Új privát üzeneted érkezett!

Anyapoc!

A menstruacio miatt kevesebb lehet a tejci, nehany napig, atmenetileg, de olyankor surubben szopizzatok, es akkor nem lesz gond...

Mi a Bakony Joghurtot esszuk, de abban is van tejpor, ezen en is elgondolkodtam, legkozelebb ha megyunk vasarolni, vegignezem, az osszeset...kivancsi vagyok, miket talalok.

Zabpelyhes torta: 3-4 marek zabpehely elozo este beaztatva, masnap megfozve, 4-5 evok. turo, 4-5 evok. joghurt, egy-ket banan, ket evok. zselatin kis hideg vizzel felfozve, esetleg egy kis porcukor. Ennyi...mint latod elegge rugalmas a recept, attol is fugg, hogy mennyien esztek belole. Elozo nap megcsinaltam, folpackkal belelt talba raktam, es masnapra OK. lett.

Kati
 


>>Én nem adnék neki még tölcsért.<<
Minden életkornak megvan a jellemzõ érdeklõdési köre. Mindig a kitüntetett irányban a legfogékonyabb.
Ostobaság szembeszállni a természettel.

Bár a legjobb, ha majd akkor tanul önállóan rágni a gyerek, ha Pipi(Pipi), Rozika(Rozálmama) és Kornélia(Kettenkradné Kornélia) egyöntetüen kijelenti, hogy 21 hónaposan már nem veszélyes fagylalttölcsért enni...

Sziszi(mama)
Sziszi
 


Méri,

a húsos bébiételt feltétnek adni a 8% hústartalával nem túl fehérjedús étkezés:-) Mi mindig köretnek adtuk, és hússal egészítettük ki, hogy valóban tápláló legyen.

KNA felesége
KNA
 

 
 

Sziszi(mama)!

Nem a hozzaszolasoddal van baj, hanem a gunyos hangnemmel...,ezt mellozhetned.

Egyebkent pedig tenyleg lehet jobb dolgokat is ragcsalni a Piciknek mint a fagyitolcser.

Kati
 


Kedves Sziszi,
az agyam eldobom... nagyon béketûrõ ember vagyok, ezt akik ismernek, tudják is rólam, de azért álljunk már meg egy szóra! Nehogy azt mond már, hogy ha egy 7 hónapos gyereknek nem adok tölcsért, megerõszakolom a természetet! A kutya mindenit. Nem tudom, hány éves vagy, de kérdem én, mikor tömték a mi korosztályunkat csokoládéval, édességgel, chippszel stb. 1-2 évesen??? pláne 1 éves kor elõtt. Kérdezz már rá a szüleidtõl! Mert nálunk ez nem volt divat, pedig az édesapám lassan 60 éves. Nálunk nem volt csoki, meg ropi... stb. Normális ételt azt kaptunk, és néha ünnepekkor volt egy kis édesség. Lehetõleg, amit anyu készített.
Jéééé, és mégis felnõttünk a hugommal mind a ketten, versenyszerûen sportoltunk éveken keresztül, nem is rosszul...

Bocsi a többiektõl a kirohanásért:
Ágci
Ágci
 


csokoládé=/=fagylalttölcsér
kiflicsücsök=fagylalttölcsér

Ha egy héthónapos gyerek együtt akar rágni a mamájával, mert az ösztönei azt diktálják, hogy rágj, rágj, rágj, akkor nem feltétlenül az a helyes, hogy elfordítom, és a kezébe adok egy mûanyag rágókát...

Az én szüleim viszont nem interneten tudakolták meg a többi jóltájékozott anyukától, hogy mit adjanak enni a gyereküknek.
Lehet, hogy azért, mert nem voltak elég nyitottak a számítástechnika nyújtotta fantasztikus lehetõségekre?

Sziszimama
Sziszisziszimama
 


Ágci/Kati

Tényleg érdekes, hogy azt tanácsoljátok Sashá-nak fordítsa el a babát és adjon egy rágókát a kezébe, amikor &#337; fagyit eszik. Ha már az elveivel ellenkezik a tölcsér, akkor inkább ne fagyizna &#337; sem. Szerintem nem azt láttad Ágci Te sem a szüleidt&#337;l, hogy &#337;k bezzeg eszik chipszet, csokit, ropit, neked pedig nem adnak, mert még kicsi vagy ....

Nem ellenzem ilyen végletesen a csokoládét, mert szerintem pontosan ilyen káros a szigorú tiltás is, hiszen a "tiltott gyümölcs" mindig vonzó marad a kicsik számára. A Picik és kicsit cím&#369; könyv azt javasolta, hogy inkább adjuk csokit és tanítsuk meg a gyors rágásra-nyelésre, mint szájban olvadó cukrokkal, asztalt gyümölcsökkel etessük, ami a fogai közé ragad.


KNA felesége
KNA
 


Sziszi!
kéthónapos korában én is rágókát adtam volna és nem velõscsontot (mellesleg kéthónaposan még nem láttam rágókázni kisbabát).
És miután ma már nem hántoljuk együtt az asszonyokkal a kukoricát, meg nem ülünk össze hímzõdélutánra, maradnak a változó világ új kommunikációs formái.

Lányok! Ne bonyolítsátok már ezt a tölcsérproblematikát. Ha egyszer-egyszer kap egy csipetet, nem lesz semmi baja. Én egyébként remekül fagyizok a 13hónapos kisbabám mellett, ha felkínálok neki valami mást (pl.alma). Persze késõbb ez biztos nem lesz ilyen egyszerû.
Én az egyszerû ételek mellett teszem le a voksom.
Szerintem egy kisbabának jóminõségû és egyszerû ízvilágú dolgok kellenek (zöldborsó, kukorica, répa, brokkoli, spenót, csirkehusi...) Eleve jó, ha megismeri a különféle zöldségek ízét. Így késõbb is jobban tudod, mit szeret, mintha nagyon vegyes alapanyagból dolgozol.
Nem kell mindent összekotyvasztani és agyonvariálni. Én majdnem mindennap frisset fõzök, max 2O perc alatt.
Szerintem se jó ötlet az üveges kaját megturbózni egy adag szénhidráttal. Akkor inkább adnék utána egy kis joghurtot vagy gyömülcsöt.
Rozimama
Rozimama
 


KNA! Igazad van, lehet, hogy majd olykor rakok bele még plusz husit is, de a gyerekem (1 éves) naponta százszor szopik (ahogy gondolom Sasháé is), ez vsz elég jól fedezi a fehérjeigényét.

Rozimama! Ugye nem a krumplival-rizzsel kiegészítést nevezed "szénhidráttal való megturbózásnak"? Mert ha igen, most én dobom el az agyam! Tudom, hogy a krumpli nem maga a vitaminkoktél, de nehogy már a fõtt krumpli-rizs is a csokival egyenrangúnak minõsüljön!
 
 


Kedves Rozimama!
Próbálj figyelmesebben olvasni!
HÉT (azaz 7) hónapos tölcsér rágásáról volt szó.
Nem KETTÕ (azaz 2)!

Kedves méri!
Féléves kortól már nem fedezi az anyatej a gyermek állatifehérje igényét.

Tényleg, valaki már feljebb írta, miért féltek a húsoktól?

Sziszimama
Sziszisziszimama
 


Kedves Sziszimama!
Próbálj figyelmesebben olvasni!
Nem csak szoptatok, hanem a húsos bébiételek MELLETT szoptatok. EZEN kívül nem adok egyéb húst.

Méri
 
 


Méri!
Ne haragudj, nem megbántani akartalak a "megturbózással". Valószínû a saját gyerekembõl indultam ki, aki 1éves elmúlt, remek az étvágya, de egy üveg bébikaja általában elég. Ha meg nem, akkor tényleg inkább joghurtot, gyömölcsöt adok, mintsem -ha jobban tetszik- "feldúsítom" krumplival vagy rizzsel, ami inkább hastömõ. A csokinál valóban jobb.
Egyébként a "húsos" bébiételnél tényleg 1OOx jobb, ha te raksz bele egy kis párolt husit, májat. Én. pl. ha már muszáj, csak zöldséges bébikaját veszek (köretnek), és azt "turbózom meg" saját készítésõ husival vagy sajttal/tojássárgájával.
Üdv
rozimama
 


Rozimama,

én is azt csináltam korábban, hogy köretnek alkalmaztam a bébiételt. De most már nem nagyon eszik ilyesmit a kislányom, 1 éves kora óta már csak velünk eszik, ugyanazt, amit mi.

Méri,

14 hónapos múlt a kislányom, õ is hajlandó 100-szor is szopni naponta, de már régen nem táplálkozási céllal. Igény szerint szopott mindig, most sem akarom elválasztani, de már legalább három hónapja reggelit-ebédet-uzsonnát-vacsorát kell neki adni, mert egyszerûen éhes. Pedig rendes kislányméretû, nem nevezhetõ nagy babának. Húst-hússal eszik, sok kenyérfélét, rettenes mennyiségû zöldséget-gyümölcsöt. Szükségük van ennyi mozgás mellett sok kalóriára. Annyit mozognak, akár fizikai munkásnak is tekinthetõk ezért tartalmas-tápláló étellel kell ellátni õket.

KNA felesége
KNA
 


Rozimama! Semmi gond, csak asszem, félreértettetek. Nem azért "dúsítom" a kaját krumplival-rizzsel, mert azt hiszem, annál nincs jobb, hanem mert a gyerek most épp csak darabos ennivalót fogad el, csak a metszõifogai vannak meg, a krumplit imádja, és egyébként rettenetesen válogatós. Vagyis a "darabosság" létrehozására rakok bele krumplit vagy rizst az egyébként megszokott, régi kedvenc pépes kajáiba. Így darabos is lesz, meg lesz is benne mindenféle zöldség és hús is. Utóbbit tényleg ki fogom egészíteni "valódi hússal" a jövõben.Kép

KNA felesége Kép! Irigyellek, mert Kitti annyit eszik, mint egy kolibri. A napi négyszeri kajából nálunk általában három lesz, abból is egy-egy alkalommal maximum fél üvegnyi fogy el. De azt is jól meg kell választanom, mert különben röpül a kanál...Kép Õszintén nem értjük, min él a gyerek, napfényen? Kép

Méri
 
 


Méri,

az üveges bébiételbõl nálunk fél üvegnyi fogyott, azután egyszerûen megunta. Ha kapott másik ennivalót utána, akkor evett tovább. Lehet, hogy unalmas volt az íze?:-) Azután jött a "csak egyedül eszem" korszak, ekkor kb. kizárólag csirkecombot, virslit és kiflit evett (amit meg tudott fogni), most már tökéletesen kanalazik egyedül, kiszélesedett a menü. A kedvencei az olasz tésztafélék, abból már komoly repertoárom van. Nagyon szeret többfélét enni egy alkalommal (fõétel majd utána gyümölcs és még desszert is, esetleg két különbözõ fõétel), és napon belül nem eszi meg kétszer ugyanazt, néha két napon sem. Ezt kipróbálhatnád, hátha Kitti is unja a bébiételeket.

Engem nem zavar, élmény étterembe járni a kislánnyal, mert mindent végigkóstol:-) Olyan currys csirkét evett, ami még nekem is fûszeres volt, de élvezte. Az orvos szerint nem árt, a fûszerek arra valók, hogy elõsegítsék az emesztést.

Mindez mellett csak 8,8 kg, biztosan nem hízott el:-)

KNA felesége
KNA
 


Sziasztok!

Lanykam betoltotte a 11 honapot, ekkora babak anyukaja, mennyit eszik a gyerkocotok?
Nalunk most ez van: reggel fel-egy szelet vajas kenyer /heja nelkul/, egy szelet sonka, egy szelet sajt. Tizoraira egy gyumolcs, hozza rostos "muzli", gabonapehely. Ebedre, ha foztem, akkor a mi kajankbol, ha nem, akkor bebietelbol kb. egy uvegnyi. Uzsonna szinten egy gyumolcs, neha tejpeppel, neha turoval /joghurtot még nem birja/. Vacsora vagy az ebedrol maradt foztom, vagy kenyer ismet, 7 orakor. Es 8-kor alvas elott megiszik 2 deci tapszert, meg reggel 6 korul is, es utana még visszaalszik.
Szerintem ez normalis mennyiseg, ennyi siman elfogy mindenfele eroltetes, harc nelkul.
Es igy 8 kilo, igaz, napjaban 3-szor kakal, de nem hasmenesest, csak gyanitom, kell a helycsinalas.

Akinek joval tobbet eszik, az is irjon nyugodtan, az a velemeny is segit.

Koszi:
-Afonya
 
 


Szia Afonya!

Szerintem teljesen jo az etrend, es amennyiseg is jol hangzik!
BAr Rebi meg csak 10 honapos lesz, de Aaron idejere visszaemlekezve...Kép

Szia,
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Sziasztok!

Tejci tényleg kevesebb volt,de mensi sehol!!!Érti ezt vki?Pedig egyszer már volt.Tejci visszajött,de szerintem csak az egyik cicibe,mert a másikból nem nagyon akar szopni a fiam.Még akkor sem,ha azt adom elõször.Kép

Sasha

A Milupa,amit írtam,nem tápszer.Hanem gabonapehely,csak olyan,ami hipoallergén tejfehérjét tartalmaz az allegiára hajlamos,vagy veszélyeztetett babáknak.
Tényleg normális súllyal jött a bébi!És nagyon édiKépBiztos egy kis HErkules lesz!
Ja,sajna nekem is szembesülnöm kellett,hogy tejpor szinte mindenben vanKép
Csak nekem egy kicsit ellentmondásos,hogy tejet ne adjunk,de olyat,amiben tejpor van,jöhetKép

Kati

Én is Bakonyt vettem.Szerinted az élõflóra nem gond?Én úgy gondolom nem,mert nem mesterséges dologról van szó.Ja,és mindegyikben van tejporKépÉN végignéztem,jó meló voltKép

Sziszi

Ja,lehet,hogy nem az interneten,mert nem volt.Õk csak a szomszédba mentek átKépVagy azok jöttek és látták el õket jobbnál.jobb tanácsokkalKépEz jobb lehetett?Kép

Ágcinak igaza van.Még banánt is úgy kaptunk a pult alól és akkor én már nagyobbacska voltam.Mégis felnõttünk.Igaz,szinte minden fogam ép,nem voltam gyereknek túlsúlyos(bocs,ha vki küszködikKép).Persze a tv elõtt sem ültem egy zacskó chipssel a kezemben.Kép


Méri

KrumpliKépNálunk nagyon nem megy,jó nektek!
Szerintem kiegészítésnek nagyon jó,mert az étkezések alapját a szénhidrátoknak kell kitenni.Ugyanis az elsõdleges energiaforrásunk glükóz,amit ezek lebontásával kapunk megKép

Anyapoc

 
 


Sziasztok,
Anyapoc:
próbáld meg abból a cicibõl, amelyikbõl nem akar a kicsid szopizni, hónaljtartásban fogni. Ez azért jó, mert akkor olyan mintha a másik szopizna bölcsõtartásban. Küldök képet.Kép
Még vmi: a tejpor sem mehet. Az más kérdés, hogy sajnos beleteszik a bébikajákba.
Egyébként a tejtermékeket, ha nem adjátok nekik az elsõ évben semmi problémát nem okoz. Nálunkl volt egy kis érzékenység, elhagytuk, probléma megszûnt. Egy éves kora után kezdtük megint, probléma nincs. A gyerkõc nem mondhatnám, hogy megsínylette, erõs, boldog baba. Profilomban megnézhetitek.Kép
Ágci

Kép
 
 


Anyapoc, Sasha
A Mildipép körtés rizspép-ben és a Nestlé Sinlac pép-ben egyáltalán nincs tejfehérje. Az elõbbit nagy szerencsével kül. boltokban lehet kapni (nekem eddig csak a Rossmann-ban sikerült, de ott megszûnik az árusítása), utóbbit pedig receptre érdemes, 850 ft kb, anélkül 2000 felett. Hanka mindkettõt imádja. Az elsõt elvileg AT-vel, vagy tápival illene elkészíteni, de én azt is vízzel szoktam (nincs tej a hûtõben), meg néha azért fejek bele, de úgyis elõtte szopizik.
üdv,
bringa
 
 


Afonya!

Mi is kb. igy eszunk: 4X szopi, es 5x mas kaja. Ebedre, vacsira egy-egy gyerektalnyi mennyiseg fogy kb. Kaki egyszer van egy nap altalaban...

Anyapoc!

Szerintem az eloflora OK., es tenyleg mindegyikben van tejpor, hat ez van...

Mult heten vettem olyan puffasztott rizsszeletet, a naturt, izlett Emesenek, nincs rairva, hogy valami karos lenne benne, szerintetek OK?

Kati
 


Lányok!

Köszönöm a véleményeket, tanácsokat.
HOgy mekkora "vihart" kavart az a tölcsér...
Hát jah, elvileg akkor nem fagyizom, csak gyerek nélkül, de a gyerek mindig velem van, de úgyis rámfér a fogyásKép De ha tölcsért (fagyit) nem eszem elõtte akkor más kaját se egyek, mert a gyerkõc mindenbõl kunyizik. Látványosan nyújtja mindkét kezér és az ujjait ki be csukogatja...Kép Ha nem adok, és pláne, ha mondom is, akkor elkezdi a hisztit. kb 1 hete síkítva-vísítva hisztizik, és olyan pontosan megtalálta azt a hangszínt és decibelt amitõl égnek áll a hajam is. Van aki a kréta hangját nem bírta a táblán.. én megKép Ez van. Eszem mikor alszik a gyerek. Póbáltam már úgy is enni, hogy a gyerkõccel együtt, de akkor nem tudok olyan gyorsan lapátolni neki..., ráadásul mikor már csillapítva van az éhségérzete, de még nem lakott jól (ha akkor abbahagyom az etetést rá fél órára még jelzi hogy nagyon éhes) akkor meg már kész mûvészet megetetni... Akárhogy ültetem, a feje mindig háttal lesz nekem secc-perc alattKép

Egyébként rengeteget szopizik még, termésetesen kajcsi elõtt, de egy 190 g-os bébidesszertet simán megeszik, csak a felénél már forog minden felé, de ha nem kell már, nem fér belé, akkor úgyis kiköpdösi, vagy nem nyitja már a száját.

Rájöttem, hogy a gyerek nem szereti a pulykamellet, a csirkének nagyobb sikere volt.

puszi
sasha

Kép
 
 


Sziasztok!

Egy 8ésfeles baba ált hányszor eszik egy nap szopin kívül?

Ágci

Nagyon jók a képek,amiket küldtél!!

A normál hónaljtartás OK,mert eleve úgy szopik a fiam,ha éppen nem fekve.A többi már nagyon gyakorlatot igényelKépMint pl. az utolsó!KépBár néha nálunk is vannak fejenállásos és egyéb trükkök.

Komolyra.Szóval ált. abból szopizik elõször,de nem nagyon kell neki.Persze ebben eleve kevesebb volt a tej(illetve tejmirigy),de most már nagyon látványos.

Nálunk a joghurt nem váltott ki semmit egyenlõre.De akkor miért írják,hogy lehet adni 9hónaposan?Meg túrót,meg sajtot?Najó,csak 1szer eszünk ám egy héten!

Nagyon szép a babád!Nagyon vagány a szerkója!Kép

Bringa

Tudom,hogy most várhatok,mire írszKép,de szeretném tudni,hogy ezt a Nestlet hogyan lehet felíratni!Uúgy.mint a Milupát?
Egyébként a Milupában hipoallergén a tejfehérje,vagyis nem veszélyes.És ez csak 580 FtKép

Sasha

Nálunk is azonnal cuppogás van,ha vmit eszünk-iszunk.Sokszor le£kiismeret furdalásom is van,hogy nem adok mindenbõl,de így teszem a legjobbat.Legalábbis ezzel nyugtatom magamKép

Üdv,Anyapoc

 
 


Anyapoc
Íme, a villámválasz Kép szóval a doki felírja simán. szerintem jó az íze, bár elég furi. szentjánoskenyérmag és rizs az alapja.

Kati
Jó a puffasztott Hamlet (persze csakarizs) nálunk is bevált! Ezen kívül lehet kapni sima puffasztott rizst is (különálló rizsszemek), amit szintén imád csipegetni.

A kukoricapehely milyen lehet? Hol kell venni? Mert a boltban csak olyan van, ami tele van "extrákkal". Ja, és nem azoktól kérdezném, akik megvetik az ilyen óvatos némbereket, mint én, aki nem ad semmi vagányat a gyereknek Kép
kösz
bringa
 
 


Ahelyett, hogy örülnétek, hogy veletek együtt akar enni a gyerek, hogy ambíciózusan készül az önálló létre, ti csak azon töritek magatokat, hogy hogyan lehetne kikerülni a közös evést, miként lehetne minél tovább kiszolgáltatott, magatehetetlen csecsemõlétben tartani... Kép
Free baby!!!
 


Ez a fenti írás nagyon jó....Kép Sajnálom az ilyen embereket. Fõleg, hogy nem is ismer bennünket...és természetesen a "kiszolgáltatott, magatehetetlen" csecsemõinket. Még jó, hgoy léaszik, mert szerintem kikérné magánakKép


Bringa,
itt korábban írta vki, hogy bioboltban vette a kukoricapelyhet.

Anyapoc,
ez érdekes kérdés, épp nem rég kérdeztem én is Ibolytól, egy másik topikban. Ha érdekel: Szoptatás-Kitõl ne fogadj el tanácsot topik, április 26.
Én úgy csináltam, hogy mikor el kezdtük az egész kajcsit (6 hó), mindig havonta lett újabb étkezés bevezetve. Mikor 8,5 hós volt, akkor már 10órai, ebéd, uzsi volt. Ez persze babától függ.Kép
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Az az erdekes az ilyen hozzaszolasokkal, hogy Free Baby!!! egyszer ir valamit...addig csak olvas, olvas, aztan ugy leirja a velemenyet, de ugy... Kep, bemutatkozas ohne...Maskor epitobb jellegu, es mas hangvetelu kritika is elferne.

Emese szokott olyan dolgokat is enni mint mi, de nem tudom miert lenne kiszolgaltatott, csak mert egy evesen nem eszik kacsasultet, franciasalatat? Es mindemellett nagyon kis onallo a kisasszony.

Anyapoc!

Nyolc es fel honaposan szopi mellett mi egyszer ettunk gyumit (delelott), es egyszer ettunk zoldseget delben vagy delutan, ahogy sikerult.

Van valakinek tapasztalata az eperrel? Tudom, hogy rajta van az allerg. listan, de egy-ket szemet se adjak?

Kati
 


Katkamanó!
Mert te aztán be vagy jól mutatkozva!
Egy gyerkõc képe és egy halott link.

Elhiszem, hogy a szokottól eltérõ stílusú hozzászólás védekezõ reflexet vált ki a "törzs-levelezõkbõl", de próbáljuk meg kibontani a gondolatot az érdes csomagolóanyagból!
Én megpróbálom, és azt hiszem elgondolkodtató amit ír. Tényleg át kellene gondolnunk a szoptatás melletti hozzátáplálás célját. Mert ez nem csak táplálék adás, hanem nevelés is!

Bocsánat, ha kicsit hosszabb lettem, de fontosnak itéltem elmondani.

Ági
Ági
 


Méri,
ha olvasol, aktualis meg a kajalas trukkjei? Mert ha igen, akkor kuldenek leirast, csak kene egy mailcim, ami fogadokepes.

Nekem egyebkent semmi bajom a mas, akar ellenkezo velemennyel, csak ne altalanositson /pl. hogy kiszolgaltatottsagban szeretnem tartani szerencsetlenKép gyerekemet/, még burkoltan se hulyezzen le, hanem legyen egy velemeny a sok kozul, neadjisten kereken kijelentes helyett mondja, hogy "szerintem" avagy "en igy csinalom" es mindenki dontson, ahogy jonak latja. Minek veszekedni meg itt is, nem eleg a real eletben?
UffKép

-Afonya
 
 


Sziasztok,
hagy osszak meg veletek egy levélrészletet, amit minap kaptam egy dietetikustól. Az elõzménye annyi, hogy 29 éves vagyok, 5 éve vannak bõrkiütéseim, amik az elmúlt egy évben iszonyúan néztek ki, még szerencse, hogy nem látszik ruhában, fájt, égett és viszketett. Szegedn angyon jó a bõrklinika, tök profik a dokik, de semmit nem tudtak csinálni. Javaslatomra, mert már mindennel kezelték, amivel lehetett, csináltunk egy allrgia tesztet, ami tej és gluténérzékeysget állaptíott meg, most megyeka többi vizsgálatra, ami pontosítja az adatokat. Ha kiderülnek, semmi tejterméket, nem csak tejt, legalábbis egy ideig. A gluténról már volt szó korábban.
Szóval a levélrészlet a következõ:
"Kicsit furcsállom, hogy a doktornõ azt mondta, nem vészes...Furcsa hasonlat: de, ha cékla lével lelocsolom a fehér damaszt abroszt,
hát kidobhatom, mert nem jön ki belõle. Ha csak A célka saláta , hígított
levét locsolom ki, hát rózsaszín lesz a folt, de ugyan úgy kidobhatom a
z abroszt. Allergiás esetben nem az allergiát kiváltó étel mennyisége a
kérdéses, ha nem eleve, hogy van-e belõle."

Szóval ennyi, tehát, ha vmi allergiás reakciót válthat ki, mindegy mennyi mennyiségû.

Én úgy gondolom az eper is várhat egy évet még, azzal a két szemmel, mit is érünk...Kép
Mindenesetre én majd csak jövõre adok.Kép

Ágci

Kép
 
 


<FONT COLOR="ff0000">Hát ez elképesztõ!
Kedves Ági, remélem nem ismerjük egymást vagy legalábbis jól elkerülsz a közel jövõben. Hogy jössz te ahhoz, hogy aláírod, Ági és az én e-mail címemet írod be, az e-mail címhez??? Felháborító és gusztustalan. És még ahhoz is vetted a fáradtságot, hogy kinézd vmelyikõnk címét... hát ez aztán jó példája a helyes nevelésnek...</FONT>

Ágci

Kép
 
 


Hamisito Agi te kulfoldrol netezel ezert hiszed hogy hamis a link.

Naposcka
Napocska
 


Sziasztok!

Már megint beütött a bumm?!Itt sem hagynak az okosok?Kép


Én úgy hiszem,az én magatehetetlen csecsemõmKép nem azért akar velünk együtt enni,mert annyira ambiciózus lenne. Inkább csak érdekli,amit csinálunk, érdekli maga az evés,hiszen sokáig ilyet nem csinált,vagy nem így.De hogy éppen az önállóságra törekedne!Majd egyszer csak azt veszem észre,hogy megfõzi helyíettem az ebédjétKép És talán még a társadalmi szokásokkal sincs tisztában,miszerint a család együtt étkezik.De nem is fogom belenevelni.Akkor eszik,amikor éhes.KépDe azért elgondolkodom ezirányú törekvésein,mert lehetséges,hogy mégis inkább a kacsasült,vagy az a híres-hírhedt resztelt májKép

Bringa(Te óvatos némber!)Kép

Megnéztem a Milupát és hidrolizált tejfehérje van benne,ami nem okozhat allergiát. Asszem maradok ennél,de azért köszi a tippet.Majd még érdeklõdök a dokinál is.
Amúgy elég vagány a puffasztott rizs is,mi még nem is próbáltuk!Kép
És tényleg szupergyors voltál!Kép

Ágci

Bulcsú is 3szor eszik,de ebéd, uzsi és vacsi van.De most úgy nézem,lassan a reggelit is be kell vezetni.Kép

Érdekes az allergiáról írt levélrészlet!És tényleg igaz!Itt nincs,hogy kicsit vagy nagyon!VAN és kész.Bár a férjemnek is van ételallergiája,nem tartja visszaKépMindig eszik ezekbõl is egy kicsit.
Tejtermék van,ami hipoallergén,de marha drágaKépAmúgy két ismerõsöm is dolgozik ott a bõrklinikán,de kutatókKép

Kati

Mi is hasonlóan eszünk,csak este egy kis gyümis vagy natur riszpépet még adok fürdés elõtt és fürdés után,lefekvés elõtt van még szopi.Végül is olyan,mintha kétszer uszizna.De meg sem látszik rajta.Most,hogy elkezdett mászni,meg felülni,a mérleg nem mozdulKép


Takarék!

Anyapoc

 
 


Szia ÁGCI!

Hat, igaz ez az eper dolog, ugyhogy iden meg kihagyjuk, csak olyan jol nez ki, tudjatok.....


Kati
 


Sziasztok!

Valaki ugy kezdet el levelezni, mintha en irnam (a bejelentkezesnel egyelore meg mas nev lehet, de alatta Emese adatai, meg az en e-mailem), szoval, ha valami bunkosagot olvastok, azt nem en irtam!!!

Kati
 


Sziasztok!

Bejelentkeznék közétek, mert lassan elkezdõdik a kanálhami.
Lányom, Zsófi 5,5 hónapos és most kezdte el kostólgatni az ízeket. Eddig kizárólag anyatejet kapott, és 2 hete iszik vizet az Avent varázsitatóból. Múlt héten almát kapott, elõször délután elfogadta, és cuppogta befelé, másnap is adtam neki a konyhában, délelõtt, az már nem tetszett neki, kihagytam 1napot, utána is próbáltam, de nem kellett neki.Hétfõn Hipp õszi-almát adtam neki szintén délután, apa etette, és ez is ízlett neki, viszont másnap már nem kellett neki.

Szerintetek délután, v. délelõtt kínáljam meg gyümivel? ÁLt. szopi után, vagy 2 szopi között adtam neki gyümit, amikor jó kedve volt. Hogy csináljam? megköszönném a tippeket. tegyek pl. a krumplihoz valamit? szõlõcukor? anyatej?

köszi

pusz
Brokkoli
 


Szia Brokkoli!

Gratulálok Zsófihoz és a sokáig tartó szoptatáshoz!Kép

Nem értem,miért akarsz neki szõlõcukrot adni?!!A gyümiben van cukor,igaz,az gyümölcscukor,de éppen elég,szerintem.Meg a tejciben is van bõvenKép
Azt szokták mondani,hogy délre alakítsuk(kb) az elsõ kajálást,de szerintem teljesen mindegy.Amikor a babád szívesen veszi.Mi pl. este kezdtük.A kóstolgatás szerintem jó a két szopi között,mert még nem a mennyiség a lényeg,hanem az ismerkedés.Amikor már "adagot" kíván,lehet szopi után.
Azon meg ne aggódj,hogy egyik nap ízlik,másnap meg nem.Majd eljön az idõ,hogy nem gyõzöd idõre csinálni a kajcsitKépKép
Szerintem megkínálhatod minden nap.
Kruplihoz jó az anyatejKépAz én fiam magában meg sem ette a krumplit,mert nagyon "fojtós"volt,hiába higítottam.De higíthatod az ételeket forralt vízzel is,ha macerás a fejés,vagy nincs tej fagyasztva.De gondolom ilyen probléma még nem áll fennKép

Sok sikert!

Anyapoc

 
 


Kati

OFF

Az "én is próba" topikban látható,hogyan próbálkozott megszerezni az adataidat!Borzasztó!Miért jó ez bkinek is?
Nem tudják,hogy ezt a törvény bünteti?!!!Nálunk épp nemrégen kaptak el néhány embert,akik az egyetemen éltek vissza mások e-mail címeivel és már börtönben csücsülnek.
Csak így üzenem,hogy a hazug embert elõbb utólérik!!!!Kép

Anyapoc

 
 


Szia Brokkoli!

Nagyon edes Zsofi baba, gratulalok hozza. Mi anyatejes krumplival kezdtuk, de a gyumi is eppolyan jo. De szolocukor, es egyaltalan semmilyen cukor nem kell...En meg most is szopi utan adom Emesenek a kanalas hamit. Vegul is egyelore mindegy mikor probalkoztok, egy olyan napszakot valassz ki, amikor jokedvu, erdeklodo, akkor biztos jol sikerul a dolog. En annak idejen kaptam Agcitol egy listat, hogy mit mikor javasolt bevezetni. Sajna a gepem azota kampec lett, de Agci biztosan szivesen elkuldi neked is.

Kati
 


Szaisztok,
Erika,
azért szokták javasolni a délelõtti déli órákat, ha vmi gond lenne az új étel bevezetésével, estig még "kiheverje" a baba. Pl. hasfájás. Mert ugye, ha ez mondjuk úgy 10 körül jön este elõ... No, de te látod, te vagy ott. Az elsõ kaják alma, õszi, krumpli, srépa, rizs, nem szoktak gondot okozni.
Nem kell a változatosság, és hidd el, ha éhes lesz tátja majd a száját!Kép
Ágci

u.i. úgy emlékszem, elküldtem már amit Kati említ.

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok a tippeket!!!!!!!

Ágci,
Igen-igen elküldted amit ki is nyomtattam és folyamatosan néézegetem,és nagyon köszönöm is neked, csak azon aggódtam be egy kicsit, hogy egyik nap izlik neki az alma másnap már nem.De ezek szerint hosszú idõ amíg igazán elfogadja a dolgokat, végülis már az is nagy dolog, hogy a kanál láttán tátja a száját. ( persze azért mert rágcsálhatja )

pusz

Brokkoli
 


Sziasztok Lanyok!

Ket talaloskeredesem lenneKép :

Tudja valaki, hogy a zabpehely az glutentartalmu-e vagy sem?
Es a lenmag?

Köszi a megfejtest!Kép
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Kryss!

a zabban biztosan van glutén, a lenmagban - ez nem 100% - nincs!

Márti
 
 


Marti!

Köszi, a zabpelyhet gondoltam.
A lenmagot meg meg megprobalom megtudakolni!

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Nem csak börtönbe kerültek, de ráütöttek a praclijukra is!
Kép
 


Áfonya! Már rég akartam írni, de mostanában nincs idõm: kb. 1 óra a kajaelõkészítés, 1 óra a kaja, 1/2 óra a mosogatás/felmosás, aztán kezdõdik elõrõl Kép. És mindez pozitív, mert most legalább eszik, a Te reggelid alapján! (Sajt, kenyér, sonka helyett grillcsirke). Az a baj, hogy most meg már mást nem fogad el. Zöldséget egyáltalán nem eszik, gyümölcsöt nagyon ritkán. Kanállal nem lehet etetni, szájába dugni néha lehet a falatot, de leginkább õ akarja azokat felcsipegetni. Képzelheted az evési sebességet. Ilyen tempóban egész nap ennie kéne, ha jól akar lakni. Szóval továbbra sem vagyok elégedett! Jöhet a mail, nagyon megköszönném. Azt ittem, a profilomban van e-mail cím, de ide is beírom!
Köszi: Méri
 
 


Sziasztok!

A lányom az imént elkérte az almacsutkámat. :-) Légyszi segitsetek: mit kell csinálni egy babával, akinek valami olyasmi kerül a szájába, amivel nem tud megbirkózni. Amig a szájában van, addig oké, hogy valahogy kikotrom, de ha lenyeli, és öklendezik meg ilyesmi? Mit kell csinálni? Most szerencsére nem történt semmi baj, de rögtön felmerült bennem, hogy nem tudom, mit kell ilyenkor csinálni. Mert ilyesmi elõfordulhat bármikor, amikor eszik.
kalinta (kalinta)
 


Katkamanó,

azt hittem én is, hogy nem szabad epret adni, mert allergén, de a kislányom (Eperke) szülinapjára mindenképpen epres tortát szerettem volna készíteni, ezért megkérdeztem a gyerekorvost. Ki nem nevetett, de elég hülyeségnek tartotta a riadalmamat, és szerinte paszírozva már egy hónapos kortól adható, mert "vagy lesz kiütése vagy nem", de ez nem kortól függõ.

Igaz, a gyermekorvosunktól itt a Babaneten az anyukákat frász kerülgetné:-), ennek ellenére SEMMI olyat nem tanácsolt soha, amit õ maga ne tett volna meg a gyerekeivel. Nagyon örülök, hogy õt választottuk, mert egészséges gondolkodású, nem idegeskedik (ezért mi is sokkal nyugodtabbak vagyunk) és nem állít fel felesleges korlátokat.

KNA felesége
KNA felesége
 


Sziasztok!

Lányok, én próbáltam már Zsófinak almát,alma-õszit,sütõtököt,és semmi..... egyszerûen semmit nem hajlandó elfogadni, már 2hete próbálkozom, délelõtt, délután, és semmi, eleinte a kanálra tátotta a száját, de most már azt sem. Mit csináljak?????
ráadásul most 3-4 napja nincs kaki sem, ami 5,5 hónap alatt még sosem fordult elõ.

Mit csináljak?????

kösz

kicsit szomorú Brokkoli
 


Brokkoli,
probald meg, hogy kezzel "had" (?) egyen a Zsofi, belemarkoljon a reszelt almaba es lenyalogassa az ujjarol. Vagy pl. nalunk az is bevalt, ha elso napokban en megragtam neki a kajat, latta is es ugy elfogadta.
O meg nem tudja, hogy az is kaja, szamara az ehseg elmulasztasat a cici/cumisuveg jelenti, a kanallal nem tud mit kezdeni, ido kell, mig megtanulja, rajon. Ezert szopi utan etesd, vagy ket kaja kozt, mikor nem ehes veszettul, van ideje "jatszani".
Valtozo, valamelyik baba a higat/pepeset, hideget/meleget szereti, kiserletezz ezzel is. Es turelem, nem kestel le semmirolKép

-Afonya
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: