Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most azon vagyok hogy hova lett az írásom a tegnap esti???? :oops: :oops: :oops:


Edit!

Hogy van Máté?

A te írásodat se láttam :oops: hát kész vagyok :oops: pedig az Éviét igen és reagáltam is.

Milyen hosszú haja van már Flórának! És szereti ha fésülöd?

Jó sokat írtál! Hát nem unatkozhatsz te sem. További sok sikert a sulihoz!!!És jó tanulást!

Judit!
Nekem nagyon soknak tűnik ez a gyilkos torna,de ha te jól bírod,akkor hajrá!!! :lol: :lol: :lol: én alapból lusta dög vagyok!!!

Benci? Ovi?

Kész lettek az anyáknapi képek az oviban még egy bögrét is csináltak a gyerek képével,persze erről nem szóltak előre. Pótom 1160.-ért És ha valakinek nem kell? Mit csinál a fótós a bögrével? :oops: + 2060.- a képek. (szóval Judit jól gondold meg a váltást!)

jó éjt! és gyógypuszik! Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok

Ildikó
Én látom az írásomat! :lol: De ki tudja mikor mi van a babanettel! :lol:
Máté már köhög is! :? Nem vészes,de egyátalán nem örülök neki. :(
Biztos szépek az anyáknapi fényképek,meg bögrék,de tényleg,mi van ha valakinek nem kell? :shock: Mit csinál vele a fényképész? :shock: :lol:

Évi
Hú de sokat nőtt megint Flóra! :shock: :lol:
Ovis tetűket egyenlőre nem hoztuk haza! :lol:
Flóra száj: :lol: Még mindig jó beszólásai vannak! :lol:

Judit?

Tegnap anyukáméknál voltunk,csak este jöttünk haza,ma meg be kell mennem a munkahelyemre. :roll: Úgyhog igazából semmi érdekes nem történt velünk. :oops:

edoci
 
 


Edit!

Biztos elbénáztam valamit,mondjuk úgy,hogy csak előnézetben megnéztem,aztán el kellett mennem :? aztán ki tudja hova lett? elvitte a nagy semmi. :oops:

Mi volt a munkahelyeden?

Máténak jobbulást!A lándzsás úti füvet próbáltad már?

Judit hol vagy?


Ma egésznap sütöttem,főztem apának akartam kedveskedni,ma volt a névnapja. Olyan aranyos volt,úgy örült neki :lol: még egy tortát is sütöttünk.

Ildikó
ilgya1
 
 

 
 

Kép

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Á,látom Judit megvagy! :lol: :lol: :lol:

Ildikó
Utólagosan boldog névnapot apának! :lol: Akkor hétvégén megint buliztok? :lol:
Lándzsás utifüvet még nem próbáltam,de veszek! :D
A munkahelyemre csak beadtam egy papírt és menekültem is onnan! :lol: (azért még egy kapuccsínót benyomtam ott) :lol:

Tegnap szóltak az oviban hogy pólót adjunk a gyerekekre,mert melegük van.Szerintetek Mátéra hogyan adtam reggel pólót? :twisted: Egy órán keresztül visított hogy neki hosszú ujjú kell! :twisted: Úgyhogy a póló fölötti pulcsit nem volt hajlandó levenni az oviban. :roll: A dadusnéni mondta hogy majd megoldja.Na erre kíváncsi leszek!

edoci
 
 


Edit,
kukucs! :wink:
Megint nem engedett be........

Hogy van Máté? A lándzsás útifűről azt hallottam, súlyos allergiát okozhat :roll: :roll: , de egy gyógyszerről mindig hallani jót is és rosszat is :roll:
Máté is rigolyás, mint Benci. Ha van türelmem, trükközni szoktam, de 99%- ban nincs hozzá türelmem sajnos.....

Ildi,
utólag boldog névnapot a férjednek! Itt küldök egy tulipán bimbót, de elég bénán szedtem ki a hátteret :oops: :
Kép
Ezt a bögrét nem értem, miért maradna a fotósnál? :shock: Nem az oviban marad, ha valakinek nem kell? A fotós úgyis odaadja az ovinak az összes munkáját, magánál semmiképp sem tartja, nem? Vagy hülye vagyok és nem értem? :lol:

Évi,
mekkorát nőtt Flóra! :shock:
Ez sima ovi vagy magán ovi? Még régebben is írtad, hogy mentek Gödöllőre, és ez a pékség is nagyon jól hangzik! :)

Benci egyre hisztisebb :? , esténként mese előtt próbálok vele elbeszélgetni komolyan az ágyban, hogy mi lehet az oka, de csak ilyen válaszokat kapok: egyszer beütöttem a fejem az oviban, azért problémáztam a posta előtt, vagy szépek a tulipánok és nekem fontos dühöngeni :lol: és társai.
Mikor nő ki a többi fog? Már arra gondoltam, az fájhat neki, mert régebben akkor volt kezelhetetlen, de az pont másfél éve volt és még beszélni sem tudott, most csak szólna, ha fáj valamije :roll:
Az esti öltözés is kész dráma, de tegnap bevetettem egy cselt, hogy átverjük a többieket és gyorsan felöltözünk a fürdőszobában- és nagyon tetszett neki, még fél órát ugrált utána örömében, hogy rászedte apát és nagymamát. Hogy ma estére mit találok ki, azt nem tudom 8)

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
Én úgy tudom hogy az utolsó örlőkcsak később jönnek ki,5-6 év körül,amikor elkezdődik a fogváltás.Ennek az örlőnek nincs tejfog "elődje" azért jön később.12-13 éves korukra lesz a 20 tejfog helyett 28 maradandó.
Én is szoktam ilyeneket bevetni hogy öltözzön gyorsan,hogy ő legyen az első,ne pedig apa,ezek hatásosak,de tényleg nehéz mindig kitalálni valamit. :wink:
Köszi,Máté megvan,kicsit javult már.

edoci
 
 


Sziasztok!!

Ildi:
És milyenek lettek a képek?? Felrakod?? nálunk még kb 2 hét mire készen lesznek.
Azért tényleg szólhattak volna, hogy ki kér bögrét...
nálunk azt is felkellett írni, hogy kérünk-e anyáknapjára képeket,fotózást.

Apának utólag boldog névnapot kívánunk!!

Edit:
Sikerült rábeszélni Mátét a pólóra??? Flóra tegnap nem volt hajlandó felvenni az oviban a szabadidőruhát, mert az olyan szép és ő abban nem megy ki az udvarra:):)

Judit:
Sima önkormányzati ovi, egy lakótelep közepén.Csak szuper óvónénik vannak:)
jövőhéten megint mennek bábszínházba,fodrászatba.
hisztiből kapunk mi is rendesen ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ


Tegnap Flóra olyan fáradt lehetett, hogy Fél 7-kor elaludt mesenézés alatt, szépséges jelmezben:) 10 órakor felébredt, nem tudta mi újság.Gyorsan levetkőztettem, megpisiltettem és visszafektettem az ágyába.4-kor jött hajnalban tök vígan:):) szerencsére rátudtam beszélni, hogy aludjon még...

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok

Évi
Tegnap én is olyan fáradt voltam hogy legszivesebben már 7-kor aludtam volna! :lol: E helyett 10-kor kerültem ágyba és 6 körül keltem. :roll: Legalább kipihente magát Flóra! :lol:
Sikerült rábeszélni valahogy Mátét a pólóra! :lol: Kell vennem pólókat,mert a tavalyiakból kint van a hasa! :lol:

Judit?
Ildikó? (biztos buliztok) :lol:

Én ma tesóméktól elhoztam a muskátliaimat,mert ott teletek,de olyan ramaty állapotban vannak! :( Nem tudom sikerül-e helyre pofoznom őket. :?

edoci
 
 


Edit,
buliztam a taposógépemmel :lol:
A muskátliban az a jó, hogy olyan igénytelenek, hogy bármit kibírnak, pl. tavaly szétverte a jég a szépségeimet és két héttel később ismét gyönyörűek lettek, úgyhogy ne add fel, szeretettel locsold őket és beszélj hozzájuk (magadban) :oops: , nálam ez mindig bevált. :roll:
Örülök, hogy Máté jobban van, Benci ismét taknyos, de nem vészesen- és rekord mennyiséget, két hetet járt folyamatosan az oviba, remélem, jövő héten is fog menni. :wink:

Évi,
nagyon jó lehet ez az ovi! :lol:

Nálunk semmi hír anyáknapjáról és fényképezésről, pedig egy "profi" képnek örülnék, még egy bögrének is.
Annyit tudok, hogy valamilyen bazsarózsás dalt szokott dünnyögni, de ez titkos, anyanapra- ahogy Benci mondja :)

Hiszti egyre rosszabb :twisted: :twisted: :twisted: , beraktam a szobájába, higgadjon le- 5 perc múlva benéztem és angyalian játszott az autóival, ő volt a nagy markológép és édesen tanította a kis markolót markolni. Ki érti ezt a gyereket :roll: :oops: :shock: Persze imádom, de néha sírok a reakcióitól, persze nem előtte :roll:

Nézitek Uri Gellert? Én hiszek az energiaáramlásban és társaiban, de a kanalam nem görbült el! :?

Flóra szabadidőruhájáról jut eszembe (rózsaszínű amúgy :wink: ?)- Bencit már a lépcsőházban kezdem vetkőztetni, mert több tonna homok távozik minden ruhájából és különböző testrészeiből :lol: ......
Kapott egy új kendőt (én mániám :oops: ), és hátulról :!: is megnézte magát a tükörben, hogy jól áll e neki, nem hiú cseppet sem :mrgreen:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Tapéta, Ildi "parancsára" :lol: :lol: , jó sok lett :oops: :oops: :


Kép

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
Gyönyörűek a képek! :lol:
Már bele sem férne Benci meg Máté együtt a bringóba! :lol:
A muskátlikat most levágtam,mert egy dzsungelhez jobban hasonlítottak,meglocsoltam táppal,aztán kiderül melyik marad meg belőle.Kettőnél látok esélyt. :wink:
Most megint taknyosak vagyunk Mátéval,pedig már kezdtünk kimenni belőle.
:roll:
Én nem nézem Uri Gellert,nem az energiaáramlással és a hasonló dolgokkal van a gondom,csak idegesít a műsor! :oops:
Az az új kendő ami Benci fején van?
Ma egész nap itthon a homokozóban ültünk. :lol: Szerintem nekem is már a teraszon el kell kezdenem vetkőztetni Mátét. :lol: :roll:
Itt volt tesóm kisfia a hétvégén,tesómék lagziba voltak.Kikészített ő is rendesen! :roll: Köpköd (amit utálok) és szerintem állandóan azon jár az agya hogy mi rosszat csináljon! :?
Gyuszi meg szombat vasárnap is a konstrumán volt,dolgozott,úgyhogy megúszta a kölköket.

edoci
 
 


Edit,
remélem, Máté hamarosan takony mentes lesz, mi is épp kimásztunk, két nap orrfújás szünet, aztán újra kezdődött....
Urit csak azért néztem, mert nagyon unalmas 45 percet taposni, de tv- nézés közben elmegy, a hülye kanál miatt abbahagytam, majd kezdhettem újra :?
Igen, ez az új kendője- gyarapítottam a gyűjteményt.

Minden tiszteletem a többgyerekes anyukáké, én biztos a Lipóton végeznék- ha nem zárták volna be azt is -több gyerek mellett :shock:

Benci kapott málnaszörpöt (édestíőszereset, elegem lett a sok cukorból) és bálnaszörpnek hívja.
És tényleg egy kis majom :lol: : nézte a Tesz vesz várost, ahol egy majom banánt evett :) és ő is kért hármat :D , pedig azt hittem, több ennivaló nem fér bele :roll:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
Bálnaszörb :lol: :lol: :lol:
Három banán nem semmi! :lol: :lol: :lol:
A héten már dolgozol?
Mentetek oviba?

edoci
 
 


Igen, pénteken elvileg dolgozom, de ha sztrájk lesz én nem hiszem, hogy be fogok gyalogolni :oops: :oops: :oops: , mondjuk most elég fitt vagyok, de inkább itthon taposok......kb. egy óra alatt beérnék, de megér nekem annyit, hogy szuper bűzben sétáljak? :roll:
Egy biztos, szombaton koncert, és akkor már nem lesz sztrájk.

Mentünk oviba, taknyosnak taknyos, de más baja nincs.

És a nagy kedvence a mákos tészta lett, teljesen belezúgott, sőt, reggelire lekváros kenyeret eszik :shock: , ez is az ovi hatása, meg nem vajazom meg, mert azt nem szereti és vaj nélkül jól csúszik.


Körkérdés: mennyire gáz, ha édesítőszeres italt kap? :oops: , nagyon édes szájú, de az a cukor mennyiség, amennyivel megissza a teát, sokkoló. Én szívem szerint édesítős lekvárt adnék neki, de nem merem. Szerintetek?
Amúgy a gumicukor is tele van nyomatva minden féle szeméttel, akkor talán az édesítő sem olyan káros...... :roll: :roll:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
Ha ez megnyugtat,nálunk itthon mindig édesítős szörp van! :oops:
Sőt még colát is kér és néha adok neki egy fél decit.Sőt a kapuccsínómból is szivesen szürcsöl! :lol: :oops: Pedig az sem gyereknek való. :oops:
Lekvár:szerintem a lekvárból nem kensz egy tonnát a kenyérre,úgyhogy nyugodtan adhatod neki a simát,nem fog tőle elhízni! :wink: De ha gondolod próbáld ki az édesítőset! :wink: Nem lesz tőle semmi baja. :wink:
Na most az én hozzászólásomtól nem lettél okosabb! :oops:

Sztrájk,szuper bűzben sétálás: :roll: én biztos nem sétálnék benne egy órát! :oops:
Én is vittem Mátét oviba attól hogy taknyos,mert vannak nála taknyosabbak is a csoportban!Igazából nem folyik ki a taknya,csak nagyon be van dugulva az orra és ha fújja akkor jön belőle rendesen. :roll: Bocsi a gusztustalankodásért! :oops:

edoci
 
 


Edit,
és milyen színű a takony? :lol: :lol: , nem gusztustalan a téma! :wink:
Nem a hízással van a bajom, hanem a fogaival :mrgreen: , egyenlőre semmi bajuk, de a sok cukros lötty biztos nem tesz túl jót a későbbiekre nézve.....
Bezzeg az oviban és a kádban megissza a sima vizet :)
Az is megfordult a fejemben, hogy a mákostésztára nem porcukrot, hanem glukonont szórok rá, de kizárólag a fogacskák miatt, akkor mehet nyugodtan rá szerencsére! :wink:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
Ja,értem!Vagyis félreértettem. :wink:
Az édesítőszer nem bántja a fogakat? :oops:
A takony átlátszó. :?
Máté sütiből eszik rengeteget,de ugyanakkor fogmosás mániás és amióta megszereztük a Fognyűvős könyvet nem is eszik annyi édeset!Meg inkább nem is tartok itthon,vagy ha igen jól el van dugva! :wink: (még én sem találom meg) :lol:

edoci
 
 


Jé,megjavult az óra,pedig reggel még rossz időt írt be! :shock:

edoci
 
 


Úgy tudom, hogy az édesítő nem rongálja a fogakat, sőt, a multivitamin rágótablettákban is édesítő szer van és direkt rá van írva, hogy főleg azért, ha megrágják, ne rongálja a fogakat. De lehet, hogy tévedek? :roll:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Sziasztok!

Hú,de lemaradtam :oops: :lol: :lol: :lol:

Édesítőszert az aszpartam miatt nem lehet adni,nem? :oops:

Bemásolok egy cikket,majd elmegyel Dávidért :lol: :lol: :lol:

Az aszpartam-titok

Az aszpartam-mérgezés a nyolcvanas évek óta jól őrzött titok. Számos kutatás és a tapasztalatok egyértelműen kimutatták mérgező és betegségeket előidéző hatását. Az aszpartam egy veszélyes adalékanyag, ami a testbe kerülve rákkeltő anyagokra bomlik, és elmegy modernkori horrornak, amit odabent művel. Vajon miért nem lehetett hallani erről eddig?

A diéta-ipar egy dollármilliárdos üzlet. Az ember azt gondolná, hogy a könyvek szerzői, vagy az élelmiszeripari cégek húzzák a nagy hasznot belőle. És nem. Persze nekik sem megy rosszul, de a játszma igazi nyertese a gyógyszeripar. Hogy hogy jön a gyógyszer az aszpartamhoz? Egyszerű. Egy gyógyszercég kutatója fedezte fel véletlenül az aszpartamot, egy fekély elleni szerrel való kísérletezés közben. A cég pedig a G.D. Searle, aki gyógyszergyártó létére képes volt 28 millió dolláros veszteséget elkönyvelni, és többszáz, a gyógyszereik miatti káros mellékhatások ügyében indított pert elveszteni. Ugye, milyen megbízhatónak tűnnek? A Searle egyik leányvállalatát végül a Monsanto vásárolta meg, és NutraSweet néven dobta piacra az édesítőszert.

Izgalmuk érthető volt, hiszen ez a szer többszázszor édesebb a cukornál, fillérekbe kerül előállítani, és a diéta-nemzet minden ilyenre vevő. A probléma ott kezdődött, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hivatal, az FDA nem óhajtotta engedélyezni a felhasználását, lévén az anyag bizonyítottan rákkeltő, és az idegeket is károsítja. Később valahogy eltűntek a vizsgálati dokumentumok, a kísérletekhez használt egerek nem voltak hozzáférhetőek boncolásra, és a kormányhoz eljuttatott dokumentumokban már csak néhány homályos következtetés szerepelt. Ennyi elég is volt a frissen megválasztott Reagan elnöknek, aki beiktatása másnapján(!) leváltotta az FDA addig tiltakozó elnökét, és Arthur Hayest ültette a helyébe, aki azonnal felülvizsgálta a „túl szigorú” megkötéseket, és engedélyezte az aszpartam használatát a száraz élelmiszerekben.

Nem sokkal később elindult az a rémálom, ami a mai napig nem hajlandó alábbhagyni. 1992-re a Nutra-Sweetnek már engedélye volt az aszpartam üdítőitalokban és gyerekvitaminokban való felhasználására, szerződést kötöttek a Coca-Cola és a Pepsi céggel, mint a cégek kizárólagos aszpartam-ellátója, és az FDA ekkor fogadta el a NutraSweet kérvényét az aszpartam nagy mennyiségű, szabad forgalomba hozataláról.

Ekkoriban kezdődött, hogy emberek megmagyarázhatatlan betegségekkel, tünetekkel fordultak orvoshoz, és a tudomány széttárta a karját: nem tudtak rájönni, mi okozza a bajt. Az aszpartam mellékhatásai lehetnek fokozatosak, vagy azonnali reakciók is. Dr. Lendon Smith amerikai orvos szerint rendkívül sok ember szenved az aszpartam káros mellékhatásaitól, de fogalmuk sincs, hogy a gyógyszerek, kezelések és gyógynövények miért nem enyhítik a tüneteiket.

Több, mint 90 mellékhatást tulajdonítanak az aszpartam fogyasztásának. Hihetetlennek tűnik, nem? Pedig nagyon igaz. Hogy képes egyetlen vegyi anyag ekkora kárt okozni?

Az aszpartam a vérbe kerülve lebomlik, és így képes keresztülutazni az egész testen, és bármilyen szövetbe lerakódni. A ciklamáttal vagy a szacharinnal ellentétben az aszpartamot megemészti a szervezet. Elfogyasztása után a benne lévő metanol (faszesz) formaldehiddé, majd hangyasavvá változik. A formaldehid belégzése halálos, rákkeltő. További összetevői, a fenil-alanin és az aszparginsav pedig mérgezőek.

Ha a később felsorolt mellékhatásokból többet is észleltél már magadon, esetleg fizikailag megmagyarázhatatlanul gyengülsz, azonnal tedd le a diétás kólát. És ha még semmilyen reakciót nem észleltél, azon szerencsések közé tartozol, akik visszafordíthatatlan károsodások nélkül úszhatják meg az eddigi aszpartam-fogyasztást, már amennyiben egy életre elfelejted az ezzel édesített élelmiszereket.

És ez nem vicc. Az FDA-hoz mindössze néhány év alatt több, mint tízezer NutraSweettel kapcsolatos panaszbejelentés érkezett, amely az összes beérkező panasz 80 százalékát tette ki. Ennek ellenére az Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hivatal semmit nem tett annak érdekében, hogy tájékoztassa a közönséget, akik egyértelműnek gondolják azt, hogy ha egy termék agyon van reklámozva, az csakis egészséges lehet.

Az aszpartam-ellenesek elnöke szerint: „Az aszpartam az egyetlen olyan génmanipulált termék, amelyről tényleges bizonyítékaink, világos nyilvántartásaink és esettörténetek vannak, melyek azt bizonyítják, hogy tömegbetegségeket és halált okozhat.”

Valószínűleg nem véletlen, hogy a gyógynövényből nyert és teljesen ártalmatlan szteviát, mint elterjedt versenytársat viszont betiltották jó időre az Egyesült Államokban. Épp pár hónappal az előtt, hogy a NutraSweet, mint asztali édesítő forgalomba került volna. És talán az sem véletlen, hogy Új-Zélandon ma már tiltott adalékanyagnak számít az aszpartam. Hogy miért nem mindenhol? Szenzációs PR-úthengert vezet a NutraSweet. Nagyon meggyőzőek, és ahol az aszpartam ellen szólók felütik a fejüket, ők megjelennek, és elhiteltelenítik a forrást. Azért a több milliárdért évente... Szerencsére az Egyesült Királyság és az Európai Unió is elfogadta azt a javaslatot, hogy végezzenek független kutatásokat az aszpartam „biztonságos” mivoltával kapcsolatban.

Ha ez mind hihetetlennek is hangzik számodra, „biztos, ami biztos” alapon azért olvasd el a címkét, és légy résen mindennel, ami „light”, mert aki cukormentesen szeretne táplálkozni, lépten-nyomon csak aszpartamba botlik. Néhány tipikus termék, amit ezzel édesítenek: szénsavas és rostos üdítőital, joghurt, fagylalt, reggeli készítmények, pezsgőtabletta, sportital, gyerekvitamin(!), lekvár, szinte minden rágógumi, diabetikus termékek, és maguk az édesítőszerek (kevés kivétellel): folyékony, tabletta, kristályos és por variációkban.

Az aszpartam néhány mellékhatása:
Látászavarok, szemfájdalom, fülcsengés, hallásgyengülés, epilepsziás görcsök, migrénes fejfájás, egyensúlyzavarok, memóriavesztés, állandó álmosság, végtagzsibbadás, részleges bénulás, remegés, depresszió, ingerlékenység, agresszió, álmatlanság, fóbiák, szapora szívverés, légzési nehézségek, hányinger, hasmenés, véres széklet, hasfájás, nyelési fájdalom, bőrviszketés, kiütések, asztma, herpesz, tályog, menstruációs zavarok, a haj elvékonyodása, hajhullás, hirtelen súlyvesztés, fokozatos súlygyarapodás, fájdalmas vizelés, túlzott szomjúság, bedagadt lábak, visszafordíthatatlan agykárosodás, születési rendellenességek, gyomorfekély, izületi fájdalmak.

Forrás és bővebb információ:
www.dorway.com
ilgya1
 
 


Ildi,
erről hallottam :oops: (ezért is kérdeztem), de mit csinál egy cukorbeteg? Kénytelen ilyeneket enni, különben akár meg is halhatna, ha nem tartaná be a diétát :roll:
Ami van édesítőszerem, abban nincs aszpartam, kétszer annyiba kerül, mint a hagyományos.
Én nagyjából mindenből lightot eszem- iszom, de ez kell, hogy ne legyek tehén és a bőrömnek is jót tesz. :roll:

És a másik oldal? A cukor és a liszt ugyanolyan egészségtelen.

Na, most legyünk okosak! :lol:

A legjobb, ha nem eszel- iszol :shock:

Én azt is hallottam (bibibá :lol: ), hogy a bio cuccok veszélyesebbek és egészsgételenebbek, mint a "sima" répa és társai. És háromszor annyiba kerül. :roll:

Mindenre van pro és kontra. :?


Másik körkérdésem: a férjemmel szoktunk vitázni a c- vitaminon, szerinte napi 2- 3000 mg- mot :shock: (na, ezt hogy kell leírni helyesen?) simán szedhetünk, de úgy gondolom, tök fölösleges, és úgyis kipisiled a fölösleget. A sógornőm (10gyerekes) is hajlamos a c- vitaminnal túlzásokba esni. Én a napi 1000- et is sokallom. És ha eszel elég gyömölcsöt, abban is van elég, nem?
Én a Béress- csepphez szedek be egy 50 mg- ost (ezt sem így kell valószínűleg leírni :oops: ), mert csak úgy hatásos a csepp.

(nem tudom, hogy g vagy mg, de a lényeget értitek, gondolom :P )

Dávid jobban eszik már?
És veletek mi újság?

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
Tudod valaki a "napfényből" táplálkozik! :lol: (persze ott is ott van a káros sugárzás,tehát az sem lehet egészséges) :wink: :lol:

Igen a C vitamin felesleget kipisili az ember,de az is tény hogy túl lehet adagolni.Én csak ha taknyos,beteg vagyok,akkor szoktam külön C vitaminozni!
Szerintem is elég ami a gyümölcsökben van! :wink:

Ildikó
Köszi az infót! :D Hasznos!
Hallottam én is ilyeneket. :wink: Pl én is imádom a light colát! :oops:
Az az érdekes,hogy ezek után mégis alkalmazzák termékekben az aszpartamot.

Tényleg,Dávid étvágya javult?
Réku?

edoci
 
 


Erről a napfény- kúráról hallottam....de a nap is káros :lol:

Érdekes, a sógornőm szerint nem lehet a c vitamint túladagolni, nyomatja a gyerekeinek és mégis folyton betegek :roll:
Persze ő homeopátiával gyógyít, így nem csoda, hogy egy influenzából nem gyógyulnak ki, plusz tüdőgyulladás lesz a szövődménye vagy fülszúrás, de ez az ő dolga. Rengeteg zöldséget és gyümölcsöt esznek, egészségesen élnek.

Még azt is hallottam, hogy a méregdrága vichy illetve l'oreal krémek tele vannak mérgekkel :shock: , de a szűrésen megfelelt a legolcsóbb balea krém (dm termék), ki tudja, mi igaz és mi nem..

Én most lighat vajas- sajtos- vegetás abonettet eszem, majd light joghurot eprrel- de legalább nem hízom.....

Vett a férjem light sört,(érdekes véletlen, pont ma) cukorbetegek is ihatják, hát kíváncsi leszek az ízére :shock: - sok mindenről lemondok, de a sört szeretem, csak a magas szénhidráttartalma miatt nem ittam mostanában (nem minden este szoktam vedelni, csak néha iszom :wink: )

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Light sör-megáll az eszem hogy miket ki nem találnak! :lol: Még nem találkoztam ilyennel! :shock:
Majd írd meg milyen volt az íze,nagyon kíváncsi vagyok rá! :lol:

Vichy-Loreal-nálam mindegy,mert érzékeny a bőröm és az összestől kiütéses leszek... :roll: Úgyhogy öregszem ahogy vagyok,egyenlőre amíg nem találok megfelelő krémet.... :lol:

C -vitamin:nem is túladagolás,hanem tartósan napi 1000 mg feletti C-vitamin bevitel káros lehet. A leggyakoribb tünet ilyenkor a vesekő, de a szövetekben is lerakódhat a C-vitamin kis kristályok formájában.

edoci
 
 


Laptatő! :roll:
(Más biztos örülne neki)

edoci
 
 


Csajok,azért most is húzzatok bele az írásba,Judit tessék továbbra is tapétázni! :lol:

edoci
 
 


Sziasztok!

Judit,Edit!
Na nem eddig tartott amíg elhoztam a Dávidot,de útközben összetalálkoztam egy drága rokonnal (Zsoltié),aki olyanokat szólt be,hogy a hajam égnek állt,így megint magam alatt vagyok és azóta is azon agyalok. :? majd élőben elmesélem,ha talizunk.

Na visszatérve az aszpartamra,tudom,hogy minden káros valamilyen szinten,de erről nem is gondoltam volna,hogy ennyire :?: :roll: ,eredetileg egy másik cikket akartam bemásolni,sokkal elrettentőbb volt,de nem találtam meg. :oops:
Én személy szerint utálom a light-os dolgokat,és allergiás is vagyok,mert akármilyen light-os cuccot iszok,eszek rögötn kipattogzok tőle és elkezd viszketni a nyakam,hasam,karom....de az útóizét se szeretem.

Lightos sőr??? :lol: ez tök vices
Milyen volt?
Ja a képek ismételten gyönyörűségesek!!!!!!Olyan ügyes vagy!!!!
és a zsebibaba naon cuki,összepuszilgatós!!!

Évi!
Aranyos lehet Flóra a szépséges jelmezben,nem fényképezted le?

Edit!
Nem most volt Gyula nap? Vagy ti nem most tartjátok?

Mennem kell,mert a sírástól már fáj a szemem.

Ja Dávid már 14,3 kg, kezdi szépen felvenni a formáját,már csak hébe hóba kap vitamint,mostmár olyan normális mennyiségeket eszik. Nem egy negyed virsli felét,hanem egy egészet :lol:

jó éjt!

Ildikó
ilgya1
 
 


Jó reggelt!

Ildi,
örülök, hogy Dávid már egy egész virslit is megeszik! :lol:
Valószínűleg a szervezeted jelzi, hogy nem bírod a lightos dolgokat, önvédelemből.
Én bírom, úgyhogy továbbra is folytatom. Egyetlen dolog van,amit tényleg nem szeretek, az cola light, abból az igazi a legjobb, de ha épp szénhidrát elvonásosn vagyok, akkor azért megiszom :wink:
Nem tudom, milyen a diétás sör, mert elaludtam este Bencivel, de majd ma este kipróbálom. Szerintem szörnyű lehet, hisz azokat szedik belőle ki, amitől "sör a sör" :lol:
Mi volt a rokonnal? Jóindulatú megjegyzéseket tett? :? Ne sírj, de ezt könnyű mondani!

Edit,
a laptető a "tesztgyártó topikok" szerint terhességet jelent! :wink:

Visszatérve az adalékanyagokra és mérgekre: ne egyél, ne igyál, ne tisztísd a wc-t, ne takaríts, ne moss hajat, pláne ne fessed be, nem kend a száraz bőröd, de a zsírosat se, ne sminkelj és ne gyantázz és még sorolhatnám a végtelenségig :lol: :lol: :lol:
Nyilván mindenben van jó és rossz, legyen az bio, sima vagy light.
Szinte minden a fogyasztói társadalom balekjaira épül.
Ja, tv- t se nézz, mert káros a kiugárzása :)
Védőoltást se adassunk be, hisz az is káros. :mrgreen:

Ettől függetlenül nem szeretnék 100 évvel korábban élni, villany és kád nélkül. Régebben mégis korábban haltak meg az emberek, nyilván a kosznak is nagy szerepe volt ebben.... :roll: :roll:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Ildi,
vegyél be ebből egyet :lol: :
Kép

KépKép
bibi blocksberg
 
 


És nincs benne aszpartám :)

Jó lenne, ha tényleg nem csak elméletben létezne ilyen szuper gyógyszer 8) , könnyebb lenne az élet.....

KépKép
bibi blocksberg
 
 


sziasztok

Judit
Ez nagyon jó! :lol: :lol: :lol: Olyan jót röhögtem rajta! :lol: ilyen nekem is sokszor jól jönne! :lol:

Ildikó
Tényleg vegyél be Judit bogyójából!biztos hatásos! :lol: Kép

Örülök hogy Dávidnak alakúl az evése! :D
Én tegnap azt hittem tesóm kisfiának borítom a fejére a kaját!Kibontatott velem egy banánt,erre kitalálta hogy inkább nem kell neki,Aztán egy vaniliás danettet,aztán az sem volt jó neki,mert vegyes kell (vaníliás és csokis). :twisted: Persze a végén semmit nem evett.

edoci
 
 


Kép

Remélem, mindenki bevette az éppen aktuális mennyiségű lesz@rom tablettáját :wink: :lol:

Edit,
"édes" lehetett az unokaöcséd :?

Pénteken valószínűleg gyalogolni fogok a Mávba ( egy kis kardió edzés a "friss" levegőn....)- utána meg délután megyek István, a király cd- felvételre, a Társulat című műsorhoz :lol: :lol: , ez a rockopera nagy kedvencem. Az még homályos, hogyan is megyek a város másik végébe, de állítólag megszervezik...úgy legyen....

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Sziasztok

Judit
Kíváncsi vagyok mi lesz holnap,hogy fogsz eljutni az egyik helyről a másikra! :shock: Biztos jó nagy káosz lesz az utakon! :twisted:
De jó hogy az István,a királyt játszátok! :D Azt szeretem én is! :D

Ildikó
Elfelejtettem válaszolni: :oops:
De Gyula nap volt,de nem nagyon tartottuk meg,mert dolgozott! :?

Mátét lepisilte egy kisfiú az oviban,persze ez úgy derült ki,hogy rákérdeztem,hogy bepisilt Máté hogy pisis a harisnyája?Kiderült hogy nem... :twisted:

edoci
 
 


Edit,
lemondtam az Istvánt, mert tegnap úgy bedurrantak a manduláim, hogy nem bírtam nyelni, plusz belázasodtam, de mára jobb lett a helyzet, csak pluszban megjött erős görccsel :roll:
De bejutottam villamossal :shock: , ugyanis a 6- os villamos járt. Nem esett volna jól a gyaloglás így......
Ez az óvoda több, mint misztikus- nem kéne a többiben is körülnézni :?:

Nem nagyon volt mit fényképezni, teljesen kihalt a város, a Margit- híd gyalogos forgalma viszont megnőtt:
Kép

Ildi, Évi!

Jó dolog a lesz@rom tabletta, de nem minket is letojni :lol:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Kísérleteztem, nagyon ráérek :oops: Kép

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit! Imádlak! :)
ilgya1
 
 


Sziasztok

Judit
Hogy van a torkod?jobb már?
Többi Óvoda sz..r! :? Meg hogy már ezt megszokta Máté nem akarok váltani. :oops: Majdcsak megjön Máté esze is és vigyáz magára! :wink:
Jók a fényképek!Elég ramaty állapotban van már ez a Margit -híd! :?

edoci
 
 


Edit,
torkom nem fáj, tudok nyelni, de ha belenézek, még ijesztő, inkább nem nézegetem :shock:
Ezek retusos képek, de tény, hogy elég vacak állapotban van ez a híd, remélem, nem alattunk fog leszakadni :roll:
Erre nem is gondoltam a buta "agyammal" :lol: , hogy ezt az ovit már megszokta Máté.
Hogy bírod két gyerekkel?
Apósod szövettani eredménye megvan már?

Ildi,
egy újabb kép, rohantam, nem a legszebb :oops:
Kép

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
Nagyon rossz együtt a két gyerek! :twisted: Mindig mind a kettőnek ugyanaz kell,utánnozzák egymás hülyeségeit! :twisted:
Egész héten itt volt,ma tesómék mentek valami házavató buliba.Ráadásul Gyuszi is lement Gyulára a pálinka fesztiválra.De a konstruma óta szinte nem is láttam őt. :roll:
Remélem a jövő hét már jobb lesz. :wink:
Apósom szövettana még mindig nem jött meg,úgyhogy a jövő héten kell megint érdeklődnie! :roll:

Dehogynem, gyönyörű ez a kép! :lol:

Ovi:jövő héten különböző napok lesznek,pl:hétfő vitamin nap,keddre virágpalántát kell vinni és elültetik,pénteken mennek kirándúlni,szerda-csütörtök is lesz valami,de azt elfelejtettem,mert pénteken csak futtában olvastam a faliújságot. :oops:

Ja,nekem a Tantum Verde nagyon bejött a torkomra! :wink:

edoci
 
 


Edit,
de biztos jót is tanulnak egymástól, nem? :wink:

Kár, hogy mi nem csíráztatunk az oviban, anno én nagyon szerettem.
De úgy figyelnek az öltözködésre és az ennivaló érzékenységre, hogy le a kalapot előttük. Kiszúrták, hogy Benci nem szereti a vajat és ő külön vaj nélkül kapja a tízórait! :shock: Pedig ezért nem szóltam.

Nekem is a Tantum Verde segített és a cataflam vagy cataflan?

Létezik, hogy azért maradt el az allergiám, mert fél éve iszom grapefruit cseppeket? Ez immunerősítő és az allergiát az immunrendszer gyengesége okozza. :roll: Három hete prüszköltem kb. fél napot, ennyi volt. Nem hiányzik, csak fura....

Ez egy fűzfa, alulról és eltorzítva, nekem tetszik, de lehet, hogy "túl torz" egy éppelméjű embernek :oops:
:) Kép

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
Szerintem jó lett a fűzfa,nekem sem túl torz,de nem is biztos hogy épelméjű vagyok! :lol:
Lehet hogy a Grapefruit mag is segít az allergiádban,télen én is ittam,pont mostanában gondoltam rá,hogy itt az allergiaszezon és megint el kellene kezdeni. :wink:
Én most homeopátiás orrsprayt és szemcseppet vettem,ha szükségem lesz rá.Hát,nem tudom mennyire fog segíteni! :oops:
Még nincs ezen az oldalon Bencis kép! :shock:

Nagyon el vagytok tűnve!(Ildikó,Évi) :evil:

edoci
 
 


Sziasztok!!

Nem tűntem el csak nincs egy perc időm se, hogy írjak :cry:
Mikor hazaérünk az oviból, vacsifőzés stb stb, nem kerülök gép elé.
Este meg már nincs kedvem :oops: Ha meg lenne kedvem akkor tanulnom kell :?

Flórának kész lettek az anyáknapi fényképei. szuper jók lettek :lol: :wink:
A hétvégén lent voltunk szülőknél. Tegnap nagyon jó volt az idő :!: :!:



Ildi:
Örülök, hogy Dávid kezdi összeszedni magát!!

Leszarom tabletta:):):) Nagyon jó,néha beveszek egyet:)

Edit:
Szegény Máté:( a múltkor Flórát meg az egyik kisfiú pisilte le a lábfején...kérdeztem, hogy miért van rajta másik harisnya, hát elmondta.
Jó ötlet az ültetés


Judit:
Jók a képek!!
Jobban vagy már??? torkod?? Én holnap készülök dokihoz allergiás gyógyszert iratni.

A változatosság kedvéért Fóra a hétvégén nekiállt köhögni, taknyolni
:roll: Annyira örülök neki!!

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok,
jó régen írtam, nem tudtam belépni és történt valami szuper dolog :?

Visszajönnek a sógoromék- ok, az egész önkormányzati lakás főbérlője a sógorom, de :arrow:
- területi alapon fizessük a rezsit,azaz mi harmadrészt, ők negyedrészt, mert Benci sokat fogyaszt
- fizessünk mosógép használati díjat (az az övék)
- ők ingyen használják a hűtőnket (az ugyanis a miénk)
- szétverik azokat a részeket, amiket 2 éve újítottunk fel és még mindig perkálok érte a nagynénémnek, és mi fizessük ki ezt is :shock:
- anyukám, aki felajánlotta, hogy ingyen, csak a rezsiért lakjanak ott, még szinte szemétnek lett kikiáltva, mert nem lakhattak ott teljesen ingyen :!: :!: :!:
- ha a feleségét meglátom, kiütéses leszek tőle, és elkezdek viszketni, mert annyira irritál a jelenség

Nem tudunk albérletbe menni, mert nem tudnánk kifizetni. Anyukámhoz sem megyünk, legalább neki legyen ismét jó, ha két évre feladta a saját kényelmét- amúgy az egy 40négyzetméteres pici lakás. :roll:
Maradunk: de két napja rémálmaim vannak, Benci kelt fel éjszakánként, hogy anyukám, miért sírsz? :cry: Egy kő van a gyomromban, ha ennem kell, öklendezek, de eszem, mert nem csinálom ki magam teljesen. Remeg mindenem, villanykörték durrannak ki a fejem fölött.

Jó oldala: egészségesek vagyunk, itt van nekünk Benci és maradhat a szuper oviban a szuiper óvónénikkel! :lol:

És a tornám is hatásos: kezd formálódni az alakom! :wink:

Bárkinek gondja van a rokonával, gondoljon arra, hogy nem kell vele laknia :oops: :oops: :oops: , ez legyen a pozitív erő a hülye rokonokhoz :!:

Amúgy két éve azt mondták, nem közösködnek senkivel és ide sosem jönnek vissza lakni. :?

Bocs, hogy magamról, de elképzelhetitek, milyen állapotban vagyok! :shock:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Jaj Judit ez felháborító!!!!Hlogy lehetnek ilyen köcs....k :evil:


Ne haragudjatok,hogy nem írtam,de egyszerűen elment a kedvem a forumozástól,nyalogattam a sebeimet egy kicsit ráadásul idén a szokásosnál is több bevallást kellett készítenem,még 3 így is hátravan. Köszi Judit,hogy leírtad a "próblémádat" -így már nem is érzem az enyémet ekkora súlyúnak,de azért élőben még mesélek dolgokat,ha nyáron talizunk valamikor.


Hát sajnos mi is együtt lakunk anyóssal valamilyen szinten és ez az ominozus nőszemély,akiről a blogban írtam a nővére,szóval ő igazat adni nem fog nekem a nővérével szemben. :oops: szóval

ha nem utáltok nagyon akkor még írok később,csak most mennem kell,mert már 9 óra és a gyerekek még pizsiben rohangásznak.

Ildikó
ilgya1
 
 


Ildi,
úgy látszik, mindenkinek kijut a hülye rokonokból! :evil: :evil: :evil: :evil:

Jó lenne egy nyári tali, amúgy amíg szétveretik a fürdőszobát, nem lesz víz és nem tudom, hol lakunk addig Bencivel- tekintve, hogy anyukámnak is festetni kell, hiszen ezek a nem túl tiszták ugyancsak lelakták a lakását! :x
És biztos vagyok benne, a szent katolikus család szerint mi vagyunk a szemetek......Ha a 10 gyerekes sógornőmmel laknának együtt, akkor ők tizedet fizetnének? :)

Dehogy utálunk, nekem is elment a kedvem mindentől.........

Pár kép a Föld napról, együtt ültettünk Bencivel és egy felhős kép, sikerült véletlenül egy madarat is lefényképeznem!

Amúgy szedem- szedem a leszarom tablettát, idővel biztos meglesz az eredménye! :lol: :lol:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Jesszusom,meg se ismertem Bencit. :oops: hatalmasat nőtt.

jaj,de szép az a sárga virág.

És küldjél még sok leszarom tablettát,mert elfogyott!!!
ilgya1
 
 


Jól vagytok lányok? :D
ilgya1
 
 


Máténak sok sok drukk a mandula műtétjéhez!!!!!
Kép
ilgya1
 
 


orr
ilgya1
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: