Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

nagyon gyorsan elmúltak az ünnepek. szerintem nagyon jól sikerült. 24-én négyesben voltunk, nagyon élveztük, nagy meglepetés volt a fa, az ajándékok is jól sikerültek, Sütöttem-főztem, egyre jobban élvezem én is a konyhai tevékenységet. Karácsony többi napján jövés-menés volt, szánkózás, találkozás barátokkal, nagyon élveztük, Apa sem dolgozott.
Szilveszterkor gyerekek Mamával buliztak, mi pedig a szomszédban ünnepeltünk.
Borókának közelgő szülinapja alkalmából kívánunk sok boldogságot és jó egészséget!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


B.Ú.É.K. mindenkinek!

Eszter:
örülök, hogy jól sikerült a karácsonyotok. Szerintem nincs szebb, mint a szûk családi körben eltöltött szenteste. Persze nekünk aztán sem bôvült a kör... :)
Én is úgy vagyok vele, hogy mióta gyerekeim vannak, egyre több idôt töltök a konyhában, és egyre szívesebben sütök-fôzök valami finomságot. Úgy érzem, hogy a gyerekeknek nagyon fontos, hogy az ünnepek tényleg méltó módon legyenek megünnepelve, és én vagyok azért a felelôs, hogy milyen emlékei lesznek a gyerekkorából. Nagyon meghatározóak a gyerekkor ünnepei a késôbbi életükben.

Mi jól vagyunk, elkezdôdött az ovi, Alida egész napra marad. Tábinak nagyon hiányzik, folyton ôt keresi. Mondja a nevét is: Aila. Tábita olyan gyorsan fejlôdik, hogy alig bírunk vele lépést tartani. Végre kibújtak a fogak is, és az éjjel megtanult egyedül visszaaludni. Igaz, hogy felsír, de nem kelek fel hozzá, és néhány percen belül már alszik is. Remélem, hogy nemsokára már átalusszuk az éjszakákat. Ránk férne!

Edith:
Én is nagyon boldog szülinapot kívánok Borókának! Nem szeretném öregbíteni, de nem biztos, hogy holnap be tudok nézni.

Sok puszi mindenkinek
 


Sziasztok!

BOLDOG ÚJ ÉVET NEKTEK!!!!! :)
És köszönöm nagyon a jókívánságokat. Ma ünnepelünk, sajnos úszom, többre mostnincs időm, de majd jövök!:) Sok puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Most csak egy szóra. Itt láthatók a karácsonyi képek:

http://picasaweb.google.com/11289686963 ... directlink

Most nincs több idôm, még Alidának holnapi ebédet kell gyártani. Illetve ezt még meg akartam írni: Alida most lett egésznapos az oviban, ami azt jelenti, hogy 9-tôl fél 4-ig ott van. NEM ALSZANAK egyáltalán, de még csak pihenô sincs. Ezt mondták elôre, hogy így van. Alida rettenetesen elfárad, pedig 2 éves kora óta soha nem alszik délután. Az oviban sokat számol, ír, olvas, aztán persze mással is játszik, de ez tényleg baromi fárasztó így. Itthon pedig egy merô hiszti a fáradtságtól, ma is alig bírtam vele. Most várunk, hátha megszokja. Alida azt állítja, hogy a többi gyerek nem fárad el, és végig játszanak, de én nem tudom elképzelni, hogy 4-5-6 éves gyerekek non-stop így bírják. Pedig Alida sokat alszik az éjjel, minimum 11 óra megvan.

Na megyek. Ti is írjatok ám!!
 


Sziasztok,

gyors jelentkezés. Jól vagyunk, járunk oviba, szívesen mennek nincs gond.
Korábban olvastam egy könyvet: Minden gyereknek kell a korlát, és próbáltam alkalmazni, de persze néha kiestem a szerepemből, de mostanában tényleg minden olyan jól alakul. egy másik könyvet is kaptam: Beszélj úgy, hogy érdeklje, hallgasd úgy, hogy elmesélje. ez is nagyon hasznos, hasonló sztem mint a gordon módszer. Most apa is elkezdte olvasni és remélem tudjuk alkalmazni, tényleg szerencsés vagyok, hogy nem igazán problémásak a gyerekek, de azért vannak helyzetek és örülök, hogy kiabálás nélkül is meg tudom oldani, de gyakorolni kell még.
Munka trén egyelőre csend van, még szabin vagyok, munkahelyem még gondolkodik a jövőmön.
Most angolra járok 2x magánórát veszek.
Képek itt:
http://picasaweb.google.com/Reka240306/ ... bqq9Pf_Pw#

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltűntem, sűrű volt az elmúlt 1-2 hónap.
B.Ú.É.K. mindenkinek!
Gery hétvégén volt szülinapos, igazio nagyfiú már, Betti meg meglepiként kitolta az alsó két kis ogát! :shock:
Jól vagyunk, most szerencsére nem beteg egyik sem, pedig karácsonykor Betti csúnyán köhögött, nagyon rossz volt, két ünnep közt is irány a doki..... :cry:

Zsuzsi!
Furcsa, hogy nálatok nincs du-s alvás. Elhiszem, hogy kifáradnak a gyerekek!!!! Ez mondhatni jó nagy ki..szás a szülőkkel. Gery is nyűgös lenne, ha nem pihennének, én meg küzdjek vele miután hazahozom az oviból???? :evil: Ez elég gáz!

Eszter!
Min gondolkodik a mh-ed? Remélem nem azon, hogy megtartsanak e?! Angolt én is akarok tavasszal kezdeni. Te hova és mennyiért jársz? Jól tanítanak, vagy megy hozzád a tenár? Azt sem tudom én hol kezdjem! Iskola, vagy magántanár??? Az a lényeg, hogy tényleg jól foglalkozzon valaki velem, és a nehezebb nyelvtant tudja a fejembe vésni!

Puszi mindenkinek
!!!

Sudi És

Kép
Kép
 
 


két kis[url]fogát[/url]

Sudi És

Kép
Kép
 
 


[color=cyan]Sziasztok Lányok!
Láttam, milyen régóta ismeritek már egymást. Tök jó volna csatlakozni hozzátok, bár lehet, hogy már nem tudom behozni a sok infót.
Igazából Sancsit keresném, mert a kislányom szerintem hasonló mód "kepeszt", mint Enéh annak idején.
Nem találtam meg, hogy náluk mi lett a történet vége.
Tudnátok nekem ebben segíteni?
Köszi: egy teljesen tapasztalatlan fórumozó anyuka :)
[/color]
marina79
Lajosmizse
 
 


Szia Marina!

Sancsi már nagyon rég nem írt, sztem eléggé elfoglalt, de iwiw-en esetleg utána tudok kérdezni az ügyben ami érdekelt!
Csatlakozz bátran! :-) Bár már nekünk sem olyan nagy az itteni intenzitás, mint régebben.... :oops:
Akkor ezek szerint kislányod van? Hogy hívják és mennyi idős?
Tök jó, hogy így olvasgatsz minket, mint "idegen". Én is sok másik topikot szoktam néha olvasgatni, olyan témákat amik esetleg érdekelhetnek.
Többiek is remélem hamarosan jelentkeznek. Amikor még senki sem dolgozott, hanem babázott, akkor sokkal többet írtunk.....
hajrá! :lol:

Sudi És

Kép
Kép
 
 



Szia Sudi!
Köszi a gyors reagálást, és nagyon örülnék, ha sikerülne iwiwen kiderítened valamit az "ügyről". Én sajnos semmit sem találtam hasonló témában sem, és Sancsiról sem.
Kár, hogy már nem látogattok ide olyan gyakran, én meg csak most szántam rá magam arra, hogy egy fórumot ne csak kívülről nézegessek. :)

A kislányom, Janka 13 hónapos.
Eddig nekem sem volt sok időm-most se-, de a férjem kiment külföldre dolgozni, és csak havonta jár haza majd néhány napra, úgyhogy kicsit magamra maradtam. Ezért gondoltam, néha jó lenne kicsit dumálni más anyukákkal, mikor Janka alszik, és odajutok.
Lehet, hogy egy új topicot kellett volna indítanom?
Na mindegy! A ti évekre visszanyúló beszélgetéseitek nagyon szimpi volt.

Szép napot mindenkinek!
:)
marina79
Lajosmizse
 
 


Szia Marina!
De aranyos vagy, hogy ilyeneket írtál! :-)
Engem is lefoglal a 2 gyerek, meg sok minden más is, de megpróbálok sűrűbben benézni!
Sajnálom, hogy kiment a párod, biztos meg van az okotok rá, de nem lehet neked most könnyű, de majd itt társaságra találsz! :-)

Képet is tehetnél fel Jankáról, biztos aranyos kislány!
Mi régen talikat is összehoztunk, igaz nem sokat. Mindenki olyan messze lakik..... én pl Dél-pesti vagyok, hozzánk most legközelebb asszem Etterke van.
És Ti merre laktok, hátha nem olyan messze.

Most megyek, mert éhes a nagyobbik gyermek!
Kép

Sudi És

Kép
Kép
 
 



Szia Sudi!
Mi Kecskemét mellett lakunk, de anno Pestre jártam suliba, nem mintha ez bármit is számítana a távolságot illetően.
:)
Megpróbálok képet feltölteni.
Kép Janka első szülinapján
Kép
Hirtelen csak ezeket a szülinaposokat találtam.
Azért 2 gyerkőc mellett már bonyolultabb lehet gép elé jutni.
Bár vannak olyan napok, amikor én az egytől sem tudok mégcsak arrébb lépni sem, úgy kapaszkodik :D
Légyszi, majd ne felejtsd el Sancsit az iwiwen, mert eléggé aggaszt, hogy Janka mitől csinálja ezt.
Már kicsi kora óta néha váratlanul lehasal, és összekulcsolja a két lábát (keresztez), és úgy szorítja, hogy belevörösödik a feje. Nem sír ugyan, de nagyon közel áll hozzá. Már csomó vizsgálaton voltunk, nem epilepszia, nem a csípője. Néha hetekig abbahagyja, aztán egyszer csak újra előjön, és napokig nagyon gyakran csinálja. Csak fekszik a földön, vagy épp, ahol rájön, és kínlódik.
Olyan rossz látni?
Nem tudom mi lehet, és tökre tanácstalan vagyok.
Remélem, nincs semmi baja!
Bocsi, ha nagyon belemerültem, de hátha van itt valakinek hasonló tapasztalata, vagy ötlete, amire még nem gondoltam.

További sírásmentes, pihentetőalvós nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek! :)
marina79
Lajosmizse
 
 


sziasztok,

Marina üdv közöttünk! Megtisztelő, hogy a régi hozzászólásainkat olvasod és remélem jól Nekem két "nagyobb" gyerköcöm van. Egyelőre ők töltik ki a napomat.
Sajnos a kérdéseddel kapcsolatosan nincs ötletem, nálunk nem volt hasonló történet. Remélem hamarosan Sancsival sikerül felvenni a kapcsolatot, ha esetleg nem, akkor jelezd nekünk és pivát üzenetben megkérdezem őt.
Nagyon jók a képek amiket feltettél! Szép kislány!
Az én férjem is sokat dolgozott, korábban gyakran ment napokra.hetekre külföldre, megértem a helyzeted, kitartást kívánok!
Sudi: BOLDOG SZÜLINAPOT GERYNEK!!!!!!
Hát a mh valóban azon gondolkodik sztem mi legyen velem. Az irodában nincs annyi munka, esetleg valami távmunka lenne, de még nem tudni szükség van-e további munkaerőre. Majd kiderül, irodában napi 8-9 órában nem szeretnék dolgozni és a gyerekek mellett ez nem lenne jó megoldás, félidős munkát, távmunkát szeretnék.
Helyi magániskolában jelentkezem és magánórákat veszek, nekem így hatékonyabb a nyelvtanulás.
Most wellness hétvégén voltunk apával, Szegeden, nagyon jó hely. Kipihentük magunkat, kicsit feltöltödtünk!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Sudi!

Nagyon helyesek a gyerkeid, Gery igazi jó kis krapi :)

Etterke!
Köszi az üdvözlést, és a megértő szavakat az uram távollétére vonatkozóan.
Biztos szuper volt a hétvégétek, nem is tudom, mi mikor jutunk el együtt valahova :(
Könnyebb így, hogy már "nagyobbak" a gyerekek?
Bár gondolom, most is vannak nehézségek, csak más jellegűek.
Ti már jól alszotok ebben a korban? Vagy neked jóalvók voltak a gyerekek korábban is?

Ha valaki tudna segíteni, hogy Sancsitól kiderítsem a fent említett dologra a választ, azt nagyon megköszönném!

marina79
Lajosmizse
 
 


Szia Marina,

tényleg szuper volt a hétvége.
Azt gondolom minden kapcsolatban van nehezebb, könnyebb időszakok. Hát a mi kapcsolatunkban is volt egy hullámvölgy kb másfél éve. Akkor úgy gondoltuk, hogy ma több, minőségi időt tudunk együtt eltölteni, akkor kikapcsolódunk, feltöltődünk picit. Így tudatosan szervezünk magunknak olyan napokat, órákat amit kettesben tudunk tölteni. Ilyen hétvégét még mi sem tudtunk együtt tölteni. Nekem igazából néhény óra együtt töltött idő is jól esik. Persze most már könnyebb elszökni otthonról, mert a gyerekek nagyobbak, önállóbbak.
Szóva most könnyebb, hogy a gyerekek szívesen ott alszank a nagyszülőknél és el tudunk menni pl moziba. Könnyebb, mert oviban, külön órán vannak és közben a másik gyerekre tudok maximálisan koncentrálni vagy ügyintézni vásárolni és nem kell húzni őket mindenhová. Könnyebb mert a férjem legtöbbször hét körül hazaér este és este tudunk beszélgetni, együtt vacsizni, illetve el tudok menni pilatesre.
Korábban nehezebb volt, jobban kötődtek hozzám a gyerekek, a kis korkülönbség miatt egyszerre kellett gondozni őket, illetve a férjem napokig nem volt itthon.
Nehézségek igazán nincsenek, helyzetek adódnak, de együtt sikerül megoldani.
Az éjszakák jól telnek, mindenki alszik a saját ágyában, szobájában, és ez így jó mindenkinek.
Zalán hasfájós volt, féléves koráig csak a kezémben volt nyugodt vagy ott sem, kb egy éves koráig sírós volt, de már rendeződtek a dolgok. Nehezen alszik el, keveset alszik, de egyedül el tud már aludni.
Nálatok mi a helyzet alvás terén?

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 



Szia Eszter!
Köszi a privit, majd bepróbálkozom, hátha nem veszi tolakodásnak.

Nálunk még eléggé gázosak az éjszakák.Minimum 4x kelünk, és van amikor visszaalszik egy kis szopitól, de előfordul, hogy 1,5, 2 órát fent vagyunk. Pedig 8 hós koráig ébredés nélkül aludt este 8-tól reggel 7-ig. :?
Nem tudom mi történt, de elég kimerítő az éjszakázás. Külön szobában alszik, és el tud egyedül aludni, mert napközben már nincs szopi, csak olvasok neki egy mesét, lerakom a kiságyba, integetünk és kijövök. Totál egyedül alszik el.
De éjjel!!!!!

Jó nektek már, hogy így rendeződtetek, remélem, mi is hamarosan helyre állunk, bár a párom azt tervezi, hogy néhány hónap múlva Svájcba megy melózni, és hogy pár évre költözzünk ki mi is Jankussal. :shock: Háát, nem beszélek nyelvet, úgyhogy parázok kicsit, de azt hiszem az a legfontosabb, hogy együtt legyen a család.

További szép estét mindenkinek!!!
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Ismet jol eltuntem, de azert egyszer csak mindig elokerulok. :wink:
Igy mar csak utolag tudom koszonteni a januari szulinaposokat is. :(

Borokanak es Gerusnak nagyon sok boldog szulinapot kivanunk utolag!

Edith, nagyon szep tortakat gyartottal! Febr. 6-an megyunk a baratnom kislanyanak a 4. szulinapjara es o is hercegnos tortat rendelt, ugyhogy en is kiprobalom, meg ilyet sose sutottem. Lehet, hogy nekem nem fog izleni, ugyanis csokisat kertek es en mar kezdem unni a csokis tortakat. Sose voltam odaig a csokitortakert, de mar honapok ota mindenkinek azt gyartom, ugyhogy feludules lesz Lolli szulinapja, ugyanis o rozsaszin tortat kert. Van egy nagyon aranyos angol rajzfilm, ami ket testverrol szol es a kislany pont kb. 4 eves lehet benne. Lollinak nagyon tetszik, ugyhogy ki is talalta, hogy neki Charlie and Lola-s tortaja legyen. Meg nincs pontos elkepzelesem a kremrol, de ugye rozsaszinnek kell lennie, ez mar fix. :lol: Lehet, hogy epresre vagy malnasra csinalom. Meg azt se dontottem el, hogy fozott krem legyen vagy csak egy sima tejszines-gyumolcsos vagy esetleg mascarpones. Meg agyalok. Ha valaki evett mar ilyen jellegu tortakat, akkor irja mar meg, legyszi, hogy milyen kremmel volt a legfinomabb!

Ma egyebkent itthon voltunk egesz nap, ugyanis Lolli szegeny lerobbant. Laza is volt es egyfolytaban azt hajtogatta, hogy o beteg es gyogyitsam meg!
Oktober vegen kaptuk a levelet, hogy menni kene emlekezteto oltasra es azota nem jutottunk el, ugyanis azota minden honapban volt beteg vagy eppen az unnepek jottek kozbe. Rogton jan. elejen meg nem akartam menni oltasra vele, mivel o utana mindig lebetegszik es nem szerettem volna, ha a hosszu szunet utan rogton hianyzassal kezdjuk az ovit. Szoval, ha ebbol a betegsegbol kimaszik, akkor most mar nagyon el kene mennunk oltasra.

Marina, udv. kozottunk! Sajnos ebben a kerdesben en se tudok segiteni. Csak annyit tudok mondani, hogy az en keresztfiamnak is volt valami "furcsasaga" es voltak vele gyerek ideggyogyasznal es nekik se tudtak mit mondani, de szerencsere ahogy nott, egyszer csak elmaradt ez a furcsasaga. Szoval, valoszinuleg nalatok is ez lesz a helyzet. Persze, tudom, megnyugtatobb lenne, ha Sancsival tudnal ertekezni rola.

Sudi, nagyon edik a gyerekeid! Mindig ugy elcsodalkozom, hogy Gery mar milyen nagyfiu?!

Kezdek kokadni, mar aludni kene, csak nem mertem lefekudni, mert tudtam, hogy Lolli meg ebredni fog. Eleg magas volt a laza, amikor lefekudt es nyugtalanul aludt. Jobban szeretek ilyenkor fennmaradni tovabb, mert az agybol nehezebben maszok ki. :oops: Gondoltam, hogy ahogy megy ki a Paracetamol hatasa, ebredni fog. Most adtam neki egy ujabb adagot es visszafekudt. Remelem, most mar alszik, amig Apank ebred hajnalban es akkor nekem mar nem kell kelnem hozza.

Marina, sajnallak is az ejszakai ebresztokert, mivel en azt nagyon nehezen birom. Mi ilyen szempontbol szerencsesek vagyunk, Lolli csak az elso 3 honapban ebredt ejjel, amikor hasfajos volt, utana mindig ataludta az ejszakat, persze kivetel, amikor beteg.

Eszter, de jo neked, hogy jarsz pilates-re! Nekem is nagyon jol esne, de en sajna nem tudok elszabadulni estenkent, amikor tartjak. Meg szerencses nagyon, hogy a kozeletekben laknak a nagyszulok es rajuk tudjatok hagyni neha a gyerkocoket. Sajnos nalunk a nagyszulok, akikre lehetne szamitani es szivesen latnak Lollit, jo messze laknak, egy evben csak max. 3-szor talalkozunk, anyosomra meg nem lehet szamitani. Meg a sogornom tudna segiteni, de hat vele se egy orszagban elunk. :roll:

Edith, sokszor gondolok rad, amiota ovono vagy! Lolli ovonoi minden nap beszamolnak nekunk Lolli aznapi vagy elozo napi aranykopeseirol. Nem gyoznek nevetni rajta. Azt mondtak igazi kis egyeniseg, ritkan van ilyennel dolguk.

Annyi mindent szerettem volna irni, mivel tenyleg nagyon regen jelenkeztem, de most mar mennem kell lefekudni.

Puszi mindenkinek:

Olive es Lolli

KépKép
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk. Rég nem tudtam idejönni, de olyan jó ilyen sokat olvasni!

Marina:
Üdv közöttünk! Örülök, hogy csatlakoztál hozzánk, azóta hogy feléledt mindenki! :) Akkor a mi kislányaink majdnem egyidôsek. Nagyon szép kislány Janka! Az az éjszakai kelés terén sorstársak vagyunk, Tábita 16 hónapos koráig többször kelt éjjel. Kb 3 hete alusszuk át az éjszakát, egész hihetetlen, hogy EMBERNEK érzem magam azóta! Ô nem tudott egyedül elaludni, csak a cicin, aztán nagy keservesen valahogy megtanulta. Azt csináltam, hogy egyszerûen nem keltem föl hozzá az éjjel, aztán álomba sírta magát. Néhány nap múlva pedig már föl sem kelt. Érdemes megpróbálni, ugyan rettenetes hallgatni a sírását, én is nagyon sajnáltam, de ez így mindenkinek jobb, hogy alszunk.
A kepesztésrôl nekem sincs tapasztalatom, bár egyszer olvastam, hogy a babák már egész kicsi koruktól fogva maszturbálhatnak, és az ütemes, ringó mozgás szerintem lehet az is. Állítólag teljesen normális, hogy csinálják, bár nem tudom, hogy milyen pontig az. Mondtad már az orvosnak? Remélem, sikerül mihamarabb választ kapnod erre a problémára.

Sudi:
Gerynek utólag is boldog szülinapot kívánunk!
Bettinek 2 foga kijött 4 hónaposan???? Elég korán kezdi! Remélem, nem szenvedte meg nagyon. Mi most megint fogzunk, bár a szemfogak nem annyira cikik, mint a rágók voltak, de a sok kakis pelenkán meglátszik. Lehet, hogy mégiscsak jó ez a fognyaklánc?

Eszter:
Tök jó, hogy elmentetek pihenni. Mi pedig most megyünk el pár napra, igaz, hogy mindannyian, nem is tudnánk hova tenni a gyerekeket. De azért így is jó lesz.
Milyen ez a Gordon-módszer? Olyan fura, mindenféle nevekkel ellátják azokat a módszereket, amit az ember sokszor természetesen csinál. Tôlem pl egyszer megkérdezték, hogy tudom-e, mi az az attachment parenting (azt hiszem kötôdô nevelésnek fordítják). Mondtam, hogy nem, mire a védônô elkezdte mondani, hogy a gyereknek sok fizikai kontaktus kell, az érzelmi igényeit ki kell elégíteni, meg csupa olyan dolgot, amit természetesen én is úgy csinálok. De ha neve van, akkor jobban hangzik.

Olive:
jó, hogy jelentkeztél! Jobbulást Lollinak!! Hú, én inkább lefeküdnék, és fölkelnék fél óra múlva. Én is sajnos késôn kerülök mindig ágyba, és persze én vagyok az elsô, akinek föl kell kelnie. Esténként megfôzni és ebédeket összekészíteni elég macera.
Lolli mindkét nyelven azonos szinten tud, ugye? Alida most már egyre többet beszél angolul, de nem tudom, mikor fog olyan választékosan beszélni, mint magyarul. Mi mindig írjuk a mondásait, mert az ember elfelejti.

Edith, hol vagytok?

Még magunkról pár szót: gyerekek baromi jól vannak, Tábi egyre többet beszél, kedvence Alida: Aila, folyton ôt keresi napközben, és a nyakába ugrik, mikor hazajön az oviból. Olyan gyorsan felnônek ezek a babák!
Alida is nagyon jól van, most kezdem látni a viselkedésén (=hisztijein), hogy jó hatással van rá az ovi. Sokkal kezelhetôbb lett, már ész-érvekkel is lehet rá hatni, valahogy általában elkerüljük a nagyobb hisztiket. Igazi partner mindenben, és olyan szívesen segít is itthon, hogy igazán nagyon örülök neki. Én is jobb periódusomba léptem, mióta alszom (most látom, hogy mennyire rettenetesen voltam eddig), gyakorlok, nekirugaszkodom a dolgozatomnak is. Most nagyon optimista vagyok, pedig itt még mindig rohadt tél van és lesz is másfél hónapig.

Na megyek, mert muszáj összepakolni az útra! Puszi mindenkinek és szép hétvégét!
 


[
Sziasztok Mindenki!

Tök jó, hogy így örültök nekem, mert az az igazság, hogy eléggé sokáig gondolkoztam azon, merjek-e egy ilyen régen működő bandához csatlakozni.
:wink:

Zsuzsi!

Már én is gondoltam, hogy abbahagyjuk a cicizést, de mindig közbejön valami. most például az uram! Dec 27-én kiment külföldre dolgozni, és csak havonta tud hazajönni 4 napra. Eddig meg folyton itthon volt, mert itthonról melózott. Szóval nagyon megviselte Jankát a dolog.
Aztán azóta már egyszer volt itthon, amikor elindult újra, azt megintcsak nehezményezte a kisasszony, most meg tök beteg lett, folyik az orra világba.
:?

Szóval ezek miatt valahogy úgy éreztem, hogy nem ez a legalkalmasabb pillanat még a cicit is elvenni.
Te egyik napról a másikra eldöntötted, és nem mentél be éjjel?
És nem üvöltött órákig? Vagy akkor azért bementél? Adtál neki vizet helyette?
Olyan tanácstalan vagyok, hogy hogy csináljam .

Akkor, ha jól értem, Olive és Te is külföldön éltek?
Csak mert a párom tervezi, hogy áprilistól kb mi is költözzünk ki pár évre.
Eléggé aggódok emiatt, mert nem is beszélem a nyelvet (semmilyet se sajnos, meg kicsit rugalmatlan vagyok ez ügyben, és nagyon ragaszkodom a „gyökereimhez”)
Ti mikor mentetek ki?
Milyen volt a kiköltözés? Gyerekek hogy viselték?
Ha valamit félreértettem, akkor bocsi!

Eszter!

Sikerült felvennem a kapcsolatot Sancsival, nagyon kedves volt, és sokat segített, de még várok eredményeket, hogy biztosan kiderüljön az igazság!
Reméljük apróság, és semmi komoly.
:roll:

Üdv Mindenkinek!
marina79
Lajosmizse
 
 


Szia Marina!
Megpróbálok mindenre válaszolni, bár lehet, hogy kicsit hosszadalmas lesz...
Cici: napközben szoptatom Tábitát, csak éjjel nem. Én is sokáig halogattam, mert fogzott, de mikor azt láttam, hogy elvileg képes magától elaludni, belevágtam. Mi egy szobában alszunk, és ha felébred, egyszer?en nem kelek fel hozzá. Az elején nagyon hosszan sírt, úgy kellett magamra parancsolni, hogy ne vegyem ki. Olyan is volt, hogy lementünk a pincébe aludni Gyulával, és így egyedül aludt. Az a gond, hogy ha sok üvöltés után mégis kiveszed, annak az az üzenete, hogy ha sokáig sír, akkor eléri, amit akar. Szerencsére nem bömbölt órákig, sôt, egyszer csak abbahagyta és elaludt. Néhány éjszaka alatt leszokott a kelésrôl. Most mondjuk kicsit visszaestünk, mert felébredt, de nem vettem ki. Tôlem nem fogad el vizet, bár biztos nagyon megszomjazhat, és volt, hogy kérte is, de dührohamot kapott, mikor cici helyett vízzel kínáltam. Szóval, szerintem próbáld meg, hátha nem is lesz olyan vészes. Alidával ugyanez volt a helyzet, csak hozzá tovább keltem fel éjjelente, már másfél éves volt, mikor úgy döntöttem, hogy eddig és ne tovább. Kerek 3 percet sírt, aztán átaludta az éjszakákat.

Nálunk kint született mindkét lány, de hallottam másoktól, hogy nagyon korán megszokják, ha kisgyerekként költöznek külföldre. Gondolj arra, hogy kap majd ajándékba egy nyelvet, amit anyanyelvi szinten fog beszélni, ha néhány évig ugyanazon a nyelvterületen maradtok. Egyébként melyik részére mennétek Svájcnak?
Tapasztalatból írom, hogy SOKKAL jobb együtt lenni, mint szétválasztva. Mi is lehúztunk másfél évet a világ két túlsó oldalán, és borzasztó volt. Pedig még gyerekek sem voltak, úgy még nehezebb lehet. Szerintem a család minden tagjának az a legjobb, ha együtt vagytok. Van esetleg módod elôre elkezdeni a nyelvet tanulni? Ha már alapszinten beszéled, és ott még beiratkozol nyelvtanfolyamra, nem lesz olyan vészes. Az eleje persze nehéz, az ember folyton csak kapkodja a fejét és iszonyúan elfárad estére az új nyelvtôl, de lassanként bele fogsz jönni. Ráadásul Svájc tök közel van Magyarországhoz, rendszeresen haza tudtok látogatni, és a családdal is tartani tudjátok a kapcsolatot. Mi Kanadában élünk, méghozzá egy viszonylag kicsi és nagyon provinciális városban. 2004 óta kisebb-nagyobb megszakításokkal élek itt, és sok tekintetben soha nem fogom megszokni. Észak-Amerika nagyon más, mint Európa, minden tekintetben, de különösen kulturálisan, és mivel mindketten m?vészek vagyunk férjemmel, ettôl nagyon szenvedünk. Különben, a mindennapok szintjén, hamar meg lehet szokni. A másik, ami nagyon nehéz, az elszigeteltség, itt egész más az életforma, nem lehet csak úgy összejönni emberekkel, és a 6 hónapig tartó télen (most is -42 fok van) nem nagyon bratyiznak az emberek az utcákon. Nyaranta tudunk hazalátogatni, és a családjainkkal, barátainkkal találkozni. Mindezzel együtt olyan jó azt látni, hogy a gyerekeknek ez az otthonuk, szeretnek itt lenni. Alida nagyon élvezi a nyarakat Magyarországon, de itt is otthon érzi magát.

Nem tudom, hogy mennyire használható, amit itt összeírtam. Az a lényeg, bárhol is legyetek, hogy együtt legyen a család. Legalábbis szerintem.

Most megyek, még fôznöm kell holnapra. Egyébként tél ide vagy oda, hosszú ideje elôször érzem, hogy van bennem energia. Annyira jó!

Pusz mindenkinek
 


Nem tudom, miért ír mindig kérdôjelet hosszú ü helyett... :roll:
 


Sziasztok
Húúú -42 fok..... :shock: :shock: brrr.......
olvasni is rossz! Én 0-és -10 fok között is már szenvedek!!!
Jó olvasni amit írtál Zsuzsi. :-)
Azon gondolkoztam miközben olvastalak, hogy miért is mentetek pont Kanadába? Ott volt valami munkalehetőség? És időközben nem próbáltatok soha sehova máshova menni? Vagy már nem is akartok, jó ott?
Én nagyon kívánom a társalgást, szerencsére mikor leviszem Gerust az oviba, utána mindig traccsolunk néhány anyukával, ami olyan jól esik. :-)

Marina!
Én is írtam egyből Sancsinak miattad,írta is, hogy beszéltetek. :-)

Farsang?
Én már vettem Gerynek jelmezt, AUTÓVERSENYZŐ lesz a lelkem.
Az oviban örülnek ha kreatívak az anyukák, de nekem ez nem megy, szóval nem tudok saját kezűleg csinálni semmit, nem érzem magamat képesnek erre.
És Ti?
Képzeljétek megint elment az új óvónénink, elküldte a vezetőség, nem felelt meg. Volt egy-két szülőnek is panasza.
Én közömbös voltam.
Nagyon sajnálom a gyerekeket, és bízom benne, hogy most már tényleg találnak ide egy megfelelő és kedves óvónénit. Fleg az én gyerekemnek már fontos lenne az iskolára való felkészülés miatt, mert így tuti nem úgy haladnak a feladatokkal ahogy azt szeretnék.

Szerencsére Gergő is jól viselte a fogzást, neki 5 hónaposan jött ki az első foga, és másfél évesen kint volt az összes. Remélem Betti is hasonló szerencsés lesz, nem lesznek rossz éjszakák emiatt.
Éjszakák is nagyon jók, mind a két gyerek nagyon jó alvó! Gergő 10 hetesen, Betti 4-5 hetesen kezdte végialudni az éjszakát, és azóta ez töretlen :-)
Lehet hogy mert mi tápszerezünk, és a Betti is már sajnos szerintem rég elfelejtette a cicit..... ez kicsit elszomorít, de hát változtatni nem tudok rajta, viszont legalább jól alszik.

Marina esetleg próbálj neki éjszaka egy kis teát vagy szörpit vagy ilyesmit adni. A víz nálunk tabu, ugyanis Gery ha éjszaka vagy reggel inná, éhgyomorra, akkor fél órán belül ki is hányná! Nem bírja a gyomra. Pedig nagyon szereti a vizet, ha szomja, mindig azt akar inni, sosem adtam neki ezeket a tipikus gyerekitalokat, mint pl a KUBU. De egyszerűen reggel, amíg nem evett pár falatot, addig nem ihat. Már megtanulta és tudja ezt, jó párszor belefutottunk, és hányni senki sem szeret. Szóval a vízzel csak óvatosan!

Most mennem kell, jók legyetek!
Ja és nagyon szép Janka! :-)

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Szia Zsuzsi!
Olyan jó volt olvasni, amiket írtál!
Szerintem hamarosan belevágok ebbe a leszoktatás dologba.
Bár én már napközben egyáltalán nem szoptatok, ezért csak a lefekvés előtti cicizést gondoltam meghagyni.
Nem tudom még, hogy ha felsír és feláll az ágyban és üvölt, akkor átmenjek-e a szobájába, visszafektessem az ágyba egy kis víz után, vagy be se menjek?
Mondjuk, ha nem megyek be, akkor félek, nagyon magára hagyva érzi magát.
Lehet, megpróbálom mindig visszafektetni (Mint az Aludj jól gyermekem-ben), bár ez majd biztos eltart óra hosszákig is, de előbb-utóbb csak feladja!

A külfölddel kapcsolatban:
még nem tudom, merre, most járkál az uram állásinterjúkra.
Én iszonyú földhözragadt vagyok, úgyhogy csak úgy tudok nekiindulni, ha tudom, hogy nem tart örökké, és pár év után újra hazajövünk. Nem akarom Jankát sem itthon sem kint bölcsibe adni, én szetnék vele lenni, amíg lehet és bírjuk.
Úgyhogy, nem tudom, hogy lesz itt nyelvtanulás, de majdcsak lesz valahogy!
Persze, lehet, hogy kint máshogy látom majd, vagy esetleg megszokom egy idő után a kintlétet, de most ezt még olyan elképzelhetetlennek tartom! Mármint, hogy ne akarjak mihamarabb hazaköltözni!

Köszi a részletes leírást!

Szép napot nektek!
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Sudi:
Igen, azért vagyunk itt, mert itt kapott férjem egyetemi állást. Budapesten semmi munkalehetôségünk nem lenne, vagy ha valamicske igen, az szinte semmi fizetésért. Máshol meg az a gond, hogy kezdôket szeretnek fölvenni, mert azoknak nem kell sokat fizetni. A szabadúszás marad még, ami elég nehéz ügy. Még kb 2 év, és Tábita is elég nagy lesz ahhoz, hogy én is labdába rúghassak. Úgy talán megyünk valamire. Innen már nagyon el akarunk menni.
Azt hiszem, Te nagyon szerencsés vagy a gyerekeiddel, alusztok is, gond nélkül jönnek a fogacskák... igazán irigylésre méltó! Ilyet nem is hallottam még, hogy valaki hányna a víztôl éhgyomorra. Az igaz, hogy én sem bírom úgy inni a vizet, egyszer?en nem kívánom. Alidának semmi gondja nincs vele. Ô is csak vizet iszik.
Nálunk nincs farsang! :mrgreen: A Halloween helyettesíti. Én sem vagyok olyan ügyes, nálunk Gyula mesterkedte Alida róka-jelmezéhez a füleket. Itt nagyon ritka, hogy sajátkez?leg készítsék a jelmezt.
Hú, rossz lehet ezekkel az óvónôkkel. Épp megszoknak egyet, aztán már ott sincs. Alidának is elmegy szülni a kedvenc óvónénije júliusban. Nem tudom, hogy fogja érni.
 


Szia Marina!
Nálatok hogy alakult, hogy napközben már nincs cici? Nem kéri, vagy Te nem adsz neki. Nem lehet, hogy azt próbálja éjjel pótolni, és azért kel fel, mert tudja, hogy akkor kap? A másik, mióta Tábihoz nem kelek éjjel, napközben sokkal gyakrabban cicizik. Erre lehet, hogy Te is számíthatsz majd. Szerintem vágj bele, aztán látod, hogy megy. Én is olvasgattam ezt-azt a témában, de szerintem mindenkinek máshogy válik be, nem lehet recepteket adni, ami minden babára ráhúzható. Én pl ha bemegyek Tábihoz, hogy kicsit megpróbáljam megnyugtatni, visszafektetni az ágyába, az csak olaj a t?zre. Most meg a lefekvôs cicin nem aludt el, pedig mindig elalszik rajta, úgyhogy beraktam az ágyába. Eddig csönd van, lehet, hogy elaludt szó nélkül. Bár néha félórákat is képes csöndben üldögélni, aztán rázendít.
Szerintem a külfölddel kapcsolatban is majd látjátok, hogy hogy alakul, aztán szépen lassan hozzá tudsz szokni a gondolathoz. Van otthon segítséged, hogy esetleg eljárj egy-egy nyelvórára, ha mégis meggondolod magad? Jó, ha legalább kicsit beszéled a nyelvet, mielôtt kimentek valahova, hogy ne légy teljesen magadba zárva. Az én gyerekeim sem jártak bölcsibe, bár volt egy év, mikor épp Mo-on voltunk és nagyon jól jött volna, ha Alidát beadhatjuk, de nem volt hely. Ô már majdnem 4 éves volt, mikor oviba kezdett járni. Tábival nem várok majd eddig. Szerencsés vagyok, hogy otthon tudok velük maradni, nem mindenki teheti meg. Meg persze vannak olyanok, akiknek nehezebb otthon babázni, mint kimozdulni és az életüket élni.

Na megyek, még dolgom van, és valami kórság is kerülget, fáj mindenem.

Puszi mindenkinek
 


Sziasztok!

Sudi!
Azt hiszem, pont egyszerre írtunk a múltkor!:)
Köszi, hogy intézkedtél Sancsi ügyben, meg a tanácsokat is.
Most az Aludj jól gyermekem módszerrel próbálkozok, és remélem lesz elég kitartásom.
Én is nagyon irigyellek, hogy se alvás-, se fogzás problémátok nincs!
Mondjuk Janka 3 hós korától 8 hós koráig totál panaszmentes volt, aludt estétől reggelig.
Gondolom, utána én alakítottam ki benne valamit rosszul, de igyekszem most helyrehozni, mielőtt feldőlnék a fáradtságtól.
Egyébként a vízzel nekünk nincs bajunk, általában azt iszik, meg teát néha.

Farsanggal kapcsolatban most nem tudom nagyon beleélni magam, de ha kell a gyerekeknek a jelmez mellé valami bemutatkozó dal vagy versike, ajánlom figyelmetekbe Grillus Vilmos farsangi CD-jét. Iszonyú jó kis gyerekdalok vannak rajta, a gyerekek imádták a suliban, a farsangi osztálybulin vagy 20-szor kérték, hogy hallgassuk meg a banyásat :)

Az tényleg rossz lehet a gyerekeknek, ha az óvónénik így cserélődnek folyton. Remélem, hamarosan rendeződik a dolog!

Zsuzsi!

Köszi a segítséget, meg a tapasztalatokat.
A nappali szopik valahogy elmaradtak és Janka nem igényelte őket, meg most sem igényli.
Mielőtt leteszem aludni (napközben 2-szer), ő csukja be a szobája ajtaját, jön velem, behúzzuk a sötétítőt egy kicsit, leülünk az ágy szélére, megkérdezem tőle, olvassunk-e mesét, mire ő hevesen bólogat.
Olvasunk egy gyors mesét, megnézzük, hogy minden alszik a szobában, aztán leteszem a kiságyába, pápázunk és kijövök.
Általában el is alszik ezután, néha kicsit dumálgat, vagy enyhén kiabál, vagy hisztizik, de nem komoly. Max 10 perc., és alszik.
Már régóta így alszik napközben.

Nyelvórára nincs lehetőségem járni, de van pár könyvem, majd valahogy ráveszem magam :)

Mindenkinek szép napot kívánok!!!!
marina79
Lajosmizse
 
 


Jaj Bocsi
Gryllus Vilmos- :idea:
marina79
Lajosmizse
 
 


Szia Marina,
szerintem nagyon jó jel, ha napközben ilyen szépen elalszik Janka. Remélem, hamar sikerül leszoktatni az éjszakai kelésrôl is. Majd írj, hogy hogy haladtok.

Most rohanok, elôttem a holnapi kaja fôzése. Itt ma olvadt!!! Ez nagy szó, de azért jön még vissza a tél sajna.

Legyetek jók!
 


Zsuzsi: Igyekszem jó anya lenni. Sok minden nyilván ösztönös cselevés a nevelés során, viszont néhány könyv segítséget ad, gyakorlati tanácsot és persze megerősítést a jó szülő-gyermek kapcsolat kialakulásához, hisztik kezeléséhez stb. Véleményem szerint akkor működik jól egy ilyen módszer ha apa-anya következetes ebben. Volt néhány alakalom már, amikor sikerült egy helyzetet megoldani, úgy hogy mindenki elégedett volt és én sem voltam sárkány.
Pl.: amikor hazaérünk az oviból akkor olvasok a gyerekeknek mesét és alvás. Általában egy-egy mesét választhatnak, persze nem mega hosszút. Ezen a napon megegyeztünk, hogy már késő van ezért vagy egy hosszút vagy 2 rövidet olvasok. Egy hosszú mellett döntöttek a gyerekek.
Réka: Én a Kipp kopp a hóban szeretném.
Zalán: Én a kipp kopp karácsonyát.
Réka: Nem, nem.
Zalán: (Ordítás)én a karácsonyosat akarom.
Én: Én most két gyereket látok, akik más-más mesét akarnak. Meg tudtok egyezni.
Réka: nem
Zalán: sír
Én: Segítenétek valami megoldást találni, hogy mindenki elégedett legyen?
Réka: Olvasd a kipp kopp a hóban.
Zalán : Nem a másikat akarom.
Én: Hagyok időt amíg megegyeztek (és én lehiggadok) és szóljatok mit választottatok.
később: Sikerül választani?
Gyerekek: Nem.
Én: Mi lenne ha mindkettő elejét elolvasnám, este pedig a végét?
Réka: Nem.
Zalán: Mi lenne ha a Rékáját elolvasnád most és este az enyémet?
Én: Rendben. köszönöm.

Annyira büszke voltam Zalánra, hogy tudott alkalmazkodni és veszekedés nélkül volt mese. Egyébként máskor Réka enged.

Marina: Örülök, hogy elérted Sancsit. Szívesen!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Jajjjjj, írtam még és eltűnt. :evil: :evil: :evil:

Sudi: Réka óvónénije babát vár, április-májusig dolgozik elvileg és utána majd csak szeptemberben kapnak új óvónénit. Mivel Réka csak május végéig jár óviba (a délelőttösök nyáron nem mehetnek) így nem nagy gond. Remélem hasonló aranyos óvónéni lesz.
réka anygalka lesz a farsangon, neten vettem a jelmezét, nagyon szép. Majd verset még keresünk. Marina tudsz valamit? Ferbruár vége a farsang hete náluk. Lesz kalóz-nap, színek napja, erdői lakói.... minden nap más a téma és ennek megfelelően öltöznek majd. Hogy néz ki egy lány kalóz???
Zalán micimackó lesz. :D

Marina: Mi kb másfél évig éltünk Madridban, mert a férjem ott dolgozott. Réka kint született, ezért egy boldog időszak volt, de hiányzott a család és a barátok. Kint tanultam meg spanyolul, a férjem kollégái segítettek hivatalos dolgokban. Szerintem is fontos, hogy együtt legyen a család.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziaszok!
Nagyon jó úton haladunk szopi ügyben.
Képzeljétek!
A 3. éjszaka már csak egyszer kelt fél 5-kor, de csak be kellett takarnom, és aludtunk tovább.
El sem hiszem!!!!!! :D
Remélem, nem kiabáltam el, és a ma éjszaka is jól fog sikerülni.

Etterke!
Angyalkásat nem találtam a Gryllus cd-n, de gyorsan írtam egyet:

Puha szárnyon merre szállok,
Szórok bőven boldogságot.
Puha talpon merre lépek,
Mindnyájan vidámak lesznek.
Csst, Csst, csendben, füleljetek!
Most egy angyalt megleshettek.

Szép napot mindenkinek!
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Etterke!

Nagyon ügyi volt a konfliktuskezelő technikád!
Ahogy a nagykönyvben meg van írva! :D

Jó, ha az embernek van türelme és ideje ezt így lerendezni.
Szerintem ez, és az ilyen helyzetek nagyban befolyásolják a gyerekek későbbi konfliktusokhoz való hozzáállását. Gondolom, Zalánt nagyon megdicsérted, amiért ilyen előzékeny volt.

Egy kalózlány úgy néz ki, mint egy kalózfiú-szerintem. Egyik szem bekötve, fejkendő, harcias tekintet-csak éppen a borosta hiányzik :D

Zsuzsi!

Képzeld! Már a 4. éjszaka is eltelt ezzel az altatós módszerrel.
Tök jó, fél 5-ig fel sem kelünk, akkor is max 20 perc-de inkább kevesebb, és alszik tovább 7 óra, fél 8-ig.

Remélem, ez így is marad!!!! :lol:
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok,

egészségügyi jelentés: Réka náthás, köhög, itthon marad pár napig. Zalánnak picit folyik az orra, ő még jár oviba. Remélem tényleg csak nátha és jövő héten már kutya bajuk!
Gyönyörű ez a napsütés!
Zsuzsi: Nálunk 16 fok van!

Marina: Köszi a szép verset! Ügyes vagy! Te óvónő vagy? Persze Zalánt megdícsértem az eset után, mondtam büszke vagyok rá.
Sajnos tegnap rákiabáltam Rékára mert 100x kellett valamiért szólni, én is fáradt voltam, ő is. Hát erre nem voltam büszke! Apa szerint igazam volt, de nagyon rosszul éreztem magam este. Rékát megöleltem utána, mert sírt, mert megijedt. :( Szóval van még mit tanulnom!
Örülök, hogy jól alakulnak az éjszakák! Csak kitartás!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Ne is fájdítsátok a szívem: itt megint –22, de nagy a szél, így méghidegebbnek érzôdik. Ráadásul pár naponként felmegy 0-ra és visszamegy –30-ra.

Etterke:
Nálunk is taknyosak a gyerekek. Alida kezdte, láza is volt, de semmi komolyabb tünet, most pedig Tábita van benne, hôemelkedés, szörtyögés, köhögés. Szerencsére tûri, hogy töröljem az orrát, sôt, néha fújja is! Jobbulást Rékának!

Nagyon ügyes voltál! Illetve ügyesek voltatok. Hihetetlen, hogy egy 3 éves gyerek ilyen belátásra képes! El is hiszem, hogy büszke voltál rá. Én is igyekszem következetes lenni, ez sajnos Gyulának sokszor nem megy, mert nagyon erôs és hirtelen érzelmi megnyilvánulásai vannak. A kiabálást én sem szeretem, bár még mindig inkább kiabálok egy sort, minthogy eljárjon a kezem. Azt utálom, mikor valaki kezet emel a gyerekre. Tudom, hogy sokan ebben hisznek. Nekünk gyerekkoromban fenékre verés volt a büntetés, ráadásul mindenkit elfenekeltek, amit már akkor is nagyon igazságtalannak tartottam.

Nálunk még nincsenek ilyenfajta konfliktusok a gyerekek között, bár Tábita is egyre inkább kinyilvánítja az akaratát, de az összezörrenések max abban nyilvánulnak meg, hogy ki üljön az ölemben vetítés alatt. Aztán lesz majd cifrább is.

Marina:
Nagyon ügyesek vagytok! Lehet, hogy azóta már át is alusszátok az éjszakát. Majd néhány nap múlva meglátod, hogy úgy fogod magad érezni, mint akit kicseréltek. Ezt a verset tényleg Te írtad? Nagyon aranyos.

Most mennem kell, még ebédeket pakolászok, aztán jó lenne ágyba kerülni a szokásos fél 12 elôtt...

Puszi mindenkinek
 


Sziasztok!

Igeeeeeen!
Most egész éjjel aludtunk!
El sem hiszem!
Tényleg olyan, mintha kicseréltek volna.
Remélem, ez nem csak átmeneti állapot, és már így is marad. :D

Etterke!
Nem óvónő vagyok, hanem tanító néni, bár óvónőképző szakközépbe jártam anno.

Örülök, ha tetszett a versike, ilyenekben szívesen segítek, ha kell valakinek. Kreativitásra nagyon nagy szükség van a pedagógus pályán-is, így néha kipattan egy-egy jóféle szikra a fejemből. :wink:

Zsuzsi!
Az rossz lehet, hogy így megmakacsolta nálatok magát a mínusz.
Nálunk most szép idő van, de azt hallottam, itt is jön még a tél. :(
Remélem, a gyerekek hamar meggyógyulnak.

Sudi!
Mi a helyzet veletek?
Farsang lement?
Hogy sikerült????
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Marina!
Tök jó, hogy így rendeződik a éjszakátok! Ügyesek vagytok!
Tényleg én is alig hiszem, hogy ilyen jó alvók a gyerekeim, ez egy nagy áldás! :lol:
Pénteken lesz a farsang, majd fényképezek, és megmutizom, hogy milyen lett Gery.

Nevelés terén lehet hogy nem leszek népszerű, de én bizony van, hogy rácsapok Geryre. Ritkán fajul odáig a dolog, de ha nem ért a szép szóbol, akkor máshogy nem megy. Kiabálni sosem szoktunk, de család szinten sem, párommal is lassan 15 éve, eddig még mindig mindent meg tudtunk beszélni normális hangnemben. Érdekes ont az oviban van egy kisfiú, az apukája olasz, nemrég költöztek haza onnan. Ugye ők elég kiabálós nemzet, így a kisfiú is, éves, sokat kiabál, ami nekem nagyon furcsa! De ami még furcsább!!!! : köpköd! ( ez is olasz szokás ) Még sosem láttam ekkorka gyereket köpködni, az meg zsinorban. Na én olyat adnék a Gergő szájára, ha egyszer is meglátnám, hogy egy életre elmenne a kedve tőle. Az anyja meg tök lazán elnézte, sőt másik kisgyereket is leköpött! Azt úszta meg a gyerek és anyukája is, hogy nem a Gergő volt az! :twisted:
Szóval általában szóval próbálom Geryt nevelni, nagyon ritka, hogy rácsapjak. Remélem nem utáltok meg ezért!

Eszter!
Akkor nálatok egy hétig tart a farsang És minden nap más jelmez kell a gyerekekre?
Micimackó aranyos :-)))
Nálunk még télűzés lesz, kiszebábot égetnek majd hétfőn az udvaron.
Zalán nagyon bölcs! :-) Gery ilyen. Egyszer az oviban láttam elvett tőle egy gyerek egy autót, és Ő vett egy nagy levegőt, nézte, majd ment és hozott egy másik autót játszani Amikor láttam, én is nagyon büszke voltam rá! Viszont remélem az iskolában nem lesz ebből hátránya! Manapság már egyre több rosszat hallani, iskolások bántják, fenyegetik a társaikat, ezektől rettegek, mert alapjában véve Gergő nem az a verekedős gyerek, mondjuk szerintem talán meg tudná védeni magát, csak inkább kerüli a konfliktust. A sportot is emiatt is erőltetem, most az úszást, hogy legyen egy kis ereje, később meg majd valami önvédelmi sporttól sem zárkózom el, hogy ha kell, meg tudja védeni magát.
Ti mit gondoltok erről.
Marina, hisz te tanárnő vagy! Mekkora gyerekeket tanítasz? Tapasztalat a témában???? Érdekelne! :-)

Most ennyi, még rakok pár friss képet :-)
Sziasztok!


Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
 
 


4 éves az olasz kisfiú

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Ezt most olvastam, és tetszik! :-)

A nők angyalok
- és ha valaki eltöri a szárnyunkat, egyszerűen csak továbbrepülünk ... egy seprűn.
Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Marina: Örülök, hogy jól telt az éjszaka!

Sudi: Igen, náluk egy hétig tart a farsang, mindennap más témát dolgoznak fel, nagyon kreatív az óvónéni.
Én is támogatom, hogy a gyerekek sportoljanak, mert mindenképpen egészséges a testmozgás és a sport öröméért, a közösség miatt is.
Nagyon gyönyörű Betti baba!

Réka egyre jobban köhög, lehet a végén elviszem dokihoz, ha nem javul.

Tudom, hogy nem jó megoldás, sőt nem megoldás a kiabálás, csak őszintén leírtam, hogy bizony néha én is elfáradok és nem tudok minden helyzetet megoldani. A kiabálás nem egész napos kiabálást, csúnya szavakat vagy érzelmi zsarolást jelent, csupán rákiabálok, hogy most már nyomás a fürdőszobába, amikor már 100x szóltam. Réka utálja, én is rosszul érzem magam. Rájuk csapni nem szoktam, azzal csak a testi fölényemet bizonyítom. Más anyukák szerint hihetetlen türelmem van a gyerekekhez, azért jó, hogy megerősítést kap néha az ember.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Szia Eszter!

Jaj remélem nem gondoltad, hogy elítélem, hogy kiabáltál Távol álljon tőlem!!!! Én is fel szoktam emelni a hangom, bár az és szerintem a tiéd sem mondható még az igazi kiabálásnak! Csak a Gery ha nagyon rossz, akkor nem elég ha felemelem a hangom.
Amit meg leírtál egyértelműen igazolja, hogy nagy türelmed van a gyerekekhez, nagy kincs! :lol:

Remélem nem sértettelek meg!

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Hallottátok, hogy a habpuzzleszőnyeg állitólag rákeltő anyagot tartalmaz? Szép, Gery azon nőtt fel, és most a Bettit is készülöm arra fektetni a földre. Hát asszem kidobom, ha már gyanúba is került, akkor repül. Csak azért írom, hogy ha nektek is van, akkor gondoljátok meg, hogy használjátok e tovább. Csak azt sem értem, hogy miért most derül ki? Gergö azt rágcsálta sokáig.... :evil: :evil: :evil:
itt a cikkről a link! :

http://homar.blog.hu/2011/01/11/mergezo ... leszonyege

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

De jó úgy jönni, hogy nem az én írásom van legalul :D

Sudi!
Betti tényleg nagyon cuki, de Gery sem piskóta a napszemüvegben! :D

A nevelésről:
Mindenki másképp csinálja, és ez így van jól. Senki sincs a te helyedben, senki sem ismeri a te gyereked annyira, mint te, senki sem tudhatja, mikor, mire van szüksége, és minden gyerek más. Nyilván nevelésfüggő IS, de nem csak azon múlik.
Kövezzetek meg nyugodtan, de én is szoktam felemelni a hangom, sőt, már a kezére is csaptam, mikor huszadszor is a vegyszeres szekrényben akart turkálni. Végül is bezárhatnám valahogy, de akkor is meg kell tanulnia, hogy nem mindent lehet. Igyekszem nagy teret adni a felfedezéseinek, sok mindent megengedek neki, mert már rájöttem, hogy csak az tilos, ami tényleg tilos, mert veszélyes.
A suliban nagyon szerettek a gyerekek, meg a szülők is, pedig sosem voltam engedékeny, voltak szigorú szabályok, aminek a megszegése igenis büntivel járt, de mindemellett nagyon közvetlen volt a kapcsolatom a gyerekekkel. Imádtam tanítani, és nagyon szeretem a gyerekeket, de a türelmem nekem is véges, és nem árt, ha ezt ők is tudják. Na meg persze azt is, hogy én is emberből vagyok, alkalomadtán még hibázhatok is, amiért nem restelltem soha bocsánatot kérni tőlük.

A sportról: Bármilyen legyen, szuper!!! Csak legyen kedve hozzá a gyereknek. Az önvédelmi sportokra járó gyerekek általában nem használják verekedésre a tudományukat, sőt! A legvégső esetig elkerülik az agressziót, mert hatalmast ökontrollra tesznek szert.
Még a verekedős gyerekeknek is javasolnám. Persze ez csak akkor igaz, ha jó a tanár!

Egyébként én nem tanár vagyok, hanem csak tanító néni. Alsós gyerekeket tanítottam, elsőtől negyedik osztályig.
marina79
Lajosmizse
 
 


Én meg hallottam egy tök jó viccet, bár leírva nem tudom, milyen lesz:


Anyuka lefekteti a két kislányát, rájuk parancsol, hogy mivel már késő este van, aludjanak.
Ezután elmegy a fürdőszobába hajat mosni.
Igen ám, de egyszer csak hallja, hogy a gyerekszobából éktelen nagy lárma, sikítozás, veszekedés szűrődik ki. Nagyon mérges lesz a lányokra, sebtiben feltekeri a törölközőt a vizes hajára, és belohol a szobába.
Jól lekiabálja a lányokat, hogy mit képzelnek, este van, mi ez a hangzavar, csend legyen, aludjanak már.
Kimegy a szobából, becsapja maga mögött az ajtót, de azért ott marad, hogy fülelje a reakciót.
Egy ideig néma csend, aztán a kicsi megszólal:
-Te, ez meg ki volt?

:D :D Én ezen annyira röhögtem!!!!!!!!
marina79
Lajosmizse
 
 


Eszter!
Remélem Réka hamar meggyógyul.
Szoktál adni neki Sinupret cseppeket? Gyógynövényekből van, nem gyógyszer. Nekünk nagyon bevált. Nyákoldó hatású. Jankának csak az orra folyt, de a doki így is javasolta, hogy 1-2 hétig adjam neki.
Nagyon kesere, úgyhogy gyümilébe vagy teába szoktam tenni neki.
marina79
Lajosmizse
 
 


Ja, és a habpuzzle szőnyegről:
Nem is tudom, van-e olyan dolog, ami nem rákkeltő. Mind élelmiszer (nátrium-glutamát, stb)mind műanyag játékok, cumisüveg, vegyszeres zöldségek, stb.

Az a gáz, hogy annyi van, hogy kiszűrhetetlen.
Lehet, hogy erről a szőnyegről most épp ez kiderült, de sajna a gyerekszoba összes játékát nem tudjuk bevizsgáltatni, és ki tudja, mik lapulnak a játékos polcon.

Nem is tudom, remélem nem hangzik nagyon rosszul, de valahogy én ezzel már nem foglalkozok.
Nem azért, mert nem akarom, hogy Janka egészséges legyen, de ha mindent elolvasnék, megfigyelnék és kitiltanám, amiről azt írják, hogy káros, akkor még talán levegőt sem vehetnénk már- a szmog miatt.

Remélem, nem ítéltek el ezért, de én nem dobnám ki azt a szőnyeget.
Mondjuk ha lehet, inkább ne rágcsálja, de nem hiszem, hogy ettől lesz valaki rákos.
Anyukám mellrákban halt meg lassan 8 éve.
Sohasem dohányzott, nem ettünk bolti húst, tejterméket, mert magunk termeltünk meg mindent, nem evett tartósítószeres kajákat, sem nátrium-glutamátot, sem habpuzzle-szőnyeget, sem tele E-s cuccokat, mégis beteg lett.
Nem tudom, mit gondoljak.....
marina79
Lajosmizse
 
 


Sziasztok!

Marina!
Sajnálom, hogy elvesztetted anyukádat, egy "cipőben" járunk.
Az Én anyukám lassan 2 és fél éve halt meg, 58 éves volt, neki agydaganata volt, és mellrákja is. Nála ez utóbbi volt a kisebb baj.
Mondjuk Ő vegyésztechnikus volt és műanyagokkal is dolgozott sokáig az életében, talán köze van az agydaganathoz. Mellráknál meg köztudott, hogy például az izzadásgátlókban is van rákkeltő anyag, tudom, és mégis használom..... ez a mai társadalom hibája is, hisz milyen lenne, ha az ember izzadság szagúan menne mondjuk a munkába?! Pedig milyen szép lenne, ha kijelentenék, hogy káros, és mondjuk betiltatnák. Mint ahogy kampányolnak mondjuk folyton a cigi ellen.
Én is sokat agyalok a dolgokon, tudom, hogy mennyi minden káros, nem lehet minden ellen küzdeni, de valahogy úgy érzem, amiről így kiderül, hogy nem jó, és tudok ellene tenni, azt a gyerekemért megteszem, ha már magam miatt nem is.
Nehéz téma ez, főleg mióta elvesztettem az egyik legfontosabb embert emiatt!
És úgy sem lehet élni, hogy mindentől rettegünk, bár bevallom tartok a ráktól, de leginkább az a fontos, hogy a gyerekeimnek ne legyen soha semmi baja!

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Sudi: Nem bántódtam meg egyáltalán!Azért jó, hogy ezt tisztáztuk.

Marina: Egyetértek, hogy minden gyerek más, és minden helyzet más. Nekem az a könyv éppen abban segít, hogy kevesebb vita és kiabálás legyen abból adódóan, hogy nem értjük meg egymás érzéseit.

Réka javulgat lassan, pénteken már megy oviba, bábelőadás lesz.

A játszószőnyegről nem hallottam, igaz nekünk már nem aktuális. Nem is tudom mit tennék :roll:

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

De jó volt ennyit olvasni! Most talán van egy kis idôm, Tábitát letettem, bár inkább nyûglôdik, mint aludna. Tegnap este óta 20 fokot emelkedett a hômérséklet és úgy látszik ôt is megviseli.

Kiabálás: nálunk majdnem mindenki kiabál, csak én nem. Nem azért, mert mérgesek, hanem ez az alapszint. Pedig mindenkinek jó a hallása. Alida már picibabakorában rikácsolt, még röhögtünk is rajta, hogy milyen hangok jönnek ki belôle. Tábita is sokszor kiabál, nem tudom, hogy csak utánozza-e Alidát, vagy neki is ez a rendes hangereje. Persze nem mindig üvöltöznek, de folyton csitítanom kell mindenkit magam körül. Aztán ha már tizedszer bújik be a szekrénybe Alida ahelyett, hogy öltözködne, akkor már én is kiabálok. Természetesen nálam is elôfordul, hogy rácsapok a popójára, de akkor mindig úgy érzem, hogy ezzel csak a tehetetlenségemet fejezem ki, és ezért kell a testi erôfölényemhez folyamodnom. Ha nem vagyok nagyon fáradt, akkor általában megtalálom a módját annak, hogy Alida észre se vegye, de azt csinálja, amit kérek. Mert a reflexválasz természetesen a NEM még mindig, pedig már elhagytuk a dackorszakot. Én viszont már kifejlesztettem néhány technikát, hogy ennek elejét vegyem. Az pl általában beválik, hogy megkérdezem, hogy pisilni vagy fogatmosni szeretne-e elôször. Vagy valamilyen játékos módszerrel (pl szerepjátszás, amit nagyon szeret) veszem rá.

Még ezzel kapcsolatban, csak a kicsikre vonatkozva, azt olvastam valahol Marina, hogy a babák és kisgyerekek úgy tanulják meg a szabályokat és korlátokat, hogy sokszor "letesztelik", hogy tényleg úgy vannak-e. Tehát huszadszorra is belenyúl a tiltott szekrénybe, hogy biztos legyen benne, hogy tényleg soha nem szabad-e, vagy nem is annyira szigorú a tiltás. Ezzel nem (csak) a mi türelmünket akarják próbára tenni, hanem ezáltal rögzül bennük, hogy mit szabad és mit nem. Nekünk két tiltott terület van, az egyik a fürdôszoba, aminek becsukom az ajtaját, a másik a konyha, ahol nincs ajtó sajnos, viszont annan nyílik a pincelejáró. Valószínûleg fogunk oda egy kis elkerítôt venni. Persze a szobákban ott vannak a könyvespolcok és a kottáspolcok, amit Tábita elôszeretettel rámol, úgyhogy azért mindig ránézek, hogy merre garázdálkodik. Én is úgy gondolom, hogy jó, ha megtanulja, hogy nem szabad mindent.
 


Sudi és Marina: nagyon sajnálom, hogy elvesztettétek az édesanyátokat. Nem is igazán tudok belegondolni, hogy milyen lehet, mert sajnos nekem olyan anya (és apa) jutott, akikkel soha nem tudott az egészséges és mély szülô-gyerek kapcsolat kialakulni. Ezért is igyekszem, hogy a gyerekeimnek jó anyjuk legyek.

Szerintem is lehetetlen a káros anyagokat kivonni a környezetünkbôl, de azért csökkenteni lehet ôket. Persze nekünk is vannak mûanyag játékaink, de igyekszünk a bambuszból, fából készülteket elônyben részesíteni. Nálunk a levegô szerencsére elég jó, bár az utóbbi években nagyon megnôtt a forgalom, de szerencsére nem kell forgalmas úttestek közelében sokat lennünk. Amire én nagyon odafigyelek, az az étkezés és az ételek megválasztása. Itt nincsenek piacok (illetve van egy, ami hetente kétszer van nyitva, de nagyon változó az áru), úgyhogy a zöldséget-gyümölcsöt vagy a nagy élelmiszerboltokban kell venni, vagy pedig bioboltban. Igaz, hogy drágább a bio (bár korántsem annyira, mint otthon), de majdnem minden zöldséget és gyümölcsöt onnan veszünk, mert a másik egyszerûen ehetetlen. Annyira érzôdik a "sima" bolti gyümölcsön a vegyszerek íze, hogy meg sem bírnánk enni. Lehet, hogy aki ezen nô fel, az megszokja az ízét, de a legtöbb tényleg agyon van vegyszerezve. Kozmetikai szereket (sampon, szappan, dezodor) is igyekszem minél természetesebb alapanyagúakat venni. Sudi, biztos otthon is van természetes alapanyagú dezodor, itt nem is drágább a többinél. Lehet, hogy túlzásnak tartjátok ezt az életmódot, de én így érzem azt, hogy a lehetô legjobbat teszem a családommal. Alidának a múltkor mutattam a méretbeli különbséget a "rendes" és a biokivi között, magyaráztam, hogy olyan szereket tesznek bele, amitôl megnô, hogy jobban vegyék az emberek. Aztán megkérdeztem, hogy ô melyiket venné meg, és azt mondta, hogy a biot!

Ezt gyorsan elküldöm, mert már túl hosszú.
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: