Új privát üzeneted érkezett!

Pocok! Én nem tapasztaltabb vagyok, hanem csak jelezni szeretném, hogy ez egy nagyon jó ötlet volt.

Tikk
 
 


Pocok!

Nálunk még nem aktuális a hozzátáplálás -3 hónapos -,de mit értettek az alatt,hogy ne keveredjen a tej a gyümölccsel?Azt hittem,hogy a szoptatás mellett a gyümölcsöket lehet elõször bevezetni.

Mariann
Mariann
 


Sziasztok!

Pocok: megelõztél! Kép Én is gondolkoztam már, hogy létrehozok egy ilyen témát, mert nem találtam semmit. Balu a jövõ hét kedden lesz 6 hónapos. Mivel már kinézi a szánkból a kaját, megkínáltam egy kis gyümölccsel, de nem nagyon jött be neki. Most pihentetjük a témát egy kicsit. Tejem van elég. Balu meg teljesen cicifüggõ! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok!

Pocok: 1 hétig folyamatosan próbálkoztunk. De semmi. Nálunk még az is elég nehéz, hogy Balu nem hagyja, hogy etessük, és hát még mindenhova több jut, mint a szájába.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Pocok!

En is orulok, hogy van ez a topic, az 5let jo:-) Hatha lassan idekeverednek tobbet tapasztalt anyukak is..
Szerintem probald meg a kortet, a vedononk is ajanlotta, egyedul a maghaz koruli szemcses reszet ne add oda. Nekunk az alma utan az oszibarack volt az elso gyumolcs, szivesen elfogadta. Most is kaphato fagyasztott. Mindket gyumolcsnek szekletlazito hatasa van, de mivel az oszibaracke intenzivebb, ezert a gyerekorvosunk ajanlott pici higitast (eloszor forralt vizzel higitottam, nem almaval, hogy megismerje a valodi izet).
Az, hogy a gyumolcs/le keveredik a tejjel: a Bencet nagyon nem zavarta. Mondjuk en is igyekeztem, hogy tobb ido teljen el, bar nalunk konnyu volt, mert annyira megszerette a gyumolcsot, hogy kivaltott egy etkezest.
Majd szamolj be, ha adtal Mankanak vmi ujat, hogy izlett neki!

Pussza: Barbi
 
 


Szia Pocok!

Igaz, nekem a 11 hetes PiciLacival még nincsenek ilyen tapasztalataim, de ha egy jó kis turmixra gondolok, összefut a nyál a számban... Kép Mikor ihatok én még tejet?!?! Már gyümölcs nélkül is jól esne... Kép

BMárti

BMárti
 
 


Pocok!

Nekem mind a kettõ fiam nyáron volt hat hónapos. Az elsõ tápszert evett, a második szopott, és mind a kettõnek gyümölcs mellé adtam a tejet és semmi baja nem volt tõle.
Õszibarack, alma, körte volt akkor elérhetõ.
Sõt az én gyerekeim teát isznak a tejre, tejpépre.

Szerintem ennek a témának is két oldala van:
az egyik a gyümölcsöt magában kellene fogyasztani, mert különben nem emésztõdik meg erjedésnek indul, ez okozhat hasfájást és hasmenést.

a másik oldal meg akkor mi van a gyümölcsjoghurttal és a tejes gyümölcsturmixal? Akkor azok nem is egészségesk?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Mi is mostanában kezdtük a kóstolgatást, Luca 7 hónapos lesz. Eddig almát, õszibarackot, sütõtököt kapott, nagyon ízlett neki. Persze a szopit nem hagyná ki! Nem vettem észre, hogy a tej okozna problémát, annak idején a nagyobb lányomnál sem voltak szerencsére ilyen gondjaim, pedig õ is szinte minden étkezés után szopott. (Eléggé cicimániás volt.)
Ti bébiételt adtok a babáknak vagy otthon fõzitek? Zsófinál nem volt választásom, mert õ csak a hazait fogadta el, a gyári bébikaját mesteri módon tudta ezerfelé köpni. (Pedig néha pl utazáskor kényelmesebb.) Luca eddig nem válogat. Gondoltam, talán az elején jobb neki, ha megbízhatóbb, tisztább ennivalót kap, de utána elolvastam a cimkén az összetevõket. Biztos, hogy ez kell a babáknak? És miért kell a gyümölcsöket cukrozni? Akkor már inkább itthon készítem el neki.
Márti! A tejivást én sem tudtam megállni, persze csak mértékkel!
Andi

Andi
 
 


Sziasztok!

Jaj de jó, hogy van ez a topic! Pocok a kérdésedre sajnos választ nem tudok. Én is azt hallottam, hogy pont amiatt, amit más is említett (hogy mással keveredve erjed a gyümölcs és nem bomlik le) jó lenne külön adni, de hát nekünk is a szopizás utáni alma kóstoltatás maradt. Bár igazán még nem megy a dolog. Borcsa majdnem 7 hónapos volt, amikor elkezdtem adni neki almalevet. Már egy kicsit az is gyanús volt, mert úgy tünt, hogy inkább a nyálazón van az az almalé, mint a szájábanKép Aztán mikor kb. 1 hét után próbálkoztam a reszelt almával, akkor ki is derült a turpisság.Kép A kis csillag nagyon édesen kitolja a szájából az egész mennyiséget. Mondjuk annyira nem gond, hálistennek van tejellátás böven. Most azon gondolkozom, hogy inkább több idöt várok a szopizás után, merthát nekem se nagyon lenne kedvem új izekhez tele hassalKép, meg lehet megpróbálkozom a krumplival. Ti azt hogy csináljátok? Nekem a védönö azt mondta, hogy fözzem meg egy kis vizben, majd a fözövizzel együtt törjem össze. Ti tesztek sót a vizbe? És szitán átnyomjátok esetleg? Vagy turmixgéppel készititek?
Remélem én is, hogy idetéved néhány tapasztalt anyuka is, hogy legyen olyan is, aki tanácsot adKép

Szile
Szile
 


Sziasztok!

Na, én idetévedtem...Kép

Csak a saját tapasztalataim tudom leírni, a tudományos részében nem vagyok szakértõ!

Az én fiam most volt egy éves, de sokan ismertek már szerintem. SOHA nem ette meg pl. a reszelt almát. A mai napig köpi ki, eleinte meg meg akart fulladni tõleKép Nálunk elsõ gyüminek az õszibarack vált be. Mondjuk szerencsénk volt, mert akkor volt éppen szezonja. A banántól elõször kiütéses lett, de kb. 2 hét múlva újra próbáltam, és azóta nagyon szereti. A citrusfélékrõl tényleg mindenhol azt olvasni, hogy 1 éves korig lehetõleg ne adjunk, mert allergizálhatnak!

Én az elsõ ételeket úgy kezdtem el bevezetni, hogy megszoptattam, majd pár kanál fõzelék. De így nem igen akaródzott enni. Így, bár sokan ma már ezt nem ajálják, délben adtam neki sütõtök-pürét, sárgarépa-pürét, majd krumpli-pürét és csak ezután szoptattam meg. Hónapokig szopizott még ezután, végül gondolom már csak a szomját oltotta, de szopizott így is, és ez a lényeg. Én elõször napokig (3-4) csak egyfélét adtam, hogy lássam van-e valami allergiás reakció! Aztán kezdtem el kb. 3 hét után keverni mindent a krumplival.

Egy pohár tejtõl semmi baja nem lesz a babának, igyátok nyugodtanKép Persze mértékkel!

Most mennem kell.

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Ja, még valami. Én picit sót mindig tettem a krumpliba (nem ajánlják egyébként).
Minden gyerek más. Az én fiam pl. 7 hónapos korától villával törve evett mindent. Más gyerek meg csak folyósan eszi meg. Próbáljátok ki, a Ti babátoknak melyik megoldás tetszik jobban.
A lényeg, hogy próbálkozzatok, és bízzatok a kicsikben, tudják õk mi a jó nekik, és mikor és mennyiKép

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Évi, köszi a segítséget!

Szile
Szile
 


Sziasztok!
Jó, hogy van ez a topic! benedek 6 hónapos múlt. Mi is hete ismerkedünk az új ízekkel. Alma, krumpli, sütõtök, sárgarépa. Lassan kezd ráérezni a kanállal evés ízére, de még mindig nem eszik annyit, hogy jól lakjon. Én úgy csinálom, hogy adok a bébiételbõl neki annyit, amennyit szívesen eszik, utána pedig anyatejcsit kap. 2 napja átértünk a tejpépre az esti etetés alkalmával. Nem ajánlják, hogy cumibõl kapja, mégis az a vége, hogy így eszi meg.
Éva
 
 


Sziasztok!

PiciLaci attól a kb. 1/2 dl. tejtõl, amit a reggeli kávémba tettem is kiütéses és hasfájós volt. Kép Persze minden baba más.

Ti mikor kezditek a hozzátáplálást? Kezdek bedilizni az egymásnak ellentmondó tanácsoktól... A kórházban kapott "Kedves Baba" címû füzet szerint már három hónaposan meg kell kezdeni a citrusfélék (!) kínálását. A Kismama magazinban azt olvastam, hogy ha a szopizással minden oké, akkor 6 hónapos kor elõtt semmit ne adjunk a cicin kívül a kisbabánknak. Megkérdeztem a nõvéremet (védõnõ + 3 fia van), õ meg azt mondta, hogy a hozzátáplálást a 4. és a 6. hónap között kell elkezdeni, tehát nem elõbb a 4.-nél, és nem késõbb a 6.-nál... Mostmár aztán teljesen összezavarodtam... Kép

BMárti

BMárti
 
 


Szia Márti!

Nekem azt mondta a védõnõm, amit a nõvéred. 4-6 hónap között, majd meg fogom látni, hogy ha mást is igényel már és nem elégíti ki az anyatej. De ha elvan és nincs probléma, akkor 6 hónaposan kezdjük majd.

Remélem még jobban összezavartalak.KépKépKépKép

Szerintem majd ahogy a babádnak jólesz, arra meg magadtól rá fogsz jönni.

Tikk
 
 


Sziasztok!

Nem vagyok sokkal tapasztaltabb Nalatok, de mivel hianyoljatok az olyanok hozzaszolasat, akiknek van mar legalabb egy gyerekuk, hat en is irok par sort. Az az igazsag, hogy mikor a Babanet indult, akkor volt csecsemo a lanyom. Akkor en is minden nap itt voltam. De mivel egyre nagyobb es egyre kevesebbet alszik napkozben ( most mar egyaltalan nem ), igy nem tudok a gep ele ulni.

Szoval: nekem van egy lanyom. O most ket es fel eves.

En negy honaposan kezdtem a hozzataplalast. Nagyon ovatosan, mivel mar egy honapos koraban tiszta anyatejes taplalas mellett jelentkezett az ekcemaja.
Ezt a hozzataplalast nem ugy kell elkepzelni negy honaposan, hogy egy etkezest ki is valltott. Inkabb csak ismerkedes volt az etellel es foleg a kanallal.
Nekem az a velemenyem, hogy mindenkeppen meg kell ismertetni a babat hat honapos kora elott a kanallal, mivel utana sokkal jobban elutasitja a nem megszokottat. A tapasztalat azt mutatja, hogy a babak hat honapos koruk elott jobban fogekonyak az uj dolgokra.
Hat honaposan az uzsonnat kivaltotta valamilyen gyumolcsrizsfele, es utana jott a deli fozelek.
Mi egy eves korara valtottuk ki az ossze etkezest, es mar csak este es reggel az etkezesek melle volt gyumolcsjoghurt, az is poharbol ( a tejet nem issza a lanyom).
Negy honapos kora elott semmi keppen nem ajanlott a hazzataplalas. Tobb ismerosom is adott a babajanak harom honaposan gyumolcsot (narancsot) es vereset kakilt a baba. Ekkor meg nem biztos, hogy felkeszult az emesztorendszer mas taplalek feldolgozasara. Na meg a narancs nem is a legjobb valasztas volt elsore a savassaga miatt. Bar az az igazsag, hogy valamelyik babanak megart, valamelyiknek nem. De azert nem art ovatosnak lenni.

Alma.
Alma
 


Sziasztok

Szerettem volna irni nektek tapasztalatott. De azt hiszem Cory kedves megjegyzese utan inkabb mellozom mindenhol barmilyen tapasztalatom megirasat.

Napocska
 


Sziasztok!

Napocska: én nem akartam senkit megbántani, és szerintem nem is volt olyan a hangnem! De ha ez téged megbántott, akkor én nem szólalok többet meg, mert tényleg szükségünk lenne egy kis tanácsra, és nem akarom ettõl megfosztani a többieket!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

SzileKép

Mi is 5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Tulajdonképpen csecsemõkora óta hurcoltam a konyhába, mert ha elkezdtem enni, õ tuti elkezdett kiabálni. Így meg nyugodtan ettem, õ meg nézte. Mi azért kezdtük el a hozzátáplálást, mert nagyon sokat ébredt éjjel, és gondoltam lehet, hogy éhes. Õszintén szólva stabilizálódott is a dolog. Ezért mondják, hogy figyeld a babák jelzéseit. Ez persze nem egyszerû, mert még nem tudják megmondani, mit is akarnakKép

Amúgy nekem az agyamra tudott menni az a szöveg, hogy adjak 3 hónapos gyerekemnek almát KEKSSZEL, meg minden egyebet, mert nem tanul meg enni, vagy válogatós lesz!!! Ezzel ki tudtak kergetni a világból!!!

Nekem pl. azt mondta a dokinõ, hogy tulajdonképpen a gyümi az desszert, jól lakni a krumplitól, répától stb. fog. Így kb. 6 hónaposan, mint már írtam az ebéd lett kiegészítve szopi elõtt, majd késõbb a vacsi.

Tejpépet én csak 8 hónaposan mertem adni neki, nálunk sokáig az volt a favorit! Ha semmi mást nem, azt mindig megette. Elõször rizspépet vegyetek, ugyanis az gluténmentes. Tudom ajánlani a HIPP-et, bár az drága. És nagyon finom a körtés, banános Mildipép is! Én még örültem is ha maradt, mind megettemKép

A lényeg, hogy figyeljétek a babát, és próbálkozattok!

Ha van kérdés szívesen válaszolok! Cory, légy szi, ne általánosíts!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon örülök ennek a topicnak, bár nincs idõm szinte olvasni és írni sem, de érdekelnek a tapasztalatok, mert mi is most kezdtünk el gyümizni.
5 hónaposan próbáltam ki az almalevet, mert a kisfiam már kinézte a szánkból az ételt. 2-3 napig csak levet adtam neki, aztán már egy kis reszelt almát is és közben rettegtem minden kanálnál, hogy megfullad.KépTiszta lökött vagyok. Szopi után kapta, vagy két szopi közt, igazából ez változó, nem teljesen úgy csinálom, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Kipróbáltuk a banánt is, tudom, ez sem ajánlott, de csak egy picit tettem az almához és nagy sikere volt. Ezenkívül a répapüré a másik kedvenc, de ezzel kapcsolatban kétségeim vannak. Mármint, hogy bébiétel vagy házilag készített a jobb? Több helyrõl is hallottam, hogy a répa nitrites lehet és ez nagyon egészségtelen, ezért inkább bébiételt vettünk, Hippet és szereti a kisfiam. Állítólag ez semmi hozzáadott cuccot nem tartalmaz csak és kizárólag magát a répát. Örülnék, ha így lenne. Ráadásul annyi fajta bébikaja van, hogy csak állok a polcok elõtt és azt sem tudom hogy hova nézzek. A magam részérõl azt találtam ki, hogy ami esetleg veszélyes lehet a származását illetõen, azt inkább megveszem üvegben, de a többit magam készítem. Ti hogy vagytok ezzel?
Szóval nálunk egyenlõre a tejcsi a fõ-fõ táplálék, a gyümi csak csemege és egy kis ismerkedés a kanállal.KépIgaz, a védõnõ szerint már krumplit is kellenne adnom, de nekem nem sietõs.Kép

Cory, lehet, hogy a többiek nem is tudnak errõl a topicról, én is totál véletlenül találtam meg, ált-ban csak annyi idõm van, hogy a szokott helyekre bepillantsak.Kép

Sziasztok, Katica
Katica
 


Sziasztok!

Noémi ma evett elõször pár kanál almalevet, szépen nyelte, és mosolygott közben. Szerintem kb 10 ml-nyit evett meg, utána elkezdte kiköpni, úgyhogy elsõre ennyi volt. Fogom minden nap kínálni, amennyit kér. Pár nap múlva szeretnék már reszeléket is adni neki, kíváncsi leszek a hatásra. Utána banánnal fogom keverni, azt a fiam imádta.
Szerintem egy hónap múlva már fõzit is fogunk enni, bár ezt így most kijelenteni elég veszélyes, mert minden attól függ, hogy a pici hogy szeretné.

Katica!
Szerintem a házilag készült bébiétel a legjobb, fõleg ha ismered a zöldség származását, és nem volt agyonvegyszerezve. A tavaszi és kora nyári répára tényleg mondják, hogy veszélyes, különösen picibabára. Azt ajánlott inkább bébiételként megvenni. A hipp az tisztán répa (nincs benne krumpli), pedig én mindig úgy tudtam, és úgy is csináltam, hogy minden fõzeléknek az alapja és sûrítõje a krumpli. Én házilag fõzött krumplihoz fogom keverni a hipp répapürét, már meg is vettem Kép

Jó próbálkozást mindenkinek

Gabi
 
 


Szia Pocok!

Annak idejen HIPP teljesorlesu gabona gyumolccsel ( vagy valami hasanlo a neve, nem emlekszem pontosan) adtam a lanyomnak. Igazobol el is lehet kesziteni a gyumolcsrizs, viszont azt kevesbe szerette a lanynom.
Egy evokanal vizben fott rizst osszeturmixoltam es ahhoz adtam almat, vagy banant, vagy egyeb gyumolcsot. De mindenkeppen legyen benne olyen gyumolcs, ami ledusabb.
Szerintem a legjobban a gyerek ugy fogja elfogadni a szilard etelt, ha az esti vacsoranal mindig ott ul velunk. Amikor mar o is ker, akkor oda lehet kesziteni neki egy kis tejpepet estere, es megkostoltatni vele. Talan az ejszaka szempontjabol is jo, mivel az esti szopi es az uzsi kozott meg eszik, es talan hosszabbra nyulik az ejszaka.
Amugy en szerintem hipoallergen tejpepet lehet mar adni hat honapos kor elott ( tudom, mas nezetek vannak mostanaban).
A keszen kapott bebietetelek jok, ha nincs idonk otthon fozni. Nagyon hamar meg lehet unni az mizalt izuket. Amugy en is a HIPP repat vettem es hozza foztem krumplit. Amugy a tobbit erdemes megfozni.
En nagyon szerettem annak idejen A kismama foz kisbabanak C. konyvet. Sajnos a szerzo nevere nem emlekszem, egy vedoneni irta, lehet kapni meg most is. Szerintem abban a konyvben nagyon jo tanacsok vannak, es nagyon jo receptek. Illetve egy teljes leiras az elvalasztas, szilard etelek bevezetes menetere. Babakozpontu a konyv.

Alma.
Alma
 


Bocs a hibakert, de utolag vettem eszre. A lanyom mindig itt sertepeltel, elveszi az egeret, leut par billentyut.
Bocs!
Alma.
 


Pocok!

Ki az író? (bocsi, de itt is megtaláltalak.Kép)
köszi

Tikk
 
 


Pocok!

Az igazság az, hogy Csongi még most is ébredKép De már nem hiszem, hogy az éhségtõl!

Az biztos, hogy anno, valamicskét javított a dolgon, hogy este bekajáltattam. Ez eleinte krumpli volt fürdés elõtt, majd fürcsi és utána szopi. Mint említettem 8 hónapos korától áttértem a tejpépre. Ha gondolod próbáld meg, de ne vedd szentírásnak!!!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok, a lányommal nemrég kezdtük el a déli fõzelékevést.
A répára azt mondta anyu (aki védõnõ) hogy ha lehet bébiételeset vegyek mert a répa "veszi be" a legjobban a nitritet a földbõl. szinte mindegyik bébiételgyártó nagyon odafigyel a minõségre, külön kertészetük van. A halat is bébiételként érdemes megvenni a szálka miatt.
Amúgy én is házilag készítem a fõzeleket, mert szerintem nagyon gyorsan készen van és azért sokkal olcsóbb. A lányom nagyon szereti ha a fõzelékbe rakok sajtot is.
Ja és azóta, mióta fõzeléket kap délbe, meg 5 óra fele almát vagy tejpépet átalussza az éjszakat Kép

Szerintem nagyon finom rizses tejpép (többit még nem ettük) olyan mint a tejberizs. én is szívesen enném ...

Thissan
Thisssan
 


Én vacsorára tejpépet adok Benedeknek, de sajnos így sem alussza át az éjszakát. Még Kétszer felkel enni, pedig csak 40ml-t ezik meg ekkor. Mégsem tudom visszaaltatni semmivel, csak tejcsivel. Tea sem kell neki. Most kezdek neki krumplit adni. EZ az elsõ étel, amit kimondottan szeret. Megfõzöm a krumplit, és anyatejjel összeturmixolom. Egyébként eddig szinte csak bolti bébiételt kapott. Igaz, eddig csak gyümölcsöt evett. De annyira igényli, hogy csak rá figyeljek, hogy szinte nincs is idõm fõzicskézni.
Nem tudom, hogy vagytok vele, de kanállal szívesen eszik, az étel is ízlik neki, de megunja és nem hajlandó egy idõ múlva így enni, pedig egyáltalán nem lakott még jól. Pedig úgy szeretném már, ha legalább napi kétszer teljesen jól lakna más étellel.

Éva
 
 


Kedves Cory

Valoszinu en vagyok tul erzekeny, de en az alabbi megjegyzesed bantonak ereztem. / A tapasztaltabbak meg egyébként mindenhova belekotyognak segítõkészen, de ahol hívják õket, oda nem szólnak Kép /
De talan jobban jarok ha en kevesbe leszek erzekeny, te meg egy kicsit tobb figyelmet forditasz arra mit irsz le. Valoszinu eloben nem okozott volna gondot a megjegyzesed, hisz ott kapasbol tisztazhattuk volna hogy tenyleg nem ugy szantad esetleg.

Ha elfogadod akkor szerintem en vissza jovok es mindjart leirom amit szerettem volna, de kerlek te se menjel el innet, hisz en mar ezen a korszakon szerencsere tul vagyok. En barmit irok az mar csak utszeli bekiabalas, mert epp mar nem kuzdok ilyesmivel. Te neked meg valoszinu jol jonne ha volna kivel megbeszelni gondjaitokat, hisz Balu meg csak most fogja kezdeni ismerkedest a nagyobbaknak valo etelekkel.

Napocska
 


Sziasztok!

Kedves Napocska! Köszönöm a választ! Nagyon lelkiismeretfurdalásom volt, hogy tényleg megbántottalak. Ha bántónak szánom, akkor a segítõkészt idézõjelbe teszem, de most már tényleg lényegtelen! Elõre is köszönöm a hozzászólást! Kép

Nekem azt mondta a védõnõ, hogy most még inkább adjak bébiételt, mert ki tudja, hogy mit tartalmaz a piaci, bolti zöldség, gyümölcs. Meg azt is mondta, hogy vagy anyatejjel dúsítsam, vagy ha nem tudok fejni (és én nem tudok), akkor inkább a bébiétel. Úgyhogy mi ezzel kísérletezünk. De hát nem túl sok sikerrel.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Már írtam, hogy mi is mostanában kezdtük el a hozzátáplálást, és hiába van egy nagyobb lányom is, ezen a téren inkább újrakezdõnek tartom magam, mint tapasztaltnak. Persze vannak tapasztalataim, de a két gyerek teljesen másképp mûködik. Míg a nagyobbik nagyon sokáig igen válogatós volt, a cicin kívül csak kevés dolgot fogadott el és abból sem evett nagy mennyiséget, most a kicsi mindent megeszik amit eddig adtam neki. Csodálkoztam is rajta, Zsófi után ez nagyon furcsa volt. Olyan szépen eszik kanálból, mintha mindig ezt csinálta volna. Nagyon élvezi, hogy ott ül az asztalnál amikor mi is eszünk. Eddig vacsorára nem kapott, csak anyatejet, de tegnap este én is kipróbáltam, hogy mi lesz, ha fõzeléket is eszik. Õ elfogadta, utána persze még szopizott is, de az éjszakát nem aludta át, sõt többször volt fent, mint általában szokott. (Ennek szerintem a fogzás az oka, most bújt ki neki megint kettõ egyszerre.) Majd próbálkozom újra...
Tejpépet õ még nem kapott eddig, csak gyümölcsöt meg fõzeléket. Majd megírom, ha megkóstoltuk (Zsófinál nem volt nagy sikere....)
Szopit még nem hagytunk ki, egy kicsit mindig kér a fõzelékhez is. (Én meg nem sajnálom tõle. Teát, vizet nem kap.)
Ha valakit érdekel, a régebbi tapasztalataimról szívesen írok, hátha másnak is van ilyen cicimániás fia/lánya.

Andi

Andi
 
 


Sziasztok!

Andi, engem nagyon is érdekel! Nagyon úgy néz ki, hogy a lányom ilyen cicimániás, bár az elsõ falat almalé az tetszett neki, de egy alkalomból még nem lehet általánosítani.

Nekem is második baba, de az elsõvel teljesen más volt, mert tápszeres baba volt, és olyan gyönyörûen evett kanállal, mint ahogy Te ezt most mesélted. A fiam ebben a korban, mint most Noémi, reggel tápszert evett, délelõtt hatalmas adag gyümölcsöt, délben egész adag fõzeléket, délután tejpépet, este pedig tápszert. De ebbõl most én sem tudok kiindulni, mert a lányom szerencsére még szopizik.

Gabi
 
 


Sziasztok!

Nálunk az a mókás, hogy a kanállal nincs semmi gond. Nagyon szereti. Inkább az ízek nem jönnek be neki. Meg leginkább magát akarja etetni, és hát ez elég problémás még Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok tanácsot, az 5,5 hónapos kor körüli kezdés tetszik is nekem. Így jó sokáig csak cicit kapna, de még a tesóm se szólhatna... Kép

A kanalazást PiciLaci (a maga 12 hetével Kép) már jól ismeri. Elõször a GripeWater (?) miatt próbálkoztam, mert azt csak kanállal lehetett beadni neki. Azóta viszont kialakult nála egy fura inverz cumizavar, és a teát se fogadja el cumisüvegbõl, csak kanálból. Igaz, elég ritkán is kap, csak amikor nagyon csuklik, akkor öntök le a torkán 2-3 kanálkányit. Meglepõen szépen elnyeli a kanálkából a folyadékot, csak így azt nem tudom eldönteni, mennyi az elég. Persze talán nem nyelné le, ha nem kellene neki...

BMárti

BMárti
 
 


Sziasztok

Remelem Bigacsiga nem fog megharagudnik , de ide masolom az o babareceptjeit, szerintem nagyon jok es nagyon jo kiindulasi alap lehet.

Napocska

<FONT COLOR="0000ff">Érdemes a baba egy éves koráig külön f&otilde;zni és nem a feln&otilde;ttek leveséb&otilde;l kivenni az &otilde; zöldség adagját. Nekem a véd&otilde;n&otilde;m azt mondta azért nem jó ha a feln&otilde;ttek ebédjéb&otilde;l veszem ki a zöldséget pl. húsleves, gulyásleves, mert a zöldség megszívja magát zsirral és azt nehezebben emészti a baba.


Én csak egy nap egyszer adtam f&otilde;zeléket, de minden nap mást adtam neki.


A zöldségeket kuktába, párolórácson szoktam f&otilde;zni 5-10 percig.
Leturmixoltam, vagy pasziroztam. A paszirozást úgy oldottam meg, hogy a f&otilde;tt zöldségeket paradicsom paszirozon átdaráltam, így a nagyon rostos részek pl. cékla vagy zöldborsó héja, zöldbab héja nem került a f&otilde;zelékbe. Utána nagyobb lyuku jégkockatartóba lefagyasztottam és csak hozzáraktam a frissen f&otilde;z&otilde;tt krumplihoz.
Kevés f&otilde;z&otilde;lével könnyebben lehet paszirozni.


Egy szem krumplit nekem kicsi jénai edényben a mikróban 5-10 perc alatt volt a legkönnyebb elkészíteni. (Gázon mindig odaégettem, mert elveszett a legkisebb lábosba és elf&otilde;tt a viz is.)


1 éves kora után húskockákkal dúsítottam pl. csirkemell, bojúhús, csikemáj, pulykamáj, tonhal.
A húst is natúr megf&otilde;ztem, pürésítettem, fagyasztottam és egy-két kocka húst tettem a f&otilde;zelékbe.


Rreszelt sajt, f&otilde;tt tojás, el&otilde;bb csak a sárgája uána a fehérje is, tehéntúró volt a következ&otilde;.


A süt&otilde;tök akkor ízletesebb ha sütve van süt&otilde;be és úgy átpaszirozva.
A vizbe f&otilde;zött más íz&ucirc;, vizesebb.


A céklát sajnos legalább egy órát kell f&otilde;zni, hogy puha és paszirozható legyen.


A spenótot és a sóskát elég leforrázni csak, utána paszirozni.


Én sóztam az ételt, de csak egy nagyon picit.
Cukrot csak sóskába, spenótba raktam ill. csak a sóskába, mert a spenót banánnal csináltam. Ha nagyon nem megy így lehet (anya)tejjel is csinálni vagy aki eszik tejpépet, tápszert abból egy kiskanállal.


Egy kicsi margarint szoktam még beletenni a f&otilde;zikbe a zsirban oldodó vitaminok miatt vagy lehet valami jobb hidegen sajtolt olaj, de annak lehet hogy kicsit vadabb íze van mint a margarinnak.


Nálunk ez volt a menü:
zöldborsó, répa, krumpli
zöldbab, répa, krumpli
brokkoli, répa, krumpli
süt&otilde;tök, krumpli
cékla, alma, krumpli
f&otilde;z&otilde;tök, krumpli
spenót, banán, krumpli
sóska, krumpli
alma vagy körte vagy meggy vagy öszibarack, krumpli


Olyan örömteli f&otilde;zést és babaetetést kívánok mint ami nekem volt.


Sziasztok


bigacsiga Kata</FONT>
 


Sziasztok

Elosszor is szerintem elso babanal mindenki meghallgat mindenkit es kialakit egy sajat etkezesi szokast. Igazabol szerintem tokeletes minden babara igaz megoldas nincs. Szerencsere minden gyerek mas es minden gyerek mast szeret es maskent viselkedik. Leginkabb nekunk mamaknak a dolgunk megtalanai azt a kozep utat ami a babanak jo es nekunk is jo. En szerintem folosleges olyat csinalni ami nekunk megerolteto es csak azert csinalni mert xy ezt irta a z konyvebe. Mindenre lehet talalni erveket es ellen erveket.


Aztan jojjon sajat tapasztalat. Bianka 92 ben szuletett akkor meg 3 honaposan kezdodtuk gyumolcsok adasat. En is elkezdtem, volt hogy napokig evet a gyumolcsbol aztan volt hogy fel kanalnyit se. En ilyenkor mindig jol elkeseredtem, es napokig nem probalkoztam ujra. Bianka vegulis 1 evesen kezdet ugy igazan enni igaz O mai napig nagyon fura evo. Mindig van egy kedvenc. Mindenki azt mondogatta Bianka azert ilyen mert en elrontottam amiert mikor valami nem kellet neki akkor azt nem adtam neki. Aztan Szabina /95-ben szuletett/elejen hasonlo evo volt, sot O idejebe mar 6 honapos korig szoptatas volt a divat. Nekem meg kenyelmes volt igy, hisz elozoleg sok kudarc ert , hisz sok mindent nem evet meg Bia. Ennek elenere Szabina minden evo lett. Ugyhogy szerintem az a nezet , hogy attol fugg gyereket idobe elkezdjuk e ismertetni izekkel attol fugg milyen evo lesz nem tokeletesen igaz. Most Liannanal szinten 6 honapig szopott. Aztan elkedtuk kostolgatni izeket, hat nem igazan izlett neki. En nem eroltetem, hisz tudtam nyaron utazok egy nagyot ahol kimondottan nehez dolgom lett volna ha mar rendes kajat evett volna, igy en bizony tudatosan huztam minel tovabb a kizarolagos szoptatast. Kinalgattam elosorba gyumolccsel, de ha nem evett belole akkor napokig en nem kinaltam ujra. zoldseges kajakbol pedig erdks modon Lia azt szeretet amibe foghagyma is van. En ido kozbe raszoktam foghagymas fozesre igy Lia is egyre tobbet kezdet el enni. Manapsag Lia mar 16 honapos es minden evo. Mar nem is keszitek semmit kulon neki, sot o sajat maga eszi meg adagjat igaz nem kanalla hanem kezzel ezert szinte mindig minden darabos amit kap. Nagyon ritakn engedi magat etetni akkor idonkent kap kicsit darabosat is.
Lanyok egeszsege ugy nez ki hogy Bia kicsinek soha nem volt beteg. Aztan ovodas koratol allandoan beteg volt. Szabina mar picinek kezdte a betegeskedest, pedig nagysagrenddel jobb evo mint Bianka. Lianna egyenlore meg nem igazan volt komolyan beteg. De Bianka peldaul miota ide ki koltoztunk nem szedett antibiotikumot, pedig elotte nem volt olyan honap hogy ne lett volna muszaj.

Nalunk Bia soha nem szerette peldaul tejpepet ezert en mig nagynehezen nem szokot ra tejre inkabb szoptattam ot. 2 eves kora utan kezdet el vegre egy kaves cseszenyi tejet vegre meginni. Manapsag mar napi tobb decit is hajlando, sot kedvenc itala azota.

Elnezest amiert kicsit zavars lettem, nem erossegem a fogalmazast.

Napocska
 


Szia Éva,

próbáld meg esetleg hogy Benedeket kiviszed magad mellé a konyhába ha van bébi hordótok. A lányom kimondottan élvezi, hogy én mit zörgök ott, és mindig mutatom neki hogy éppen mit csinálok, és úgy tûnik érdekli is. :-)
Nálunk is azóta alussza végig az estét a lányom, mióta szilárd ételt kap. A gyümölcs nem elég azt csak uzsonár aadom neki, reszelek neki egy almát aztán ha megeszi örülök, ha nem akkor tejpépet kap.
Mindig fõzök valamit, ma pl. zöldbab fõzelék volt, ami amikroban 10 perc alatt elkészült. Én egyébként szinte mindent ott csinálok. Gyors és egészséges is.
Anyatejjel vagy tápszerrel (30 ml) szoktam "ízesíteni", meg sajttal.
Ebédre szinte mindig megeszi a 200 ml fõzeléket. A répával óvatos vagyok, mert nálunk is székrekedést okozott. A krumplit meg jól higítom, mert egyébként olyan nyúlós.

Szia: Maya
Maya
 


Szia Maya!

Hogyan csinálod mikroban a zöldbabot?

BMárti

BMárti
 
 


Sziasztok!
Nézzetek be a Szoptatás topicba, Iboly leírta a hozzátáplálás, elválasztás menetét legutóbbi hozzászólásában.
Üdv:
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Napocska: köszi, hogy megnyugtattál. Ezekszerint még van remény, hogy Balu ne legyen válogatós. És abban teljesen igazad van, hogy nem a korai kezdésen múlik. Én 6 hetes koromtól kaptam mindenfélét, és nagyon válogatós vagyok gyerekkorom óta.

Tegnap Balu kapott egy kis répát almával. Na, meg szépen beültettük az etetõszékébe. Elé kistányér, ahogy az kell. Kapott kanalat is. Egész sok jutott a szájába, de azért körülötte és magán még több volt Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Márti,

a fagyasztott babot berakom a mikroba, es jól megparolom, majd összeturmixolom a fõzõlevével. Jó sokat turmixolom, hogy ne legyen darabos, majd 30 ml tápszerrel és egy kis sajttal keverem össze.
Szerintem finom, nekem is ízlik. :-)

Maya
Maya
 


Sziasztok!

Egy kérdés és egy tanács.
A kérdésem: szerintetek lehet, hogy a krumplitól van székrekedése a babának? Merthogy még csak almával és krumplival próbálkozunk, szép fokozatosan (elöször az alma volt, aztán a krumpli), de határozottan nehezebben kakál, és ritkábban is. Azt hiszem, eléggé bajban leszek, ha igy van, mert akkor nem tudom mivel süritem majd a többi zöldséget.
A tanács pedig a következö: nekünk azt mondta a védönö, hogy azért is kell fokozatosan adni a kaját, egy kiskanállal kezdve, mert az új ételféleségek lebontásához nincs még meg a szükséges enzim a gyomrában, az akkor "alakul ki", amikor találkozik azzal a kajával. Úgyhogy nemcsak az kell, hogy ö megszeresse, hanem a pocija is fokozatosan szokjon hozzá.

Szile
Szile
 


Szia Szile, elképzelhetõ, mert nekem a védõnõ azt mondta hogy a szilárd ételre való áttérés inkább hasmenést mint székrekedést okoz.
De, nálunk is székrekedéssel indult az evés és úgy sajnáltam a picit, szegényke sírt és lihegett meg erõlködött, szóval majdnem vele bõgtem én is. De nálunk a sárgarépa volt a bûnös. Viszont amitõl lágy széklete van, az a zöldbab. Ha krumplival csináltam sem volt gond. Maya
Maya
 


Márti, azt elfelejtettem írni, hogy zöldbabról van szó.

Szile, a fenti szövegben eltévesztettem, az elsõ sorban mert helyett de-t akartam írni :-) Maya
Maya
 


Sziasztok,

Kisfiam lassan 6 honapos, mar 3.5 honapos koraban kezdtuk az ismerkedest az uj izekkel. -ez meg nem volt hozzataplalas- .
Mar ebedre csak fozeleket kap. 4 szer szopizik ezenkivul.

Nagyon orulok, hogy idoben el kezdtem kostoltatni a gyumolcsoket vele, mert mara mar nagyon ugyesen eszik kanallal, es nem valogatos. PErsze mindig csak egy kis mennyiseget kapott, oszibarackot, almat, ill. vegyesen 5 honapos koraig, ket etetes kozott. A tejci mennyiseget sem befolyasolta. -a banannal jartunk csak rosszul: nagyon begorcsolt tole a pocija-

Az jutott meg eszembe, hogy szerintem nagyon fontos, hogy ha gyogyszert,ill. vitamint kell adni a kicsiknek, arra jeloljunk ki egy fajta kanalat, nehogy kesobb a rossz izre emlekezve utasitsa el az etelt.

Nalunk a rendes fem kis teaskanal a gyogyszeres, etetesre nagyon jo kanalat talaltam: hajlekony vegu kanal, ami megvedi a kicsi inyet. -ezen kivul elfeheredik, ha forro az etel, es pont jo a merete is. KEll is a hajlekony vege, mert Kevin eloszeretettel ragcsalja a kanalat minden iranybol.

NEkem az lenne a kerdesem, hogy a bebi etel melegitesehez szerintetek nyugodtan lehet hasznalni a mikrot?

MEg egy problemam lenne. A szopizasok utan -par napja- a kisfiam mindig ehes. Kiveve a reggeli szopit. Ugy oldom most meg, hogy szopi utan kap egy kis gyumolcsot, vagy tejpepet. A gyumolcs igy sem eleg, a tejpeppel jol lakik, allandoan enne. De ugye nem adhatok neki tejpepet minden egyes szopi utan. Ilyenkor esetleg mar tapszerrel kellene potolni? -ezt is megprobaltam, de hatarozottan visszautasitja a tapszert, pepeset akar enni talan?-

koszi
narancs
 
 


Sziasztok!

Hát, én is idetaláltam! Kép

Narancs! Nemrég kapott Romola leányom reklámanyagot a Milupától, tápszerminta volt benne. Ezen a következõ mondat szerepel: "A tápszeres üveget nem szabad mikrohullámú sütõben melegíteni: a mikorhulálmok különbözõ elnyelõdése miatt az üveg kívülrõl még hideg lehet, míg tartalma már felforrósodott, ami forrázást okozhat."
Szerintem ez értelemszerûen vonatkozik a bébiételre is, mindegy, miben melegíted.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy egyáltalán ne használd a bébiételhez a mikrót, de a forrázásra nagyon figyelj, nehogy megtörténjen.

Sziasztok: Laura
 
 


szia Pocok,

zöldségtõl és mennyiségétõl is függ hogy mennyi ideig párolom. ( nagyon kevés olajat is teszek bele mindig a vitaminok felszívódása miatt)
Többször is ellenõrzöm a puhaságát. A zöldbabot pl. hoszabb ideig kell párolnom mint pl. a krumplit vagy spenótot.
A legrövidebb ideig talán az almát.
Ha már nagyom könnyen szét tudok nyomni 1 pl. zoldbabot vagy krumplit akkor úgy gondolom jó.:-) A Barbara eddig még nem reklamált :-)

Én szinte mindent mikróban csinálok, gyorsabb, meg állítólag egészségesebb is.
legalábbis mindig ezt lehetett hallani a mikróról nem?

Szia: MAya
Maya
 


Sziasztok!

Én tejpépet csak este szoktam neki adni. Ennek ellenére még nem alussza át az éjszakát. Pedig biztos, hogy nem éhes.
A bébiételt mikróban melegítem mindig. Csak jól összekeverem, hogy egyforma legyen a hõm.-e.

Az evéssel még mindig ott tartok, ahol tartottam. Lassan 5 hete eszegetünk. Szívesen eszik kanállal, ízlik is neki, mégsem eszik többet 40ml-nél. Ekkor persze még farkaséhes. De ahogy végigolvastam a leveleket, kezdek nyugodtabb lenni, hisz látom nem csak én vagyok így. talán ha nem akarom annyira görcsösen, hogy egyen, lehet, hogy jobban fog enni.

Egyébként a finomfõzelék most úgy látom kezd bejönni Benedeknek. Kb. 1dl-t evett délután belõle. Ez nálunk már hatalmas adag.

Tegnap úgy adtam neki sárgarépát, hogy csak villával összetörtem. Úgy gondoltam így jó lesz, hisz jövõ héten lesz 7 hónapos, de már 8!!!!!!!!! foga van. Képzeljétek, félrenyelte, fejjel lógattuk a férjemmek, és ütögettük a hátát. Szerencsére a riadalom nagyobb volt, mint a baj, de azért a darabossal még várok egy kicsit.

Egy 7 hónapos babának hogy kell enni adni? Akkor adtok (adtatok), amikor kért, vagy már alakítsak ki neki egy rendet?

Az nem baj, hogy nem nagyon akar inni? Egyszerûen nem igényli. 3 óránként eszik, közben egy gramm vizet, teát sem fogad el.

Éva
 
 


Sziasztok!
Most találtam ezt a linket:
http://marci.co-net.hu/babaszak.htm
Jó böngészést mindenkinek!Kép
Ha vkit érdekel az e havi Kismama újságban is van egy elég jól összeszedett 1 oldalas táblázat (mit-mikor stb.)
Szívesen elküldöm.
Ágci

Kép
 
 


Kedves Pocok!

Bocs, hogy nem valaszoltam eddig, de nem voltam gepkozelben.
Orulok, hogy izlett Mankanak a gyumolcsrizs!
Hogy mennyi volt a kezdo adag? Talan ennyi sok gyumolccsel, mivel elotte mar evett Hippeset is. En a rizst turmixoltam, nem passziroztam, igy pillanatok alatt megvolt.
Ugy szeretnelek Titeket figyelmesen atolvasni, de nem megy, egyszeruen nincs ra idom!
Talan majd ket het mulva...
Addig is sziasztok!

Alma.
Alma
 


Pocok!

Az uzsonna nalunk is delutani etkezes!

Alma.
Alma.
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: