Új privát üzeneted érkezett!

Holdvilág!
Nagyon komoly probléma, amirõl írsz.
Persze, hogy vártad, és persze, hogy szereted KépKép
Ez a természetes anyai érzés. Örülhet, hogy ilyen anyukája van.
Egyszer biztsan mondd el neki az igazat, vagyis, hogy nem tudod biztosan, ki az apja.
DE az még nagyon messze van, talán majd ha felnõtt lesz.
Most mondhatod azt, hogy messze él, nem láthatja, de biztosan gondol rá (reméljük). Ez nem hazugság.
Kérj segítséget feltétlenül!!! Lehet esetleg lelkipásztor, ha nem idegenkedsz ilyesmitõl.
Elõször is neked kell belül feldolgoznod ezt az egészet, ahhoz pedig ki kell beszélni. Iszonyú lehet egyedül viselni ilyen gondot!
Nõgyógyász inkább a saját szakmájában kompetens, ez lelki dolog.
Azt gondolom, ha jó a viszonyod a szüleiddel, elõbb-utóbb el kéne mesélni. Jobb, mintha kerülõúton tudnák meg. Nyilván sokkolja majd õket, de lehet, hogy könnyebb lesz utána.
Írj, ha gondolod!
Szia
Edóka
Edóka
 


Köszönöm Edóka,

Jó érzés hogy valaki bele tud gondolni a problémámba .
Mert mit mondjak, tényleg iszonyú nehéz.
A nõgyógyász is kellene egyébként, mert annak idején én persze a terhesség alatt nem tárgyaltam ezt meg az orvossal, és persze ismerek mindent a nõi ciklusról stb., de van több adat, és hátha mégis legalább azt mondnaá, mindkettõ ugyanolyan valyószínû. Meg jó lenne genetikussal, ilyesmi beszélni, aki az öröklõdéssel akpcsolatban talán adna mégis támpontot, mert például nagyon nehezen de kiderítettem a szemszín miatt nem lehetséges az erõszakot elkövetõ, de persze ezt még nem tudom elhinni.
Meg kelelne egy jogász segítsége is, mert uygan már volt, ahol próbáltak segíteni, de apasági pert külföldre reménytelen indítani, meg, mint kiderült, a másik apajelölt világgá kürtölné az erõszak tényét önvédelembõl, azt meg ugye nem. Akkor meg ott atrtunk, hogy a 2 éves gyerekemnek nincs apja neve bejegyezve, és nem szeretném, hogy Kovács Józsefet írjanak be vagy valami iylesmit. Mármint, ebbe bele kell nyugodnom, hogy nincs apaja, mégcsak név szerint se, de még egy probléma van: agyerek külföldi, lés ez látszik is rajta (ennél többet nem írhatok), és nem szertném ah magyar név lenne beírva.
persze ennél sokkal komolyabb gond a lelki oldala, és az, hogy ez, bármit is mondok a gyereknek, milyen hartással lesz rá. Na, meg eddig is milyen hatással volt napa nélkül lennie. Bár ez nem a mi egyedi problémánk, tudom, sokan vagyunk. csak sajnos nekem lekileg atöbbi tényezõ miattt nehéz. Például, az iylen erõszakos viselkedés öröklõdik-e? remélem, ha én jól nevelem, nem.
Szóval rengeteg téren lenne szükségem szakember segítségére is, de ez eddig nem sikerült, túl nagy aprobléma és persze nem is találja meg az ember amódját. pedig talán egy-két dolgot sikerülne tisztázni, könnyíteni.
Azt hiszem, túl bonyolult vagyok. dehát nem tehtek róla.
az is segít, ha válaszolsz, ha van mit mondanod, vagy ha bárki más is ha elolvasta kimutatja, hogy azért van, aki átérzi ezt és velem van.
Ja, anyunak nem mondom el, mert amúgy is féltett már elõtte is (a külföld miatt, tudjátok, ott történt), meg a sajnálat miatt se. Azt hiszem, azért a fiamnak nem szabadna ezt megtudnia, talán még ha felnõtt lesz, akkor se, én nem tudom legalábbis elképzelni, hogy hogy élhetné túl lelkileg?
addig meg persze anyu se tudja meg.
köszönöm, hogy válaszoltál, Edóka
Holdvilág
Névtelen
 


Kedves Holdvilág!

Ne, haragudj, talán meg fogod érteni, miért írok névtelenül.
Nagy problémád van, és nagyon nehéz ebben okosnak lenni, tanácsot adni.

Sajnos erõszak ügyben nekem is van tapasztalatomKép Igazából nem vertek meg, de én úgy gondolom akkor nem volt más választásom. Fiatal voltam, nem mertem nemet mondani, csak legyünk túl az egészen. Tudom ez szörnyen hangzik annak, aki nem volt ilyen helyzetben, de most sem tudom, mit lehetett volna tennem.
Szerencsére nem lettem terhes. De azóta is az van eszemben, pl. mi van ha éppen AIDS-es volt az illetõ. Megfogadtam, hogy terhesség elõtt csináltok egy tesztet, de nem mertem...

Szüleimnek nem mertem elmondani, csak egy volt barátom és a jelenlegi férjem tud róla, de valahogy eltemettük, mintha meg sem történt volna.

Én tulajdonképpen azt mondanám, hogy sosem mond el a fiadnak, de ha mások is tudják, akkor meg van az esélye annak, hogy nem tõled tudja meg. Akkor pedig azt hiheti, hogy becsaptad. Mindenesetre most még úgy sem értené meg, így hajlok arra, amit Edóka javasolt.

Gondolom a 2. apajelöltet, csak peres úton lehetne DNS vizsgálatra kötelezni, mert ahogy írod, nem tekinti a gyermeked, a saját gyermekének. Pedig azt hiszem ez az egyetlen módja, hogy kiderüljön az igazság. A többi csak bizonytalan találgatás.

Mindenesetre talán egy jó pszichológust kellene keresned, mert magadban kellene elõször rendezned a történteket.

Üdvözlettel

Névtelen1
Névtelen
 

 
 

Szia Holdvilág!
Én ismerek egy lányt, aki 14 évesen lett terhes, nemi erõszakból. Az apa külföldi, de gyorsan elpucolt a rendõrség elõtt vissza, saját hazájába. Azt sosem mertem megkérdezni tõle, miért nem szakították meg a terhességét. Ma már 19!éves a nagyfia. Nem volt könnyû neki, bár a szülei végig óvták, védték õket, mégis a fél város tudta, és sajnálta érte. A gyereknek azt mondta, ami történt. Kihaszálták fiatalságát és védtelenségét, olyasmire vették rá, amirõl fogalma sem volt, erõszakkal. A következményt(Õt)nagyon szereti, mivel hívõ, Isten akaratát hiszi a sorsában. Amikor kicsi volt ,azt mondta, amit feljebb javasoltak mások is.
Ami a mai napig nem sikerült neki, az az igazi társ megtalálása, pedig igen csak dekoratív,és okos nõ is.
A bizonytalanságnál a biztos rossz is jobb, ha nem tudsz túllépni, járj a végére.
Sok sikert, és kitartás kívánok Kép
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Kedves Holdvilág! Nehéz helyzetben vagy, de a picid biztosan sok erõt ad ahhoz, hogy feldolgozd a problémát. Szerintem fordulj szakemberhez, és ne maradj egyedül ezzel a teherrel. Van egy nagyon kedves pszichiáter ismerõsöm, akit megkereshetnél. Fiatal, de nem tapasztalatlan, és nõ, ami jelen esetben szerintem könnyebbség lenne. Általában kismamákkal, kisgyerekesekkel foglalkozik. Szívesen elküldöm a nevét és a telefonszámát, ha írsz egy mailt nekem. liesel@posta.net
Apaság ügyében szakembertõl kellene megtudni, mi szükséges ahhoz, hogy egyértelmûen el lehessen dönteni ki az apa. A Bolgárkertész utcában van a genetikai tanácsadó. Szerintem nyugodtan fordulhatsz hozzájuk, az orvosi titoktartás miatt semmi sem mehet ki abból, amit te elmondasz. Az elkövetõt nem fogták el? Tõle nem lehetséges vérmintát szerezni?
Az apa nevével kapcsolatosan úgy tudom, hogy ahol ismeretlen az apa, ott az anya által megadott nevet írják be. Még az jutott eszembe, hogy a külföldön élõ apajelölt, ha írnál egy nyilatkozatot, hogy nem igényelsz semmiféle anyagi juttatást tõle, még ha õ is az apa, akkor sem menne bele egy vérvizsgálatba? Mert hát gondolom, ez az ami miatt olyan nagyon nem akarja.
Szeretettel,
Liesel
 
 


Bocs, elfelejtettem, a gyerek nevét Te döntheted el, ha nics hivatalos apa, adhatsz bármit, akár a te családi neved is. A szemszín ilyen esetben mit bizonyíthat?! "milyen külföldiséget" Ha egyértelmen látszik, hogy nem europid jellegû a gyermeked, akkor valószínûleg barna, vagy fekete a szemszín. Ismerõsöm korom fekete, kreol bõrû, fekete szemû lány, férje barna hajú, fehérbõrû, kékszemû. Az egyik gyerekük kiköpött apja, a másik tejfölszõke!! Kékszemû, fehérbõrû.
A nagyszülõk, a szüleid tudnak az unokájukról? Ha igen, akkor mit mondtál eddig nekik?
Bocs, de annyi a nyitott kérdés, ezekre adott válaszok neked sokatsegíthetnek, abban, hogy elfogadd életed, és erõsen tudd védeni a gyermeked. Hogy ne számítson, ki mit mond.
Sok erõt kívánok.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Szia Holdvilág!

Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy feltétlenül csináltass egy genetikai vizsgálatot ha lehetséges.

Ez annak a férfinak is segíthetne aki most bizonytalan hogy az õ gyermeke-e.
Mert ha igen akkor még be tudja pótolni azt amit eddig elvesztett, ha nem akkor meg kérdés lezárult, de akkor neki sem lehet lelkiismerfurdalása.

(engem biztosan érdekelne hogy az én bébim vagy nem!!!)

Ha ezen túl vagy akkor jöhetnek a lélek dolgok, de amíg ez nem tisztázódik, hogy kinek is a gyremekét neveled, addig szerintem Te sem tudsz megnyugodni.

KNóri
KNóri
 


Sziasztok,

hát, hogy kinek a gyerekét nevelem: a SAJÁTOMAT. én ezt így fogom fel, de nem is tehtek mást. nincs semmi mód a másik papajelölttel genetikaai vizsgálatot csinálni, mert egy ilyen per legalább 5 évig tartana egy ilyen külföldi országba, plussza azzal fenyegettet, kikürtöli az erõszakot, és ennek nem tehtem ki magunkat. pláne, mivel fogok én még a fiammal abban az országban járni. a másikat, az elkövetõt én ugyan annak idején feljelentettem, de hagyták elmenekülni, miután elõször elfogták, és abban az országban a z igazságszolgáltatás, rendõrség nem úgy mûködik pláne, ahogy kémne. de ha történetesen azóta mégis lecsukták volna, arról én nem tudok, de megintcsak nem tehetem magunkat ki annak, hogy esetleg õ megtudja, leht hogy él valahol egy gyereke, és ezzel veszélybe kerüljünk.
szóval innnentõl kezdve az igazság m,egtudásának csak közvetett módjai lehetnének, de nem találok segítséget (mint mondtam, genteikus(abban a népcsoportban, nem írhatom le melyikben , sötét haj és barna szem van, de néhánynak, így az elkövetõnek zöld szeme van!!! és mivel nekem is világos a zsemem, utánanéztem, és nem lehetséges tõle e fiam sötétbarna szeme. de ezt nem tudom elhinni, csak ha megerõsítenének. meg a nõgyógyász is segíthetne, ha lenne rá lehetõség, hogy végighallgagsson.például volt egy terhességi teszt az erõszak után tíz nappal, ami elvileg már kimutatta volna, de nem mutatta. én mindig ugy gondoltam, nem biztos egy ilyen teszt eredménye, de hátha mégis? Amúgy a másik alaklom pont aznap volt. hogy aztán mégis esetleg az elsõtõl estem-e teherbe, csak a teszt még nem mutatta,vagy tényleg csak után alettem terhes a másiktól, ezt valószínûleg már senki se mondja meg soha, de mégis jó lenne hallani egy szakértõ véleményét.
Hát errõl ennyit.
Amúgy meg élünk és boldogok vagyunk, csak attól rettgek, hogy hazudnom kell a fiamnak, vagy hogy az egészbõl a lehetõ legkevesebb baja legyen neki.
amúgy amásik apajelõlt nem csak a pénz miatt nem válllaja, hanem mert azóta van felesége, gyreke, plussz abban a társadalomban azt hiszem, ez még kínosabb lenne neki. Én pedig egyszerûen csak szerettem volna, ha segít tisztázni a helyzetet, ha már nem is vállalná, annyi felelõsségérzet nincs benne, de neki egyszerûbb tagadni, és én meg neki se akartam ártani, de fõleg magunknak nem akarok.
holdvilág
Névtelen
 


Kedves Holdvilág!
Nem értem, hogy miért kellene feltétlenül elmondani a kicsinek, hogy "apád megerõszakolt és így lettél Te" vagy valami hasonlót. Ez nagy teher lehet egy gyerek életében, még ha késõbb tudja meg, akkor is. Akár az elsõ, akár a második a tényleges apa, a végeredmény ugyanaz: külföldön van, elhagyott, nem vállata az apaságot.
Ha majd nagyobb lesz, akkor szerintem el kell mondani neki az igazságot, hogy apa külföldön élt, ott is született, de haza kellett neki menni valami ok miatt, nem élhetett itt. Ha a kicsi szemmel láthatóan másképp néz ki, mint a többiek, elõbb-utóbb úgyis megkérdezik tõle az oviban a többiek, hogy miért és akkor nem lehet kitérni a kérdés elõl. Akkor lehet mesélni neki az országról, ahonnan apa származik (ha egy népcsoporthoz tartozott a két apuka, nincs gond, de ha nagy lenne a különbség, az meg a gyereken úgyis látható lenne. Az meg neki szerintem mindegy, hogy mondjuk Dél-Afrika vagy Zambia - most csak mondtam valamit.)Minden kérdésre kell válaszolni, de csak a saját fejlettségi szintjén. Arra vigyázz, hogy ne érezze azt, hogy õ az oka annak, hogy Apuci lelépett, mert ez egy nagy teher a gyerek életében. Ettõl örök bûntudata, lelkiismeretfurdalása, kevés önbizalma lehet.
Akármelyik is az apa, egyik sem kér a gyerekbõl és nem valószínû, hogy utána majd nagyon látogatná a kisfiadat és hogy bármi gyerektartást is fizetne. Akkor meg-bocs, hogy ezt mondom, de majdnem mindegy, hogy melyik.
Jól teszed, ha nem mondod el senki másnak, hogy erõszak történt, még a szüleidnek sem. Bizonyára épp elég volt az nekik, hogy külföldi meg elhagyott. Aztán meg hosszú még az élet, minél kevesebben tudják, annál kisebb az esélye, hogy a gyerkõc is egyszer megtudja.
Szerintem ez a kérdés Téged sokkal jobban foglalkoztat, mint a gyereket ez bármikor is fogja. Inkább azon próbálj meg "igyekezni", hogy társat keresel, aki elfogadja a kisfiadat. Ez talán még nehezebb, mint az Apa kiderítése... Pótapuka esetén már biztosan nem fog neki hiányozni az az apa, aki tulajdonképpen soha nem is volt az õ számára.
Szia, Cicamama
cicamama (cicamama)
 


Szia Holdvilag!

Irasodbol azt vettem ki, hogy a gyermek a szeme szine alapjan nem az eroszakot elkoveto apjara hasonlit. Ez legalabb 90%-os bizonyossag, valamint a megerzeseid is azt sugjak hogy a jobbik eset a gyermeked apja. Mivel a 10%-ra soha nem lelsz bizonyossagot, a legeslegjobb ebben a helyzetben ha bizol a megerzesedben, es a fekete szemekben. Azaz, te nagyon jol tudod hogy mi is az igazsag, mert hiszel onmagadnak, es igy a gyerekednek sem kell hazudnod. Neked azt kell mondanod amit latsz, amit elhiszel onmagadban, es ebben az esetben sose kell hazudnod mert te a magad igazat mondod el.
Nincsenek kesz tenyek a kezedben, viszont ha a megerzeseidre hallgatva valasztasz a ket apa kozott, lesz egy 100%-os onhited amit senki nem tud megvaltoztatni.
Ha valasztasz nem csak a gyerekednek lesz konnyebb hanem onmagadnak is.....
Az elet nem egyszeru, a te szamodra meg vegkepp nem. Hidd el senki, meg a sajat fiad sem fog soha kerdore vonni azert, mert te bizonyitek hianyaban, de oszinte meggyozodessel nevezted meg az apjat.
A remtortenetek meg valoban nem tartoznak a fiadra, meg a ketsegek sem amit ideje lenne minnel elobb magad mogott hagyni.

Abban meg nagyon egyetertek cicamamaval, hogy barhogy is dontesz a fiadnak nem kell tudni az eroszakrol. A ket lehetseges miszterikus apuka tudata magyarazkodas nelkul sokkal jobb a gyermek szamara, mint annak a gondolata hogy nem hogy nem akart baba voltam, hanem meg eroszakbol is fogantam. Raadasul teged sem kenyszerit senki hogy orokke sajat sebeidet tepegessed.......azaz temesd el magadban a rossz dolgokat, es vond le a sajat magad szamara legkedvezobb kovetkeztetes a gyermek apjat illetoen.

Tovabbi kitaratast es lelkierot
Akarki
Akarki
 


Kedves Holdvilág!
Csak két kék szemû embernek lesz MINDIG kék szemû gyereke.Az összes többi varriációnál elõjöhet bármilyen színû szem...
Bárki
Bárki
 


Kedves Bárki!
Hadd, cáfoljalak meg! Kép, nekem nagyon kék, a férjemé is kék, hivatalosan is, bár van benne némi cirmosság!
A harmadik gyerekünk szeme : pupilla mellett barna kör és a többi ZÖLD!
A Zsomi kiköpött apja, még a titkos" jegyei is.
Az apáméknál is hasonló volt a helyzet, búzaszõke nagyi, égkék szemek, papa barna haj, szem égszínkék, a elsõ gyerek (apám)barna haj, kreol bõr, kék szem, második gyerek szinte albínó, vörösre égõ fehér bõr, kék szem, kese haj, a harmadik : zöldesbarna szem, barna haj.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Kedves Zsomimama!
Gimnáziumi biológia anyag, hogy a kék szem a kékkel MINDIG kéket szül...lehet, hogy a férjednek a cirmossága miatt az már nem kék...
Végig gondolva az összes ismerõsömet igaz a megállapítás.(az én gyerekem apjának az egész családja szinte fekete/sötétbarna/ szemû...õ kék szemû, és a fiunk bár sötét hajú kreolos bõrû,de a szeme kék.(az enyém is az)
Valószínûleg, ha pl.az én páromnak egy sötét szemû nõtõl születik gyereke,ott elõ fog jönni a családjában domináns sötét szem...
Lehet, hogy a Te fiadnak még nem végleges a szemszíne?!(ilyet is hallottam, hogy 2-3éves korban kékült ki)
Végülis az eredeti dolgon nem változtat, miszerint ezzel nem igen lehet a fenti (holdvilágos) esetben kizárni vagy bizonyítani az apaságot...
Üdvözlettel:
Bárki
Bárki
 


Én is nagyon utánanéztem, elég sokat tanultam anno biológiát is, de a papírforma nem mindig jön be.A hugom is v.kék szemû, a férje pedig normál kék. Mindketten s.barnák. A gyerekük, szõke(nagyon) és szintén barnászöld szemû. Kép
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Két világos szemûnek nem lehet barna szemû gyereke. Én erre emlékszem.
Nem tudom, hogy jönnek sorba a szemszínek, de úgy tudom, mindig a sötétebb a domináns. Két barnának lehet világos színû szemû gyereke, mert a nem domináns allél vagy minek nevezik lehet mindkettõnél világos, és ezért ha ezeket örökli a gyerek, hiába barna szemûek a szülõk, a gyerek világos szemû lesz. Ugyanez van ha egyik mondjuk kék, a másik barna. Ekkor is lehet kék szemû a gyerek, én ismerek ilyet. a hajszíneknél is hasonló az elv.
Két világos szemûnél nem lehet barna szemû a gyerek, mert a barna mindig a domináns, és a kék mellett a nem domináns csak világosabb (vagy kék)lehet, azaz nem dominánsként is csak világosat örökölhet a gyerek.

A vércsoportnál is valahogy úgy van,
pl. nálunk
én B Rh- apa 0 Rh +
gyerekek 0 + és B +

Én valószínûleg (a szüleim alapján, akik AB + és 0- sak. A0- vagyok, apa meg biztosan 00 +, ebbõl jöttek ki a gyerekek 00+ és B0 + ként.
Névtelen
 


Bocs, még valami.
Én B0 -- vagyok apa szintén a szülei alapján 00 +- (anyukája Rh negatív). Szóval még lehet RH negatív gyerekem is.
Névtelen
 


És még, két kék szemûnek valóban nem lehet barna szemû gyereke, mert nincs bennük a barna szem, valahogy úgy nézhet ki, hogy kék valami ami vagy kék, vagy még világosabb és a másik is kék és valami a mi vagy kék, vagy még világosabb.
Ebbõl soha nem lesz barna szem.
De ha egyikük barna, de mellette nem dominánsként ott a kék (az õ szeme barna lett, mert a barna a domináns). A gyereke örökölheti a kéket tõle, és a párja kékjével együtt már a gyerek is kék lesz. Azt hiszem, most már egyre kevésbé érthetõ.
A lényeg, két szín van benned egyiket anyádtól, másikat apádtól öröklöd, a szemed színe pedig tudtommal a sötétebb lesz.

"sötét haj és barna szem van, de néhánynak, így az elkövetõnek zöld szeme van!!! és mivel nekem is világos a zsemem, utánanéztem, és nem lehetséges tõle e fiam sötétbarna szeme. "

Azaz ha az elkövetõ világos (zöld) szemû, és neked is világos szemed van, a gyereketek nem lehetne sötétbarna szemû, mert egyikõtökben sincs nem dominánsként sem barna.
Ha a másik viszont barna szemû, akkor õ az apa.
Ha õ is világos, akkor nem tudom mi van.

(gimnáziumi biológia könyvet kell keresni, ott ez le van írva, igaz a természet mindig képes huncutságokra).
Névtelen
 


anya (kék) apa barna
kék/kék barna/kék

gyerek
kék/barna - barna
kék/kék - kék

anya (kék) apa barna
kék/kék barna/barna

gyerek
kék/barna - azaz barna lesz

kék szemû emberben nem lehet barna a pár, mert akkor már barna szemû lenne.
Névtelen
 


A lényeg, hogy csak a KÉKNÉL.
Ha holdvilág "apjai", mondjuk arabok vagy olaszok...és a családjukban dominánsan (a zöld szemûnél is!!!) jelen van a rájuk jellemzõ extra sötét szem,a kkor bármelyik apától lehet sötét szemû gyereke...
Két világos szemûnek is lehet barna.
Két kéknek viszont nem.
Névtelen
 


Ez hülyeség, névtelen, két világos szemûnek nem lehet barna szemû gyereke, akkor sem, ha mindkét felmenõnél dominál a barna, ugyanis bennük már nincsen meg a barna szem hordozója, ha meglenne, õk is barna szemûek lennének.
És mi a kék szem, mert annak is rengeteg fokozata van.
Egy másik né
 


Példa a vércsoport esetében, ha neked nullás a vércsoportod, a párodé is, teljesen mindegy hogy a felmenõk mint B-sek vagy A-sok voltak, a gyerek csak nullás lehet.
Egy másik né
 


Másik névtelen!
Én az "Apassági perek" címû jogi egyetemi tankönyvben olvastam ezt...majd megkeresem a könyvet és idézek ide.
De például egy világos szemû olasznak, egy világos nõtõl biztos, hogy lehet sötét szemû gyermeke...ilyet ismerek is.(vagy a postás járt náluk 3* is...Kép)
Névtelen
Névtelen
 


A zöld szem nem egyértelmûen világos, ugye. Lásd olaszok, a fölöttem író névtelen szerint. A férjem szeme, pedig kék, kicsit cirmos, olyan zöldes, meg sárágás pöttyökkel, de pl. régen az útlevélben benn volt a szemszíne, hivatalosan kék.
A Zsominak szép sötétzöld szeme van. A fiúk nálam az én vércsoportomat örökölték, a lányom az apjáét sajnos. 0RH negatív.
Arról még nem hallottam, hogy életkor elõrehaladtával világosodna a szem. A nagyoké egyértelmûen kék volt a kezdetektõl, a Zsomié már a születés után pár hónappal sem volt olyan egyértelmû.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


A zöldesbarna az nem barna. Ezeket kéne megtudni, hogy vannak a dominanciák sorba, melyik dominánsabb melyiknél.

Tök jól elvitatkozunk itt. :-)
Névtelen
 


A páromnak kék szeme van, nekem barna. A gyerekek szeme barna.

De azt csak úgy írtam. Anno volt egy olasz sorozat (vagy húsz éve) a tv-ben, ahol a srác úgy tudta meg huszonéves korában, hogy nevelt fiú, hogy vhol olvasta, hogy csak úgy lehet gyereknek kék szeme, ha legalább az egyik szülõnek kék. Az õ szüleinek szeme barna volt. Máig emlékszem a jelenetre, hogy sírt a srác a zuhany alatt...
És bár ez film volt, a teória igaz. Kék szem csak akkor lehet, ha legalább az egyik szülõ szeme kék.

Zsóka
 
 


Lányok!
Akkor a tesóméknál kék szemû a postás??
A kisfiuknak nagyon kék szeme van, az egyikben kis barna folttal, és mindkét szülõ barna szemû, nagyszülõk közt viszont van kék szemû (arra a családra is hasonlít a gyerek). 2 éves, innen már nemigen változik a szemszín.

Holdvilág!
Nõgyógyász nem tudom, tudna-e vmit mondani, mivel egy napon volt a két aktus, innen szerintem nemigen jutsz közelebb az igazsághoz.
Szemszín, egyebek ügyben talán egy genetikussal vagy biológussal, ilyesmivel kéne konzultálnod.
És mindenekelõtt elfogadni, hogy esetleg sose tudod meg 100% biztonsággal. DE így is ÉLNI kell!!!

Edóka

Edóka
Edóka
 


Két barnának lehet kék.Ez tutti...
Névtelen
 


Két barnának lehet kék, két kéknek nem lehet barna. De jöhetne már valami genetikus.
Névtelen
 


Így már értemKép
Edóka
Edóka
 


sziasztok, itt holdvilág.

Örülök, hogy a genetika titkai mindenkit ennyire fellelkesítettek.
Na, az tény, hogy két világos szemûnek nem lehet barna szemû a gyereke, (két kéknek leht barna, gey kék-barnána k is akármilyen,), mert ebben az esetben sehol sincs meg a domináns barna-mert akkor ugye már ahol megvan, ott is az dominálna, azaz a szülõé is barna lenne.
De mivel ezn kívül semmi más támpontom sincs,csak úgy önmagamtól ezt nem hihetem el.
Edóka, a nõgyógyászt azért írtam, mert nem egy napon volt a két aktus, hanem tíz nap eltéréssel, és elvileg az erõszakos lenne a valószínûbb a nõi ciklus törvényei alapján, de viszont azt a terhességi teszt nem mutatta ki még (mainek 10 nap múlva már elvileg ki kellett volna mutatnia). ez persze megint csak valószínûleg nem 100 százalékos bizonyíték. és a nõi ciklus meg mint olvastam , könnynen felfordul akár utazás, vizsgák bármilyen stressz miatt, azt hiszem, ez is fennállhatott, akkor meg a ciklus felborulása miatt a másiodik is lehetett volna..
én a fiam születése elõtt tök bizosra vettem, hogy az erõszakból lett (és ezzel a tudattal is döntöttem úgy, megszülöm), mivel az volt pont a legtermékenyebb napokon, és a tesztre azt gonoltam,bizos nem biztos az eredmény még,. de aztán ahogy nõtt a fiam, a bartánõm, aki ismerte a másik lehetséges papát, mondogatta, hogy nagyon hasonlít rá, (egyébként a két ember a szemszínen kívül is tök máshogy nézett ki), és aztán én is inkább így látom, és amikor utánanéztem a szemszínnek, kezdtem erre hajlani.
persze, az is elhet, hogy csak ebben a szar helyzetben próbálok tényleg egy igazságot felállítani magamnak, és abban hinni, hogy aztán majd azt mondhassam a fiamnak is.
holdvilág
Névtelen
 


ÜdvKép
Tényleg jöhetne vmi genetikusKép
Nálunk is állandó poénkodás volt a családban apám kék és anyám barna szeme miatt. Ti. a 7(hét) gyerekbõl van 4 kékszemû és 3 zöldszemû. A kistesóim azt mondták, hogy Brúnó (a kutyánk) az anya vére, mert neki volt barna szemeKép
Jovi

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Na, megpróbálom egy kicsit összeszedni a dógokat.

Szóval, általában a sötét színek öröklõdnek dominánsan, a világosak recesszíven. Ez annyit jelent pl. a szemszín esetében, hogy ha valakinek kék a szeme, akkor két recesszív génnel rendelkezik, ugyanis, ha lenne egy domináns barnája, akkor az jelenne meg külsõleg, azaz barna lenne a szemszíne, DE a kéket ettõl még viheti magával és átörökítheti egy késõbbi generációra (pl. a fiára). Megpróbálom leírni ezt biológus módon, bocs, ha kicsit kezdetleges:

A kis k betû a recesszíven öröklõdõ kék szemszín génje, a nagy B a dominánsan öröklõdõ barna. XX anyuka, XY apuka, de ezt szerintem mindenki tudja.Kép

XkXB + XkYk

Nekik lehetnek ilyen gyerkõceik: XkXk, XkYk, XBXk, XBYk

Azaz egy tök kék szemû kiscsaj és kisfiú, egy recesszíven kéket vívõ, de külsõre barna szemû lány, és ugyanilyen fiú. A lényeg az, hogy itt 25% az esély egy kék szemû lányra, 25% egy kék szemû fiúra, ha nem tudjuk a gyermek nemét. Ha már tudod, könnyebben levezethetõ.

Egyébként a göndör haj is dominánsan öröklõdik, és a hajnál is a sötét szín az erõsebb. Ezért is vannak eltûnõben a természetes szõkék, és ez most nem vicc.

Jovi, vsz. a mamádnak van egy jó kis rec. kék génje, ennek köszönhetitek a kék és zöld szemeteket!Kép Nincs a felmenõi között kék szemû?

Puszka:

Dia

U.i.: Biológusi végzettséggel rendelkezõk, dokik le ne harapják a fejem, ha kissé béna a fenti magyarázat, rég ültem már az iskolapadban.Kép
Dia
 


Sziasztok!

A dolog valószínûleg nagyon leegyszerûsített. Kérdés az, hogy a szemszínt hány gén alakítja?? Lehet, hogy itt kellett volna bioszórán jobban figyelnem? Mert ha tényleg egy gén, akkor van ez a tiszta eset. Ha több, akkor értelemszerûen nem kétszer kettes mátrixokkal van dolgunk.
Szerintem Dia írásában a fiú-lány dolog tök mindegy, nem? Az hogy jött ide?
Ja, és a másik, hogy azért a szemszín valahol egy kicsit folytonos, nem diszkrét. Úgy értem nem az van, hogy van 3-4-5 jól körülhatárolható különbözõ szín. Nem? Szóval ha lenne egy darab barna szemszín gén, akkor mért nem egyformán barna mindenki szeme?
De a kékre nekem is ilyesmi rémlik bigyó óráról, hogy valami volt vele...
Ildi

Ildi
 
 


Asszem, felcseréltem a két szemszínt a filmben. Rosszul emlékszem valszeg...
Na a lényeg, holnap, ha nem felejtem el, felhívom a barátnõmet, õ biológus-genetikus, babájkat hoz össze a Dél-POestiben, ha vkinek, neki aztán tudnia kell, milyen szemszínû szülõnek milyen szemszínû gyereke születhet.
Ha megtudom az eredményt, leírom.
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Szia TRILLA!!!
Ha véletlenül olvasod...kíváncsi lennék mi van veletek.(azt olvastam, hogy gyönyörû kisfiad született,láttam a képet is...GRATULÁLOK!!Kép))
"Apuka" ügyben mi a helyzet?
Látta már a babát?Meglátogatott a kórházban?
Ha itt nem akarod megírni e-mailt is küldhetek...
Etus
P.s:Nálunk minden változatlan...Kép
Etus
 


Etus!
Hol lehet látni Trilla babáját?
Ancsi
Ancsi71
 


Az indexen lehet látni, meg asszem itt is valamelyik topikban.
Panna
Panna
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy kerestek minket, es kulon koszonom, hogy felhivtak a figyelmem erre a tenyre.

Megvagyok es most mar JOL vagyok. Termeszetesen egyedul, bar jon es latogatja a gyereket. A nagyszulok is lattak mar egyszer. Marmint az apai nagyszulok....

nehany kep itt lathato: [url=http://kep.tar.hu/martina" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/martina[/url]
Puszi nektek
M
Kép
Névtelen
 


Trilla!

Nagyon szép a ksifiad!
Legyetek nagyon boldogok!!! Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Trilla!
Nagyon cuki a kisfiadKép
"a topicnyitó M"
M
 


Sziaasztok,
jobb késõn mint soha alapon tegnap egy házibulin összefutottam az elõbb enmlített genetikus isemrõsömmel. Nos, a lényeg: akármilyen színû szeme van vkinek, akármilyen színû lehet a gyernmeke szemszíne. Tehát barna szemû szülõknek is lehet kék, v. zöld, kék (zöld)szemszínûeknek is lehet barna.
Zsóka

Zsóka
 
 


Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogárKép

Na ja.

Nálunk is a postásra gyanakodnak, mert a Peti ha süti a haját a nap, gesztenyés-vörösKép Kép Kép Kép

Most barna a hajam, Csabié sötétbarna. De egyfolytában azt hallottam a "felmenõktõl" Csabikának tejfölszõke haja volt (reménykedve, Petinek is az lesz). Hát, miután vörösödni kezdett, egyre gyanúsabb lettem. Most találtam egy képet megnyugtatásként, hogy nekem gesztenyés-vörös hajam volt kicsinekKép
A gyanút tovább fokozza három tényezõ is:
1.) 2001. január végén Csabi elment bulizni. Amikor megjött, mondtam, rendeltem pizzát, és hát mivel nagyon hideg volt, "felmelegítettem " a pizzafutárt. (na, nem kellett volna, mert az utolsó mensim: 2001.01.17. voltKép
2.)A gyereknek nagyon jó zenei hallása van, bármilyen zenét hall elkezd dülöngélni már kb fél éves kora óta. Nekem, és Csabinak is iszonyú botfülünk van, tetézve a felmenõ ági rokonokkal, amíg ismerjük a családfát....nekem nem is!!!(ez a Csabi volt) pedig de.
3.) A gyereknek soha nem vettem kecskeméti bébiételt, mert elég barátságtalanul nézett kiKép A szomszéd kissrácnál voltunk, aki épp tökfõzeléket ebédelt. (Peti iszonyú rossz evõ volt akkoriban, itthon is könyörögni, meg kézenállni kellett neki, hogy egyen), na ott elkezdte kunyizni a tökfõzeléket, és meg is ette szegény Olivér elõl.
Na, azóta csak és kizárólag tökfõzeléket eszik ebédre. Ja, a lényeg, szintén mindenki utálja a családban a tökfõzeléket.

Szóval szemszín ide vagy oda, más is okot ad a gyanúraKép

Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!
Nagyon fura egy ev elteltevel ujra ideirni...
de kell, mert ugy erzem, ha a rosszat megosztottam veletek, a jot is meg kell.... (pl. ugyanezert szultem ugyanott ugyanannal a dokinal.)

Szoval... en tavaly azt mondtam 2 ev kell, hogy ujra jol legyek, ujra onmagam legyek, es ne csak ANYA...

Az elet neha visszaad abbol amit elvett. Tavaly ota van egy gyonyoru, zsenialis, hisztikriszti fiam, aki 10 honapos es megy...
Es van egy parom, majdnem tarsam, aki mind lelkileg, mind erkolcsileg mellettem all.
Es tavasz is van.

Koszonok mindent, amit egy evvel ezelott tettek ertem, hogy tartottatok bennem a lelket. Csajok, megerte!

trilla
Névtelen
 


Trilla!
Jó ezt olvasniKép!
Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Trilla!

Már egy év eltelt! Hogy repül az idõ! Gratulálok a kisfiadhoz, a társadhoz, mindenhez! Örülök, hogy rendbejött az életed!

Anyukám mindig azt szokta mondani, rossz után csak jó jöhetKép

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Trilla!
Örülök, hogy jól vagytok Kép Igazán benézhetnél a chat-re idõnként Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ma sem voltatok amikor beneztem!
m
Névtelen
 


Sziasztok!

Ugy erzem, jolesik kiirnom magambol a banatomat, azt nem tudom van-e ra valami gyogymod.

A ferjemmel 2000-ben hazasodtunk ossze, es tavaly ev vegen szuletett meg a kisfiunk. Addig tobbe-kevesbe minden jol ment, bar voltak kisebb osszezordulesek, de hol nincsenek? Nagyon vartuk a babat, es megsem felhotlen a boldogsagunk (vagy legalabbis az enyemKép). Mar a korhazban sem lattam a parom arcan azt a nagy oromet, nem ajnarozott korul, mint a friss anyukakat szokas. Es azota teljesen kifordult onmagabol.Kép Ejt nappalla teve dolgozik, a fiaval eleinte alig torodott (ez azota kicsit javult). Egyszer ki is csuszott a szajan, hogy talan nem kellett volna meg ez a baba (mellesleg masfel evbe tellett, amig megfogant). Sajat cegben dolgozik, epitgeti a karrierjet, csak azt nem tudom, mi hogy ferunk bele az eletebe. Velem szemben is megvaltozott, basaskodni kezdett. Szerinte az O penzebol elunk, en azert vagyok, hogy neveljem a fiunkat es tartsam rendben a hazat. Mivel teljesen ra vagyok utalva (egy faluban elunk, nehezen tudnek kimozdulni a babaval), sajnos nem nagyon tudok tenni ellene.

En mindig azt tartottam, hogy amig jobb a parunkkal elni, mint egyedul, addig nem szabad elhagyni a masikat. A baj csak az, hogy egyre inkabb affele haladok, hogy jobb lenne nelkule... Nem lennenek a veszekedesek, es lassan ott tartok, hogy sok mindent rahagyok, csak ne legyen belole vita. Ha kibukott belolem, hogy nem birom, hazakoltozom a szuleimhez, a valasz az volt, hogy menjek. Az a baj, hogy iszonyuan onfeju es makacs, es felek, hogy ha elkoltozom az vegleges lenne. Egyszer sikerult vele beszelnem arrol, hogy miert dolgozik annyit. (Szerintem ez mindennek az oka, ha faradt es kialvatlan, nagyon mogorva tud lenni, es olyankor abszolute nem lehet vele beszelni). Kozolte, hogy o mindent meg akar adni a fianak, hogy ne induljon hatrannyal az eletbe mint o. Keptelen voltam meggyozni arrol, hogy a fianak nem a penzere van szuksege, hanem a jelenletere.

Nem tudom, van-e valakinek otlete, hogyan lehetne radobbenteni arra, hogyha igy folytatja, akkor elveszithet minket? Neha teljesen olyan eletet folytat, mint aki agglegeny.

Koszi, hogy meghallgattatok, bar nem erzem hogy jobb lenne most nekem.

k.o.
k.o.
 


Kedves k.o.!
Az én férjem néha még most, öt gyerek és 13 évi házasság után is tud olyan lenni, mint egy agglegény. Volt is sok viharos idõszakunk emiatt, meg lesz is bizonyára, de remélem, azért ritkábban. Az elsõ idõben annyira rossz volt, hogy el is váltunk és csak akkor kezdtük újra, amikor a gyerek négy éves volt.
Végülis valahol azt kell eldöntened magadba, hogy a mérleg egyik serpenyõjében a család van a gyerekkel, a másikban te egyedül meg a gyerek, ki tudja, sikerül-e újra párt találnod, és õ elfogadja-e majd a gyerekedet. Ezt kell mindenkinek magának eldönteni, hogy van-e ereje a változtáshoz, hogy neki megéri-e. Egyébként el is lehet fogadni azt, ha valaki ilyen, bele is lehet törõdni, és hidd el, azrét még lesznek bõven szép perceitek, sõt óráitok is. Innen szép nyerni!
De ha a válás mellett döntesz, lehet, akkor is jól teszed, hiszen valamelyest az én férjemnek is szüksége volt rá. Amikor újra összebútoroztunk, azt mondta: másodjára már nem fogsz olyan könnyen kidobni! (És ezt jó értelemben vedd.)
Kíváncsi
 


Sziasztok !

Nekem is hasonló az életem, a férjemmel elhidegûltünk egymástól, sokáig próbálkoztam , hogy minden rendben legyen, de kevés vagyok hozzá egyedül.
Õ egy olyan férfi, aki nem tudja az érzelmeit kimutatni, nem engedi a másikat sem közeledni magához .
Sokat gondolkodom én is, hogy mi is lenne a jobb, együtt, vagy külön, de a gyerekek érdekeit is néznem kell. Azért , hogy én boldog legyek, van jogom a gyerekeket elszakítani az apjuktól?
Nem könnyû az élet, a döntés .

Most inkább névtelen maradnék

Elkeseredett anyuka
Névtelen
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet:

 

cron