Új privát üzeneted érkezett!

Hú, már egy hete nem jelentkeztem...

Simineni: Örömmel olvastam, hogy Szandi önbizalma visszatérőben :) Az ötös-záporhoz pedig szívből gratulálok!!!

Töltike: De jó, hogy jól sikerült a múlt hétvégétek! Mi, anyák már csak ilyenek vagyunk, jól esne egy-egy "gyerekmentes" nap, ha meg megkapjuk, nem bírunk magunkkal, úgy hiányoznak a gyerekeink :D

Dínó-mama popsikrémjén jót nevettem, tiszta jó, hogy ilyen leleményes vagy! ;)

Rkata: Jó kis party lehetett nálatok! :) Nálunk csak a férjem zenekara szokott lenni időnként, létszámilag 10 fő zenész, plusz házastársak, gyerekek.

Vincus nagyon ügyi és aranyos!!

Koko: Nagyon boldog születésnapot kívánok, bár 2 nappal elkéstem... A lányok csodaszépek!!

Ggabszi: Édes a sapis lánykád! Nagggyon fiús ez a hétvége? Nem mehettetek volna Ti is velük? (Na persze, ha így többet bekukkanthatsz ide, nem is baj, hogy maradtál! ;))

Obea: Hú, nem bírom követni ezt az iramot!!!!! Szuper ügyes már Gréta! Mi meg örülünk, hogy Veronika szép lassan elkezdett mászni :D Ülés-állás... hol van az még nálunk?! :)

Tirza: Rápillantottam a vonalzóra és nem akarom elhinni, hogy Matyi már 5 hónapos!! Most volt, hogy megszületett és igzultunk értetek... Most meg már huncut, eleven kiskrapek vigyorog ránk a képről! :)

Mi jól vagyunk, erre a hosszú hétvégére lejött hozzánk anyukám is, aminek nagyon örülünk :) Bálint hihetetlen iramban elkezdett beszélni, mondja utánunk a szavakat, megnevezi a dolgokat, ragoz!, használja az "én-te" szerkezetet, szóval fantasztikusan ügyes! Vivien után ez nekem annyira új és meglepő :) Sokszor megy az apjával építeni a házunkat, és halál komolyan ő is dolgozik! Van egy kis műanyag talicskája, abban hordja órák hosszat a homokot, vagy amit éppen kell, nagyon édes! Este persze nem kell elaltatni, tápi nyammnyamm és zuhan álomországba :)

Még egy örömhírem van: Vivien elkezdett verseket, mondókákat mondani! Tudjátok többen, hogy ebben is le volt maradva és komolyan aggódtam már, hogy 5 éves és egy 4 soros versike is milyen gondot okoz neki. Na, most már kezdhetek emiatt is megnyugodni, mert úgy tűnik, beindult :) Olyan kis okos és imádom, amilyen választékosan beszél.

Mindjárt hozok képeket is! Puszi!
 
 


Nem baj, ha sok lesz? :oops:

Vivien farsangkor - a mi kis Katicabogarunk :)

Kép
Kép

Indul a család kirándulni (Nagyi is velünk van)

Kép

Bálint fut

Kép

Vivi kemény nézése :)

Kép

Bálint és a talicska

Kép

Vivi

Kép

Veronika babakocsiban kirándult velünk

Kép

Sziasztok, szép a világ! :)

Kép

Apa és nagylánya

Kép
 
 


És ha még nem lőttök le, megmutatom, mennyi szépséget láttunk kirándulásunk alkalmával:

Ezt a lepkét:

Kép

Ezt a gyönyörű színű bogarat:

Kép

Valamint ezeket a virágokat:

Kép
Kép
Kép

Befejeztem :):):)
 
 

 
 

Sziasztok lányok,

3 napja nem jártam erre, s máris elvonási tüneteim lettek.
ildi_kó, köszi nagyon aranyos vagy. Ismét egy évvel öregebb lettem, s apa meglepett egy utazással. Jártuk az erdőt, meg a hegyeket, ez utóbbira úgy tuszakolt fel apa, s batanitotta Dorkának, hogy: fuss anya, szaladj!! persze,... hegynek felfelé,...tekintélyes tomporommal... szóval nagyon vidáman voltunk, de tortát még nem kaptam :cry: .
Csodaszépek a manócskáid, s örülök, hogy szépen fejlődnek. Nagy dolog egy alig-múlt -kétéves fiatalembertől, ha ilyen szépen kezd beszélni, ragozni. Dorka 3 éves 3 hónapos, s csak most kezdett el ragozni (igaz, beszélni is csak karácsonykor :lol: )

tölti, rém buta vagyok, de bátor. Hát megkérdezem: mi az az ncl?
Jó taktika a hisztire, ha nem figyelsz oda, de Dorka akkor megpróbál a fülembe harsogni. Főleg azt viseli nehezen, ha telefonálok. Pedig lassan tőmondatokban, s morzézva csacsogok, épp hogy alany, állitmány van a mondatban, mégis belekotyog. Te mit csinálnál a helyemben?

marcianyu, múltkor anyukám azt mondta Dorkának, hogy Lorába is belebújt ma a kisördög! Erre hevesen elkezdett tiltakozni, hogy az nem lehet, mert nem nőtt szarva :wink:


obea
, nagyon ügyi Grétikéd, hogy már pár lépést önállóan is megtesz. Mindannyiszor elámulok, ha ilyet olvasok. Dorka után fel sem foghatom, hogy van olyan gyerek is, aki kúszik mászik, feláll, elindul, s mindezzel nem várja meg hogy betöltse a 18. hónapot... :lol:

Tirza, mekkorát nőtt hüvelyk Matyid :lol: Van egy alig fiatalabb nemsokára eladósorba kerülő lányom... :P

ggabszi, látom, nálatok is központi kérdés a fejfedő. ne tudd meg, mit hoztam az én kicsi madárkámnak (a 4 hónaposnak) az útról... egy kalapot :oops: Rakhatnál fel képeket a gyerkőcökről, tündéri szép a királykisasszonyod, sajnos nem túl sűrűn látjuk :twisted: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
 
 


Ildikó, gyönyörűséges képeket csináltál! Vivien továbbra is törékeny és gyönyörű, Bálint igazi nagyfiú már, és Veronika sapkás fotója sem semmi!! :lol:
A fiúk azért mentek ketten, mert nagyon nomád körülmények közé, az erdő közepére egy házba utaztak, amit imádunk egyébként...
Nincs áram, kút van, és minden lakott területtől távol van 5 km-re. A Rába parton van, közvetlenül, erdőszélen. Igazi természetközeli állapot, de Zsófinak egy kicsit még sok lett volna a jóból! :roll:

Obea, Gréti nagyon helyes és ügyes is! Látszik rajta, egész nap , mint a csík, úgy izeg-mozog. Kópé arcocskája van...kópé is, igaz?
Zsófi is tett már egy-két lépést egyedül, de a mászás biztosabb és gyorsabb. Egyenlőre! :wink:

Koko, hát, én valóban nem vagyok az a képpel elárasztó fajta, de azért igyekszem...
magánba szívesen küldök többet bárkinek. :wink:
( Na, ezzel az ígérettel vigyázok, mert már kettő topictársamnak lógok képekkel magánban.! :roll: )
Jó, hogy jól sikerült a kirándulás!!!

Lányok, azt találtam ki, ha egy babának szülinapja van, ( most sok lesz az első szülinap nemsokára)akkor fel kéne tenni ilyen volt-ilyen lett képeket. Visszanéztem Zsófit és megdöbbentett mennyit változott születése óta. Benne vagytok?
De nem csak az egyévesekre vonatkozik!!!

Kép

Megyek ugrálni.... :lol: :lol: :lol: :lol: , hazajöttek a fiúk...éljen, éljen!!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Ildiko! Csodaszépek a képek. Ügyesek a gyerkőcök nagyon :D

koko! Az ncl=nők lapja :D

Nálunk a telefonálás mindig církuszos. A vezetékes telefon már darabokban, nem is működik :oops: :shock:
Ja és már a 3. mobiltelcsim van Nikike születése óta :lol:

A mobilon már megtanultam Úgy beszélni,hogy szelektíve hallok. Kiszűröm annak a hangját akivel beszélek a két gyerek üvöltése közül. Ált állok és a két csemete üvöltve húzza fel magát a lábamon.

ggabszi! Ok :D Én benne vagyok ugyis szombaton szülinapozunk :D

Kép

Kép
 


Koko:
Nagyon BOLDOG SZÜLINAPOT!!! :-)
(sorry, hogy így megkésve.. :oops: )

Ildi:
Szuperjók a képek!! :-) Hipp-hopp kész lesz az a házikó, ha apának ilyen segítsége van! :-)

Gabszi:
Jó az ötlet, de én naponta is el tudom viselni a képeket!! :-) Úgyhogy hajrá, mindenki!! :-)

Tölti:
A telefonálás nálunk is külön kaland. Marci mondjuk nem lóg a lábamon, de folyamatosan mondja a magáét. Akkor merészelek csak felhívni vkit, ha látom, hogy szépen eljátszik... no, ez addig tart, amíg el nem kezdek beszélni, onnantól mindenhez én kellek. Ja, és a kedvencem: ha leülök közben, a nyakamba mászik és "lecsókol" :oops: , hogy ne tudjak beszélni....

Marcinak vettünk tegnap egy nyuszimotort. Az előzőt már nagyon kinőtte, ez egy magasított változat. Azóta le sem akar szállni róla, ma alvás után mikor kinyitotta a szemét, az volt az első mondata: menjünk ki a teraszra motorozni! :-)
Olyan szuper volt ez a hosszú hétvége, el tudnám viselni gyakrabban is! És Apa holnap is itthon lesz!!!! :-)

KépKép
KépKép
 


tölti: az nlc nem? Én is megkavarodtam egy pillanatra, amikor Koko rákérdezett. :)
 
 


rkata! Lehet:-) :D

Aki ma a lányának a piacon rámutat a csirkékre és megszólal" Nézd Nikike mennyi csiga" attól bármi kitelik :D

Kép

Kép
 


:D :D :D

Csengeduma:
Vasúti sín mellett sétálgattunk, jött is a vonat, dudált rendesen. Csenge megszólal: "Azt fütyüli a James, hogy Csenge gyönyörűségesen szép vagy."
Há' nem mondom, van önbizalma a nőnek... :roll: :lol:
 
 


Köszönöm a szülinapi jókivánságokat mindenkinek.

Lányok, drukkoljatok, 2 hét kihagyás után holnap reggel újból kezdjük a bölcsit. Már du. kezdtem hinteni az én picikémnek, hogy holnap mi vár rá. Naná, hogy heves ellenkezésben tört ki. Próbáltam hatni rá, hogy ott lesz a szerelme is, Jankó, mire azt válaszolta, hogy az ő szerelme apa, s ő nem lesz ott. :cry:

Végül, nem birom ki, hogy a kalapot közkinccsé ne tegyem...
Kép

Kép
Kép
 
 


ildi_ko, nagyon jók a képek, csodásak a gyerkőceid :) . Bár gondolom ezzel nem mondtam nagy újdonságot. Mikor a családodat nézem, úgy hiányzik egy harmadik gyerek :(


koko, utólag én is minden jót kívánok! Isten éltessen sokáig!
Nagyon drukkolok Dorkának.
Csúcs a kalap, és főleg a lányzó alatta :lol:

Ma anyósom az én lányaimat is aranyos sapikkal lepte meg. Egyből be is álltak egymás mellé, és Melinda kérte, hogy "Nagyi fényképezz le minket!" Ha jó lett én is felteszem.

Kép
Kép
 
 


Tölti, akkor Ti kezditek! :lol:
Utánad Amneris jön, ha jól emlékszem.
Tényleg Amneris, mi van veletek? Olyan ritkán irsz! :cry:
Aztán Jiny Dorkája.
A kérdést csak ismételni tudom.
Jiny, Dorka ekcémája javulóban?
Te is rég írtál!
Hiányoztok, csajok!!!! :lol: :lol:

Kata, van mire az önbizalom. Gyönyörű nőcid van...

Koko, az a kalap. Bár, ha nem haragszol, engem a kalap alatti pópó varázsolt el!!!

Kép
Kép
 
 


Bár az egy évesek táborába már rég nem tartozunk, de azért megmutatnám,hogy fest egy friss 5 éves leányzó:

Ilyen volt 15 hónaposan:
Kép

Na és most:
Kép

Bár Roli nem szülinapos de olyan nagyfiú lett (szerintem) az új sérójával. Nemrégen még ilyen hajasbaba volt:
Kép
Mostanság meg így néz ki:
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Jöttünk csatlakozni :)
Igaz, még nem vagyunk 1 évesek, de 10 hónap alatt is rengeteget változtunk :)

Gréta 2 naposan

Kép

3 hónaposan

Kép

és most...

Kép

...

Kép


KépKép


Puszi mindenkinek és jó éjt! obea
 
 


Steiff, Isten éltesse drága kicsi Biádat! gyönyörű a kis profilja, ahogy eszi a tortáját. Roli kis csibész, a babából legényke lett, hogy levágtátok a haját.
emike, várjuk a kalapos képeket :lol:
obea, Grétinek nem csak a neve gyönyörű :lol:
ggabszi, bevallom én is popó mániás vagyok. Előkerestem Dorka idevonatkozó képeit. Itt vinnyogunk apával a képeken: Dorka igazi Michelin baba volt 4-5 hónaposan. Laura meg egy igazi fogpiszkáló... Kép kitaláljátok, ki vagyok?
Kép az isteni popó

Kép
Kép
 
 


Hú, de jó kis képlavina indult, hurrá! :)

Koko: Lorát is vittétek túrázni? Dorka jól bírta a hegymenetet? :) A kalap nagyon cuki!! És a popók... :) Jó nagy a kontraszt a két popsi között :) Én még Dorkáéhoz hasonlót nem is láttam :oops:

Mi volt a bölcsiben? Dorka beszédfejlődése sokban hasonlít Vivienére. Ő pl. múlt héten kezdett mondókákat, versikéket mondani, amiket már a 3 éves gyerekek is vígan mondanak. A Mikulás ünnepségre egy 4 soros verset hetekig tanultunk, hogy sikerüljön, de úgy látszik, hogy szép lassan ez is menni fog :) Szeptembertől egyébként egyéni fejlesztésre fogom hordani egy olyan logopédushoz, aki gyógypedagógus végzettségű. Meg fogja a lányommal a diszlexia tesztet is csinálni és foglalkozik vele egy tanévnyit, heti egy alkalommal. Bízom benne, hogy ezzel a segítséggel iskolába menetelre rendben lesz majd minden.

Ggabszi: Ó, a fényképek nem az én érdemeim. Férjem fotóz :) Én technikai analfabéta vagyok :oops: Na jó, le tudom nyomni a fényképezőgép gombját, de valahogy az én képeim, hmmm, szóval nem igazán szoktak jók lenni :)

Fiúk jól érezték magukat? Jó korán érkeztek, Balázs bírja a korán kelést?

Marci_anyu: Ezekből a sorokból hatttttározottan pozitív energiák sugároznak :) Örülök, hogy jól vagytok!!!! Új mociról és kisgazdájáról fotót kaphatunk? Na meg a kiskirálylányról?

Töltike: Csiga :):):) Nikike kijavított? ;)

Rkata: Csengeduma :) Édes!!!

Emike: Várjuk a fotókat, mert az tuti, hogy jól sikerültek! ;)

Steiff: Biának nagyon boldog születésnapot! Roli tényleg nagyon nagyfiús lett az új frizurával - és a torta nyami :) jól néz ki!

Obea: Nagyon jók a képek, nekem a legjobban a járókában állós, mutogatós kép tetszik! Ott mit mutat a lányod?

Megnéztem én is a 2 éves adatokat. Vivien 81,5 cm volt, Bálint pedig 84. Ha igaz a duplázás, akkor nem lesznek óriások :) Na de én beszélek a magam 142 centijével?! :lol:

Lúdtalp-ügyben van valakinek valamilyen tapasztalat? Vivien lúdtalpas, és mostanában fájlalja a talpát, illetve így fogalmaz időnként, amikor fájdalmasan felszisszen, hogy "kattan a bokája".

Még egy kérdés: szerintetek baj az, hogy Vivien nem akar embert rajzolni? A pszichológus, akihez járunk, folyton ezen lovagol, de már az óvónéni is mondta, hogy milyen furcsa, hogy nem rajzol embert. Házat, virágot, napocskát, felhőt, füvet, kerítést, pillangót, szivárványt, néha madarat gyönyörűen rajzol, de ezeken kívül semmi mást. Én azt gyanítom, hogy azért nem, mert úgy érzi, hogy nem tud és ő olyan a rajzban, hogy ha valamit nem tud úgy, ahogy szeretné, akkor ideges lesz és inkább nem is próbálja. Ez azért érdekes, mert más területeken viszont nagyonis kitartó, százszor is megpróbál dolgokat, addig kísérletezget, próbálkozgat, amíg sikerül. Csupa fejtörés ez a lány :)
 
 


[b]Ildikó,[/b] próbáld meg szerintem azt, hogy egy megrajzolt emberalakra ( én mintát vágtam belőle:sok kis ember állt és egymás kezét fogta, majd kivágtam)rajzoljon arcokat,magát, téged...ez kezdetnek jó, és akkor kiderül, hogy tudja-e az emberalakon mi hol van ( testrészek), ha ez a helyén van, talán csak nincs kedve ilyen uncsi dolgot rajzolni.

Steiff, a kisfiad tényleg megemberesedett! :lol:

Koko, ebből a dagi popós babából lett ez a törékeny kistündér??
El sem hiszem. A másik popó nagyon rendben van!

Obea, nálam is a járókás kép a menő!Irtó aranyos!!!

Kép
Kép
 
 


Képzeljétek, ma levelet hozott a postás. Közelítünk a bűvös 50-eshez. Húúú, de izgulok. Lehet, hogy a Jézuska gólyahírt hoz? :lol:
Vendég
 


Koko, ezek a popók, nahát... harapnivalók... :lol: :lol:
 


emike, kalapos fotók? :lol:
ildikó, Lorát nem vittük kirándulni, neki szerintem nem lett volna egyelőre nagy kaland. Anyám viszont boldog volt, hogy itthagytuk neki, s 2 és fél napig kedvére babázhatott. Én viszont majdnem belepusztultam. Mondtam is apának, ilyet soha többet. Annyira hiányzott az a tejszagú (na jó, szépitettem, időnként inkább kicsit sajtszagú :oops: lehellete,) hogy megfogadtam, legközelebb akkor megyünk, ha őt is visszük. Legalább kenguruban.

Dorka hétfői bölcsis napja maga volt a dráma, sirt, belém csimpaszkodott, orditott, hogy ne hagyjam ott - ezzel úgy jól kezdődött a nap, gondolhatjátok. Kedden még pici cirkusz, ma reggel pedig úgy hivtam vissza, hogy legalább egy puszit adjon,. Az viszont olyan elkeseritő, hogy két hét itthonlét után tök egészségesen bevittem hétfőn, tegnap már tösszögött, ma pedig valami végeláthatalan takony-patak ömlik az orrából :cry: . nem értem, tőlem azonnal kérik az orvosi igazolást, hogy egészségesek vagyunk, ezek szerint a többi gyereket el se viszik dokihoz. Megvárom a reggelt, ha lázas, megint itthon maradunk :oops:

Deva, megkaptam Zolikádról a képeket,köszi, gyönyörű kissrác. Jól látom, sielni voltatok?

Kép
Kép
 
 


kanga_mama, Dorka nevében köszi a popó dicséretet, a mai napig imádom harapdálni, ő meg kacagva rohan előlem. Hamarosan a te picikédét szemléljük majd :lol: :lol:

Kép
Kép
 
 


Koko, tudsz valamit, amit esetleg én nem??? :lol: :lol: :lol:
Hiszen még csak holnap megyünk tanfolyamra...
 


Deva, kaphatok én is képeket? :oops: Előre is köszi! A táblázatban benne vagyok....

Kanga, hová mentek tanfolyamra?

Koko, kalapos képek Emike lányokról a szomszédban!!! :wink:

Kép
Kép
 
 


Gabszi! A TEGYESZ-hez. A helység neve megy priviben. Sorry :lol:
 


Koko!
Igen, síelni voltunk Ausztriában. Fel tudtuk vinni a pályára is akis herceget kenguruban a pesti libegőhöz hasonló felvonón. Mire felértünk, általában bealudt, és ezt folytatta még 2 órán át egy napsütötte teraszon. Társasággal mentünk, így apával felváltva tudtunk síelni.

Ggabszi!
Remélem, megkaptad a képeket.

Tirza!
A kutyusotok mit szólt Matyihoz?
Nekünk is van két nagytestű, sokkal nagyobbak, mint a gyerek. Minden nap megszaglássszák, csóválják a farkukat, de még együtt hosszabb ideig nem voltak.
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon tündériek a gyerekek! :lol:

Koko: :lol: Mindig akkorákat nevetek a képeken! :lol:

Ildi: Lúdtalpra, szerintem írok majd email-t majd neked, de a legfontosabb, most jön a jó idő majd, már ha megérkezik és a nyár. Mezitláb, és mezitláb! Rengeteg cipő nélküli császkálás, papírtépés lábbal, ez inkább szalvéta, mert azt bírja tépni, rajzolás lábbal, lehet kapni a Tescoba üveggolyókat, na azokat imádják pakolgatni a lábukkal egyik oldalról a másikra. Majd gyakorlatokat írok még. :lol:
 
 


Sziasztok!

Most nincs időm visszaolvasni,csak lenne egy óriási kéárdésem hozzátok.

Azt szeretném megkérdezni,hogy valamelyikőtöket nem környékezte e - meg a BABY COLOR REFERENCIA RIPORT FOTÓ NEVŰ "CÉG".?
Nálunk ugyanis a férjemnek köszönhetően tarolt némi pénzt, de egy internetes fórum szerint nagy csaló banda.Ha van tapasztalatotok várom,ugyanis ma jelentkeztek ,hogy holnap jönnének fotózni,de olyan sok pénzt kérnek...hogy egy sorozat kb 27000 ft-ra jön ki előleggel,és a tapasztalatok szerint nem készülnek el a képek.Mivel apa csak jót akart nem csaptam agyon a hiszékenysége miatt,és azért mert nélkülem döntött.:-)

Várom a tapasztalatokat.

zsuzsa
 


nem hallottam még ilyen nevű társaságról, de résen leszek :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek Szabolcska végre Szabolcska lesz! A határozatunk megjött, csak az anyakönyvre kell várnunk. (lekopogom!!!!)

Koko! Egy vőlegény popót mutathatok Neked, itt 2 hónapos a popsi! :lol: :lol:
Kép

Kép
 
 


Vivi, gratulálok a határozathoz. Innentől már nem kétséges a végkifejlet, csak idő kérdése. Nálunk kb. 2-3 hétbe tellett. Utána indulhatsz a hivatalokba: TAJ kártya csere, lakcimkártya csere, Államkincstár (névváltozás bejelentése) ....- mámor, nekem elhiheted :lol: :lol:

Kép
Kép
 
 


Kavicska!:)
(Tudom nem ismertek, csak kis segítségféle)

Itt tudsz rákeresni bármilyen cégre:
http://www.tiptoptudakozo.hu/

Kép
 
 


Sasha!


Köszönöm a segítséget,de sajnos nem cég,hanem egyéni vállalkozó( az apeh szerint) .Így a cégnévsorban és itt sem találhatóak...
Köszi a segítséget!


Sziasztok!
 


Sziasztok!
Végre van internetünk!
A babák gyönyörűek, én is felteszek 1-2 frisset....
Idusa, Lili
Kép anya napszemcsije
Kép a joghurt kifog rajtam
Kép a konyhában

KépKép
 


Idusa: De gyönyörű ez a nőci! :lol: :lol:
 
 


Idusa, Lili már kisbabának is nagyon formás volt, most meg, ( hogy Ancsúrt ismételjem) egyenesen gyönyörű.

Kép
Kép
 
 


Jó estét!

Hoztam Nektek egy sármos pasit :) :

Kép

Itthon sajna fokozódik a harci helyzet, Csenge időnként elég durva Vincussal (aztán persze bocsánatot kér és közli, hogy "máskor jobban vigyázok, véletlen volt" :wink: ), azon túl, hogy folyamatosan magyarázom neki a dolgokat, nem tudom, mit csináljak. :cry:
 
 


Köszönjük szépen az elismerő szavakat, olyan okosan beszél és mindent megért Kisnőcim. A múltkor láttam a Sp.... TV-n 1 dok. filmet az ember gyerekének fejlődéséről, ahol is azt mondták, hogy amint elkezd mondatokkal kommunikálni a csecsmő, onnantól belépett a kisgyermekkorba. Annyira elszorult a torkom, mert (és evvel Mindenki így van-lesz) nemrégen hoztuk haza a kis Babzsákomat, és csak nem régen kezdett forogni, ülni, mászni, állni, járni és már olyan sok mindent elfeledtem, és már itt van az én hatalmas ego-val rendelkező nagylányom, aki a 44-es XXS-ből 83-as M-re váltott!
Mindig új és újabb fortélyokkal szórakoztat minket, és nagyon nyíltszívű, kedves, okos, szeretnivaló teremtés, de látom elveszni napról napra a kis Törpikémet....
Ez az élet rendje, csak a megismételhetetlenség fáj benne a legjobban!
Na, abbahagytam a siránkozást.
Rkatának üzenném, hogy a kistesó "ajándékai" a nagyobbnak, vagy a pólyázható baba (bár, sz'ntem már mindkettőn túl vagytok)
sokat javíthat a helyzeten. Vagy Csengének valami olyan újfajta elfoglaltság, amelyet hangos dícsérettel lehetne a családban "díjazni", Pl. nyelvoktatás, úszás, balett stb....
Amivel kicsit ki is fárasztod mentálisan-fizikálisan egyaránt, de ha Te viszed, akkor lehet valami kis intim együttlétetek és utána jöhet a hangos dícséret a nagy és okos nővérkének.
Mára ennyit, jóccakát:
idusa

KépKép
 


Idusa, csatalkoznék az előttem szólókhoz, apának fel kell kötnie majd a gatyót, hogyha vigyázni szeretne álomszép lányára...
Amit a megismételhetetlenségről irtál, nagyon átérzem én is. Mikor Dorka megszületett,az első két évben nagyon sokat dolgoztam mellette, s biztosan kimaradtam néhány dologból, amit anyukám élt át vele. Most, hogy Laura megérkezett, egyetlen percet sem vagyok hajlandó elfecsérelni, elvenni tőle, s mindent úgy élek meg, hogy ez az utolsó (amikor 3 hónapos, amikor 3 hónapos 2 hetes stb, stb...)

Kép
Kép
 
 


Hát, igen. A megismételhetetlenség fájó pillanatai....
Amikor elnézem Balázst ,aki a kisgyerekkorból kinőve lassan kiskamasz...teljesen ellágyulok.
Zsófi pedig hihetetlen iramban fejlődik, minden nap egy csoda. Mindig többet ért, egyre jobban kommunikál. Kár, hogy ezt a klassz dolgot, mint egy kisbaba cseperedése, az erre való rácsodálkozást nap, mint nap- nem élhetem át többet.

Szeretném megkérdezni Tőletek, mi a véleményetek a Waldorf iskoláról..az itt folyó nevelő és oktató munkáról?
Van valakinek tapasztalata? Szívesen fogadnám a véleményeket...mert ahová majd költözünk a közelben működik egy,nekem a honlap alapján nagyon szimpatikus suli.
Nem tudom célszerű-e majd Balázst rendes suliból átíratnom, vagy esetleg Zsófit ide íratni.
Köszi, ha megosztjátok velem a gondolataitokat!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Szeretnék elnézést kérni, amiért ritkán írok - igaziból oilvasásra telik csak az időmből mostanában... :oops:

Azért most hoztam képeket, mert ma naggggyon fontos nap van nálunk:

Kép

Kép

Kép

Szeretettel ölelünk benneteket! Puszi! - Amneris

KépKép
 
 


Amneris!

Boldog születésnapot Zita babának! Hatalamasat nőtt!
Vendég
 


Boldog Szülinapot Zitusnak!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
 


Sziasztok!

Amneris! Boldog szülinapot Zitusnak!

Én elfelejtettem képet felrakni Ádámka szülinapjáról..
Pótolom :D

Kép Mamával

Kép

Kép :-)

Kép Tombolás az ugrálóvárban:-)

Kép

Kép
 


Sziasztok Lányok!

Letettem aludni a Szülinapost, így gyorsan feltöltök még néhány ünnepi képet! :)
Ugye ott hagytam abba, hogy elfújtuk a gyertyát - na aztán...

Kép

Kép


Egy kép az ajándékokról:

Kép

És egy utolsó arról, milyen komoly is tud lenni egy okos egyéves Nagylány :P :

Kép


Bocsi a képáradatért, de máskor olyan nehezen jutok hozzászóláshoz, hát most kiéltem magam! :oops:

Gratula a gyönyörű babákhoz! Sok puszi Mindenkinek!

- Amneris -

KépKép
 
 


Huhh, idejöttem "megpihenni" a gólyahíres fórumról (felzaklatott?kiakasztott? - nem tudom, melyik a jobb kifejezés - az utóbbi 1-2 nap termése), és de jól tettem!! :)

Zituska, Te kis gyönyörűség, boldog születésnapot!!!
 
 


Zitababa,
Istenke éltessen szülinapod alkalmából!!!
idusa, Lili

KépKép
 


Istenem, de gyönyörűek a gyerekek.

Amneris, hogy ez a kicsi lány milyen csodálatos. Zita baba itt is éltessen az istenke nagyon-nagyon sokáig.

Idusa, gyönyörű Lili, egyszerűen gyönyörű. :lol:

Te, Tölti, Ádikának még a szeme sem áll jól... nagy csibész lehet, Nikike meg egyenesen igazi lány.

Rkata, ezek a szemek... hát rendesen kell majd a csajokat hessegetni Vincus körül az biztos.

Jaj, hadd ne részletezzem, minden baba gyönyörű, nagyon jó, hogy ennyi képet raktok fel... olyan jó gyönyörködni bennük. Ilyenkor sajnálom, hogy nem tudunk elmenni a találkozóra. :-(
 


Zitus! Nagyon boldog szülinapot kívánunk!!! :-)

KépKép
KépKép
 


Zituskának és Miklóskának boldog szülinapot!!!
Kép

Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: