Új privát üzeneted érkezett!

Akarki vagy, harmatgyenge probalkozasKép En ide mindig regisztraltan irok, epp az ilyenek miatt. Keves vagy ahhoz, hogy felbosszantsKép

-Afonya

ui: ha mar utanozni probalsz, legalabb helyesirasi hibat ne vets a nevemben. "Hamisító", igy irjak helyesen. De tudod mit, irj ekezet nelkul, mint en, es akkor nem feltuno a tudatlansagodKép
afonya
 
 


sziasztok
Akkor én most csak úgy a hozzátáplálásról írnék...
Hanna mostani kedvence: cukkini karikák, vagy padlizsáncsíkok párolva. Csak úgy kiszipkázza a kezébõl. Tündéri ám!Kép

Off:
Áfi
Én rögtön tudtam, hogy nem te vagy Kép

bringa
bringa
 
 


Hadd csatlakozzak Bringához.
Én ugyan csak olvasgatok, de ez itt a Hozzátáplálás topik. Kérlek Benneteket, szóljon is errõl, és ne másról! Egyébként van egy jó módszer a "bunkózók" elhallgattatására: ha senki nem reagál rájuk, egy idõ után megunják. Ez betonbiztos.

Na eddig volt az OFF.

ON:
Kérlek, segítsetek. Cicóka a jövõ héten lesz öt hónapos. Eddig csak anyatejcit kapott, de egyszer hagytam neki, hogy megnyalja a banánt, amit ettem. Azóta, ha banánt lát, akár hámozva, akár hámozatlan, már cuppog, nyúlkál, remeg érte...
Mit csináljak? Nincs még neki nagyon korán hozzátáplálni? És pont banánnal???
Üdv
Kriszi
Kriszi
 

 
 

bringa,
kosziKép Es fuszerezed valamivel, vagy csak ugy natur?

Kriszi,
szerintem nem kimondottan a banan hozza lazba, hanem A "kaja". Azt akarja csinalni, enni, amit Te, egyszeru utanzas a reszerol. Reszemrol varnek meg a kajalassal kicsit /hozzateszem, en se birtam ki 6 honapig/, es nem banannal kezdenem, egyreszt tenyleg lehet tole kiuteses a baba es nagyon megfogja apocakjukat, ami egy anyatejes babanal igen nagy valtozas lenne.
Ellhallgattatasban egyetertunk.

méri,
irtad, hogy bejott a sajt-verzio: nalunk neha ebednel is csak akkor eszik rendesen, ha csipegethet a tanyerjarol kenyerdarabkakat kozben, tok mindegy, hogy mit eszik, akar a makaronihoz isKép Aztan a 2 kanalas verzio az sokat lenditett a dolgon, hogy o kis kotorhat a tanyerjaban, akar beleteszi a rendes kajasba, amibol en etetem, sot van, mikor etet engem. Ezek mind lekotik es eszik kozben rendesen. Mert nalunk az a baj, hogy turelme nincs enni, unatkozik. Jatekot meg elvbol nem adok neki kaja kozben. Van, mikor iszik kozben a csõrös poharabol vizet es uj lendulettel folytatja a kajalast. Van, mikor igy sem eszik, akkor eszik vacsorara tobbetKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfi
natúr. Még semmit sem fûszerezek, de persze azért kapott már a mi kajánkból is, amikor olyat eszünk, de ha neki csinálom, akkor natúr

bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Lassan 1 hete van az, hogy a gyerek még a madáradagok 3/4-ét is meghagyja. Gábor 7,5 hónapos, 5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.
Eddig örültem, ha 40-50 g-okat megevett (banán és a banános kaják kivételek, mert akár 2 banánt is képes együltõ helyében megenni, ha adagolom kis falatonként), de most már 2 teáskanálnál tovább nem jutunk, mert mindenre fúj. Akármilyen fõzelék, vagy bármi legyen. Burgonya brokkolival, répával, bármivel nem csúszik. Talán még a karfiolos répa. Most fõtt almát adtam neki rizzsel és nekem annyira ízlett, hogy megnyaltam mind a 10 ujjam, de a gyerekben talán 2-3 kanálnyi van. Vacsinál ugyanez a helyzet. Mit tegyek? Nem akarom erõltetni, de mikor fog értelmes mennyiségeket megenni?Kép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!
Egyszer biztosanKépKépKép!
Lehet, hogy fogzik, lehet, hogy vmi baci bújkál benne, valószínüleg sose tudod meg.
Két dolog biztos:
-nem fog éhen halni, akár egy éves koráig elég lehet neki csak az anyatej.
-így nem marad, elõbb-utóbb átáll a szilárd kajcsikra.

Ha vigasztal más nyomoraKépKépKép: Luca még most is (tegnap volt egy éves) ilyen stílusban étkezik. Ezzel együtt a születési 3080 g-jából mostanra bõ 10 kg-t csinált.

Szóval csak türelem! Inkább magatoknak fõzz kicsit bébikajásított stílusban, mert részint egészségesebb, részint nincs bosszúság, hogy órákat pepecseltél, és semmi keletjeKép!

Borcsa + Luca

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Boszi!

Köszi a választ!
Tegnap baj volt az üzenet küldéssel itt a Bneten, így csak 2x irtam üzit ami elszállt, de egyszer az én hibámbólKép
Szóval a súlya miatt nem aggódom, mert 7 hónaposan átlépte a 10 kg-ot, úgyhogy most akkor szüntet lesz evés ügyben, és ha elfogadja a mi kajcsinkat akkor jó.. köszi:9
sasha

Kép
sasha
 
 


Hahó,
kösz a választ. De továbbra is tanácstalan vagyok. Mert Cicóka újabban (egy-két hete) sokkal nagyobb érdeklõdést mutat a mi kajánk iránt (érdekes, leginkább a héjában fõtt krumpli, meg a banán érdekli, a rántott sajt pl. hálistennek nem, igaz, az alma sem), mint a cici iránt. A kanálért odavan, érdekes játék Kép
De még mindig csak a héten lesz öt hónapos. Nem tudom, talán ha nem lenne ez a feltûnõ érdektelenség a cici iránt újabban, akkor nem hezitálnék, de így...
A pocakmegfogás meg direkt jót tenne neki (bár én se pont banánnal gondoltam), mert elég gázos a kakija, nem kóros, de jobban szeretném, ha kevesebb és kevésbé hígabb lenne már...

Üdv
Kriszi
Kriszi
 


Kipróbáltuk a zabpelyhet vízbe áztatva,és nagyon bejött!Még turmixolni sem kellett!Almával keverve pillanatok alatt eltûnt.És tényleg édes kicsitKép

Sasha!

tényleg ne izgulj!Nekem pl. van olyan ismerõsöm,akinek a babája majdnem csak szopott 1 éves koráig és semmi baja!Sõt,gyönyörûen gyarapodott!És hát az a súly nálatok...!Kép
Az én fiam rengeteget eszik és 9 hónaposan "csak" 8.5 kg.

Kriszi

Ha elkezdtek kisebb-nagyobb rendszerességgel enni tényleg mást is,akkor meg fog oldódni a kakiprobléma.Egyébként az alma, a répa és a körte is fogja a székletet.
Az pedig végül is természetes,hogy lassan jobban érdeklik a szilárd kaják.De az is lehet,hogy a nagy meleg miatt nincs ám kedve annyit enni,azért nem szopizik annyit.Vagy ez nem lehet?
Próbálkozz répával,hátha az bejön neki!Kép

anyapoc
 
 


Hahó,

Anyapoc,
köszi, majd igyekszünk. A múltkor elmarta az almámat, és teljes gõzzel elkezdte "fagyizni". Aztán azt veszem észre, hogy reszeli a kis foga helyével... Kép Kép Kép Ebben a melegben biztos ízlik neki a savanykásabb.

Brokkoli,
mi hír Zsófival? Megy már az alma? Az jutott eszembe, hogy mindenhol azt mondják, nem szabad rövid idõn (egy hét) belül többfélét adni neki, talán az zavarta meg? Cicókát csak az érdekli, ami olyan, mint anyáé, azaz egészben, kézbõl...de az nagyon. Lesz vele elegem, azt hiszem Kép

Üdv
Kriszi
Kriszi
 


Hali!

Anyapoc, Áfonya és még akik biztattakKép
Jelentem az evési probléma megoldódott. A foga volt a bûnös ami már teljesen kint van, így az étvágya is megjött, és nem is akáhogy. Tegnap este mikor már hisztizett, hgoy nem adok többet a kajámból leszaladtam venni babakaját. 2 üveggel vettem, husisat. Na benyomott 1 üveggel, meg még a másikból is. Volt vagy 220 g össz. Aludt is reggelig. Na jó 1x kelt fel szopizni egy pár korty erejéig. Ma ebédre 190 bébidesszert, vacsira megint 200 körül. Persze minden kajcsi elõtt cici. Sõt vacsi elõtt cici és vacsi után még a mami hamijából is kért de azt nem tudom mennyit. Kb 50 g körül... Szóval jó az étvágya, így rendesen alszik, így én is rendesen alszom és végre türelmesen tudom kezelni a hisztiket. Nem áll a hajam az égnek és nem mennék a falnakKép Szóval ezt így is lehet?!Kép Hihetetlen. Soha nem gondoltam volna, hogy ennyit számít ha tudok aludni! Amióta megvan a Gabi azóta mindig volt valami. Vagy a hasa, vagy a foga, vagy valami baja mindig volt. És vacsira semevett még eddig többet 40-50 g-nál (fzit), és ha így haladunk az nagyon jó lenne! Nem gondoltam hogy egy baba jó étvágya így kihat mindenre. Még mindig nem tudom felfogni, hogy egész nap volt energiám nyugodtan duruzsolni, és ráéreztem a bajaira. Azért ezt 3-5 éjszakai kelés után nem birom már estig.Kép Bocsi hogy "részben" off voltam, de most nagyon örülök, mert rég volt ennyire jó napom, és jó éjszakám.

puszi
sasha és a 8 hónapos Gábor

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Örülök,hogy mindenkienk megoldódtak a bajaiKépEzek a kis Manók jól meg tudják viccelni az embert!

Kriszi

Akkor menni fog a dologKépEgyébként borzastó ügyesen tudják a foguk helyével,nyelvükkel,szájpadlásukkal ellátni a kaja baját!KépAz én fiam is olyan profi ebben,hogy két foggal símán ette a kenyér katonákat stb,most jön a harmadik,demár darabosat eszik,nem is turmixolok.

Sasha

Hányadik fogatok jön?KépÚgy látszik bepótol mindent Gábor.De a fiúk általában már csak ilyen jó evõk.KépÉs az offoddal teljesen egyet értek.KépDehát nem tele pocakkal lehet egy jót aludni?Mondjuk ebéd után?Hmmmmm....De régen is volt ezKép

Kalinta

Ja,most jutott eszembe:A rizslisztrõl(gondolom már túl vagy rajta) már volt vhol itt szó,ha van türelmed,keresd meg.
Szerintem elég édesek az almák,talán a jonatán nem annyira.De a golden az biztos az,mert nekünk az van és ez tuti.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Látom itt elég sokféle véleményt lehet olvasni, ezért fordulok hozzátok.
Egy hetet a férjem volt a gyerekkel, én csak reggel és este láttam, és szoptattam. (dolgoztam a régi helyemen, besegítettem)
A kis drága ( már a lányunk Kép ) egy éves és három hónapos, és elég ügyesen eszik, sok foga is megvan. Eddig elég kíméletes babaételekkel pepecseltem, meg persze kapott a miénkbõl is. Férjem viszont nem volt hajlandó fõzögetni, hanem ide-oda vitte magával, és csak most vallotta be, hogy mikkel tömte a gyereket.
Voltak arab büfében és a gyereknek is vett egy tál falafelt! Állítólag izlet neki a felét megette! Aztán autóztak, láttak mutatványosokat ott meg vett neki flekkent és mivel állította, hogy nem volt más, szódavízzel itatta!
Úgy bukott le, hogy tegnap a közértben Anna kivette a kosaramból a kolbászt és nem lehetett elvenni tõle, három perc alatt megevett vagy öt centit belõle! Bevallotta, hogy valahol ettek debrecenit mustárral, és a kicsi kettõt evett meg belõle!
Nem tudom, hogy lesz-e ebbõl baj, a doktornõnknek nem is merem elmondani. Kép
Természetesen alig bírok a lányommal, most Kolbászkának hívom Kép, mert nem akarja megenni amiket eddig adtam neki, minden áron felnõtt ételeket akar, és már a 'buborékosvizért' is toporzékol!
Nyugtassatok meg, vagy ajánljatok valamit!

Kolbászka Mamája
Kolbászka
 


AnyapocKép

Mikor írtam akkor az 5. foga jött, de már a 6. is kint van... Vagyishogy szerintem egyszerre jött megint 2 foga, csak én számítottam 1-reKép 2 napja vettem észre, hogy szépen kint van már felül mind a 4 metszõ...

Kolbászka MamájaKép
Sajnos érdemileg nem tudok segíteni, de hát egyszercsak õ is fog felnõtt ételt enni, csak kicsit korainak tartom még a falafelhez. Bár az arabok többnyire egészségesen étkeznek... saláta, husiKép Vagy nem? A flekken meg hát... kicsit fûszeres, de nem hiszem, hogy nagy baja lehetne tõle. A pocija nem égett a lányodnak? Én csak ezt tudom elképzelni. Igazából nekem fogalmam sincs, hogy mikor fogok a fiamnak ilyeneket adni, de majd ha arra kerül a sor biztos ugyanigy fogok aggódniKép Gabi egyébként 8 hónapos.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Kolbászka Mamája,
nyugi, semmi baj nem lesz szerintem. Kolbászka már nagy kislány, nyugodtan eheti azokat a kajákat, amiket ti esztek, csak ne legyen annyira fûszeres, csípõs. Buborékos vizet talán még ne igyon, de esetleg "átverheted" és a buborékos víz üvegébe rendes vizet (vagy amit inni szokott) töltesz.

Szila

Ui.: klasszul nézhetett ki kolbásszal a kezébenKép.
szila
 
 


Ja, és a falafelben azt hiszem csicseriborsóból van a gombóc, úgyhogy nem is husi.

Szila
Szila
 


Bringa

Te ki szoktad szedni a cukkini magját?Vagy inkább így kérdezem:ki tudod szedni?KépVagy kell egyáltalán?Én most úgy adtam,hogy nem szedtem ki,mert akkor a húsából nem marad semmiKép

Sasha

Jól belehúztatok a fogzásbaKépÉn is úgy néztem,hgy jön nekünk egy felsõ,de ma már nem vagyok benne biztosKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok,
Anyapoc, ha kicsi a cukkini, még olyan zsenge, nem kell. Legalábbis én soha sem csináltam, és semmi probkléma nem volt belõle. Én csináltam tavaly, hogy lecsót fõztem, Gabónak meg tettem bele cukkinit. Volt, hgoy kockára vágtam, de volt, hogy 3 darabba vágva egy kis méretût. Mikor kész volt, õ kapta a cukkinit, mi meg befaltuk a lecsót. A tojást már úgy ütöttem rá, hogy kiszedtem az õ részét. Imádja. (mondjuk mi nem szeretjük csípõsen.)

Kolbászka mamája,
szerintem nyugodtan adhatod már azt, amit ti esztek. Néhány élelmiszer van, ami tiltólistán szerepel (mogyoró, aprómagvas gyümölcsök), de a legtöbb ételt nyugodtan megkóstóltathatod, etetheted a babával. Ez utána kis botlás után, biztos nem elsz tõle semmi baj, igazi ínyenc válik belõle.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Anyapoc
Én sem szedem ki a magot. Egyszerûen megmosom, lehámozom, karikára vágom, párolom. Amit megeszik kézbõl, oké, a többit mondjuk kis kruplival összenyomom, s teljesen jóllakik. Pedig én egészeddig még a banán magját is kiszedtem, mert Hannának mindentõl fájt a pocija.
bringa
bringa
 
 


Ágci,Bringa

KösziKép
Amiket vettem,annyirakicsi a magjuk,hogy szinte nem is látszik.Nagyobb cukkinit meg még nem láttam,mert mi nem nagyon szeretjük.De azt hittem,hogy legalább akkora magja van,mint a töknekKép
Aztán úgy gondoltam,ha már a paradicsom magját sem szedem ki,akkor ezeket az apró izéket minek?Kép

Bringa

Én megsütöttem úgy,mint a sütõtököt!Szépen lejön a külseje és megmarad az egész hús!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc
Jó ötlet, holnap kipróbálom!
bringa
bringa
 
 


Lányok!
Encim, mikor picuri volt, akkor nagyon pöttyös lett az anyatejtõl, ha én sok tejet ittam. Mikor megkezdtük a hozzátáplálást, akkor a legkisebb tejfehérje /pl bébiételben/ kicsapta, ezután nem is próbálkoztam a tejtermékekkel. Nemrég egy randa nátha miatt általános vérvizsgálata volt, ahol megnézték a vérmintából a tejallergiát is. Negatív lett. Enci most ~17 hónapos. Nem szopik már, este és reggel Similacot kap, tehéntejet még nem.
Most, hogy már tudom, hogy nem allergiás, szerintetek ki lehet fokozatosan váltani a tápszert tehéntejre, vagy ez esetben is ajánlott a két éves életkor?
Kíváncsi vagyok a véleményetekre!
Köszi
Csi
csii
 
 


Csi,
megpróbálhatod nyugodtan. Talán elõször forrald és hûtsd le, esetleg feles tejet adj neki (fele víz, fele tej). Vagy tejberizst, tejbedarát adj neki, ezt is lehet fele vízzel, ne csinálj nagy adagot, hacsak nem eszi meg a maradékot a család többi tagja. Aztán majd melátod a reakciót. Az én fiacskám teljes mértékben elzákózik a tejtõl, már csak belenéz a pohárba, fehér, ingatja a fejét. Még a fagyit sem eszi meg. Fogalmam sincs miért. Ezt csak azért írtam le, lehet, hogy lánykád is megoldja ebbéli gondolataidat. Bár õ még szopizik,azért próbálok több hüvelylest és huit adni neki. A tejtermékekért sincs oda, mondjuk a tejfölt most felfedezte, így azt néha "dugni kell elõle".Kép

Anyapoc,
és hogy ízlett egyébként a cukkini?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Csi,
milyen Similacot adsz neki ennyi idosen? Reka is ezt iszik reggel-este, de a dobozan 1 eves kort ir, van ebbol nagyobbaknak valo is?

En joghurttal tesztelgetek, nem egybol tejjel, mi is hasonlo gondokkal kuzdunk.

-Afonya
afonya
 
 


Mára már ott tartunk, hogy joghurtokat, esetleg tejjel habart fõzelékeket, sajtot megeszi anélkül, hogy gond lenne. De "direkt" tejet még nem adtam neki. Eleinte HA tápszert kapott, aztán azt váltotta ki a Similac vassal, probléma nélkül.
Igazából most jutott eszembe, hogy ha nem allergiás már a tejre a vérvizsgálat szerint, akkor ugyebár a tápszert is ki lehetne váltani, csak nem tudtam, hogy ez esetben mi történik a két éves korhatárral... Enci mondjuk mindent megenne, csak nem tudom, hogy mit szól majd, ha az üvegébe mást teszek.De kipróbálomKép
Áfonya!
Nincs, legalábbis én nem tudok más Similacról. Enci ezt szokta meg, és amikor kipróbáltam másik tápszert, akkor balhé volt. De azt gondolom, hogy nekik már ez nem okoz akkora gondot, mert mindenhez hozzájutnak az egyéb élelmiszerekbõl. Reggeli elõtt, és vacsi után issza.
Egyébként néhány hónapja nekünk a joghurt is gondot okozott, na meg a "csak szopi" idején a mogyoróscsoki fogyasztásom is...Vagy a mogyoró, vagy a csoki, vagy a szója, vagy mindhárom.

Köszi
Csi
csii
 
 


Csi,
koszi, nalunk is ez a reggeli es esti tej helyetti itoka. A tobbi tul suru volt, ezert maradtunk ennel. Csak gondoltam, hatha van "hizlalosabb" beloleKép Ebben a marha melegben gyumolcson kivul mast szinte nem is eszik a gyerek, lehet az bebikaja, marhaporkolt. Még akkor sem reklamal kajaert, ha mi eszunk, pedig eddig a felet mindig o ette meg a kajamnak.

-Afonya
afonya
 
 


Heló! Nekem is tejes kérdésem lenne.

Lányom 13 hónapos, állandó menüje a sült csirke sajttal, néha egy kis gyümölcsszósz utána. Kb. minden másnap kap a túrórudiból túrót.
Mielõtt ez a menü bejött volna, állandó szorulása volt, meg nyúlbogyók - mindez kétnaoponta. Most, hogy a fentieket eszi, továbbra is kétnaponta van széklete, de az most híg, kásás, csak egy kicsit összeállóbb, mint anyatejes korában volt.
Kérdés: Lehet ez hasmenés? lehet hasmenés szigorúan kétnaponta? Aztán: mintha ezt a fajta kakit a túrórudi, meg a szószba kevert tejföl okozná. Ez lehetséges? És akkor az allergia, vagy sem? Más tünete nincs.

Méri
méri
 
 


Sziasztok

Bringa

Milyen volt a cukkini?Kép

Ágci

Bejött.Érdekes,amikor én elõszörmegkóstoltam,kicsit csípte a számat,mint ha allergiás lennék rá.De szerencsére Bulcsúnak semmi baja tõle és ízlik is,bár keverem más kajákkal.Ja,és neki minden ízlikKép

Méri

Lehet hasmenés szerintem,de nem feltétlenül allergia.Csak abbólgondolom,hogy idõs korban is gyakran elõfordul,fõleg,ha vki sokkáig nem fogyasztott tejet(vagy még nem nagyonKép).OKa az,hogy a tejben levõ tejcukor bontásához másfajta enzimek kellenek és sokszor a szervezet,ha sokáig nem találkozik a tejcukorral,"elfelejti",hogy is kell bontani ezt.Vagyis nem bontja le és így az benne marad a salakanyagban és amikor a vastagbélbe ér,akkornem engedi el a vizet,hanem ott tartja,azért lesz hígabb a széklet.Amit Te írsz,igazából szrintem nem hasmenés igazán,mert akkor szinte vízszerû vmi jön a popsiból.
Eddig a tudományKép

Áfonya,Csí és Mindenki

Ti adtok a reggeli tejci/tápi(vagy mi is) után reggelit is?Az én fiam bevág 2-3 szelet kenyeret is a reggeli szopi után,addig nem is alszik de,amíg nem kap vmit még enni.Kevés lehet már a tej?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Méri
nalunk is ez van, a hozzataplalas kezdeten nyulbogyok, kesobb gyurma, utobbi hetekben pedig ehhez kepest hasmeneses kaka, igaz, kozel nem hasonlithato ossze az anyatejessel. Es nem csak a szaga miattKép En kedden viszem Rekat egy eves kontrollra, azon filoztam, viszek a dokinak "mintapelust", mondjon ra valamit. En eddig azt szavaztam meg, melegben kevesebb "normalis" kajat eszik Reka, sokkal tobb gyumolcsot, megtobb vizet, ezert lehet a szeklet is higabb.

Anyapoc,
nalunk a reggeli tapi az hajnali 5 - 1/2 6-kor van kb, utana visszaalszik es 8-kor normalis reggeli. Ha nem ebred meg, akkor nincs tapi, reggeli utan mar nem ker. A vacsi meg este 7-kor, fott kaja/kenyer, mikor mi van, utana furdes es 1/2 9-kor tejcsi, aztan alvas.

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya

De jó nektek!Az én fiam ma is 6-kor kelt szopizni és persze nem alszik visszaKépVhogy szeretném rászoktatni,hogy visszaaludjon,de nem igen akarKépLerakom,úgy néz ki,hogy alszik is,de fél óra múlva már sír.Most szokott át a hosszabb alvásra.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!!

10 hónapos a kislányom ,szerintettek kaphat már joghurtot ?
A Danonne joghurtokra ,és többekre is rá van írva hogy tejet is tartalmaz.
Kata
 


Sziasztok!
Kisfiam 17 hónapos 8 foga van. Mindent eszik szépen, a darabos kaját is(elég hosszú idõ volt amíg hajlandó volt), de azt vettem észre, hogy nem rág. Imádja a csresznyét, de a fele ott van a kakiban úgy ahogy lenyelte, a darabos fõzeléknél is látom hogy csak nyelio, nem rágja.
Mi lehet ennek az oka? Rágófoga még nincs, lehet hogy azért nem rág? Segítsetek ha tudtok, mert elég ideges vagyok a gondolattól, hogy mi lesz az emésztésével, ha semmit nem rág meg.
Köszi: Zita
zita
 


Kata!
Ha nincs allergiás elõtörténete a családnak, akár kaphat is. Az összetétel lista kicsit becsapós, mert persze tejbõl és oltókultúrából van, de attól joghurt, hogy a bacik "megették" a tejet.

Én azért fordítva szoktam feltenni a kérdést. Mi baja lesz, ha csak egy évesen eszik elõször joghurtot? Hmmm... szerintem semmi, úgyhogy akár várni is lehet vele.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Az én kakimban is ott van sokminden, pedig én rágok!
A cellulózt még a felnõttek emésztése se szedi szét mindig.
Adjál hámozott-magozott cseresznyét!

De vajon lesz-e baja, ha csak 18 éves kora után eszik elõször joghurtot? Szerintem semmi! Érdemes tehát megvárni a nagykorúságot!
Ziggy
 


zita

Szerintem ez teljesen normális.Szedd apróbb darabokra a cserit és akkor a kis nyelvével a szájpadláshoz nyomkodva egészen ügyesen szét tudja "rágni".KépAz én fiam is így eszik darabosat(kenyér,körte és alma darabok,banán stb) pedifóg csak 2 foga van és 9és fél..KépAmíg pedig gyarapszik, tartja a súlyát és jól néz ki,adoki nem aggódik,akkor neked sem kell!!!Kép

Kata

Mi is eszünk már joghurtot,de persze nem minden nap és nem sokat(9 és fél hó).A gyümihez kap egy kicsit pl. uzsira.Megkóstoltatdo és ha semmi - reakció,akkor mehet módjával.Elõbb-utóbb úgyis találkozik vele.Ja,nálunk Apa elég sokmindenre allergiás,de nem volt baj.Próba kérdése.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Hahó,
egy kérdésem lenne. Mi csak nemrég kezdtük ezt a hozzátáplálást, és nem tudom, hogy átlagosan egy féléves - nyolc hónapos babánál (aki nem igazán nagyétkû) mekkora egy igazi "rendes" adag fõzi, illetve gyümi egy-egy kajálásra, amikor már az a "fõ", azaz ugyan van hozzá szopi, de már a fõzi a több. A védõnõm azt mondja, 60-80 gramm, de az õ állításait igyekszem azért mindig leellenõrizni, mert kicsit régimódi nézeteket vall. Kép

Üdv
Kriszi
Kriszi
 


Kriszi!
Egy amúgy egészséges gyerek, ha van mit ennie soha nem fog kevesebbet enni a szükségesnél!
Ne izgulj, ha csak a negyedét harmadát eszi is az ajánlottnak, amíg a bõre feszes, a hangulata jó!
Katkamama
Katkamama
 


Kriszi,
szerintem nincs olyan, hgoy mennyi az adag. Az én kisfiam nagy ritkán evett meg 1,5 decinél többet az elsõ évben, mondjuk azóta is, de mindig nõtt mint a gomba, majdnem folytatta az anyatejes gyarapodásait. Én mindig a bébiételes üveghez mértem, de ha nem akart nem evett többet. Nem lesz gond, meglátod itt ezzel kapcs. is megismered Cicóka dolgait.
Kicsit off, Szoptatás topik, de oda most nem írok, van egy barátnõm, akinek kedvenc mondata:
"ha méred a babát, attól még nem gyarapodik jobban!" Szerintem eléritek a 6 hónapos kort, megnyugszol, Cicóka is rápattan a cicire, és fog hízni meglátod.Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci!
"ha méred a babát, attól még nem gyarapodik jobban!"
Jó nagy ostobaság! Viszont erre hivatkozva meg lehet spórolni a mérleg árát.
X
 


X,

???

Miért szerinted attól gyarapodik, ha 3 óránként rápakolom?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok

otleteket szeretnek kerni a reggelihez, ha a gyermek nem ehet se tejtermeket, se glutent (mondjuk, ezzel vasarnap kezdtem probalkozni, bultata formaban, de csak nagyon ovatosan. Ertsd: kapott eddig 1 bultatat, amit nyalogatott, de nem nagyon izlett neki. Es szerencsere semmi gondot nem okozott).

Mielott valami nevtelenke beszolna, hogy kakaot neki kiflivel, alarulom, hogy en asztmas vagyok es allergias, apuka csak szimplan allergias, es engem ennyi idosen liszt-, tej es tojas erzekenynek titulaltak, aminek a kovetkezmenye egy tobb eves dieta lett. Most ugy tunik, ez tevedes volt, mert a coliakiabol ugye nem lehet kigyogyukni, nekem megis sikerult. A tobbit szerencsesen elnottem.Igy azt hiszem, ertheto, ha en ovatos vagyok.

Ennyi bevezetes utan a kovetkezo a kerdesem.
Elli 9 honapos. Eszik szepen egy ideje, kisebb nagyobb megtorpanasokkal. Eddig ugy nezett ki, hogy reggeli, tizorai csak szopi. Ebed szopi + fozi, uszonna szopi+gyumolcs (esetleg a gyumihez kukoricapufi, vagy abonett, vagy natur rizspehely), vacsora szopi + fozi v tejberizs, tejbedara, koleskasa.Meg kozben meg legalabb 1 plusz szopi minden "fo"etkezes kozott. Meg ejjel is.

Ez eddig jol is mukodott, de mostanaban nem nagyon akarja megenni este a fozit. En meg nem szivesen adok neki mindennap edes kasat. Erre mondjuk kitalaltam, hogy delben fozok neki egy kicsivel tobb csirkemellett (esetleg delbben nem is kap husit) es este azt kapja paradicsommal vagy valami gyumivel vagy parolt zoldsegekkel falatokban. Szoktam neki ehhez adni Abonettet is, kenyer helyett. Szoval ez igy OK szerintem.
De nem tudom, mi legyen a reggelivel. Az elmult heten mar muszaj volt a kezebe adnom valamit, mert egyszeruen kikovetelte maganak. Ul velunk az asztalnal es nyammog, meg nyel nagyokat es nyujtogatja a kezeit a kaja fele. Egy ideig turelmes, de ha nem kap semmit, akkor elkezd hisztizni. Eddig a kezebe nyomtam egy szelet Abonettet (glutenmentes es tejpormentes), amit joizuen el is nyamogott. Ivott ra vizet es kesz. De azt hiszem, ez nem valami valtozatos etrend igy neki. Fozeleket vagy parolt zoldseget nem akarok neki adni, a gyumolcs az, ami talan szoba johetne, de valahogy reggel nem nagyon orul neki. Ha van valakinek valami otlete, hogy o hogyan csinalja/ta, azt nagyon megkoszonnem.
Vegulis 9 honapos, szoval eddig a havi egy etkezes bevezetese sorrendben most mar a reggeli vagy a tizorai kovetkezne logikusan.
Az se megoldas, hogy elbujva reggelizzunk, vagy ot hagyjuk a szobajaban, mert sokszor ez az egyetlen kajalas, aholegyutt vagyunk a ferjemmel. O este gyakran dolgozik.

Meg egy kerdes. Szerintetek korai bevezetni neki a glutent? Megmondom oszinten, en ugy voltam vele, hogy 1 eves koraig ne, de a doki szerint meg lehetne probalni. MErt csak igy derul ki, ha erzekeny ra.

macsek
macsek
 


Macsek,
a glutént a felvilágosult védõnénik és orvosok csak 1 éves kor után ajánlják Magyaországon is. Nyugodtan várhatsz vele. Ha érzékeny rá, az is csak hónapokkal késõbb derül ki a lisztnél, én nem kockáztatnék, ha ilyen elõtörténete van a családotoknak. Itt bõvebben olvashatsz róla:

[url=http://szaszika.klubmail.hu/webmeku/tejliszt/" TARGET="_top]http://szaszika.klubmail.hu/webmeku/tejliszt/[/url]

[url=http://www.tar.hu/frameset.phtml?path=/liszterzekeny" TARGET="_top]http://www.tar.hu/frameset.phtml?path=/liszterzekeny[/url]

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Macsek,

lehet, hogy hülyeséget írok, de sonka? És otthon sütött kenyérke (ha jól tudom, rizslisztbõl is lehet), vagy Abonett, meg valami növényi zsiradék?
Nem értek hozzá, lehet, hogy tényleg hülyeség, de az jutott eszembe, hogy elvileg a sonkában nem lehet se glutén, se tejpor, az Abonett adott, na a zsiradékban nem vagyok biztos.

X,
a méréstõl tényleg nem hízik jobban a kölök, ez tapasztalat Kép Bár hízna, ne félj, mérném én naponta tízszer is...

Ágci,
a Szoptatásba írtam neked választ, itt csak megköszönöm a biztatást. Egyébként most bizonyítottan jön a fogacska, sõt úgy tûnik, egyszerre kettõ, és a kölök ma fog nélkül elrágott egy szeletke almát az ínyével - okosan szétreszelgette, és minden fuldoklás nélkül megette a leharapdált darabkákat... Asszem, a reszelt alma fázist mi teljesen ki fogjuk hagyni, mert bébikajában megeszi, meg szeletben elrágcsálja, de reszelve kanállal fuldoklik tõle.

Üdv mindenkinek
Kriszi
Kriszi
 


Kriszi,

nemreg neztem meg en is a pulykamell, csirkemellsonkakat.
El sem tudtam kepzelni, hogy ilyen sokban van tejpor, tejsavo vagy tejcukor. Amiben meg nincs, az meg televan mindenfele E-vel. Na persze ezek az elorecsomagoltak. A masikbol meg nem merek kerni, marmint ami a pultban van, mert ott meg vegkepp nem tudom, mi lehet benne. Kép
A kenyer: en amugy is itthon sutom, tehat tudom mi van benne. De az a bajom, hogy olyan kicsi keyneret, ami Ellinek kell, lehetetlen sutni. Teljesen kiszarad max 2 nap alatt, megprobaltam. Es akkor meg dobhatom ki. Raadasul a glutenmentes liszt nagyon draga (800 Ft/kg korul van), az Emese kenyerpor meg mar masnapra ehetetlen(szerintem, es en eleg sokaig azt ettem).

Agci,

nalatok hogy volt a reggeli? Ha jol emlekszem, akkor a te kisfiad se ehetett tejtermeket egy jo darabig. Hogy oldottatok meg? Erre most tenyleg nincs semmilyen otletem.
Es szerinted grillcsirket vagy valami sult hust adhatok mar neki? Mert a sima fott csirkemell eleg szaraz es van, hogy nem nagyon szivesen eszi meg. Es a csirkenek csak a melle husat adhatom, vagy leghet mondjuk combot is? Mert az se olyan szaraz es azt is jol lehet darabolni. Es a tobbi hussal mi legyen? Borju, marha, diszno?
Nemreg kaptam aposomtol szopos nyulat(mar darabolva Kép ), meg kecsket es birkat. Szerinted ezeket lehet adni egy 9 honaposnak? Ez mind ismert helyrol van.

koszi:
macsek
macsek
 


Macsek,
most röviden, a többit holnap.
A 2. linknél az oldalon van egy olyan baloldalon: Adott diétában fogyasztható... azt nézd meg. A Pickben tuti nincs se tej, se tojás, se glutén, a többit ott kuksizd meg.
Adhatsz húsokat, én a sertést nem adnám, bár mi egyébként sem eszünk. Marha, borjú csak kis mennyiségben (tej allergia miatt nála), ha nincs hasmenés, kiütés, szerintem adhatod, fõleg a vastartalma miatt. Csirkecomb is mehet (vörös húsnak számít-vastartalom).
A többi után utánanézek.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Macsek, mi a kenyeret is fagyasztjuk, mert csak hetente egyszer vásárolunk. Szeletelve megy a fagyasztóba, így nem muszáj egyszerre kivenni az egészet. Ha csak egy-egy szeletet veszel elõ, az 10-15 perc alatt ehetõ (mikróban 10-15 másodperc)
Vacskamati
vacskamati
 
 


Ágci, te nagyon okos vagy, a magyar internet babaszegmensének polihisztora, már-már közvélemény formáló orgánuma, de ha valaki, akinek a véleménye neked általában nem tetszik ajánl valami jót, vagy egyet nem értésének ad hangot mert épp ökörséget írtál, akkor te a legnagyobb lelkinyugalommal mész vele szembe, ész nélkül.

(Mielõtt hörögnétek, tudom, hogy ez személyeskedés, de ez egy nyílt fórum, alul ott van, hogy "Szólj hozzá!" és nekem ez a véleményem.)
Csók!
X.
X
 


Kedves X,
lehet, hogy nagyon fáradt vagyok, de még mindig nem értem, miért kötöttél belém?
A legutóbbi hozzászólásod pedig értelmetlen.
De úgy látszik, most én következem ebben a topikban...

Még valami nem vagyok olyan nagyon okos, csak nagyon sokat olvasok, és nyitva tartom a fülem. Pl. Vettem a fáradtságot, mivel ma kellett visszamennem kontrollra, megkérdeztem a nemzetközileg elismert gasztroenterológus dokinénit a különbözõ ételek bevezetésérõl 6 hónapos kortól. És képzeld, válaszolt, és nem hajtott el, sõt elmondta a magán és szakmai véleményét is, úgyhogy most már ennyivel "okosabb" vagyok, bi-bi-bi.
Üdv:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Kedves, drága Ágci!
Nem beléd kötöttem.
Írtál egy ostobaságot, ezt voltam bátor megemlíteni, mire te sután-bután visszakérdeztél, erre véleményt nyilvánítottam rólad és ismeretterjesztõ ambiciódról.
Ennyi.

Bocsánat a képhibáért, de én már tegnap megkérdeztem két nemzetköziszintû gasztroenterológust! Én vezetek! :oP

Nagyiksz
X
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: