Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ha olyan tésztát fõzök, amiben nincs tojás, az eheti Hanga is, ugye?

Rozsliszttel csinálom a rántást, az jó?

A Delma light margarinra is az van ráírva, mint a Ligára, úgyhogy abból is lehet a gyerkõcök kajájába tenni.

Ja, és lehet, hogy hülye kérdés: ha a krumplipürét natúr joghurttal higítom az jó?

Üdv
Szila
Szila
 


Sziasztok!

Szila,
eheti. És szvsz lehet joghurttal, csak mi felnõttek azért nem azzal esszük, mert húzósabb az ára. off: Az osztrák ismerõseim tejföllel csinálták, isteni finom.

Danimama,
mi már ettünk:
srépa, sütõtök (ez csak bébbiétel), spenót, tökfõzelék, cékla, cukkini, brokkoli, a vasárnapi levesbõl evett borsó, zöldség, karfiol, krumpli, srépa, ez egyébként most igen tetems mennyiség volt, karalábé, zbab, de ebbõl több mindent nem adtam neki, hogy 2-3 napig, hanem megfõztem megette, aztán másnap már más a menü.
A cukkinit múlt héten egyik nap paprikás krumplival fõztem, a másik nap lecsóval (csak olyan lájtosan szeretjük) és nagyon ízlett, mikor kiválogattam neki. Nyelte nagyon! Ma a brokkolit is, bár most csak megfõztem, turmix, kicsi olAJ. Pontosan nem tudom, de kb. 2,5 decit megevett belõle. (3 óra alvás után)
Azt hiszem mindent beleírtam.

Nadin,
hogy haladtok a kanalazással?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Most egy kicsit ideges vagyok Dani miatt (BMarti! Eszembe jutottal!). Ma voltunk 9 honapos rutin vizsgalaton es kiderult, hogy Dani 3 honap alatt kb. 30 dkg-t hizott!!!!!! Kulonben jo a hangulata, mozgekony, vidam es FANTASZTIKUS etvagyu! A doktorneni nagyon keveselte a sulygyarapodast (mi is) es eleg sapadtnak talalta, igy elkuldott minket vervetelre, megnezik a vasszintet a vereben. En persze egybol elsirtam magam (Danival egyutt) de ez mas tema.... Az eredmeny par nap mulva lesz meg es csak ha problema eseten hivnak...
A lenyeg: most adok neki vassal dusitott Milupa pelyhet (nem lelkesedik erte) es az lenne a kerdesem, hogy olyan mint lencse es sargaborso mar adhato egy 9 honapos babanak?
Illetve milyen kajakat lehetne adni amiben magasabb a vastartalom. Pl. csirkemaj adhato mar szerintetek?
Lehet, hogy kiprobalom a halat is, a lazacba azt hallottam nagy a vastartalom...

Agci! Koszi a listat!
Danimama
danimama
 
 

 
 

Sziasztok!
Ágci! A kanalat csemetém jórészt csak dobolásra használja. Bár idönként sikerül neki megmerítenie a kajában, olyankor megörül, majd odanyúl a másik kezével, leszedi róla a fözeléket és boldogan a szájába tömi.
Mostanában inkább darabos dolgokat eszünk, ezeket könnyebb kézzel felcsipegetni, ugyanis mióta rájött az önállóság ízére nem engedi, hogy bármiben is segítsek neki.
Tudom, ez nem tartozik szorosan ide, de nem bírom magamban tartani. Manócskám tegnap megtanult járni!
Nadin
nadin
 
 


Sziasztok!
Meg egy kerdes: ugye lehet mind a rizs mind a kukoricalisztet hasznalni suritesre a babaknal?
Szerintetek ha vettem olyan babakajat amiben van: sborso, csirke, rizs, feherrepa es eddig ezekbol csak a csirket ette akkor mielott ezt a babakajat adom neki elotte mindegyik osszetevot egyenkent kell probalnom adni (lsd. uj etetelek bevezetese) egy ideig, hogy nem allergias-e ra vagy adhatom igy egybol babakajakent?

Danimama

ui: Ti mertek ennyi idos babanak olyan milupa pelyhet adni amiben van tej mint osszetevo? Amit tegnap vettem abban van es ra van irva, hogy 6 honapos kortol! Kép Okozhat gondot a tej ilyen osszetevoben is?
danimama
 
 


Agci!
Hogy csinaltad a tokfozit Cuminak?

Danimama
danimama
 
 


Danimama,
szvsz már más liszttel is lehet, hiszen a gluténmentességet 6 hónapos korig ajánlják. De ha ezek vannak otthon szinte uaz a hatás, és tuti jó!Kép A rizs, fehérrépa nem allergizál, szerintem add neki nyugodtan, ha véletlenül észrevezsed, hogy hasfájás, hasmenés lép fel, szüneteltesd egy idõre. De egy ekkora babánál ezektõl nem lesz baj. Én adtam Milupa piskótát, de pl. a bébiételek közül, amiben teljes tej van, nem adok (még 5 hónaposnak valót sem).
Tökfõzelék:
hagyma megpirítva, rá a tök, kaporral összepárolva (nagyon hamar kész), aztán az õ részét összeturmixoltam egy kis Milupa gabonapehellyel. a férjemét behabartam.
Tudjátok már az eredményt? Egyébként ne izgulj, ebben a korban nagyon sok kisgyermek lesz vérszegény, egy kiS csepp pótlásnak, minden rendben lesz. Próbálj te is vitamint, vasat szedni, egyél olyan ételeket, a legjobban az anyatejbõl hasznosul még náluk. Én nem adnék nekik májat, még ha ajánják is, hisz azért vhol az a szervezet méregraktára. De adható. Inkûább borjú vagy marhahusit, ha megbizható helyrõl származik.
Ágci

Nadin gratulálok a picurkádnak!Kép Nagyon ügyi!KépKépKép

Kép
Ágci
 
 


Agci!
koszi a valaszokat! A sargaborso allergizalhat? Es a lencse?

Danimama
danimama
 
 


Danimama!
Vasas kajcsikról:
[url=http://www.vital.hu/themes/health/vashiany1.htm" TARGET="_top]http://www.vital.hu/themes/health/vashiany1.htm[/url]
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

BMárti! Nem. Egyben fõzöm meg a husit (csirkemellet), és fõtt állapotában vágom darabokra. De már nem olyan pepecs meló, mióta kb. 2x3 centisekre vágom.

Errõl jut viszont eszembe: ti adtok a babáknak halat? Nekünk a dokinéni ajánlotta, mert egészséges, a gyerekek általában nagyon szeretik, nálunk be is jött.
Tegnap fagyasztottam le másodszorra, a következõ módszerrel: megfõztem 3 szelet pontyot sós vízben, majd kivettem egy tányérra, és óvatosan elkapargattam, hogy a legkisebb szálkákat is észrevegyem.
Ha még nem próbáltátok, nem is ajánlom: másfél(!) órámba telt, mire kiszálkáztam a 3 szelet halat.
Melyik halban nincs szálka? (Amelyik persze nem is fagyasztott, hiszen utána fagyasztva adagolom ki.)

Danimama! Romola is szed vasat. Az a neve, hogy Maltofer cseppek, és testsúlykg-onként 2 cseppet kell(lene...) naponta bevennie. A dokinéni írta fel, receptre adják a gyógyszertárban.
Én tejes dolgot egyáltalán nem adnék 1 éves kor elõtt, hiába van ráírva a csomagolásra, hogy adható. A Hipp-nek is van spenót krumplival, tejjel, 6 hónapos kortól ajánlják (a barátnõmtõl kaptuk). Én mindenképpen megvárom az 1 éves kort.

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!
Laura! Meg nem kaptuk meg az eredmenyt, igy meg nem tudom, hogy Daninak kell-e majd vasat szednie. Amiota szedi Romola a vasat novekedett a sulya? Irtad, hogy 2 cseppet kellene szednie a vascseppekbol - ezek szerint nem szereti?
Az az erdekes az egeszben, hogy Daninak nagyon jo etvagya van es meretehez kepest rengeteget eszik csak egyszeruen nem hizik tole!
Nem is konzerv kajara gondoltam amiben tej van, hanem a Milupa pelyhekre. Itt nalunk csak olyan Milupa pelyhet lehet kapni ( a 3-as fokozatbol) amiben tobb gabonapehely van es valamennyi tapszer adalek es ebben a tapszer adalekban van feltuntetve tej(por?). En sem adnek konzerv bebikajabol olyat, de ez szamomra meg mindig kerdeses...
Nekunk is azt mondta a dokineni, hogy lehet mar nekik halat adni. A tengeri halakban nincs szalka. pl. a tonhal is siman adhato! En most lazacot vettem, azt fozok neki (meg sutok magunknak) a hetvegen. Hogy izlett Romolanak a ponty?

BMarti! Regen nem hallottam rolatok! Mi ujsag Pici Lacival? Hogy all most a sulygyarapodassal? Most hany kilo? Bevezettel azota uj kajat? Megszerette a brokkolit? Gyumikkel hogy alltok? Probaltal ujat?
En adtam neki brokkolit es nagyon nagy sikert aratott! Most en probalok a kajajaba mindig keverni egy kis olajat, margarint esetleg milupa pelyhet vagy babakekszet hatha hizik tole. Bar ranezesre olyan kis hurkai vannak!...
off: mi a helyzet az ejszakakkal?

Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!
Nekünk a halat csak 1 éves kor után ajánlották, és Iboly is ezt mondta.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
A Liga-ban van so????????

Danimama
danimama
 


Danimama,
van 1 %, de tej nincs, így tejérzékenyek, pici babák is fogyaszthatják (kiugrasztottam a férjemet a hûtõhöz).
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Elõkerültem újra, kicsit zûrös volt a hétvégénk, sõt, az egész múlt hetünk, úgyhogy jól lemaradtam megint a Babanetezéssel.

Danimama! PiciLaci mostanában 3-5 deka súlygyarapodást produkál hetente, de mi nagy ívben kerüljük a doktornénit, úgyhogy nem kaptunk ejnye-bejnyét. Kép A védõnénink meg sokkal lazább, azt mondta, hogy az a lényeg, hogy vidám, élénk, mozgékony, szemmel láthatóan elégedett, a súlygyarapodás meg alkati kérdés. Megcsináltam a babaszoba.hu-n a fejlõdési görbéit, az jött ki, hogy a súlya az átlagos tartomány legeslegalján tart, de még belefér az átlagba. Ugyanakkor a magassága nem hogy az átlagosból, de még a normálisnak nevezett sávból is kilóg fölfelé. Azóta aggódok, hogy nem normális a gyerekem... Kép Most 8,75 kg., és 74 cm volt 9 hónaposan (két hete).

Az alvás kérdés nagyon változó, és most nem is OFF egészen, ugyanis az éjszakai szopizással is összefügg, amit tapasztaltam. Pénteken baleset érte szegénykémet (a részleteket majd az "osztály"-ban elmesélem), és bár semmi komoly baja nem esett, nagyon nyûgös volt. Két teljes órán keresztül próbáltuk elaltatni, felváltva az Apjával, de nem sikerült. Végül átvittem közénk, ahol nagy sóhajjal azonnal elaludt, még az se zavarta, hogy beszélgettünk a feje fölött. Az éjszaka folyamán többször felsírt álmában, de mert ott voltam mellette, azonnal megsimogattam, és a cumiját odaadtam, fel se ébredt egészen. Azután egyszer csak ránkvirradt a reggel anélkül, hogy az én kis ébresztõórám a szokásos hajnal 4 órai szopiját kérte volna. Akkor még aggódtam, hogy a baleset miatt, talán agyrázkódást kapott, és attól étvágytalan, de egész nap jól evett, és semmi kórosnak nevezhetõ tünetet nem produkált. Másnap éjfélig küzdöttünk úgy, hogy a saját ágyában "aludt", és fél óránként átmentem hozzá, amikor felsírt. Éjfél körül átvittem közénk, és megint túlaludta a 4 órait, jócskán elmúlt 5 óra, mikor felébredt, és még akkor se követelte a reggelijét igazán. Ma már végre tényleg a saját ágyában töltötte az egész éjszakát, és "csak" két nagyobb mûsor volt, 22 és 23 óra között volt fenn kétszer, utána hajnali 3-tól majdnem 4-ig háromszor is megébredt, de nem szoptattam meg, csak felvettem és megdajkáltam, odabújt hozzám, de nem is kereste a cicit. Kicsivel 4 óra elõtt újra bealudt, és reggel 6-kor arra ébredt, hogy az Apja zuhanyozni ment. Szóval mostmár tuti, hogy a 4 órai szopi csak megszokásból, és nem éhességbõl kellett. Kép Nálatok hogy alakulnak az éjszakák?

A Milupa pehelyben lévõ tej állítólag olyan, mint a tej alapú csecsemõtápszer. Én nem bíztam azért benne igazán, ezért a tej nélküli körtés rizspépet próbáltam ki (ez Mildi, de ilyen a Milupa 7 gabonás pelyhe is) anyatejjel elkészítve. Azt gondoltam, hogy így majd a lefagyasztott anyatejeket is elhasználom végre. A lefagyasztott, azután kiolvasztott és felforralt anyatej szagától hányigerem van, de összeszorított foggal megcsináltam, hogy majd milyen jó lesz ez Lacikának. Õbabasága viszont álnok volt, és jól rámköpte az egészet. Kép Fujjj... Kép Gondolkozom a "rendes" tejpépek kipróbálásán, mert a védõnénink szerint lassan kevés már Lacikának a napi kétszeri kanalas kaja. A brokkolit második nekifutásra úgy csináltam, ahogy Ágci írta, zellerlevéllel és vöröshagymával ízesítve fõztem meg, úgy már megette, de nem lelkesedett érte igazán. Újra megpróbáltuk a paradicsomot, most nem lett kiütéses, úgyhogy lehet, hogy valami egészen más okozta azokat a multkori pöttyöket. Csináltam neki zöldborsó pürét is, a paradicsompaszírozóval egész jól meg lehet "hámozni". Igaz, az enyémhez háromféle tárcsa van, és a paradicsomhoz használtnál kicsit nagyobb lyukúval csináltam, de azzal könnyû volt. Viszont Lacika nem szerette. Kép Igaz, eddig még semmit se szeretett elsõ kóstolásra. Kép Gyümölcsbõl nem vezettünk be semmi újat, de az nem is nagyon van most a piacon olyan, amit ne evett volna már.

Ágci! Májat én se mertem még adni, de a borjú és marhahúsról se tudom, mit lehetne megbízható származásúnak tekinteni. Így nálunk még mindig csak a csirkemell szerepel a húsik közül a babaétlapon, de tényleg kellene már bõvíteni talán azt is.


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


.

BMárti
bmárti
 
 


BMarti,

az anyatejet miert forralod fel?
Kulonben en sem birtam a szagat, de az ize jo volt. Jo? az tulzas, csak nem volt romlott.

Borjut meg marhat en is csak babikajaban adtam, csak csirkemellet adtam sajat gyartmanyut. A majtol en is idegenkedem. En sem szeretem semilyen formajat.

Udv, gabomamo
gabomamo
 
 


Szia gabomamo!

Azért forralom fel a tejet, mert nem fertõtleníthettem a mellszívót, amivel fejtem. Lacika ha megérezte a fertõtlenítõ szagát a cicimen, nem akart szopizni. Emese (Eszter-lánc Anyatej Misszió, az Anyatej közvetítéses topikban) azt írta rá, hogy felhasználás elõtt mindenképpen forraljam fel majd a tejet, akkor kiderül, hogy megromlott-e a nem steril fejés miatt.

Én imádom a májat, úgyhogy elõbb vagy utóbb kap majd Lacika is. Kép Ma már igazi húslevesben fõtt zöldségeket kapott, és falta, mint a gép. Lassan nyitunk már a "felnõtt" kaják felé. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Szia BMÁRti!
Én mindhárom gyerekemnél fejtem géppel, és fagyasztottam. A mosogatás normális volt, eleinte a mikróban átforraltam az üveget vízzel+ kicsit jobban öblítve. Soha sem forraltam a tejet, akkor megy tönkre az egész tápértéke. Akkor olyan, mintha vizet adnál.
Nem értem, hogy egy családban, ahol tisztaság van, miért kéne a cicit, vagy az elmosott mellszívót fertõtleníteni. Ha azonnal le van fagyasztva, és közben nem olvadt szét egyszer sem, mitõl romlik meg?
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Szia PILDI!
A krumlit nagy nyomáson forró gõzzel átgõzölik, majd hirtelen fagyasztják, ezért más. Sajna itthon sosem lesz olyan.Az enyémek jobban szeretik a a tepsiben, héjában sült krumplit.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


BMarti,

megertelek a forralassal. De asszem van vmi igazsag Zsozsimama hozzaszlasaban is. Eleinte minden 1-es fejes utan en is streilizaltam en kesobb csak naponta, majd par naponta.
En ugy tudom a fagyasztas is sterilizal.
Mert a forralassal tenyleg kimennek a fontos alkotoreszek. Vegulis PiciLaci mar eleg nagy fiu.
De ha te ugy erzed igy a biztosabb, boccs, hogy beleszoltam.

Jo nektek, hogy felnott kajak fele kozelitetek.En meg mindig ott tartok, hogy orulok, ha eszik vmit Jazmin.

udv,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Dani most alszik - de mindjart felebred - igy irok par sort.
BMarti!
A masik topicban akartam reagalni, de az megint elmarad. Eleg horrorisztikus lehetett a balesetsorozat; kulonosen a "lezaro". Remelem, most egy darabig nyugi lesz es Lacikat nem viselte meg nagyon.
Kepzeld! Mi leszoktunk a deli szopirol! Korabban csak ugy volt hajlando delutan aludni, hogy szopizott es abba belealudt. Kb. 2 hete bevezettem, hgoy kozvetlenul az alvas elott adok neki gyumit (most keksszel, hogy hizlaljam) es leteszem aludni, bekapcsolom neki a suhogos zenet es a micimackojat es par perc mulva alszik (tobbnyire). Es azert volt fontos, mert holnap megyek fogorvoshoz es pont nap kozepen van az idopont, igy muszaj aludnia szopi nelkul is!
Uj kajakent adtam Daninak karfiolt. Izlett neki (mondjuk neki minden izlik Kép Ma kiprobalom a spenotot - en teszek bele kukoricalisztet es egy kis levest. Illetve adok neki csmajat. Tobbnyire azt olvasom, hogy mar lehet nekik majat adni; igy egy ici-pici darabot foztem most neki. Kulonben mostanaban azt csinalom, hgoy fozok neki husit, srepaval, krumplival, hagyma-fokhagyma-pici so. Es ezt osszeturmixolom (a hagyma-fokhagyma kivetelevel). Nagyon izlik neki!
Tegnap megtomtem. Eredmeny: 4x kakilt....tehat gondolom a sulya megint nem nott! Kép
Ja, a hetvegen adtam enki lazacot. Izlett neki. Nekunk azt mondta a dokineni, hogy adhato. De tudom, mindenki mast mond!
Felebredt Dani, pedig akartam meg irni. Majd meg visszanezek.
Danimama
danimama
 
 


SZiasztok!


Zsomimama: köszi. Hát ilyet tényleg nem lehet itthon. MOndjuk nálunk olyan mennyiségben fogy a sült krumpli, hogy nem gyõzném boltival ugyse, anyagilag jobban járok a frissel. Apropó, a múltkor egyszer vettem egy boltit (1 kgos egyevésre eltûnt, 300 pénz, ennyibõl nyersbõl azért 2 evésre legalább kijön...Kép ), szóval az olaj, amiben sütöttem az megváltozott tõle. Ugyértem olyan lett, mintha zsírral keveredett volna össze, bele is fagyott a flakonba (visszatöltöttem egy üresbe). Mivel ilyet a nyers krumplinál sose csinált, ez tuti a bolti hozza. Arra gondoltam, hogy esetleg elõsütik?? És akkor azt magasabb olvadáspontú zsiradékban csinálták??

Fertõtlenítés és mellszívó: BMÁrti, gonodolom neked már mindegy, de ha a baba nem bírta a fertõtlenatõszert, de te szeretted volna, hogy sterilebb legyen, miért nem fõzted ki az alkatrészeket???? Igaz, hogy a mûanyag cuccok hosszútávon eléggé elrondulnak tõle (ecetes vízben forralás idõnként az vízkõtlenít), de nincs szaga és onnantól tuti steril. Hátha másnak még hasznára van.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Zsomimama! Az biztos, hogy a fagyasztás után még fel is forralt anyatej tápértéke poros nyomába se ér a frissnek, de azért az szerintem enyhe túlzás, hogy olyan, mintha vizet adnék neki. Gondolj bele, vannak olyan kisbabák, akiknek hordják az anyatejet, és hónapokon át csak felforraltat kapnak. Azt én nem tudom, hogy mitõl romlik meg, nem értek hozzá, azért kérdeztem meg olyat, aki igen. Ugyanis mikor kiolvadt, iszonyú szaga volt (szerintem), és aggódtam, hogy nehogy romlott kaját etessek szegény gyerekemmel. Akkor kaptam ezt a választ, hogy úgyis mindig fel kell forralni, mielõtt a gyereknek odaadnám. Én se gondoltam volna, pont az volt a véleményem, ami a tiéd, alapos mosogatás, és kész.
Végülis mostmár mindegy, Lacika ugyanis sehogyan se eszi meg a fagyasztott tejet, akkor se, ha nem forralom fel, úgyhogy a kérdés tárgytalan.

gabomamo! Eleinte én is minden egyes fejés után sterilizáltam a mellszívót, jó sokáig tartott, mire rájöttem, hogy ez okozza a szopisztrájkot. Mostanában hetente-kéthetente kampányszerûen végigfertõtlenítem a cuccait, de még most is napokig duzzogva kidobja a kiságyából a kedvenc rágókáját a fertõtlenítés után. Nem tudom, miért utálja ennyire, de anno, mikor még fejtem, úgy voltam vele, hogy fontosabb az, hogy rendesen szopizzon, mint az, hogy steril legyen minden eszköz a fejéshez.

Danimama! Gratulálok a déli szopi elhagyásához! Nálunk is csak néhány hete mûködik, hogy evés a déli kanalas akkor is, ha nincs utána cici. Lacika nem aludt el rajta, de sokáig csak az számított evésnek, ha cicit kapott. Vicces volt, mikor már 2,5-3 dl fõzeléket befalt, és utána is kellett a cici. Igaz, három kortynál nem bírt több tejecskét lenyelni, de az a három korty billentette be a kis busijában az "ettünk" flag-et. Kép Nálatok hogyan alakulnak az evések? Egy nap hányszor, mikor és mit kap Dani kanalasat, és mikor szopizik? Nálunk két szopival indul a nap, reggel és hajnalban, utána fõzelék az ebéd, 16 óra körül jön a harmadik szopi, 19 óra körül egy "soron kívüli" étkezés a gyümölcs, és 20-21 óra között van az esti szopi, amibe általában belealszik. A védõnéni azt mondta, hogy kellene már napi három kanalas kaja, délben csináljak dupla adag fõzeléket, és este is azt kapjon, a gyümölcs meg legyen uzsonna 16 órakor. Szerinte így már tényleg végigaludná Lacika az éjszakát. De akkor rögtön két szopi esne ki, mert a hajnali is elmaradna a késõbb kelés miatt, nem csak a délutáni, azt meg korainak tartom, hogy csak reggel és este szopizzon egy 9,5 hónapos baba.
Részvétem a fogorvos miatt. Kép Karfiolt én még nem adtam Lacikának, merõ önzésbõl, mert én nagyon utálom, már a szagát is. Halat se fõztem még életemben se, hasonló okból. Pedig Életem Párja szereti, és tudom, hogy nagyon egészséges, szóval Lacikának is jó lenne. Lehet, hogy hamarosan rászánom magam...

Ildi! Három okom is volt, hogy nem fõztem ki a mellszívót:
1. Akkor még nem gondoltam, hogy ez családon belül fontos lehet.
2. Tartok tõle, hogy az a szilikon tölcsér, ami olyan szuperré teszi az Avent mellszívót, hamar megadná magát a napi öt-hatszori kifõzéstõl.
3. Éppen elég macera volt a fejés is, nem nagyon marad volna energiám még a kifõzõcskézésre is.
Azt hiszem, a következõ babánál csak akkor fogok fejni, ha már kipukkad a cicim különben, és rögtön megy a csapba amit kifejek. Mostmár tudom, hogy lázas betegen is lehet szoptatni, és van is tej, és azt is tudom, hogy ha kezd kevés lenni a tejecske, akkor megoldódik a probléma a gyakoribb mellre tevéssel. Ugyanis azért spájzoltam elszántan a tejecskéket, hogy legyen, ha nem tudok valamiért szoptatni, vagy ha kevés lesz a tejem. 9,5 hónap szoptatás után kiismertem a "rendszer" mûködését már annyira, hogy ezek a félelmeim elmúltak. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!
Nálunk voltak tejtestvérek, már a kórházban is, és még 2 hónapig. Naponta jött reggel az apuka, vitte a tejet, 5-6 dl is jutott. Abba az üvegbe fejtem bele, amit hozott, nekem pesztonka mellszívóm volt, hozzá lehetett csavarni. Nem forralták a tejet, persze a kórházban megvizsgálták.
A felengedett anyatejnek sajnos ilyen szaga van, ez csak akor roszabb(büdösebb) ha forraljuk. Egyszer anyósom felforralta... Felengedés után csak langyosítani kell. Az enyémek se voltak oda érte, de ha kényszermegoldás volt, mert nem tudtam ot lenni, megették. Fõzeléket higítottam vele, úgy el is fogyott mind. Azért jó, ha van némi tartalék, vészhelyzetekre. Ha pl. azonnal át kéne szoknia a tápszerre, mert pl. elütött a busz, és nem tudok szoptatni, az se menne egykönnyen, annak is fura íze, állaga van.
A normál tej is hasonlóan néz ki, felengedés után.
A cumisüvegeket, cumikat is kb. kéthetente egyszer szoktam forróvízben tartani, néhány percig.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Márti, azért remélem nincs harag?? Kép
Én az ikreknél fejtem sokat, naponta este egyszer fõztem ki a cuccokat. Megnyugtatott a biztonságérzet, a van tartalék. Végül nálunk is fõzelékben, turmixokban fogyott el. Azt hiszem, így sok év után úgy vagyok vele, hogy a legelsõ hetektõl eltekintve én se fejnék, egyszerûen a mobilitás miatt. Amíg naponta 5-6-szor fejtem, addig macera volt, hol szoptatok, és ezt legközelebb nem így szeretném. (Kép )

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi!

Dehogy haragszom! Sajnálom, ha kicsit morcosra sikerült a válaszom, nem úgy akartam.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti,
olvasgattam itt az anyatejes dolgokat. Igaza volt Emesének, mikor írta a forralást, DE õ sok helyrõl hordta, te pedig a sajátodat adod PiciLacinak, és azért ez nagy különbség. Szerintem, ha van még engedd fel, bele valamibe, aztán jól van.

off:
A soproni út miatt pedig ne aggódj, jobban ki fogja bírni PiciLaci a nagyizást, míg ti vásároltok, mint gondolnád! Kép Én is ilyen voltam, aztán mikor hazamentünk, az én gyermekm kajált, és bevágta a szunyát. Nem volt, nem eszem nem alszom. Ha kifárasztják, foglalkoznak vele, istenem, vhogy nem hiányzunk nekik. DE azért mikor hazamentünk, meglátott, szinte röpült!KépKépKép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Ágci!

Vagy én fogalmazok nagyon homályosan, vagy te vagy most valahogy szokatlanul szétszórt! Kép Lacika akkor se fogadja el a fagyasztott - felengedett anyatejet, ha nem forralom fel. Kép Már kipróbáltam (és írtam is) azt is. Kép A soproni út miatt meg egy percig se aggódok, Lacika egészen pici kora óta nagyizik Sopronban egyedül, rendszeresen viszik el Anyósomék nagy sétákra nélkülem, és a leganyásabb - legfogzósabb korszakában is szivesen ment velük. Kölcsönösen imádják egymást! Kép Amikor legutóbb ott voltunk, már a déli kanalas kaját is a Nagymamájától kapta, és el is fogadta zokszó nélkül. Azért persze olyan hosszú idõre nem akarom magára (illetve a nagyszüleire Kép) hagyni a gyerkõcöt, de biztonsági tartaléknak jó lesz, hogy ha megcsúsznánk egy kicsit az idõvel, és nem érnénk haza megetetni Lacikát, még akkor se lenne nagy baj.


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!
BMarti! Azt hiszem eddigi legrosszabb ejszakat eltuk at. Ebben be kell vallanom nagy reszben en voltam a hibas - eleg nagy hulyeseget csinaltam. Tegnap a fogorvos miatt elegge csuszott a napunk es delutan szopi, seta, majd kb. 6-ra jutottam oda, hogy akkor most fozok Daninak. Eppen brokkoli volt soron, amit o nagyon szeret (mit nem?) es egy nagyobb krumplivan es pulykahusival feltettem fozni. Osszeturmixoltam az egeszet es eleg tetemes adag lett. Kb. 3x adagra saccoltam (en). Dani megette a szokasos adagjat (most mertem le az edenyet - ez ugy 3-3.5 dl) majd ektelen sirasba kezdett, hogy ot eheztetik. Ezert adtam neki meg es addig lapatolta lelkesen (tobbszor probaltam abbahagyni -eketelen siras) mig vegul par kiskanal hijan az egeszet belapatolta. Mar akkor sejtettem, hogy hulyeseget csinaltam es nem is engedtem maszni nehogy megnyomja a nagy bendot. Kép Aznap nem is volt kaki (ritka napok egyike), igy szegenynem amugy is tele lehetett a pocakja. Hat ennek meg is lett a bojtje, mert ejfelig 2x ebredt - sikerult cumival visszaaltatni. Majd 3/4 1-kor uvoltott es meg a cici is csak ropke idore nyugtatta meg. Megprobaltam az agyunkban altatni, de ossze-vissza gurult (latszodott, hogy szenved) es mindig nekiutkozott valaminek igy mindig sirassal zarult. 2 fele mar bementem vele a szobajaba (hogy hagyjuk a ferjemet aludni)es egyutt sirtam vele. Vegul lefekudtem vele a foldre, ott szoptattam meg (itt nagyobb helye volt gurulni) es en is ott maradtam mellette, igy a foldon toltottem az ejszakat. Ne tudd meg, hogy ebredtem! Kép Viszont onnatol legalabb aludt 7-ig es a ferjem is tudott aludni. 7-kor szopi, majd betettem az agyaba es aludt majdnem 11-ig es en is tudtam aludni egy kicsit...
Azt hiszem, tanultam ebbol az esetbol es a jovoben jelentosen csokkentem a brokkoli adagot (gondolom felpuffasztotta a nagy adag brokkoli).
Nalunk a szopi eleg hatterbe szorult mar most. Es eleg rendszertelen is. Hajnalban-reggel van alt. 1-1. 1/2 12 korul gyumi (1 egesz banan + 1 alma/v. nektarin)Du-i alvas utan alt. van egy szopi (nem biztos), utana fozelek; 7-kor szopi (neha ez is elmaradt - ha pl. eppen megyunk valahova akkor gyumi helyette) es este 9-korul altatas szopival. En 1 eves koraig szeretnem valahogy kihuzni a szopit - utana nem banom ha abbamarad - akkor mar kaphat tejfeleket. Most kezd bujni a felso foga - igy iszonyuan felek a harapastol (nekem meg a mai napig faj a szopi bimbovedovel - kulonosen az egyik cicin). Igy ha nagyon harapni fog akkor valszeg elobb abbahagyjuk.
En imadom a karfiolt minden fajtajaban, igy orulok, hagy Daninal is sikert aratott! Kép
Nem probaltal meg veletlenul Lacikanak adni sargaborsot, lencset vagy babot? En most a sargaborson gondolkozom (de csakis kis mennyisegben!!!).
Kiprobaltuk a spenotot! Nagy siker! Krumpli nelkul elso probalkozasra szep menyiseget evett (most viszont varok min. 1 hetet - mert olvastam, hgoy nem jo surun adni). Leirom, hgoy keszitettem, szerintem nagyon jo lett! Kép
Megfoztem, osszeturmixoltam. Egy kis olivaolajra radobtam es tettem bele kukoricalisztet (sima lisztet azota hallotamm, hgoy 1 eves koraig nem ehet!) majd felontottem husleves levelevel amit neki foztem (abban volt: srepa, husi, krumpli, pici so es vegeta).
Adtam neki mar egy ici pici (koromnyi) csmajat is - az csak a krumplival keverve csuszott le.
Tegnap lattam par kiutest rajta. De nagyon keves, nem tudom okozhatta-e valamelyik uj dolog (spenot, maj) vagy csak bemelgedett. A jovoben jobban fogok figyelni az egyenkent egy es kis adagu dolog bevezetesere.
Ugy latszik ksiregenyt irok! De meg egy: vettem Margarint. Probaltam a Ligahoz merve. Veugl ebben nincs so, teljesen novenyi oljaokbol keszult - de van benne szoja leceitin. A Ligaban van ilyen?! Ez van abban a milupa pehelyben is, igy egyelore adom, de nem vagyok meggyozodve, hogy jo.
Most mar befejezem, mert nem marad hely masnak. Bocsi a hosszusagert!
Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Nagy újság van: Hanga megette az általam készített kelkáposztafõzeléket!KépKépKép Ez azért nagy szó, mert eddig semmit nem evett meg, amit én fõztem neki, csak az üveges kajákat. Ezt most úgy csináltam, hogy magunknak fõztem, de rozsliszttel csináltam a rántást és mielõtt a virslit beleraktam volna, kivettem az õ adagját és összeturmixoltam. Nem lett pépes, csak enyhén darabos, de úgy néz ki, ízlett neki.Kép

NÁlunk úgy alakulnak az evések, hogy reggel 2 szopi van, 10 körül tízóraizunk gyümölcsöt, 14 körül ebdelünk fõzit, 16 körül szopi van, 19 körül fõzi/tejpép, aztán a fürdés után még van egy szopika, utána 1/2 9-kor alvás. Este fél kilenctõl reggel fél hétig alszik.Kép (Ágci, sikerült, úgy néz ki...Kép)

Pipimájat én is adtam már, ízlett is neki (én mondjuk imádom).

Üdv
Szila
Szila
 


Sziasztok!

Ágci! Miért nem adható a hal 1 éves kor alatt? Picit megijedtem, amikor ezt írtad (jó régen volt Kép ), de a dokinénink, aki egyébként nagyon szigorú a hozzátáplálást illetõen, és anyatejpárti, szóval õ kifejezetten ajánlotta a halat, azt hiszem, már 8 hónapos kortól.

Szia: Laura
p_laura
 
 


Szila! Most látom, amit írtál, és nagyon örülök én is!!! Kép Kép Kép
Sajnos nálunk is ugyanez a helyzet: Romola, aki régebben imádta a fõztömet, egyszer csak egyik napról a másikra nem ette meg, csak az üvegeset. Már nem is fõzök neki, annyira elegem van abból, hogy pepecselek, turmixolok és adom is a kutyáknak. Lehet, hogy nekem is a sajátunkból kellene adnom Rominak?
Ugyanis most, hogy írod, most jutott eszembe, hogy unokatestvéreméknél is ugyanez volt a helyzet: egyszer csak nem ette meg a kislánya az unokahugom fõztjét, és akkor szokott csak le az üveges bébiételrõl, amikor már a "nagyokét" ette.

Szia: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!
Laura!
Szerintem ahany orvos, es taplalkozasi tanacsado annyi velemeny! En is olvastam azt, hogy a hal allergizalhat, de ugyanigy olvastam a masik velemenyt, hogy adhato. Itt siman adjak mar a kis babaknak - talan azert is, mert eleg nagy itt a halfogyasztas (gondolom angyobb merteku, mint Mo-on). Szerintem ha nem okozott nala semmifele problemat, kiutest - en nem izgulnek a helyedben. Kulonosen, hgoy a dokineni tanacsat is kovetted - ahogy Te is irtad szigoruan veszi a dolgokat. En is adtam Daninak halat (o valamivel fiatalabb Romolanal) es nem lett baja.
Eppen mostanaban mondta egy baratnom, hogy egy ismerose Mo-on elment egy taplalasi tanacsadohoz as az azt mondta neki, hogy ceklat es salatat 1 eves kor alatt TILOS adni. Akkor most mi van?! Mashol meg azt irjak, hogy az nyugodtan adhato - szinte a legelso kajak kozott!!!!!!!!

Szila! Gratula! Kép Jo otlet a kelkaposzta fozelek - en is kiprobalom Daninal! Kép Nem fujta fel nagyon a kelkaposzta? A tejpep Milupa tejpep - amit adsz estenkent? Abban van tejtartalom?

Danimama
danimama
 
 


Danimama,
mondjuk mostanában nem tejpépet ettünk este, de a Milupa Gyermekálom gyümölcsökkel meg a Milupa HA pép nagyon bejöttek neki.Kép

Nem láttam, hogy felfújódott volna a kelkáposztától.

Szila
Szila
 


Szila,
Mostanaban mit adsz neki estenkent? Milyen fozeleket? (gondolom nem brokkolit Kép )
Ugyanolyat mint mondjuk delben?
Danimama
danimama
 
 


Danimama,
általában Mildis fõzelékeket (húsos) meg kiskecskés Kecskemétit szoktunk enni. Nem ugyanolyat eszik ebédre meg vacsira (egy nap nem kap kétszer sütõtököt pl.). Ha meg még egy üveg után enne, akkor mondjuk az ebédrõl megmaradt fõzit v. a tízórairól megmaradt gyümit adom még oda neki. Általában több, mint egy üveggel szokott megenni.Kép

Szila
Szila
 


Szila,
Milyen gyakorisaggal adsz neki husit? En probalok neha egy-ket nap szunetet hagyni, de nem tudom, kell-e vagy kaphat-e mindennap husit. Milyen husit adtal mar neki?
Hany kg most Hanga? es hany cm?
kicsit off: vegul mik lettek a vervetel eredmenyei? Azt meg olvastam, hogy nagy gond nincs, de a vegeleges valaszt meg nem tudtad...
Danimama
danimama
 
 


Danimama,
minden nap eszik husikát Hangus, mondjuk elõfordul az is, hogy nem. Csirke, pulyka, marhahús: ezeket próbáltuk. Disznót mi sem eszünk nagyon. Ja, meg csirkemáj is ment már 1-2-szer, ízlett neki.

Kb. három hete volt 74 centi és 7,43 kg. A vérvétel eredményei jók lettek, csecsemõvérkép. Szedjük továbbra is a Maltofert.

Eredmény megvan, hogy kell-e a vasat szedje Dani (vagy már írtad, csak elkerülte a figyelmem)? Amúgy a vas csinál étvágyat. Hanga napi 7 cseppet kap (testsúlykilogrammonként 1 csepp), + másnaponta 1 csepp Vigantolt.

Üdv
Szila
szila
 
 


Szila,
Nem kaptunk meg eredmenyt. Igazabol pont ez a rejtely, hogy Daninak fantasztikus etvagya van! Minden (szinte minden) izlik neki es nagy lelkesen nagy mennyiseget eszik! Megsem hizik!
Most 74 cm es 7.12 kg!!!!!!!!!! Es FIU!!!!!!!!
De az is teny, hogy sokat kakik (ma mondjuk kimaradt) elofordulk a napi 4x is. Es nem hasmas...

En eddig csirket (husit es majat), pulykat es halat adtam neki.

A Maltofer vascsepp? es a Vigantol? Amiota szedi a vasat ugye tobbet hizott? De mondjuk valszeg, hogy az etvagya is nott (ahogy irtad).

Az a furcsa, hgoy nem tunik sovanynak! Meg vigkedelyu, mozgekony es eros. Csak megis a tudatalatt annyira nyugtalanit a sulya...

Danimama
danimama
 
 


Szila!
Te miota adsz Hanganak tejtermeket? Turon kivul joghurtot is adtal mar?

Danimama
danimama
 
 


Danimama,

ne aggodj dani sulya miatt! Olyan szep kiccsavo. Biztos minden rendben van. Biztos emlexel mar irtam, hogy Jazmin 2 het mulva lesz 1 eves es 6,3 kg es 66 cm. Jo modjuk pici babakent szuletett. Tenyleg ne aggodj! El kell fogadni, hogy vannak kisebb babok, meg nagyobb babok. Kép Kép

A Vigantol az D vitamin. Latom Kanadaban elsz. Itt Mo-on kapjak a babucik asszem 2 eves korukig???? De babonkent valtozo az adag. Szila baboja 2 naponta szedi, Jazmin pedig most oktobertol napi 2 cseppet kap. A feje lagya nem nagyon van meg benove, meg kicsi is.

Sajnos mi meg mindig kinlodunk az evessel, de mar beletorodtem. Nem eroltetem. Rajottem nem szabad. Tegnap is ugy jartam, hogy a delelotti uzsitol el kezdett oklendezni, de mar az elso falattol. Persze anyuci meg probalkozott, aminek az lett a vege, hogy a reggeli kijott. Kép

Mi pribaltuk a Maltofert , a Beres cseppet is etvagyjavitasra, egyik sem jott be.

udv, gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni, bár talán nem a jó topicban vagyok... Barátnõm ajánlotta a babanettet, azt mondta itt van eyg topic az elválasztásról, de én nem találtam, csak ezt... (ezért ha esetleg rossz helyen járok, szóljatok kérlek, és irányítsatok át!)
A problémám a következõ:
Van eyg tündéri, makk egészséges, 9 kilós kislányom, lassan 14 hónapos. 7 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott, aztán lassan átértünk a szilárd ételekre, mára mindent megeszik amit mi, ha nem túl fûszeres, vagy zsíros.
Szereit a tehéntejet, kakakót, minden rendben az evésével.
Fokozatosan szoktattam le a szopizásról, lassanként elhagytunk egyet-egyet, nagyon jól ment, egészen az utolsó akadályig, ez pedig a napi egyszeri, hajnali szopizás.
Szépen elalszik este egyedül, maiciját szorongatva fél kilenc körül, sírás nélkül, mosolyogva Kép
Viszont sajnos hajnalban, úgy 4-fél5 körül sírva ébred, megszokta, hoyg iylenkor mellre rakom, és akkor pár percen belül, néhény nagyobb korty után visszalaszik, reggel 8 ig kb.
Errõl a hajnali szopizásról nem bírjuk leszoktatni. Sírva, tátogva ébred, ha ilyenkor nem rakom mellre annyira belelovalja magát a hisztériába, hogy a végén teljesen felébed, és vissza sem hajlandó aludni.
Nem hiszem, hyog az a megoldás, hogy ezentúl fél ötkor kelünk Kép Próbáltam neki iylenkor meleg vanilíás tejet adni, amit eygébként imás, egy-két decit beynom belõle esténként pohárból, de hajnalban nem fogadja el, sírva löki el magától.
Próbéltuk azt is, hyog iylenkor magamellé veszem, de nem szoptatom meg, ennek is óriás sírás a vége...

Szerintetek mi a megoldás?Hagyni kéne pár éjszakát sírni? Leszokna róla? Olyan ehéz, mert egyébként mindig mosolyogva alszik el, délután is, és este is...

Mit tegyek???

Köszönöm,

Gozo
Gozo
 


Sziasztok!

Danimama: én is hadd írjak valami bíztatót. Az én Gergõ fiam volt hasonló. Mozgékony, jó étvágyú, de sokat is kakiló gyermek. 2.60-al született, 37. hétre, ikerpár fele, de asszem, egyedül se lett volna sokkal több. Egyévesen volt vagy 8 kg, utána évente kb 2 kg-ot szedett össze, most 7 éves, és inkább 19 mintsem 20. Abszolút vékony most is. Ezzel együtt megbízhatóan jó evõ, nem válogat. Az tény, adott mennyiségnél több nem fér bele, akármennyire is szereti. És hamar meg éhezik utána. Néha azt hiszem,h a óránként hagynám enni (vagy legalább napi 7-8-szor), akkor esetleg hízna, de lehet, nincs igazam. Viszont a gyerekdoki minden egyes alkalommal azzal fogadja: de jó húsban vagy! És nem piszkál vele. Egyszerûen vannak ilyen gyerekek. Tudom, sovány vigasz, de talán egy kicsit megnyugatató a sok jól gyarapodó baba mellett, hogy vannak ilyenek is. (ja, és semmivel sem betegesebb a többinél, bizonyos tekintetben kevésbé az)

Gozo: mi lenne, ha hagynátok még ezt a szopit?? Kicsit ha nagyobb lesz, talán meg lehet vele dumálni, hogy inkább reggel szopizzon, az meg már elég kényelmes talán. Sok olyan baba van, aki sokáig ragaszkodik hozzá, az õ korában ez még teljesen normális.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


ildi,

hidd el, szívem szerint énis ezt tenném, de november közepén pár napra kórházba megyek, és utána hetekig, lehet, hogy hónapokig olyan erõs gyógyszereket kell majd szednem, ami mellett nem szabad majd szoptatni.
Ezért szeretném idõben befejezni az elválasztást.

gozo
gozo
 


gozo,
esetleg itt talalsz jo tippeket. Van meg masik topic is, megprobalom megkeresni Neked.
-Ildiko
Ildiko
 


Gozo,
írj nekem légyszi e-mail címet.
agi@pro.hu
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Egy gyors kérdés! Ti adtatok már a babáitoknak sóskát? Az normális, hogy mire megfõ, "pelenkakész" kinézete legyen? Olyan gusztustalan barna trutyi lett, hogy inkább gyorsan felbontottam egy bébiételt. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Igen. A sóskát épp hogy csak pár percig kell párolni, ettõl rögtön összeesik. Amikor én nagyban csinálok (csupán vastagon teli csurig a mosogató sóskával) akkor nem is hagyom tovább, csak addig, hogy összeessen, mert utána meg teljesen szétfõ, és nem lehet kiszedni a levébõl (merthogy én olyankor töményen fagyasztom, és minél kevesebb lével igyekszem). Szóval teljesen reális amit leírsz. Esetleg lehet azt csinálni, hogy ha együtt fõzöd a krumplival, akkor csak akkor dobd bele, mikor a krumpli már majdnem kész. Kb egy-két perc forráspont körül teljesen elég a sóskának.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Danimama! Részvétem a pocsék éjszaka miatt. Jó, hogy leírtad, mert PiciLaci is addog képes enni néha, amíg csak adom neki, így a te károdon tanulva szigorú leszek. Egyébként éppen most a hétvégén döbbentem meg én is, hogy mennyit eszik az én kis Zabagépem. Valahogy észrevétlenül nõttek az adagok, amiket csináltam neki, közben cserélõdött a tányér is, amibõl etetem, így nem tûnt fel semmi. Most viszont elutaztunk a Nagyszüleihez, és ilyenkor nem szoktam pepecselni a fõzögetéssel, úgyhogy bébiételt kapott. Hát, gyanúsan kicsi kupacnak látszott az egy üveg bébiétel a tányérja alján, és nagy botrány lett, mikor elfogyott. Kép Csak egy fél üveg bébidesszerttel sikerült megvígasztalnom. Ahogy elnéztem, kb. 1,5-2 bébiételes-üvegnyi az a kajamennyiség, amennyit egyszerre ba szokott termelni délben.
A mára virradó éjszaka nálunk is borzalmas volt, 20 percenként, vagy max. fél óránként kellett felkelnem Lacikához, és csak reggel vettem észre, hogy mi volt a baja. Úgy el volt dugulva az orra, hogy már nem is szörcsögött (ezért nem vettem észre), így persze nem tudott cumizni, mert akkor nem kapott levegõt. Én meg csak dajkálgattam szegényt. Azután reggel 6kor kiporszívóztam az orrát (három nekifutásra, rengeteg Sterimar felhasználásával sikerült), tisztába tettem, megszoptattam, és visszafeküdtünk. Fél10ig húztuk a lóbõrt mindketten. Kép
Sárgaborsót, lencsét és babot én nem adtam még Lacikának. Miért ne ehetne egy éves koráig sima lisztet egy kisbaba? Ezt én még nem hallottam.

Szila! Gratula Hangának a fõzelékezéshez! Kép Azt hiszem, valami a tiétekhez hasonló kaja-rendet próbálok meg én is bevezetni hamarosan. Az, amit a védõnõnk javasolt, hogy az uzsonna legyen gyümi, és a vacsora is fõzelék, szinte minden szopit kiiktatna a reggelin kívül, úgyhogy egyelõre nem nagyon akarom bevezetni.
Nálunk a Maltofer nagy szorulásokat okozott, szegénykém lila fejjel, nyöszörögve kinlódott meg minden kakiért, úgyhogy én galád módon félre is tettem szépen a Maltofert, és nem adtam neki egy hónapnál tovább. A vicc az volt, hogy 3 hónap múlva megdícsérte a védõnéni, hogy milyen jó színe van, jót tesz neki a vas-kúra. Én meg csak vigyorogtam, és bólogattam. Kép

Laura! Hasonló a helyzet nálunk, csak gyümölcs ügyben. A fõzelékeket, amiket csinálok neki, eddig mindig lelkesen megette (az utóbbi idõben) Lacika, viszont néhány napja az esti gyümölcsöt nagy ívben az Apjára köpi. Bezzeg az üveges bébidesszert, az csúszik befelé...

Ildi! Nem az a baj a sóskával, hogy szétesett, hanem az, hogy rondán megbarnult. Simán vízben párolod? Rémlik valami távolról, hogy a Nagymamám zsírban dinsztelte valamelyiket a sóska és a spenót közül, de az aztán már nem, hogy melyiket, és hogy azt hogyan kell csinálni.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: