Új privát üzeneted érkezett!

Íme egy pár húsvéti kép :
Kép
Kép
Kép Kép
Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


A legfelső kép még itthon van nálunk, azt a sapit meg az oviban csinálták, még márc. 15-ére. :lol:
Ma megyünk fogaskerekűzni!

Edit! Én is néztem a főzős oldalatokat, nagyon tetszik! :-) Az összes tortát végignéztem, mind remekmű, nagyon ügyes vagy! Cukit nem akartok nyitni?? :mrgreen: :mrgreen:
Cicis torta marha jó!!! Páromnak is akartam már, de persze csak venni.

:oops:

Mindenkinek szép hétvégét!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok,

Sudi: Gondoltam, hogy Gerusék március 15-re csinálták a huszár jelmezt! Nagyon jó!
Jó sok csokit gyűjtött húsvétkor!
Már szépen gömbölyödik a pocakod!
Jó volt a mai kirándulás?
Mi ma Sukorón voltunk, az ovisokkal kirándultunk, nagyon jó volt. Ajánlom mindenkinek ezt a helyett. Lehet sétálni az erdőben, van egy szuper játszótér, tó. Szendvicset érdemes vinni. Kb 1 óra Budapesttől.
Majd mutatok képeket is egyszer...

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 

 
 

Szia Etterke!

Jó volt a kirándulás, ezer éve nem ültem fogaskerekűn! És már elfelejtettem, hogy milyen zajos! :shock:
Pedig mikor kicsi voltam, nagyon sokat mentünk vele! De csúcs volt, lefelé már halkabb! Ott sétáltunk egy jó nagyot, Gerynek nagyon tetszett!
Sukoró is jól hangzik! Merre van?
Várom a képeket!
Épp hajat festek, lassan le kéne mosnom...

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Szia Sudi,

Sukoró a Velencei tó mellett van, max 1 óra kocsival, ha nem autópályán mentek.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Tudom, tudom, de talan ha valaki .......
Olyan egeszseges 30 ev alatti not keresek aki sajat petesejttel vallalna terhesseget. Nem ingyen gondoltam.
egy.ket.esely@gmail.com
esely
 
 


Sziasztok,

hogy van mindenki? Mi jól vagyunk. Tegnap volt az oviban az Anyák napi műsor, nagyon aranyosak voltak a gyerekek. Az elmúlt időszakban tanult mondókákat, énekeket adták elő és eldramatizálták a Gomba c. mesét is.
Az utóbbi időben járunk lovagolni, nagyon megszerették a lovakat a gyerekek. persze még nem rendszeresen járunk, de sztem mindenképpen hasznos mozgás szempontjából és kialakul egy jó kapcsolat a lovakkal, természettel.
Én mostanában fáradékony vagyok, májusban kell mennem a HPV kontrollra, remélem minden ok lesz.
Kismama hogy vagy?
Hétvégén megyünk majd lovagolni, kerti partira. Remélem jó idő lesz!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Hogy van mindenki? Velünk elég sok minden történt az utóbbi hetekben. A hazautunkat el kellett halasztanunk, mert Gyula kórházba került. Behívták egy terheléses szívtesztre, ami pozitív erdményt mutatott, így bennfogták. Kiderült, hogy az egyik szívkoszorúéri artéria majdnem el volt záródva, így felhelyeztek egy fémgyûrût, ami ezt megakadályozza. Mûteni szerencsére nem kellett. Persze így is éppen elég, amin keresztül kellett mennie, és nekünk is. Most már jól van, csak teljesen stresszmentesen kell próbálni élni. Valószínûleg sok mindenen változtatnunk kell az életünkben.

Alida közben négy éves lett, olyan nagylány már! Holnap lesz az oviban egy kis ünnepség. Ôt is nagyon megvislete ez az egész, elkezdett agresszíven viselkedni, verekedni az oviban. Remélem, hogy most már ô is megnyugszik. Tábita nagyon jól van, már két foga kijött, viszont az anyatejen kívül semmit nem fogad el. Nekem ez így jó fárasztó, mindazzal a rengeteg dologgal együtt, ami rámhárult, Gyulát tehermentesítendô, de azért még bírom.

Puszi mindenkinek
zsuzsi 81
 
 


Szia Zsuzsi,


örülök, hogy jelentkeztél. Jó hír, hogy Gyula jobban van, de emailen már megírtam neked együttérző, drukkoló levelemet. Örülök, hogy valamikor nyáron haza tudtok utazni. Kitartás, remélem hamarosan minden gond megoldódik. Gondolom Alida is érezte, hogy gond van és kevesebb figyelem jut rá, ezért kezdett verekedni, hogy felfigyeljenek rá. Zalánnak is vannak ilyen időszakai. Hihetetlen érzékenyek a gyerekek!
Alidának sok boldogságot kívánunk!
Zalán sajnos lázas lett ma délután, köhög és folyik az orra, Réka már jól van, ment már tegnaptól oviba. Hétvégén sok gyerekprogram lesz, de sajnos a rossz idő miatt nem tudunk részt venni. Az oviban is holnap du lesz a gyereknap-majális koncerttel. szombaton a kisasszony babazsúrba megy.
A héten is voltunk lovagolni, de Réka most alig ült a lovon, jobban érdekli a söprögetés, csutakolás, egyéb állatok, persze ez nem baj. Este mindig gyorsan elalszanak, elfáradnak a friss levegőn.
Réka megtanult bringázni támaszték nélkül, nagyon ügyes, büszke vagyok rá. Indulásnál még kell segítség, de nagyon gyorsan megy, Zalán is gyorsan megy már a futóbiciklivel, én pedig rollerrel kergetem őket, másképp utol sem érném őket. Szerencsére itt lehet bringázni az utcán, elég csendes.
Többiek jól vagyok? Mindenki eltűnt!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Zsuzsi, úgy szégyellem magam.... ISTEN ÉLTESSE NAGYON SOKÁIG ALIDÁT!!!! :) :) :)
Kép

Nagyon megijedtem, amikor olvasni kezdtelek, de hál'istennek, akkor egyelőre minden rendbejött! Bízom benne, hoyg ezután sem lesz semmi baj és haza is tudtok utazni ezen a nyáron.
ESzter szerintem jól megmagyarázta miért változott meg Alida viselkedése, de biztos rendbe fog jönni, ahoyg ti is lenyugodtok és visszatér az élet a normális kerékvágásba! Tábitának pedig hatalmas puszi, olyan édes lehet a két kis fogacskájával! Azért csak próbálkozzál kitartóan a másféle ételekkel, mert most már nem lehet el csak anyatejjel, már csak azért se, mert téged túlságosan igénybe vesz.
Vigyázzatok magatokra!

Eszter, nektek is küldök puszit! Gyógyuljatok meg hamar!!! Boróka nagyon - mondhatni - beteges volt február-márciusban, ha ment egy hétig oviba, utána egy-két hetet otthonült, 3 héten át kapott egyszer antibiotikumot is. Aztán rendbejött és április eleje óta (kopp-kopp) nincs baj, ő sem volt beteg, azóta is jár oviba. Szereti az ovit: reggel sosem akar menni, helyette "kijándúni" szeretne, délután viszont alig lehet elhozni. :D :P

Nálunk most hétvégén (jobbanmondva szombaton éjjel) lesz a múzeumok éjszakája, és ennek keretében már péntektől lesznek rendezvények. Szombaton délelőtt pedig rengeteg foglalkozás a gyerekeknek: "arcfestés, ikonkészítés, agyagozás, az óvodások, kisiskolások elásott bábok után kutathatnak, régészkedhetnek a várban..."- részlet a programból.
Mi ide szeretnénk menni, bár azt hiszem, ha szép idő lesz és tényleg tudunk menni, hoyg Boró otthonmarad, hogy Krisztával részt vehessünk minél több műhelyben, illetve mi is (vagy lehet, hoyg csak én, mert Istvánom nem szereti túlságosan az iylen kulturális dolgokat) megnézhessünk minél többet a kiállításokból, kulturális kínálatból. :)

Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Mindenki jól ? Nagy a csend...

Ritának boldog névnapot!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Szia, Eszter! :)

Mi jól, de tele elfoglaltsággal. És kihasználjuk a jóidőt is most már... ki tudja, mikor vág be ismét egy több, mint egyhetes eső és hideg!

Veletek is minden rendben?

Többiek is jelentkezzetek pár szóra!:)
Zsuzsi, hogy van Gyula?
Hát a kismamánk hogy érzi magát?

Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Mi is elvagyunk, veszve....de jelentkezem nemsokára.!!!!
:oops:

Kép

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


sziasztok,

mindenki vjól van. Mi picit köhögünk, remélem hamarosan jobban leszünk. Nyári szünet elkezdődött Réka ovijában, sajnos az idő nem túl kedvező a kinti programokhoz. Zalánt sajnos nem vtték fel az oviba helyhiány miatt, most még próbálkozunk.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Nagyon el voltam foglalva az utóbbi időben.
Ha minden igaz eladtuk a lakást, szerdán voltunk Székesfehérváron aláírni a szerződést, remélem már nem lesz semmi galiba, baj...... sok probléma volt, leginkább a családommal...sajnos.. még a Gery évzárójáról is lemaradtam az oviban! :x
Egy Ausztráliai nő vette meg, ki akarja adni albérletnek, meg vett még egy lakást. A napokban kell hogy megérkezzen a számlámra a foglaló, és majd 40 napon belül a teljes vételár, de az ügyvédje szerint hamarabb fog utalni.

Én jól vagyok, csak ki vagyok égve kicsit a sok intézni való miatt és a családom miatt, de ezzel nam fárasztok senkit......

Viszont az oviban jelezték, hogy Gery sokat változik, agresszívabb, verekedik is néha, akaratos, hisztisebb...... :( :(
Teljesen elkeseredtem most, hogy miért... Én vagyok a hibás?? A kistesó???? Lányok, aki átment ezen vagy hasonlón, az nyugtasson meg!!!!!! Tiszta lelkiismeret furdalásom van! Pedig itthon Gery nem nagyon változott, lehet, hogy az is baj, hogy sokat melóztam mostanában, vagy nem tudom......
Pont ettől féltem mindig is, ezért gondolkodtam sokat a második gyereken, hogy nehogy Gerynek fájdalmat okozzak!
Figyelek arra, hogy Gery ne legyen hátrányban, próbálom a probémákat nem hazahozni, főleg nem előtte kitárgyalni, dehát még meg sem született a Kistesó, mi lesz még???? :cry:

Kemény ez az ovi dolog! Én is azon aggódom, hogy mi lsez, ha nem lesz hely bölcsiben, oviban?! Új törvény szerint most már Én csak 2 évig lehet majd itthon, meg mindenki más is, így 2 év után mindenki megy majd bölcsibe!!!Nem tudom lesz e hely.... Minden esetre, ha megszületik Kistesó, akkor egyből be fogom iratni a bölcsibe 2012-re, még idén!!!!
Etterke nálatok egy ovi van? Gondolom ugyan oda szeretnéd Zalánt is, ahova Réka jár.

Kriszti agyon jól nézel ki!!!! :D Remélem jól vagytok!

Edit!
Hogy vannak szép leányaid? Nálatok voltak kezdeti féltékenységek, viselkedési problémák???
Ki hogy oldotta meg???????

Zsuzsi!
Ti hogy vagytok? Párodnak jobbulást, és biztos minden rendbe lesz, én drukkolok!! Egészség mindenek előtt!!!!!
Még mindig nem láttam rólatok képet!!! :cry:

Puszi mindenkinek!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Szia Sudi,

örülök, hogy írtál és hallunk rólatok.
Jó hír, hogy sikerült eladni a lakást!
Véleményem szerint, lehetséges, hogy Gery szándéka a viselkedésváltozással a figyelemfelkeltés. Ahogy te is érzed, hogy sok intéznivalód volt, sok munka...stb. Hiába nem vitted ha a munkát, talán sokszor ezek a témák foglalkoztattak és kevesebb figyelem jutott rá, valami megváltozott és ő ezt megérzi. Próbáld megkeresni az okot és akkor biztos megszűnnek a tünetek is. Baromi nehéz, tudom! Ha vele vagy, csak rá koncentrálj, ő válasszon programot, legyen anyanap, töltsetek együtt minőségi időt...
Neked is szükséged van kikapcsolódásra. Szakítsd néhány órát, fél napot csak magadra és ez jó neked és Gerynek is! Feltöltődsz!

Ugyanezeket javaslom akkor is amikor már megszületett a kistesó és esetleg ismét Gery viselkedése megváltozik. Illetve ő ötlet belevonni minden tevékenységbe a baba körül. Érezze, hogy ő a nagyobb, okos fiú és ő segít anyának, ettől fontosnak érzi magát, érzi szükséged van rá, büszke vagy rá.

Ezek csak ötletek, tuti recept nincs, minden család más.
Réka is változott kistesó születésekor, rosszcsont volt, persze azért, hogy rá figyeljek.

Zalánt ugyanabba az oviba szeretném mint Rékát. Szimpi a most induló kiscsoport óvóvnénije. Egyébként 4 óvoda van és mindenhol teltház. A bölcsi sem könyebb. Van néhány családi napközi, de nyilván ott kisebbek vannak és anyagilag is megterhelő.
Ha nem sikerül, akkor megy családi napközibe és jövőre remélhetőleg felveszik már, akkor viszont már vegyes csoportba íratnám be, hiszen akkor már közel 4 éves lesz.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok,

Zsuzsi: Mostanában volt Alida névnapja, nem? Sok boldogságot kívánunk neki!

Hogy vagytok?

Mi jól vagyunk. vége az oivnak, igyekszünk sok időt a szabadban tölteni, jönni-menni. Ma az Állatkertben voltunk.
Még nincs válasz, hogy Zalánt felvették-e az oviba.
A héten mennek néhány napra a gyerekek nyaralni a nagyszülőkhöz. Hiányozni fognak, 2 éjszakát alszanak ott, aztán megyünk utánuk.
Réka mostanában akaratos, nehéz vele. Egyébként nagyon okos, mostanában alig alszik du, így sokat tudunk együtt lenni kettesben. Zalán is aranyos, rengeteget dumál, most már ő is szépen beszél. Édes ahogy mondókázik.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Remélem, mindenkinek jól telik a nyár, sokat pihentek, és a család is sokat van együtt. Mi itthon vagyunk, és egészen augusztus végéig leszünk, hol Pesten, hol Almádiban. Olyan jó lenne egy találkozót megszervezni! Tudom, hogy sajnos nem tudunk mind találkozni, és ne haragudjatok, hogy ide írok ezzel kapcsolatban.

Alida küld néhány "kukoricát", aztán folytatom: :shock: :idea: :arrow: :wink:

Szerencsére elég jól vagyunk, Gyula is igyekszik minél kevesebbett idegeskedni, ami elég nehezen megy neki, de mindig rászólunk. GYerekek nagyon jól vannak, Alida boldog, hogy mindenki magyarul beszél körülötte, és továbbra is nagyon barátságos az emberekkel, sôt, talán kicsit túlságosan is. Néha félek, hogy bárkivel elmenne kézenfogva. Beszélünk is a fejével elég gyakran, de nem tudja felmérni a valós viszonyokat. Így aztán marad a sasszem...
Tábita már nagyon nagy, régóta feláll-leül, sôt, kapaszkodva már araszolgat is. Még mindig nem nagyon megy a hozzátáplálás, ímmel-ámmal egy-egy kanálkával bele lehet erôltetni gyümölcsöt, de nem túl komoly az érdeklôdése. Egymással most már nagyon jól megvannak, olyan jó ezt látni.

Most sajnos nincs több idôm, mert Tábi elfáradt, és ilyenkor panaszkodik, hogy enne-enne (amit szó szerint kell érteni!) Igyekszem rendszeresen jelentkezni, és ti is tegyétek, ha épp gépközelben vagytok!

Puszi mindenkinek!
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy írtál Zsuzsi! Éppen a napokban gondoltam Rátok, hogy vajon itthon vagytok-e már. Tényleg jó lenne találkozni! Majd egyeztettünk!
Hogy tetszett Alidának a magyar ovi?
Nagyon ügyes Tábita!

Mi is jól vagyunk. Hármasban vagyunk itthon, főleg itthon, időnként kirándulunk. A családi napközibe is szoktak menni mindketten, ilyenkor van némi szabadidőm délelőtt. Réka már nem alszik délután, így egész napos elfoglaltságot igényel. Zalán sokat beszél, ügyes, a szobatisztaságon dolgozunk. A cumi éppen a napokban ment el tőlünk.
Zalánt is felvették az állami oviba félnapra. Még egyeztetnem kell az ovival, hogy konkrtéan mikor kezdhetne. Gondolom, ha elhagyta a pelust.
Nyaralni augusztus végén megyünk. Addig marad a kerti medence, bartáok, nagyszülők. az állatkertben mi is voltunk. A Vaúttörténeti Park is tetszett nekik.
Sudi hogy vagytok?
Többieknek hogy telik a nyár?

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Lilcsinek kívánunk közelgő névnapja alkalmából minden jót, vidámságot, egészséget!Reméljük mindenki jól van!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Eszter, köszi szépen! :D
Még jó, hogy azért ide is benéztem. :roll: ..a másik topikunkkal ugyanis átköltöztünk az anya-tanyára, ide már ritkásan jövök.... :oops:

Kösz, jól vagyunk, jövő7en kezdődik az oviszünet, majd menni szeretnénk ide-oda-mindenfelé.
Lakásban előszobát+konyhát járólapoztatni akarom, aztán ki is fújtam :lol:

Remélem, veletek is minden rendben!

Puszi!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Lilinek mi is boldog névnapot kívánunk!!!

Eszter: ma utazunk Almádiba, 8-ától újra Pesten leszünk, azután találkozhatnánk. Alida sajnos nem járt itt oviba, mert nem tudtunk hazajönni akkor, ahogyan eredetileg terveztük.

Sok pusz mindenkinek!
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok!

Jo regen irtam mar, de nem felejtettelek titeket. :wink:

Most mi is itthon vagyunk.
Zsuzsi, ti meddig maradtok? Most Pesten vagytok? Mi par napja jottunk haza (a szuleimhez), elotte Siofokon voltunk.

Nem gyozzuk mindenfele gyumolccsel teletomni magunkat, mivel Angliaban tobbnyire csak kulfoldrol importalt kenyszererett gyumolcsoket lehet kapni.

Nori, jarolapozas keszen van?

Etterke, olyan furcsa, hogy Zalan is mar ovis lesz!

Az angliai 15-18 fokos nyar utan egy kicsit fejbe vag minket ez a hoseg. Szegeny Lolli tiszta kiutes a melegtol es minden nap moshatjuk a hajat, ugy leizzad.

Edith, ti jol vagytok? Idonkent beleolvasok a fozos blogodba, de mostanaban nem volt ra lehetosegem.

Sudi, te jo eg, most nezem, hogy nalatok mar hamarosan megszuletik kisteso! Hogy viseled a pocakossag veget? Geri hogy viselkedik mostanaban?

Kriszta, csini vagy nagyon a kepen, de azert irhatnal bovebben is! :wink:

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok! :)

El sem hiszem, hogy május óta nem írtam ide! VAgy kétszer benéztem még, olvastalak, de nem tudtam írni is...


Puszilok mindenkit, kicsket és nagyokat egyaránt! Most sem tudok bővebben írni.

Jól vagyunk, szerencsére, múlt héten voltunk egy kicsit kikapcsolódni, és még élvezzük a nyár utolsó napjait. Szept. 1-étől kezdem a munkát én is, óvónőként fogok dolgozni egy óvodában, a városban. A csajok is szept-ben kezdik az ovit, bár ők megmaradnak a régi helyükön: :)

Remélem, ti is jól vagytok! És drukkolok, hoyg tudjatok találkozni, bár ti, akik közelebb laktok egymáshoz!:)

Puszi!!!! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok,

hogy vagytok? Hihetetlen hogy szalad az idő. Vége a nyárnak, elkezdődött az ovi!
Sudi, hogy vagytok? Kistesó megérkezett már?
Tábitának közelgő szülinapja alkalmából sok boldogságot kívánunk!
Zsuzsi, visszamentetek már?
Réka ismét ovis, már középsős, nagyon szereti, minden gond nélkül megy az oviba.
Zalán családi napközibe jár továbbra is hetente 2x, novembertől mehet majd oviba ő is, kiscsoportos lesz.
Én pedig élvezem a szabadságot, teszek-veszek, munkát nézek, amit el tudok látni a gyereknevelés mellett.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Egy gyors bekukk!
Vasárnap, 22.23. perckor megszülettet Mokán Bettina, 2880gr és 52 cm. Már két hete bent tartottak a kórházban, rossz volt egy ctg-m. Gondolhatjátok....... :-/
Délután 3-kor kezdődtek enyhe fájások, este 9-re 2 ujjnyira voltam nyitva, akkor lesétáltunk a szülőszobára, kaptam oxitocint, és burokepesztést fél 10-kor, és onnantól majd meghaltam, de alig egy óra múlva kibújt a kis Bettike! :-)
Röviden ennyi, apa ott volt, kisbaba gyönyörű, mint egy császáros baba.
Tegnap jöttünk haza a kh-ból.
Pusza mindenkinek!!!


Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


GRATULA!!!!!!!!!
JÓ EGÉSZSÉGET ÉS SOK PUSZI

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


SUDI, HATALMAS GRATULA!!! SOK-SOK ÖRÖMÖT ÉS KÖNNYŰ BELERÁZÓDÁST A MNDENNAPOKBA! :) Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia Sudi!

Hogy vagytok? Minden rendben? Hogy telnek a napok? Gery élvezi az új helyzetet? Láttam a képeket a közösségi oldalon, nagyon szép kiscsaj Bettike!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Szept. kozepen erkeztunk vissza Magyarorszagrol. Nagyon jol ereztuk magunkat. Lolli meg is kerdezte, hogy mi miert nem ott lakunk. :) Amikor visszaertunk, akkor meg napokig azt kerdezte, hogy mi miert itt lakunk.

Most kezdunk visszarazodni a hetkoznapokba. Ismet jar oviba, mar a zeneovi is elkezdodott, sot mult heten balettozni is kezdett.

SUDI NEKTEK NAGY-NAGY GRATULA ES SOK BOLDOGSAGOT KIVANUNK A PICI LANYHOZ!

Volt egy olyan erzesem, hogy mar kibujt a hercegno, azert is neztem be. Nem emlekeztem pontosan, mikorra vartatok, de sejtettem, hogy most mar 4-en vagytok. :)

Edith, neked hogy megy a munka? Nagyon szep palyat valasztottal. Meg tudjatok oldani konnyen, hogy a lanyok reggel eljussanak az oviba meg ertuk tudtok menni? En ezert nem tudok elhelyezkedni, mert akkor nem tudna ki vinni es hozni Lollit az ovibol. Raadasul nalunk meg mindig csak fel napos az ovi.
Mondjuk annyira nem banom, mert igy fel napig meg mindig egyutt lehetunk.

Etterke, kohogesek, taknyossagok meg nem ertek utol titeket? Mi ugy inditottuk a szeptembert. Az elso heten azert nem ment oviba, mert meg Magyarorszagon voltunk, mire visszajottunk Angliaba, addigra meg lebetegedett, ugyhogy meg 1 hetet hianyoztunk. Most mar minden ok, ugyhogy ismet jarunk.

Mennem kell, de majd neha benezek, hatha jelenkeztek ti is.

Puszi mindenkinek:

Olive es Lolli

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Sudi:
Nagyon gratulálunk Bettike érkezéséhez! Gyönyörû kisbaba! Sok-sok boldogságot az egész családnak, Neked pedig minél több pihenést!

Nagyon eltûntem, de valahogy olyanok a napjaink, hogy alig éjfél elôtt zuhanok az ágyba, éjjel kétszer kelek Tábitához, aztán reggel kelés és hajrá. Úgy sajnálom azt is, hogy amíg Magyarországon voltunk, nem jött össze a találkozó. Sokkal rövidebb ideig voltunk most otthon, meg közbejött néhány kellemetlenség Gyula családjában, úgyhogy egy csomó mindenre nem jutott idônk, amit akartunk volna. Alida persze nagyon jól érezte magát otthon, ô is mondogatja, hogy inkább ott lakjunk. Persze ott bérházban lakunk, és van sok szomszéd kislány, akikkel nagyon jól eljátszanak.

Na most felsírt Táb, asszem mennem kell. Igyekszem gyakrabban benézni.

Puszi mindenkinek!
zsuzsi 81
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK TÁBITÁNAK!

Örülök, hogy jelentkeztetek. Hát bizony amikor mi is külföldön éltünk akkor hiányzott a család és a barátok. Itt nagyon jó a közösség az utcában, sok hasonló korú gyerek van.

Réka is elkezdte az ovit szeptemberben, nagyon szereti továbbra is, maradt félnapos, ebéd után hozzuk el, sztem ez így jó. Délutánra pedig most már programokat csinálunk. Ő is szeretne balettra járni, kedden kezdődik és még a néptánc, kézműveskedés érdekli. Picit köhög, de elég jól van. Mindketten szedték tavasz óta az immunerősítőt, remélem ennek tudható be, hogy lázzal nem jár most a betegség és nincs semmi szövődmény.
Zalán is jár kisoviba, de neki eléggé folyt az orra, másfél hétig itthon volt, holnap már megy ő is.
Én itthon vagyok, nézegetek munkát, de valami olyan feladatra vágyom, hogy a gyerekekért tudjak menni ebéd után és együtt lehessünk délután. nyitott szemmel járok, jövő ősztől viszont már szeretnék dolgozni. Szívesen foglalkoznék gyerekekkel akár közvetett módon is.
Nóri, mi újság veletek?

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Van újabb 5 percem! :)
ALida is jár balettra! Egyszerûen kijelentette, hogy ô ballerina akar lenni, úgyhogy beirattuk. Szerencsére jó a tanár, és elég sok gyerek van. Alida nagyon ügyes, szép a mozgása. Ôt még a jóga érdekli nagyon (Gyulát látja néha jógázni, és a falunkon van felragasztva egy kép jógapozíciókkal), de azzal még várunk néhány évet.
Alida is még csak félnapos az oviban, lehet, hogy januártól egésznapos lesz, csak az annyira drága...
Én mindenesetre kibírnám, ha nem két gyerekkel lennék du. 1-tôl. Alig tudom összeegyesztetni a znogorázást-írást a gyerekekkel. Persze imádok velük lenni, csak sajnos nincs két életem.

Tábita már szinte jár, csak még egyedül nem mer. Kiderült, hogy vashiánya van, úgyhogy most naponta kétszer le kell valahogy nyomni a torkán szegénynek a vas-szuszpenziót. Amúgy nem volt bágyadt, fáradékony, csak sápadt.

Eszter:
Sok sikert a munkakeresésben! Inkább otthonról végezhetô munkát keresel? Gondolom, úgy szabadabban be tudod osztani az idôd. Amúgy olyan gyorsan nônek a gyerekek, hogy mindjárt Zalán is egésznapos lesz az oviban.
Használt az immunerôsítô kúra? Remélem, jól vagy.

Jaj, mennem kell. Millió puszi mindenkinek!
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok,

gyors bekukk! Jól vagyunk, nátha elmúlt, remélhetőleg az immunerősítő tényleg jó döntés volt.
Délelőtt oviban vannak, egy óra után mi is itthon, aztán késő délután indulnak a programok. A balett tetszik Rékának.
Hát valami itthonról végezhető munka lenne jó egyelőre, aztán ha egésznaposak lesznek az oviban akkor már eljárnék dolgozni. Sok munkalehetőség van sztem, bár egyik sem anyabarát, vagy kevés. Egyelőre válogatok, amíg megtehetem.
Nekem decemberben kell visszamenni nődokihoz, remélem minden oök lesz, aloeverával erősítem magam és heti 2x pilats, ez most ami kikapcsol.
Sudi: Láttam képeket Geryről és Bettikéről nagyon szépek! Gratula! Sok örömöt nektek!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!!!!

Mindenkinek köszönjük a gratulációkat! Aranyosak vagytok!! :-)
Képzeljétek Betty annyira rendes, hogy már szerda óta éjszakánként, már 8 órát alszik egy huzamban!!! Este 10-11-től reggel 7- negyed 8-ig!!!!!!!! El sem hiszem, hogy ilyen jót alszik, na meg Én is!! Persze felriadok többször is, olyan 4 felé, hogy megetessem, na de ha nem sír???...... :-)) Remélem hogy így marad, és ezen a remek szokásán nem akar változtatni, igaz nappal próbálom úgy csinálni, hogy 3 óránál ne aludjon többet egy huzamban! Gergő olyan 10 hetes volt, amikor már végig aludta így az éjszakát, bár hozzáteszem akkor Ő még csak anyatejet kapott, nem adtam mellé tápszert, és hát szerintem mivel nem volt neki elég, ezért kelt fel éjszaka is, mert éhes lett. Sajna tejem nagyon kevés, tápszerezünk. Nagyon sajnálom, de ez van, András mondta ne idegeskedjek emiatt. Reggel és este cicizünk, az a kevéske is számít.
Biztos rengeteget számít az is, hogy sokkal jobban veszem az akadályokat, mint az első babánál, ezt tuti megérzik a babák!! És ha az anya nyugodt, akkor a baba is nyugisabb! Emlékszem ilyenkor Gerynél még elég nagy káosz volt körülöttem, úgy éreztem semmire sincs időm, egész nap volt hogy egy hálóingben szambáztam, és még a zuhanyzásra is alig maradt időm. És arra is emlékszem, hogy amint meghallottam Gery sírását, már görcsbe rándult a gyomrom. Tudom nagyon rossz érzés volt. De most, tök természetes, mármint nem kezdek egyből idegeskedni, úgy fogom fel, hogy ez természetes, egy baba sír, csak így tudja minden nyűgjét, bánatát kifejezni. Szóval olyan érettebb, vagy felkészültebb lettem a dologra, és ez jó érzés. Minden reggel kelek 7-kor, Gergőnek reggeli, zuhany, és le az oviba. Ott találkozok más anyukákkal, jól esik egy kicsit beszélgetni velük. Persze ebben nagy segítség, hogy itt az anyósom, és ezalatt Ő vigyáz Bettire, meg általában csinálok egy adag tápszert, és Ő megeteti. Kell, hogy kimozdulhassak, amikor nincs velem Betti, nagyon fel tud tölteni, és nem leszek antiszociális. Mint a kórház után, mikor kimentünk a babával, ahogy kiléptem a kórház kapuján, úgy éreztem magam mint valami zombi! Mint aki börtönből szabadul, mintha több hónapot töltöttem volna a klinika falai közt..... pedig csak 3 hét volt. ( el sem merem képzelni, milyen amikor valaki tényleg a börtönből szabadul ) Még a kocsiban is szédültem, úgy elszoktam attól is......
Gery egész nap van oviban, szereti nagyon, holnaptól indul az úszás neki, nagyon kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni neki! Nagyon várja! Még angol is van, várom a logopédus véleményét, hogy menjen e Gery. Szeretném.

Puszi mindenkinek!!!!


Kép
Kép
Kép
Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Kép
Kép
Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Nyugi, majd a Gergő mindent megold!!!

Kép :lol: :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Szia sudi,

mégegyszer nagy gratula a királylányhoz! Nagyon szép kislány! Jó llátni a gyerekeket együtt, látszik, Gergő szereti tesóját. Örülök, hogy jól vagy és van segítséged, ez nagy kincs. Téged olvasva tényleg érezhető a kiegyensúlyozottság és bolsogság. További sok boldogságot!
Ja, és tök jó, hogy a cicizés dolgon sem rágódsz. Jól teszed!
Jók legyetek!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Sudi:
De gyönyörû kislányotok van!! Csudaszép! Mégegyszer nagy gratula hozzá. És Gergô is milyen nagyfiú már! Nagyon hasonlít Rád (ezt biztos sokan mondják). Úgy látom, hogy örül a kistesónak.
Hú, de irigyellek az éjjeli alvásért! Tábita még mindig átlagban kétszer kel, az igaz, hogy szerintem a rágófogai mocorognak, de akkor is, 4-kor és 6-kor felébred.
Én is (és szerintem mindannyian) úgy találtam, hogy a második babát már sokkal "ügyesebben" kezeli az ember. Persze rutinosabbak is vagyunk, de az életünk nem változott akkorát a 2. baba születésével, mint az elsôével. Pedig nekem Tábitával bonyolultabb volt a helyzet, kis nyümürc volt (Alida kifejezése), gyakrabban is kellett etetni, és mégis könnyebb volt. További gondtalan babázást!

Eszter: Te milyen immunerôsítôt adsz a gyerekeknek? Én csak D-vitamint, illetve Alidának néha C-t, meg persze sok-sok nyers zöldség, gyümölcs. Nekünk is elmúlóban van a nátha, remélem, egy ideig nem jön vissza.
Nekem is úgy kéne mozognom! Hiába is áltatom magam, a zongorázás nem sport. Pedig ahhoz is elég ritkán jutok.
zsuzsi 81
 
 


Írok még egy kicsit magunkról. Van a kertünkben két szép régi almafa. Ebben az évben valami irdatlan mennyiségû almát termettek, elég nagyok is lettek, meg nem is kukacosak, csak sorra lepotyogtak a fáról, így sürgôsen kellett valamit tennem velük. Így életemben elôször almakompótot készítettem és tettem el, amiért nagyon büszke vagyok magamra, mert nagyon hosszadalmas, és nagyon nem bírtam belepaszírozni a napjaimba, de mégis megcsináltam. Tudom, biztos ciki, hogy még nem fôztem be, de valamikor el kell kezdeni, nem? :wink:

Gyerekek jól vannak, Tábita kapja a vasat, sokkal jobb lett az étvágya azóta, képes egy egész körtét megenni együltô helyében!

Na ennyi, felsírt a kisasszony. Pusz mindenkinek
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok!

Sudi, tunemeny a pici lanyod! Gergo tenyleg nagyon hasonlit rad es nagyon helyes kolyok. Orulok, hogy ilyen jol veszed az akadalyokat.

Zsuzsi, jo volt rolatok is egy kicsit bovebben olvasni. Ugyi vagy, hogy bele tudtad preselni a nem levo szabadidodbe az almakompotozast. Ne, aggodj, en se tettem meg el se zoldseget, se gyumolcsot soha eletemben, pedig minden nap sutok-fozok. Lekvart mar viszont foztem, de azt se uvegekbe raktam el tartositoszerrel, hanem a melyhutobe kis adagokban es csak kiolvasztok egy kb. 1 hetre elegendo adagot, amikor szukseg van ra, igy nem romlik meg. Itt Angliaban altalaban csak importalt gyumolcsok es zoldsegek vannak, amik zolden erkeznek, ugyhogy meg se fordult a fejemben meg az elteves gondolata. Na, meg mindent lehet egesz evben kapni.
Ezzel csak az a baj, hogy a szallitas miatt nagyon koran leszedik oket, ugyhogy vitamin es asvanyianyag nem sok van bennuk. :(

A multkoriban en meg ismerosoktol kaptam sok almat (kertjukben termett) es akkoriban mindenfele almas sutit keszitettem. Nekem a legjobban az afonyas-almas pite izlett, de nagyon szeretem az apple crumble-t is.

Etterke, en is kerdezni szerettem volna mar, hogy milyen immunerositot szednek a gyerkoceid? En is D vitamint adok Lollinak, mint Zsuzsi, valamint multivitamint (gumicukorszeru gyerekvitamin).

Edith, ha lesz 1 perced, irjal te is! Kivancsi vagyok milyen az oviban dolgozni.

Puszi mindenkinek:

Olive es Lolli

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!
Én nem használtam tartósítószert, egy itteni barátnôm mondta, hogy ha steril az üveg, a kupak, és forrón öntöm bele a cuccot, aztán dunsztba rakom, akkor jó lesz. Tényleg légmentesen lezáródott. Amúgy elég sokat elajándékoztam, a többit meg hamarabb megesszük, mint ahogy elfogyna.
Az évnek ebben a szakában biztos lehet a helyi termelôk zöldségét-gyümölcsét venni. Nincsenek Nálatok farmer's marketek, vagy olyan kisebb boltok, ahol ilyeneket forgalmaznak? Nálunk van, és ma is olyan szép sárgarépát kaptam, hogy csak rágcsáltuk, mint a nyuszik. Télen meg Közép- és Délamerikából hoznak gyümölcsöt, úgyhogy talán nem olyan ciki. Persze azt is éretlenül szedik le.

Olyan jó, hogy újra irogatunk! Persze most sincs idôm, mert holnapi ebédet kéne fôznöm, hogy Alidával adhassam a reggel. Az éjjel iszonyú keveset aludtam, és Tábitát egy órán keresztül kellett altatni, mert nagyon bántotta valami. Napközben is nagyon keveset alszik mostanában, és az nem jó. Viszont nagyon élénk és jókedv?.

Pusz mindenkinek
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok,

én is gratulálok a befőzéshez! Én erősítem a "sohanemfőztemmégbe" csapatot, de talán az az oka, hogy anyukám mindig csinál lekvárt, savanyúságokat és tőle kapunk. Nekünk kamránk sincsen és tárolni is nehéz lenne. Jó kifogás! :D
Főzni egyre szívesebben főzöm, bár hétköznap erre nincs igény, maradnak a hétvégék és a vendégségek. Legutóbb megtanultam párolt káposztát csinálni, ami tök egyszerű és isteni a libasülthöz! Az őszi időszakban újítás volt a körteleves és valami almás sütit én is tervezek. Majd megnézem Edit bolgját is, hátha találok valami egyszerű dolgok, mert továbbra is szeretek kevés időt a konyhában tölteni, de elkápráztatni a családot.
Korábban a csemeték szintén multivitamint, D és C vitamint, homeos bogyót kaptak, persze zöldség, gyümi is volt az asztalon, mégis sok légúti fertőzést kaptak el. Nyilván az új közösség ehhez hozzá járult. A dokinő ajánlotta a Ribomunyl kúrát (6 hónap) és most kapják a héten az utolsó adagot, de eddig úgy tűnik könnyen legyűrik a betegséget vagy el sem kapják. Persze náthásak voltak, de semmi szövödmény. láz nem volt. Sudi is ajánlotta ezt, Gergő is használta még bölcsis korában. Receptre kapható mert gyógyszer.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Úgy örülök, hoyg enynit olvashattam! :) Sajnos, csak ritkán tudok benézni, most is vár a fürdővíz és lassan hajnali 1 óra már!

Tábitának utólag is sok-sok puszit küldök szülinapja alkalmából!:) Zsuzsi, küldhetnél képeket!:) Ügyes vagy a befőzéssel. Én idén rebarbara-alma, barack- és birskompótot tettem el, lekvárból pedig csak epret és barackot. Egyszer csináltam egy adag töklekvárt is (igen, tök :) , az amelyikből főzeléket szokás), de már mind megettük. Utána még készítettem egy adagot, de azt nagyon elcsesztem, mert a citromot héjastól tettem bele és iszonyú keserű lett. A befőzésekből pedig nagyjából ennyi az idén. Még most is van birskörtém és paprikám (zakuszkának), de minden nap kidobok 1-2 darabot, mert romlik meg és nincs időm foglalkozni vele. :(

Sudi, olyan édes Bettybaba! Múltkor megkukucskáltam az iwiw-en és már akkor elgyengültem a láttán. :) Gery pedig hatalmasra nőtt már, biztos teljesen másképp fogta fel a kistesó érkezését, mint anno kriszta. Most, mikor visszanézem a régi felvételeket, látom, milyen pici volt még ő is!
Örülök, hoyg ilyen jól vagy, minden sorodból süt az energia. Csak így tovább! :)

Eszter, emlékszem, mikor írtad egyszer: nálunk a befőzés a nagymamák dolga. :D Ne búsulj, mindennek eljön az ideje, egyszer te is nagymama leszel! :lol: :lol: :lol: :lol: Viccet félretéve: ma már tényleg annyi mindent meg lehet kapni készen, az egészen jó minőségűt is, hoyg aki meg tudja engedni magának, annak tényleg nincs értelme foglalkoznia vele. Nekem viszont fizikai fájdalmat okozna, ha egy csomó pénzt ki kellene adnom egy üveg lekvárra pl., amiből nyáron legalább ötszörösét kihoznám. HIába, én ebben nőttem fel, nekem az természetes, hoyg egész évben töltöm a kamrát és a fagyasztót. :)
Jó, hoyg a gyerekek most ilyen könynen veszik az akadályokat és nem robbantak le.

Nálunk most éppen taknyolnak kicsit és ma mindkettő elkezdett köhögni is, de hátha nem lesz nagyobb gond nálunk sem. Én Béres csepp+ C-vitamint adok nekik, illetve kúraszerűen Echinaceea-szirupot is. Eddig nálunk sem volt betegség.

Olive, köszi érdeklődésed, az oviban eléggé fárasztó dolgozni. Főleg, amikor délelőttös vagyok, teljesen kikészítenek. De akkor is szép. Főleg, amikor látom, ahoyg nyiladozik az értelmük, és amikor rácsodálkoznak bizonyos dolgokra, ami a felnőtteknek már oylan természetes! :)
Ha csak ennyiből állna a munka, még tökéletesnek is nevezném, de sajna, akkora papírmunka és bürokrácia van a háttérben, hogy az 5 óra, amennyit ott vagyok, szinte azzal is eltelhetne, hoyg a papírokat töltögetem, rendezgetem. :roll:

Jó éjt kívánok mindenkinek, rmélem, azért néha még tudok jönni. :)
Puszillak benneteket! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy jelentkeztél Te is, Edith! Olvastam a naplódban is, hogy milyen fárasztó az új élethelyzet, sok erôt kívánok hozzá!
Ügyes vagy, hogy mi mendent összetündérkedsz a konyhában! Nekem sokszor még a napi ebéd megfôzése is gond, fôleg, hogy este kell fôznöm, hogy Alidának reggel adhassam az ebédet. Valahogy nem akarok átállni az esti fôétkezéshez, pedig elôbb-utóbb elkerülhetetlen lesz.

Befôzéshez persze (többek közt) idénygyümölcsök is kellenek, amit elérhetô áron meg lehet vásárolni. Itt Kanadában egy tartomány van csak, British Columbia, ahol úgy-ahogy megterem a cseresznye, szilva, barack, és az ára közel sem mondható olcsónak. Bár valószínû, hogy különben sem remekelnék a befôzéssel, mert inkább a zongorához ülök le, minthogy a fôzôkanalat a kezembe vegyem... :)

Nálunk katasztrofálisak az éjjelek. Tábitának jönnek a rágófogai, de minden oldalon egyszerre, úgyhogy gyakorlatilag nem alszunk. Most is össze-vissza kb 3 óra jutott nekem. Úgy sajnálom szegénykémet, és olyan mérges vagyok magamra, hogy Magyarországon nem vettem borostyánnyakláncot. Persze nem tudom, hogy mennyit segítene. Alidának valahogy fokozatosan jöttek a fogai, és nem szenvedett annyira. Vagy csak régen volt?

Most megyek is, még ebédelnem kell, aztán megyünk az oviba Alidáért. Itt ma gyönyörû az idô, 14 fokot mondanak a délutánra. Küldön mindenkinek egy kis napsütést! Még mielôtt irígykednétek, jövô hétre már havazást jósolnak.

Pusz mindenkinek
zsuzsi 81
 
 


Szia Zsuzsi,

Jajj szegény Tábita! :( Remélem most már kibújnak a fogacskák és mindenki tud pihenni.
Okoskodásnak hangzik talán, bocsánat érte, de ha főzöl magatoknak ebédet, akkor abból nem tudna vinni másnap Alida? este főzni tényleg fárasztó. Egyébként mi sem eszünk főtt ételt este csak ritkán.
Ha gondolod és segítség lenne én szívesen küldök egy borostyán nyakláncot postán. gondold át és jelentkezz!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Eszter:
Jaj de aranyos vagy, köszi szépen! :oops: Nem akarom elkiabálni, de most kipróbáltunk egy homeo-bogyót, amit a fogzás okozta fájdalom csillapítására készítettek, és úgy tûnik, hogy nagyon jó. A tegnapi éjjelünk már sokkal jobb volt, és napközben Tábita újra jókedvû, eszik rendesen. Tegnapelôtt szinte semmit nem fogadott el, csak a cicit. Szóval úgy tûnik, hogy használ a bogyó, de nagyon köszönöm, hogy felajánlottad.
Fôzés: igen, én is gondoltam arra, hogy az elôzô ebéd maradékát vigye Alida, de az az igazság, hogy azt viszont nagyon élvezem, hogy délelôtt nem kell fôznöm. Így van egy kis esélyem arra, hogy zongorázhassak. Ha pedig ügyesen szervezem a dolgokat (általában nem sikerül), akkor koraeste készítem az ételt, és akkor nem csúszik bele az éjszakába.

Végre elintéztük a téli ruhák beszerzését. Utálok vásárolni, de viszonylag kevés rohangálással megúsztuk. Ti is úgy tudjátok, hogy lábbelit nem szerencsés használtan venni/nagytesóról kistesóra ruházni? Én legalábbis úgy hallottam, hogy a cipô felveszi a lábfej formáját, és károsan alakíthatja a fejlôdését, ha már valaki viselte. Vagy hülyeség az egész? Bár meg kell hogy mondjam, hogy Alida általában eléggé elkoptatja a cipôit...

Megyek, mert végre alszanak a gyerekek, engem meg vár a sokminden.

Szép hétvégét mindenkinek
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok

Van egy pár percem...
Mégegyszer mindenkinek köszi a gratulációt! Aranyosak vagytok!
Szegény Tábita, hogy megszenvedi a fogait Gerynek annyira jó volt, semmi baja nem volt a fogacskák miatt! Hála égnek! Remélem majd Betti is ilyen ügyi lesz!
Esti főzést sem irigylem. Húú, én akkor már hulla vagyok, nem lennék rá képes. Inkább még délelőtt szeretem megcsinálni, és én a "szabad" délutánokat értékelem. Pont most égeztem a mai csirkepaprikással! :-)
Amúgy nálunk, a párom miatt jellemző az esti vagy késő délutáni meleg étel evés. Mindig este jön haza, akkor szik főtt ételt, és ez kihat a szabad hétvégékre is, szóval sosem délben ülünk le enni, hanem jóval később. De hát ez van.

Edit, Te is jó elfoglalt lehetsz, képeket is mutathatnál a lányokról!

Na meg persze MINDENKI!!!
Tábitát még mindig nem láttam!!! :(

Eszter Te már dolgozol? vagy még nem?

Gery jár úszni, nagyon tetszik neki, örülök, hogy van valami kis újdonság az életében, és ráadásul még egészséges is!
Nagyon tetszik neki a kajak-kenu, itt a csepeli dunánál szoktuk látni , jó lenne majd később, de ugye ahhoz először úszni kell megtanulni, mert abból vizsgázni kell a kajakhoz.
Betti jól van, azt írtam, hogy kicsit refluxos?!? :shock:
Erre való, sűrűbb tápszert kap, az nem jön ki belőle. Alakul, de még most is van, hogy simán lehány. Rossz, mert nagyon óvatosan tudom csak pelenkázni, meg sok ruhacsere, de ez van. Emiatt már nagyon várom, hogy elkezdjük a hozzátáplálást!
Amúgy jó baba, jó alvó, este ha elalszik, ami mostanában nehézkesen megy, akkor reggel 7-ig nyomja! :-) Ez tök jó!
Hát most röviden ennyi, akik rég írtak, írjanak!
Rita?????
Sancsiról tud valaki valamit? Nagyon eltűnt!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Most nézem, hogy Tábita is Szeptemberi? Akkor pont majdnem 1 év van közte és Betti közt?! :-) Ő 1-én született?

Néhány kép:
Kép
Kép
Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Alsó kép!
Betti játéka, ami az Ő szintjének való, naná hogy Gery is kipróbálta!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: