Új privát üzeneted érkezett!

Ja és Kíra keze hol jár: ne aggódj emiatt, és ne csinálj semmit. Levi is kb ennyi idősen állandóan fogdosta magát, úton útfélen. Én annyit kértem tőle, hogy ne az utcán, játszón, boltban...stb tegye, hanem otthon. Jó fél évig tartott nála, kisebb megszakításokkal, de most már csak nagyon ritkán matat, ami pedig tök normális!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Bea:Sajnálom a gyűrűt :? :? :?
Ági:Ja így már értem.
Reni:Köszönöm.
bölcsi:nálunk sajnos nincsen:o(

Kíra:igen mondták már,hogy ne szóljakrá,főleg azt ne,hogy nem szabad,mert ez nála társul a jóval,és késöbb zavart okoz neki.
De olyan gáz látni a lányom,ahogy turkál!!! :cry:
Úgy fürdik,hogy bemegy a vízbe,mikor még folyik.Szétteszi a lábait és folyik rá neki a víz :shock: Mikor kérdem mit csinálsz,azt mondja jó érzés :oops:
Mikor már nagyon turkál,azt mondom neki,hogy ne fogdossa piszkos kézzel,mert fájni fog.De már most rafkós,mert a fürdésnél a hab alatt csinálja :shock:
Vendég
 


Ági!
Ha magáoviba/családi napközibe iratod őket, akkor simán mehetnek egy csoportba.

Barna is csak délelőttös, Márk is az lesz.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

 
 

Boeske!
De jó lenne, ha tényleg egy csoportba mehetnének... :D
Akkor legalább a délelőttjeid kicsit szabadabbak lesznek. :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Írtam már, hogy Bulcsú már fel tud ülni magától? Néhány napja próbálkozik már a dologgal, és többször sikerült is neki. :D
Mindjárt hozok képeket is...

Kép
Kép
giga1
 
 


Úgy fürdik,hogy bemegy a vízbe,mikor még folyik.Szétteszi a lábait és folyik rá neki a víz Mikor kérdem mit csinálsz,azt mondja jó érzés

Leleményes a lányod, nagyon... De a víz/hab alatti turka nagyon ismerős, mondom Levi is ugyanezt csinálta. Csak kitartás, abba fogja hagyni!

Ági! De ügyes Bulcsú! Nagyon örülök, hogy alakul a mozgása. És pedig milyen egyszerű tornáztatás indította be! A képekre kíváncsi vagyok ám.

Boeske! De neked rendes önkormányzati oviba jár Barna, nem!? Csak vegyes csoport. Vagy rosszul emlékszem?
Egy évvel ezelőtt, a beiratkozás előtt még én is filóztam magán ovin, bölcsin, de ahogy számolgattam, annyira jött volna ki a fizetnivaló, mintha gyesen maradtam volna :? De aztán szerencsém volt, és felvették Norbit is ide az ovi melletti bölcsibe.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni!
Igen, sima óvodába jár Barna. Van egy magánovi az utcánkban, amikor kiderült, hogy hónapokig feküdnöm kell Andrissal, felmerült, hogy beiratjuk a fiúkat. 50000 Ft lett volna 1 hónap, vagyis 2 gyerekre a duplája. :shock:

Ági!
Várjuk a képeket Bulcsúról. Mikor is mentek kontrollra? Addigra tuti állni is fog.

Jó éjt!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Na megjöttem a képekkel. Múltkor persze mennem kellett az egyik lurkóhoz. :)
Kép
Kép
Kép

Boeske!
Itt is ilyen árakon vannak a magánbölcsik, ovik. Annyi pluszt ad az önkormányzat, hogy akinek vissza kell menni dolgozni, de nem veszik fel a gyerekét az állami intézményekbe, annak ad gyerekenként 20-30ezer támogatást. Így is k.rva sok, de muszáj sajnos. :?
Szerdán megyünk kontrollra, addig nem hiszem, hogy feláll. :wink: :D Viszont tegnap óta úgy ül fel, hogy a térdein ül, és nem támaszkodik. Érdekes... :o :)

Kép
Kép
giga1
 
 


Ági:Nagyon szépek a gyerkőcök :lol:

Reni:Köszi a képet :wink: Nagyon várom már,hogy abba haggya.Mi lesz az oviban???????
NEM ENGEDI FELTENNI AZ AVATART,AMIT MOST CSINÉLTÁL NEKEM.Azt írja csak jpg-et meg....képet lehet feltenni :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Ági! Jaj, de szépek! Annyira édes kiskutyusban :) Azért nem semmi ez az ovis dolog :( Remélem, szerencsétek lesz!

Borcsi! Szívesen. Én most kipróbáltam, és nekem engedte!
Levi amikor elkezdtük az ovit, még nagyban kukizott. Az volt a megoldás, hogy következetesen küldte ki mindkét ovónő, és a dadusok is pisilni (no meg én is), mondván, hogy az fogdossa a kukiját, akinek pisilnije kell. Aztán vagy megunta ezt hallgatni, vagy azt, hogy ötpercenként küldték ki a mosdóba, de abbahagyta.

Levi kérdés: "Anya! Mikor lesz még régen?" :lol:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!
Akarom mondani: Beeeeee, beeeee...
Merthogy utolérte Barnát a bárányhimlő. (Na, holnap már nem leszek ennyire vidám.) Egyelőre 3-4 pöttyöt látok, de már csillog a hólyag a tetején.
Szóval ne csodálkozzatok, ha pár napig nem jelentkezem.

Solya!!!
Merre vagy???

Ági!
Szerintem nem lehetetlen a szerdai felállás. Térdelésből már könnyen megy, csak egy kis kapaszkodó kell, pl. egy szék.


Levi kérdésére a válasz: majd tegnap..... :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Szegény Barna! Remélem hamar túl lesz a bárányhimlőn!

Reni!
Nagyon jó Levi kérdése! :lol:

Ma voltam két magánoviban is. A gondom az, hogy az amelyik tetszett elég drága, sőt nagyon drága. A másik is drága, de az a "normál" ár magánovik terén, de az nem olyan jól felszerelt, nekem legalábbis nem tetszett annyira. Majd még körbenézek, mert még van néhány itt Dunakeszin.

Tegnap levágtuk Bulcsú haját:
Kép
Kép

Kép
Kép
giga1
 
 


sziasztok!!!!!

Itt vagyok,meg vagyok,köszi a hiányolást.
Helyzet van nálunk,úgyhogy aki tud az kérem segítsen nekem,nagyon megköszönném.Szóval Olivér napok óta nem akar szopizni,vagyis inkább úgy mondanám h egy délutáni szopi alkalmával nem akar szopizni,ordít ha mellre teszem,aztán a következő pillanatban meg már semmi baja nincs.Aztán napokig semmi,aztán megint.Olyan rossz nézni....mit lehet ilyenkor csinálni?

Giga:szuperek a képek,fincsi lehetett a torta,és nekünk is ilyen szőnyeg van a babaszobában,és nagyon ügyi kicsi fiad h felt ud ülni,gratula :lol: :lol:

Borcsi:sztem sem szólj rá Kirára majd abba hagyja.. :wink: Mikor is megy oviba?

Rennye:aranyos ez a kérdés :lol: :lol:

solya051020
Káld
 
 
 


ja és azt már nem is említem h megjelent a tesvérféltékenység...... :cry: :cry: vki volt hasonló helyzetben?hogyan kezeljem?

solya051020
Káld
 
 
 


Solya:Nálunk nincs féltékenység szerencsére,legalábbis eddig.Elvileg áprilisban kell beíratni Őt az oviba :shock:
Bármilyen kérdésed -problémád van a szoptatással,a szoptatás topicban segítenek.Tényleg,légyszi menj át oda egy picit és tedd fel a kérdésed.Nekem is sokat segítettek ott.Majd mesélj mi volt :wink:

Reni:behalás Levi beszólása :wink:
Kíra legutóbb azt mondta:anya nyisd ki légyszi,csak két kezem van! :D

Ági:Nagyon édes Bulcsú :lol:
Vendég
 


Helló-helló!!!!!!!
Hol vagytok csajok,mindenki babázik????

Van egy jó hírem,illetve kettő.Botond magától átfordul és vissza :lol: :lol:
Valamint:-kibújt ma du-án az alsó két fogacskája!!!! :lol: :lol: :lol:
Lesz mivek harapni a cicit :wink:

Solya:voltál a szoptatás topic-ban??????
Vendég
 


Borcsi!
Gratulálok Botond forgásához! Ügyes kiskrapek! :wink:
Gratula a fogacskákhoz is! Lehet ezután majd sziszegni szopi közben. Bár azért hátha nálatok ez kimarad :wink:

Solya!
Nálunk sem volt féltékenység. Ahhoz túl kicsi a korkülönbség. Lili teljesen természetesnek vette, hogy itt van az öcsije. Éppen ezért a kezelésében sem tudok igazán segíteni. :? Remélem hamar elmúlik majd!

Kép
Kép
giga1
 
 


Solya!
Javul a helyzet? Igény szerint szoptatsz, vagy időre? Csak délutánonként van gond?

Ági!
Mi volt a kontrollon?

Borcsi!
Éljenek a fogacskák!

Barna lassan túl van a bárányhimlőn, még pár nap és elfelejthetjük. Azaz még nem, mert várhatóan hétvégére kijön a többieken is.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Huh! Nem írtam, hogy mi volt a kontrollon? :shock: :oops: Bocsi!
A dokinéni örült annak, hogy Bulcsú már négykézláb áll és hogy fel is ül. A következő tennivaló a mászás tanítása. A szomszédban lakik egy gyógytornász nála voltunk. Segített annyit, hogy mutatott olyan gyakorlatot, amivel a mászást tudom segíteni nála. A dokinéni házifeladatot is adott. Most meg kell figyelnem, hogy mennyire "beszél" a kisfiúcska. Vagyis, hogy miket mond. Mondja-e, hogy bababa, mamama, tatata és hasonlók, vagy inkább csak a magánhangzós nyögdécselések vannak. Igazából dumál ő, csak fingom nincs, hogy mennyit kéne neki, vagyis, hogy milyen arányban lehet a kettő, mert persze "őőőő"-zik is, de mondja azt is, hogy "aja". Már azt is mondta, hogy "apa", meg azt is, hogy "opppá". De nagy valószínűséggel még nem tudatosan használja. Remélem nem lesz semmi baj a hallásával.

Örülök, hogy Barna túl lesz a bárányhimlőn! Jönnek a többiek? Jó szórakozást! :wink: :D

Csajok, ha nem gond a blogomból beilleszteném ide az egyik napunk történetét. Elég hosszú, ezért nincs kedvem leírni mégegyszer, de szerintem ékes bizonyítéka annak, hogy milyen az egyik kicsi másik pici témaköre. :lol:

Egy sűrű nap története
Tegnap elég sűrű napnak néztünk elébe. Apa vidékre ment, így hármasban vágtunk neki. Reggeli ébredés után a szokásos reggeli következett, majd még egy kis játék.

Fél 11 felé be az autóba irány a zöldséges. Ott az én édes, drága, szófogadó kislányom nekiállt pakolni. A földre volt lerakva két zsák, amiben szotyi és lencse volt, plusz egy szép kis fém lapát. Hohó! Lilinek naná, hogy megtetszett a dolog, egyből egy lapáttal le is szórt a szotyolából a földre. Nagyjából összesepertem, annak ellenére, hogy a zöldséges mondta, hogy nem kell, majd ő megcsinálja (nem volt pofám csak úgy otthagyni). Persze ezek után a lányra ráparancsoltam, hogy még csak a közelébe se menjen annak a két zsáknak. Ismeritek Lilit. Mit gondoltok mennyire fogadott szót? Naná, hogy semennyire. Fél percenként metem oda hozzá, és húztam el a zsákokoktól, közben próbáltam vásárolni is. Nehezen ment egyszerre a kettő. Még jó, hogy Bulcsú a hordozóban nyugodtan ücsörgött.

Induláskor Bulcsú az egyik kezemben, a másikban két megpakolt szatyor. Gondoltam Lilit majd szóval és némi taszigálással irányítom majd. Hát ez sem jött be. Amint kitettük a lábunkat az üzletből ő egyből nekiiramodott az útnak ahol az autók mennek. Még szerencse, hogy egy kicsit messzebb van a bolttól. Ledobtam Bulcsút is és a szatyrokat is, és uzsgyi Lili után. Közben persze kiabáltam neki, hogy álljon meg. Amikor már nagyon üvöltöttem megállt, és utól is értem. Képzelhetitek mennyire leszidtam, és elmagyaráztam neki, hogy mekkora butaság volt az amit csinált. Próbáltam ezek után Bulcsút és a szatyrokat is egykézben vinni, de egész egyszerűen én nem vagyok semmiféle szuper erő birtokában, és nem bírok el egy kézbe círka 20 kilót.

Ezen izgalmak után be az autóba ismét. Irány a Posta. Fel kellett adnom egy levelet. Persze ez sem ment simán. Először is, amíg én kitöltöttem az ajánlott papírt egy kb. 40 éves stramm fickó még előttem kért egy papírt, amivel készpénzt küldhet postán. Miután ráírt mindent én még nem kerültem sorra. Megkérdezte, hogy bedobhatja-e a papírját előttem. Mondtam, hogy ha tényleg csak ennyiről van szó, akkor igen. Egyből rávágta, hogy igen, meg még beadja a pénzt. Vágtam egy fejet, de úgy látszik nem vonta le a kellő következtetést a lelkem...

Mindeközben Lili nagyon nem bírt magával itt sem. A bejárat önműködős ajtó volt, ami megtetszett neki. Állandóan közel ment hozzá, és amikor az kinyílt kissé megilletődve jött vissza pár lépést. Aztán mikor becsukódott, újra kezdte a játékot. Mikor megunta megtalálta a postafiókokat, ami onnan ahol én álltam sorba, nem volt látható. Nem egyszer kellett utána szaladnom, hogy ne tűnjön el. Mindeközben Bulcsú most is jól bírta a strapát. Kokettált a mögöttünk álló nénivel. Végre sorrakerült a fickó előttem. Mondanom sem kell, hogy eltartott jó néhány percig mire végzett. Közben még nekiállt velem jópofizni. Hogy milyen aranyosak a gyerekek, meg hogy milyen szerencsések vagyunk, hogy egy lányunk, meg egy fiúnk van, mert neki 3 fiú jutott, és hogy a beteg anyukájának kell feladnia pénzt a műtétre. Itt említeném meg, hogy egy "kissé" kigyúrt bár nem teljesen kopasz egyénről van szó, elég drága ruhákban. Sajnos az ilyen ember láttán nem egyből a megtestesült igazmondó juhász képe ötlik fel bennem. Hiszi a piszi az anyukás sztorit...!

Végeztünk a postán. Be az autóba. Innen a neurológiára mentünk. Ez sem volt egyszerű. Mivel még csak egyszer voltunk ott nem emlékeztem, hogy hanyadikon van. Megkérdeztem a büfést, aki azt mondta, hogy az elsőn. Felmentünk, de szerintem a néni félreértette, hogy mit keresek, mert az elsőn a reumatológia van. :) Akkor be a liftbe, fel a másodikra, de még előbb lehívták a földszintre. Sebaj, kicsit lifteztünk. Lili élvezte, bár minden ajtónyitásnál ki akart már szállni. Nagynehezen megtaláltuk a mi helyünket. Rögtön be is mehettünk. A dokinéni és az asszisztense is nagyon kedvesek szerencsére! Két gyerekkel ez nagyon sokat jelent. Amíg a dokival mi Bulcsút nézegettük és beszélgettünk, addig az asszisztens néni lefoglalta Lilit és vigyázott rá, hogy ne szökjön ki a rendelőből az ottani játék orvosi kistáskával. Egyszer aztán mégis sikerült neki. Csak az ajtó nyílását hallottuk. Odatoltuk a babakocsit, de kis idő elteltével az sem volt akadály a lánynak. Hihetetlen mikre képesek a gyerekek!

Bulcsúval a helyzet a következő. A doki azt mondta, hogy ő még most sem gondolja azt, hogy ez betegség lenne a fickónál, bár az látszik rajta, hogy nem az áltagos az izomtónusa. Örült neki, hogy már négykézláb áll, és hintázik is benne, és hogy már fel is ül. Nem baj az, hogy nem mindig úgy ül, hogy a lábai maga előtt vannak. Az is jó, hogy maga alatt van, magyarul a térdeire ül. Neki ezek szerint így biztosabb. Azt mondta, hogy így kéne beültetni őt az etetőszékbe is, mert a gerince így kapja meg a stabilitását. Ma kipróbáltam, így nem lehet, legalábbis ebbe a székbe nem. Sebaj! Holnap úgyis megyünk a gyógytornászhoz (a szomszédban lakik), majd az ülést is gyakoroljuk. A doktornéni szerint a mászást gyakoroltassuk vele és ha az megvan, akkor utána mehet a felállás. Holnap majd kiderül, hogy mit tudunk kezdeni a legénnyel. Ezen kívül azt a feladatot kaptuk még, hogy figyeljük meg, hogy "beszél". Mondd-e már olyanokat, hogy amamama, bababa, tatata és társai. Én tudom, hogy mondd, de a kérdés az, hogy mennyit és milyen arányban van ez a sima magánhangzós nyöszörgésekkel. A gondom, csak az, hogy mivel én nem vagyok szakember fingom sincs, hogy mi az a normális arány. Mennyit kéne neki már így dumálnia. Rákérdeztem, hogy lehetséges az, hogy a hallásával van valami gond? Azt mondta a doki, hogy ez a megfigyelés az első lépcső abban, hogy megkapjuk erre a választ. 1 évesen kell már ilyesmiket mondania egy gyereknek. Ha 1 éves kora előtt nem mond ilyet egy gyerkőc az még nem jelent semmit, de ha utána sem, akkor elképzelhető az, hogy mivel nem hall rendesen nem tudja leutánozni a szótagokat és nem tud "babaszavakat" képezni megfelelően. Összetett dolog ez nagyon...

Ezután megint be a kocsiba és irány a bőrgyógyászat. Ide szintén a kislegény miatt mentünk. Már régóta van a sarkán egy kis fehér szemölcsszerű valami, de az utóbbi napokban Apa észrevette, hogy ez az izé megnőtt és piros is körülötte a bőre egy picit. Elvittem hát a dokihoz, aki kinyomta neki. Azt mondta ez egy afféle uszdaszemölcs. Érintés útján is el lehet kapni. Csak azt nem tudom, hogy akkor a család többi tagján miért nincs egy sem...? Érdekes ez is. A másik ami miatt elvittem az a hóna alatt található piros bőr volt. Ez pedig ekcéma lett. Király! Remélem ő kinövi majd, nem úgy mint én!

Itt a bőrdokinál is sokat kellett várni. Addig megetettem őket. Lili ebédje két gabonaszelet volt, Bulcsú pedig valami kekszes joghurtos izét kapott. Gondoltam kicserélem nekik a pelust is, de az meg a kocsiban volt. Nem akartam senki vadidegenre hagyni őket, amíg én kimegyek a kocsihoz, de azt sem akartam, hogy megint beöltöztessem őket, csak azért, hogy kiszaladjunk kocsihoz. Maradtak hát a nagy csomagban. Aztán bejutottunk a dokihoz. A fent leírtak történtek. Mikor végeztünk felöltöztünk és kimentünk az autóhoz. Itt gondoltam egyet és visszamentünk a pelusos kis zacsival a rendelő wc-jébe cserére. A pelenkázós táskát kint hagytam a kocsiba, nem akartam már azt is újra becipelni. Én állat...! Az történt ugyanis, hogy miután levettem Bulcsúról a pisis pelust és már tettem volna alá a tisztát a kiskanóc felágaskodott és előtört belőle a szökőkút. Magyarul pisilni kezdett. Gyerekek! Ha ti már láttatok embert akinek éppen fogalma sem volt róla, hogy mit csináljon... no hát én ilyen voltam éppen. Pár pillanat után kapcsoltam és gyorsan letéptem egy kis papírkéztőrlőt, hogy legalább a babakocsira ne follyon rá. A pulóvere és a bodyja természetesen lucsogott a fincsi kis pisiben. A pelenkázós táska meg kint a kocsiban, amiben a váltásruha van. 12-es csapdája. Az előbb a pelenka nem volt nálam, most meg a ruha. Levettem hát a nedves göncöket és simán ráadtam a harisnyát, a kantáros farmert és a kabátot. Aztán Lili is gyorsba tisztába tettem állva. Szegényt nem tudtam sehova sem lefektetni. Sebaj, így is megcsináltuk bár egy kicsit sírt a lány, lehet, hogy azért mert furcsálta a helyzetet, nem tudom. Ki a kocsihoz ismét. Ott a kb. 6-7 fokban Bulcsút gyorsba levetköztettem, majd feladtam rá a tiszta bodyt, és pulcsit a nadrág alá. Így már menetkész volt a bagázs. Tudtam, hogy el fognak aludni hazafelé, és így is lett. Jól tettem tehát a peluscserét, csak nem jól... Értitek?!

Mikor hazaértünk még jó egy órát lent ücsörögtem a kocsiban, amíg ők aludtak. Kissé már fáztam (hiába indítottam be a kocsiban a fűtést) és éhes is voltam, amikor Apa küldött egy sms-t: "A Sz. Sz. meghívott minket kajálni. Szóval 6-7 körül fogok csak hazaérni". Juppíííjááájééé!

Felébredés után felmentünk, én meg bevettettem magam egy kád forró vízbe. Lili jött és megmosdatott a sok habbal. Édes volt nagyon! Aztán ők is pancsoltak egyet, vacsora, és már 7 óra is lett. Apa hazajött, én meg vihettem őket aludni, mert neki volt még egy kis munkája a számítógépen. Olyan hulla lettem a nap végére, hogy csak na... A gyerekeket sem kellett nagyon altatgatni. :)

Kép
Kép
giga1
 
 


Ági!
Nem mondom, hogy nem ismerős a helyzet....
De azért nekem jobb dolgom van, nem kell mindig mindegyiket magammal cipelnem.

Nincs egy könnyű összecsukható babakocsid? Az sokat segítene. Nem kéne Bulcsút hordozóstul cipelni, és Lili is beleülhet, ha elfárad. (Esetleg mindketten. :) ) Nálunk ez bevált.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
De van babakocsink, nem is nehéz, csak nem szerettem volna egész nap ki-be pakolni a kocsiba. A két dokihoz már a babakocsival mentünk be, mert tudtam, hogy ott több időt leszünk bent. :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Ági:Nálunk is dettó,annyi nehézséggel,hogy nincs saját kocsink.Tehát,ha após nem kapható egy kis autókázásra,akkor marad a busz,vonat.Mondhatom szuper!!!!
Annyi könyítés lett,hogy párom megszerezte a jogsit,így "csak"a kocsiért kell könyörögni :lol:
Jó hír,hogy nem beteg Bulcsú!!!! :)

Boeske:Jó,hogy végre elmúlóban a himlő.Legalább túlesett rajta! :)
Vendég
 


Borcsi!
Hát én nem is tudom, hogy mi lenne velünk kocsi nélkül... :oops: Itt ráadásul nagyon sz.r a buszjárat a vonathoz. Gyalog két gyerekkel nagyon messze van (de még egyedül is).

Kép
Kép
giga1
 
 


Én megmondom neked szívesen:KÁOSZ lenne kocsi nélkül :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Én is új vagyok itt, mivel csak most leszek /esetleg/ érdekelt ebben a témában. Most 16 hónapos a kislányom, és érdekelne, hogy ti hogyan boldogultatok anno két picikével. Ő kb. két éves lenne, amikor a tesó születne. Sajna a lányomat nem vennék fel bölcsibe, mert kizáró ok, ha anyuka otthon van a tesóval. :? Segítségem nem lenne, csak apa, ő viszont dolgozik napközben. Szóval a kérdésem az lenne, hogy volt valaki hasonló helyzetben közületek? Kicsit rettegek, hogy mi lesz... A lányom amúgy is nagyon szeret magának kisajátítani, de azért elég önálló is tud lenni, ha akar. Persze a másik kérdés a lakás. 50 nm-en kicsit szűkös két babócával. Már így is kész játszóház a lakás, nem nehéz elképzelni mi lenne két gyerek után :roll:

Ha valaki tud, megosztaná velem a tapasztalatait? Előre is köszi! És mindenkinek jó babázást :) Soja

Kép
soja
 
 


Borcsi!
Igen, ez nagyon valószínű... :lol:

Szia Soja!
Ezek szerint a tesó már úton van?
Amikor megszületik a kistesó akkor sem lesz segítséged 1-2 hét erejéig?
Az első pár héttől eltekintve én is egyedül vagyok a két gyerkőccel, de szerintem itt szinte mindenki. :wink:
Ne félj! Nem lesz gáz, az eleje persze nehéz lesz, hazudnék ha azt mondanám, hogy nem. De ne aggódj, bele fogtok jönni szépen lassan, mert ebben nem csak neked kell megedződni, hanem a család összes tagjának. Én azt mondom, hogy az első fél év az kőkemény (nem akarlak ámítani), de utána jóval könnyebb lesz hétről hétre, majd napról napra.
Nagyon meg kell majd tanulnod szervezni. Pl. hogy mikor ki és hol alszik, és hogyan lesz az altatás, és addig a másik hol lesz és mit csinál, stb. Ugyanez a kajával, esetleg a fürdetéssel, ha egyedül kell csinálnod (remélem nem! :wink: ).
Az 50 m2-es lakás tényleg lehet, hogy pici lesz. Én a helyedbe azt csinálnám, hogy eltennék néhány játékot. Amikor később meg előveszed nagyon fognak neki örülni a csemeték, mintha új játék lenne... :)
Ha van még bármi kérdésed, írj!

Kép
Kép
giga1
 
 


SZia Giga1!
Köszi a választ! Igen, valószínűleg már úton van valaki, bár egészen még nem biztos, dokinál még nem voltam. A játékokat mindig is kell szelektálni, mert egyébként ki sem látszanánk belőlük, de az biztos, ha megérkezik hozzánk a baba, akkor még inkább korlátozni kell bizonyos dolgokat.
Az első pár hétben biztosan lenne segítségem, hiszen az elsőnél is sokan felajánlkoztak... Az a baj, hogy tőlünk minden rokon legalább 250 km-re lakik, így ha hirtelen adódik valami probléma, vagy egyszerűen csak kettesben kellene lenni valamelyik babóval, akkor az nem megoldható, csak szervezések árán.
Most egy kicsit már megnyugodtam, utána olvastam pár oldalon, és most úgy gondolom, hogy túlvészeljük azt a bizonyos rázós időszakot. Lehet, hogy nagyon optimista vagyok? :shock: Majd meglátjuk.
Annyi kérdésem lenne most, hogy a nagyobbik pici nem "esett vissza a fejlődésben" amikor megérkezett a tesó? Lehet, hogy hülye kérdés, de a 7 éves keresztlányunk is négykézláb kezdett el mászni, amikor a lányomtól ezt látta....
Soja

Kép
soja
 
 


Soja!
Nem vagy túlságosan optimista. Így kell hozzáállni! Persze, hogy túl fogjátok vészelni a nehéz részét. :wink:
Az, hogy a 7 éves keresztlányod elkezdett négykézláb mászni szerintem csak játék volt. Valószínűleg otthon nem így közlekedett. A játék meg természetes.
Én nem vettem észre, hogy Lili visszafejlődött volna. Inkább csak néha utánozza az öccsét. Amikor Bulcsú a földön fekszik, "repked" és közben kiabál, Lili is odafekszik mellé, és utánozza. Ez nekik egy játék. Amikor Bulcsú még kicsi volt én nem vettem észre, hogy visszafejlődött volna a lányom.

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Soja! Üdv!
A fiaim közt 20, ill. 24 hónap van. Kettővel könnyebb volt, mint eggyel, hárommal kicsit nehezebb, de még mindig jobb, mint 1 gyerekkel.
A fejlődésben visszaesés ált. a szobatisztaságra jellemző a nagytesóknál, de ekkora korkülönbségnél ez ált. még nem gond. :)

Mennem kell.....

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Soja:Nem fejlődött vissza a Kíra,annyi,ha szertné hogy vele foglalkozzam,elkezd oázni meg cicit kér mert éhes,de csak játékból.Ezt én inkább okosságnak,rafináltságnak nevezném :wink:
Látja,ha sír a tesó :kap enni,anya felveszi,babusgatja.....
Nagyon kis okosak Ők :lol: :lol:

Jön a Boti-babának ujabb 2 fogija :shock:
hahó Reni,merre jársz? :lol:
Vendég
 


Vagyok, vagyok, olvasgatok!

Szia Soja! Nálunk sem fejlődött vissza Levi, 19 hó van köztük. Őőőőőő....Bogi képet kaphatnánk??
Nálunk egyébként pont az első 6 hónap volt sima ügy, mert Norbi rendes kisfiú módjára nappal 4 óránként szopizott, így ráértem Levivel ugyanúgy, maximálisan foglalkozni. Éjszaka viszont Norbié voltam 1,5-2 óránként.... De esküszöm, tök jó volt így!!

Ági! Ne haragudj, de olyan jót mulattam a megpróbáltatásaidon :oops: Én el sem tudom képzelni, milyen jó lehet kocsival közlekedni. :( Mivel nekem nincs jogsim, a kocsit párom használja, és van olyan mocsok, hogy szinte könyörögni kell, hogy vigyen el valahova. Aminek mindig rossz a vége....
De most, hogy Norbival már rég nem babakocsizunk, és el lehet menni bárhova "könnyedén" bkv-val, most jobb a helyzet. Persze nálunk minden elérhető bkv-val, neked tutira nehezebb lenne a helyzeted Dunakeszin kocsi nélkül :roll:

Borcsi! Igen, ilyenek nálunk is akadtak, és cseppet sem nevezném én sem visszafejlődésnek. Tök igaza van Kírának :lol:

Boeske! Gondolom mára már nyoma sincs a pöttyöknek Barnán. Kisebbeknél kijött már? Lehet, hogy Andrisod megússza, ha sűrűn szopik még, bár elég intenzíven volt kitéve a fertőzésnek.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


SZiasztok!
Köszönöm a válaszokat, sikerült /egy kicsit/ megnyugtatnotok. Jövő héten azt hiszem kiderül, tényleg közeledik-e felénk a gólya, ha sikerült elmegyek dokihoz.
Még mindig nehéz elképzelni, hogyan vislekedne Bogi a tesóval: néha azt hiszem, hogy imádná, és nagyon jók lennének együtt. AZtán a következő pillanatban úgy érzem, ha a kicsi miatt háttérbe szorulna, akkor legszívesebben bántaná. Gondolom ez majd akkor derül ki, de biztosan lesz ez is-az is :?
Bogiról teszek fel képet, remélem sikerül, mert még sosem próbáltam.
Mindenkinek szép napot! Soja

Kép Bogi pancsol

Kép Bogi bambul

Kép
soja
 
 


Reni!
Köszönöm az érdeklődést, Barnán még van 2-3 pörk, így még nem küldöm oviba. A kicsiken mintha most kezdődne, holnapra kiderül.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Soja! Nagyon szép Bogi! :) Jó kis husis :lol:

Boeske! Akkor Barna gyógyultnak mondható. Kíváncsi vagyok, mennyire lesznek pöttyösek a többiek. Barnán sok volt?? Maradt nyoma? Én úgy szerettem volna, ha télen túlesünk a báránykán. De hát ezt lecsúsztuk.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

Ma mondta anyósom,hogy állítólag lehet bárányhimlő ellen védőoltást kapni.Igaz ez?Tud róla valaki???
Vendég
 


Sziasztok!
Én is vagyok. Nagyon aranyosak a gyerekek! :D

Soja!
Amikor elhatározuk, hogy kistesót szeretnénk, folyamatosan arra gondoltam, mit szól majd Dominik, hogyan fogja viselni, stb... Nagyon féltem, de most már tudom, hogy jól döntöttünk, amikor a kis korkülönbséget választottuk. Visszafejlődés nálunk sem volt.

Borcsi!
Bárányhimlő elleni oltás:
http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=679
http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=692
http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=730
Én beadattam Dominiknak, és tavasszal Kingusnak is befogom.

Ági!
Nem semmi napotok volt. Nekem könnyű, mert anyuékkal lakunk egy házban, és ha pl orvoshoz kell vinni az egyiket, akkor a másikat otthon tudom hagyni.

Boeske!
Andris és Márk is elkapta a bárányhimlőt?
Vendég
 


Kép Kingus és Dominik
Vendég
 


Sziasztok!

Igen, Márk és Andris is elkapta. Most már biztos.
Barnán kb. 100 pötty lehetett, még halvány foltocskák maradtak rajta, de ez idővel elmúlik.

Az oltással az a baj, hogy nem megbízható. Kb. 20%-ban oltás után is elkapják a bárányhimlőt, csak enyhébb formában. A betegség tuti védelem, én sem kaptam el újra, pedig rég volt már, amikor pöttyös voltam. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Lányok!
Lenne egy kérdésem.
Kinek mi a véleménye, és főleg a tapasztalata a pótkerekes biciklikről? Arra lennék kíváncsi, hogy milyet érdemes venni, a kontra fékeset, vagy azt aminek hátra is lehet tekerni a pedálját? Esetleg van-e valami még amit vásárlás előtt jó szem előtt tartani? Lilinek nagyon kéne már egy, mert amikor lemegyünk játszani az összes gyerektől akinek biciklije van elkunyizza a járgányát, és nagyon élvezi is. Olyan ügyesen tekeri, hogy csak na.

Kép
Kép
giga1
 
 


Ági!

A kontrafékessel biztosabban meg tudnak állni. Szerintem az a jobb. Nézd ki a játszótéren, melyik jó neki, aztán vegyetek olyat. :)

Mi küzdünk a bárányhimlővel. Márk sajnos csúnyán elkapta. Szerencsére nem vakaródzik nagyon, csak félek, nehogy valami szövődmény legyen. Andris nem vészes, hála a szoptatásnak.
Barna pedig már oviban van.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Jaj, szegény Márk! :( Drukkolok, hogy ne legyen szövődménye!!

Én is a kontrásra szavazok!! Mindkét fiamnak olyan van (Hauser). Norbinak mi a második szülinapjára vettünk, és naggyon szereti :D

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

bicikli:-nekünk is van,2 éves szülijére kapta a mamától,de még mindig nem tudja tekerni :oops: Nem tudom mi lehet a baj,hátra tekeri mint az őrült,de előre nem megy neki.Talán nagyon nehéz :?
Viszont triciglit meg tudja előre is tekerni :shock:

Móni:hogy hasonlítanak egymásra a gyerkőcök :D

addig járt a szám,míg mi is beleestünk a betegségbe.No nem az influenzába,"csak" megfáztunk.Kíra be is lázasodott,nekem a torkom fáj és levert vagyok :x
Vendég
 


Móni!
Nagyon aranyos Dominik, ahogy jó bátyóként átöleli Kingust. :wink: :D Nagyon szépek! Ejha! Nem sokára szülinap lesz nálatok... :D

Köszönöm a segítséget bringa ügyben. Persze a férjem nagy bringás lévén a kontrás ellen szavaz. Majd meglátjuk.

Borcsi!
Jobbulást nektek is!

Kép
Kép
giga1
 
 


Ági!
Nekünk még nincs biciklink, csak triciklink, de Dominik azt sem tudja még tekerni (meg sem próbálja).
Nagyon hamar eltelt az idő, Kinga még csak most született, és már lassan ő sem lesz baba. :(

Boeske! Borcsi!
Kis betegeknek jobbulást!
Vendég
 


Sziasztok!!!

Jó rég voltam :oops: ,de most vagyok:)

Soja:üdv!!! Nálunk Réka annyiban "fejlődött vissza" ha ezt annak lehetne nevezni,hogy őt is újból etetni kell,fel kell venni napjában többször,elővette a cumiját,de nem cumizik vele,csak mondja h Olivérnek van akkor neki is.és talán ennyi,de sztem normális az ha a nagyobbik is azt csinálja amit a pici.

Ági:nem tudom bicikli téma még aktuális e de én is a kontra fékesre szavazok

Betegeskedőknek jobbulást!!!!

Moni,Soja:nagyon édesek a gyerkőcök

Nálunk:megoldódott a szopi gondunk Borcsi ezer hála h mondtad a szopis topikot :lol: :lol:
Olivérnek kibújt a jobb alsó foga és elfordult a jobb oldalára.
Túl vagyunk már mi is Réka részről az influenzán(vagyis egy napos láz volt csak),és megkapta Oli a 3hós oltást amitől kicsit lázas lett,de megvagyunk,jól vagyunk :lol: :lol:

solya051020
Káld
 
 
 


Sziasztok!

Végre van néhány percem....

Még mindig bárányhimlő.... Márk már gyógyul, vele nem lesz semmi gond. Viszont Andrison 2 napja rengeteg pötty van, hiába szoptatom.. :( Ki is hívtam a doktornénit hozzá. Azt mondta, hogy idén nagyon erős a vírus, sorra betegek lettek az oltott gyerekek is. Szerinte nem olyan vészes Andris, bár szörnyen néz ki szegény.

Egyébként, hogy jót is írjak, kibújt Andris egyik szemfoga. :) Először azt hittem, a szájában is hólyag van, de nem. :)

De jó lenne egy kicsit kimenni, olyan szépen süt a nap. Sajnos még kb. 1 hétig nem lehet. :(

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!

Szuper, hogy Márknál már jobb a helyzet, drukkolok, hogy Andrisnál is javuljon hamar!! És gratula a fogacskához! Biztos azért is lett erősebben pöttyös, mert a fogzás legyengíti.
Nagyon csúnya dolog lenne részemről, ha kérnék bárányos képet? :oops:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni!

Hááááát, van róluk fénykép...... :wink:
De kérek néhány nap türelmet.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Előre is köszi. De ha nem akarsz, akkor nem muszáj!! De tényleg!!

Gyógyulgassatok!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok :)

Hát én jól ráfáztam csajok!!!!
Fenhangon kiabáltam ,hogy mi nem lettünk betegek,erre ugye a Kírus megfázott.Utána meg én.
2 napig lázban feküdtem,még most sem vagyok teljesen jól,de nem szabad elhagynom magam.
Apa Pénteken így is itthon maradt ápolgatni meg babázni :?

Viszont van jó hírem is: 2 napja a Boti hátról hasra fordul és a kezét is kihúzza,lökdösi magát,kezd mászogatni,valamint már az 5-ik foga jön :lol:
Vendég
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: