Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm a gyors válaszokat! Hála istennek a Dani mindent megeszik amit elé teszek. :-)
Én is ugy kezdtem hogy 4 hónaposan gyümölcs, 5 hon. fõzelék. Itt egy kis szünet, 7 hónaposan tejtermékek (sajt, túró, tojáss.) 10 hón. hús.
A barátnõm tanácsára tettem a tápszerbe egy pici cukrot, na így egybõl benyakalta az egészet!

Andi

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy a lányom most múlt el 4 hónapos és még mindig anyatejes csak este kap 100 ml tápszert mert valahogy nem elég neki az anyatej. Tegnap ebédre adtam neki 6 kávéskanálnyi sütõtököt burgonyával és dáélután adtam 3 káváskanálnyi reszelt almát. Nagyon ízlett neki csak másnap reggel nagyon fájt a hasa. Mindig 8-ig szokott aludni de reggel felkelt sírt egy kicsit aztán elaludt. 8-kor felkelt megint de nem evett csak szenvedett. Adtam neki egy fél kúpot, nagy nehezen kisajtolt egy nagyon kevés kakit és utána ugy 11-kor evett. Már megijedtem, mert elõzõ nap 10-kor evett utoljára. De az a kis kaki is sütötök volt nem a megszokott híg kaki. Szerintetek várjak még a szilárd kajcsikkal 6 hónapos koráig? Vagy mit adjak neki az alma, banán mind székletfogó pedig már olyan jól beállt neki minden reggel.
Köszi elõre is a segítségeteket!
szkipoka
 


szkipoka!

Elorebocsatom, hogy bar en "6 honapig anyatejes taplalas " hivo vagyok, de ettol fuggetlen, amit irok: Rekam is 6 honaposan kapott eloszor szilard kaja, elotte naponta tobbszor is kakilt, higat, akkoriban sajnaltam is szegenyt, mert olyan nehezen nyomta ki azt is. Aztan miota eszik mast is, azota szegeny nyulbogyokat kakil, jo esetben csak gyurmaallagut, es iszonyu nyogesek aran tudja kipreselni szegeny, az anyatejes semmi volt ehhez kepestKép Pedig szilvat, oszibarackot is etetek vele, mert az lazit allitolag.
Szoval szerintem az a 100 ml tapszer igazan nem sok, ha egyeb okot nem latsz, varj a tobbi kajaval.

-Afonya
 
 

 
 

Szia Szkipoka,
én is csatlakozom Afonyához.

A sütõtök azért jött ki kakiként, mert még nincs felkészülve a szervezete a szilárd kajcsira.
Nyugodtan várd meg a 6 hónapos kort, ehet még eleget évtizedeken keresztül finom gyümölcsöt meg zöldséget. De anyatejet? És most úgy sincs szezonja a legtöbbnek.KépKépKép

Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Szkipoka Ágci és Áfonya hozzászólásához még annyit tennék hozzá, hogy u.ez elõfordulhat majd hat hónaposan is, minden egyes új étel bevezetésénél, de tényleg mindenképp érdemes addig várni.

Azt szeretném kérdezni tõletek, hogy egy 8 hónapos babának mit és napi hányszor adtok/adtatok enni az anyatejen kívül és ezzel együtt a ti babátok hányszor ébred/ ennyi idõsen hányszor ébredt éjszaka. Válaszokat akár mailben is várom. Mail címem a profilomban.

A következõ miatt kérdezem (elõre is bocs ha hosszú lesz): Ha kicsit bizonytalannak túnök, hát sajnos nekem nincs olyan orvosom, vagy védõnõm aki normális felvilágosítást adna, azért nem írom be õket a kitõl ne fogadj el tanácsot topicba, mert még az se igaz, hogy rossz tanácsot adnak, egyáltalán nem adnak tanácsot Kép babanet nélkül már sokszor elég sz**-ban lettem volna.
Szóval kisfiam 8 hónapos, 5 és fél hónapos koráig kizárólag csak szopizott, és kb. 3 hete kezdett el mennyiségeket is enni a pempõkbõl. Nagyjából az ÁGci és Iboly által készített táblázatot követtem hozzátáplálás tekintetében.
Napi kétszer eszik az igény szerinti szopin kívül normál kaját, egyszer délben fõzeléket egyszer este (kb. lefekvés elõtt másfél két órával) gyümölcsöt. Korábban voltak nálunk is kaki gondok, de úgy tûnik az mostanra rendezõdött. Cserébe éjszakánként nagyon gyakran felébred, van, hogy két óránként, bavallom szopival szoktam visszaaltatni. Korábban a fogára gyanakodtam, de már kijött 4 foga és most nem jön új, viszont megfigyeltem, hogy az éjszakai ébredésekkor mindig jön egy-egy puki és utána mehet a visszaaltatás. Gondolkoztam már az ALudj jól módszeren is, hátha csak életkori sajátosság az ébredezés, vagy ha este megtanulna egyedül elaludni, akkor talán az egy-egy puki után is visszaaludna egyedül. Csak özben eszembe jutott az is, hogy ha a szelek miatt ébred, akkor talán azokat kellene megelõzni valahogy. Estére, meg egyébként sem, adok neki puffasztó dolgokat. Napközben nem túnik hasfájósnak nagyokat játszik, meg ha szerencsém van alszik is, olyankor a pukik is könnyedén jönnek. Tanácsokat, ötleteket, tippeket és legfõképpen tapasztalatokat elõre is ezer köszönettel várom.

Norci
 
 


özben=közben. Ja és még annyit, hogy a leghasfájósabb idõszakban átaludta az éjszakát.

Norci
 
 


Szia Norci!

Rekam kb. egyidos Viliddel, nalunk a kov. a menetrend: reggel 1/2 8 - 8 fele kiados szopi, aztan 10-11 kozott miniszopi + gyumolcs /nagyjabol 2 db, alma-banan-korte-oszibarack kozul, vegyesen/, delben alszik, 2-kor normal szopi + fozelek /mennyiseg valtozo, fel uvegnyi es uvegnyi kozott/. Aztan 5 korul szopi. 8-kor furdes, szopi es rogton elalvas. Altalaban alszik reggel 8-ig, most a heten ebredt meg 5 korul, akkor kis szopi utan elalvas es reggelig szunya. De Reka minden szopi, kaja utan 2 percen belul bufizik egy nem tul noiesetKép, alvassal igazabol nem volt baj sose, persze fogzas, betegseg, front neha rontott az osszkepen.
Hozzateszem, nalunk kezdettol fogva kulon szobaban alszik, es a kisagyaba eddig csak alvas idejere volt beteve. Viszont sokszor felebred o is, felsir, mint aki rosszat almodott /amugyis nagyon sokat forog-mozog alvas kozben/, de egybol vissza is alszik, at se kell mennem hozza.
A vedonok szerintem ebben a korban mar sokat nem ernek, emiatt ne bankodj mar, annyira kulonbozoek a gyerekek evesi, alvasi magatartasi szokasai, mindenkinek mas jon be.
Miert nem delelott gyumolcsoztok? Nem lehet, hogy a keso delutani kaja leterheli a pocijat es az zavarja ejjel?

-Afonya
 
 


Tobbet ilyet nem irokKép Most ebredt fel a gyerek es kovetelt egy soron kivuli szopit. Ennyit a szokasrol meg a rendszerrol. Egyebkent megnyugtatasul(?), most jutott eszembe, delutani setankon osszefutottam egyy ismerossel, akinek epp ma egy eves a lanya, es o panaszkodott, hogy meg mindig ezerszer felkel ejjel a gyerek, pedig nem ker es nem is kap tapszert/teat/vizet. "Csak" egy simogatasert.
-Afonya
Névtelen
 


Áfonya!

Köszi. Kérdés még, hogy Réka hány kiló?
Lehet megpróbálom a délelötti gyümölcsöt és a zöldésget.

Norci
 
 


A csak egy simogatást a szelek miatt nem hinném.

Norci
 
 


Norci,
Reka 3570-nel szuletett, es lassan mar egy honapja 7 kilo, alulrol. Viszont ebben a honapban tanult meg felulni, maszni ezerrel, felallni, szoval meg nem all egy pillanatra sem, mar nem is idegesitem magam ezen a (nem)hizason. Olvasgatlak neha, lattam, Vilike is szepen fejlodik, gratulaKép
Sirva ebred fel Vilike ejjel? Egyutt alszik veletek? Hason alszik?

-Afonya
 
 


Áfonya!
Kösz a gratulát, viszont.
Van, hogy velem alszik, de többnyire az ágyában. NEm sír inkább feldödög (mi így hívjuk), viszont ha nem megyek idõbe, no akkor már áll is. Hason alszik.
Még leírnád azt is, hogy konkrétan milyen fõziket adsz Rékának: Köszi.

Szia.
Norci
 
 


Norci!

Nálunk is ugy volt, hogy a Dani 10 hónapos koráig éjjel 3óránként szopizott, nappal viszont csak reggel és este. Késõ délután én már csak tejpépet adtam neki, az jól eltelítette a pocakját.
Fõzelékek: spenót-, sütõtök-burgonyával; s.répa, f.répa, karalábé, burgonya keverve. Én ezt higítottam 1 kicsi anyatejjel, tápszerrel. Feltétnek ekkor már adtam tojássárgát, túrót, sajtot.

Szió : Xsara

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Norci,
altalaban hetvegen keszitek 2-3 adagnyit, esetleg frigoba is, ekkor sarga- es feherrepa, karfiol, keves krumpli kerul bele. Aztan ezt szoktam krumplival "higitani", mivel az mindig van itthon. Van, amikor csak az van, akkor krumplifozelek vanKép Aztan paroltam borsot, lepassziroztam jo sokat es kisebb adagokba lefagyasztottam, az is sokszor van, viszonylag edes, nagyon meno. Akkor cekla is van, szinten frigobol, mert nagyon maceras csinalni. Aztan spenotot is szoktam, de csak keveset adok a krumplihoz pl., persze fozole nelkul. Sokszor a delelottrol megmaradt oszibarackot/almat/banant is belekeverem. Mostanaban van, hogy oszilevel higitom, hogy konnyebben kakiljon, bar nem akarom, hogy raszokjon az edesre, ezert nem viszem tulzasba.
Feltetet eddig csak csirke- ill. pulykamellet kapott. Ha epp nincs itthon, akkor egy kanal olivaolajat teszek hozza. Nagyjabol itt tartunk.
Xsara, megneztem a profilodat, latom, Dani is szereti a sutotokotKép

-Afonya
 
 


Szia Norci!

Én Lacikának 5,5 hónapos korában adtam elõször gyümölcsöt, és csak 8 hónapos korától kezdtük el a fõzelékezést, amikor a gyümiket már lelkesen falta. A gyümölcsöt eleinte délben kapta, azután, amikor elkezdtük a fõzelékezést, akkor a gyümölcs átkerült estére. Szóval 8 hónapos kora körül hajnalban, reggelire és tízóraira szopizott, délben kevéske fõzeléket evett, és nagyot szopizott utána, azután uzsonnára újra szopi, este 7 óra körül gyümölcs, 8-kor fürdés, utána nagy szopi, és alvás reggel 4-ig, a hajnali szopi idejéig.
Puki ügyben én azt tapasztaltam, hogy álmukban is tudnak, minden további nélkül. Viszont Lacika is gyakran nagyokat pukkant még most is, amikor éjjel felsír, és én felveszem. Azt hiszem, a függõleges testhelyzet és a mozgás kihozza belõlük. Kép De ez még nem jelenti azt, hogy attól ébredtek fel. Ja, és én már sok elvileg puffasztó hatású dolgot adok Lacikának, hiszen õ már 13 hónapos, és soha nem volt tõlük semmi baja.

BMárti

BMárti
 
 


BMárti!

Köszi. No ugyanígy csináltam eddig én is. Mondjuk ma uzsiztunk vacsi helyett, hátha ...

Norci
 
 


Norci!

Arra, hogy Romola mit, mikor és mennyit evett 8 hónapos korában, sajnos már nem emlékszem. (Hát milyen anya vagyok én???????? Kép )
De ahány baba - annyi szokás, tehát nem is biztos, hogy segítene nektek.
Nekem az jutott eszembe, hogy talán próbálj vele babateát itatni.
Amit én ilyenkor adok Rominak, az a Herbáriának a Gyermek teája. Az van ráírva, hogy: "A teakeverék komponensei görcsoldó, emésztést javító, enyhe gyulladáscsökkentõ hatásúak, gátolják a bélgázok képzõdését, csökkentik a puffadást." És, hogy mik is a komponensei: ánizs termés, orvosiziliz levél, édeskömény termés, borsosmenta levél, orvosi székfû virágzat.
Régebben 2-3 naponta adtam Romolának, aztán már csak akkor, ha valamiféle puffasztó hamit evett (pl. bableves, brokkoli-fõzelék, stb.) mostanság pedig már egyáltalán nincs szükség rá.
Próbáljátok ki, hátha Vilinek is használ!

Szia: Laura
 
 


Szia Norci!

Én gyakran olvasgatlak a topikoban, írtam is már neked alvás ügyben. Most azért megint leírom, hátha érdekel. Kitti mindjárt 9 hónapos - kb. 1 hónapja õ is kb. ezerszer szopizik éjszaka. Csak azért nem vagyok mosogatórongy, mert együtt alszunk, és így egyikõnk se ébred fel igazán.
Egyébként azt vettem észre, bár úgy tudom, ezt már sugallták mások is, hogy ha jól bekajál egy fél órával fürdés után, jobban alszik.
Napirend: mi háromszor eszünk, mindig szopi után. Az utolsó éjszakai után, ez kb. 6-kor van elõször kb. fél 11-kor, aztán fél 3-kor, aztán fél 7-kor. 7-kor fürdés, aztán fekszünk le mindketten szopival.
Kitti nagyon válogatós egyébként, néhány bébiételt fogad el (imádja a húsosakat), az én fõztömbõl pedig a krumplit (anyatejjel) meg a "mexikóit", ami viszont meglepõen bejött: fagyasztott mexikói zöldségkeverékbõl paszírozva - nem kell hozzá semmi sûrítõ. Kipróbáltam a spenótot, a brokkolit, a zellert - ezektõl láthatóan undorodott. A gyümölcsöket utálja a körte (és a kecskemétis húsos almaszósz) kivételével.
Miután a körte egy kicsit lazít is, nem bánom ezt a szûk kört, mert a zöldségkeverékben úgy is elég sokféle vitamin van. Szerintem a cukron kívül más különbség nemigen van zöldség és gyümölcs között - a legtöbbször az energiatartalmuk is hasonló (már a bébiételes formának).
Kitti is elég gázos (de tud tõle aludni), és õ is hasfájós volt - úgy vettem észre, a borsó puiffasztja (pedig azt szereti) és ebbõl a meggondolásból nem adnék neki karfiolt, karalábét se még. És szerintem a bébiételek kevésbé puffasztanak, mivel nagyon alaposan át vannak paszírozva. Én ezért este sose saját fõztöt adok.

Méri
 
 


Mindenkinek köszönöm az eddigi hozzászólást!
Ma Áfonya ötletét próbáltuk ki, ill. volt ebéd, meg délután éhes volt akkor megette az ebédbõl maradt fõzeléket és utána kis gyümit, lefekvés elõtt csak szopizott. Ha egy-kétszer felkel szopizni bánja a fene.

Laura!
A teát mindenképp beszerzem, hátha. Ezekszerint Rominál is szükség volt rá, a hozzátápláás idõszakában?

Méri!
Vacsira épp ezért mindig csak gyümölcsöt adtam, mondjuk fürdés elött, de az mindegy. Vili imdája az almabarackot, áfonyás almát, meggy-almát, banánt, sárgarépát, sütõtököt, céklát. Anyatejjel viszont nem, azt csak az eredeti csomoagolásban szereti.

Norci
 
 


Méri!
Miért nem írsz mostanában az osztály társak topicba?

Norci
 
 


Norci!

Nem tudom, hogy igazán szükség volt-e a teára, inkább a hasfájás megelõzésére adtam Rominak akkor, amikor picit nehezebben emészthetõ ételek következtek.

Laura
 
 


Sziasztok!

Kerdesem lenneKép Rekam most volt 8 honapos, eddig ket fel foga van. Es nagyon a mi kajankra hajt. O is eszik, mikozben mi, utanoz minket, rag a szajavalKép
Szoval a kerdesem: mit lehet neki adni, amit ragcsalhat? Kenyerhejat adok neha, de hamar elaztatja es akkor eleg nagy darabokat harap le... pl banant mikortol lehet nekik adni kezbe? Vagy hogy kell darabosabb kajat adni, en tepkedjek le neki es azt o felszedi?

-Afonya
 
 


Ezek szerint mindenkinek pepeset eszik meg csak a babaja, dejoKép
-Afonya
Névtelen
 


Áfonya! Én pl. az almát a nagylyukú sajtreszelõn reszelem le. A rizst csak megfõzöm és kész, nem kell még villával sem összetörnöm. A husit puhára fõzöm vagy sütöm és kicsi darabokra szedem. Ha úgy jön ki, akkor a kezemmel adom oda (eleinte csak így fogadta el), egyébként meg kiskanálra rakom és úgy. A kenyeret is pici falatkákban eszi. Helena úúúúútálja a pépeset. Kép
Menta
 
 


Afonya!

Mikor Emesenek kijott felul is a foga, akkor a pepes mellett amit kanallal adtam meghagytam nehany puhara fottet is pl: krumpli, cekla, sutotok, zoldbab, es azt kezzel adtam, hogy harapjon belole...Leharap belole egy darabot, forgatja a szajaban...olyan edes. Meg rakok ele is, hogy O is probalkozzon.

Kati
 


Afonya!

HOgy mikor adj nagyobb darab banant Réka kezebe,azt nem tudom.En csak azt szertnem elmeselni,hogy Aaron ketszer is csinalt olyat(elöször kb.13-14,masodszor kb. 18-19 honaposan),hogy a kezebe adott alma darabot(mindket esetben almaval törtent) nem ragta meg elegge es lenyelte.Hat ne tudjatok meg:nem kapott levegöt rendesen, belilult a feje.Fejjel lefele razva es ütögetve a hatat sikerült kiraznom belöle - iszonyatos elmeny volt.KépKépKép
De persze azt is tudom, hogy ez nem azt jelenti,hogy mas gyerek is ilyet tesz.De jobb felni.....

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


ÁFonya!
Nálunk is u.ez van, pont ma kérdeztem a topicunkban Kép
Kryss eléggé elrettentettél, viszont Kata ötlete szuper!

Norci
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
De jó, hogy feltetted a kérdést! Kép
Egyszerûen nem emlékszem vissza, hogy 8 éve Dancsinál ezek a dolgok, hogyan történtek. Szóval mint ahogy Menta is írta, Dóri úúúúúúúúúútálja a pépeset. Erre pár napja jöttem rá. Újabban öklendezett kaja közben. Viszont a kaja pépes, tehát attól nem lehet. Vettünk neki 8 hónapos Nestlé bébikaját, csak úgy kóstolónak. Bolognai spagetti. Felnyitom, na mondom ezt Dóri meg nem tudja enni, olyan darabos. Kép Ne tudd meg, hogy gyûrte be. Alig hagyott benne a tesónak egy kis kóstolót. Azóta én csak villával töröm neki a kaját és így nem öklendezik.
Neki 3 foga van, vagyis inkább csak 2, mert a harmadik két napja bújt ki, de õ már harapja a banánt. Igaz az ujjam ott van távtartónak, hogy ne harapjon nagyot, de olyan édesen forgatja a szájában és nyomja szét, hogy öröm nézni.
Csipegetek neki zsemle darabkát, amit már elég ügyesen be is tud kapni, de nem fuldoklik tõle.

Kata

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Norci es mindenki!Bocs,nem akartalak elrettenteni,bar talan az sem rossz,ha az ember ilyenre is felkeszül.Mar amennyire lehet!

De Kati ötlete igen jo,mi is hasonloan csinaltuk:puhara fözött krumplit,cukkinit,karfiolt,repat stb ele tettem egy müanyag tanyerra,a szek ala egy nagy jsagpapirt es hajra,tegy eö a szajaba! ELVEZTE!!!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Sziasztok!

Koszi mindenkinek a hozzaszolast. Kryss, en is valami hasonlotol felek, ezertis kerdeztem. Reka még nem rag, inkabb csak a nyelvevel nyomja szet a kajat /szerintem/. A nagyreszelon reszelt almat kiprobaltam ma, nagyon tetszett neki. Jol szet is dobalta oromebenKép Nade komolyan: izlett neki, csak nagyon lassan haladtunk igy, ezert vegyesen adtam. Mivel szopni egyre kevesbe hajlando, tapszert uvegbol meg meginkabb elutasitja, ezert nekunk fontos a gyumolcs-zoldseg fogas. A vegtermeket meg nem lattam, remelem, azert hasznosit is belole valamitKép
A krumplit meg holnapra tervezemn, egyszerre nem akarom leterhelni a hasat.
Es persze varom a tapasztalatokat, otleteket tovabbra isKép

-Afonya
 
 


Na, ma spenot volt krumplival ebedre. Ha roviden akarom irni, akkor annyit mondok, nagy sikere volt. Ha hosszabban, akkor hogy nagyon szivtam veleKép MErthogy mirelit spenotot vettem es nem tudtam eldonteni, hogy ez mar fozott-e vagy sem. Arra tippeltem, hogy nem az, igy viszont a fozolevet ugye ki kell boritani. Igenam, de ez annyira pepesitett paraj volt, hogy a szuron alig maradt fenn valami, kis tulzassalKép A krumplit viszont ugy szurtem le, hogy a levet a mosogatoba eresztettem, mert annyira azon jart az agyam, hogy a lét ki kell onteniKép De a vegen megoldottam, jutott eleg spenot is, darabkas krumpli is, a gyerek meg ugy falta azt a bunrossz spenotot /utalom, marmint a spenototKép/, hogy nezni is szornyu voltKép Hat ennyiKép
-Afonya
 
 


Sziasztok!

Afonya! az milyen markaju spenot volt amit vettel, es nem volt benne semmi mas, csak spenot? Csak azert kerdezem, mert mi kifogytunk abbol amit meg osszel raktam el fozott spenotlevelet, es neztem a mirelit spenotokat, es pl.: van amelyikben van tejpor, meg ilyenek, de Agi mar irta nekem, hogy latott olyat, amiben csak spenot van.

A masik kerdesem, hogy milyen tejtermekkel kezdtetek az ismerkedest, es mikor? Emese kilenc es fel honapos, nem tudok rola, hogy a csaladban lenne ilyesmi allergia, de elsietni nem akarom. Meg szopik is, es eddig nem ettunk sem tejpepet, sem tapszert.

Egyebkent szerintetek ki lehet hagyni a tapszert, ha meg szopik egyeves koraig legalabb? Vagy a tapszert nem lehet kikerulni? Gondolom a tejpepet nem...

Kati
 


Kati!

Szvsz, szerintem a tejpépet is ki lehet kerülni, de a tápszert tuti.
Tejtermék sajt, turó, joghurt, kefir, vagyis savanyított tejtermékek kb. 10 hónapos kortól.

Nekem is lenne kérdésem, aki maga fõz a babónak:
a húst hogyan készíti el no és hogyan pépesíti?

A hipp teljeskiörlésû gabonás gyümölcsöket, amiket elvileg a cég 5 hónaptól ajánl mikortól lehet adni? Az is glutén tartalmu nem? Azt meg jobb egy éves korig kerülni. (Nálunk nincs allergia a családban, de ne is legyen, lehet hogy túlzásba viszem az óvatosságot, de végülis mindent ehet még a manó 80 évig, ha most nem lesz allergiás)

Norci
 
 


Sziasztok!

Kati,
mi "pötidanonnal" kezdtük, aztán natúr joghurt, kefír, túró, sajt. Tejet még nem iszik, egy-két tejes dolgot evett is már (pl. palacsinta). Szerintem mind a tápszert, mind a tejpépet ki lehet kerülni. Hanga csak kiskorában (már amikor ehette) ette meg a tejpépet, tápszert nem is evett soha. Az persze elõfordulhat, hogy mondjuk a palacsintát tej helyett tápszerrel készíted, vagy ha olyan dolgot csinálsz, amihez tej kell tápszert használsz. De simán kikerülhetõ mindkettõ (szerintem). Hanga is cicizik még reggel, délután és este (meg amikor még akarja - bár az inkább csak cumizgatás már, mert kettõt szív és arréb megyKép), már lassan 14 hónapos.

Áfonya,
én is szoktam spenótot csinálni Hangának (most már azt kapja, amit mi). A fagyasztott spenótot felengedem, krumplit megfõzöm, rántást készítek kis fokhagymával (már te is adhatsz neki nyugodtan). A felengedett spenótról leöntöm a levét, hozzárakom a rántáshoz, hozzáadom a krumplit és babatejet teszek hozzá (lehet a babatej helyett tápszerrel, anyatejjel is - bár én úgy még nem próbáltam), sõt még szoktam babatejbe áztatott kiflit is beletenni. Lehet húst, tojást tenni bele (ha már ehet a baba). Igazán finom, Hanga imádja. De kiskecskés Kecskemétinek a spenótja is nagyon finom, és nincs ennyi macera vele. Ha csinálsz húslevest, akkor a zöldségeket összeturmixolhatod a krumplival, az is nagyon finom. Ha kenyérhéjat adsz már neki, akkor megpróbálhatod az egész kiflit is (én azért nem törtem félbe neki, hogy még véletlenül se tudjon letépni belõle;azért elõbb-utóbb annyira elázott, elrongyolódott a kifli, hogy darabokban volt, de soha nem nyelte félre).

Menta,
a husit én is így szoktam adni HangánakKép, a rizst is nagyon szereti a jány, a mienkbõl mindig kell adni neki.

A banánt Hanga inkább széjjelnyomja, bár néha betalál a szájába.

Az almát én úgy adtam Hangának (amikor még nem is volt foga), hogy jól megmostam, megpucoltam és egészben adtam oda. Leharapni (az ínyével) nem tudott belõleKép, mert nem talált kiálló részt rajta, amit könnyen bekaphatott volna, kiharapni sem, mivel nem volt foga. Viszont remekül reszelgette, dörzsölgette az ínyével. Minden úszott az almalében, de megérte, mert imádta.

Szila
 
 


Sziasztok!

Szila!
Ez az alma adasi modszer jo,en ezt tervezem repaval.Elvileg mar meg is tehetnem,csak nincs itthon repa.Ugy gondolom,hogy az fogzasra is jo.Ugyertem,dörgölheti vele az inyet, de majd elvalik...
De a "pötidanon" szerintem (nem tudok most utanan nezni,igy nem tudom,igazam van-e)tele van mindenfele olyan anyaggal,amit en nem adnek a gyerekemnek.Bar Aaron mar eszi elöszeretettel (3 1/4 eves - bar igy sem tartom tul jonak)

Kati!
Szerintem is kikerülhetö a tejpep is es a tapszer is.Bar Aaron majd` keteves koraig szopott,de amikor egy eves kora elött tejet akart inni (engem akart utanozni), akkor azert tapszert adtam neki.(nem vettem,csak a probakat tartottam meg,hatha fog kelleni)

Afonya!
En a spenotot rantassal csinalom,de ha Rebi is kap belöle, mashogy fogom.Igzabol nem is kene rantassal csinalni,hanem :
Ha a spenot mar püre,akkor felfözni es a hideg tejben feloldott kukoricakemenyitöt csomomentesre hozzakeverni.Es ugyanugy füszerezni.MAr amennyire egy picinek füszerezünk.Szerintem a fokhagyma OK,de sot vagy semmit,vagy csak miniminiminimalisan...Igy liszt nelkül keszül,es igy is nagyon finom.Csak a kuk.kemenyitö hasznalatahoz kell hozzaszokni....

Norci!
A husit puhara föztem Aaronnal, aprora vagtam es a fözöle segitsegevel botmixerrel "kezeltem" kellö allagura.Rebeccanal is igy fogom csinalni.
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Koszi a valaszokat.

Kati,
beleneztem a kukaba, mikor irtal, de mar nem lattam a zacskojat, kotorni meg nem akartam, igy sajna nem tudom a markajat. De csak spenot volt, mert en is megneztem az osszetetelet.

Szila,
mi utaljuk a spenotot, igy Rekanak kulon fozomKép

Norci,
en csirkemellet csinaltam csak eddig, jol megparoltam, majd turmixszal pepesre csinaltam /mar amennyire egy hus lehet/, aztan jegkockatartoba es feldecis poharakba tomkodve lefagyasztottam. A jegkockat en nem javaslom igy utolag, kicsi adagok es annal mar nagyobb a gyerek, mintsem ennyire ovatoskodjak.

Az almaeves nem jon be, leharapdal belole darabokat, amit alig enged utana kibanyaszni. Repa viszont bevalt nalunk is, bar nem evesre, pusztan inydorzsolesre.

-Afonya
 
 


Sziasztok!

Guténtartalmút elvileg 6 hó után lehet adni, tejet csak 1 év után. Mondjuk én egy kicsit kivártam a gluténnal is, kenyeret, kiflit késõbb kapott csak. Szerintem Norci csak pénz kidobás a tejpép (a Hipp is), ha tudod kerüld ki. Akkor már inkább HA pép (Milupa), amit írtam talán korábban is, hgoy doki írja fel, illetve a Milupa 7 gabonás pehely, nagyon jól lehet vele fõzeléket sûríteni, és ha összekevered gyümölcspürével, bébiételes gyümivel, kicsit ázik, gyakorlatilag csak a gyümölcs ízét érzi Vili, de tartlamasabb lesz.

Szila,
a babatejen mit értesz? 3-as tápszert vagy az a Parmalat-félét, amit lehet kapni a Corában is. És mennyit adsz neki? És miket csinálsz belõle?
Most olvastam újra a leveld nemevés ügyben. Az én Manókám még életében nem evett ennyit mint amit írtál. NEm röhögni, komolyan, pedig majdnem 12 kiló 14 hónaposan. Teljesen normális, hogy kevesebbet esznek így egy éves kor körül. Kb. 1-1,5 hónap múlva visszajön az étvágy, de már nem akkora mértékben. Szerintem ne adj neki ennyi mindent egyszerre, a 10órai, uzsonna valóban csak köztes étkezés legyen, szerintem túl sok joghurt van benne. Pl. 10óraira lehet, hogy csak sajtot kap, néhány falatka kenyérrel, vagy egy kis túrókrémet, egy kis babapiskótát, gyümölcslével, teával, vízzel, próbálok majd utánanézni még egyszerûbb dolgoknak. Szóval, normális, semmi probléma nincs Hanguval, fõleg, ha kedves, aranyos, mozgékony stb.Kép
Ágci

Kép
 
 


Total off
Szoila, Teged lathattalak egy boxer-oldalon?

-Afonya
Afi
 


Bocsi, Szila akart lenni
Afi
 


Áfonya,
elképzelhetõ. Miért?

Ágci,
amit a Corában lehet kapni (azt hiszem Latte Prima Crescita v. ilyesmi a neve).Kép Na, olyan nagy mennyiséget nem adok neki ám belõle. Csak úgy kóstolgatja. Viszont a spenótot azért azzal csináltam, mert nem volt más itthonKép, de szerintem ez is adott az ízéhez jócskán. Lehet palacsintát is csinálni belõle.
Hanga kb. 8,3 kg (és õ is majdnem 14 hónapos már). Végül is nem izgulok (na jó, irtóra zavar és idegesít), hogy ennyit eszik, de elõtte igyekszem ezt nem mutatni és higgadtnak látszani. Nem írnád esetleg le a ti nemevõs sztoritokat? Lehet mailben is. Meg hogy miket eszik Gabó? (Rendes kajálásokre, meg úgy közben.) MOst egyébként némiképp módosult a napirendünk, próbálom beállítani (jó szó ez egyáltalán?) a délutáni alvását, de nem megy egyszerûen.
Jaj, nagyon tetszik, hogy HanguztadKép, de tényleg.
Idõnként belekóstolgat a mi kajánkba, sõt kiköveteli, de nagyobb mennyiséget nem eszik belõle (hogy mondjuk jól is lakjon).


Szila
Szila
 


Sziasztok!

Koszi a valaszokat tejpep temaban, fogok feliratni Milupas HA-t legkozelebb. Aztan ha ugy alakul akkor kiprobaljuk. Koszi a tanacsokat, jovo honapban megprobaljuk a turot...

Kati
 


Ágci!

Köszi, a tejpépet itt nem én kérdeztem, kerülöm én is Kép

Norci
 
 


Norci,
rosszul emlékeztem mikor írtam, most látom, pontosan mit kérdeztél. Bocsi.Kép
Egyébként, ha gluténmentes vmi, akkor azt biztos, hogy ráírják. Ha nincs rajta, akkor tartalmaz. Ha mellõzni akarod, akkor vegyél sima gyümölcsöset, és szórj bele rizs vagy kukoricalisztet vagy pelyhet, késõbb esetleg puffasztott rizst stb. Ezzel dúsíthatod, de nem gluténes.
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok
Kezdõ hozzátápláló révén (két napja kap Hanna almát) van egy-két bugyuta kérdésem: a rizs lehet barna rizs is? Illetve a kukoricapehely az spec. babáknak való pehely, vagy micsoda pontosan?

köszi a válaszokat,
bringa
 
 


SZia Bringa,
lehet barna.
Nem spec. babáknak való, itt az elmúlt idõkben nagyobb bébikrõl volt szó. Semmi szüksége még a babucidnka ilyenkre, tényleg elég csak késõbb gondolkodni errõl. Viszont a Milupának van egy 7 gabonás pehely nevû, amit majd nyugodtan adhatsz neki kicsit késõbb. Fentebb febr. 17. írtam róla, mi is használtuk, nagyon jó.
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! Ha jól tudom, 10 hónapos kortól kaphat a baba joghurtot, csak simát vagy esetleg kaphatja a Danone Hófehéret is?
Elõre is köszi a válaszokat!

Szilvi és Peti
 
 


Sziasztok!

Kepzeljetek,Rebi (7ho) ma almat evett.DE hogyKép:
Az almat meghamoztam,es üveg reszelön lereszeltem.Hat ez nem izlett annyira,bar ezt is ette.
De en az almaat "vastagon" hamoztam,hogy en is jussak valami gyümihez.Es ezt kostoltattam meg vele is.Ne tudjatok meg, hogy szinte harapta az almat, (persze a hejat nem hagytam,bar neha az is ment) es a szo szoros ertelmeben rago mozdulatokat vegzett.Bar igy is csak nagyon kicsiket hagytam neki "harapni" (Aaronnal volt egy-ket rossz elmenyemKép, bar ö nem volt akkor ilyen kicsi), de teljesen odaig volt töle!!!
Almat ö meg csak ket napja kap, mi repaval (es aztan egyebekkel) kezdtük a hozzataplalast.

CSak el akartam meselni...

Szia Bringa!
Szerintem is lehet barna rizst adni,az csak egeszsegesebb a hantoltnal...
Ha kukoricapehelyre fog nalunk kerülni a sor,en egy bio boltban fogok körülnezni...

Kryss&Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Bringa!

En is fokent barna rizst keverek a zoldsegek koze, sokkal taplalobb es egeszsegesebb. Amit Agci irt a Milupa 7 gabonas, az is jo, gyumibe kevertem, felszivta a gyumilevet, izlett Emesenek.

Kati
 


sziasztok
köszi a tanácsokat!
Most elkezdtük az almával, igaz én nem adtam levet,hanem rögtön reszeltet. Azt kérdezném, hogy mi jobb: egy-egy alkalom naponta, s úgy növelni a mennyiséget, vagy próbálhatom esetleg de. és du. is? mert igaziból talán egy fél kiskanálnyit eszik meg egyszerre. Nem akarom elválasztani még jó sokáig, csak hozzátáplálni, de azért kíváncsi vagyok, fog-e növekedni ez a mennyiség? Kép

Kryss
nem semmi a lányod! Kép

Ágci
Köszi, majd kipróbálom, ha eljön az ideje.

Kati
Meg lehet annyira puhára fõzni, hogy pempõs legyen?

bringa
 
 


Bringa,
azert jobb naponta novelni a mennyiseget, mert az esetleges allergias vagy egyeb gyomorbeli reakciok nem azonnal jelentkeznek, igy ha valami nem jon be neki, az delutanra meg nem derul ki es akkor rateszel meg egy lapattal. Valoszinuleg nem fog 20 evesen is szopizni, igy biztos, hogy novekedni fog a mennyisegKép

Off: megtalaltam a mondokas cimet Neked, irtam a topicba

-Afonya
Afonya
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: