségében tudható a férfiról, hogy családos-e vagy sem,(vagy csak idő kérdése), akkor, ha úgy tetszik felbújtó, bűnrészes, tettestárs-hogy jogi kategóriákkal próbáljam megfogalmazni.
A szakítás egyfelől a férfi dolga, de, ha önként, magától ezt nem teszi meg, akkor a 3.-nak igenis kell, hogy legyen annyi tartása magával szemben, hogy kilép a körből. Vagyis háromszögből.
Azt tapasztaltam, hogy a férfiak a könnyebbnek tűnő utat választják, tehát, ha otthon nem tetszik valami, akkor félrelépnek. Ritkán bontanak asztalt, mert az ugye macerás, ugyanakkor a feleség mindenféle jobbító szándékától elzárkóznak, mert valahol máshol járnak lélekben. És itt jön a 3. felelőssége: nálunk már azelőtt is voltak gondok, hogy belépett a nő, de onnantól vált a helyzet visszafordíthatatlanná. És ezen már az sem segített, hogy menet közben annak vége lett. Ha nem telepszik rá olyan módon, ahogyan tette, akkor elképzelhető, hogy nem kis erőfeszítések árán, de helyrekalapáltuk volna, de így esély sem volt.
 
 


Nagyon sajnálom hogy igy alakult az életed.Õszintén.Sajnos nekem az a tapasztalatom hogy kutyából nem lesz szalonna.De ahogy igy leírtad én azt szűrtem le hogy a férjed nem is nagyon akarta hogy rendbehozzátok a dolgot.Sőt hogy keresett egy harmadikat még inkább beismerte hogy már nem nagyon akar tőled semmit.Csak mint általában az ilyen pasik nem mondják meg kerk-perec hogy vég hanem sunnyognak,hazudoznak és megvárják hogy a nő dobja ki őket.Nekik igy könnyebb.Sokszor elszoktam gondolkodni azon hogy ha egyszer elmúltak az érzelmek,már nincs szerelem,csak a megszokás,akkor ha az ember helyre rakja a kapcsolatát akkor ujra fellángolhat e valami érzelem féle ami összeköt két embert.Biztos van ilyen de én nem hiszek benne.Sőt szerintem ha az én férjem csajozna be,nem is biztos hogy foggal körömmel ragaszkodnék hozzá.Nem tudnék bízni benne.Ismerem magam és körübelül sejtem hogy mit reagálnék.Folyton felemlegetném neki.Szóval bizots hogy nem kaparnék utána.De nem vagyunk egyformák.Mindenesetre szégyelje magát minden pasi aki ilyenre vetemedik.
 
 


Én már nem sajnálom, sokkal jobb így. Persze, még a kényszerű együttélésünk alatt vége lett annak a hatalmas nagy szerelemnek. Mindent bevetett, hogy visszacsináljuk, de addigra már se érzelmek, se bizalom.
Azóta új nője van, nekem is van valakim, úgyhogy már csak a kisebbik lányomnak kell kihevernie a sok történést, és nagyjából rendben is leszünk.
 
 


És amugy megmagyarázta neked hogy miért fordult másik nőhöz?Mi volt az az indok amivel a tettét magyarázta?
 
 


Így konkrétan ez nem került szóba. Végülis nálunk nem ez volt a fő oka annak, hogy elváltunk, ez már csak a hab volt a tortán, mert a gondjaink jóval előbb kezdődtek, amik már önmagukban elegek voltak ahhoz, hogy ne akarjak vele maradni. Az én magyarázatom az, hogy gyakorlatilag az élet valamennyi területén kicsúszott alóla a talaj, teljes személyiségváltozáson ment keresztül(szerencsére legalább nem ivott, kártyázott, ilyesmi), és mivel én voltam, aki ezzel szembesítette, hát rám volt a legmérgesebb. Ezt csak fokozta, hogy én egy csomó dolog miatt még időben szóltam, hogy nem lesz jó, változtatnia kéne, ez csak fokozta az ellenérzéseit velem szemben,hiszen magának be kellett vallania, hogy nem elég, hogy elszúrt egy csomó mindent, de ha csak egy kicsit is hallgat rám, akkor nem itt tartana. Üzletileg, anyagilag, barátokkal, gyerekekkel, stb. Így aztán persze, hogy szép lassan a mi kapcsolatunk is ráment a sok kudarcára és kellett keresnie valakit, akinél egyrészt "tiszta lappal" indul, másrészt nem szembesíti őt a hibáival, és bebizonyíthatja magának, hogy van valami, amiben ő is sikeres. Õ azt mondta, hogy ez egy olyan csaj volt, aki már régóta akart vele kavarni, és végülis célba ért.
Amiben igaza volt, az az, hogy sok apró dologért cs.sztettem, pl. szennyes elrakása, romok eltakarítása, ha egyedül kajál. Ilyenekért ma már nem szólnék. Végül még azt is belátta, hogy bár ez tényleg idegesítő volt részemről, azért szólhatott volna még időben, hogy ez mennyire zavarja, de egyszer sem panaszkodott.
Szóval nyilván én is hibáztam egy csomó mindenben, azt azért elismerte, hogy igazából ő a hunyó. Ígért is fűt-fát, hogy visszacsináljuk, csak addigra már kiégetett belőlem mindent.
 
 


Hát ez nagyon szomorú.És ahogy leírtad rájöttem hog ezekért a dolgokért én is szoktam szólni a férjemnek.Nem tudom hogy rosszul teszem e vagy sem,de én mindíg arra gondolok ilyenkor hogy azért még nem szólt hogy ne járjak dolgozni maradjak otthon és csak a háztartás és a gyerekek legyen a gondom.Merthogy azt simán szeretik elfelejteni hogy mi is eljárunk dolgozni és ha hazajövünk mi nem a számítógép vagy a tévé elé telepedünk le kényelmesen hanem a konyhába vagy a mosógép elé,(és akkor még a gyerekről nem is ejtettem szót) és egyáltalán nem kényelmes hajolgatni a szennyesért vagy órákig ácsrogni a mosogató és a tűzhely mellett.Én ugy gondolom hogy annyit minimum megtehet hogy maga után rendet rak.Lehet hogy rosszul teszem,bár bízom benne hogy ez csak szoktatás kérdése.De most egy kicsit elbizonytalanítottál.Na majd átgondolom ezeket.Bár ha ez egy válóok akkor menjen.
 
 


Szia Bea!

Én arra jöttem rá, hogy nem érdemes az "igazság bajnokának" lenni, nem érdemes azon rágódni, hogy mennyivel többet csinálunk mi. Sajnos az anyósok alapjaiban rontották el a fiúk nevelését.
Többségük úgy nőtt fel, hogy terülj-terülj asztalkám volt és a kisujjukat sem kellett mozdítaniuk, elvárások pedig egyáltalán nem voltak. Átnevelni egy felnőtt embert...
Én nem hiszek benne. Ha rövid időre meg is erőszakolja megát, utána egy balhé kapcsán kamatosan ontja rád az őt ért sérelmeket.
Én mai fejjel úgy gondolom,hogy ezt a békát le kell nyelni, mert különben elmérgesedik a kapcsolat. Nem arról van szó, hogy válóok a b.szogatás, de tényleg oylan hamar megsajnálják magukat és könnyen találnak okot egy kis kárpótlásra. Hogy ez kinél a haverozás, kinél pia, kinél csajozás, az egyéni.
De sztem egyszerűbb felnyalábolni a szennyest, mint morogni miatta. Sok kis apró szóváltás mételyezi meg és teheti tönkre az amúgy jól működő kapcsolatot.
Szóval én már ilyesmikért nem szólnék.
Végülis elhatározás kérdése, hogy mi az egyszerűbb: egyedül nevelni a gyerekeket vagy kiszolgálni egy felnőtt gyereket is.
Nekem most könnyebb így, de legközelebb-ha lesz iylen egyáltalán-máshogy csinálnám.
 
 


Szia Delfin!

Már július van.Mi volt a bíróságon?Gondoltam rád egész júniusban.Remélem minden simán ment,és ugy alakulnak a dolgok ahogy te szeretnéd.
Írj, hogy mi van veled.
Bea
 
 


Szia Bea77!

Szept-re lett kitüzeve a tárgyalás.Nagyon szomorú vagyok az miatt,hogy a féjem csak úgy válik,hogy a fiamat magával viszi a plane az hogy a fiam is az apjával akar menni,eltudta csábítani minden jóval,elfogom engedni és tudom hogy egy rövid idő után vissza akar jönni hozzám .a férjem nagyon meglepödött mikor jött a papír a bíroságról nem hitte,hogy én ezt komolyan gondolom.Most ezen a héten 2-en vagyunk itthon a férhemmel a gyerekek nyaralnak,és érdekes még se alszik a csajnál.
a lelki állapotom kicsit jobb,én vagyok az erősebb és nem hátrálok meg,nem adom fel,meg bánja még ezt a férjem,de arra már késő lesz,!!
Így járt!!!!!!!!
Írj
 


Szia!

Azért az még nem biztos,hogy a fiad elfog menni.Lehet hogy csak azért mondta,hogy ezzel is visszatartson téged a válástól.Vagy nem?De ha mégis elmegy biztos hogy hamar rájön,hogy nem annyira jó neki hogy az édesanyja helyett egy másik nő van az apja mellett.És lehet hogy a férjed is csak azért mondta hogy elviszi,hogy hátha meggondolod magad.Szóval nem eszik olyan forrón a kását szerintem.
Hogy fogjátok megoldani válás után a lakás problémát?Elköltözik otthonról önként és dalolva?Mert ez szokott lenni még a probléma.
Kitartást,és úgy csinálj mindent ahogy neked a legjobb.
Bea
 
 


Szia Bea77!

Igazad van biztos vagyok benne,hogy ezek csak taktikák ill. kifogásog,hogy hátha meggondolom magam és vissza lépek és nem válok el.
Hát igen a lakás kérdés a nehéz ügy lesz.
Õ nem hajlandó elköltözni,majd kifizetem de a pénzt én se tudom egyik napról a másikra előteremteni addig pedig,itt fog lakni tovább.
Azt modja hogy nem fog összeköltözni a csajjal.
Nagyon furi a helyzet,de én kitartok az elveim mellett nem adom fel,már nem bír kikészíteni.
Átnézek rajta és kész.
Bizom hogy erős leszek és túl vészelem.

Szia
 


Szia.
Nem fog összköltözni a csajjal,mert biztos nem költözhet hozzá,és a férjed meg nem biztos hogy tud venni egy uj lakást abból amit majd tőled kap.Egy kolleganőm pont igy járt.A férje becsajozott,elváltak és a pasi nem költözött el,de egyik sem tudta kifizetni a másikat.És azóta is együtt laknak.
Remélem te azért jobban "jársz" majd.
Bea
 
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: