Új privát üzeneted érkezett!

Ildikó! :lol:

Nagyon sok boldog névnapot kívánunk !! :lol:

Most egy kicsit el vagyok havazva, meg a gyerek követeli a gépet, bár most leült Mamma Miát nézni. Imádja :lol: :lol: Én is :lol: :lol: Még amikor elkezdték játszani a mozikban, rábeszéltem az uramat, hogy nézzük meg egy szabadtéri moziban. Mondanom sem kell, hogy majdnem összefagytunk :roll: Pont egy szeles, hideg nyári estét fogtunk ki. :roll: :oops:
Valaki kérdezte, hogy mi az új munkám? Nos, a tesóm nyitott egy kifőzdét, ebédet főz, házhoz szállítjuk. Elég rendesen beindult, nem is gondoltuk/ reméltük, hogy ennyien fognak rendelni. (szerencsére :lol: ) Enyém a papírmunka része, ki-mikor-mit-mennyit rendelt, összeállítom a másnapi útvonalat, ahova ki kell szállítani a kaját, 9-től fél12-ig csomagoljuk az ebédet (ételhordóba v. dobozba) aztán még délig ki is szállítok pár helyre, de egyébként van 1-2 sofőrünk. Ha az egyik nem tud jönni, akkor én is ebédhordó státuszba kerülök. 1 órától elrámolok, bár a nagyját megcsinálja a tesóm, csak ételmintát kell elrakni, a maradékot elpakolni, felsöpörni-felmosni stb. Szóval fizikai munka is, meg szellemi munka is, mert délután (este) kezdem a másnapot összeírni. Szóval nem unatkozom. :roll: :lol: De azért jó :lol:

Vikics!
Nagyon gyönyörűséges helyen voltatok, picit irigy vagyok (persze csak jó értelemben) :lol:

Éva!
Én már láttam 1-2 részletet ebből a műsorból. Majd szólj, hogy mikor lesztek a TV-ben, megnézünk. Ügyesek voltatok, hogy továbbjutottatok.

Mennem kell, további szép napot: Andi

Kép
 
 


Sziasztok!


Andi,

Köszönöm a névnapi köszöntést!
Ahogy elolvasom a napi munkádat, elég pörgős, biztosan nem unatkozol!

Éva,

gratulálok én is nektek! Szép teljesítmény!
Sajnos én nem vagyok ilyen sportos anyuka:-(


Ildikó
 
 


Sziasztok!

Hát utólag én is Boldog névnapot kívánok Ildikó! :)

Andi!
Nagyon jó kis munkád van! Önálló, pörgős, változatos! Kicsi ilyen, kicsi olyan meg egy kis amolyan. Szerintem ez sokkal jobb mint a gépet verni egész nap! Ráadásul majdnem a magad főnöke vagy!
Nekem tetszik az ilyen munka! :)
Mi újság mostanában?
Nálunk Nándi belázasodott kedd este. Szerdán elvittem dokihoz és az kiírta a hétre. Persze aztán már nem volt lázas egyik nap sem. Viszont így elvittük hiányzás nélkül bőrgyógyászatra, mert egy halom szemölcse lett az uszodától. Tavaly is kapott egyet, de azt szépen elmulasztotta a vérrehulló fecskefű. Idén viszont egy nagy volt neki már és vagy 10 kicsi. :( Nem értem miért van az, hogy egyik uszodába el lehet kapni a másikba nem? Előtte 2 évig jártunk a Római teniszakadémiára és ott soha egyet sem szedett össze. Itt meg minden évben. lehet, hogy azért mert ide sokkal több gyerek jár? De a strandokra is.. tényleg felfoghatatlan. :( Úgy sajnáltam szegényt! Pedig egy mukk nélkül tűrte ahogy leszedik az összeset! A doktornő el is volt ájulva, hogy mennyire kis hősies! :)
Képzeljétek, most is csináltam egy 5 napos kúrát, de azért salátát ettem, és mostanra 12kg-ra nőtt a súlyveszteségem! Ez éppen 4kg-al több mint 16-20 éves koromban. Nagyon jól érzem magam! Bár konkrétan nincs egy rongyom sem. :( Próbálgatni meg pénzt költeni meg nincs kedvem.
írjatok!!!!!!!! :) Éva szólj mikor lesztek a TV-ben! :)
Vikics

KépKép
 
 

 
 

Sziasztok!

Vikics

Nálunk ugyanez a helyzet szemölcs ügyben, már mindent kipróbáltunk, vérre hulló fecskefű, duofilm ecsetelő, és még az a legrosszabb, hogy a pici is elkapta a nagyoktól, így az összes gyerek szemölcsös :evil:
Áronnak a fenekén van egy csomó apró, holnap mutatom meg az orvosnak.

Már biztos, hogy április 11-én leszünk a tv2-n!!! És 18án megyünk a következő fordulóra, szorítsatok majd, hogy tovább jussunk!!!

Nálunk is betegek voltak a gyerekek, előbb Lora, aztán Zolika, Áron meg folyamatosan beteg lassan két hónapja :cry: :cry: Most valami immunerősítő kúrát írt fel neki az orvos, holnap megyek kiváltani, állítólag jó drága, csak olyan hatásos is legyen!!!

Puszi

Éva

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Éva!
Nem Broncho-vaxom vagy hogy írják kúrát írtak Áronnak? Azt a fiúk is szedék egy évben egyszer két-három évig talán. Mondjuk nálunk ott szűnt meg a betegeskedés mikor Nándinak kivették az orrmanduláit.
Bár neki egyébként is kicsit gyengébb az immunrendszere, mert ha mégis hazahoznak valami nyavaját, azt először Nándi kézbesíti a családnak. :) Nyilván ezért is hajlamosabb a szemölcsre is. :(
Most már lassan 3 hónapja egy hónapban 1x hazahoz valami hányós cuccot. :( Mondjuk egyre gyengébbet, mert legutóbb csak délután-hajnal 1-ig volt 2 akció aztán elvágták.
Mondjuk most egy 5-6cm hosszú ekcémás fot jött ki rajta. Hülyét kapok már ezektől a nyavajáktól...
Mondjuk ez is megmagyarázhatja a szemölcs jelenlétét. Száraz bőr+ gyengébb immunrendszer... Most minden nap 2x bekenjük Excipial Lipolotio-val a foltot és egyszer fürdés után a testét.
Mi van Áron szemölcseivel?
11-én mikor lesztek a TV-ben délután? Este? Délután a millenárisra megyünk az épített autók és motorok kiállításra, emélem nem akkor lesz!
Na megyek dolgozok tovább....

Többiek????!!!!! Merre vagytok????
Legyen erőtök kicsit írni, nem csak olvasni! :)

Vikics

KépKép
 
 


Sziasztok! kedves bp-i ikresek! Gondban vagyok, mert a dokim, akinél az eelőzőket szültem, már nem vezet szülést. most augusztusra várok ikreket, és olyan dokit keresnék, aki alkalmasint hagy szülni, s csak akkor folyamodik császárhoz, ha elengedhetetlen. Sajnos egyre gyakrabban minden ok nélkül császároznak, főként ikreknél, sokszor még a szülés megindulását sem várják meg, ha eljut a 37. hétig, kikapják őket. Én az ikreimet 39.héten szültem, normál úton. Persze elfogadom, és jó a császár, ha kell, csak azt hiszem nem mindegy ki mondja, hogy kell. Ezenkívül az is érdekelne, hogy titeket befektettek-e, ha igen, milyen okkal, mert most az a protokoll, h ikreseket mindenképp befektetik. ezt én múltkor, dokimnak hála, szintén megúsztam!
egyelőre minden megoldás érdekel. Én É-Budán lakom, nyilván jó, ha közel van, de azlért ez nem perdöntő. Köszi:Claire
sziasztok, mégegyszer, elfelejtettem írni, hogy jó lett a magzatvizes eredmény, ügyesen drukkoltatok, köszönöm mindenkinek! Claire
 
 


Vikics

11-én délelőtt 9-10 között leszünk a Tv2-n!!

Nem nagyon múlnak Áron szemölcsei :-(

Igen, azt az immunerősítőt kaptuk mi is., most neki is ekcémás a bőre:-(((

Most rohanok, csak gyorsan benéztem, hátha írtatok.

puszi

Éva

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kicsit ki vagyok nyúlva :roll: :cry: Rengeteget melózok, ami valahol jó, mert legalább megy az üzlet, de emellett baromi fárasztó is. Tegnap már este 7-kor kinyúltam és ma reggel 8-ig aludtam. Na jó, kis megszakításokkal, mert az uram néha megbökdösött, hogy nem megyek-e lezuhanyozni, olyankor bólogattam, hogy mindjárt :oops: :lol: A gyerekeket ő rendezte le este, csak annyira emlékszem, hogy jöttek puszit adni, reggel 6-kor keltettem a férjemet, de aztán még aludtam egy sort :lol: :lol: De még bírnék :roll: :roll:
Éva, Vikics! Mi folyamatosan szenvedünk az ekcémától, nem tudják egyszerűen megállapítani, hogy mi bajuk van, és mitől van. Bár (lekopogom) Gergő most egészen rendben van, nem tökéletes, de legalább nem sebes az egész lába. Gréta viszont hónapok óta borzalmas. Mindkét bokája, térde, könyöke, könyökhajlata, szeme alatt, arca, szóval mindenhol. 1-2 hónapja még a háta is tiszta apró pöttyös volt, amit persze szépen el is vakart, szóval ő nagyon szenved. De már voltunk egy csomó helyen, szegény házidokink próbál mindig valami kenőcsöt felírni, de igazából egyik sem hatásos. A probléma okát kellene megtalálni, de most ott tartok, hogy már belefáradtam én is. Próbálom szinten tartani őket, de most ennyi. Állítólag télen rosszabb szokott lenni (amit én is megfigyeltem), úgyhogy most várjuk a nyarat, hátha jobb lesz. Most a gyógyszertárban kértem nekik homeos golyót, ami viszketés ellen van, Grétivel most azt etetem, hátha nem vakarózna annyit. Meg tövig vágom a körmüket, hogy ne marják ki magukat :roll: :roll:
Claire! Én nem vagyok bp-i, szóval nem tudok segíteni.

És mos KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK mindenkinek!

Próbáljatok pihenni, kirándulni, sétálni. Nálunk most egész szép idő van.

Andi

Kép
 
 


Sziasztok!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek :lol:

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok! :)

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok én is!
Én már nem fogok elhervadni az biztos! :)
Kép

Clarie!

Gratulálok!!! :) Ismét ikrek, ez nagyon szuper!
Sajnos segíteni nem tudok. :( Engem anno majdnem kinyírt a dokim, így nem ajánlgatom szívesen. :(
Hol tartasz? Minden rendben van?
A másik topicba mintha futólag olvastam volna valami utalást.

Éva, Andi!

Én a svájci spirig pharma magyarországi képviseletén dolgozok és nekünk nagyon jó krémeink vannak ekcémára. Nándit azzal kenjük minden nap 2x és szinte már alig látszik.
Télen azért rosszabb, mert szárazabb a levegő, a bőrünk is jobban szárad, majd viszket, kivakarjuk és még a bacik is könnyebben bejutnak. Szóval a lényeg, hogy folyton krémezni kell, ha lehet olyan készítménnyel ami nem tartalmaz allergizáló anyagokat. + nem árt ha párásítotok otthon. 50-60% páratartalom az ideális... nos én 3 adag mosással is kb 45%-ig tudom felnyomni itthon.
Ha uszodába járnak, akkor mindenképpen kenni kell őket rendszeresen, mert a száraz esetleg kivakart bőrbe a szemölcs vírusa is szabad utat kap.
Ez nagyon jó télire, mert Urea van benne ami a nedvességet a bőrben tartja:
http://www.mdb.hu/spirig/component/page ... Itemid,42/

Ez meg nyáron, akár napozás, napon lét után:
http://www.mdb.hu/spirig/component/page ... Itemid,42/

Itt készül a honlap is:
http://www.excipial.hu/
Elhanyagolni nem szabad sajnos, mert nagyon csúnya lehet később. :( Nálunk a fiúk keze szokott még kritikán aluli lenni... úgy fogy a kézkrém ősszel, télen mintha innánk...

Van egyébként itt bőrgyógyász válaszol rovatunk. :) Az az aranyos bőrgyógyász válaszol hetente aki levette Nándiról a szemölcsöket.
http://www.mdb.hu/spirig/content/view/26/49/

Na remélem tudtam kicsit segíteni.
A fiúk ma elutaztak Balatonra, aztán mennek 3 napra Alsópáhokra, aztán vissza a Balatonra. Anyukám lelkére kötöttük, hogy napi 2x , de fürdés után mindenképpen kenje be Nándit, nehogy visszaessen.

Andi!
A múlt hetem nekem is nagyon szigorúra sikeredett és ez a mostani sem lesz sétagalopp mivel eleve 1 nappal szűkebb. Hát ez van! Inkább több legyen a munka mint ne legyen! :)
Nálunk most jön már a Daylong naptej szezon, az mindig erősebb mint akár az év vége!
Egyébként azokat is nagyon ajánlom mindenkinek. :) Egy nap elég egyszer kenni ha egy óránál nincs többet egyhuzamban az ember a vízben, mert beszívódik a bőrbe, tehát lekopni nem tud max. kiázni. Én csak a saját termékeinket használom az egész családra. Na jó... nem reklámozok... csak abszolút spirig fan vagyok, mert tényleg szuper termékek. :)
Ha kértek mintát, írjatok címet.
Na eldugulok... :)

Remélem Nektek is nagyon jól telt a húsvét!!! :)

Vikics

KépKép
 
 


szia Vikics!
Köszi, sintérből nem kérek :-). köszi, már múlik a hányós korszak, rámfér, így elhagyván a 20. hetet. :-) Claire
 
 


Szia Clarie!

Hát gondoltam, hogy nem kérsz. :)
Az előző terhességnél is volt hányós korszakod?
Vikics

KépKép
 
 


Sziasztok!

Holnap Lorenával szerepelünk a TV2 Nagy Vagy! című sportos vetélkedőben 9:30- 10:25-ig tart. Piros színben játszunk és Ráckeresztúrt képviseljük!

Nézzétek meg!!

Itt az előzetes:

http://nagyvagytv.hu/

Puszi

Éva

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Jól eltűnt mindenki! :cry: :cry:
Most is csak azért ugrottam be, mert nézték a gyerekek a Nagy vagy! c. műsort.
Éva! Ti lettetek a másodikok?? :lol: :lol: Jól láttam Lorát, hogy átvett valami ajándékot? Ha igen, akkor nagyon gratulálok, ügyesek voltatok. :lol: :lol:
Gyerkőcök bizonyítványával senki nem jön dicsekedni? Pedig biztosan mindenkinek szuper lett!! Ahogy év közben írogattunk róluk, tuti mindenki ügyes volt!
Enyémeknek kiválóan megfelelt lett, így kapunk 5-5 ingyen belépőt a helyi strandra. Majd megyünk megigényelni, már ha adják, nem szalasztjuk el! :lol: :lol:

Claire! Hogy vagy?

Megyünk Mamáékhoz ebédelni, puszi mindenkinek.

Andi

Kép
 
 


Sziasztok!
köszönöm az érdeklődést, nagyon jól esik, pedig ciki, h milyen rég nem jártam erre.
33. hetet taposom, jól vagyok, persze vannak nehezebb napok, de még elég jól tartom magam. Befejeztem a munkát, márcsak egy értekezletre megyek be. így mostmár csak :lol: az itthoni dolgok:
ma pl befőztünk anyámmal, át kell nézni a kicsik cuccát, ágyat felállítani, pelenkázót csinálni, ha a fiúk megcsinálják a beépített szekrényünket, akkor azt bepakolni, szóval számos. Aztán tervek szerint júli10-24ig nyaralunk, az már a 36. hét, utána már tényleg bármi lehet, jó lenne ha akkorra nem maradnának fontos tennivalók.
A két bentlakó gyerkőc jó nagy, méretük szerint aug 20 helyett aug 8-11 közé várhatók! Óriás bébik! egyik, amelyik most anak tűnik, fejjel van, remélem a másik is megfordul még.
Veletek mi újság, majd próbálok benézni, kicsit gyakrabban.
Ja, és mindjárt felteszem a régóta ígérgetett képeket kis családomról.
Üdv:Claire
 
 


Szóval, képek Kép Eszter
Kép Ikrek
Kép
Kép Ábel
Kép Dávid
Kép Mi
Claire
 
 


Bocs, a 3. kép Ádám, lemaradt a név:C
 
 


Sziasztok!

Andi

Igen, jól láttad a másodikok lettünk :-))) Igen, Lora kapott külön díjat is, nagyon ügyes volt, felmászott a 20 sörösrekesz tetejére :-))

Mi jól vagyunk, mind három iskolás gyerekemnek kitűnő lett a bizonyítványa, nagyon büszkék vagyunk rájuk. :-)

Áron is már nagyon növekszik, lassan két éves lesz.

Claire
Nagyon jók a képek!! Helyesek a gyerekek.
Nem irigyellek ebben a melegben, biztosan jó nagy már a hasad, van rólad pocakos kép? Tegyél fel, ha van légyszi.

Mindenkit puszilok

Éva


Hoztam én is pár képet:

Ikrek Vincze Ottóval a Nagy vagy forgatásán:

Kép

Áronka:
Kép

Majd hozok még képeket, csak most rohannom kell.

Éva

Kép

Kép
 
 


Vovanda! Én is így gondolom, meg azért tanítok anatómiát, tudom, hogy a szem+a hozzátartozó idegrendszeri apparátus elég bonyi ahhoz, hogy azt higgyük, h mindent tudunk róla. Mindenesetre köszi!

Cumi: mieinknek is volt, nem zavart be a szopinál. Elég hamar el is hagyták, amint kapcsoltak, h ez igaziból arról szól, h lenyugtassuk őket és aludjanak :lol: Eszter már 3-4 hósan kapcsolt.... :D

Abbey! Kicsik még az elkéneztetéshez. Persze fontos a szülők tűrőképessége. De én is úgy voltam vele, inkább aludjon mindenki, aztán majd leszoknak. Le is szoktak. Bár a legkisebb még most is átjön, ha rosszat álmodik, vagy hajnalban. A második kb akkor szokott le erről, amikor a kicsik születtek, és köztük aludtam. Egy ideig még bebújt a helyemre, aztán annyi.
A párom, akit néha kirugdosnak a gyerekei az ágyból, mert ő alszik kívül :lol: , és egyébként igen szeret aludni, de azt szokta mondani, h "aztán meddig akarnak velünk aludni? 16 évesen már tuti nem! :lol: :lol: " Indulhat a visszaszámlálás :lol: És akkor hogy fog hiányozni.

Claire
 
 


De jó, tök más topic hozzászólást másolt be ez a jóképességű gép, mivel közben, míg neketk válaszoltam, kiléptetett.

Éva! Szóval nagyon helyesek gyerkők, Áronról meg nem is láttam bébi kora óta képet. gyönyörű gyerek!

Köszönjük a dicséretet. Csináltam pocakos képet, de még nincs letöltve. Állítólag nem nagy a hasam. Eddigi terhességeim közül ez a legnagyobb. meg győzzem cipelni, már a legutóbbi UH nagyobbnak mutatta őket a koruknál! (aug 20 helyett: aug 8-11. 3400 g-os csecsemőhöz kallibrál a gép!) biztató, nem?

Claire
 
 


kedves "öreg ikres" ismerősök, ha jár erre vki:
Örömmel tudatom, hogy megszületett a második ikerpárunk: Jonatán (3330g, 54cm), és Noémi (2700g, 51cm). Mivel végül császár lett, kicsit macerás volt az érkezésük, de jól vannak, már én is szedem magam "összefelé". Claire
 
 


Szia Claire!

Nagy-nagy gratula a babákhoz!!! Örülök,hogy minden rendben veletek. Majd mesélj,miért kellett császár!! És a képeket is várjuk a babákról!!!!

Kép

Kép
 
 


Szia! Köszi Edit! "Rövid " leírás:
Szóval, mi kedden jöttünk haza. Kicsit bonyolultabb voltam, mint szerettem volna, de így újabb szülés típussal lettem gazdagabb !
5-én hajnalban elindult a magzatvíz, láttam jó a színe, de azért összecuccoltunk és bementünk. Felvettek, fájások sehol, 1 ujjnyi méhszáj.... Nem kötöttek be oxyt, amíg a dokim be nem jött, elvoltam a foldogáló magzatvízzel. Amikor be akarták kötni, akkor kiderült, h van egy programozott császár, oda kell mindkét szülésznő, mi van ha hamar beindul az oxitocintól, majd utána. (bár mondtam, h ahogy magamat ismerem nem fog hamar beindulni ) a gyerekek jól voltak, én is, vártunk. ezalatt gyenge 2 ujjnyiig jutottunk.
f10 fele végre bekötötték az oxitocint, fokozatosan (talán túl óvatosan is ) emelgették az adagot, de elég sokáig csak fájásocskák voltak, a méhszáj 2 ujjnyi és hátul.... mire a fájások jól beindultak, addigra már 1 óra volt, de még mindig nem volt OK a méhszáj. Hozzáteszem, addigra az adható maximumcsöpögött befelé oxitocinból! Fél 2kor aztán megbeszéltük, h legyen császár, főként azért mert még az első bébit csak kiszenvedjük vhogy, de mi van, ha leáll a fájás tevékenység utána...
így aztán előkészítés, műtő, egy roppant arrogáns műtősfiúval, és egy nagyon helyes anesztes dokinénivel. na, hátba döftek, de sajnos nem hatott a dolog, így némi tesztelés után kaptam még egy adagot, és utána kivették a bébiket.
Valóban nem fejt, de jó kis rángatás volt, valszeg elakadta vhol a válla, azért nem jött lefelé vajúdáskor sem. A doki szerint nem jött volna ki. Mindenesetre ketten huzi-vonizták, és mindenki meglepetésére a kisfiú született előbb. Az aneszteziológus szörnyülködött, mondta ekkora méretből egy is elég. A kislány burkát csak aztán repesztették, majd kinyomkodták őt a bordáim alól, ahol közben harántba fordult. Nekünk ő meglepően kicsi, de csak a mi mammut gyerekeinkhez képest , és nagyon szép kis formás darab. Gyorsan, megmutatták őket, aztán vitték a csecsemősök, engem összestoppoltak, hát ennyi volt.
A gyerekek 10/10es Appgart kaptak, szóval ők tök jól bírták a tortúrát, ami engem is kárpótolt a maceráért.
Utána jó nehezen állt ki a zsibbadás, de túléltem, az a 12 óra vigyázz fekvés nagyon vacak volt, bár aludtam is közben. szerencsére az éjszakás ápoló nagyon rendes volt, és nagyon pátyolgatott. Sőt, aznap a csecsemőssel is mázlim volt, mert estefelé kihozta a piciket ahogy kértem, és tartotta őket, h próbálhassanak szopizni.
Amitől kutyául szenvedtem, az a fejfájás volt, ami nem is a szülés másnapján, hanem az utána napon ért utol, ronda migrén, infúzió, 5 literes ivások, kávé, kóla, ez ment napokig. Tulképpen ezért jöttünk kedden, a gyerekek miatt már hétfőn is jöhettünk volna. szopiznak, alszanak, kicsit sárgák, de nem vészes.
Hát ennyit "röviden", ígérem képek is lesznek, csak még nem ugrottak át az én gépemre!
Claire
 
 


Szia Claire!
Nagy-nagy gratula a "cseppekhez" :lol: :lol: A méreteket meglátva rögtön az jutott eszembe, hogy mekkora pocakod lehetett?? :lol: :roll:
Hogy kicsi a kicsilány? Akkor mekkora volt az én 1,5 kg-os gyerekem :roll: :roll:
Örülök, hogy jól vagytok most már. Elég a tejcsi mindkettőnek? A nagyok lelkesek? Segítenek? Hogy bírod? Mindig csodáltam a sokgyerekes szülőket, nekem ez a kettő is elég! :oops: :oops:

Andi

Kép
 
 


Szia!
Köszi a gratulációt! Most volt a legnagyobb pockom eddig, de többek szerint ez is piskóta, a két gyerekhez képest!
Méretek: én tudom, h ő nem kicsi, csak nekünk ő az egyetlen 3 kg alatti gyerekünk, a nagyobb ikrek közül is a lány volt a "kisebb" súlyú, de ő 3,24 kg volt. Az egyes szülöttjeimről meg jobb nem is beszélni, a legelső 3,78 volt, a második 3,98 :lol: Szóval óriás bébikhez vagyok hozzászokva, és most nagyon élvezem ezt a törékeny kis hölgyet :) És persze a masszívabb pasit is, aki a vicc kedvéért pont akkora, mint a bátyja volt (az előző ikerpárból), és még hasonlít is rá. Olyan vicces, szegényt néha ádámnak szólítom :oops:
Ami a gyerekszámot illeti, nekünk a 2ről 4re váltás elég húzós volt, remélem most jobban vesszük az akadályt! :wink: Különben tudod mi a mondás? "Egy gyerek nem gyerek, kettő meg már sok a jóból" :lol: Claire
 
 


Ja, és ami naygon fontos, nálunk tényleg összetartó a család, és sok segítséget kapunk, sőt, az ismerőseink is mindig ajánlkoznak segíteni, így ebből a szempontból irigylésre méltó a helyzetünk. mindig nagyon felnézek azokra, akik ketten menedzselik az egészet a férjjel!
Claire
 
 


Kedves Claire!

Szívből gratulálok nektek :) Sok boldogságot, jó egészséget kívánok az egész családnak!!!
Nem semmi azért, ami veletek történt, ismét ikrek, ez már tényleg egy csoda!!!
Örülök, hogy van segítséged, mert egyedül nem lenne valami könnyű a picikkel. Én a negyediket is úgy mertem vállalni, hogy Anyukám segít, ha kell.
Várom én is nagyon a képeket a picikről!!
Puszi

Éva

Kép

Kép
 
 


Köszi! ez tényleg csoda, és ahogy nézegetem őket, egyre inkább így látom. A nagy "bátorsághoz" biztos hozzájárul a jó háttér, mert azért hiába öröm minden bébi, azért létezik józan ész is, márcsak azért is, h neki jó legyen, és olyan környezetbe kerüljön, ahol jó, és érdemes élni! és itt a jó háttéren nem a biztos anyagiakat értem elsősorban, mert az persze nekem okoz némi fejtörést, h hosszú távon hogy fog működni, pl a gyerekek taníttatása, de elég a mának a maga baja! :) Te meddig tervezed, h otthon maradsz?Vissza tudsz egyáltalán menni dolgozni? Claire
 
 


Íme:
1. még a kórházban
Kép

2. hazatérés
Kép

3. egy hetesen
Kép
Claire
 
 


Claire!
Gyönyörűek ezek a kisbabák!!!! Olyan kis formás a fejű, meg mindenük! Ilyenkor irigykedem egy picit :lol:

És te milyen jól nézel ki így szülés után!!!! Meg sem látszik rajtad a hat gyerek, pláne két ikerpár! Nagyon csinos vagy!!!

Én már most novembertől szeretnék elmenni dolgozni, csakis az anyagiak miatt :( mert akkor jár le a gyedem és a gyesből sajnos már nem jönnénk ki. Igaz állásom még nincs, most keresgélek, egy helyre már be is adtam az önéletrajzom, reménykedem, hogy sikerül, mert nagyon közel lenne.
Áront Anyukám vállalta el, mert itt nálunk sajnos nincs bölcsi.
Szívem szerint itthon maradnék Áronnal, pláne, hogy még szopizik, de sajnos el kell mennem dolgozni :cry: :cry: De hát túlélem valahogy.

Éva

Kép

Kép
 
 


Claire!
Gyönyörűek a babák!! :lol: :lol: És az a nézés az utolsó képen! El lehet olvadni tőle! :lol: :lol: Gondolom ő Noémi. :roll: :oops: A fiúk mindig lustiznak. :lol: :roll:

Andi

Kép
 
 


Eltaláltad, ő a kislány,élénken nézeget, ahhoz képest, h holnap még csak két hetes! A kisfiú meg kis masszív, emelgeti a fejét!!
Igen, én is irigylem magam, ez a fajta öröm megszokhatatlan, és tulképpen sosem elég belőle, csak néha győz a józan ész, az ember mégsem szülhet addig, amíg bír .
Köszi a dicséretet. azért a pocak visszarendezéssel még ellszek egy darabig. :lol:
Mit fogsz dolgozni, illetve a mi a terv? Milyen állást keresel?
Azért jó, h a mamád elvállalta, bár 2 éves kor fölött már nem gond a bölcsi sztem, de azért egy nagyi az egész más! enyémek is nagymamáztak, amikor visszamentem dolgozni, bár én csak fél állással kezdtem.
claire
 
 


Claire

Nekem lassan 9 évesek az ikrek és hiába fogytam vissza teljesen, aktívan járok tornázni már egy éve és mégsem megy vissza a pocakom, de már beletörődtem. :(

Elvileg két éve diplomáztam hr-esként, de mivel nincs még gyakorlatom, így ebben az állásban nem tudok elhelyezkedni.
Most egy pénzügyi asszisztensi állást pályáztam meg egy autószalonban, ami itt van tőlünk 5 percre, nagyon jó lenne, ha sikerülne, de szerintem jó sokan jelentkeznek még rajtam kívül, talán a jövő héten már kiderül kit vesznek fel, szorítsatok!!!

Tényleg nagyon édesek a babák!!! A kisfiú szerintem a férjedre hasonlít.

Na megyek, mert Áron ma reggelre belázasodott, még nem tudom mi a baja., mert mást nem látni rajta.

Éva

Kép

Kép
 
 


Szia!
Pocak: persze, a kötőszöveten nincs mit erősíteni, ha az kinyúlt, akkor fújhatjuk. eddig én egész jól megúsztam, de hát telnek az évek, meg többedik terhesség, ráadásul 2, ikerterhesség, úgyhogy mit akarok. De azért, maximalista lévén, még reménykedem, meg majd tornázni is kezdek, amint a sebemmel merek.

Állás: drukkolok, hát nem könnyű, gyerekkel eleve nehezen vesznek fel, meg hát gyakorlat, stb.... De ha ez beütne, ha nem is lenne végleges, de tovább lépni könnyebb, mint gyesről állást találni. Szülések előtt hol dolgoztál? Oda nem mehetsz vissza?
Drukkolok!

A gyerkőc tényleg a párom vonala, én is mondtam rögtön :lol: mókás, h ezt más is látja!

Láz: sógoromék gyerekein is végig ment most egy ilyen nyavalya, viszonylag magas láz, és ezzel járó fejfájás, minden egyéb tünet nélkül. Ez vmi nyári nyalánkság, sztem!
Jobbulást neki, és lehetőleg ne kapjátok el!

Claire
 
 


Claire!

Aranyos vagy, hogy szurkolsz nekem :-) A jövő héten fog eldőlni, hogy kit választanak.
Amúgy hasonló területeken dolgoztam azelőtt, szóval azt mondták elvileg megfelelek a követelményeknek, de hát gondolom sok a jelentkező és nem biztos, hogy én leszek a nyerő 4 gyerekkel.
Amúgy sajnos itt még a környéken sincs bölcsi, úgyhogy Áron mindenképpen Anyunál marad, de így nyugodtabb is vagyok, mert imádja Anyukámat :-)

Ma már 39 fokos lett a láza, voltunk orvosnál, torokgyulladás :evil:
Nagyon nyűgös szegény, hajnal óta szenvedünk vele.

Jó neked, hogy vissza tudtál menni fél állásban, nekem is egy olyan lenne az igazi, hogy a gyerekekre is maradjon időm.

Megyek, mert Áron hív: "Anyacika gyere".

Éva

Kép

Kép
 
 


Szegény! Jobbulást!!!
A félállás elvileg jól hangzik, végül mikor ovisok lettek azért mentem vissza teljesbe, mert a fél állás úgy nézett ki, h kb 2/3 munka, 1/2 pénzért, mivel a mi munkánkat elég nehéz munkaidővel mérni. De ahol ez megoldható, ott tényleg ideális lenne anyukáknak!
Claire
 
 


Hol laktok, tudom, h elköltöztetek, csak már nem emlékszem hova. :oops: A bölcsi sok helyen gond.
Claire
 
 


Claire

Fejér megyében, Ráckeresztúron (Martonvásár mellett), nincs olyan messze Pesttől.

De nem csüggedek el, majd csak találok valami melót, a legfontosabb, hogy tudom Áron nagyon jó helyen lesz Anyukámnál :-) a többi már nem is érdekes :-)

Ma voltunk a könyvekért a suliban, szerencsére ingyen kapjuk ennyi gyerek után.

Nálatok hova járnak a gyerekek?

Éva

Kép

Kép
 
 


Szia! Másodszor száll el... :twisted:

Idejárnak a legközelebbi suliba, a II. ker Pitypang utcába!
A nagy 5,es lesz, lehet, h csak 6.ig jár ide!

És a Tieid?
Anyukád is ott lakik?

Martonvásáron építettem még 85ben a szocializmust :lol: (gimis építútábor) , össze is dőlt, haha. :lol:

claire
 
 


Szia!

Nálunk is ide járnak a helyi suliba, szerencsére meg vagyunk elégedve vele és mind nagyon jó tanulók (mind a három kitűnő volt :oops: )

Lora 5-be, az ikrek 3-ba mennek.

Akkor Lora egyidős veletek?

Éva

Kép

Kép
 
 


Szia!
szerintem az én fiam idősebb, mert őz visszafogták 1 évre az oviban, ő 1999 januári!
Te meddig akarod odajáratni? Milyen továbbtan lehetőségei vannak?
Nekem az ikrek szerencsére csak jövő tanévben mennek, bár már betöltötték a 6 évet, de most nagyon nem hiányozna 2 iskola kezdő gyerek. :)

Claire
 
 


Szia!
Igen, akkor tényleg ti egy évvel idősebbek vagytok. Lora 2000 januári.
Én 8-ig ide fogom járatni, mehetne tovább ő is, de nagyon szereti az osztálytársait, a sulival is meg vagyunk elégedve és nagyon közel van hozzánk :-)

Nálunk holnap lesz az évnyitó, és utána már kezdődik is a tanítás.
Nem semmi volt három gyerek cuccát összekészíteni, könyveket bekötni stb., de szerencsére már minden készen van:-)

Jól vannak a babák? Hogy bírod?

Éva

Kép

Kép
 
 


Hú, de ügyes vagy, nekem a felénél elfogyott a bekötő fóliám :(
Nekem idén szerencsére csak kettöt kell suliba indítani, kettőt oviba, még jó, h úgy döntöttünk, h az ikrek csak jövöre kezdik a sulit!
Nálunk is holnap évnyitó, aztán indul a verkli.... :(
Claire
 
 


Sziasztok!

Megkezdtük mi is a sulit. :lol: Nekem még van befedni való könyvem és füzetem is. :roll: :roll:
Az osztályfőnökünk bejelentette, hogy a suli beiskolázta őt a Debreceni Egyetemre, tehetséggondozást fog tanulni, valami mesterképzés, vagy mi a szösz. A lényeg, hogy így csak heti 11 órát taníthat, úgyhogy kaptak a kölkök még 2 másik tanítónénit. Annyira nem örülök neki, de hát ez van.
Egyébként fantasztikus az ofő. :lol: Képzeljétek, egy országos pályázaton nyert egy interaktív táblát, amit az osztályunkban fel is szereltek. Azt mondja, hogy egy csomó mindent lehet vele csinálni (majd szülőin tart egy kis bemutatót), de hogy a gyerekek (de szerintem mi sem) el sem tudják képzelni, hogy mi mindent fognak vele tanulni.
Én már nem is bánom, hogy elkezdődött a suli, mert nálunk kész káosz volt a nyári elhelyezésük. Mi dolgoztunk, úgyhogy nagyon sokat apukám vigyázott rájuk, de hát neki meg sok 2 gyerek egész napra. Anyukám is dolgozik még, úgyhogy hosszú volt Papónak a nyár.

Éva! Mi van az állással?

Andi

Kép
 
 


Igen, amikor elkezdődik a tanév, egy kicsit felsóhajt az ember, nem kell állandóan ugrani, h melyikkel mi van, kaját főzni, stb...de megvan a böjtje, mindennep időben kelni-feküdni, készülni a sulira, különórák, gyakorlások, stb...és az ember alig várja a szünetet :lol: :lol:
Claire
 
 


Sziasztok!

Andi
Nálunk is aktív tábla van az ikreknél, nagyon szuper, mi tavaly már voltunk bemutató órán, szuper!!! Az egyik tehetősebb szülő vette az osztálynak!!! Nem semmi, hogy ilyen emberek is vannak még!!

Képzeld, voltam állás ügyben egy személyes találkozón, holnap megyek próbanapra, szimpi vagyok nekik és ha jól bírok a számítógéppel, akkor valszeg fel is vesznek, remélem nem lesz holnap nehéz a tesztfeladat (excel).

Claire
Hát igen, nagyon így vagyunk ezzel mi is.

Hogy vannak a bébik? Szopiznak?

És te hogy vagy??

Éva

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Drukkolok, hogy kölcsönösen megfeleljetek egymásnak, az állás neked, te meg a főnökköknek.

A bébik tegnap voltak 1 hónaposak, fantasztikus hogy megy az idő!!! Szopiznak, szépen híznak, néha nyűgösek, de nem vészes. 1 hó alatt 80-100 dkg-ot gyarapodtak. Kezdenek nézegetni, a hangokra is nagyon figyelnek.

Én is kezdem összeszedni magam, sajna ez azt is jelenti, hogy visszaszedtem a terhesség alatt elvesztett kilóimat :) , de azért még nem híztam el :D . Kezdek többet mozogni is , még a tornába nem csaptam bele, de amint beindult a tanév...! Járunk már sétálni, szóval jól vagyunk, én is.

Ez a suli kezdés egy kész anyagi csőd, pedig mi ingyen kapjuk a tankönyvet, meg kaptunk beiskolázási támogatást is. De osztálypénzt, tisztasági csomag pénz, nyelvkönyv, zeneiskola, edzések, stb. tudom, nem kötelező különórákra járatni, de ha a szülő ilyen marha igényes :lol: :lol: !

Claire
 
 


Éva!
Az egyik tehetősebb szülő vette az osztálynak????? Egy ilyen kb. fél millió Ft. (azt mondták) :roll: :roll:
Drukkolok továbbra is az álláshoz. Neked tetszene a munka?

Claire! Hát igen, az igényes szülő így jár! :wink: :lol: :lol: Mi is ingyen kaptuk a tankönyveket, mert gyermekvédelmi támogatást kapunk. A fociedzés ingyen van, a néptánc ingyen van annak, aki gyermekvédelmit kap, és bár ének tagozatra járnak, de még nem járnak külön hangszeres zeneórára, úgyhogy ezt még megúsztam az idén.

Ügyes vagy a szopival, sétával. :lol: :lol: Bár gyakorlatod már van benne. :lol: :lol:

Andi

Kép
 
 


Sziasztok!

Látom kicsit feléledt a topic. :)
Hú, rég nem írtam. A fiúk bizonyítványa is szerencsére kitűnő lett. Kaptak könyvet is meg oklevelet. Remélem ez így megy majd tovább is....
A nyár gyorsan elszállt. :( És nem is volt igazi nyár.
Clarie!
Gratulálok a kicsikhez! Gyönyörűek!!! Nagyon szép családod van! Nem lehet semmi ennyi gyerekkel! Nekem sokszor a kettő is sok.
Van elég tejed? Nyugodt babák? Segítenek a nagyobbak?

Éva!
Sikerült az állás? Gondolom igen, ha nem írtál. :) Milyen?

Nálunk nagyjából ugyanaz a helyzet munkaügyileg. A fiúk meg képzeljétek elkezdtek hízni! Illetve Nándi! Majdnem a dupláját eszi mint Levi! De nem nassolni valót, hanem rendes ételt. Ahogy visszaemlékszek tavasszal-nyár elején a szokásos 1kg és 1-2cm-el volt nagyobb/több Nándi, de most centire egyformák súlyra, meg Nándi 4 kg-al több! Már a judo versenyen is más súlycsoportba kerültek. Bár azt nem is bánom, mert tavasszal a végén egymással kerültek össze és azért kapott az egyik bronzérmet a másik semmit. Most legalább mindketten kaptak. :)

Mi a fene az az aktív tábla? Van sejtésem, hogy a fiúk osztályát nem lepi meg senki ilyennel.

Mindenki jól van?

Csináltam télire sós darált pritamin paprikát. Megyek, elteszem üvegekbe. Remélem jó lesz. Ez lesz az első.

Vikics

KépKép
 
 


Sziasztok!

Vikics

Igen, sikerült az állás, már több, mint egy hónapja dolgozom, szeretem a munkám, a munkatársaim is nagyon jó fejek, csak elég sokat vagyok távol a gyerekektől, 8-5ig dolgozom, igaz 10 perc az út otthonról.
Áron még mindig szopik reggel, este és éjjel is :-))

Nálunk még mindig nagyon soványak a fiúk, de majd csak megerősödnek.

Most megyek, mert hulla vagyok, idáig takarítottam itthon, mert már nagyon zavart a kupi.

Puszilok mindenkit!

Éva

Kép

Kép
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron