Új privát üzeneted érkezett!

Csilla,
ollllyan iriiiiiiiiiigy vagyok!!! KépKép
Ha szépen megkérlek, mwegnéznéd nekem, hogy Szicília szigetén mennyibe kerül egy kétszobás kis házikó bérlete egy (több) hónapra, szweonzbasn, és elő- meg utószezonban is?
Bocsi, hogy ilyenekkel zavarlak, csak talán neked könnyebb, én pedig csak olyan honlapokat találtam, amik olaszul vannak, én meg úgy nem tudok...
Mi a helység neve, ahol anyóod lakik? Megkeresem majd a térképen Kép.
puszi
ZSóka

Zsóka
 
 


Szia Csilla!

Az jo lesz, ha teszel fel te is kepeket! Kép
Mi az idonk nagyreszet Sopronban fogjuk tolteni, de megyunk 1 1/2 hetre a Balcsira is, aztan egy hetre Egerbe es Pestre is egy picit. Nem hiszem, hogy a babanetes talira megyek.

Zsoka, neked teljesen elment a kedved a kep feltevestol amiota az a "Macilaci" itt jart?

puszi nektek,

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Csilla!

Köszi a bókot, nem érdemlem én azt meg.Csak most már végre élvezem a babázást és igy a negyedikkel már rá is érek, meg idegesiten se hagyom magam annyira. Elsőnél ugye ott volt az elsőbabás rutintalanság, megspékelve egy hakapeszi többemberes babával, hozzá még az, hogy közben egyetemre jártunk. Aztán az ikrek jöttek, ők meg túl sokan voltak egyszerre. Tényleg, rájöttem, Anikó gesztusainál mindig Bálint jut eszembe, amikro ő ekkora volt. Ikrekre egyszerűen nem is emlékszem,milyenek voltak picinek. Az megvan, hogy mikor kakiltak, meg mindenféle technikai dolog, de a mosolyaik, gügyögéseik ezekre egyszerűen nem emlékszem. Akkoriban nagyon strapás volt, gondolom azért. Igy aztán most végre élvezem, és csak az bosszant, hogy igy szalad az idő. Kép

Ildi

Ildi
 
 

 
 

Sziasztok!
Ildi!En tenyleg irigyellek Teged amiert ennyire "turelmes" vagy.Lehet,hogy igazad van es az elso babanal ott a rutintalansag,de valahogy en az elso honapokra nem szivesen gondolok vissza Kép Talan az is,hogy rogton dolgoznom kellett ?!KépEzert aztan a 2.hoz mar nincs is olyan nagy kedvem Kép Pedig regen mindig 3-4 babat akartam Kép Akkor meg behozhatlak Teged is Kép
Zsoka!Anyosomek egy Bronte nevu faluba laknak Cataniatol kb.60 Km.re az Etna volgyeben Kép
Ha nem talalod akkor nezd meg Randazzo-t az talan nagyobb. Na onnan 8 Km.
Ird meg pontosan hova akartok menni.Egyebkent Aug.-ban rettento draga, mi is ezert nem megyunk ugy egy hetre tengerpart mellett 700-800 Euro.
Persze ugy szept.vegetol total masok az arak!
Meg julius is elmegy.
Agi!Hat akkor jo hosszu nyaratok lesz !
Aporopo Macilaci ! Mit ne mondjak nekem is elvette egy kicsit a kedvem Kép
Jaj tudod mit akartam kerdezni (habar a hocipod mar biztos tele vanKép hogy mi ujsag a SARS Virussal Nalatok ott Canadaban?
Sziasztok,szep napot
Csilla
 
 


Szia Csilla!

A SARS mar elegge lecsengoben van. Mikor a jegyemet vettem kicsit izgultam miatta, de szerencsere nem kell Torontoban megallnunk, sikerult meg helyet kapni a Calgary-Frankfurt kozvetlen jaratra. Itt nalunk nem is volt nagy felfordulas miatta egyebkent, inkabb csak az orszag keleti reszen.
Ti egyebkent a nyaron mikor mentek haza? Kiket szoktatok ilyenkor latogatni? Mert anyukadek Nemeto-ban vannak ugye?

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Csilla,
úgy febr-tól mennénk max. májusig.
Bocsi, hogy most csak erre reagálok, de nem otthonról netezek.
Zs.

Zsóka
 
 


Sziasztok !
Nem,Agi a szuleim mar otthon elnek csak a noverem maradt kint Munchenben de ilyenkor nyaron o is hazajon es altalaban Anyukamnal (mert elvalltak a szuleim Kép vagyunk Csillaghegyen.Nagyon jo mert a kert tiszta "gyerekparadicsom" es miutan noverem nagyobbik kislanya ugyanannyi idos mint Sophie igy jol elvannak. Agi! Mikor hazamentek ilyen hosszu idore megy a ferjed is veletek? Nem unja otthon magat? Vagy mar jol tud magyarul?
Iden csak aug.15.-e korul megyunk es ho vegeig maradunk.
Zsoka!Ird meg a helyet is hova szeretnetek menni!
Sziasztok,
Csilla
 
 


Szia Csilla!

Nem, sajnos a ferjem nem szokott jonni, tavaly legalabbis nem jott, iden meg eredetileg nem arrol volt szo, hogy ilyen hosszu idore megyunk, de a nagyszuleim meghaltak kozben, nagymamam 2 honapja, nagypapam pedig mult hetfon, igy elobb indulunk.
Szuleid mikor koltoztek vissza Mo-ra? Es miert? Szeret anyukad otthon lakni Nemeto. utan?
A Jason egyebkent egesz jol erti a magyart, de nem nagyon tud mondani semmit. A te ferjed hogy all vele?
Puszi,

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Agi !
Az utazos topikba is irok Neked hogy ne legyek itt off ha van idod olvasd el!
Sajnos az en ferjem kifejezetten "utal" hazajonni,mert nem ert semmit es "dogre" unja magat.Kar,hogy nem egy kis faluba lakunk ugy talan meg tudnam erteniKép
Egyebkent most arra var,hogy majd Sophie forditson neki non-stop mindent Kép
Na arra meg varhat egy ideig Kép
Sajnalom ami a nagyszuleiddel tortent!
Mikor indultok?
puszi,
Csilla
 
 


Sziasztok, Lányok!

Hú, de beindult ez a topic! Egy jó darabig vártam, és néztem, hátha ír valaki, aztán lemondtam róla, most is csak véletlen tévedtem ide, s mit látok - nagyon örülök nektek!

Csilla, anyukád Csillaghegyen lakik? Merre? Mi meg oda költöztünk tavaly szeptember végén. Imádok ott lakni!

Zsóka, de jó hallani felőled! Még mindig vezetem ám a babanaplót, amit tőled kaptam! Szóval lesz harmadik baba is? Szuper! Beköltözött már a pocakba, vagy csak tervekben szerepel? Mi is szeretnénk harmadikat, de csak később, most szeretnék munka téren elérni valamit, mert ha most még néhány év kiesik, akkor végleg eláshatom magam az én szakmámban. (Egyébként sajnos már most is érzem, hogy mint kisgyerekes anyukát nem tartanak annyira megbízható munkaerőnek, pedig alig hiányzom.)

Móni! Írtam neked emilt, bocs a késésért, nyaraltunk, meg tendert kellett írnom. Várom a válaszod!

PIldi! Klassz, hogy már négyen vannak a gyerekek! Milyen négygyerekes anyukának lenni? Nem strapálnak le nagyon a gyerekek? Vagy a "nagyok" már segítenek? Mennyi idősek is a többiek?

Puszillak mindannyiótokat!

Krisztina
 


Szia Krisztina,
még csak a terveinkben szerepel a harmadik gyerkőc... Gondolok rád néha, amikor a Károly krt-on járok, bár ha jól rémlik, elköltöztetek. Hová is? Szégyen, de nem emlékszem...
Zsóka

Zsóka
 
 


Szia Csilla!

Nem talaltam az utazos topicot, lehet, hogy nem irtal megesem? Vagy irhatsz abba ahol a mi kepeink vannak, ott nem lesz off semmi.
Nalunk egyelore amit a Bence megert es mond, azokat mar a Jason is erti, csak nem mindig figyel oda, hogy mit beszelunk. De pl. a vacsora asztalnal egyutt ulve amit mi a Bencevel beszelunk mar erti. Kép
Puszi,

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Sziasztok!

(Ejnye Zsóka, hát hogy olvasol te Kép, itt irja Krisztina, hogy Csillaghegyre költöztek...)

Krisztina: jöhetnél gyakrabban! TÉnyleg, jössz a nagy talira jövő szombaton?????
Sárcok már öregekKép, Bálint 10, az ikrek épp most voltak vasárnap 8 évesek. Négy gyerekesnek lenni szuper, főleg, hogy most itthon vagyok és relative tengernyi időm van.Kép Srácok tudnak segiteni, csak hol van kedvük, hol nincs, szóval nem lehet mindig számitani rájuk. Olykor lödkösik el egymást,, hogy most én babázok (kozben kicsi el lenne egyedül is) aztán meg (mikor kéne, hogy foglalkozzon vele valaki) egymásra mutogatnak, menjél most te. Legjobb Ilcsivel, nála néha bekattan a jó nagy kislány effektus, ilyenkor minden jutalomfelcsillantás nélkül magától jön segiteni, sőt, kunyerálja hogy jöhessen (pl. vasalni).

Ildi

Ildi
 
 


Jóóóvanna, kápos a fejem Kép.

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Ildi: Jövök én, csak eddig nem találtalak benneteket. Annyi topic van már, hogy csak kapkodom a fejem, és tenger idő kéne, hogy mindet át tudjam nézni. Jövő szombaton valószínűleg nem tudunk jönni, akkor megyünk ugyanis a gyerekekért anyuékhoz (most két hétre le kellett adni őket, mert ovi/bölcsi szünet van, és nem mehetek szabira csak júli 28-tól). Biztos arra fognak vágyni mindketten, hogy csak velük foglalkozzunk, főleg Domi, aki nagyon anyás (még cicizne, ha hagynám, és még 6 hét szopi kihagyás után is rendszeresen rimánkodik, hogy rámcsatlakozhassonKép. Jó látni, olvasni, hogy így élvezed az anyaságot, a sok gyerkőcöt, nagyon-nagyon pozitív és irígylésre méltó! Gratula a nagycsaládhoz!

Zsóka: Szóval Csillaghegyre költöztünk, a Forrásliget lakóparkba, és minden percét élvezem! Tágas lakás, külön szobák, kert, parkolási lehetőség, hasonszőrű fiatal rokonszenves lakótársak, szóval szuper. Igaz, több a takarítanivaló, többet kell utazni, ha el akarok jutni valahová, a kertet és füvet naponta gondozni, locsolni kell, de ez most még élvezetnek is beillik. Két cicánk is van már - Szergej és Dorisz - imádnivaló kis macskoszok, csak az a kérdés, hogy nyaralás alatt ki fogja őket gondozni, de majd megoldódik a dolog valahogy, remélem. Ti nem terveztek költözést?

Üdv: Krisztina
 


Krisztina,
tervezünk, tervezünk, csak pénz kellene hozzá... Az pedig annyi nincs, amennyi kellene Kép...

Zsóka
 
 


SZÜLÕK HÁZA - a felnőttekért és gyerekekért Kht.


Áprilisban a Szülők Háza tréninget indít, kisgyermekes szülők részére.

A szülői tréning öt alkalmas, minden alkalom másfél órás.
Az alkalmak érzelmi fejlesztő és kapcsolatépítő gyerekfoglalkozással indulnak, majd ezt követően csoportos beszélgetéseken vehetnek részt az anyukák, apukák.

A beszélgetések során, sok egyéb kérdés mellett, foglalkozunk az esetleges nehézségek, elakadások okaival is. A feldolgozásokat szupervíziós eszközökkel, drámajátékokkal, szituációs játékokkal és tesztekkel segítjük.

Amíg mi beszélgetünk, a gyerekekkel a drámapedagógus foglalkozik, de nem jelent problémát az sem, ha a gyermek >>bekapcsolódik<<, vagy akár egy-egy pillanatra meg is állítja a beszélgetés folyamatát.

A Tréning péntekenként 10.30 - tól 12-ig tart.
1 alkalom 2500 (öt alkalomra összesen12.500) Forint.

ELSÕ ALKALOM: április 7. Péntek
A Tréning minimum 6 fő esetén indul el, és maximum 10 fő jelentkezhet egy csoportba.

Addig is, Gyere el és próbáld ki a >>saját bőrödön<<:
Csütörtökönként 10.30.-tól 12 óráig az >>Éden<< játszóházban szeretettel várunk!

Jelentkezni lehet:
- Személyesen, a Bálint Házban (Révay utca 16)
- Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
- Emailben: info@szulokhaza.hu

www.szulokhaza.hu
 
 


Sziasztok "Öreg Motorosok"!

Látom, már ôsidôk óta nem járt erre egyetlen öreg motoros sem. Ja, egyébként én vagyok, Krisztina, csak álnéven, mert olyan rég nem jártam erre, hogy törölték a regisztrációmat, így kénytelen voltam új felhasználónevet megadni, mert a Krisztina már foglalt...

Jó lenne hallani felôletek, akikkel még itt fórumoztam nap mint nap 2001 tájékán, amikor a második babámat vártam (aki most már 8 éves, el se hiszem!)!

Mi egyébként jól vagyunk, még mindig csak négyen vagyunk, csupán a macskáink száma nôtt háromra. Viszont ahogy korábban is terveztem, most végre eljutottam odáig, hogy tervezzük a harmadik babát, bár még nem láttunk hozzá, de már hamarosan (a gyógyszert már abbahagytam).

Szóval írjatok, ha erre jártok!

Puszi mindannyiótoknak: Krisztina (Krisztiana)
 


Szia Krisztina!

Móni mesélte, hogy jártál erre, hátha jársz újra!

Nagyon kevesekkel tartjuk már csak a kapcsolatot, volt egy mag, ami aztán fogyott és fogyott... akikről én még relative rendszeresen tudok, az úgy 6-8 emberre csökkent....

Mi is jól vagyunk, legnagyobbikom már 10.-es, neki már lassan pályairány választás van (leginkább kémia, biosz, fizika irány tetszik neki), ikrek 8.-osak (ők matekversenyeket nyernek, matektagozatosak), a kicsi meg már nem is olyan kicsi, nagycsoportos és ő az oviban jelenleg a legmagasabb:-). És van egy 18 hetes pocaklakónk is.

Jó lenne, ha valahonnan előkerülnének a régi emberek, kivel mi van körre, de azt hiszem erre már csak igen kevesen járnak (én Móni beszámolója alapján jöttem).

Ildi
 
 


Szia, Ildi!

Jaj, de jó rólad hallani! Nagy-nagy gratula a gyönyörû, nagy családodhoz, és külön is az új pocaklakóhoz! Bámulatos vagy!
Móni egyik régi írásában bukkantam rá az e-mail címére, és gondoltam, próba-szerencse, írok neki hátha még él ez a cím. Nagyon örültem neki, hogy visszaírt. Írta, hogy ô is szeretne még babát. Na, most már mi is hozzáláttunk, bár még csak éppenhogy (hétvégén kezdtük), ezért is kalandozom itt megint, hátha megtalálom a régi írásainkat a kezdetekbôl, de annyi topic van, és már nem emlékszem teljesen, hova is írogattunk a terhesség korai szakaszában. Kivel tartod a kapcsolatot? Én sajnos teljesen leszoktam a fórumozásról, a két gyerek (pedig csak kettô) meg a munka teljesen elviszi az idômet. Most is kis lelkifurcsival szörfözök itt, mert ez már a gyerekekkel való összebújóidôbôl megy...
Gyere máskor is, jó hallani rólad!!

Krisztina
 


Ildi!

Hú, ezúton is gratulálnék a még meg sem születetthez! Őrület, hogy az ikrek már 8.-ba járnak!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm!

Krisztina: van még egy mag, ahol még valamennyire folyik beszélgetés, Móni, Zsóka, TVica, Juca, Napocska, Iboly, Verus, Évi vannak benne, talán nem hagytam ki senkit. Sajnos már elég ritkán írunk ott is. Kifutott a dolog, ahogy egyre többen dolgoznak, kifogyott az összekötő babás témakör, kiderült, hogy mások vagyunk, vagy épp hogy nincs témánk, és elfogyogattunk.

Dia, bocs hogy ide, -látszik, hogy nem járok eleget, biztos van vonatkozó topik, csak meg kéne találnom: olvastam a h1n1-es interjúdat a tisztifőorvossal, azért nekem még lett volna hozzá egy -szerintem jó- kérdésem: miért épp a h1n1-el csinálják a várandósok felé ezt a kampányt, miért nem csinálják meg ugyanezt minden évben az aktuális szezonális influenzával kapcsolatban? Veszélyesebb ez, mint az? Merthogy ugyan elhangzik, hogy várandósokra mennyivel veszélyesebb úgy általában, de arról nem szólnak mellé, hogy ez ugyanúgy igaz a szezonális influenzára is, tehát az ő logikájukkal arra is kéne mindig oltatni várandósan...

Ildi
 
 


Szia, Ildi!

Hol találom azt a topicot? Szívesen ellátogatnék Hozzátok! Egyébként hogy vagy, hogy viseled a várandósságot? Más mint a többi? Milyen így, hogy a többi gyermeked már ilyen nagy? Hogy fogadják az újabb picúrt? Hol fogsz szülni és kinél (én még most állok az orvosválasztás elôtt)? Ezer kérdésem van:-)!

Már mi is próbálkozunk, de sajnos az elsô hónapban nem jött össze úgy, mint az elsô és a második gyereknél. Úgy látszik, öregszem:-( Most érzem csak, mekkora csoda volt, hogy az elsô két gyermekem mindjárt az elsô próbálkozásnál megfogant. Most teljesen depresszióba estem, hogy nem maradtam terhes, pedig szinte biztosra vettem. De már "helyre raktam magam", és próbálkozunk tovább, és persze reménykedünk...

Írj!

Puszi: Krisztina
 


Az egy másik portálon levő zárt fórum, úgyhogy nem tudom neked ideajánlani.

Jól vagyok, de én is öregszem. Megelőzően évekig voltak nőgyógyászati problémáim, vsz éveken át peteérésem sem volt, ehhez képest meglehetősen csodaként élem meg, hogy ő megfogant. Volt egy korai vetélésem is, előtte nem is sokkal, így aztán most sokkal aggódósabb voltam-vagyok, mint a korábbi terhességeknél. Életkorom miatt doki -aki ugyanaz, mint régen, bár azóta magánba ment, de szülni is uott, a sote1-esen fogok vsz- is jobban "szekál", vagy inkább úgy mondanám, hogy tájékoztat az ezzel járó eshetőségekről.
A nagyoknak már nem újdonság, ők még jól emlékeznek arra, milyen volt, mikor Ancsi volt kicsi, ennek megfelelően ők látják a várható nehézségeket is. Ancsi inkább van besózva:-), ő nagyon örül.

Kitartást a projekthez, azért egy hónapnál még nincs min aggódni!:-))

Ildi
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szia, Ildi!

Drukkolok neked a picihez, hogy minden problémamentesen menjen! Képzeld, azóta én is bebabásodtam, éppen ma vagyok 5. hetes, és 1 hete iszonyú hányingerrel küzdök! A gyerekek borzasztóan örülnek, nálunk már Olivér sem emlékszik nagyon arra, mikor Domi született. Mindannyian nagyon izgulunk! Neked volt különbség ezutóbbi terhességed és a többi között? Mikorra vagy kiírva? Puszilom a többieket!
 


Gratulálok!!!!
Azért a kort szerintem érezni, más volt 21 évesen lenni pocakosnak, meg más most:-))
Hányinger ügyben én anno fiatalon mindkétszer meglehetősen szenvedtem, Ancsinál és most viszont egész jól viseltem. Lehet, hogy azon múlt, hogy volt-e fiú (is) a pocimban, de párom szerint a rutin. Tény, hogy nekem bevált, hogy bár éhséget nem éreztem, de mintegy óra szerint ettem akkor is, hogy ne legyen üres teljesen a gyomrom. (voltak dolgok amik beváltak, pl heteken át kőrözöttet reggeliztem -és aztán azóta se:-) )
Doki többet nyúzott a koromból adódóan, lásd amnio, amit viszont én nem akartam és végül nem is volt. Pocim -már az előzőnél is így volt- a második harmadban nőtt hatalmasat, ezen most bizonytalan vagyok, hogy volt-e egyáltalán ekkora korábban bármikor:-)) Az nem tudom min múlik, hogy ez a baba most egy időben nagyon el tudott találni fájdalmas pontokat, nem az, hogy kellemetlen volt, ahogy ott mocorgott, hanem szabályosan fájt (kopkop egy ideje nem éreztem ilyet). Hogy ez lepény elhelyezkedési kérdés vagy öregszem és érzékenyebb vagyok?
Aggódósnak aggódósabb lettem, anno fiatalon, de még Ancsinál is valahogy alap volt, hogy velünk mindne rendben lesz, most meg azért van mögöttem 4 olyan év, amikor a szervezetem ezen a téren nagyon nem volt rendben, emiatt aztán nincs akkora önbizalmam.
Ami szerintem nagyon más többedik terhességnél, pláne, ha már elég nagyok az előtte levők (ez a szitu nálunk Ancsinál volt látványos), hogy olyan a helyzet, mintha első babád lenne, hiszen napközben egyel leszel otthon, de ugyanakkor a sokadikgyerek miatt viszont mögötted az összes rutin. És ez nagyon nagyon jó, az ember nem aggódik annyit, sokkal nyugisabban tudja kezelni a dolgokat, ugyanakkor -a második gyerekkel elletétben- rá is ér, nem az van, hogy közben ott egy másik elég kicsi is. Meg a nagyok viszonya is egész más már ilyenkor, más a testvérkapcsolat is, meg segítési szempontokból is.
Én elvileg márc 3-ra vagyok kiírva, de mivel két megelőző császárom van, ezért programcsaszi lesz valószínűleg, és azt kb egy héttel előbb szokták, úgyhogy inkább február végére esedékes a dolog.
Békés ünnepeket nektek!

Ildi
 
 


Szia, Ildi!

Kicsit megkésve jutottam el erre. Jó volt olvasni a tapasztalataidat, köszi! Én sajnos a hányingerrel most rosszabbul vagyok, mint a két elôzônél, már a 4. héttôl gyötört, sokkal erôsebben és gyakrabban, és egész nap. Az étkezésem totál fejére állt, míg eddig fôleg zöldséget és fehérjedús kajákat meg tejet ettem-ittam, addig most a terhesség alatt szénhidrátot meg zsíros kajákat kívánok, kávétól és tejtôl szinte rosszul vagyok, nagyon furcsa így. Új tünetem is van, az álmatlanság, aminek nagyon nem örülök, mert épp elég hányingeresen dolgozni, de még hozzá kialvatlanul is, az már sok. Meg éjszaka iszonyúan ég a gyomrom. Én is aggódósabb vagyok ennél a terhességnél, bár most, így a 9. héten már kezdek kicsit megnyugodni. Nekem is lesz majd kombinált teszt meg ilyenek, én sem szeretnék amniot csináltatni, irtózom tôle, és félek, hogy ártanék a babának. Remélem, a kombinált teszt eredménye jó lesz, és akkor nem kell majd ôrlôdnöm, hogy valóban szükség van-e amniora.

Március 3. elôtt egy héttel esedékes a baba? De jó Neked, az mindjárt itt van! Drukkolok, hogy minden rendben menjen!

Puszi: Krisztina
 


El is felejtettem írni nagy lelkesedésemben, hogy Boldog, Babás Újévet kívánok sok sok szeretettel!!!
 


Szia Krisztina!

Reméljük azóta elmúlt a hányingeres időszak!

NÁlunk már az utolsó napok vannak, még ma megyek uh-ra, ctg-re, aztán hétfőn a kh-ba és kedden műtét. A végére bejött a hátfájás, lehet, hogy némi hóeltakarítás tett be neki, de lehet, hogy simán a korom, mindenesetre elég sokat fájt az utolsó két-három hétben. Szerencsére ezen kivül minden tök rendben van, baba még most is sokat mocorog, eddig sose hagyott cserben a ctg-ken:-) Ancsi már nagyon várja, nekem még mindig fura pl. beleképzelni vasalás közben a ruhákba, hogy nemsokára egy saját gyerkőcöm lesz benne:-)
Majd azért igyekszem írni, ha hazajöttünk!:-))

Ildi
 
 


Szia, Ildi!

Jaj, de jó Neked! Akkor ezekszerint már megvan a baba! Istenem, de szuper! Gratulálok! Majd írd meg, hogy milyen volt a szülés, milyen a babó, milyen újra egy ilyen pici babával!

Én betöltöttem a 17. hetem, és igen, a hányinger már pár hete elmúlt, viszont nem tudom, emlékszel-e még, hogy Domival méhsüllyedésem volt, igaz, vele még nem súlyos, akkor a 20. héten jött ki. Na most már a 14.-en kijött, járni alig tudok, mert úgy érzem, kiesik a gyerek (a vicces az, hogy elvileg az egész méhem ki tudna, ezért kell vigyáznom). A pisilés is nehézségekbe ütközik, mert a méh elnyomja a húgyvezetéket, annyira lenn van. Így aztán már majdnem 3 hete fekszem itthon, de szerencsére dolgozhatok itthonról. Ettől eltekintve jól érzem magam. Állítólag a 20. hét után már megnő annyira a baba, hogy nem tud már úgy lesüllyedni, és akkor enyhülnek vagy meg is szűnnek majd a tünetek. Ez kb. március utolsó hete. Már nagyon várom! Még mindig nem tudjuk, fiú vagy lány lesz-e a babó, legközelebb a 20. héten megyek ultrahangra, reméljük, ott kiderül, mert már nagyon kíváncsiak vagyunk!

Írj majd, ha lesz időd, kíváncsian várom a híreket!

Puszi: Krisztina
 


Szia Krisztina!

Jól elmaradtam az írással, bocsi.
Február 23án megszületett Júlia Mandula, mi párommal leginkább az utóbbi nevén szólítjuk, valahogy ez illik rá. 2 császár után a 3. programcsászár volt. Elég keményre sikerült, mert volt sok összenövés, egy "kötény" nevű szervvel, amit a nevének megfelelően kell elképzelni, fentről "lóg" alá és benő mindenhova (ilyen funkciója van). És mivel magasról indul, a spinális érzéstelenítés által elért terület fölöttről, így nem hatott rá, és amikor matatták -márpedig sokat- azt éreztem... így alig vártam, hoyg kint legyen a baba, aztán kaptam az infúzióba előbb csak további fájdalomcsillapítókat, később altatót. Sokadik gyerek ellenére eléggé megkínlódtuk az első heteket szopi terén, geometriai problémáink voltak :P . Baba is sokáig volt olyan, mint egy pár napos újszülött, pl a köldökcsonkja is csak 3 hetesen esett le, 2 hetesen még totál úgy nézett ki, mint 2 naposan. Pocakjával még most is kínlódik, sokáig voltak zöld kakik, most már inkább csak híg és gázos, szóval kissé hasfájós kategóriás.
De nagyon aranyos, most már vigyorog, gőgicsél, lehet vele kommunikálni.
Azért most erősen éreztem/érzem, hogy már nem vagyok fiatal, fizikailag és idegileg is könnyebben lefáraszt minket a baba:-). De ugyanakkor nem bánom, élvezem is a dolgot:-) Nagyok is most már egész felnőttesen el tudják dajkálni (főleg a nagyobb fiam és a nagylányom), Ancsi meg nagyon élvezi a babázósdit.


Igen, emlékszem, hogy volt ez a méhsüllyedésed, azt mondjuk most nem értem, hogy ha vele 20. héten jött ki, akkor most mitől lenne a 20. hét után jobb a helyzet? Azóta már benne jársz, rmeélem tényleg jobb lett!! UH milyen volt? Mesélj!

Ildi
 
 


Szia, Ildi!

De jó, hogy írtál!!! Örülök, hogy jól vagytok a picúrral együtt! Milyen szép név a Mandula! Nem is hallottam még, de nagyon kedves! Érdekes, hogy írod, hogy milyen nehézségeid voltak/vannak, azt gondolná az ember, hogy sokadik gyereknél már a rutin mindent megold... De egyébként a fokozott fáradékonyságot, fizikailag, idegileg én is érzem már most is:-(. Szopi helyzet egyébként megoldódott?

Én már jobban vagyok, köszi! A Domival állítólag mázlim volt, mert épphogy kijött a méhsüllyedés, már tünetmentes is lett. A 20. hétre nő meg annyira a baba, hogy már nem tud előreesni a méh. Most már bejárok dolgozni pár hete, de azért vigyáznom kell, nem szabad cipelni és lépcsőzni, és hát túl sokat sétálni se tudok, max. pár saroknyit, és annyit se mindig. Szóval most úgy dolgozom, hogy kb. 3-4-ig benn, utána meg hazajövök, és az ágyból, laptopról folytatom. Közben kiderült az is, hogy továbbrais csak kiskrampuszok teremnek nálunk, szóval harmadik királyfi is becsúszott. Pedig szívesen kipróbáltam volna, milyen egy kislánnyal babázni. Mindegy, majd legközelebb (vagy lehet, hogy már csak egy másik életben:-)?) De nagyon helyes kicsi fiú, szerintem Domira hasonlít, de majd meglátjuk. Levente Dániel lesz a neve. Most már a 25. héten tartok, épp most olvasgattam vissza a fórumot, miket írtam annak idején, mikor Domit vártam, szóval nosztalgiáztam egy kicsit:-).

Ildi, úgy irigyellek, hogy már ott szuszog melletted a kicsi Mandula:-)! Bár azért az összenövések miatt a császár húzós lehetett! A felépülés a szülés után milyen volt? Nehezebb, mint eddig? És hamar összerázódott a család?

Azért nézz be néha, és írj majd, ha lesz pici időd! Én is ritkán járok erre, de olyan jó néha híreket hallani Felőled!

Puszi: Krisztina
 


Sziasztok!

Tudom, tudom, de talan ha valaki .......
Olyan egeszseges 30 ev alatti not keresek aki sajat petesejttel vallalna terhesseget. Nem ingyen gondoltam.
egy.ket.esely@gmail.com
 
 


Szia Krisztina!

Szalad az idő, már alig pár hét és te is babázol!!
Majd a negyedik kislány lesz :wink:

Mandula gömbölyödik, a második hónapban hízott másfél kilót, reményeim szerint azóta is szépen gyarapodott, mindenesetre hurkás rendesen:-) Mostanában már eszi a kezét és néha próbálja megfogni a megfelelően közel tartott tárgyakat, bár ez még nagyon az újdonság kategória nála. Napközben sírdogálósan alszik, de éjjel szerencsére még elég jól, van, hogy este 10-11-től reggel 6-ig is egyben.

Szülés utáni felépülés? Szerintem az is lassabb, mint 7 éve, de ennek lehetett oka a csaszis sztori is. Családi összerázódással nem volt gond, és az is ment gyorsan, hogy átvegyem a házimunkákat, bár azért még most is vannak olyanok, amiket máskor én csináltam, most meg páromra-gyerekekre hagyom, de rájuk is fért már tulajdonképpen:-)) A kimozdulásokkal vagyok szintén lassabb, mint 7 éve, valahogy inkább kerülöm, amit lehet a többiekre testálok. Ebben az is benne van, hogy Mandula mint rendes igényszerintszoptatott baba, nem vevő arra, hogy 2-3 órákra itthonhagyjam, a hurcibálásos projekteket meg inkább kerülöm. (ha csak simán babakocsival el az oviba meg séta meg iyles, az okés, csak ha autóba be, ki, ovi, onnan vissza, uszoda, ki, vetkőzés, várakozás, öltözés, autóba be stb jellegűeket nem szívesen vállalom még be).

Ildi
 
 


Sziasztok!

Én egy másik topikon létezem, de remélem nem baj, hogy kérnék egy kis segítséget!?

A fiaim részt vesznek egy babaversenyen és szeretném ha szavaznátok rájuk. Persz, csak ha nincs más ismerős, aki ezen részt vesz.

Az alábbi linken lehet szavazni:

http://www.delmagyar.hu/jatek/nicsak-ki ... how_vote=1

Köszönettel!

Odry

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Jéé itt folyik csevej!

Krisztina!
de jó, hogy +találtalak! Nem találtam a mailcímed! Mi újság?

Mi +vgayunk, várjuk a suli végét, tesó még sajna sehol.

Hátha érdekel titeket: gyerkőcturi:
http://www.anyatanya.com/main/rtreq12/483821

 
 


Sziasztok, Móni, Ildi!

Bocs, hogy ilyen sokára jelentkezem csak, ritkán járok erre, és még dolgozom (bár már csak június 30-ig). Én most kezdem a 35. hetet, már tényleg nincs sok hátra. Érezem is, mert már kezdek baromira elnehezülni, vannak napok, amikor örülök, ha a lakásban tudok mozogni egyáltalán. Fiaimnak már nyári szünet van, itthon vannak velem (itthonról dolgozom, már csak egyszer megyek be, jövô kedden egy délutánra a munkahelyre). Egyébként minden oké velem, velünk.

Ildi, hogy nô már Mandula! Szerintem én is úgy leszek, mint Te a kimozdulásokkal, de az igény szerinti szoptatással is. De már nem is vágyom akkora bulilzásokra meg mozgalmas életre, mint tíz évvel ezelôtt, most jól elvagyok itthon is, biztos öregszem:-). Ildi, nem árt az, ha a gyerekeket is bevonod a házimunkákba, nálunk már most is ez van, mert alig bírok bármit is csinálni, már csak a fôzésben jeleskedem néha, de azt is úgy, hogy ne kelljen hosszasan álldogálnom...

Na, megyek, mert már ülésben is leszakad a derekam, le kell dôlnöm kicsit. Majd írjatok, ha erre jártok!

Puszi: Krisztina
 


Szia Krisztina!

Hogy bírod ezt a nagy meleget??? Pocak nélkül is szörnyű, hát még neked utolsó hetekben....

Mandula egy szál kombidresszben nyomja, de így is melegpöttyös a nyaka körül. Egyre jobb fej, most már sokat kacag is, de továbbra se adja könnyen, van benne némi alapvető bizalmatlanság. Próbálgat fordulni, már csak kicsi segítség kell neki, hogy sikerüljön is. Utolsó napokat tölti a mózesban, mert teljesen végigéri már. Szereti a könyveket, nem csak megenni, de már kedvencei is vannak. Meg az éneklésért van még oda, és itt is megvannak a favoritok. Továbbra is csak szopizik (4,5 hó), bár ebben a melegben olykor iszik velünk vizet is (irgumburgum, csak úgy lazán csapvizet, forralás miegyéb nélkül, de legalább fürdető nincs benne, mint abban, amit a kádban fogyaszt:-) ). Valahol 7 kg közelében jár, nem olyan dundi, mint Ancsi volt.
Nagyok összevissza kiosztásban hol itt, hol nyaralni, ebből -meg a hőségből- érzékelem leginkább, hogy nyár van:-))

Most már nemsokára babázol te is, majd írj ha tudsz!

Ildi
 
 


Sziasztok,
én is bekukk :). Némi kínlódás árán, mert nem fogadta el a rendszer a jelszavam, de öregmotoros lévén van egy kis protekcióm Apánál, csináltak egy új jelszót :).

Krisztina, szégyen-gyalázat, de egyáltalán nem emlékszem rád :(. Megyek is visszaolvasgatni, hátha felbukkannak az emlékek.

Ezt a sok beleírt reklám-hsz-t nem lehetne vhogy kiirtatni innen? Nagyon zavaróak :(.

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Jaj, Zsóka, tényleg nem emlékszel???? Pedig még találkoztunk is! Az Astoriánál laktunk, és Tőled kaptam egy szép babanaplót amikor Domi fiam született cirka 9 évvel ezelőtt. Nekem volt méhsüllyedésem... És volt már egy Olivér fiam is, amikor Domi született. Azért remélem, csak sikerül feleleveníteni az emlékeket:-)!

Na, lányok, nagy hírt hozok, július 29-én hajnalban 5.55-kor megszületett Levi fiam szép nagy méretekkel, 3900 gr és 56 centivel (és mindez 38. hétre, mi lett volna, ha kivárja a 40-et???), gátvédelemmel, egész gyorsan, kevesebb, mint 4 óra alatt (amiből 3 és felet vártunk arra, hogy rendeződjenek a fájások, aztán buroksapkát repesztettek, és pikk-pakk negyed óra alatt kint volt Levi). Jól vagyunk, bár még csak vasárnap jöttünk haza, elég kaotikus az életünk. Ja, és a méhsüllyedésem most is előjött, most reménykedem, hogy vissza fognak húzódni a méhszalagok úgy, mint Domi születése után is...

Ildi, haláli kiscsaj lehet Mandula! Négy és fél hónaposan kedvenc könyve van??? Nem semmi! Tényleg csapvizet iszik? Hát igen, ez már szinte az a kategória, hogy a cumit a kutya hozza vissza, de tény, hogy sokadik gyereknél már lazább az ember lánya, és jó is így.

Na, majd írjatok, ha erre jártok! Én is igyekszem majd benézni! Puszi nektek!
 


Zsóka, nekem se fogadta el a rendszer a régi jelszavam, én Krisztina néven írtam régen, de lejárt a jelszóm vagy mi, így aztán most Krisztiana néven regisztráltam újra. Szóval ha visszakeresel, Krisztina néven találsz meg, elég aktív voltam itt 2000 nyara-ősze és 2001 májusa között (2001. május 10-én született Domi fiam)
 


Nagy nagy gratula Levihez, gyönyörű méretek és ez a sebesség!!!! Hiába no, harmadik szülés gyakran gyors már:-)) Mesélj majd, hogy fogadták a nagyok, milyen a babázás ennyi év után!!!

Igen, Mandula elég határozott kiscsaj, egyértelműen kifejezi az akaratát, ha megértjük, akkor tök okés:-). Csapvíz azóta is volt párszor, nem látom, hogy gondot okozott volna neki. Egyre izmosabb, hasrafordulás már megvan (bár hátra én még nem láttam, de oldalig állítólag már fordult vissza, akkor viszont akár hátra is tudna), hanyattfekve olyan "felüléseket" csinál, hogy bármelyikünk megirigyelné a hasizomedzését:-)) (nem ül fel, csak emeli fejét, szinte a vállát, de tök magasra és hosszan tartja) Még ugyan van pár nap a 6 hóig, de kézből kóstolgatott már barackot, nagyon tetszik neki.

Ildi
 
 


Ildi, köszi szépen a gratulációt:-)! Hát, Levivel nem egyszerű, nem tudom, hogy azért, mert nagyon akaratos, vagy azért, mert én vagyok már vén tyúk. Már elmúlt 1 hónapos, de még nem állt be a napirend, elég nyűgös, és nem hajlandó mózesban aludni éjjel, minden este ramazurit csap, hogy aludni kell, és nem maradhat cicin egész éjjel. Lassan már élő zombinak érzem magam. De nagyon édes, csak szédelgek a fáradtságtól, és még mindig csak túlélésre hajtok. Sajnos a méhsüllyedésem se múlt el ezúttal, egy hosszabb terápiára lesz szükség, addig sétálni se tudok. Mindegy, remélem, pár hónap múlva már jobb lesz minden, és tényleg ki tudom majd élvezni a babázást!

Milyen ügyes kiscsaj Mandula! Tényleg, ő átalussza már az éjszakát? Tudsz mellette pihenni? Te hogy bírod ennyi gyerekkel plusz egy bébivel?

Kérdezted, hogy a nagyok hogy fogadták, hát el vannak tőle olvadva, jó ezt látni! A nagyfiam, tudod, Olivér, aki 13 éves lesz, na ő teljesen odavan érte, dajkálja, puszilgatja, mondogatja neki, hogy mennyire szereti, és Levi is tök jól elvan Olivérnél. Domi fiam, aki most 9 éves még csak most tanulgatja, hogy kell bánni egy babával, de ő is lelkes. Most éppen ő vigyázza Levi álmát a nagyágyon. Na, megyek, ideje benézni, hogy minden oké-e. Majd írj, hogy vagytok!
 


HIába, úgy tűnik öregszünk:-))), Mandulával is sokkal nehezebben ment az eleje, kb mint anno elsőgyerekesként:-))
Ő akkoriban aludt éjjel, kb 5-6 napos korától, és úgy augusztusban, 5 hós kora után romlott el, aug vége, a gyümölcsözés óta végképp. Dokinéni uygan hitetlenkedve csóválta rá a fejét, nálam meg elég szépen kijött eleinte az összefüggés a gyümölcsevés és az éjjeli ébredések között. Persze közben rá is szokott, ez is benne van, meg tudom én, hogy életkori sajátosság is (bár Ancsinál 3 hósan kezdődött ugyanez...) Úgyhogy éjjelenként majd gondolok rád, meg te is gondolhatsz rám, van rá esély bőven, hogy együtt virrasztunk:-))

Apropó, Dominál csináltátok anno a Raffais dolgot, ugye? Így utólag hogy látod, volt benne bármi érezhető hatás? (mert ha jól emlékszem pl a nappali nem annyira alvás de éjjel alvás dolog is az egyik szlogenje volt -bár én nagyon szkeptikus voltam és maradtam az egész témával kapcsolatban)
Kendőt próbáltad Levinél? Vagy nappal azért jobb a helyzet? Éjjelre meg ha tudsz fekve szoptatni, sztem egyszerűbb módszer a megadás:-)) (nekem örök problémám, hogy nem tudok igazán fekve, illetve így félévest már csak-csak, mert már elég profi, de kicsit nem, nincs elég kezem, hogy összetartsam amit kell:-) ) Mandula most gyakran köt ki az ágyunkban, csak ő is háklis, igaziból úgy szeretik -azt szokta meg ugye- ha ülök vele, van úgy, hoyg fekve csak ordít neki, ha felülök meg elfogadja... csak ugye ki győzi ezt ...

Amúgy Mandula cserébe az éjjeli ébredéseiért javult nappalra, merthogy úgy 2-3 hós korától csak 40 perceket aludt nappal -visszaaltathatatlanul-, most újra tud 1,5-2 sőt tegnap pl 2,5 órát aludni egyben. Üröm az örömben, hogy most sokat mászkálok, ami miatt nem mindig lehet ezeket kihasználni. (Ancsi jár úszni, majd minden délutánt az uszodában töltünk) Ezzel együtt amióta suli van, és kicsit napközben nagyobb a csend és a nyugi, jobban megy a dolog, kellett a rendszer újra az életünkbe, vagy nemtudom, de érdekes módon nyáron olykor rosszabb volt (igaz, délben nem eszik itthon a sok kamasz, van esélyem néha egy-egy napot főzés nélkül tölteni:-))) )

Szoktuk itthon párommal mondogatni, hogy a kamaszoknál valahol bekövetkezik egy kor, amikor már hat rájuk a baba, hasonlóan ahogy felnőttekre, dolgoznak bennük is a hormonok. Sztem Olivér is így lehet már vele.

Kitartás, nem véletlen hívják az első hat hetet gyerekágynak, próbálj pihenni és vegyél igénybe minden beszerezhető segítséget (nagyszülők stb), ez most jár!

Ildi
 
 


Szia, Ildi!

Már kicsit javult a helyzetünk, Levi nagyon hasfájós, merthogy baromira hakapeszi olyannyira, hogy a vége gyakran hányás... Naszóval bevetettük a szélcsövet meg a papaverin cseppeket, és a tegnapi éjjel már egészen jó volt!

Feladtam már a mózesba szoktatást, és este meg éjszaka tényleg fekve szoptatok, Levi a kis mohó bármilyen pózban rákap a cicire, csak a közelben legyen az a cici.

Megfogadtam a tanácsod, elfogadom most már a segítséget, bár régen elvből nem, de most nagyon jól jön - anyuék hoznak minden héten kaját, nem kell főznöm, de nem is lenne időm rá.

Kendőt nem használok, igyekszem minél kevesebbet hurcolászni Levit, mert derék- és hátfájós vagyok, de helyette bevetettem a babakocsit a lakásban is, persze lepucolt kerékkel, nagyon bejön, Levi néz engem árgus szemekkel, én meg tolom magammal, akárhova megyek a lakásban:-).

Áááá, nem vettem észre Dominál semmi extrát a Raffais dolog után, még csak nem is aludt jobban, mint pl. Olivér, sőt, inkább rosszabbul. Ha van is hatása Raffainak a könnyű szülésen kívül hát én nem tapasztaltam.

Tényleg kamaszokra már hat a baba? Nálatok is így van? De érdekes! Levi egyébként ujja köré csavarja a kiskamasz fiamat, ma elkezdett neki gagyogni a kiságyából, hogy vegye őt fel, és amikor felvette, nagyokat mosolygott Levi, hát Olivér teljesen odavolt, hogy mennyire édes és mennyire imádja:-)!

Napközben nálunk se mindig van komoly alvás, van, amikor egész nap csak 10-20 percekre alszik be Levi, máskor meg 2-3-4 órákat is alszik, mint pl. most.

Na, megyek, mert ébredezik!

Puszi: Krisztina
 


Örülök, hogy javult az éjszakátok, a pocakfájást meg hamarosan kinövi, úgy mondják kb 3 hónap. (bár Mandula a gyümölcsökkel újrakezdte, legalábbis egyik-másik gyümölcs után 11-12 órával egyértelműen jött a pocakfájás)

Babakocsis dolog jó ötlet, nálunk Ancsi volt anno idebenti babakocsis, ő abban aludt (hason), fél lábbal tologattam, miközben dolgoztam. Mandula most üldögélve van a babakocsiban, nálam is van egy benti használatú, abban jön velem konyházni, mosógépet pakolni stb. Bár nem sokáig lesz ez így, mert most már elindult nagyon. Mászik, bár még a küszöböknél megáll, de szobán belül most már bátran jön megy. Feltérdel is, és belénk kapaszkodva már a felállás is megy neki.
Mi most a zöldségevészetet kezdtük még, leányzó egyelőre gyümölccsel is, zöldséggel is elég lelkes, szépen eszik mindent, a savanyúbbakra fintorog ugyan, de még azt is megeszi:-))

Mesélj, ha ráérsz! Szia:
Ildi

Ildi
 
 


Szia, Ildi!

Asztaaaa, már mászik és feláll Mandula????? Szép teljesítmény! Most voltak nálunk haverok 15 hónapos lányuk ugyanezt tudja. Arról nem is beszélve, hogy az én Olivér fiam pl. 11 hósan kezdett el csak mászni, és felállni se tudott egy éves kora elôtt. Nagyon ügyes kiscsaj Mandula! Na, a gyümikkel akkor vigyázni fogok majd, erre nem is gondoltam, hogy attól is lehet majd pocakfájás! Egyébként már tényleg múlik a pocakfájás Levinél, már elég ritkán szélcsövezem, talán 2-3-szor hetente, bár a papaverin cseppet még kapja éjszakára.

Képzeld, most már egyre gyakrabban alussza át az éjszakát Levi, olyan fél 11-tôl reggel fél hét-fél nyolcig, így már egész kipihent vagyok. Csak az elalvással küszködünk, sajnos rászokott, hogy cicin alszik el éjszaka, és ez odáig fajult, hogy órákon át lóg a cicimen, mire végre bealszik. Így tegnap megint be kellett keményítenem, egy óra cicin lógás után megelégeltem, és bepakoltam a mózesba ordítani, de végül csak elaludt apa felügyelete mellett cumival.

Egyébként már olyan nagy lett Levi, 2 hónaposan mérték, 62 centi és 6 kiló volt. Már tudatosan mosolyog, és elkezdett csapkodni is a lábával a fürdôkádban, ja, és sokat "dumál", olyan édes!

Móniról tudsz valamit, amióta legutóbb írtam neki, nem jelentkezett.

Puszi: Kriszta
 


Szia!

Moni dolgozik, elvileg fórumozunk együtt egy zárt helyen, de az a fórum kb behalt... de írtam neki, hogy kerested:-)

Irigyellek az átaludt éjszakákért, nálunk most már hónapok óta nincs olyan, már annak is örülök, ha 2 óránál hosszabb alvásom jut egyben... Igaz, Mandulának nincs cumija, lehet, azzal el lenne jobban, bár ki tudja.

Nálunk átlagban ilyentájban kezdtek mászni, de elég sok hasonlót ismerek, szóval nekem nem tűnik annyira hűdének a dolog:-) 75% 11 hónapos korában egyedül ment, eddig a nagylányom az egyetlen, aki 1 évesn még nem, és szerintem Karácsonyra Mandula is elindul, amilyen mozgékony és bátor. Most már nagyon lazán jön megy, lépcsőre (kicsi) fel is, le viszont még nem tud.., szinte mindenhol feláll, és ahogy áll, érezni, hogy időnként több másodpercig is kiegyensúlyozza magát, nem dőlne el akkor se, ha nem kapaszkodna. Egyre bátrabban megy felfedezőútra. Most már kétszer adok neki főzeléket, épp az elmúlt két nap estére hatalmas étvágyról tett tanúbizonyságot (bár az első napi fele visszajött utána -sajnos ő még mindig bukik...), mondjuk összesen tartunk napi kb 2,5 dl nem anyatejes kajánál, ami anno nagyfiamnak egy étkezésre se volt elég... de én ezt most épp komoly adagként élem meg:-)) Kenyérhéjat is eszik, gyönyörűen el"rágja" -apropó, van komoly 2 foga is már. Tudunk tapsolni, tárgyakat egymáshoz ütögetve zenélni, hatalmas hancúrozásokat rendezni. Viszont pancsolni nem szeret, elüldögél kicsit a kádban, eleszegeti a játékokat, a szájmosos pelusból kiszopogatja a vizet, de egyébként teljesen nem érdekli, hoyg víz is van körülötte (többiek ennyi idősen bőven élvezték).


Levi tényleg hatalmas lehet, Mandula 3 hósan tartott ennél a súlynál, és valahol 3-4 hó között ennél a hossznál. Annyira gyorsan elrepül az idő, élvezd ki a babázást!!!!

Szia:
Ildi

Ildi
 
 


Szia, Ildi!

Köszi, hogy szóltál Móninak!

De fura, hogy Mandula már ilyen nagy, hogy lassan járni kezd! Tényleg baromi gyorsan eltelik az idô! Én most igyekszem minden percet tudatosan kiélvezni, folyton az jár az eszemben, hogy talán utoljára babázok a sajátommal életemben (bár még hezitálok egy negyediken, hátha kislány lesz....).

Levi is fejlôdget már, nyúl a tárgyakért, megfogja, egyik kezébôl a másikba teszi és meg is kóstolja ôket. Aranyosan és komoly fejjel gagyarászik, megzabálom! Viszont az átfordulás abszolút nem érdekli, pedig Domi fiam ilyen idôsen már csont nélkül fordult hasról hátra, talán még vissza is. Nálunk a fürdés nagyon megy, imádja Levi, úgy pancsol, hogy úszik az egész fürdô, aztán kajánul vigyorog rajta:-).

Képzeld, voltunk az ôszi szünetben nyaralni Ausztriában, bepótoltuk az elmaradt nyári nyaralást. Nagyon élveztem a kimozdulást a sokhavi fekvés és bezártság után! Levi is jól viselkedett. Amikor hazaértünk elkezdtem Levi átszoktatását a saját szobájába, a kiságyba (eddig mózesban aludt, ja, és cicin aludt el, most viszont szoptatós székben szoptatok, és utána irány a kiságy). Azt hittem hetekig bôg majd, mert totál cicifüggô a kislegény, de legnagyobb meglepetésemre már második éjjel sírás nélkül elaludt a kiságyban, és az éjszakákat sokszor át is alussza, de ha nem, akkor is max. egyszer ébred olyan 5 óra körül egy gyors szopira.

Szóval kicsit könnyebb már az életem, most jönnek az élvezetesebb hónapok:-). Csak sajnos olyan gyorsan telik az idô, és február magasságában vissza kell mennem dolgozni, igaz, részmunkaidôben, és nagyrészt otthonról, de akkor is...

Írj majd!

Szió: Kriszta
[/img]
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: