Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Névtelen!

Én teljesen megértem az elkeseredettségedet. És hiába jönnek a vigasztaló szavak, ha valakit elhagynak az egy szõrnyû érzés. Olyan hogy az ember üvölteni tudna. és sajnos nem lehet mindig társaságban az ember, hogy felejtsen.
Azokhoz a praktikákhoz, amiket olvastam feljebb, nagyon nagy lelkierõ kell. És nem is megy rögtön. Az embernek ilyenkor elbújni lenne kedve nem kimenni a világba. hisz a világban ilyenkor mindenki szép mosolyog és boldog, mindenkinek van párja ...stb.

De gondolj arra csöpp életre aki benned van, és gondolj arra hogy ha megszületik nem leszel egyedül -már most sem vagy - és õ téged fog szeretni a világon a legjobban!!!!!!


Még egy dolgot tudok írni, ami elég nagy sablon és most egy cseppet sem lesz vigasztaló: az idõ mindenre hoz megoldást.
Ha majd egy év múlva olvasod ezeket a sorokat amiket itt összeírtunk, biztosan másként látsz sokmindent.

ui. nagyon szeretném hogy helyrejöjjön a kapcsolatod a gyermeked apjával és hogy boldog család legyetek.

Tomka
Tomka
 


Sziasztok!
Sajnos csak az ido marad. Es a felejtes. Hogy en ittvagyok, a pocokommal, mar nem szamit neki.

A lelkiero? az mondjuk van, jutott eleg kemenyseg is. De nem erdemes probalkozni. Hiszen Neki nem ez a no kell. Lehetek akarmilyen kedves vagy szep vagy odaado, en vagyok az, akivel az elmult 4 evbe elt, ebbol kozel 3at hazassagban.
Meg az ordog is szebb nalam neki.

Mondtam mar Tomka , Dia, tobbiek... itt mar nincs segitseg. Miert ne adnam fel hat en is? Miert harcoljak a kedvesseggel, a szelidseggel?
Megelegszem azzal, ha nem valok hozza, es a baratnojehez hasonlova. Csak meg sok a hatralevo ido.

A csoppom tudja hogy baj van. Neha nagyon "el" neha azonban mintha csak tudna, hogy nagy a baj, nem mocorog. Ilyenkor meg idegeskedhetek is. Jo mi?
Es mindez nem erinti meg az apjat.
Névtelen
 


Kedves Nevtelen
Csak olvasom elkeseredett soraidat, es erzem hogy nagyon szenvedsz mig a masik!!!! erzelmi boldogsagba uszkal.
Ez igy nagyon igazsagtalan!........
A ferjed valoszinuleg most ugy erzi hogy mindent megengedhet maganak. Elvegre te rahagyod a dolgokat az erzelmeket, nem zsarolod nem fenyegeted....azaz latszolag megbekelsz a helyzettel. Akkor meg minek tegyen barmit is...
Allati boldog hisz van egy szuper rendes felesege aki mindent megbocsat (valoszinu mert nagyon szereti a ferjet), es mellette van egy nagy szerelme akivel kedvere hancurozhat. Ez igy kenyelmes miert kene ezen barmit is valtoztatnia (foleg ha a felesege ilyen megerto es tolerans).
Meg nincs tisztaba vele hogy mit veszithet hisz nem kapott izelitot belole. Jatszik veled es kinoz, persze nem azert mert gonosz hanem mert elsosorban sajat erdekeit, erzelmeit nezi.
Nevtelen tegyel surgosen valamit a nagy kenyleme ellen kulonben megorulsz!
Ha hagyod a vegen minden az orrod elott fog zajlani mintha ez lenne a vilag legtermeszetesebb dolga.
Melinda
 

 
 

Nevtelen
Megegy dolog az a 3*2 ev sokat szamit, meg a mult is a kozos veszteseggel egyutt. Lehet erosebb mint egy felobbano szerelem.
Ezt lehet hogy szavakkal letudja tagadni, de a szivevel soha.
Nem gondolkozik nem merlegel hisz nincs rakenyszeritve, minthogy nem megy el otthonrol sem.
Haztartasi tanacsokat ker toled? Miert? Hat nincs tisztaba azzal hogy igy teged megsebez?
Nincs mivel senki nem hivta fel ra a figyelmet hogy ez faj.
Melinda
 


Nincs senki aki erre felhivna a figyelmet, igazad van.
Hab a tortan....
talan megis osszekoltozik a baratnojevel, mert az is valik.

na mostantol aztan tenyleg semmi remeny
Névtelen
 


Kedves Névtelen! Egy praktikus tanács: ne kezdj most bele a válási hajcihõbe, mert ha minden simán megy, akkor is megvisel. Szerintem kerek-perec mond meg neki, hogy neked mostnyugalomra van szükséged, hogy megszüld a közös gyermeketeket. Ha akkora a szerelem a másikkal, akkor tudnak még várni. Még egyszer: akkor válj, ha neked fontos. Ne tedd meg neki ezt a szívességet is, legalább egyenlõre!
(a szülésig semmi képpen, utána se sok idõd lesz rá, de legalább a bíróságon kénytelen lesz meglátni a gyermekét, érezze magát rohadtul arra a kevés idõre!
Üdv: Szofi Kép
Szofi
 


Igen, Szofi véleményét nagyon osztom!! Kép

Mano
Mano
 


Kedves Névtelen!
A világ legkényelmesebb dolga annak a férfinak van, akinek szertõje és otthon türelemmel váró, jó fej felesége van.. Persze látszólag kínlódik, hogy "jajj, melyik ujjamt harapjam" (szó szerinti idézet az exemtõl), de nincs választási helyzetben. Mert nem tud, nem akar, neki így jó. Addig megy ez, amíg az asszony otthon cérnával bírja. Amikor az elszakad, akkor meglepõdik. Vádolni kezd, hogy elhajtod õt magad mellõl és mitõl fosztod meg a gyereket...
Rakd ki a szûrét, Téged most ne idegesítsen akárcsak a jelenlétével is. Ne add be a válópert, neked egyáltalán nem sürgõs, meg igaza van Szofinak is: megvisel.
Nem kell kivárni az õ döntését, mert NEM fog dönteni. Addig húzza így, amíg valamelyik nõ beleõrül. Elõzd meg azt, hogy esetleg Te fogsz beleõrülni. Ha hamarabb pontot teszel valami végére, hamarabb fogsz túljutni rajta.
Ennél szemetebb dolgot egyébként férfi nem tehet egy nõvel. Úgyhogy ne hagyd magad.És idõvel neked is lesz párod, igazi családod, csak türelem.
mmm
mmm
 


Kedves Névtelen!

csak a gyermeked számit, hogy ne csak azt erezze, hogy baj van, hanem azt is hogy te ot nagyon nagyon varod es te ot nagyon nagyon szereted. mert ugye igy van?

es ezt magyarazd el a ferjednek is, hogy ez a legfontosabb -a nyugalom -, mert o is felelos a pici eleteert, nemcsak te.
A sajat eletet az ember ott teszi tonkre ahol akarja, de a gyermeke eletet nincs joga tonkretenni.

Irjal majd hogy mi ujsag van. Tomka
Tomka
 


Kedves Névtelen!
Én is 5hónapos terhesen maradtam egyedül(egy másik "nõ" miatt)...javaslom, hogy amennyire csak képes vagy "kapcsold ki" az "apa" körüli gondolataid...nehéz,de kell a picidnek neked is...találkozz régi barátokkal, a családoddal, járj színházba stb...
A Te esetedben biztosítva lesz a gyerek anyakönyvezése (mert még, ha el is váltok akkor is õ lesz a "hivatalos" apa), nekem emiatt külön köröket kellett futni...8hónapos terhes voltam mikor apasági nyilatkozatot tett...azóta a kisfiam 2,5 éves, még sose látta(tartásdíjat fizet,de egy éve nem beszéltünk)...ha valami megoldja valaha ezt a helyzetet az az IDÕ...Nagyon nehéz,de túl lehet élni...
A VESZTES csakis az "apa"!!!
A gyerek -mivel eleve ilyen helyzetbe születik-nem tudja mibõl marad ki...és példaképnek az én fiam például a bátyámat és a keresztapját választotta.Szerintem jobban jár velük...apukámat is imádja, és viszont.
"Etus"
Etus
 


Kedves Nevtelen!
Egy szomoru tortenetet fogok elmeselni,bar nagyon gondolkodtam,hogy bele kezdjek vagy sem,de annyira nem birom,mert nagyon sajnallak,es lehet ez egy megkonnyebbules is szamomra,mivel sajna velem tortent.
20 eves voltam ekkor.Volt egy volegenyem,2,5 eve eltunk egyutt(18 evesen leleceltem otthonrol).Terhes lettem,igaz nem terveztuk,de mindketten nagyon boldogok voltunk.Kb 7 hetes terhes voltam,mikor elkezdtem verezgetni,es visszatartassal bekerultem a korhazba.Es itt jott csak a hideg zuhany.A sajat anyam kozolte,hogy a kocsija xy haza elott all minden este,amig en napi 3 injekciot kapok naponta,csak hogy a kis picurim eletben maradjon!Szep mi?! A csaj kozben mindenrol tudott,es nem erdekelte semmi.Senkinek nem kivanom azt amit en ott ateltem.Es gondolom ennek hatasara ment el a babam 12 hetesen.De lehet igy is ez lett volna a sorsa.Sose tudom meg.Kép
Azota tobbszor talalkoztam az ex-el,es mindig szabadkozva sajnalkozik{sokra megyek vele},kozben a nojet ugyanugy megcsalja,mint engem tett akkor.Most igy utolag nem is tudom,hogy jot tett-e velem az anyam vagy sem.Minden esetre akkor nem kimelt.De most egy kiegyensulyozott csaladban elek,boldog anyakent.Kép
Ezzel a tortenettel azt szerettem volna elmondani,hogy tenyleg egy ferfi sem er meg annyit,hogy idegesisd magad,mert a babuskad a fontos.
Probald minden energiadat a bentlakodra forditani,es ne foglalkozz a ferjeddel,nem erdemli meg.
En a helyedben nem foznek,mosnek ra.
A velemenyemet osztom Szofiekkal.
Keszulj inkabb arra az idore,amikor mar ketten lesztek.
Ugy szeretnelek most magamhoz olelni,mert tudom,hogy mit erzel.Jaj,mindjart pityergek.Szoval csak nyugi,itt csak Te leszel a gyoztes,mert Neked lesz nemsokara egy gyonyoruseged,a "hulye" apja meg lemarad mindenrol.{bocs a hulye miatt}
Mi azert itt vagyunk Neked,igaz Babanettesek?
Nevtelen
Nevtelen
 


Kép
mmm
mmm
 


Sziasztok!
Koszonom hogy tartjatok bennem a lelket. Azota, a sok "baratnak" koszonhetoen (itt ragadnam meg az alkalmat, hogy megkoszonjem a verebeknek, hogy mindig mindenrol idoben ertesitik a leendo ex-et. Nagyon emberbarati cselekedet a reszukrol, es csak hasonlo jokat kivanok), a leendo-ex megtalalta ezt a topicot, es tegnap este nekemugrott uvoltve.

Nem ertette meg, hogy semmit nem tettem tovabbra sem ellene, meg mindig van kaja, tiszta ruha, nem tettem ki az ajto ele, es ilyenek, ami persze a megbantottsagbol fakadoan jonne.

Mindezekkel a reakciokkal persze az en dolgomat konnyiti, ami rohadt nehez.
Nagyon nehez a picikere koncentralni. Messze meg a vege. es sok meg mindig a riziko.
Névtelen
 


Nem is tudom, hogy mit írjak . Vannak ilyen emberek, akik képesek ilyen szinten furkálódni más életében?
Szerintem te semmi rosszat nem csináltál, névtelenül beszéltél mindenrôl. Ha már itt tartunk megérdemelnék az ilyenek, hogy nagybet?vel kiírják a nevüket egy internetes lapra. Mondjuk, lehetne az a címe, hogy "Óvakodj a törpétôl"
Egyébként szerintem nem is olyan nagy baj, hogy elolvasta az itt felsoroltakat, mert így legalább megtudta, hogy milyen szemét alak, és hogyan ítélik ezt meg általában az emberek. Valószín? nagyon beletrafáltunk a jellemzésébe és attól lett ilyen ideges? Minden esetre a reakció jellemzô az ilyen "gerinces" emberekre...
Fel a fejjel Névtelen Kép Amiket leírtál, azt nem mindig tudja az ember élô szóban elmondani a társának. Egyáltalán nem baj, hogy elolvasta azokat a dolgokat, amik benned most kavarognak. Remélem elgondolkodik rajta!
Szofi
 


elgondolkodott.
azota zsarol.
egyre szebb, mi?

lassan en is ott tartok, hogy elveszitem minden gerincessegem, es a meg meglevo egyenessegem, es nevesitem a dolgokat.
heh, na jo, nem. nem leszek olyan meztelencsiga (van ennel undoritobb allat?) mint "OK"
Névtelen
 


MIVEL zsarol???????
Etus
Etus
 


a valassal, az anyagi segitseg mertekevel, es persze azzal, hogy a kozos megegyezes eseten nekem milyen QRVA jo lesz, de ha nem....
Névtelen
 


Kedves Névtelen!Kép
Már napok óta rajtad és a babádon gondolkodom, néhányszor már elkezdtem fogalmazni egy levelet Neked, de sosem sikerült leírni a gondolataimat úgy, ahogy szerettem volna. Én is azok közé az ismeretlen ismerõsök közé tartozom, akik néma olvasóként követték sorsotokat, és mindig nagyon drukkoltak, hogy az élet végre valamilyen módon kárpótoljon titeket azért a pótolhatatlan veszteségért, ami benneteket ért. Soha nem gondoltam volna, hogy a boldog babavárás idejét ilyen események dúlhatják fel...
Szeretnék valami biztatót írni, hogy ne add fel, és hogy most is rengetegen melletted állnak, még ha nem is találkoztatok "élõben"... Egyenességed, nagylelkûséged, kitartásod, emberi méltóságod ebben a szituációban is megmutatkozott. Le kell, hogy peregjenek rólad ezek a kicsinyes játékok, amit a másik oldal, és "udvartartása" ûz. Mert ahogy már mások is írták, a végén õ fog veszíteni. Téged, és az édes csöppséget, azaz talán mindent.
Szeretettel:

Lilia
lilia
 


Leendõ exférj!

Nem baj, ha olvastad ezt a topicot, legalább kicsit felébredtél. Mert a feleséged egy végtelenségig kihasznált és megalázott nõ. Ha õ eddig errõl nem szólt volna neked és te meg szívesen szõnyeg alá söpörted ezt,... akkor most legalább kijött.
Õ semmi rosszat nem tett neked vagy ellened, csak tûrt. Ezért is mersz vele kiabálni és mered zsarolni, fenyegetni..
Hagyd õt békén, minden szempontból és a jelen, már elrontott helyzetben szedd össze a maradék tisztességedet, gondoskodj a gyermekedrõl.

Na, most van min gondolkozz, sok sikert hoozá.
mmm
mmm
 


Miért olyan fontos neki ilyen hirtelen a válási papír? Ne tán-tán egyszál magában mégsem kell az imádott hölgynek, csak a "vagyonnal"? Költözzön el, éljen vele, de szerintem ragaszkodj ahhoz, hogy téged jelen állapotodban nem tehet ki ilyen herce-hurcának. Egyébként létezik egy Mediációs központ, ahol az ilyen, hasonló helyzetbe jutott pároknak próbálnak segíteni, legalább abban, hogy ne menjen rá az idegrendszered és az egészséged egy válásra. Nem rég óta m?ködik, de elég jókat lehet róluk hallani. Szerintem próbáljátok meg!
Szofi
 


Egyaltalan milyen no az ilyen, aki osszejon egy ferfival, akinek a felesege gyermeket var? Hol ismerkedtek meg?
Szegyellhetik magukat mind a ketten...
anonym
 


Vagy talán attól "fél", hogyha meglátja a gyerekét, akkor már nem lesz ereje elmenni? Sajnos láttam már csúnya válást és így innen nézve ez sem lesz szép, ha már zsarolások vannak egy TERHES, kiszolgáltatott nõvel szemben! Hova teszi ilyenkor az ember az eszét? Akit szeretett, egy ágyba bújt Vele...!!! Nem lehet olyan "gyors" az a szerelem, ami ne tudna legalább fél évet várni. Vagy akkor már ott is bajok vannak. Talán a nõ nem biztos benne, hogy meg tudja addig tartani... Külön költözéssel, de papíron még együtt; talán ebben a helyzetben ez a rosszak közül a legkevésbé rossz Neked és a gyermeknek.

Mano
Mano
 


Mondjuk az biztos, hogy még a tárgyalást se tüznék ki,addig míg a baba megszületik...nyári szünet, és túlterheltség miatt...
Kedves "papának" javaslom az "elvált apukák topikot"...ott EMBEREK vannak, igazi férfiak, akik a gyerekükért bármit megtennének...
A magyar bírósági gyakorlatban nem könnyû valakit- fõleg gyerekkel- csak úgy kisemmizni...
Kívánok Neked, kedves névtelen sok kitartást és, ha kell vedd fel a kesztyût...keress egy igazán jó válóperes ügyvédet és küldd padlóra anyagilag...lelkileg ennél lejebb ugysem süllyedhet!
Ha akarja indítsátok el a válópert-sõt Te indítsd el-ugysem lesz addig tárgyalás míg terhes vagy...
Hajrá!!!
névtelen
 


Sziasztok

Én eddig csak olvasgattam, de most hozzászólnék, mert azért nekem van, ami nagyon furcsa.

Nem értem, hogy hogyan ítélkezhettek itt látatlanban. Nem ismeritek azt az embert, akit itt lehülyéztek, leszemeteztek, és "gerincesnek" tituláltok. Akkor honnan tudjátok mindezt?

És én olyat sem olvastam, hogy nem tenne meg semmit a gyerekéért.

Nem ismerem bõvebben a történetet, de itt az egyik oldal leír valamit a házasságáról, az életérõl és Ti ezt a verziót így pontosan elhiszitek, holott csak van egy másik oldal is, aki ezt nyilván másképp látja. Csak õ nem a neten éli a házaséletét, mert akkor már biztos reagált volna nekünk. Nekem személy szerint elképzelhetetlen, hogy mindent leírjak, ami történik velem.

Szóval én azért nem ítélkeznék ennyire, és nem írnék le ilyen durva sértéseket ismeretlenben senkirõl...

Én ezzel részemrõl befejeztem, csak ezen elgondolkodtam kicsit, annyira szidtátok...

Flóra
Flóra
 


Eléggé a neten éli a magánéletét, megnyugodhatsz.
Csak nem a kis verebek egyike szólalt most meg?
anonym
 


Nevtelen

Ez a kifakadas a ferjed reszerol egy pozitiv dolog Kép
Azt jelenti hogy nem vagy olyan kozombos szamara mintahogy mutatja.
Ha en szamomra valaki megszunik erzelmileg, nincs az a dolog ami felboszantana es uvoltozesre kesztetne.
A duhodt is az erzelmek okozzak foleg ha nem is volt hozza joga. Elvegre te vagy a sertet O a fekete barany....
Szerintem megijedt valamitol, lehet hogy elbizonytalanodott a dontesbe.
Ez is erdekes dolog....miert tagadja le a hat evet teljesen. Lehet hogy nem volt szerelmes beled de szeretni biztos szeretet, hisz ennyi ev utan termeszetes hogy kialakulnak az erzelmi kotelekek amit nehez elengedni egy felobbanó szerelemert.
A tagadas mogott valoszinu oriasi erzelmi kaosz, zavartsag, es felelem all reszerol.
Az is elkepzelheto hogy azt se tudja mit akar igazabol.
Mert ha en biztos vagyok az erzelmeimbe: fogom magam es elmegyek anelkul hogy a masikat megalaznam.
Nem tagadnam a multat, hanem bevallanam az igazat valahogy igy: Szeretelek teged, de valaki olyasvalakit talaltam akit meg intenzivebben szeretek, es nem tudom elengedni erted es a gyermek kedveert sem. Ezert fogom a kabatom es elmegyek.
Nem kiabalnek a masikkal foleg ha terhes, nem varnam el hogy fozzon mosson ram a "nyomorult", szaktanacsadast se kernek tole hanem egyszeruen tavoznak hogy a masiknak minnel kevesbe fajjon. Hisz en biztos vagyok a dolgomba akkor miert terheljem a masikat a kenyelmemmel tovabb, meg talan ferre erti.
A valasztas nehez es fajdalommal jar, es lehet hogy ezert jatszadozik veled hogy huzza az idot, raadasul ket kulombozo erzest kell osszemernie ami megjobban bonyolitja a helyzetet. Konnyen elofordulhat hogy vegezetul a nagyobb erzes, a szerelem kerul a szemeteskosarba mivel a masik fontosabbnak bizonyult. De sajnos az is lehet hogy forditva Kép
Melinda
 


egyetértek az elõttem szólóval....
amíg nem hallgattátok meg másik felet, ne ítélkezzetek.
szerintem a másik fél nem fog megszólalni...
én
 


sorry, közben ketten írtak. flórával értek egyet
én
 


Te már csak tudod. Csak nem te vagy az új barátnõ?
anonym
 


Nyugalom, Nem kell hogy elszabaduljanak az indulatok.
Van aki ismer, es van aki a tortenetet is ismeri.
Sot, olyan is akad, aki a masik felet is ismeri, hiszen beszelt is vele.

Azt meg miert is varnank, hogy akar a masik fel, vagy a harmadik felvallalna magat? En sem irtam le a neveket.
Ok megbeszelik ezt az egeszet egymas kozt. Nekem van szuksegem arra, hogy kipanaszkodjam magam, s amint latszik ez a topic ERROL szol. Hogy nev neluk, senkinek es megis mindenkinek elpanaszkodhatom, ami faj.

Aki ismer, tudja, hogy nem hazudok.
Nekem ennyi eleg.

Flora, aki engem a ferjem szavai alapjan titulalt elmebetegnek, az sem kerdezett meg engem. Aki nem hitt nekem, hogy "megcsalnak" hanem inkabb azt mondta hogy orult vagyok, az sem hitt nekem.
Es megmindig a masik oldalon all, allnak, holott kerek perec kiderult a kapcsolat, a fizikai vonzalom, sot, nemcsak vonzalom, de "csatlakozas" is.

O is a Neten eli az eletet.
Névtelen
 


A net pont arra jó, hogy arctalanul kimondhasd azt, ami a szíved nyomja.Feltételezve, hogy a fentiek valósak, osztom az apát elmarasztaló véleményt, összes jelzõkkel együtt. Ha szappanoperában, vagy könyvben lenne elõttünk egy ilyen eset, szerintem ezek a nagyon óvatosan fogalmazó levelezõk sem biztos, hogy úgyanúgy reagánának.Ja, kérem ez a valóság. Sajnos. Amennyiben a fenti történet nem igaz, akkor mi azt sosem tudhatjuk meg. De ilyen perverziót SEM feltételezhetünk senkirõl, heteken keresztül.
Sajna a közelemben láttam ennél rondábbat is, szinte hihetelen volt, hogy kifordulnak az emberek magukból, és egy pillanat alatt nem ér semmit aszámukra, az addig szeretett társ, gyerekek.
Zsarolás: Próbálkozni lehet, de akkor se vedd fel a kesztyût. Anyagi dolgokban nem tudom hogy állsz, de inkáb kérj a családból segítséget, minsem rászorulj a leendõ ex-re.
Ha nehéz is, inkább kerülj minden kontaktust vele, és próbálj a babával lenni, neki csak te vagy, és leszel, fontos, hogy most õ legyen figyelmed középpontjában. Semmitõl sem dühösebb egy szeretõ, minha azzal megy oda a férj, hogy otthon semmi cirkusz nem volt, nem is beszéltek, és te látszólag levegõnek nézed.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Flora es "En"
Valoban ket oldal van, de ugylatszik Ti meg nem voltatok sem megalazva, sem megkinozva ugy ahogy Nevtelen.
En nem minositem azt a jo embert akit nem is ismerek, viszont ismeretlenul is batran mondom azt hogy nem szep egy terhes novel igy banni, es ilyen hallatlan nagy onzessel kezelni az egesz ugyet, es kihasznalni.
Egy kapcsolatbol kilehet lepni intelligensen ugy hogy a masikat kozbe nem tiporjuk agyon mert mindenekfelett: EN! EN! EN!.......
De ha mar a kilepesnel vagyok, en amondo vagyok hogy az a gyermek nem fogant veletlenul! Ket ember kellett hozza!
Azaz ket embernek kell vallalni a feleloseget a kialakult helyzetert, es ebbe minimum annyi beletartozik hogy nemhagyom ott terhesen a felesegemet es nem teszem ki a legnagyobb lelki stresznek.
Nem ertelek benneteket most azt varjatok mondjam azt hogy milyen szep dolog egy partnert hat even at hitegetni, magot ultetni bele majd hoppon hagyni.
Vallalni kell tetteinkert a feleloseget, es ebbe az is beletartozik hogy szenvedunk. Azaz hogy ha valakit bebolonditottunk, nem hagyjuk utana sorsara, mert csak azert kellett mert akkoriban nem volt jobb nala.
Ha valakit elutsz vezetes kozbe nem az az elfogadott hogy tova szaguldasz........hanem vallalod a buntetest.
Melinda
 


"Kedves" Ferjecske!
Ha ahhoz van arcod,hogy miutan ezeket a sorokat elolvasod,megzsarold a terhes felesegedet,akkor
ahhoz is legyen,hogy elmond nekunk,hogy megis hogy
gondolod ezt az egeszet.Vagy talan azt szeretned,hogy
a gyermeked gyenge idegzettel szulessen,mert kikeszited az anyjat???!!!
A gyerekednek bele kell am majd nezni a szemebe,vagy talan ezt is elakarod majd sumakolni?
Azt hiszem amikor a jellemet es a tisztesseget osztottak,te nem igazan alltal sorba erte,de a "draga" nocsked sem.
Es mit gondolsz,az a nocske,akinek mar van gyereke,es tudja milyen gyermeket varni,terhesnek lenni,az milyen no,hogy nem vagy TABU neki.En a helyedben ezen nagyon elgondolkodnek.
Zsarolni egyebbkent a legkonnyebb,foleg egy gyengebbet.Ez tipikus ferfi huzas.

Szoval?
Mindegy kicsoda
 


Fõként Flórának! Ez a topic arról szól, hogy valaki az Õ szempontjából mesél el egy történetet mert, ...nem mondhatom el senkinek... Ha olvastad a topic többi részét, akkor láthatod, hogy egyáltalán nem arról van szó, hogy mindenáron a "szegény-szerencsétlen segítséget kérõt" sajnáljuk kórusban, hanem megpróbálunk PRAKTIKUS tanácsokat adni annak, aki segítséget kér, hogy a SAJÁT LELKIVÁLSÁGÁT hogyan vészelje át és mit tegyen a helyzet stabilizálása érdekében.
Szerintem már az egy óriási segítség, hogy meg tudja fogalmazni a gondolatait és ezzel talán õ is rájön egy csomó válaszra. Én nem ismerem a sorok mögött az embereket, de szerintem jó hogy névtelenül is lehet tanácsot kérni és adni.
Tehát azt hiszem, fõként M esetében igenis a segítségkérõt is megreguláztuk, mindaddig még nem derült ki, hogy fizikailag bántalmazza a férje. Szóval vannak olyan szituk, amirõl nem érdemes többet tudni. Ilyen ha vernek, és ilyen ha terhesen elhagyják az embert.
Tényleg mi van veled M?
Üdv: Szofi Kép
Szofi
 


Azt hiszem Névtelen nem fog megjelenni itt többé. Nagyon sajnálom, hogy ilyen spicliskedéssé, kémkedéssé fajult a dolog. Kép

Mano
Mano
 


Sziasztok ujra!
Mano draga, de igenis itt vagyok, hiszen ezert van ez a "forum".
Hogy a zsarolas nem jott be, ezt is meg kell emlitenem. Ketsegtelenul volt egy ilyen probalkozas, de pech, okos voltam, es nem jott be. Kép (igaz? kerdes fiktiv, az erintett olvassa, es vigyorog)

Olvastam a korabbi hozzaszolasokat is, es szamomra is kiderult, hogy nem a mindenaron a panaszkodo melle allas a jellemzo itt. Mint ahogy M-eseteben is tortent. Az egyutterzes egy dolog, a segitseg egy masik.
Ha ennek van fizikai formaja, mert valaki / valakik raismertek a panaszkodora, az jo. De ha csak annyit hall az ameber, hogy "tarts ki, fel a fejjel" mar az is hasznal.

Hogy a masik fel nem itt mondja el a maga verziojat? Meg csodalkozunk? Neki nincs lelki fajdalma.
O jol erzi magat, persze a kenyszeru hercehurca miatt feszulten, de alapvetoen, mint aki "bortonbol" szabadul. Hogy elmehet, hogy szerelmes, hogy szabad lesz.
Nem veszem el tole ezt az erzest. Egyreszt nem tudnam, masreszt nem akarom. Mar nem.

Nekem csodapockom lesz. A mai nap kicsi huzosabb, mert mindenutt undorito rozsaszin szivecskek vannak. Sosem szerettem ezt az unnepet, es ebbeli velemenyem a leendo-ex is osztotta.
Feltetelezem, es ennyi rosszindulat nekem is engedtessek meg, ebben a helyzetben, hogy ma viragozas es ajandekozas lesz a masik oldalon.
EN MEG A GYEREK ANYJA VAGYOK!

szoval igenis ittvagyok. Es igenis szuksegem van arra hogy ha hulye vagyok, vagy lekonyulok, belem rugjatok, ha meg jol vagyok akkor megdicserjetek hogy okos kislany csak igy tovabb.
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Okos kislány vagy Kép, és le a papírszivecskékkel!
Szeretettel:
Lilia.
lilia
 


Támogatom Kép Kép
L.
lilia
 


Nevtelen

Ne hidd hogy csak egyet lehet szeretni.
A szerelembe az a szep hogy az adott illetovel ugy erezzuk O az egyeduli aki irant faj a szivunk, akit eltudunk fogadni. Mondjuk: Soha mas nem johet szoba...
Mikor vegeter osszetorunk, mert utana azt hisszuk nem jonn mas, soha nincs ki a vesztesegunket potolni tudja.
Nos...ez nem igazan igy van. Sokszor evek kellenek, de megujjulunk es ujra tudunk szeretni, es ujra ugy erezzuk hogy O az egyetlen az igazi.
Azaz erdemes tovabb folytatni, es nem feladni. Raadasul nem csak O lett szabad hanem TE is.....
Melinda
 


Melinda,
valoszinuleg igazad van, csak ezt pillanatnyilag en nem latom, hogy is lathatnam?
Nekem most faj az uresseg, az elhagyatottsag.

En meg gonoszokat latok, ellendrukkereket. Es fel nem foghatok dolgokat. Ezert faj az egesz.

Hogy en is szabad lettem? Na jo, de minek? Es miert? es nekem nem kellett ez a szabadsag. Kellett a francnak, hogy ilyen mocskosul becsapottnak, megalazottnak erezze magat.

remelem, ilyenkor a leendo-ex is elgondolkodik, hogy mit okozott.
Névtelen
 


Tudom, hogy nem vigasz, de tudom, hogy igaz: a csábító pipi (oké, oké, tudom, hogy kettõn áll a vásár) soha az életben nem lesz 100 %-ig boldog vagy kiegyensúlyozott. Nyomasztani fogja ez egy életen át, hidd el. Viszont Te még lehetsz! Kép

Maminti
maminti (maminti)
 


Kedves Névtelen!
Mit szólnak a férjed szülei???Barátaitok???Stb...
Senki nincs, aki felrázza...ott fog bájologni egy vad idegen pacák gyerekeivel,akik lehet, hogy nem is örülnek neki-nem tudom mennyi idõsek stb.-de ha nagyobbak ugyis csak a "mostohát" fogják látni benne,aki elvette az apjukat...mindeközben a saját gyerekét majd le se....Örülj, hogy megszabadulsz tõle, de szvsz kevesebbet görcsölj ezen-tudom, hogy nehéz-de a pici miatt, megéri.
Miért nem költözik el a fenébe????Albérletbe, szállodába vagy ahova akar...nem tudod kitenni????
Ennyi gerince még egy csörgõ kígyónak is van...

És nyugi, én is egyedül töltöm a Valentin napot...pontosabban a kicsimmel...:-)))
Puszi:
Z
Z
 


Kedves Névtelen!

Tudom, hogy nagyon nehéz most neked. Minden erõdre szükséged van neked is és a babának is. Magam is végigcsináltam hasonlót. Ismerõs érzések a düh és a kétségbeesés, de így utólag, már tapasztaltabban én csak egyet mondanék. Minden energiádat magadra és a babára kell koncentrálni. Nem az exre, és nem másokra. Mert mindaz, ami odamegy, elvesz onnan, ahol fontosabb lenne. Tudom persze, hogy könnyû azt mondani, ne foglalkozz azzal, hogy lesz-e virág vagy sem Valentin napon, hogy ne foglalkozz mit csinál, és hogyan fog élni ezután. De ez az egyedüli olyan út, ami igazán segít.
Próbáld meg minél nyugodtabban és higgadtabban végigcsinálni, amennyi idõ a különköltözésetekig van. Utána pedig a feldolgozásnak és a felejtésnek jön el az ideje.

Mindezekhez kívánok neked sok nyugalmat és egyre több boldogságot.

Kinga
SchKinga
 


Nevtelen

A leendo ex-ed nem gondolkodik, es nem is fog mar soha.
Elmegy mivel ha melletted marad elveszti azt a masik not, es ugyerzi orokre boldogtalan lesz.
Beszelgettem mar ilyen ferfival. O ugy fejezte ki magat: Tudja hogy szemet lesz a felesegevel meg a gyerekevel de ot ez most nem erdekli mivel szamara a szerelem fontosabb, es hogy azt kell tenni amit a szivunk parancsol diktal.
Nos en ezzel mint mar feljebb irtam, nem ertek egyet es nem is fogok soha.
Ezt a tenyt fajdalmas megemeszteni, de ha atmesz a sotet alaguton minden jobb es egyszerubb lesz. A negativ dolgokat akar pozitivan is tudod hasznositani. PLd-ul Jo hogy megszabadultam tole.....Kiraz a hideg ha arra gondolok ilyen alakkal eltem egyutt hosszu eveken at....ha nem szeretet engem nem is kar erte, elvegre en nem vagyok akarki...., meg jo hogy most hagyott magamra nem pedig akkor amikor mar keso lenne mast keresni. Vagy arra gondolni hogy egy ev mulva mar jobb lesz minden.
Mas ferfiakra gondolni akik kevesbe onzobbek, akik esetleg jobban neznek ki mint a leendo ex, vagy intelligensebbek, erzelmileg gazdagabbak.
A duh levezetesere is vannak tippeim: ilyen a siras onsajnalat, fogsz egy papirt rarajzolsz egy figurat. A figurat kepzeletbe azonositod a megfelelo szemellyel beraksz egy odaillo szamot (esetleg lehet egy annak idejen kozosen hallgatot kedvenc nota) majd a papirt a kello pillanatban a benned felgyulemlet duh erejevel osszefirkalod, vagy osszeteped osszegyurod.
Higgyel benne hogy egyszer mindenki megbunhodik a tetteert es ez alol O sem lesz kivetel.
De a legeslegjobb az ha eltudod fogadni hogy nem O volt szamodra az igazi.
Melinda
 


lelketlenseg, figyelemhiany, a tolerancia absolut hianya...
pillanatnyilag csak ezekkel tudom jellemezni azt amit kapok.

Hogy uzen, hogy majd csak keson jon haza, es csukjam magamra az ajtot, hogy ne ebredjek majd fel.
Felreertes ne essek, maga a teny, hogy szol, es nem kell idegeskedni hogy MIKOR es haza, megtisztelo, ezt el is varom.
De azt hinne az ember, ha mar igy alakult, feken tartja a hangyakat es addig, amig nem talal alberletet, addig nem csinalja ezt, nem megy el fel ejszakara akarhova.
Nem az erdekel kivel es mit csinal.
Az a baj, hogy erzelmileg labilisan (szeretem vagy gyulolom) egy ilyen teny, hogy majd jovok, osszerantotta a pockomat.
Ezeket szeretnem kikerulni. Ezert hiszem en is azt hogy menjen innen, ne is tudjak rola, es a dolgairol, mert akkoris nehez lesz megszokni az egyedulletet (de csak egy hetig!) es nem az lesz, hogy ujra es ujra stressz alatt van a babam!

(remelem ezt legalabb megertik azon verebek is akik sugnak. de ugyanezt szemelyesen is meg fogom kerni, ha egyszer hazakerul es ebren is leszunk egyutt.)
Névtelen
 


Nevtelen

Lehet hogy most durvat irok: de szerintem O nem szereti azt a babat azt a masik Not szereti helyette.
Neki nem erdeke az hogy az terhesseged megmaradjon. Sem erzelmileg hisz akkor egesz eletebe uldozne a lelkiismeret, sem pedig anyagilag.
O azzal a Novel akar egyutt elni mindenfele egyeb korabbi kototseg nelkul.
Miert tegyen akkor a baba erdekebe erofesziteseket?!
Talan meg remenykedik is hogy elvetelsz.........
es a leirtak alapjan arra kovetkeztetek, hogyha ez megtortenik meg rad is keni miszerint nem vigyaztal magadra.
Szerintem ne vard Ot HAZA! inkabb probald megoldani hogy minnel kevesebbet talalkoz vele.
Nincs valaki a hatterbe aki tudna neked segiteni?
Melinda
 


Remélem veszel magadnak egy nagy csokor tavaszi virágot (én vennék neked, ha ismernélek). Az ember magát is megajándékozhatja...

Az jutott eszembe, hogy ilyenkor vannak akik arra gondolnak, hogy rosszabb is lehetne és még szerencse, hogy így alakult.

...Volt egy házaspár, akik nagyon szerették egymást, héthónapos terhes volt a lány, amikor a fiú egy balesetben meghalt. Szerintem ez borzasztó dolog és nem is tudom, hogyan lehet feldolgozni az ilyesmit. Tehát szerintem ha innen nézzük "szerencsés" vagy mert nem úgy kell elveszítened valakit, hogy õrülten szereted...
Megadatik a lehetõség, hogy érzelmileg rendezd ezt magadban..
Lehet, hogy kicsit nyakatekert voltam, de egy új oldarlól szerettem volna megvilágítani a kérdést!

Vegyél egy nagy csokor virágot! Üdv: Szofi Kép
Szofi
 


Szia, Névtelen!

Mi van a Te szüleiddel és barátaiddal? Vannak, akik fizikailag is tartják benned a lelket és segítenek?
Mit tanácsolnak?
Vess véget ennek az áldatlan állapotnak és etdd ki a szûrét. Az, hogy még nincs hova mennie, ez innentõl NEM A TE DOLGOD !! Már utólag tisztán látom, hogyan tartott engem hasonló helyzetben sakkban az exem: rámrakta a problémáit és én sajnáltam õt, segíteni próbáltam. Azt hittem, ha neki segítek, akkor az én helyzetem is gyorsabban megoldódik. Nem így lett. Rosszul gondoltam. Akkor oldódott meg, amikor talpra tudtam állni és kezembe vettem az irányítást.
Olvasd el még egyszer Melinda tegnap délutáni levelét!
Vigyázz magadra!
Maminti
maminti (maminti)
 


Sziasztok!
Megint itt vagyok, kicsit sem jobban mint voltam. Esszel fel nem foghatom, ami tortenik...
3 honap alatt mintha egy agymosason esett volna at az az ember, akit szerettem. A szerelem ilyet muvelne?

A napokat figyelni eleg nehez. csak a kovetkezot tulelni ez a cel. Nem a jovore, nem a 2 ev mulva, hanem a holnap, a hetvege...

elkepeszto, hogy olyasmiken is el kell gondolkodnom, na nem a kajan, hanem, hogy vehetek-e viragot, vagy a jovore nezve jobb helye lesz annak a kis penznek is?
JO, ez olyasmi, amit millioan meg tudnak oldani, csak aki nem ehhez volt szokva, annak nehez az atallas, a hideg, szamito fejjel valo gondolkodas.
Es ne higyjetek, hogy egy gondtalan, koltekezo csitri lettem volna eddig. Csak nem kellett figyelnem. most meg azokon a hatarokon belul is figyelnem kell, amire korabban nem.

ezek a nehez dolgok az erzelmi reszen tul.
Névtelen
 


Szerintem ne félj! Nem azt mondom, hogy költekezz észnélkül, de azért a virág csak belefér!
Nem hiszem, hogy jót tesz lelkileg, ha a jövôre (babádra) gondolva mindent megvonsz magadtól.

Hogy is van ez a leendô nagyszülôkkel?
Szofi
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: