Új privát üzeneted érkezett!

Még akartam írni, hogy tegnap kihúzták a maradék két bölcsességfogamat is, végre túlvagyok rajta. Szar volt, és még mindig nem tudok rendesen enni, de azért javulgat. Alida tegnap olyan aranyos volt, segített a mosogatásban (ami azt jelenti, hogy a tisztítókefével pancsol, de mindketten nagyon jól szórakozunk), pedig éppen akkor tettem neki föl zenét, hogy táncolhasson rá. De ô ragaszkodott ahhoz, hogy nekem segítsen.

Tábitának van egy nagyon furcsa szokása. Már régóta figyelgetem, hogy mikor idegeneket lát, elôveszi a legszúrósabb pillantását, összehúzza a szemöldökét, és úgy méregeti ôket. Ráadásul odamegy hozzájuk közel és úgy csinálja. Pedig nagyon sokfelé járunk vele, szinte minden nap találkozik idegenekkel. Ezen persze mindenki nevet, de nem tudom, meddig fogja ezt így csinálni. Ha még háromévesen is így méregeti majd az embereket, az már nem lesz túl vicces. Ha már hozzájuk szokott, akkor esetleg még mosolyogni is hajlandó. Különben pedig egyáltalán nem morcos, sôt, nekünk folyton viccelôdik és csupa mosoly. Vannak ilyen téren tapasztalataitok?

Na most én is jó sokat írtam! Puszi mindenkinek
 


SZIASZTOK!

Zsuzsi!
Tábita tök aranyos lehet a méregetéssel, legalább is én nevettem, mikor olvastam és elképzeltem a szitut. :D
Janka is szokott csúnyán nézni, de nem sokszor, és nem is az idegenekre, hanem, ha valami nem tetszik neki, meg ha a drága tesóm uszítja (-Janka! Nézzél keresztapádra csúnyán!) :)
Igazad van abban, hogy a kicsik gy tanulnak, hogy százszor is kipróbálják, de azt is meg kell tanulniuk, hogy anya is ember, a türelme véges és sajnos nincsenek kötélből az idegei. Legalább is az enyémek nincsenek. Ez a korosztály ezért is nagyon nehéz, mert 10000000000-szor is el kell ua mondani. Persze a többi korosztálynak is megvannak a maga speciális nehézségei.

Olyan jó, hogy Alida már ilyen "nagy lány", hogy "mosogat". Már én is várom, hogy ilyeneket csináljunk együtt .

Igen, nagyon rossz nekünk-gondolom ezt Sudi nevében is írhatom- hogy elveszítettük Anyukánkat. Az enyém még csak 47 éves volt, és imádtam. Szerintem a legjobb anyuka volt a világon, és a mai napig bőgök csomószor, ha eszembe jut, milyen jó lenne vele megbeszélni, hogy ő hogy csinálta ezt a gyereknevelés dolgot, meg a többit. A legrosszabb az, hogy akkor jön rá igazán az ember, hogy mennyi mindent köszönhet az anyukájának, mikor maga is anyuka lesz.
Sosem fogom tudni neki megköszönni az éjszakázást, a fáradhatatlanságot, a türelmet, a rengeteg mosolyt, meg mindazt, amit most én is igyekszem megadni Jankócinak.
Ez olyan szomorú. :(

Na, de neked sem lehetett túl könnyű, ha nem volt igazán mély a kapcsolatod a szülőkkel. Ez másért rossz, de biztosan rossz.

Etterke!
Remélem, Réka meggyógyult, és élvezi majd holnap a bábelőadást.
marina79
Lajosmizse
 
 


Sudi!

Én is tartok ettől a betegségtől, kimondani is utálom, Jankát is féltem, igyekszem keveset gondolni rá.

Na, vidámabb dolgok!
FARSANG!
Hogy sikerült? (Mire olvasod, gondolom, már túl lesztek rajta)
Majd rakj fel képeket, ha tudsz.


Mindenkinek szép estét!!!
marina79
Lajosmizse
 
 

 
 

Sziasztok!
Vonalzót próbálok készíteni.
De nem tudom, hová kell beilleszteni. :(
marina79
Lajosmizse
 
 


A profilban az aláíráshoz kell elméletileg, nem?
De akkor nekem nem vonalzó lesz alul, hanem csak egy sor betű :roll:

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Csak sikerül! :D

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok,

Marina: Nagyon aranyos a vonalzó :D
Réka már jobban van, pénteken volt már oviban. Bár még néha köhög. Zalán is fújja az orrát (végre megtanulta) és picit köhög, de remélem ennél rosszabb nem lesz.

A betegség miatt ki kellett hagynom a héten az angolt, de jövő héten már megyek, valahogy nem visz rá a lélek, hogy tanuljak. :(

Zsuzsi: Hogy vagy? Tudsz már eszegetni? Fáj még a sebed? Jobbulást!
Hát tényleg különös Tábita viselkedése. Lehet csak elmélyülten próbálja megismerni az idegeneket.

Holnap megyünk egy szülinapi zsúrra egy játszóházban, egyébként pihenünk.

Jó hétvégét!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Úúúúúúúúú, de nagyon magányos vagyok.
Janka alszik egész nap kettesben voltunk, mert anyósom nem érzi jól magát, így nem tudtunk lemenni hozzá.
Lehet, hogy égő, de én néha annyira egyedül érzem magam Janka mellett. Kicsit szégyenlem is magam, de valahogy nem elégít ki a társasága, és néha annyira jó lenne valahova kimozdulni, vagy, ha jönne ide valaki. De mindenkinek megvan a saját élete, a saját családi vasárnapja.... :(
Olyan gáz, hogy senkinek nem jut eszébe a családomból, hogy milyen szar lehet 5 hétig Apa nélkül itthon lenni. Unalmas! Vagyis nem a szó szoros értelmében, mert mindig van tennivaló (főzés, mosás, stb), de valahogy akkor is üres a nap. Mármint nem mind, de ez a mai elég gáz lett.
Persze, nem hibás ezért senki, de már alig várom, hogy kimenjünk Apa után!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bocsi a panaszkodásért, erre futotta csak. :(

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Szia Marina,

remélem már jobb a kedved, biztos nehéz egyedül mind fizikailag, mind érzelmileg. Sok erőt kívánok neked!
Hétköznap egyébént tudtok más gyerekekkel, anyukákkal találkozni? Ahol mi lakunk nagyon jó a társaság, gyakran vagyunk együtt, jobban telik az idő. Hétvégén általában mindenki a szűk családdal van. Javaslom, hogy ezekre a napokra próbálj előre valami programot szervezni. Talán tavasszal már jobban tudok jönni-menni.
Mi ma az utcabéli barátokkal voltunk egy játszóházban, ott ünnepeltük a szülinapost, aztán ebéd egy gyorsétteremben. Délután csak pihentek a gyerekek, sétáltunk és az egyik kisfiúnál közöttünk ki, behívtak játszani. Jól éreztük magunkat!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Szia Etterke!

Tök jó lehetett ez a nap nektek.
Valahogy nálunk nincs ilyen társaság.
A tesóménak van babájuk, de tök messze laknak, nincs kocsim, náluk meg ha a tesóm melózik-elég sokat, szintén nincs autó.
Uncsitesóm babát vár, de még dolgozik. Hétközben azért legalább 1-2 alkalommal el szokott jönni, de persze hétvégén ő is a vőlegényével van. (ami persze természetes, így is van rendjén)
A szomszédság nem az én korosztályom. Főleg idősebbek laknak a közvetlen szomszédban. A kolléganőm, akinek szintén van gyereke valahogy sosem ér rá, még főzni sem tud a baba mellett, annyira nincs ideje.
Aztán ennyi.
Anyagilag most meg sajna nem úgy állunk, hogy fizetős helyekre tudjak menni Jankával.
Szóval szeretnék én programot szervezni, csak valahogy senki sem ér rá, amit valahol értk is, mert amíg az uram itthon volt, én sem hiányoltam különösebben senki társaságát. :roll:
Szóval...ez van.
Persze, ki lehet bírni.
Ma csináltam egy cuki tavaszi ajtódíszt du, amíg Janka aludt. :)

De azért hiányzik egy kis társaság.
Na, nem panaszkodom, köszi, hogy írtál :D
Szép estét!!!!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Ismet sokaig hallgattam, ugyhogy mar nem is emlekszem pontosan, miket irtatok, annyit kellett olvasnom.

Marina, neha en is jarok igy a szombattal vagy vasarnappal. A ferjemnek sokszor idojarasfuggo munkaja van es ha hetkoznap tobbszor is esik, hetvegen meg jo ido van, akkor kenytelen hetvegen dolgozni, hogy haladjon, na meg penzt is keressen. En az anyosos programot inkabb kihagyom, ha lehet :wink: (ha talalkoznal egyszer az anyosommal, akkor ertened, hogy miert), igy olyankor altalaban mi is egyedul maradunk.
Mostantol viszont tudok majd az ilyen hetvegekre is programot szervezni, ugyanis a cseh baratnom ferje holnaptol Szaud-Arabiaban dolgozik, ugyhogy egyedul lesznek honapokig a fiaval, aki a lanyommal egyidos.
Egyebkent szerintem, ha Janka nagyobb lesz, konnyebbek lesznek az ilyen napok, mert amikor mar beszel meg tudtok kozosen rajzolni, sutogetni, stb. akkor neked se tunik majd olyan unalmasnak a nap. Bar addigra mar lehet, hogy nem is lesztek egyedul, mert Apa utan koltoztok.

Zsuzsi, egyszerre ket bolcsessegfogadtol is megszabadultal? Te hos vagy! Engem egy is nagyon megvisel. Meg ketto van, amibol az egyik veszesebb, mivel felig van kinove es nincs eleg hely neki. Mar egy ugyanilyet kimutottek kb. masfel eve, de engem annyira megviselt, hogy a masikhoz ragaszkodom, pedig tanacsolta a fogorvos, hogy azt is el kene tavolitani. Mar az elozot is megbantam, mivel semmi baja nem volt, csak nem volt eleg helye.

Etterke, mi is betegek vagyunk szokas szerint. 1 hetet hianyzott Lolli multkor az ovibol (kohoges, takonykor, laz), aztan par napot ment es osszeszedett egy hanyos-fosos virust. Allitolag a fel ovi hianyzott. 1 hetig tartott, aztan ahogy elmult, azonnal kohoges es takonykor ismet. Tegnap egesz ejjel nem aludtam, olyan kohogorohamok jottek ra. Meg jo, hogy Apank itthon volt ma, igy napkozben aludtam.
Oktober vege ota halogatunk egy emlekezteto oltast. Azota szinte nem volt egy olyan het, hogy teljesen gyogyultnak mondhattam volna, igy meg nem mertem beadatni az oltast. Ja, es csak kedd du. oltanak, ugyhogy igen nehez osszehozni. Meg jo, hogy nem Magyaroszagon elunk, mert mar azt hinnek, hogy direkt nem akarjuk beaadatni, aztan mar bortonbe hurcolnanak. :roll:
Szoval, ahogy teljesen rendbe jon, megyunk oltasra, ami azt jelenti, hogy par nappal az oltas utan ismet beteg lesz, mivel eddig meg minden szuri utan lerobbant. Hogy ennek mar sose lesz vege?!

Sudi, olyan jo, hogy mindig raksz fel kepeket a lurkoidrol! Nagyon edesek es a lanyod is milyen szepen novoget?!

Edith, nem tudom, hogy olvasod-e a forumot mostanaban. Gondoltam rad egy hete, ugyanis en is hercegnos tortat keszitettem. Lolli kis baratnojenek volt a szulinapja es hercegnos tortat kert. En ugy csinaltam, mint a csokis charlotte-ot es aztan rozsaszin-feher ruhat csinaltam neki, apro viragdiszekkel. Az angolok a csokikremet ugy csinaljak, hogy vajat, porcukrot es kakaoport kikevernek es a piskotajuk is nehez, mivel egy csomo margarint tesznek bele. En meg finom, laza, magyar piskotaval csinaltam es fozott csokikremet tejszinhabbal kevertem ki. Nagyon finom lett, de az angolok biztosan meglepodtek, hogy nem olyan, amire szamitottak. :lol: Meg a ferjemnek is izlett, pedig o aztan nem rajong a tortakert. Mondjuk ertheto, az angol tortakat en is utalom. :wink:

Noriekrol nem tudtok valamit? Kivancsi vagyok, hogy mi lehet veluk. Olyan regen irt!

Mennem kell, nem artana ma ejjel aludnom egy kicsit. Azert remenykedem, hogy ma nem lesz ebredes. Eddig meg megusztuk.

Puszi mindenkinek:

Olive es Lolli

KépKép
 
 


Sziasztok!

Olive!
Olyan jó volt olvasni, amit írtál!!!!
Én is ebben reménykedem, már alig várom, hogy csinálhassunk közös programokat, játékokat Jankával(gyurmázás, rajzolgatás, sütögetés.....) Sajnos, most még mindent megeszik, így egyelőre csak az óriási kabátgombokat ,meg a kupakokat válogatjuk. :)

Nálunk az anyósprogram minden napos, nem is tudom, mi a fenét csinálnék, ha nem mehetnénk le hozzá. Szerencsém van vele, nagyon aranyos, jó fej, rengeteget beszélgetünk, imádja az unokákat.
Mondjuk, neki is van, hogy olyan dolgokat mond, amivel nem értek egyet, de sosem beleszólás jelleggel, csak inkább véleményként, vagy megélt tapasztalatként mond el dolgokat.
Pl.: ő annak idején többet rakta kiságyba a fiúkat. Janka az egész lakást bitorolja, és szerinte szüksége lenne a korlátokra, kiskuckóra, ahol biztonságban van. Szerintem meg hagy járkáljon kedvére, a lakást biztonságossá tettem, ha meg ki kell szaladnom valamiért, akkor berakom a kiságyba, arra az 5 percre, de az ágyikó szerintem alvásra való és kész. El is fogadja, hogy én így csinálom, csak ő máshogy csinálná. De nem vagyunk egyformák.

Mivel foglalkozik a férjed?

Biztosan szuper volt a torta, amit készítettél, gratulálok hozzá!

Jó pihenést és átalvós éjszakákat nektek!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Marina:
Meddig lesztek még egyedül? Férjed hazalátogat majd, vagy Ti mentek ki hozzá? Nálunk is utazik a férjem néha, most is megy a héten, de csak 6 napra. Nekem is nagyon hiányzik mindig, pedig nem unatkozom a két gyerek mellett. Hiába van mit csinálni, mindig érzem az ürességet. Remélem, hogy azért tudtok beszélni rendszeresen, az nagyon fontos.
Szerintem az is annyira gyerekfüggô, hogy hol szeret többet lenni, a kiságyban vagy szabadon. Tábita is nagyon szeret felfedezni, mostanában úgy ülök le a zongorához, hogy nem teszem az ágyába, hanem odagyûjtök mindenféle játékot, hogy elfoglalja magát. Persze sokat garázdálkodik, most is összetépett vagy 10 zsebkendôt és széthordta a lakásban, de valamit valamiért! :)
Itt kint különben mi is nagyon magunk vagyunk. Itt sincsenek az utcában gyerekek, a barátaink messze laknak. Budapesten sok a szomszéd, és valahogy mindenhol kislányok vannak, úgyhogy sokszor alig látjuk Alidát egy nap. Remélem, hogy nem kell sokáig árválkodnotok már!

Eszter:
Remélem, nem lettetek betegebbek. Milyen szinten tanulod az angolt? Biztos hülyén hangzik, de én eléggé utálom ezt a nyelvet, legalábbis ahogy a hétköznapi szinten beszélik. A szépirodalmát nagyon szeretem, de valahogy annyira otromba a hangzása, hogy nem tudom szeretni, és mivel nagyon sokan beszélik, az alapszókincs nagyon leszegényedett. Persze nekem is van még mit tanulnom rajta...
A fogam, illetve a hûlt helyük jól van. Kell szednem antibiotikumot, hogy ne legyen fertôzés, de fájdalomcsillapítót csak az elsô nap kellett bevennem. Nem rágok még azon az oldalon, és nem tudom nagyra kinyitni a számat, de most már tudok enni. Azt hiszem, megint fogytam egy kicsit, pedig nem kellett volna.
 


Olive:
Látom, mindketten cukrászmesterek vagytok Edithtel! :P Nálunk nem olyan menôk a sütemények, bár fôleg azért, mert nem is nagyon sütök, vagy ha igen, akkor "buckasütiket" (muffin a mi szótárunkban), ahol mindenféle liszttel kísérletezhetek, amit nagyon szeretek.
Nálunk is elég hosszan taknyosak a lányok. Most minden nap adok nekik 800 IU D-vitamint és egy homeo-szert, illetve olyan készítményt, ami ásványi anyagokból készült és a megfázásra-köhögésre jó. Úgy tûnik, hogy használ, mert Alida teljesen jól van már, Tábi pedig már csak néha köhög.

Nekem is azért kellett kihúzni mindegyik bölcsességfogamat, mert nem tudtak rendesen kijönni, és ezért nem is lehet ôket tisztán tartani, a másik pedig, amit mondanak, hogy ha kijjebb akarnának bújni, akkor nyomnák az állkapcsot, ami baromira fájna. Szerintem mindegy, hogy egyszerre egyet vagy kettôt húznak ki, már ha egy oldalon vannak. Én is idegenkedtem tôle különben, és nagyon rosszul esett, hogy megfosztottak a fogaimtól (ne röhögjetek!), még el is kértem ôket emlékbe. Mindkét alkalommal sokáig vérzett, és mire újra enni tudtam, már úgy éreztem magam, mint egy zombi. Különben nincs más gondom. Viszont már megfigyeltem, hogy valahányszor fogorvosnál vagyok, utána mindig megbetegszem, el kezd fájni a torkom, taknyos leszek. Azt mondta egy biológus barátnôm, hogy lehet, hogy allergiás vagyok a latex gumikesztyûre, és azért leszek beteg. Mindenesetre ez most is bejött.
Tegnap meg még le is csapoltak, 5 ampullányi vért vettek tôlem, mert nagyon rendetlenkedtek a ciklusaim, és meg kellet nézetnem a pajzsmirigy mûködését. Méghozzá a menzesz 3. napján mutatható ki a legjobban, így elôször fogamat húzták, aztán megjött a mikulás, aztán vért vettek. Ja és közben nagytakarítottam és vendégek voltak nálunk.

Megyek is ebédelni, Gyula-fôzte paprikakrém levest húsgombóccal. :P

Puszi mindenkinek
 


Sziasztok,

Hű, Zsuzsi, jól összejöttek a dolgok!
Nekem is ki kellett húzni az egyik bölcsesség fogamat. Még szopizott Zalán, ennek ellenére kaphattam valami érzéstelenítőt. Szerencsém volt, mert könnyen kijött, de utána vérzett és fájt. Azért volt szükség kihúzni, mert nem volt helye kibújni és a többi fogamat elnyomta volna, illetve nehezen fértem oda a fogkefével és nagyon fogköves volt, az pedig nem higénikus.

Alapszinten tanulom az angolt, illetve nem igazán tanulom, csak eljárok órára, ott a kommunikáció a fő cél. Most picit mélyponton vagyok és nehezen megy a tanulás, mindig kifogást keresek. Most is itt vagyok, tanulás helyett.... Nekem sem a kedvenc nyelvem, németül tudok, a spanyolt is szerettem.

Holnap megyek én is nődokihoz, remélem végre megszabultam már a HPV-től, majd kiderül.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Jó sokat írtatok.
Én olyan beteg voltam múlt héten, elkaptam ezt a hányásos hasmenéses vírust vagy mit, egy napig csak feküdtem az ágyban és nem tudtam semmit csinálni, úgy görcsölt a gyomrom környéke, mint amikor szültem..... húú, nagyon rossz volt, még szerencse, hogy itt volt anyósom, ő foglalkozott a gyerekekkel. Féltem nehogy elkapja Betti!
Épp hogy letántorogtam másnap Gery farsangjára.
De már jól vagyok, a buli jó volt, majd rakok fel képeket. Minden gyerek nagyon aranyosan be volt öltözve. :lol:

Marina, átérzem, hogy egyedül vagy, Én Gergőnél éreztem hasonlóakat, nagyon egyedül voltam, depis voltam rendesen! Hiányzott a munkám, a barátaim, kollégáim, ugyan találkoztunk néha, de mindenki messze lakik. Most Bettivel könnyebb, az oviban van pár szülő, akikkel nagyon jóban vagyunk, és napi szinten tudunk jókat dumálni. Ez nagyon jó!
Meg Gergő már nagyon jó kis társ. Szerintem az embernek az hiányzik, hogy a felnőttekkel, felnőtt dolgokról beszélhessen, amit azért egy kisgyerek nem tud még.
Marina kitartást, jobb lesz majd meglátod! :-)

Nekem is kell mennem majd nődokihoz, úgy látszik mindenkinek van most valami orvosi ügye.
Én is akarok majd fogorvoshoz is menni, kicsit rendberakni a számat, de én annyira élek, hogy altatásos fogorvoshoz megyek. Már meg is van hova, csak még megvárom a nődokit, és utána akarok oda időpontot kérni.
Szerencsére nekem a bölcsesség fogaimmal nincs gond, van helyette mással....

Én is adok Gerőnek vitamint, hogy erősítsem a szervezetét, és nem legyen olyan beteges, szerintem használ neki.

Én is elkezdtem sütögetni, hétvégén banános sütit sütöttem, tök jó lett, most meg szilvás sütit készülök sütni. :roll:
Igazából nekem az a baj, hogy nincs jól beállítva a gáz vagy nem tudom, de elég könnyen odaég a süti a sütőben. Pedig a fiúk nagyon édesszájúak, így minden nap elvárnak valami édeset. Szerencsére vannak receptjeim, amihez nem a sütő kell.
De ezt a két tésztát sütőpapírral sütöttem, sütöm, és azért így nem ég oda. Sikerélmény!!!


Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Juuuj! De jó volt ilyen sokat olvasni! :D


Zsuzsi!
A férjem talán jövő hét szombaton tud hazajönni 4-5 napra. Aztán, ha találna Svájcban melót, ott április elején kezdene, addig még hazajönne március végén.Utána ha sikerül lakást bérelni, akkor május elején megyünk mi is.
Még mindig ne duráltam neki magam a nyelvtanulásnak, lehet, majd már ha biztos lesz, csak akkor fogok neki (nehogy már véletlenül potyára rám ragadjon néhány német szó :D )
Megkérdezhetem, milyen művész vagy? És a férjed?

Etterke!
Én is voltam a körzeti nődokinál január elején rákszűrésen. Most hívtam fel őket az eredmény miatt. A rákszűrés negatív lett, de találtak valami gyulladásra utalót, azt mondták, fél év múlva menjek megint. :shock: Na, mondom, ezek nem kapkodják el a dolgok kiderítését.
Felhívtam a magándokim, mi a véleménye az esetről, nem kellene-e komolyabban venni a dolgot és már most új vizsgálatra menni, de azt mondta, szerinte sem lehet baj, csak, ha én nyugtalan vagyok akkor menjek be hozzá. Gondoltam magamban, 10 000-ért inkább nem nyugtalankodom. :roll:

Miért vagy mélyponton?

Sudi!
Köszi a biztatást, meg a vigasztaló szavakat.
Én is remélem, jobb lesz a helyzet.
Végül is csak vasárnap láttam olyan feketén a világot, most nincs semmi baj.
Holnap én is tervezem, hogy sütök. Túró Rudit.
Most kaptam a receptet.
Te melyik banánosat csináltad?
Mert van egy iszonyú finom, aminek a tésztájába nem kell liszt. Fel kell tekerni (a közepében a krémmel és a banánnal) és nagyon jól is néz ki, meg fincsi is.
Holnap Palóc levest főzök, meg ilyen Rudit szeretnék mellé készíteni. Majd meglátjuk, sikerül-e.

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok,

Sudi, örülök, hohy jobban vagy. Szörnyű lehetett ez a vírus, remélem mindenki elkerül!
Nálunk jövő héten lesz farsang.
A férjem most márciusig nem eszik édességet, ezért ritkán csinálok sütit, hogy könnyebb legyen neki. Bár pont múlt héten csináltam tiramisut.

Marina: A túró rudit ismerem, sógornőm csinált, nagyon finom.
Úgy értettem, hogy a tanulás trén vagyok mélyponton, sikertelenségből fakadó önbizalomhiány a diagnózis.
Te pedig tanuljál csak németül!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Sudi:
Jaj, így utólag is jobbulást kívánok! Még jó, hogy volt segítséged.
Az én sütôm meg olyan, hogy letörött a hôszabályozója, úgyhogy egy kis csavarhúzóval lehet ide-oda tekergetve szórakázni vele. Most be van állítva 180 fokra. Inkább egy sütôhômérôt vettem 4 dollárért, mint egy sütôt kelljen 1500-ért! Ügyes vagy, hogy sikerült a süti! Nekem is mindig sikerélmény, ha valami sütés sikerül, mert nem nagyon szoktam sütni. Alidának évente csinálok szülinapi tortát, ami általában nem túl szép de finom.

Marina:
Hogy van a túró rudi receptje??? Itt nem lehet kapni, pedig nagyon szeretjük!
Nem tudom, miféle gyulladást észleltek, de az ilyenekkel nem jó viccelôdni! Nekem is volt HPV vírusom jópár éve, de azt még a ráksz?rés ki sem mutatta, hanem kijött valami szemölcs, amit észrevettünk és kezeltettük. Azóta évente megcsináltatom a sz?rést is. Itt nagyon komolyan veszik, és 10 napon belül megérkezik postán az eredmény.
Tényleg kezdd el a németet! (fôleg ha német nyelvterületre mentek)
Én zongoram?vész vagyok (lennék, ha tudnék gyakorolni), férjem pedig zeneszerzô, csak szegénynek pedig tanítania kell, így igen kevés ideje marad a munkájára. Ezért is szeretnénk változtatni az életünkön.

Eszter:
Sok sikert holnapra! Majd számolj be!
Az angolt azért tanulod, mert szükséged lehet rá, hogy munkát találj? Jó a tanár? Nekem mindig rettenetesen rossz tanáraim voltak, kivéve a két némettanárom kiskoromban. Középiskolában mindenki rajtam röhögött, mert egészen valószín?tlenül ejtettem ki a szavakat ? ahogy az elôzô tanárom tanította.

Na megyek, mert nem készül el a holnapi ebéd soha!

Pusz
 


Sziasztok!
Banános süti :
25dkg vaj, 20 dkg cukor, 4 egész tojás, 4-5 banán péppé összetörve, 30 dkg liszt, 1 cs sütőpor. Ezeket ebben a sorrendben összekevertem, és sütőpapírral kibélelt tepsibe tettem, majd 180 fokon 20-30 perc, illetve fogpiszkálós próbáig sütni.
Tegnap hasonlót csináltam, csak szilvával. Tésztához hasonló adagok, illetve +1 tojás, és csak 25 dkg liszt, és még tettem bele 10 dkg mandulát. A szilvát pedig a massza tetejére raktam, amit előtte megforgattam fahéjas cukorban. Nagyon incsi lett, párom el volt áájulva, annyira ízlett neki! :-) :oops: :lol:

Túró rudira én is kíváncsi vagyok!!!!!! Jöhet a recept!!!!!


Eszter! A férjed táncsak nem fogyózik? De rendes, már ha saját maga így elhatározza. Férfiaknál ez nagy dolog! Szerintem.
Az Én férjem annyit eszik , amennyit csak akar, nem hízik, Gergő is, csak Én vagyok olyan, hogy ha már ránézek egy guszta szelet sütire, attól rám jön 1 kiló. :evil:

Most mennem kell, majd jövök.

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Túró Rudi:
finom lett, de nem sikerült rudakat formázni, meg szobahőmérsékleten tök puha lesz.
Janka imádta, bár villával kellett enni.
recept: 250g zsíros tehéntúró, 1 tojássárgája, 2 ek porcuki, 1/2 citrom leve és héja (én nem csavartam bele az összes levet) 1 ek habtejszín.
Csokimázhoz: 70 g étcsoki, 50 g vaj, 1 ek porcuki, 2 ek kakaópor, 1 ek tej.

Túrót finomra letörni. Sárgáját a porcukival elkavarni habosra, rá a túróra, habtejszínnel lazítjuk, bele a citrom is. Masszából 8 kis rudat formázunk, 15-20 percre fagyóba tesszük. (én nem tudtam rudakat gyúrni, mert ahhoz túl híg volt, de kanállal kis kupacokat tettem tálcára, és uzsgyi a fagyóba.

Csokimáz: gőz fölött a darabokra tört csokit felolvasztani, bele a vajat, cukrot, kakaót, végül a tejet. Jól összekavarni, összemelegíteni a gőzben, aztán félre tenni. Ha már csak langyi, beleforgatni a túrós halmokat, és hűtőbe fogyasztásig.
Ízre nagyon finom volt, de formázni nem tudtam.

A banános süti nem az, amire én gondoltam, de majd a tiédet is kipróbálom, Sudi.

Az én banánosom ilyen feltekerős süti, aminek a közepében banánkarika, körötte barna majd ehér krém, kívül kakaós tészta. Nagyon guszti, finom is. Ha érdekel valakit, leírom majd a receptet, ha kéritek.

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Kedves Topiklakók!

Ismét jó szándékkal spammelek itt (is): folytatódik a Babanet kommentjátéka, azok között, akik a héten kommentelnek, a Jaffa Kiadó könyvcsomagját sorsoljuk ki!

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, így nemcsak a cikkekről kaptok értesítést, de további nyereményjátékokban is részt vehettek.

És végül, de nem utolsósorban: várjuk a Ti történeteiteket is A Te történeted rovatba. Kinek ne lenne a tarsolyában egy olyan történet, amit 1-2 oldalban meg lehet írni? Lehet vicces, tanulságos, dühítő, szomorú, elgondolkodtató, szüléses, gyerekneveléses, párkapcsolatos, családos. Akiből kikívánkozik a grafomán énje, történetét Word dokumentumban küldje el erre a címre: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Köszi a figyelmet!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok,

Marina: Pont egyszerre vagyunk itt, mire bejelntkeztem már megjelent a te hozzászólásod is. Régen volt ilyen, amikor még Rékát vártam és elindult ez a topic, folyton itt lógtunk.
Köszi a receptet, majd én is kipróbálom.

Sudi: A te recepted is jól hangzik. A férjem azért fogja vissza az édességet mert az a gyengéje, nem tudja megállni és ahogy neked is, csak ránéz és felugranak a kilók. Amúgy sztem normálisan táplálkozik. Most répát, aszalt gyümit nassol. A gyerekek is követik és ez a legjobb. Tényleg a minta sokat számít.

Zsuzsi: Sztem jó a tanár. Azért tanulok, hogy tanuljak, álláskereséshez, ha esetleg mi is egyszer még világgá megyünk....

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sudi!
Remélem, Betti nem kapta el a vírust.
Nálunk most a sógornőmék annak kórházba a 15 hónapos kislányukkal, mert influenzás lett az egész családjuk, iszonyú magas lázzal, amit le sem tudtak vinni, majd a kislánynak fel kellett szúrni a fülét is. Már jobban vannak, talán ma jöhetnek haza.

Zsuzsi!
Nekem is volt már régebben ilyen HPV cucc, de aztán elmúlt, vagyis következő alkalommal már nem találtak semmit. Hogy ez a mostani mi, azt nem tudom, de majd még egyszer rákérdezek, kicsit betojtam megint. Persze az eredményem azóta sem ért ide postán. :?
Zongoraművész??? De jó! Még sosem beszélgettem igazi művésszel.
Én 8 évig zongoráztam ált.iskolában, de nem lett belőlem művész :D
Jó, ha a für Elise elejét le tudom még pötyögni :roll:
Na, de nem is sértegetlek ilyen hasonlítgatásokkal! :wink:
De jól egymásra találtatok akkor a férjeddel! Olyan regénybe illő! Zeneszerző meg a zongoraművész... hmmm, romantikus! :)
Gondolom, a gyerekeknek is van közük a zenéhez :)
Tanítjátok őket hangszeren? Milyenen?

Igen, majd nekidurálom magam a németnek, de ööö, kifogás, kifogás...na ! Majdcsak megjön hozzá a kedvem. Anélkül nem megy!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Szia Etterke!
Pont most akartam neked írni:)

Írok is!
Én is meglepődtem, mikor megláttam, hogy máris van at enyém alatt egy hozzászólás!:)
A némettel még megvárom, míg megjön a kedvem de neked kitartást kívánok!
Nagyon örülök, hogy írtok!
Az anyatanyán is fent vagyok, de ott mostanában alig írnak a csajok.
Azért szeretm, mert ott olyan sokféle emotikon-vagy mi-van!!! Tudom, kicsit infantilis, de úgy imádom beszúrni őket! Feldobják a sorokat :D
Gratula a férjednek! Nekem is példát kellene vennem róla!
Tényleg tök jó, hogy így a gyerkőcök is egészségeset nasiznak.

Sok sikert a holnapi nődokis programhoz, remélem semmi HPV!!!

Szép napot MINDENKINEK!!!!!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!
Marina, üdv a topikban! :) Nagyon édes a kislányod! :)

Hát, lányok, az elmúlt hétvégén is bekukkintottam ide és láttam, hogy felpezsdült az élet! AZ addigi hozzászólásokat nagyjából átfutottam, de azóta is sok született. Aminek igazából örülök, csak éppenséggel a lépést nem tudom tartani. :(

Örülök, hogy mindenkinél aránylag rendben van minden, vigyázzatok is magatokra.
Most már mi is jól vagyunk, bár az elmúlt hetek a bárá
nyhimlő jegyében teltek. Először Kriszta, majd Boróka, de mostmár Boróci is meggyógyult.
Amúgy élünk és hallgatunk. Ne haragudjatok, hogy most csak iylen semmitmondóan jöttem, de többre nincs energiám.

Puszi mindenkinek!

Két aktuális fotó a csajokról:

Kép Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Marina: A heti nőklapja éppen a külföldi munkavállásról és a honvágyról cikkezik. Rád gondoltam! Igaz ez éppen azoknak szól akik már kint élnek, de talán hasznos lehet. Talán a neten is elérhető a cikk. Gondoltál arra, hogy csináljatok a férjednek valami meglepetést? Egy fotóalbumot rólatok, a napjaitokról??? Csak egy ötlet, elnézést a tolakodásért.

Edith: Örülök, hogy benéztél, olvasgatom a blogodat. Boróka is már kész hölgy! Szépek a lányok!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Eszter!

Nagyon aranyos vagy, hogy gondoltál rám Nők Lapja ügyben :D
Meg az ajándék-ötlet is nagyon aranyos, egyáltalán nem tolakodó.
Az az igazság, hogy a férjemmel minden este beszélek skype-on, de valamikor délután is, és akkor Jankát is próbálom szóra bírni, hogy beszéljen Apával. Bár ilyenkor nem akar köszönni, de egyéb cselekkel kicsalom a hangját:
-Janka! Hogy csinál a kutya?
-Vau, vau
Mondjad baba
-baba
Mondjad apa
-apa
Mondjad szia!
-szi
Küldjél puszit!
cuppp :D
Így aztán az uram is hallja a kicsit. Kameránk ugyan nincs, de fotókat meg rövid videókat szoktam neki küldeni.
Így aztán Apa is képben van.
Azért nem rossz ötlet ez az ajándék dolog, de remélem, hamarosan együtt leszünk, és nem fotókon érintkezünk.
Egyébként Jankának meg lelamináltam az apja egy fotóját, bent van a szobájában, és csomószor előszedi és puszilgatja, meg az arcához szorítja. Olyan cuki!!!

Edit!
Köszi a köszöntést!
Nagyon szépek a te lányaid is!
Remélem Janka is ilyen szöszke marad, a tieidnek is nagyon jól áll :wink:
ÚÚ, bárányhimlő ügyében nem irigyellek, de ez még előttünk is ott lebeg.

Óvodában sok a beteg gyerek? Megérkezett már az influenza a csoportodba? Remélem nem, meg hogy elkerül mindannyiunkat!

Szép estét mindenkinek!!!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Elapátlanodtunk mi is. :( 6 napig engem fognak csak nyúzni a lányok. Nálunk jövô héten tanítási szünet van, úgyogy akkor már éjjel-nappal. :D Igaz, hogy most fôznöm kéne a holnapi ebédet, de gyorsan benéztem, és láttam a szép termést.

Marina:
köszi, aranyos vagy! Nem tudom, hogy mennyire romantikus az életünk. Mindenesetre a kapcsolatunk nagyon jó férjemmel, ugyanaz az értékrendszer, ízlés, nem sok nézeteltérésünk van (legalábbis e téren) Az én koncertemen találkoztunk, ô véletlenül jött el, de rögtön a volt zongoratanárom fülébe súgta, hogy ô belémszeretett. :)
Sok zene van nálunk, ha éppen nem mi produkáljuk, akkor hallgatunk. A gyerekek is nagyon szeretik a zenét, de én még ilyen kicsi korban nem szeretném ôket hangszerre tanítani. Szerintem 6 éves kor alatt nem is kell, csak hagyni, hadd játsszon magától. Mindketten szeretnek odamenni a zongorához, Alida néha egész belefeledkezik a felfedezésbe! Amúgy nem én szeretném ôket tanítani. Annyira nem érezném természetesnek! Vannak, akik maguk tanítják a gyereküket, de tôlem nagyon idegen. Majd meglátjuk, hogy lesz.
Köszi a túrórudi receptet. Közben rájöttem, hogy itt nincs is rendes túró, meg egyáltalán semmi nem olyan, mint otthon, így nem is sikerülne.
Janka már ilyen szépen beszél? Tábita nagyon kevés dolgot mond, és azok többnyire egyszótagosak. Alidát mondja, majdnem helyesen, de ránk a világért sem mondana semmit. Kedvenc szava a láb: áp. Eléggé lábcentrikus, bár ha belegondolok, hogy csupa lábat lát a világból...

Eszter:
Mi volt a nôdokinál?
Nekem meg a franciába kéne belefognom, hasonló okokból. Csak mikor tanuljak????

Sudi:
Nekem épp az ellenkezô a bajom: folyton fogyok. Már megint egy csontkollekció lettem, pedig nem akartam ennyire visszafogyni. És ráadásul eszem is!

Edith:
Jó, hogy benéztél! Néha én is bekukkantok hozzátok, gyönyör?ek a lányok! Gyors felépülést kívánunk Borónak!

Most már tényleg mennem kell. Puszi mindenkinek
 


Sziasztok!

Edit!
Nagyon szépek a lányok, és hogy hasonlítanak. :-)

Zsuzsi!
Jó neked, hogy fogysz, bárcsak nekem menne ilyen könnyen! Még van mit leadnom!

Marina!
Nagyon édes lehet Janka, ahogy így próbálod beszédre bírni a telefonba! :-)
A te banános sütid is jól hangzik, a párom szereti is, csak Gergő nem. Sosem ette meg a banánt, és semmit amiben csak épp egy picit is benne van az íze, ez a sütim volt az első, amiből nem érezte ki az ízét, pedig szerintem lehetett érezni, meg a párom szerint is. Megpróbáltam, hátha változott, de a sima banánt ugyan úgy elutasítja.

Betti most a földön van, és tolat! Leteszem valahova, és pillanatok múlva már hátrébb van..... :shock: Nem emlékszem, hogy a Gergő is tolatott e .... :lol: :lol:
Bejelentkeztem egy profi fotóshoz, aki remélhetőleg szép képeket fog rólunk, a mi kis családunkról csinálni. Már mikor terhes voltam, akkor el akartam menni kismama fotózásra, csak az nem jött össze, de ez most már biztos, bár még odébb van, májusban kaptunk időpontot. Lenne előbb is, de nekem szombati nap jó, a párom miatt, ezért kell sokat várni. De alig várom, mindig is szerettem volna, ha egyszer egy profi fotós örökíti meg a családunkat.

Addig is egy pár új kép a kisasszonyról!

Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Ja és a farsang! : Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Fenti képen kitaláljátok ki kicsoda?

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Zsuzsi: Minden rendben volt a nődokinál, az eredmény 2 hét múlva lesz kész. De ránézésre, minden rendben. Mindig csodálkozik, hogy én 2 gyereket szültem, mert annyira jól regenerálodtam.
Miért fogysz te ennyire??? Leleteid mit mutatnak? Én sem vagyok hízékony, a vasam általában alacsony.

Sudi: Nagyon jó a jelmez! Gratula! Rékáéknál hétfőn kezdődik a farsangi hét, hétfőn az erdő lakói a téma. Egy gyümölcsmosó lyukaiba szívószálát szúrkálunk, ezt a hátára kötjük és ő lesz a süni.
Sztem ez egy családi kép. A fenti képeken a szülők. A lenti képen a gyerekek, baloldalon Betti, jobb oldalon Gerus.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Sudi, eppen tegnap vittem at baratnomnek a kismama fotoit, amiket januarban keszitett rola a ferjem es az ujszulottes kepeket, amik most februarban, amikor kb. 4 napos volt a baba.
Ha tudtam volna, hogy ilyen fotozasra keszultok, tudtam volna neked ket nagyon jo fotost is ajanlani. Na, nem a ferjemet, mivel egy kicsit messze vagyunk.:wink:
Ket baratnom is foglalkozik fotozassal. Az egyik pesti, a masik nagymarosi, de sokat jar Pesten is. Most eppen itt volt Angliaban es Irorszagban nehany hetet, ugyanis itt is voltak megrendelesei. :) O mindenfele kepeket keszit, a masik baratnom viszont szinte csak kismama, baba es csaladi kepeket.
En a fekete feher kepeket ugy tippelem, hogy a bal felso a ferjed, a jobb felso te, bal also Betti, jobb also Gerus.
Helyes a kis autoversenyzod! :wink:

Edith, orulok, hogy legalabb nehany sor erejeig bekukkantottal. Regen lattam kepeket a lanyokrol es meglepodtem, hogy ok is mar ilyen nagyok. Lehet, hogy rosszul latom, de en az arcukrol azt olvasom le, hogy Kriszta komolyabb, jo kislany, Boro meg olyan kis huncut, csinytevo.

Mindenkinek szerettem volna nehany sort irni, de most mennem kell, majd legkozelebb. Meg be kell fejeznem egy baba cipo horgolasat. Ha nyugi lenne korulottem, akkor hamar meglenne, de amikor Lolli itthon van, akkor egy huzamban 10 percig sikerul horgolnom. Pedig annyi mindent szeretnek horgolni es annyi otletem lenne, na de idom meg alig. :roll:

Puszi mindenkinek:

Olive es Lolli

KépKép
 
 


Sziasztok!
Na, ezen a napon is túlvagyunk. Megspékeltük egy nagybevásárlással a ?17 fokban. Mindenki ügyes volt, Tábita is aránylag jól bírta, bár nagyon nem akarta, hogy a bevásárlókocsiba paszírozzam, de nem volt más választás. Alida estére teljesen megkergült. Olyan rossz ebben a hidegben, hogy nem tud eleget mozogni. És ez most így lesz még egy hétig.

Sudi:
szerintem meg a bal fölsô vagy Te, jobb fölsô férjed, bal alsó Betti, jobb alsó Gery. Azért a túlzott fogyás sem jó. Olyan vicces, hogy az emberek egy része a hízással küszködik, a másik meg a fogyással. Félek, hogy majd töpörödött, csontritkulásos öregasszony lesz belôlem.

Eszter:
Én is a leleteimre várok. Megnézik a pajzsmirigy m?ködését, mert annak a rendetlenkedése is okozhat fogyást. csak közben a nôdokim elutazott a Karib-tengerre, így várhatok. Különben világéletemben sovány voltam.

Olive:
Annyira tisztelem azokat, akik kötnek-horgolnak. Nekem nem lenne hozzá türelmem. Egyébként a 10 perc nagy idô! Ha én annyit tudnék zavartalanul bármit csinálni!

Tábita mai kedvenc foglalatossága a könyvespolc lerámolása volt. Igaz, hogy utána visszapakolni is segített, de azért az ábécét még nem tudja. :)

mindenkinek szép hétvégét kívánok! Marina, ha egyedül vagy, írj, én minden nap benézek.
 


Szisztok,

Zsuzsi, nagyon boldog névnapot kívánunk!
Hát nem egyszerű két gyerekkel a nagy bevásárlás. Sok erőt neked a következő napokhoz! Remélem hamarosan ott is tavasz lesz!

Sudi: Izgatottan várjuk a megfejtést!

Mit csináltok hétvégén? Annyira szalad az idő! Mi délelőtt megyünk dédihez, holnap anyuékhoz. Családi hétvége lesz.
Anyu szülinapját ünnepeljük, torta helyett tiramisut kért, én csinálom.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


SZIASZTOK!!!!
El sem hiszem, mennyit írtatok!!!
De jó így belépni :)

Zsuzsi!

NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT NEKED!!!!!
Biztosan durva 2 gyerkőccel egyedül, és hát a bevásárlás amúgy is elég macerás, nemhogy még ilyen keretek között. :)

Amit korábban írtál arról, hogyan ismerkedtetek meg, azt megkönnyeztem kicsit, olyan jó volt olvasni. :oops:

Zene nálunk is van. Janka furulyázik :D folyton fújja, annyira bírom! Apáméknál meg ott van a pianino, amin én tanultam, úgyhogy ha hazamegyünk a papával folyton azt püfölik :D

Sajnálom, hogy nincs túró arrafelé, de van egy 5 perces bögrés mikrós receptem is. Ha érdekel, szólj, és leírom szívesen. Mikróban kell csinálni 1 bögrében és tényleg 5 perces.

A fogyással kapcsolatban: én is Sudihoz hasonlóan a felszedett kilókkal szoktam birkózni, de ez van. Nem tudom, melyik a jobb, de mindenki azt látja szerintem jobb helyzetnek, ami nem az övé

:D


Sudi!
Betti tolatásával kapcsolatban: nálunk az egyik ismerős kisfiú így kezdett mászni. Hátrafelé! Nagyon cuki volt! Aztán már ment előre is.
A fotózás tényleg nagyon jó ötlet. A neten majd pillants rá az egyetlenem.hu-ra, nagyon jó ötletek vannak! A terhesfotózást a férjemmel mi is itthon csináltuk magunk, pedig tök amatőrök vagyunk, de azon az oldalon ellestünk néhány szuper beállítást, és megcsináltuk.
Egyébként Betti irtó cuki ebben a "csak sapka és más semmi" öltözékben! Zabálnivaló :D

Gery meg nagyon jól nézett ki farsangkor. Gondolom, élvezte, hogy autóversenyző lehetett 1 napig :)

A fotókhoz én béna vagyok, az alsó balban vagyok egyedül biztos, hogy Betti, de hát ezt nem nehéz kitalálni :D

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Olive!

Én is szeretk mindenféle kreatív dolgot csinálni, mondjuk leginkább a papír az asztalom.
Horgolni sajna nem tudok, pedig annyira tetszenek a horgolt dolgok.
De ott számolni kell, nem?
Nem zavarodsz össze folyton, hogy hol jártál?

Etterke!

Reméljük, eredményeddel minden oké, én hétfőn visszatelefonálok a nődokimnak, hogy mégis milyen lett az eredményem, és mi az, hogy csak fél év múlva kell visszamennem?!
Aztán megvárom, hogy megjöjjön, elmúljon, és kérni fogok megint egy rákszűrést, biztos ami biztos.

Nálunk is családi hétvége lesz.
Tegnap a kolléganőm volt itt a lányával látogatóban, meg egy másik kolléganőm a kicsi lánykájával . Ez utóbbiakkal csak sétálni indultunk, de az ő 10 hónapos lánya úgy rácuppant Jankára, hogy nem akart megmaradni a babakocsiban, ezért bejöttünk hozzánk. Láttátok volna! Olyan boldog volt az a kislány, hogy egy másik baba közelében lehet!!! Csak kacagott világba, meg rúgkapált a lábaival. 4 hónappal fiatalabb Jankánál, és nagyon élvezték egymás társaságát.

Ma sütit sütök holnapra, mert megyünk tesómékhoz egész napra a tanyájukra. Ott is van baba, 9 hónapos, úgyhogy Janka remélem megint jól fogja magát érezni.

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen, lányok! :)

Ma voltunk magyar foglalkozáson, néhány kisgyerekes családdal összeálltunk és kéthetente foglalkozást tartunk a gyerekeknek. Mondókázunk, énekelünk, mesét olvasunk. Mindenki nagyon élvezi.

Eszter:
Boldog szülinapot anyukádnak! Biztos jó lesz az ünneplés. Vannak unokatesói is Rékáéknak?

Marina:
Köszi, ha nem macerás, légyszi írd le a receptet. Bár a tej sem mindegy, hogy milyen... :? majd megpróbálom biotejbôl, mert a többi nem is tej itt. Ügyes vagy, hogy szerveztél programokat a hétvégére. Mi holnap itthon leszünk, jobb híján, bár nem is baj, hogy legalább egy nap a fenekünkön ülünk. Majd megpróbálok valamit kitalálni a lányoknak. Van itt a városban egy galéria, ahol a kiállításokon kívül van egy melegház is, ahol mindenféle trópusi növényeket termesztenek. Néha elmegyünk oda, olyan jó egy kis zöldet látni ebben a sok hóban. Azért azt hiszem, megvárom vele Gyulát, mert kisebb tortúra lenne a százfelé szaladgáló gyerekeket hajkurásznom. Mi lenne, hogy több lenne belôlük?! Sokszor gondolok erre, hogy még szerencse, hogy csak kettô van. Ti hogy vagytok ezzel?

Puszi: Zs
 


Szia Zsuzsi!

Húúú, nagyon fáradt vagyok, pedig csak vendégeskedtünk egész nap, de totál kimerültem.

Nagyon szupi ez a magyar foglalkozás dolog a gyerekeknek!!!!
Biztos mindannyian nagyon élvezitek.

Hogy sikerült a mai napotok? Voltatok valamerre? Milyen volt az idő?

Írom a receptet:

5 perces bögrés csokissüti:
Hozzávalók:
2 ek liszt
2 ek cukor
4 evőkanál instant kakaó (én nesquikből szoktam)
1 db tojás
5 ek tej
2 ek olaj
3 ek csokidarabka
esetleg pár csepp vanília aroma
1 nagy bögre

Elkészítés:
A száraz hozzávalókat bele a bögrébe, jól összekavarni. Mehet bele a tojás, elzutyulni, utána a tej, olaj aztán megint kavarni.
Végül a csokidarabok, meg az aroma (utóbbit én nem szoktam beletenni, csokidarabkának meg bármilyen jó-pl húsvéti tojás, vagy megmaradt mikulás...) Végül még egyszer össze kell keverni és a mikróba tenni 3 percre (1000 Watton)

Finom és gyors, tényleg 5 perc alatt kész. A férjem nagyon szokta díjazni.
A végén én egy tányérra szoktam kiborítani-bár volt már, hogy nem akart kijönni.

Próbáljátok ki!

A két vagy több gyerek témáról: egyelőre én is úgy érzem, hogy talán még eggyel elbírok, de szerintem oklevelet kellene osztogatni a 3 vagy többgyerekes anyukáknak. (Mármint nem mindnek, csak aki szereti is a gyerekeit, meg foglalkozik is velük, és nem csak a családi pótlékok miatt szül, amit aztán elisznak a kocsmában az aktuális élettársukkal)
Szóval le a kalappal a nagycsaládos szülők előtt!

Puszi mindenkinek és jó éjszakát!

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Szia Marina!
Örülök, hogy jól sikerült a napotok! Köszi a receptet, valamit félreértettem, mert azt hittem, hogy túrórecept lesz, még csodálkoztam is, hogy 5 perces! :lol: De kipróbáljuk ezt is.
A mi napunk itthon telt, reggel ?30 fok volt, ami fölment ?13-ra délutánra. Most már ?25-nél jár megint. Azt hittem, széthasad a fejem. Nem emberenek való ez az idôjárás. Holnapra megint fölmegy egy kicsit, bár szél lesz, ami nagyon kellemetlen. Még egy hétig tart ez a hideg. Szeretnék már kimozdulni.
Egyetértek, amit a nevelésrôl mondasz, bár nem hinném, hogy nehezebb 3 gyerek a nevelés szempontjából. Egy is nehéz. Viszont arra is gondoltam, hogy még így, két gyerekkel is alig jut idôm bármi másra (igaz, hogy semmi segítségem nincs), hát még hárommal mi lenne. Akkor aztán elbúcsúzhatnék a "karrieremtôl".

Na megyek, még mosogatnom is kell, és a fejem úgy fáj meg szédülök.
Pusz
 


Szia Zsuzsi!


A gyerekneveléssel kapcs.: én sem a nevelésre, inkább az időre gondoltam, mint te is. A barátnőmnek is 2 gyereke van, 2 fiú, 4 éves meg 1,5 éves. Mondta, hogy a háztartás mellett egyszerűen alig bír kigazdálkodni fejenként 10 percet a gyerekekre, amikor csak velük foglalkozik.
Mármint abban a 10 percben csak az egyik gyerekkel, csakis vele, és csakis olyan dolgot, ami nem gondozás, ellátás, hanem játék, méghozzá olyan, amit a gyerek igényel. Először kiakadtam, hogy biztos valamit elszúr, ha ez így van, de aztán rájöttem, mennyire igaza van!
10 perc! 1 napból! És alig fér bele. Vagy a amásik gyerek miatt, vagy a teendők miatt, vagy....sorolhatnám. Ez olyan durva! És ez még mindig csak 2 gyerek!


Nagyon durva ez a hőmérséklet ingadozás! Az én fejem sem bírja az ilyen dolgokat. Nálunk is most hidegfront jött és jön, és valamelyik nap az én fejem is majd leesett a nyakamról, úgy fájt! Alig mertem mozogni, mert minden hirtelen mozdulatnál majd széthasadt.

Na, de elmúlt!
Képzeld!
Most itt is esik a hó! :?
Háát, nem egy tavaszváró idő van kint!

Gyerekek hogy reagálnak erre az időjárásra?
Janka, úgy látom, kicsit álmoskásabb, hamarabb kell de is leraknom.
Tábita hányszor alszik napközben? És mennyit?
Éjszakáitok milyenek? Jól alszik még mindig?
Képzeld! Már Janka is tök ügyi éjszaka. Nem szoktam kivenni és már az elmúlt 5 éjszaka egyáltalán nem, vagy max 1-szer kelt, de inni adtam neki és aludt is tovább.
Remélem, ez már így marad! :)

Ti meddig lesztek Apa nélkül?
Az én férjem pénteken reggelre ér haza, ha minden jól megy. Sajnos már legkésőbb kedden megy is vissza, de lehet, hogy már hétfőn elindul :(

Ilyenkor még külön aggódás a hazaút! Kb 850 km-t vezet munka után. Este 9-kor indul, és kb reggel 6 körül ér haza. Annyira aggódok érte ilyenkor!!!!
Remélem, minden rendben lesz vele!!!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára marina79 2011.02.21 10:53-kor.

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok! :-)

Kép : a bal oldal a lányoké, jobb a fiúké, azaz én vagyok bal felül, Betti fölött, Geryt ugye megismertétek, fölötte a párom. :lol: Ügyik voltatok!!! :-)

Olive!
Tényleg ha ezt tudtam volna, akkor lehet hogy az ismerősöd számát kértem volna fotózás ügyben. De majd ha lesz még hasonló ötletünk, akkor megkérdezlek!
Itt esik a hó! :shock: :shock: Pedig már úúúgy várom a tavaszt!

%perces mikrós sütit én is ismerem, szoktam is csinálni. Sokféleképpen lehet variálni, csokis vagy sima, gyümölcsökkel, vagy lekvárral. Nekem picit más a recim :
* 4 ek liszt
* 1 mk sütőpor
* 4 ek porcukor
* 2 ek kakaópor
* 1 tojás
* 3 ek tej
* 3 ek olaj
1. A hozzávalókat egy nagyobb, mikrózható bögrében vagy müzlis tálban a fenti sorrendben jól összekeverem.
2. Mikróban teljes fokozaton 3 perc alatt megsütöm.
3. Frissen, melegen pl. vaníliasodóval tálalom. Itt lennt a hozzászólásokban számtalan remek ötlettel szolgálnak a kedves :)))

Amúgy meg azon az oldalon, ahol olvastam, nagyon jó receptek vannak, és nehézségi fok szerinti csoportokba vannak szedve, ami azért jó, mert egyértelműen a gyors és könnyű recepteket szoktam bogarászni. :-) Itt az oldal linkje is, ha valakit érdekel :

http://www.nosalty.hu/bogreben_sult_sut ... ecept_1586

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Jó olvasni, hogy mindenkinek ilyen szupi kis családi programjaik vannak! Janka biztos aranyos volt a másik kicsivel, tényleg jól szokták érezni magukat a kisgyerekek! :-)

Régen mi is minden hétvégén mentünk anyuhoz ebédre, meg amúgy is, ott volt a nővérem és az ő kisfia, sokszor elmentünk valamerre sétálni, programokra. Meg anyám testvéréékhez is jártunk, de nagyon rossz lett a kapcsolat velük is, a nővéremmel sem az igazi.
Nagyon hiányoznak ezek a családi hétvégék, anyu, na meg persze a közös karácsonyok.
De hát ez van, itt vannak nekem a gyerekeim, és a párom, meg anyósom. Így lecsökkent a családi létszám. Még apósomékkal tartjuk a kapcsolatot, és annyi. Nagyanyámmal levélben tartok a kapcsolatot, hát az is valami......

Marina!
Elhiszem, hogy aggódsz! De biztos ügyes a párod, és nem lesz semmi baja az úton.
Én is ilyen vagyok, ha csak a szomszédba megy, én akkor is aggódok, mindig aggódok érte, annyi balesetet hallani! Pedig a párom nagyon régóta vezet, van rutinja, de hát nem csak rajta múlik.

Sok gyerek! Nekem sok ismerősom van, ahol 3 vagy még több gyerek is van!
:shock: Tényleg a tisztelet az övék! Mondjuk van ami már nem normális, pl egy ismerős csajszi már az 5. babát szülte előttem nem sokkal, de azért mert túl vallásos a párja, és emiatt nem védekeznek! :? Ez sem normális. A lány anyja az én kollégám, és már félti a lányát, hogy tönkre megy már lassan a sok terhességbe.

Most mennem kell, szia mindenki!

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

jó sokat írtatok. :D
Jól telt a hétvége, dédinél a gyerekek találkoztak az én unokatesóm gyerekével, egyidősek, jót játszottak. Vasárnap is kellemesen telt anyuéknál, tesóméknál még nincs baba, de együtt ők jót tudnak játszanak, meg persze tesómmal is nagyot hancuroztak, illetve ott van két kutya, szóval volt móka.
Zalán itthon marad pár napig, mert folyik az orra, szeretném ha szerdán tudna menni a farsangra, annyira készül.
Nekem sokat segít a férjem, talán ezért már elgondolkodtunk egy harmadik babán. Egyelőre pro és kontra érvek is vannak, majd meglátjuk. Most még védekezünk.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Sudi!
Olyan szomorú, hogy a te családoddal így alakult.
Tesódékkal mi a baj?
Apukád? Van valakije, mióta Anyukád meghalt?
Vagyis bocsi, ha nem akarsz ezekről írni, akkor ne haragudj, ha tolakodó voltam.
Nálunk Apám azóta újranősült :?
Hát, végül is nincs bajom a párjával, de csaknem anyukám, na.
Ki vagyok akadva, hogy alig hívnak haza mostanában.
Pedig tudják, hogy utálok egyedül lenni, vagyis nem egyedül, csak folyton szimbiózisban a kislányommal és mással meg nuku.
Jó, nagyon sokat melóznak, de mondjuk ha esetleg elhívnának, vagy mondjuk néha telón felhívnának, az azért jól esne.
Mondjuk, ez inkább valahogy a nők dolga, apám nem intézett sose ilyesmit, a párja meg minek is hívna engem, mikor van 2 saját lánya-bár más városban-és őket se hívja.
De apám annyira imádja az unokáit, és olyan rossz, hogy ilyen ritkán találkoznak:(


Köszi a receptes linket, majd megvizsgálom :D
Ja, meg a te változatod is kipróbálom mikrós süti ügyben.
Apropó! A mikro nem veszélyes? Mit tudtok erről? Nem árt az egészségnek a mikrózott kaja?

Etterke!
Ó, ha már gondolkodtok a harmadikon, az nagyon jó! Akkor neki már helye van a családotokban :wink:
Én -mondjuk- az időtől is félek! Nagyon szalad és nem tudom, hogy mennyire kockázatos 35 fölött szülni.
Jó, tudom, a sztárok még 50 fölött is szülnek, meg hogy most ez a sikk, de valahogy én tartok ettől.
Aztán lehet, hogy majd mégis úgy lesz. Adja a jó Isten, hogy legyek annyira egészséges és fitt, hogy merjem vállalni, és legyen erőm és időm bőven felnevelni.
Reméljük Zalán meggyógyul hamar, és bulizhat a farsangon :D

Kép
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Ilyen bogres suti receptem nekem is volt valamikor, de elkavartam valahova. Mi vanilias jegkremmel ettuk regen.

Tegnap itt volt nalunk a nagymarosi fenykepesz baratnom vendegsegben. Amig en sutottem, foztem, addig a ferjemmel szakmai megbeszelest tartottak es elokerult mindenki fenykepezogepe is es hasonlitgattak, probalgattak egymaset. :lol: Aztan a ferjem elovarazsolt meg egy csomo fenykepezot, na ekkor mar kezdtek az agyamra menni, ugyanis telepakoltak a konyhaasztalt a gepekkel. Aztan ez annyira tetszett nekik, hogy fenykepeztek a fenykepezogepeket. :shock:
Kozben en meg szulinapi tortat sutottem a baratnomnek, mivel a napokban volt a szulinapja. Olyan vicces volt, hogy nem vette eszre. :lol: Azt hitte, hogy csak valami desszertet csinalok es kozben kifaggattam, hogy milyen legyen. Eredetileg csokitortat csinaltam volna, csak kozben kiderult, hogy nem nagyon birja a tejet es a tejszint, ugyhogy akkor az szobe se johetett. Na, de en nem adom fel ilyen konnyen! Megcsinaltam a csokitortat ugy, hogy a kremben nem volt tejtermek es igy is nagyon finom lett. Kokusztejjel foztem csokikremet es margarinnal kevertem ki. Nem volt egyaltalan tomeny, siman megbirtam volna enni ket szelettel is, de azert inkabb visszafogtam magam. :wink:
Az elozo napokban annyira el voltunk foglalva, hogy total elfelejtettem, hogy en tortat akartam kesziteni, ugyhogy nem vasaroltam be hozza dolgokat, de szerencsere volt minden itthon. Sot meg disziteni is tudtam feher pillecukorral meg ostyaviragokkal. Meg szerencse, hogy annyi tortat sutok, hogy mindig marad valami diszitesre alkalmas dolog. :)

Ja, egyebkent van meg egy fenykepesz a csaladban! Mar Lollinak is van sajat fenykepezoje. :lol: Apukaja vett neki egy hasznalt digitalis fenykepezot egy aukcion nagyon olcson, ugyhogy ha tonkretenne, nem lenne nagy gond. Van olyan nap, hogy mar ugy kell kiszedni a kezebol, mert le sem all, egyfolytaban fenykepez. :roll: Egyszer kerdeztem tole, hogy mi lesz, ha nagy lesz, erre azt mondta, hogy fenykepesz. Honapokkal ezelott meg nemetul eneklo szakacs akart lenni. :lol:
Megkerdeztem tole, hogy ki tanitja majd meg fenykepezni. Gondoltam, majd mondja, hogy Apa. Erre kozolte, hogy senki, majd o megtanitja magat. Fo a magabiztossag. :lol:

En szoktam nezni a Super Nanny musort, amit nagyon erdekesnek talalok. Ott gyakran vannak 3 vagy meg tobb gyerekes csaladok es hat azert jelenkeznek a programba, mivel nem birnak annyi gyerekkel. Szerintem 3 gyereket mar nem lehet csak ugy osztonbol nevelgetni, ha csak valaki ilyen kulonleges adottsagokkal van megaldva. Ott mar nagyon kell tudni tervezni, szervezni, iszonyu kreativnak kell lenni, hogy zokkenomentesen menjen az elet es mindenki elegedett legyen a csaladban.
Nekem Lolli is igen nehez eset sokszor, mert allando figyelmet igenyel. Mindig kreativkodni kell vele is, meg az allando beszelgetest igenyli. Ja, es nagyon nagy a mozgasigenye, mint Alidanak. Sajnos nalunk is van sok olyan nap, amikor nem jutunk ki biciklizni, rollerezni, rohangalni, mivel esik az eso es nagyon eros, hideg szel fuj. Bar pont most vettem neki egy vizallo nadragot, gumicsizmaja es esokabatja meg mar volt. Igy mostantol esoben is ki tudunk menni. Estere iszonyuan meg tud kergulni, ha aznap nem voltunk kint levegon es nem mozogta ki magat. :roll: Magatol szokta mondani kacaraszva ilyenkor, hogy " Anya, mar megint megbuggyantam." :lol:
Egy kicsit visszaterek a Super Nannyre. Szoval, szoktam tole nehany otletet ellesni, de szerintem minden gyerek mas nevelesi modszert igenyel, ugyhogy nem mindent lehet Lollin alkalmazni.
Na, meg hiaban mondogatja a Super Nanny, hogy ugy kell alakitani az eletunket, hogy apanak, anyanak is legyen kulon programja a gyerekek nelkul, ezt mi nem tudjuk megvalositani, csak amikor Magyarorszagon vagyunk nyaron.
Ugyanabban a cipoben jarunk, mint Zsuzsiek, hogy abszolut nulla segitsegunk van.
Talan mostantol lesz egy picike valtozas. A cseh baratnommel megbeszeltuk, hogy most mar nagyobbak a gyerkoink, igy elvannak nelkulunk is, ugyhogy majd neha hetvegen kb. fel napot hol az o fia lesz nalunk, hol pedig Lolli naluk. Mondjuk nem sok ilyen naprol van szo, csak kb. egy honapban egyszer lesz egy szabad fel napunk. Azert ez is mar valami, ahhoz kepest, hogy eddig meg ennyit se sikerult kettesben lennunk.

Szombaton de. volt itt egyebkent a kissrac nalunk du. 2-ig es tok jol elvoltak Lollival. Ugyan neha kozbe kellett szolnom, mert Lolli nagyon parancsolgatott. Szegeny Josef repulokkel es autokkal akart jatszani, Lolli meg kozolte, hogy most babazunk. :lol:
Ebednel meg Lolli kezdett megkergulni es sok-sok butasagot osszehordani, ahelyett, hogy haladt volna az ebeddel. Raszoltam, hogy ilyen butasagokat nem beszelunk, foleg nem az asztalnal, erre a kishaver megvedte. Azt mondta, hogy csak viccel Lolli, nem gondolta komolyan. :shock: Csak lestem. :lol:

Biztosan volt megint, amire nem reagaltam, de most mennem kell, mert mindjart jon a ferjem es megyunk vasarolni. Lollit meg fel kell ebresztenem, mert nagyon alszik. Viszont mostanaban nem szabad 1 oranal tovabb hagynom aludni, mert akkor este nem akar aludni. Olyankor kepes csak este 11-kor elaludni. Addig enekeltet engem, aztan o enekel, beszelget az alvotarsaival, stb. Igy jobban jarunk, ha felebresztem 1 ora du. alvas utan.

Kellemes hetet mindenkinek!

Olive es Lolli

KépKép
 
 


Sziasztok!
De sokat írtatok, mint a régi szép idôkben! :D
Most nincs sok idôm, mert szeretnék egy filmbe legalább belenézni, és lassan leragadnak a szemeim, de azért írok kicsit. Mi ki tudtunk menni, mert fölment ?8-ig a hômérséklet! Nagyon kellett már, bár csak 20 percet maradtunk, mert Tábita folyton arccal bukott a hóba.

Sudi:
Sajnálom, hogy nem rózsás a kapcsolat a közeli családoddal. Nekem legalább a testvéreim ott vannak, bár könnyebb a messzibôl jó kapcsolatot tartani. :wink: Mi hatan vagyunk testvérek, szerintem óriási felelôtlenség volt szüleim részérôl, de ha már így alakult, örülünk egymásnak. Jövögetnek végre az unokatesók is szépen lassan, úgyhogy a nyáron már lehet babázni.

Eszter:
Jaj de örülök, mármint a lehetséges kistesónak. Ugye nem értettél félre? Én csak a magam életét nézegetve valahogy nem tudtam elképzelni, hogy ha még egy baba születne, akkor bármi maradna még a másik énembôl, ami egyre jobban ágál, hogy ne nyomják már el annyira. Egyébként ez olyan jó, hogy jól megfér egymás mellett az anyaság és a hivatástudat, ezt nem is gondoltam volna.

Na, felsírt Tábita, lôttek a filmnek. Ezt még gyorsan elküldöm.
 


Szegényke, úgy hiányzik neki az apja, folyton csak ôt emlegeti, most is többször mondogatta, ahogy sírt.

Marina:
elôször errôl a "10 perc"rôl írnék. Én úgy csinálom, hogy igyekszem a háztartási munkákba is bevonni a gyerekeket. Tudom, hogy ez nem közvetlenül velük való foglalkozás, de lehet közben beszélgetni, szerepjátékokat játszani, amit Alida annyira szeret. Alidával már lehet együtt mosogatni, a porszívózásba, ruhahajtogatásba pedig már Tábit is be tudom vonni. Igaz, hogy a hatékonyság arányosan csökken, de nem bánom. Fôzni általában este szoktam, mikor már alszanak. Amíg Alida oviban van, tudok Tábival (is) foglalkozni. Ô most abban a korszakban van, hogy folyamatosan felfedez és sokszor megelégszik azzal, hogy megmutat nekem dolgokat. Vagy pedig kitalálok neki játékokat, amik érdekesek. Vele még nem is lehet hosszan üldögélni, mert föláll és mindent elhurcol. Alidával ovi után foglalkozom, erre nagyon odafigyelek, hogy legyen olyan játszás, ami csak róla szól. Mikor nincs ovi, akkor Tábita délutáni alvása alatt játszunk. Este pedig vagy vetítés van, vagy estimese könyvbôl.
Gyula szerdán jön haza, már mindnyájan nagyon várjuk. Kár, hogy csak ilyen keveset lehettek majd együtt férjeddel, de az is nagyon jó lesz. Ezek szerint talált már állást?
Tábita mostanában tért át az egyszeri alvásra napközben, de az idôpont változó. Van, hogy ebéd elôtt, van, hogy utána. A hossza pedig 3/4 órától 2 óráig terjed, általában 1 óra szokott lenni.

Olive:
Hú, de ügyi vagy ezekkel a tortákkal!
Jókat röhögök Lolli mondásain! :) Alida is folyton mást talál ki, hogy mi akar lenni, a balerina állandó, tegnap mellette pénztáros akart lenni az itteni bioboltban, mert akkor adhat matricákat a gyerekeknek. Figyelmeztettem, hogy akkor nem lesz elég ideje a balettozásra, mire helyesbített, hogy akkor inkább bébiszitter lesz mellette.

Különben a gyerekek vérmérsékletei is annyira különbözôk. Van egy barátnôm, akinek már 3 babája van (lehet, hogy lesz még), de olyanok, hogy nyugodtan ott lehet hagyni ôket a szakadék szélén is, mert üldögélnek szépen. Alida tuti hogy rögtön lebucskázott volna a kertükben, ôk nem. Most meg szépen eljátszanak egymással, hogy nagyobb a két idôsebb. A legnagyobb (kisfiú) pesztrálja a másik kettôt. Mindenki más.

Na, tényleg megyek, csönd van, jöhet a film!
 


Sziasztok,

én is örülök, hogy újra feléledt a fórum. Azt gondolom ehhez Marina te is hozzájárultál! Köszi!

Rékára akkor tudok teljesen figyelni, ha délután Zalán alszik, illetve Zalán tornán van heti 2 alkalommal. A házimunkában is szívesen segít, most a kedvenc a ruhák hajtogatása és elpakolása mosás után. Profin összehajtogatja és utána boltosat játszunk. Ő az előadó, én megvásorolok néhány ruhadarabot és a helyére teszem.
Zalánnal pedig akkor tudok kettesben lenni, ha Rékának van különórája. Mindig viszünk magunkkal könyveket, játékot. Zalán a konyhában szeret tevékenykedni.
Ők már tényleg szívesen játszanak együtt, persze van vita is. Este vacsi előtt hárman játszunk vagy társast vagy valami szerepjátékot. Tegnap farsangosat játszottunk. Réka pónizni szeret, hát én azt nem, mindig javaslok valami mást.
Ha már nagyon unatkozunk, akkor kimegyünk, ez kizökkenti őket.
Kis időt egyedül is tudnak játszani, sőt Zalán néha elküld, hogy egyedül akar játszani.
Az orra még folyik, de holnap megy már a farsangra, remélem nem követek el hibát, nem lesz rosszabbul. A közérzete jó, csak néha fújja az orrát.
Tegnap megkaptam a felmondásomat, mert az irodában nem tudnak munkát adni. Picit rossz volt, hogy valami véget ért, de számítottam rá. Azt mondtam a férjemnek, hogy sztem aki nem megy vissza dolgozni szülés után egy éven belül, annak nagyon nehéz a helyzete. Én ezt az utat váalsztottam, de nem bánom, nekem a család fontos. Persze hozzátartozik, hogy meg tudjuk engedni, hogy itthon vagyok a gyerekekkel, más a helyzet akinek anyagi okok miatt kell visszatérni a munkába 1 év után vagy még korábban.
Elküldöm.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: