Új privát üzeneted érkezett!

Mindenkinek nagyon kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!

Kanga mama! Mi most vettünk Dórinak az Obiban síma kagyló formájút.

Hoztam szülinapi fotózásos képeket. :)

Kép Kép Kép

KépKép
 
 


Jiny, köszönöm, küldöm apát az Obi-ba, úgyis ott megy el előtte mindennap.
Amikor megláttam Dorka képeit, két rövid szó jutott az eszembe, még pedig az, hogy: DE SZÉP! :lol:
Kicsi Dorka, ugyan még nem vagy 1 éves, de azért az Isten éltessen nagyon-nagyon sokáig! :lol:
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok Nektek!

Kép

Petyanya,gratulálok Eszterhez, nagyon helyes!

Mindenkinek köszönöm a köszöntéseket....

Kép
Kép
 
 

 
 

Nagyon rég írtam már, de olvasgatni azért szoktam a fórumokat!

Kizsó Zsófijának én is nagyon boldog születésnapot kívánok!!!

Jiny: Dorka gyönyörű!!! Alig ismertem meg a képeken, rengeteget változott és annyira bájos, mosolygós kis tündér!!

Köszönöm szépen én is mindenkitől a húsvéti köszöntést, kellemesen teltek az ünnepek, csak sajnos fényképezni nem tudtam, mert Apa elment Romániába és magával vitte a gépünket is. Velünk anyukám volt addig, a gyerekek nagyon élvezték a nagyis-napokat :) A Nyuszi hozzánk is megérkezett vasárnap reggelre, gyerkőcök nagy-nagy örömére! Olyan jó látni ilyenkor a boldogságukat, állítom, hogy ezekért a pillanatokért érdemes élnünk :)

Három képet azért hoztam magammal :)

Veronika új mutatványa

Kép

Vivien és Bálint délelőtt kicsit kirándultak Apával az erdőben, amíg itthon az ebéd készült (kicsit messze vannak a manók, de azért talán látszik belőlük valami)

Kép

Na, még egy képet fel akartam tenni a nagyokról, de valami miatt a rendszer nem engedi. Talán majd legközelebb....
 
 


Petyaanya! Gratulálok Eszterkéhez, sok boldogságot kívánok!!! :P

Jiny! Dórika milyen nagy csajszi! :shock: És milyen huncut! :lol: :lol:

Ildikó! Veronika is rennnngeteget nőlt! :shock: Nagyon ügyi! :P

Kép
 
 


Gyönyörű volt a Húsvét és a babák is gyönyörűek!
Néhány szösszenet:
Kép Már az evés sem érdekel
Kép A csúszda jó!
Kép Az itthoni sem kutya!

KépKép
 


Gilice, itt is csak azt tudom mondani, hogy gyönyörűek a lányok. :lol:

Idusa, Lilike egy kis kékszemű angyal! :lol: Ugyanúgy áll a hajacskája mint a keresztlányomnak, csak épp Lilinek világosabb a hajszíne. :lol:

Ildikó, annyira aranyos Veronika ezen a képen, ahogy elégedetten mosolyog a tudományához! Na, és a "nagyok"... milyen komolyak azzal két nagy bottal, kerestek valamit? Mert nekem úgy tűnik... :lol:
 


Sziasztok!

Jiny: Egyszerűen imádom nézni Dórit! :lol: :P :lol: Olyan tündér kis bogárka! :lol: :P Remélem hamarosan megpuszilgathatom, ha ugyan hagyja még.

Ildi: Gyönyröűek a gyerkőcök! Milyen nagy csapat van már! :lol:

Idusa: Hogy Lilike mekkorát nőtt már! :lol: Igazi szép kislány. :lol:
 
 


Sziasztok!

Ildi ko!
Köszi! :lol:
Aranyosak a gyerkőcök! Ez az erdő a közeletekben van? :D

 
 


Lányok, utólag mindenkinek szép Húsvétot. Remélem jól telt.
A szomszédban már magyarázkodtam (férjuram kisajátitotta a gépet az Ünnepek alatt holmi vacak használtautókereskedések nézegetésére :twisted:

Most csak 2 kép a kincseimről:

Sajna most vmiért nem megy a képek felrakása. majd holnap. Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
 
 


Na akkor most próbálkozom a kincseimmel: Kép Igy szeretem a kistesómat

Kép
Kép
 
 


Dórinak nagyon boldog első szülinapot kívánunk!

Csenge, Vincus, Tamás és Kata

Kép
 
 


Sziasztok!

Először is: Dórinak nagyon-nagyon sok boldogságot, első szülinapja alkalmából!
Kép

Sajnálom, hogy nem tudtunk menni a közgyűlésre. A lányok hétfőn együtt voltak egy kisfiúval, aki szerdára bárányhimlős lett, kicsi az esély, hogy megkapták, de nem lehet tudni!
Jó lett volna találkozni veletek, de majd legközelebb.

Gyönyörűek a gyerkőcök, fotókat még!!!!

Mi is szeretünk a kertben foglalatoskodni!

Kép

Kép

KépKép
 
 


Pasijaim:

Mint két tojás, mi? :P :lol: :lol: :lol:

Kép
 
 


Kata, tényleg hasonlítanak, no... ez van! :lol: :lol: :lol:
 


Sziasztok!!!!
Nagyon jol vagyunk :Voltunk látogatoba a KORHÁZBAN ahol a mi kis kincsunk szuletett!Be se leptunk es mar meg ismertek.Nagyon meglepodtek hogy mar mekkorak vagyunk.Hálánk öröké kisérni fogja oket.Megneztuk azt a helyet is ahol eloszor látuk meg egymást!Pityerges meg volt mindenki reszerol .
Más fontos dolog 4 napja hogy gyakorolunk állni és egyben menni!!!!!!!!!5-6 lépés mar ossze is jönn,föleg ha apukaja fele kell menni,olyan aranyos visongat es szedi azt a nagy tappancsát!!!!!!!Apa meg rebdes örömében!!!!
A kert!!!!!!!!!!Mi is mindig kint vagyunk mennyi foltot kell madj varrnom!Csuszunk maszunk.
Gilice es a tobbiek nagyon jok a kepek!!Sajna en meg mindig nem tudok felteni de remelem majd azt is meg tanulom es akkor..........
Puszi mindenkinek!!

Kép
 


Na ha irok utana mindig kihal a topik?Ilyen hatasal vagyok ratok?
Jo reggelt!

Kép
 


Igen!

Kép
 


Móncsi, dehogyis, csak a jó idő!!!!!!! :)
 
 


Na Ildiko irtam a masik forumra is !
Ilyen jo idoben merre jartatok?

Kép
 


Szia Móncsi!

Mi főleg építkezünk, így nem igazán járunk sokfelé, de néha elmegyünk családostul egy kis kirándulásra a közeli erdőkbe, hegyekre. Csodaszép helyen lakunk, úgyhogy vétek lenne kihagyni a lehetőségeket :)
 
 


Épitkezes mar 6 eve bene vagyunk soha nem lesz kesz.
Mi is eleg jo helyen lakunk mogotunk mar csak foldek es kb 5-600 metere erdo masik iranyba meg horgasz tavak minden nap setalunk .1 evesen meg is kapja majd a szurit kulancsok miatt.
Vivi mar 5 eves most fogtam fel mit is latok.
Szep almokat .

Kép
 


Szia Móncsi!

Eldumcsizunk mi itt ketten :D

Ne keseríts el, én nem szeretném az örökkévalóságig építeni a házat... Jövő ősszel szeretnénk beköltözni. Tudom, hogy egy kertes háznál úgyis mindig van munka (bár hol nincs?), de azért úgy "nagyjából" csak kész lesz :)

Hát bizony, nőnek ezek a gyerekek! Csabika is már a héten szülinapozik... :)
 
 


Szia Ildiko!
Na igen de mi nem oregszunk!!!!!!!!!
Olyan furi volt pont most az usziban hogy mar nem mi vagyunk a kicsik.Most mar setalunk kikeruljuk anya labat ha valahova nem engedem es o menni akar.Nezegetem a kepeket na nem semmi mar a gyermeketek is mind nagyok(HI HI)értem ezt Veronikara is)Voltatok valahol ilyen szep idoben?Ja azt elfelejtettem irni hogy nekunk neha bekel menni a varosba mert auto a maniank es ritkan jar az utcankba,ezert megyunk zajos es budi helyekre.ki erti ezt?
Puszi a gyerekeknek!

Kép
 


Hilfeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Matiba reggel írt sms-t, hogy mai napon, a Kossuth rádióban, a Családi tükör c. műsorban fognak szerepelni. Szerették volna kazettára rögzíteni az adást, de olyan helyen vannak, ahol ez nem lehetséges. Kéri, aki tudna segíteni, tegye már meg, hogy felveszi magnókazettára az adást.
Köszi :)

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Rég jártam erre! Tüneményesek a gyerekek mindannyian! :)

Kelimoni! Nagyon köszönöm! :)

Nemrég érkeztünk haza (vidék-ballagás), de még tegnap megtudtam, hogy nem voltunk az adásban. Az újságíró, aki a riportot készítette, akkor azt mondta, hogy az Anyák napi adásban lesz a velünk készült anyag.
Beszéltem vele az adás óta, azt mondta, a szerkesztő úgy döntött, hogy a jövő heti (máj. 12.) adásban leszünk benne. Sajnos az eltelt időben nem szólt a hölgy a változásról, ezért kértem sos segítséget.

Egy a lényeg: jövő szombaton a Kossuth Rádióban hallgassátok a Családi Tükör c. műsort. Remélem meghalljátok Matit, Danit és egy picit minket is.

Mindenkinek sok puszi!
Vendég
 


Zsebibaba, Gyuzsu es a tobbiek kik inditottak ezt a forumot mi van veletek?

Kép
 


Sziasztok!

Végighallgattam a mai Családi Tükör c. műsort a Kossuthon. Ma sem voltunk benne. (Szerintem már nem is leszünk.) Felhívtam a riporternőt, ő sem tudott semmit, csak amit nekem mondott, hogy ma lesz adásban, úgy mondta neki a szerkesztő.

Hát ennyi. Nem rajtam múlt. Egy biztos, nem volt szándékomban nektek téves infot adni. Azt mondtam, írtam, amit nekem is mondtak.

Mindenkinek szép hétvégét!
Vendég
 


képfeltöltés próba...... Kép

Kép
 


úgylátszik ez csak az én topicom! :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép

Kép
 


Moncsi
Nem mondod, hogy Csabika ekkorát nőtt?! Nagyon helyes! :D
 


Moncsi Csabika kész férfi már!

Petyaanya képet kaphatunk?

Készültem én is képpel:
Délutáni pacsálás:
Kép

Kép
 
 


Na igen ha nem gond meg teszek fell kepeket.
David baba látni milyen jol erzi magat a vizben .
Mi is pancsiztunk tegnap .na majd meg jovok.
Petyaanya na igen neha szeretnem meg allitani az idot.
Jo reggelt mindenkinek.

Kép
 


Móncsi: Hú, tényleg milyen nagy már Csabika! És elképesztően hasonlít Rád!!!

Madri: Dávid nagyon édes a pancsi közben :)
 
 


Moncsi, egy nagyon jóképű kisfickót láttam! Nem a Ti
éd véletlenül????? :lol: :lol: :lol: :lol:
Viccet félretéve, Csabika nagyon helyes és valóban hasonlít Rád.
Ügyes vagy, hogy tudsz feltenni képet!

Kép
Kép
 
 


Hát ez a nap is eljött... ma jelet választani voltunk az oviban :) . Csenge abszolút elutasító volt, de nem csodálom egy pillanatig sem. Nem elég, hogy most kezdődik a hiszti- és dackorszak (anyám, hogy mivé tud változni egy édes, gyönyörű kislány, ha nekiáll toporzékolni! :roll: ), de két hete hajnali fél 6-kor kel, 9-re már tiszta zombi, viszont napközben nem tud aludni, mivel a mögöttünk lévő telken (a háló- és gyerekszoba ablakaitól kb. 6-7 m-re) építkezés kezdődött :evil: , pontosabban először bontási munkák és minden, ami evvel jár: légkalapácsolás, bobcat, teherautók, kiabáló munkások, csupa finom dolog... :evil: :cry: Kedden elmenekültünk egy teljes napra, de nem lehetünk hetekig házon kívül, ráadásul Csenge alvását ez sem oldja meg. Nem tudom, mi lesz... jövő hétre levisszük a nagyszülőkhöz, hogy legalább nyugiban legyen, de nem tudom, hogy fogja viselni, mivel még egyetlen éjszakát sem töltöttünk külön.
Szóval, így nem igazán lehetett szóra bírni, végül én választottam helyette jelet, pöttyös bögrét :) (persze közölte, hogy az nem tetszik neki, de ugyanígy a többi jel sem tetszett :) ). Nagyon kedves a leendő óvónéni, várjuk nagyon az ovit, egy bibi van, hogy csak fél naposnak vették be a tesó miatt (így Vincussal gyakorlatilag nem tudunk programot csinálni), de tudom, hogy sokan (pl. Marcianyu) még ennyiért is összetennék a két kezüket.
 
 


Kata,

de jó, hogy írtál!! Képzeld, a héten tudtuk meg, hogy felvették Marcit az oviba!!!! :-) Nem a körzetesbe ugyan, hanem a Bőrfestőbe (ismered?), de annyira örülök neki! Nálunk még jelválasztás nem volt, azt sem tudom, hogy ez hogy működik, hétfőn tudjuk meg, hogy melyik csoportba, de nekem még ez sem mond majd semmit... :-( Gondolom lesz előbb-utóbb szülői és akkor igyexem kiokosítani magam oviból! :-)
Az absztrakt kép kb. 1/6-ával (na jó, 1/8-ával :oops: ) már kész vagyok! :-) Jöttök holnap?

KépKép
KépKép
 


Drága Kicsi Nagy Marci, Isten éltessen sokáig! Boldog szülinapot!

Kép

Ggabszi Zsófikája! Neked is boldog szülinapot kicsi lány, nőjjél jó nagyra!

Kép

Móncsi Csabikája! A másik topicba gratuláltam, de jól eldugtam a tortádat, nézd csak itt van:

Kép
 


Marcianyu: megyünk holnap, igen. :) Háát, óvodatémában én sem vagyok egy nagy májer :), egyszerűen felhívott a leendő óvónéni, hogy az ő csoportjába került Csenge (őt is jelöltük meg az előbeiratkozásnál, hogy ha lehetne esetleg... :) ), hogy menjünk be adatot egyeztetni és jelet választani. Amúgy aug. végén lesz szülői és szept.5-től a beszoktatás. Viszont gondban vagyok, nem lesz jó ez a félnapos verzió, mert üzentek a cégemtől, hogy de jó, hogy felvették Csengét, mert augusztustól adnának itthonra melót. Ez nem rossz hír, mert egyrészt egy kis pénzecskét hozna a kasszába :lol: , másrészt azt jelenti, hogy számolnak velem - így elutasítani nem lenne túl okos dolog, ráadásul némi kedvet is érzek hozzá :lol: :lol: , úgyhogy ezt a dilemmát még meg kell oldanom.
De jó, hogy Marci is mehet!! Nem ismerek egy ovit sem, csak tudom, hogy merre van az utca. :)

Na és mit látok, születésnapja van Oroszlánkirálynak??? Isten éltesse sokáig!!!!

Kép
 
 


Gratulálok a leendő ovisoknak, én már rutinos sulis anyuka vagyok, ha tudok segíteni bármiben, csak bátran! :wink:

Kata, a félnapos ovi azért lesz a legrosszabb szerintem ( bocs, hogy belekotty...), mert Vincus nemsokára csak egyet alszik, és sajna pont akkor, amikor el kéne hozni Csengét. Ha őt is vinned kell, az húzós.
Nálunk most edzésnapokon kénytelen Balázs kivárni míg Zsó felébred, utána hozom el....hát, a lecke mindig délután 6 óra utánra marad. Így se jó, úgy se jó....hogy is legyek ügyes? :roll:

Holnap mi is megyünk.

És a végére a dicsekvés: :oops: a nagyfiam, Balázs az osztály 5 kitünő tanulója között van és felkerült , az -akire büszkék vagyunk- táblára kitünő tanulmányi eredménye, példamutató magatartása és rendkivüli szorgalma miatt.
Olyan büszke voltam rá, teljesen meghatódtam.
Ezekért a pillanatokért nagyon érdemes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
 
 


Csajok Zsófi már elmúlt egyéves, csak a vonalzója lemaradt!!!! :lol:
Ha rajtam múlik még sokáig így lesz....

Na megyek Harry Pottert mesélni...nem Zsófinak. :)

Kép
Kép
 
 


Kata és Kanga mama,

drágák vagytok, de szerintem Marci mai "szülinapja" az én lustaságom és figyelmetlenségem miatt van... :-) Valaki help, hogy kell kijavítani!! :-)

KépKép
KépKép
 


Balázs!

Óriási gratula ám!! Mi is nagyon büszkék vagyunk Rád! :-)

KépKép
KépKép
 


Marcianyu: hát gondolkodtam is erősen, mert rémlett, hogy mintha nem is olyan régen már köszöntöttük volna, dehát ebben a korban a memóriám már nem a régi :P, úgyhogy biztos, ami biztos alapon felköszöntöttem. :) :) :)
 
 


Ggabszi: igen, ez is szempont. Mondjuk talán tudnám Vince ritmusát úgy alakítani, hogy kibírja, amíg hazahozzuk a nővérét (szerencsére az ovi az utca végén van, kb. 5 perc séta), de ez a meló dolog nagyon necces, emiatt mindenképpen jobb lenne az egésznapos ottlét.
 
 


Rkata,

itt vagy?

KépKép
KépKép
 


Mostmár igen, de gondolom, már nem aktuális. :lol: :lol:

Nagyon jól éreztük magunkat a talin (bár rányomta bélyegét, hogy Csenge hajnali fél 4 óta fennvan... :cry: :cry: ), nagyon meglepődtem, hogy milyen sokan vagyunk (és persze évről-évre többen leszünk :wink: ). Naninga, sajnos nem tudtam elköszönni, csak a párodtól, nagyon hirtelen léptünk le, és Gabikától sem, úgyhogy ezúton pótolom mindenkinek, hogy puszilom! :) :)
 
 


Sziasztok!

Irigykedve olvasom, milyen jól sikerült a találkozó, nagyon sajnálom, hogy mi ne tudtunk elmenni.

Nálunk a legnagyobb esemény az volt, hogy pénteken Tamáska felült teljesen egyedül és ezt szombaton is megismételte a kiságyban ébredés után. Hát már nagyfiúk...., most már a legalsó szintre kell tennünk az ágyakat, derekam nagy bánatára.

Lányok lenne egy kérdésem, remélem tudtok segíteni: BEBA HA tápszert kapunk, ezért azt mondta a védőnő, mivel egyáltalán nem érintkeztünk tejjel, ne is vegyek egy éves korukig olyan bébiételt, vagy babakekszet, egyáltalán semmit, ami akár 1% tejszármazékot is tartalmaz. Szerintetek ezt tényleg ennyire komolyan kell venni?! Nem voltak allergiásak, eleve ezt a tápszert kaptuk. Még a Hipp babakekszben is van 2% tejpor, és egyre több főzelékfélében és desszertben is van, amit elvileg lehetni már a koruk alapján adni. Szerintetek mit csináljak, mi a tapasztalatotok?

Sőt még azt is mondta a védőnő, hogy semmit nem adthatok nekik, amit a kertben termeltünk, mert nagy a nitráttartalma a földnek, és csak bio dolgokat vehetünk. Ezt tudom, hogy a nitrát nagyon veszélyes lenne, de így hogyan fogom a darabosabb dolgokra rászoktatni őket, ha csak bébiételt adjak?!

A rokonok közül sokan mondják, hogy ilyenkor már régen azt adták a gyermeknek, amit a családnak főzött levesből kivettek,stb... Én inkább óvatos vagyok, de lehet, hogy már ez túlzás. Ti hogyan csináltátok?

Igyekszem képeket is feltenni, csak erre a gépre is át kell másolni őket.

Szép napot!

Rvan
 
 


Rvan: jó "látni" Téged! :)
No és milyen tápszert fogsz akkor adni a fiúknak? Merthogy a HA csak 6 hós korig jár.

Csak az én véleményemet tudom elmondani (ki másét? :P :) ). Én nem csináltam ebből túl nagy ügyet. Túrót, sajtot kapott már Csenge 9-10 hós kora körül, effektíve tejet 1 éves kora után, Bio zöldfarm tejet, azóta is azt issza. Vince is kapott már krémtúrót, babakekszet, babakétszersültet, kenyérhéját, kiflicsücsköt. :) :) Jövő héten pedig a sajt kerül sorra.

Én bébiételt adok Vincusnak, de kapott már zöldségesnél vett zöldségből is főzeléket (nekem a hipermarketben vásárolt zöldség a "mániám", hagymán és krumplin kívül ott semmi más gyümölcsöt, zöldséget nem veszek), húsleves sűrűjét turmixolva.

Ettől függetlenül tény, hogy a mi gyerekkorunkban nem volt ennyi vegyszer a környezetünkben, úgyhogy nálam az sem érv, hogy "én is adtam már a gyereknek ennyi meg ennyi idősen, még sem lett semmi baja". Az meg, hogy helyesen döntöttünk-e (legyen szó a gyerekek táplálásáról, vagy akár az alternatív oltásokról), majd csak évek múlva fog kiderülni. :(

Puszi! És tényleg tegyél fel képeket!!!
 
 


Szia Rvan!

Viviennél mi is alapból a Beba HA-t kaptuk, azt ette, amíg lehetett. 4 hónapos kora után kezdtem el adni neki gyümölcsöt, aztán szép lassan bevezettük a főzelékeket és a tejpépet. Ezek mentek neki bő 1 éves koráig, utána kezdtük apránként a mi ennivalóinkat adni neki. Nem főztem, amíg bébiételt evett, addig a bolti, üvegeseket kapta.

Bálint valami más tápszert kapott a kórházban (már nem emlékszem, mit), de mivel hazajövetelünk után úgy véltem, hogy fáj tőle a pocija, gyorsan átváltottunk a Beba HA-ra, a többi úgy ment vele, mint Vivivel (annyi különbséggel, hogy Apa nála bevállalósabb volt és pl. 8 hónapos korában jóóól bemálnáztak suttyomban....). Nála elkezdtem főzni, de kb. 3 kísérlet után feladtam (amikor a sárgarépán 1 cm fekete odakozmálás lett a láboskában....) :D

Veronikának már aznap megvettük a Beba HA-t, amikor mentünk érte a kórházba, így ő csak a kórházban kapott mást. Ő 6 hónapos kora óta eszik gyümölcsöt, mert korábban megpróbáltam és elutasította, így vártam még egy kicsit. Most lesz 1 éves, eddig sajtot, túrót, joghurtot eszik tejtermékekből. Vercsimnél már nem is próbálkoztam a saját kotyvasztással :oops:

A darabos ételek miatt ne aggódj, mert vannak olyan üveges hamik, amik az életkor előrehaladtával egyre darabosabb, rágásra ösztönzőbb ételeket kínálnak (most mi pl. Humana-ból vásároltunk be a börzén, és azokban sok a darabos).

Nagyon várjuk a fényképeket!!! :)
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: