Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! :)

Kaptam kölcsön BM külsőket, belsőnek tetrát tudok használni. Van valamilyen oldal, ahol leírják, hogy hogyan a legjobb hajtogatni (11,5 hós fiam van)? Bocs, ha már előjött a kérdés, egyelőre nincsen időm visszaolvasni.

Köszi!

Zsizsa
zsizsa
 
 


Monapel külső: a fiamnál tapasztaltam ki, hogy épphogy leöblíteni szabad, langyos víz, pár másodperc, és akkor hosszú távon sem károsodik az anyaga.

é
évuska
 
 


Picilivi: Köszönöm a válaszod, és a gratulációd. A te babucid is nagyon szemrevaló. Én is használtam eddig mosószódát, de tettem mellé diót is, hogy puhábbak legyenek.de mostmár nem fogok. Nálunk si elég kemény a víz, és 6-8 db féldiót használok. De lehet, hogy növelnem kéne.
A vonalzót, hogy lehet megcsinálni? Valahol olvastam korábban, de most nem találom.

Zsizsa: A tetra pelenkákat is meglehet ugyanúgy, hajtogatni, mint a prefoldot. És így jó a bm külsőbe. Kb 2-3 db tetrát szoktam használni egy alkalomra, mert így bír ki 2-3 órát. Én snappy kapoccsal fogom össze és monapel külsőt rakok rá. Nekünk a legjobban a folyós kakis hajtogatás vált be.
Itt megnézheted: http://www.bambinomio.com/v06/nap/usr.cgi
http://moshatopelus.blogspot.com/2008/0 ... lenkk.html

Livus: én varrtam még két zsákocskát a mosódióhoz (egy kilyukadt DM-es vászontáskából), így amíg az egyik szárad addig lehet a többivel mosni. A mosásban még nem vagyok nagyon szakavatott, mert csak 3 hete van dióm.

A monapel külsőt én is csak leöblítem, és csak akkor mosom, ha kakis lett. Így egész jól bírják. A 6 kg-g ajánlott még jó a 7 kg-os kislányomra.

Jó napot mindenkinek! :D
ancsurka77
 
 

 
 

livus írta:A héten jön meg nekem is az első adag mosódióm. :)
Kérdés: mit csináltok vele mosás után? kiveszitek a zsákból és szárítjátok valahol? Vagy ha zsákostul kiakasztom az erkélyre? AZ jó úgy?


Livus :)
Jó úgy! Nekem legalábbis eddig működött...

Livi
Kép
picilivi
 
 


ancsurka77 írta:Picilivi:Nálunk si elég kemény a víz, és 6-8 db féldiót használok. De lehet, hogy növelnem kéne.
A vonalzót, hogy lehet megcsinálni? Valahol olvastam korábban, de most nem találom.


Ancsurka :)
Egy darabig én is csak ennyit használtam, de szerintem félreérthető az adagolási javaslat (már ha a Te csomagodon is volt). Mert ugye Te most 3-4 egész diót teszel bele, csak félbe van törve. Nekem ez a mennyiség nem volt elég, és most 6 egész diót teszek egy teli dobhoz - szerintem a mi vizünkhöz ez most jó. Javallom a kisérletezést! :wink:

Vonalzó: csinálsz valamelyik babás honlapon, és utána itt a profilban az aláíráshoz kell bemásolnod a kódját. A BBCode-ot kapcsold be, az asszem kell hozzá. (A lilypie-on, ahol én csináltam, úgy is hívják a másolandót, hogy BBCode)

Livi
Kép
picilivi
 
 


Ancsurka, Livi: köszi! :)

KépKép
livus
 
 


Picilivi köszi a válaszokat.

Livus: Szívesen.

KépKép
ancsurka77
 
 


ancsurka77

Itt találsz elég jó áron használt disana pelenkát (a kép alapján úgy látom, hogy elég szép is)
:
http://www.teszvesz.hu/item352011673_di ... ekkal.html
ilkuchta
 
 


Ancsurka,
köszi a választ! :) Próbáltam, de nekem nem sikerült a tetrát így hajtogatni, mert túl nagy, ha csak háromba hajtom, mindenképpen négybe kell, hogy beleférjen a külsőbe. Vagy te hatba szoktad (mármint hogy először félbe, utána pedig a hármas rész)? Nem tudom, érthető vagyok-e... :oops:

Izé, a mosódiós zsákocskát miért kell megszárítani? Nekem eszembe sem jutott, simán rakom a következő mosáshoz, ahogy van... :oops: :roll:

Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa a mosódiót csak azért szárítom meg, mert vizesen elég nehéz kigobozni a zsákot, amibe rakom. Egyéb oka nincs.

A hajtogatás attól is függ, hogy mekkora méretű a tetrapelenka (70x70, 80x80) és a külső méretétől is függ.

De majd ha holnap sikerül fényképeznem, akkor csinálok képet róla és elküldöm neked.

Egyébként egy négybe hajtott tetra pelenka pont megadja a méretet. Én ezt szoktam belsőként használni, vagy egy monapeles betétet, és erre hajtogatom a többi tetrát. Először beállítom a magasságát, aztán oldalról behajtok annyit, hogy akkora legyen, mint egy prefold pelenka, aztán már a prefold hajtogatása szerint fejezem be. A 80x80-as mérettel könnyebb megcsinálni.

Snappy kapcsod van? Bár a BM-es külsőbe talán nem is kell. A honlapot megtaláltad? A videón elég jól látszik. Még azt is lehetne, hogy méretre vágod a tetrapelenkát. Ehhez meg kellene nézni, hogy mekkora a prefi mérete. Ezután már csak kettő méretre vágott, és egy sima kell. Egy méretre vágott alulra, a sima négybehajtott középre a másik méretre vágott a tetejére. Ez így már olyan mint a prefold pelenka. Már lehet is hajtogatni.

Remélem nem túl nehézkesen írtam le.

Jó hajtogatást.

KépKép
ancsurka77
 
 


ilkuchta: Köszia a tippet.

KépKép
ancsurka77
 
 


Ancsurka,
köszi, érthető. :) Holnap kipróbálom. Kaptam egy prefoldot is, majd az alapján próbálok méretezni. Snappy kapcsom nincsen (már hallottam róla, de még nem láttam élőben), tegnapelőtt kaptam a pelusokat, azóta használjuk, még nem volt idő semminek a beszerzésére. :) Egyelőre csak belehajtottam a tetrát (ahogy anyu hajtotta a 9 évvel fiatalabb öcsémnek), és nem jött szét. :)
Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa: ha gondolod (és nem felejtem el :roll: ) pénteken megleplek egy snappyvel :)

KépKép
livus
 
 


Zsizsa: ha Bm külsőd van, akkor az snappy nélkül is remekül működik úgy tudom. De azért nem árt egy snappy a háztartásban.
Anyukád hogy hajtogatta? Simán háromszögbe, vagy úgy, hogy a közepén van egy betétrész?

Jó hajtogatást! :)

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Kicsit irigykedve olvastam azokat, akiknek nem kell bekenni a gyerkőc popóját. Ugyanis én ha egy napig nem kenem be, akkor másnapra egy kicsit kipirosodik. Pedig a pelusokat csak mosószódával mosom, és kétszer megy végig az öblítőprogram. 10%-os ecetet használok és azt is az utolsó előtti öblítővízbe teszem. És mégis muszály kennem.
Pedig szívesen félreraknám a kenőcsöt.
Tud valaki valami ötletet?

Lenne még egy kérdésem. Ugyebár nekem leánykám van. Popsikenőcsöt csak a popijára kenek, mert a combhajlatba csak néha szoktam mandulaolajat kenni. Mégis én találok a pici nuncijában, oldalt kenőcsöt. Hogy tud oda kerülni? A védőnő szerint ki kell onnan törölgetni, de a SOTE-n ahol szültem azt mondták nem szabad bántani. Na akkor most mit lehet csinálni? :roll:

Köszi a válaszokat!

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Ancsurka, én csak akkor törlöm ki, ha kakis lesz, a krémmel szerintem ne foglalkozz!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Zsófi köszi a tanácsot. Úgy tudom te használsz disana pelenkát. Most én is szemezgetek vele. A kérdésem az lenne, hogy ez most natúr színű, vagy fehér? A mikrofraseres külsőjét ismered?

Köszi!
Szép napot! :)

KépKép
ancsurka77
 
 


Ja azt elfelejtettem, megkérdezni, hogy a molton pelenkája az olyan, mint a prefold? És mennyit kell használni egy 4 hó-s gyereknek egy pelusozásnál?

Köszi :)

KépKép
ancsurka77
 
 


Szia Ancsurka,

én néha törölgetem Gerdust, próbálok leszokni róla, csak hát ugye a megszokás. Ha nem nagyon pisis, akkor én sem törölgetem popsitörlővel. Pláne mióta tudom, hogy mi mindennel van tele :shock:
A popsiját én se kenem, de hétvégén, kimarta a kaki (szegény elaludt és apa nem vette észre ), anyuéknál pedig nem volt körömvirág kenőcs, bekentük olívaolajjal. Hát asszem mással nem is fogom, ha esetleg szükség lesz rá. Egyszerűen szuper!! Próbáld ki.

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Zorka1 köszönöm a tanácsot. Ki fogom próbálni az olívaolajat. Törlőkendőt én nem használok, hanem én csinálom. Kimostam amiket eddig kaptam, azokat megnedvesítem és pár csepp mandulaolajat teszek rá. Ezzel nincs is baj. Csak az a fránya pici pirosság. Pedig jó lenne, ha nem kellene semmi kenőcsöt használni. Én Weledát használok. Nagyon jó, csak ez is belemegy. Na mindegy. Azért még próbálkozom nem kenegetni. Hátha egyszer megszokja a kis popija.
Az olívaolajat mindenképp kipróbálom. Most nincs itthon, de holnap beszerzem.

Jó délutánt! :-)

KépKép
ancsurka77
 
 


Ancsurka,

újszülőttnek ír fel védőnéni olajat (legalábbis nekünk születés után írt) ha még maradt belőle tökéletes a piros popóra.
Laura

Kép
tabajd
 
 


Laura,

nekünk a védőnéni semmit nem írt fel. Mostanság már nem is jár hozzánk. Lassan két hónapja nem is jött.

Milyen olajat írt fel nektek?

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Kisvic, akkor megpróbálom még egyszer, úgy látszik, zavarosan írtam le. :oops:

1. BM belső + snappi + popo külső/gyapjú külső
Kétségtelenül ez a legolcsóbb megoldás, viszont ezt viszonylag hamar kinövi. Ill. itt vannak, akik úgy csinálják, hogy amikor már kinőtte volna a baba, háromszögbe hajtott tetrába teszik bele a 3-ba hajtott BM belsőt, és azt fogják össze snappivel, így még sokáig működik.

2. BM belső + kötős pelus + gyapjú külső

3. tölthető pelenka + BM belső + popo külső/gyapjú külső
Ilyen tölthetőt lehet varrni, illetve van a popolininek panda néven, de nem tudom, hogy abba belefér-e a BM.


Pindi
pindi
 
 


Megtudná nekem valaki mondani, hogy hogy kell a hordozós topikot úgy megnyitni, hogy a legfrissebbeket is mutassa? Ugyani mindig csak régieket hoz be a rendszer.

Ha már belekezdtem, nem tud valaki Cegléden, Nagykőrösön vagy Kecskeméten olyan valakit, aki a kendőkötésben tudna segíteni?

Eddig csak az elől keresztezettet és egy fekvőset tudtam megkötni. Ezt rendszeresen használom, de jó lenne a többit is kipróbálni.

Köszi.

Jó éjt mindenkinek! :-)

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Ancsurka: ezt a hordozós fórummal kapcsolatos problémát nemigazán értem, mindenesetre itt a (mostani) utolsó oldala: http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 58#2348858

És javaslom, hogy tedd fel inkább ott a kérdésedet :)

KépKép
livus
 
 


Livus,
kösziiiii! :)

Ancsurka,
anyu háromszögbe hajtotta, úgy, hogy ugyanabból a pelusból volt hajtva középre betét (félbehajt, félbehajt, az egyik felét háromszögbe széthúz, a másikat csíkba a háromszög közepére visszahajt). Én ezt egy plusz pelenkával turbózom, amiből egy csíkot hajtok, és középre teszem. Eddig bevált. :)

Zsizsa
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Eladó 10 Popolini UltraFit pelenka + betét.
2 db egyszer volt használva a többi 8 CSAK mosva volt.

üdv:

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Pindi :D , megvilágosodtam, köszi!!!!!!

kisvic
 
 


Ancsurka :)
Mi is házi készítésű popsitörlővel csináljuk (Pindi receptje). Popsikrém nuku, csak mandulaolajat használok, illetve éjszakára körömvirágot. Néha nekünk is piros - de gondolom bababőre válogatja, ki mennyire érzékeny.
Én ki szoktam törölni kb. napi egyszer a kis punciját, a fehér trutyi miatt - azt miért nem szabad? Mit mondtak a SOTE-n pontosan? Mert nekünk a kórházban volt erről szó, hogy azt nem kell, mert az magzatmáz és úgyse tudom letörölni - node Borka már nem újszülött, ez már tuti, nem magzatmáz...
(Jó, persze ha tiszta kaki lesz, akkor is kitörlöm... :))

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livus köszi.

Szép napot! :)

KépKép
ancsurka77
 
 


ZSizs én is szoktam így hajtogatni. Eddig elég volt a 70x70-es, de most, hogy nagyobb már jobban beválik a 80x80-as. Ez nagyon jó hajtogatás. Szerintem, ha eddig bevált, akkor ne is változtass. Tetrából a többi nem ilyen jó.

Jó hajtogatást, és szép napot!

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Zsizsa: Bocsi lemeradt a neved végéről az "a". De azért neked írtam. :roll:

KépKép
ancsurka77
 
 


Picilivi a kórházban csak annyit mondtak, hogy ne törölgessük ki, és hogy csak a popiját szabad bekenni. Mást nem mondtak. Magzatmáz már nekem se lehet, mert már majdnem 4 hónapos. Biztos, hogy a kenőcs az, csak azt nem tudom, hogy kerül bele. Nagyon vékonyan szoktam kenni. Én weledát használok. Mandulaolajat én is szoktam használni. Nagyon szeretem.

Pindi, hogy csinálja a popsitörlőt?

Én most gondolkodtam egyen. Majd kipróbálom. Mandulaolaj + köörmvirágolaj+ desztillált víz. Ebbe fogom beleáztatni a kimosot törlőkendőt. Kiváncsi vagyok. Még köörmvirágolajat kell szereznem. Remélem sikerülni fog.

Szép napos időt!

Ancsurka :)

KépKép
ancsurka77
 
 


Sziasztok lányok,

van valakinek esetleg eladó Popolini vagy Kushies M-es nagyságú pelsuskülsője olcsón ? :lol:
Vagy ami passzol a Monapel belsőhöz.
Ha van ilyen, írjon nekem, légyszí.

Köszi.

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


OFF: Ja, bocs Ancsurka én kecskeméti vagyok, de bár hordozok, de kötözni nem tudok :oops: Még kezdő szinten vagyok mindenből, és kendőm sincs, de ha valamiben tudok segíteni, szóljál! :)
Kinga
zorka1
 
 


ancsurka77,
Biztos vagy benne, hogy kenőcs megy bele a babud nuncijába? Nem lehet, hogy hüvelyváladák az, amit kenőcsnek gondolsz? A kislány babáknál ez teljesen normális, ha szoptat az anyuka, az édesanya hormonjai miatt termelődik a kisbabának is hüvelyváladék. Ezzel nem kell foglalkozni, nem kell kitörölni, de ha krém megy oda, akkor sem kell megijedned, főleg ha Weledát használsz, nem lesz semmi baja a babunak. Ha kakis a popsi, azt rendesen ki kell mosni, amúgy semmi gond. A hajlatokat is bekenheted vékonyan krémmel, ha kipirosodik.

Jucuu (szülésznő anyuka)

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


jucuu, Kinga köszönöm a válaszokat.

Kinga éppen tegnap reggel nézegettem, hogy Kecskeméti vagy, de este már a kettőt nem tudtam összekapcsolni. Hát igen. Estére már kihagy az agy. :oops:
Miben hordozod a babádat? Én egyébként nagyon szeretm a kendőt. Itt Nagykőrösön még nem láttam máson. Sőt itt mosható pelenkásokkal sem találkoztam még.
Ma este a javaslatodra kipróbáltam az olívaolajat. Vettem a DM-ben alverdéset. Még egyszer köszi a tippet.

KépKép
ancsurka77
 
 


ancsurka77 írta:Magzatmáz már nekem se lehet, mert már majdnem 4 hónapos. Biztos, hogy a kenőcs az, csak azt nem tudom, hogy kerül bele.

Pindi, hogy csinálja a popsitörlőt?

Ancsurka :)


Ancsurka :) ez most lehet, hogy picit naturális lesz, de nem biztos, hogy a krém az...
Én Boró hónaljában is láttam már fehér trutyit, ha sok napig Pesten voltunk és ott nem tudtunk fürdetni. Meg nekünk felnőtteknek is előfordul néha egy pici fehér valami az ajkak közt, nemigaz? Szóval én már nem fogom a krémre :) És ezért igenis kitörlöm. Nagyon óvatos vagyok, de eltávolítom onnan! :)

Pindi (és már én is) hasonlót csinál, mint amit írtál: mandulaolaj, pár csepp teafa és vízzel higítja.

Livi
Kép
picilivi
 
 


jucuu írta:Nem lehet, hogy hüvelyváladák az, amit kenőcsnek gondolsz?
Jucuu (szülésznő anyuka)


Jucuu :)
de jó, nem is tudtam, hogy szülésznő vagy!
Szóval nem kell kitörölni? Én azt gondoltam, hogy ha magamnak kimosom onnan, hogy ne büdösödjön :), akkor neki is....

Livi
Kép
picilivi
 
 


Ezt nehéz így elmagyarázni, könnyebb lenne megmutatni.
Szóval azt, amin látod, hogy amúgy is kijönne, szinte az ajkak felszínén van, azt nyugodtan kitörölheted (mint ahogy mi felnőttek is megmosakszunk), de mélyebbre nem szabad nyúkálni (nem is gondolom, hogy bárki csinálná). Kivéve persze, ha kaki megy oda, akkor alaposan kell a baba alfelét megmosni/törölni.

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


^Remélem így már érthetőbb volt. :)

Látom, hogy vannak, akik házi készítésű törlőkendőt használnak. Leírná nekem valaki, hogy kell ilyet csinálni (milyen rongyra mit rakni, miben tárolni...). Itthon mindig csap alatt van fenékmosás, de ha kiruccanunk, nem szívesen teszem Szilárd fenekét a mosdókagylóba (boltban, reptéren, stb.), és akkor törlőkendőt használok.

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Remélem nem haragszotok meg, ha beteszek ide pár képet, ma volt itt Tamperében egy óriási mosható pelenka rendezvény, a legtöbb mosh. pelenkagyártó itt volt, ott csináltam.
Lehetett vásárolni, gyönyörű pelenkákat tapogatni :), pelenkavarráshoz, kötéshez alapanyagokat beszerezni. Sőt hordozókendős stand is volt, ahol ki lehetett próbálni mindenféle fajta hordozóeszközt (na, baby björn nem volt :lol: )

Kép
Kép
Kép

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Még két kép, a másodikon a használt pelenka stand van (mármint nem pisivel, kakival teli pelenkák :), csak eladóak.)
Kép
Kép

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


JUCUU:Nagyon jók a képek, köszönjük!!!!!!!!!!!!! :lol: Éa Te mit vettél???? :o

kisvic
 
 


Én? :shock: Honnan gondolod, hogy vettem valamit? :lol: :lol:
Anyagot meg patentot, meg összefogdostam a sok gyönyürű pelenkát ötletmerítés céljából. :D

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Sajnos mi még fényévekre vagyunk attól, hogy kis országunkban ilyen rendezvényre ellátogathassunk!! :(

KépKép
Kép
ilkuchta
 
 


Picilivi köszi, hogy foglalkozol a dilemmámmal. Biztos, hogy a kenőcs szokott odamenni. Nem sok de van. A védőnő nekünk azt mondta, hogy ki kell törölgetni egy gézdarabbal. Én egyszer nagy izzadások közepette meg is próbáltam (Kb fél órát izzadtam), mert féltem csinálni, hogy nehogy beletöröljem véletlenül. Hát azóta nem is nagyon nyúlok hozzá, csak eddig idegesített. Mióta jucuu írta, hogy nem baj nem foglalkozozok vele.

Én ma úgy csináltam popsitörlő a kirándulásra (elmentünk Ópusztaszerre), hogy benedvesítettem pár kimosott popsiotörlő kendőt, és olívaolajat és mandulaolajat tettem rá. Ezt beletettem egy zacsiba, és jól összenyomkodtam, hogy átitatódjon. Az olívaolajat először egy kics üvegben, vagy pohárba, össze kell keverni. Nem kell sok belőle. Csak érzéssel. Nagyon jó volt. Leánykámnak nagyon tetszett.

Szép álmokat mindenkinek! :)

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Kicsit hézagosan írtam. Az olívaolajat és a mandulaolajat először összekeverjük. De szerintem értettétek. Látszik, hogy már késő van. Sokat gyalogoltunk. És a nap is jól megszívott.

Azt hiszem le is fekszek, hogy több butuságot ne gépeljek.

Jó éjt!

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


jucuu írta:^Remélem így már érthetőbb volt. :)

Látom, hogy vannak, akik házi készítésű törlőkendőt használnak. Leírná nekem valaki, hogy kell ilyet csinálni (milyen rongyra mit rakni, miben tárolni...). Itthon mindig csap alatt van fenékmosás, de ha kiruccanunk, nem szívesen teszem Szilárd fenekét a mosdókagylóba (boltban, reptéren, stb.), és akkor törlőkendőt használok.


Jucuu :)
Köszi a magyarázatot! Asszem nem nyúlunk mélyre. Széthúzni se nagyon szoktam az ajkakat, csak amit látok, azt törlöm - és a kakit, persze...

Popsitörlő: tetrapelust vágtam kisebb darabokra, eldolgoztam egy kb.-overlock öltéssel. azokat áztatom be egy régi Pampers törlőkendős műanyagdobozban. Sok rongyit csináltam, de egyszerre csak annyit áztatok elő, ami kb. két nap alatt elfogy, hogy ne büdösödjön be.
És a lötyi: 1 evőkanál mandulaolaj (vagy jojoba) és 3 csepp teafa. Ezt felengedem egy befőttesüvegben vízzel. Mindig csak annyitt löttyintek a kendőkre, hogy nedvesek legyenek, így egy üvegnyi keverék 3-4 ilyen kétnapos adagra elég. (remélem érthető... :oops: )
Használatkor kiveszek egyet, visszafacsarom a levet a többi kendőre, majd a pelusokkal kimosom.

Livi
Kép
picilivi
 
 


...ja bocs, és ez Pindi receptje - én is tőle tanultam!!

Livi
Kép
picilivi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: