Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Ildikók!

Névnapotok alkalmából nagyon sok boldogságot kívánunk!!!

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Ma börzéztünk Kelivel. :-) Hülyére nem kerestük magunkat, de legalább jó sokat röhögtünk és baromira elfáradtunk.. :-)

Rkata:
Cseni tündéri a rózsaszín cuccban! :-) Hihetetlen mekkora csaj már! Elárulod nekünk, hogy most mekkora a lába? :-) Biztos lesz, aki elájul a hír hallatán... :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Marcianyu: 29-es... :oops: :lol: :lol:
rkata
 
 

 
 

A szoknyát meg tegnap örökölte meg a barátnőm 5 éves kislányától, aki még egy hónappal ezelőtt hordta. :)
rkata
 
 


Koko: Ne legyél Te még biztos abban, hogy sosem tudod meg, milyen egy fiúgyerek! ;) Tudod, mi úgy lettünk nagycsaládosak, hogy egyik manónknak született örökbefogadható vér szerinti tesókája! Miért ne történhetne meg ez Veletek is? :roll:

Kanga_mama: Jobbulást! Cseni-eperfagyi tuti gyógyhatású! :)

Idusamoja: Puszilunk Benneteket!!

Rkata: Gyönyörű lányod van, álomszép ebben a cuccban! Kinek a kedvence a rózsaszín: övé vagy a tiéd? :)

Köszönöm szépen mindenkinek a köszöntést, egyúttal pedig Siminéninek és Hildusnak én is boldog névnapot kívánok!
ildi_ko
 
 


Veronika tegnap óta tud pápá-t inteni, annyira édes! :)
ildi_ko
 
 


Kedves Ildikók!
Boldog névnapot!!! :P
Kép

Kép
vivi1
 
 


Ildikók, Istenke éltessen benneteket!!

Kép
Kép
koko
 
 


Kép

Isten életesse az Ildikókat! :lol: :P

KépKép
ancsúr
 
 


Boldog Névnapot Ildikók!!!!! :lol: :lol: :lol:
steiff
 
 


Rkata, csodaszép az eperfagyi Csenge :D !

Az Ildikóknak sok boldogságot kívánok!

Kép

Kép
Kép
emike
 
 


Ez a kis eperfagyi nekem is nagyon tetszik. És megint mekkorát nőtt!

Ildi!
Veronika miket művel már, most születtek ezek a törpikék és már lassan mindegyik szalad! Öregednek a gyerekek.

Nálunk kezdenek rendeződni a dolgok, a lányomnak jön vissza az önbizalma. Ennek örömére tegnap minden órán ötöst kapott.
Ennek a névnapi ajándéknak örültem a legjobban.

Kedves Ildikók,, nagyon boldog névnapot kívánok nektek is!
Köszönöm mindenkinek a névnapi köszöntéseket.
simineni
 
 


Kata, Balázsnak 32-es a lába! :shock: :lol:
Zsófi viszont nagy baba.
Most iszonyú nagyot nőtt, csak lesek.
Lehet, ráver a báttyjára cipő ügyben! :wink:

Tegnap én is mentem a börzére, de persze, hogy 15 h-re értem oda, amikor 16 h-ig tartott. :lol: :lol: Így jobb híján :lol: :lol: :lol: dumáltam a csajokkal....majd a börzére szánt pénzből Balázsnak bevásároltam a H&M-ben. Viszont láttam Gergőt, megcsodáltam azt a gyönyörű nagy szemét élőben. :!:

Regi! Szia.....

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Rkata:
Urisssten!! :lol: :lol: Marcinak 25-ös...

Gabszi:
És nem utolsó sorban segítettél cipekedni! :-) Milyen cuccok voltak most a H&M-ben? Marcinak szeretnék egy jó kis szabadidőrucit.

Ildi_kó:
Veronika nagyon ügyes és milyen nagy lány már Ő is!!! Hiszen még csak most született...

Nem tudom írtam-e már, de Lili új tudománya, hogy (majdnem)mászik. :-) Inkább kúszik, de valami hihetetlen kommandós mozgással már mindenhova eljut, ahova szeretne. :-) 1helyben már négykézlábra áll és hintázik, de a közlekedéshez még kúszásba ereszkedik. Nagyon édes! :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Zárójelben jegyzem meg, hogy Reginának 24-es cipőt vettem a múlt héten!
Hiába! Nagy lábon élnek ezek a csajok!!!:)
Nálunk ma lesz expo, kár, hogy ide nem jön Gergő!!! :wink:
Puszi

Kép
kajla
 
 


Rkata! Nekem fel sem tűnt, hogy Csengének nagy lába lenne. Arányos kislány, és nagyon szép! :P

Marci_anyu! Úgy várom, hogy Szabolcska is több dolgot tegyen. Édes lehet a kommandós lánykád. Szabolcskánál is van pár új dolga. Pl. hangosan nevet, kiabálja, hogy ááááá, és ha valaki felveszi, forgatja a fejét, hogy hol az anyu vagy az apu, ha megtalált minket azonnal kiabál, hogy sürgősen adjatok anyának vagy apának. :lol: :lol: :lol:

Kanga_mama! Jobban vagy?
:wink:

Kép
vivi1
 
 


Szia Regi! Kérd meg anyát, hogy rakjon fel képet, olyan régen láttunk már! :D

Kép
vivi1
 
 


Ildi_ko, Vivi1, köszönöm egy picivel jobb, vagyis tűrhetőbb. Gyönyörűen süt a napocska. Nálatok is? :)
kanga_mama
 
 


Kanga_mama! Süt a napocska, de sajnos bolond szél fúj! :?

Kép
vivi1
 
 


Vivi, Itt csak lengedez a szelecske, viszont kimentem az előbb körülnézni és 16 fokot mutat a hőmérő, vajon jó lehet? A kutyák-macskák kiterülve napoznak. :lol:
kanga_mama
 
 


Sziasztok!

Minden Ildikónak így utólag nagyon boldog névnapot kívánok!

Más! Megjegyzem, hogy Nikikének 25-ös a lába :D

Voltunk Ádikának is szandit venni. Meglátja a lábát az eladó megszólal" húh hát lesz gondjuk a cipővásárlásnál". Nikikének is magas a rüsztje de Ádinak extrán :D


Isteni hétvégénk volt :D Kipihentem magam :D
DE olyan lüke vagyok. :shock: A fürdőben megláttam 3-4 éves gyerekeket szaladozni és elpityeredtem. Alig tudtam feloldódni annyira hiányoztak a csemetéim :oops:

Kép

Kép
töltike
 
 


Vivi: :) Nem feltűnő, mert hozzá nem is alacsony, 104 centis a csajszi.

Marci_anyu: szívesen odaadnám a kinőtt cipőinket, de nem hiszem, hogy Marci boldogan masírozna a rózsaszín szandikban. :lol:

Ma óóóriási társaság volt nálunk (hobbytársak családostul), 14 felnőtt és 19 gyerek, én totál ki vagyok purcanva, a gyerkőcök már egy órája ágyban. :) De nagyon élveztük, gyönyörű idő volt, no és Vincust sem lehet elég korán társasági élethez szoktatni. :)
Amúgy tök stabilan áll, leül-felül, és egyre gyakrabban igényli, hogy kézen fogva lépkedjen párat, a cipelgetős-hátfájós időszak után kezdődik a derékfájós... :)

Kép
rkata
 
 


Sziasztok!

Kedves forumozók. 2007. május 5-én az Örökbefogadók klubja találkozót szervez Zalaapátiban. A találkozón örökbefogadó szülők és leendő örökbefogadó szülők, valamint meghívott tegyesz szakember és várhatóan egy gyermekpszichológus is részt vesz. Ha érdekel benneteket szívesen várunk a találkozón. Előtte kérlek benneteket emailon vagy telefonon jelentkezzetek be. További info és elérhetőségek a http://adoptklub.extra.hu oldalon.
Üdvözlettel!
Vass Zoltán

V. Zoli
tirox
 
 


Rkata! Csengéből jó kosaras lesz! :D

Kép
vivi1
 
 


Vivi:
Ne aggódj, hamarosan Szabi is fog mászni, rohangálni!! Jusson eszedbe ez a vágyakozás, mikor azt kívánod, ülne le egy percre! :oops: :lol:

Rkata:
Marci kezd válogatós lenni, úgyhogy szerintem sem menne a Barbis cipő... :lol:

Gyermeknevelési dilemmáim vannak... Megvadulok, mert Marcinál úgy tűnik megkezdődött a dackorszak. :-(
Ki, mit tenne az alábbi szituban?
El kell mennünk orvoshoz. Olyan program tehát, amit időre kell megoldani és nem lemondható. A készülődés úgy indul, hogy megbeszélem Marcival, hogy hova megyünk, kihez, mit csinálunk, stb. Veszi az adást, úgy tűnik, hogy minden rendben van. Kezdődik az öltöztetés. Marci kéri, hogy először Lilit, oké, felöltöztetem Lilit, felöltözöm én is, mindent összekészítek, Marci az utolsó pillnanatig játszhat. Akkor hívom Marcit, hogy öltözzünk. Elszalad :-( Hívom újra(többször is), még én vagyok a türelem szobra. Nem jön. :-( Lili elkezd nyekeregni, nekem a hátamon folyik a víz. Marci még mindig elszalad, kitalál valamit nagggyyon fontosat, stb. Lili üvölt az ajtóban, gondolom melege van. Már nem vagyok a türelem szobra... :-( Elkapom, felöltöztetem, hiszti, tiltakozás, stb. Nem részletezem. Minden elindulás egy horror, most mondtam a páromnak, hogy nem megyünk ma le mégegyszer, csak ha hazajön és besegít. Azt is próbáltam, hogy Marcit öltöztetem először, de levetkőzik, mire mi elkészülünk.. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Kérem a tapasztaltabb, ügyesebb, okosabb, stb. topictársakat, hogy írják meg, mi a MEGOLDÁS??!!
És ez csak az elindulás, de az én okos,ügyes, gyönyörű nagyfiam ugyanolyan rigolyás lett, mint a dédi... Ki megy előre az ajtóban, ki nyomja meg a liftgombot, ki nézi meg a postaládát és sorolhatnám, ez mostanában mind probléma és konfliktushelyzet.

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Marci-anyu!
Jól fejlődő fiad van, ilyennek kell lenni, egy ilyen idős gyereknek!!!
Ez az igazi dac korszak! Két fontos dolog van, a türelem, és a következetesség. (próbálgatja, hogy meddig mehet el)
nikinozso
 
 


Ha belefeszülök is, elküldöm a válaszomat (állandóan ledob a babanet :cry: ). :o

Hát, Marci_anyu, nem könnyű... :roll: , mi annyiból ugye előnyösebb helyzetben vagyunk, hogy először Csengét öltöztetem, és a kertben megvár minket, igaz, hogy folyamatosan kiabál befelé, hogy "anyaaaa, deje mááár". De az öltöztetés nálunk is kész cirkusz. Én kétszer szépen kérek, aztán odaadom neki a ruháit, hogy "akkor öltözz fel kislányom" és kimegyek a szobából - na ekkor persze sírva-üvöltve szalad utánam, "anya, segítsél!". Hogy biztos legyek a dolgomban :P :lol: , ilyenkor még általában kéretem magam ("nem segítek, nem érdekel, nem fogok Neked könyörögni, hogy felöltözzél" - "de, segítsél, anya, szótfogadok" :) ), és utána 99%-ban problémamentes az öltözés.
Nálunk ez "működik", én ugyan belül síkideg vagyok minden indulásnál így is, de legalább nem küzdünk órákig.
Lehet, hogy én amúgy kicsit szigorúbb vagyok (vagy csak következetesebb, nem tudom) az átlagnál, de nem nagyon engedem Csengét, hogy "válogasson". Ha nincs tétje a kisebb dolgoknak, akkor ráhagyom, de az pl. sosem volt divat, hogy most apa öltöztet, most anya adjon vizet, most apával pisilek. Ha kell valami, akkor legyen mindegy, kitől, kivel, ráadásul ha éppen mással (pl. az öccsével :) ) vagyok elfoglalva, akkor ne akarjon engem. Muszáj megtanulnia (és idővel persze majd Vincének is), hogy nem mindig ő áll az első helyen, van, hogy várnia kell. Persze látja azt is, hogy amikor csak lehet, megteszem, amit kér, de vannak helyzetek, amikor nem és akkor ezt következetesen nem.
Szóval nálunk ridegtartás van. :lol: :lol: :lol:
rkata
 
 


Az indulás valahová nálunk is katasztrófa. Meg az érkezést is nagyon utálom, mert sajnos olyan béna vagyok, hogy nem tudom egyszerre a két gyerekről levenni a cipőt stb :roll: . A legszörnyűbb a játszótérről nagyon koszosan fáradtan éhesen hazaérkezés. Azért nálunk már kicsit kezd javulni a helyzet, mert Melindával néha már egész jól szót lehet érteni. Oviba indulásnál néha azzal szoktam fenyegetni, hogy ha ilyen idétlen, akkor ovi helyett a bölcsibe viszem :oops: Ez hatni szokott valamennyire. Meg azzal lehet ösztönözni, hogy ha igyekszik akkor meg tudjuk előzni ezt vagy azt az csoporttársát. mostanában mindenkit le akar győzni. De még így is nagyon stresszes tud lenni az indulás, mert Melinda nagyon erőszakos természetű, és rettentően tud nyavalyogni. Szerencsémre Anikó jámborabb fajta :D . Melinda rendszeresen eljátssza, hogy ha pl. Anikót tisztába teszem neki nagyon sűrgősen kell valami pl. rágógumi. És út tud nyüszíteni érte, mintha az élete múlna rajta :twisted: .
Igazából nem tudom a megoldást. Valahogy próbálom túlélni ezt az időszakaot.

Kép
Kép
emike
 
 


Csendesen vihogtam az előző hozzászólásokon, bocsi :lol:
Ma délelőtt pont erről beszélgettem egy barátnőmmel, s elkeseredve mondtam neki, hogy az én gyönyörű, okos nagylányom (csakúgy mint Marci) úgy fel tud idegesiteni, hogy 200 a vérnyomásom. Gyakorlatilag nincs olyan kérésem, amit teljesitene. (Apa hüjén megkérdezi: miért mit kérsz tőle? hát nem azt, hogy ószlávul mondja el a miatyánkot!) Csak amolyan aprócska, icipici kérésecskék: Dorkám, gyere ide, vegyük fel a cipődet! Mossunk kezet ebéd előtt stb. stb.

Az indulás totál igy zajlik nálunk is, s anya akkor izzad le igazán (csakúgy mint nálatok, Marcianyu és többiek :lol: ) ha időre kell menni. Mert időérzékük nekik tolál nincs (honnan is lenne?) Beszalad a szobába, iszonyú alapossággal birizgálja a kardigánján a gombokat, s nem érti, hogy anyának miért vörös a feje, mire mindenki felöltözve, enni-innivalóval, pelussal feltankolva beül a kocsiba. Jönnek a babák, az aktuális és elengedhetetlen állatkák, mesekönyvek, szóval a fél gyerekszoba.

Akkor viszont kezdtem képzeletben kihúzni magamat, amikor a barátnőm azt mesélte, hogy a kicsi fia a dackorszakot levágom-magamat-a-földre akciókkal és fejhangon történő visitozással szinesiti, mire szégyenkezve rohannak ki a Tesco-bol, mert mindenki őket bámulja,. Na, ez nálunk kimaradt. Eddig.... :lol: :lol:

Kép
Kép
koko
 
 


A mai termésből néhány kép:
Kép nem látom jól anya a TV-t
Jó testvérek módjára Dorka mesél kishugának:
Kép
imádnivaló kiscsajok
Kép

Kép
Kép
koko
 
 


Lányok ez tényleg minden gyereknél, más és más. Nagyon sok türelemmel és rábeszélőképességgel kell rendelkeznetek, hogy a kis manócskáitok azt csinálják amit mondanak nekik.
Pistinél elég volt csúnyán néznem és az égnek emelnem a kezem, hogy kisfiam, ha rögtön nem indulsz, akkor én megyek és itt maradsz a mamával.
Szandit már nem volt ilyen egyszerű rávennem a dolgokra, mivel akkor már külön laktunk, nagyon sokáig feszegettük egymás tűréshatárát.
Ha ő megmakacsolta magát beszélhettem én neki órákat, akkor sem csinálta azt amit szerettem volna.
Mivel én voltam erőfölényben két kérés után egyszerűen felöltöztettem és ölbekaptam és indulás.. Nála nagyon be kellett keményítenem és Kata ;spártai˝ módszereit bevetni, hogy bizony kétszer szólok, harmadikra már nincs könyörgés, csinálni kell.
Ez annyira bejött a nevelésben, hogy ritkán várják meg a mai napig is, hogy harmadjára szóljak. (kivéve Pisti és a szobája rendbetétele iránt tett kérésem, pedig már borult ki a komplett polc a szoba közepére, mert meghúztam a legalsó dolgot ami ott lifegett)
Nagymamám mindíg azt mondta, kislányom türömolajat kell rákenni.
Szeretnék én olyn nyugodt és türelmes lenni, mint ő volt, sajna nekem nem megy.
simineni
 
 


Sziasztok!

Simineni! Szerintem igazad van. Tényleg minden gyereknél más és más.
Mivelhogy minden gyereknek-embernek más a temperamentuma és a mentalitása.
Nálunk pl Nikike a pörgősebb, Ádika a nyugisabb. Nikikének 600 - szor szólhatok már pici kora óta akkor sem fogad szót, míg Ádi már most igen. Itt van pl az evés is. Nikike gyorsan eszik, Ádikát kivárni míg megeszi a kajáját ahhoz türelem kell. Meg-megáll és elgondolkodik közben az élet nagy dolgairól :D :)

koko! Nálunk Nikikénél volt párszor ilyen földre vetem magam és toporzékolok féle műsorszám. Szerencsére nyilvános helyen csak egyszer. Elmentünk sétálni és Ő alig értünk az utca végére kitalálta,hogy menjünk piacra. Mondhattam én amit akartam,hogy nincs piac mert csak vasárnap és csütörtökön. Azonnal Rongyláb Jani szindróma és hatalmas üvöltés. Na erre Ádi is kontrázott a gyerekkocsiban ( mint mindig). Nikit húztam magammal mivel ölben nem maradt. Ádi feszítette ki magát a kocsiból üvöltve. Azt hittem soha nem érünk haza.


Itthon is volt párszor de megfogadtam a tanácsot és egyszerűen nem figyelek oda. Odaültem tv-t nézni, Ő párszor odajött az arcomba nézett, látta nem reagálok és szépen megnyugodott. Hihetetlen de percekkel később hangosan kacagott.

Csodaszépek a csemetéid.Édesek együtt :D

Marci-Anyu! Az öltözködés azóta megy símábban nálunk amióta kitaláltuk,hogy a popsikrémet az Dínó mama csinálja. Azóta Nikike alig várja,hogy bekenjük vele mert a Dínók küldték. Így az öltözködés is símábban megy.

Megjegyzem azt hittem Ádi elindul is sokkal nehezebb lesz minden. Meglepődtem. Sokkal könnyebb! :D

A hisztihez még annyit és befejeztem. Észrevettem Niki nagyon időjárás érzékeny. /De valami exrán/. A legnagyobb hiszti után legkésöbb negyed-fél óra múlva vihar lesz vagy eső. Frontok érkezésekor is hisztisebb azután mintha kicserélték volna.


Na jó befejezem. Nagyon belendültem az írásba az ebédem meg odaég :oops: :shock:

Kép

Kép
töltike
 
 


Sziasztok!

A témában nincs tapasztalatom, Szabolcska még hallgat rám. :lol: :lol: A keresztlányom 2 év 2 hónapos, na ő már tud hisztizni.
Valamelyik nap sétálni voltunk és percenként inni kért, de csak azért, hogy kiöntse. Rászólt az anyukája 20-szor, hogy nem locsolunk, hát ő annál jobban csinálta. És persze a végén még ő volt megsértődve. :lol:

Olyan kis rafkós. :lol: Ha rosszaságon töri a fejét azt onnan lehet tudni, hogy kacarászik magába. :lol: :lol:

Tölti! Olyan jót nevettem a hisztis sétán! :lol: :lol: Most nevetek, de abban a szituban az én vérnyomásom is 200-on lett volna. :lol: Én akkor szoktam idegbajos lenni, ha leviszem Szabolcskát és jön a két kutya is. Már az előszobában kikészülök, mert a két kutya a lábam alatt ugrál, nyávog. A lépcsőházban ugatás mert türelmetlenek. Mire kihozom a tárolóból a babakocsit ők már 4-szer felszaladtak a 4.-dikre. A gyerek sír, a kutyák ugatnak, de végre sikerül elindulnunk. Póráz nélkül sétálunk, természetesen az egyik jobbra a másik balra szalad. Eleresztem a hangom a kutyák végre jönnek mellettem, a baba alszik, jöhet a nyugis séta. :lol: :lol:

Kép
vivi1
 
 


Köszi, hogy ilyen sokan írtatok!!! :-) Az azért egy jó érzés, hogy nem vagyok egyedül és más gyerekeit is megszállja néha a kisördög..! :oops: :lol:
Most azt a taktikát találtam ki - a saját lelki békém érdekében - hogy nem mentünk le sétálni... Szerencsére van egy elég nagy teraszunk, ott motorozott Marci és tologattam Lilit a babakocsival, de nem volt harc a lemenetellel. Levegőn tehát voltunk, de nem kellett nagy faxnit csinálni az elindulásból. Bízom benne, hogy ha folyamatosan jobb lesz az idő az is sokat segít majd.

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


És egy Marcimondta:

Tegnap este (négyesben .-)) lementünk sétálni. Marci sajnos egy nagyot esett és felsértette az orrát és a száját. Mikor hazaértünk persze fel kellett hívni a mamát és elpanaszoni neki, ami történt. Ezt mondta: Mama, kijött a pezííj az ojjomból! :-( (lejott a plazúr az orromról) :lol:

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


siminéni, nálunk a rendrakásnál a következő jött be, (igaz, ő még csak épp hogy 3 múlt): ált. imád szétpakolni, különösen ha fáradt, akkor már minden mindegy, rendetlenkedik. Utolsó akkordként, mielőtt kidőlne, mindent szerteszór a szobában. Mondtam neki, hogy ezek szerint ezekre a játékokra már nincs szüksége, elviszem a szegény gyerekeknek.
Különösen arra vagyok allergiás, ha a játékok a földön hevernek, esetleg rá is lép... Ekkor megszólalok: ezek pedig mennek a kukába. Erre aztán iszonyú üvöltés és rohan, hogy rendet rakjon. persze már jó fáradt, úgyhogy mindig ketten pakolunk a helyére, egyet ő, egyet én. A rendrakás igy működik.
Kata, nálunk a következetességnek ott van vége, amikor apa hazajön... :twisted:
Ildikó, már rég akartam irni a fiúgyerekkel kapcsolatban. Mivel mindkét leányzó enyhén szólva zűrös családi allapotban élt, kicsiny a valószinűsége a vér szerinti tesónak, bár mi állnánk elébe. :lol:

Kép
Kép
koko
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!
Mindenkinek utolag de nagy szeretettel Boldog Névnapot kivanok!!
Koszonom en is a nonapi jo kivansagot.
Teljesult egy nagy almom!Mindig vagy ismeros babakat neztem a jatcotéren vagy a keri lányunkat vittem le most végre mi és a sajat babankal voltunk olyan edes volt csuzda hinta ugy elvezte!Na es en is!!!!Olyan piszkosak lettunk na ná hogy ilyenkor talizunk ossze a vedonenivel!Majd be pis....a derakam miart de ma is megyunk.
Meg nem igazan van gondom az indulas miat de lopom az otleteket mer igazan ferfiak vagyunk az akarat teren!(ezt Apa mondta)
Na felebret hiv a vadon szava.
Puszi mindenkinek es azert mert nem irok sokat vagytok velem gondolatban!

Kép
móncsi+3
 
 


Sziasztok! Érdekes dolgot olvastam az ncl-en. Azt írják a gyermek ált. a 2 éves kori magasságát duplázza meg felnőtt korára.

Nikike most 91 cm magas :D

Kép

Kép
töltike
 
 


No, nem olyan baj ez Tölti, én magam is 178 cm vagyok.... :(
Sajna a szóba jöhető férfiemberek köre erősen leszűkül...bár volt barátom, akit a hónom alá csaptam. :lol:

Én is megnézem Balázs milyen magas lesz, kiváncsi vagyok....

Kép
Kép
ggabszi
 
 


ggabszi! Persze,hogy nem baj. Sőt! Én mindig szerettem volna magasabb lenni :D

Kép

Kép
töltike
 
 


Marcimondta:

Marci ma mamázott. Du. kipihenten mentem érte, viszonylag jól viseltem a hazaúttal járó cirkuszt... A ház előtt kezdődött, ki veheti ki a kocsiból, ki nyomja meg a gombot, ki megy be előre az ajtón, stb. Csak a szokásos... :?
Én, mint a nyugalom szobra, terelgettem előre, és dícsérgettem mindenért, amit véletlenül "jól" csinált.
Anya: Nagyon okos kisfiú vagy, büszke vagyok Rád. (a kezembe adta a kabátját és nem lökte le a földre!!! :-) - az élet apró örömei! :-))
Marci: Nem, rosszkisfiú vagyok és hisztis!! (legalább van önkritikája..)

Tölti:
A gyerekszobában van Marci kiskönyve, reggel az első dolgom lesz, hogy megnézzem!! :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Marci_anyu, Marci egy tündéri kisördög... nem csak "rossz kisfiú és hisztis", de egy haláli édes kiskrapek... ne haragudj, de csak nevetni tudok a sztorikon, amiket elmesélsz. :lol: Eszméletlen szövege van. Valld be őszintén, nem mindig "rossz és hisztis", hm?! Látod, még a kabátját sem dobta a földre. :lol:
kanga_mama
 
 


Kanga_mama:
Háááát, akkor bevallom: Mindamellett, hogy most egy nehéz időszakot élünk, Marci egy tündér! Ő a legaranyosabb, legokosabb, legszebb, legédesebb, legmindenebb!! (Mint ahogy -természetesen - mindenkinek a saját gyermeke!) Azt érzem, földöntúli szeretettel imádom! És ez most olyan lett, mint egy szerelmi vallomás... hát igen, szerelmes vagyok a Kisfiamba!

És ezek után akkora mázlim van, hogy van egy legtündéribb, legszebb, legokosabb, legügyesebb, stb. kicsi lányom is! :-) Aki még nem felesel és hisztizik, viszont tündérien mosolyog a nagy és okos bátyjára és ránk! :-)

Szóval, asszem jól vagyunk! :-)

Ugye nem tüntetni ment mindenki???? Mi távolmaradunk a politikától, de azért elébe megyünk a "harcoknak", anyósoméknál voltunk látogatóban... :lol: :lol: Persze, most egy szavam sem lehet, nem is volt túl puskaporos a levegő.. :lol:

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Ha nem lenne 4 gyerekem, már hetek óta tojást gyűjtöttem volna :):):)
szuperboszi
 
 


Tegnap kiszabadultunk a Dunakanyarba, a telekre.Nagyon szép idő volt! Egész nap a kertben voltunk.

Egy kép Zsófiról...nem csak a sapka miatt! :lol: :lol:
( Bár a sapkamániás távol van...de azért remélem látja!)

Kép

Nálunk a fiúk(apa+fia) elutaztak az Őrségbe fiús bulira, ketten vagyunk Zsófival, így sűrűbben tudok majd bekukkantani.
Vasárnap jönnek...az még olyan messze van. :cry: :cry:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem nagyon volt mostanában időm visszaolvasni, remélem mindenki jól van, és a gyerkőcök minden gond nélkül fejlődnek! :)

Grétánk hihetetlenül gyorsan nő, mindjárt 10 hónapos és még csak most született. Annyira rohan az idő... Ti nem érzitek így? Úgy lelassítanám...

Babócánk nagyon hiperaktív (estére rendesen lefáraszt), nem tartozik a nyugodt babák közé. Mászva úgy süvít el mellettem, mintha puskából lőtték volna ki, persze csak addig, ameddig nem talál alkalmatos helyet a felállásra :) 5-6 lépést már egyedül is megtesz és nagyon szereti hallatni a hangját. Igazi kislány, néha akkorákat sikítozik, hogy majd megsüketülök.

Rakok fel néhány képet is.

Mindenkinek szép napokat :)

Tirza, Kavicska...

Gyorsan visszakukkantottam, veletek mi van? Rég írtatok!

Puszi mindenkinek! (Móncsi+3, neked különösen, mi újság veletek :) A játszótéres álom nekem is tegnap teljesült, fantasztikus érzés volt, azt hiszem nem lehet leírni.)

Most mennem kell!

Sziasztok!

Kép

Kép

Kép

KépKép
obea
 
 


Marci_anyu, nagyon jó olvasni a soraidat. :lol:
kanga_mama
 
 


Sziasztok!
Már többször próbáltam meg jelentkezni, de Matyi mindig közbeszólt. Visszaolvasni sincs időm soha, remélem mindenki jól van, a gyerekek nem betegek.

Grétike nagyon sokat nőtt! Ő a legszebb dísz az asztalon! :lol:

Koko! Édesek a lányok, biztos később is ilyen jó testvérek lesznek!

Vincus meg már így áll?! Nagyon le vagyok maradva! :D

Minden szüli és névnaposnak nagyon sok boldogságot kívánok!

Nem tudom, hogy Ti hogy csináljátok, egyszerűen még mindig nem marad időm netezni, mostantól még kevesebb időm lesz, mert végre itt a jó idő, és elindult a kerti munka. Matyival igen érdekesen oldom meg a kertészkedést, ha szerencsém van, végig alszik kint, de ma például többször vissza kellett ringatnom. ma úgy teregettem a teraszon, hogy két kézzel a ruhákat ráztam és teregettem, az egyik lábammal pedig a kocsi kerekét mozgattam ide-oda, a másik lábammal meg egyensúlyoztam.
Az elindulás nálam is rémálom, mi lesz, ha majd menni fog?! És ha majd ketten lesznek?! meg fogok őszülni. Bár a két gyerekbe belekóstoltam két hétig, a kiskutyámat meg kellett operálni (daganata volt), és sajnos komplikációk léptek fel műtét közben, és még aznap este újból megműtötték, hogy életben maradjon, szóval Rézike bent lábadozott a nappaliban, így Matyika felkerült az asztalra (még szerencse, hogy óriási asztalunk van, és még nem tud megfordulni :) ) Szóval nem volt egyszerű menet, a kutyust ápolni, Matyikával meg foglalkozni, de szerencsére túl vagyunk rajta.

Matyika már több mint 7 kg, nagyon édes, egyfolytában beszél, autómániás, imád énekelni, mindig velem énekel, ilyenkor meg lehet zabálni, amikor anyukám ezt először látta, csak úgy potyogtak a könnyei. Kb. 1 hónapja szenvedünk a fogával, épphogy vége lett a hasfájós időszakunknak jött a fogzás. :twisted:

Megpróbálok képet is feltenni, és sűrűbben jelentkezni. Már jó lenne megint találkozni veletek.

Sziasztok

Kép
tirza
 
 


Nem tudtam választani. :oops:

Apa büszkesége:

Hajrá Portugália!:

Kép

Kép

Kép


Autómánia:

Kép


Ilyen huncut vagyok már:

Kép

Kép

Kép
tirza
 
 


Obea: Nagyon nőcis valaki! :lol: :lol:

Rkata: Mekkora már Vincus! :lol: Nem sokára szaladni fog. :lol:

Tirza: :lol: :P Látok némi hasonlóságot az én drága párom és a te drága párod közt. :lol: :P Ez a focis szerkó nagyon vagány! :lol: :P


Gabszi: Zsófi nagyon cuki ebben a sapikában! :lol:

Koko: Tényleg imádnivalók a csajok.

Mindenkinek baráti ölelés, vigyázzatok magatokra! :wink:
ancsúr
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: