Új privát üzeneted érkezett!

Allergizálhat a sütőtök, simán lehet.
Szőlőlevet, szilvát?
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Az őszibarack is lazító. Sok sikert!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Yoan!

Nálunk a Hipp sárgabarackital és - püré segített. Kezdetben nem mertem adni, nehogy fájjon a kisfiam pocakja...aztán megpróbáltuk és nagyon szereti. Persze, nem tudom, mennyire allergizáló...
Messy
messy
 
 

 
 

Sziasztok!

Gyezsu, Messy Köszi a tippeket, próbálkozunk... Kép
Ildi, köszi szépen. Őszintén szólva a sütőtökről nem hittem volna, hogy allergizál, mert egyrészt nem szokták felsorolni az allergizáló ételek között, (sőt, pl. az asztmára, meg csomó más betegségre kifejezetten ajánlják ) másrészt a gyerök már 20 hónapos, és valahogy úgy képzeltem, hogy ilyen korban azért már jobban bírják a megpróbáltatásokat. Kép És eddig semmire nem mutatott allergiás reakciót, erre tessék...

Yoan
yoan
 
 


Van ilyen... egyébként tulképpen minden allergizálhat, inkább olyat lehet mondani, hogy melyik mennyire gyakori allergén. És a sütőtök annyira azért nem gyakori. De olvastam én már itt a babaneten almára allergiás felnőttről is!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Yoan,
nálunk hagyma megy ezerrel Kép Azt hittem volna, hogy majd nem bírja a gyomra, de mégis - vsz. az anyai gének Kép Ha meg lében gondolkodsz, létezik hagymatea, ezt megfázásra szokták inni, de talán kakira sem rossz.
Amúgy éppen ma gondoltam Esztire, mert ettem a húsgombócot zöldségszósszal (Cicó ezt kapott ebédre, aztán jutott nekem is) Kép. Ha a husi le van öntve vmi zöldségessel, akkor sem megy a zöldség?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
Yoan!
Egyszer érdeklődtél zöldséges ételek után. Esetleg kipróbáltad a zöldséges fánkokat, amiről meséltem? Eszik azóta a babád zöldséget? Ha igen, milyen formában? Sajnos az én fiam se hajlandó zöldséget enni, kivétel talán a zöldborsó, egészben, azt fel tudja csipegetni, de abból is csak 10-15 szem fogy el. A fánkokat-gombócokat már megunta, azt sem eszi.
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!
Segítsetek kérlek!
Az almát nem bírja a Fannika, a barackot nem szereti. Próbáltam édesen is, piskótával, banánnal, de köszöni nem kéri.Szerintetek milyen gyümölcsöt lehet neki adni. Még nem nagyon evett. A málnás tejberizspépet szereti egyedül. Azt 4 hós-tól lehet. A gyerekorvos mondta, hogy adjak neki mást is. Okt 15.én lesz 5 hós. Tudom mi erről a véleményetek, de kevesebb lett a tejem és a doki szerint ezerszer jobb mint a tápszer.
Kösz:Linda
lindanya
 
 


Linda!
Ha érdekel valóban a véleményünk, akkor én azt tudnám tanácsolni neked, hogy olvasgass erről a témáról, sokat, sokfele. Mert amit a dokid mond, az nagyon-nagyon túlhaladott és nem elfogadott nézett, egyszerűen ma Mo-n a hivatalból kötelező állásponttal sem egyezik meg. Elegendő anyatej hiányában a tápszer a jó megoldás, nem a 4,5 hós baba mindenfélével való etetése! (azt meg már csak nagyon halkan, hogy ha van tej, valamennyi, akkor talán az sem reménytelen, hogy sikerüljön megnövelni a mennyiségét a baba igényeinek megfelelő mennyiségre, amit illetően szintén sokan segitenének neked itt a bneten, a szopi topikban).

Csak mazsolázom, amiket irtál, mint ételt:
piskóta. Abban általában tojás (jobb esetben csak sárgája) van. 4,5 hós babának nagggyon nem ajánlott, mert a tojás erősen allergén, 10-11 hó előtt még a sárgája sem javasolt, fehérje meg csak egy éves kor után. Ezenkivűl lisztet is tartalmaz valószinű, ami meg glutént, amit 7 hó alatt (szigorúbban 1 év alatt) szintén nem javasolnak, mert létezik szerzett glutén intolerancia (lisztérzékenység) is, ami nem gyógyitható, nem kinőhető!
Málnás tejberizspép: na azt aki erre a 4 hót ráírta, azt is jól el kéne küldeni melegebb éghajlatra. Málna az annyira allergén, hogy 2 éves kor alatt nem javasolt! Tej szintén allergén, 1 éves korig nem javasolt.

Te döntesz, a te dolgod, de ezek a dolgok, amiket irsz, teli vannak erősen allergén dolgokkal, amiket 4,5 hós babának adni szerintem nem szerencsés. Lehet, hgoy most látszólag tetszik neki és nem látsz problémát, de lehet, hgy egy hónap múlva ekcémás lesz tőle, vagy rosszabb.

Ha muszáj, akkor inkább a tápszer. De talán azt sem muszáj, ha eddig volt tejed, akkor segítséggel talán azt is lehetne növelni.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Olyan aranyosak vagytok, köszi, hogy gondoltok ránk. Kép
Kriszi, a ded egyszer megkóstolta az újhagymát, hát azt az elkeseredett képet látni kellett volna! Pedig nagyon ízetlen kis hagymácska volt... Utána vedelte a vizet ezerrel. És nagyon fel volt háborodva rajta. Kép A szószos kajákból meg sajnos gondosan kicsipegeti a husikat. Kép

Zsófi, igen, próbálkoztunk a zöldséggombócokkal, első alkalommal még egy felet elrágcsált, aztán későbbi alkalommal már csak max egy-két falatkát, mostanában már semennyit. Pedig nekem nagyon ízlett, és a párom is mondta, hogy ilyet csináljak máskor is.
Most egyébként úgy áll a helyzet, hogy ha elég levet iszik, (és igyekszem lazító leveket adni neki, vagy teszek az innivalójába aszaltszilva levet) akkor egyszer-egyszer már sikerrel jártunk, nem kellett kúpot adni neki. A múlt héten is volt, meg ma is volt egy kaki kúp nélkül, bár elég nagy küzdés árán.
(Hmmmm, azért ez elég bizarr, hogy az ember a gyerek kakijáról beszélget bele a világba, számára teljesen ismeretlenekkel... Kép Kép)

Linda, csatlakozom Ildihez, kukkants be az Anyaságról/szoptatás topicba. Nekem is sok jó tanácsot adtak annakidején, rengeteg trükk van, amivel növelni lehet a tejecskét.
De, hogy a kérdésedre is válaszoljunk: ha mindenképp akarsz neki gyümit adni, akkor esetleg megpróbálhatod még a körtét. De én is úgy vélem, hogy az a pár falat körte, alma, vagy bármi, amit megeszik a picit, attól nem igazán fog még jóllakni. Egy teljes étkezés kiváltása -sok gyereknél- legalább 3-4 hétig tart, vagy még tovább. Magyarul ennyi időbe telik, mire a baba szép lassan egyre többet hajlandó megenni a kínált ennivalóból. Nálunk inkább 7-8 hónapot mondhatnék. Kép De az én lányom extra eset, mivel még másfél éves korában is szívesebben szopizott ahelyett, hogy más kajákat evett volna. Most 20 hónapos, és nagyjából mostanra jutottunk el oda, hogy már napközben -többé-kevésbbé- elvan már más ennivalókkal is, ha muszáj. És még mindig sokszor szopik, csak egyre kisebb mennyiségeket.

Yoan
yoan
 
 


Yoan,
jó-jó, hagyma nem, gondoltam is, hogy Cicó ebben extrém eset Kép
De ha ki is csipegeti a husit a szószból, meg csak nem törli?! Akkor meg muszáj, hogy tapadjon rá azért vmennyi... Kép
Bizarrnak bizarr, én erre igazán a szőrtelenítéses topikok látogatásakor döbbentem rá Kép
kriszi
 
 


Hi!
A banán mikortól is mehet a babáknak?Nem emlékszem.
Köszi.Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Hi!
A banán mikortól is mehet a babáknak?Nem emlékszem.
Köszi.Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Ha szigorú akarsz lenni, akkor déligyümölcs, ergo egy éves kortól. De nem nagyon láttam még olyan anyukát, aki ezt betartotta. (mi 10 hóig húztuk kb)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Pildi!
Köszi.KépMár én is tűkön ülök.Legjobb esetben is az még 21/2 hónap.Kép
Sajnálom,hogy annyi mindent nem ehet,pedig már nagyon nyújtózkodik,ha mi eszünk.
Amúgy meg ott akar lenni velünk,és addig bömböl,míg az ölembe nem veszem.
Legutóbb adtam neki egy fél almát,úgy,hogy én is fogtam.Megkapargattam a felszínét,ő meg leszopogatta.
Jó játék volt,csakhát fél kézel nehéz enni.Erre a férjem meg nekem adagolta a falatokat.
Eszik a család.KépJó mi?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Felhívtam ma a Vendég a háznál-t tanácsért kajaügyben. Kíváncsi vagyok, mi a véleményetek: a probléma ugye a nem eszünk zöldséget-gyümölcsöt szindróma. A tanács röviden az volt, hogy ha nem kell az aznapi ebéd - pl. spenót, vagy egyéb főzelék, stb. - akkor ne kapjon semmit. Ha éhes lesz, megeszi. Na most, persze ha ebéd után 2 órával újra szopi, akkor ugye nem lesz éhes. Egyébként meg a feltéttel is jól lehet lakni. Ma pl. cukkinis tészta volt nálunk: tészta, cukkini, csirkemell, 3 kocka cukkini lecsúszott, de aztán rájött, hogy az a fehér az husi, onnantól a cukkinik véletlenül a földre estek. Szóval nem tudom.

Más kérdés: szerintetek a vasat lehet túladagolni? Botinak szednie kell Maltofer cseppeket, mert egy 4 hónappal ezelőtti vérképen vashiányos volt. Azóta sokat változott az evési szokása, most már szinte minden nap eszik húst (csirke- vagy pulykamell), lehet, hogy már eszik elég vasat?

Ildi!
Itt vagyok, anyuka, aki várt a banánnal! Kép Sőt még mindig várok, mert a babó az Istennek se akarta megkóstolni, nem szimpi, hogy úgy bele lehet nyomni az ujjunkat! Kép Kép

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Jut eszembe a déligyümölcsről: a citromnak, narancsnak a levét sem szabad adni? (Ez elméleti kérdés, mert nem szeretnék gyümölcslevezni - szüleim kérdezték.) Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Bizony nem! A citrusfélék allergizálhatnak! (bár egyesek szerint csak a héja, avagy a héját kezelő vegyszer a ludas)

Nem evés-nem más kaja: nos én egyszer kipróbáltam az akkor kb 4-5 éves lányomon. Délben félbehagyta a főzeléket (lencse), du nem adtam mást, estére ugyanazt. Nem ette. Reggel felébredt és azzal kezdte a napot, hogy hányt, mégpedig az üres gyomrától! Úgy kellett nagyon lassan pár falat kenyeret adni neki, hogy aztán már megmaradjon és rendben legyen. (azóta szereti a lencsét úgy különben, csak arra kellett figyelnem, hogy ha sonkalével csinálom, akkor azt szűrőn küldjem le.Mert egyszer valami csonttörmelék átment a lencséhez, na azután volt, hogy nem volt inkább bátorsága hozzá.) Én azóta nem hiszek a nem kap mást majd megeszi elméletben.


Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Mi a helyzet a kaporral,és egyéb zöldfűszerekkel?Allergizálhat?
Tököt szeretnék főzni a kicsinek.Hagyma mehet bele pl?
Kösz a választ.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Zsóf!
A cukkinis sztoriból kiindulva inkább add külön a zöldséget meg a húst. Mármint először egyen a főziből (hús jól elrejtveKép), aztán jöhet 2. fogásnak a husi.
(Esetleg keress vmi biomultivitamint mellé, mint az FLP-s Forever Kids, ami zöldségkivonatokból van. Ha találsz egy olyat, amit megeszik, őszintén ránthatsz vállat az "eszi, vagy nem eszi a zöldséget" kérdéskörre, és így nem lesz játszmaalap.)

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!
Ildi!
A vendég-a-háznál úgy mondta, hogy uzsonnára, vacsorára kaphatja azt, amit egyébként is szokott, csak akkor arra az ebédre ne kapjon "alternatívát". Ez talán enyhébb verzió, mint amit Te mondtál.
Borcsa!
Ma is ugyanazt ettük, először csak cukkinit adtam - földre potty kóstolás nélkül! Két nap alatt sokminden történhetett ám azokkal a gonosz kis cukkinikkel! Kép Ilyen biomultivitaminról még nem is hallottam, majd utánajárok, köszönöm! A Vitacolan-t egyébként imádja, ha meglátja az üveget, addig nyöszörög, míg kap belőle. Abból lehet, hogy az egész üveggel megenné. Kép
Zsófi
zsóf
 
 


Halihó,

Kriszi, Kép
azt épp nem mondanám, hogy készenlétben tartja a szalvétát a husi megtörölgetésére, Kép de ha túlteng a szósz, akkor inkább egyáltalán nem eszik.
Szőrtelenítéses topic? Ilyen is van? Kép

Zsófi, ez a ha éhes lesz, megeszi - nekünk se jött be. Pedig próbáltuk... A lányom simán kihagy egy-egy étkezést, ha olyan kaja van, amit nem szeret. Pedig hajjaj, de sok olyan van... Aztán egy-két óra múlva persze jön szopizni. És ami nem ízlett neki délben, azt nem eszi meg este sem, meg másnap sem... Nálunk ez az "arra az ebédre ne kapjon más alternatívát" úgy alakulna, hogy a gyerek leszokna az ebédelésről. Kép Kép

Ha a babó már sok husit eszik, akkor talán tényleg nem kell már a vas. De inkább a dokit kérdezd meg.

Yoan
yoan
 
 


--------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok!
Mi a helyzet a kaporral,és egyéb zöldfűszerekkel?Allergizálhat?
Tököt szeretnék főzni a kicsinek.Hagyma mehet bele pl?
Kösz a választ.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Vettem egy új szakácskönyvet: "Sütés tej és tojás nélkül". Amikor a férjem látta a szememen, hogy megvenném, pedig tejet már ehet a babó, csak annyit mondott, lesz még második baba is! Kép Szóval, amiért ezt szóbahoztam, hogy csináltam muffint belőle, és olyan jó lett, hogy gondoltam, megosztom veletek a receptet:

Muffin (tej és tojás nélkül)

Hozzávalók 1 muffin sütőhöz (12 darab):
- 10 dkg növényi margarin (pl. Liga)
- 12 dkg cukor (eredetileg nádcukrot írtak)
- 1 cs. van. cukor
- 9 gr. rizsliszt
- 20 dkg liszt (az eredeti recept zablisztet ír)
- fél cs. sütőpor
- 10 dkg áfonya (én almával csináltam)
A margarint, a cukrot és a vaníliás cukrot habosra keverjük. Hozzákeverjük a rizslisztet, a lisztet, a sütőport, illetve 5-7 evőkanál vizet (piskótasűrűségű legyen). (Én még csempésztem bele egy evőkanál tejfölt, de szerintem ez nem változtat a lényegen.)
A sütőt előmelegítjük 180 fokra. A muffinsütő mélyedéseit vékonyan kikenjük. Az áfonyát megmossuk, kiválogatjuk, leszárazzuk, felitatjuk róla a nedvességet, és óvatosan a tésztához keverjük. (Alma persze kis kockákra vágva.) A tésztát kétharmad magasságig a formába töltjü, és 20-25 percig sütjük, majd hagyjuk a tepsiben kihűlni.

Boti imádta! Legközelebb meggyel próbálom, vagy csokidarabokkal, még nem tudom! Ha van kedvetek, próbáljátok ki!
Zsófi
zsóf
 
 


Szasztok!
A Hamlettet bele lehet turmixolni a gyümibe?/Csak sima rizs, meg barna rizs van benne extrudált, sótlan/.Ti milyen kukorica pelyhet rizspelyhet használtok?
V
veronika01
 
 


Sziasztok Lányok!

Légyszi segítsetek nekem bevezetni a tojásfehérjét!
Hanna 13,5 hós, itt volna az ideje + olvastam, hogy a 15 hós oltás előtt érdemes kipróbálni, mert az oltóanyagban is van vmi efféle (már nem emlékszem pontosan, hogy is volt ez, bocsi), de nekünk nem megy, a sima főtt tojást mindenből kitúrja!!!
Már a sárgáját sem szerette igazán, de a fehérjét egyenesen úúútálja, olyan undor van az arcán, hogy csak na.
Mi lenne ha sütnék valami tojásfehérjés sütit? Az elég a bevezetéshez / kipróbáláshoz? Vagy mit adjak neki???

Köszi előre is!!


Veronika!
Én annak idején sima vízben puhára főtt rizst turmixoltam bele a gyümibe, Hanna nagyon szerette, sőt még most is szereti, csak már nem turmixolom Kép
Hamlettet egészben próbáltuk, de csak kb. 10 hós kora körültől, nem tudom lehet-e turmixolni...
alocasia
 
 


Sziasztok!
Alocasia!
Szerintem a sütiben teljesen jó kipróbálni, de ha már eszik sárgáját, esetleg rántotta? MadártejKép?

Tudtok valamit a mákról? 14 hónaposan ehet már? Vagy jól alszik majd tőleKép?
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Létezik rízsliszt meg kukoricaliszt is - még nem próbáltam, de majd beszámolok az eredményről Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Zsóf!
Köszi! A rántotta jó ötlet, eszembe se jutott Kép Aztán persze lehet, hogy omlett lesz v. vmi más, egész belelkesedtem és egy csomó kaja jutott eszembe! Csak egy kis lökés kellett Kép Köszi!

A mákról én nem sokat tudok sajnos, csak annyit, hogy bizonyos helyeken fő allergénként lehet olvasni róla (mint pl. a tojás), máshol meg se említik. Úgyhogy passz. Pedig engem is érdekelne. Hátha jön valaki okosabb Kép
alocasia
 
 


Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, vagy bárki szolgál jó ötlettel , megköszönném.
Kisfiam 16 hós lesz , egészen egy éves koráig szerencsére semmi gondunk nem volt az étkezésssel. A hozzátáplálás is nagyon jól működött, fokozatosan bevezettük az új ízeket, mondhatni mindenevő lett (persze amit az adott hónapban lehetett ennie). Közben elég későn egyévesen elkezdődött a fogzás nála, ami nagyon megviseli szegénykémet.Nem tudom ennek tudható e be, de lassan másfél hónapja nagyon keveset eszik, sőt azt is mondhatnám, hogy visszaszokott az anyatejes táplálkozásra. Jóformán nagyon kevés dolgot eszik meg, pl: sajt, de azt is sokszor kenyér nélkül eszi.Gyümiket egyáltalán, húst szintén nem eszi meg.Holott eddig ezeket azért ette. Mindennel prbálkoztam már, a zöldségféléket is most csak turmixolva eszi, főzinek, régen ezt is szépen darabosan ette már.
Nem tudom, hogy most én ronthattam e el valamit, vagy tényleg lehet ilyen korszak náluk, hogy visszatérnek az anyatejhez, vagy a másik lehetőség, hogy nála a fogzás zavar be ennyire.Minden ötletet , segítséget szívesen fogadok."Kicsit" aggaszt a dolog, bár a doki szerinte vannak ilyen változások a babáknál, de azért jó lenne tudni, hogy másoknál ez hogyan zajlott le és mikorra állt vissza a régi rend. (remélem visszaáll egyszer).

Köszi mindenkinek:Anita
anita77
 
 


Sziasztok!
Anita!
Ne keseredj el, van ilyen, biztosan nem te rontottad el. Nálunk egy kicsit extrémebb a dolog: az én fiam 14 hónapos, és 8 hónapos kora óta nem eszik úgy, ahogy babák szoktak: először egyáltalán nem evett (2 hónap csak szopi), azóta meg nem kell neki a kanál, a mai napig. Csak darabosat eszik meg, amit lehet kézzel enni, ezen belül leginkább üres kenyeret, zöldséget-gyümölcsöt gyakorlatilag nem (kivétel néhány szem zöldborsó, és a szőlő). Vannak érdekes esetek, mint ma pl. amikor ette a levesből a répát, de ez olyan, mint a fehér holló. Egyik nap kell a husi, aztán napokig nem. Ugyanez a sajttal. Egyedül a túró rudi az, ami mindig jöhet. Én már feladtam, úgy vagyok vele, majd kinövi. Addig is kap vitamint meg gyümölcslevet (bár már ezt is csökkentem, hátha azért nincs étvágya). Egyébként neki is még csak 1 foga van, és talán most jön még, de vettem észre összefüggést az evés és a fogzás között.
Próbálkozni lehet mindenféle trükkökkel, pl. a zöldséghez hozzáturmixolni a húst? Én sütöttem anno kis krumplilepényeket, zöldséges fasírtokat, 2-3 hónapig ette azokat. Kitartás, állítólag még senki nem szopott az érettségi banketten Kép (hogy én ezt már hányszor hallottam, és mennyire utálom! Kép Kép ).
Zsófi
zsóf
 
 


Zsóf: köszi , azért megnyugtató, hogy nem mi járunk ebben a cipőben.Nekem az a furcsa, hogy eddig mindent megevett, aztán hirtelen semmit.Lehet tényleg a késői fogzás miatt lehet...
Turmixolással is próbálkoztam már, de megérezte benne a husi kissé szálkásabb részét és köpte is ki.Nem tudom mitől változott meg hirtelen?
Érettségin remélem már nem fog szopizni, igaz ezt is már hallottam én is nemegyszer, nameg az is a kedvenc kérdésem, hogy meddig akarod még szoptatni?Kép.

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!
Anita!
Na igen, ez is tök jó kérdés. Ilyenkor azt mondom a 14 hónapos babámról, hogy én 1 éves koráig szeretném szoptatni Kép! Még terhesen tényleg valahogy így terveztem, de ha Botin múlna, a félóránkénti szopi se lenne túl gyakori Kép.

Gondolom, a mák téma másokat is érdekel, így karácsonyhoz közelítve, a következőket derítettem ki:
- védőnő: ehet keveset, de vigyázni kell, mert hasfájást okozhat és székrekedést;
- dietetikus: óvodás korig inkább ne kapjon mákot (indoklás nem volt, egy internetes szakértőt kérdeztem);
- allergiás tanácsadás: a másfél éves kontrollig ne egyen, akkor majd megbeszéljük.
Az utóbbi 2 válasz már a mákos guba után jutott el hozzám, úgyhogy evett mákot, de minimálisat, inkább a sima kiflikarikákat ette, amin nem nagyon volt mák. Boti nem volt hasfájós picinek se, és inkább hasmenéses típus, így ilyen szempontból nem okozott gondot. Kép

Apropó karácsony: akinek már nagyobbacska gyerekei vannak, hogy oldottátok meg, hogy az ünnepi menüből / sütikből ne kunyeráljanak olyat, amit nem ehetnek? Gondolok pl. a halra (bár ez nem fogja izgatni a fantáziáját), meg a diós beiglire (dió, mogyoró, stb. csak 2-3 éves kor körül ajánlott), meg az egyéb sütikre, amik nem babáknak valók. Van esetleg ötletetek olyan beiglitöltelékre, ami ránézésre hasonlít a dióshoz, de mégis eheti? Azt hiszem, napraforgómagot sem ehet, az van a DEJÓ-ban (ha ilyen még létezik egyáltalán?).

Zsófi
zsóf
 
 


Zsófi
a gesztenyés beiglit tuti ehetik, és hasonlít a dióshoz Kép
de komolyan nem lehet 3 éves korig diót, mákot enni?? Ezt szerintem elég nehéz betartani.
Halat is lehet enni, ha tutira szálkamentesíted.

Andi
psandi
 
 


Mákot nem tudom, de diót, mogyorót nem tanácsos, mert az egyik legerősebb allergén. Emiatt a csokifélékkel is jobb résen lenni, sokra ráírják, hogy nyomokban tartalmazhat mogyorót.
Én bizom a gyerekben, többségében legyenek az őáltala is fogyasztható ételek, egyet-kettőt meg el lehet tőle tiltani, akár úgy is, hogy ahhoz még kicsi vagy (érdekes mód ez nálunk az eperrel tökéletesen ment, pedig a gyerek önellátóan étkezett a kertből és látta a könyvében, hogy az eper is ugyancsak gyümölcs, ott csiklandták a gyönyörű érett eperszemek, megnézte, megmutatta, de nem akarta megenni). Illetve ha felnőttek, nagyok vannak az asztal körül, velük meg lehet bezsélni, hogy a kritikus fajtákat nem tesszük ki, amig a kicsi is ott van, azt megtalálják valami a kicsi által nem elérhető helyen, vagy akkor tesszük asztalra, mikor a kicsi már nincs ott. De nálunk most is megy, hogy ha olyat esznek a nagyobbak, amit neki nem adnék, akkor helyette ő kap mást, amit meg csak ő kap, és ehet és szeret.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Andi!
Igen, azóta konzultáltam anyósommal, és ő is a gesztenyést ajánlotta, majd csinálunk Botinak különbejáratú beiglit.
Egyébként a halat szintén az allergiás tanácsadáson mondták nekünk, mint allergén, tehát nem a szálkával van bajom. Igaz, én egyszer az ügyeleten kötöttem ki egy szálka miatt, egy óráig kínoztak, mire kiszedték, nem kívánom senkinek... legkevésbé a gyerekemnek.

Ildi!
Eddig nem volt gond, mert igazából egy kezemen meg tudom számolni, hogy egyáltalán mit hajlandó megenni, viszont ezek között szerepelnek a mindenféle édességek, sütifélék. Érdekes, azokkal szemben nincsenek fenntartásai, azokat megkóstolja! Egyébként a csokiról nekem az az abszolút laikus véleményem, hogy azért írják rá, hogy nyomokban mogyorót is tartalmazhat, mert olyan üzemben gyártják, ahol mogyorót is használnak, és maradhat a gyártósoron / levegőben "mogyorópor". Én nem hiszem, hogy ezzel sokat árthatunk, de persze lehet, hogy mégis. Most már mindegy, csokit már kapott.

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Szoktatok céklát adni a gyermeknek? Hogyan készítitek? (Kata kilenc hós.)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia!

Én megfőztem, majd meghámoztam, és némi forralt vizzel összeturmixoltam. Ne ijedj meg, ha a manó pirosat pisil-kakil utána Kép.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Szia Réka!

Húha, ez eszembe se jutott. Azt hiszem, akkor előbb meg kell kérdeznem a pelenkás topikban, hogy jön ki a cékla a textilpelusból Kép A cékla egyébként hasfogó vagy hashajtó? Mi most állandó székrekedésben szenvedünk, és Kata persze azt eszi, ami fog, újabban a sütőtököt sem nagyon eszi, csak a szőlő jön be, de az nagyon.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Mi sürün eszünk céklát, Orsi imádja. Héjastúl kell megfözni majd simán leturmixolhatod. Én nem tettem hozzá semmilyen levet, igy is nagyon hig.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szia Karmen!

Köszi, a napokban mi is megpróbáljuk. És remélem, hajt. Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Olvastam olyanról, akit fogott, nálunk nagyon gyorsan átment. Mivel látványosan szinez, jól érzékelhető, hogy mikor ér át a pocin, Ancsinál 3-4 óra alatt átszáguldottKép.
ILdi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Tegnap vettem bio kölespépet. (bababoltban) Az van ráírva, hogy 6 hónapos kortól,gyümölccsel, zöldséggel adható. Viszont ithon utánanézegettem, és azt olvastam, hogy a köles 12 hónapos kor után jöhet csak...
Bálint 8-án lesz 9 hónapos, most mi legyen, adhatom v. nem?????
Szerintetek?

Köszönöm
Edina

nedinabp
 
 


Szerintem attól függ. Általában vallom azt, hogy a ráírásoknak nem szabad hinni, mert olvastam én már epres-málnás tehéntejes vackokat 4 hós felirattal.Kép Inkább higyj azoknak a forrásoknak, ahonnan utánanézel a dolgoknak, amik kutatási eredményekkel meg vannak támogatva, meg amik sok más téren is okosakat mondanakKép.
Gondolom a glutén itt a fő kérdés. Ha amúgy adsz-adnál már glutént, akkor a köles is mehet. Ezügyben megosztottak a nézetek, a 7 és a 12 hó között kb. Ha igazán óvatos akarsz lenni, inkább várd ki a 12 hót, mert nem vesztesz semmit, lesz még ideje ilyesmit enni a babádnak. (én sok mindennel vigyáztam, de speciel a gluténnel 8 hónál tovább nem nagyon ment, mert a gyerek lenyúlta a kenyérhéjakatKép)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


A köles gluténmentes!Kép Egyebekben teljesen osztom Pildi véleményét a hozzátáplálásról!
üdv,
anilla
anilla
 
 


Na, megint tanultam valamitKép.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Kép
Igen, gluténmentes, ezért választottam én is, mivel nincs benne cukor meg egyéb ezért a tejpép kiváltására gondoltam. Érdekes ez a hozzátáplálás kérdés, mert a védőnő+orvos azt mondja, hogy joghurt, tojás, tejföl,túró, sajt mehet már bőven.(2 hónapja ezt hallom) Most már ott tartok, hogy legközelebb januárba megyek mérésre, mert addig sem kérik rajtam számon, hogy miért nem kapja még a Bálint az előbbieket.
A glutén nálunk is a kenyérhéjban merül ki most még, meg a kifli csücske Kép
joghurt: már kostoltuk több változatban szereti vagyis szeretné, de mi legyen vele??
gyümölcs:az almáért nem rajong, sőt szerintem nem igazán szereti, a körte mintha hasfájást okozna nála (elég érzékeny, amíg csak szopi volt nem is ettem semmi ilyet mert akkor pokol volt a napunk)a banán, és a narancs? (már kostolgatta a banán izlik neki, de csak magába, a narancs is izlett pont jó édes volt a leve)

Egyébként csak úgy vásárolok nemi kész bébiételt, hogy az összetevőket olvasom, nem csak a kort, mert láttam már olyat, hogy sütőtök püré tejjel 5 hós felirattal, vagy a spenóthoz tejszint használtak stb

Na, jó hosszu lettemKép

Edina

nedinabp
 
 


Hahó,
ugyan még mindig homályban vagyok a kukorica felől, hogy az gluténos-e Kép, de Cicó a múltkoriban kapott puliszkát (igaz, ő már nagy), húslében megfőzve, zöldséggel, és imádta Kép A Kismama szerint 7 hónapos kortól adható a puliszka, persze juhtúró nélkül. Csak a tejpép kiváltása végett mondom.
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Szia Kriszi!

A rízs és a kukorica gluténmentes, ezek szerint a köles is. Kata is kapott már anyatejjel főzött kukoricapelyhet. Egyébként egy hónapja a Civil Rádió (Budapest, FM 98) babás rovatában egy dieteikussal a bébiételekről beszélgettem, és a következőket mondta:
a bébiételek összetevőire nagyon szigorú előírások vannak, csak bio alapanyagokból készülhetnek. Kérdeztem, mi alapján írják rá a cimkére, hogy hány hónapos kortól ajánlják. Azt mondta, hogy a darabosság az egyik szempont, a másik az összetevők. Ezeket különböző előírások és ajánlások alapján gondolják így.

Egészen pontosan a követlező előírások és ajánlások vonatkoznak a bébiételekre:

4/1998. (XI.11.) EüM rendelet „Az élelmiszerekben előforduló mikrobiológiai szennyeződések megengedhető mértékéről.”

17/1999. (VI.16.) EüM rendelet „Az élelmiszerek vegyi szennyezettségének megengedhető mértékéről”

35/2004. (IV.26.) ESZCSM rendelete „A csecsemők és kisgyermekek számára készült feldolgozott gabonaalapú élelmiszerekről és bébiételekről”

Magyar Élelmiszerkönyv, Csecsemők és kisdedek számára készült, feldolgozott gabonaalapú élelmiszerek és bébiételekre vonatkozó fejezete

Módszertani levél, Az egészséges csecsemő táplálásának irányelvei.

ESPGHAN (Európai Gyermek-gasztroenterológiai, Hepatológiai Táplálkozási Társaság)

EU (Európai közösség) irányelvei

AAP (Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia)

WHO

És nekem is lenne egy kérdésem: Kata mindjárt 10 hónapos lesz, úgyhogy jöhet már a joghurt, túró, sajt. Írhatnátok néhány ötletet, ti hogy dobjátok fel a kajákat ezekkel a tejtermékekkel. És még egy: a juh- meg a kecsketúró, -joghurt, -sajt jobb lenne, mint a tehén?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Edina, naranccsal azért vigyázz, a citrusféléket mostanában már inkább csak 1 éves kor fölött ajánlják (meg minden más déligyümölcsöt is).
Az a joghurt, tojás, tejföl, túró, sajt lista elég kemény.
Első körben majd a joghurt, túró, sajt mehet, kb 10 hóra teszik az óvatosabbak (kivéve,ha van a családban bármilyen -akár pollen- allergia, mert akkor inkább 12 hóra)
Tojásból először a sárgája (11 hó, avagy allergiás családnál ez is egy év után -perzse ne egyszere az előző kupaccal)
Második tejes kör a tejföl, vaj, tej (12 hó, ill 1 hóval az első kör után)
Második tojás kör a tojásfehérje (? talán 12 hó, illetve 1-2 hóval a sárgája után)

Én olyannal próbálkoztam, hogy natur joghurtba én tettem a sima gyümölcsöt (fagyasztottam sokat), és akkor ez teljesen bio, semmilyen adalék, meg E akármi nincs benne. Ugyanezt el lehet játszani túróval is, a nagyok is imádják (kicsi joghurtból a boltit szerette jobban, jellemző)

Elvileg a kecske dolgai jobbak, talán a fehérjeszerkezete alkalmasabb, jobban hasonlít az emberére azt hiszem. Juhot nem tudom. De hónapokat végképp nem tudok hozzájuk.

Ildi

Ildi
pildi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: