Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mvica, levél ment. Amúgy, szerintem nem minősülne reklámnak, csak itt nagyon off. Kép

Puszikák!

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Afonya, Kriszi!
Köszi!Kép

Örülök, hogy végre van egy hely ahol nem tartozunk a "kórosan sovány" kategóriába. Tudjátok itt ahol lakom (nagyon vidékKép) az az "elfogadott" álláspont, hogy egy baba gömbölyű, jókedvű, barátságos. És ha egy baba nem elég gombóc, vagy kicsit sírós, akkor már jön a "biztos éhes, nem vizes a tejed, kap eleget enni?" szöveg. Sajnos!Kép Az én babám nem sírós, csak kicsit vékonykább az "átlagnál". De így is sokszor megkapom ezeket.KépKépKép Még a védőnő is ilyen felfogásban áll a gyerekhez. KépPedig nem éheztetem, és nem is éhes az tuti! Nos, most jól kiírtam magamból a mérgemet, kicsit meg is nyugodtam.

Bocsi, ha negatív volt, de jól esett panaszkodni, és ti biztos megértitek!
Sziasztok!
Andi
Andianyu
 


Andi/Áfonya!

Szerintem Imi se volt rossz párhuzam, de a biztonság kedvéért ismétlem, a lányom 8,4-gyel fordult. És még csak nem is beszélt 19 hónaposan. Viszont folyton rohant meg ugrált. Szerintem látszik egy gyereken, ha rendben van, és Andi, pufogj nyugodtan, de aztán nézd meg, és döntsd el, neked így tetszik-e, vagy ducin. Én jobb szeretem így.

Áfonya, gratula, mikorra jön?

Kriszi,
hajügyben (hajhiány-ügyben) nyithatnánk egy új topikot, nem? Vagy van már ilyen? Kicsit rám férne a lélekápolás, az én lelkemben a kislányokhoz két copf tartozik...

V.
mvica
 
 

 
 

Andi,
én is pufogtam még nemrég eleget Kép Kell az néha...
Emlékszem, amikor ide először eltaláltam, a sárga földig lehordtam mindenkit, hogy miért siránkoznak, amikor az én lányom még sokkal kisebb, mégis rendben van Kép Afonya, Zulu, emlékeztek? Kép
Amúgy ránk is a fejét csóválja mindenki a "vidéki nagyvárosban", már kaptuk azt, hogy "tééényleg, már egyéves...?" meg azt is, hogy "kis súllyal született, ugye?", sőt egyszer azon dühöngtem itt, hogy egy ismerős mama azt találta mondani az ő elefántméretű fia után Cicóra, hogy "milyen kis vékony" (amúgy van azóta pontosan aznap készült csoportkép mindkettőnk gyerkőcéről, és csakugyan látszik, hogy Cicónak vékonyabbak a CSONTJAI...). Na szóval ilyenkor én is azt mondom magamban, grrr, hangosan meg, hogy bizony, és a te babád is énekli már a csicsíja-babáját? Kép

Vica,
"Segítség, nincs haja a lányomnak!!!" Ilyesmire gondoltál? Kép Nekem nem okoz különösebb gondot egyelőre, nem kell a mosással-szárítással-fésülködéssel külön vesződni, biztosan nem lesz tetves, szóval ennek is megvan a maga előnye. De addig is meg kell nyírnom lassan (életében először), mert az a pár szál lassan a szemébe lóg Kép

Kicsit hadd legyek off is.
Lányok, volt valakinél olyan, hogy a kölök járás előtt elkezdett szabályosan térden járni? Cicó most ezzel hozza rám a frászt, térden mászkál kapaszkodás nélkül, felegyenesedve, úgy néz ki, mint egy kis kopasz Tolouse-Lautrec (rémlik, hogy ezt nem jól írom, nézzétek el nekem...)... Tapasztalt valaki ilyesmit?

Egyébként tegnap nagy zaba volt, talán hidegfront van...
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Vica,
igy egesz mas, a 8,4 teljesen korrektKép De akkor majdnem egy kilot hizott egy honap alatt?! Rekam ilyet ujszulottkent is alig produkaltKép
Gratulat koszi, ugy julius kozepe az erkezesi idopontKép

Kriszi,
kosziKép Van ket levagott copfunk, még egyeves korbol, azt esetleg felajanlhatomKép Ez sem jo am, minden furdes utan hajszaritas.. meg havonta jarunk fodraszhoz, mert Reka erzekeny boru es a hosszu hajnal mindig beizzad a nyaka es a bore csunya lesz. Kopasz ugyse marad a gyerkocKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Mvica, Kriszi!
Köszi!Kép

Andi
Andianyu
 


Hahó,
Afonya,
köszi. Én is ebben bízom, eddig még mindenkinek lett haja a családban... Csak furi, mert a páromnak ennyi idősen göndör szőke drótbozontja volt, nekem meg égővörös loknijaim Kép
Réka egyébként hosszú és rövid hajjal egyaránt bűbájos.
Nemmondod, már július közepe?! Hogy megy az idő! Na hát minden jót hozzá, és szorítok előre, hogy ne akkor legyen a legnagyobb hőség, amikor szülsz.
A copfokat pedig még tartsd azért egy kicsit, ha nyárra se lesz hajunk, lehet, hogy vevő leszek rá Kép

Ja, és ha jól vettem ki Vica leveléből, akkor Mesi volt 8.4, és Imi hízott hirtelen nagyot.


Andi,
naná, legalább mi tartsunk össze Kép

Yoan,
mi van veletek? Hunvagytok??? Vagy Esztiből hirtelen zabagép lett, és azóta felénk se nézel??? Kép Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Kriszi, aranyos vagy, hogy érdeklődsz! Kép Nézek én errefele úgy kétnaponta, csak nincs időm írni mostanában. Evés terén semmi változás, illetve most szinte csak szopi van, mert a gyerkőc beszedte ezt az influenzát, ami most körbejár. Remélem hamar kigyógyul!

Puszikák!

Yoan
yoan
 
 


Gyógyulást nektek!

Áfonya, minden tiszteletem a tiéd a júliusi szülésért. Anyukám is kettőt szült júliusban, jó nagy hőségben, viszont legalább megivott egy csomó turmixot.
Gyerekeim ügyében úgy van, ahogy Kriszi írja. Bocs, ha rejtvényekkel szórakoztatlak titeket... Különben a 9,3 se sok egy 4kg-val született babának egyévesen. Pont mint pl. egy 3 kilósnak a 7,5.

Kriszi,
ez elég hülyén hangzana! (a topik) Tudom, hogy így sokkal praktikusabb, de ez csak úgy 2,5 éves koráig vigasztalt, most már jöhetne egy kis kényelmetlenség. De hát ezen tényleg nincs mit tárgyalgatni, legfeljebb megtudnám még másik 80 anyukáról, hogy az ő lányuknak se nő a haja. Hurrá. Csinálni úgyse lehet semmit.
Legalább megvan az a vigaszunk, hogy ha kis súlyt mérünk, gondolatban hozzáadhatunk tíz-húsz dekát a hiányzó hajkorona ürügyén.

- az optimista -
mvica
 
 


Hahó,

Yoan,
gyors jobbulást nektek!!!! Én ilyenkor mindig arra gondolok (már amikor csak szopival lehet megnyugtatni), hogy mi lenne, ha ez se lenne?! Kép

Mvica,
na ja - direkt írtam nagyon hülyén hangzóra Kép Viszont a súlytipp tetszik, mert eszerint Cicó egyévesen 8.5kg volt, nem 8.3 Kép
A 9.3 pedig egy tökéletes átlagsúly ennyi idősen, mert ha kezdő nagyságának megfelelően hízna, akkor 12 kiló lenne egyévesen, azt pedig te sem akarnád, vagy igen? (képzeld el, azt cepelni, amikor nyügi napja van...)

Más.
Ismerősnek nemrég született babája, most volt hat hetes, egy hónap alatt írd és mondd egy kiló húsz dekát hízott...jesszus. Eszik, alszik, kakil, slussz. Ehhez képest ennyi idősen Cicónak alig lehetett a cicit a szájába tuszkolni, folyton fent volt, és egy percig nem maradt meg ébren a kiságyban/mózeskosárban. Nem vagyunk egyformák, már ilyen korán sem...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
Régen nem jártam erre. Örülök, hogy sokan kiestek a "ropi-topic"-ból és szépen gyarapodnak súlyilag..
Na mi ezt nem mondhatjuk el magunkról.
Múlt héten voltunk súlymérésen.
Trixike most 19 hónapos és csak 9,2 kg!! Kép
A magassága átlagos, bár szerintem kisebb valamivel, mint az átlag...kb. akkora , mint egy 15 hónapos..
Mindegy, nem izgatom magam, étvágya, van, eszik, sokat mozog, vidám...mi kell még??
ilusta
 
 


Andianyu, ne izgasd magad, az én Trixikém is nagyon vékonyka, és???
Kit érdekel? A doki bácsi szerint is igen stramm kislány...nekem ez bőven elég..Kép
ilusta
 
 


Sziasztok!

Ilusta!
Köszi!Kép

Nos lányok, nagyon jó hírem van! Az én pici lányom belehúzott a hízásba! Ma voltunk mérekezni és 7250g volt!!!!!KépKépKépKépKép 450g hízás 3 hét alatt!!!Kép És csak dícsérték, hogy milyen szép, milyen mosolygós!
Nagyon fel vagyok dobva!
Bár ezt biztos észrevettétek. Nos, még mindig karcsúak vagyunk, de legalább már nem reszketünk a védőnőtől és a dokitól!
Sziasztok!
Andi
Andianyu
 


Sziasztok!

Jajj, nagyon regen voltam, de a koltozes meg az uj helyre beilleszkedes elvette minden idomet Kép
latom, hogy el meg a topik (szoval nem hiznak ezek a manok Kép), sot, meg bovult is Kép. Csak atfutottam, ezert meg nem tudok erdemben hozzaszolni.
Kristof ur sajnos tovabbra is vekonyka, szerintem maradunk a 10 kilonknal, bar joideje nem volt merve. Lassan jon a 15 honapos meres, de elore felek tole. Raadasul uj orvosunk is van, brrr csak nehuogy elolrol kezdjuk a hulye vizsgalatokat. Fiam jelenleg bojkottaja az osszes ertelmes kajat, szinte kenyeren es vizen el, szo szerint, ugyanis a kenyer feleket imadja. Minden eves kiiiiiin nekem, raadasul most mar szoban is kozli, hogy "nem hamm" ha valamit nem akar megenni, es osszeszoritja a kis szajat. Na de nem panaszkodni akarok, mert kozben megtanult am jarni, es nagyon okos, ugyes kismanom van. Igazabol most csak be akartam koszonni, es remelhetoleg hamarosan lesz idom atolvasni titeket. Most mar irto keso van

igyekszem jonni es mindenkit puszilok addig is
Barbus
barbus
 
 


Andianyu!
Csak nem igazam lett? (Hogy ezt itthon sose tudom megérni!) Jöjjön mindenki panaszkodni, én szívesen megírom, hogy a fiam hirtelen belehúzott, ha ez ilyen fertőző!

Kriszi,
meg is őrülnék, ha 12 kilót kéne cipelgetnem. Az egyik ismerősöm így járt, és bár tök jól lefogyott, olyan mellizma lett, hogy karban kinőtte az összes ruháját! Kép
Különben az első hónapban Imi is másfél kilót hízott. Teljesen beleéltem magam, hogy most nem lesz soha gond a méricskélésnél, azért is érintett olyan rosszul, mikor három hónapos korában leállt a hízással. Úgyhogy várd csak ki a végét, az ismerősödet is láthatjuk még magunk között!

Mesit megmértem az otthoni mérlegen, és csak 12,5 kg volt ruhástul!... Most vagy fogyott egy kilót kétéves korához képest (most 3 éves és 2 hónapos), vagy a védőnők mérlege siet, vagy a mienk késik, de akkor mi van a fogyásommal?! Kép
mvica
 
 


Hahó,

Andianyu,
hát ez klassz!!! hogy ez nekünk miért nem megy sose Kép De ugye mondtam, hogy nem egyenletesen híznak??? (Vagy nem mondtam?)

Barbus,
de jó, hogy megint vagy! Hadd biztassalak: Cicó még csak 8.5 kg, ennyi is csak akkor, ha mázlink van. És 13 hónapos múlt. Egyébként nagyon tudják a kölkök, hogy mikor mire van a legnagyobb szükségük. Kristóf most kenyeret eszik, mert szénhidrátot igényel. Aztán lehet, hogy ahogy jön a tavasz, zöldet ennek majd zölddel, mert a szervezete igényli a vitamint. Akkor meg majd aggódhatsz azon, hogy miért nem eszik gabonafélét...
Cicónak most szintén szénhidrátos korszaka van,de ő többnyire csak főtt tésztát meg tejpépet akar enni, meg néha pirítóst. Még mázli, hogy elejétől fogva nagy ragadozó a kis büdös, hús hússal mindig jöhet, minden mennyiségben, minden fajtából. Most éppen halmánia van, aminek voltaképpen örülök, mert az klassz kaja, ha megbízható helyről származik. Zöldség csak nyersen megy, az se minden, hanem főképpen paradicsom, meg hagymafélék (két marokkal zabálja azt a hagymát, amitől nekem könnyezik a szemem, és meg se kottyan neki)...az uborka is ízlik neki, de azzal még nem boldogul a hat fogával, mjad talán reszelve... Talán majd szeretni fogja a zöldpaprikát is, meg hajlandó lesz nyáron salátát enni, mert a főzivel még mindig hadilábon áll... A nyers cuccok nagy részét meg még nem tudja megrágni. Patthelyzet.

MVica,
nekem még a 8.x is sok, főleg most, hogy 22 hónap után először újra megjött, és leszakad a derekam. Viszont a fogyás nemcsak ezen műlik...Az ismerős mama az első héten ledobott minden pluszt magáról, pedig még csak öt kilót cepel... Egy másik ismerősöm fia öt hónaposan volt akkora, mint most Cicó, de az anyja most, hogy a kölkec már elmúlt egyéves, kénytelen fogyózni, mert úgy fleszedett magára... Egyébként te mikor mérted magad a védőnő mérlegén? Kép És mitől fogyott volna Mesi? Nem volt beteg, ugye? Gondolod, hogy fogyókúrát tart??? Na ugye.

Cicót legközelebb a 15 hónapos oltáskor fogják mérni, addig nem aggódom, noha ma reggel pl. képes volt reggelizni egy darab kockasajtot, meg egy fél paradicsomot, kb. negyed szelet vajas pirítóssal...most megpróbáltam belediktálni egy kis almát, de hiába...

Na mind 1, viszont a jó hír, hogy múlt vasárnap este pontban kilenckor a kisasszony is elindult, és azóta egyre többet megy a talpán is, nemcsak a térdén... Kép Az előbb hoztam neki innivalót, és nem bírta kivárni, elindult utánam a konyhába, persze pár lépés után térdrerogyott, de akkor is, látni, hogy a lányom jön ki az ajtón... Kép Kép Kép

Hasonló klasszakat mindenkinek,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Na,
csak hogy ne ez legyen az utolsó...ki hogy van? A kölkök nagy része lassan kinövi azt a korszakot, amikor nagyon aggódik az ember a hízás miatt, már én sem vagyok annyira parahegy. Most akkor behal a topik? Nemár...hiányoznátok Kép
Ja: mérésadatunk most nincs, de Cicó kinőtte az első menős cipőjét Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Na,
csak hogy ne ez legyen az utolsó...ki hogy van? A kölkök nagy része lassan kinövi azt a korszakot, amikor nagyon aggódik az ember a hízás miatt, már én sem vagyok annyira parahegy. Most akkor behal a topik? Nemár...hiányoznátok Kép
Ja: mérésadatunk most nincs, de Cicó kinőtte az első menős cipőjét Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Mi megvagyunk... szerintem en jobban hizok, mint a RekaKép
Aggodas mar a multe, ennyi ido utan az ember beletorodik, hogy ilyen es kesz. Nem beteges, orokmozgo, szepen fejlodik, mi kell még tobb?Kép

Egy szosszenet: ma tokfozeleket csinaltam ebedre, Reka igencska hatarozottan nem kerte. Mivel o mar beszel, ezert megkerdeztem, megis mi nem tetszik benne?
A valasz - tűlevél!!!!
A kaprot nezte annak /mellesleg tenyleg hasonlit/ es ugye azt beleneveltuk, a tulevelet nem esszuk megKép Elo kellett kotornom a frigobol a fagyasztott kaprot, megmutatni es onnantol kezdve oke volt minden.
Ezt csak azert irtam meg, mert az o szemszogebol nezve teljesen igaza volt, az enyembol meg valogatasnak, hisztinek tunt elsore. Es ugye akinek a babaja még nem beszel, az nem biztos, hogy rajon, mi lehet a baj. Es meg hany ilyen "jogos" dolguk lehet, amit mi nem tudunk?

-Afonya
afonya
 
 


Ja, es Kriszi, gratula az elindulashozKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok anyucik!

Gyakorló ropianyuk, van köztetek olyan, akinek a gyereke nem eszi a zöldséget? Mármint olyan, aki soha nem ette?
Az én lányom az elmúlt 7 és fél hónapban, azaz, amióta hozzátápi van, azóta nem hajlandó zöldséget enni. Semmilyen formában. Próbáltam főzve, sütve, bundázva, pürésítve, főzelékként, kézbe adva, étteremben, otthon, más gyerekkel együtt, de semmi. A gyümi néha még csak-csak, de a zöldség az istennek se.
Eddig nem izgatott igazán a téma, örültem, ha egyáltalán valamit is hajlandó volt megenni, de most már egyre nagyobb mennyiségeket kezd enni és nagyon kéne, hogy rostot is fogyasszon, mert egyre súlyosabb kakigondok vannak.
Bármilyen ötletnek örülnék.

Yoan
yoan
 
 


Szia Yoan!

Én csak laikus vagyok, de az én csemetém se ette meg a zöldségeket csak úgy. Bárhogyan is készítettem. De keverve más kajával (sütőtök, őszibarack, alma, stb.) megeszi. Kivéve a céklát. Mert az magában is édes, ha nem sózod meg. Lehet, hogy a jellegtelen, vagy néha túlzottan is erős zöldségízt nem szereti. Bár azt mondják nem ajánlatos keverni, de nekünk bevált.
Szia!
Andi
andianyu
 
 


Yoan,
Cicó mindent sózva hajlandó Kép (még a sütőtököt is, de azt most már úgy se) Teljes kiőrlésű magvak? Zabkorpa? Pl. joghurtban? Müzli? Savanyított tejtermék megy? Husit mennyit eszik? Mert át lehet strukturálni, ha sok husi megy, és megy savanyított tejtermék, akkor pl. egy időre el lehet hagyni a sajtot (már ha azt eszik), mert az is fog. Valaki innen írta nekem mélben, hogy a leánya szereti a kölest szilvalekvárral. Ha nincs más, akkor kompót, akár lekvár, stb. És nálunk se olyan őrülten megy a főzi, ill. a gyümi, viszont a paradicsomot nyersen imádja ("paa, paa!"), és - a hagymafélékért totálisan odavan. Éppen gondolkodom rajta, hogy veszek neki snidlinget, csak eddig nem jutottam el odáig, mert elenné előlem a lilahagymát, és már le se lehet szerelni. Azt hiszem, ha jön a tavasz, én próbálkozom majd retekkel (nemtom, tán reszelve), meg majd zsenge zöldpaprikával is - elvégre a kölköm csípi a csípőset Kép Esztinek hány foga van? Cicó már növesztett pár őrlőt, úgyhogy már hivatalosan is rághat - de gyakran nem hajlandó. Kép
És Cicó kap tejpépet is, az eléggé meg szokta hajtani (persze nem hasmenősre, de másnap garantáltan van kaki, nem is kevés)

Meg nem tudom, Eszti mennyit és mit iszik. Cicó ugyan alig hajlandó (még Esztinél is többször szopizik), de ha Eszti vedelősebb Kép, akkor mehet frissen facsart gyümilé, rostokkal, ha hajlandó, vagy végső esetben babalé. Illetve nekünk ajánlották az üveges biogyümölcsleveket ill. zöldségleveket, az rostos is, de nem túlzottan érződik benne (persze őrült drágák). Csak sajna Cicó egyetlen féléből hajlandó meginni heti egy decit Kép
Na ennyit tudtam most összehordani, majd még gondolkodom. Remélem, azért valami segít.

Afonya,
kösz a gratulát! Tegnap óta cipőben is megy az utcán Kép
Naná, ti ketten híztok, szegény Réka meg csak egyedül. Nem csoda, ha lekörözöd Kép
Jogos rigolyák: hát tényleg, Cicónak se mindegy, mit, hogyan és miből! Pl. pépet csak és kizárólag barna füstveg kompótostálkából eszik. Krumplipüré a kedvence, de nem jöhet másból, mint macis műanyag tányérból. Ellenben a tésztának fehér porcelántányér való. És a borsó csak szemenként, villával. Ja, és újabban semmiféle előkét nem tűr. Lassan, de biztosan őszülök... Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk am, csak suru a program Kép
Ha az en fiamon mulik, a topik nem fog kihalni Kép

Orulok, hogy mindneki vjol van, es szemmel lathatoan cseperednek, vagyis ertelmesednek a csemetek Kép

Nalunk az evesek egyre katasztrofalisabbak, szinte csak tejen el most mar a srac, illetve a szenhidratok meg johetnek. Nem is ragozom, mert irto frusztralo. Viszont jokedvu, ugyes, szepen mendegel,dehogy mendegel, megy mint a golyo, vidam, szoval o mar csak ilyen levegobol is megelo fajta lesz KépHusundor valtozatlan, zoldseg meg pepesitve csak-csak, gyumi az meg aranylag megy. Egyszerre 4 orlo (vagy milyen- hatul vannak) foga jon, szerintem amiatt megy a kajabojkott.

Yoan: en is megprobalnam keverni a dolgokat, avgy esetleg probalkozz olyan zoldseggel, ami edes, pl sutotok, annak most ugyis szezonja van.

Tudom, mindig igerem, de fiam nem enged a gephez sosem, szoval azert probalok majd bekukk ide gyakran, nem akarom, hogy elhaljon a topik Kép

Puszi
Barbus
barbus
 
 


Sziasztok!

Andianyu, Barbus, köszi tippeket, a már próbáltam a zöldséget keverni mással,-elsősorban gyümivel- de igazság szerint azt se eszi olyan nagyon. Mármint a gyümölcsöt.

Kriszi, neked is nagyon köszi a tippeket. A teljes őrlésű magok nekem is eszembe jutottak, tettem is joghurtba, de minden egyes magocskát kiforgatott a szájából. Valahogy úgy van vele, hogy ha kézzel eszik, akkor jöhet a rágás, ha kanállal, akkor vszont nem akar rágni.
Egy fél joghurtot amúgy hajlandó délutánonként megenni, ha kicsit édesítve van. Volt, hogy tettem bele lekvárt, de az úgy már nem igazán ízlett neki.
Foga eddig még csak 6 van, az őrlőkre még jócskán várhatunk, úgyhogy "igazi" rágnivalókra még nincs felkészülve.
A tejpép meg annyira nem megy nála, hogy szó szerint öklendezik tőle. GYümiléből meg talán ha egy, másfél decit iszik meg egész nap.
Szó, ami szó, igyekszik visszaverni minden próbálkozásomat. Kép
Ahogy látom, neked se lehet könnyű Cicóval. Eszti is elkezdte a tiltakozást az előke ellen, úgy tépi le magáról, hogy közben lehetőség szerint mindent összekenjen az épp aktuális ebéddel, Kép bár a tányérokkal kapcsolatban eddig még nem volt különösebb ellenvetése.
Ja, és az a legjobb, amikor adok a kezébe egy kanalat, az első lendülettel rögtön a falra is fellódítja a kaját. Kép Én is őszülök... Kép
Egyébként most, az elmúlt pár napban megint alig evett valamit, szopi viszont volt ezerrel, és így persze volt kaki is megint rendesen.

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok,

mi is megvagyunk, jelentem Macus dicsőséges 9 kilóKép!(na jó, ruhástul, a mi mérlegünkön) Kezdünk áttérni a 80-as ruhákra is, még jó a 74, de már nem lefeg rajta a nyolcvanas sem. Szerintem nagyon jól néz ki, ruhában látszik csak vékonynak, pucéran olyan kis formásKép. Étvágya a régi, ma pl. egész nap evett, csak tudnám, hova tűnik az a sok kaja. Néha még előtör a felszívódásizavar-parám, bár doktornénink már körberöhögött néhányszorKép.
Képzeljétek, nemrég megszületett a legifjabb unokatesó, 4.40-nel, ma én vetkőztettem fürdés előtt, nem volt semmi élmény az én ropeszaim után. Totál megdöbbentő látni a srácon azokat a ruhákat, amiket Macus 4 hósan hordottKép.

puszka mindenkinekKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu,
hehe Kép Nálunk két hónapos ismerős baba lába már nagyobb, mint Cicóé Kép Egyébként Anna egyáltalána nem látszik vékonynak ruhában sem, láttam a profilban!

Yoan,
hát Eszti sem semmi! De látod, tudja ő, mi kell neki - ha kaki kell, akkor jöhet a csupi, mint rostanyag Kép Majd ha kinőnek a fogak, lesz rágcsa is. Cicó egyszerre növesztett ki 4 őrlőt, egy hét alatt (azóta megint nem alszunk rendesen), lehet, hogy Esztinek is jönnek hamar. A tejpép nálunk egyébként úgy megy csak, ha olyan, mint a beton. Egy zacskó kb. két kajolás...

Slussz: Cicó itt kódorog a szobában egy pongyolában meg egy rózsaszín harisnyában, rakosgatja a kis rózsaszín sonkáit Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Yoan: ha tudnalak valamivel biztatni, tutira megtennem, de csak annyit tudok: kitartas anyuka Kép

Zulu: szerintem jobb ha elfelejted a felszivodasi problemat. Mi is atestunk rajta, meggyozodesem volt, hogy kifolyik a gyerekbol a kaja, de most mar nem is eszik annyit, ugyhogy tul.keppen mindegy, sehogy sem hizik rohamosan Kép
Kulonben szerintem sem latszik vekonynak a kiscsaj, teljesen formas.

Kriszi, amikro kijottek Cico orloi akkor evett rendesen? Mert Kristof azokat noveszti az elmult 4 hetben, mar 3 kint van, es szerintem azert nem eszik. Lehet ez?

Amugy miket adtok a csemeteknek es mennyit? Mi veszesen keveset eszunk, estenkent neha bepanikolok, hogy hogy a feneben lehet igy meg letezni, de vidamnak tunik.

Puszi
Barbus
barbus
 
 


Sziasztok,

köszi a dícséretetKép. Igen, szerintem is helyes kis gombóc a csaj, mindig is ilyen voltKép.

Barbus,
Macus elég sokat eszik. Reggelire cicilünk, délelőtt benyom egy gyümölcsöt. Ebéd általában kb. 200 gr főzelék, utána egy kis cici, vagy tápszer elalvás előtt, olyan 100 körül.
Uzsonna többnyire joghurt, kb.100ml (uzsi és tízórai felcserélhető). Vacsora 7 körül főzelék, vagy valmilyen kása, 200gr körül. Alvás előtt cici és táp, utóbbi kb.100 ml, szerintem összesen 150 jön össze a cicimmel együtt.
DE:
Másik kölök 3.5 évesen a mai napon eddig bevitt 2 dl tejet, és némi gyümölcsöt, slusszpassz. Este még lemegy talán egy fél szelet vajas kenyér, szigorúan feltét nélkül. És nagyjából így táplálkozik minden nap. És még élKép.

Kriszi,
és nincs pongyolkás fotó Cicóról?Kép Úgy megnézném!

Yoan,
kitartás!Kép Sajnos tanácsom nincs, mindkét gyerekem extrém mód táplálkozikKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Hahó,

Zulu,
pongyolkás fotó még a gépben, nincs digigépünk Kép Amúgy egy békebeli halványzöld flanellpongyi, macikkal meg zebrákkal. És van gallérja is, kék paszpóllal Kép
(Egyébként most látom, hogy Cicó sem eszik mostanában kevesebbet, mint Mac - legalábbis nem sokkal Kép )

Barbus,
Cicó a fogjövés alatt tőle teljesen szokatlanul ezerrel zabált, de a fogzás csakugyan vissza tudja vetni őket. Cicó mostanában inkább a nemalvós változatot játssza, fogzás alatt evett ugyan, viszont nem aludt. Az elmúlt két napban ugyan elég tűrhető éjszakáink voltak, de lévén kettős fronthatás, ezt nem merem mérvadónak tekinteni...
Evésmennyiség: Cicó mostanság - önmagához képest - elég rendesen eszik, csak némiképpen rapszodikusan. Reggel cici, majd tisztességes reggeli: kenyérféle pirítva vagy pogácsa (ezt nagyon szereti), sajt, felvágott, paradicsom, joghurt, túrókrém (amelyik éppen akad, nem mind!), víz vagy gyümölcslé szívószállal Kép. A mennyiség változó, az átlag egy kicsi fél szelet kenyér két szelet felvágottal, egy fél paradicsommal. Sajtból ezzel ellentétben újabban bármennyit meg tud enni. Ha túrókrém van, jobb napokon kb. egy deci, joghurt szintén. Délelőtt reggeli maradék joghurt vagy túrókrém, ennek hiányában pár falat gyümi. Déltájban cici, ezen elalvás. Ebéd kb. 2dl főzi (nem jó kifejezés a deci, mert kizárólag szilárd betonformában kedveli) vagy tészta zöldségszósszal (ami lényegében szintén főzi, csak nem olyan uncsi formában) valami husi külön hozzá, egy kisebb halfilé vagy egy kisebb szelet hús. Ha kevesebbet eszik, pl. amikor marékkal eszi az egész borsót, akkor még egy kisebb héjában főtt krumplit vagy valami üveges gyümiből egy decit benyom utána. Vízivás. Délután cici, ill.(ha nem volt tízórai, vagy ha zabás napja van, akkor azzal együtt is) gyümi, de valami tömősebb, pl. banán. Este virsli kenyérfélével vagy héjában főtt krumplival, vagy sajtos szendvics akár felvágottal is, paradicsom, snidling Kép, ami éppen akad, vagy tejpép, vagy guba (kifli vaníliás tejbe áztatva, sütőben átsütve). Este nem hajlandó főzit enni. Van, hogy napokig nincs kenyérféle, nem eszik belőle, aztán jöhet ezerrel. Ja, néha eszik rántottát is, egész zsírtalanul. Mennyiség kicsit több, mint a reggelinél, ill. tejpép akár 3dl is. Virsli egy vagy kér darab, mikor milyen kedve van. Ha nem eszik hozzá kenyérfélét/krumplit, akkor még begyűr egy banánt utána. Paradicsom este bármennyi Kép Elalváshoz cici. Éjjel még több alkalommal pár korty visszaalváshoz, vagy ugyanezen célból vízivás újabban. Nagy kedvencei a krumplipüré és a hal.

De most lehet, hogy mérsékelem a gázosabb kajákat, mert napok óta pöttyös a háta. Csak azt nem tudom, hogy az öblítőtől, az új testápolótól, a fürdetőtől, vagy valami kajától Kép Esetleg bujkál benne valami...

Yoan,
talán Esztit is rabul ejtik majd tavasszal a friss zöld ropogós rágcsálnivalók. Kép Csak jönnének már...elepedek egy kis zöldhagymáért Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Úgy látom mi is a ropi topikba valók vagyunk, főleg hogy most voltunk tanácsadáson, és az eddig egész jól gyarapodó babámat egy kicsit leszólták, mert visszavett a formából. Mondjuk eddig se vitte éppen túlzásba.( 2,7-el jöttünk ki a kórházból most 5 hósan 6,2 kg.)Múlt hónapban 60dkg -t hízott most meg csak 25-öt.
Egyből elküldtek vérvételre, meg azonnal tejpépet kellene adni neki.
Én persze bólogattam, de eddig csak szopizott, és 6 hó elött nem akartam mást adni neki.Most mit csináljak? Szerintem marad még tej szopi után is , úgyhogy nem hiszem, hogy annyira kevés lenne neki. De már ebben sem vagyok biztos. Meg most egy kicsit beteg is.
De 2-3 hét múlva már tényleg elkezdek valamit adni. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy szerintetek mi az, amivel érdemes kezdeni?
Mondjuk van egy csomó fagyi tejci, és úgy gondoltam, hogy tejpép helyett abból is lehetne hasznosítani valamit. Mondjuk anyatejberizsnek-de ehhez a sima rizs jó, vagy valami bio kell?
És az anyatejbedarát búzadarából, vagy kukoricadarából inkább, mert abban állítólag nincs nincs glutén. A Milupás tejbedara is kukoricadarából van, akkor ez anyatejbe is jó?Ez legalább a súlyán is dobna gondolom, legalább is jobban, mint a gyümölcs, nem? De nem gond, ha nem gyümivel kezdünk? Mert általában azt ajánlják először.
Bocsi a sok kérdésért.
Köszi előre is!

Andana
andana
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az együttérzo bíztatást. Kép
Hogy mit eszik a gyerek? Mi biztos nem vagyunk mérvadók semmilyen összehasonlításhoz, annyira semmit... A tegnapi egész napi menüje egy banán háromnegyede volt. Na és persze a cicizés. Tegnapelott pár hasáb sültkrumpli, meg egy fél joghurt és egy fél szelet sonka. Oszt kész.
Amúgy ezzel a nemevéssel most tutira fogyott valamennyit, mert egyrészt határozottan könnyebb emelgetni, másrészt a pocakja is sokkal laposabb, mint szokott.

Andana, szerintem ne hagyd magad paráztatni! Fél éves korra szokták elvárni a testsúly duplázást, a picid meg már 5 hósan is túlteljesítette a normát. Kép
A hozzátápinak előszörre az almát szokták ajánlani, de valóban, attól az 1-2 kiskanál almától, amit először kap, még nem fog rohamos gyarapodásnak indulni...
Ha anyatejberizst akarsz csinálni, teljesen jó a sima rizs is, nem kell feltétlenül bionak lennie.


Yoan
yoan
 
 


Andana,

szia ittKép.
DokiKép. Nem tudom, miért kevés a kicsid súlya, 5 hósan már túlvan a duplázáson. Az, hogy stagnál a súly, vagy csak keveset szed fel, teljesen normális az Ő korában. Nyugodtan megvárhatod a féléves kor a hozzátáplálással, ha visszaolvasol, látni fogod, hogy egyik ropi sem kezdett rohamos hízásba a hozzátáplálástólKép. Sőt, én csajom abban a hónapban egy milligrammot sem hízott. Nálunk egyetlen kaja sem hozott nagyobb gyarapodást, főzögethettem a rizstejes gabonakásákat (védnéni tejpépet mondott, de tejes cuccot nem akartam még), a súlyán nem látszott.

Yoan,
nézd a pozitív oldalát, nem kerül sokba a gyermek táplálásaKép.

Kriszi,
oké, de ha előhívatod, feldobod nekünk?Kép

puszka sorstársakKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu Kép

Ezt már Kriszi is írta. Viszont sokba kerül a hajfesték az ősz hajamhoz! Kép

Yoan
yoan
 
 


Lányok, köszi a biztatást, de az a helyzet, hogy most meg ettől az állítólagos kevés hízástól úgy bepánikoltam, hogy azóta mintha sokkal kevesebb lenne a tejem.Ez tuti agyi alapon van, mert pl tegnap este 1,5 cicitől úgy bezabált, hogy egyből ki is adta magából, és jó nagy tócsa lett, most meg egész délután mindkét ciciből is mintha nem akart volna jóllakni, és most este is kb 3* volt minkettőn mire hajlandó volt elaludni.Pedig tényleg eddig úgy éreztem, hogy több is a tejem a pont elégnél.Még reggel is fejnem kellett, hogy a csomók kijöjjenek szopás után, annyi maradt benne.
Hát hogy lehetek ilyen béna, hogy ennyitől is bepánikolok?
Na mindegy most megyek aludni, hátha reggelre minden a régi lesz egy jó kis alvástól.
Különben meg az a rossz, hogy a férjem is azzal nyúz, hogy adjunk már neki már valami mást is.És én sem szeretném, hogy azért maradjon éhes, mert én fafejjel ragaszkodom a 6 hós határhoz, vagy mert most akarok bizonyítani mert az elsőt sajna egyáltalán nem tudtam szoptatni, és ennyi idősen már simán ette a tejpépet is meg a gyümit, főzeléket is.( Ennek már 5,5 éve)És hát jobban nőtt ami azt illeti.

Andana
andana
 
 


Sziasztok!

Olvastátok a márciusi Kismamát? Van benne egy cikk, Jó evők, rossz evők címmel. Eddig se voltam túl nagy önbizalommal az etetést illetően, de most még jobban elbizonytalanodtam. Illetve úgy érzem, hogy biztos én rontottam el valahol a gyerek evészetét, de nem tudom hogy hol, mivel és főleg nem tudom, hogy hogyan tovább?
Na, mindegy, ez eléggé költői kérdés volt...

Páááá!

Yoan
yoan
 
 


Yoan,

én totál kész vagyok a Kismamától, a múltkor az altatásról szösszentek egy jót, akkor el is határoztam, hogy le lészen mondva a továbbiakban az előfizetés. Mert bár nagyjából megegyezett a cikk az én álláspontommal, de olyan stílusban írt azokról, akik másképp csinálják, vagy kétségbeesésükben kipróbálnak "lenézendő" módszereket, hogy a szőr felállt a hátamonKép.
Most a kajás cikket el sem olvastamKép.
Igazság szerint én nem hiszek az ilyen cuccokban, nem azért, mert hűde nagyon profinak érzem magam, hanem egyszerűen így a 2. kölöknél már észrevételeztem, hogy ugyanazon alapelvek ellenére mennyire más a két gyerek. És irtóra rühellem, mikor az újság szerkesztői megmondják a tutit, a butus kismamák meg jól szégyelljék magukat, mert még esetleg nem égették el a Spock -könyvet...
Kicsit talán zavaros vagyok így éjféltájt, a lényeg az, hogy sokszor nem is a mondanivalóval van gondom, hanem a hangnemmel.
Továbbra is a saját két srácommal tudlak bíztatni, egyik eszik, mint a gép, (oszt ropiKép), a másik meg levegőn él. Ugyanazon asztalnál, egyforma étkészlettel, egyforma anyai odafigyeléssel, ugyanazt a kaját stb. eszik/nem eszik.

Andana,
nyugiKép. Ne stresszelj, teljesen jó súlya van a srácnak! Tartsad csak bátran anyatejenKép.
(Macó tuti tápszeres lenne, ha nem második gyerek. Ne tudd meg, hányszor hallottam a "biztos vizes a teje/nincs elég teje" szózatot... Kezdőként még el is hittem volna, az tutiKép)

puszka paramamikKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Andana,
en is csak megnyugtatni tudlak /tobbiek mar biztos kivulrol fujjakKép/, nekem is van egy 20 honapos, 10 kilo alatti ropilanyomKép Szepen fejlodik minden masban. Gyerekdokink szerint sulyban is normalis, ilyen fajta, oruljek neki, nem fenyegeti a csecsemokori koverseg ill. gyerekkori elhizasKép.
A hozzataplalas nalunk semmifele valtozast nem hozott, kezdetben egesz szepen evett, oszt' megsem hizott jobban. Ezt mostanra odaig fejlesztette, hogy nem hizik es nem is eszikKép De nem beteges es orokmozgo, ez a lenyeg.
Mostani esszel mar csak vigyorgok, miket osszeaggodtam anno minden mereskor, ill. milyen "jotanacsoknak" kellett ellenallnom. Masodik gyerkocnel mar en is rutinosabb leszek.

Lanyok, mit ir a Kismama?Kép Bar abban biztos vagyok, hogy a hozzataplalasban semmit nem rontottam el,

-Afonya
afonya
 
 


ÁfonyasorstársKép,

a nemhízik-nemeszik korszak kezdete mikorra tehető Rékánál? Csak hogy ne lepődjek meg, ha netán véget érne lánykám féktelen táplálkozási kedveKép.
Legminibb mekkora már?Kép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Zulu, az alvós cikken én is kiakadtam. De nem vagyunk ám egyedül ezzel, a márciusi számban, hátul, a levelezés részben valaki meg is kritizálta a cikket, amire azt válaszolták, hogy: hát hiszen ott van az írásban, hogy mindenki tegyen úgy ahogy jónak látja. - Csak, ugye amit sugalmaz...

Áfonya, a Kismamában A kajás cikk azért nem ennyire súlyos: felsorol négy féle evészeti problémát, 10-20 hónapos gyerekeknél, de arról viszont sajnos nincs szó benne, hogy ha már valami elromlott, akkor hogyan lehet helyrehozni.

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!
Hát ismét itt vagyok, jöttem dicsekedni! Ma lemérkét a lánykámat, aki szombaton lesz 10 hónapos és láss csodát! 8090gr!!!! 35dkg hízás két hét alatt. KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép Megmondom őszintén erre nem számítottam, mert már nem tűnik fel, hogy ilyen sokat hízik. Ja, és csak kétszer eszik egy nap szilárdat(150-200ml/evés), a többi szopi.
Azt hiszem lassan kilógunk a karcsú kategóriából. Kezd hurkásodni!Kép
Sziasztok!
Andi
andianyu
 
 


Sziasztok!

A Sinlaccal kapcsolatban szeretnék tapasztaltaktól tanácsot kérni. A gyerekdoki írta fel most a kicsi hízás miatt, de ahogy próbáltam anyatejjel(fagyasztott volt és felengedés után olyan fura szagát éreztem)a megadott mennyiséggel olyan híg lett, mint egy tápszer. Lehet e sűrűbbre csinálni, hogy kanállal egye? Egyáltalán van valaki, akinél ez eredményes volt a súlynövelésben? És a gyerek szívesen megette?Lehet, hogy az én ízlésemmel van baj, mert a babám azért eszegette, bár fele kifele folyt a szájából.
Köszi a tapasztalatokat.

Andana
andana
 
 


Andana!

Csak olvasgattam ezt a topicot is, kisfiam már 3 éves.

Ahogy írtad a pöttömödről az adatokat, megnéztem a fiam kiskönyvét. 5 hónaposan pontosan 6 kg volt és 3,2 kg-val született. Volt olyan hónap, hogy csak 20 dkg-ot hízott, volt, hogy 1/2 kg-ot. Nekem soha senki nem mondta, hogy ez kevés, vagy hogy hízlaljam a babát. Hiszen hónapról hónapra más a növekedési ütemük, van, hogy inkább nyúlnak, van, hogy inkább híznak.

Ne pánikolj, bízz magadban és a babádban. Nem vagyok szakember, de szerintem semmi gond. Szopizzatok boldogan és növekedjen a baba a saját ütemében.

Sok sikert, jó babázást kívánok Neked!

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!Én már le sem merem irni hogy Krisztiánom 9 hónapos ma és 10008grKép. Képkétszer kap szilárdat és a többi BEBA2+ mert sajna már nincs több tejecskeKép a növekedés üteme valóban más és két egyforma gyerek sincs ...nálunk mindhárom fiacskám teljesen más...a nagy 9.hónaposan 8300grvolt a középső9450volt és a kicsi meg ennyi és hónapról hónapra teljesen mások a dekák és kilók.)Képjó hamizást a babáknak üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Sziasztok csajok!

Megvagyunk ám, csak beszedtük az összes vírust, ami most van a környéken. Most kéne Imit vinni oltásra, és előre örültem, mit fog szólni a védőnő, ha leméri, mert mostanában nagyon zabál. De most előbb náthás lett, aztán hasmenéses, úgyhogy puff neki. Szegény Mesi, a 13 kilójából most leadott vagy kettőt (volt olyan éjszaka, hogy minden órában kinn voltunk vécén!), most kábé olyan nehéz (könnyű) 3,5 évesen, mint a 15 hónapos Imi. És szabályosan látszanak a bordái. Kép Már megbeszéltük vele, hogy kivisszük a kertbe babkarónak... Már ha eláll a hasmenése.

Andana,
hagyd már ezt a sok marhaságot! Ha olvasom, amit írsz, olyan, mintha az lenne valami Legfőbb Cél, hogy hány kiló a gyerek. A súly csak egy adat, még ha kevés lenne, se lehetne értelmes ember célja, hogy bármi áron elérjen X kilót. Arról nem beszélve, hogy a gyerek súlya teljesen korrekt (a fiam is kb. ennyi volt vagy még ennyi se, pedig 4 kg-val született), meg hogy attól úgyse indul be a súlya, ha most hozzátáplálsz neki. De ezt már mindannyian leírtuk neked külön-külön.
Szerintem attól talán megnyugszol, ha valaki kompetens mondja el ugyanezt. Hívj fel egy szoptatási tanácsadót -> www.lll.hu

Pussz. Kerüljétek a vírusokat!
mvica
 
 


mvica!

Nem értem, hogy miért támadtál le! Ahogy visszaolvastam ezt a Topikot itt szinte mindenki a súlygyarapodással kapcsolatban aggódik, és azért írtam éppen ide.Akkor miért nevezed marhaságnak ha én is berezeltem egy kicsit.
Egyébként nekem nem Legfőbb Célom a mindenáron való hízlalás,de sajnos amúgysem rendelkezem túláradó önbizalommal, hát még akkor, amikor a gyerekorvos (akit egyébként megbízhatónak tartottam-legalábbis eddig)nagyon kevésnek mondja az 1 havi gyarapodását, és mindenképpen tejpép adását javasolja, meg Sinlacot, hogy meginduljon.Szerintem nem vagyok egyedül, akit ez megriaszt, főleg, hogy a szoptatás terén is nehezen indultunk(1 hónapos korában szopott először a mellemből, addig fejtem)és az elsőt sem tudtam szoptatni.Most nagyon örülök, hogy még mindig csak szopik, de azért az aggodalom bennem van.
Egyébként a doki leminősítéséig egyáltalán nem aggódtam a súlya miatt, nem is mértem 1 hónapig, pedig elötte hetente jegyzeteltem a gyarapodást, amivel szintén úgy látom itt nem én vagyok az egyetlen.Nem is vártam, hogy óriásbébi legyen, mi se vagyunk nagy darabok, meg a nagy sem volt sokkal nagyobb súlyban tápszeres létére.Igaz, hogy bármilyen kontrollra mentünk mindig sikerült kifognom a jól megtermett babákat, láthatóan megelégedett anyukákkal,sőt az egyik anyuka azt kérdezte, hogy az én fiam is hat hetes lehet mint az övé ugye? Hát ekkor volt 5 hónapos.Ezen mondjuk már röhögnöm kellett, de azért nem tett jót az önbizalmamnak.
Ezek után jött a doki, és erre már én is kezdtem megijedni. Nem tehetek róla, ha egy kicsit nehezen billent helyre a lelki békém, de már nem aggódok. Köszönet érte a segítőkész hozzászólóknak!
Holnap megint tanácsadásra kell mennünk sajnos egy elmaradt oltás miatt, de már lelkileg felkészülve megyek, és megkérem a védőnőt, hogy most az egyszer a hosszát is mérje már meg a gyereknek, ami eddig még nem történt meg,pedig szerintem jócskán megnyúlt a kezdeti 47 cm-éhez képest.Úgy látszik az nem számít nekik ha nem nő hosszra csak gömbölyödjön.Hát pedig inkább legyen magas és sportos, mint kövér törpe.
Szóval ennyit akartam mondani, bocs, ha kicsit hosszú voltam, de megígérem legközelebb csak komoly indokkal fogok tanácsot kérni.És még annyit, hogy értelmes embernek tartom magam attól, ha egy kicsit többet aggodalmaskodok, mint az átlag.

Andana
andana
 
 


Andana,

izé... szerintem félreértetted, legalábbis az én olvasatomban Vica nem rajtad akadt ki, hanem pont azokon, akik ilyen marhaságokkal zsibbasztják az anyukákat.

És tessék írni, ez a topic pont azért van, ha kitör rajtunk a pánik (pl. mikor az ember a jáccón összefut egy feleannyi idős ám kétszer annyi kilós gyerek anyukájávalKép), akkor a sorstársak között megvígasztalódjunkKép.

puszi

Zulu és az ő kövér törpéjeKép

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Andana,
egy megnyugtato oldal: http://babaszoba.hu/services/percentil
Még az en gebe lanyom is mindig a normalis, de atlag alatti savban birt maradni es a /majdnemKép/ egyenletes fejlodese is szepen latszott.

A korosztalyos topicban meg epp a minap irtak tobben is nekem, hogy az o gyerkocuk is 10 kilo alatt van masfel evesen, oszt szepek es egeszsegesekKép

Zulu sorstars,
kepzeld, en most azon aggodom, hogy a masodik meg egy hurkagyurka lesz es nem fog tetszeniKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya,
KépKépKépKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Hahó,
Andana, tényleg Kép Vica nem szokott lekezelőket, letámadókat írni, ha van időd egy kicsit feljebb olvasgatni, nyiffantották őt is rendesen Imi súlya miatt, amíg el nem kezdett cicisedni a kölök Kép Szóval nem megsértőd Kép Csakugyan sok marhaságot hall az ember, ezek nagy részét olyan anyukáktól, akik azt hiszik, versenylovat nevelnek (majdnem mást írtam, de a babák védelmében visszafogtam magamat), de a dokik is rendesen hozzá tudnak tenni. Kép

Na azért hadd meséljek egy aranyosat (bár nem egészen idevág).
Dokibácsink, aki nagyon aranyos, és aki klasszul emlékszik a dolgainkra, éppen a múltkor, két hónapja mondta, hogy tényleg, még sosem voltunk úgy nála, hogy Cicó beteg volt. Erre 15-én összefutunk vele az ügyeleten, ő volt az ügyeletes, aztán megrökönyödve kérdezi, csak nem beteg???? Mialatt az én ropi, alulfejlett kislányom fel-le vigyorogva stafétázott egy irdatlan bakancsban, és minden babát (0-17 éves korosztályig) erőnek erejével meg akart simogatni. Mondom, véletlenül megrántottuk a karját tegnap séta közben. Ja, az más... Kép Nemtom, mit akartam most ebből kihozni...talán, hogy Cicó ropisága mellett a makkegészségessége, amiről őt leginkább megjegyzik??? Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: