Új privát üzeneted érkezett!

Danimama

Én tudom hogy bõven jó a napi 5x szopi, csak a doki néni nem.Kép
Ha jól veszem ki a szavaidból te a szilárd kajcsit szopi elõtt kezdted adni.Én utána és igazándiból azt nem tudom, hogy fogja így kiváltani a szilárd étel a szopit.Csak elméletben érdekel egyenlõre a dolog, mert szeretek szoptatni és jó lenne, ha sokáig is menne, de nem csak rajtam múlik.Kép


Shane
Shane
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam itt, és ezer kérdésem gyûlt össze! Kép

Danimama! Hogy volt az a kelkáposzta fõzelék? Simán vízben megpároltad a kelkáposzta leveleket, és úgy jött rá a kukoricalisztes rántás? Én még soha nem csináltam rántással Lacika kajáit, még mindig a jó öreg krumplival sûrítünk, ha szükséges, módszert alkalmazom, de lassan tényleg kellene mást is, mert szegény gyerekemnek már krumplimérgezése lesz. Kép

A glutén tartalmú gabonafélékrõl itt hallom elõször, hogy egy éves kor elõtt nem ajánlott, máshol mindenütt az szerepel, hogy 6 hónapos kortól adható. Nem akarok vitatkozni, nincs is semmi értelme, ahány szerzõ, annyi vélemény, és végül úgyis mindenki azt ad a csemetéjének, amit jónak lát. Kép Én adtam már Lacikának kenyérhéjat, sõt, egyszer, amikor nagyon örjöngött a pizzámért, annak a csupasz szélébõl is kapott egy darabot rágcsálni (szinte hallom a felhördülést... Kép). Azért persze ha rántást csinálok majd esetleg a fõzelékeihez, azt tuti rizs vagy kukorica liszttel fogom eleinte elkészíteni.

Érdekelne még a gesztenye elkészítési módja. Már az is, hogy hogyan lesz a héjas gesztenyébõl ehetõ massza, és az is, hogy azzal azután még mit kell csinálni, mit kell hozzátenni, stb., hogy babakaja legyen belõle.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

BMárti,
kelkáposztafõzelék: mintha magunknak: kelkáposztát + pár szem kockára vágott krumplit vízben megfõzni, köménymaggal ízesíteni. Én rozslisztes rántást raktam hozzá, aztán mikor a virsli következett, kivettem Hangának szánt adagot, és összeturmixoltam. Adhatsz hozzá husit, Hanga hús nélkül ette, nagyon ízlett neki.

Hanga most evett velem az elõbb sonkás szendvicset. Csipegettem neki a falatkákat, és ha lassabban csíptem, mint ahogy megette, csettintgetett a nyelvével.Kép

Tegnap meg megkóstolta a tojássárgáját. A spenótos pulkamelles fõzijébe morzsoltam el kb. fél tojássárgáját. Megette, pöttyök sem lettek rajta.Kép

Shane,
ha nagyon kérdezõsködik a dokitok, mondd azt neki, amit hallani akarKép, te meg szoptass csak nyugodt szívvel.

Ágci,
receptek engem is érdekelnek? off: könyv megérkezett? on

Vettem ma neki Aptamil2 tápszert, hogy majd fogok tejbegrízt csinálni neki (gyümölccsel pl.). Tényleg: lekvárt mikor lehet adni már? És kakaót szórhatnék a grízre?

Szila
szila
 
 

 
 

Sziasztok!
Shane!
Igen, en ugy kezdtem, hgoy eloszor jott a szilard kaja, utana a szopi. Azt hiszem ezt hivjak elvalasztasnak. Mivel emelkedett a mennyiseg, csokkent a szopi....
Ha elobb szoptatod akkor az a hozzataplalas...
Szerintem toled fugg, hogy melyiket tartod szimpinek - illetve, hogy inkabb csak ki akarod egesziteni a szopit, vagy folyamatosan at akarsz terni a szilardra. En nem terveztem igy elore, de igy alakult. Banom is, meg nem is. Valoszinuleg Dani mar nem fog sokaig szopizni - viszont igy mobilabbnak ereztem magam (nem kell vendegsegben elvonulni, stb.)

Szia BMArti!
De jo itt latni Teged ujra!!!!!!!! Kép Kép Kép
En a kelkaposzta fozit tk. uugy csinaltam, mint a mienket(sot a mienkkel egyutt csinaltam). Feltettem fozni krumlival, komenymag, majoranna (remelem, adhato) pici so. Majd keszitettem egy rantast (mivel a Daninak szant adag valahogy sosra sikeredett, vegul a mienk is uolyan lett). A rantast olivaolajjal es kukoricaliszttel. Felengedtem a kelkapi fozolevevel es besuritettem. Neki meg turmixoltam.
A gesztenyet szerintem siman meg fogom fozni. Van egy receptkonyvem ami a gesztenyemassza keszitest irja le az egesz gesztenyebol kiindulva - mivel itt nem lehet kapni geztenyemasszat, lehet, hogy magunknak megcsinalom. Daninak biztos nem fogom izesiteni, csak megfozom (egeszben, majd meghamozom)es osszekeverem a tobbi kajaval... de ez meg csak elmelet, lehet, hogy hetvegen kiprobalom, akkor megirom, hogy sult el.
Te azota milyen uj kajak vezettel be Lacikanak?
Kepzeld! Kaptam friss borsot, foztem Daninak a napokban es osszeturmixoltam siman (nem szenvedtem a passzirozassal) es nagy sikert aratott. Adtam neki mar zoldbabot (lehet, hogy ma kiprobalom a vajbabot); spargat, avokadot, tesztat.
En uolyan tanacstalan vagyok a liszttel kapcs.-ban mint Te. En is hallottam mindket velemenyt. Egyes egyedul azert dontottem ugy, hogy kivarom az 1 evet, mert attol nagyon felek, hogy nehogy egesz eletere kihato problemat okozzak vele. Masreszt nagyon konnyen tudom massal helyetessiteni (mi kenyerhejat meg nem probaltunk, itt nem olyan igazi, mint otthon Kép )tehat igazabol meg problemat sem okoz.
Nekunk mondta a doktorneni, hogy adhatok neki mar tojassargat! Jovo heten azt is kiprobalom! Te adtal mar Lacikanak?
(Off: Dani most olyan edesen jatszik mellettem ulve a foldon! Pakol ki egy jatekdobbol... Kép )On.
Adtam meg neki spenotot is. Azt is ugy csinaltam mint a mienket, csak neki a huslevese levevel engedtem fel. Az is nagyon izlett neki.

Danimama
danimama
 
 


Kedves Gabomamo!

Nem azért szörnyedtem el Jázmin súlyán, mert olyan kevésnek tûnik, hanem mert Zsófi tûnik igen soknak. :-)))
Remélem, Jázminnnal minden rendben lesz a mûtétig és utána is!

Kedves Ádimami!

Köszi a felvilágositást! Errõl nem olvastam mostanában, ezért voltam bizonytalan, mert mi a fõzelékek nagy részét tejfölös habarással készitjük.

A tehéntejrõl annyit, hogy nekem nem ajánlottak konkrét márkát, de azt mondta a doktornénink, hogy 2-3 éves kora elõtt ne adjak tehéntejet, hanem csak babatejet. Na most akkor 2 vagy 3?

Kedves Danimama!

Nem tudom, Te kérdezted-e, de Te is irtad a gesztenye elkészitését. A férjem nagyija úgy késziti, hogy vizben megfõzi, majd meghámozza és krumplinyomóval átnyomja.


Off:
A szoptatásról annyit, hogy nekem sajnos akkor még nem volt internetem, a védõnõnk pedig egy 19 éves "tapasztalt" "5 gyerekes" anyuka volt, igy csak szajkózta, amit megtanitottak neki, de semmilyen gyakorlati tanácsot nem kaptam. A 3. hónapra szinte nem volt semmi tejem, pedig nagyon szerettem volna sokáig szoptatni. Márciusra várjuk a kisfiunkat, remélem a babanet és néhány barátnõm segitségével Õt tovább tudom majd szoptatni. Ha minden OK, akár 2 évig is!
Bocs, hogy pont az off rész lett ilyen hosszú!

üdv: Réka
Walacky
 


Sziasztok,

szerintem a gesztenye finomabb sutve. x-eket kell bevagni a tetejen, vizzel kicsit meglocsolni es ugy sutni, utana ugyanugy. En gesztenye masszat mar adtam Jazminnak. (boltit)Izlett neki.

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Réka,
biztos, hogy fog menni a szopi!!!KépKépKép Érzem!Kép

Tehéntej:
Nerkem Iboly mondta, hogy 1 éves kor után lehet adni. Tuti! Persze, ha van vmi probléma,a kkor nem szabad. És azt is mondta, amit már gabómamó is írt, hogy ez valóban a tápszer gyártó cégek üzlete, ha utána is tápszert kapnak a kicsik. De van a nagyobb boltokban kimonodttan babáknak való tej, egy szõke kislány fej van a dobozon. (én a Corában láttam) Ez ugye nem tápszer, de gondolom jobban ellenõrzött mint a normál tej. Nos,m nálunk még nem aktuális vagy két hónapig, mert volt egy kis gondunk a tejtermékek bevezetésénél, ezért félévig szünetelteni kell, majd utána meglátjuk. Valószínû, ha szopizik akkor még Cumi, nem fogom siettetni.

Shane,
ha sokáig akarz szoptatni, akkor valóban csak szopi után kínáld. Lassan elkezdhetsz neki tízóraira is adni egy kis gyümit. Aztán ebédre, vacsorára legutoljára reggelire. Én így csináltam. Minél több szilárd kaját kap a babád, annál kevesebbet fog szopizni a következõ alkalommal és többet fog enni a szilárdból. Az különbözõ ízek leszoktatják az anyatejrõl. De ez nagyon lassú folyamat.
Megoldás, hogy zat mondod a doki a védõnõnek, amit akar hallani, de jobb, ha megmondod, hogy kérem szépen én sokáig akarom szoptatni a babcimat, én így csinálom. Mert azért azt nem fogják megcsinálni, hogy ugyanmár anyuka, én ott fogok ülni, mikor jön az ebédidõ, és szoptatni akkor már nem engedem, csak fõzeléket enni.Kép
Lassan észre fogod venni, mikor lehet ezt vagy azt a szopit elhagyni. Mi kb. 1 hónapja csináljuk (most 11 hónapos a kisfiam), hogy reggel (feleklés után), délben (ebéd után, alvás elõtt) este (vacsi, fürdés után) szopi. Ha viszont nagyon nyügi vagy szeretne szopizni, akkor napközben is becsúszik 1-1. Igazából, ez a te dolgod. Ebbe szerintem senki se szóljon bele. Itt már nem arról van szó, hogy gyarapszik vagy sem...stb. hetekbe telhet amúgy, hogy mérhetõ mennyiséget eszik a kicsid, de ez ne zavarjon, ez CSAK azt jelenti, hogy még sok tápláló tejcsid van.Kép Danimama jól írta 1 éves korig meghatározó az anyatej.

Danimama,
a receptek nem sokára jönnek.Kép
No, hogy ízlett a tojássárgája?

BMárti,
a gluténtartalmú gabonák is azért kerültek egy éves kor után, mert Iboly leírta nekem, mivel egyre több a lisztérzékeny gyermek, tolják ki a bevezetését.(a legújabb elvek szerint). Ez azonban nálunk sem jelentkezik igazából, mert én is adok neki. Azért is írtam, hogy nagyon szigorú a táblázat, és ezek csak ajánlottak. A másik: most 6 hónapos kor után javasolják, csak ebben ott van a csavar, ha minden szép és jó, akkor elõtte nem is kap mást, csak anyatejet. Tehát ennek is mindenképp kitolódik a bevezetése, hiszen korábban szinte 6 hónapos korra már mindent lehetett adni a babáknak, az ajánlások szerint.

A bolti gesztenyemasszában egyébként bab is van (szerintem nem is kevés), úgymond azzal dúsítják. Ha etettek már igazi gesztenyébõl készült gesztenyepürét, érezehetõ a különbség. Mondjuk nekem a bolti jobban ízlik.Kép

Bocs, hogy ilyen hosszú lettem.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Jól mulattam a tanácsokon: kelkáposzta fõzelék, mint magunknak... Kép Rögtön felcsengett a fülemben gyermekkorom ide vonatkozó csatakiáltása, két kislányból álló kórusra hangszerelve: NEMKELLKÁPOSZTA!!!! Szóval köszi, hogy folytattátok, hogy magunknak hogyan. Kép

Tojássárgáját én is adtam már Lacikának egyszer, egy felet a spenótjába. Ízlett neki, és nem lett tõle semmi baja. Ezen kívül az elmúlt két hét újdonsága volt nálunk a karfiol és a csemegekukorica, egyik sem magában, hanem mindenféle zöldségpürék részeként. Fõztem neki "húslevest" is, gyökeret, répát, krumplit és csirkemellet petrezselyem és zeller zöldjével, annyi vízben, hogy éppen csak hogy ellepje puhára pároltam, és leturmixoltam. Imádta. Azért amikor Anyukám vasárnapi húslevesébõl kiszedve kapta ugyanezeket, az még jobb volt, de én itthon szinte soha nem fõzök levest. Most Lacika ott tart, hogy kétféle dolgot eszik meg: ami teljesen krémes, vagy amit marokra lehet fogni. Rágcsálnivalókból nagyon megy a kenyérhéj, a félbe vágott hámozatlan alma, és a vékony csíkokra vágva megsütött csirkemell. Ja, és persze a pizza széle. Kép Ami kicsit is darabos, azt kiköpi, a rágicsákból is csak megszopogatja, és kiköpi amit le sikerül harapnia. Nem tudom, hogy lesz itt darabos kaja evés. Kép

Danimama! Kíváncsian várom az élmánybeszámolót, hogy a gesztenyével hogyan boldogultál, és Daninak hogy ízlett! Dani miket eszik már, és milyen napirenddel? Mi ezen a héten elkezdtük a napi két fõzelék + egy gyümölcs rendszert, úgy, hogy ébredéskor (6-7 óra körül) van egy szopi, azután 9-10 óra körül gyümölcs, 12-13 óra körül fõzelék, 16-17 órakor szopi, 19 órakor újabb fõzelék, és elalvás (?Kép?) elõtt még egy szopi. Ugyanis kezdett úgy tûnni nekem, hogy a szopi nem nagyon tart a pocijában, a reggeli és délelõtti szopi után délben úgy falta a fõzeléket, mint akit éheztetnek. 4 dl. fõzelék bezabálása után még nézegetett, hogy miért nem adok többet. Pedig van tejem bõven, sokszor el se fogadja a második cicit, de nem szopik többet 1-1,5 decinél. (Megmértem.)
Lacika a zöldborsót nem nagyon szereti, mondjuk én még paszírozom neki. A zöldbabot és a spárgát készülök én is bevezetni hamarosan. Most, hogy naponta kétszer kap fõzeléket, olyan kevésnek tûnik, amiket már eszik. Tésztából létezik olyan, amiben se tojás, se glutén tartalmú gabona?

Gabomamo! Meddig kell sütni a gesztenyét? Honnan lehet észrevenni, ha már kész? Azt hiszem, gesztenyét sütni Lacikának legalább olyan buli lenne, mint tököt. Kép Szépen megennénk együtt, nyam-nyam. Kép

Ágci! Azt hiszem, az a glutén-mennyiség, ami kenyérhéj rágcsálás közben Lacika pocakjába kerül, igazán nem számos. Egyébként én mindenhez adtam két hónapot, éppen azért, amit írtál, hogy 4 hónapos kortól ajánlották a rizst, és 6 hónapostól már a glutén tartalmú gabonákat is. Lacika (majdnem Kép) 6 hónapos koráig csak szopizott, akkor elkezdtünk gyümölcsözgetni, 7 hónapos korától jöttek a fözelékfélék elsõ kanálkái, 8 hónapos korától kapott bele husit, Liga margarint, étolajat, és az elsõ rágcsálnivalókat csak 9 hónapos kora után adtam a kezébe. Addig gabonát csak annyit evett, ami a bébiételekben van, azt is ritkán, mert legtöbbször én fõzök neki. Ja, és az olyan bébiételeket, amiben keksz, kétszersült vagy tészta van, nem veszem meg, mert annak az összetevõit nem adják meg. Próbáltam a kajáit a 7gabonás pehellyel sûríteni, de azt meg nem szerette. Szóval nagyon kevés gabonafélét eszik. Már filóztam is rajta, hogy nem baj-e ez. Mert ugye van az a bizonyos táplálékpiramis, a gabonákkal az alján... Vagy az a gyerekekre nemvonatkozik?


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Bocs hogy belekotyogok, de én úgy tudom, hogy a tejföl nem savanyított tejtermék.
Ágci mit tudsz errõl?

BMárti!

Milyen gyümölcsökkel kezdtetek? Aszem mi is elkezdjük hamarosan, Vili mindjárt féléves (3 hét) és mindig kepeszt az almámért, ha egy vagy két héttel elõbb kezdem nem lesz baj. A gyümi után nem volt gond a fõzelékekkel, elfogadta Lacika?

Norci
norci
 
 


Sziasztok!
Meg nem probaltuk ki sem a tojast, sem a gesztenyet. Valoszinuleg a hetvegen lesz a gesztenye (holnap megyunk vasarlolni) es a jovo heten a tojas. Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de en nem szivesen adok (meg) Daninak sem "sima" csirket sem "sima" tojast. Ezalatt azt ertem, hogy nagyon sok helyrol hallom, hogy rengeteg novekedesi hormont kapnak azert, hogy gyorsabban fejlodjenek. Igy en csirkebol is azt veszem amire ra van irva, hogy termeszetes magokkal etetett es most tojast is olyat fogok venni ami ilyen tyukoktol ered... Lehet, hogy most hulyenek tartotok - de engem megnyugtat. Mert nagyon fontosank tartom, hogy ilyen torpekent ha lehet semmi egeszsegre artalmas dolgot ne kapjon... (mondjuk, megfogadtam, hogy kesobb is szeretnem amennyire lehet egeszsegesen etetni (sok zoldseg, barna kenyer es keves csoki meg "mükaja")...

Reka (Walacky)! Koszi a segitsegedet a gesztenyepurerol! Kép Sok sikert kivanok a kisbabad szoptatasahoz. Azt tudom tanacskent leirni, hogyha barmi problemad lenne a szopival akkor keresd fel a LLL-t akik nagyon keszsegesek es segitokeszek. Itt a Babaneten bizonyara tobbszor hallodtad mar Iboly nevet - o LLL vezeto. Ot nagyon tudom ajanlani, nagyon, nagyon kedves, segitokesz es nagyon jo otleket ad! Nekem rengeteget segitett anno - es neki koszonhetem, hogy a kisfiam meg mindig szopizik...

Agci!
Most elkeseritettel a gesztenyepurevel kapcs.-ban. Kép En abban biztam, hogy itthon is meg tudom csinalni ugyanazzal az izzel. Erdekes, hogy otthon nem is szerettem a gesztenyepuret, most, hogy itt nem lehet kapni, nagyon kivanom...
Varom a recepteket! Kép Kép Kép

BMarti!
Most rendesen lelkiismeret furdalasom lett. Ugyanis gondolkodoba estem, hogy lehet, hogy azert nem hizik annyit Dani, mert mi meg indig csak az 1 gyumi es 1 fozinel tartunk?! A tobbit igyekeztem szopival potolni, de uazt tapasztaltam amit Te, hogy mar sokkal rovidebb ideig eszik es szopi utan kb. 2 oraval kapott gyumit/fozit olyan lendulettel eszi, mintha eheztetve lenne....
Te uazt a fozit adod neki delbe es este vagy 2x fozol? Mindket alkalommal adsz neki husit?
Szerintem en is atterek vele az 1 gyumi, 2 fozi-re...
Irtad, hogy adtal neki husleves zoldsegeket. Jol ertettem, hogy azokat is beletumixoltad a kajajaba? Te a sargarepabol biot veszel? A feherrepaval ugye nincs ugyanaz a gond mint a sargarepaval?
Tesztabol en a durum tesztat adtam neki - abban nincs tojas, es tobbfele gabonabol keszult... eddig kb. 3x evett.
Tegnap vettem papayat es mangot. (Azt mondta a dokineni, hogy tk. minden adhato mar nekik a nagyon tiltott gyumiken kivul (pl. eper, malna, narancs). Dani mostanaban vegyes gyumi turmixot eszik (alma, banan - most hozzajott a papaya). Es adtam neki sargadinnyet is - de csak a turmixba keverve.
Meg annyi, hogy azt mondta a doktornenink, hogy a sparga altalaban nem izlik a babaknak, igy ne lepodj meg, ha Lacika sem lesz oda erte. En beleturmixoltam a tobbi fozijebe - ugy megette... (mondjuk a brokkolira is azt mondta, hogy a babak nagy resze nagyon nem szereti - es nalunk az a nagy kedvenc).
Ja, meg adtam neki disznohusit is! Lehet, hogy veszek baranyt - azt is nagyon ajalnotta a doktorneni...
off: lehet, hogy veszunk egy etetoszeket, mert a jelenlegit orokoltuk es nem jo a bekotoje. Ma amig elfordultam Dani felallt benne a hattamlajaba kapaszkodva... on

Szila!
Kiprobaltad a tejberizst tapszerrel? Hanganak izlett? Hogy csinaltad? (en is gondolkodom rajta...)

Sziasztok
Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Norci,
Hangus almát evett el?ször, de akkor nem ízlett neki, így az ?szibarack lett a men?.Kép

Danimama,
na, ma megcsináltam a tejbegrízt a tápszerrel. Reszeltem bele almát is, a felét ette meg. Mondjuk utána mást sem evett már, pedig próbálkoztam a kedvenceivel...viszont ivott egy csomót szívószállalKép. Így készült: megcsináltam a tápszert (185 milit), aztán beraktam egy lábasba, amit felraktam a t?zre, raktam bele két ev?kanál grízt, kevergettem pár percig. Amikor elkészült, tettem még bele egy kis cukrot, aztán a reszelt almát.

BMárti,
mi is így eszünk nagyjából.Kép S?t, tök így.Kép


Üdv
Szila
szila
 
 


Sziasztok!
Szila! Ugye jol tudom, hogy a griz buzadara? Vagy megsem? Kép Azon gondolkoztam, hgoy milyen lehet a tejbegriz - kukoricadaraval es tapszerrel? Eleg szornyen hangzik, nem? Kép En val. szeg a tejberizst fogom neki igy csinalni + gyumi.
Koszi kulonben a receptet! Kép

BMarti! A kukoricat Te fozted (mirelitbol ?) vagy bebikajaban adtal neki? En eddig bebikajabad adtam, osszekeverve az altalam fozott kajajaval.

Danimama
danimama
 
 


Szia Gabomamo!
Jo, hogy leirtad a sultgesztenyet! En se bevagasrol sem a locsolasrol nem tudtam, igy tavaly probalkoztam es eleg szornyedveny lett! Kép Az iden ismet kiprobalom a leirasod alapjan!
Visoznt Daninak fozni fogom, valahol azt olvastam, hgoy a babocaknak meg ugy jobb adni.... (???).
Danimama
danimama
 
 


Hahó

Köszi lányok a válaszokat, okosabb lettem.Kép

További jó fõzõcskézést.

Sziasztok

Shane
Shane
 


Sziasztok,

BMarti,

nem emlekszem mennyi ideig kell sutni a gsztenyet, mert tavaly nem is sutottem. Az iden meg meg nem. Asszem ugy csinaltam, hogy neha kivettem 1-et es megneztem

Arra vigyazni kell, hogy gesztenyet csak nagyon dragat erdemes venni (ami 2 eve kb 800-1000 Ft/kg), mert az olcso ami kb 300 Ft volt, az szinte mind kukacos volt. Tehat a vegeredmeny uanaz. Legalabbis nekem ez a tapasztalatom. (itt Szegeden)

udv,
gabomamo
gabomamo
 
 


Most jut eszembe, hogy ki kell , hogy nyiljanak az x-ek suteskor!
gabomamo
 
 


SZiasztok!

A gesztenyéhez szeretnék hozzászólni: én úgy sütöm meg, hogy a tetejére X-et vágok, beteszem egy lábasba és felteszem a gázra lefedve. Kicsit néha meg kell rázogatni, hallani,
ahogy pukkannak a gesztenyék, ahogy szétnyílik a tetejükön az X. Nagyon hamar készen van, kb 10-15'. Én is azért vettem, hogy Árminnak adjak belõle (ez még nem következett be), neki úgy fogom elkészíteni, hogy a fent leírt módon megsütöm, meghámozom és utána fõzöm még! Tudomásom szerint a gesztenyepürét is így készítik eredetileg (amikor nem bolti masszából Kép) Hogy mivel ízesítem majd, nem tudom, mert én csak sütve szeretem. Ti hogy gondoltátok?

OFF: Danimama! Bocs, hogy még nem válaszoltam a leveledre, mindennap készülök rá, de egyszerûen annyira kevés az idõm, hogy nem jutottam még hozzá! De igyekszem minél hamarabb! KépKépKép REmélem, még eddig nem haragudtál meg rám!

Márti
márti
 
 


Sziasztok!
Nagyon szegyellem magam, hogy tegnap annyi suletlenseget zagyvaltam ossze. Ugyanis az a "kulonleges" csirke es "kulonleges" tojas amirol irtam az otthon annyit jelent, hogy lemegyek a piacra es megveszem a falusi nenitol. Kép Otthon val.szeg nem csinalnek ilyen nagy ugyet az egeszbol, de itt nagyuzemben "csinaljak" a csirket/tojast ebbol kifolyolag a csirkenek van egy mellekize es a tojas sargaja meg szinte feher!! Kép Mivel valoban olvastam a hormonkezelt csirkekrol - ezert itt olyat veszek amire ra van irva, hogy csak magokkal etetett (otthoni tanyasi csirke/tojas Kép ).... ennyi... jajj! gondolom, rem hulyenek neztetek! ... Kép Kép

Marti! Neked is koszi a gesztenyereceptet! En a gesztenyet nem nagyon fogom izesiteni Daninak (szerintem) csak osszekeverem a husival ....
off: dehogy haragszom! Kép ne izgulj a level miatt! Kép olvastam, hogy milyen betegek voltatok (remelem, Armin is es Te is meggyogyultal) es, hgoy Te is el vagy havazva a tanulmany miatt! Irj ha majd lesz egy kis idod, jo? Kép majd lehet, hogy irok par sort... Kép on

sziasztok: Danimama
danimama
 
 


Kedves Danimama!

Köszi a felvilágositást, igen már olvastam sok irást Ibolytól. És rendszeresen olvasom a szoptatás topicot is, nehogy lemaradjak valamirõl!

Ágci!

Köszi a biztatást!

Kedves BMárti!

Én is sokmindent utálok, de Zsófi minél gazdagabb és minél változatosabb táplálása érdekében néha olyanokat is pempõzök neki, amit én szinte meg sem kóstolok!
Nálunk kedvenc a sóska, spenót, brokkoli, kelkáposzta, tök. Igazán nem is tudok olyasmit irni, ami az én húsgombócomnak nem izlik.

Elnézéseteket kell kérnem, mint soproni, gesztenyefogyasztó, hogy nem irtam le részletesen a gesztenyekészités fortélyait, de nekem annyira egyértelmû. Mostanra már sajnos kimeritettétek a témát!
Én is a sültet javaslom, az a legfinomabb.
Én villanysütõben sütöttem, X-elve, locsolva 200 fokon kb. 1/2-3/4 órát. Úgy lesz jó ropogós, a gyerkõcöknek érdemes korábban kiszedni és megnézni, hogy puha legyen.

üdv: Réka
Walacky
 


Sziasztok!

LÁnyok,
vettem a Corában halas bébikaját (vegyeszöldségek hallal), de még nem adtam oda Hangusnak (bár hat hónap van ráírva...), szerintetek odaadhatnám már neki?

Szila
Szila
 


Szia Norci!

Nálunk a meggy volt az elsõ a gyümölcsök közül, mert akkor éppen azt kaptam. Igazi finom, édesre érett és tuti bio meggy volt, a nõvérem küldte direkt Lacikának. Ezért is kezdtem el a gyümölcsözést 11 Kép nappal féléves kora elõtt, mert kár lett volna ezt kihagyni. Úgy csináltam, hogy eleinte csak kézzel nyomtam ki pár szem meggy levét. Elõször csak pár cseppet, aztán minden nap többet adtam neki, és amikor már nem gyõztem kézzel kifacsarni annyi levet, akkor elkezdtem leturmixolva adni neki a teljes gyümölcsöt (a héját is). Egy csomót lefagyasztottam jégkockatartóban belõle, mert 4-5 szem meggy leturmixolása izgalmas feladat lett volna. Kép
Utána jött az alma, üvegreszelõn lereszelve, de az nálunk nem igazán jött be. Próbáltam többfélét is, de akkoriban (a nyár legelején) azok a nagy szemû, de szinte levetlen almák voltak csak, amik lereszelve olyanok lettek, mint a fûrészpor. Lacika utálta, és csak más gyümölcsökkel vagy almalével (bébiitallal) hígítva ette meg. Az almát azóta se szereti igazán, csak akkor eszi szívesen, ha a kezébe adom, és õ rágcsálhatja.
A következõ gyümölcs a banán volt. Gondosan kivágtam a közepét, ahol a magja van, mert azt mondják, hogy az allergizálhat. Az bejött, Lacika nagyon szereti. Azután végre megjelent az õszibarack, na, máig az a favorit. Kép Késõbb a szilva és a körte is ízlett Lacikának.
Mostanában nem nagyon eszi meg a gyümölcsök közül azt, amit én készítek el. Talán a választék sem az igazi már, és nem is erõltetem, mert úgyis csak hûtõházi vagy import gyümölcs van már, az meg nem biztos, hogy jobb a bébiételeknél. Egy dolog a bébiételekkel kapcsolatban viszont megszívlelendõ: Mindig nagyon nézd meg az összetételüket, ha üveges babakaját veszel. Megdöbbentõ dolgok tudnak lenni bennük! Pl. a kecskeméti õszibarackban teljes tej van, és 4 hónapos kortól ajánlják. De simán vannak aprómagvas gyümölcsök, és túró is 4 hónapos kortól ajánlott bébidesszertekben. Szóval nagyon oda kell figyelni.

A fõzelékek bevezetése már nehezebben ment, azok nem nagyon ízlettek Lacikának. Elõször a krumplipürét anyatejjel nagyon felhígítva adtam neki, azután egyre sûrûbben. Lehet, hogy ez is hiba volt, mert késõbb jöttem rá, hagy az anyatejet Lacika csak cicibõl eszi szívesen. A kifejt tej még akkor se nagyon kellett neki, ha frissen fejtem, a fagyasztottat meg végképp nem lehetett beleimádkozni. Az anyatejes krumplipüré után elkezdtem répát adni Lacikának, úgy, hogy a krumplipürébe kavartam egyre többet belõle. Ehhez bébiételt használtam, mert azt olvastam, hogy a répában fel tud halmozódni valami (nitrát? nitrit? mittudoménmi) káros anyag, úgyhogy abból fontos az ellenõrzött minõség, különösen a nyár elején, mikor szabadföldi répa még nem nagyon van. Ez volt a második hiba, Lacika máig utálja a sárgarépa bébiételt, tényleg van is valami fura íze, nem is hasonlít az itthon megfõzött sárgarépához. Szóval nagy harcok voltak eleinte, és a fõzelékeknék kritikus volt a hõfok is, mert Lacikát zavarta, hogy melegebbek, mint a gyümölcs, és az is, ha kicsit sûrûbbre sikerültek. Szóval ha gondot okoznak majd a fõzelékek, akkor érdemes eljátszani hõfokkal, sûrûséggel, anyatej helyett fõzõvízzel, stb. Ki kell kísérletezni, hogy mit és hogyan szeret a gyerkõc, utána már megy minden, mint a karikacsapás! Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Anno Bálint úgy kapta a gesztenyét, hogy vízben meggfõztem, pépeltem és anyatejjel kotyvasztottam. Végül is tej vagy tejszínhab? rokonok, nem? Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Danimama!

Mi újság nálatok? Kipróbáltátok a gesztenyét?

Nincs okod a lelkiismeret furdira, Lacika egyáltalán nem hízik intenzívebben, amióta két fõzit eszik egy nap. Kép Amikor délelõtt gyümölcsöt kap, azt nagyon lelkesen felfalja, pedig csak 1,5-2 órával van a reggeli szopi után. Utána viszont a déli fõzelékbõl már nem fal fel annyit, mint eddig, és este se eszik meg túl sokat. A védõnénink azt mondta, hogy ugyanazt a fõzit adjam este, ami délben volt, fõzzek egyszerûen dupla adagot. Az a bajom ezzel, hogy egyrészt pl. a spenótból ugye heti egyszer szabad csak adni, másrészt este az Apja eteti, aki a szagát se állhatja pl. a karfiolnak vagy a sült töknek. Ráadásul este nem is szivesen adnék neki olyan kaját, ami puffaszthat, így se alszik rendesen. Kétszer fõzni azért nem nagyon szoktam, vannak olyan kaják, amik tényleg kétszer mennek, van, hogy másnapra teszem el a hûtõbe a kaja felét, és sok félkész alapanyagom van a fagyasztóban. Husit meg hol kap, hol nem, mostanában kb. a fõzelékek felébe teszek neki. Disznóhusit is kapott már Lacika is, amikor éppen mi olyasmit ettünk, amibõl mertem adni neki, de azért a csirkemell a jellemzõ.
A húsleves zöldségeket nem beleturmixoltam a kajájába, hanem az volt a kajája. Kép Sajnos répából hiába szeretnék biot, nem sikerült a közelben olyan helyet találnom, ahol kapható, a bébiétel sárgarépát meg nem szereti Lacika. Azt nem tudom, hogy a fehérrépával lehetnek-e gondok, még nem hallottam róla, de ez nem jelent semmit.
A kukorica meg úgy volt, hogy mirelit vegyeszöldséget fõztem meg, amiben kukorica, zöldborsó, sárgarépa és kruplikockák voltak. Nagyon nem volt ugyanis idõm éppen, és ez volt a legegyszerûbb és leggyorsabb megoldás. Kép
Sajnos tévedsz, nem írtál sületlenséget a "különleges" csirkével és tojással, már itthon is a tápos csirke az alapértelmezés a boltokban, és a tojássárgája se feltétlenül sárga. Én is inkább azt veszem, amin minõség-tanúsítvány van, hogy legalább 50%-ban kukoricával takarmányozták a pipit, sõt, most megjelent már egy olyan termék is, ami tanyasi csirke néven kapható, és annak tényleg sárgás a bõre, mint a Nagymamám udvarán kapirgáló csirkéké volt. Persze sokkal drágább, mint a "normál" csirke. Kép Tojást a piacon egy bizonyos nénitõl veszek csak, de csirkét így csak élõt kapnék, ahhoz meg már én is túlságosan városi vagyok, hogy elvágjam a nyakát és megkoppasszam. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Szia Réka!

Én is adok olyasmit Lacikának, amit nem szeretek, pl. a karfiolt én is úgy nyomom a szájába, hogy meg se kóstolom. Kép Elõbb vagy utóbb nemkellkáposztát is fog kapni, de azért elõbb a zöldbabot vezetem be. Kép Nálunk nagy kedvenc a sült tök, a cukkini és a spenót, szereti Lacika a karfiolt és a brokkolit is, és a különbözõ arányú zöldségkeverékeket is, ha nincs túl sok sárgarépa benne. Viszont a paradicsomos kajákért és a zöldborsóért nem nagyon lelkesedik.

Jó, hogy eszembe juttattad a gesztenye és Sopron összefüggését, rákérdeztem, és kiderült, hogy a témának szakértõje van a legszûkebb családomban! Kép Eszembe se jutott volna Lacit megkérdezni, merthogy nem túl gyakran csillogtatja a konyha környéki jártasságát... Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti!

Neked is köszi a felvilágosítást, no hétvégénmi is kipróbáljuk az almát.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!
Szila!
En ugy tudom, hogy otthon a dokik tobbsege a halat 1 eves kor utan ajanlja (de pl. Laura dokija is ajanlotta mar 1 ev alatt is). Itt nalunk (mivel nagy a halfogyasztas) mar korabban is adhato. Dani mar kapott 2x lazacot es semmi baja nem lett tole. En a helyedben adnek - esetleg nem az egesz uveggel egyszerre. Szerintem nagyon egeszseges, es nem hiszem, hogy baja lenne tole...

BMarti!
Hat kiprobaltuk a gesztenyet. Meg kell mondanom, hogy nem aratott osztatlan sikert - sot eleg undorodva ette... Pedig mindent beleadtam. Kép Vegul egy receptkonyv utmutatasa alapjan - eloszor par percig hejaban foztem forro vizben; makd leszedtem a kulso/belso hejat es a csupasz gesztenyet foztem meg tovabb cukros vizben. Ezutan osszenyomtam villaval (1 db geszteneyt csinaltam neki) es osszekevertem tapszerrel (tej helyett)... Meg majd kiserletezem...
Csinaltam zoldbabfozeleket is, azt is tapszerrel kevertem ossze (tej/tejfol helyett) es meg kell mondanom, azert sem lelkesedett - de azert megette.
Elfelejtettem irni, hgoy mi is tettunk apro lepeseket a darabos kajak fele! Itt az (most vagyok dgondba, mert nem tudom, otthon hogy hivjak...)olyan gabonapelyhet ajanljak ami apro karikakba van es tejbe teszik (itt Cherrios). Ezt mar egy ideje adom Daninak es nagyon ugyesen tudja mar enni! Eloszor meg kicsit kohogott tole, de mar nem. 3 ujjal vezi fel, beteszi a szajaba, rogton kihuzza a huvelykujjat, majd osszecsokja a szajat es ugy huzza ki a kozepso es mutatoujjat - igy bent marad az a kis ize Kép. A gond csak annyi, hogy most mar az apro szoszoket is igy szedi fel a foldrol, igy nagyon kell vigyazni. Kép A multkor ferjem latta, hogy valamit az elobb leirt modon tett be a szajab, gyorsan benyult a szajaba es egy befottes gumi volt...
Ezenkivul adtam neki mar szeletelt banant negyedbe vagva - eleg ugyesen ette azt is. Ma meg kiprobaltam az almat. Egy negyed almat tartottam a szajahoz es gyonyoruen reszelgette le a fogaval es nagyon elvezte.
Te egszbe (hamozottan) odaadod neki az almat? Ugye nem tud nagyon darabot leszedni a fogaval ami fulladast okozhat?
Egyelore meg mindig nem tertunk at a 2 fozire (egyszeruen nem tudom, hogy illeszem be a jelenlegi etkezesi rendbe es nekem is gonodm lenne a puffaszto kajakkal. Igy annyiban valtozott a dolog, hogy delelott kap meg egy Milupa pelyhet (amiben van tejpor - azt mondta a doktorneni, hogy nyugodtan adhato, annak ellenere, hogy o nagyon szigoruan veszi a tejes dolgok tiltasat). Dani nagyon szereti... es utana 2 oraval kap gyumit.... De ez meg mindig nem tokeletes, megprobalom valahogy betenni a megegy fozit...

Danimama
danimama
 
 


Szia BMárti!

Örülök! Mármint a gesztenye miatt!

Nekem a sárgarépáról azt mondta a dokinéni, hogy csak kb. 10 hónapos korig kell vigyázni vele, utána már adható a piaci. De ez nem tuti! Amúgy Zsófit annyira megfogta a sárgarépa, hogy csak nagyon kis mennyiségben adtam neki. Most már eszi a húslevesbõl valót, az már nem fogja annyira a többi zöldség mellett.

Múltkor kipróbáltam Zsófinak a babot (bablevesbõl kapott), de sajnos minden falat megakadt a torkán és nagyokat köhögött tõle. Gyanitom, hogy csak a bab héja bántotta, mert köhögés közben az repkedett szerte-széjjel. De az is lehet, hogy csak a megfázás miatt volt gond a torkán akadt babhéjjal. Amúgy izlett neki.

A husival én gondban vagyok, mert olyan sok ideig tart megfõzni pl. egy kis darab pulykahusit. Múltkor megpiritottam egy kis oliva olajon, aztán öszeturmixoltam egy kis fõzelékkel és úgy kapta Zsófi. De annyira macera neki megfõzni. Nem vagyunk vegetáriánusok, de elég ritkán eszünk husit, inkább a sok fõzelék a menõ és ahhoz nem szoktunk feltétet enni. Már kapott meghámozott rántott husit is, de ha darabos, nem hajlandó megenni, mindenképpen pempõzni kell neki. Egy csomó dolgot megeszik már úgy, hogy darabos, de a husi nem megy.
De pl. az almából is mindig nagyot sikerül harapnia, attól meg fulladozik, igy legtöbbször azt is reszelem még, mint egy "kezdõnek".

A férfiak már csak ilyen konyhakerülõk! Csak enni járnak oda!

üdv: Réka
Walacky
 


Szia Reka!
Zsofi mennyi idos most? (bocs, ha irtad korabban - elfelejtettem). Egyaltalan nem eszik meg darabos kajat vagy csak a pemposet reszesiti elonyben?
En is meg csak most kezdtem adni Daninak darabosat - de rettegek, nehogy felrenyelje. Akkor ezek szerint az almaval is vigyazni kell....

Azt probaltad, hogy husibol tobbet fozol es lefagyasztod? Nalam az bejott...
Bocs, hgoy belekotyogtam... Kép
Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Danimama! Hát, nem nagyon hoztad meg a bátorságom a gesztenyézéshez... Kép Cherrios-t nálunk is lehet kapni, de eszembe se jutott vona kisbabának adni. Nagyobbak eszik tejjel reggelire, ha jól tudom. Te szárazon adod Daninak? Lacika is nagyon ügyesen a szájába pakol mindent, kis szöszök, koszok, morzsák, papírfecnik, ilyesmik kerülnek elõ a szájából. A kaját is ügyesen berakja, de rágcsálni csak azt tudja, aminek a másik vége a kezében marad, vagyis amit marokra tud fogni. A kisebb darabkákat a szájpadlásához nyomja a nyelvével, és kiszívogatja a levüket, azután kitolja õket a szájából. Egész jó kis reszelt alma kupac tud összegyûlni a partedlijén. Kép Az almát félbe vágva, kimagozva, de hámozatlanul kapja. Így elég nagy ahhoz, hogy ne tömje be a szájába, csak harapdálja, és a héja is nehezíti a nagy darabok leharapását. Egyébként elõször egész almával kezdett ki, a férjem szüleinél. Azt hittük, úgyse tud beleharapni, csak játszik vele, és hagytuk. Õ meg szépen meghámozta egy darabon az almát, azzal a mindenre elszánt két alsó kis fogával, és nagy boldogan szívogatta a levét. A héj darabokkal eleinte volt egy-egy kis gond, ha túlságosan hátra kerültek, akkor öklendezve próbálta õket visszaküzdeni, és volt, hogy be is kellett nyúlni értük a szájába. De nagyon hamar megtanulta önállóan kezelni ezt a problémát, azóta a megszopogatott almahéjak is szépen kipottyannak a partedlire. Banánt is próbáltam már adni neki én is darabosan, de nagyon csúszott, és nem igazán tudta megfogni, úgyhogy szinte mind azonnal az etetõszék alatt, a földön végezte.

Réka! Lacikát is nagyon megfogja a sárgarépa, nameg a sülttök, különösen, hogy igazit kap, sütve, mint a nagyok. Megsütök egy tököt, aztán kettecskén szépen megesszük a kisfiammal. Kép Ráadásul a bébiételek túlnyomó töbségében van valamennyi sárgarépa is, és ha úton vagyunk, vagy nincs idõm fõzõcskézni, akkor azt kap. Így aztán nem is nagyon erõltetem a répát. Pedig valahol olvastam, hogy az ideális lenne rágcsálni, azután máshol meg azt olvastam, hogy a fulladás veszélye miatt nem adható, úgyhogy nem merem kipróbálni.
A husit én is fagyasztással oldottam meg, mint Danimama. Megfõztem egy egész csirkemellet apró kockákra vágva, azután a saját fõzõlevével összeturmixoltam, és jégkockatartóban lefagyasztottam. Amikor megfagyott, akkor átraktam dobozba. De a megfõzött husidarabokat alufóliába csomagolva egészben is le lehet fagyasztani. Laura írta egyszer, hogy õ így csinálta, és csak a kész fõzelékkel együtt, közvetlenül fogyasztás elõtt turmixolta le.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!
Danimama,
én szoktam mostanában adni almát. Szerintem ott a titok nyitja, hogy nagy szeletet kell adni a kezükbe, mert akkor elreszelgetik a fogukkla. Ha viszont kis darabokra vágod, akkor bekapja és félrenyelhet. Nem tudom értehetõ-e amit leírtam?Kép Ha feldarabolod párold meg, mikróban 4-5 perc. Kihûl és már markolászhatja is.
Te most hogy eteted Danit (mikor, mit kap)? Hátha ki tidjuk találni azt a két fõzit.Kép


Réka,
vigasztaljon a tudat, zsófi algziján nem pempõset fog enni! Vagy spenótot terveztek?Kép

Amúgy mi jól vagyunk, ma peprikás krumpli, hétvégén krumplis tészta volt a menü. Ízlett nagyon Cumikának.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Danimama!

Zsófi már 12 és fél hónapos, kiflit szivesen eszik, a krumplival sincs gondja, ha nem nyomkodom össze, csak a husit nem csipi darabosan. A husitippet köszi, már tele van mindenfélével a fagyasztónk, de erre nem is gondoltam! Hát ezért szeretek itt olvasgatni!

BMárti!

Egyik este a férjemmel sárgarépát rágcsáltunk, persze Zsófi elõtt semmit nem lehet enni, mert belázad, hogy Õ is kér. Hát a szájába nyomtam, erre Õ erõsen ráharapott, én meg kiráncigáltam a szájából, aminek hatására némi répalevet sikerült reszelnie, aminek nagyon örült, igy fél órán keresztül ezzel szórakoztunk. Természetesen a répa nem fogyott, csak egyre nyálasabb lett és tele lett kis fognyomokkal. :-)))
Neked is köszi a husit!

Én a sütõtököt nem csipem, de mivel terhesség alatti cukorbetegségem van, ezért nem is ehetek. Nem tudom, hogy fogom kibirni az ünnepeket nass nélkül, de nehéz lesz, az tuti. Majd minden este elolvasom, amit Csákány doki irt, hogy milyen problémák lehetnek a magzattal, akkor biztosan elmegy a nassolásól a kedvem!


Ágci!

Hát persze, hogy nem, bár én imádom a spenótot és Zsófi is és a reformétkezés elterjedésével még lakodalmi menü is lehet a spenótból, nem? :-)))
(Sajna nekem nem megy a mosolygós figura, de ha emilben elárulnád, hogyan kell, hálás lennék!)
A paprikáskrumpli és a krumplistészta nálunk is menõ.
Ma borsólevest ettünk, persze Zsófi kevés lével, nagyon izlett Neki.

Tegnap délután reszeltettem az apukájával neki 2 db almát, erre csak a felét ette meg, hát én olyan boldog voltam, és gyorsan bekanalaztam a maradékot. Apuci meg csak mosolygott, aztán szomorúan nézett, hogy neki nem jutott, de ugye nekem is kell a vitamin!

Pénteken irány Bp., doki!

üdv: Réka
Walacky
 


Szia Réka!

Részvétem a cukor miatt, borzasztó lehet terhesen, kívánósan betartani a diétát, különösen az ünnepek alatt. Miért kell Bp.ig jönnöd dokihoz? Tudom, ez itt kicsit off, de a többiek biztosan elnézik nekünk. Kép Ja, a Képgók! A három legegyszerûbbet két jelbõl lehet összerakni. A Kép egy : és egy ), közvetlenül egymás mögé írva. A Kép egy : és egy (, a Kép pedig : és O. Aztán vannak a bonyolultabbak, pl. a Kép úgy készül, hogy szóközök nélkül beírod azt, hogy \ clipart {crazy}, vagy az Kép \ clipart {angry}. Ezekrõl a macerásabb mosolygókról a Dokumentáció Formázás pontjában a Képek, mellékletek és jelzések fejezetben az "Index" liken tovább lépve találsz egy jó kis táblázatot. Megpróbálom beilleszteni az oda vezetõ linket ide: mosolygók

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Képtelen vagyok megoldani, hogy a lezáró } is kék legyen, mindig a kék szöveg lezárásának veszi az elsõ }-t. Kép Szóval a bomyolultabb mosolygóknál a } még része a kódnak.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!
BMarti!
A Cheerios-t szarazon, magaban eszi Dani. Egyenkent teszem ele es o ugyesen kicsipi a kisujjabal es ugy teszi a szajaba. Tunderien eszi! Kép Itt tobb helyrol is hallottam mar, hogy ezzel kezdik, mert eleg kis darabok es a szajban elolvad ahogy szopogatja. Az elejen elofordult, hogy felrenyelt, de csak kohogott es annyi. Most mar olyan ugyesen eszi, pillanatok alatt tunnek el a szemek! Kép
Ugyanaz nalunk is a problema banan drabkakkal. Nagyon csusznak, es kiesnek a kezebol. Csak akkor tudja enni, ha a szajaba teszem...
Azota evett 1x tojassargat - nem lett szerencsere semmi baja. Most zomeben az eddigi zoldseg/gyumi feleket ismetelgetjuk. Most nagy kedvenc nalunk a Milupa pehely. Vegul elekzdtem adni neki amiben tejpor van (azt mondta a doktorneni, hgoy nyugodtan adhatom, pedig o nagyon szigoruan veszi a tejfelek adasat)- ugy hallottam, hogy ez specialisan keszitett tejpor... Szerencsere nem is lett tole semmi baja es nagyon imadja! Az ize kulonben hasonlit a tejbegrizre - valoban fincsi! Kép
off: koszi, hogy leirtad a "bonyolultabb" kis jelek kodjait - mindig csak lestem, milyen jopofak! Kép

Agci!
Nalunk nem jott be a parolt alma. Dani undorodva kikopte...
Cumi mar sajat kanallal eszik vagy meg Te eteted?
Ezek szerint mar mondjuk pirospaprikat is lehet a kajajukba tenni? A krumplistesztanal Te pl. durum tesztat hasznalsz? vagy mar adsz neki tojasosat?
Hat az etkezesek nalunk most igy alakulnak: reggel 1 vagy 2 szopi (attol fugg, hogy mikor kel) ha 6-kor akkor 2 szopi ha 8 kor akkor csak egy... utana 10 korul Milupa pehely; 12-kor nagy adag gyumi(utana alvas); 3-4kor fozi es 7-korul milupa ismet vagy gyumi vagy ami eszembe jut. Par napja probaltam este a fozit, de alig evett belole.
Val.szeg a reggelre kellene a gyumi, 12-re a fozi es utana 4-5 kor ismet fozi?! Nem tudom, enne-e ennyivel egymas utan. vagy 4-5kor Milupa es 7-kor fozi...? De akkor meg tul jollakik es lefekves elott 0 szopi lesz - igy bucsut is inthetek a szopinak... viszont a szopi egy teljes adag etkezest nalunk mar nem valt ki...
Lehet vele jatszani... nalunk igy alakult ki. Meg azon is gondolkodom (BMarti peldajabol kiindulva), hogy lehet ha 2x adok neki fozit uannyit enne mint most csak 2 reszletben... ugyanis most nagy adagot eszik 3-4 korul a gyumi/alvas utan. Meg kicsit felnek tole, hogy pl. brokkolit merjek-e a du-i alvas elott adni vagy az esti elott?! (egyszer mar nagyon megszivtam....).

Sziasztok: Danimama
danimama
 
 


BMArti!
Sikerult a "crazy" fej!!!!!!!!!!! Koszi!!!!!! Kép
danimama
 
 


Sziasztok!
Gondoltam, bekukkantok ide hozzátok, úgy ajánlotta valaki a topicunkból (talán te voltál BMárti?). Igazából azért jöttem ide, mert kezdem úgy érezni, hogy valami új íz kellene Donci babának. Fõleg a fõzelékekkel van ez a gondom, vhogy nagyon egyformáknak tûnnek.
Most viszont tök jó ötleteket szereztem tõletek, köszi a kelkáposzta fõzeléket!!!! Azt hiszem hétfõn kipbálom.
Cukkinibõl lehet tökfõzeléket fõzni??? (itt nem ismerik a tökötKép), pedig az a kedvencem.

A másik. Eddig nagyon ódzkodtam a tojássárgájától, pedig nekem már 5 hónapja tanácsolta az itteni (finnKép) táplálkozástanácsadónk (ja itt ez is dukál a gyerkõcöknek), de eddig nem mertem neki adni, annyi rossz esetet hallottam, nagyon sok gyereknél okozott allergiát. Ti már adtatok a bébiknek???? Milyen formában??? Magában vagy fõzelékben???

Gesztenye!
Mit ne mondjak, ez se jutott volna eszembe. Hiszen itt Finnországban, ugyanúgy mint Kanadában (Danimamáknál) nem ismerik. Szeretik ezt a gyerekek? Nem túl száraz??? Én imádom a gesztenyepürét de csak sok tejszínhabbal, mert különben mindig fuldoklok tõle. Ti hogy adtátok a bébiknek?

Néhány ötletet én is adnék, hátha ti is únjátok már a jól bevált kajákat.
Nagy kedvenc a rakott karfiolKép darált husival, kicsit pörköltösen. Tejföl helyett joghurttal.

A favorit pedig a milánói makaróniKép Durumlisztbõl készült makarónival. A magunkéval fõzöm (kevés só, pirospaprika, majoranna, fehérbors, bazsalikom), mikor kész, kiveszem a mátásból Donci adagját, és a mienket még utánaízesítem. Bár szerintem az övé is isteniKép Nagyon kis vízzel rövid ideig összerúdmixelem a tésztával, csak hogy a hosszú tészták kb 1 cm-esek legyenek. Ennyi

Próbáltátok már a banánturmixot joghurttal, vagy kefirrel??? (én kefirrel csinálom), így is tuti jó.

Na mára ennyit, megyek aludniKép
Puszi: Nyuszimanó
nyuszimano
 
 


Szia Nyuszimano!
Koszi az otleteket en is kiprobalom a spagettit es a rakott karfiolt is! Kép Mondjuk Dani meg nem evett joghurtot sem, de lassan mar adok neki. Kulonben valahol azt olvastam, hogy a tejfol is adhato (meg turo) meg a tej adasa elott... Nalatok errol mit mondanak?

En ugy attam neki tojassargat, hogy megfoztem a tojast, kivettem a sargajat es osszekevertem a fozelekkel (zoldbab). Szerencsere nem lett semmifele allergias reakcio.
Gesztenyet leirtam ahogy csinaltam. Dani nem lelkesedett erte de lehet, hogy nem adom fel inkabb a husijaba keverem.
(elvegre finom a gesztenyevel toltott husik is). Kulonben itt lehet gesztenyet kapni, csak a puret nem ismerik... Kép

Ma gulyaslevest csinaltam - abbol is adok Daninak. Van benne pirospaprika, bazsalikom, so - de nincs agyonfuszerezve... Kivancsi vagyok, hgy fog neki izleni.

Ha kiprobaltad a tokfozeleket cukkinibol akkor ird le legyszi, hogy sikerult! engem is erdekelne. Mondjuk itt van tok, de hiaba vettem spargatokot (szerintem legalabbis az volt) olyan kemeny volt a heja, hogy lehetetlen volt meghamozni... abbol amibol a toklampast keszitik szerinted lehet tokfozeleket csinalni? ez most jutott eszembe, mert abbol van itt dogivel! Kép

A bananturmixot is kiprobalom majd! Kép

Ha meg lesz uj otletem leirom... most vajbab fozeleket tervezek csinalni es tapszerrel keverni... illetve uigy tejberizst....

Danimama
danimama
 
 


Toklampasra valo tok takarmany tok.
Cukkinibol ha nagy mint a sima spargatok ugyan ugy gyalulva lehet fozeleket csinalni. Mi egyik evbe probaltuk amikor kertbe osszes tok cukkini lett es nem tudtunk vele mit kezdeni. Megfozve nem igazan ereztunk kulonbseget.
Nevtelen
 


Sziasztok!

Lassan mi is elkezdjuk a labujjakon kivuli egyeb szilard taplalekok kostolgatasat. MAr jo ideje olvasgattalak Titeket, koszi a sok tapasztalatot. Egy kerdesem lenne is mar: hogy valtozik a folyadekigenye a babonak, ha elkezdjuk a kajalast? Kell neki valami itoka is eztan? Mert eddig meg vizet sem ivott Rekam, csak szopott. Es egyaltalan, honnan lehet majd tudni, hogy csak szomjas, nem ehes?
Bocsi abugyuta kerdesert, de tok kezdo vagyokKép
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Danimama! Melyik (milyen ízesítésû) Milupa pelyhet eszik Dani? Végül is, ha egy nap egyszer tejpépet kap, akkor talán nem is olyan fontos, hogy fõzeléket kétszer kapjon. Nálunk a tejpépeket valamiért nem nagyon ajánlják, de azért lehet, hogy késõbb majd reggelinek azt vezetem be.

Nyuszimanó! Üdv itt! Kép Én akkor adtam PiciLacinak tojássárgáját, mikor betöltötte a 10. hónapot. Keményre fõzött tojás sárgájából morzsoltam egy keveset a spenótjába. Imádta. Kép

Afonya! PiciLaci ha szomjas, hozza a csõrös itatóját. Kép Szerintem ha minden kanalas kajakor szopizik is (akár elõtte, akár utána), akkor nem feltétlenül kell innia is. Nálunk azóta fogy sok babaital, mióta a kanalas kajákhoz már nem kap szopit Lacika. Sokáig minden evés után szopizott, azután úgy kezdtem elválasztani, hogy ha nem voltunk itthon, akkor evés után babaitalt kapott Avent varázsitatóból. Késõbb ezt a szokást vezettük be itthon is. Amióta fûtési szezon van, azóta két evés között is elõfordul, hogy megszomjazik. Ha indokolatlanul nyûgösnek látod Rékát, szerintem próbáld megkínálni innivalóval, legfeljebb nem fogadja el, ha mégsem szomjas.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Marti,
koszi az infot. A szopi tovabbra is tervben, akkor elvileg nem iszunk. Bar csoros itatonk az mar van, de meg jarni nem tudunkKép
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
Danimama!
Vettem tegnap gesztenyétKép Holnap akarom megcsinálni. Te hogy állsz?

BMárti!
Köszi a tojássárgás tippet, bár itt a spenót 1 éves korig tiltott!! listán van. Jó, mi??? Így valami más fõzelékhez teszem majd.

Képzeljétek, ma Donci vadast ebédelt velünkKép Persze az õ husijai nem voltak fûszerezve, meg a mártásból is kivettem az õ részét, mielõtt bemustároztam, cukroztam a mienket. De szerintem az övé is tuti vadas voltKép Még annyi, hogy õ nem zsemlegombócot kapott, hanem kagylótésztát (persze durumliszteset) hozzá. Hatalmas sikere voltKép Fõleg, hogy együtt ebédelt a családKép
Szóval a vadast is nagyon ajánlom mindenkinek!!!!

Norci!
Szerintem a tejföl is savanyított tejtermék, hiszen az aludt (savanyú) tej föle.

BMárti!
Hogy lehet rávenni a bébit csõrös itatóból való ivásra, Nálunk még mindig hiszti van, ha nem cumisüvegbõl jön a vízKép Pedig már 2féle itatóval is próbálkozom.

Puszi mára. Nyuszimanóék
nyuszimano
 
 


Sziasztok!
BMarti!
Mi 2 fajta Milupat probaltunk eddig. Az egyik (nem tudom, uigy van-e leforditva otthon is) vegyes gabonapelyhek gyumikkel; a masik rizs es buza pehely (!) (szerintem ez a buzadara, a griz) 4 fajta gyumivel. Ez az utobbi Dani kedvence de a masikat is szivesen megette. Ezek nem kimondottan tejpepek, csak van bennuk 35% tapszertartalom es abban van tejpor stb. Most vettem Heinz rizspelyhet banannal es vaniliaval. Ezt is megeszi, de nem olyan lelkesen mint a Milupat (nekem sem tetszik olyan nagyon). Azzal vagyok egy kicsit gondba, hogy a tapszertartalom miatt van bennuk D vitamin is. Azt hallottam, hogy a D vitamin tuladagolasa eleg veszelyes. igy en most csokkentettem a D vitamin cseppeket, de majd a dokinenit is megkerdezem ezugyben.
Most az ujdonsag a gulyasleves volt. Ugy tunik izlett Daninak.
Probaltal mar adni dinnyet Lacikanak? A dokineni mondta, hgoy mar adhatok, igy mar evett sargadinnyet is Dani (beleturmixolva az alma/banan turmixba.

Nyuszimano!
Azota nem kiserleteztem a gesztenyevel. Te kiprobaltad? Mit szolt hozza Donci? Hogy csinaltad?
Magatoknak is csinaltal gesztenyepuret?
Akkor tevedtem tejfol ugyben. A sajttal es turoval mi ujsag?
Te mikortol adsz Doncinak joghurtot/kefirt?
Koszi az otletet vadas ugyben! Tetszik a dolog! Kép Ugye Donci reszebe is tettel baberlevelet es be is rantottad? Te sima lisztet hasznalsz neki is?
Irtad, hogy egyutt ettetek? Ezt Te hogy tudod megoldani? Donci mar sajat kanallal eszik?

Sziasztok!
Danimama
danimama
 
 


Nyuszimano!
Tudom, ez babahozzataplalasi topic, de leirnad, hogy csinalod a zsemlegombocot? Kép En meg soha nem probaltam, mindig tesztaval ettuk, de egyszer kiprobalnam! Kép
Koszi elore is!
Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Afonya! Hát igen, ahogy egyre nagyobbak lesznek, egyre könnyebb kitalálni, hogy mit szeretnének. Kép Igaz, még Lacika se tud járni, de hason kúszva is el tudja hozni a varázsitatót, és igen jelentõségteljesen tudja verni vele a padlót a lábamnál. Kép

Nyuszimanó! Nem tudom, hogyan lehet rávenni, nálunk valahogy automatikusan mûködött az Avent varázsitatóból való ivás. Elõször az Avent cumival próbálkoztam, abból szépen ivott, de féltem, hogy cumizavar lesz a vége. Vettem varázsitató csõrt, olyat, ami ugyanarra a cumisüvegre rátehetõ, és Lacika azonnal értette, hogy ez itt a cumisüveg, akkor most iszunk. Elsõ próbálkozásra majdnem belefulladt, mert megszívta a csõrt, ahogy a cumit kell, és nagyon teleszaladt a szája, de hamar rájött, hogy hogyan kell inni belõle. Talán az volt a szerencsém vele, hogy nem szokta még meg nagyon a cumit, így könnyen átállt, viszont ismerte a cumisüveget, így azonnal értette, hogy ivásról van szó.

Danimama! Tényleg nem hangzanak ismerõsen a Milupa pépek nevei így, de sebaj, úgyse igazán aktuális még. Nem is biztos, hogy be fogom vezetni õket. Most hallottam egy Lacikánál 5 héttel idõsebb (már régen nem szopizó) kislányról, hogy vajas kenyeret reggelizik szalámival... Kép
Dinnyét nem adtam még Lacikának, mert amikor itt szezonja volt, akkor még kicsi volt hozzá. Majd jövõre! Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!
Szeretnek otleteket gyujteni 1 eves szulinapi tortahoz! Dani meg sem tojast sem igazabol lisztes dolgot nem eszik. Illetve turo mikortol adhato?


BMarti! Azt hiszem elfelejtettem irni, hogy het vegen adtam Daninak apro kockara vagott kenyeret! Mi az utobbi idoben barnakenyeret eszunk, igy ebbol kapott o is. Csak az volt a baj, hogy olyat szoktunk enni amiben vannak magok es hat azokat kicsipegettem neki (kulonosen a szotyi magot)ami igy eleg maceras volt, de nagy elvezettel eszegette es nagyon ugyesen! Majd veszunk olyan kenyeret amiben nincsenek magok es valoszinu adok neki margarinos kenyeret. Kép En a szalami ellen vagyok (vagyis imadom, de szerintem nem tul egeszseges) - de lehet, hogy pulykasonkat kiprobalom...
Igy most nalunk a reggeli jelenleg a kov.: milupa pehely, Cherrios darabkak es kb. 1 szelet kenyer (szetcincalva).
Most vaskosnak tunik a kis csukloja, de azert izgulok, most mennyit hizott (csak januarban megyunk legkozelebb).

Danimama
danimama
 
 


SZiasztok!

Nagyjából átfutottam amiket írtatok, hát én mostanában úgy el vagyok havazva, pedig igen szép az idõ.

BMárti,
Cumika már nem eszi meg a tejpépet, nemrég vettem, egész finom volt, de odaadtuk egy kislánynak. Valahogy nem az ízlésvilága. Szóval ki kell tapasztalni.

Bár Cumi még szopizik, most sajnos kicsit betegeskerdik, úgyhogy a napi 3-at felemeltük, de már egy csomó mindent azt eszik mint mi. Reggelire õ is kapott már vajas zsömlét, sonkával, kenõmájassal. Szívfájdalmam, hogy még mindig tart a tejtermék mentesség, úgyhogy sokx fõ a fejem, hogy mit is adjak neki enni.
Most a nagy kedvenc a Mildi õszibarackos pulykája, és még mindig a HIpp borjús kajcsija.


Danimama,
mi is együtt szoktunk enni. Kicsit össze kell hangolni, hogy az õ szájába is, meg az enyémbe jusson, de egy-két próbálkozás után bele lehet jönni. Én ezért próbáltam ki azt, hogy darabosat magától kajcsizzon, hogy ilyenkor elbíbelõdik, addig én is tudok enni.Kép
Nálunk úgy van, hogy este vacsi 7 körül, aztán fürdik Cumika vagy 20 percet, öltözés és "nyugtató" szopi (ez néha csak 5 perc, mert bealszik). Már elég régóta így csináljuk, de a tejtermelés mind emellett egész jó. Szóval szerintem ne félj beiktatni vacsit is. És ebben a korban úgy olvastam, hogy egy étkezés már állhat 2 fogásból, tehát mondjuk ebéd meg desszert. Pl. fõzelék utána gyümi vagy keksz.
De természetesen, te látod, hogy hogyan jobb a kisfiadnak.
Kérdezted még a tésztát, hát az az igazság, hogy azt kapott mait mi, tojásosat, de vmi 1-2 tojás volt benne. Bár lehet ez nem jó gondolkodás, de én úgy gondolom, hogy tán, ha 100 kiló liszthez van e mennyiség tojásból. Tavaly a cukrászdában kérdezték, hogy melyik sütiben nincs tojás, mert hogy érzékeny volt rá a kislányuk, melyikbõl tudnának venni neki. Mondta a nõ, hogy 10 kiló liszthez szoktak használni 1 tojást. Nos, el tudom képzelni, ha a cukiban ennyi a mennyiség (egyébként nagyon jó cukrászdaKép ), a bolti tészta felett, épp hogy meglegyintik!Kép

A tojást most már én is kipróbálom, bár most megvárom, míg kiderítik mitõl van láza 4 napja, közben meg olyan mint, akinek semmi baja nincs.

Áfonya,
Cumika még a legnagyobb melegben is alig-alig ivott, kb. 9 hónaposan kezdett el iszogatni, menniységet pedig 2-3 hete, pedig nemsokára már 1 éves lesz. Mindig megkínáltam, azát ha kért ivott.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ágci,
ivászattal hasonlóan vagyunk mi is. Hanga kb.1,5 hónapja kezdett el iszogatni, komolyabb mennyiséget (2-3 decit/nap) úgy két hete.Kép

A tojást én is spenótba raktam, nagyon ízlett neki, holnap is az lesz az ebéd.Kép

Delmás kenyeret is evett Hanga, az is sikert aratott nála.

BMárti,
én is gondolkozom már azon, hogy mit egyen majd reggelire, ha már nem cicizik...

Üdv
Szila
Szila
 


Danimama!
Emil megy, mert a vadason kívül szeretnék valamit még mondani, ill. kérdezni személyesen.

Amúgy az a Milupa pehely+gyümi olyan, mint a porridge??? (így írják?) Mert ha igen, akkor mi is ilyen kását reggelizünk Doncival.
Kivéve maKép Reggel uis csináltam körözöttet, és mivel együtt reggelizett a család, látta, mi nem azt esszük, amit õ. Na ná, hogy neki is a körözött kellettKép Kapott isKép

Gesztenyét még nem csináltam meg. Talán ma...

Ti mit adtok inni a bébiknek?? Én csak vizet, egyelõre. Modjuk itt nincsenek bébiitalok, szóval az kilõve. De 2.5 hét múlva már otthon leszünk (UJJJÉ), szeretnék pár dolgot kipróbálni. Szóval?

Holnap megyünk méreckedni, drukkoljatok. Én úgy úúútálom a mérleget, ti nem??? Mondjuk én (meg a doki, védõnéni is) totál elégedettek vagyunk Donci méreteivel, de akkor is a méreckedés elõtt napokkal már csak arra gondolok, hogy ugye eleget hízott. Tiszta depis dolog! De utána meg olyan jó. Nem?

Ja, még valami.
Kefir.... Itt 10 hónapos kortól lehet adni savanyított tejterméket: kefirt, ízesítés nélküli joghurtot, aludt tejet. A sajtot 1 éves korig nem ajánlják. (de hogy miért???) Azért én már kóstoltattam vele trapistát. Kis galacsinokat teszek elé az asztalra, legalább gyakorolja a csipeszfogást meg hogy hogyan lehet kicsi dolgokat betenni a szájába. Szóval néhány galacsint megeszik belõle. Ennyi.

Puszi:
Nyuszimanóék
nyuszimano
 
 


Sziasztok!

Danimama! Nem tudom pontosan, te mit értesz szalámi alatt, számomra a pulykasonka bõven belefér ebbe a kategóriába. Kép Gyakran okoz ez félreértést köztünk, mert Életem Párja is szûkebbnek értelmezi ezt a kategóriát, de képtelen pontosan definiálni, hogy az õ számára mi a szalámi, mi a felvágott, és mi a kolbász. Nekem minden szalámi, kivéve a hagyományos paprikás (füstölt, lángolt, paraszt, ilyesmi) kolbászt. Na jó, nem bonyolódok bele jobban, a lényeg, hogy én is valami sonkafélére gondoltam babakajaként.

Ágci! Nálunk is bejönnek a Mildi kaják, de az õszibarackos pulykával még nem is találkoztam. Nálunk úgy megy az evés, hogy megetetem Lacikát az õ saját pépes kajájával, utána amíg én eszek, addig adok a kezébe még valami rágcsálni valót. Lassan el kellene kezdeni a darabos kaját, de nem eszik meg semmit, ami nem teljesen krémes, vagy marokra fogható. Ráadásul azt se tudom, hogy ha hagynám önállóan enni, akkor hogyan kellene a kaját elé tenni. A kistányért azonnal eldobja, kiborítja. Az etetõszék tálcájára kellene borítani neki?

Szila! A delmás kenyeret melyik étkezésre adod Hangának?

Nyuszimanó! Nálunk sokáig a Gárdonyi teaház feketetea nélküli gyümölcsteái mentek italként. Az õszibarackos és az erdei gyümölcsös volt a favorit. Azután végképp elrontottam a gyerkõcöt, mert hétvégén nagyizáskor macera volt a teát fõzögetni, és kapott Milupa gyümölcsteát, ami pont olyan színû, mint amit én fõztem neki, de jócskán cukrozott. Azóta még akkor se issza meg a hagyományos gyümölcsteát, ha megcukrozom neki. Kép Szóval mostanában ez a Milupa ital megy, hideg vízben is azonnal oldódó granulátum formában többféle ízben lehet kapni, tényleg egyszerû és praktikus, csak hát cukrozott. Ezen kívül elég sok gyümölcslét (bébiitalt) is iszik Lacika, nagyon szereti õket, persze azok is cukrozottak. Szerintem nagyon jól tetted, hogy vizet adtál Doncinak, és ahhoz szoktattad. Én bánom, hogy rákapattam az édes löttyökre Lackót, de már késõ, ami nem ízlik neki, azt a szája sarkából a nyakába folyatja. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: