Új privát üzeneted érkezett!

Nálunk elérkezett az idő, hogy elválasszuk egymást. Igen ám, de hogyan? Sajnos a kerületi védőnő - közhely, de szokás szerint - nem áll hivatása magaslatán. Kérdésemre annyit bírt mondani, hogy "hát esetleg még két nap múlva fejegesse le". Újabb kérdésre lehetőséget nem adott, mert sokan voltak.
Ti hogyan csináltátok?
Mi itt tartunk:
- fokozatosan lecsökkentettük a szopizásokat napi egyre, majd egy héttel ezelőtt megszoptattam utoljára Kristófot
- csütörtökig nem különösebben feszült a mellem, de akkor éreztem egy apró tejpangós csomót, így egy kicsit fejtem. A csomó eltűnt, de nem fejtem nagyon, hogy ne ösztönözzem tejtermelésre a mellem
- most vasárnap van, és újra érzem, hogy kicsit feszít a mellem (azt elfelejtettem írni, hogy csak az egyik, a másikban szerintem elapadt a tej).
Nektek mennyi idő múlva nem termelődött tejetek? Normális, hogy nekem még van? Meddig fejegessem?
Köszönöm, ha segítetek!
Dorka
Dorka
 


Dorka

Ennekem meg szopizas befejezese utan honapokkal is volt tejem ha fejni probaltam. En azt hiszem nem fejnem. Maximum mikor csomot erzek azt szetmasziroznam. De igazan okosat nem tudok neked mondani. Nekem mazlim volt eddig leszoktatassal soha nem csomosodot akkor amikor mar nem szoptattam

Napocska
napocska (napocska)
 


Dorka,

En, mikor ereztem, hogy feszul, akkor a zuhany alatt masszirozgattam, fejtem le egy icipicit. Kb. masfel hetig tartott a dolog.
EviC
EviC
 

 
 

Szia Dorka! Amikor feszül a melled, fejjél le egy keveset, de csak annyit, hogy laza legyen. A legjobb kézzel kifejni. Lehet hideg borogatást is tenni rá, az is apasztja a tejet. Teljesen normális, ha a szoptatás befejezése után akár hónapok múlva is van tej a melledben, ha fejed, vagy megnyomod. Egy idő után megszűnik. Semmi gondot nem okoz. A feszülést kell elkerülni. Pár hét alatt rendeződik úgy, hogy ne kelljen fejni.
Üdv, Liesel
liesel (liesel)
 


Liesel, köszönöm! Megnyugtattál, és így fogok tenni.
De azért kár, hogy erről sehol nem lehet olvasni, sőt, mindenki furán néz rám, hogy apasztani, ma csak szoptatni szabad! A propaganda itt szerintem visszaüt egy kicsit.
Köszönöm, szia! Kép
Dorka
dorka (dorka)
 


lanyok!

Az en problemam nem ott kezdodik,hogy kemenyszik a mellem,hanem egybol csomok vannak benne.Nem feszul,mint eddig,amikor itt a szopizas ideje. Ket napja olyan csomo lett benne(majdnem a honom alatt),hogy nem tudtam semmivel eltuntetni.
Probaltam zuhany alatt fejni,de azon kivul,hogy rengeteg tej jott, a csomo nem mult el.
Elektromos geppel is fejtem,ami utan szinten semmi valtozas.
Belazasodtam es a vege az lett,hogy Sean szopizni akart ujra en meg engedtem neki.O "eltuntette" a csomoimat,de nem tudom mit csinaljak,hogy ne tortenjen meg ez megint.
Sajnos azt sem tudom,hogy nem-e tettem rosszul,hogy engedtem cicizni,amikor en lazas voltam.
Varom a velemenyeteket!
Sean 18 honapos es a leszoktatas oka,hogy vannak napok,amikor nem is kivancsi a "cicire",par nap mulva pedig eszebe jut es keri.Gondolom mar nem igazan fontos neki,igy megprobalkozom elvalasztani vegleg okelmet.

irjatok!
koszi: mamma
mamma (mamma)
 


Mamma

Nem tetted rosszul hogy adtal lazasan belole. Mellgyulladas alatt is jo ha szoptat ember. Viszont leszoktatasnak egy nagy pofon az egesz, de te talan megusztal egy komolyabb mellgyulladast. Otletem sajnos nincs hogy tudod Seant elvalasztani, lehet hogy egyre ritkabban akar majd szopizni es termeszet magatol megoldja a gondot

Napocska
Napocska (napocska)
 


Sziasztok !
De jo hogy indult ez a topic is !
Az en kislanyom nemsokara 15 honapos es tegnap ota (tehat ez a 2.nap) hogy nem ker tobbet szopit,amit nem is nagyon banok. Igaz mar csak reggelente szoptattam.
Viszont en is nagyon felek attol ami mamma-val is bekovetkezett, azert is mert nekem is sok tejem van (volt).Igaz most meg nem erzek sem feszulest sem csomosodast, de meg a szoptatas elejen en is belazasodtam es nagyon de nagyon fajt a mellem.
Ezert is gondotam arra,hogy lehet a gyogyszertarba kapni "elapaszto" szert.De ki tudja hogy jo-e bevenni ?!
Mindenestre a hideg borogatast en is ki fogom probalni, bar leginkabb abban remenykedem,hogy magatol apad el! Remelem Sophieka nem lesz olyan mint Sean,hogy majd napok multan eszebe jut,hogy jo lenne egy kis szopi ! :-)))))
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Kedves Csilla!

A második babám 14 hónaposan hagyta abba a szopizást, váratlanul, egyik napról a másikra és utána még kb. egy évig volt tejem. Problémát nem okozott, néha kifolyt egy kicsi, gondolom, feszülés helyett Kép /A feszüléssel kapcsolatban szerintem fogadd meg Liesel tanácsát, ha netán aktuális lesz/ Nekem az elapasztó gyógyszer, amit a doki felírt, nem vált be: az első tabletta után rosszul lettem, abba is hagytam a szedését. Hormonbomba lehetett... Utána egyszerűen csak vártam, mi fog történni. Magam sem tudom, pontosan mikortól nem volt már tejem többé, azt hiszem a természet megoldotta a gondomat. Remélem, veled is igy lesz, szerintem felejtsd el a gyógyszert. És ne légy nagyon csalódott, ha a kislányod újra kéri a tejcsit...!

Minden jót nektek
Iboly
Iboly
 


Kedves Dorka!

Szerintem nem is annyira a propagandával van a baj, hanem azzal, hogy az elválasztást illetően ugyanolyan homályos foltok és tévhitek vannak a köztudatban, mint magával a szoptatással kapcsolatban. Jó lenne, ha legalább az orvosok és a védőnők naprakészek lennének ebben a kérdésben, de ez sajnos korántsem így van. Az elválasztás része a szoptatásnak, bármilyen furcsán hangzik is. Hozzáértők szerint az elválasztás akkor kezdődik meg, amikor a baba először kap az anyatejen kívül más táplálékot is. A lényeg a fokozatosság. (Ha lehet...) Nem mindenki tudja (vagy akarja) megfogadni az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlását, miszerint legalább kétéves korig javasolt szoptatni a babákat. Minden családban máskor jön el a leválasztás ideje. A szoptatás csodálatos kifejezési módja a szeretetnek -de nem az egyetlen.
Ne is törődj a huhogókkal!

Üdv
Iboly
I
 


Kedves Iboly !
Koszi a valaszt, ezek utan en sem fogom kiprobalni azt a gyogyszert foleg miutan Te vagy a 2.aki azt mondja hogy utana rosszul lett !
Egyebkent nem vagyok csalodott ha Sophie meg akarna szopizni,hisz en csak az o kedveert mondtam fel, magamtol nem tennem!(Tul sajnalnam ot is meg azt is,hogy van meg tejem es nem adom)
De hat mindenki mashogy gondolkodik errol (is).
En igy, nalunk igy alakult,hogy o nem keri.
Meglatjuk meddig ! Csak mellgyulladasom ne legyen!
Szia,
Csilla
LCsilla
 


Kedves Lányok!
Örömmel tudatom Veletek, hogy nálunk minden jól alakul. Talán megoldja a természet, DE!!!
Megírtam ezt a problémát egy szösszenet formájában a Kismama szerkesztojének, aki azt válaszolta, hogy meg is jelenteti a júliusi vagy augusztusi számban!
Köszönöm a segítségeteket! Kép
Dorka
dorka (dorka)
 


Koszi a valaszokat lanyok!
Most ugy all a helyzet,hogy meg szopizunk es ameddig Sean urfinak tetszik,hat legyen.Igazatok van,hogy majd a termeszet megoldja.
mamma
mamma (mamma)
 


Elsõ kisfiam 11 hónapig kapott anyatejet, sajnos üvegbõl. Így az elválasztás vele simábban ment. 19 hónapos volt, mikor újból terhes lettem. Ekkor még volt valamennyi tejem, de nem zavart. A terhesség aztán fokozódott a dolog, mindig jól el voltam ázva. Az én problémám az, hogy a most két éves kisfiam szeretném legalább napközbenre elválasztani, de a gyerek miatt nem megy! Naponta hat-nyolc alkalommal is képes még szopizni, és minden próbálkozásom ellenére ehhez ragaszkodik. Jövõ hónaptól viszont bölcsödébe kéne járnia. Ti hogy csináltátok az elválasztást???
Rita
Rita
 


Én csak az elapasztáshoz tudok hozzászólni, mert a kislányom magát választotta el, egyszerûen nem fogadta el, én meg ott álltam a tejjel. Én a fejések számát csökkentettem, drasztikus folyadék csökkentés és borogatás. Nálam bejött.

Rita! Sajnos a te gondodhoz nem tudok hozzászólni, mert nálunk az ellenkezõje volt.
Névtelen
 


Kedves Rita!
Nekem 16 hónapos volt a kicsi, mikor elválasztottam, mert már teljesen tudatában volt a dolognak, és az utcán és bárhol egyszerûen vetköztetni kezdett a cici miatt. Emellett születésétõl éjszaka 3-4-szer keltett a szopizás miatt. Nálunk egy dolog vált csak be: mostantól nincs cici. Ha ki akartam hagyni egy-egy idõpontot, akkor ordított, ezért nem lehetett fokozatosan megoldani. Én néhány napig még magamnak fejegettem, de nem fejtem ki teljesen, egy kicsit mindig hagytam benne, és így elapadt. A kicsi hamar elfelejtette, kapott helyette valami extra finomat, ami a kedvence volt.
Timi
 
 


Sziasztok!

Én az elapasztás kérdéséhez annyit tudnék hozzátenni, hogy nálam a legõsibb módszer vált be, vagyis, hogy egész egyszeerûen lekötöztem a melleimet jó szorosan. Igaz, hogy így kb. 3-4 napig teljesen fiúsítva jártam keltem, viszont megoldotta nálunk a problémát. Mindezt azután, hogy én is már csak 1X szoptattam, és kb. 1 hétig vártam, hogy magától elapad a tejem, és végül már kõkemény, fájó mellekkel kínlódtam( a tablettás megoldást én sem akartam választani, mivel már a második babát tervezgettük, és különben is ez a hormonbomba egy csomó ismerõsömnél nemis mûködött). Szóval, ha valakit érdekel a természetes út, én csak ajánlani tudom.


Katica
Katica
 


Sziasztok!

Az elapasztáshoz két teát tudnék javasolni. Az egyik a zsálya tea, amásik pedig a borsmenta tea. Mindkettö csökkenti a tejelválasztást. Én naponta több csészével ittam belölük. Az elsö héten fejtem is, mindig akkor amikor a szoptatás lett volna, de csak kézzel és csak annyit, hogy ne feszüljön.
Névtelen
 


Sziasztok!

Nekem a nõgyógyász írt fel egy Bromocryptin nevû gyógyszert és az hatott.

Zsu
Névtelen
 


Helósztok. A terhességi tesztem nem mutatott terhességet. De furcsa hogy van tejem a mellem feszül. A napi tejmennyiségem kb 1dl de a melleim borzasztóan fájnak. Tudna valaki megoldást erre, vagy bármilyen tippet szivesen fogadok. Előre is köszönöm.
 
 


Anna

Nem tudom,mennyi ideje késik a mensid, de kb 2-3 nap múlva csinálj újabb tesztet.
De azért inkább arra gyanakszom,hogy magas a prolaktinod (tejelválasztást serkentő hormon).Ha ez így van,akkor a teherbeesés esélye minimális. Keresd fel a nőgyógyászodat. Vérvétellel meg lehet állapítani, gyógyszerrel kezelhető.

Üdv,Anyapoc

 
 


Sziasztok Kadubaba vagyok!!!

Azzal a gonddal fordulnék hozzátok hogy 16 éves vagyok és a mostani kapcsolatomban volt egy este mikor nem védekeztünk és vannak olyan jelek mintha terhes lennék és szüleimnek nem merem elmondani mert még tanuló diák lány vagyok és a suli se jól megy szal segítséget szeretnék tőletek kérni hogy most mit csináljak nem sokára leszek 8 hetes és anyagi fedezetem nincs hogy pénzről beszéljek nektek szal mi lenne a jó megoldás de minden jó tanácsot elfogadok és fontólorea vesze kköszönöm mindenkinek és kérlek segítsetek tanácstalan vagyok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előre is köszönök minden jó tanácsot és segítséget!!!!!!!!!!

Kadubaba voltam!!!

2009. 08. 17.
[/i][/b]
 


Pár hasznos tipp ha valaki azt szeretné, hogy ne legyen teje mert a Babája már nem issza vagy rátértek a szilárd hamikra. Az én kisfiam 6 hónap után már nem volt hajlandó meginni csak fözeléket akart. Ilyen is van. Nekem meg rengeteg tejem volt. Szóval citrom minden formában, hideg borogatás, szoros melltartó, Borsmenta tea de nem literszám és meg kell próbálni csökkenteni a szopi vagy a fejés gyakoriságát. Igy is eltart egy ideig mig elapad, de sikerülni fog relativ rövid idön belül. Ennyi lenne az én tapasztalatom.Köszönöm, hogy elolvastátok.Remélem tudtam segíteni. :)
andamo
Csömör
 
 


Sziasztok!Nekem az a problémám hogy már el múlt 3 éves a kicsi,de még mindig szopizik.Nem tudom elapasztani,már próbáltam a borogatást.Tulajdon képpen azt sem tudom mennyi ideig kell egy nap rá rakni a vizes ruhát?Hány napig? :( Van-e még valami más ami segíthet?
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron