Új privát üzeneted érkezett!

Hahó Zulu,
mivel Cicóka nem egy óriásbébi (és Annánál majdnem egy hónappal fiatalabb) Kép, nálunk még a Libero Mini megy, még éppenhogy belefér Kép Õ nem pisil annyit, elég szokott lenni. Sõt, olyan civilizáltan mûxik, hogy éjjel kaki soha nincs (az elejétõl fogva), és amikor alszik, akkor pisi is elég kevés van. Ébren aztán... Ja, és van egy speckó pelusspóroló taktikája: amint kibontom, két pelus között gyorsan pisil egy hatalmasat Kép Kép Kép Mi az elejétõl fogva Liberót használunk, tapasztalataim szerint kb. a Huggiesszal egy árban van, és nekünk maximálisan bejött.

Mi most 35 dekánál tartunk ebben a hónapban, de még majdnem egy hét visszavan, talán belehúz még...
Ja: most kieszelte, hogy az autósülésében folyton felül. És alul meg kimászik belõle. Anyát meg a frász kerülgeti persze... Kép És pár napja úgy nyomul hason a lábával, mint én két lábon se. Arra még nem jött rá, hogy négykézlábra is lehet állni, illetve hogy ha a kezével nem segít rá, akkor elõbb-utóbb bukfencezni fog, de ha rájön, akkor nem lesz, aki megállítsa Kép
Anna nagyon ügyi! Világos, hogy így sosem fognak elhízni - bármennyire is szeretnénk Kép Kép Kép

Üdv
Kriszi
Kriszi
 


Sziasztok!Kép

Megvolt a féléves mérés, kiscsaj 6.7 kg, és 66 centi. Nem duplázott, de ez van. Talán ha az elsõ hónapokban nem betegeskedik annyit, akkor meglenne. Elkezdtük a gyümölcsevést, nagyon ízlik nekiKép, remélem ez így is marad, és nem lesz rossz evõ.

pusz, jó gömbölyödést az érintetteknekKép
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


GratulalokKép

Megneztem, Reka is 6720 volt felevesen, igaz, betegeskedes nelkul, en nem tudok ilyen jo alibit talalniKép Nalunk most jon az egy eves meres, hat... de mult heten voltunk oltas miatt, kerdeztem a dokit errol, azt mondta, nem kell uszogumit novesztenie a gyereknek azert, mert nyar van, ne aggodjak marKép Ebben maradtunk.
Nem akarlak elkeseriteni, de ettol a mostani nagy meleg miatt etvagytalansagtol eltekintve Reka is jo evo, nem valogat, szerintem eleget is eszik, oszt megsem hizik. Igaz, en nem adok neki chipset, nassot tovabbra sem, mint a jatszoteri anyukak tobbsege. De nagy a kisertesKép

-Afonya
afonya
 
 

 
 

Hahó,

Zulu,
klasszak vagytok!

Cicókánál öt hónapos mérés: 6110, hossz 65.5. Újdoktorbácsi: hát ez egy kicsit kevés, 60 dekát szoktak hízni még ilyenkor Kép Nahát, én sem jártam túl jól a dokiváltással... - gondoltam én.
De õ még folytatta: de hát, jól néz ki a gyerek, nem sovány, látom, mozgékony is, végül is gyarapodott (én: ja, több mint 40 dekát...), akkor nincs baj. Majd hat hónapos kortól kezdjek neki fõzeléket adni.
Na ezt megúsztuk Kép
(Csak úgy zárójelben: 19 dekára vagyunk a duplázástól - öt hónaposan.)
Na üdv,
egy kicsit morcos vagyok, mit bántanak itten minket???
Kriszi
Kriszi
 


Hali!Kép

Áfonya sorstárs,
na igen, mondtam én, hogy a macának Réka a példaképeKép! Na, és fogtok triplázniKépKépKép?
Ma a kisasszony bedörgölt fél üveg alma-barackot, pedig elõtte jó sokáig szopizott is. Aztán kb. 5 perc múlva almabarack jött is a gyerek másik végénKép. Úgyhogy nem várok csodát vasárnap.

Kriszi,
pedig egész jót hízott Cicóka, Anna 6.3 volt öt hónaposan, de ugye Õ nagyobb súllyal született.
60 deka gyarapodást akkor látnék, ha kéthavonta mérnémKép.
Újdokibácsi nem nézte, hogy eddig mennyiket hízott Cicóka? Mert egy olyan babától aki az elején egy kilókat hízik havonta, lehet, hogy elvárható a 60 deka, de ha a kezdetekkor is kevesebb volt a gyarapodás, akkor 5 hónaposan sem fogja hozni az irodalmi átlagot.
(bár én találtam olyan irodalmat, ahol a lányom átlagos. 1974-es kiadásKép)
És képzeljétek, egyik nap láttam egy olyan óriási babát, hogy nem akartam elhinni, hogy még csak 4 hónapos. És csak szopizik. Hogy csinálja az anyukája, nem tudom.

na pusz, jóéjt
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Hahó Zulu,
örülj neki, hogy Anna ilyen klasszul eszik. Ameddig jó étávgyú, addig biztosan jut neki elég, a grammokkal tényleg nem kell törõdni. Én, ha Cicóka is így tenne, teljesen nyugodt volnék. De õ csak addig hajlandó cicin lenni, ameddig feltétlenül muszáj (most már ott tartunk, hogy ez a feltétlenül muszáj neki néha csak három perc), és azalatt sem valami hatékony. Kép
Ezt-azt megkóstolt már õ is, a reszelt almától egyelõre meg akar fulladni, de furcsa, hogy a tökéletesen folyékony és leszûrt levétõl is Kép A banán ízlik neki, de az sem sokáig. Mással még nem próbálkoztunk, egyelõre megrekedtünk az alma megszokásánál, de hát mi még ráérünk...
Amúgy a barátunk kisfia két héttel idõsebb Cicókánál (azaz még õ sincs hat hónapos, és már a triplázáshoz van közel. (!!!) Csak szopik õ is. Van ilyen. Hááát, azt sem szeretném, ha Cicóka ilyen volna. Az a baba másfél hónaposan volt hat kiló, még semmijét nemigen tudta tartani, tél volt, levegõztetni kellett a sok ruhában, tartogatni, cipelni... Cicóka most hat kiló, és nyáron, kevés ruciban sem könnyû cipelni, pedig már üléshez készülõdik.

Na üdv, mert üvölt, talán éhes végre???
Üdv
Kriszi
Kriszi
 


Pocok!

Ki volt az a nagyon hülye?! Ajsa nem annyira nem dagi, hanem EGYÁLTALÁN nem dagi, szerintem rajta pont annyi hurka van, amennyi kellKép. Ezt egyébként soha nem értettem, mindenki azt mondja egy gyerekre, hogy
a, milyen kis dundi
b, milyen picike
Olyant még soha nem hallottam, hogy jé, milyen kis normális súlyúKép.

Kriszi,
és ha hagynád az almát egy idõre, és kipróbálnád mondjuk a sütõtököt? Anna egyszer megnyalt egy szelet almát, köszönte, nem kérte, de barackkal, sütõtökkel simán megeszi.

pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Hahó,
minek kell egyáltalán a baba alkatára tenni mindenféle megjegyzéseket???
A múltkor az emlegetett triplázós baba egyébként tök jó fej mamája mondja nekem (már régen nem látta Cicókát): jé, milyen kis vékony! Kép
Hát az õ fiához képest tényleg nem egy vasgyúró, de hát minek is legyen??? Elvégre kislány, legyen inkább filigrán és karcsú. Az is lesz (látni, hogy vékonyak a csontjai), most meg éppen olyan husikás, ahogy kell. Még kiszoroztam a babszobás táblán is, aszerint teljesen átlagos súly, hossz, minden. Arról nem szólva, hogy apa 68 kila, én 50 vagyok (most, hogy még rajtam van vagy két kiló, még a pocakból), egyikünk sem magas, miért legyen valkûrtermetû lányunk?
Na mind1.
OFF:
Megvan egyábként, hogyan kell neki az alma: kizárólag nyalogatva, mint a fagyit, szeletben, illetve ha anya morzsákat csipked neki belõle, és leharaphatja az ujjamról. Kép Erre éppen azután jöttem rá, hogy a reszelt almát gondosan még át is törtem szûrõn, és elkevertem anyatejjel. Erre kiderül, hogy elég lett volna csak szeletre vágni... Mit fog mûvelni, ha majd lesz foga is?!
Ami még kezdi érdekelni, az a krumpli. Barackot csak babaital formájában kapott egy kortyot, de az nagyon nem tetszett neki. Majd idõvel, egyelõre gyakoroljuk be az almát, aztán jöhet az õszi, a krumpli, meg persze a sütõtök Kép

Üdv,
Kriszi
Kriszi
 


Pocok,
Kép
Kriszi
 


Sziasztok!

Voltunk egy eves kontrollon, Reka 8,2 kilo, 76 cm. Nagyobb a feje /46 cm/, mint a mellkasa /44cm4/ Kép A sulyara 3 percentet kapott, a minimumot epphogy utiKép Igaz, ehhez kozepre kellett ultetni, mert elso meresre csak 7,8-at mutatott a merlegKép Ennyit arrol, hogy heti 10 dekat hizik-e, vagy sem az ujszulott.
Vedono+asszisztens szerint tok jol nez ki a gyerek, a doki epp nem volt benn, mikor mertuk, o meg sem kerdezte mennyi a sulya, ugyhogy megint egyedul aggodomKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya,
miért aggódsz? Réka eszik, fejlõdik, doki nem aggódik, akkor meg mi a gond? Most már egész biztosan fel fog nõni Kép

Cicókánál engem az kerget az õrületbe, hogy mindenki a nagykönyvet keresi rajta. Eddig nagyjából hozta is, éppenhogy, most viszont kezd egyre inkább távolodni tõle. Az utolsó hónapban 45 dekát hízott, azóta is kb. így muzsikál, vagy még kevésbé, alig eszik ebben a hõségben. A doki (az új is) meg a havi hatvan dekát keresi rajta. Na mármost õ hízott is hatvan dekákat egészen négy hónapos koráig. Most már nem teszi. És nem azért, mert pl. nincs elég tej, mert mindig jóóó sokat hagy a ciciben. Hanem mert egyszerûen nem eszik többet. Ha meg jön néhány jobban evõs nap, egybõl megugrik.
Még elõtte vagyunk annak, hogy vérszegény-e, nincs-e beles baja stb.
Egyáltalán mi jöhet még szóba, ha egy gyerek étvágytalan? Úgy értem, miket szoktak kivizsgálni, ha nincs egyéb gond, csak az étvágytalanság? Bár tegyük hozzá, ma benyomott három nagy teáskanálnyi alma-banán-õszibarackot ebéd után. Tegnap kóstolta elõször...
Remélem, nem találja ki, hogy õ inkább lerakná a cicit. Öt és fél hónaposan még kicsit korai lenne. Kép

Zulu, Ildikó, hogy vagytok?

Üdv
Kriszi
Kriszi
 


Sziasztok!

Kriszi!
Mi is itt vagyunk! Csak pihizünk ebben a nagy melegben.

Evés: A szirupunk sajnos elfogyott, már csak egy-két kiskanálnyi van az üvegben, és az étvágy is megcsappant. Mondjuk, eddig a melegre fogtam.... Inni viszont sokkal többet kér, mint eddig. Bárcsak a kajával lenne így...

Fogunk még mindig nincs, már kételkedek is, lesz-e valaha???? Viszont a mi fogainkat nagyon szereti bámulni, fogdosni. Mintha tudná, neki még sajna ilyen nincs....

Áfonya!
Akkor megvolt a nagy mérés!
Nem is olyan rossz az a nyolc kiló 20 deka! A Napsugár most nyolc kiló, és van még 9 napja hogy annyi legyen egy évesen mint Réka!
A fejkörfogata kb. 42 cm lehet, a hossza 75 és a mellkasát nem tudom.
Ja, azt írtad, hogy ültetve mérték? Nekünk még a tálca van rajta a mérlegünkön, de már teljesen lelóg a lába. Akkor inkább vegyem le, és simán ültessem rá? / Mivel hogy állni még egyedül nem tud/ Megmarad rajta? Majd kipróbálom, lehet, hogy megugrik a mérleg számlálója! És természetesen felfelé....

Üdv. Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok!Kép

Áfonya,
na igen, én is mindig tologatom a csajtKép. Ha még így is kevés, akkor meggyanúsítom a mérleget, hogy csal.

Kriszi,
szerintem a meleg miatt nincs kedve Cicókának enni. Az viszont nem rossz, ha 3 nagy teáskanálnyit benyom valamibõl kezdéskéntKép. Anna nagy kedvence a Hipp almabarack, tegnap beküldött 3/4 üveggel, annyira édes volt, úgy szuszogott utána, meg sem bírt mozdulni. (folytatás kevésbé dicsõséges, kaja fele jött kifelé, ahogy kellKép).

Ildikó,
lehet, hogy belehúz Napsugár, és felránt 20 dekátKép. Mérlegrõl Anna is lelóg, meg folyton ficánkol, alig lehet lemérni. Én is mindig azon merengek, lehet, hogya csajszi már vagy 8 killa, csak rosszul méremKép.

pusz, hízzatok
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Hahó,
szomorú hírem van: Cicóka az elmúlt majdnem egy hét alatt 1 azaz egy dekát hízott... Kép Kép Kép
Az tény, hogy nem eszik, az is tény, hogy meleg van, meg az is, hogy három napig elvoltunk a nagymamánál az ország másik végén, az is megkeverhette... De hát ez akkor is aggasztó, annál is inkább, mert jóformán semmi érdeklõdést nem mutat a cici iránt (én meg itten durranok kifele - szomorú, de megint fejek, csak hogy be ne csomósodjon...). Ezekben a napokban nem kapott Hipp almabarackbanánt se (neki az a favorit Kép , annyira össze volt ott zavarodva az egész napirendünk. Viszont amikor nem néztem oda, megismerkedett a meggyszósszal meg a fõtt pipimellel (ha nem vagyok résen, találkozott volna a marhapörkölttel is), és annyira tetszett neki, hogy alig tudtam kicsavarni a kezébõl a csirkefalatot. Hát ha valami, ez meggyõzött arról, hogy most már kezd érett lenni a másik kajára is.
Ja, és neki a bébikaja inkább megfogja a kakit (ami nem is jön rosszul), igaz, hogy amit mi eszünk, az banános is.
Zulu, szerintem Anna már kinõtte a mérleget, azért zavarodik meg a skála mindig, amikor ráteszed ... Kép

Ildikó,
Cicókának van egy unokatestvére, most nyolc éves kisfiú (Cicóka hasonlít rá nagyon), mindig apró volt, vékony és beteges is volt pici korában nagyon. Amikor én találkoztam vele (három-négy éves volt), egyetlen dolgot evett meg: a kakaóban áztatott kenyérfalatkákat (arrafelé ezt aprításnak hívják), azt se sokat. Amióta viszont iskolás lett, a vasszöget is megeszi, jól megnyúlt, továbbra is vékony persze, pipaszár lábakkal, elálló fülekkel, de villámgyors és csupa izom. Kép Én már készülök rá, hogy Cicóka is ezt a mûfajt követi majd. Napsi is lehet, hogy ez a fürge és karcsú fajta lesz. Hidd el, az ilyen gyerekek nagyon népszerûek szoktak lenni, felnõttkorukban pedig átlagon felül érvényesülnek, mert többnyire nagyon élelmesek, gyors észjárásúak és szívósak. Kép

Na jó, Cicóka közben az apjával betermelt 30-40 gramm almabarackbanánt, most ki kell mosnom abból, ami a kezén, a fülén meg a lábán ragadt, mert apának ez nem megy Kép

Üdv
Kriszi + Cicóka alias Füligalma
Kriszi
 


Sziasztok!
Mar nagyon keso van, igy csak atfutottalak titeket, de asszem en is ide "tartozom". Kisfiamat sovanynak es lassan gyarapodonak titulalta a gasztorenterologus, velemenyem szerint total alaptalanul.
O is aranylag nagy sullyal szuletett, 3.65 kg-al es 50 cm-el. Ehhez kepest a hat es fel honapos sulya 7200 g, hossza viszont 72 (!) cm. Nekem aranyosnak tunik, es hat a ferjem meg az egesz csaladja hosszu gebe, en atlagosnak vagyok mondhato. Viszont az orvos elkuldott minket egy ugynevezett verejtek tesztre ami a cisztikus fibrozisra tesztel. Persze a fraszt hozza ram ilyenekkel, bar szinte kizartnak tartom, hogy beteg lenne Kristof. Egeszseges, iszonyu eleven kis duracell nyuszi, hasmenese nincs, nem mondom, hogy oriasi az etvagya, de szepen eszik. Sajnos az anyatejre erzekeny volt, igy hipoallergen tapszeren van 3 honapos kora ota. Most total panikban vagyok, a teszt csutortokon lesz, eredmeny penteken. Titeket milyen vizsgalatokra kuldozgettek, ha kuldozgettek egyaltalan?

Udv
Barbus es a het honapos Kristof
Barbus
 


Barbus,
mi még elõtte vagyunk, csak ijesztgetnek vele egyelõre... Cicókával az a nyûg, hogy étvágytalan, azaz nagyon piciket eszik, és piciket is hízik ennek megfelelõen. Fix, hogy felszívódási meg ilyen baja nincs (szerintem más se), mert ha eszik, akkor hízik is rendesen. Egyszerûen azért hízik csak ennyit, mert csak ennyit eszik (pedig tudna többet, mert van)Kép
Szerintem biztos nincs baja Kristófnak, csak az "átlagos" kategória tágítására van szükség a táblázatokban (meg az orvosok fejében).
Üdv
Kriszi + Cicóka (szuri utáni köhögõs étvágytalansággal + dupla fogzással)
Kriszi
 


Barbus,
ezzel engem is beparáztattak, mikor Anna 2 hónapos voltKép. A cisztás fibrózis lekomolyabb tünete, hogy a tüdõkben pang a váladék, és a gyerek folyton beteg, köhög, verejtéke feltûnõen sós. Szerintem pusztán az alacsony súly nem indokolja a tesztet, ha nincs más tünet.
Ilyenkor olyan dühös vagyokKép!

Kriszi,
remélem Cicóka hamar túllesz a köhögésen és a fogakonKép!

pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Kedves Kriszi es Zulu,

bar nem jo, hogy titeket is ezzel nyaggattak, azert orulok, hogy em vgayok egyedul. Kristof szinte meg sosem kohogott, naths egyszer volt talan, aztan annyi. A verejteke sos, de szerintem csak olyannormalisan, bar a fene tudja az mit takar. Amikor errol a sos dologrol olvastam, vegignyalogattam szegeny fiamat :-) Ide juttatjak szerencsetlen anyakat a sok hulyeseggel.

Volt valamelyikotok ezen a verejtek teszten? Allitolag nem olyan szornyu, nem faj a gyereknek, de ha tudnatok mi mar hany meg hany teszten, vizsgalaton voltunk minden fele mondvacsinalt okokbol!

A fogzas minket is sulyt, Kristof extra nyugos napok ota :-(

udvozlettel

Barbus
Barbus
 


bocs az elgepelesekert, meg koran van :-)
Barbus
 


Barbus,
én is nyalogattam Annát lelkesenKépKépKép. Drukkolok, de szerintem nem lesz semmi gond.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Szia Barbus,
en vagyok az egyik ugyeletes megnyugtatoKép En lanyom 3570-nel es 50 cm-rel szuletett, most volt egy eves es némi merlegen valo tologatasKép utan lett 8200 g. Szoval durvan 52 het alatt hizott 4600 grammot, ez kb. atlag 9 gramm. Nem minimum, hanem atlag!!! Az en dokim is pont ezt mondta, mint Zulue, hogy raerek akkor aggodni, ha a gyerek minden heten beteg lesz, addig felesleges agyon szurkaltatnom, mindenfele kivizsgalasra hordanom.

Egyebkent most nezegettem epp a minap, hogy sok babat utolerunk, vagyis vagy ok hiznak kevesbe, vagy csak 12 honap mellett mar nem olyan veszes az a 1-2 kilonyi elteres, mint mondjuk 6 honaposan. Vagy egyszeruen mar hozzaszoktamKép

Beszti: Nátán 9 hónaposan 7,56 kg volt
Anemona: Dodesz is 7,5 kg - 8 és fél hónaposan
Csics Petikeje 10honaposan is csak 7,5kg

Eeeees... miota elmult ez a dog meleg, megint rendesen eszik a gyerek. Napersze tegnap este ota fogzas van ezerrel, nehogy mar valami siman menjenKép

Ildiko,
Te kerdezted regebben, ugy remlik, hogy ulve merik Rekat? Igen, legutoljara ugy mertek. Es kozepre ultesd, akkor tobbet mutatKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Kriszi!
Köszi, akkor remélem Napsi is hasonló lesz az unokatesótokhoz! Igaz, szerencsére eddig egy-két náthától eltekintve nem volt beteg.

Üdv Barbus!
Szerintem se aggódj a kisfiad súlya miatt, fél évesen ez pont jó! Megjegyzem, mi kevesebbek voltunk....

Áfonya!
Ezzel a " kimutatással engem is megnyugtattál, tényleg nem olyan nagy már a súlykülönbség! Pedig régebben mi voltunk a legsoványabbakKép Kép Kép
Hamarosan jön az éves mérés nekünk is, akkor majd ülve tesztelem le a Napsugárt, hátha csúcsot dönt....
Majd beszámolok!

Ildikó
ildikó
 
 


Zulu, Kriszi, Afonya es Ildiko!

Tok jo, hogy megnyugtattok. Szerintem tuti nem lesz semmi, foleg, hogy kozben megtudtam, terhesseg alatt nekem neztek, nem vagyok e CF hordozo. Es hat nem, legalabbis a leggyakoribb mutaciora negativ vagyok, csak hat ezt elfelejtettek kozolni velem. Mondjuk ez nem meglepo, a nagy altalanossagban vagy a panikot hoztak ram vagy nem foglalkoztak velem. Meg nem emlitettem, hogy a fantasztikusan fejlett USA-ban vagyok es az oruletbe kerget az itteni egeszsegugui rendszer. Mind1, holnap lesz a teszt, elmegyunk, nem tudom megtenni, hogy nem, ha mar el lettunk kuldve.
Ha az orvos nem csinalna a cirkuszt, nekem ilyesmi eszembe sem jutna. Tok jo, hogy a ti dokijaitok kicsit lazabbak es hat, normalisabbak.

Zulu: akkor megnyugodtam, nem az en agyam kattant be, nem csak en nyalogatok Kép Kép

Szetintem sem igazan sovany Kristof. Csak nincs olyan puffancs feje meg nagy sonkicai meint sok babusnak. Tudjatok csak az idegesit, amikor a harom negy honapos lurkok sokkal nagyobbak mint az en csoppom. Szerencsere olyan okos kis feje van Kristofnak,igy a tekintetebol meg neha idosebnek is nezik, bar altalaban megzavarodnak a lattan. Kis tokmag de ugy nez mindenkire mintha az elete regenyere keszulne Kép

Kriszi: Cicoka mennyi idos? Miket eszik?

mindenkit udv
Barbus
Barbus
 


Hahó,

Barbus,
Cicóka tíz nap múlva lesz féléves, most kapta meg az itt Mo-n szokásos utolsó egy éves kor elõtti kötelezõ oltást (kicsit eltoltuk, mert utaztunk, és nem akartam útközben nyûglõdni a szuri következményeivel). Még leginkább csak szopik, egyszer kap némi kis gyümit, meg amibe lelkesen belemászik az én kajámból, persze szigorúan szelektálva (a múltkor marhapörköltet ettem, na azt azért nem nyalhatta meg. És persze legjobban a lasagna tetszett neki, szép piros meg olyan izgi formája van, egészen megsértõdött, hogy nem engedtem beletapicskolni Kép ). Ami a ciki, hogy nála egyszerûen minden, de minden az étvágyán csapódik le, azaz ha bármi változik (idõjárás, színhely, akármi), akkor kapásból bojkottálja az evést. Ez úgy néz ki, hogy alig hajlandó cicin lenni, csak pár percet, elforog, dumál, szemléli a zokniját, vigyorog a világra, most már el is igyekszik kúszni, vagy inkább lóg fejjel lefelé, csak utána ne tudjak menni a cicivel.
Én meg fejhetek utána megint, pedig kb. három hónapos korában már egyszer abbahagytam Kép

Viszont ez az egyedüli, ami nála nyûg, mert most, hogy szurit kapott, meg két foga jön egyszerre (pláne az elsõk), most se csinál mást, mint hogy egy picit többet alszik, meg kevesebbet eszik (ha még lehet fokozni). Semmi sírdogálás, nyûglõdés, bágyadozás, közben megtanult többé-kevésbé ülni (még olyan, mint egy kis tojás, mert elõredõlve a kezére támaszkodik, de már nem borul fel), és alkaron-térden kúszik, mint a filmbeli katonák a dzsungelharcokban Kép Ja és még náthás sem volt soha, sõt, még a hasfájósság is elkerülte.

Kristóffal szerintem is minden ok, csak az az átlag, csak azt tudnák az okosok feledni... Kép Amúgy az ember ilyenkor értékeli igazán, hogy a gyereke egyébként milyen szépen fejlõdik, amikor a súlyától nincs mindenki elájulva - igaz, lányok??? Kép
Egyébként hogy ment a vizsgálat (lehet, hogy éppen most van?)? Írd majd meg, légy szíves, mi történt, meg hogy mi lett az eredmény - de ahogy írtad, biztosan nem lesz rossz.

Dokibácsi tegnapelõtt megkérdezte, hogy van-e elég tejem (hörr!!!), mondtam neki, hogy megint muszáj fejnem, ebben úgy látszik, megnyugodott. Persze, mert múltkor, úgy tûnik, fölülmérték Cicókát, és ennek most jön a böjtje, mert eszerint két hét alatt hízott tíz dekát. (Csak csöndben mondom: az itthoni mérleg szerint ugyanezen idõ alatt huszonnégyet - úgy, hogy jóformán alig evett, most volt a legnagyobb hõség.)

Áfonya,
mióta kicsit hûvösebb van, Cicóka is jobban eszik, persze most meg jött a szuri, meg a fogacskák... - átnevezhetnénk a topikot "nehogymárvalamisimánmenjen"-re is akár Kép

Ildikó,
az unokatesó se beteges már, de eleinte vele egyéb gáz is volt, egy hónaposan már kórházban volt szegényke Kép Szóval talán nem szerencsés az összevetés mégse. Viszont most tudtam meg, hogy az unokatesó egyik bátyja is pont ilyen volt picinek, csak nem beteges. Most voltunk a ballagásán, tizenöt éves lesz mindjárt. Magas, vékony, izmos, hihetetlenül talpraesett és gyakorlatias. Szóval tisztán látható, milyen lesz a kisöcsi hat-nyolc év múlva. Ezért vagyok most megint nyugodt, Cicókának az arca, a csontozata, meg minden teljesen rájuk hasonlít.

Lányok, szorítsatok, két dekára vagyunk a duplázástól!!!
Cicóka jelenleg 6.28 és 67 centi!!! És még tíz napunk van...

Üdv
Kriszi
Kriszi
 


Sziasztok!
Már irtam azt hiszem ide...de beneveznék a legkisebb súlyú gyerekre..Kép))
Trixike most 1 éves és a mérleg 7,70-et mutatott.
Szerintem nem középen ült....
De egyáltalán nem látjuk soványnak, jó kis combjai vannak, neki sincs nagy feje, vidám, mozgékony, fogatlan baba, kb. 76 cm hosszú, jó étvággyal...legalábbis mostanában eszik...
Így imádjuk...nem is kell nekem, hogy 15 kilós óriásbébi legyen!! Isten õrizz!! Kép))
ilusta
 
 


Sziasztok!

Hat a vizsgalat, az szornyu volt. Eredmeny elvileg holnap lesz, csak hogy izguljak meg egy ejszakat :-(

Fiam tegnap ejjel eleteben eloszor ugy aludta at az ejszakat, hogy nem kelt fel egyszer sem...nana hogy akkor, amikor 9-re kellett a korhazban lennunk. Negyed kilenckor kipattant a szemem, eloszor a szivbaj jott ram, hogy Uristen, el e meg a gyerek, aztan miutan lattam hogy alszik mint a bunda meg eszembe jutott,hogy uristen 45 percen belul a korhazban kene lennunk a CF teszten.Ha lekessuk, lehet csak honapokon belul lesz uj idopont. Gyorsan feloltoztem, gyereket szegeny bepakoltam a kocsiba, persze dugo, jol elkestunk, raadasul addigra mar ehes is volt a csemete. Varakozas kozben megkajaltattam, aztan jott a kinzas. A karjara kotottek valami bigyuszt ami miatt ketszer (ket kar)8 percen at, vagyis 16 percig, mozdulatlanul kellett lennunk. Na ezt ha valaki el tudja magyarazni egy het honapos duracel nyulnak... Hat en mindent megtettem, bohockodtam, szet enekeltem az agyamat, mondokaztunk, a vegen mar a hajamat raztam mert mar csak az kototte le - kozben meg nekem kellett lefogni. Persze hogy vinnyogott ugy 5 perc mulva. De meg csak utana jott a java. A bigyokat leszedtek es becsavartak valami muanyaggal a kis karjait. Nem volt fajdalmas, de a gyereket utana egy pokrocba kellett csavarni, 45 percen at, hogy izzadjon. Hat en szerintem hamarabb izzadtam. Kristof UUUUTALJA ha le van fogva, nem veletlenul Duracell nyuszi. Uvoltott mint a sakal, ugy 20 percen keresztul, mindezt kint a varoban, vagy 20 ember szeme lattara, akik vagy csunyan, vagy szanakozoan figyeltek. Mar az en konnyeim is folytak, de a legrosszabbak azok voltak akik tanacsokat akartak adni. Hogy uljek le, alljak fel, enekeljek...inkabb ugy tettem, mint aki nem beszel angolul. Aztan fel ora mulva kisbogaram total kidolt, es beajult. Igy a maradek negyed ora aranylag nyugiban telt el. Rettenetesen sajnaltam, hogy ilyennek kellett kitennem szegenyt, de szerencsere amint levettek a takarot rola ismet onmaga lett, es fulig vigyorral jottunk ki a varoba ahol meg produkalta is magat ujdonsult beszedtudomanyaval. Boszen magyarazta hogy dadada meg gyedenya, meg tarsai. Az arcokon enyhulest lattam, sot, mar mindenki mosolygott es mar tanacsokat sem akartak adni, szoval en is ujra tudtam angolul. Hat ennyi a vizsgalat, nem mondom, hogy hajde nagy elmeny volt.

Kriszi; a bohockodas eves kozben ismeros. Kristof is imad idetlenkedni, de rajottem, hogy a fogzas miatt van. Volt mar olyan, hogy 200 ml tapszert kiskanallal pakoltam bele, mert nem akarom, hogy kimaradjon egy egy eves, rogton elkezd fogyni. Nem lehet, hogy o is azert bojkottalja a cicit mert faj az inye?

Ilusta: udv! Meg en is uj vagyok itt, de orulok mindenkinek aki hasonlo cipoben jar, mint mi. Kulonben eszrevettetek, hogy a sovanyka manok sokkal elevenebbek, mozgekonyabbak mint a nagyobbacska csemetek? Legalabbis en azt latom, hogy a baratnom egy kiloval nehezebb es egy honappal fiatal vasgyuroja sokkal lassabban fejloodik mozgasilag meg sokkal kevesbe erdeklodo,kivancsi, bar ebbol nem szabad altalanositani. Nekem egy orokmozgom van, lehet, hozza kepest a legtobb baba maga amegtestesult nyugoalom Kép
Barbus
 


Sziasztok Lányok!

Barbus! /Mit csinálsz ilyen koránKép /
Hú, nem is tudom mit mondjak, nagyon sajnálom a kisfiadat, hogy ilyen borzasztó vizsgálatokon kellett átesnie!De az a lényeg, hogy már túl van rajta!
Szerencsére a mi gyerekorvosunk elég laza, csak egy vérvizsgálatra küldött eddig, nehogy vashiányos legyen Napsugár.

Ilusta!
Már régen jelentkeztél! Boldog szülinapot a kislányodnak. Ugye a napokban volt egy éves?
Eddig azt hittem, hogy csak az én lányomnak nincs foga egy évesen /ma van a szülinapja/, de már kicsit megnyugodtam.
Te mit adsz neki enni? Megeszi a darabos ételeket?
Nekem ez a gondom, hogy eleinte érdekődve nyammogja, utána meg kihánnya szegény a darabosabb kajákat. Egyedül a Pufit eszi meg, és a banánt villával áttörve. De most a tápszeren és egy kis joghurton kívül semmit nem eszik. Lehet hogy a foga jön? Kép Kép Kép

Ildikó
ildikó
 
 


Hahó,

Barbus,
eredmény? Már legyen valami biztató eredménye is ennek a tortúrának Kép Ugye minden oké Kristóffal?
Cicóka egyébként kb. két hónapos kora óta bohóckodik kaja közben, de gondolom, a fogzás most rá is tesz egy lapáttal.

Ilusta,
Trixi mekkorának született? Miket eszik? Titeket nem zargattak mindenféle vizsgálatokra? Nagyon kíváncsi vagyok a történetetekre (ezer bocs, ha korábban leírtad már, most nem tudom visszakeresni).

Ildikó,
hülye szeles idő is van mostanában, Cicókát ez is szokta zavarni (vagy mi). De lehet, hogy tényleg a foga Kép

Zulu,
köszi. Cicóka már nem köhög, viszont elkezdett - életében először - felsírdogálni éjjel többször, biztos, hogy fáj a fogacskája. És észrevettem egy harmadi duzzanatot is... Szerintetek előfordulhat, hogy három foga jön egyszerre???
Üdv
Kriszi
Kriszi
 


Ildi, Kriszi!
Sziasztok!
Igen 18.-án voltunk 1 évesek, ma ünnepeltük meg a családdal.Kép))
Szóval Trixi 39.hétre 2670 grammal született, császárral (én kértem és nem bántam meg..).
Apgar 9/10 a 9 is csak azért lett, mert keze-lába kicsit hidegebb volt.
Szoptatni csak 2 hónapig tudtam, utána tápszert kapott, eddig még nem allergiás semmire. Volt 2 sima megfázásunk, semmi több, oltásoknál soha nem lázasodott be. Sőt mostani utolsónál 1 hangja sem volt..Kép))A súlygyarapodása sem volt túl sok havonta, a legnagyobb 40 dkg volt, a legkisebb 20 dkg. De a dokink soha nem mondta, hogy sovány és köldjem ide-vagy oda, hisz mindig vidám, beszélgetős baba volt és most is az. Egyedül mozgásilag van elmaradva, voltunk neurológusnál, aki egy kis tornát írt elő és azt mondta, hogy oxigénhiány lehetett valamikor (gőzőm sincs mikor, hisz terhességem úgymond tökéletes volt, a végén vizesedtem csak..de azt mondta, hogy ez bármikor lehetett, még,ha nem is vette észre senki)Szóval most 1 évesen a kúszásnál tartunk, de az már nagyon megy....
Fogatlansága ellenére a darabos kaja meglepően jól megy neki, főtt rizs, tészta és társai is, a husit darabosan viszont nem eszi meg, csak tartogatja a szájában. Ezenkívűl tejpépeket, bébiételeket,leveseket (hagymalevest is imádja) gyümölcsöket, sőt sütiféléket (piskóta, pudingos palacsinta) valamint egy kis kenyeret (rávalókkal) eszik. Már adtam neki kiváncsiságból tejet (kakaónak) ízlett neki és kiütése sem lett. Úgy veszem észre egyenlőre nem allergiás semmire.
Egyenlőre ennyit tudok elmondani róla, kedélye mindig jó (sokan csodálkoznak is...Kép)) mindig nevetős, izgő-mozgó baba. Képeket a kep.tar.hu/puskasne címen láthattok rólunk, a szülinaposak ha készen lesznek azokat is felteszem...
Üdv.
Ili
ilusta
 
 


Sziasztok!

Bocsanat, de nem jott be az oldal. Na meg hat ora idoeltolodas is van, szoval most itt inkabb nagyon keso mint nagyon koran van Kép
Kristofom eredmenye NEGATIV. Hala a jo egnek. Komolyan oriasi ko esett le a szivemrol. Persze nem adtak konnyen az eredmenyrol az infot, de vegul csak megtudtuk mi is, a szulok. Remes itt a rendszer, ki nem allhatom.
Ili, orulok, hogy irtal magatokrol, most mar jobban el tudlak kepzelni titeket, es a kepeket is megnezem mindjart. Krsitof is 198-an szuletett. Boldog Szulinapot kismanonak! Tobbiek, ti nem irnatok kicsit magatokrol, bocsi, biztos uncsi masoknak, de meg nem ismerlek annyira titeket. Igerem, en is leirom a mi sztorinkat. Hat nemlesz rovid, kisfiam az ijesztgetes nagy mestere Kép
Most viszont huzok aludni, csak azert vagyok fent mert az elobb felkelt enni a kicsim: pedig mar ket ejjel is vegig aludt :-(
Udv,

Barbus
Barbus
 


Hahó,
Ilusta,
gratulálok Trixinek! Nézem majd a fotókat is. Én is örülök majd, ha Cicóka nyolc kiló lesz egy évesen, most úgy leállt. Sehogysem akar összejönni a duplázás, pedig már csak pár dekára vagyunk (ő 3150-nel született, és most 6280). A fogzás nagyon megviseli, most éppen alig eszik valamit, úgyhogy lehet, hogy nekünk sem fog sokáig menni a szoptatás, mert kiapadok, ha így folytatja Kép De most már majdnem fél éves, addig már csak kihúzzuk...
Mozgásban ő nagyon ott van Kép, kicsit talán gyorsabban is, mint az átlag, pedig a végén neki is jutott egy kis oxigénhiány Kép, bele is kakilt szegényke a magzatvízbe (gondolhatjátok, hogy tört a frász, amikor a szülésem zöld cafatos csurgással elindult). Nemrég kezdett kúszni, most azt csiszolja, ülni csak egy picit tud még. Vigyorog, beszélget, csak nem eszik. de minket már éppen küldözgetni akarnak, csak nem tudom, hová... Pépeset még nem sokat eszik, most a kanál is zavarja, csak a kezemből hajlandó megenni a kedvencét is.

Barbus,
ez klassz, tehát Kristófnak kutya baja! Hát, mi ezt eddig is tudtuk, csak a külvilágot kell mindig meggyőzni. Egyébként várjuk a sztorit - ha érdekel, majd én is részletezek, Cicóka is jól nyomja ezt a horrortémát Kép
Üdv
Kriszi
Kriszi
 


Sziasztok!

Túl vagyunk az egy éves méréseken. Napsugár 8.10 kg, 76 cm, felkörfogata 43,5, mellk.k. 46 cm.
Az evés továbbra sem megy, most a darabos ételek kihányása a sláger... Főzeléket sem eszik, ugyhogy most napközben is kap egy kis tápszert, hogy ne csak teát igyon.
Amúgy semmi baja nincs, vidám, mosolygós, és mostanában kezd átállni a nappali egyszeri alvásra. Ennek ellerére este 10kor még nem nagyon álmos...
Hétvégén szülinapja alkalmából elvittünk Bp-re az állatkertbe. Nagyon tetszett neki, de ő inkább a gyerekeket bámúlta. Igaz, az állatokat nekünk sem volt egyszerű észrevenni...

Barbus!
Örülök hogy negatív lett a vizsgálat, hátha már nem küldöznek benneteket sehova!
Hol késik a történetetek?
Mi Akasztón élünk egy kis községben, Bács-kiskun megyében. Huszonhat éves vagyok, a helyi takarékszövetkezetben dolgoztam, amig terhes nem lettem. És már egy éves a kislányom! Nagyon gyorsan elszaladt ez az idő!

Ilusta!
Megyek megnézem a képeiteket!

Üdv. Ildikó
ildikó
 
 


Hahó,
jelentem, Cicóka a féléves mérésen (itthon, mert dokibácsi szabin van) 6420 g és 67 cm. Ami azt jelenti, hogy túlvagyunk a duplázáson. Most megint nem eszik szinte semmit (meleg van), de már kezdek hozzászokni, hogy ő ilyen.

Ildikó,
kitartás! Látod, Napsugárnál azért nincs semmi gáz, nem kórosan sovány stb. Mi Pécsett élünk, én idén leszek 29, és kommunikációt tanítottam az egyetemen - hát, nem tudom, mikor megyek vissza, nem akarok nagyon sietni... Kép

Ilus,
megnéztem a képeket, Trixi egy tünemény! Már én is várom azt az időszakot, amikor elmehetünk Pestre állatkertbe...egyelőre két-két és fél óránként szopik a kisasszony, és kizárólag hangszigetelt sötétkamrában Kép hajlandó (így se mindig), különben elvonja a figyelmét bármi, ami az útjába kerül. Szóval útközben/nyilvános helyen lehetetlen a szopi.

Zulu,
hogy álltok a szilárd kajával? A sütőtököt Cicóka is csípi, és képzled, főleg almával...

Üdv
Kriszi
Kriszi
 


Sziasztok!

Vegre kitort a joido, ugyhogy nagyokat maszkaltunk. Aztan ennek az a vege, hogy anya (en) estere kidol. De itt vagyok, nem tuntem am el.

Cicoka es Napsugar meretei nekem nem tunnek tul rossznak, Cicoka eseteben amagassaghoz kepest egyaltalan nem. Mivel itt nem divat a mericskeles, halvany fogalmam nincs, mi mekkorak lehetunk, de holnap megyunk a neurologushoz, hatha ott talalok egy merleget (bar nem hinnem). Hogy minek megyunk neurologushoz? Hat amiert voltunk gegeszeten, ortopedusnal, idegsebesznel, ct-n, es meg sorolhatnam. A szokasos orvososdi resze :-( Igerem a sztorit megirom valamikor, de kicsit hosszu lesz es erot kell magamon vegyek ra.

Megneztem en is a kepeket, minden baba tunder.

Majd megprobalom regisztraltatni magam es akkor lattok Kristofomrol is kepet.

Az etkezeseink eleg erdekes mostanaban. Jon a foga Kristofnak es ezert nem annyira izlik a tapszer, pedig az fontos lenne, mivel SEMMIT nem hajlando inni. se teat, se vizet, se juicet. Nem tudom, mit csinaljak ezzel, ma vettem mar kinomban kisuveges gyerek vizeket szopokas uvegekben, mert ha en iszok uvegbol az mindig tetszik neki, hatha igy bele tudnek nyomni egy kis vizet a melegben. Majd holnap tesztelem.
Tapszeren kivul barmi mast aranylag szivesen eszik. Reggelire zabkasat kap gyumolccsel (mango,korte a kedvenc), ebedre most kezdtuk el a csirke, pulykas fozelekeket, gyumiket, vacsira megint vagy zabkasat vagy fozit kap. Probalok minnel tobb zabkasat adni neki, mert allitolag az puffaszt...na nem ot. De szereti viszont. Este 11 es 12 kozott meg mindig felkeltem enni, mert ha nem, magatol ugyis felkel, es eleg sovi ahhoz, hogy ne akarjam meg errol az evesrol leszoktatni. Ilyenkor hatalmas adagot meg tud kajcsizni, legalabbis onmagahoz kepest, raadasul meg dusitom is ezt a kesoi tapit zabkasaval (orvos tanacsara a refluxja - bukasa - miatt).
Egy nap kb 720 ml tapszert es 360 ml fozeleket/zabkasat/egyebet eszik meg. Mielott elkezdtuk a fozelekeket megvolt a napi egy liter tapszer is, ez persze most elcsokkent. Szerintetek ez nem tul keves? Bar akar az, akar nem, ez van Kép

Magunkrol roviden annyit, hogy NJ-ben, az USA-ban elunk, en ot eve, ferjem, Zoli, kilenc, itt talalkoztunk :-))Ennek eredmenyekepp fiam nem is Kristof, hanem Christopher, de mi Manonak hivjuk :-)) Az elmult evekben a masoddiplomamat csinaltam nyelveszetbol ami mellett egy foiskolan es egy nyelviskolaban is angolt tanitottam. Szeptembertol lehet, visszamegyek dolgozni, de csak oraadokent, ami nagy rugalmassagot, es keves oraszamot jelent. Ennek ellenere babysittert kell keresnem, amitol elore is a hideg raz. A masik alternativa az az, hogy kijon anyosom - na nem tudom melyik a jobb. Ket het mulva megyunk haza, masfel eve nem voltam Magyarorszagon! Nagyon varom, bar nem a 11 oras repulest egy orokmozgo Kristoffal Kép

Udv
Barbus
Barbus
 


Na, ha minden igaz, akkor a nevemre kattintva egy Kristofot is fogtok latni Kép
Remelem sikerult a dolog

Udv
Barbus
barbus
 
 


Na meg egyszer -bocsanat a sok szerencsetlenkedesert
barbus
 
 


Sziasztok!

Barbus!
Megnéztem a kisfiadat, nagyon édi!
Remélem én is tudok hamarosan friss képeket feltenni, apa már rendelt egy digitális fényképezőt.
És a neurológus után van még olyan "dokifajta", akinél nem jártatok még? Szerintem tök feleslegesek ezek a vizsgálatok!
Ja, Kristóf Napsugárhoz képest nem eszik keveset, ő még ennyit sem eszik: reggel este 200-230 ml tápszer kakaóval, ebéd húsos főzelék kb. 150 ml, /délután háromkor, addig nem éhesKép/ uzsonna 100 ml joghurt. Ha kevés főzit eszik, akkor adok neki utána egy kis tápszert, tea helyett, hogy hizzon is ...
Viszont ő is nagyon sokáig nem volt hajlandó a tápszeren kívül mást inni./ És enni sem.../ Aztán egyszer csak megunta mind a tiz fajtát, és jött a tea. És a kakaó.

Kriszi!
Na, mégis csak sikerült az a duplázás!!!!
A kaján pedig ne aggódj, lényeg az, hogy van anyatejcsi!
Én a mai napig sajnálom hogy Napsi nem akart szopizni...

Üdv. Ildikó
ildikó
 
 


Zulu sorstars,

boldog felevesseget AnnanakKép

Kép
afonya
 
 


Kepzeljetek, a szopokas uveg bejott. Ugy itta a vizet, hogy ha elvettem kiabalt. Csak ugy kellett tennem, hogy az az en uvegem. Istenem, min nem mulnak a dolgok! Kép

Neurologus szerint minden ok, de azert szeptemberben vissza kell mennunk, mert meg mindig nem ul profin. Bar egyre ugyibb.Es nincs tobb doki mielott hazamegyunk. Hurra!!!!

Ildiko, Napsugarnak milyen teat adsz?

En is boldog felevet kivanok Zulu Annajanak!


Afonya a kep az meg csucs a csajokrol!

Mindenkit udv
Barus
barbus
 
 


Zulu,
bocsi, valamit felreolvashattamKép

-Afonya
afonya
 
 


Hahó,
Afonya,
Cicóka volt most féléves, lehet, hogy az kevert be?

Barbus,
tényleg, miért kell Kristófot ennyifele hurcolni? Valami volt vele korábban? Egyébként tényleg tök aranyos, és igazi kis vagesz feje van - látva őt nem is kell külön írnod, milyen duracell nyuszi, látszik rajta... Kép
Én még nem vagyok regisztrálva, de majd leszek, és akkor lesznek rólunk is fotók.
Hadd dicsekedjek: Cicóka úgy tűnik, valami igényugrás-félén mehet át, mert három napja tüntetően azon van, hogy agyonzabálja magát Kép Ki tudja, meddig tart ez az idilli állapot, egyelőre élvezem Kép
A szilárd kajánál még nem tartunk sokra, fél üvegnél járunk, de az is csak ha sütőtökös valami.

Ildikó,
Cicókával is sokat küszködtem az elején, néha még most is, nemigen érdekli a cici, inkább minden más a világban, eleinte meg csak az alvás. De nem tehettem mást, mert mást sem fogadott el jobban. A legrosszabb emlékem, amikor az orrom előtt, és kétségbeesett egyetértésemmel (!) próbálták a kórházban cumisüvegből megetetni, és ő nemes egyszerűséggel sugárban végighányta a csecsemősnővért - és még csak fel sem ébredt rá... Szóval akkor már inkább kínlódtam a cicivel, mondván, tök mindegy, a tápit sem enné jobban - és ezzel eddig is eljutottunk!
Na üdv,
mert éhes, éhes, éhes... Kép
majd még jövök
Kriszi
Kriszi
 


Hali!

Áfonya sorstárs,
ezen jót kacagtam, mit kacagtam, nyerítettem no!KépKépKép Ropis zacsiKépKépKép.
Csak egy hónap csuszi volt a feljegyzésekbenKép, Maca 7 hónapos volt már, éééééééés:
azzal ünnepelte a jeles napot, hogy felállt!Kép
Kb. tíz napon belül lezavarta a mászás-ülés-állás projektet, már csak a fogacska hiányzik a sorból, és igazi nagylánynak minősítem.

Kriszi,
éljenéljen Cicóka!Kép
Szilárd kajákkal egy picit nyüglődünk most, gyümölcs megyeget, mi is fél üvegnél tartunk már, de a főzelék nem igazán jön be a csajszikánakKép.
Sajnos a súlyán is meglátszik, ugyan még nem mértem pontosan, csak kíváncsiságból rátettem ruhástul-pelenkástul a mérlegre, de az látszik, hogy sokat nem gyarapodtunk a nyaralás alattKép.

Barbus,
de jó, örülök, hogy minden oké Kristóffal!Kép

pusz, rohannom kell, most jöttünk haza Balatonról, és hát elég nagy a káosz

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Hahó,
Zulu,
hát, nem jutok szóhoz... Anna egyszerűen szuper! (Be kell valljam, kicsit irigykedem is, mert mi még mindig csak a négykézláb kutyázásnál, meg a dzsungelharcos kúszásnál tartunk, se felülés, se felállás, pedig már elmúltunk félévesek... Kép )
Szóval tényleg, ilyet még nem sokat hallottam. Az eddigi csúcs, amikor a kisbivaly forma kissrác nyolc hónaposan elindult, fenekén a babakocsival, de ha így folytatja, Anna simán túlszárnyalja.
Nálunk most nem jön a fél üveg semmiből megint, csak maximum egyharmad, mert fogjövés van ezerrel megint (mindig hétvégére időzíti). Még egy foga sincs kint, de alul az egész első rész be van duzzadva, és most úgy elindult legalább kettő felül is, mintha be akarnák előzni az alsókat. Akárhogy számolom, ez legalább öt-hat fogacska egyszerre. Kelünk is négyszer-ötször éjjel... Kép
DE legalább a cici jobban ment az elmúlt időszakban, hízott is egy hét alatt potom tizenöt dekát Kép
Bocs, megyek, mert amíg írtam, háromszor kellett Cicót elhessegetnem a réz tv-állványtól, mindenáron le akarja harapni az alját...
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Hahó,
Zulu,
hát, nem jutok szóhoz... Anna egyszerűen szuper! (Be kell valljam, kicsit irigykedem is, mert mi még mindig csak a négykézláb kutyázásnál, meg a dzsungelharcos kúszásnál tartunk, se felülés, se felállás, pedig már elmúltunk félévesek... Kép )
Szóval tényleg, ilyet még nem sokat hallottam. Az eddigi csúcs, amikor a kisbivaly forma kissrác nyolc hónaposan elindult, fenekén a babakocsival, de ha így folytatja, Anna simán túlszárnyalja.
Nálunk most nem jön a fél üveg semmiből megint, csak maximum egyharmad, mert fogjövés van ezerrel megint (mindig hétvégére időzíti). Még egy foga sincs kint, de alul az egész első rész be van duzzadva, és most úgy elindult legalább kettő felül is, mintha be akarnák előzni az alsókat. Akárhogy számolom, ez legalább öt-hat fogacska egyszerre. Kelünk is négyszer-ötször éjjel... Kép
DE legalább a cici jobban ment az elmúlt időszakban, hízott is egy hét alatt potom tizenöt dekát Kép
Bocs, megyek, mert amíg írtam, háromszor kellett Cicót elhessegetnem a réz tv-állványtól, mindenáron le akarja harapni az alját...
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Eloszor is, most teljesen ossze vagyok zavarodva ki mennyi idos. Kerhetnek egy nevsor szeruseget + azt hogy mennyi idosek vagy mikor szulettek a manok? Probaltam itt kibogozni, de egyenlore csak az derult ki, hogy Cicoka a fel eves es nem Anna Kép

Kriszi, csak hogy megnyugtassalak, mi a het es fel honapot nem holmi felallassal, hanem ulessel unnepeltuk Kép Szoval ma a fiam hivatalosan is ult, sokaig, sot , jatszott kozben, teljesen egyedul. Olyannyira buszken tette, hogy nagyokat kacagott kozben Kép Kulonben a kutyazas nalunk meg nincs, de kuszni, porogni forogni imadunk, es felhuzta magat allasba mar ketszer. ja, fogunk meg egy szal sem, annak ellenere, hogy mar nyalzik ugy ot honapja de piszkosul.

Irjatok, hogy nem annyira mennek az uvegbol etetesek. Probaltatok sajat keszitesu kajcsit adni? Kristof szereti az uvegeset is, de az a legjobb amit anya keszit. Nagyon szereti a csirkehuslevest ( na jo, a repat belole egy kis leveslevel villaval osszetorve, most mar egy kis csirkehusi is kerul bele) es a paradicsomlet.

Igertem egy sztorit, asszem nekiveselkedem, mert jovo heten hazautazunk, nem nagyon lesz netem ugy egy honapig. Szoval most vagy soha Kép

Mindenkit puszilok
Barbus es a het es fel honapos Kristof
barbus
 
 


Kristof Tortenete - csak kemeny idegzetueknek ajanlom

Amikor tavaly februarban eldontottuk, hogy johet a baba, nem gondoltuk, hogy Kristofunk csak a vegszora vart. Szinte rogton babas lettem, es bar hirtelen jott, nagyon nagyon orultunk neki. Az elso ijedelem akkor volt, amikor meg nagyon pici volt,ugy 10 hetes. Kozoltek, hogy nem fejlodott egy heten at a baba, valami nem stimmel. A kovetkezo uh mar rendben volt, legalabbis ez a resze. Viszont akkor valami hasfal nem zarodott szerintuk idoben. Persze a kovetkezo alkalomnal mar a pocakkal minden rendben volt. Kozben, volt egy toxoplasma szures, amire az jott ki, hogy pozitiv. Amig kiderult, hogy nem csinaltak meg rendesen a vizsgalatot, szetragtam a kormomet. A labor hibaja, elnezest kernek. De ez meg semmi nem volt ahhoz kepest, ami vart rank. A 12. heten ujabb telefon az uh utan, miszerint a baba nyaki redoje a hatarerteket surolja, es hogy nagy valoszinuseggel Down koros a baba. Hat gondolhatjatok, nem is jutottam szohoz, csak zokogtam. Mit tudtam en, mirol beszelnek, csak azt halottam, hogy nagy valoszinuseggel Down koros. Eletem legrosszabb idoszaka kovetkezett. Megcsinaltak az AFP-t, abszolut alacsony volt, az esely a Down korra meg nagyobb lett. Elkerulhetetlen volt az amnio. Maga a vizsgalat nem volt veszes, kicsi dragamat nagy kivetiton lattuk, ahogy elhuzodik a tutol a meh sarkaba. Es azt is lattuk, hogy igen, egy kicsi fiu az en pocaklakom. Egyszerre sirtam meg nevettem, nem akartam lelkiekben hozzanoni, ha esetleg kiderulne hogy nagyon beteg es el kell vetetnem. Ket hetet, 14 napot kellett varni, sokszor csak keringtem a lakasban kisirt szemekkel, nagyon nagyon feltem attol, amikor majd megcsorren a telefon. Vegulis jellemzo, nem csorrent meg, nekem kellett hivni (jo hirrel altalaban nem sietnek). A kromoszomak rendben vannak, es valoban kisfiu. Zokogtam az oromtol es vegre valahara elvezni kezdtem a terhesseget. Mivel itt kb 2 uh jar egy terhessegre es en mar kaptam eleget az elejen, igy az utolso uh-m a 18. heten volt, amikor is keresztben fekudt a gyerekem. Utana hiaba mondtam, hogy szerintem nincs lent a feje, en maskepp erzem, egyre csak azt hajtogattak, hogy a baba fejjel lefele van.A 18. het utan abszolut nem foglalkoztak velem. Meg akkor is ezt mondtak, amikor a 39. heten a szuloszoban fekudtem. A rezidens vizsgalt meg, ki tudja csinalt e mar ilyet.Szoval elkezdtunk vajudani, epit megkaptam (itt majndem mindenki kap), jol elvoltam, az ido meg csak ment, baba meg sem mozdult, elvolt maganak. Egy ido utan a fajasok lealltak. Na, ugy 8 ora multan eszukbe jutott, nezzuk mar meg miert nem akar kijonni ez a gyerek, es jee, hat mert a popsija volt lent nem a buksija. Na, vittek is rogton muteni, igy vegul Kristof Noveber 18-an, csaszarral latta meg a napvilagot, 3650 g-al es 50 cm-el. Fellelegeztunk, minden rendben, gyonyoru edes fiam vegre itt van. Vagy megsem? Meg aznap reggel a gyerekorvos aki megvizsgalta bejott a szobamba, es kozolte, hogy ugy gondolja, Kristofnak lehet, hogy Down korja van. Elhultem. Mar megint kezdik? Arra alapozta a gyanut, hogy fiam mind ket tenyeren csak egy vonal van keresztben. Alatalaban ketto van mindenkinek, kiveve a normal lakossag 3 %-at, ahol is ez egy normal variacio, illetve nagyon gyakori a Down koros gyerekeknel. Emellett a kisujja befele hajlik kicsit, de az nekem is meg az egesz apai csaladomnak. Mivel volt mar egy kromoszoma vizsgalatunk, ez eleg volt ahhoz, hogy akkor meggyozze magat az orvos, Kristof nem Down koros. Masnap megint jon a gyerekorvos (mar ludborzott tole a hatam ha meglattam): most ugy gondolja, hogy valahogy furcsa a fiam feje, lehet, ossze vannak nove a koponyacsontjai, amiknek ugye meg nem kene hogy osszenove legyenek. Ez mit is jelent? Hat ha igy van, akkor fejmutet, es javasolja, hogy egy ilyen mutetet mindenkeppen Phyladelphiaban vegeztessunk el, az a legjobb. En csak fasult arccal bamultam ra, nem jutottam szohoz. Konyorgom, egy napja sem szultem! Teljesen kiborultam. A csecsemos nover amikor meglatott hogy sirok, elbeszelgetett velem, atolelt es o is elkezdett sirni. Kristofot alig ket naposan mar vittek a rontgenbe, de ez a nover megigerte, hogy szemelyesen viszi le, es nagyon vigyaz ra. Ennek ellenere ismet orakba tellet mire hajlandoak voltak megmondani, hogy aaa, vaklarma, semmi baja nincs a gyereknek, csak valoszinuleg a farfekves miatt megnyomodott a feje. Mar annyira vagytunk a megnyugvasra, hogy ismet leesett a ko a szivunkrol, es vegre hazamentunk, remenykedve, magunk mogott tudunk minden borzalmat. Pedig meg csak most kezdodott igazan. Nem reszletezem, sosem fejeznem be. A gyerekem elete elso hat honapjaban az orvos talalgatasa szerint rendelkezett: valami ritka genetikai betegseggel (ismeteltuk a kromoszomat, lattunk genetikust - abszolut normalis), farkastorokkal (abszurd dolog,a gegesz szakorvos ugy nezett ram, mintha marsrol jottem volna), gyerekorvos szerint az egyik laba rovidebb mint a masik (ortopedia hulyesegnek nyilvanitotta -negativ), csipoficam (csipo uh - negativ). 3 honaposan ismet: "furcsa a gyerek feje" cimszoval idegsebeszhez mentunk, amibol lett egy CT es egy csomo rontgen, minden negativ. Ezenkivul voltunk neurologusnal, aki mint irtam, mindent normalisnak talalt. O csinaltatott valami enzim felszivodasi tesztet verbol, normalis volt. A CF-rol mar irtam, horrorunk legutolso allomasa az volt.

Ami valos problema volt es sokaig nem volt kezelve az Kristof reflux-ja (rengeteget, de ugy ertsetek, ogy iszonyu sokat bukott es jott fel a gyomorsava). Sajnos az anyatej irritalta a gyomrat ezert egy specko hipoallergen tapszert kezdtunk el neki 3 honapos koratol adni ami csodakent mukodott. Sajnos a szopit emiatt abbahagytam. Azota is gyogyszeren van a fiam hogy kordaban tartsuk a dolgot. Voltunk allergia teszten, ugy tunik nem allergias a fobb dolgokra, igy bator vagyok a fozikkel, de azert figyelem nagyon. Masik valos problema a torticollis, azaz kicsit ferde nyak, a farossagabol adodik, de gyogytornaval ugy rendbehoztuk, hogy nem is latszik mar. Ezen kivul volt egy fitymamutetunk, kicsit ferde volt Mano futyije, de egy nagyon egyszeru mutettel rendbehoztak, meg sem viselte. Amugy meg nem volt igazan beteg sosem.

Hat ez a mi tortenetunk. Bevallom, engem nagyon megviselt ez az idoszak, es nagyon nagyon mergesd vagyok, hogy a sok hulye orvos igy tonkretette azt ami a legszebb idoszak lehetett volna az eletemben. Azota eleg sokat szorongok es ezen nem tett jot egy kiados szules utani baby blues sem. De ezen mar nem nyavajgok, most ugy nez ki nincs tobb doki egy darabig, es talan, most mar vegleg, megnyugodhatunk. Kristofom egy egeszseges, eleven, nagyon aranyos baba, hihetetlen, de mar szavakat ismetel, allandoan, meg almaban is beszel, felismer allatokat kepeken, es az elso perctol fogva van benne valami nagyon kulonleges. De ez a kulonlegesseg foleg a mi szivunkbol jon, mert nekunk o az eletunk, es nagyon nagyon szeretjuk.

Megjegyzem, Tony Blair-nek is ilyen a tenyere mint a kicsimnek, szoval ki tudja, lehet, hogy o lesz az amerikai elnok Kép

Koszonom, hogy elolvastataok es nagyon szeretnek rolatok is minel tobbet megtudni. Lehet?

Udv mindenkinek
Barbus
barbus
 
 


Sziasztok!

Barbus, most olvasom a sztoritokat, hát, tényleg nem lehetett könnyű nektek! És én még azt gondoltam, hogy Amerikában terhesnek lenni, és szülni tök jó dolog. De úgy látszik néha már túlságosan is alaposak akarnak lenni az orvosok...

Szerencsére nekem a terhességemmel a kb. hatodik héten előforduló vérezgetést eltekintve nem volt problémám. Három hetente jártam a választott orvosomhoz, aki mindig megvizsgált Uh-gal is. Mondjuk, szerintem ez egy kicsit sok volt....
Nálatok kint hogy megy a terhesgondozás? A kórházba kell járnod, vagy a többség orvost választ magának, és annak a magánrendelésére járnak?
Szóval, nálunk a szülés után kezdődtek a gondok, mert Napsugár amikor megszületett, nem igazán vett levegőt, picit kék volt az arca, rögtön el is vitték tőlem, át a koraszülött osztályra, ami egy másik épületben volt.
Innentől kezdve csak ablakon keresztül látthattam, amig nem lett negatív székleteredményem. Közben a nővérek jó nagy lyukú cumival tömték szegényt, ugyhogy a szopizás egyáltalán nem ment. Sőt, még le is beszéltek róla, mondván, nagyon lassan szopizik, elalszik rajta, és így nem eszi meg az adagját egy óra alatt. Utána ők meg gyorsan beletömték a tápszert, amit rendszeresen kibukott...
Sajnos három hétig bent kellett lennie, addig egy csomó antibiotikumot kapott, ami szerintem már az utolsó két hétben tök felesleges volt, csak egy járvány tört ki az osztályon, egy csomó koraszülött baba beteg lett, de ő szerencsére nem.
Amikor végre hazaengedtek bennünket természetesen már nem akart szopizni, inkább az üvegből gyosan kiinni a tápszert, mert fejni sajnos nem tudtam.
Napsuggár azóta is bukós baba, ő is rengeteget hányt főleg kisebb korában, sugárban mindent ami a gyomrában volt, de mi sem kaptunk semmi gyógyszert rá. Most már akkor fordul elő, ha darabos ételt adok neki, vagy nagyon gyorsan eszik. Nem tudom, mikor fogja már kinőni?
Amúgy egy nagyon tündéri kislány , nagyon szeret beszélni, és már érteni is lehet néha mit mond!

Hát, ennyi.
Ja, régebben kérdezted, milyen teát iszik a Napsugár. Hipp, vagy Milupa gyümölcsteát adok neki.

Kriszi!
Egy hét alatt tizenöt deka az nem rossz!
Főleg ha megszorzod néggyel! Az több mint fél kiló egy hónap alatt!Kép

Zulu!
De jó nektek! Biztosan tök jó lehetett a Balcsin!
A babu is megmártózott benne?

Üdv. Ildikó és Napsugár / 1 év /
ildikó
 
 


Jottem meselni, csak ugyKép

Minap volt idom, eloszedtem okoskonyvemet es elolvastam az 1 ev felettiekrol szolo reszt. A kajalasrol is irt, hogy ha harcca valik, a gyerek ezzel fog zsarolni, hogy a nagy manoverek kozepette beletuszkolt plusz 2 falat mennyire nem szamit es hogy mennyit veszitunk ezzel, idegileg es kapcsolatilag is, stb...
Aztan tegnapelott voltunk lenn a jatszoteren /mint minden nap, nemtom miert irtam igyKép/, aztan ott dunnyogtem, hogy Reka milyen gebe, alig eszik megint, mire mindenki mondta, hogy nem is latszik annak /ruhaban, gondoltam enKép/. Es ott meselte egy anyuka, hogy ismerose gyerekorvost valtott, mert az szerinte nem "kezelte" rendesen a gyereke sovanysagat. Es elment egy hires dokihoz, aki mindenfele vizsgalatra kuldte, vervetelekre, kapott vitaminokat, stb. es ugyanugy nem hizott jobban a gyerekKép
Aztan seta kozben osszefutottam egy kollegaval, tolta az egy eves kislanyat. Irigykedve mondom, milyen jo sulyban vanKép Mire o, hogy csak 8 es fel kilo. Hat, nem akartam elhinni, tiszta hurka volt az a gyerek, toka, kerek fej, oszt ugyanannyi, mint az en lanyom.
Szoval ezek hatasara ugy dontottem, le van tojva a kajalas, eszik, amennyit akar, en nem harcolok vele. Es tegnap este magatol keretozott fel az etetoszekebe, hogy "hamm"!!!! Es evett, abba sem akarta hagyniKép
Kivancsi vagyok a mai napra. Meg a holnapra. Meg utana...Kép

-Afonya
afonya
 
 


Hááát,
annyira különbözőek vagyunk...babák, meg mamák is Kép
Én itten halálra aggódtam magamat, hogy Cicóka nem eszik, nem hízik rendesen, és nagyparában egy rosszabb napunkon már írtam ide a Rendelőbe is, mondjanak már valami okosat...
Erre visszaírtak, hogy mit nyávogok, a leírtak alapján Cicóka nagykönyv szerint gyarapodó, kiegyensúlyozott, makkegészséges baba, ne szóljak egy szót sem.
(Na ja, nem ők nézik mindennap, ahogy köpködi ki a cicit a szájából...)
Engem senki nem ért meg, brühühü...szóval a jobbik eszemet elővéve én is tudom, hogy egy gyerek se halt még éhen szándékosan, de néha olyan nehéz el is hinni - nem? Kép
De hadd meséljek én is egyet. Képzeljétek, voltunk rokonlátogatóban az Alföldön, végigjártunk mindenkit, meg minden. Nagybácsinak dicsekedtünk, hogy Cicóka milyen mozgékony, biztos hamar fog mászni, erre ő mesélt egy rokongyerekről, hogy az milyen hamar felállt, erre én, hogy lehet, hogy Cicóka is úgy lesz. Mire nagybácsi: áhhh, kövér ez ahhoz! Kép
Hehehe, ilyen se volt még, Cicókát lekövérezték...majd megszakadtam a röhejtől.
Már én is azon a ponton vagyok, hogy tojva le a kajálás, mert úgysem tudok mit csinálni vele. Réka is rapszodikus evő? Cicóka úgy van, hogy három napig eszik/enne hat tonna vasszöget is akár, aztán egy hétig csak nyammog.
Mindenesetre kívánom, hogy sokáig tartson a jólevő szériátok.

Ildikó,
veletek aztán jól kiszúrtak Kép
Cicóka most gyorsan lefogyózza magát a héten, hogy meglegyen az egyensúly (szerintem most nem sokat fog hízni, nehogy tíz deka fölött legyen az átlag), annak alapján legalábbis, ahogy eszik...
Nem baj, talán jönnek még jobb napok. De szorítsatok, két hét múlva költözünk, nehogy végleg leszokjon az evésről emiatt Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi,
tevedes ne essek, nem lett joevo, aaaa, az kizartKép Csak ha nem eszik napkozben, estere megehezik es szol, bepotolja, ennyi a tapasztalat. Vagyis ehen nem fog halni, ez a tanulsagKép
Egyebkent engem se ert meg senki, bruhuhuKép Mert csak en latom, mennyire keveset eszik. El kell fogadnom, hogy mar most jobban tudja a gyerek, mi kell neki. Mi lesz itt kesobbKép

-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: