Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Van-e valakinek olyan tapasztalata, hogy egy ujjnyira kinyílt méhszájjal is kihordta rendesen a terhesség végéig a babát? Nekem sajnos a 22. héten megállapították, hogy ez a helyzet, most a 24-ikben vagyok, és kíváncsi lennék, milyenek az esélyeim. Az orvos szerint minden lehetséges.
Névtelen
 


Szia Kép

Kitartás és optimizmus! Amikor a terhességi cukor miatt feküdtem benn egyszer a kórházban (kb. félidöben), akkor volt ott egy lány, kb. velem egyidös terhes. Neki is nyitva volt a méhszája (azt nem tudom mennyire), és mikor az utolsó cukorkontrollra mentem (37. hét), akkor találkoztam vele, épp a szülészetröl ment le a büfébe. Ö a 36. hétig tudta kihúzni, de akkor már böven életképes a baba.
Tudom, hogy ez csak egy eset, de hidd el, hogy ezek a kis jövevények ott benn is már nagyon jól tudnak kapaszkodni Kép
Csak a fertözésekkel vigyázz nagyon, mellözd a kádfürdöt, és mindent, aminek hatására kórokozó kerülhetne fel.
Na, jó hosszú lettem igy reggel, fejés után Kép
 
 


Szia!

Könnyû így utólag, 3 gyerek után bíztatni, de azt mondom ne izgulj túlságosan. Azért vigyázz egy kicsit jobban mint eddig.
Nekem mind a három babámmal nyitva volt a méhszájam. Az elsõnél én is a 22. hét körül voltam, amikor az orvosom befektetett a kórházba, és azt mondta lehet, hogy összevarja a méhszájamat. Végül 4 hét fekvés után mégsem kellett a méhszájzárás. De nekem keményedett is a hasam. Neked nem? Ilyenkor kenetet is vesznek a méhszájról, hogy nincs e valamilyen fertõzés, gomba ami okozhatja, hogy kinyílt. A 38. héten szültem meg a kisfiam, de szerintem még nem szültem volna, ha nem vizsgál meg olyan aranyosan a doki. Mivel másnap ügyeletes volt, így tett róla, hogy szüljünk.
A második terhességem alatt is nyitva voltam, de ekkor már nem csinált ügyet belõle. Nem kellett kórházba feküdnöm, nem akart összevarni. Ezt a kisfiamat 38. héten szültem ugyanolyan okból mint az elsõt.
Szerintem mind a két terhességet kihordtam volna a 40. hétig, ha nem indítja meg olyan kedvesen az orvosom a szülést.
A harmadik babámmal már másik orvoshoz jártam, amikor terhes lettem. Itt is nyitva voltam, de csak késõbb. Azt hozzá teszem, hogy õ nagyon óvatosan vizsgált mindig, soha nem fájt. Míg az elõzõ orvosom, ha vizsgált az kellemetlen volt. Attól is kinyílhat a méhszáj szerintem ha durván vizsgálnak. A kislányomat a 40. héten szültem, egy nappal a kiírás elõtt. Ismétlem nyitva volt a méhszájam.
Mind a három alkalommal már kb. a huszadik héttõl voltak keményedéseim. Mind a három kicsikém egészséges.
Na ez jó hosszúra sikeredett, de szerintem nyitott méhszájjal is ki lehet hordani a terhességet, csak valamivel jobban oda kell figyelni magunkra. Az orvosom ilyenkor azt szokta mondani, hogy ne ugráljak fejest, ne másszak hegyet. Hahaha!
Ne izgulj túlságosan,bár én mondom, aki én is nagyon ideges voltam, mikor össze akarták varrni a méhszájamat.

Sok sikert a szüléshez

Sziasztok

Andi
Andi
 

 
 

Kedves Andi és Zsani!
Köszönöm szépen a biztatást, pont ilyen beszámolókra vágytam, hogy merjek bizakodni. Olyan jó, hogy leírtátok, nem is tudjátok, milyen sokat jelent ez nekem. Egyébként ikreket várok, ha érdekel, késõbb beszámolok, mi történt.

Dóri
Névtelen
 


Dori,
Nekem a 30. heten vettek eszre, hogy 2 ujjnyira kinyilt a mehszajam...fekudnom kellett, es gorcsoldot szedtem, es imadkoztam, hogy kibirjam a 36. hetig! A dokim biztos volt benne, hogy korabban szulok, es en is azt hittem, hogy amint elfogy a gyogyszer (36. hetig kellett szednem) megszulok! Aztan a baba csak nem akart kibujni, a kiiras elotti heten mar napi 3-4 orakat setaltam, hogy tortenjen mar valami, ha mar mindenkinek bejelentettuk, hogy korabban jon a baba!
Aztan vegul a kiiras elott 2 nappal nemi 'rasegitessel' megindultak a fajasok!
Szoval kitartas, bizakodas, es kimeletes eletmod!
Drukkolunk neked es az ikreknek!!!

Zsuzsi
 


Dori,
amikor engem gorcsoles miatt fektettek be a korhazba, egy olyan kismamaval kerultem egy szobaba, akinek a 29dik heten 2 ujjnyira volt nyitva a mehszaja, aztan a 36dik heten szult meg, amikor hazaengedtek, mondvan, hogy mar johet a baba. Szoval sokat szamit a pihenes is.
A kolleganomnek is valamikor a 7dik honap elejen nyilt ki, raadasul neki meg is rovidult a mehnyak /remelem, igy hivjak/, tobb mint 2 honapot volt korhazban, aztan egy hettel tulhordta a babat, inditottak neki a szulest.
Es szerintem ezek nem is egyedi esetek, ugyhogy nyugiKép
Névtelen
 


Andi!

Biztató volt olvasni soraidat, ha erre jársz jelentkezz légyszi, kérdeznék még!

Becsi
Névtelen
 


Dóri!
Mi van Veletek? Remélem, minden rendben!
Névtelen
 


Sziasztok,

Én magam is 3 gyerkõcnek adtam életet. Az elsõvel a 22. hét körül görcsöltem, nyitva voltam 1 újjnyira, végig feküdtem, aztán a végén a 42. héten indítottak. Második gyermekemmel szintén nyitva voltam, de már két ujjbyira. Õt is túlhordtam. igaz csak két napot. Harmadik terhességemmel szintén sokat görcsöltem, eredménye is megvolt, kinyíltam a 23. héten, sõt a méhszájam is megrövidült és a belsõ méhszájam is megnyílt. Mégsem kellett befeküdnöm, csak magnesium-citricii-t szedtem, aztán a kiírás elõtt egy nappal indultak be a frankó fájások, de az istennek sem akartam tágulni, végén oxitocin hegyek és kb. fél napos vajúdás eredményeként született meg 3.!!!!! gyermekem. (A másik két csemete szinte kirepült, 1-2 órás vajúdás után). Szóval mindenkinek fel a fejjel, nyugodtan ki lehet hordani a terhességet nyitott méhszájjal.

Puszi,
Zsuzsa
 


Zsuzsa!

Feküdtél is, vagy csak vigyáztál, pihengettél?
Én a2.-nál nagyon megijedtem ,hogy a belsõ is kinyílt, végig feküdtem, így is lett 2 hét kórház, de végül is 38.hétig húztuk, igaz 20 perc alatt meg lett.Viszont ha még vállalnék akkor két gyerek mellett nem tudnék hónapokat feküdni...Kép

Becsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Nem sokan írtak ebbe a topicba,de nekem ez a pár hozzászólás is igen bíztató volt.
A 28. hétben vagyok most tudtam meg,hogy 2111 a méhszájam állapota.
Megrémültem,de most egyre jobban bizakodok,hogy én is kihúzom még legalább egy hónapig!

Sziasztok!

Erika
Névtelen
 


Sziasztok!

Bár tényleg kevesen írnak ide, de arról van valakinek esetleg tapasztalata, hogy a zárt méhszájjal ugyan, de a 14. héttõl megrövidült méhnyakkal milyen esélyei vannak az embernek? Most 16. hetes múltam szombaton, és progeszteron pótlást szedek, de a doki nem mondta, hogy feküdjek folyton, csak azt, hogy ha fáradt vagyok, dõljek le.

Erika, én drukkolok neked, és tényleg bíztató, amit a többiek írtak! Pihenj sokat!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Elég sok mindent megtudtam én is itt, de mégis lenne kérdésem felétek. Jelenleg a 22 hétben járunk és igaz nekem is zárt a méhszáj, de rövidebb 1.5 cm .Meg a pocim is sokat keményedik. A doki szerint pihenjek én is sokat, ne dolgozgassak, meg magne B6-ot kell szednem. Remélem tudtok valami biztatót írni nekem, mert kicsit félek....
Elõre is köszönöm.
Anita
Anita
 


Szia Anita!

Én pont ugyanezzel a kéréssel fordultam ma a friss kismamikhoz, és a friss babásokhoz. Én csak 18 hetes leszek, de már pár hete megrövidült a méhnyakam, és sokat keményedek is. Én is pihenek, és MagneB6-ot szedek, mást nem mondott a doki. Pár választ is kaptam, szerintem olvasd ott el, de azért leírom, hogy van olyan lány, aki ugyanígy járt, mint mi, és most a 38. héten jár!Kép Szóval te is reménykedj, és pihenj, én is ezt teszem!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Zsizsa!

Köszönöm szépen a mgnyugtató soraid.Nagyon jólesett.Tudod , nekem az elsõ babám, és mined " rosszra" érzékenyen reagálok és megijedek, hiába mondta a doki elég biztatóan. Most két hét múlva kell visszamennem és akkor ismételten megnézni. Csak azt nem értem , hogy a méhnyak az erederileg hosszabb csak a terhesség hatására rövidült meg? Mert ezt el is felejtettem a dokitól megkérdezni....Vagy nekem alapból lehet olyan, mert akkor nem fog meghosszabodni.Csak zárt legyen végig. Még itthon csak csak elpihizek( írtó nehéz megállni, mert munkamániás vagyok) de kórházba nem szeretnék feküdni.
Mégegyszer köszike.

Anita
Névtelen
 


Anita,
szívesen, én is elsõ babás vagyok, teljesen tudom, hogy mit érzel. A méhnyak van akinél eleve rövidebb (pl. az anyósomnál ez van), van, akinél a terhesség során rövidül meg (ilyen vagyok én is). A lány (Toffifee, ha utána akarnál nézni a friss kismamik topicban), aki hasonló cipõben járt, megint írt, õneki még fájtak is a keményedések, és nem is igazán pihent sokat, mert már van egy gyereke. Szóval szerintem megnyugodhatunk, de azért vigyázzunk magunkra!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Szió Zsizsa!

Remélem te is sokat pihengetsz ám!pedig ebben a jó idõben nehéz megállni, hogy ne tevékenykedjed.De elsõ a baba!KépKöszi a leveled , bízom benne, hogy nem lesz semmi baj egyikünkkle semKép
Szióka
Névtelen
 


Sziasztok! Én nem akarok ilyesztgetni benneteket, de nem bírtam megállni, hogy ne írjak. Én az ellenpélda vagyok, aki nem bírta kihordani kellõ ideig a terhességet nyitott méhszájjal. Úgyhogy ha adhatok egy jótanácsot:ha valami nincs rendben, " mintha" nem úgy fájna, stb. azonnal jelezzétek a dokinak, ha hétvége van ha akármi más akadálya lenne is egyébként. És ne féljetek néhány hét kórházi fekvéstõl. Nekem is van egy lányom, és úgy gondoltam, nem maradhat a családra míg én bent vagyok.Hát rosszul gondoltam, neki semmi baja nem lett volna tõle.
Nagyon szorítok nektek, tegyetek meg mindent a babáért, még ha soknak tûnik is, hogy ne kerüljetek az én helyzetembe. Sok puszi, Anikó
Névtelen
 


Szia, Anikó!

Köszi, hogy írtál, nagyon sajnálom, ami veled történt! Te otthon pihentél és ezzel együtt történt a baj? Ha kórházban feküdtél volna, mi lett volna más, esetleg adtak volna gyógyszereket? Vagy otthon muszáj volt törõdni a kislányoddal, ezért nem tudtál pihenni? Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, de most kicsit felkeltetted az aggódásomat. Én sokat fekszem, de azért idõnként csinálok ezt-azt (mosás, teregetés, mosogatás, ilyesmi de semmi nagyon megerõltetõ), és idõnként be kell mennem a belvárosba a dokihoz, meg egyéb ügyeket intézni (ez kb. hetente egyszer, max. kétszer van, de autónk nincs, ezért BKV-val utazom). Szerinted a házimunkát is hagyjam abba? Egyébként nekem nem nyitott a méhszájam, csak megrövidült a méhnyak, és a dokim azt mondta, hogy nem kell folyamatosan feküdnöm, de mindent óvatosan csináljak, mint egy száz éves öreg néni. Mostantól azért megpróbálok még többet feküdni, de elég nehéz, mert zavar, ha ott a sok tennivaló.
Kérlek írd meg, hogy szerinted legyek-e óvatosabb, mert akkor inkább az leszek! És ne haragudj, hogy kérdésekkel terhellek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Anikó!

Köszönjük szépen , hogy írtál és reagáltáltál a problémánkra.Kicsit én is el vagyok már napok óta kenõdve. pihengetek amennyit csak tudok. Most csütörtökön megyek vissza a dokihoz, dea keményedések minden nap elõfordulnak sajnos.Fájdalom nem kiséri. Van mikor eérzem hogy keményebb, de szerintem már sokszor be is képzelem magamnak, mert annyit nézegetem.nekem is nyitotta méhszáj, és a doki szerint addig nincs baj,. De ez persze bármikor kinyílhat gondolom én. Kérke írd meg mire vigyázzunk nagyon, mert tényleg nagyon jó, hogy tanácsot tudsz adni, kezdõ kismamiknak. Köszönöm mégegyszer: Anita
Névtelen
 


Sziasztok! Csatlakozom hozzátok, nekem C:31oo-am lett négy hete, a 17.héten a máhszájam,vagyis a külsõ méhszáj kinyíllott. Most csütörtökön megyek dokihoz, hogy ezalatt a 4 hét alatt változott-e, hát csak azt ne, hogy rosszabb legyen, de én is úgy vagyok vele, mint Anita, hogy már azt gondolom, hogy bármikor kinyílhat jobban, annyira figyelem magam és mindig rosszra gondolok, hogy csuda. Minden esetleges rossz mozdulaton is, amit annak hiszek, nagyon tudok aggódni.
Szegény párom porszívóz, rakodik, tereget, most épp a kézzel mosandó ingeit mossa. Néha annyira tehetetlennek érzem magam Kép, de persze a babáért mindent, aki most 21 hetes és kisfiú. Kép
Én is szívesen olvasok minden tanácsot, hogy mire kell odafigyelni, hogy mi okozhat gondot, mi jelzi talán az esetleges gondot stb.

Minke
 
 


Most,hogy visszaolvastam az elõbbimet nagyon úgy tûnik, hogy csak fekszem egész nap és semmit sem csinálok, de nem így van ám azért, majdnem minden nap fõzök, szoktam a dolgaimat is menni intézni,ebben sokszor a buszozás is benne van, minden nap van valami séta, a védõnõ szerint is minden nap kell a séta, de csak szép lassan, tényleg csak séta legyen semmi sietséggel, rohanással, csak komótossan /nahát Zsizsa, most látom, hogy itt is itt a száz éves nénike módszer amit a dokid ajánlott Kép/.
Szóval azért vannak meg még egyéb dolgok is amiket mindenképp el kell végezni egy háztartásban.
Arra vigyázok, hogy ne sokat hajolgassak, nyújtózkodjak, egyáltalán nem emelek, cipekedek.

Jut eszembe, különben azon szoktam gondolkodni, hogy a pihenés számít a máhszájnak, vagy a fekvés kell, vagyis ilyenkor mikor itt üldögélek a net elõtt akkor inkább feküdni kellene ehelyett is, errõl mit tudtok?
 
 


Mimike!

Nagyon szorítok neked és a többi hasonló cipõbe járó kismaminak, hogy ne legyen semmi baj. Majd írd meg kérlek mi volt a dokinál.Pihengess te is csak azt tudom ajánlani....
Vigyázzatok magatokra
Anita
Névtelen
 


Szia Minke!

Hát hasonló cipõben járunk, bár nálunk rövidülés nálad meg nyílás, de a lényeg végül is ugyanaz: sajnos aggodalomra ad okot. Ezen a fekvés-ülés dolgon én is elgondolkodtam, én próbálok feküdni, csak az a rossz, hogy én akkor többet keményedek, ami állítólag szintén rossz a méhszájnak. Majd kérdezd meg a dokidat, és írd meg, mit mondott errõl. Én azon töprengek, hogy mikor menjek vissza, múlt hét hétfõn voltam, és õ három hetet mondott, de nem hiszem, hogy tudok addig várni, lehet, hogy a jövõ héten visszamegyek. Egyet tudok, ha azt mondja, hogy feküdjek végig, akkor azt fogom tenni, de eddig úgy tûnik, hogy õ kevésbé aggódik, mint én (persze, hiszen nem az õ elsõ gyereke). Remélem Anikó még benéz, és ad pár tanácsot.

Drukkolok neked csütörtökön, hogy ne legyen rosszabb!

Anita,
neked is drukkolok csütörtökön!

Írjátok majd meg, hogy mi volt a dokinál, és hogy milyen tanácsokat adott!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Szerintem kérdezzétek meg dr. Csákány Györgyöt A "Tudsz olyan nõgyógyászt, aki..." c. topikban. Õ általában nagyon gyorsan reagál. Egyébként azért olvaslak benneteket, mert én is nyitva voltam, bár sokáig csak a külsõ, úgyhogy tudom, milyen érzés. Hozzá kell tennem, jó, hogy akkor nem neteztem, mert rendesen paráztatjátok egymást. Szerintem nekem jót tett a tudatlanság, hogy mi lehet ebbõl Kép.
Egy tippet azért adnék. Figyeljétek, mikor van a menstruációtok ideje (ha megjött volna). Olyankor sokaknak kicsit görcsöl és keményedik, de ez nem jelent semmit!
Ne izguljatok, és hajrá!
 
 


Bocsi, csak most látom, már megkérdeztétek!
 
 


Bár nem vagyok orvos, én úgy tudom, hogy az ülés is kimondottan rossz, ha nyitva van, vagy rövidebb a méhszáj, mert ugyanúgy nehezedik rá a súly, mint álláskor, járáskor. A fekvés jó, de az is csak oldalt, mert háton fekve (azt már nem tudom miért) nem olyan jó a magzat oxigén-ellátása. Meg jobban is feszül a has, legalábbis nekem. Saját tapasztalatom az, hogy a bal oldal kényelmesebb, de ez már szubjektív dolog.
 
 


Sziasztok!

Annak idején nekem is megövidült a méhnyakam, igaz, csak a 32. hétre lett 1000, elõtte semmi baj nem volt, és én soha egy dekát sem keményedtem, ezért is lepõdtünk meg. Nekem azt mondta akkor a dokim, hogy feküdjek sokat, hogy legalább a 36. hétig kihúzzam. Azt akkor még nem lehetett sejteni, hogy még a 38-on is ugyanúgy 1000 leszek.Kép De nekem úgy fogalmazott, hogy soha ne álljak, ha ülhetnék, és soha ne üljek, ha fekhetnék! Igaza van Julinak, üléskor is ugyanúgy húzza a gravitáció lefelé a babát, és nyomja a méhszájat.

Tényleg próbáljatok sokat pihenni, lehetõleg vízszintesen, mert ahogy látom, még eléggé az elején tartotok a dolgoknak. De még egy bíztató dolog: nekem is van olyan barátnõm, akinek mindkét babájával kinyílt a 15. héten a külsõ méhszáj, és szépen végighordta õket a 40. illetve a 39. hétig. Úgyhogy kitartás, én nagyon szorítok mindenkinek! Nekem még olyan tanácsokat adott a doki, amiket gondolom Ti is tudtok: kerüljem a forró fürdõt, és semmi szex, mert az orgazmus igen heves méhösszehúzódásokat válthat ki.

Puszi, Lina
 
 


Sziasztok!
Köszi a tanácsokat és a bíztatást!

Lina,
miután kiderült a rövidülés, te azért csináltál ezt-azt (úgy értem nem egész nap feküdtél, csak mondjuk a nap nagy részében)?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


ZsizsaKép

Nekem azt mondta a dokim, hogy nem kell úgy feküdni, mint egy darab fa, csak úgy úriasszonyosanKép élni! Szóval nem cipekedni, nem ablakot mosni például. Tegyem hozzá, hogy én amúgy is elég parázós kismami voltam, és eléggé megijedtem, úgyhogy amikor csak lehetett, akkor ledõltem. De ugye a 36. héttõl kezdve fel volt oldva a fekvés, akkor már csinálhattam szinte bármit, és nem történt semmi.Kép Továbbra sem rövidültem, és nem is nyíltam ki. A 39. hétre lettem egy ujjnyi.

De tudom, hogy a következõ terhességemnél, úgyanígy sokat fogok pihenni, ha kell. Szerintem szépen, lassan, sokat pihenve közben megcsinálhatod, amit akarsz, hacsak nem nagyon extrém dolog jutott eszedbeKép, de aztán vissza vízszintesbe!

Az a baj, hogy nem lehet elõre tudni, hogy mit lehet vállalni, és mit nem. Jobb az óvatosság, mert ha valami történik, akkor az ember sosem bocsájtja meg magának, hogy nem tett meg mindent.

Pusz, Lina
 
 


linda!

igazán aranyos vagy, hogy leírtad történteket. Szerintem mi is elég parázós kismamik vagyunk. Ugye Zsizsa? próbálok én is sokat pihenni.Neked annyival jobb volt, hogy te nem keményedtél...
Köszönöm szépen , hogy írtál nekünk.

Anita
 
 


Bocsi Linda, hogy kisbetûvel írtam a nevedKép
Anita
 
 


AnitaKép

Nem csak kis betûvel, hanem beletettél még egy 'd'-t is.Kép De semmi baj, így is tudom, hogy nekem szól.

További jó pocakosodást Nektek! És nyugi!Kép Ha valami van, csak kérdezzetek, akár engem is! Remélem, megnéztétek a profilomban a végeredményt! Itt már 1 éves múlt.

Puszka, Lina
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál a méhszáj maradt szerencsére a 4 héttel ezelõtti állapotban eddig, vagyis C:31oo. Mondta, hogy pihenjek sokat. Az esetleges görcsökre felírt napi egy Pipolphent, meg mondtam, hogy szedek napi 2 MagneB6-ot.
Ti szedtek valami gyógyszert, mit , mennyit?
Elég ijesztõ, mert a Piplophen-re az van írva, hogy terhesség alatt nem szedhetõ, de hát csak tudja a doki, hogy mit szabad, mit nem, ugye?
Minke
 
 


Sziasztok Lányok!

Most jöttem a dokitól és szerencsére a méhszáj nem változott és még nem is nyílt ki( kopp kopp). Nagyon féletm tõle. 3 hét múlva kell visszamennem, újból meg szeretné nézni. Írt még fel egy fura nevû orvosságot, majdf ha kiváltom leírom a nevét( nem nagyon tudom kiolvasni vmi cupoum metal...? )Azt kell még a magne B6 mellé szednem. Sok pihenést javasolt, ami napi többszöri 1 órácska pihenésben kell hogy megnyilvánuljon.Emelgetni , hajlongani NEM szabad.Röviden ennyi. Aranyosak vagytok , hogy szoritotok nekem , jól esett.

Lina: bocsi az elírásért , látszik kicsit zaklatott voltam délután.Én szivesen megnézném a fotót, csak béna vagyok, leírod majd hogyan és hol kellKép).

Minke! Neked vannak a keményedéskor görcsök is? Mint írtam én magne B6-ot szedek, meg majd leírom mit, mert nem tudom elolvasni.Pihenj te is sokat.

Zsizsa!
Te mikor mész dokihoz?

Sziasztok : Anita
 
 


Helló!

Anita,
nagyon jó hírek!Kép Én dokihoz csak jövõ hét szerdán megyek, mert múlt hét hétfõn voltam, és azt mondta, hogy három hét múlva menjek vissza. Tudom, hogy az még nem lesz három teljes hét, de nem bírom tovább a bizonytalanságot. Ma voltam UH-n és a baba jól van, fejlett, és rengeteget rugdos, fõleg este.

Minke,
a tieid is jó hírek!Kép Nyugodj meg a Pipolphen miatt, már legalább három helyen olvastam, hogy ezt szokták ilyenkor terheseknek adni, tehát biztos nem árt. A Magne B6-ra meg nem az van írva, hogy napi 3x2-t kell szedni? Valaki azt írta, hogy annyi a napi adag.

Lina,
köszi,hogy írtál, néha nézz be, hátha eszünkbe jut valamilyen kérdés.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

AnitaKép

Semmi baj.Kép A profilt úgy tudod megnézni, ha a fejlécben a névre kattintasz, ez nálam Lina(lina), és akkor megmutatja. Érdemes kitöteni, feltetenni egy fotót, mert így sokkal személyesebb az egész, az ember legalább sejti, kivel beszélget.

Örülök a jó híreknek!Kép Én a Magne B6-ot 3x2-vel szedtem, de én nem szedtem hozzá mást. Ha jól tudom, ennél van egy erõsebb szer is, de azt nem ismerem, aki estleg sokat keményedik, az kérdezzen rá a dokijánál: Magnesii citrici a neve. (Remélem, jól írtam.) Állítólag ez hatékonyabb a keményedés ellen.

MinkaKép

Ügyi vagy, hogy Nálad is változatlan a helyzet. Szerintem bízz a dokidban, biztos nem ír fel hülyeséget.

ZsizsaKép

Sokszor benézek, köszi az invitálást!Kép

Pusz, Lina
 
 


Most látom, miket írtamKép

Tehát kitöteni=kitölteni, és feltetenni=feltenni!Kép

Lina
 
 


Szia Lina!

Aranyos vagy, hogy nem hanyagolsz el minket.Megnéztem a fotókat, csuda édes a picurka, azaz már nem is olyan picurkaKép
Vigyázzatok magatokra. Köszi a biztatást:
Anita
 
 


Sziasztok!

Minke!
Én magnéziumot szedek, meg ha nagyon keményedik a hasam, Seduxent. A lányomnál a 31. héttõl rendszeresen Seduxent szedtem. Ha jól tudom, a Pipolphen-t is erre írják fel, de úgy tudtam, azt az elején szokták, amíg nem lehet Seduxent.
Bocsi, nem emlékszem, hány hetes vagy?

Lina!
A Magnesii citrici-ben pont ugyanannyi magnézium van, mint a Magne B6-ban, csak kicsit olcsóbb. Kép

Ildianyu
 


IldianyuKép

Köszi az info-t, én csak valahol olvastam, hogy ez talán hatékonyabb.Kép Most már ezt is tudjuk!

Lina
 
 


Ildianyu!

Te is most vársz kicsit? Láttam a kislányod nagyon édesKép. Mennyi idõs terhes vagy?Gondolom neked is vannak keményedések, írnál majd róla , hogy nálad hogyan jelentkezett vagyis jelentkezik, mert gondolom nem múlt el neked sem....Köszi az infókat igazán rendes tõled, hogy meglátogattál minket, gyere sûrûbbenKép

Anita
 
 


Anita!

Igen, most vagyok 30+5. A kislányomnál a 30. héten vették észre, hogy megrövidült a méhszájam, és elkezdett kicsit nyílni. (Lehet, hogy hamarabb is, de a 22. héttõl nem voltunk itthon, így közben nem voltam orvosnál.) Két hét múlva rosszabb lett a helyzet, onnantól kezdve azt mondta az orvosom, hogy vagy befekszek, vagy otthon fekszek, és csak pisilni kelek fel. Elõször, amikor mondta, hogy pihenni kell, én nem értelmeztem ilyen drasztikusan, de meg is lett az eredménye. Kép Utána tényleg végig feküdtem, reggel és délben fél, este meg 1 Seduxent szedtem.
Most a 23. héten lett 2100 a méhszájam. A dokim mondta, hogy tudja, hogy nem nagyon pihenek (most lesz 18 hónapos a lányom), de hogy ez nem vészes második terhességnél, de azért figyeljek oda, és ha keményedik, vegyek be egy fél Seduxent. Nekem az volt a bajom az elõzõnél is, meg most is, hogy a keményedés nem fáj, így nem veszem észre, csak este, amikor már nyugi van. Végül is eddig egyszer vettem be egy fél Seduxent, meg a magnéziumot szedem folyamatosan. Csak tegnap este nagyon megijedtem, mert egyfolytában keményedtem, kicsit fájt is, és pont olyan érzésem volt, mint amikor Lilinek beilleszkedett a feje. Úgyhogy teljesen kiakadtam, mert még a 31. hetet sem töltöttem be. Gyorsan bevettem megint Seduxent, meg ma reggel is, mert sajnos nem lett jobb. Annyi, hogy nem fáj, de most már nézem sûrûbben, és szinte egyfolytában kemény a hasam. Kép És csak csütörtökön tudok dokihoz menni. Kép
Szerintem akinek elsõ terhessége, mindenképpen figyeljen oda, mert még mindig jobb, ha "feleslegesen" pihen, mint ha valami baj lesz.
Remélem, mindannyiótokkal rendben van minden. Kép
Jó hosszú lettem. Kép
Ildianyu
 


Sziasztok!

Aztán végülis a gyógyszert nem szedem, lehet butaság tõlem, de nagyon sokat filóztam rajta, mert igazából nem érzek görcsöket, és egy nap talán 1-2 keményedét érzek, de van, hogy egyáltalán nem is, remélem nem szólom el magam, hát csak azt ne. A gyógyszerrõl meg azt mondták, hogy nem valami jó a Pipolphen, mert az újszülöttnél sárgaságot és idegrendszeri zavarokat okozhat, meg elvileg ez a gyógyszer "csak" nyugtató. Kép
Úgyhogy inkább nekiálltam MagneB6-ot szedni, mert egy nap eddig 1 db-ot szedtem be, de most 2X2-t szedek.
Ildianyu, Te mennyi magnéziumot szedsz egy nap és MagneB6 az?
Ildianyu, 22 hetes leszek a héten.
Ja, a Pipolphen-t most arra tartalékolom, hogy esetleges görcsnél, ha lenne, vagy sok keményedés, hogy bevegyek...
Mi a véleményetek errõl?
Ildianyu a második terhességnél miért nem annyira vészes ez az eredmény, mi a különbség? Hogy "vannak" azóta a keményedéseid? Szabad emelgetni a kislányod, vagy hogyan oldod meg azt is, hogy pihenni tudj?
Anita, örülök, hogy Neked sem lett rosszabb a mészájeredményed. Kép

Minke
 
 


Ildianyu!
Köszi, hogy válaszoltál a kérdésemre.Most nekem egy fura nevu gyógyszert írt a doki, amit kedden tudok kiváltani, mert nem lehetett kapni. Hát kíváncsi leszek rá.
Érdekesek ezek a keményedések. A hasam nekem is sûrûn veszes, ritkán érzek olyat is, ami szemmel is látható, hogy a pici kidudorodik . Ez pár másodpercig tart és nem is minden nap. De a hasim az nekem is feszes . híztam is sokat és nekem talán még most kezdett el beindulni a pocim a nõvekedésben. Hát sokat pihenek én is, de neked még nehezebb lehet a kicsitõl. Amúgy a seduxen bevétele után elmúlt a keményedés? Nálam is az a baj, hogy minnél jobban figyelem magam , annál jobban érzem, mintha mindig keményebb lenneKépBízom benne nem lesz semmi baj. Mindent megteszek , pihenek , követem amit a doki mond, de aggódom is mellette , amit nem szabadna. Gondolom neked még nehezebb a kicsi mellett. Azért próbálj pihizni te is amennyit csak lehet!
Vigyázz magadra.

Minke!
Örülj neki, ha nem érzel keményedéstKépMellesleg a keményedések is görcsök azt mondják csak ezek fájdalom mentesekKépPersze jó ha nem fáj, csak ez is vhol görcs, sajnaKép
Hát bízom benne, hogy elmúlik majd. Habár azt hallottam , hogy soknak el sem múlt végigkisérte a terhességét, csak a méhszáj ki ne nyíljon idõ elõtt!!
Arra nagyon kell vigyázni.Vigyázz te is magadra.
Szióka: Anita

Írjatok ha tudtok valami bíztatótKép
 
 


Sziasztok!

Minke!
Eddig MagneB6ot szedtem 2X2, most Magnessi citricit, ugyanennyit. A dokid mit mondott a gyógyszerrel kapcsolatban? Mondta, hogy mennyit kell szedni? Szerintem ha mondta, akkor szedd, de ez csak az én véleményem. A Seduxen is ugyanolyan nyugtató, azért ezeket írják fel, mert görcsoldóak. Lehet, hogy nem is érzed a görcsöt, mert nem fáj. Legalábbis nekem nem fájt. Ha rossz a helyzet, azért nyugtatót írnak, mert a magnézium akkor már nem segít. Legfeljebb ha befekszel és infúzióban kapod. De egyébként napi 1 MagneB6 semmit nem ér, 3X2-t kellene szedni.
Nekem azóta kicsit jobb, már nem keményedek annyit. Ez elmúlt két nap szörnyû volt. A lányomat emelgetem, mert nem tudom sehogy megoldani máshogy. Persze nem sokszor, de azért néha-néha kell. Pihenni sem nagyon tudok. Állítólag ilyenkor, ha az ember nem tud otthon pihenni, és szükséges, akkor befektetik a kórházba. Azért ezt nem szeretném, mert már attól is tartok, hogy mit fog szólni Lili, amíg a szülés miatt kórházban leszek.
Azt hiszem, a második terhességnél azért nem olyan nagy gond, mert akkor elkezdhet hamarabb kinyílni a méhszáj, lehet, hogy azért, mert már "emlékszik" a szervezet. Persze ez nem biztos, csak én gondolom. De akkor is csak akkor nem baj, ha nem nyílik tovább. Nagyon sok olyat hallottam, hogy 20. hét környékén 2100 körül volt, aztán kihúzták a 40. hétig. De ha ilyenkor is tovább nyílik, akkor már nem oké.
Én most azért nem szedem még rendszeresen a Seduxent, mert szerencsére eddig nem lett rosszabb a méhszájam, de ha a dokim azt mondja, fogom szedni. Csak április 30-ig le kell adnom a szakdolgozatomat, azt meg nem tudom "kómásan" írni.
Ja, a Seduxentõl a babáknak általában semmi bajuk, csak kevesebbet mozognak. Lili azért így is mozgott rendesen. És a 36. héten úgyis abbahagyatják a szedését, így a szülésig kiürül a szervezetbõl. Nálunk is volt sárgaság, de csak élettani.
Én inkább szedem, mint hogy nagyon pici babát szüljek. Persze csak akkor, ha az orvos is ezt mondja.
Remélem, Neked sem romlik a méhszájad! Drukk! Kép

Anita!
Szerintem ne aggódj! Kép Én most már azt csinálom, hogy amikor tudok, pihenek, de nem idegesítem magam (csak ha nagy gáz van), mert az csak még rosszabb. Persze az elsõnél mindig több minden miatt idegeskedik az ember, én is így voltam. Most már lazábban veszem a dolgokat, de azért azt érzem, ha tényleg komoly a dolog. Szóval pihenj, amikor tudsz, de próbálj meg nem idegeskedni! Kép

Ildianyu
 


Sziasztok!

Gyorsan bekukkantottam csak, mert ma elég mozgalmas nap volt és keveset tudtam pihenni, fõleg délután. Most este be is fogok kapni egy gyógyszert amit a doki felírt.
Napi egyet írt fel estére, és egy dobozzal csak, mert azt mondta, hogy több nem is kell...

Már akartam kérdezni, hogy mennyire mertek kádban fürödni, mert én csak zuhanyozni merek?, de olyan jól esne egy kis fürdés is...

Ildianyu, én azért félek a gyógyszer miatt, mert most fejlõdik a kis idegrendszere, mindene és, hogy nem-e rossz ilyenkor neki ilyen nyugtató gyógyszer, hisz Te is írod, hogy mennyire megérzik, hogy még keveset is mozognak tõle?!

Minke
 
 


Megkérdeztem a másik topicban, hogy mi a vélemény ott a gyógyszerrõl amit én kaptam, nagyon kíváncsi vagyok...
Ildianyu olvastad ott, hogy a Seduxen-rõl, hogy semmi jót nem írt ott a doki róla?

Tegnap aztán beleültem így lassan 5 és fél hónap után a kádba, csak hamar ki is szálltam, mert nem mertem olyan melegre ereszteni a vizet ahogy szeretem...

A hajolgatással, bár persze próbálok nem hajolgatni, de miért okzhat vajon gondot?

Minke
 
 


Minke!

Melyik topic? Elolvasnám.
Én egyébként nem azt mondom, hogy jó, próbálom is kerülni, ha lehet, de jobb, mint most szülni. Kép Remélem, nem úgy tûnt, mintha azt hinném, hogy ez most jó dolog. Az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lenne szükség ilyenre. Kíváncsi lennék, hogy vajon régen is volt-e olyan, hogy hamarabb kinyílt a nõk méhszája. És akkor vajon mit csináltak.

Ildianyu
 


Ildianyu, itt ebben a topicban:
Tudsz olyan jo szulesz -nogyogyasz orvost , aki nem csak a penztarcam utan erdeklodik hanem en is erdeklem ?

Persze, hogy nem arra mondtad, hogy jó a gyógyszer, mert sohasem jó, ha szedni kell, az lenne jó, ha nem kellene és még mindig kisebb rossz a szedése, mint amit okozna, ha nem lenne szedve. Na, ezt jól megaszondtam. Kép

Ezt írta ott errõl a doki:
"Seduxen átmegy a babába, a terhesség alatt is "nyugtat", szülés után, pedig rontja (nem nagy mértékben) az alkalmazkodást a "kinti élethez". Ezért pl. koraszülésnél tilos adni."
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: