Új privát üzeneted érkezett!

Már régóta olvaslak benneteket. Örülök, hogy ilyen sok mosható pelenka használó van.

Ha valaki most szeretne váltani, akkor tudok egy eladó Monapel pelenka készletet.
Összesen 20 db Monapel Praktika, méretenként 3-3 db külső, 1 db All in one, és a hozzájukt tartozó betétek.
A pelenkák többsége csak tisztasági mosáson esett át, a betétek nagyrésze még egyszer sem mosott.

Ezzel a készlettel szerintem a kezdetektől egészen a szobatisztaságig lehet boldogulni, két-három naponkénti mosást számolva.

Ha valakit érdekel írjon privit.
babocika
 
 


Tejbemami,
nekem a kakifoltra az jött be, hogy rögtön (mármint amint észreveszem) a foltot bedörzsölöm gallszappannal (DMben is kapható 139 Ft), és hagyom kicsit állni, aztán amikor legközelebb a fürdőben járok, a csap alatt kimosom. Ekkorra már egész jól kijönnek a foltok, tényleg szinte teljesen. A vödörbe (én szárazon tartom) már így kerül. Eddig még mindegyik folt kijött, még a céklás kaki is, ha nem előbb, a mosásnál.

Más kérdés: elfogyott a papír kakibetétem (most hogy gombafertőzésgyanús volt, minden egyes betétet kidobtam, nem mostam újra), szerintetek biobolton kívül hol lehetne venni vidéken? Sajnos nem tudok most biobolt felé járni, annyi rendelésem meg nem gyűlt össze, hogy interneten rendeljek most. Tesco, Auchan, esetleg lehet lelőhely?

Eszter
ikra
 
 


Tescoban, Auchanban szokott lenni (azazhogy amikor pár éve legutóbb ott jártam, volt :)) a Baby Bruin márkájú, minőségre nem tudom, milyen.

pindi
 
 

 
 

Ikra, a baby bruin egész jó papírbetét, kicsit szélesebb is, mint a BM, kb mint a Monapel. És puhább is, mint a BM, szerintem többször lehet mosni (bár ugye ez most téged nem érdekel különösebben)

Pindi, tuti ki fogom próbálni a szódát, aztán majd meglátom a keményedést (mondjuk nálunk újpesten ritka pocsék a víz). Csak végre érjen már oda a férjem időben az Azúrba! :-) Én is úgy csinálom a kakifoltnál, mint te, illetve néha pár perc után öblítek, de nekem az almás kaki már hagy halvány szürke foltokat mosás után. Gondolom, kakija válogatja :-)

Jut eszembe, ha beválik a szóda: lakik valaki szintén újpest környékén, akivel lehetne osztozkodni? Mert szívem szerint a 25 kilós verziót venném meg fillérekért, de azt nem tudom hol tárolni a panelban, meg valószínűleg nagyon sokáig kéne kerülgetni, mire elfogy. De talán a felezés/harmadolás járható út lenne...
danann
 
 


jaj, még akartam írni Pindi, hogy én is megnéztem az oldaladat, és nagyon szép dolgokat alkottál! Nagyon tetszenek!
danann
 
 


Bogi kitalálta, mire lehet használni az épp nem a fenekén levő gyapjúkülsőt :lol:

Kép

KépKép
livus
 
 


Jajjjj de édes :D

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Sziasztok!
Tudna-e valaki abban segíteni, hogy Szegeden hol tudnék megfelelő fonalat venni gyapjúkülső kötéséhez. Lehetőleg olyat ami vékony, és puha.
babocika
 
 


Tejbemami :) Tavaly Dominó 1 éves korában én bizony levettem a pelust róla és igen, takarítottam utána - egyébként sokkal kevesebbet, mint korábban gondoltam volna.

indianyo
 
 


Indi, minden elismerésem, én ehhez nem vagyok elég elszánt :oops:

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


:shock: Hát, ehhez én se lennék! A takarítás miatt se, meg azért se, mert egy kislány azért csak ne üljön le mindenhova pucéran (ahogy Pindi mondaná: mi se patikában élünk :lol: )
Minimum egy kisbugyit adok rá. vagy ha épp nem szedi le, akkor pelusbelsőt - külső nélkül.

KépKép
livus
 
 


Kisbutyit hol vettél, Livus? Én összejártam az összes általam ismert bababoltot és csak 3-at tudtam beszerezni.

Márti
Kép
cerceluska
 
 


Márti, nekem annyi van, mint a nyű, viszek a klubba, ok? Sima fehérek, különböző anyagból, de a célra tökéletesek!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Márti: ezt még tavaly vettem, már kicsit kicsi is Bogira, be még belepréselem, ha nagyon tiltakotik a pelus ellen.
Amúgy az Intersparban vettem, bababoltban nem volt ilyen pici bugyi ;)
Jó áron volt, ez is kis egyszerű, de csini ;)

KépKép
livus
 
 


Zsófi, nagyon-nagyon köszönöm.

Márti
Kép
cerceluska
 
 


Szabad érdeklődni, hogy milyen "klubról" van szó? Bocs a tudatlanságomért. :oops:

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


A textilpelenkázó és babahordozó klubról. ;)
Bővebben itt: http://www.mamami.hu/forum/forumdisplay.php?f=18

KépKép
livus
 
 


Szaisztok lányok!

Már nagyon régen nem jártam itt. Épp felújításba kezdtünk, így nagyon sokat rohangáltunk beszerezni a cuccokat.

El szeretném újságolni, hogy pisiltetem a babámat már ötödik napja. Azóta csak éjszaka van rajta pelus, de ha felkel akkor is kiszedem belőle és pisiltetem. Csak egy kisbugyi van rajta napközben. Nagyon tetszik neki. Élvezi, hogy nem kakis a popija.

Én a kagylóba végezetetem el a dolgát. Közben nagyon jókat mókázunk a tükörbe.

Első nap csak kétszer sikerült eltalálnom a pisiket, de a kakit eddig mindig sikerült. Tegnap már csak egyszer ment mellé a pisi, de az is csak ezért, mert sokat dilemmáztam. Tényleg működik.

Az igaz, hogy lepedőket többet mosom, de pelusból csak egy fogy naponta. A földön mászkál egész nap egy lepedőn. Már félig ül. Egyszóval nagyon élvezi a pelenkanélküliséget. (Hozzátesezm én is és az apja is. Nagyon fincsi puszikat lehet így adni a popijára.)
Így azt hiszem a meleget is jobban bírja.

Szerintem tényleg érdemes kipróbálni.

Üdv mindenkinek!

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam itt, mert tavaly átnyergeltünk a babapisiltetésre. Most bekukkantottam, és azért szólok hozzá, hogy ne féljetek a pucér popsitól még akkor sem, ha nem pisiltettek. Tavaly ilyenkor rettenetes pelenkakiütéssel küzdöttünk, most ez fel sem merül, pedig nem is használunk popsikrémet. Ha már szilárdat kakil a gyerek, azt egy bugyiból, kisgatyából semmivel sem nehezebb a vécébe továbbítani, mint a textilpelenkából. A pisit meg istenem, feltöröljük. (Szőnyegek feltekerve.) Ebben a hőségben szerintem érdemes mindennap egy-két órát szellőztetni a babafeneket.

Hogy dicsekedjek is, kakailag jó két hónapja, kb. az első szülinap óta már teljesen szobatiszták vagyunk. Jelez, hozza a bilit stb. Pisiből be-becsurog 2-3 alkalommal egy nap, de a pisis nadrágokat, bugyikat semmivel sem tart tovább kimosni, mint a pisis pelusokat.

Szóval hajrá, le a pelussal! :D

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


itt is elújságolom, mert nagyon örülök az újdonságunknak: Végre végre végre!!! Megérkeztek a PUL anyagaink peluskülső varrásához!!! Nagyon szépek, és már fel is tettem őket az oldalra, bár még kicsit a képekkel küzdök. Sokkal finomabb mint gondoltam volna, vékony és nagyon szép szinek. Egyenlőre csak két színt és két mintásat rendeltem illetve softis anyagot mamapelusba de azt csak próbának (nagyon klassz, kár hogy nem mertem többet kérni). Jucuunak köszönet a segítségért, hogy végre magyar honban is megvásárolhatók ezek a szépségek.


marica & levi :)
www.babamosoly.hu
marica75
 
 


Sziasztok!

két kérdésem lenne:
1. tudja valaki, hogy mi a különbség a Bambinomio és a Popolini prefoldja ill. a hozzá tartozó külsők között? Minőség, anyag, szabás, stb.?

2. mamapelusból lehet venni tisztasági betétet valahol, vagy csak egészségügyit? vagy szabásminta létezik?

Előre is köszönöm
Hajni
levente
 
 


Szia Hajni!

Bambinomio kínai, Popolini pedig pakisztáni gyártmány, különbség szerintem csak az árképzésben van, minőségben aligha .

Mamapelusokról, tisztasági és eü. betétekről Pindi oldalán sok okosat-szépet találsz

indianyo
 
 


Indi BM-Popolini összehasonlítása szerintem a prefoldokra vonatkozott. Ugye, Indi? :)

Minőségben szerintem mindkettő nagyon jó.
A BM kivűlről pamutos, a P. műszálas.
Szabás: BM-be ha belerakod a prefoldot, akkor az " benne is marad", szóval olyasmi, mint egy all in one, egy mozdulattal rá tud adni a babára. A P.be nem ennyire frankón passzol a pref., azt kicsit jobban kell igazgatni.

Én tartósan csak BM+prefoldot használtam, és a fenntieken kívül az volt még a tapasztalatom, hogy az anyatejes kaka szinte minden alkalommal a külsőn landolt, nagyon sokat kellett mosni. (Ezért én most már inkább nadrágpelust használok. De tudom, nem ez volt a kérdésed :) )

HA Bp.i vagy a Kék Pandában meg tudod nézni mindkettőt,és úgy tudsz dönteni.

KépKép
livus
 
 


Öööö, szóval az én iménti hsz.om pedig a külsőkről szólt! :roll:

KépKép
livus
 
 


Szia Livus!

Köszi az infót, kicsit későn néztem meg, de sokáig nem jutottam géphez. Egéybként fején találtad a szöget, én is amiatt nézegetek másokat, mert az anyatejes kaki MINDIG kívül landol. Ma reggelre sikerült még a hálózsákot is átáztatni vele... ez időnként kiakaszt.
Amúgy hol a Kékpanda? Valakinek akarom ajánlani, de akkor el tudna menni maga, nem kéne rendelnie.
Üdv
Hajni
levente
 
 


Kékpanda Vevőszolgálat:
1111 Bp. Irinyi u. 25-29.
Tel: (1)785-6772
H: 10-17h, K-P: 10-15h

pindi
 
 


Köszi Pindi,

képzeld, varrtam egy tölthető pelust flanelből (viszonylag vékony anyag), az oldaladon ajánlott szabásminta szerint, beletettem a kis BM belsőt, ráadtam ma reggel, rá egy BM külsőt és egy óra múlva derékig kakis volt a fiam. :shock: Na jó, túlzás, mert a külső megvédte a ruhát, de pont azért varrtam belsőt, hogy ne legyen mindig kakis a külső.
Vajon mit ronthattam el?

Hajni
levente
 
 


Köszi Pindi,

képzeld, varrtam egy tölthető pelust flanelből (viszonylag vékony anyag), az oldaladon ajánlott szabásminta szerint, beletettem a kis BM belsőt, ráadtam ma reggel, rá egy BM külsőt és egy óra múlva derékig kakis volt a fiam. :shock: Na jó, túlzás, mert a külső megvédte a ruhát, de pont azért varrtam belsőt, hogy ne legyen mindig kakis a külső.
Vajon mit ronthattam el?

Hajni
levente
 
 


Hát, a BM külső perfoldhoz való, nadrágpelenkával nem működik, ez is lehetett a gond. Gumi elég szoros a comboknál és derékban? Mert önmagában annak meg kellene állítania a kakit.

pindi
 
 


Ikra, Pindi!
Emlékeztek, hogy ekcémás lett fiam hasa, s azt hittem, a gyapjútól?

Kérdés: lehet a gyapjú gyatyótól ekcémás a gyermek? Vagy ha mástól az, akkor rosszat tesz neki a gyapjú? Nagyon nem szeretném lecserélni a gyapjút, de a pocakján van 4 ekcémás folt. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?


Hát jelentem, a gyapjú nem ludas, hanem valószínűleg tejre érzékeny a gyermek, mert mióta nem kap, elmúlt a két folt. Bár ebben a melegben gyapjút sem adtam rá, de bizti nem az okozta az ekcémát! Éljen a gyapjúú gatyó:))

Dóri
foldori
 
 


De jó! :) Mármint a gyapjú része...
A tejes dolog nem annyira, de azt meg remélhetőleg kinövi.

(Vicces a vonalzója most. :))

pindi
 
 


Dóri,

De jó, de jó, de jó :)!
Éljen a gyapjúgatyó :D!!!

Eszter
ikra
 
 


Sziasztok!

Elkezdtünk mi is gyapjúgatyózni, eddig nem mertem a csak anyatejes kaki miatt, mert azt a drága olyan frankón szétdolgozta mindig egy pillanat alatt, a fene sem akart mindig gyapjút pacsmagolni. :-)
(csak így zárójelben, mindjárt a használat második napján hasmenéses tüneteket produkált, és igencsak összekente a gatyót is, de hát ismerjük Murphyt... :lol: )
Biztos ezerszer leírtátok már, de hadd kérdezzem meg még egyszer (az is jó, ha a topic valamelyik régi oldalára hivatkoztok csak :-) ) : ha mondjuk nem lesz kakis, csak üzemszerűen picit nedves, akkor mikor érik meg a mosásra? Érezni fogom (mondjuk a bukéján) vagy azt azért nem érdemes megvárni? És minden mosás után kell lanolinozni? Vagy annak is van valami csalhatatlan jele, ha eljött az ideje? És még egy bónusz-kérdés: van olyan, aki kipróbálta a gyapjúkúrázást és a gyógyszertári lanolinozást is? Az árfekvésen és a macera-menniységen kívül van lényegi különbség?
Előre is köszi!
danann
 
 


Danann, akkor mosd, ha már nem barika szagú, vagy átázik. Minden mosás után érdemes lanolinozni, mert a mosásnál kijön belőle a lanolin (meg ált. ha már mosni kell, mert pl. büdi vagy átázik, akkor már ki is jött). Gyapjúkúrát én próbáltam, nem ért semmit.

pindi
 
 


Kedvesek!

Kérem azt, aki gyapjúkülsőt BM vagy más PREFOLDdal használ, jelentkezzen akár itt, akár privátban - segítséget szeretnék kérni.

Nem tudom ugyanis elképzelni, hogy miként nem lesz a gyapjúkülső csupa kaka, ha prefolddal használom. Az tiszta sor, hogy snappy-t kell használni, de akkor is.... szerintem egyrészt vékonyka a csomag (ha ugyanis olyan szárnyasra hajtom, akkor a popónál ugye csak egy réteg van és nem három), másrészt laza.

Köszi előre is!!

Livi
Kép
picilivi
 
 


Szia Pindi!

Tehát, arról van szó, hogy egyelőre még nem mertem használni, mert tartok tőle. Ezért fotó sincs, de leírom, hogyan gondoltam ki:
Azt olvastam itt korábban, hogy amolyan "szárnyas" hajtogatást kell csinálni (nem tudom mi a valódi neve, erre gondolok), aztán azt egy snappy segítségével rögzíteni a gyerkőcön, majd jöhet a gyapjú. BM belsőből gondoltam hajtogatni, mert azt használjuk, és egy popolini kötött külső van. Gondoltam, ha az beválik, kötök magunknak másikat. :)
De hát még ezt sem merem kipróbálni, mert Borka annyira durva mennyiséget kakál egyszerre, hogy az simán kijön a BM-ből is. Ja igen, és anyatejes még.
Szóval elképzeltem, hogy ráadom ezt a hajtogatott pelust, ami a popsija alatt csak egy réteg így, aztán jön a kaki, ami a háromba jatott BM-et is megviseli - brrrrrrr :evil: A másik meg, hogy nem tudom elképzelni, hogy ez a szárnyas hajtás passzentosan illeszkedne, és oldalt nem folyik ki a termés.
SEGÍÍÍÍÍTS!!!!

Livi
Kép
picilivi
 
 


Szia Livi!

Először is ezta fajta hajtogatást ajánlom, mert itt oldalt is véd a pelus. Szerintem elég passzentosra lehet feladni. Persze attól is függ, hol szokott kifolyni. Talán inkább a derékrész a neccesebb, hiszen ott nincs gumi vagy más, ami benttartaná.

A mennyiséget nem tudom, a hárombahajtott BM-nél biztos arról van szó, hogy nem bírja, és átázik? Vagy egyszerűen kifolyik? Mi "csónakázósnak" hívtuk azt a fajta kakit, ami az eldobhatóban egyszerűen megállt, a gyerek meg tocsogott benne, a BM-ből meg ugyanez kifolyt oldalt. Ha ilyen, akkor szerintem arra jó lehet a fenti hajtogatás. Ha mégsem vagy benne biztos (és nagyon ki akarod próbálni), akkor lehet bele tenni egy hosszában összehajtogatott tetrát.

Szerintem a legegyszerűebb, ha kipróbálod. Max. kimosod a gyapjúkülsőt. ;)

pindi
 
 


Szia Pindi!
Szerintem én írtam hülyén: inkább attól félek, hogy ha nem három réteg lesz, akkor fog átázni. Amúgy pontosan a "csónakázós" a jelenség... :)
Ki fogom próbálni ezt a tekerős pelust, csak tényleg az egy réteg a popsi alatt riaszt - de a tetra ezt megoldja, igazad van!

Köszi a segítséget! 8)

Livi
Kép
picilivi
 
 


sziasztok

nem találtam textilpelus adok-veszek címet (van valahol?), hadd írjam le ide is, hogy vannak eladó BM pelusaim, az adok-veszek/kínál rovaton belül nyitottam egy topikot és tettem fel a részleteket. Remélem nem baj, hogy idebelekotyogtam
orsi
dinnnye
 


Én kaptam ilyen amerikai pelenkákat, aminek a hajtogatásáról beszélgettetek, ezek nem sima egyrétegűek, hanem a közepén ( ez kicsit látszik a képen is) kb. tripla megerősített rétegük van (kb. olyan mint a gyári mosható nadrágpelenkákban), tehát nem egyetlen sima réteg van a baba feneke alatt, de anyatejeseknél néha még ez is át tud ázni. Nekem mostanában a frottir nadrágpelenka frottir betéttel plussz egy négybehajtott frottirpelenka változat az, amivel reggelre még nem úszunk :wink:
Külsőt nem használok. (Samuka 9 hónapos)

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


A BM-nél 4-6-4 (a nagyobb méretnél 4-8-4) réteg van (vagyis a két szélén 4, középen 6/8). Picilivinek az volt a gondja ( ha jól értettem), hogy ha széthajtjuk, akkor csak 6 réteg van a baba popsija alatt, szemben az összehajtott verzióval, amikor 14.

pindi
 
 


Sziasztok!
Kisfiammal BM külsőt-belsőt használtunk amíg csak lehetett. Ám egy nap arra ébredtünk, hogy a legnagyobb külső (15 kg-ig) is kicsi a másfél éves kisfiamra. Igen, magas a lelkem, de messze nem érte el a 15 kilót, ráadásul igen nyurga, mégis iszonyatosan szorította a combjánál. Akármilyen lazára is hagytam a tépőzárat. Tapasztalt valaki hasonlót? BM belsővel át lehet nyergelni más külsőre, ami esetleg nagyobb kiadásban is létezik?
köszönöm,
zsófi

Kép
zsófica
 
 


Sziasztok!
Még nyáron vettem Popolini gyapjúgatyót, kipróbálni, és bejött. Most jutottam el odáig, hogy tovább kell fejleszteni a 'parkot', méretben is ugrani kellene, meg hát 1 darab nem elég. Egy darabig azt hittem, majd varrok valamit, de a kis tornádó mellett ez lehetetlen :-)
Az lenne a kérdésem, hogy aki kipróbált több fajtát, melyikre szavazna, Popolini, Lotties vagy Disana? Árban nem látok nagy különbséget. Amink van Popolini, azzal elégedett vagyok, de kiváncsi vagyok a többire is. Pici különbséget látok a fazonokban pl, nem tudom, hogy ez a használat során miben nyilvánul meg. Előre is köszönöm!

Zsófica, a BMmel nekünk is hasonló problémáink vannak, már jóval az 'előírt' határ előtt váltanunk kell, pedig nincs is annyira husi combja a fiamnak. Egy darabig viszont ilyenkor nagyon lelóg a lába között, mert hosszban meg nem passzol annyira. Sajnos itthon nem kapni másik prefoldhoz való külsőt, csak külfüldről lehetne rendelni. Nézz körül itt, a megjegyzéseknél is, illetve a többis postnál is találsz hasznosítható infót.
danann
 
 


Még egy kérdés, hátha jár erre valaki: hogyan kell lanolinozni? Biztos volt róla szó korábban, de egyelőre nem találom, sok ez a 61 oldal. Addig OK, hogy kimosom a gatyót gyapjúmosószerrel. Aztán nedvesen kell bekenni lanolinnal? Vagy szárazon? (inkább a nedvesre tippelek) Vagy beáztatni lanolinos vízbe? Vagy már a mosáskor kellene azt is a vízbe tenni? :roll:
Előre is köszi!
danann
 
 


Megtaláltam Indianyó lanolinozós útmutatását a 39. oldalon, a beledörzsölős változatot. Azért ha van valaki, aki áztatni szokott (jól tudom, h úgy is lehet?), az még megörvendeztethet a leírással, mert ez a dörzsölés nem megy valami fényesen. Egyáltalán nem tudom egyenletesen eloszlatni, annyira ragad a cucc. :roll:
danann
 
 


Köszönöm Lívia, utánanézek.
zs

Kép
zsófica
 
 


Szia Danann!

Én csak a puha, kényes fonalból megrendelésre készült gatyókat áztatom, a saját jó vastag fonalúaknál nem .

Én íy csinálom: kifordítva beleteszem egy lavór aljába a gatyót és leöntöm a következővel: egy diónyi lanolint felmelegítek olvadásig úgy egy fél pohár vízben, amikor a felszínen egyenletes az anyag, ráötöm a gatyóra, majd megbizonyosodok róla, hgoy mindkét oldalon egyenletesen érje a lanolin a gatyót - belülről! Utána kinyomkodom belőle a vizet és a szokásos módon szárítom..

No és a két és fél éves fiamm hopp, szobatiszta lett,. pedig sem leszoktatási sem semmilyen fejlesztési késztetés/tanítás nem volt nálunk, no meg Hál'Istennek nem szupergyerek az illető. Szóval ez kérem textilpelenkával is ugyanúgy megy, mint mással, csak közben még bűntudatom sincs, amilért megfojtom a bolygónkat a tonnányi szeméttel.

Kív ánok mindenkinek hasonló örömteli pelenkázást, mint amilyen a miénk volt. illetve azrét még éjszakára alkalmazzuk egy ideig, csak hogy ne stresszeljem a gyermeket, ha nem érne ki időben az ágyból.

indianyo
 
 


Szia Indianyó!
Ki fogom próbálni ezt az áztatósat is, mert kézzel nagyon nem lett egyenletes. Pedig egyszerre nem vettem sokat a kezemre, azt vizeztem, habosítottam, minden, de mégsem tudtam nagyon elkenni, mindjárt leragadt és kész. Valószínű már nem volt elég vizes sem. Nekünk Popolini van, ami szerintem elég vékony fonalú, féltem nagyon dörzsölni is. Na mindegy, mostmár azt is tudom, hogy kell feloldani a lanolint, gondoltam, hogy van valami trükk, csak nem tudtam, hogy a melegítés.
Gratulálok a szobatisztasághoz! Szerintem ez tényleg nem nagyon függ a pelenkázás metódusától, inkább a gyerek beállításain múlik. Na meg persze azon is, hogy mennyire erőltetjük, mert ki szereti azt csinálni, amit erőnek erejével akarnak rátukmálni? Szerintem te csináltad jól, hogy hagytad megérni és magától elérni idáig. :D
danann
 
 


Sziasztok!
Csatlakozhatom? :D Bm pelusozunk,éjszakára Monapel és most próbálok majd egy Kushies-t :D
Vendég
 


Indi!
Gratula Dominak a kisgatyáért, sokkal jobb, mint a pelus. Smile

Képzeljétek, azon sajnálatos esemény történt, hogy egy éves fiam azt sírja a gyapjúgatyóra, hogy látni sem akarja, nem ám viselni Sad((
Annyira sajnálom, mert nagyon szerettem-kötni is, meg rajta is, és végtelenül elszomorít, hogy vége. Nem hajlandó ffölvenni. Ez guzsalyas féle fonal, szerintem sem valami puha, meg szúr is egy kicsit, úgy látszik, mostmár zavarja.

Sprite! Számomra mindig nagy öröm, ha valakiről kiderül, mosható pelust használ. Üdv itt, bár én elég ritkán járok erre, de remélhetőleg a többiek nem oly restek, mint én.

Dóri
foldori
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: