Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Szeptemberben elkezdjük a bölcsit a kislányommal.
Kíváncsi lennék van-e valakinek tapasztalata a III.kerületi Mókus utcai bölcsivel kapcsolatosan ?

Köszi

Hédi
Hédi
 


A Mókus utcai bölcsödét nem ismerem, de mi Békásmegyeren lakunk, a Viziorgona utcai bölcsi járnak kislányaim és csak jó tapasztalataim vannak. Már kora reggel szaladnak a bölcsi felé, és találgatják, hogy melyik gondozónõ fogja fogadni õket. Nagyon szeretnek oda járni.

Szia:

Andi
Andi
 


És a Kelta utcai bölcsi ?

Hédi
Hédi
 

 
 

Hédi!!!Én pont a Kelta u-i bölcsiben dolgozok,mint gondozónõ ill. most mentem vissza-ha kérdésed lenne,nyugottan tedd fel!Szívesen válaszolok rá!
K.Andi 72

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szia Andi !

Kislányomat szeptemberben,l9 hónaposan szeretném beíratni bölcsibe.Mi a párommal Budaörsön dolgozunk.
Ezért azon gondolkozom,hogy mi lenne neki a jó? Ha Gazdagrétre adnánk be vagy esetleg egy közelibe pl. a Kelta utcaiba ?
Nem lenne rossz neki,ha reggel fél hétkor már ott lenne ?

Hédi
Hédi
 


Sziasztok!

Magánbölcsit keresek! Aki tud Budapesten a XI. kerületben, azt kérem, hogy írjon a dodogedovari@yahoo.com-ra. Köszi elõre is. dóri
dóri
 


Sziasztok!Én a XVI.kerületben hordtam egy bölcsibe 13 hónaposan a kislányomat gyermekfelügyeletre(nem volt beíratva),hetente kb.5-6 órára,hogy gyerekekkel legyen,mert nagyon szereti õket,és nincs a környéken játszótársa.A bölcsilátogatásnak kb.1.5 hónap után vége lett,mert valami miatt egyszercsak nem érezte jól magát,és más dolog is volt,ami miatt csalódtam a bölcsiben.A segítségetekre lenne szükségem,ki van jó véleménnyel a kerületben valamelyik bölcsirõl,ahol van gyermekfelügyelet,mert nagyon hiányzik a gyerektársaság Encsinek(2éves),és szeretném szeptembertõl,újra megpróbálni,biztos mostmár jobban is élvezné,hogy beszélgetni is tud a többiekkel.Elõre köszi a tanácsokat.Sziasztok Reni
RENI
 


Sziasztok!

Véleményeket (tanácsokat) szeretnék kérni!

A pici lányom 12,5 hónapos. Nagyon barátságos (néha már úgy érzem túlzottan), nagyon erõs benne a társaság igénye ugyanakkor rettentõ anyás.
Arra gondoltam (s ebben vagyok tanácstalan), hogy el kéne járnia bölcsibe. Nem teljes napra, csak pár órára gondolok.

A túlzottan barátságos kijelentésem egy kis magyarázatra szorul. Az, hogy a gyerekekkel barátságos, hurrá! Viszont; a felnõtekkel is az, vadidegenekkel felveteti magát s mindent elfogad tõlük.

Elõre is köszi, Phaedra
Phaedra
 


Phaedra!

Saját tapasztalat hiányában az áltakam hallottakat tudom leírni neked.
Szóval én leginkább olyan véleményeket hallottam, hogy 3 éves korig(ha nincs v.mi családi, anyagi, egyéb ok) a gyereknek az anyja mellett a helye, utána úgyis élete végéig közösségbe fog járni, ha tetszik, ha nem. Eddig a korig amúgy sem játszanak együtt, csak egymás mellett.
Az immunrendszere is éretlen még ebben a korban, felesleges kitenni õket ezerféle vírusnak, baktériumnak.
Azt is végig kell gondolni, hogy ha csak pár órára adod is
be, utána ebéd, alvás, és mire tényleg együtt lehettek, már legalább du. 4 óra van. A gyerek nélkül ment el az egész nap, és pl. télen a du. még rövidebb, mert egybõl este van.
Biztos lesznek anyukák, akik saját tapasztalatukkal megcáfolják, amit írtam, ezért is "szóltam", hogy az én véleményem csupán elméleti, de az én lányomnak(2 éves) is meg volt már a helye szeptembertõl, de lemondtam, inkább igyekszem változatos programokat kitalálni, játszóterezni, összejárni ismerõsökkel, játszóházba, babatornára, zenebölcsibe vinni, ahol együtt is vagyunk, meg másokkal is találkozik.
Szóval jó dilemmázást, végülis akárhogyan döntesz, semmi visszafordíthatalan nem történik.
Bocs, hogy kicsit hosszú lett.

Juli
Juli
 


Szia Juli!
Köszi!
Itthon vagyok vele, szerencsére megtehetem, nem ez a probléma. 3 éves koráig otthon is maradunk, mert én is osztom azt a véleményt, hogy a gyereknek 3 éves korig anyja mellett a helye. DE
arra gondoltam, hogy a bölcsis babák már hozzá vannak szokva a "társasághoz". Ebbõl arra következtetek, hogy jobban is tudnak "egymással" játszani. Minden nap játszóterezünk, de általában a babák (az õ korosztályára gondolok természetesen) csak a szüleikkel akarnak játszani. A Macikölök pedig megy utánuk, de hiába. Láthatóan már nagy igénye van a gyerekek táesaságára.
Lehet, hogy rosszul gondolom ezt a bölcsi dolgot, ezért is kértem a véleményeket.

Mi is minden napra alakítunk programokat, de kis baba sajnos nincs a baráti körben.

Viszont az nagyon érdekelne, hogy mikortól vitted játszóházba, zenebölcsibe(!)?

Köszi, Phaedra
Phaedra
 


Szia Phaedra!

Már egy éves kora elõtt jártunk játszóba, zenebölcsibe pedig tavaly szept. óta, vagyis 1 év 2 hónapos volt akkor, de járnak kisebbek is. Korosztály szerint van felosztva, hogy ne legyenek sokan, és lehessen a koruknak megfelelõ játékokat, dalokat "tanulni", ugyanígy van a manótorna is. 1-2, 2-4 évesek külön a Soroksári úti Megatoys melletti Aktív Szülés Centrumban.
Más. Nem tudom, milyen bölcsik vannak felétek, de az önkormányzatikba kell munkáltatói vagy iskolalátogatási papír, különben nem veszik be(legalábbis nálunk így van), meg hát nem biztos, hogy örülnek az 1-1 órás gyerekeknek, mert nem tudják kialakítani a közös napirendet, szokásokat vele. Talán valami fizetõs hely, ahol órabérben lehet otthagyni? Ha a környékünkön tudnék ilyenrõl, azt biztos igénybevenném, de kocsikázni nem akarok napi szinten, hogy többet üljön az ülésben, mint a csoportban.

Juli
Juli
 


Köszi Juli!
Phaedra
Phaedra
 


Mielõtt a komkrét gondozónõnek tenném fel a kérdést, jó lenne kb. tudni, hogy ha a gyerek elkezdi a bölcsit, akkor megtehetem-e azt, hogy csak heti két-három alkalommal viszem be? Ugyanis még nem szeretnék minden délelõtt elszakadni a fiamtól (most két éves) és ezért minden hétfõn és kedden együtt mennénk valahova (játszóház és úszás, és csak szerdától péntekig lenne bölcsiben (de lehet, hogy csak csütörtök pénteken) délelõtt. Mit szólnak ehhez a gondozónõk szerintetek, nem zavar ez be a csoport életébe nagyon?
kösz a választ, Mika
Mika
 


Mielõtt a konkrét gondozónõnek tenném fel a kérdést, jó lenne kb. tudni, hogy ha a gyerek elkezdi a bölcsit, akkor megtehetem-e azt, hogy csak heti két-három alkalommal viszem be? Ugyanis még nem szeretnék minden délelõtt elszakadni a fiamtól (most két éves) és ezért minden hétfõn és kedden együtt mennénk valahova (játszóház és úszás, és csak szerdától péntekig lenne bölcsiben (de lehet, hogy csak csütörtök pénteken) délelõtt. Mit szólnak ehhez a gondozónõk szerintetek, nem zavar ez be a csoport életébe nagyon?
kösz a választ, Mika
Mika
 


Sziasztok!
A bölcsis dilemámra nincs másnak véleménye????????
Légyszí...!

Köszi, Phaedra
Phaedra
 


Kedevs Mika!
Én is így akartam a kisebb fiammal, de nekem akkor azt mondták a gondozónénik, hogy jobb, ha inkább minden nap viszem, és esetleg korán érte megyek. Ha már elkezd közösségbe járni, akkor az legyen rendszeres, mert már a kicsiknél is mûköik az, hogy ha valaki nincs ott minden nap, akkor nem lesz a közösség teljes tagja. Nekem ezt mondták.
Szia: Timi
 
 


Szia, Timi,
csak most tudtam elolvasni az üzenetedet. Még nem vagyok teljesen meggyõzve, mert szerintem ilyen kicsiknél még nem túl erõs a közösségi szellem. Elkezdtem beszoktatni a fiamat, és mialatt ott üldögélek, figyelem a többieket. Azok, akik közel vannak a három éves korhoz, már el-eljátszanak egymással, a többiek inkább csak magányosan tesznek-vesznek a másik mellett, van, aki semmit sem csinál huzamos ideig, csak ott van. Valahogy emiatt az a benyomásom, hogy nem zavarná õket nagyon, ha hetente nem mindennap, csak néhány alkalommal találkoznának. Persze ez a fiamtól is függ, ha akar, akkor persze viszem mindennap. Ma sirdogált eléggé, amikor kimentem huzamosabb idõre, de amikor visszamentem, szipogva közölte, hogy még nem megyünk haza...
De még mindig nem tudom, hogy valóban jó ötlet-e ez a bölcsi... :-)
Ha beszoknak a gyerekek,és szeretik, mint ahogy a fentiek alapján érteni vélem, akkor sokan miért tekintik bûnnek, ha valaki beadja a gyermekét bölcsödébe?!
Mika
 


Szia Mika!
Talán azért, mert nem ismerik teljesen. Sokszor meglepnek, hogy már 2 évesen is tudnak együtt játszani. Tegnap például azt mesélte a gondozónéni, hogy 4-en, akik tavalyról maradtak és barátnak nevezhetõek, azt játszották, hogy tengerparton vannak. Ebbe a játékba mást nem engedtek, és egyik gyerek sincs 3 éves!
Bûnnek azért veszik sokan, mert kevésbé tartják jó anyának azt, aki nem neveli 3 éves koráig otthon a gyerekét. Nekem meggyõzõdésem az, hogy kissé megváltozott a világ, a gyerekek valahogy gyorsabban érnek. Én rengeteget foglalkoztam a gyerekekkel mikor kicsik voltak, de amikor a nagyobb 2 éves elmúlt, akkor egy idõ után hiába hívtam, hogy jöjjön építeni, rajzolni, játszani, csak állt a kerítés mellett, és nézte a szomszéd 3 gyereket ahogyan játszanak. Nagyon vágyott a gyerekek közé, és mivel nem álltunk valami fényesen anyagilag, ezért döntöttünk úgy, hogy mennek bölcsibe. Nem bántam meg, mert a bölcsiben sokkal több inger éri, és sokkal többet foglalkoznak velük, mint amennyit én tudtam volna (mert ugye azért otthon meg kell fõzni az ebédet, el kell pakolni, vásárolni kell, intézni a dolgokat stb. aki azt mondja, hogy egész nap csak a gyerekkel tud foglalkozni, az szerintem kissé becsapja önmagát)
 
 


Azt nem tudom, hogy gyorsabban érnek-e a gyerekeink, talán inkább a körülményeink változtak. A mozgástérre meg az érintkezési lehetõségekre gondolok. Én a szüleimmel és a nagymamámmal éltem együtt, egy társasházban, amit nagy füves területek, bokrok vettek körül, és ahová autóval a ház lakói jártak csak be, õk is lépésben. A szüleim egészen kis koromtól leengedtek bennünket a testvéremmel és a környezõ ház gyerekeivel. Nem jártam bölcsödébe, nagyanyámmal és a házban lakó családokkal voltam nagyrészt, de anyám is kettõkor otthon volt (reggel hatra járt). Az óvodából nagyanyám ebéd körül elvitt, iskolába egyedül mentem, mert nem volt messze és mert kisvárosban nem féltették a gyerekeket annyira (talán mert nem volt mitõl?)
A fiam már nagyvárosba született, lakótelepre. A nagyszülõk és egyéb rokonok távol vannak, bébisziterre nem telik, apa dolgozik, ergó én vagyok a kicsivel lényegében egész nap, viszem magammal mindenhova. De mondjuk a szükséges bevásárlásokon kivül minden egyebet hétvégére hagyok, amikor apa is ott van velünk, és én alvásidõ alatt elmegyek valami plázába, ahol van posta, tisztító meg minden ilyesmi. Hogy más gyerekekkel is találkozzon, játszótérre járunk, ami egyben a levegõzést is megoldja. De amikor rossz az idõ (és erre szeptembertõl elég nagy az esély) akkor bizony ott vagyunk ketten a lakásban, és eléggé úgy tûnik, hogy a kétéves fiam minden igyekezetem ellenére egy kis idõ múlva elkezd velem unatkozni. Ami annyit jelent, hogy egyre többet akarja a mesefilmet nézni a videón. Meg egyre többet nyûgösködik. Örülne, ha lenne ott más is. Mondjuk egy másik felnõtt vagy méginkább egy másik gyerek. Az én fiamnak semmi gondja az életben, ha az unokatestvéreivel lehet együtt (valamivel idõsebbek nála), de mivel nem egy házban lakunk, hetente csak mondjuk egyszer van lehetõségünk velük lenni. A barátnõm gyerekeihez is át lehet ugye menni, de az sem lehet egy állandó napirendi pont. Szóval csak annyit akarok mondani, hogy lehet, hogy három illetve négyéves korig otthon kellene lennie a gyereknek, de szerintem ahhoz nagyon ritka esetben optimálisak a feltételek. Olvasom most Vekerdy Tamás könyvét, a Gyerekek, óvodák, iskolák címût, minden szavával egyetértek, mégis bújkál bennem a kisördög, hogy nem lehetséges az, hogy a nagycsalád szerepét ha tökéletlenül is, de átvette kislétszámú bölcsödei csoport? Merthogy az az éteri állapot, hogy az anya mindig a gyerekkel van sem valósult meg ilyen betühív formában a világ fennállása óta. Két-három órát bölcsödében van a fiam, igaz, elsõ hetet tölti még csak ott és nem fog ott aludni (ezt is csak úgy tehetem meg, hogy itthon dolgozom, amely lehetõség ugye nem mindenkinek adatik meg), de sugárzó arccal magyarázta nekem hazafelé jövet az élményeit (alig értettem a szavát, merthogy még nem igazán beszél...) És holnap is akar menni. Most akkor mi a jó neki? Ha velem van, de elmegyünk egy játszóházba, hogy úgy legyen együtt más gyerekekkel és érjék új élmények (általában ismeretlen gyerekekkel a hely jellegébõl adódóan), vagy hogy két-három órára elválunk egymástól, és egy állandó közösség részeként játszik és futkározik? Tényleg nem tudom. Most elégedettnek látom, egyelõre itt tartunk.
Mika
Mika
 


Sziasztok!

Mika!A Vekerdy könyvet mostanában szerezted be? Azért kérdezem,mert szeretném elolvasni én is.
Mi majdnem két hete kezdtük a bölcsödét.Nekem a fiam most lesz 3 éves és vissza kell mennem dolgozni,igy ha akarom , ha nem be kell adnom õt közösségbe.
Nekem kicsit nehéz ez az elválás, bár a kisfiam kezdi megszokni és talán megszeretni a bölcsödét, ennek ellenére nagyon nehéz nekem.
Eddig itthon voltam vele és minden rezdülését tudtam, sokat játszottunk,én tanitottam õt mindenre és most egyszer csak el kell engednem õt és a nap nagy részét külön töltjük (majd-mert egyelõre ebéd után hazahozom,az ottalvást csak jövõ héten kezdjük,de nem is bánom)
Én úgy voltam vele,hogy örültem, hogy 3 évig itthon lehettem,mert ez az idõszak pótolhatatlan és semmi pénzért nem adtam volna be közösségbe.Inkább vittem sokat játszótérre, unókatesóihoz, társaságba, de én is ott voltam vele és igy jó volt.
Persze elfogadom más anyukák indokait,akik hamarabb beadják bölcsibe, de én nem tettem egészen addig amig nem lett nagyon muszáj.

Giti
Giti
 


Giti,
tegnap vettem a könyvet, a Saxum kiadó adta ki, 2001-ben.
Nekem is hiányzik nagyon a fiam abban a két és fél órában, amig nincs velem, igyekszem is utána minden prceünket kihasználni. Nem alszik ott, de ott ebédel a bölcsödében, és akkor hozom haza. Úgy vagyok vele, hogy ha tetszik neki, akkor az nekem is jó.
Valaki kérdezte tõlem ma, hogy mi lesz akkor, ha majd a kicsi pár hét múlva rájön, hogy bölcsödébe minden nap kell járni, és akkor már nem tetszik neki annyira... A válaszom az, hogy akkor majd kicsit ritkábban járunk egy darabig. De ezt, hangsúlyozom, én most még egy évig megtehetem, mert itthon is tudok dolgozni. Vidámnak látom és elégedettnek, igaz, néha sírdogál a bölcsödében, keres engem, de viszonylag hamar megnyugszik. Hogy kárpótolja-e õt ezért a kis szomorkodásért a sokféle játék meg a környezet újdonsága? Még nem tudom. Árgus szemmel figyelek. Én is vele töltöttem majd' minden percemet az elmúlt két évben, egyetlenegyszer mentünk el két napra a férjemmel, akkor is a nagymamával illetve imádott unokatesóival volt, egyébként pedig csak néhány órára mentem el, akkor is jobbára alvásidõben, amikor az apja volt vele, és mikor felébredt, egy órán belül ott voltam velük. Tegnap elfutotta a könny a szememet a bölcsödében, amikor azt mondtam, hogy nem altatom itt, mert hiányzik nekem, és azt mondták mosolyogva a gondozónõk, hogy úgy látják, nem a kisfiút, hanem engem kell beszoktatni... (Kép
Mika
Mika
 


Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Olyan anyukákat és apukákat keresek, akik helyhiány miatt nem tudják, vagy tudták elhelyezni gyermeküket Budapesten bölcsödében.
Elég sürgõs lenne a dolog... Ha ismertek ilyen szülõt, kérlek titeket, tájékoztassatok róla! Mindenféle ezirányú tapasztalat érdekel.
Elõre is köszönöm!
 
 


Bölcsöde kontra maradjon a gyerek otthon három-négyéves koráig
Magyarországon az anyák mindenféle, fõként anyagi okokból nem maradhatnak otthon két évnél tovább, ezért nagyrészük beadja a gyereket bölcsödébe. Legtöbbjüknek emiatt lelkiismeretfurdalása van. Miért? Mert a gyerekek az elsõ idõben általában nehezen válnak el reggel tõlük. Ez egy komolyan vehetõ indok a lelkiismeretfurdalásra. A másik ok a társadalom általános rosszalása a bölcsödei elhelyezéssel szemben. Az elsõ esetben két-három hét elteltével a gyerek már nem sír, és boldogan megy be a csoportszobába a gondozónõjéhez és a többi gyerekhez. Ehhez persze kell a jó gondozónõ, aki gyerekként bánik vele, elfogadja gyengéivel és jó oldalaival együtt, és szeretettel fordul felé. Ha ez nincs, a gyerek boldogtalan, és keletkezhet az anyában az a gyanú, hogy a gyerek nem érett még a közösségre és a tõle való elválásra. A másik indok megint összetett, mert egyrészt beidegzõdés, harmadrészt a rendszer megengedi a három évig való otthonlétet, emiatt megszakítása azt a gondolatot kelti, hogy nem járunk el helyesen, harmadrészt pedig bizonyos pedagógiai felfogásokból jön. Én itt most konkrétan Vekerdy Tamást hozom fel. Az írásaiból azt vettem ki, hogy szerinte a gyereknek négyéves koráig nem szabadna napi rendszerességgel elválni az anyjától, mert nem érett rá érzelmileg. Tisztelem Vekerdy Tamást, sok gondolatát magáévá tettem. Azt viszont nehezen fogadom el, hogy az átlag (mondjuk 10-bõl 8 gyerek) ilyen lenne. Példaként hozom fel a fiam bölcsödéjét, ahol õ a maga 25 hónapos életkorával a legfiatalabbként kezdett, a többiek inkább 2,5 majdnem 3 évesek most, de õk is kétéves koruk körül kezdtek, és ahol egy vagy két kivétellel MINDEN gyerek élvezi és szereti a bölcsödét. Azt hiszem, ez köszönhetõ egyrészt a szülõk pozitív hozzáállásának, másrészt a gondozónõk személyiségének. Leírom a nevüket, XIII. kerületi Hegedûs Gyula utcai bölcsöde nagycsoportjáról van szó, azon belül is Valiról és Ibirõl valamint Rózsikáról és Katiról a másik csoportszobában. Azt az egy-két gyereket, akik végigsírják a napot, véleményem szerint nem is kellene tovább erõltetni, nekik valószínûleg tényleg nem való még az anyukától való elválás. De ez 24 gyerekbõl 2, marad 22, akik rendben vannak a dologgal. Akkor most ki az átlag? Ezek mint mondtam, két év körüli gyerekek, a kisebbekrõl nincs benyomásom.
Hát ennyi.
Mika
Mika
 


Sziasztok!
A segítségeteket kérném!:Gyeden vagyok itthon a 18 hónapos kislányommal,aki hihetetlenül igényli a gyerek társaságot,nyüzsit stb.Arra gondoltunk a férjemmel,hogy megprobálnánk a bölcsit heti 1-2 alkalommal,ott biztosan kiadná a fölös energiáját.Ugyanis most 6 hetes a kistesója,és képtelenség állandóan a játszótéren a gyerekek között lenni,és õ ezt nagyon rosszul viseli.Ennél a mostaninál még a bölcsi megoldás is jobb lenne.A kissebbik gond meg az,hogy most vagyok 3.-os levelezõ gimiben,és muszály lenne leérettségiznem a késõbbi munkám miatt.És ahoz tanulnom is kellene néha.Azt szeretném megtudni,beadhatom-e a kislányomat bölibe,úgy hogy közben GYED-en vagyok itthon vele?
névtelen
 


Nem. A bölcsödéhez vagy GYES ÉS! mellette négyórás munkavállalás, vagy teljes munkaidõs munkavállalás kell. Úgy tudom viszont, hogy a kistesó után is igényelhetsz GYED-et, és akkor a nagylányod saját jogán mehet bölcsibe, mert utána nincs támogatás igényelve. Ezt igen gyorsan elmondja neked bármelyik bölcsödés vezetõnõ, ha felhívsz egyet telefonon (bármelyiket).
Heti egy-két alkalommal azonban nem nagyon veszik be, illetve hát nem lesz az jó, ha csak hébe-hóba viszed. Sem a gondozónõk nem szeretik (nehéz szokásokat kialakítani ritkán jelenlévõ gyerekkel), sem a kicsid nem érezné azt, hogy valaminek a része. Pedighát azért vinnéd oda...
matróna
 


Szia névtelen!
Kérdezd meg a bölcsiket, hol van játszóház!
Ezek délelõtt mûködnek, 8-12-ig, ebéd nélkül, és óránként 150 Ft. Itt is gondozónõvel vannak, nálunk elég kevesen, de a szülõ is maradhat, ha akar. Ha a gyerek el van, akkor ott is lehet hagyni erre az idõre. Nincs Gyedhez, gyeshez kötve.Kép
Mi is járunk, és a Zsomi imádja. Ha emlegetem, már kész az extázis, és hozza a cipõjét...Én még nem hagytam ott, de van olyan anyuka aki iskolába jár hetente 2 alkalommal, és reggel nyolctól ott a pici délig, aki 16 hónapos.
ZSomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Szia Névtelen,

Az én kislányom 19 hónaposan kezdte a bölcsit,és imádja.
Szerintem az 1-2 alkalmas megoldás nem az igazi,a bölcsik nem támogatják.Próbáld meg,hogy délig lehet-e,egy idõ múlva õ akar majd ott aludni a többi gyerekkel.

Hédi
 
 


Kedves Névtelen!
Elõször én is ezt akartam, de a gondozónénik lebeszéltek, és így bölcsisek lettek a fiaim. Gyakorlatilag szerintem ha egy gyerek délig bölcsiben van, akkor miért ne aludhatna ott? Aki olyankor hazaviszi nem teszi le otthon aludni? Szerintem aki bölcsibe viszi és egész délelõtt otthagyja jobb, ha ott is altatja. Akkor biztos, hogy minden nap déltõl háromig alszik, csend van körülötte, és még azok, akik egyáltalán nem akarnak aludni, azok is megteszik (ezt tapasztaltam, ugyanis a nagyobb fiam hiperaktív, és a bölcsiben mindig feküdt, még ha nem is aludt el, de az oviban sokszor még azt sem lehet elérni, hogy lefeküdjön). Amikor hazavittem õket, akkor gyakran még hazafelé esetleg vásároltunk, otthon máég enni, inni kért, átöltöztette, vagy az utazás miatt felébredt, túlesett a holtponton, és nem aludt el. Ennél sokkal jobb volt, hogy a bölcsiben kialakítottak egy következetes napi ritmust, amit utána otthon is igényeltek hétvégén.
Szia: Timi
 
 


én elhozom délben a fiamat, és otthon altatom, mert neki nagyon nagy az alvásigénye, és nem lenne elég neki a bölcsödei alvás, ami maximális esetben is úgy két óra. az igaz, hogy egy kicsit strapás nekem, hogy gyorsan hazamenjünk (én kihagyom a vásárlást stb., rögtön hazamegyünk és otthon max. egy mese és menni kell az ágyba), de jobban örülök, hogy a fiam felébredéskor engem lát meg elsõnek. Most 26 hónapos.
Te Zsomimama, hol van 150/óráért játszóház? A Mikkamakka pl. 300-450/per óra...
Mika
Mika
 


A Lurdiházban ingyenes a játszóház
Névtelen
 


De valami horror.
 


Szia Mika!
A Bölcsiben van ennyiért játszóház, déelõttönként 8-12 között. Ott is lehet hagyni a gyerkõcöt, ha megszokta. A Zsomi is megy hetente pár délelõtt.
Bocs, de költözés miatt, csak most let ismét telefonunk, és netem.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Szia Zsomimama!

Megkérdezhetem, hogy melyik bölcsiben van játszóház? Esetleg a XI. ker-ben tudsz ilyet?
Elöre is köszönöm!
Cappuccino
Cappuccino
 


Capuccino: a 22. kerületben van, ha az még jó.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, ha BKV-val megközelithetö akkor érdekelne a XXII. kerület is.
Cappuccino
Cappuccino
 


Sziaztok!

A következõ dologgal kapcsolatban szeretném a tanácsotokat kérni: A kisfiam: Ákoska 15 hónapos lesz hó végén, édesapja van vele GYEDEN, mert anyagilag így kedvezõbb számunkra, mivel én nem voltam jogosult erre a támogatásra. MOst viszont úgy néz ki, mindkettõnknek van munkalehetõsége, de vívódunk, mert nem nagyon szeretnénk bölcsibe adni Ákost. Úgy hallottam, az elején elég sokszor betegek a frissen beszoktatott gyerekek, másrészt nekem jövõ héten derül ki az állás, így nem volna túl sok idõm beszoktatni, amennyiben felvesznek. Általában mennyi idõ a beszoktatás?
Attól is félek, hogy az a szoros kapcsolat, ami van köztünk a kicsi fiammal, meglazulna, sõt el is romlana. Már jó pár napja ezen filózok, és nem jutok semerre. Ki mit javasol?
Várom jó tanácsaitokat, üdvözlettel:

Zsu
Zsu
 


Nem szeretnék a pénztárcátokban túrkálni, ezt a részét csak ti tudjátok eldönteni, de arra gondolj, hogy 5-10-20 év múlva mi fog többet jelenteni, ha visszagondolsz: az az Xezer ft, vagy az együtt töltött hónapok. 3 éves kor elõtt teljesen fejletlen az immunrendszer, nagy valószínûséggel többet leszel otthon vele betegen, mint a munkahelyeden. De a betegápolás azért nem u.olyan együttlét.
Az én lányom 2,5 éves, most kezdett félnapos csoportba járni, aludni hazajön, alvás után meg már alig marad a napból, így néha még ezt is bánom. De legalább jókat játszik a csoportban. Egy 15 hónapos gyerek még nem játszik másokkal, szerintem a családjával van a helye, amíg egy mód van rá.
 
 


Capuccino!

A 11.kerben Gazdagréten van bölcsi, ahol játszóház mûködik, 9-tõl 13-ig minden nap, 500ft, +135Ft az ebéd, ha kérsz.
Üdv,
KAta
KAta
 


Szia Zsu,

Az én kislányom 17 hónapos korában kezdte bölcsit.Ennek két oka volt,a nagyobbik az,hogy depis lettem az "otthonüléstõl",a kisebbik pedig az anyagi ok.
1 hét volt a beszoktatás,4.napon ott aludt és kb. 3 hónapon keresztül sírt reggelente.
A kapcsolatunk egyáltalán nem romlott meg,semmi változást nem veszek észre.Õ nagyon szereti a gyerekeket maga körül,jól eljátszik bent a gondozónõk elbeszélése szerint.Jókat eszik,nagyot alszik és már ott is vagyunk érte.
Szerintem vannak olyan emberek akik rászorulnak a bölcsire,ezért ne érezd magad rosszul.Én is kaptam ilyen megjegyzéseket,minek szült az ilyen,ha a gyereke bölcsibe megy.Aztán ez az Anyuka is beadta a gyerekét a bölcsibe,mert így jött ki a lépés náluk is.

Amióta kislányom bölcsis sokat fejlõdött,2 évesen tisztán,érthetõen beszél,verseket,mondókákat mond,énekel.Még nem szobatiszta,de rendszeresen a wc-be pisil.

Hédi
Hédi
 
 


Sziasztok!

Nem tudnátok segíteni, hogy a soroksári Megatoyson kívül, hol van még zenebölcsis lehetõség? Nekünk az nagyon messze van.

Köszönöm
Piri
 


Szia Piri!
Merre laktok? Az Almássy téren és a Marczibányi téren is van. Melyik érdekel(ne)?
Phaedra
 


Szia Phaedra!

A III. kerületben lakunk, Békásmegyeren. Ezek sem a legközelebbiek, de az nem gond, még elérhetõ távolságban van. Viszont Soroksár iszonyú messze lett volna. Mindkettõ érdekelne. Nem tudom, melyik milyen, kipróbálnánk. 1 éves múlt a kisfiam, és úgy tûnik fogékony a zenére. A soroksáriban mondták telefonon, hogy van egy éves gyerekeknek is. Közben találtam hozzánk közel a III. kerben egy ilyen zenei képességfejlesztõt, de mondták (nem túl kedvesen), hogy ekkora gyereknek nincs, úgysem tud még beszélni.
Elõre is köszi a segítséget.
Piri
Piri
 


Szia Piri!

Marczibányi téri Mûvelõdési Központ
1022, Marczibányi tér 5/a
Tel: 212-2820
e-mail: marczibanyi@mailbox.hu

A Tücsök Zene a legfogékonyabb idõszakban, 6 hónapostól 4 éves korig kínálja ritmus-ének-zene foglalkozásait, zenepedagógus vezetésével. A kurzus ára 4000 Ft / 10 alkalom (szülõk vagy kísérõk részére ingyenes). Az elsõ alkalmon a részvétel díjtalan. A hétfõi, illetve csütörtöki csoportokba folyamatosan lehet jelentkezni. A foglalkozásokon való részvétel elõzetes bejelentkezés alapján történik a 06-30-999-4945 telefonon Gál Gabriellánál. Felvilágosítást ad: Pilinger Zsuzsa (Tel.: 438-1026)

Az Almássy térit is megkeresem és ide másolom
De Te is tudsz itt csemegézni, még az is lehet, hogy találsz vmi közelebbit, ami Nektek jobban megfelelne Kép
[url=http://egyszervolt.hu/ret/fomenu/index.html" TARGET="_top]http://egyszervolt.hu/ret/fomenu/index.html[/url]
A "Pillangó" a programajánló

Szia, Phaedra
 


Kedves Phaedra!

Köszönöm szépen az információkat. Ez a Marczibányi téri nagyon tetszett, ezért felhívtam. Kiderült, hogy nagyon sok helyen tartanak a városban. Még itt a III. kerületben is van két helyen is. Vagy Óbudára vagy Budakalászra fogunk járni.
Mégegyszer köszönöm.

Szia

Piri
Piri
 


Piri Kép
Majd mesélj, milyen tapasztalataid vannak (lesznek) !!!
 


Szia Piri!
Meg tudnád adni az óbudai zenebölcsi címét, telefonszámát?
Köszi
Móni
Móni
 


Szia KAta!

Köszönöm szépen az infót!

Cappuccino
Cappuccino
 


Sziasztok,

a XIV.kerületben, Zuglóban nem tudtok valahol magánbölcsit ajánlani?
Problémám ugyanaz, mint a többségnek, a lányom teljesen odavan a gyerektársaságért, viszont azért nem akarnám egész napra, meg egy kicsit rendszertelen is vagyok, néha biztos itthon tartanám közös programokra, ezt pedig az állami bölcsi nem nagyon szereti.
Szóval, tudtok valamit ajánlani?

Köszi
Darázs
Darázs
 


Sziasztok Lányok!

Eljött az idő. hogy ebbe a topikba is írjak, leányom 18 hónapos lesz és szeretném bölcsibe adni. Az állami bölcsi, nem tudja fogadni, ezért magán bölcsit keresek. Ha tudtok ilyet a XVIII., vagy a XIX. kerületeben írjátok meg légyszi: szedori@netelek.hu. Előre is nagyon köszi és ha sikerül, beszámolok az élményeimről. Dóri
 
 


Sziasztok Lányok!

Eljött az idő. hogy ebbe a topikba is írjak, leányom 18 hónapos lesz és szeretném bölcsibe adni. Az állami bölcsi, nem tudja fogadni, ezért magán bölcsit keresek. Ha tudtok ilyet a XVIII., vagy a XIX. kerületeben írjátok meg légyszi: szedori@netelek.hu. Előre is nagyon köszi és ha sikerül, beszámolok az élményeimről. Dóri
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: