Új privát üzeneted érkezett!

Továbbra is keresk munkát részmunkaidőben, hogy délután a gyerek mellett tudjak lenni. Egyébként más országokban jellemző a részmunkaidős állás? Hollandiáról tudom, de Anglia, Kanada?

Olyan ügyes vagy Olive, hogy ilyen fantasztikus tortákat sütsz? Gondolkodtál már azon, hogy ez legyen a hivatásod? Egyébként neked mi a munkád?

Zsuzsi, egyáltalán nem értettelek félre! Nagyon szeretjük a kisbabákat és jó lenne átélni a csodát mégegyszer, a gyerekek is vágynak kistesóra, nagyon gyakran mondják, de ott a másik oldal, hogy ki kellene gyógyulni a HPV-ből, kevesebb idő lenne a nagyokra és magamra, és most így jól érzem magam. Az anyagi oldalról nem is beszélve, szóval amíg van ellenérv addig nem adunk esélyt egy kistesónak. Aztán persze ott a korom is, az orvosok egy része szerint 35 év felett nem ideális egy terhesség. Szóval most még nem szeretnénk kisbabát, de lehet néhány év múlva megváltozik a véleményünk.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Pont nekem is ez jutott az eszembe, hogy Marinanak koszonhetjuk, hogy igy feleledt a forum. Azert nem semmi, hogy mar hany eve kezdtuk, ill. kezdtetek (en csak 1 evvel kesobb csatlakoztam, bar elotte mar kukkoltam :wink: ) es meg mindig tartjuk a kapcsolatot! :D
Eszter, nalunk is sokszor tema a kovetkezo baba, bar nalunk ugye meg csak a 2. lenne. Viszont jelenleg en sem tudnam elkepzelni, nalunk a haz nagysaga az akadaly. Tudom, hogy sokan egy szobaban aludtak kiskorukban a testverukkel, de nalunk nem csak a keves haloszoba, hanem a lakoter nagysaga is problema. Lollinak is latom, hogy nagyon szukos, hatha meg egy gyerkoc lenne. Aztan a masik, hogy sose tudhatom, hogy ejjel siros babank lesz vagy sem. Ha igen, akkor az egesz csalad fenn lenne, ugyanis, annyira pici a haz, hogy meg akkor is felebredne mindenki, ha Apa aludna Lollival egy haloban, en meg a picivel a masikban. Azert ilyenekre is kell gondolni, mivel Lolli szeptembertol iskolaba megy (ezzel a 4 eves kori iskolakezdessel meg mindig nem vagyok kibekulve), Apa meg nem tud felkelni reggel vagy egesz nap zombi lenne, ha ejjel ebresztegene valaki. Sokat vezet is, ugyhogy eleg veszelyes lenne. Ugyhogy nalunk most ezek a szempontok tartanak vissza. Azert meg nem adtuk fel teljesen, de egyenlore nem probalkozunk. Viszont ha sokaig varunk, akkor mi is kicsuszunk az idobol, mivel en is mar 35 leszek 1 het mulva. :roll: Bar nalunk a csaldban a kesoi szules a jellemzo. Anyukam is 35 volt, amikor en szulettem, a ferjem anyukja ugyszinten, sot, amikor sogornomet szulte, mar 40 volt.

Zsuzsi, meg a bolcsessegfogakra visszaterve, nekem is azert kellett kihuzatni, mivel csak felig tudott kinoni es raadasul a gyokere alahajlott a mellette levo ragonak. Piszkosul nyomta a fogsorom, azert is mentem el fogorvoshoz, mert azt hittem van egy rossz fogam, csak nem tudtam eldonteni, hol, mivel az egesz allkapcsom fajt. Amiota egyet kihuztak, azota megszunt ez a fajdalom, ezert nem is siettem a masikkal. Egyenlore az nem okoz gondot.
Jol fogalmaztal, hogy minden gyerek vermerseklete is mas, ugyanis Lollibol pl. 2, valoszinuleg kicsinalna az idegeimet. Mar csak azert is, mert en total az ellentete vagyok es voltam, ugyhogy szamomra egyszeruen erthetetlen, hogy egy lany hogy lehet ennyire mozgekony es vakmero. Anyukam szokott mindig ledobbenni, mivel az en vermersekletemhez szokott.
Na, meg meg hozzajon a nagy szaja, amivel folyamatosan beeget minket. Vasarnap Apa vitte templomba (meg jo, hogy en vagyok a katolikus :oops: es nekem kene jarni vele), csak legtobbszor ugy jarok, hogy atalszom a vasarnap delelottot. :oops: Egesz heten keveset alszom, aztan vasarnap, ha itthon van Apa, bepotolom. :lol:
Nem tudom, hogy irtam-e, nagyon rossz az az iskola, ahova teruletileg tartozunk es az egyetlen kiutat abban lattuk, hogy katolikus iskolaba irassuk, mert ugy nez ki, oda lenne egyedul esely bekerulni, ha nem akarjuk ebbe a kozeli rossz suliba jaratni. Errol a katolikus sulirol csupa jokat hallottunk es az eredmenyeik is jok. Odajaro gyerekekkel is beszeltunk es ok is dicsertek az iskolajukat, tanitoikat. Ahhoz viszont, hogy oda bekeruljon valaki, nem eleg, hogy meg legyen keresztelve, hanem jarni is kell rendszeresen templomba.
Mult vasarnap Apa vitte es a kicsiknek a mise alatt van hittan. A bocsanatkeres fontossagarol tanultak. Lollitol is megkerdeztek, hogy kell-e valakitol bocsanatot kernie es Apa elarulta, hogy reggel hisztizett Anyank, nem engedte, hogy Anya megcsinalja a frizurajat. A tanarneni megkerdezte Lollitol, hogy miert nem engedte, miert hisztizett. Erre Lolli lazan kozolte, hogy "mert nem akartam idejonni. " :oops: Fo az oszinteseg. Na, amikor ezt meselte Apa, orultem, hogy en inkabb otthon maradtam. Azt hiszem elsullyedtem volna. :roll:

Az oviban is volt mar olyan nap, amikor reggel nem akart felkelni es nem akart oviba menni. Akkor is Apa vitte es Lolli megallt az ajtoban, nem akart bemenni. Az ovoneni megkerdezte tole, hogy valami baj van-e. Erre Lolli: "Igen, en nem akartam ma oviba jonni, de Apa elhozott." :oops:
Meg jo, hogy ekkor is az apjaval volt es nem velem. :wink:
Mondjuk az ovonok csak nevettek rajta, mint mindig. Szoktak meselni Lolli aranykopeseit. Mondtak, hogy nagyon fog hianyozni nekik, ha mar suliba megy, mert igen szorakoztato egyeniseg.

Tenyleg, mar akartam toletek kerdezni, hogy volt nektek olyan, hogy a gyerkocok elozo eletukrol meseltek? Lolli neha olyan hatborzongato dolgokat tud mondani. :shock: Apukam szerint csak fantazialgat, de neha tul sok az egybeeses, ugyhogy elgondolkozom rajta rendesen. Eddig sose foglalkoztam a reinkarnacioval, de most elkezdtem utananezni. Allitolag kb. 5 eves korig emlekezhetnek a gyerekek elozo eletukre. Hat, nem tudom. Azert kivancsi lennek, hogy mas ilyesmi koru gyerek is beszel-e ilyenekrol vagy tenyleg olyan fantaziaval van megaldva a leanyzo, hogy az iroi karrier fele kell majd terelgetnunk. :roll:

Eszter, gondolkoztam a tortakeszitesen, mivel itt rengeteg gyerekparti van, de mar tortakeszito is sok van. Viszont most azon agyalok, hogy lehet, hogy bejonne, ha en egy kicsit mast ajanlanek. Kulonbozo dietas tortakat (cukorbetegeknek, glutenerzekenyeknek, tejallergiasoknak, veganoknak stb.) Ilyen tortakeszitorol itt meg nem hallottam. Itt 3fele tortat ismernek: csokisat (iszonyu tomeny, edes, szinte ehetetlen), vajkremes-lekvaros es az aszaltgyumolcsos. Na, ennel en sokkal tobbet tudnek ajanlani. :lol:

Igen itt is vannak felmuszakos munkahelyek, de az altalaban vagy bolti elado vagy fogorvosi rendeloben recepcios es asszisztens vagy meg korhazakban apolono vagy meg esetleg pubokban pultos, ettermekben felszolgalo. Na, ez egyik se a szakmam. Eredetileg idegenforgalmat tanultam es abban dolgoztam, de ez az elmult evekben pont nem nyero. Alig van ilyen munka. Ahhoz is utazni kene, helyben semmi. Szoval, ez kilove. Szoval, marad az ami most is van, hogy Apanak vagyok az "asszisztens managere-e" :wink: En irom a leveleit, szamlait, postara rohangalok, fenykepeket retusalok es o ugye a fenykepeszet mellett meg hazakat is ujit fel (a valsag ota egy szakmabol mar nehez megelni, ugyhogy szerencse, hogy o tobb labon all) es amikor arajanlatot kell adnia, azt is en kalkulalom ki, ugyanis o szereti elszamolni magat a mi karunkra . :roll: Egyenlore nekem tobb nem is ferne az idombe. Majd kivancsi leszek szeptembertol, hogy alalkul az eletem, amikor Lolli mar du. negyed 4-ig odalesz iskolaban. Lehet, hogy idomilliomos leszek? :wink: :lol:

Sudi, en is sajnalom, hogy igy alakult a kapcsolatod a csaladdal, de legalabb van egy jofej ferjed meg ket tunderi gyerkocod. Nekem meg hiaba jo a kapcsolatom az egesz csaladdal, ha egy evben max. csak ketszer latjuk egymast. :(

Megyek, mert perceken belul ebred a kisasszony es akkor mennunk kell valamerre, ha viszonylag nyugis estet szeretnek magunknak. :wink:

Puszi mindenkinek:

Olive es Lolli

KépKép
 
 


Lanyok, pont most kuldott egy baratnom e-mailben egy cikket egy 20 gyerekes csaladrol! A multkor mar videot is kuldott rola, de azt nem talalom. A cikk linkjet idemasolom, ha van idotok, olvassatok el! Elkepeszto. Szamomra hihetetlen, hogy 20 gyereket igy fel lehessen nevelni. :shock:
Szoval, Zsuzsi, ha te a 6-ra azt mondod, hogy sok, akkor mindenkeppen olvasd el, hatha meghozza a kedved 20 gyerekhez! :wink: :lol:

http://www.szabadsag.ro/szabadsag/servlet/szabadsag/template/article,PArticleScreen.vm/id/51719

KépKép
 
 

 
 

Szia Olive,

nagyon jó ölet szerintem a tortakészítés, igazán kreatív munka és profi fotók lennének a termékekről férjed által.

Különös amit Lolli előző életéről írtál. Én még ilyet nem tapasztaltam, picit félelmetes. Nem is igazán hiszek benne.

Zalánnak még mindig kell pelus alváshoz. Még a délután ialvás idején is általában van benne pisi. Persze előforsul, hogy nincs. Egy napon ő kérte, hogy ne legyen pelus, próbáljuk meg és én belementem. Két napig nem volt gond, ajándékot is kapott, de azóta 4-5 napja minden nap mosnom kell. Számítottam balesetre, de nem gondoltam, hogy mindennap. Nem adnám rá a pelst ismét, mert akkor elkényelmesedik nem? Persze lefekvés előtt pisil...stb.
Mit gondoltok? Hasonló tapasztalat? Éjszaka van még rajta pelus, lehet ez megzavarja :roll:

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Olive!
Vicces lehetett a fényképezős sztori, én legalábbis jót nevettem, mikor olvastam.
Tortasütés ügyében tényleg zseni lehetsz!
Az biztos, hogy én nem tudtam volna így megoldani, hogy ne vegye észre a barátnő, hogy mellette stöm neki a tortát, mert én már ehy tejespitével is feje tetejére bírom állítani az egész konyhát! :)
A Super Nanny-t én is néztem régebben, és tényleg vannak benne tök jó ötletek.
Tényleg Lolli irtó jókat tud mondani:D
Erről az előző élet dologról már én is hallottam, de csak olvasás szintjén, valami magazinban talán.
Szerintem is nagyon érdekes!!!!!! Miket mond? Mondjuk az igaz, hogy ebben a korban nagyon sokat fabulálnak, kitalálnak barátokat, meg minden féléket. Lehet ez azért is, mert láttak valamit pl a tv-ben, és a tudatalattijukban maradt, de nem tudták igazán hová tenni, és ezeket elő-elő hozza valami, meg maguknak is megmagyarázzák a dolgokat.
Persze, nem tudni az igazságot! Lehet, hogy a valóság az, amit ők mondanak, csak nem merünk hinni??? (Hatodik érzék)
Juuuj, de ez már kezd félelmetes éma lenni nekem is, így éjszakára!
Azért majd írj, mikről mesél ilyenkor Lolli!


Etterke!
Ugye nem bántottalak meg, ezzel a harmadik gyereknek helye van a családban-dumával. Nem akartam tolakodó, sem okoskodó lenni.
egyébként én irigyelek mindenkit, aki ilyen magas fokon űzi az anyaságot, és ki bír benne teljesedni. Bár, még lehet, hogy én is ilyen leszek.
Imádtam nagyon nagyon tanítani, de most jól vagyok nélküle.

Zsuzsi!
Janka ma 3-szor is aludt napközben, bár mindig csak 40 perceket.
Ilyen már régen nem volt, féltem is, elalszik-e majd 8-kor, de elaludt szépen. Hogy majd éjszaka milyen lesz, az más kérdés.
Svájcban még nem talált állást, próbanapra megy márc elején, és ha ott is minden oké lesz, akkor áprilisban kezd Svájcban, és utána kezd majd lakást keresni nekünk.

Húúú, most mennem kell, még majd holnap benézek!

Puszi mindenkinek!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!
Végre csend van körülöttem. Alidát valahogy egyre nehezebb letenni, mióta nincs itt Gyula. Ma legalább négyszer kellett visszaparancsolni a szobájában. Aztán jönnek a dumák, hogy mennyire hiányzom neki, és velem szeretne lenni stb. Nagyon keménynek kellett lennem, hogy ne szokjon át az ágyunkba.
Ma egész enyhe volt az idô, elmentünk a játszótérre szánkóval. Tábita végre hintázhatott! Annyira szereti, ez volt az elsô szava is: km-ta.

Eszter:
Én mindig úgy hallottam, hogy az elsô gyereknél lényeges, hogy az anya fiatal legyen. Sztem a 3.-nál nem számít "öregnek" a 35. Persze mondják, hogy kockázatosabb, de én nagyon sok olyan nôt ismerek, akik bôven 35 után szültek egészséges gyerekeket.
Fogalmam sincs, hogy itt van-e részmunkaidô, mert sosem dolgoztam. :oops: Viszont azt már megfigyeltem, hogy sokan vagy korán visszamennek dolgozni, vagy pedig otthon maradnak a gyerekekkel fôállású anyának.
Milyen pelenkát használsz Zalánnak? Vannak olyanok, amik nem szívják teljesen magukba a nedvességet, és a kényelmetlenség rászoktatja ôket, hogy ne pisiljenek be. Bár ebben a korban még teljesen normális, ha éjjel bepisil.

Marina:
Mindjárt itt a péntek!! :D
Szerintem a gyerekek önmagukban egy anya életét sem töltik ki. Viszont ha sikerül egyfajta egyensúlyt találni, az a gyerekeknek is jó, mert kiegyensúlyozott anyjuk lesz.

Olive:
És Neked ki fog ilyen fantasztikus tortát sütni a szülinapodra?
Én sem hallottam még történeteket az elôzô életekbôl. Azért csak írd fel ôket! Tényleg nagyon érdekes. Nálunk az fordul elô rengetegszer, hogy valamire gondolok, de nem mondom ki és Alida elkezd róla beszélni. De majdnem minden nap van ilyen.
Ma reggel viszont, ahogy gyorsan átfutottam, hogy mit írtatok, Alida idejött hozzám, majd mikor meglátta Lolli képét a vonalzód mellett, ezt mondta: "Ô az a megbuggyant kislány!" (A múltkor meséltem neki, hogy nem csak ô ilyen kerge esténként.)
Ne aggódj, a gyerekek nem egyformák. Tábita sem olyan féktelen és vakmerô, mint Alida. Sokkal megfontoltabb, inkább befelé forduló. Azért az akaratosság és makacsság belôle sem hiányzik, de azt volt is kitôl örökölni. Az viszont sajnos zsákbamacska, hogy milyenek lesznek az éjszakák. Nekünk szerencsére van pincénk, ahol van egy szoba ággyal, Gyula néha odavándorol, ha felébresztik. Nehéz lehet pici házban.
Ti hogy oldjátok meg a kétnyelv?séget Lollival? Gondolom, te magyarul beszélsz hozzá, de akkor is, mikor férjed ott van? Úgy t?nik, hogy tökéletesen beszéli mindkét nyelvet. Nekünk még az a "szerencsénk" Alida beszólásainál, hogy nem értik, csak mi.
Hogyhogy 4 évesen kezdôdik az iskola??? Nálunk is más a rendszer, de ez az ovi olyan, mint a magyar ovik, ha egész napos, 1/2 4-ig van ott. Miben más az iskola?

Puszi mindenkinek
 


Sziasztok!
Olive!

Ezt én is akartam kérdezni! ! 4 éves kortól iskola? És mit csinálnak az iskolában? Milyen a tanítás a 4 éveseknek?

Zsuzsi!
Janka is imád hintázni! Csak ő azt mondja: hin-hin
Nem tudom, persze, nem vagyunk egyformák, de vannak pillanatok, mikor teljesen el tudom képzelni, hogy ha megtehetnénk, nem mennék vissza dolgozni, hanem itthon "őrizném a család melegét". Főznék, mosnék, gyereket nevelnék, levárt, befőttet tennék el, ....Nekem ez nem tűnik olyan borzasztónak. Persze, ehhez beleférne 3 gyerek is akár.
Aztán az is lehet, hogy még 1 év itthon, és beleunok.
Majd meglátjuk, merre alakul az élet.

Ez a kétnyelvűség nálatok hogy van?
Kíváncsi vagyok mindkettőtök véleményére, hogy hogy csináljátok.

Egyébként akartam még írni, hogy nagyon jól esett, hogy azt írtátok többen, hogy felélénkültetek kicsit, mióta én is nyaggatlak benneteket a kérdéseimmel. :oops:
Én is örülök nagyon, hogy így befogadtatok, tényleg sokára mertem regisztrálni, és elkezdeni ide írni.
Mint már említettem, másik fórumon is vagyok, de valahogy ott sosem ír senki sokat, és a többiek nem szoktak semmit kérdezni, olyan, mintha alig lenne téma. Csak néhány naponta ír valaki pár szót.
Jó, hogy itt van mit olvasni! :D

Képzeljétek! Janka tök sokat jajgat! :D
Megy, és ha letottyan, vagy valamivel nagyon dolgozik, akkor folyton: -jaaaj, ajaj, juuuj-ilyeneket mond.
Jó kis tükör ez nekem! Azóta figyelem magam, és rájöttem, én is sokszor jajgatok. Eltanulta, úgyhogy erről igyekszem leszokni.
Na, ne úgy értsétek, hogy ez ilyen fájdalmas jajgatás, inkább csak ilyen töltelék duma, kísérő szöveg a részemről.

Szép napot nektek! :)

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Szia Marina!
Tábita pedig au-zik, mikor valami fáj. De olyan fájdalmasan tudja mondani!
Hát, én megôrülnék, ha a háztartás tenné ki a mindennapjaimat. Ma leültem kicsit a zongorához és Alida szó nélkül elvitte Tábit a gyerekszobába játszani. Elvoltak vagy negyed órát így. annyira aranyos tôle, szívesen, magától csinálta. Kapott is nagy dícséretet.
Kétnyelv?ség: nálunk más a helyzet, mint Lolli esetében, mert mi itthon csak magyarul beszélünk. Így a gyerekek csak egy nyelvnek vannak kitéve. Na jó, az utcán és a boltban hallják az angolt, de az nem elég. Így akkor kell megtanulniuk, mikor közösségbe kerülnek, ami elég nehéz, de Alidának már egyre jobban megy az angol. Néha itthon is angolul mondogatna ezt-azt, ilyenkor mindig rászólok. Fontos, hogy itthon csak magyarul beszéljen, különben elfelejti. Azt hiszem, kell majd külön foglalkozni a magyar olvasással is.

na megyek, mosogatok, aztán megyünk Alida kis barátnôjéhez játszani. Este pedig végre újra négyesben leszünk!!
 


Szia Zsuzsi!
de jóóóóó már nektek!!!!!!!!!!!!!!!
De holnap már nekünk is jó lesz pár napig.

Alida tényleg nagyon ari, hogy így észrevette, h anya szeretne gyakorolni és elvitte a kistesót!!!!

Na most megyek, mert már ébredezik Jankus is.
Puszi és jó Apázást ! :D

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Tegnap meg ma vendegunk volt, itt volt az egyik baratnom. Egy napon jottunk ki Angliaba 13 eve, a buszon ismerkedtunk meg. :) Akkor meg mindig a ketten Londonban laktunk es minden hetvegen talalkoztunk, csak azota mind a ketten kikoltoztunk Londonbol es pont ellentetes iranyba, ugyhogy mar csak ritkan tudunk talalkozni. Ezert amikor meglatogat minket, altalban 2 napra jon, hogy jol kibeszelhessuk magunkat. :lol: Neki is nem regiben volt szulinapja, ugyhogy ujabb tortasutes volt. Lolli nagyon elvezi ezt a sok szulinapot, mindig olyan izgatott a torta miatt. Vicces, mert amugy nagyon picit eszik beloluk, nem nagy tortarajongo, csak nagyon feldobja, hogy meglepetes es titokban kell tartani, meg mindig kivancsi a vegso diszitesre es imadja enekelni a "Happy Birthday to you"-t, valamint szereti az gyertyafujast. Olyan kis ugyes, hogy titokban tudja tartani es nem kotyogja el, hogy sutottem tortat. Vagyis az o szavaival elve: "Anya, nem fogom kiarulni, titok." :lol:

Jo, kerdes volt, hogy nekem ki fog sutni, de valoszinuleg en. :lol:
Egyebkent eveken keresztul ugy csinaltuk, hogy a szomszed varosban lako baratnomekkel szulinapoztunk es ha az en szulinapom vagy a ferjeme volt, akkor nem mi sutottunk-foztunk, hanem ok hivtak meg minket es ok vettek vagy sutottek a tortat, ha meg az ok szulinapjuk volt, akkor ok jottek hozzank vendegsegbe es en sutottem-foztem. Ez most februarban, a baratnom parja szulinapjan borult fel, mivel elotte 1 hettel szuletett meg az elso babajuk. Szoval, most kimaradt az unneples, na meg nem varom el most toluk, hogy ok sussenek-fozzenek rank egy ujszulottel.
Majd valoszinuleg nyaron, a baratnom szulinapjan visszaterunk a regi rendszerunkhoz es ujra a szokasos modon unnepelunk, ha mar nagyobb lesz a pici lany.

A 4 eves iskolakezdes szerintem nagyon brutalis es foleg az, hogy nem csak delelott vannak ott, hanem meg ebed utan is, alvas nelkul. Ez elvileg meg nem az elso osztaly, hanem ugynevezett "reception class", ami felkeszito lenne, na de nem tudom, milyen felkeszito az, ahol mar irni, olvasni, szamolni tanulnak. :shock: En azt sem egeszen ertem, hogy miert ugy tanulnak irni, hogy rogton a betuket irjak. Otthon tisztara emlekszem ra, hogy az oviban nagyon sok sorozatmintat kellett rajzolnunk (vonalak, haromszogek, negyzetek, korok, stb.) Ok ezt kihagyjak es azonnal fejest ugranak az betuk vilagaba.
Azert en itthon szoktam vele ilyen sorozatmintakat rajzoltatni, mivel szerintem fontos, hogy az iras elott tudjon vonalakat, koroket, stb. rajzolni. Vagy neked errol mi a velemenyed Marina? Ha Edith erre jar es olvas minket, akkor lehet, hogy o is hozza tudna szolni ehhez a temahoz.
Zsuzsi, igen, ok is negyed vagy fel 4-ig lesznek a suliban, de az mar nem egesz napos jatszas, hanem tanulas. Jo, azert egy kicsit lazabb, mint az otthon elso osztaly, mivel nem ulnek padokban, hanem sokszor a foldon torokulesben, na de akkor is nagyobb a fegyelem es egesz napos koncentralas van az ovihoz kepest. En nagyon sajnalom Lollit, mivel neki iszonyu nagy a mozgasigenye es raadasul nem is 45 perces orak vannak es 15 perces szunetek, ahogy regen az en iskolamban volt, hanem azt hiszem 3/4 9-kor kezdenek es egesz delelott egy darab 10 perces szunet van, aztan del korul ebed (fel ora), utana du. ismet csak egyszer 10 perces szunet. Nekem ez nagyon durva. En emlekszem, hogy annak idejen mindig lestem az oram, hogy mikor lesz mar vege a 45 percnek. Ki nem birtam volna 2 orat egyben szunet nelkul. Pedig en nem is voltam olyan mozgekony, mint Lolli, de azert masfel oran at koncentralni, nekem is sok volt.
Na, nem is akarok belegondolni, mert csak sajnalgatom Lollit miatta.

Marina, en meg azt nem vettem eszre, hogy igen helyett, allandoan azt mondom, hogy "ja". Amikor Lolli kezdte igy mondani az igent, akkor jottem ra, hogy ezt csakis tolem tanulhatta, ugyhogy most mar probalok odafigyelni, hogy normalisan mondjam. Nekem fel se tunt, de ahogy tole hallom, a hideg is kiraz, hogy milyen bunkon hangzik. :oops: Szoval, nagyon kell figyelni, hogy miket mondunk, miket csinalunk, mert azonnal leutanoznak. :lol: Tipikus pelda ra, hogy Lolli allandoan foz, gyurmabol pedig tortakat, kekszeket csinal (ezt ugye tolem leste el). A masik kedvenc tevekenysege a fenykepezes (ez meg ugye Apa). Meg jo, hogy mar nem filmes fenykepezok vannak, mert azzal egy kicsit draga hobbi lenne. Igy meg nem gond, ha egy nap akar 100 kepet is csinal.
A masik meg, amit allandoan lat tolem, az a mosas. En nem tudom, hogy mi 3-an, hogyan termelunk ennyi szennyest, de en minden nap mosok. Lolli a teregetes reszet elvezi. Illetve o razza a ruhakat, en meg teszem a szaritora. :lol: A zoknikat szereti a legjobban, azokat eszetlenul porgeti, nem razza. :roll: Meg sepregetni es port torolni szeret nagyon. :lol: Remelem 10 ev mulva is ilyen lelkesen fog segiteni, sot meg hatekonyabban. :wink: Bar van egy olyan erzesem, hogy addigra pont leszokik majd rola. :(

Meg gyorsan a ketnyelvusegrol, aztan mennem kell.
Igen, en magyarul beszelek hozza, Apa meg angolul. Amikor mind a ketten itthon vagyunk, akkor ha Apa szamara lenyegtelen dolgot akarok mondani Lollinak, akkor azt magyarul mondom, ha meg olyat, amit szeretnem, hogy o is halljon, akkor angolul szolalok meg. Azert sokszor elofordul, hogy a vacsoraasztalnal, Lolli magyarul szol hozzam es szegeny Apa nem tudja, mirol van szo. Volt mar olyan, hogy rakerdezett, hogy mirol beszelunk, erre Lolli azt mondta neki, hogy tanuljon meg magyarul es akkor majd erti. :lol: Azert Apank is erteget mar, ugyhogy ha nem is erti az egesz beszelgetest, sokszor tudja, hogy mirol van szo.
Probalok minel tobbszor magyarul szolni hozza, mivel az oviban es majd az iskolaban csak angolt fog hallani.
Szokott egyebkent magyarul olyan szavakat, kifejezeseket alkotni, amit az angolbol tukorforditassal tesz at a magyarba. Az ilyeneken jokat szoktam mosolyogni, persze aztan kijavitom, hogy jol mondja legkozelebb.

En Editheknel lennek kivancsi, hogyan zajlik a ketnyelvuseg. Gondolom otthon csak magyarul beszelnek, de ha magyar oviba jarnak a lanyok, akkor hogyan tanulnak meg romanul? Vagy az oviban foglalkoznak veluk romanul is? Vagy majd csak az iskolaban tanuljak meg a romant? Ezen mar annyiszor gondolkoztam, de mindig elfelejtettem megkerdezni.

Most mar tenyleg elkoszonok.

Puszi mindenkinek:

Olive es Lolli

KépKép
 
 


Sziasztok!
Nálunk széllel együtt –49 fok van, nélküle csak –36. Az ember még a fûtött lakásban is érzni a hideget.
:oops: :mrgreen: :lol: ezeket Alida küldte
Megjött GYula, nagyon örültünk egymásnak! Jól sikerült az útja.

Olive:
Ez az iskola nagyon ciki! Mondjuk a Montessori oviban is számolhatnak, olvashatnak, ha akarnak, de nem kell egész nap ott ülni és csak azt csinálni. Itt még az iskola sem ilyen durva! És fôleg a mozgás. Nincs mindennap mozgás, szabad játszás? Rémes. Nekem különben a mi ovinkkal is az a bajom, hogy igaz, hogy minden nap kimennek ebéd után az udvarra (ha nincs baromi hideg), és hetente kétszer (ezt is keveslem) van tornaóra, de a csoportszobában nem lehet rohangálni. Az is igaz, hogy nagyon nagy a tér, de rászólnak, ha rogangálni kezdenek. Alida minden nap meséli, hogy rászóltak.
Biztos vannak ismerôseitek, akiknek a gyerekei már keresztülmentek ezen az iskolarendszeren. Mit mondanak?

Marina:
még a múltkor kérdezted a mikrót. Van itt a babaneten egy téma, ami csak ezzel foglalkozik, pro és kontra. Vannak, akik rettenetesen ellenzik és nem használják. Én vigyázok, hogy ne álljunk elé, egyébként meg nincs is annyi idôm, hogy mindent a tûzhelyen melegítsek. Meg persze nem szabad mûanyag edényben melegíteni benne. Tudom vannak, akik maguk csinálnak mindent, kenyeret sütnek és egész nap dolgoznak, hogy minden a legjobb legyen, de az nem én vagyok.

Szép hétvégét mindenkinek!
 


Sziasztok!

Zsuzsi, a multkor el is felejtettem irni, hogy jot nevettem Alida kerdesen, hogy "ez a buttyant kislany?"
Nalunk is nagyon hasonlo a Montessori ovi. Igen, ott is mar tanitjak az olvasast, szamokat, nemi irast annak, akit erdekel. Lolli nagyon szereti ezeket csinalni, persze azert nagy a kulonbseg, hogy most meg csak egy rovid ideig tanul es barmikor azt mondhatja, hogy eleg, aztan jatszhat tovabb.
Neki is keves a mozgas az oviban. Talan az allamiban tobbet vannak udvaron, viszont ott meg nem fejlodnek annyit, mint a Montessori oviban. Az allamiban sokkal kevesebbet foglalkoznak veluk, ott tobb a szabad jatszas es ez nem jott be Lollinak. O szereti, ha sokat foglalkoznak vele.
Ra is nagyon sokszor szolnak, hogy ne rohangaljon :roll: Gondokoztam rajta, hogy annak idejen, amikor en jartam oviban, hogyan volt ez. Mi sokkal tobbet voltunk az udvaron es megis volt sok foglalkozas is. Szerintem mondjuk azert, mert en egesz napos voltam, viszont Lolliek ovijaban a legtobb gyerek csak delelottos vagy csak delutanos. Nagyon kevesen maradnak egesz napra. Az allam csak heti 15 orat terit, ha tobbet szeretned vinni a gyerkocot, akkor azt sajat zsebbol kell allni.
Szoval, szerintem a fel napossag miatt suritik be a programot es emiatt nem jut ido tobb mozgasra.

Ma is egesz nap esett nalunk az eso, ugyhogy nem voltunk kint. Estere meg is volt a latszata, kisasszony kezdett megkergulni. Este fel 7-re elallt az eso es kenytelenek voltunk akkor kimenni. Akkor mar ugye nem tudtunk nagy setat tenni vagy biciklizni, ugyhogy csak a kozeli boltig mentunk tejert. Azert ez is segitett, mire hazaertunk, lenyugodott es le tudtunk ulni vacsorazni.

Tenyleg, en a mikrot kifelejtettem a multkor!
Mi is mar annyi mindent osszeolvastunk rola, hogy nehez volt donteni. Volt egy idoszak, amikor teljesen melloztuk, aztan rajottunk, hogy valoszinuleg megoldhato lenne, ha tobb idonk lenne, de mivel nincs, ismet rafanyalodtunk. Na, meg kozben olvastuk, hogy tulajdonkeppen csak akkor karos, ha muanyag edennyel hasznalod. Szoval, mi hasznaljuk, de a muanyag edenyeket probaljuk mellozni a mikroban.

Zsuzsi, elolvastad a 20 gyerekes csaladrol a cikket? Belegondoltam, hogy mennyit kell foznie annak az anyukanak, na meg a mosogatas!:roll: Az egy dolog, hogy en nagyon szeretek fozni, de nem biztos, hogy tobb mint 20 fore is elveznem a fozest, ha minden nap kellene csinalni. :oops: Belegondoltam, hogy ennyi fore mennyi zoldseget kell megpucolni, feldarabolni. A rantott hus sutes is egy elmeny lehet. :wink: Na, nem mintha mi olyan surun ennenk rantott hust, de azert Magyarorszagon ez surun kerul az asztalra, hagyomanyosan etkezo csaladoknal.

Meg az ovira visszaterve, emlekszem, hogy egyszer mar beszeltunk rola, hogy hogyan zajlik a kajalas, de mar nem emlekszem, hogy Alidaeknal mi a helyzet.
Nalunk vinni kell ebedet. Bajban is vagyok sokszor, mert ugye legtobbszor szendvicset pakolok, de szegenynek mar biztosan unalmas es sokszor nem is eszi meg. Bar, szerintem ott a problema, hogy Lollinak tul koran van a 12 orasi ebed. O du. 1 elott meg nem kivanja az ebedet. Hideg kajabol mas otletem sajnos nincsen, ill. lenne, csak Lolli nem enne meg. :(
Szoval, ebbol a szempontbol megvaltas lesz az iskola, mert ott lesz meleg ebed, nem kell nekem pakolnom.
A multkor az egyik ovonovel beszeltem is errol a szendvicsezesrol, mert ugye latja, hogy Lolli sokszor otthagyja, erre azt mondja nekem, hogy probaljak meg mast, pl. palacsintat. En kis naiv azt hittem, hogy sos palacsintara gondol, valami husfelevel es zoldsegekkel toltve es mondtam neki, hogy sajnos Lolli nem szereti a palacsintat sos verzioban.
Erre mondja, hogy o nem arra gondolt, hanem pl. citromosan, megszorva cukorral. Hirtelen kopni-nyelni nem tudtam. Palacsintat ebedre?! Persze ugy el tudnam kepzelni, hogy elott evett egy kiados levest, na de magaban edes palacsintat ebedre?! Fo, az egeszseges taplalkozas. :twisted:
Mondjuk nem tudom, miert lepodtem meg, amikor az angol gyerekek pl. pizzahoz sult krumplit esznek, stb.

Ti szoktatok voroslencset enni? Tudom, hogy otthon draga, de nalunk ugyanolyan ara van, mint a hagyomanyos lencsenek, ugyhogy mindegy, hogy melyiket vesszuk.
Gondolom, Kanadaban is igy lehet. En azt szoktam indiaiasan is kesziteni, de ma hagyma, paradicsom, aszaltparadicsom, fokhagyma valtozatban keszitettem es tepsiben sult paszternakot, edeskrumplit es hagyomanyos krumplit ettunk hozza. Na, ilyet egy angol gyerek, nem hiszem, hogy megenne! Persze azert nem minden nap ennyire reformosan etkezunk, de igyekszem, hogy ne pizza sultkrumplival keruljon az asztalra. :wink:

Zsuzsi, nalatok lehet kapni Malteser csokigolyokat meg Horlick italport? Olyan finom Malteser tortat keszitettem par napja, csak szerintem ez Magyarorszagon nem lenne kivitelezheto az alapanyagok miatt. Szoval, azert ilyen egeszsegtelen kajakat is eszunk. :wink: Bar az eredeti receptet total atalakitottam, ugyanis en azt nagyon tomenynek talaltam es a tesztaja is olyan nehez, surunek tunt. Ezzel csak az volt a baj, hogy olyan konnyunek tunt, hogy mindenki ket szeletet evett vacsora utan. :twisted: Kiveve Lolli, aki csak ki szokta nyalogatni a kremet a tortakbol. :lol:

Tovabbi kellemes hetveget mindenkinek!

Olive es Lolli

KépKép
 
 


Sziasztok!
vége a szünetnek nálunk, kezdôdnek a korán kelôs hétköznapok. :evil: Hozzá még megint leh?lt az idô, egész héten ?20 fokok lesznek. Ma még szerencsére eljutottunk a játszótérig.

Olive:
elolvastam azt a cikket. Azért jól el van eresztve az a bácsi a kúriájával. Ha pedig az az életcéljuk, hogy sok gyerek legyen, és normálisan felnevelik ôket, akkor nagyszer?. Az én családomban az utóbbin csúszott el a dolog.

Igen, Alida is ott ebédel. Én meleget adok neki, mert mi még nem tértünk át az esti fôétkezésre. Így talán könnyebb az ebédpakolás, bár Alida is rettentôen válogatós, nagyon kevés fajta ételt eszik meg, pedig mindig a változatos étkezéshez szoktattuk. Szokott néha mesélni, hogy a többi gyerek miket visz, hát! Pedig én mindig mindenkirôl a legjobbakat feltételezem, de néha kettéáll a fülem. A másik, hogy havonta van náluk pizza-ebéd. Persze, ôt is befizettük, hogy ne maradjon ki belôle, és kapnak hozzá friss zöldséget is, de mi nem is eszünk azonkívül pizzát. Elképzelem, hogy sokan hetente pizzáznak-hotdogoznak. Amin még mindig kiakadok, hogy étteremben a gyerekeknek sokszor sült krumplit rendelnek csak. Én pedig, ha sült krumplit akarnak hozni Alida ételéhez, mindig kicseréltetem friss zöldségre. Ilyenkor látom Alida csalódott arcát... olyan fura, mert úgy érzem néha, hogy pont az ellenkezôjét érem el ezzel az egészséges étkezéssel. Alida folyton a fehérkenyér, a cukros löttyök, az édesség, sült krumpli után sóvárog.

Visszatérve az ovihoz, nálunk sokan maradnak egész napra, ôk kimennek minden nap ebéd után kb fél órára, ha nincs nagyon hideg. Délután ugyanaz van, mint délelôtt, de Alida szerint a játékokat elrakják, és csak írással, számolással lehet foglalkozni. Kicsit fárasztó is ez neki. Na mindegy, otthon eszembe nem jutna ilyen oviba járatni, de itt ez az egyetlen, ami minden nap van és egész napos programja is van. Aztán utána itthon kiugrálja és kikreatívkodja magát.

Mi is nagyon szeretjük a vöröslencsét. Én általában fokhagymásan-currysen készítem, ha levesnek csinálom, teszek bele paradicsomot is. Viszont errôl a csokigolyóról nem hallottam, bár lehet, hogy csak azért, mert nem sütök.

Megyek, nem készül az az ebéd magától. Holnap lesz a házassági évfordulónk! Asszem kicsit késôbbre halasztjuk az ünneplést, mert Gyula éppen ki sem látszik a határidôkbôl.

Pusz
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szia Zsuzsi!

Akkor pont a szulinapomon van a hazassagi evfordulotok! :)
Meg sok-sok boldog egyutt toltott evet kivanok nektek! :D

Szoval, nekem a 20 gyerekrol az a velemenyem, hogy enyhen szolva tul sok. Mondjuk en nem itelkezhetem a sok gyerekes csaladok folott, mivel en is egyke vagyok es nekem is csak egyenlore egy lanyom van, de ugy erzem, hogy haromnal tobb az nekem mar tul sok lenne abbol a szempontbol, hogy nem tudnek veluk igazsagosan egyenlo idot tolteni, foglalkozni. Persze lehet kozos jatszas, de amikor mar olyan sok gyerek van, akkor ott nagy korkulonbsegek is vannak a kisebbek es nagyobbak kozott es kulon foglalkozast is igenyelnek. Ennyi gyerek mellett rengeteg a hazimunka is, ugyhogy meg az is elvenne egy csomot a gyerekekkel eltoltott idobol.
Egyebkent ismerek otthon 8 gyerekes csaladot (vallasi okok miatt nem vedekeznek, pedig a nogyogyasz mar szolt az anyukanak, hogy jo lenne megallni a szulessel, mivel mar kezd az egeszsegere karos hatassal lenni ez a rengeteg pocakos idoszak es szoptatas). Ott az a felallas, hogy a legidosebb kislanynak nem volt gyerekkora, de a kovetkezonek se sok, mivel egeszen kiskoruktol be vannak fogva a hazimunkaba, gyerekvigyazasra. Ezt nem tartom fairnek, mivel a gyerek az gyerek es ne eljen felnottkent 4 eves koratol. Gyerekkoraban legyen szabadideje es jatszhasson, en ezen a velemnyen vagyok.
Persze, a sok gyerekes csaladok ezt biztosan maskepp latjak, nem is szandekozom megbantani oket, ez csak az en velemenyem.

Zsuzsi, en is otthon, sima, allami oviba jaratnam Lollit, de itt, ami a kozelben van, nagyon vacak, ezert dontottunk a Montessori ovi mellett. A mozgashianyt leszamitva meg vagyunk vele elegedve, nagyon aranyosak az ovonenik es igen kreativak. Az a lenyeg, hogy Lolli szereti.

A kenyerrel mi is vagyunk, hogy mindig a teljeskiorlesut vesszuk, de ha Lolli megy Apaval vasarolni, akkor feherkenyerrel allitanak haza, mert keri, hogy azt vegyek, o azt szereti.
Amikor szulinapi partira megy Lolli, annyira vicces szokott lenni, hogy tele van az asztal mindenfele tipikus egeszsegtelen kajaval es Lolli felve rank nez es megkerdezi, hogy ehet-e olyat. :lol: Aztan a multkor Apa elmagyarazta neki, hogy a partikon ehet ilyeneket, de otthon nem eszunk ilyet.

Persze azert vegletekbe nem esunk, eszik o csokit is, bar mi nem veszunk neki, viszont ha kap ajandekba, azert azt nem dugjuk el elole. Csak arra ugyelunk, hogy mindekeppen eves utan egye meg. Mar azt is megtanulta, hogyha faj a torka, nem ehet csokit, mert attol meg jobban kohog.

Na, megyek a dolgomra, mert ha felebred a kisasszony, nem sok mindent tudok csinalni. Bar ma lesz 1-2 szabad oram este, ugyanis amikor hazajon Apa, elmennek egyutt nekem ajandekot venni. Kivancsi vagyok, mi fog kisulni belole, mert egyik jobb, mint a masik ajandekvalasztas teren. :lol: A multkor Lolli egy rozsaszinu, malacfejes palacsinta atfordito lapatot nezett ki nekem. :lol:

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Olive:
Nagyon boldog születésnapot kívánok!!!
Szerintem meg az is felelôtlen, hogy mikor épp úgy jön ki, a baba otthon, mindenfajta szakképzett segítség nélkül születik. És itt a hangsúly nem az otthonszülésen van, hanem azon, hogy nincs segítség. És ha valami baj történik? Na mindegy, nekem sem lesz 20 gyerekem.
Alida is pont úgy viselkedik társaságban, mint Lolli, ha valami kívánatos egészségtelen falatot lát. Sôt, szidni is szokta azt, amirôl tudja, hogy nekünk nem tetszik, de neki igen. Szegény, nem meri mondani, hogy neki tetszik. Én mindig mondom neki, hogy nyugodtan mondja, hogy neki tetszik. Sokszor van olyan is, és ezért eléggé haragszom, hogy az ovistársai mindenféle cukros édességet visznek ebédre, pedig megírták az óvónôk, hogy ne vigyenek. Persze Alida meg csorgatja a nyálát. Nem baj, én abban bízom, hogy amit megszokik gyerekkorában, azt a normát fogja majd követni.

Megyek én is, Tábita itt garázdálkodik, és már a nyomtató kezelését tanulmányozza. :lol:
 


Sziasztok!

Elment megint Apa 1 hónapra!!!!! :cry:

Viszont nagyon jó volt ez az elmúlt 5 nap!!!!
De ilyenkor..... az első este mindig a legrosszabb.
Megyek is , bőgök egy sort, aztán alszok.
Holnaptól megint aktív leszek :D

J éjt mindenkinek!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!
Zsuzsi! Nektek utólag is boldog házassági évfordulót, Olive, neked pedig még sok-sok boldog szülinapot kívánok.

Láttam, megy a téma ovi ügyben.
Azért nagyon durva ez a korai iskolakezdés. Én ügy tudom, a kéztőcsontok 6-7 éves korra kezdenek olyan állapotba kerülni, hogy írásra alkalmasak legyenek. Mármint a kisebb betűs, precíz, szép írás elkezdésére.
Gondolom, nálatok ilyen idősen csak keveset meg nagyobb méretben írogatnak a gyerekek, nem?

Meg az egész...Fura, hogy ilyen korán iskolapadba kerülnek a gyerkőcök, de lehet, hogy ez csak megszokás kérdése.


Más! Láttátok már a Hülyeség kora című filmet? Nagyon durva!!! Nézzétek meg, ha érdekel benneteket egy lehetőség, mi lesz velünk 2055-re.
Olyan érzésem volt, hogy ezt mindenkinek meg kellene nézni, sőt! Nagyobb gyerekeknek már simán leadnám egy tanítási órán is.

Na!
Velünk a helyzet: Apa elment :(
Fúúú, nagyon gáz volt. Nem tudom, ez viselte-e meg ennyire Jankát, vagy esetleg már jön valamelyik kisőrlő foga, de tegnap egész nap nyűgi volt, az éjszakánk meg.......borzalmas!
Fél 11-kor felébredt, fél 1-kor aludt el nagy nehezen, addig iszonyú volt!
Sírt nagyon! Adtam már neki Panadolt, bekentem az ínyét Dentinox-szal, a végén már kivettem és meg is szoptattam, de így sem bírt aludni. Csak sírt és sírt.
Most nem tudom, mi van vele, de nem szeretném, ha visszaszokna az éjszakai cicizésre.
Ja, és mostanában mindig inni kér éjszaka. Egyszer legalább. De iszik is rendesen, sokat. Vagy 1 dl-t biztos.
Szerintetek ez egy kezdődő rossz szokás, hogy felkel inni, vagy mi?

Nem szeretném azt se, ha szopizás helyett most meg iszogatni keljen fel.

Remélem, csak a foga, és visszazökkenünk hamarosan a régi kerékvágásba.

Szép napot mindenkinek!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Jaaj, a jó hírt el is felejtettem!
Lehet, hogy itthon is talál magának állást az uram!!!
Elképzelhető, h visszamegy a régi "dolgozójába", ha elegendő fizetést ígérnek.
Tyűűűű, az de jó lenne!
Maradhatnánk itthon, a gyerek láthatná a nagyszüleit, itthon lennék, mikor szül az uncsitesóm..... Bele sem merek gondolni, annyira jó lenne!
Egyébként ma volt Svájcban próbanapon, de még nem beszéltünk, úgyhogy nem tudom, hogy sikerült.


Nagyon hideg van még mindig.
MIKOR LESZ MÁR TAVASZ???????????????

Bicajozni szeretnél Jankával.
Imádjuk mind a ketten. De ilyen hidegben nem lehet. :(

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Szia Marina!
Üdv újra itt! Örülök, hogy jól telt a hétvégétek! :D Én is úgy tapasztaltam, hogy az elsô este mindig a legrosszabb. Milyen jó lenne, ha összejönne a Mo-i állás! Jankát szerintem az apátlanság viseli meg. Szerintem ha lehet, ne szoktasd rá az éjjeli ivásra, remélem, hogy hamar megnyugszik és újra alusztok éjjel. Ezek az elsô rágófogai, amik kibújnának? Tábitát rettenetesen megviselte, bár neki egyszerre jött 4, de több hónapig kínlódott. Most "csak" a szemfogai jönnek, az nem annyira vészes, mert csak egy ponton szúrják ki az ínyt.

Mi az hogy hideg??? Itt –20 fok van már napok óta, és csak a hónap közepére mondanak 0-t. Az itt a gond, hogy elfelejt kitavaszodni, aztán csak májusban rügyeznek a fák.

Nálunk az oviban elég rendesen írnak és sokat, bár igazából a gyerektôl függ, hogy szeretné-e csinálni. És nem a rajzolásból indul ki, hanem rögtön a betûket írják. Alida még elég nyomorodott kis betûket ír, gyakran fordítva és sokszor jobbról balra! Lehet, hogy inkább perzsául kéne tanítani?

MOst mennem kell, Tábita befejezte a 20 perces alvását...
Puszi mindenkinek
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szia Zsuzsi!

Nem csodálkozom, ha Alida úgy ír, ahogy. Nálunk 6-7 évesen is csúnyán kezdenek írni, pedig mi először nagyban íratjuk őket, aztán egyre kisebb méretű betűelemeket, végül betűket írnak. Sok gyereknek még így is hamar elfárad a keze, gyakran megállunk írás közben, és mondókázunk egy ujjlazító mondókával.

Jaaaj, bocsi! Nem akartam én panaszkodni a hideggel kapcsolatban, nektek tényleg nagyon durva lehet!

Tényleg az első este volt a legrosszabb! Tényleg ennyire megviselné, hogy elment az Apja? Jó, napközben sokat emlegeti, szagolgatja az itthon hagyott pulcsiját (ezt biztos tőlem látta :) ), de az éjszaka is emiatt lett volna annyira szörnyű?
Már kezdünk visszatérni a régi kerékvágásba.
Az itatással kapcsolatban még nem tudom, mi legyen. Nem akarnám én, hogy rászokjon, de úgy ébred, hogy átkiabál nekem, hogy : INNI! és ha megitatom, nagyon sokat iszik, és utána alszik tovább. Lehet, tényleg szomjas?! Padlófűtés van nálunk, és talán túl száraz a levegő, vagy nem tudom.

Na, majd meglátjuk!

Tegnap volt apukám meg a tesóm névnapja (Kázmér) , és holnap megyünk köszönteni, úgyhogy remélem, egész nap elleszünk. :)

Egyébként igen, ez az első rágófoga, ami bújik. Már látom alul bal oldalon a nagy puklit, és egy pontban ki is van fehéredve.
Biztos, az is fáj neki. :(

Na, most szaladok, mert már hallom, hogy ébredezik.
Szép napot!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


SZIASZTOK!

Most értünk haza a Papáéktól, nagon jól elvoltunk, Janka még alszik a babkocsiban.

KÉPZELJÉTEK!
Az uram este azt mondta, hogy 98% , hogy nem kell kiköltözködnünk sehova, mert megállapodtak a régi munkahelyén, és vissza fog menni oda melózni április 15-től!!!!!! :D :D :D

Ennek nagyon nagyon örülök, olyan jó lesz újra együtt és ráadásul itthon!!!!!

Veletek mi a helyzet?????

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Marina, ez nagyon jo hir! Orulok, hogy jol sikerult a vasarnapotok.

Mi most eppen anyost varjuk. Szep estenk lesz. :wink: :roll: Remelem, egy kicsit visszafogja magat ma es viselkedik. Sajnos Lolli is kezd rajonni, hogy milyen. A gyerekeket nem lehet becsapni, hamar raereznek dolgokra. Probalom magyarazni neki, hogy de ezt a mamat is szeretjuk, meg aranyos, stb., de kerek perec megmondta, hogy o a masik mamat kedveli. :roll:

Na, megyek es erot veszek magamon, hogy tuleljem ezt a delutant, estet.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Szia Olive!

Mi a baj az anyóssal????

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Marina:
éljen, éljen! Ezek igazán jó hírek! És addig kint lesz férjed? Még ha igen, akkor is könnyebb úgy, hogy visszaszámlálódnak a napok a találkozásig. Örülök, hogy jó sikerült a napotok is.
Olive anyósa az az anyós, akirôl a viccek is készültek...

Olive:
majd csak várj, amíg Lolli a nagyija szemébe mondja ezeket. Amilyen szókimondó! Meg vigyázz, hogy miket mondtok neki anyósról, mert azt is vissza fogja mondani. :lol:
Hogy sikerült a szülinapod ünneplése? Mit nézett ki neked Lolli?

Nekünk elég rázós hetünk volt, nagyon el is fáradtam. Tegnap voltunk Alida egyik ovistársának a szülinapi zsúrján, inkább nem is kommentálom, elég rémes volt, de a gyerekek élvezték. Ma elmentünk egy érdekes kiállításra (az is van itt néha) és megnéztük a melegházat, ahol trópusi növények burjánzanak egész évben. Gyönyör? tavaszi kertet csináltak benne, olyan jó volt ott!

A következô kérdés a lányos anyukáknak szól: a ti lánykáitok szoktak szerelembe esni bácsikba???? Alida már többedszer meglett (általában magas, bajszos) férfiakba "szeret bele". Ilyesmit mondjuk az ovistársaival kapcsolatban soha nem mond. Legutóbb egy 60 év körülit nézett ki magának, és csöppet sem zavarta az a tény sem, hogy van felesége. Ezt csak én tartom ijesztônek, vagy szerintetek is az? Az igaz, hogy köztünk is elég nagy a korkülönbség Gyulával, de azért nem ennyi!!

Pusz mindenkinek
 


Szia Zsuzsi!

mint lányos anyuka, egyelőre nem tudok nyilatkozni, de arra emlékszem, h apukám egyik munkatársa nekem is volt a szerelmem kislány koromban. Arra is emlékszem, h azért, mert nagyon szép kék szemei voltak, meg mindig mosolyogva köszönt nekem.
Egyébként Jankán is észrevettem, hogy néhány ismerős pasi társaságában hamarabb zavarba jön, máshogy viselkedik "elszégyelli" magát, bújik jobban hozzám, de közben huncutkodik ki mögülem. Főleg az uncsitesóm vőlegényét szúrta ki magának. :wink:

Na, most rohannom kell, mert nem hagy békén a kiscsaj 1 percre sem. :D

Majd még igyekszem benézni!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Hogy van mindenki? Mi épp nem jól, Alida végighányta az éjjelt. Remélem, hogy csak a tegnapi csokitorta a ludas, amibôl egyébként nem is evett sokat, de így is nehéz volt neki. Az éjjel legalább hatszor keltünk, ágynemûmosás, stb. Tábita is felébredt, így még ôt is lehetett nyugtatgatni. Alig aludtunk. Most már több mint 2 órája semmi, remélem, így is marad.
 


Eszter mi van veletek? Olyan régen írtál. És a többiek is!
 


Sziasztok!

Zsuzsi, vagyunk, csak en is hulla vagyok. Lolli is lebetegedett es kicsit faraszto volt az ejjel. Na, meg igy nem ment ma oviba, egesz nap itthon volt velem. Ja, es elmondanam, hogy most senki sem beteg az oviban, ugyhogy egyertelmuen a draga jo anyosomtol kapta el. Kepes volt ideallitani ugy vasarnap, hogy meg beteg volt. Elotte telefonon meg azt allitotta, hogy mar meggyogyult. :twisted: Amugyis unodrito volt, amit muvelt vasarnap. Total kikeszitette Lollit. SZegeny allandoan sirva rohant ki hozzam a konyhaba, aztan ott is maradt, kozolte, hogy o nem megy vissza a szobaba a nagyanyjahoz. Meg is beszeltuk a ferjemmel, hogy ide tobbet nem jon, majd inkabb mi megyunk hozza es akkor, ha igy viselkedik, fogjuk magunkat es eljovunk.
Mindegyikonket felhuz, miutan hazamegy meg orakig tiszta idegek vagyunk. Tudom, ugy kene, hogy egyik fulunkon be, a masikon ki, amit mond, de higyjetek el, ezt senki se tudna igy kezelni! Annyira ronda termeszete van, hogy ilyet meg nem lattatok! Amikor meg Lollival is igy viselkedik, legszivesebben kiraknam a hazbol. A ferjem nem is birja ki szo nelkul, ugyhogy aztan meg egy jo nagy veszekedes is keveredik az egeszbol.
Lollit meg annyira megviseli, hogy aznap ejjel remalma is volt. Csak ugy dobalta magat es kiabalt almaban. :( Sot, masnap delutani alvasnal be is pisilt, amit sose szokott, csak mindig akkor tortenik meg, ha elotte itt jart anyosom. :evil: Szoval, nalam most mar betelt a pohar.
Az egy dolog, hogy minket felhuz, de hogy az unokajat is igy kikesziti, azt mar nem turom.

Nem is irok rola tobbet, mert csak felbosszant meg jobban.

Remelem, nektek kellemesebben telt a hetvegetek.
A heten en ket baratnomhoz is eligerkeztem egy-egy delelottre, amig Lolli oviban van, de igy, hogy most itthon van velem betegen, nem tudunk menni. Mind a ketto baratnomnel van pici, ugyhogy nem megyunk fertozni.
Talan a jovo heten be tudom majd potolni. Aztan lassan lehet keszulodni Lolli szulinapjara is.

Eszter, nalatok mi van tervbe veve?

Ja, a multkor aztan nem irtam, hogy szakacskonyvet vett nekem Apa es Lolli. Allitolag Lolli odament a konyvesboltban a penztaroshoz es mondta, hogy az anyukajanak van a szulinapja es szakacskonyvet szeretne venni neki. :lol:
Az osszes ovononek is elujsagolta a szulinapomat. Nagyon aranyosak voltak, leultek vele es gyartottak nekem kepeslapot. Lolli rajzolt ra viragot es belul az ovonok ceruzaval irtak a koszontot, o meg atirta a betuket tollal. :)

Na, megyek, mert lehet, hogy ma is kemeny ejszakank lesz. :roll:
Zsuzsi, remelem, nalatok ma mar jobb a helyzet. Kepzeld, a multkor, amikor napokig hanyt Lolli, egyszer se kellett agynemut vagy akar ruhat cserelnem, annyira ugyesen mindig az odakeszitett talba intezte! :D Apukam erre azt mondta, hogy szegenynek mar van gyakorlata. Hat, teny, hogy o babanak is nagyon hanyos volt. :(

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Juj, Olive, tényleg ne fogadjátok az anyóst többet. Tudom,hogy ezek mennyire kikészítik az embert, nem lehet elengedni a fül mellet. Ahogyan pedig Lollira hat, már önmagában elég arra, hogy többet ne engedjétek be magatokhoz. Olyan furcsa, azért az unokát szeretni szokták a nagyik.

Mi nem vagyunk túl jól, GYula is elkapta a kórt, bár neki "csak" gyomorfájása volt egész nap. Alida napközben már nem hányt, viszont nem evett semmit és fölment a láza. Amúgy csak az elsô sorozat ment mindenhova, utána már ô is ügyesen kihajolt az ágyból. Remélem, Tábita nem kapja majd el és persze én sem, mert akkor nem lenne aki ápolja a többieket. Megyek is, hátha jut egy kis alvás.

Puszi
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Nagyon sajnálom, h lebetegedtetek, gyógyuljatok meg minél előbb!
Gondoltam rád vmelyik nap, mert most vettem észre, h Jankának is 4 rágófoga jön egyszerre. A föntieket eddig nem is láttam, pedig azoknak már a hegyük is kint van. Én meg mindig alul kentem... :?

Ma voltunk 15 hós védőoltáson. 2 szurit is kapott a lelkem. Eléggé sírt, de a doki is olyan benga volt, tök sokáig szerencsétlenkedett a szurikkal, a gyerek meg már üvöltött, én meg a kezét szorítottam...
Jaj, de rossz volt, de túl vagyunk rajta. Nem tudom, be fog-e lázasodni.
Remélem nem.
Szóval nektek meg jobbulást, és remélem Tábi meg te nem kapjátok el.

Olive!
Mi a fenét tud csinálni anyósod Lollival, ami így megviseli????
Kiabál vele, vagy csúnyát mond neki, vagy mit csinál?
Nagyon kellemetlen lehet ez a helyzet, de ha ennyire gáz, akkor tényleg semmi értelme az egész családot kiborítani. Csak azt nem értem, az ilyen "anyósoknak" ebben mi a jó?
Miért provokálják ki egyesek, h a családjuknak ezt kelljen lépni, mit gondolnak, amikor így viselkednek??????
Nem értem!!!

Remélem, belőlem az öregség nem hoz majd ki ilyen gáz dolgokat!!



Többiekkel mi lehet?

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, nagyon sajnallak titeket, mert ez a hanyos betegeseg a legvacakabb. Olyan rossz volt nezni Lollit is a multkor, amikor annyit hanyt. :( Szegeny mar mondogatta, amikor odakeszitettem a "hanyotalat" az agyahoz, hogy "Anya, vidd el innen, nem akarok kopni!"
Remelem, hamar kimasztok belole!

Marina, ez a MMR oltas ugye? Az itt 13 hosan van, de mi nem kertuk. Eleve pont akkor kapott valami masik oltast es meg ezt is be akartak hozza nyomni. O egy kombinalt oltastol is kifekszik hetekre, nemhogy meg tobbtol! Ja, es ahogy beszelgettem a vedonovel (itt nem doktorno olt), kerdezte, hogy kesobb se kerjuk-e ezt az oltast. Mondtam, hogy egyenlore ugy beszeltuk, hogy nem, de majd meglatjuk. Erre kicsuszott a szajan, hogy amugy is jobb minel kesobbre hagyni, amikor mar fejlettebb az agyuk. Na, koszi szepen. Akkor meg miert akarjak olyan koran belejuk nyomni? :shock:

Anyos nemcsak a korara tekintettel ilyen. Sajnos az alaptermeszete igen ronda. A sogornom nehany honapja elarulta nekem, hogy az anyja megkeseritette a gyerekkorat. Alig varta, hogy 18 legyen es elkoltozhessen tole. (Az apukajuk koran meghalt, sogornom meg csak 13 eves volt es attol kezdve aztan maga a pokol volt az elete.) A ferjemet azert nem erintette annyira, mivel o 5 evvel idosebb is volt a huganal, na meg fiu es o fogta magat es allandoan elment haverokhoz jatszani, csak enni meg aludni jart haza.
Sogornomnek szurta el igazan az eletet, mert nem eleg, hogy a gyerekkorat megkeseritette, hanem sogornom, hogy menekulhessen otthonrol, 18 evesen terhes lett, igy tudott elkoltozni az anyjatol. 20 evesen szulte a masodik gyereket es akkor szet is mentek a parjaval, ugyhogy egyedul nevelhetett 2 gyereket olyan fiatalon. Az tuti, hogyha normalisan viselkedett volna az anyja, akkor eszebe nem jutott volna 18 evesen elkoltozni otthonrol es olyan koran szulni. :roll:
Szoval, ennyit az anyosomrol. :twisted:

Ma voltunk zeneoviban ebed utan, aztan olyan hulla volt Lolli, hogy kenytelen voltam lefektetni, pedig mar keso volt delutani alvashoz. Most biztosan jo keson fog elaludni este, de mindegy, mert penteken nem jar oviba. Csak del korul megyunk ket zeneovis tarsaval egy jatszohazba, ahol kirohangalhatjak magukat. Soft Play-nek hivjak es tele van csuszdakkal, maszokakkal, szivacsokkal, ugyhogy kimozoghatjak magukat.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem, most rajtam van sor a kórban. Alida ma már ment oviba, hamar túl lett rajta. Tábita fosik, Gyula gyomra már napok óta szar, most meg én jövök.
Ideteszem az újabb képeink linkjét, azok legalább vidámak.

https://picasaweb.google.com/1128968696 ... directlink
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Jobbulást neked is!
Nagyon édik a gyerekek! Tábita így el tud aludni bárhol? Janka més sosem aludt el sehol, ami nem az ágy és nem a babakocsi. :)

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Sajnos nálunk is betegség van. Kriszta hányt az utóbbi napokban (sajnos, ma reggel is, és egész nap küszködött a hányingerrel még mindig), illetve ment a hasa is. Nekem meg a torkom fáj eléggé. A többiek jól vannak, remélem, most már Kriszta is teljesen felépül!

Örülök, hogy így felélénkült a topik, de azt kell mondanom, sajnos, hogy nekem már nem megy. Nem tudom tartani a lépést. Átfutottam, amiket az utóbbi kb. 3 hétben írtatok, de nem tudok hozzászólni effektíve a témákhoz. Tudom, hoyg felvetődött az iskolakezdés, a különböző országok különféle beiskolázási szokásai, el is szeretném mondani, mit gondolok én róla, mert bizony, megvan a véleményem róla, de nem tudom mikor tudom megtenni. Talán akkor már nem is lenne érdekes vagy aktuális.

Most megyek én is megfürdök és lefekszem, mert ki tudja, Kriszta még milyen éjszakát tartogat számunkra?
Gyógyulást kívánok nektek is, Zsuzsi, olyan rossz, ha betegek a manók!!! :(

Puszilok mindenkit !!! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Jelentem, jobban vagyunk. Végül mindenkin keresztülment a kór, és még mindig diétázunk, de legalább már tünetmentesek vagyunk. A tél viszont nem akar alábbhagyni. Most mondjuk enyhébb idôt jósolnak, +1-2 fokokat nappalra, de ezt mondják egész márc végéig, az meg még arra sem jó, hogy elolvadjon ez a rengeteg hó! Most már igazán elegünk van belôle.

Edith: De jó, hogy jelentkeztél, még ha csak néhány szóra is. Krisztának is jobbulást! Alida szerencsére egy éjszaka túlvolt a nehezén, aztán még másnap lázas volt, de az már nem volt olyan vészes. Sajnos én is csak addig tudok írni, amíg komolyan neki nem rugaszkodom a dolgozatomnak. Pillanatnyilag Gyulának segítek számítógépes zenefájlokat korrektúrázni és zenekari szólamokat gyártani a "fölösleges idômben", de aztán muszáj belekezdenem...

Marina:
Remélem, Janka nem lázasodott be az oltástól és a fogacskák sem viselik meg annyira. Hát, Tábita azért nem tud bárhol elaludni, de többször elôfordult már, hogy az etetôszékben elszundított, sôt, egyszer evés közben, le is filmeztük. Álmában evett, majd mikor elfogyott az étel, felébredt. :D

Olive:
Szerintem mi egy ilyen játszóházban kaptuk el a kórt, ahova Alidát szülinapi zsúrra hívták. Még néztünk is, hogy nem voltak kirakva kézfertôtlenítôk.
Alida azt mondta, hogy hányni nagyon könnyû, mert csak ki kell nyitnia a száját és magától kijön...

Mennem kell, Tábita már szirénázik, mindjárt berregni kezd, ha nem megyek be hozzá.

ESZTER, hol vagytok???????
 


Edit!
Nagyon jó lenne, ha iskolakezdés ügyben leírnád a véleményed, ha van rá időd!
Ez aktuális szerintem bármikor.
Nekem is kevesebb lesz az időm, ha hazaköltözik végre a férjem, és akkor nem zaklatlak benneteket majd ilyen gyakran :oops:

Zsuzsi!
Janka még nem lázasodottbe, bár 8-10 napra ígérik a lázat. Afogai kínozzák rendesen, de már 3-nak kint van a hegye.
Most befejezem, beszélek az urammal kicsit.

Jó éjt mindenkinek, és a betegeknek jobbulást, a többieknek meg további jó egészséget!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok,

köszönöm az érdeklődést, jól vagyunk. Picit eltűntem valóban, de nincs semmi komoly oka.
Próbálok munkát találni, néhány pályázatot adtam már be részmunkaidős állásra.
Borzasztóan szeretem a pilatest és nagyon hiszem, hogy megváltoztatja az életemet. Szóval lehet, hogy belevágok egy oktatói képzésbe.
Sajnos a HPV még mindig megvan, de a citológia továbbra is P2, így nincs nagy gond, gyakran kell kontrollra mennem.
A gyerekek jól vannak, élvezük végre a tavaszt.
Rékának volt balett bemutatója, nagyon élveztük. Tényleg szépen mozog. Mostanában emlegeti a néptáncot, szeretne menni, és tavasszal lovagolni is, hát jó sok program, de nagyon bírja.
Ma délelőtt íjász bemutatón voltunk a közeli tónál, persze délután is ki kellett vinni. Zalán is nagyon ügyes volt, a fiúk jelentkeznek majd az egyesületbe. Jó kis fiús program.
Az iskolákat már én is nézegetem, tanítónénit fogok majd választani szimpátia alapján.
Remélem már mindenki meggyógyult!
Utólag boldog szülinapit Olive!
Jó rég írtam, így aztán csapongok!
Réka a 15 hós oltás után kb 10 napra lázasodott be!
Jó pihenést mindenkinek!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Nálunk is tavasz van!!! Tegnap 8 fok volt!!! Úgy olvadt, hogy attól féltünk, mindent elönt a víz. Most visszafagyott, de szerintem ma megint olvadni fog. Csak az a gond, hogy hiába van ilyen szép idô, alig lehet gyalogosan kimenni, akkora a víz, és az autók is úgy fröcskölnek.
A betegséget már nagyjából elrúgtuk, de még mindannyian diétázunk, mert az emésztésünk még nem a legjobb. Már nagyon unjuk.

Eszter:
Jó, hogy írtál! Nagyon sajnálom, hogy még mindig pozitív a HPV. Mit lehet csinálni? Gondolom, nagyon egészségesen élsz, eszel, mozogsz. Kipróbáltad a nonit? Arról nagyon jókat mondanak, férjem is rendszeresen issza. A visszataszító szaga ellenére. Örülök, hogy ilyen jó neked a Pilates és drukkolok, hogy megtaláld magadnak azt a hivatást, amit a legszívesebben csinálsz.

Most ennyi voltam, megyek gyakorolni, nyakamon a koncert és nagyon fosok tôle.

SUDI???? Ti hogy vagytok?

Puszi mindenkinek
 


szia Zsuzsi,

örülök, hogy jobban vagytok.
Hát a HPV ellen nincs mit tenni, tényleg nyugodt életem van, sportolok. Szedtem aloe-t, most is szedek valami immunerősítő tabletát. A rossz ízű-és szagú dolgok nehezen mennek le a torkomon, jobban bírom a tabletát, nyilván kevésbé természetes. Hallotál már a sensoline-ról? Az a kutató, aki a biopron lámpár feltalálta dolgozta ki ezt a fényterápiát, ami sejt szinten megújító és immunerősítő, sajnos nagyon drága, de lehet megpróbálom.
Nálunk szép tavasz van, holnap jön az eső, de tavasszal ez így van.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Janka tök lázas! Kétségbe is estem, hogy lehet-e 39 fokos láza az oltástól?????
Ma kezdődött, 6 nappal az oltás után. De 38,1 volt, kapott kúpot, aztán 4 óra múlva megint 38,1 volt, kapott Panadolt, most estére 39!!!!!!!!!!!!!!!! Hűtőfürdő+kúp


Csinál ekkora lázat ez a hülye oltás???????????

Bocsi, de most nem is tudok mást írni, nem jár másfelé az agyam, úgy aggódok.

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Marina, sajnalom, szegeny Janka! Ha ez megnyugtat, nalunk minden oltas utan ez volt, sot utana min. 2, de sokszor 3 hetig takonykor es kohoges, ejszaka pedig nem alvas a kohogestol. :( Egyszer 39 es fel volt a laza ejszaka es csak 39 -ig ment le gyogyszerrel. A borogatas se segitett, mi is vegul hutofurdoztunk. Na, azzal lement 38 es fel-re. Nagyon ijeszto volt. Meg masnap is olyan volt, mint egy rongybaba, ugyhogy reggel rohantunk is az ugyeletre, de semmit sem ertunk vele. Pont elfogyott a Magyarorszagrol hozott kup es az ugyeleten kozolte a doktorno, hogy Angliaban azt nem hasznalnak, nem tudja felirni. Hiaba magyaraztam neki, hogy nincs ertelme kanalast felirni Lollinak, mert ha o beteg, akkor hany es csak a kup marad meg benne. CSak felirta a kanalast, amivel ugye semmire se mentunk. A ferjem csak besetalt egy gyogyszertarba es megkerdezte, hogy tenyleg nem lehet-e kupot kapni. Mondtak, hogy termeszetesen lehet, atszamitva csekely 7000Ft-ert. Kenytelenek voltunk megvenni, mivel csak az segitett, de gondolhatod, milyen ideges lettem arra a doktornore! Ha felirta volna, ingyen megkaptuk volna. :evil:

Remelem reggelre mar jobban lesz Janka! Ha megsem, akkor mindenkeppen csorogj ra a dokitokra! Lehet, hogy o se tud mit mondani azon kivul, hogy probald a lazat csillapitani, de azert megis megnyugtatobb, ha beszelsz vele.

Etterke, remelem, hogy azert hamarosan megszabadulsz ettol a HPV-tol. A Pilates engem is erdekelne, mar regen szerettem volna jarni, mivel hatfajos vagyok es azt mondjak arra nagyon jo. Viszont nalunk a kozelben csak olyan idopontban van, hogy nem tudok eljarni semmikeppen. :(

Tegnap olyan jot nevettem. Lolli leirta a nevet (Isabellat), de kimaradt az elso a betu, ugyhogy Isbella lett belole. Mondtam neki, hogy szerintem hianyzik valami. Leellenorizte es rajott, hogy az a betu. Erre ram nezett nagy komolyan es kozolte, hogy "biztosan nem volt neki eleg hely, azert nem irtam oda." :lol: Egyebkent mindig mindent kimagyaraz. :twisted:

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Surányi Veronika, az ELTE Óvodapedagógus szakán vagyok végzős hallgató és a szakdogámhoz kérném a segítségeteket. A szakdogám témája az egészségfejlesztés, azon belül a gyermekmasszázs. Tudom, hogy ez a topik nem erről szól, de nem tudtam már mit kitalálni arra, hogy hogyan jutassam el minél több szülőhöz a kérdőíveimet.

Szeretnélek megkérni Titeket, hogy aki végez gyermekmasszázst a gyerekén, az töltse ki a kérdőívet. A kérdőív anoním.

Problémával, betegséggel kűzdő gyerekek szüleinek:
https://spreadsheets.google.com/viewfor ... R2huYWc6MQ

Egészséges gyermekek szüleinek:
https://spreadsheets.google.com/viewfor ... eFVCQnc6MQ


Akinek kérdése van, vagy esetleg tud segíteni nekem még valahogy, az ezen az e-mail címen kereshet fel: verasuranyi@caesar.elte.hu

Köszönöm szépen Mindenkinek!
ashleyo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Jaaj, vége végre a láznak!!!! 3 napig volt nagyon lázas Janka, de tegnap reggelre elmúlt talán (kopp-kopp).
Viszont az éjszakánk borzadalmas volt!
Amíg beteg volt rákapott újra az éjjeli szopikra (nem tudtam máshogy a lázát mérni) és gondoltam, visszaállítom a régi rendet. Hát 1,5 órás ordítás, 5 percenként bejárkálás, vele együtt bőgés után feladtam. Kivettem az ágyából, szopizott, bár inkább csak mímelte, aztán mellette kellett feküdni vgy 20 percig, és utána tudtam csak visszarakni az ágyba. Szóval, nembírtam megállni, és kivettem! De 1,5 órán át még sosem sírt, és azt gondoltam, valami más is lehet.
Na mindegy! Már előre tartok a ma éjszakától!

Veletek mi a helyzet?
Zsuzsi! Koncert ügyben hogy állsz? Mikor is lesz? Tudtál sokat gyakorolni?

Olive!
Nem írtad meg múltkor, miket mond Lolli, ami előző életre utaló dolog. Kíváncsi vagyok rá, ha lehet, megírod?

Etterke!
Remélem, egyszer csak eltűnik ez a HPV, nekem is P2 lett az eredményem, és sűrűn kell járnom kontrollra.
A Pilates biztosan szuper dolog, és szerintem lenne is keletje mostanában. Sok sikert hozzá!
A néptánc nagyon jó dolog, ha valakinek bejön. Nálunk nagyon szerették, akik odajártak, de volt olyan kislány, aki a 3. óra után érezte, hogy ez nem az ő műfaja.



Sudi!
Mi van veletek??????????? Hogy vagytok?????????

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!
Mi is megvagyunk, de még mindig ezzel a betegséggel küszködünk. Még mindig a diétán, de a hasmenés, étvágytalanság vissza-visszajön. Most már két hete tart!

Marina:
Sajnálom, hogy ilyen sokáig tartott a láz Jankánál. Mi majd április elején visszük Tábit a 18 hós oltásra, remélem, megússzuk. Sajnos nagyon hamar visszaszoknak az éjszakai kelésre, de szerintem hamar újra leszokik róla. Milyen volt az éjszakátok?
Köszi, hogy érdeklôdtél rólunk. Az a "baj" a gyakorlással, hogy mindig sokat kell csinálni. Minden nap leülök, de még nem állok túl jól. Mióta gyerekeim vannak, a koncertek épp az utolsó pillanatra állnak össze, én meg agyonparázom magam miatta. Most más is van: Gyula operájából elôadnak egy felvonást az ôsszel és a kottát le kell adni. Úgyhogy napi x órát még szólamgyártással töltök emellett, rengeteg munka. De inkább megpróbáljuk mi magunk, minthogy sokszázezret kelljen valakinek fizetni. Arra nem jutna a költségvetésükbôl.
Alidának hosszú hétvégéje volt, pénteken és hétfôn nem volt ovi. Szegény gyerekek, alig tudtunk velük foglalkozni a sok munka miatt, de Alida még így sem akart ma oviba menni, úgy megszokta otthon.

Mi az a P2 eredmény? Nekem mikor felfedeztünk egy szemölcsöt és kiderült, hogy HPV, a teszt akkor sem mutatott ki rendellenességet.

Puszi mindenkinek
 


Sziasztok,

Zalán náthás, így itthon tölti a hetet. Ma jól telt, örülök, hogy jó az idő és sokat tudunk kint lenni. Ma délelőtt és délután is voltunk kint bringázni.

A P2 a citológia eredménye, azaz teljesen negatív, a P4 a legrosszabb eredmény, az már rosszindulatú daganatot jelent. A P1 eredméyn általában szexuális életet nem élű, fiatal lányoknál fordul elő. Mivel a HPV rákot okozhat, ezért kell gyakran ellenőrzésre járnom. Szerencsére negatív a citológiai vizsgálat eredménye, nincs rákot megelőző állapotra utaló jel, sejt sem a szervezetemben.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: