Új privát üzeneted érkezett!

[url]



Hali.... :idea:
[/url]

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


sancsi írta:A megszünni készülő fórum folytatása!
:roll:
betty30
 
 


Sziasztok!

Na kíváncsi vagyok, látszik-e a vonalzóm.
Még ezt a fórumot is próbálgatni kell.

Puszi

[/quote]
mölli
 
 

 
 

Szia.


Nem látszik nálam a vonalzód.Zárójelben egy szó van mindösszesen.Én is a vonalzóval küszködöm,de majd összehozom valamikor.

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Sziasztok! Kellemes új hetet mindenkinek!
Tegnap látogatóban voltunk édesanyáméknál, meg még a többi rokonságot is meghívtuk a keresztelőre, majd babalátogatni is voltunk! (Képzeljétek ez a baba, Bálintka, 5050 g-mal született, most 12 hetes és már 7700 g. És természetes szüléssel jött világra!!! :o ) Jól telt a napunk! :)

Zsuzsi, Sudi: Úgy csináltok színes betőt, hogy kijelölitek a szöveget, miután leírtátok, és ott a legördülő színeknél kiválasztjátok, amelyiket akarjátok. És elkülditek. Ennyi.

Kriszta, Mölli: Az egyik előző hozzászólásban leírtam hogyan kell készíteni a vonalzót, Cs-né Katinak sikerült is aszerint!

Betty: Örülök, hogy idetaláltál! :)

A napokban nem sokat leszek, mert szerdán lesz Istvánnak a szülinapja és készülődöm, no meg vendégeink lesznek, de azért próbálok benézegetni! :)) Legyetek jók! Babócáknak jó szopizást, játszást, növekedést kívánunk!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!
Nekem is sikerült időt szakítanom, hogy beregisztráljam magam, de majd még én is szeretnék rajta igazgatni, mert siette és bénán sikerült.Ja és a nevem eddig hajni31 volt, de mivel nemsokáras elmúlok 31 éves ,így inkább a nevemet rövidített változatban választottam itten a fórumos nevemnek.na ezt aztán jól "megaszontam" :lol: Majd jövök még ha időm engedi de sjana Marci hasfájása minidig keresztbetesz nekünk.
Puszi minden babának és mamának

t.hajni
t.hajni
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek hogy rámijesztett megint Jocikám! Néha előfordul, hogy alvás közben köhög egyet-kettőt (nem beteg) és utána nem vesz levegőt. Ilyenkor vagy gyorsan oldalra fordítom és megveregetem a hátát vagy felkapom és úgy paskolom meg egy picit! Szerintetek ez mitől lehet? Szerencsére csak nagyon ritkán csinálja, de rá fogok kérdezni a védőnőnél és a gyerekorvosnál is! Jelenleg mindkettő szabadságon van!
Múlt héten csütörtökön kellett vinnem UH-os szűrővizsgálatra, ahol megállapították, hogy jobb oldalon vesemedence-tágulata van. :cry: (Már a terhességem félidejénél felfedezték nála, de akkor még kétoldali volt neki, utána pedig azt mondták, hogy nem látnak tágulatot!?) A doktornő, aki most vizsgálta, azt mondta, hogy ne aggódjak, mert ez csak egy egészen minimális eltérés a normálistól, még az is lehet, hogy kinövi. Azt tanácsolta, hogy 3 hónap múlva vigyem vissza kontrollra. Itthon egy kicsit utánaolvas-
tam a dolognak és mondhatom, nem lettem nyugodtabb! Azt írják, hogy az ilyen vesében a pangó vizelet gyulladást okozhat! Arra gondoltam, hogy addig is, amíg nem tudok beszélni a saját gyer-mekorvosunkkal, megpróbálom minél többet itatni, hogy sűrűbben pisiljen! Mit gondoltok erről?

Edith: Isten éltesse a férjedet! Hányadik szülinapja lesz? Krisztának most lesz a keresztelője? Akkor aztán bőven van tenni-valód! Sütés-főzés, takarítás! Van segítséged?
Nem irígylem Bálintka anyukáját! Hány órás vajúdás után tudta a kisfiát világrahozni? Hatalmas súllyal született!!!

Most megyek, mert vár a konyha!

Puszi

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok.


Remélem most már jó a vonalzóm....

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Sedith.


Sikerült a vonalzómat elkészíteni.Köszönöm a segítséget.
Mindenki eltűnt???
Vagy megvagytok még???

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Kati: Nem tudom mit mondjak, én nem hallotam még ilyesmiről. Valószínű jó lenne, hogy minél több folyadékot igyék, de úgysem tudod belédiktálni, ha ő nem akarja. Azért megpróbálhatod!

Köszi a köszöntést a férjemnek, 31-et tölt most. A keresztelő meg szept. 3-án lesz csak, és nem kell olyan sokat sütnöm-főznöm, mert az ebédet egy étteremben "tartjuk". Kb 25-en leszünk, a lakásnkban nehezen férnénk el. De a távolabbi vendégeknek, mint pl. a nagyszüleim, úgyis kell főznöm itthon is. De addig még van. Akkor majd úgyis beszámolok róla!:)

Kriszta: Egészen jó a volnalzód! Olyan furcsa, hogy Emesénél már a 2-es van a vonalzó végén, de biztos, nálunk is elrepül az idő egy-kettőre! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


[quote="mandasz kriszta"]Sziasztok.


Szép napunk van.

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Kati: Most láttam a másik kérdésedet. Vera, így hívják az anyukát, azt mondta, hogy szörnyű volt a szülés, intenzitásban mérve, de időben fele volt az első szülésének. Nem tudom, hány óra volt, de lejárt szegénynek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia.

Alig tudtam összehozni,mert Xénia holnap megy Balatonkenesére táborba és nincs időm nagyon semmere.Jól sikerült én is így gondolom.Hát igen hamar elszállnak a napok a bébik felett,hiszen most született és lassan oviba megy.Hát nem egyszerű.Na elugrom ebédelni.

További kellemes napot mindenkinek.

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Szia.

Alig tudtam összehozni,mert Xénia holnap megy Balatonkenesére táborba és nincs időm nagyon semmere.Jól sikerült én is így gondolom.Hát igen hamar elszállnak a napok a bébik felett,hiszen most született és lassan oviba megy.Hát nem egyszerű.Na elugrom ebédelni.

További kellemes napot mindenkinek.

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


betty30 írta:
sancsi írta:A megszünni készülő fórum folytatása!
:roll:


MOSTMÁR TÉNYLEG MEGÖRÜLÖK!Hogy a francba kell ide hozzászólni???????????? :evil:
betty30
 
 


alul írsz az ablakba

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Á,hát hogy erre nem jöttem rá :oops:
betty30
 
 


Az a vicc, hiába szerkesztem meg vonalzómat, meg töltök fel képet itt nem jelenik meg. Rosszul mentem el?

Olyan hideg lett, Ákosnak kellett venni meleg ruhákat, elég sokat.

Puszi Mindenkinek!
mölli
 
 





Hát igen hírtelen jött a hideg a babákra.Mi is meleg ruha után néztünk,mert nagyon hideg lett.Én a babafalva.hu oldalon készítettem el a vonalzómat,ott rákattintottam a vonalzó megtekintésére,majd alatta kissé lejjebb a szövegre és átküldtem az e-mail címemre.Onnét meg ide bemásoltam.Remélem sikerülni fog neked is,mert én is elég sokat bohóckodtam vele mire kész lett.


Szia.

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Mölli: Ha felül, a segédletekben belemész a profilba és ott az aláíráshoz másolod be azt a második hosszú címet, akkor tutti, hogy megjelenik. Próbáld csak meg!

Betty: Azért írtam olyan szűkszavúan, mert vacakol sokszor a billentyűzetem. Egyszerűen nem megy egyszer-egyszer. Aztán meg kitesz 66 ugyanolyan betűt, annyira idegesítő! :x :oops:

Lányok, mostanában küszködünk az evéssel. Már sosem tudom, mennyit készítsek neki, mert tutti, hogy nem annyit eszik meg. A normális 180 ml-es adagját nem eszi meg már vagy 2 hete, mindig csak 120-ast vagy 150-est kell készítsek, és azokból is mindig meghagy valemennyit. De az igénye megvan a többre, mert lehet, hogy másfél-két óra múlva újra éhes. De hiába csinálok többet, egyszerűen nem eszi meg. Összeszorítja a "fogait" és nem fogad el többet. Már teljesen felborult a programja. És képzeljétek, tegnap hogy jártunk. Otthon elkészítettem 3 tisztességes adagot, hisz déltől estig általában csak kétsezer eszik, de gondoltam, biztos, ami biztos. És megette az egészet (kb.2 és félóránként kellett) és még amikor sógornőméknél voltunk sírt mert éhes volt. Külön tápit nem vittem, mert azt hittem, hoyg ez sem fog elfogyni. És adtam neki tehéntejet. Azt hittem, nem fogja szeretni, de úgy itta, mint aki érzi, hogy éhenhal. Már csak remélni tudtam, hogy nem lesz tőle semmi baja. Eddig nincs is semmi: sem kiütés, sem hasmenés, remélem nem is lesz, de tutti, hogy megtanultam: Tápszer nélkül nem indulunk el sehová. Inkább fölöslegesen vigyük, minthogy kelljen és ne legyen. De amikor hazajöttünk még megevett egy 120-as adagot. Szerintem az a tehéntej nem volt elég tápláló neki.
Na, legyetek jók, vigyázzatok magatokra!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na kiírtam a folyamatát a vonalzó szerkesztésének:

-Babafalva.hu
-regisztrálás
-baloldalon a babafalva vonalzók
-beírod a baba születési dátumát,nevét
-ott kijelölöd a vonalzót,amelyik tetszik
-kiválasztod melyik figurát szeretnéd a vonalzóra
-rákkattintasz a vonalzó megtekintésére,nézd meg hogy tetszik-e
-ha igen,rákkattintasz a vonalzó létrehozására
-a HTML és PHBB -kódokat magától beírja
-majd írd be az e-mail címedet
-és jöhet a küldés

Amikor megérkezett az e-mailod már csak be kell másolnod a babanetre.


Remélem sikerülni fog.

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék ilyen szupi vonalzót :shock: :P
Mindjárt megpróbálok egyet én is összehozni.Mert ma Marci még jókat aludt, az apukájával megbeszéltem, hogy ma nem adok neki semmilyen gyógyszert se, mert elegünk lett.Egyik se segített igazán.Hátha elfog múlni a hasfájása, mindig reménykedek.Akik viszik tőlünk a tejcsit,nekik 9 hetesen múlt el, Marcikám most 9,5 hetes hátha.....De persze lehet hogy csak ez egy görcsmentesebb nap, mert tegnap meg szörnyű görcsei voltak.
Na majd jövök megyek összehozni a vonalzót, amíg fel nem ébred, bár most rengeteget evett, így remélem bírni fogja min. 4órát,bár az előbbi kajcxsinál 5 órát bírt :roll:

t.hajni
t.hajni
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék ilyen szupi vonalzót :shock: :P
Mindjárt megpróbálok egyet én is összehozni.Mert ma Marci még jókat aludt, az apukájával megbeszéltem, hogy ma nem adok neki semmilyen gyógyszert se, mert elegünk lett.Egyik se segített igazán.Hátha elfog múlni a hasfájása, mindig reménykedek.Akik viszik tőlünk a tejcsit,nekik 9 hetesen múlt el, Marcikám most 9,5 hetes hátha.....De persze lehet hogy csak ez egy görcsmentesebb nap, mert tegnap meg szörnyű görcsei voltak.
Na majd jövök megyek összehozni a vonalzót, amíg fel nem ébred, bár most rengeteget evett, így remélem bírni fogja min. 4órát,bár az előbbi kajcxsinál 5 órát bírt :roll:

t.hajni
t.hajni
 
 


Szia Kriszta!

Teljesen egyetértek veled, rettentően gyorsan telik az idő! Pont az előbb akadtak a kezembe a kisfiamról készült első UH-képek, mintha tegnap csinálták volna, közben pedig már mindjárt betölti a 3 hónapot itt gőgicsél és mosolyog mellettem! :D Jó visszagondolni arra az időre, mikor még a pocakomban volt, de azért mégsem for-
gatnám vissza az idő kerekét! :D
Mennyi ideig lesz Xénia a táborban? Biztosan nagyon fogtok hiá-nyozni egymásnak! Szegényre nem lesz túl jó idő! :cry:

Szia!
cs-né kati
 
 


Kati, Kriszta:Rólatok nincsenek fotóim. Nem küldenétek? Az emailcímem megvan a táblázatban. Köszi előre is! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith: Szeptember 3-a még valóban odébb van! Jó sok vendége-
tek lesz, nem is csodálom, hogy nem tudjátok otthon megrendezni az ebédet! Meg aztán az sem utolsó szempont, hogy nem neked kell majd a főzéssel és a felszolgálással bajlódnod, hanem nyugodtan tudsz beszélgetni a szeretteiddel! És mosogatnod sem kell! :D Mi csak jövőre tervezzük Joci keresztelőjét, de még én is fontolóra veszem ezt a lehetőséget! Bár én nem számolok ilyen nagyszámú vendégsereggel!
Pár nappal ezelőttig, amíg az a nagy meleg tartott, Jocinak sem volt a régi az étvágya! Lehet, hogy Krisztának is az időjárás a baja? Milyen az idő felétek?

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Szia Kati.

Valóban gyorsan eltelik az idő felettünk.Ami nem baj,mert ez az élet rendje.Hát én sem forgatnám vissza,pedig jó baba volt akkor is és most is.Csak azért,mert rengeteget dolgoztam vele a 9 hónap alatt.Net kereskedelemmel is foglalkozunk és rengeteg időt elvesz.Decemberben meg itt Szegeden a karácsonyi vásárt csináljuk az meg hajnaltól éjszakáig meló.ketten alig győztük a párommal.Néhány alkalmazottunk link volt meg fázott,de a szabadban ez van.Én végig csináltam úgy,hogy már babát vártunk.Az orvosom ki volt akadva,de nem volt más megoldás,hiszen megbízható alkalmazottat találni nagyon nehéz.Xénia majd csak 17.-én jön haza,de sajnos nagyon hiányozni fognak egymásnak,mert imádják egymást!Az idő meg borzasztó!!!Az uh-s képeket én is előveszem néha és csak gyönyörködöm benne.Na megyek,mert megyünk a Corába még veszünk némi édességet holnapra.



Szia.

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Szia Sedith.


Ha hazaérünk megpróbálok küldeni,de nálunk inkább a gyerekekről van képünk.Na azért majd készítünk rólam is.


:lol: :lol: :lol:

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


[color=orange]Sziasztok!

Kriszta: Nagyon nehéz lehetett neked, hogy egész terhességed alatt dolgoznod kellett! Bár gondolom jól viselted a pocakodat és nem volt különösebb problémád a 9 hónap alatt, mert akkor nem tudtad volna csinálni! Sohasem irígyeltem azokat a kereskedő-
ket, akiknek "hóban-fagyban" kell árulniuk! Ugyanakkor olyan szép a kínálat és a hangulat a karácsonyi vásárokon!
Én a terhességem 4. hónapjától táppénzen voltam, fizikailag bír-
tam volna a munkát, de féltem egy esetleges fertőzéstől, ugyanis egy tüdőkórház a munkahelyem, ahol a betegfelvételi irodán va-
gyok, de naponta kell az osztályokra is menni és elég sok a TBC-s . Igaz, már 2001 óta ott dolgozom és soha semmi bajom sem volt, de nem érte volna meg a kockázatot! A férjem is ellenezte, hogy ilyen körülmények között továbbra is bejárjak!

Edith: Szívesen küldök képeket, igyekszem minél előbb! Örülnék, ha rólatok is kapnék! :D

Mölli: Én is bajban voltam, mikor Jocikámra meleg ruhát kellett ke-
resnem, mert tele van a fiók nyári cuccokkal - természetesen min-
den látogató azt hoz -, a melegek meg már szinte mind kicsik. Úgy nől, mint a gomba! Jobb lesz, ha beszerzek néhány új darabot! :D

Puszi:
[/color]

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok !
Most kipróbálom a színes írást!!!!! :D :) :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Kati!!!!! Képzeld uggyan olyan takarónk van mint nektek a képen a kisfiad alatt!!!! Vicces. :D :D

Sancsi merre vagy?!?
Megkaptad a mailemet, már azt sem tom mikor küldtem..............

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Kati: Mintha a "régi" fórumban írtad volna, hogy Törökbálinton laktok. Én is ott éltem egész életemben, amíg a szüleimmel laktam! Imádom a helyet, csak hát az ottani ingatlanárakat nem nekünk találták ki....
És ha jól sejtem a Munkácsy utcában dolgozol a tüdőszanatóriumban, nem? Én abban az utcában laktam! Ti hol laktok?

Hál'Isten mi is kapunk babaruhákat nagyszülőktől, de biztos ami biztos hétvégén bevásároltunk.

Edith: Krisztának próbáltatok valami "vadabb" kajákat is adni tápszeren kívül? Pl. Hipp babaételek, stb? Bocs, ha esetleg írtad valahol és nem emlékszem... Ákosnak tejpépet erőltetné a védőnő, de nem eszi. Ehelyett: virsli, selyemsonka, kifli, ilyeneket reggelizik, meg apja joghurtják kéri el.

Lányok, nem is tudom mondtam-e, hogy itt a házban (újak kedvéért: 2-3 hónapja költöztünk ide) alattunk lévő szinten van egy fiatal pár 3 hónapos babávál, egészen összehaverkodtunk. Csak az a baj, mivel én dolgozom, napközben nem annyira érek rá, és van, hogy az anyuka invitál sétálni, stb és hát nem akkor tudok menni amikor akarok.... Tök jó, lesz Ákosnak haverja! És a belső kertet majd játszótérré is lehet alakítani (újépítésű társasházról van szó).

Puszi Mindenkinek
mölli
 
 


Szia Kati.

Hát igen elég merész volt tőlem,de sajnos nem volt elég ember.Nálam a 21.-dik héten már elkezdett öregedni a méhlepény épp emiatt.Túl sok volt neki a vásár.De semmi gond nem volt vele ,annak ellenére,hogy végig kellett volna feküdnöm.Hisz 1 babát elveszítettünk.Igaz nincs összefüggés a két terhesség között.Én már 2004.06.03-tól végig táppénzen voltam.Mikor elveszítettük az elöző babát,utána az orvos nem engedett vissza dolgozni,na mert én munkahelyen is dolgoztam a vásározás mellett.Mikor már vissza akartam menni novemberben,akkor derült ki,hogy babánk lesz.Nagyon örültünk,de féltünk is ,mert mi lesz,ha vele is történik valami.Szerencsére nem volt gond.Rengeteg vitamint megettem vele.De jót tett neki,mert nagyon okos kislány.Figyelmes,türelmes megminden jót,amit el tudsz képzelni.Na megyek megetetem a családot.


Jó éjszakát mindenkinek! :D :lol: :!:

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Mölli: Milyen kicsi a világ! Mi a Felsővár utcában lakunk, a Felsővár u.- Józsefhegy u. sarkán! Ezek szerint a szüleid még mindig itt lak-
nak! Melyik részén a Munkácsy utcának? Gyakran jöttök hozzájuk?
Én is nagyon szeretem Törökbálintot! Teljes egészében tisztában vagyok az itteni ingatlanárakkal! Mi egyelőre közös háztartásban
élünk az anyukámmal, az anyai nagymamámmal és a húgommal,
de szeretnénk még az idén nekikezdeni a tetőtérben a saját lakásunk kialakításának! Gondolkoztunk azon is, hogy eladjuk ezt a házat és veszünk két kisebbet, de ezért a pénzért itt nem tudtunk volna, márpedig mint azt az előbb is írtam, nagyon szeretjük ezt a községet és nem szívesen hagynánk itt! Ti most hol laktok? Mikor költöztél el innen? Lehet, hogy látásból ismerjük is egymást! Nem küldenél nekem képet? Ha gondolod én is küldök! E-mail címem: kati0528@gmail.com. Eltaláltad, valóban a Tüdőgyógyintézetben dolgozom! :D Te mivel foglalkozol? Nagyon jó, hogy Ákosnak lesz majd egy kis barátja! Mennyi idős ő most? A mi utcánkban is sok baba született az elmúlt pár hónapban, fiúk-lányok vegyesen! Csak talál majd az én Jocikám is játszópajtást magának!? :D

Sudi: Tényleg jópofa, hogy nektek is van ilyen plédetek! Tudtam én, hogy ezt a képet kell feltennem!!! :lol: :lol: :lol:

Most elköszönök, eljött a fürdetés ideje!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok!!!

Hát Rita nem oda abba a törökbálinti tüdőszanatóriumba met Tomival nem is olyan rég egy pár napra hogy megvizsgálják azt a szörcsölő hangot??? Milyen kicsi a világ!! :D :lol: :shock:

Ez jó, hogy van leendő játszótárs! Mi egy 10 emeletes házban lakunk, mi a 6-on és a 8-on van egy 4 hónappal idősebb baba, ráadásul szintén GERGŐ!!!!! Na ez a nem semmi! Mikor meghallottam, hogy a nevük is ugyanaz, tök ledöbbentem. Jó tudom elég elterjedt név manapság a Gergő, de ennyire?!? Meg Júniusban szült egy barátnőm, az Ő kisfiúkat is Gergőnek hívják! :D :shock: :lol:
Nah, erről ennyit! :-))
Kati, nem raksz a vonalzód elé kisképet Jociról?!? :wink:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!
Hě mennyit írtatok! Még végig sem olvastam, de attól félek, hogy elfelejtek mindent, úgyhogy gyorsan írok :)

Cs.-né Kati: Szia, még nem is köszöntöttelek!! Képzeld, a mi csemetéink majdnem egyidôsek, Alida május 12-én született! Ugye milyen fantasztikus, ahogy napról napra valami újdonságot találnak ki?
Vesetágulat: az én kishúgomnak volt ilyen, de neki biztos súlyosabb volt, mert amint megszületett, měteni kellett. Azóta viszont nincs semmi probléma, csak hajlamosabb a felfázásra, így ügyelni kell néhány dologra: pl nem maradhat sokáig vizes fürdôruhában, hanem át kell cserélni. Kisbabakorában azt hiszem csak annyi volt, hogy eldobható pelenkát kellett használni (anyám textilpelenkát használt addig). De azért kérdezd meg az orvost is, ha majd visszajön. Ti hány kilók vagytok? Alidaát holnap mérik, márt nagyon kíváncsi vagyok :D
Sok puszi
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok!
Hě mennyit írtatok! Még végig sem olvastam, de attól félek, hogy elfelejtek mindent, úgyhogy gyorsan írok :)

Cs.-né Kati: Szia, még nem is köszöntöttelek!! Képzeld, a mi csemetéink majdnem egyidôsek, Alida május 12-én született! Ugye milyen fantasztikus, ahogy napról napra valami újdonságot találnak ki?
Vesetágulat: az én kishúgomnak volt ilyen, de neki biztos súlyosabb volt, mert amint megszületett, měteni kellett. Azóta viszont nincs semmi probléma, csak hajlamosabb a felfázásra, így ügyelni kell néhány dologra: pl nem maradhat sokáig vizes fürdôruhában, hanem át kell cserélni. Kisbabakorában azt hiszem csak annyi volt, hogy eldobható pelenkát kellett használni (anyám textilpelenkát használt addig). De azért kérdezd meg az orvost is, ha majd visszajön. Ti hány kilók vagytok? Alidaát holnap mérik, márt nagyon kíváncsi vagyok :D
Sok puszi
zsuzsi 81
 
 


Edith:
Szia! Megkukkantottalak ám Titeket tegnap! Nagyon édes Kriszta! Már majdnem kúszik, ugye? Nagyon magasra emeli a fejecskéjét :lol:

Az evéshez sajnos nem tudok hozzászólni. Alidánál is nagyon változó ez a dolog: tegnap este fél 9-kor evett, azután csak reggel 8-kor éa most már 3/4 1 és még mindig alszik! Türelmesen várok és reménykedem, hogy nem gyullad be a cici.
Jó készülôdést a keresztelôre és férjednek Boldog Szülinapot!!! :D
Puszi:
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok, Lányok!

Ennyit valóban már rég nem kellett visszaolvasnom. :)

Én már nagyon sokszor tapasztaltam, hogy nagyon kicsi a világ, bár itt most egyikőtöket sem ismerlek személyesen vagy közös ismerőseink sincsenek.

Mölli, Kati: Én akartam is mondani, hogy akkor ti egy helyről származtok, de gondoltam, hogy csak felfedezitek ti!

Mölli, Sudi: A mi lépcsőházunkban is rengeteg a gyerek. Vannak már iskoláskorúak is, óvodások, de 2 éven aluli baba is van, lássuk csak: 6 (15 lakás van a lépcsőházban, és többnyire fiatalok lakunk benne :) ). 2 közülük most született vagy 3 hete, 2 nap különbséggel, úgyhogy lesz itt játszótárs. Itt aztán igazán vegyes a társaság: fiúk, lányok, magyarok, románok. Ami a kétnyelvűséget illeti, elég jó, mert így mindkét néphez tartozó gyerekek megtanulnak a másik nyelvén. A fölöttünk lakó házaspár "sültrománok", de a férfi olyan jól beszél magyarul, hogy a férjem nem biztos, hogy tud annyira románul, és a kislányukra egy magyar nő vigyáz, akinek kijelentették, hogy csak magyarul beszélhet vele. Szerencsére, nagyon sok rendes és jóindulatú román is létezik. Nekem nem igazán vannak rossz tapasztalataim velük szemben.

Tudjátok meg, hogy talán használt a panaszkodás Kriszta evéséről. Nem szeretném elkiabálni a dolgot, de délután 150-es adagot készítettem neki, megette, valamennyit visszahányt, de láttam, hogy nem volt elég neki. Még készítettem 30-at, majd ismét 30-at és szinte azt is mind megette. Ez fél 6-kor volt. 8 után elmentünk bevásárolni, és készítettünk kaját, hogy magunkkal vigyük, de otthonfelejtettük. 10-re értünk haza, de Kriszta egy hang nem sok, annyit sem pisszent. Mire hazaértünk elaludt, de az éhségtől csak felébredt. Ma nem volt fürcsi csak kis mosakodás, és ismét bevágott egy 200-as adagot szinte egészen. Remélem, hogy 6 előtt nem éhezik most már meg! :)
Valaki (talán Mölli) kérdezte, hogy nem erőltetek-e valami más kajákat bele? Nem. Múlt kedd óta kapott almalevet, majd répalével vegyesen, de mivel megfogta kissé a gyomrát, az utóbbit kihagytam. Ma az almalébe kevés pépet is kevertem a gyümölcsből. Egy nap adtam egy kis banánpépet, de azt félek adni, mert sokan azt mondják, hogy nem jó, bár a könyvemben 4 hónaptól írja. Ti mit tanácsoltok? (Ezt már kérdeztem ezelőtt is, de valószínű, elkerülte a figyelmeteket!) ezen a héten bevezetném még az őszibarackot is, majd adnék zöldséglevest és később főtt répát is. Azt olvastam, hogy jó megismertetni azokkal az ízekkel is, amiket majd 1 éves kora után sósan eszik.
Na, kb. ennyi, már fáradt is vagyok, és még a naplóba is szeretnék egy kicsit írni.

Zsuzsi: Örülök, hogy megnézegetted a naplónkat, valamelyik nap én is mentettem el a kapott képeket a babákról, többi között Alidát is! :) Hihetetlen, hogy hogy megnőtt! Bár az említett Bálintka Alida mellett kétakkora. Ő május 13-án született. (5050 g-mal)

Kati, Kriszta: Szívesen küldök én is képeket magunkról, de majd valamikor, amikor lejárt a szülinap, mert most nem igazán lesz időm. Addig viszont, ha az aláírásomnál levő linkre rámentek, megnézegethetitek a Kriszta naplóját. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!
Edit, szerintem kezdheted a kajákat szépen fokozatosan Krisztának.
A répa jó könnyú azt lehet keverni mondjuk almával. Viszont a banán elég nehéz még várj egy picit vele, nálunk még volt most úgy 2 hete, hogy fájt tőle Gery pocija. Én mindig teszek hozzá valamennyi vizet, hogy lazítsa.
Meg most már Én csinálom neki a desszertet is. Pl tegnap főztem 1 burgonyát és összetürmixoltam 1 banánnal és 1 nagy almával. És hozzáadtam a burgi főzővizéből. Ez annyi lett, hogy 3 bébiételes üveget teleraktam. Így ezt 2 napig adom neki uzsira vagy keverek a husos hamihoz belőle ebédre. Az őszibari is jó, bár azzal vigyázz nagyon tud hajtani! Azt is inkább keverd majd valami keményebbel.
Meg a tejpépek is nagyon jók, laktatók. Én mindig teszek Gery vacsi és reggeli tápszerébe egy púpos mércekanállal.
Nálunk ez bevállt és nem kel fel éjszaka... :D :lol:
Ja és Gery este olyan230ml-it szokott enni, de mondom teszek bele a tejpép porból, amitől még laktatóbb és finomabb is.

A banántól meg nem kell tartani, semmi "káros" nincs benne, csak mondom mivel eég nehéz, ezért óvatosan először csak egy felet keverj mondjuk valami más gyümivel. Meg az a jó ami már kicsit érettebb, ami kicsit barnásabb már. :lol: :D

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Meg pl érdekes, hogy vannak gyümölcsök amiket bébiételest lehet adni de magát a gyümit ha Én csinálnám nem. Ilyen a szilva, málna. A szilvás bébidesszertet imádja Gery! Mondjuk viszont málnás kaját még nem adtam neki. :D

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Na milyen macim van :?: :?: Kép

Na és milyen kényelmes nekem..... : Kép

két kép a drágámról

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Gery lehet fogorvos lesz :?: :!: :?: : Tomi az első alany :lol: Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sudi: Hűűűű, ilyesmit is lehet itt csinálni, a szövegbe képeket feltölteni? Nem is tudtam! Amikor időm lesz, én is megpróbálom. Most készülök ezerrel a párom holnapi szülinapjára, takarítok, főzök, este sütök, na és ma még vasalnom is kell egy kicsit. ÚÚÚgy utálom! :(

Annyira aranyos Gery! Jó nagy Macikája van! A Tomis képet láttam a honlapotokon, nagyon jó. És a többi is, főleg ott jó szövegeket is írtál! :)

Köszönöm a tanácsaidat az evéssel kapcsolatban, tehát akkor már bátrabban adhatok ezt-azt. Ma adtam vagy 4-5 kávéskanál baracklevet, meglátom, hogy meghajtja-e. Ha igen, akkor nem adom. Ha nem, akkor holnap keverek egy kis pürét is bele. IMÁDJA a gyümölcsöket.!!! Legszívesebben állandóan enné őket. Lassan aztán főzelékeket is készítek neki. Megnyugtattál a banánnal kapcsolatban, fogok még adni neki, de azt vettem észre, hogy megfogta a gyomrát.

Na, hagytalak is titeket, remélem a többiek is fognak majd jelentkezni. Betty, B. Eszter, Andrea, nagyon várunk! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Nemrég értünk haza a bevásárlásból! A közelünkben lévő kis élel-
miszerbolt bezárt 3 hétre (jól mehet nekik az üzlet), ezért arány-
lag messzire el kellett mennünk, de legalább meglevegőztettem egy kicsit Jocikámat! Odafelé még hűvös volt az idő és lógott az eső lába, hazafelé viszont már hétágra sütött a Nap és olyan meleg lett hirtelen, hogy le kellett egy kicsit hajtanom róla a taka-
rót, mert az alatt meg jó rétegesen fel volt öltöztetve! Most meg megint elbújt a Nap és nagyon fúj a szél! Nem normális ez az időjárás! Még a fejem is fáj egy kicsit! :cry:

Zsuzsi: Én is köszöntelek! Tényleg nagyon jó, hogy a gyerekeink szinte napra pontosan egyidősek, így körülbelül egyszerre érik el az egyre magasabb fejlettségi fokokat! Korábban írtad, hogy a kis-lányod püföli a játékokat! Nos az én fiam is már jó ideje csapkod a kis karjaival, a lábaival is olyan hangosan tud döngetni, hogy csak na! Viszont ma reggel vettem észre először, hogy "beszélget" a kiságya fal felőli oldalán lévő rácsaira erősített "falvédő" huzatán a macifigurával és közben a kis öklével ütögeti. (Ez a mondat elég furcsára sikeredett, bocsánat, de nem tudtam másként megfogal-
mazni! :lol: ) Látom, hogy te Kanadában élsz! Hogy kerültél ilyen messzire? A férjed kanadai? Milyen szép és különleges nevet vá-
lasztottatok a kislányotoknak! Azt olvastam, hogy súlyos esetben
vesemedence-tágulatnál még műtétre is sor kerülhet, de mivel az UH-os orvos azt mondta, hogy ez csak egy minimális eltérés, bízom
benne, hogy nem lesz semmi baj és talán kinövi!

Most elköszönök, mert már olyan éhes vagyok, hogy kopognak a szemeim!Majd még jövök!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Tomi és Gery nagyon-nagyon édesek!!!!!!

Kati: Lassan 3 éve elköltöztem Törökbálintról, de szüleim természetesen ott laknak, gyógyszertárral szemben a Munkácsy utcában, az a bolt az övék. Én egy ideig Győr környékén laktam, dolgoztam ott ismerkedtem meg férjemmel. Most 8. kerületben vettünk egy újépítésű lakást, Blaha környékén, mivel innen minden közel van. Szerintem ne menjetek el Törökbálintról, ha kijöttök a család többi tagjával és jó együtt lakni. Nekünk is lett volna lehetőségünk anyósoméknál tetőteret beépíteni, akkor 2x ekkora lakásunk lenne, de nekem honvágyam volt és külön akartam élni....
Amúgy szállítmányozással foglalkozom, itthonról dolgozom, férjemmel együtt csináljuk, még a szülőszobán is csöngött a telefon, meg a kórházból is "dolgoztam" olykor.

Amikor Tomit vitte Rita tüdőszanatóriumba, akkor is volt róla szó, hogy ismerem az intézményt:-)

Egyébként ebben a házban fiatalok laknak (5 szinten) de ezen a két babán kívül nincs és szerintem egyhamar nem is lesz, mindenki dolgozik, nagyon menő emberek, felelősségteljes állásokkal, csodajárgányokkal, motorokkal a garázsban:-)
mölli
 
 


Sziasztok!

Először a barátnőm szólt, mert ő Babanetes, hogy lát itt valami ilyet, hogy a Mama-baba fórum folytatása, mert tudta, hogy írtam oda. Akkor még nem volt időm megnézni, az előbb felmentem a fórumra és láttam, hogy Edith írta, hogy itt van a folytatás.

Én igazból visszacsatlakozni szeretnék hozzátok, ha még lehet. :) Wicky vagyok, csak azt a nevet nem engedte, annak már van gazdája, úgyhogy most így c nélkül, csak Wiky.

A képek nagyon aranyosak! Teszek fel majd a végén én is párat, remélem, nem bántjátok.

Rólunk egy csöppet: biztos emlékeztek néhányan, írtam, hogy Beni nem eszik túl sokat, amikor ráteszem a cicire. Kölcsönöztünk mérleget és evés előtt-után lemértem, azt hittem, elbőgöm magam. Le sem írom, hogy mennyit evett. Akkor rögtön elkezdtem fejni a tejet, bele a cumisüvegbe, be Beni szájába. Nagyon nehezen fogadta csak el, vagy fél órát kínlódtam, de végöl az egészet megette, amit beletettem! Nem tudom, hogy miért nem szopizott normálisan, lehet, nem tudta szívni rendesen... A lényeg, hogy már minden OK, most cumisüvegből kapja az anyatejet.

Szeretnék aktív tag lenni, már több időb van, mint régebben, Beni jó baba nagyon, lehet fórumozni simán. ;)

Csináltam centit, remélem, megjelenik, és azt is, hogy az avataromon látszik valamennyi a fiamból...

Most pedig felteszek 2 képet, de mivel telefonnal készítjük őket, a minőségük nem a legjobb, ezért bocsi is mindenkitől! A blogot abbahagytam, nincs erőm írni.

Bambulós, mélázós:
Kép

Íííílyen nagyon álmos vagyok:
Kép

Nálatok is lassú a Babanet?

Puszi mindenkinek, remélem, megismertek és befogadtok még!?
Viki (és Beni) :)

KépKép
wiky
 
 


Szia Viki, Üdv!
Édi Beni!!! :D Kis tündér!! Milyen pici!!!! Én már úgy el vagyok szokva Gery miatt, pedighát Ő sem mondható "öregnek" a maga6 és fél hónapjával!! :D
Igen néha Én is úgy érzem itt őszülök meg a babaneten mire néha betölt valamit, pedig kábelen netezek, nem mondható éppen lassúnak! Szerintem kicsit túl van terhelve ez az oldal! Azért sokkal sokkal több fórum és hozzászóló van mint a régi fórumon!!!!! De hát ez van......... :?
A babák nagy rafkósak ám!! Amint rájön, hogy a cumiból könnyebben kijön a kaja, azt is fogja elvárni, úgyhogy vigyázz, nehogy kevés legyen majd a tejed. Meg hát a cicit egyszerűbb azért lényegesen a szájába tenni......... próbáld mindenképp a cicire tenni minden evés elején, és ha már elszakadt a cérna nála akkor add oda a cumit. Tudom nem egyszerű!!!!.....

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Szia Viki, Üdv!
Édi Beni!!! :D Kis tündér!! Milyen pici!!!! Én már úgy el vagyok szokva Gery miatt, pedighát Ő sem mondható "öregnek" a maga6 és fél hónapjával!! :D
Igen néha Én is úgy érzem itt őszülök meg a babaneten mire néha betölt valamit, pedig kábelen netezek, nem mondható éppen lassúnak! Szerintem kicsit túl van terhelve ez az oldal! Azért sokkal sokkal több fórum és hozzászóló van mint a régi fórumon!!!!! De hát ez van......... :?
A babák nagy rafkósak ám!! Amint rájön, hogy a cumiból könnyebben kijön a kaja, azt is fogja elvárni, úgyhogy vigyázz, nehogy kevés legyen majd a tejed. Meg hát a cicit egyszerűbb azért lényegesen a szájába tenni......... próbáld mindenképp a cicire tenni minden evés elején, és ha már elszakadt a cérna nála akkor add oda a cumit. Tudom nem egyszerű!!!!.....

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


gondoltam...............most meg kétszer ment el az írás!!!! :evil: :twisted: :x :evil: :twisted:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: