Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Topiklakók!

Ha ezen a héten kommenteltek a Babanet cikkeihez, akkor nyereményjátékunk keretében megnyerhetitek Horváth Mónika illusztrátor ajándékcsomagját! Ebben egy csodás reprót és egy szépséges tárolódobozt található.

Kép

Beja egy vetélés és egy szülés után megosztotta velünk kisfia születésének történetét is.

Segítsetek azzal, hogy kommentben eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Kisgigi nevű olvasónk újabb cikke a gyerekek egészségére káros termékekkel foglalkozik, vagyis csupa olyan dologgal, amivel még a fogyasztóvédelem sem törődik.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Hazajött APA! Meglepi volt kedden, előszülinapi ajándék :)
JUHÉJ!!!!
És már itthon is marad!
Bár most ő a soros a betegségben. :(
Végigszaladt a családon egy hasmenős-hányós nyavalya. Apa most küzd vele. Janka egyszer hányt, 3-szor ment a hasa, de ennyi. Remélem nem lesz újra beteg.


Mindenkinek szép napot!!!!!!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Rékának és Lollinak nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!

Marina:
ez nagyon jó hír! Mármint hogy férjed hazament! Jobbulást nektek, sajnos nálunk több mint két hétig húzódott a betegség, még mindig nem vagyunk teljesen rendben.

Most rohannom kell, Tábita két napja mindenhova felmászik, most éppen egy szék tetejérôl a nyomtatót nyomogatja.

Pusz
 

 
 

Sziasztok!

Most csak gyorsan Rekahoz jottem, nektek majd irok a napokban bovebben. El voltam veszve az elmult napokban, keszultunk Lolli szulinapjara.
Az oviban nagy felhajtas szokott lenni a szulinapos korul. Vittunk tortat (ezt az ovoneniknek szantuk), a gyerekeknek cupcakekeket gyartottam. Kb. 30 gyerek van, ugyhogy nem akartam olyan nagy tortat sutni, na meg az ovonenik is jobban szeretik, ha nem kell tortat szeletelni annyi gyereknek. Majd mutatok fenykepeket, csak meg le kell toltenem a gepre.

REKANAK NAGYON SOK BOLDOG SZULINAPOT KIVANUNK!
Eszter, nalatok szokas az oviba vinni tortat vagy valami edesseget? Ti mit vettetek Rekanak? Lolli egy uj agyat kapott. Majd arrol is mutatok fenykepet. Teljesen el volt buvolve. Annyira tud orulni mindennek, ezt imadom benne! :D Azt hiszem az elkovetkezendo napokban nem sok idot toltunk majd a nappaliban, mindig az agyaban akar jatszani. Emelt agy es alatta van egy kis kucko. Nem tud betelni vele. Fel-le cikazik, mert nem tudja eldontetni, hogy fent jobb-e vagy a kis kuckoban alul. :lol:

Puszi mindenkinek:

Olive es Lolli

KépKép
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT LOLLINAK!

Köszönjük mindenkinek a köszöntést, kedvesek vagytok!

Tegnap reggelre feldíszítettem a lakást, nagyon várta Réka a szülinapját. Az oviban is felköszöntötték, kapott apró meglepetéseket, és róla szólt az egész nap. Választott éneket, amit a többiek neki énekeltek, választhatott ki üljön mellé. Vittünk tortát is. Házi sütit nem lehet vinni nálunk.
Délután baletten is felköszöntötték a többiek, és nagy volt a meglepetés, mert Apa odaért a balett végére és belenézhetett az órába. Utána pedig végre lovagolni mehetünk. Nagyon várta már a jó időt és ennek is nagyon örült.
Este itthon folytatódott a mulatság. Zalán rajzolt Rékának, olyan szeretettel adta, nagyon aranyosak voltak, szép csokorral köszöntötte Apa és persze megkapta a vágyott pónikastély is!!!!!!
Szombaton a barátokkal egy játszóház buliznak, nagyon várják már, vasárnap pedig a családi szülinapozás lesz.

Lolli ágyára én is kiváncsi vagyok. Jövőre tervezzük, hogy Réka szobáját kifestjük, átrendezzük és egy másik ágyat is kap, mert ez a mostani 140 cm-es. Emelt ágyra gondoltunk mi is, mert elég pici a szobája.

Marina: Jó hír, hogy itthon a férjed és marad is! Örülök, hogy megoldódott a munkahely kérdés. Jobbulást kívánok neki!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Utólag is boldog szülinapot kívánok Rékának és Lollinak!!!!!!!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!
Kicsit elt?ntem, mert próbálok több idôt a zongoránál tölteni és sok a számítógépes munkám is, na meg a szokásos gyerekek-fôzés-stb. Már lóg a nyelvem.

Eszter:
Hogy sikerült a születésnapozás? Olyan aranyos lehetett, ahogy Zalán átadta az ajándékát! Apropó, boldog névnapot kívánok Zalánnak holnapra! És Ti is örültetek a póniknak? Én már elôre szívom a fogam, mert Alida kikönyörögte, hogy Barbie-babát kapjon a szülinapjára. S?r? könnyek közt még azt is megkérdezte, hogy ha csak a Wal-Mart-ban lehet kapni (ahova elvbôl nem megyünk vásárolni), akkor elmegyünk-e oda kivételesen. Persze nem fog összedôlni a világ, csak nem szeretem a barbikat.

Marina:
Elfelejtettél mesélni magatokról! Milyen újra hármasban? Gondolom, Janka repes a boldogságtól.

Tábita rohamos fejlôdésben van, mostanában a székekre mászik gôzerôvel, és folyton huncutkodik. Nagyon aranyosan csinálja, nem lehet rá haragudni sosem. Alida mostanában néha szorong, rosszat álmodik vagy gondol. Olyanokat, hogy elveszít minket, vagy hogy valahol otthagyjuk aztán nem megyünk érte. Szegényke, úgy sajnálom. Sokkal többet is bújik hozzám. Azt hiszem, ez a szeparációs szorongás egyik állomása.

Búcsúzom, mert még nincs minden kész holnapra, pedig már nagyon szívesen alukálnék. Írjatok!
 


Sziasztok!

Igen, nagyon jó újra együtt! Már teljesen visszazökkentünk a régi kerékvágásba, ami nemsokára újra változik kicsit, mert Apa 15-én kezd az itthoni munkahelyén.
Egyébként most Janka is szeparációs szorongás tüneteket produkál. Senki sem jó neki, csak ANA, ilyen még sosem volt. Éjszaka is felébred jópárszor, és a kis módszeremmel sem tudom visszaaltatni, mert annyira de annyira sír, míg ki nem veszem és mellé nem fekszem egy időre. Akkor lenyugszik, és vissza lehet tenni az ágyába. Napközben is folyton körülöttem téblábol, rengetegszer kéri, hogy vegyem fel, és még apa sem elég jó ilyenkor. :?
Na de sebaj, ez is csak egy időszak-remélem.
Egyébként Janka is most kezd mindenre felmászni, ami az útjába kerül. Kedvence a lépcső.
Rengeteget bicajozunk, sétálunk, tök jó! Remélem, nyárra sikerül valami homokozó félét beszerezni.

Zsuzsi! Milyen az idő felétek? Kacsingat már a tavasz?
Itt most szuper, szerencsére.

Puszi mindenkinek!!!!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok,

Krisztának boldog 5. szülinapot!

A szülinap nálunk is jól sikerült. Íme a képek:
https://picasaweb.google.com/Reka240306 ... directlink

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Mi is boldog szülinapot kívánunk Krisztának!!

Itt is végre megérkezett a tavasz, de azért csak módjával. Nem is fog rügyezni, mire elutazunk. Alig van idôm, de azért bírjuk a dolgokat. Szerencsére Gyula sokat tud segíteni a gyerekekkel, így én is tudok gyakorolni. Ma voltunk nagybevásárolni tavaszi-nyári ruhákat, de a boltokban már szinte csak nyári cuccok voltak. Különben is annyira utálom a vásárlást, nincs egy bolt sem, ahol az ember kb mindent megkap, úgy kell össze-vissza rohangálni. GYerekek szuperek, egyre többet játszanak együtt.

Puszi mindenkinek
 


Sziasztok!

MI IS UTOLAG NAGYON SOK BOLDOG SZULINAPOT KIVANUNK KRISZTANAK!
Tegnap tartottuk Lolli szulinapi bulijat a baratoknak, ugyhogy nagyon el voltam veszve elotte. Napokig ment a sutes-fozes. Szerencsere pentek delutan jott az egyik baratnom es itt is aludt, ugyhogy penteken es szombaton is segedkezett. Nelkule biztosan nem boldogultam volna. Illetve kb. fele ennyi kaja lett volna. :lol: El is voltak ajulva az angolok, hogy mennyi kaja es milyen finomak. :D Jo sokan voltunk mivel a szulok is jottek. Eddigi evekben kb. 10 kis baratja jott szulokkel (nagyon sok baratunknak Lollival hasonlo koru gyerkoce van), de az iden ehhez az allando csapathoz hozzajottek a zeneovis es ovis baratok is, ugyhogy 18 gyerkoc volt osszesen. Nagyon jo volt a hangulat, a gyerekek es a felnottek is jol ereztek magukat.
Lolli meg amkor meglatta a tortat nagyon megorult es ezt mondta: "Pontosan ilyen tortat akartam." Ugy latszik sierult eltalalnom. :D

Itt ma volt Anyak Napja. Voltunk anyosomnal. Ugy volt, hogy megyunk etterembe, de annyi kaja maradt a bulirol, hogy boven eleg volt meg mara, ugyhogy vegul vittuk azt magunkkal es ott ettunk nala. Jobb is, mert ilyenkor zsufolasig tele vannak az ettermek es varni kell szabad asztalra, aztan meg a kajara is nagyon sokaig kell varni.

Etterke, nem tudom, miert de en csak 10 albumodat latom, az utolso a farsangos. Reka szulinapi kepeit nem latom. :? Ez vajon hogyan lehet?

Zsuzsi, engem is ez szokott felhuzni, hogy egy csomo boltba kell rohangalni, mire osszeszedek mindent es tavasszal nalunk is mar csak nyari cuccokat lehet kapni.
A szulinapra a tortahoz is nehany boltot be kellett jarni, mire osszeszedtem mindent. :evil: Pont amikor nem idomilliomos az ember es haladna mar a dolgaval, akkor nem hianyzik, hogy meg otvenfele szaladgaljon. Amugy meg egy csomo mindent a neten szoktam beszerezni, mert nincs idom annyi boltba menni. Ezzel csak az a baj, hogy nem lehet az utolso pillanatra hagyni, hanem jo elore ki kell gondolni, hogy mit szeretnek es ra is kell talalnom a neten.

Kellemes hetet mindenkinek!

Olive es Lolli

KépKép
 
 


Eszter:
Nagyon jók a képek! Olyan gyönyörûek, hogy csuda!! Nekem simán betöltötte ôket.

Olive:
Olyan jó az új kép Lolliról! Csak kár, hogy ilyen kicsi és csak a fejét látni. Már régen láttunk Róla képeket. Nalatok az oviban hogyan ünnepelnek? Nálunk szabad házi sütésû sütit vinni, bár annyiféle allergia van, hogy szinte semmit nem lehet belerakni. Viszont a hangsúly egyáltalán nem az evésen van, hanem azon, hogy az ünnepeltrôl beszélnek. Be kell vinni minden évérôl egy fényképet, azt szépen fölragasztják az óvónénik, és a szülinapos és a családja (szintén hivatalosak az ünnepségre) beszél a kiskoráról. Aztán a gyerekkör közepére tesznek egy Napot annyi gyertyával, ahány éves, köré a hónapokat, és azokon kell lépkednie a gyereknek, annyiszor körüljárva a Napot, ahány éves. Közben az óvónéni mindig eggyel több gyertyát gyújt meg. A végén pedig az ünnepelt mindenkit megkínál a finomságból, amit hozott.

Na, le is telt a nemlétezô idôm. Megyek, mert még millió dolog vár. Szép hetet mindenkinek!
 


Sziasztok!

Zsuzsi, nalunk is hasonloan zajlik az ovis szulinapozas. Szerencsere lehet vinni hazi sutit, tortat. Az ovonenik mar mindig varjak is, hogy valami olyan alkalom jojjon, amikor en sutok, mivel nagyon szeretik a sutijeimet. :) Most ugy csinaltam, hogy sutottem egy tortat, de ugye az nem lett volna eleg az ovonoknek is meg a gyerekeknek is, ugyhogy mondtam az ovonoknek, hogy a tortat vagjak fel maguknak, meg egy par szeletet vagjanak nekunk is, hogy azert Lollinak is jusson belole. A gyerekeknek meg csokis cupcake-ket sutottem, bevontam csokival es egy kis fondant viragot tettem mindegyik kozepere.

Tenyleg nagyon regen mutattam mar kepeket. Az a baj, hogy ide kicsinyiteni kell es az olyan sok ido. Most osszeszedtem magam, ugyhogy feldobok egy csomo kepeket, a vegen mar unni is fogjatok. :wink:

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Kép A 4 eves nagylany, szombaton a partin Kép Peppa Pig kastelytorta Kép Kép Ovis szulinapozas Kép Kép Kép Kép Hercegnos torta Kép Kép Az uj agy Kép

KépKép
 
 


Olive:
Köszi a képeket! Annyit változott Lolli, hogy lehet, hogy meg sem ismertem volna. Micsoda haja van! Gyönyör? nagylány lett! Azt nem is csodálom, hogy szeretik az óvónénik a tortáidat! Jól látom, hogy egyenfelsôrész van az oviban? Nagyon jó az ágy is.

Jaj, még be kell fejeznem a holnapi ebédet, bár ma okosabb voltam, és koraeste már megfôztem. Délelôtt pedig, miközben gyakoroltam, Tábita egyenként akkurátusan kihúzogatta a nedves törlôkendôket a dobozából. Mindig huncutkodik, folyton a nyomában kell lenni.
Na megyek, írjatok Ti is!
 


Sziasztok,

Olive: Ha rákattintasz a linkre akkor automatikusan betölti a szülinapi képeket, nem tudom neked miért nem engedi. Azért szeretem ilyen formában mert nem kell kicsinyíteni őket.

Lolli igazán csinos nagylány már. tetszik a frizurája!
Nagyon tetszik ez az ovis ünneplés, hát nálunk jóval egyszerűbb. A torták csodálatosak, itt még cukiban sem kapni ilyet! Gratula! Komolyan mondom ezzel kellene foglalkoznod!

Tetszik az ágy, én is hasonlóra gondoltam Réka részére. Ma pont vettük egy újságot és mutatott benne 2 gyerekszobát ami tetszene neki. Az egyik alatt komód és iróasztal van. A másik olyan megoldás, hogy amorf formájú iróasztal és egy kis kanapé van, ezek már nagyon nagylányosak, de tény hogy a szőnyegen maradna játszó tér.

Képzeljétek sütöttem kenyeret. Anyósom kölcsönadta a kenyérsütő gépét( amit nem használ) és abban dagasztottam és kelesztettem a kenyeret, de a villanysütőben sütöttem meg. Nagyon ízlik mindenkinek és nincs benne semmi adalék, tartósítószer. A barátnőm recepjét használtam, tegnap már lenmagot is tettem bele. Találtam egy blogot és majd kipróbálom az ottani magvas rozskenyeret is. Zalán szereti az ilyeneket, Réka kevésbé, de ha kevés rozs van benne, akkor megeszi, be lehet csapni.

Réka itthon volt 2 napot mert pénteken hányt, féltem hogy ezt a jó kis vírust kapta el, de úgy tűnik csak gyomorhurut volt, már jól van, de tegnap még diétázott itthon. Holnap már megy oviba.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!!!!

Krisztának én is kívánok utólag boldog szülinapot!


Eszter! Réka és Zalán nagyon édesek, hasonlítanak egymásra. Nagyon jó képeket csináltatok biztosan jó buli volt!
A házi kenyér biztosan finom, régebben az én anyósom is készített. Tényleg sokkal egészségesebb, mint a sós, fehérlisztes bolti.

Olive! Hát a tortáid tényleg alomszépek, és boztosan nagyon fincsik is. Gondolom, Lolli milyen büszke volt az oviban Rád!!!!
Lolli is gyönyörű a fürtjeivel :)
Ez az emeletes ágy tök jó dolog!
Nem írod meg Lolli történeteit? Nem baj, ha nem akarod, csak nem tudom, hogy szándékosan nem írsz róla, nincs időd, vagy egyszerűen elfelejtetted.

Zsuzsi!

Janka is folyton huncutkodik valamit, a törlőkendőket már ő is kiszedte párszor :)

Egyébként képzeljétek! Az én Jankám már megint nagyon gázul alszik. Felébred éjjel, kiabál, hogy Ana!Ana! és ha nem fekszem mellé, 1,5-2 órát is sírna, de ha mellé fekszem, akkor meg csak kínlódik mellettem ugyanannyi ideig (1,5-2 órát). Ide-oda helyezkedik, nyöszörög, szopja vadul az ujját, inni kér....
Ja, és a kiságyába már bele sem lehet tenni, rendes ágyon alszik 3 napja. Bár félek, hogy leesik, ezért a földre nagy plédeket tettem, hogy legalább puhára essen. Nem tudom, most meg mi baja van.
Még az 1-3-5 perces módszerrel sem tudom visszaaltatni!!!!!
Napközben már csak egyszer alszik, de az elalvás akkor is elég gázos. Hol így sikerül, hol meg úgy. Babakocsiban, vagy melléfekve, vagy belealszik a levesestálba.....nagy felénk a káosz.


Szép napot mindenkinek!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Marina, sajnos alvastemahoz nem sokat tudok hozzaszolni, Lollinal ez nem volt problema. Remelem minel hamarabb rendezodik nalatok. Bocs, nem szandekosan nem szamoltam be Lolli fura torteneteirol, csak eloszor nem volt ra idom, aztan meg teljesen kiment a fejembol.

Az egyik ilyen az, hogy allitja, o volt mar indian Eszak-Amerikaban. Ez azert erdekes, mert legeloszor kb. 2 eves volt, amikor indianokat latott zenelni es egyszeruen nem lehetett onnan elvonszolni, annyira tatott szajjal hallgatta a zenejuket. Aztan kb. masfel eve kotottem neki egy mellenyt es kerdeztem tole, milyen mintat horgoljak ra. Azt mondta, hogy indianlanyt. Amikor meg egyutt rajzoltunk, allandoan azt kerte, hogy indianlanyt rajzoljak neki. Aztan egy ideig hallgatott az indianokrol, de aztan ujra felfedezte az indianos mellenyet es szinte mast nem is volt hajlando hordani. Aztan egyik este furdes kozben kozolte, hogy o indian volt Eszak-Amerikaban. Ezen azert dobbentunk le, mert nem olvastunk neki indianos meseket, nem latott indianos filmeket tv-ben, DVD-n, szoval, fogalmunk sincs, honnan tudja, hogy vannak/voltak indianok Eszak-Amerikaban.

Na, ennel volt egy komplikaltabb tortenete is. Tudni kell rola, hogy nem szereti a zajt, eles hangokat (kiveve, ha o csinalja :twisted: ). Ha ilyet hall, rogton teszi a fuleire a kezeit. Aztan egyszer csak megszolalt, hogy amikor o ferfi volt, akkor volt szakalla es egy zajos gyarban dolgozott, ahol fulvedot kellett hasznalni. Ezen total ledobbentunk, mert fogalmunk sincs, honnan tud ilyet, hogy vannak zajos gyarak, ahol fulvedot kell hordani. Megkerdeztuk az ovit is, hogy ott tanultak-e errol, de azt mondtak, hogy nem. :shock:
Aztan apa fagatta, hogy milyen gyarban dolgozott. Azt mondta, hogy gyurmagyar. Apank utananezett a neten es talalt valami regi gyurmas dobozrol kepet, ami teljesen maskepp nezett ki, nem olyan csomagolasu volt, mint a maiak. Megmutatta eloszor nekem, en persze nem jottem ra, hogy gyurma, azt hittem valami bab- vagy kukoricakonzerv. Amikor Lollinak mutatta, o azonnal mondta, hogy az gyurma. Ami meg erdekes volt, hogy ezt a gyarat vagy magat a gyurmat (mar nem emlekszem pontosan) Rainbow-nak hivtak (szivarvany) es Lollinak volt egy idoszaka, amikor allandoan szivarvanyt rajzolt.

Apukam szerint csak gazdag a fantazia a leanyzonak. A ferjem szerint tenyleg lehetett elozo elete (o hisz a reinkarnacioban), en meg nem tudom eldonteni, mire veljem ezt az egeszet.

Volt meg mas is, de bevezetonek talan eleg ennyi is. :wink:

Koszi a bokokat a tortaval kapcsolatban. Lolli nagyon szereti, ha tortat csinalok, bar nem eszik belole sokat. Inkabb a kinezete izgatja. O szokta megmondani, hogy milyen torta legyen. Az oviba vaniliakremes, hercegnost kert, a szulinapi bulijara Peppa Pig-es, csokis tortat rendelt.

Ha jol tudom, otthon meg nincsen Peppa Pig mese, pedig szerintem nagyon aranyos.
Zsuzsi, ti ismeritek?

Etterke, egy idoben neha en is sutottem kenyeret, csak gep nelkul macerasabbk idoigenyesebb, ugyhogy aztan abbahagytam, pedig nagyon finom a hazisutesu. Nezzel be Edith blogjara is, o is szokott kenyeret sutni! Lolli megeszi a teljeskiorlesu lisztes kenyereket is, csak ujabban az a lenyeg, hogy ne legyen benne mag, mert azt nem szereti. Ket honapja meg imadta, most allitolag nem szereti. :roll: Eddig a hejat is megette a kenyernek, ujabban le kell vagni vagy korberagja. :twisted:

Kepzeljetek, Lolli, amikor kisebb volt, nem csinalt nagyon ilyen huncut dolgokat, erre most a partija reggelen, amikor a baratnom ott aludt vele egy szobaban, a baratnom arra ebredt, hogy tomeny eukaliptusz szag van a szobaban! Lolli draga nagyon kedves, hogy nem ebreszti fel a vendeget, hanem inkabb elfoglalja magat, de talan forditva jobb lett volna. Egy egesz tegely Wick Vapour Rub-ot kikent. Volt a fiokosszekrenyen, a lepedon, a falon, a pizsijen, stb. Szoval, ugy nagyjabol mindenhova jutott. Ja, es talalt egy kis muanyag gyogyszeres kanalat, azzal kanalazta ki. A mai napig nem ertem, mivel nem szereti a Wicket es nekem is alig engedi, hogy bekenjem vele, amikor beteg. Raadasul nem egy konnyen elerheto helyen volt. :twisted:

Mennem kell, ugyhogy most elkoszonok.

Puszi mindenkinek:

Olive es Lolli

KépKép
 
 


Sziasztok!

Eszter:
jobbulást Rékának! Amikor írtam, hogy "olyan gyönyörûek, hogy csuda" a múltkor, azt természetesen a gyerekekre értettem, csak azt már elfelejtettem odaírni. Tényleg nagyon jók ezek a kenyerek. Én sajnos nem sütök, de van egy olyan pékség, ahol a legjobb alapanyagokból sütik a kenyereket, persze magosak, teljes kiôrlésûek, és baromi drágák is... mindenesetre onnan vesszük a kenyeret. Alidának is vannak heppjei, most már megeszi a "barna" kenyeret is, bár a fehéret sokkal jobban szereti. MOst az a legújabb, hogy a diós-mazsolásat nem eszi meg, pedig eddig szerette. Mindig kitalálnak valamit.

Marina:
Nem lehet, hogy a fogacskák okozzák az alvászûrt? Mintha írtad volna, hogy jönnek a rágófogak. Tábita is kb 2 hónapig emiatt nem aludt. Próbáltál borostyánnyakláncot? Sajnos, ha a fájdalom kínozza, akkor nem segít a sok praktika, úgysem fog jól aludni. Viszont elmúlik. Nem azért írom, hogy elkeserítselek, de már én is rettegek, hogy mikor jön a következô sorozat rágófoga Tábinak. Práobálj pihenni nappal is, hogy bírd.

Olive:
Hú, ez baromi érdekes! Szerintem is tudja, mit beszél és nem csak fantáziál. Bár lehet, hogy az indiánokról hallott az oviban, nem? Legalább arról, hogy hol éltek.
Alidánál nem tapasztaltam ilyesmit, hogy az elôzô életérôl beszélne, pedig neki is elég élénk a fantáziája. Ô inkább szerepet játszik, bár az is igaz, hogy elôszeretettel bújik Ganésha, Síva bôrébe, akik indiai istenségek.

Lolli biztos most hozza be az összes rosszalkodást! :twisted:

Mi szerencsére most mindnyájan egészségesek vagyunk. Várom már, hogy túllegyek a koncerten, aztán hamarosan utazunk is!

Puszi
 


Sziasztok!
Köszönöm a köszöntéseket Kriszta nevében is!:) Rendesek vagytok, hogy nem felejtettétek el!
Sajna, nekem végül a két egynapon ünneplő lánynak a szülinapja kiment a fejemből, pedig egy darabig minden nap eszembe jutott, hogy jaj, 24-e, majd nehogy elfelejtsem! :P Ne haragudjatok, de annál nagyobb szeretettel küldök nekik sok-sok puszit és ölelést! Isten éltesse Rékát és Lollit! :)

És Lilinek is március végén volt a születésnapja, Nóri, ha benézel, Isten éltesse a te gyönyörűségedet is!:)

Mi jól vagyunk, a családin ünneplést tegnap tartottuk, mert múlt hétvégén többeknek nem volt jó. Krisztának is határozott kívánsága volt tortaügyben, így aztán az oviba hercegnőtortát vittünk, itthonra pedig madárkás tortát kért: lett egy pingvin, amit formában készítettem (múlt héten találtam a formát a bolhapiacon :D ), és egy egyszerű szögletes, amit madárkákkal, lepkékkel és virágokkal díszítettem. Nagyon boldog volt és nagyon tetszettek neki!

Olive, az a vár torta nem semmi!!! Le a kalappal előtted, olyannak még nem mertem hozzáfogni! :) Lolli pedig gyöünyörű nagylány! :)

Eszter, megyek, megnézem a ti képeiteket is!

Zsuzsi, Marina, puszi nektek is!:)

Szép napot (heteket :P) mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

tegnap azon gondolkodtam, hogy a szülői felelősség milyen nagy és sokrétű. Mindenki szeretné, ha boldog, kiegyensúlyozott gyereke lenne. A pszichológusok hangsúlyozzák a szabad játék fontosságát, de mellette a szülők igyekeznek a gyerekek igényeit normális keretek között kielégíteni. Ha csak a saját gyerekeimre gondolok akkor hétköznap balett, torna, lovaglás. Hétvégén pedig kirándulás, télen kori, sok mozgás a levegőn. És akkor még a zene, színház és egyéb programokrat nem is említettem. Sokszor nem tudom, mi a jó és mi a rossz a gyerekeknek. Minden szülő próbál az egészséges tápláskozásra és higiéniára is figyelni. Szóval néha megijedek a felelősség súlyától, hogy mennyi mindenre kell figyelni, hogy a legjobbat adjam a gyerekeknek.
Régóta megfigyeltem, hogy Zalán jobb bokája picit befelé fordul. Gyerekorvos szerint majd kinövi. Hát most elvittem egy gyógytornászhoz és igenis jól látom és kellene neki kint és bent is döntött sarokkal készült cipőt viselni. De nem ez is olyan nagy baj. Viszont felmerült a kérdés, hogy mászott-e ez agyerek eleget. Szerintem igen. Vagy mégsem? Picit az egyik oldalra terhel, ami nem megfelelő, a gerinc csavarodását eredményezheti. A háta nem elég erős, tornáztatni kell itthon. És ha valaki nem figyel oda, mert az oviban nem szólnak, a doki szerint kinövi, akkor lehet egy hátfájós felnőtt belőle??

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Eszter:
Én is sokszor így vagyok ezzel, és szerintem mindannyian. Különösen akkor érzem ezt, mikor tudom, hogy épp nem tudom nekik megadni, amire szükségük lenne (pl most is, hogy folyton gyakorolnom kell). Ugyanakkor arra is gondolj, hogy mennyi mindent átadsz nekik úgy is, hogy észre sem veszed, például az értékrendszeredet, és sok olyan dolgot, amit magától értetôdôen vagy ösztönösen csinálsz. Amikor már úgy érzem, hogy ezt is, azt is meg kéne nekik adni, akkor mindig arra is gondolok, hogy mi, szülôk is csak emberek vagyunk, akiknek véges az energiájuk, és nagyon fontos, hogy a gyerekek is lássák,érezzék ezt. Nem áldozhatod fel magad a gyerekek miatt, pl ha fáradt vagy és nem tudsz velük kimenni a játszótérre, azt is meg kell, hogy értsék. Különben én is sokszor agyalok, hogy ezt vagy azt jól csinálok-e, különösen ha Alida gyengeségeit látom, arra gondolok, hogy biztos valamit nem jól csinálok. Valahogy a gyereknevelés (is) oda-vissza m?ködik, kölcsönhatásban. A gyerekekkel együtt tanulunk meg mi is egy csomó dolgot (legalábbis én). Amikor meg már úgy érzem, hogy túlságosan belebonyolódom a dolgokba, arra gondolok, hogy az a lényeg, hogy a fô dolgok meglegyenek: a gyerekek alapvetô fizikai és lelki szükségleteinek kielégítése és egy olyan szeretô táptalaj, ahol biztonságban érzik magukat és szépen fejlôdhetnek.

Jó, hogy észrevetted Zalán lábát és utánajártál. Mi is így voltunk Tábita szabálytalan fejével, addig nyaggattuk az orvost, amíg beutalt egy szakértôhöz, ahol kiderült, hogy szerencsére minden rendben és magától rendbejön majd. Úgy érzem, hogy ez szülôi kötelességünk, hogy a gyerekünk a legjobb feltételekkel induljon az életben. És ebbe a kategóriába tartozik az étkezés is. Nálunk az vált be, ha néha engedek neki ezt-azt ? csokit, babapiskótát ? enni, mert ha eltiltanám, annál jobban kívánná csak. Viszont a fôétkezések és uzsonna csak egészséges lehet.

Azt hiszem kicsit kuszán írtam, nagyon fáradt vagyok már. Tábita is fölsírt közben és nem merek megmozdulni, mert nyikorog a parketta, úgyhogy inkább írtam egy regényt. :)

Pusz
 


Telet?zdelte kérdôjelekkel a szövegem! :evil:
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Amit Eszternek írtál, azt én is így gondolom. Egyszerűen nem lehet- és nem is kell mindent de mindent megadni a gyerekeknek, hiszen akkor elég nagy csalódás lesz majd számukra az élet. Persze, a szülő igyekszik, és amit ereje, pénze, türelme enged, azt megadja, és ez így van jól. Igen, szerintem is meg kell tanulniuk, hogy nem lehet mindent megkapni, és hogy a szülő is emberből van, akinek véges a türelme, lehetősége, stb.
Tábita is rosszul alszik mostanában? Mi még mindig küzdünk. Egy jó éjszaka, aztán egy középsz@r, aztán egy nagyon durva. Kb így megy a dolog, vagyis ezek váltakoznak kiszámíthatatlan sorrendben. Nem tudom, a foga miatt van-e. A négy rágó már kint van, szerintem mst már megint jön valami újabb...

Olive!
Tényleg nagyon érdekes, amiket Lolli mesél. Mondjuk így azért nem annyira ijesztő, mint az a kislány, akinek meghalt a nagymamája még a születése előtt, és mikor az anyukája képet mutatott róla, és elkezdte magyarázni neki, h a néni a képen a mama, akkor a kislány azt mondta: Tudom, szoktam vele találkozni a folyosón :shock:

Eszter!
Mennyit mászott Zalán? Janka csak 4 hónapot. Remélem, én is észreveszem, ha valami ilyesmi van nála.

Szép estét mindenkinek!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok,

Marina! Hát olyan nehéz visszaemlékezni mennyit mászott Zalán. 9 hónapos volt amikor felállt, de csak egy évesen indult el, addig mászott és kapaszkodva állt. Mikor kezdett el mászni? Hát sajnos nem tudok visszaemlékezni, de sztem ő is 3-4 hónapot.
Szerintem te is észreveszed, ha valami nincs rendben.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Marina:
akkor nálatok gyorsan kibújtak a fogacskák! Az éjszakák szerencsére elég jók, néha Táb kicsit fölsír, de magától visszaalszik. Alida is néha rosszat álmodik, ilyenkor átcaplat, elmeséli, visszakísérem. De már ez a kis kelés is megvisel. Nem is tudom, hogy bírtam 16 hónapig az éjszakázást. Nem próbálod meg a borostyánnyakláncot? Hátha segít. Különben nem tudom, mit tanácsoljak. Mindig olyan rejtély volt számomra ez az alvás/nem alvás dolog.

Ez a lábtartás biztos nem csak a mászás hosszával van összefüggésben. Alida alig több mint 10 hónaposan már járt, és semmi baja a lábtartásának.

Megvolt a koncertem tegnap! Akkora kô gördült le a szívemrôl hogy még! Még most sem egészen értem, hogy hogy tudtam megcsinálni ennyi (nem)gyakorlással, de sikerült. Most még néhány bokros teendô és utazunk!

Puszi:
 


Szia Zsuzsi,

gratula a koncerthez!

Remélem idén nyárin találkozunk :D :D

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

mindenki süt-főz húsvétra? Rég jártatok erre!
Mi jól vagyunk, Réka picit köhög, remélem nem lesz rosszabb.

Ma délelőtt elmegyünk a tájházba, ahol húsvéti programok várnak. Remélem kisüt a nap és el tudunk bringázni oda. Délután virágültetés, sütés a tervem.
Holnap vendégek jönnek, hétfőn pedig várja Réka a locsolókat. Annyira izgatott, nagyon édes.

Szép húsvétot mindenkinek!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk.

KELLEMES HUSVETI UNNEPEKET, TOJASFESTEST, SUTOGETEST, SOK-SOK LOCSOLOT KIVANUNK MINDENKINEK!


Zsuzsi, nagyon ugyes vagy! Otthon lesz netetek vagy hogyan lehet majd elerni titeket? Szoktunk mi is Pesten, sot a Balatonon is jarni, ugyhogy lehet, hogy esetleg ossze tudnank majd futni. Bar, mi majd csak juli vegefele megyunk. Balatonon merre is szoktatok lenni? Mi baratnomeknel Siofokon, de szoktunk kirandulgatni mindenfele.

Etterke lehet, hogy esetleg veletek is sikerulne mar taliznunk. Dunakeszitol mennyire vagytok messze? Ott is szoktunk nyaralni a Lolli keresztszuleinel.

Most sietek, mert meg sutogetni szeretnek.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Boldog Húsvétot kívánunk mi is mindenkinek!

nálunk a fele társaság megint gyomorbajt kapott, így legalább nem kell lelkiismeretfurdalást éreznem, hogy nem tudok olyan nagy felhajtást csinálni. Itt sajnos nem divat a locsolás, de azért festettünk ma tojást, még Tábita is kipingált filctollal egyet, nagyon élvezte. Viszont az idô nagyon szép, leszámítva a szelet, úgyhogy sokat vagyunk a játszótéren.

Olive:
lesz internetünk. Balatonon Almádiban szoktunk lenni, de lesz autónk (legalábbis úgy néz ki), úgyhogy tudunk mozogni. De jó lenne találkozni!
Eszter, Veletek is hozzunk össze valamit! Alida június közepéig oviba jár, gondolom, Ti is, de utána szabadok vagyunk.

Puszi mindenkinek és sok locsolót kívánok!
 


Sziasztok,

benne vagyok a találkozóban!

Nekünk május végéig van ovi és augusztusban megyünk egy hétre nyaralni, de más fix program nincs.

Dunakeszi a fővárostól északra, mi délre vagyunk, de valami megoldást biztos tudunk találni, hogy összefussunk.

Jobbulást a gyomorbajosoknak!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

hogy vagytok? Mindenki eltűnt...

Mi jól vagyunk, május végéig még van ovi. a héten lesz az anyáknapi műsor. Nagyon izgatott vagyok, majd beszámolok. Nagymamák is jönnek, Apa sajnos nem tud jönni. Zalánék csoportjában ugyanis családi programot szerveztek, gondolom nyílt óra jellegű lesz, hogy nem stesszeljék a gyerekeket. Edith blogját olvastam és ott is nagyon jó program volt.

Tudjátok, hogy már régóta járok pilatesre és nagyon élvezem, úgy tűnik belevágok az oktatói képzésbe.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Közérdekű: a Babaneten már van lehetőség zárt - mások által nem olvasható és nem is hozzászólható - topikok létrehozására! Ha szeretnétek ilyen topikot nyitni, küldjetek levelet a szerkeszto@babanet.hu címre. A Tárgy sorba írjátok be: ZÁRT TOPIK.

Aki pedig nem rest kommentelni a Babanet cikkeihez, az ezen a héten három ruhát választhat a gyereknek a Mumoo's-tól. Részletek itt!

Kép

Szép napot!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy eltûntem, megvagyunk, jól vagyunk, hazaértünk szépen. Már nagyjából átálltunk, Alida két napja oviba jár, nagyon szereti, mindent megeszik (!!) és alszik ebéd után (!!!!!) Van már sok barátja, nagyon jó kis csoportot és óvónéniket kapott. Nagyon élvezünk itthon lenni, leszámítva a kevés négyzetmétert. :)

Eszter:
De jó, hogy belevágsz! Biztos jól fog menni, drukkolok! Majd számolj be az anyáknapi mûsorról. Mi pont kimaradtunk belôle, itt már megvolt, mikor megjöttünk, kint pedig egy héttel késôbb tartják, úgyhogy ott még nem volt.
Küldtem Neked meghívót!

Puszi mindenkinek
 


Sziasztok,

hogy van mindenki?

Réka a héten nem megy oviba. Hétvégén picit köhögött, így gondoltam talán maradjon itthon 1-2 napot, de ma reggel panaszkodott, hogy viszket a szeme. Kiderült kötőhártygyulladása van, ezen a héten nem mehet oviba. Hát nem egyszerű beadni a szemcseppet!
Zalán jól van, eddig még nem kérte, hogy ő is itthon maradjon.

Az anyáknapja az oviban jól sikerült. Egyik délután volt a középsősöknek. Egy mesét dramatizáltak el, Réka fehér pillangó volt és közben néhány dalt, verset mondtak amit idén tanultak. Ügyes voltak. Réka mint egy igazi pillangó, kecesen mozgott, látszott a balett-múlt.
Zalánnék is ügyesek voltak. Pedig Zalán közölte ő nem megy, aztán meggyőztem, hogy menjünk el megnézni a barátját. Végül bement a csoportba és együtt, énekelve jöttek át a másik nagyobb terembe. Ők sok mondókát, éneket mondtak, amit tanultak eddig és mindent elmutogattak. Ügyes volt ő is, kicsit a végén unta, persze nem aludt. délután.

Mostanában egyikük sem alszik délután, de este korán fekszenek és van esténk, lehet ez így jobb, bár elég fárasztó így a nap.

Zsuzsi, köszi a meghívót a zongoraestre. Remélem találkozunk! Gondolom most erre is készülsz!
Örülök, hogy Alida jár oviba, ez óriási dolog, hogy májusban is lehet csatlakozni a csoporthoz. Nálunk akinek kistesója van csak délelőtt mehet oviba és május 31-ig. Utána összevont csoportok vannak és 6 hétre teljesen bezár az ovi.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Szia Eszter!
Jobbulást Rékának. Miféle dolog, hogy akinek van kistesója, az kevesebbet járhat oviba???!!! Nekünk külön szerencsénk van, mert ezen a nyáron a mi ovink lesz az ügyeletes ovi, így Alida valószínûleg június végéig jár majd. Nagyon szereti, jól érzi magát, jól eszik. Nem alszik csendespihenôkor, egyszer mesélte, hogy kikéredzkedett pisilni, mikor a többiek aludtak, de igazából nem is kellett neki, csak kicsit ugrálni akart. Ma meg olyat játszott fektében, hogy úgy tett, mintha szaladna, magyarán kapálózott a lábaival.

Igen, sokat gyakorlok, szerencsére most minden nap jön valaki Tábitázni, így megengedhetem magamnak. Aztán majd találkozzunk is!

Pusz mindenkinek
 


Szia Zsuzsi,

hát igen nálunk sajnos ez így működik, hivatkozással a kevés férőhelyre. :( Eléggé felháborít, na de nem lehet semmit sem tenni.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Elnezest az eltunesert. Nemetorszagban jartunk. A keresztanyam eskuvoje volt. Nagyon jol ereztuk magunkat, Lolli utolso nap allandoan azt kerdezte, hogy miert kell hazamennunk. Mondjuk en is jobban szeretem Nemetorszagot, mint Angliat.

Zsuzsi, orulok, hogy szerencsesen hazaertetek. Pont a napokban gondoltam rad. Hetfon volt a varosombeli Toth Peter zongorakoncertje Londonban. Hallottal mar rola? Los Angelesben tanul es ott nyert az iden egy Liszt versenyt. Ha jol emlekszem 27 eves. Sajnos en nem tudtam menni a koncertjere, mert valakinek Lollival itthon kellett maradni, de a ferjem ott volt es vett is fel belole reszleteket a mobiltelefonjara. Vicces, de en szemelyesen nem ismerem, sose tudtam vele osszefutni, a ferjem viszont ismeri. Mar a koncert elotti nap is bement hozza Londonba talalkozni.
Nagyon jo, hogy Alida tud magyar oviba jarni. Mi is mindig olyan jol erezzuk magunkat otthon es olyankor meg szokott fordulni a fejunkben, hogy haza kene koltozni, de sok mindennel nem vagyok otthon kibekulve. A boltokban, hivatalokban a vevoszolgalat pl. katasztrofalis. Ha Angliaban igy viselkednenek a vevokkel, ugyfelekkel, akkor repulnenek a munkahelyukrol az eladok, hivatalnokok. Na, meg az emberek irigysege is nagyon zavar otthon. Ami meg a legrosszabb szerintem a ket nagy part miatt az emberek megosztottsaga. Egyszeruen nem ertem, hogy a politika miatt hogy tud ket kisember osszeveszni., baratsagok felbomlani, csaladok ketteszakadni. :shock:

Etterke, en ezer eve bele akartam vagni a Pilatesbe, meg akkor Lolli tervbe se volt veve. Akkoriban nem talaltam a kozelunkben csoportot, csak egy DVD-t vettem. Azzal az a baj, hogyha valamit nem jol csinalok, en nem veszem eszre es nincs ott az oktato, hogy kijavitson. Na, meg a masik, a lustasag. Itthoni torna mindig csak tervbe van veve, de sose lesz belole semmi. Most meg nem tudok eljarni Lolli miatt. Csak estenkent van Pilates a kozelunkben es pont az este a legmozgalmasabb nalunk, ugyhogy nem tudok elszabadulni. :(
Annak orulnek, ha oktato lenne beloled es akkor egyszer, amikor otthon vagyunk, vennek toled nehany maganorat. Hatha megjonne a kedvem itthon is csinalni azutan. :wink:

Remelem Reka hamar megyogyul. Lollira most jott ra igen ronda kohoges az udulesunk alatt. Nemetorszag elott Hollandiaban is jartunk, baratokat latogattunk meg. Utazas utani nap kezdte ezt a ronda kohogest, ugyhogy en arra gyanakodtam, hogy a kocsiban a legkonditol szedte ossze. Hollandiaban a barataink adtak neki valami nagyon tuti homeos cseppeket, amit tenyleg segitett. Meg is tartom az uveget es ha legkozelebb megyunk, feltankolok belole. 4 orankent kellett adni neki es a beadas utan kb. 3 es fel oraig abszolut nem kohogott, csak az utolso fel oraban. Aztan kapta a kovetkezo dozist es ismet elmult.
A szemcseppel valo kinlodas ismeros. :roll: Lollinak sokszor kellett csepegtetni a konnycsatorna dugulasa miatt regen es azota is az a szeme erzekenyebb. Otthon a baratnom viszont valami kremet szokott a gyerekek szemere hasznalni, amikor kotohartyagyulladasuk van. Nekik volt mar jo parszor, mivel minden nap usznak uszodaban.

Tenyleg van tapasztalatok uszassal kapcsolatban? Most szeretnenk Lollit beiratni uszasoktatasra.

Most latom, hogy mar elmult ejfel, ugyhogy jobb lesz, ha elkoszonok. Lolli ugyan penteken nem jar oviba, ugyhogy nem kell koran kelni, de mostanaban ha kell, ha nem felebred, mintha oviba indulnank. :twisted:

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok,

Réka már jól van, tényleg időben elcsíptük a szemgyulladást és nem volt komoly panasza. Ma már ment oviba.
Zalánnak viszont folyik az orra, így most ő van itthon. :(
Persze csomó dolgom lenne, de valahogy majd megoldom.

Itt a nyár, hétvégén már pancsoltak a gyerekek.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Etterke, orulok, hogy Reka hamar rendbe jott. Lolli is most nagyon hamar meggyogyult. De jo nektek, hogy olyan jo ido van nalatok! :mrgreen: Itt kb. 16 fok es viharos szel. Hiaba sutott a nap, nem mentunk sehova, mert felkapott volna a szel, annyira fujt. Igy is panaszkodott Lolli, hogy delelott, amikor kint voltak az ovi udvaran, belefujt a szel valamit a szemebe es fajt neki.

Zsuzsi, ha jol latom, lemaradtunk Alida szulinapjarol. Derengett, hogy mostanaban van valamikor es a vonalzodon latom, hogy mar tobb mint 1 hete volt. [size=18]Utolag nagyon sok boldog szulinapot kivanunk neki![/size] Mar Magyarorszagon unnepeltetek vagy meg Kanadaban?

A tobbiek hova lettek? Nagyon regen jelentkeztek.

Puszi mindenkinek:

Olive es Lolli

KépKép
 
 


Hű a szülinapról mi is lemaradtunk: :oops: :oops: :oops:

Boldog szülinapot Alida!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Köszi a köszöntést, 12-én volt. Itt is, ott is ünnepeltük, még Kanadában az oviban elôre, aztán itthon. Alida Barbie-babát kért, nagy fogcsikorgatva megvettük neki, de nem vészes, nem játszik vele folyton, sôt.

A hét elején lementünk Almádiba, még oda sem jutottunk el eddig. Olyan szép ott minden, nagyon jó volt. Alida ovis hete igencsak megrövidült, csak pénteken ment. :D Most meg örülünk a leh?lésnek, legalábbis én, már meg lehetett kukulni a melegben. Mi lesz még augusztusban?

Most nem futja többre, bocs, még néhány dolgot meg kéne csinálni, de már olyan álmos vagyok. Pusz mindenkinek!
 


Sziasztok,

hogy vagytok?

Zsuzsi, hogy sikerült a koncert? Most készülsz valamire vagy tudok élvezni a nyarat itthon?

Olive, nekünk nincs tapasztatunk úszással kapcsolatosan. Korábban terveztem, hogy viszem Rékát úszásra, de egyelőre az is zavarja ha vizes lesz a szeme hajmosáskor, így halasztom a dolgot. Pancsoltunk már néhányszor idén a kertben és már jobban bírja a vizet mint tavaly. Kértek szemüveget, lehet jó megoldás lenne, hátha a fejüket beletennék a vízbe és akkor már közelebb vagyunk az úszáshoz.
A homeos cseppek száraz köhögésre javasolt ?Mi a neve?

Mi jól vagyunk. Sok programot csinálunk és bandázunk másokkal, így nem unatkozunk. Szerdától pár napig nagyihoz mennek és nekem lesz egy kis pihenés. Egyébként járok a pilates előképzésre, nem unatkozom én sem, ilyenkor nagyi vagy papa vigyáz a gyerekekre vagy mennek családi napközibe.

Többiek jól vagytok? Mindenki eltűnt.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Szia Etterke!

En elokerultem. :wink: Kicsit idohianyban szenvedek mostanaban. Multh hetvegen es meg hetfon is odavoltunk tengerparton. Na, nem kell irigyelni, mert az angol tengerpart nem egy nagy durranas. Azert jol ereztuk magunkat. Lolli nagyon elvezi az ilyen hetkoznapokbol kizokkeneseket.

Kb. 3 het es utazunk Magyarorszagra, addig meg nagyon sok mindent el kell intezzek.

A homeos cseppek, amit Lollinak adtunk, nem tudom, hogy nalatok kaphato-e, mert utananeztem es itt Angliaban nincsen. Ez ugye Hollandiabol volt. A neve: Nisyleen. Szoljal, ha megis sikerult otthon beszerezned, mert akkor otthon veszem majd meg, nem Hollandiaban. ott csak 1-2 napot maradunk.

Gondoltam rad valamelyik nap a Pilates miatt. Lolli most rakattant a gyerekjogara. DVD-t vettem neki es nagyon tetszik neki. Egyebkent neha az oviban is szoktak jogazni. Akartam volna keresni neki gyerekjogas tanfolyamot a kornyeken, de nincs. :( Pedig biztosan szivesen jarna.
Aztan eszembe jutottal, hogy kesobb, majd ha meglesz a vegzettseged, esetleg probalkozhatnal gyerek Pilates-szel is, lehet, hogy lenne erdeklodes, ha meghirdetned.

Holnap lesz Lollinak ovis kirandulasa, nagyon be volt sozva ma. Egesz delutan csak errol beszelt. Allatkerbe mennek, mar tavaly is itt voltak. Minden gyerekkel kell, hogy menjen egy szulo is. Ugy dontottunk, hogy Apa megy, mert akkor en legalabb tudok haladni a dolgaimmal.

Remelem a tobbiek is elokerulnek hamarosan.

Puszi:

Olive es Lolli

KépKép
 
 


Szia Olive,

jó, hogy beköszöntél.
Köszi a homeos cseppek nevét, majd utánanézek, de nem ismerős a neve és a könyvemben sincs benne a neve :roll:
Biztos sok a tennivaló utazás előtt, Apa mennyxi időt tud veletek maradni Magyarországon?
Jó ötlet, hogy apával ment Lolli állatkertbe, így ő is ismerkedik a gyerekekkel, szülőkkel és te is ki tudsz kapcsolódni.
Igen-igen, a gyerek pilatesre már én is gondoltam, a másik ambicióm a kismama torna és a rehabilitáció.
Jó utazást!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Elôkerültem én is, remélem, benéztek néha.

Hát, ez a nyár nem egészen olyan lett, mint terveztük. Megvolt a koncert, jól sikerült. Aztán a dolgozatomból kellett egy elôadást tartanom. Az is lement, jó sokat dolgoztam vele. Mikor aznap este hazajöttem, Alidának 40 fokra fölment a láza és 5 napon keresztül szinte nem is ment le semmitôl. Persze többször voltunk orvosnál, valami vírus, mondta (pont akkor volt pünkösd is), aztán újra megvizsgálta és találtak egy icipici kis tüdôgyulladást. Antibiotikum, semmiféle közösség stb. Szépen meggyógyult. Mikor már jól volt, Tábita lázasodott be, és valami gennyes garatgyulladása lett. Vele kínlódtunk egy sort, de végül ô is rendbejött. Aztán lementem velük Almádiba felépülni, pihenni a jó levegôn, közben Gyula legalább dolgozhatott egy kicsit Pesten. (Mondanom sem kell, hogy a fertôzô betegségek miatt kizárólag mi voltunk a gyerekekkel, tehát egyikônk sem tudott igazán mással foglalkozni.) Két hete meg csöngött a telefonom, megkértek, hogy játsszak egy kicsit egy konferencia megnyitóján. Az is lement, de már mindjárt vége az ittlétünknek!

Ugye össze tudjuk még hozni a találkozót?????? Olive, ha jól sejtem, Ti is most vagytok itt, ugye? Mi most Pesten vagyunk, de megyünk még a Balatonhoz is, így remélem, hogy Eszterékkel és Olivéékkel is összejön. Írjatok, hogy Nektek mi a jó!

Most nem is írok többet, gyorsan le kell feküdnöm, mert Tábita-éresztôóra könyörtelenül felver kora reggel.

Puszi mindenkinek
 


Sziasztok!

De jo, hogy beneztem!
Zsuzsi, orulok, hogy jelentkeztel. Szegenyek, a betegseg, mindig rosszkor jon, na de pont nyaralaskor?!
Mi meg Angliaban vagyunk, hetfon indulunk haza. En meg par napja robbantam le. En is a legjobbkor, amikor rohangalnom kene vasarolgatni meg pakolni kene. Mondanom sem kell, egyikkel sem haladok. Raadasul Lolli holnap megy utoljara oviba es csak delig lesznek, ugyhogy utana mar plane nem fogok haladni. El akartam intezni a vasarlast es a pakolas nagy reszet is, amig oviban van, de 3 napja csak fekudtem egesz delelott, amig o oviban volt, annyira vacakul voltam. Nekem is valami gennyes garatgyulladasom lehet. A kajat se kivantam ma, ebedre csak fel liter forro ures levest ittam. Mondjuk olyan jol laktam tole, hogy azt hittem szetdurranok.

Az idojarastol is kivagyok mar. Altalaban 16 fok a csucshomerseklet es egy nap legalabb 3-szor esik. El se merunk indulni sehova, mert ha razendit, akkor olyan, mintha rank szakadna az eg. Tegnapelott is elkuldtem szegeny Lollit es Apat gorkorizni, erre 5 perc mulva szaladtak vissza csurom vizesen. :twisted:

Zsuzsi, ha meg a heten benezel, priviben dobjal mar legyszi egy mobilszamot, mert az elso heten nem lesz netem!
Etterke, a te szamodat is kerem szepen, hogy neten kivul is el tudjalak erni titeket!

Zsuzsi, ti mikor utaztok vissza?

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok,

Zsuzsi, örülök, hogy meggyógyultatok, hát tényleg nem könnyű időszakon vagytok túl. Én mindig csodálom, hogy a munkát és a gyerekeket és persze a férjed jól össze tudod egyeztetni.
Olive, neked mielőbbi gyógyulást kívánok és jó utat hazafelé!

Augusztus első hetében táborban vannak a gyerekek, augusztus 12-20. nyaralás Alsópáhokon, Keszthely , Hévíz közelében.
A többi nap szerintem jó és egyéb nyaralást nem tervezünk. Nektek hol lenne jó találkozni. Jöhettek hozzánk, szívesen látunk mindenkit, van nagy kertünk. Kocsival egyszerű, de hévvel, vagy vonattal is lehet jönni. Mi is bárhová elmegyünk kocsival, ha inkább Budapest lenne kényelmes. Pl. Városliget vagy bármi
Majd elküldöm mindkettőtöknek a számom.

Többiekkel mi újság? Volna kedvetek csatlakozni?

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, Eszter, koszi a tel.szamokat. Majd otthonrol jelentkezem. Most meg nem tudok semmi konkretat mondani, mert meg varok vissza valaszokat baratnoktol, ugyhogy meg nagyon zavaros a programunk.
Eszter, talan juli.29. pentek du. jo lenne, akkor indulunk Siofokrol Dunakeszire. Utkozben akkor 1-2 orara be tudnank ugrani hozzatok. Ti akkor otthon lesztek? Mar nem emlekszem, hogy az ovi hogyan alakul nalatok. Ugye most szunet van?

Most csak ilyen rovid leszek, mert rengeteg dolgom van utazas elott. Igaz, hogy van meg nehany napom, de igy se tudom, hogy fogok elkeszulni.

Puszi mindenkinek:

Olive es Lolli

Olive

KépKép
 
 


Szia Olive,
igen tudunk találkozni júli végén. Várom jelentkezésedet.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron