Új privát üzeneted érkezett!

Mit jelent,hogy a hüvelyeseket héj nélkül kell adni?
Ki kell kapirgálni minden borsószemet?Kép
Jó kis meló.

Anyapoc

 
 


Anyapoc,
át kell passzírozni. na, én ezért adtam csak késõbb, mikor már nem kellett vele vacakolni, addig a bébiételbõl untig elég volt. Bár nálunk a pici akkor kezdte el enni a fõztömet, mikor már abból kapott mait mi ettünk, addig a bébiétel volt a sláger, az anyu által gyártott bébikaják nem igazán jöttek be a kis ínyencnek.Kép
Ágci

u.i. látom Áfonya, te sem tudsz aludni. Napközben csak lógatod a lábad, igaz?KépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Most megfogtál! Kép
A papírját már kidobtam, ráírva pedig sehová nincs. A Corában vettük. Talán a Kata007 képei topicban látszik belõle valami. Nézd meg. Persze ha kell, csinálok róla képet.

Én is hagyom benne Dórit úgy, hogy bemegyek mondjuk a fürdõbe, vagy mosogatok, fõzök, persze a szemem sarkából azért nézem. Sõt ha fõzök odateszem a székkel együtt a konyhapulthoz és nézi mit csinálok. Ilyenkor mindig kap egy kanalat, fakanalat, tálkát, stb.
Nem állítom, hogy késõbb nem kezd el hintázni benne, de felügyelet nélkül úgysem hagyhatom benne perceket, sõt bármilyen stabil lenne akkor sem hagynám.
Én úgy barikádozom el a környékemet, zárom be az ajtókat, hogy Dórit mindig lássam, vagy legalábbis csak egyet kelljen lépni, hogy láthassam. Elzárom az utat az állókával, puffal, szóval, hogy azért a gyereknek legyen valamennyi mozgástere, mégsem az állókában van végig míg fõzök.

Hüvelyesek: A borsó (passzírozva) Dóri elsõ kajái között volt. A mai napig szereti. (3 nap múlva betölti a 10. hónapot) Jó 2 hete már nem passzírozom, hanem csak turmixolom. Semmi baja tõle.
A múlt hétvégén tesztképpen babot kapott egy keveset, passzírozva. Hát baja nem volt tõle semmi, de durrogott a gagya rendesen, sõt keveselte az adagot, mert nem mertem elsõre sokat adni belõle . Kép Szerintem gyerektõl függ, na meg az ilyen kajcsinál a próba tényleg csak próbaadag legyen.

Na pá nektek! Kata

KépKép


KépKép
 
 

 
 

Szia Ágci!

Köszönöm válaszod. Nálunk csak azért adnék a szopi mellé "dúsított gyümit" mert az elmúlt 3 hónapban nem gyarapodott a kislányom. 9 hónaposan 7kg alulról és 68 cm. Arányos, hihetetlen mozgékony, fogzik. Azért megnyugtatna ha legalább 20dkg-t hízna havonta hamár többet nem. Kép
Köszi mégegyszer,
Szami
Szami
 


Köszi a borsó-felvilágosítástKépGondolhattam volna.

Van még néhány érdekes kérdésem.

A Kismama tábla azt írja,hogy salátát lehet adni fõzelékként.Azt jelenti,hogy fõzzem meg, és turmixoljam le?Tehát ne nyersen?

Írja a fehérrépát is.Ezt önmagában,vagy csak ízesítésként?Nekem speckó nem ízlik..Kép

Ha a meggy mehet,cseresznye miért nem?(nekünk az van eltéve sajna..)

Kata

Megnéztem a képeket,jól látszik az etetõszék(fõleg a puszis képnél--ÉdiKép),szerintem már láttam is ilyet.
Nagyon szép a pici lányod!!!


Anyapoc

 
 


Szami, húst kellene adni neki, attól gyarapodna, erõsödne. Nem szétfõzve, hanem sütve. Az állati fehérje kell a fejlõdésben lévõ szervezetnek, hiszen vegyestáplákozású emlõsök vagyunk, pont mint a disznó!
xxx
 


nekünk a tejpép/rizspép jött be "hízlalásra"
yyy
 


Szami,
az en lanyom 7,3 volt 9 honapos kora korul, es o is nagyon mozgekony. De egyebkent gyonyoruen fejlodik. xxx, az en dokim meg pont azt mondta, nem kismalac, hogy felhizlaljuk es utana levagjuk. Hus var rajta eleg, meg izom is /ma majdnem felult hasizombolKép/, szerintem a hajat meg lemozogja. Es o sem valami magas ranezesre, szerintem a 68 cm-vel a Te babad sem egy oriasbebi.
Ha ennyi baba van az atlagsuly felett, akkor legalabb ennyinek kell alatta is lenni, nem igaz?Kép
Egyebkent jokedvu, elegedett baba?

-Afonya
 
 


nem enged javitani, szoval nem is betegeskedik sokat? Mert ha nem es jokedvu, vidam baba, akkor miert aggodnal /mondom en, aki szinten allandoan parazomKép/

-Afonya
 
 


Áfonya,

mindenki ámul, hogy milyen jó kedvû, barátságos baba. 7 hónaposan felállt és mászott. Nem aggódom én se nagyon de azért a hasznos tanácsokat szívesen veszem. Egyébként heti 1X már kap csirkehúst, igaz, hogy kb. egy mokkáskanálnyit de nem akarom a szervezetét "lerohanni".
Köszönöm a hozzászólásokat,
Üdv mindenkinek,
Szami
Szami
 


Afonya! Kép

En meg nem probaltam, de szerintem morzsat akar teljes kiorlesu lisztbol keszult bio-kenyerbol is lehet csinalni! Kép

Krizsa
Krizsa
 


Anyapoc!
A salátát természetesen fõve kell elképzelned és mivel önmagában elég fura, egy kis krumplival, enyhén sós vízben összefõzve, leturmixolva(mint a spenótot) Azzal együtt én ezt nem ajánlanám, mert képzelheted, mekkora adag mûtrágya kellett ahhoz, hogy ilyenkor leszedhessék....
A fehér répát is inkább vegyesen, sárgarépával ajánlatos fõzni, de nemigen szokták szeretni, inkább használd ízesítésnek a petrezselyemzöldjét.
A cseresznye igencsak puffaszt és csikar, a meggy nem. Viszont befõttbõl nem adható, ha az tartalmaz tartósítószert.
s
s
 


Zsuzsa

Bulcsú éppen 1 héttel fiatalabb Elõdnél és 8100 gr és kb. 74 cm.Vagyis hasonló kaliber,de nem mondanám,hogy satnya.Sõt...Kép
Megnéztem Elõdöt(tündéri!!!!!!!!Kép) és õ sem tûnik annak!Egy cseppet sem!!!Nálunk Bulcsú kifejezetten nagynak,jól fejlettnek számít.
Vagy most akkor félreértettelek és nincs is semmi baj?!!!
Nekem is van kép Bulcsúról a profilomban,ha van kedved,kukkold meg.

Az meg szuper,hogy a szopitól ilyen szépen nõ!Majd belejön,nem?

Az alma vagy a banán a büdi?Vagy csak a kettõ együtt?Én a sütõtökkel voltam így...Kép

Anyapoc

 
 


S

Köszi!Befõttet amúgy sem adnék,mert tele lehet cukorral.Persze,logikus,amit a cserirõl írtál,hiszen engem is puffaszt.
salátát még nem akarok adni(éppen azért,amit írtál),spenótom viszontvan bio,amit anyósom termelt a nyáron ésle lett fagyasztva.Azzal fogok próbálkozni.

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Szerintetek lehet a Piciknek (Emese 11 honapos lesz) KORPOVIT KEKSZET adni? Arra gondoltam, azt lehetne ragcsalni, meg joghurtba is beletehetnem.

Kati
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Köszi! KépKépKép

KépKép


KépKép
 
 


Kati! Én is gondoltam erre (a korpa miatt), de nézd meg a belevalókat, többek között tartósítószer is van benne! Adj neki rendes korpát, az egészségesés jót tsz a székletnek.

Méri
 
 


Teljesen össze vagyok zavarodva.
Nézegettem a Kismamákat,hátha találok benne vmi jó kis receptet a Manónak.Hiába van benne életkor-ajánlás,mindben van vmi olyan,amit a táblázat alapján nem is kaphatna.
Vagy ezen nem érdemes fennakadni?
Nem értem...Kép

Anyapoc

 
 


Kedves anyapoc, szerintem ez a táblázat nem szentírás!

Maya
Maya
 


MayaKép

Szerintem sem,de a következetlenséget nem értem.
Ráadásul elég furcsának tartom,hogy egy 7hónapos babának tojással csináljam a kajáját,amikor csak 10-11hónaposan ajánlott(nem csak a tábla szerintKép)
A tejtermékekrõl nem is beszélve...

Anyapoc

 
 


Anyapoc,
milyen recepteket olvastál?
De, ha ide benézel, taláhatsz jó recepteket.
[url=http://www.hanga.ngo.hu/receptek.html" TARGET="_top]http://www.hanga.ngo.hu/receptek.html[/url]
Ágci

Kép
 
 


sziasztok
köszi a válaszokat!
Képzeljétek, Hanna tök imádja a céklát! Megfõztem egy nagy adagot, csak úgy simán egészben héjastul, majd feldaraboltam (persze egy részét a fagyasztóba), mivel hanna megijedt a mixer hangjától, ezért átpasszíroztam szûrõn, s tök jól ette. Néha almát keverek bele, vagy csak natúr.

Anyapoc
Etetõszék ügyben teljesen elbizonytalanodta.m Éppen megtetszett a fa, amikor a párom a mûanyag mellett tette le voksát. Nos, abból is persze nem akarok nagyon drágát, de most még mindig a fa tetszik.
A Kismama receptjein én is kiakadtam Kép

na sziasztok
bringa
 
 


Ágci

A Kismamákat receptjeit néztem.Volt pl. olyan,amiben a tökfõzihez húsgombócot kell csinálni,amibe egész tojás kell.Aztán volt két recept,amibe tejföl kellett volna(már nem tudom,mik voltak).Mindegyiket 7 hótol ajánlja.A másik meglepõ az volt,hogy a nagyobb babáknak meg teljesen egyszerû kajákat írnak le,amit éppen egy 7 hónapos mondjuk ehetne.Lehet,hogy összekeverték?Kép

Köszi a linket!!!!!!!!!Kép
Már összevissza kerestem a neten!Rá is vetem magam!

Bringa

Én még csak messzirõl nézegetem az etetõszékeket,mert Bulcsú még nem ül magától.Meg van egy bébirockere,amiben kiválóan lehet egyenlõre etetni.KépDe nekem is a fa szimpibb.
Az viszont szörnyû,hogy itt nincs túl nagy választék,illetve kevés a hely,ahol megnézheted,nem?Kép
Gratula a céklához!!!Lassan mi is kipróbáljuk.De most a brokkoli van soron.Banánt próbáltátok már? nj8ughhhhhhhhzgvv--ezt Bulcsú írta nektek!Ja,és Hankát üdvözli!Kép

Anyapoc

 
 


Ágci

Megnéztem a linket de sajna a Kismama-receptek vannak benne összegyûjtve.KépAzért 1-2-t találtam,ami jó,ígynem kell végig lapozni az újságokat.
A hasznos linkekben volt még egy oldal,megnézem azt is.
És köszi mégegyszer

Anyapoc

 
 


Sziasztok! Most kukkantottam ide be, és csak ámulok, mennyi problémát gyártunk mi mamik az etetés körül.
Szerintem legjobb a home made kaja. Persze én is használok egy két Hipet kényszerbõl, és nem vagyok elvbõl bébikaja ellenes, csak igénytelennek tartom. Szerintem az általános kultúrához hozzátartozik az étkezési kultúra, amit csak akkor fognak felnõttkorukban ismerni, ha "viszik magukkal". Elég véggnézni a magyar felnõtt lakosságon... Elszomorító.
xxx kissé "ragadozó" beállítottságát kissé vadnak találom. Bár mi csak fehér- és halhúst eszünk, tisztában vagyok vele, hogy 7-8 hónapos kortól a rendszeres húsfogyasztás tényleg kell. A nélkülözhetetlen vas ebbõl hasznosul legjobban (spenótból tévhit). És sütés nélkül is ízletes, úgyhogy egy kisbabánál teljesen mellõzhetõnek találom, hiszen káros anyagok szabadulnak fel a zsír égésénél.
Mellesleg tökegyszerû babának fõzni, nálam max 15-2O perc.
Mai menü pl: párolt ceruzabab, krumplival és paradicsomos pulykamellel. Nincs liszt, habarás, csak gyors párolás és kész.
Ha sûríteni akarok krumpli vagy kukoricadara. A végén néha könnyítem kevés joghurttal, így legalább gyorsan kihül és nincs visítás.
Jó fõzõcskézést Mindenkinek
Rozimami
 


Most sikerlült nagyjából végigfutnom.

Szami!
Ne aggódj a babahízás miatt, a barátnõm -most gyönyörû 3 éves- kislánya 7-12 hónyp között alig gyarapodott. Viszont látom, hogy nagyon óvatos vagy a hússal. Bátran adj naponta a déli fõzelékbe vagy:
-2-3 evõkanál soványhusit/csirke-pulykamájat, vagy
-1 fõtt tojássárgáját (heti max.2x), vagy
-1-2 evõkanál reszelt sajtot.
Ne félj tõle, sõt most már 8 hónapos kora körül KELL.
Én is nagyon paráztam, mert féltem a "sok" fehérjétõl, de ahhoz, hogy szépen fejlõdjön, muszáj.
A puffasztott müzügékkel kapcsolatban: szerintem inkább kölest, hajdinát, kukoricadarát használj.
És most már belerakhatsz pici vajat vagy kukoricaolajat.
Üdv
rozimami
 


Rozimami!

Köszi a bíztatást! Akkor emelem a husiadagot. A sajtot lánykám is nagyon szereti. Kukoricacsíra olajat használunk egyébként.
Más:
Azt szeretném kérdezni, hogy ha vmire a baba allergiás akkor milyen reakciók léphetnek fel? Fõleg a bõrére gondolok. Hol és milyen jellegûek a kiütések? ( A nyakán pár napja tûhegynyi dudorok jelentek meg. Ezt most nem tudom, hogy ételnek vagy a kendõnek tulajdonítsam. Kép ) A második babánál már remélem nem lesznek ilyen gondjaim. Kép
Üdv Mindenkinek,
Szami
Szami
 


Szami!

Piros pöttyök a nyakon. Felmelegedett az idõ, lehet, hogy melege van. Tipikusan az arcon és nyakon jelennek meg a melegkiütések. Öltöztesd lazábban. szellõzzõn a bõre.
Ételallergia. Lehet kiütés is száj körül, hajlatokban, de szerintem a kakit kell figyelni. Ha megy a pocakja, figyeld meg, mit evett, és egy ideig kerüld. Husitól nem lesz allergiás. A fõ allergének a tehéntej, a piros bogyósok (eper, málna, áfonya), tojásfehérje, mogyoró, hal...ezeket inkább késöbb. (én halat adtam 8 hónapos korától, mert bírja és szereti)
üdv
rozimami
 


Igazad van! Túlöltöztettem biztos!
Kefírt kóstolt, erre gyanakodtam de a széklettel semmi gond nem volt szerencsére.

Köszönöm szépen,
üdv, Szami
Szami
 


rozimami, jó olvasni a józan és problémázásmentes hozzáállásodat!
Olvasva a többieket nekem folyamatosan az az érzésem, mintha valami különleges betegségben szenvedõ babáknak fõznének. Pedig a babák nem betegek, hanem pici emberek, akiket nem kímélni kell, hanem fõleg egy évs koruk felé már bizonyos tápanyagokat növelt mennyiségben a szervezetükbe juttatni!
Sok anyuka retteg a hústól. Miért?
Száz évvel ezelõtt a magyar vidéken két szakma képviselõi voltak a legegészségesebb és a legmagasabb termetûek: a juhászok és a hentes-mészárosok. Ugyanis õk juttatták a gyermekeik és a maguk szervezetébe a legtöbb állati fehérjét.
Nem véletlen, hogy a jellemzõen növényevõ népek picik, a nagyon egészséges növényi táplálékokkal nem lehet kielégíteni egy növésben lévõ szervezet össszetett "alapanyag" igényét.
Elborzadva olvasom a különbözõ babák számára kiagyalt ételeiteket. Most komolyan, a babák papája hajlandó lenne ugyanazt enni, amit a kicsiknek adtok? Engem a férjem elzavarna otthonról, ha egy jóadag reszelt céklával várnám este...
Most alakítjuk ki egy életre a gyerekek ízlését. Ha most hozzá-, majd rászoktatjuk az egyedi, máshol-máskor nem létezõ ételekre, akkor majd egy újabb tortúra várható, mikor a gyerek nem a megszokott "babételekkel" találkozik, hanem elvárjuk, hogy velünk együtt a mi ételeinket egye. Persze, akkor majd lehet levelezni a Miért válogatós a gyerekem témában...Kép
sokiksz
 


SokikszKép

Szerintem nem csak "mi" fogjuk fel a dolgot rosszul,hanem te is.
A testméret nem csupán az étkezési kultúrától függ,hanem inkább genetikai adottság,ami összefüggésben van az adott nép élõhelyével is.Pl. az eszkimók szinte csak húst esznek,mégsem túl termetesek,hiszen ha nagy lenne a testfelületük,nagyon sok hõt veszítenének és kihülnének igen hamar.Szóval a logika sántít.
Nem azért adunk a babáknak ilyen ételeket,mert betegek,de igenis KÍMÉLNI kell õket,mert a bélrendszerük nincs felkészülve arra,hogy azonnal mindenféle étellel bombázzuk.Talán kérdezd meg a gyermekorvosodat,mi errõl a véleménye.Ha uez,akkor pechem van..KépHa belegondolsz,hogy 6 hónapig készen kap mindent,nem kell szinte semmit lebontani(a pocakban szintúgy),milyen terhelõ lehet neki,ha azonnal resztelt májat kap?
Problémázásunk inkább abból fakad,hogy talán még soha nem csináltunk ilyet és így próbálunk tapasztalatokat gyûjteni.
Egyébiránt én tudok fõzni külön a babámnak és külön magunknak is,eszem ágában sincs a páromat azzal etetni,amivel a fiamat.Egyébként semmi baja nem lenne tõle és sokszor a maradékot õ eszi meg.Kép
Úgy gondolom,hogy a táplálásnem úgy mûködik,hogy egyik nap még bébiétel,a másik nap már Wellington-bélszín.Hanem így szoktatjuk hozzá fokozatosan az újabb és újabb ízekhez.

Sajnálom,hogy megzavartuk ezzel a topikot,részemrõl a vita lezárva,mert ez nem idevaló.
Kép
Anyapoc

 
 


Szami

Az allergiával kapcsolatban:
Ha kiütéses,akkor lehet az egész teste is olyan.A dokink azt mondta(mi veszélyeztetettek vagyunk),hogy ha újat adok,akkor figyeljem,mertlehetnek súlyosabb tünetek is.Azonnal megjelenhet a kiütés,de lehet fulladás is.Akkor azonnal mentõt hívni.Hasmenésnél inkább azt mondanám,hogy még "nem bírja" az adott kaját.Az nem biztos,hogy igazi allergia.Persze tejcukorérzékenységnél ez az elsõ tünet,de az nem is allergia,hanem genetikailag öröklõdõ betegség.

Nem akartalak ijesztgetni ám!!KépKépKépKépKép

Anyapoc

 
 


Kedves anyapoc, finom csúsztatásaid, majd lezáró gondolatod ellenére ez pont egy idevaló és fontos téma. Az eszkimók nem jó példa, mert bár valóban reszelt céklát és friss õszibarackot nem ettek, de tengeri eredetû növényeket, illetve évszaktól függõen a parti sziklák között tenyészõ ilyen plyan gazokat ettek, viszont húsból nekik is igen rapszódikusan jutott csak. De ezt talán hagyjuk, a lényeg az, hogy az izomtömeg, a test "építéséhez" elengedhetetlen az állati fehérje. A megfelelõ mennyiséget 5-6 hónapos kortól az anyatej már nem fedezi. Ekkortól _kell_ húst adni a babáknak. Persze nem kizárólag, és nem felnõtt mennyiséget, hogy nesze, nõjjé'!
A mértékletesség, és a fokozatosság itt is pont olyan szempont, mint az életben általában.
Nálunk a hozzátáplálás valóban "hozzá" táplálás, a kicsi elmúlt egy éves, még mindig szopik, de fél éves kora óta velünk eszik asztalnál, persze a saját szintjén, azaz eleinte szinte pépesre összevágott pici adagokat, majd a fogai növekedésével, és az egyre biztosabb nyelési technikájával egyre nagyobb falatokat kapott.
Tehát a gyomrát és a beleit finoman, lépésrõl lépésre szoktattuk hozzá, azokhoz az ételekhez, amit késõbb is fog enni.
Közben nagyon sok gyümölcsöt és nyers zöldséget is kap, és Hippet is kap, mert a készételek ha ízvilágukat tekintve nem túl szárnyalóak is, de nem ártalmasak, teljes tápértéküek, így igen jól jönnek, ha nincs idõ éppen pepecselésre.
sokiksz
 


SokX!
Egy kiegészítõ felvilágosítás: az anyatej akár egymaga képes a csecsemõ összes táplálékigényét fedezni annak egy éves koráig (korlátozás nélküli, igény szerinti szoptatással). Példa a tulajdon 10,5 hónaposom, aki vega koszton plusz rengeteg anyatejen a születési 3 kg-jából mostanra 9,5-et csinált. Amúgy most már kap húst is (heti 3-4 alkalommal), beleeszik a nagyok ételébe, ha ez tej és tojásmentes, de a napi kiegészítõ táplálék mennyisége napi 0,5-1 dl között ingadozik, néha még annyi se.
Még a csirkecombpárti gyerekdoki szerint se vérszegény Kép.
Borcsa + Luca
g
 


SokX!
Egy kiegészítõ felvilágosítás: az anyatej akár egymaga képes a csecsemõ összes táplálékigényét fedezni annak egy éves koráig (korlátozás nélküli, igény szerinti szoptatással). Példa a tulajdon 10,5 hónaposom, aki vega koszton plusz rengeteg anyatejen a születési 3 kg-jából mostanra 9,5-et csinált. Amúgy most már kap húst is (heti 3-4 alkalommal), beleeszik a nagyok ételébe, ha ez tej és tojásmentes, de a napi kiegészítõ táplálék mennyisége napi 0,5-1 dl között ingadozik, néha még annyi se.
Még a csirkecombpárti gyerekdoki szerint se vérszegény Kép.
Borcsa + Luca

Borcsa
KépKépKép
 
 


Bocsi! G is én voltam, csak ügyesen elbaltáztam a küldést!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Kedves Borcsa Boszorka, szerintem mi egy oldalon állunk. Rengeteg anyatej, és apránként a "nagyok" étele, ez szerintem szuper!
Mi a nyers tejet kerültük egy éves koráig, illetve a tojásfehérjét.
Sokiksz
 


Sokiksz!
Április 3 22:48 -as hozzászólásodhoz kapcsolódva: lehet, hogy száz éve a hentesek baromi hosszú életet éltek, de az hús volt, amit ettek, nem pedig csupatápcsupahormon izé...
Másrészt: nem biztos, hogy az általában véve egészségtelen magyar konyha olyan nagy cél. Valahol éppen a kicsik körében lehet átformálni azt az ízlést, amit te oly nagyra tartasz, de köztudottan egészségtelen ételekhez kapcsolódik.
Amit kicsi korában megszokik-és amit lát a környezetében-valószínüleg azt fogja megszeretni.Felnõtt korban már igen nehéz valakivel megszerettetni a reformkonyhátKép És ez nem válogatósság kérdése.
Tény, hogy sokkal nagyobb faksznit csinálunk manapság a babakajából, mint régen, de az életünk, életkörülményeink is mások.
Valahol az arany középutat kéne megtalálni.És hosszútávon gondolkodni.
s
 


Kedves S! Egy buta közhely, hogy a magyar konyha egészségtelen!
A magyar konyha világhíres, változatos és sokszínû ízvilággal rendelkezik. Az egy más kérdés, hogy vannak akik képtelenek kilépni a pörkölt-húsleves-rántotthús vasárnapi háromszögébõl.
A férjem utálja pörköltet, tehát az még sohasem volt nálunk, viszont pl a nagy Gundel könyv, Frank Júlia magyarkonyhája, Lajos Mari könyvek mind nagyon jó recepteket kínálnak.
Visszatérve a baba táplálásra, ma például töltött tök volt az ebéd (a kivájt tökben a saját bele elkeverve darált disznóhússal és gombával, tárkonyos tejföllel leöntve, megsütve).
Sokiksz
 


Sokiksz

Az eszkimó kiváló példa,mert pontosan azt szerettem volna bemutatni,hogy õk nem azért kicsik,mert esetleg növényeket esznek.Egyébként az én ismereteim szerint jelentõs húsmennyiséghez jutnak (még ma is) fóka,hal ,jegesmedve formájában.Szinte tiszta növényi táplálékkkal nem tudnák jégben-fagyban fenntartani a testhõmérsékletüket.Egyébiránt nem annyira a partokon laknak(kivétel a "civilizált törzsek nyilván).

Igazság szerint nem értelek.Az egyik írásodban leszólod a módszereinket,aztán kiderül,hogy tulkép te is ezt követed.

Egyet értek Borcsával,miszerint a tej sokáig fedezi a tápanyagszükségeletet.

Azzal is egyet értek,hogy szükségünk van húsra,a babáknak is.De nem értem,hogy miért gond az,ha a 7 hónapos babámnak reszelt céklát,borsópürét,krumplit,tököt,brokkolit stb adok ,akár menüben is.Miért etetném úgy,mintha beteg lenne?
Te mit adtál legelõször a babádnak?
Szerintem itt senki nem retteg a hústól,de nem azzal kezdtük a hozzátáplálást.Konkrétan melyik ételekkel nem értesz egyet?

Nálunk is hozzátáplálás folyik,mert ugyan a fiam 6-7-szer szopik még,szopi után délben és este is kap enni(nem is keveset fogyaszt),sõt,lassan be kell vezetni az uzsonnát is,mert igényli.
Bár nem hússal kezdtünk,mégis a 3100 gr-ból mára közel 8,5kg lett.Csak nem beteg..Kép

Én nem érzem azt,hgy nagy faksznit csinálok a babakajákból.Mindenben nem hagyatkozhatom édesanyámra,mert közel 30 évvel ezelõtt kicsit más volt a helyzet.Igaz,mi is felnõttünk.Kép

Anyapoc

 
 


Sziasztok! Álmélkodva olvasom, minõ indulatokat vált ki a téma. Pedig ahány ház, annyi szokás. Ugyanígy vitatkozhatnánk a mi étkezési szokásainkról is. Pl. én rühellem a sertéshúst, mert ÉN büdösnek találom. És életemben nem sütöttem zsírban, és rosszul vagyok a rántott dolgoktól. És nem azért, mert ezt diktálja a korszerû táplálkozás (persze emiatt meg külön jó).
Szóval szerintem jobb lenne inkább ötleteket adni, meg megosztani a jogos vagy felesleges aggodalmakat.
Aki szoptat, szoptasson, amíg bír. Nekem nem adatott meg, így gondolkodtam alternatívában. Ettõl függetlenül a mai orvosi álláspont szerint célszerõ legkésõbb 8 hónapos korban elkezdeni a HOZZÁtáplálást, éppen azért, hogy az emésztõrendszer "megtanulja" az enzimek, stb termelését. Az pedig biztos, hogy fejlõdõ szervezetnek kell az állati fehérje. (Persze vannak szép vegetáriánus példák is, de azt akkor nagyon komoly szakértelemmel kell, nem lapokból és hallomásból. Egyébiránt a józanabb gondolkodású vegetáriánusok is pici babájuknál el szoktak térni a saját étkezési elveiktõl).
Én amire mindignagyon figyeltem: legminõségibb tökéletesen friss, sovány, fehér husok kíméletes elkészítéssel, minimális vagy nulla fûszerrel (a párolt zöldségtõl így is finom) és fokozatosság. És sosem teszek el másnapra idõspórolás vagy praktikus szempontok miatt. Egyéves múlt a babám, még egyszersem volt hasmenése (persze ez szerencse is).
Egyébként prímán lehet az egész családnak együtt fõzni, csak éppen kicsempészem a zöldségét meg a husiját idejében és kicsit másképp készítem.Így egyformát, de másként eszünk
Sziasztok
rozimama
 


RozimamaKép

"Szóval szerintem jobb lenne inkább ötleteket adni, meg megosztani a jogos vagy felesleges aggodalmakat"

Egészen idáig ezt tettük,amikor is kaptuk azt a néhány érdekes megjegyzést,amitõl idáig fajult a dolog.Kép


Az általad leírtakkal teljesen egyet értek,pontosan hasonló ötleteket várunk(én legalább is) ebbe a topikba.KépKép

Anyapoc

 
 


Akkor egy ebédötlet. Nálunk tegnap volt.

egy kisebb héjában fõzött krumpli
párolt ceruzabab (8 hónapos kora óta imádja)
reggel kibontott friss tanyasi csirkemáj pár kanál húslében párolva
pici vaj

elkészítési idõ: 15 perc
rozimama
 


Rozimama!

Annyit mondj meg,hogy ez a ceruzabab ilyen néven kapható?Vagy ez azonos a sima zöldbabbal?Nem okoz gondot,hogy ez hüvelyes?Kép

Anyapoc

 
 


Anyapoc!
Vékonyabb, mint a zöldbab és teljesen haragoszöld. Sajna elég kevés helen árusítják. Szerintem kicsit ízesebb, de a "sima" zöldbab is fincsi. Nálunk megy a zöldborsó is, egyszerûen mixelve, soha nem paszíroztam. Imádja, mert természetesen édes. Ki kell próbálni, ha nem érzékeny különösebben a pocakja, semmi gond nem lesz.
Ja a csemegekukorica is finom édes, ráadásul mixelve nagyon jó, kicsit ragacsos az állaga. Remekül lehet a kanalazást gyakorolni.
Én inkább az uzsiötletekkel vagyok néha megrekevdve, de egyelõre beválik a sajt/joghurt/túró/gyümülcs valamelzik variációja.
Ti mennyi kenyeret adtok? Én kicsit tartok tõle, bár tudom hogy kell a szénhidrát, mert letornázzák.
Rozima
Rozimama
 


Rozimama!

Mióta uzsonnáztok?Mert nem tudom eldönteni,hogy bevezessem-e vagy ne.Igaz,így is kétszer eszünk szilárdat egy nap,talán még nem kell.Amit uzsira írtál,szerintem nagyon jó.A Kismamában vannak nagyon jó kenyérre kenhetõ krém-receptek.Nem tudom,hogyjók-e,dejól hangzanak.Ezeket ajánlják uzsira(bár náluk nem lehet tudni..)

A borsót én egyenlõre paszírozom,mert Bulcsú hasfájós volt.Még így is van tõle durrogás bõvenKépKép

Olvastam,hogy esztek már paradicsomot is.Mibõl csinálod?Én nem merek most rendes pariból,mert üvegházi.Van viszont olyan konzerv,amiben egész pari van és nincs benne semmi plussz.Csak a natur(gondolom forrázott) pari.

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Na, megvan a cekla, szerintem semmi extra, de megis valahogy az ize...
Szoval hejaban, egyesevel alufoliaba csomagolva sutoben puhara paroljuk.
A salatale: 1 kg cekla, 5-6 dl viz, 3-4 evokanal ecet, 1 dkg so, 1 kaveskanal szetdorzsolt komenymag, 2-3 dkg torma, 3-4 dkg cukor.

-Afonya
 
 


Anyapoc!

Uzsi. Nem emlékszem pontosan, de úgy 11 hónapos kora körül. Reggel és este kap tejet. Zöldséges-husis/sajtos ebéd, délelõtt és délután könnyû uzsi.
Amúgy joghurttal mindig megkínálom, néha még ebéd után is.
Nem tudom a babád hányszor kap tejet, de szerintem a joghurtot lassan megpróbálhatod.
Paradicsom: csak kevés paradicsomban pároltam, úgyhogy frisset használtam (szerintem ezek spanyol import parik), de jó az olasz konzerv is, amit említesz
Rozimama
rozimama
 


ÁfonyaKép

Köszi a receptet,a salátát ki fogom próbálni,mert szeretjük mi isKép

Rozimama

Bulcsú még 6-7-szer szopizik egy nap és délben meg este kap szopi után szilárdatKép.Ilyenkor kb 150-250 ml között eszik meg(ránézésre,mert egyszer kimértem a kistálját).
Az import parit még nem merem megpróbálni.Most kaptam fagyasztva abszolút bio-tKép,azaz kertit.Aztán ha bejön,akkor próbálkozom a konzervvel.Nyáron meg már lesz úgyis.Nagyon kíváncsi vagyok,szeretni fogjuk-e.

Nálunk most a brokkoli a sláger,de már újítanom kell,mert lassan én unom..Kép

Anyapoc

 
 


Sziasztok,
Anyapoc, szvsz a paradicsommal még várj egy kicsit, az allergizáló hatása miatt. Fõleg, hogy most úgyis csak konzerv, meg melegházi. Mire jön a friss, finom szabadföldi próbálkozhattok.
A zöldbabot nyugodtan adhatod, az nem hüvelyesként mûködik. Nálunk nyuszifül imádja, 7-8 hónapos korában kapott elõször.Kép
Ma pl. srépát, almát pároltam turmix össze, most úgy látszik vissza szokunk a pépes kajára, mert ebbõl legalább mennyiség fogy. Közben meg kap némi nemû darabosat is, azt falatozza.
Ágci (baba 16,5 hó)

Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: