Új privát üzeneted érkezett!

El kell mondanom valaki(k)nek!

Házasságban élek. Erre feltűnt valaki, aki sokáig szeretett reménytelenül. Akkor nem volt semmi komoly közöttünk csak egy kis flört. Erre most meg lefeküdtem vele!!!
Nem vagyok normális. Ő is családos. Nem akarom elszakítani tőlük, s én sem adnám fel a házasságomat.
Akkor meg miért csináltam?! Nagyon jó volt. Ő évekig várt erre.
Többet nem akarom, hogy megtörténjen. A legszebb az egészben, hogy összejárunk családosan, sőt együtt fogunk nyaralni is.
Tudjátok mi fájt a legjobban? Megmondta, hogy utána lefeküdt a feleségével is. Mintha tört döftek volna belém.

Bocs, csak " el akartam mondani " valakinek!

Melani
Melani
 


Melani!
Tényleg hülyeséget csináltál, de mindannyian követünk el hülyeségeket az életünk során. Ki így ki úgy. Szerintem direkt jó hogy utána lefeküdt a feleségével is, mert így az egész után rossz szájízed maradt, így valószínuleg még egyszer ugyanebbe a hibába nem esel bele.
Csak fel tud dolgozni magadban a történteket, úgy hogy a párod se lássa kárát ennek.
Üdv:M.
M
 


Melani!

Te magad mondtad, hogy egyikotok sem akarja elhagyni a csaladjat. Akkor miert volt olyan nagy tordofes az, hogy a felesegevel is lefekudt?
Névtelen
 

 
 

Kedves Melani!
Azt hiszem ilyen elöfordul. Nem mondom, hogy mindenkivel, de igenis elöfordul. Ha nem akarjátok felrúgni a családi békét, akkor ennyi volt, szép volt, vége és kész. De ne rágódj sokat rajta, mert még a végén lépésekre szánod el magad, azt meg nagyon nem kéne!
Szorítok!
G.
Névtelen
 


Köszi mindenkinek!

Azt hiszem tényleg le tudom zárni a dolgot ennyivel.
Azért fájt, hogy lefeküdt a feleségével, mert rögtön a miénk után történt. Persze én elnapoltam itthon a dolgot, mert a lelkem, a gondolataim kavarogtak.
Pedig ez természetes, hogy otthon lefekszik a feleségével. Azt hiszem el kell felejtenem. Le kell zárnom, ez egy hibás döntés volt.
De nagyon jó volt, jobb mint itthon. Persze a 6 év együttélés és a felszabaduló érzések között van különbség.

Még egyszer köszi mindenkinek!

Melani
Melani
 


Melani, tudom mit érzel...

Szeretek egy férfit, nös. Amikor 1 honapja langolt a szerelmünk, lefeküdt a feleségével, aki terhes lett. És 14 hétig nem szólt róla a férjének. Ma már megvan a baba, és külön élnek, mert a házasságot a gyerek se tartotta össze.

De ahányszor eszembe jut hogy lefeküdt vele, mindig olyan, mintha tört döftek volna a szivembe. És ha képeket hoz a gyerekröl, pedig én kérem, az is olyan.
Kép

Tehát: én megértlek.

Cicamaci
Cicamaci
 


Én pedig nem, de ez csak a szerény véleményem és nem jelent semmit.

Üdv Atiapuka
Atiapuka
 


Atiapuka!
A legfurabb az egeszben,hogy talan Te vagy az egyetlen Melanin kivul aki nem nevtelenul valaszolt (Cicamacin kivul akit ugyan sosem olvastam sehol mashol :-) ) Hat nem fura?
Mindenestre en sem tudom az ilyen dolgokat megerteni ugyanugy mint egy ferfi oldalarol sem !
Csilla
LCsilla
 


Ti még nem éreztetek mindent elsöprő vágyat? Ezek olyan már szinte ösztönös dolgok. Annyira jó!
Nem lehet abbahagyni. Benne van a "tiltott gyümölcs mindig édesebb" gondolat is.
Látod a szemébe a vonzalmat, tudod hogy nem kéne, de engeded.
És ha pont Ő az akivel annyira jó a szex, hogy már szinte szétrobbansz? Ha nem is tudtad, hogy ilyen is lehet. Ha ő csak Rád figyel, s nem saját magára. Ha bevallja, hogy már évek óta erre gondolt. Vagy ezerszer eljátszott a gondolattal. Közben olyanokat suttog a füledbe, hogy már az is túl gyönyörű....

Bocs, de elragadott a hév.

Melani
Melani
 


Cicamaci és a többiek, akik megértenek. Köszi! Cicamaci te most együtt élsz ezzel a férfival?

Melani
Melani
 


Melani, én ilyesfajta vágyat a férjem után érzek.Lehet, hogy hihetetlen vagy nem divatos, de én felpörgök a férjemtől, Ő az aki mindent nyújt nekem a szexben és az életben egyaránt. Fel kell frissíteni időnként a kapcsolatot, de nem hiszem, hogy egy harmadikkal.Talán szerelmes vagy abba aférfibe? sajnállak téged is és a férfit is.Téged a szavidból ítélve jobban felkavart mint Őt.Persze mindannyian hibázunk, csak az a kérdés, hogy Te ezt igazán hibának tekinted-e vagy vágyódsz utána. Hozzá kell tennem, hogy a férjem, amikor megismerkedtünk, épp egy másik nőt vett el, mert az terhes lett Tőle, ők elváltak mi azonban együtt vagyunk, van két gyermekünk és boldogan élünk, azóta öszzeházasodtunk, ennek már sok éve.Igaz nekem nem volt családom, de a részemről sem volt szép, hogy elszakítottam a gyerekétől, ill. hogy cinkos voltam, mert végül is Ő döntött, de én ezt nem tekintem hibának, csupán egy nehéz döntésnek, a szerelem mindent legyőz én íyg tartom.Viszont ritkán fordul elő, hogy egy nős ember elhagyja a szeretőjéért a nejét, de előfordulhat.
nyuszimama (nyuszimama)
 


lehet, hogy ósdi, de nekem a férjemmel nagyon jó a szex és nem vágyom más férfira.Mindenki hibázhat eygszer, de kérdés, hogy te ezt valójában hibaként értékeled-e vagy vágyódsz a férfi után.Az, hogyrosszul esett, hogy a nejével szeretkezett a szerelem jele
nyuszimama (nyuszimama)
 


bocsi hogy kétszer írtam
nyuszimama
 


Nyuszimama! Igen, beleszerettem! Imádom!
Harcolok az érzéseim ellen.
A férjem egy jóképű, jó modú, de nagyon durva ember. Erre most kellett rájönnöm. A szex is elég egyoldalú nálunk. Sajnos ez sem jó vele, mert önző. Én ezt a szerelmemet elhajtottam évekig. Hiába probálkozott nálam. Most meg én döglök meg utána. Ilyen az élet. Őszintén gratulálok a remek férjedhez.
Melani
Melani
 


Melani !!
Nem tudod lezárni a dolgodat, ahogy a júni végén gondolta!!
Ahogy olvasgatlak benneteket...
A pasi azért feküdt le a feleségevel, mert ez természetes, hogy az ember lefekszik a házastársával, szereti, õ komolyan gondolja, hogy nem hagyja el és FÕLEG mert neki baromi lelkiismeret furdalása volt a történtek után, bármit is mondott!!
Eddig nem tudtad a férjedrõl, hogy nagyon durva?
A két családban hány gyerek van összesen?
Nem akarok okoskodni meg bírálni, mert tudom, mirõl beszélsz. Mégis, hidd el, azoknak van igazuk, akik errõl lebeszélnek! Egy családot még fel lehet rúgni. Ha gyerek van, akkor iszonyú vszteségekkel (a gyerekek a vesztesek!)árán. De ha két családot kellene felbolygatni, azt tényleg életetek végéig hurcolnátok!!
Adél
 


Adél!

Beszéltem ma vele, hogy nem érdemes ezt folytatni. Amúgy egy-egy gyermek van mindenkinél.
Nem szereti a feleségét, már előttem is megcsalta. A gyerek miatt van vele. De én sem tudnám feladni a mostani életszínvonalamat, és gyáva lennék mindenkinek a szemébe mondani az igazat.
Azt hiszem a szex miatt hülyültem meg. Irtó jó volt vele. Felszabadultak az évek óta elnyomott vágyak.
Igazán most jöttem rá, hogy a férjem mennyire nem figyel rám. Nem fizikailag durva, hanem ahogy beszél, úgy érzem semmibe vesz...
De ez az én sorsom. Nem fogok két családot felbolygatni. Most úgy érzem nem is szeretem igazán.
Köszi, hogy észhez próbáltál téríteni.
Rám fér!

Melani
Melani
 


További "észheztérítések": Melani!!

Ha már többedszer csalja a feleségét, akkor Téged is megcsalna, ha te lennél az.
Az baromság, hogy csak a gyerek miatt van vele, ilyen tisztán nincs. Egy gyerek nem tart össze egy hazasságot, még kettõ sem, hidd el, ha az tényleg megromlott!
Látom, azért Te is rendesen végiggondoltad az egészet (életszínvonal, gyávaság, stb).
Most nagyon vacak neked és még fél évig az lesz. Szerintem ne járjatok össze annyit.
És ne hagyd magad hülyíteni általa!! Persze, hogy jó volt a szex, az újjal mindig jó, ezen ne csodálkozz, de már erre is rájöttél.
És többet ne beszélj vele arról, hogy nem érdemes folytatni, mert egyszer elég. Ne lássa rajtad, hogy meggebedsz. Gebedj meg nekünk itt a net-en, segítünk !!

Egyre nagyon figyelj: SOHA meg ne tudja a férjed, SEMMIBÕL ! Pláne ne tõled egyszer õszinteségi rohamban vagy azért, mert bántani akarod valamiért. Egy életre elvesztesz egy adut a kezedbõl. A nõk még talán meg tudják bocsájtani a férjüknek az egyszeri félrelépst, a férfiak, hidd el, SOHA !!
Adél
 


Köszi Adél!

Teljesen igazad van. Tiszta fejjel tudok most gondolkodni. Köszönöm, hogy felajánlottad, hogy itt meggebedhetek, s Te/Ti majd tartjátok bennem a lelket.
Tényleg soha sem tudnék megbízni benne. Hiába mondja,hogy én vagyok élete szerelme, s engem nem csalt volna meg.
Igazad van a férjem pedig nem tudhat meg semmit sem.

Mégegyszer ezer köszi, nagyon rendes vagy.

Melani
Melani
 


Azt ismered, hogy két kisbaba beszélgetnek a csecsemõosztályon: "Te kisfiú vagy, vagy kislány?" "Én kislány. És te? " "Én kisfiú." " Úúúú. Te ezt honnan tudod?" "Pszt, ha kimegy a nõvérke, megmutatom!" Nõvérke térül - fordul, kimegy. A kisfiú felrántja a paplanját: "Idesüss! Kék a zoknim!"

Könnyû nekem, mert én már túl vagyok a tapasztalat szerzésen és irtó okosnak képzelem magam.
Figyusz, ha bármi van, írj, idõnként majd megnézem a topicot.
Fel a fejjel!
Adél
 


Melani,
Csak annyit, hogy teljesen megértelek és együttérzek Veled.
Nagyon nehéz és kemény dolog ez az élettől, tudom. Én is sodródtam ide oda egy ideig a férjem mellett, ami nem szép. De mégiscsak mellette kötöttem ki/maradtam, és rájöttem, hogy jobban szeretem mint eddig. Talán a házasságunk előtt kellett volna úgymond kiélnem magam, de ez nem történt meg. Így a mi esetünk még a szerencsésebb és boldog vagyok, hogy így alakult.
De teljesen megértelek.
Éva
Éva
 


Köszi Éva!
Jól estek a szavaid. Ha nekem valaki pár évvel ezelőtt azt mondja, hogy én ezt és ezt fogom csinálni, nem hiszem el neki.

Erre tessék. Megtanultam, hogy soha nem szabad elítélni senkit.

Az az igazság, hogy a kedvesség, a figyelem, a csábítás hatott a hiúságomra. Na, meg a "szomszéd kertje mindig zöldebb". Persze, hogy vele minden tutti, ha erre a pár alkalomra készülök napok óta. A legjobb formánkat hozzuk, beleadunk apait-anyait. De a hétköznapok...

Erős leszek!

Köszi mégegyszer!

Jó tudni, hogy nem csak én vagyok ilyen gyarló.

Melani
Melani
 


Melani!

Elolvastam a vívodásod, TUDOM, mit érzel. AZ elözö kapcsolatom elsivárosodott, és kollégával kezdtem ki. Illetve ö velem. Házinyulra ugye nem lövünk, hát megálltam. De nem sokáig. Évek ota epedtem utána, és egyszercsak hirtelen bevallotta, hogy ö is. Én sosem mondtam volna ezt meg neki, csak azután, hogy ö mondta elöször. Udvarolt, aranyos volt, és egyre jobban beléestem. Életemben nem voltam még ilyen szerelmes. Pár hét mulva megtörtént a dolog, illetve csak majdnem. Olyan zavarban volt, hogy nem sikerült neki... Felesége volt, de nem éltek tul jol (ezt másoktol tudom) Csak az az egy alkalom volt a miénk, azota csak elmászkálunk egymás mellett a folyosokon, és semmi sem történik. Ö sem akarja, én sem. Azota megtaláltam a párom, babát várunk, és nagyon leköti minden gondolatom az anyaság uj érzése. De tudnod kell, hogy még mindig felkavar ha meglátom, bár nem koslatok utána sehol sem. Néha, ha észreveszem a kocsiját az utcán (százezer közül is egyböl kiszurom), mintha kést döfnének a szivembe. A mai napig nem hevertem ki...

Szoval kitartás, majd elterelödik a figyelmed talán másfelé. Probáld uj dolgokkal, hobbival lekötni magad, akkor nem mindig fog a fejedben járni. Tudom, hogy nehéz, de lehet, hogy te sem felejted el soha.

Hadd maradjak most névtelen.
Névtelen
 


Melani!

Abban igazad van, hogy mostantól nem ítélsz el senkit, pláne nem elsõ látásra, de azért maradj igényes magaddal szemben! Új oldalról ismerted meg magad, meglepted magad azzal, amit tettél, nem gondoltad volna...,stb, de nem vagy ócska kurva! Emelt fejjel járj: mostantól bölcsebb lettél. És ez is segít túlleni rajta. Tedd le a lekiismeretfurdalásodat és azt nézd, mivel lettél gazdagabb!
Vigyázz magadra és írj: Adél
Maminti
 


Jaj Lányok!
Nagyon szépen köszönöm kedves szavaitokat. Igazán jól esnek. Ti tartjátok bennem a leleket.
Más is megbotlik...
És tényleg úgy éreztem, hogy egy ócska k.... vagyok, de inkább másként közelítem meg a dolgot.

Ma nem is gondoltam rá! Mármint most írok róla, de "úgy" nem jutott az eszembe.

Haladás!

Köszi
Melani
Melani
 


Kedves Névtelen,

Mintha az én elsö esetemet írtad volna le...Ugyan-ugyan ez történt velem is. A különbség csak annyi, hogy én utána továbbsodródtam, illetve hagytam magam sodortatni, hogy felejtsek és legvégül mégis ez eredeti páromnál maradtam, akitől most babát várok és nagyon boldogok vagyunk. Mégis én is ugyanezeket érzem, ha találkozom beszélek a "régi" kollégával... És tudom, ez soha nem fog megváltozni.

Az élet nem egy lányregény, megvannak a szép oldalai, de ugyanúgy megvannak nem túl kellemes árnyoldalai is. Nem lehet minden tökéletes, hibátlan, nagyszerű. Kinek ez jut, kinek az, mindenkinek megvan a "keresztje". A lényeg, hogy el kell fogadni , és együtt kell tudni élni vele, hisz ez is mi vagyunk és hozzánk tartozik, Szerintem azt kell tenni, hogy az ember inkább a pozitív dolgokra figyeljen, az élet jó dolgainak örüljön, arra fektessen hangsúlyt, abból hozza ki a legtöbbet. A másik oldal ott van, tudjuk, elfogadjuk, de inkább ne éljünk vele... Én legalábbis így próbálok élni.
Éva
Éva
 


Kedves Melani!

Megértelek! A szerelem, a az "őríjtő" vágy ellen semmilyen észérvvel nem lehet szembeszállni!
Én is tapasztalatból tudom:
10 éve egy fedél alatt élek a csodálatos, kedves, odaadó, férjemmel, aki csodálatos apja a két gyönyörű gyermekemnek. Jó a házasságunk, úgy érzem Ő a legjobb barátom minden tekintetben.
Tavaly tavasszal, találkoztam a gimis diák szerelmemmel, egymásra néztünk, éreztük a levegő vibrálását, de leküzdöttük. Különben is 150 km.-re lakunk egymástól, nekem családom, neki (akkor)terhes felesége volt. Nem is történt semmi, addig amíg két nap múlva Ő nem küldött egy SMS-t.
Elindult valami, ami ellen eszünkkel mindketten, de szívünkkel egyiken sem bírtunk harcolni.

No, de nem akarlak untatni benneteket, lényeg, hogy nem jutottunk el "addig". Abban az időben a szívem nagyon fájt, annak ellenére, hogy semmilyen változtatást nem akartam az életemben.
Ma úgy érzem hiba volt elkezdeni, ezért egy rossz pillanatomban mindent bevallottam a férjemnek, ami újabb hiba volt.
Szóval kedves Melani, ne vallj be semmit, tudom hiába akarod az eszed minden idegpályája csak Ő körülötte forog. Így van?
R.
Névtelen
 


Melani !!
Nem ám csak úgy eltûnni!!
Jól vagy? Tartod magad???
Adél
 


sziasztok, szóval melani fel a fejjel.Ne hagyd, hogy újra vagy megint elcsavarja a fejedés lehetőleg tényleg ne találkozz vele, mert csak megbolygatja a lelkedet.Vigyázz magadra.egyébként a férjeddel jó a viszonyotok.Szereted?stb.
nyuszimama (nyuszimama)
 


Sziasztok!

Itt vagyok ám Adél, csak nem tudok túl sűrűn jönni.
Igen tartom magam! A férjemmel tegnap egy izgalmasat szeretkeztünk és rájöttem, hogy vele is lehet még jó. Nem mondtam neki semmit a buta lépésemről, de mintha megérezte volna, mindent beleadott.
Rájöttem, hogy a "másikban" csak az újdonság varázsa és az izgalom tetszett.
Nem fogom feladni a házasságomat!
Azóta egyszer találkoztam "vele". Egy szinte kötelező baráti összejövetelen. De látta rajtam az elutasító viselkedést és csak szomorúan nézett. Láttam rajta, hogy ő is szenved ám. De ezt itt abba kellett hagyni. A közös nyaralást egyéb okból lemondtuk.

Mindenkinek köszi a biztatást:

Melani
Melani
 


Szuper csaj vagy, Melani !!
És a szerencsések közé tartozol, azok közé, akik ki tudnak ebbõl keveredni!
Adél
 


Adél!

Igyekszem szuper maradni!

Melani
Melani
 


Egyvélemény:

Hát ha szerelem is volt a dologban, akkor sajnálatos, de egyebkent....
Mi egy ideje "uzzük" a többes sex-et, hárman négyen egy állandó párral, s pont ezért.Mert ebben van valami más, valami szokatlan, izgalamas, de mégis együtt. S így kerek az egész. A másik háta mögött csinálni ezt nem jó, rengeteg a lelkiismeretfurdalás, de együtt mindez megszunik és marad a gyönyör....
a vágyat nem muszáj visszafojtani, elég kontrollálni.S miért ne együtt csináljátok ezt....
Névtelen
 


Irigyellek a többes szexért. Szívesen kipróbálnám én is. Hogy lehet egy ilyet összehozni? Hogy kezdtétek el szervezni?
Névtelen
 


Melani, én is szurkolok a házasságotokért, bár ilyesmi helyzetben nem voltam még. Még lehetek... Szerintem jól döntöttél és jó hogy elmaradt a közös nyaralás.
Jó, ha valahogy meganuljuk az életben, hogy nem szabad másokat elitélni- ki igy, ki ugy tanulja meg...
Többes szex? Azt hiszem, ha egy kapcsolatban a szex tújságosan fontos lesz (módszerek, praktikák, stb.), akkor az valahol a kapcsolat kifulladását jelzi.
Persze közösen kitalálni új, érdekes dolgokat - felfrissitheti a szexet és a házasságot...
De alapesetben mire való a szex? Két ember közös titka, a hétköznapok "füszere", az apró surlódások "égető kemencéje"... Nem öncélú ha más is betársul?
Mióta csináljátok? Milyen a hosszútávú hatás?
Ilon
Névtelen
 


Szia, Egyvélemény !
Látom, hogy néhány topicban elegánsan és költõien de kampányolsz...
Biztosan van valahol a neten olyan weboldal, ahol a gruppenszexrõl van szó!
szia!
Maminti
 


Sziasztok!

Én a másik oldalon voltam, nem én csaltam meg a férjemet, hanem én jöttem ráhogy a férjemnek kezdõdõ kapcsolata van egy lánnyal(ez 2 évvel ezelõtt volt) Szerencsére és szerencsétlenségemre rájöttem. Szerencsére azért mert megbeszéltük a dolgokat, hogy mitõl van ez az elhidegülés(akkor volt1 éves a kislányunk)és úgy tûnik hogy meg is oldottuk. Azóta mindenrendben van mindennéljobban szeretjük egymást, született egy kisfiúnk, de nekem azóta nem volt olyan napom hogy ne jutott volna eszembe, hogy éppen most hol van merre jár, mit csinál. Azt hiszem hogy ezt nem is lehet elfelejteni, fõleg ha valaki igazán szereti a párját. Pokoli érzés tud lenni megtudni hogy életed szerelme mással van, másnak mondja azt amit nekem mondott, mást simogat.Be is jött egy kis gyomorfekély, éjjel nem tudtam aludni, egyfolytában sírtam

De mostmár minden rendben van szeretjük egymást, és életünket bearanyozza a két gyerek, de ezt soha nem felejtem el.
Névtelen
 


Kérlek segítsetek!!
van egy gyerekem,akit egyedül nevelek,és most megint terhes vagyok ugyanattól a férfitõl.Tudom,hogy soha nem fogok vele élni,de a gyereket nagyon szeretném.De nem tudom,mi a helyes megoldás!Kérlek segítsetek,adjatok tanácsot,mit csináljak??Megtartsam,vagy ne?
Már csak 6 hetem van dönteni!

Köszi elõre is!
Vanessza.
Névtelen
 


Kedves Vanessza!

Én a magam részérõl mindig az élet pártján vagyok, de a Te döntésed, és amíg nem tudlak benne segyteni (a kivitelezésben) még igazán tanácsot sem tudok adni.
Akkor is az élet pártján vagyok! Nem írtál semmit az anyagi helyzetedrõl, a kapcsolatotokról, de szerintem akkor is a legnagyobb lehetõség, amit az ember az életében kaphat az az, hogy megszületik...

Írsz?

Kép
Ilon
Névtelen
 


Vanessza, én is élet párti vagyok, de nem dönthetünk helyetted. Maya
Maya
 


Kedves Ilon!

Az anyagi helyzetemrõl annyit,hogy nincs saját lakásom,de az apukával nagyon jóba vagyunk(de nem tudnék vele élni),és õ jól keres,ígyhát anyagiakban nem szenvedünk hiányt.(Csak kérdés,hogy ez meddig tart.Ezt soha nem lehet tudni.)De albérletbe,két gyereket,egyedül?Ez itt a kérdés!

Vanessza
Névtelen
 


Nem azt kérem,hogy döntsetek helyettem,hanem azt,hogy mondjátok el a véleményeteket,így ezeket átlátva sokkal könnyebb lesz döntenem.Köszi.Vanessza.
Névtelen
 


Vanessza,

Mennyi idos a gyereked?
Tud valaki segiteni a mindennapokban az apan kivul?
Szoval kellene tudni ezt-azt, hogy erdemben lehessen velemenyt nyilvanitani.
Addig ugyis mindenki azt fogja mondani, hogy tartsd meg. Felreertes ne essek en is!

Szimat
 
 


Kedves Vanessza!

És mi a helyzet az anyagiakkal, ha csak Téged nézünk? Van végzettséged, amibõl el tudnád tartani magatokat késõbb? Most is albérletben laksz?
Van olyan kapcsolat, hogy a mama évek óta egyedül neveli a gyerekét (szüleinél), és a papa szereti õket meg minden, csak éppen nem költöznek össze és nem is házasodnak. ( - ???)
Mennyire biztos a kapcsolatotok és mit szól Õ a babához?

Kép
Ilon
Névtelen
 


Hú,most látom,mi mindent nem írtam még le!
A gyerekem másfél éves,a hétköznapokon nem tud senki segíteni,csak hétvégén.(igaz,hogy a papa is sokat dolgozik,õ sincs velünk mindíg hétköznap).Most is albérletben lakok,nem messze a szüleimtõl.Végzettségem van,amibõl magunkat szerintem el tudnám tartani,de az albérletre már nem jutna.
A kapcsolatunk biztosnak mondható,õ örül a babaának,de nem tanácsol semmit.Azt mondja,hogy döntsem el én.Szeret minket,támogat anyagilag,sûrûn együtt vagyunk,de mégis egyedül fogom nevelni,ezért döntsem el én.De sajnos nem tudom,hogy döntsek.Amikor még nem voltam terhes,nagyon akartam még egy gyereket,de most,hogy itt van a pocimban,minden olyan valóságos,olyan közeli,és azt hiszem megilyedtem.
Vanessza
Névtelen
 


Szia Vanessza, nõs az a férfi aki az apa? azért nem tudnátok közösen élni?
Az élet egy kivételes dolog. nem mindenkinek adatik meg hogy terhes lehessen. ezt is mérlegeld, ha döntesz. Sok dolgot leírtál magatokról, de mégsem tudok segíteni, mert nem ismerem a teljes háttért. Errõl tényleg csak te dönthetsz, és szerintem az sem jó ha befolyásolnak, mert aki tanácsot ad, õ sem tud többet rólad mint pl. én. Megértem hogy tanácstalan vagy, de szerintem ne tõlünk kérj tanácsot hanem pl. a szüleidtõl, barátnõdtõl.

Thissan
Thissan
 


Thissan

Megpróbáltunk együtt élni a papával,de nem ment.Amíg külön éltünk tökéletes volt minde,de aztán jöttek a veszekedések,és úgy döntöttünk,hogy szétköltözünk,mert nagyon jó együt(külön),szakítani nem akarunk.A veszekedések pedig azért voltak,mert nem nagyon tudunk alkalmazkodni.Mindenkinek megvolt a saját élete,és hát egy együttélés nem errõl szól,hanem alkalmazkodni kell.Nem ment.A barátnõim tapasztalatlanok ami a férfiakat illeti,ebbõl következik,hogy gyerekük sincs,nem tudják milyen anyának lenni,milyen egy gyerek sorsáról dönteni.Sajnos az anyámmal meg nem lehet beszélgetni,mert õ el is várja,hogy azt csináljam,amit tanácsol,hapedig nem úgy teszek,akkor jön a "haragszom rád"!Kicsit régimódi,szerinte házasság nélkül nem lehet gyereket vállalni,igaz,hogy õ is elvált és egyedül nevelt minket.Szóval õ is kilõve.
Gondoltam,megpróbálom itt,házha valaki tud valami,okosat,nyomó érvet mondani.Lehet,hogy senki nem mond semmit,de muszály volt megpróbálnom.
Köszönöm.
Vanessza.
Névtelen
 


Szia Vanessza!
Én csak annyit mondok,hogy én biztos megtartanám.
Sajnos nekem volt már részem abortuszban,azóta meg van egy kisfiam is,és azt hiszem SOHA életemben nem fogom magamnak megbocsájtani hogy mit tettem,annak ellenére hogy nem egyedül döntöttem,sõt kényszerítettek.
Persze most már úgy érzem jobb hogy így történt,de akkor is gyilkosnak érzem magam,miután tudom milyen anyának lenni,és végülis elvettem a lehetõséget a babámtól,hogy megszülessen,és éljen.
Még most is könny szökik a szemembe,pedig már nagyon régen történt.
És ezt az érzést nem kívánom neked sem.
Szerintem mindig lesz valahogy,csak hinni kell hogy a dolgok jóra fordulnak.
Remélem akárhogy is döntesz,soha nem bánod meg.
Sok sikert!
mz
Névtelen
 


mz!
Sajnos nekem is volt abortuszom,és volt egy vetétlésem is.Nekem is rossz volt,de lehet,ha megszületett volna,akkor a gyereknek mégrosszabb lett volna(mivel én is elég fiatal voltam).És félek,ha megszülöm,rossz lesz mind a két gyereknek.Végül is apa nélkül nevelem.Vagy nem ilyen rossz a helyzet,ahogy én látom?
Vanessza
Névtelen
 


Szia Vanessza!


A többiek már szerintem mindent leírtak neked,amit én is írhatnék.Elmondom neked a történetemet,ami szinte ugyanaz,mint mz-é.
Huszonöt éves voltam,amikor teherbe estem,gondatlan csitri.A babát elvetettem,felelõtlenül gondolkodtam,egyáltalán nem is tudtam a dolgok mélyére tekinteni.Azóta is lelkifurdalásom van,ami azt hiszem elég kevés ahhoz képest,amit elkövettem.Ugyanis szó szerint gyilkosnak érzem magam,és nem tudok ezzel a tudattal megbirkózni.Próbálom kizárni a gondolataimból,de a tudatom mélyén sajnos ott van.Egy biztos:még egyszer nem tennék ilyet,még akkor sem,ha kilátástalannak látnám a pillanatnyi helyzetemet.Mindig van valahogy,és általában megoldódnaka dolgok,jó irányba fordulnak.Szegény emberke nem tehet arról,hogy éppen "besikerült".Szerintem az anyának és az apának kellene gondoskodni az ellenkezõjérõl.Én nem tudnám még egyszer elvenni egy ártatlan baba életét.Lehet,most keményen szólok,de utálom saját magamat is emiatt.
Tanácsot szerintem ebben nem lehet adni,mindenkinek van lelkiismerete,és aszerint kell cselekedni,vagy egyszerüen csak használni a józan eszünket.Én biztosan megtartanám,még akkor is,ha egyedül lennék,és így kellene fölnevelnem a kis ártatlant.


Ne haragudj,ha durva voltam helyenként.Bocsi...
Szia.
Kriszti.
Névtelen
 


Még annyit:ha nem is vállalnád föl a babát,gondolkodtál már azon,hogy esetleg megszülöd,és állami gondozásba adod?Szerintem ez még humánus oldala is a dolgoknak,nem gondolod?Az emberke élete is megmarad,és a te "nyugalmad" is.
Kérlek,gondolkozz ezen is,és írd le a gondolataidat,jó?Mi itt segítünk neked,ha tudunk.

Puszi.
Kriszti.
Kriszti
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet:

 

cron